A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
DanielT

Hozzászólás #18481 2017.05.02. 22:06

Moby írta:Na ezért mondtam, hogy látatlanban le sem merném cserélni. Oké, hogy az SJS 1080 gecihalk volt, de ez sokkal többet is fogyaszt. SOKKAL. Szerintem nem véletlen, hogy a palit a gamerock tíájnál megpróbálkozott a 4 ventivel. Sajnos őrületes arconcsúszás lett a vége, de gyanús, hogy az a hűtés is határértékes lehet ezen a gpu-n. Ki van tiporva az architektből amit ki lehetett. A titanXP már nagy lendülettel sem tudott erre túl sokat rátromfolni. Szal simán lehet, hogy minden bajával együtt is ez az egyik legjobb kártya. Kár ezért az alacsonyfordulatos bénázásért.
Jajj, azt meg se néztem, hogy a Gamerock az tényleg ez a 4 ventis vicc... Jetstream teszt meg még nincs, elkéstek a kártyával. :(
Avatar
Moby

Hozzászólás #18482 2017.05.02. 22:15

Mindegy, sokat már nem kell ezen görcsölni. Jön mindjárt a skörpilyő, és meg lesz mentve a picsánk 4K-ban(is). :eljen: Ez a picit kell még átvészelni valahogy ezekkel a fospendelyekkel.
Avatar
Guardian Hero

Hozzászólás #18483 2017.05.02. 23:37

Ha esetleg valakit érdekelne, hogy mit alkot a híres Vers(ion) mostanában, két év után íme egy friss cím a mestertől:
https://www.facebook.com/permalink.php? ... nref=story
:worship:
(érdemes ránézni a hozzászólásokra is :))
Avatar
Moby

Hozzászólás #18484 2017.05.02. 23:48

Guardian Hero írta:Ha esetleg valakit érdekelne, hogy mit alkot a híres Vers(ion) mostanában, két év után íme egy friss cím a mestertől:
https://www.facebook.com/permalink.php? ... nref=story
:worship:
(érdemes ránézni a hozzászólásokra is :))

Na én kb 10 éve nem hallottam róla, de ez az ember ugyanott tart, ahol 20 éve. Nagyjából mindenben. Szomorú ezt látni :(
Avatar
Moby

Hozzászólás #18485 2017.05.02. 23:49

Nade jöjjenek a jóhírek: találtam egy
Spoiler
gránátvetőt
a resi7-ben! :banplz:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #18486 2017.05.03. 07:55

Guardian Hero írta:Ha esetleg valakit érdekelne, hogy mit alkot a híres Vers(ion) mostanában, két év után íme egy friss cím a mestertől:
https://www.facebook.com/permalink.php? ... nref=story
:worship:
(érdemes ránézni a hozzászólásokra is :))
Szép találat! A mesterre pedig lehet számítani. 0 programozási ismerettel a platformon, szerintem 1 délután alatt összedobnám ezt a Color Switch másolatot. :eljen:

Viszont remélem multiplatform fejlesztőstúdiója van, mert jön a Windows 10 S! VÉGRE! Egy olyan windows, amin csak a Store-ból vásárolt programok futnak. :eljen: :eljen: :eljen:

És már hardver is van hozzá:

phpBB [media]
Avatar
DanielT

Hozzászólás #18487 2017.05.03. 08:14

Jaigen, ez a Surface LAPTOP is megér egy misét... tehát már se érintőképernyő, se nem szétszedhető, semmi. Feltálták a laptopot.

Miután kétségbeesett kapkodásukkal, hogy felkapaszkodjanak a mára szintén megdöglött tablet piacra, tönkretették a Windowst, a 8-as iterációval. BE-ÁL-DOZ-TÁK a teljes kezelőfelületet, mert annyira irigyek lettek és beszartak az iPadtól. Nem akarták, hogy a telefonos fail megismétlődjön, úgyhogy teljes erővel feltolattak a szálkás f@szra. És ezekért a döntésekért felelős emberek dollármilliókat keresnek.

Az a csoda, hogy okosórát nem csináltak azonnal, de gondolom a Hololens felemésztette az energiát. Remélem a VR ipar temetésére elkészül, hogy a koporsó mellé tudják dobni. :wilting:
Avatar
deep

Hozzászólás #18488 2017.05.03. 08:38

DanielT írta:Jaigen, ez a Surface LAPTOP is megér egy misét... tehát már se érintőképernyő, se nem szétszedhető, semmi. Feltálták a laptopot.

Miután kétségbeesett kapkodásukkal, hogy felkapaszkodjanak a mára szintén megdöglött tablet piacra, tönkretették a Windowst, a 8-as iterációval. BE-ÁL-DOZ-TÁK a teljes kezelőfelületet, mert annyira irigyek lettek és beszartak az iPadtól. Nem akarták, hogy a telefonos fail megismétlődjön, úgyhogy teljes erővel feltolattak a szálkás f@szra. És ezekért a döntésekért felelős emberek dollármilliókat keresnek.

