A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
DanielT

Hozzászólás #17991 2017.04.20. 22:23

Micsu írta:Inside

Nagyon szép és atmoszférikus minimal puzzle, kár hogy ennyire rövid, lehet vmikor végigtolom még az eldugott cuccok miatt

Kép
Már fent van, de még nem indítottam el.
Avatar
deep

Hozzászólás #17992 2017.04.20. 22:48

DanielT írta:Vibrálva b@ssza agyon az összes foltos, kamukontrasztos, hulladék LCD-t.
De...dehhhhááát az OLED!
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #17993 2017.04.20. 23:06

benőmenő írta:Kaptam egy Gwent béta kulcsot. Ma már nem hiszem, hogy lesz időm játszani, de ha bárkit is érdekel, akkor majd írok róla pár sort.
Nekem eddig kimaradt a Witcher 3, ezért nem is csavarodtam rá a Gwentre, de persze érdekel.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #17994 2017.04.20. 23:11

Micsu írta:Inside

Nagyon szép és atmoszférikus minimal puzzle, kár hogy ennyire rövid, lehet vmikor végigtolom még az eldugott cuccok miatt

Kép
Hm, gondolkodom még a HUmble Monthlyn, ha lenne mellé a Witness is, tuti befizetnék, de nem tudom, hogy a Dirt Rallyval játszanék-e. (A többi valószínűleg töltelék lesz, amiről sose hallottam.)

Szóval van értelme a Dirt Rallynak kontrollerrel? Egyáltalán nekem autógyűlölőnek? Annak idején a Network Q RAC Rally Championshipet és az International Rally Championshipet bírtam, de a Colin McRae-ket (a 4-et és az 5-öt) nagyon gyorsan szanáltam. Mást nem is próbáltam.
Avatar
Moby

Hozzászólás #17995 2017.04.20. 23:29

Zóanagyvarázsló írta:Nekem eddig kimaradt a Witcher 3, ezért nem is csavarodtam rá a Gwentre, de persze érdekel.
Mé a kettő má megvolt? :)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #17996 2017.04.21. 07:37

deep írta:De...dehhhhááát az OLED!
Igen, majd az lesz a fasza, ha egyáltalán nem hal ki az is. A plazmát és az OLED-et is drága és sokkal problémásabb gyártani mint az LCD-t, a plebnek meg jó az is.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #17997 2017.04.21. 07:40

Zóanagyvarázsló írta:Hm, gondolkodom még a HUmble Monthlyn, ha lenne mellé a Witness is, tuti befizetnék, de nem tudom, hogy a Dirt Rallyval játszanék-e. (A többi valószínűleg töltelék lesz, amiről sose hallottam.)

Szóval van értelme a Dirt Rallynak kontrollerrel? Egyáltalán nekem autógyűlölőnek? Annak idején a Network Q RAC Rally Championshipet és az International Rally Championshipet bírtam, de a Colin McRae-ket (a 4-et és az 5-öt) nagyon gyorsan szanáltam. Mást nem is próbáltam.
A Dirt Rally egy igényes cucc, kontrollerrel is jó. _HA_ az alap koncepció érdekel, hogy mész az óra ellen, egy kihalt kanyargós csíkon. Én tudtam, hogy számomra már rohadtul unalmas ez a rally műfaj, de azért berántottam ezt a Monthly-t is, az Inside mellette egyértelművé tette a döntést.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #17998 2017.04.21. 08:27

DanielT írta:Igen, majd az lesz a fasza, ha egyáltalán nem hal ki az is. A plazmát és az OLED-et is drága és sokkal problémásabb gyártani mint az LCD-t, a plebnek meg jó az is.
pedig a Tí-Áj-hoz mar dukalna egy 4K-s OLED. egy regi csúcs-közeli plazma árából siman veszel egy 55 colosat
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #18000 2017.04.21. 09:37

SlickAdam írta:pedig a Tí-Áj-hoz mar dukalna egy 4K-s OLED. egy regi csúcs-közeli plazma árából siman veszel egy 55 colosat
1,5 meterrol nezve latna is kulonbseget, 2,5-en kb semmit.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #18001 2017.04.21. 09:42