Az a csoda, hogy okosórát nem csináltak azonnal, de gondolom a Hololens felemésztette az energiát. Remélem a VR ipar temetésére elkészül, hogy a koporsó mellé tudják dobni. :wilting:
És az az iszonyat, hogy nincs alternatíva. A linux nem az, ne mondja senki. Nem tudsz másik oprendszert használni napi szintű dolgokra értelmesen, a gamingről nem is beszélve. Csak ez a takony marad.
Avatar
Moby

Hozzászólás #18489 2017.05.03. 08:48

deep írta:És az az iszonyat, hogy nincs alternatíva. A linux nem az, ne mondja senki. Nem tudsz másik oprendszert használni napi szintű dolgokra értelmesen, a gamingről nem is beszélve. Csak ez a takony marad.
Tehetségtelen barmok ezek, ez vitán felüli, meg a game mód egy kibaszott lolság lett, de alapvetően evvel a win10-el az inkonzisztens guin kívül olyan hatalmas nagy bajok nincsenek. Pláne géming szinten.
Avatar
Moby

Hozzászólás #18490 2017.05.03. 08:54

Egyébként ha ilyen ütemben gyorsul a vulkan térhódítása, lassan el is lehetne engedni (ha lenne rá valahonnan akarat) géming szintjén. De az én most tudom, hogy a faszom sem akar valami linux kernel mellett hangkártyával, trim-el, meg kitudja mivel szopni. Szal én valszeg akkor is maradnék inkább winenen.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #18491 2017.05.03. 10:08

Moby írta:Tehetségtelen barmok ezek, ez vitán felüli, meg a game mód egy kibaszott lolság lett, de alapvetően evvel a win10-el az inkonzisztens guin kívül olyan hatalmas nagy bajok nincsenek. Pláne géming szinten.
"az inkonzisztens guin kívül olyan hatalmas nagy bajok nincsenek." Ennél nagyobb baj viszont a felhasználónak manapság még szép, hogy nincs. Viszont a használhatóságot totálisan tönkretették vele Win8 időkben.

Még mindig egy putri ahogy kinéz a rendszer, de legalább a szerkezete kezd alakulni. A start menü+jobb klikk egy igazi áldás például.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #18492 2017.05.03. 10:13

Új Remedy game jön, VÉGRE! Húdejó!

"The new game, codenamed “Project 7” (P7) is a cinematic third person action game set in a new Remedy-created universe.

505 Games S.p.A., announces today that it has entered a new worldwide PC and console publishing agreement with Remedy Entertainment Ltd. for a brand new game for PlayStation 4, Xbox One and PC, including Steam, across both digital and retail versions."

CI-NE-MA-TIC TPS! Nem volt még ilyen elég, úgy általában se, de tőlük aztán végképp!
Avatar
Moby

Hozzászólás #18493 2017.05.03. 10:18

DanielT írta:"az inkonzisztens guin kívül olyan hatalmas nagy bajok nincsenek." Ennél nagyobb baj viszont a felhasználónak manapság még szép, hogy nincs. Viszont a használhatóságot totálisan tönkretették vele Win8 időkben.

Még mindig egy putri ahogy kinéz a rendszer, de legalább a szerkezete kezd alakulni. A start menü+jobb klikk egy igazi áldás például.
Ez viszont gémergépnél már szinte nem is jelentkezik. Tegnap is (mint minden nap) elfogott a hűbazdmeg érzés, amikor rákattintok a kibaszott RE7 ikonra, az m.2-es ssd-ben felpörögnek a bitek, és nettó HÉT másodperc alatt vagyok játékban úgy, hogy abban benne volt a főképernyő, a continue, meg még két kötelező A gomb megnyomás. A végtelenig van metálkódolva minden by hardverek. Ez az egész windows izé gyakorlatilag egy villanás az egész rendszerben, amíg játékról van szó.
Én ablakot akkor látok, ha valamit GÁNYolni kell :)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #18494 2017.05.03. 10:48

Moby írta:Ez viszont gémergépnél már szinte nem is jelentkezik. Tegnap is (mint minden nap) elfogott a hűbazdmeg érzés, amikor rákattintok a kibaszott RE7 ikonra, az m.2-es ssd-ben felpörögnek a bitek, és nettó HÉT másodperc alatt vagyok játékban úgy, hogy abban benne volt a főképernyő, a continue, meg még két kötelező A gomb megnyomás. A végtelenig van metálkódolva minden by hardverek. Ez az egész windows izé gyakorlatilag egy villanás az egész rendszerben, amíg játékról van szó.
Én ablakot akkor látok, ha valamit GÁNYolni kell :)
Ez is igaz. :)

Node az MS sokat tanult az Apple-től, ez a fickó az _összes_ Jobs és kollégáinak prezijét látta és elemezte. Szép munka egyébként, élvezetes előadás.

phpBB [media]


Erre jön kontrasztként a Huawei, LG, Samsung és társainak előadásai, ahol a totálisan érthetetlen akcentussal, förtelmes angollal nyomják a kis ferdeszeműek a bemutatót, teljesen szétbaszva a néző élményét. :levele: :levele: :levele:
Avatar
Moby

Hozzászólás #18495 2017.05.03. 11:34

DanielT írta:Ez is igaz. :)

Node az MS sokat tanult az Apple-től, ez a fickó az _összes_ Jobs és kollégáinak prezijét látta és elemezte. Szép munka egyébként, élvezetes előadás.
Erre jön kontrasztként a Huawei, LG, Samsung és társainak előadásai, ahol a totálisan érthetetlen akcentussal, förtelmes angollal nyomják a kis ferdeszeműek a bemutatót, teljesen szétbaszva a néző élményét. :levele: :levele: :levele:
Viszont ezeknek a one man showknak kurvára vége van már. Nem lehet ezzel ma már faszt sem eladni. Ahogy beletanultak az eladók, ugyanúgy vált a közönség is érzéketlenné rájuk. Ezek a konfok is lassan bezárnak mind, már nincs metszéspontjuk a preziknek a közösségi szokásokkal.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #18496 2017.05.03. 12:03

Moby írta:Viszont ezeknek a one man showknak kurvára vége van már. Nem lehet ezzel ma már faszt sem eladni. Ahogy beletanultak az eladók, ugyanúgy vált a közönség is érzéketlenné rájuk. Ezek a konfok is lassan bezárnak mind, már nincs metszéspontjuk a preziknek a közösségi szokásokkal.
Én egy ilyen jó előadást szívesen nézek végig, ahogy ezzel is tettem. Kis terem, minimál közönség, de mégis YT-n eljut mindenkihez, akit érdekel. Költség és energia szempontból ez nagyjából nulla a termék egyéb paramétereihez képest, szóval elhagyni szerintem jódarabig nem fogják még.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #18497 2017.05.03. 12:51

DanielT írta:Új Remedy game jön, VÉGRE! Húdejó!

"The new game, codenamed “Project 7” (P7) is a cinematic third person action game set in a new Remedy-created universe.

505 Games S.p.A., announces today that it has entered a new worldwide PC and console publishing agreement with Remedy Entertainment Ltd. for a brand new game for PlayStation 4, Xbox One and PC, including Steam, across both digital and retail versions."

CI-NE-MA-TIC TPS! Nem volt még ilyen elég, úgy általában se, de tőlük aztán végképp!
pont a 10 oras film betet miatt nincs kedvem a jatekkal jatszani
Avatar
Micsu

Hozzászólás #18498 2017.05.03. 12:52

Moby írta:Viszont ezeknek a one man showknak kurvára vége van már. Nem lehet ezzel ma már faszt sem eladni. Ahogy beletanultak az eladók, ugyanúgy vált a közönség is érzéketlenné rájuk. Ezek a konfok is lassan bezárnak mind, már nincs metszéspontjuk a preziknek a közösségi szokásokkal.
e3on kivul semmi konfot nem nezek mar, azt is csak a poen miatt
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #18499 2017.05.03. 13:38

Micsu írta:e3on kivul semmi konfot nem nezek mar, azt is csak a poen miatt
abbol is tuti csak az Ubisoft confot a hosszu labu magas fekete csaj miatt a Jóbarátokból. :banplz:
Avatar
arty

Hozzászólás #18500 2017.05.03. 15:42

Micsu írta:pont a 10 oras film betet miatt nincs kedvem a jatekkal jatszani
én azé 10 jurót rátolok majd a cinematik remedytermékre ... mármint a kvantumbrére :)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #18501 2017.05.03. 16:35

arty írta:én azé 10 jurót rátolok majd a cinematik remedytermékre ... mármint a kvantumbrére :)
Én 20-at is megadnék, ha törölné az emlékeim közül azt a fél órát, amit a "játékkal" töltöttem. :idiota:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #18502 2017.05.03. 17:26

Sniper Ghost Warrior 3

#Nógány, #Gányfree, #Ninöcsögányö, #2017

Kép

De legalább türelemre nevel! :ravasz1:

Kép
skinnyman

Hozzászólás #18503 2017.05.03. 19:25

Kaptam pluszba Quake Champions zart beta kulcsot ha valakit erdekel.

Nyomtam amugy valamennyit, eleg mokas tud lenni. Mint BF-ben, itt is baromi nagy a mazli faktor, nehanyszor meg nyertem is. Eleg jo erzes raketakkal es gauntlettel alazni a nepet, visszahozza a regi szep Q3-as idoket :)
Szoval igeretes cucc, de azert van mit kalapalniuk rajta. A Doom peldaul technikailag nekem kicsit szebbnek tunt (bar nem mostanaban nyomtam) - abban is van egesz fasza multi btw - es ahogy utanaolvastam, elvileg nem pont ugyanazt a friss idtech-et hasznalja, hanem annak valami hibrid valtozatat (Saber tech-el), amire nemtom miert van szukseg, de nem hiszem h sok jot tesz neki.. Meg fogalmam sincs miert, de ez a jatek minden RAM-omat felemeszti, nem nagyon/epphogy eleg neki a 16 giga. Elsore el se indult a jatek, mindenbol ki kellett lepnem es adnom a windows-nak 5 giga page file-t szegeny ssd-re hogy erdemben tudjak jatszani.
Ez a karakterek speci kepessegekkel erdekes koncepcio (inkabb negativ, mint pozitiv erzeseim vannak vele kapcsolatban, gondolom a free-to-play koncepcio miatt tettek bele), fel tudja dobni valamennyire a jatekot, de elegge ki kell balanszolniuk hogy jol mukodjon, most van nehany kepesseg ami nekem eleg OP-nak tunik, pl Clutch gyakorlatilag sebezhetetlen lesz - lovom mint a hulye, es semmit nem er, wtf...
Het kozben meg ugye all az egesz beta, emiatt kiprobaltam a Quake Live-ot is, es azert az meg mindig nagyon adja, nehez lesz annak a nyomaba ernie az ujnak :) Ott nem 8-an vannak egy palyan max, hanem mondjuk 20-an (ami mondjuk kicsit mar sok tud lenni, sokszor eselyed nincs egy fegyvert se felvenni mire kapod a raketat a seggedbe), karakter/palya is tobb van, 2 masodperc alatt betolt az egesz. Annyi, hogy ott azert jobban elpicsaztak altalaban, azt valszeg manapsag foleg csak egy szuk hardcore reteg nyomja mar.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #18504 2017.05.03. 19:27

Jaigen, nekem is van még 3 closed béta Quake kódom, lehet jelentkezni.

Szerk: Berakom inkább ide, hogy read only-k is vihessék:

Spoiler
QNP8-N42P-Y8AU-2M8E-H26F
KYQ6-A38P-D7ME-6H6B-M62F
AYD4-M36F-X6EA-8R8M-U26H
Avatar
DanielT

Hozzászólás #18505 2017.05.04. 07:35

Szarasztím megunta a gift rendszert kihasználó szürke piacot és letiltja. Ez még rendben is van, de a bullshit PR közemény rohadtul vicces mellé, ami próbálja pozitívan feltüntetni felhasználói szempontból a lépést, anélkül, hogy a valódi okot megemlítenék.