Greyfox írta:1,5 meterrol nezve latna is kulonbseget, 2,5-en kb semmit.
az jo, mert egy ilyet pont 1,5 meterröl kell nézni. 2017 van. nem tornateremben nézzük a 24"-os CRT-t.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #18002 2017.04.21. 09:52

SlickAdam írta:pedig a Tí-Áj-hoz mar dukalna egy 4K-s OLED. egy regi csúcs-közeli plazma árából siman veszel egy 55 colosat
A jóra van igényem, de a váltásra nincs. Annyira jó. Szeretkeznék vele. Bőőőőőőőőőőven ráér nekem bármilyen tévé csere.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #18003 2017.04.21. 09:53

Megkerestek bennünket is, de az ajánlat olyan komolytalan volt, mint az egész rukkolóshappolós balfaszkodás koncepció.
Avatar
arty

Hozzászólás #18004 2017.04.21. 09:57

DanielT írta:Tehát már _megint_, sőt még _mindig_ az ár a fő tényező, ami alapján megítéled, relativizálod a dolgokat. Ezért nem értünk egyet soha minőség terén, mert az nálam egyetemes, nem értékelek felül valamit, mert óccsó volt. A fosfrém ócsón is fos, ahogy a fosgém is fos marad.
Tudom, te egy alternatív univerzumban létezel, ahol egy termék ára annak nem egy tulajdonsága és nem szükséges figyelembe venni.

Igenis az egyszemélyes indie is alázza a crysis-t! Vagy takarodjon annyába!
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #18005 2017.04.21. 09:59

Moby írta:Mé a kettő má megvolt? :)
Nem, de Gwent csak a 3-ban van, azért írtam. Valójában az ötéves Witcher-terv azért csúszik, mert túlságosan érdekel, így könyvek (ugye ezeket nem utólag bértollkonoskodták össze), 1 újrajátszása, 2, 3 (+DLC-k) lesz a sorrend. Talán könnyebben utolérem a CD Projektet, mint a UbiSoft Montrealt.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #18006 2017.04.21. 10:01

arty írta:Tudom, te egy alternatív univerzumban létezel, ahol egy termék ára annak nem egy tulajdonsága és nem szükséges figyelembe venni.

Igenis az egyszemélyes indie is alázza a crysis-t! Vagy takarodjon annyába!
Mint játék simán alázhatja. És igen, éppen a szabadságnak kellene helyzeti előnynek lennie.

A grafika más kérdés, de azért többnyire megtalálható az olcsón előállítható érdekes stílus. Rengeteg szép indie játék van. Az persze nyilván nem véletlen, hogy sok 3D-s platformerre nem szántak nagy pénzt mostanság.
Avatar
arty

Hozzászólás #18007 2017.04.21. 10:05

DanielT írta:Érdekes konfigod van neked koma!

Itt ennek a leti kollégának valahogy 180-240 frémmel megy 10 helyett.
Így járt, én rosszabbul. Teljességgel indokolatlan, hogy ne menjen jól nálam - eddig is az volt! - és mégis :(
Gondolod élmény volt egy ekkora moslék kinézetű enefesre ezreket (postával együtt kettőt :D) kiadnom, 2 hetet várni a megérkezésre, postán félórát sorban állni, átvenni egy szétroncsolt csomagot (rajta a postamatrica és közlemény: "súlya nem csökkent, így leragasztottuk a 20 centis szakadást, elnézését kérjük"), jegyzőkönyvezni, otthon x360ban installálni, boxos kormányt előkotorni, összeszenvedni, majd azzal 10-40 frémmel játszani? Nem volt az, kényszerhelyzet volt, pláne hogy így belenyultam a boxosba.... (ffb bug->fosfrém)
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #18008 2017.04.21. 10:06

DanielT írta:A Dirt Rally egy igényes cucc, kontrollerrel is jó. _HA_ az alap koncepció érdekel, hogy mész az óra ellen, egy kihalt kanyargós csíkon. Én tudtam, hogy számomra már rohadtul unalmas ez a rally műfaj, de azért berántottam ezt a Monthly-t is, az Inside mellette egyértelművé tette a döntést.
Annak idején gyűrtem az említetteket, de valóban nem az a stílus, ami engem hosszú távon lekötne. Valószínűleg a rallycross része sem. Pedig ránézésre úgy megnyalnám.
Avatar
arty

Hozzászólás #18009 2017.04.21. 10:07

Micsu írta:vannak ennél rosszabbak is, tudod azok a baromok akik ft/órában mérnek egy "művészeti" alkotást, szellemi terméket ;)
TERMÉKET.