"Today we’re announcing changes to gifts on Steam. The gifting process has had a bunch of friction in it for a while, and we want to make it easier for you to share the games you love with friends. LOL! Steam Gifting will now be a system of direct exchange from gift buyer to gift receiver, and we will be retiring the Gift to E-mail and Gift to Inventory options. Here's a quick breakdown of benefits from the new system:

Scheduling Gifts Is Even More Straightforward
Go ahead and buy a gift months in advance and have it delivered to a friend on time, every time.

Declined Gifts Resolve The Way They Should
In the old system, a declined gift would sneak back into the giver's inventory and remain on their bill. Now, if a recipient already has the title, or just doesn't want it, they can click decline and the purchase is refunded directly to the gift giver.

Safe Cross-Country Gifting
No more worrying if a Gift to E-mail or Gift to Inventory is going to work for a friend, gifts sent through the new system will always work on the receiver's account. When there is a large difference in pricing between countries, gifting won't be available and you'll know before purchase."

Tehát: Csak Steamen lehet giftet küldeni, csak azonnal, csak a már friendlisten lévő embernek, vagy előre definiált dátumra. Ha a friend olyan régióban van, ahol drágább a cucc, mint ahogy te tudnád neki venni, akkor kussvan, ne ajándékozzá'!

Nem irigylem az embert, akinek ezt a közleményt pozitív tálalásban kellett megszülnie! :idiota:
Avatar
arty

Hozzászólás #18506 2017.05.04. 09:20

DanielT írta:Sniper Ghost Warrior 3

#Nógány, #Gányfree, #Ninöcsögányö, #2017

Kép

De legalább türelemre nevel! :ravasz1:

Kép
stílusoddá vált, hogy kiemeled a df elemzésekből a fosfrémes részt, bebaszod a képet és igazolod: moslékfos, #22frém, stb ... van baja a gémnek a video alapján, felesleges alattomos csusztatásokkal megvezetni a videot kikeresni lusta pöcéstesókat :) pláne felesleges állandóan ilyen sunyi módon önigazolni.... igen, felfogtuk, hogy a 700k-s pécéden némi gányolással menne 60at, szuper :D (persze nem biztos, lásd még UNDERCOVER)

aki esetleg a valóságra is kíváncsi, idekattinthat
Avatar
arty

Hozzászólás #18507 2017.05.04. 09:22

tegnap megnéztem a prey demot (xbón)
- az is krájendzsin3
- mivel nincs blur, nem tűnt folyamatosnak (ez mostmá általános lesz?!)
- ilyesztő a gém
- kiléptem, mert sok az erpégéelem is
- mi a fazsér lett ez prey című ?!?!?!??!?
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #18508 2017.05.04. 09:56

arty írta:stílusoddá vált, hogy kiemeled a df elemzésekből a fosfrémes részt, bebaszod a képet és igazolod: moslékfos, #22frém, stb ... van baja a gémnek a video alapján, felesleges alattomos csusztatásokkal megvezetni a videot kikeresni lusta pöcéstesókat :) pláne felesleges állandóan ilyen sunyi módon önigazolni.... igen, felfogtuk, hogy a 700k-s pécéden némi gányolással menne 60at, szuper :D (persze nem biztos, lásd még UNDERCOVER)

aki esetleg a valóságra is kíváncsi, idekattinthat
Találomra beletekergettem, 10-ből 9-szer éppen moslék* módjára futott. A 22 átlagnak nem tűnt (hol is volt arról szó? nem az átlag a releváns), de rendre behullott 22-24-ig. (Igen, MOby, tudom, hogy ez így számszakilag nem teljesen korrekt, frametime-ok meg minden, de mind értjük egy kicsit. Jó, arty nevében nem beszélhetek.) Véletlen?

*Megengedő vagyok a fix 30 fps-t nem veszem ide, de olyat nem nagyon láttam, ahol szám nem volt, ott is borzalom volt szemre.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #18509 2017.05.04. 10:05

DanielT írta:ZÓ! És point&click-re fogékonyak, ezt próbáljátok ki, van demó a weboldalon. Az első fél percben teljesen elvarázsolt a humora és a hangulata, a szinkronok és a szövegek zseniálisak.

LINK
Ez valahogy elsiklott a radarom alatt, majd ránézek. Kösz!
Avatar
Moby

Hozzászólás #18510 2017.05.04. 10:29

Ez a resi7 ez valami elbaszottkikúrtjó cucc. Lassan már a végén vagyok, de szinte biztosan végigtúrom legnehezebben is.
Avatar
Moby

Hozzászólás #18511 2017.05.04. 10:47

arty írta:aki esetleg a valóságra is kíváncsi, idekattinthat
Nem tudom mit akartál megmutatni, de nem tudok olyan helyre tekerni a videóban, ahol fix 30 lenne a frém. Vagy ez a tipikus Arty-féle fordított pszichológia, mint az AMD-nél? :fejvakaras:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #18512 2017.05.04. 10:52

Moby írta:Ez a resi7 ez valami elbaszottkikúrtjó cucc. Lassan már a végén vagyok, de szinte biztosan végigtúrom legnehezebben is.
Eddig kísértetiesen ismerősek a reakciók. :D
Na majd a vége után, meg a hardon megkezdett végigjátszás első pár tereptárgyon keresztül bekapott game over animációi után is kérjük majd a feedbacket. :vigyor3:
Avatar
Moby

Hozzászólás #18513 2017.05.04. 10:53

benőmenő írta:Eddig kísértetiesen ismerősek a reakciók. :D
Na majd a vége után, meg a hardon megkezdett végigjátszás első pár tereptárgyon keresztül bekapott game over animációi után is kérjük majd a feedbacket. :buck:
Meximum félrebaszom hardon :)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #18514 2017.05.04. 11:31

arty írta:stílusoddá vált, hogy kiemeled a df elemzésekből a fosfrémes részt, bebaszod a képet és igazolod: moslékfos, #22frém, stb ... van baja a gémnek a video alapján, felesleges alattomos csusztatásokkal megvezetni a videot kikeresni lusta pöcéstesókat :) pláne felesleges állandóan ilyen sunyi módon önigazolni.... igen, felfogtuk, hogy a 700k-s pécéden némi gányolással menne 60at, szuper :D (persze nem biztos, lásd még UNDERCOVER)

aki esetleg a valóságra is kíváncsi, idekattinthat
Csúsztatok mert egy #FÉREG vagyok. :D Tolom a hazudást! :banplz:
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #18515 2017.05.04. 11:49

Moby írta:Ez a resi7 ez valami elbaszottkikúrtjó cucc. Lassan már a végén vagyok, de szinte biztosan végigtúrom legnehezebben is.
erösen ajanlom a nehezebb fokozaton is. sokkal jobb ugy. nehezebb, parasabb, stresszesebb (kazettakkal tudsz csak menteni, illetve elvileg van autosave is ritkabban, igen igy irtak: ritkabban. na ez neha 2-3 ora :D).

viszont figyelmeztetlek, hogy mar az elsö boss-nal:
Spoiler
beatricsénél ugye a padlason... gyakorlatilag az ahhoz a harchoz összeszedhetö max töltenyböl csak par darabot löhetsz NEM a fejébe, különben RETRY :D muhahaha. mondjuk ez nem lesz minden szituban ilyen, de ez könnyen elijeszthet. mozgassal es ügyes celzassal összejön
Avatar
Moby

Hozzászólás #18516 2017.05.04. 11:51

SlickAdam írta:erösen ajanlom a nehezebb fokozaton is. sokkal jobb ugy. nehezebb, parasabb, stresszesebb (kazettakkal tudsz csak menteni, illetve elvileg van autosave is ritkabban, igen igy irtak: ritkabban. na ez neha 2-3 ora :D).

viszont figyelmeztetlek, hogy mar az elsö boss-nal:
Spoiler
beatricsénél ugye a padlason... gyakorlatilag az ahhoz a harchoz összeszedhetö max töltenyböl csak par darabot löhetsz NEM a fejébe, különben RETRY :D muhahaha. mondjuk ez nem lesz minden szituban ilyen, de ez könnyen elijeszthet. mozgassal es ügyes celzassal összejön
Hááát nekem nem ő volt az első boss...Meg az ahhoz a harchoz összeszedhető töltényt sem értem. Milyen töltényt? Én szétégettem a picsába.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #18517 2017.05.04. 11:54

Moby írta:Hááát nekem nem ő volt az első boss...Meg az ahhoz a harchoz összeszedhető töltényt sem értem. Milyen töltényt? Én szétégettem a picsába.

Spoiler
nem margarétára gondolok, hanem a csajodra beatricsére (mittomenmar hogy hivjak no... :D). a házikóban. amikor megszallja a szentlelek es radmegy lancfüresszel a padlason. jatek eleje.
Avatar
Moby

Hozzászólás #18518 2017.05.04. 12:00

SlickAdam írta:
Spoiler
nem margarétára gondolok, hanem a csajodra beatricsére (mittomenmar hogy hivjak no... :D). a házikóban. amikor megszallja a szentlelek es radmegy lancfüresszel a padlason. jatek eleje.
jaaaaa. Az boss?? :)
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #18519 2017.05.04. 12:15

DanielT írta:Csúsztatok mert egy #FÉREG vagyok. :D Tolom a hazudást! :banplz:
Szerencsére arty lebuktatott, mint mindig. Mythbusting level 99 :eljen:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #18520 2017.05.04. 13:04

Nálam amúgy a napokban a The Legend of Kyrandia: The Hand of Fate pörgött le, szerintem vagy tízszer jobb az első résznél. Majd a Malcolm's Revenge után lehet, hogy jobban is kifejtem.

Egy longplay YouTube-ról, helyenként talán még artynak is megfelelne a színpaletta:

phpBB [media]
Avatar
arty

Hozzászólás #18521 2017.05.04. 13:14

Zóanagyvarázsló írta:Találomra beletekergettem, 10-ből 9-szer éppen moslék* módjára futott. A 22 átlagnak nem tűnt (hol is volt arról szó? nem az átlag a releváns), de rendre behullott 22-24-ig. (Igen, MOby, tudom, hogy ez így számszakilag nem teljesen korrekt, frametime-ok meg minden, de mind értjük egy kicsit. Jó, arty nevében nem beszélhetek.) Véletlen?