észrevetted hogyan nevezted, önkéntelenül?
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #18010 2017.04.21. 10:08

arty írta:Így járt, én rosszabbul. Teljességgel indokolatlan, hogy ne menjen jól nálam - eddig is az volt! - és mégis :(
Gondolod élmény volt egy ekkora moslék kinézetű enefesre ezreket (postával együtt kettőt :D) kiadnom, 2 hetet várni a megérkezésre, postán félórát sorban állni, átvenni egy szétroncsolt csomagot (rajta a postamatrica és közlemény: "súlya nem csökkent, így leragasztottuk a 20 centis szakadást, elnézését kérjük"), jegyzőkönyvezni, otthon x360ban installálni, boxos kormányt előkotorni, összeszenvedni, majd azzal 10-40 frémmel játszani? Nem volt az, kényszerhelyzet volt, pláne hogy így belenyultam a boxosba.... (ffb bug->fosfrém)
A kényszerhelyzet miből fakadt? Artyzmus? Megkezdődött az idei vadászvadászidény?
Avatar
DanielT

Hozzászólás #18011 2017.04.21. 10:10

arty írta:Tudom, te egy alternatív univerzumban létezel, ahol egy termék ára annak nem egy tulajdonsága és nem szükséges figyelembe venni.

Igenis az egyszemélyes indie is alázza a crysis-t! Vagy takarodjon annyába!
Alaposan félreértetted, vagy félre akartad érteni.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #18012 2017.04.21. 10:12

arty írta:Így járt, én rosszabbul. Teljességgel indokolatlan, hogy ne menjen jól nálam - eddig is az volt! - és mégis :(
Na, akkor mivel bazira ráérek hétvégén, szépen letorrentem azt a moslékot, amit _le_kellett_tolnod_mert_**** és meglátjuk, szerencsém lesz -e.
Avatar
arty

Hozzászólás #18013 2017.04.21. 10:26

Zóanagyvarázsló írta:Mint játék simán alázhatja. És igen, éppen a szabadságnak kellene helyzeti előnynek lennie.

A grafika más kérdés, de azért többnyire megtalálható az olcsón előállítható érdekes stílus. Rengeteg szép indie játék van. Az persze nyilván nem véletlen, hogy sok 3D-s platformerre nem szántak nagy pénzt mostanság.
Feltéve, hogy nem mindkettő egy középszer (v. középszar), egy átlagos játék, ami valamivel azért kitűnik (graffal, olszdkúl/ritka játékmenettel), s így képbe kerül (nálam). De a végén mégiscsak "kilóra" vett szórakozás mindkettő.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #18014 2017.04.21. 10:28

arty írta:Feltéve, hogy nem mindkettő egy középszer (v. középszar), egy átlagos játék, ami valamivel azért kitűnik (graffal, olszdkúl/ritka játékmenettel), s így képbe kerül (nálam). De a végén mégiscsak "kilóra" vett szórakozás mindkettő.
Ha a középszar az elvárás, akkor ezt megbeszéltük ;)
Avatar
arty

Hozzászólás #18015 2017.04.21. 10:34

Zóanagyvarázsló írta:A kényszerhelyzet miből fakadt? Artyzmus? Megkezdődött az idei vadászvadászidény?
Márpedig én az undercoverrel akarok játszani. Demostmártényleg! :) (amúgy agyaltam a legutóbbi nfs-en is, de mondom először essünk túl a nehezén ;) )