*Megengedő vagyok a fix 30 fps-t nem veszem ide, de olyat nem nagyon láttam, ahol szám nem volt, ott is borzalom volt szemre.
2:45-től indul a mérés:
- első percben végig ~30 fps van
- 4-5 mp 27-29 fps "beszakadás"
- ~10 mp megint ~30 fps
- és ezután jön a szkópos halálfrém: 22-24 végig, amíg szkópozik (fél perc)
- fél perc ótóka, ~30 fps
- 1 perc szkópozás, ~30 fps
- 15-20 perc séta, ~ 30 fps

azt látom, hogy szar a frémtájm, hogy sokat tölt (korábban is olvastam, hogy akár 5 perceket is!), ill. hogy szkópozáskor időnként szaggatós (ps4pron jobb valamennyivel, de a pacing ott is fos látszólag)
ezért mondom: a video mutat bőőőőven elég szarságot, felesleges a 20frémes legszarabb másodperceket kiragadni...
Avatar
arty

Hozzászólás #18522 2017.05.04. 13:15

DanielT írta:Csúsztatok mert egy #FÉREG vagyok. :D Tolom a hazudást! :banplz:
mehettél volna lejjebb, a video végén 4 és fél percet tölt a gém... azt kellett volna a második shotra tenni :(
Avatar
deep

Hozzászólás #18523 2017.05.04. 13:42

Moby írta:Ez a resi7 ez valami elbaszottkikúrtjó cucc. Lassan már a végén vagyok, de szinte biztosan végigtúrom legnehezebben is.
Aha, én is azt hittem. De egyrészt nem tetszett az utolsó negyed(harmad?), másrészt elkezdtem és fél óra után altf4shiftdel. Annyira azért nem rezi...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára deep 2017.05.04. 13:46-kor.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #18524 2017.05.04. 13:42

arty írta:2:45-től indul a mérés:
- első percben végig ~30 fps van
Mármint PS4-en 30-32 fps melletti stutterelés, Xbox One-on meg szaggatás. (A Box is ugyanúgy számít, mert a hardver erejének nincs jelentősége, ugye ;) Ráadásul éppen az a legkevésbé lényeges, hogy az eseménytelenebb részeknél (jó, biztos van sok ilyen a játékban) nem omlik össze a framerate, amit körülbelül pont azért mutatnak, hogy amikor a framerate rendben van, akkor is fos az egész. Azt aláírom, hogy beletekergetve még az átlagframe is rosszabbra jött ki.

Nem hiszem, hogy tisztességesebb lett volna azt mutatni ebből a mocsokból, hogy 27-re hullik be a frame, ahelyett, hogy egy sniperes akciójátékból sikerült kiemelni az egyébként a szöveg alapján is jellemzőnek tűnő bezuhanást szkópolás közben.

H az lenne a videó tanulsága, hogy ez valami extremitás, és egyébként nem is teljesít rosszul a játék, elfogadnám, és egyébként sem vagyok DT védőügyvédje, de azt alig-alig értem, hogy mit akarsz itt védeni.

És közben ugye te hozod elő az Undercovert, ami tényleg az egyik legjobb ellenérv a semminemváltozott őrületre. A másik a GTA IV vs GTA V.

És rohadj meg, hogy miattad most megnéztem ezt a videót erről a mocsokból :mf2:

Spoiler
Bazz, ez tökéletes portként sem kéne!
Avatar
deep

Hozzászólás #18525 2017.05.04. 13:44

SlickAdam írta:viszont figyelmeztetlek, hogy mar az elsö boss-nal:
Spoiler
beatricsénél ugye a padlason... gyakorlatilag az ahhoz a harchoz összeszedhetö max töltenyböl csak par darabot löhetsz NEM a fejébe, különben RETRY :D muhahaha. mondjuk ez nem lesz minden szituban ilyen, de ez könnyen elijeszthet. mozgassal es ügyes celzassal összejön
Ott hagytam abba a picsába...
Avatar
arty

Hozzászólás #18526 2017.05.04. 14:08

Zóanagyvarázsló írta:Mármint PS4-en 30-32 fps melletti stutterelés, Xbox One-on meg szaggatás. (A Box is ugyanúgy számít, mert a hardver erejének nincs jelentősége, ugye ;) Ráadásul éppen az a legkevésbé lényeges, hogy az eseménytelenebb részeknél (jó, biztos van sok ilyen a játékban) nem omlik össze a framerate, amit körülbelül pont azért mutatnak, hogy amikor a framerate rendben van, akkor is fos az egész. Azt aláírom, hogy beletekergetve még az átlagframe is rosszabbra jött ki.
Nem hiszem, hogy tisztességeseb lett volna azt mutatni ebből a mocsokból, hogy 27-re hullik be a frame, ahelyett, hogy egy sniperes akciójátékból sikerült kiemelni az egyébként a szöveg alapján is jellemzőnek tűnő bezuhanást szkópolás közben.
H az lenne a videó tanulsága, hogy ez valami extremitás, és egyébként nem is teljesít rosszul a játék, elfogadnám, és egyébként sem vagyok DT védőügyvédje, de azt alig-alig értem, hogy mit akarsz itt védeni.
És közben ugye te hozod elő az Undercovert, ami tényleg az egyik legjobb ellenérv a semminemváltozott őrületre. A másik a GTA IV vs GTA V.
És rohadj meg, hogy miattad most megnéztem ezt a videót erről a mocsokból :mf2:
Spoiler
Bazz, ez tökéletes portként sem kéne!
sajnos hangom nem volt, de mutattak másik szkópolást, amikor nem zuhant be ... szal 50-50 az arány :PPP (azt nemtom, hogy rendes fps közelharc van-e, a cím azt sejteti, hogy nincs és a videokban is csak csipázás ment)

tisztességesebb lett volna belinkelni a videot és előre lelőni, hogy moslékszaggatóspészingelősCIfos (bár lehet h a krájendzsin szar, eleve, de CI az azért CI ...)
xbónt én nem szoktam nézni, mert multiplatformra (1-2 politikailag korrekt ubi címet kivéve) minősíthetetlen sajna, pedig némi butítással lehetne ott is javítani... de max a 900p és slusszpassz, mert amúgy is keveseknek van (értsd: vs. ps4)

érdekes összevetni a másik cryengine gémmel: https://www.youtube.com/watch?v=L4A5mCXVYTk
bár ez nem éppen openworld, de van benne sok szép megoldás. ráadásul ahol bónon a videoban szétszaggat, nálam tegnap nem volt gond. ezekszerint jó a frém.
de fosnak érezni, mert blur nincs :( (álá dishonored2)
Avatar
eje75

Hozzászólás #18527 2017.05.04. 14:13

Na pupákok.... Lássuk mit tud 2017-ben a Camcung
Spoiler
IMG_1464.JPG
Avatar
DanielT

Hozzászólás #18528 2017.05.04. 14:59

eje75 írta:Na pupákok.... Lássuk mit tud 2017-ben a Camcung
Spoiler
IMG_1464.JPG
Nice! :eljen: Hekkeld azt a rühes DPI-t! :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #18529 2017.05.04. 15:04

arty írta:érdekes összevetni a másik cryengine gémmel
Szuper érdekes valóban. Gányolás helyett pl lehet így összevetni. :eljen:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #18530 2017.05.04. 15:15

arty írta:sajnos hangom nem volt, de mutattak másik szkópolást, amikor nem zuhant be ... szal 50-50 az arány :PPP
Igen, az egy sniperkedős játéknál valóban jól hangzik, hogy vagy jó közben az fps, vagy nem. Sőt, ebből le is vonnám a konzekvenciát:
ezekszerint jó a frém.
Minden más HAZUDÁS, a stuttering meg senkit nem érdekel!

Spoiler
Konzolon, mert az olcsó, tehát jó!
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #18531 2017.05.04. 16:56

Moby írta:jaaaaa. Az boss?? :)
azon a nehezsegen az.;)
Avatar
Micsu

Hozzászólás #18532 2017.05.04. 17:24

arty írta:stílusoddá vált, hogy kiemeled a df elemzésekből a fosfrémes részt, bebaszod a képet és igazolod: moslékfos, #22frém, stb ... van baja a gémnek a video alapján, felesleges alattomos csusztatásokkal megvezetni a videot kikeresni lusta pöcéstesókat :) pláne felesleges állandóan ilyen sunyi módon önigazolni.... igen, felfogtuk, hogy a 700k-s pécéden némi gányolással menne 60at, szuper :D (persze nem biztos, lásd még UNDERCOVER)

aki esetleg a valóságra is kíváncsi, idekattinthat
megnéztem
akkor a valóság: 2006os képminőség, recés és homályos, folyamatosan ingadozó frém, fosport, 2017ben ez elfogadhatatlan bármilyen platformon
mi a te elbaszott valóságod? :D
Avatar
deep

Hozzászólás #18533 2017.05.04. 17:27

SlickAdam írta:azon a nehezsegen az.;)
Ja és most jut eszembe, hogy nem a nehézség miatt ment a shiftdel, hanem az ELNYOMHATATLAN KIKÚRT CUTSCENE miatt amit 8(olc)adszorra megnézve már annyira felbaszott, hogy nem volt más választásom.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #18534 2017.05.04. 18:13

Zóanagyvarázsló írta:Nálam amúgy a napokban a The Legend of Kyrandia: The Hand of Fate pörgött le, szerintem vagy tízszer jobb az első résznél. Majd a Malcolm's Revenge után lehet, hogy jobban is kifejtem.

Egy longplay YouTube-ról, helyenként talán még artynak is megfelelne a színpaletta:
Nem kizárt, hogy ezt megnézem, köszi! Mármint a végigjátszást filmként. Csak kéne youtube-ra is CRT séder. :idiota:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #18535 2017.05.04. 18:15

deep írta:8(olc)adszorra
:banplz:

Hátnemrezi, mondtam. :szomoru1:
Avatar
arty

Hozzászólás #18536 2017.05.04. 18:20

DanielT írta:Szuper érdekes valóban. Gányolás helyett pl lehet így összevetni. :eljen:
ha ezt élvezted, akkor ettől elalélsz!

phpBB [media]


Még bónon is 60frém, közel perfektül.

És csak neked, kibányásztam a legszarabb pillanatot:
gameshitmp45g.jpg


:mf2:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #18537 2017.05.04. 18:23

arty írta:ha ezt élvezted, akkor ettől elalélsz!

[video]metálkőd.fif[/video]

Még bónon is 60frém, közel perfektül.
Áh, lényegtelen, úgyis csak a játékélményre koncentrálok, elég oda a 22 frém is. :mf2:
Avatar
arty

Hozzászólás #18538 2017.05.04. 18:25

Moby írta:Nem tudom mit akartál megmutatni, de nem tudok olyan helyre tekerni a videóban, ahol fix 30 lenne a frém. Vagy ez a tipikus Arty-féle fordított pszichológia, mint az AMD-nél? :fejvakaras:
ügyesen megértetted a hszem lényegét :worship:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #18539 2017.05.04. 18:26

arty írta:És csak neked, kibányásztam a legszarabb pillanatot:
gameshitmp45g.jpg


:mf2:
Nézmá' a kis csúsztatót! Hát én meg mit találtam! :nezze: :miaz:

Kép
Avatar
arty

Hozzászólás #18540 2017.05.04. 18:29

Zóanagyvarázsló írta:Igen, az egy sniperkedős játéknál valóban jól hangzik, hogy vagy jó közben az fps, vagy nem. Sőt, ebből le is vonnám a konzekvenciát:
Minden más HAZUDÁS, a stuttering meg senkit nem érdekel!
állítottam, hogy jól hangzik?
állítottam, hogy hazudik aki szerint moslékport?
állítottam, hogy a stutter se számít?
gameshitmp4454545445455555g.jpg

üssed, rúgjad, égessed!

(azért TŐLED picurkát többet vártam :mf2: )
Avatar
arty

Hozzászólás #18541 2017.05.04. 18:30

DanielT írta:Nézmá' a kis csúsztatót! Hát én meg mit találtam! :nezze: :miaz:
-> a bón verza multiplatformból nem létezik (kivéve, ha a pisis a szarabb) :ejnye1:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #18542 2017.05.04. 18:38

arty írta:-> a bón verza multiplatformból nem létezik (kivéve, ha a pisis a szarabb) :ejnye1:
Na, inkább azt mondjad meg, hogy mitől lett csodás, szinte beton60 mindkét platformon?
Avatar
trade1

Hozzászólás #18543 2017.05.04. 19:38

Szegasztok! Beleszaladt 7,5 óra a Horizonba. Elsőkörben kiemelném hogy PS3 után számomra a látvány több mint kielégítő, egyszer kétszer volt felfedezhető zavaró belassulás. A sztori egész jól kezd kibontakozni, ami számomra igazán pozitív csalódás. Remélem a játék végéig fenn tartja majd az érdeklődésemet. Na most egy kérdés: teljesen esélytelen hogy ezt a grafikai színvonalat más is hozza? Sajna fakezű vagyok a Pc építéshez stb. Az utolsó gépem egy AMD athlon xp volt! Azóta csak Dell laptop netre stb. plusz PS konzolok. Azt azért érzem én is hogy rohadtul el van korcsosulva az egész generáció! Gyak torkon szarják magukat ilyen PRO kiadásokkal, pont a konzol lényege veszik el ezzel! Most a PC fejlődött gyorsabban mint az előző generációkban, vagy ez a generáció mocskosmód alul becsülte hogy milyen erős vasat is kellene építeni?
Avatar
DanielT

Hozzászólás #18544 2017.05.04. 19:50

trade1 írta:vagy ez a generáció mocskosmód alul becsülte hogy milyen erős vasat is kellene építeni?
Aaaaaaaaaand we have a winner!!!

Kép

Gratulálok, nyereményed sajnos nincs, ezzel mindannyian veszítettünk, rövidtávon legalábbis. Hosszútávon a két trágya gép kiváló komposztként szolgált a pc virágzásához.

Találsz majd még pár cuccot, ami nem néz/fut felháborítóan trágyán, szóval pár órát azért még ellehetsz a géppel, csak nem érdemes kifelé tekintgetni és akkor nem fáj. :D
Avatar
Moby

Hozzászólás #18545 2017.05.04. 20:19

eje75 írta:Na pupákok.... Lássuk mit tud 2017-ben a Camcung
Spoiler
IMG_1464.JPG

:eljen: :eljen: :eljen:
Valamelyik nap bentvoltam speedshopban, úgy vitték az Snyócakat, hogy kényelmetlenül éreztem magam, hogy én nem avval jöttem ki :miaz: Pedig nagyon kelleti magát a kis geci.
Avatar
Moby

Hozzászólás #18546 2017.05.04. 20:21

arty írta:ügyesen megértetted a hszem lényegét :worship:
Há igazán ne haragujd meg érte, de ebben én nem érzem magam felelősnek :D Dani megmutatta egy képen, hogy tud nagyon szar lenni. Te erre rátromfoltál egy videóval, amiből kiderült, hogy mindig az. Ha meg akartam volna venni, és teszemazt konzolra, hát most miattad nem venném! :banplz:
Avatar
trade1

Hozzászólás #18547 2017.05.04. 20:28

DanielT írta:Aaaaaaaaaand we have a winner!!!

Kép

Gratulálok, nyereményed sajnos nincs, ezzel mindannyian veszítettünk, rövidtávon legalábbis. Hosszútávon a két trágya gép kiváló komposztként szolgált a pc virágzásához.

Találsz majd még pár cuccot, ami nem néz/fut felháborítóan trágyán, szóval pár órát azért még ellehetsz a géppel, csak nem érdemes kifelé tekintgetni és akkor nem fáj. :D
Igazából még az Uncharted 4-re gondoltam, mivel az 1-2-3 ugye megvolt korábban, plusz PS3-on abbahagytam a Last of Us-t mert az kb játszhat átlag kategória volt, talán a 4-én egy fokkal jobb lett, arra is rá kellene nézni. Illetve a Resi 7-el kacérkodik mint nagy RE FÁN, de azt nem tudom mennyire vállalhatatlan Port lett. Dark alul-ról nézegettem még videókat de én ahhoz sztem murván kevés vagyok!
Avatar
trade1

Hozzászólás #18548 2017.05.04. 20:30

De jó hogy minden mocskos szót jobban tud a telóm és kijavit, merthát Ő Jobban tudja! Bocsi az elírásokért !
Avatar
arty

Hozzászólás #18549 2017.05.04. 20:30

DanielT írta:Na, inkább azt mondjad meg, hogy mitől lett csodás, szinte beton60 mindkét platformon?
ue3, csőhorror, fejlesztői igényesség így együtt?
Avatar
Moby

Hozzászólás #18550 2017.05.04. 20:33

trade1 írta:izébizé

Amiket írtál pont egészen jól mennek. Persze nem pécés mércével mérve. Inkább csak azt mutatják meg, milyennek kellett volna lennie ennek a gennek a pályafutása delén defaultban. Csak mást ne nagyon nézz meg, mert a végén meglátod, hogy ehhez képest milyen lett.

Vissza: “Leáldozott.hu”