Igen, tisztában voltam vele, hogy moslékul néz ki, hogy a játékmenet se lesz semmi extra, hogy van ennél minimum 50 jobb, végigjátszatlan játékom. De ha egyszer nem azokra lett gusztusom?
Teljességgel irracionális, ahogy játékot választok, amikor leülök a gépeim elé... (és extraszar, hogy a régi konzolokon nincs valódi library, de VALÓDI az újakon sincs)

De ezzel nem hiszem, hogy kilógnék a sorból (az itteniből semmiképp).
Avatar
arty

Hozzászólás #18016 2017.04.21. 10:42

DanielT írta:Na, akkor mivel bazira ráérek hétvégén, szépen letorrentem azt a moslékot, amit _le_kellett_tolnod_mert_**** és meglátjuk, szerencsém lesz -e.
Veled párhuzamosan én is készítek videót (már bánom, hogy nem csináltam múltkor).

Viszont én nem érek annyira rá, mert [url=vállalható ára lett a Porsche DLC-knek]http://store.steampowered.com/app/244210/[/url] :PPP (tudom, 15 euróért is be kellett volna férjen, ha jó, ha meg nem, akkor most 7.5ért sem volt értelme megvenni.... :ravasz1: )
Avatar
arty

Hozzászólás #18017 2017.04.21. 10:45

Zóanagyvarázsló írta:Ha a középszar az elvárás, akkor ezt megbeszéltük ;)
Dehogy elvárás. De legyünk pár picit realisták ;) (az idealizmus csak a videokártya és cpu gyártókkal szemben megengedhető! :P )
Avatar
DanielT

Hozzászólás #18018 2017.04.21. 10:50

arty írta:Veled párhuzamosan én is készítek videót (már bánom, hogy nem csináltam múltkor).

Viszont én nem érek annyira rá, mert [url=vállalható ára lett a Porsche DLC-knek]http://store.steampowered.com/app/244210/[/url] :PPP (tudom, 15 euróért is be kellett volna férjen, ha jó, ha meg nem, akkor most 7.5ért sem volt értelme megvenni.... :ravasz1: )
Nem sok értelme van összekeverni azt, hogy valami mennyit ér meg az egyénnek, illetve azt, hogy valami árával relativizáljuk a minőséget, különösen szoftverek esetében, amik értéke X idő múlva tizedére, vagy még kevesebbre esik. Ha valami újan 60 USD és szar, akkor 30-ért már csak fele olyan szar, 5 dolcsiért meg kurvajó?

Rövid az élet a szarzabáláshoz, pedig azt ingyen is tudnál szerezni. INGYEN! :nezze:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #18019 2017.04.21. 11:29

DanielT írta:Na, akkor mivel bazira ráérek hétvégén, szépen letorrentem azt a moslékot, amit _le_kellett_tolnod_mert_**** és meglátjuk, szerencsém lesz -e.
Jobban belegondolva... én ehhez a szarhoz még akkor se érek hozzá, ha bizonyítani akarnék valamit. Minek?

Ezer bizonyíték van rá már most is a neten, hogy egy excelpécén is 6X AA-val, ultramaxon suhan:

phpBB [media]
Avatar
Moby

Hozzászólás #18020 2017.04.21. 11:33

DanielT írta:Ha valami újan 60 USD és szar, akkor 30-ért már csak fele olyan szar, 5 dolcsiért meg kurvajó?
Dehát pont ezt mondja! Miért kérdezed meg újra-és-újra? :D

/Ha undercoverre vágytok, toljátok azt inkább lego cityből. Az legalább jó is :)
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #18021 2017.04.21. 11:41

Zóanagyvarázsló írta:Nem, de Gwent csak a 3-ban van, azért írtam. Valójában az ötéves Witcher-terv azért csúszik, mert túlságosan érdekel, így könyvek (ugye ezeket nem utólag bértollkonoskodták össze), 1 újrajátszása, 2, 3 (+DLC-k) lesz a sorrend. Talán könnyebben utolérem a CD Projektet, mint a UbiSoft Montrealt.
Holnap jön ki a 6. könyv itthon! :finom:
És igen, az első 2 részben még csak kocsmai verekedős és kocka pókeres minijátékok voltak.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #18022 2017.04.21. 12:08

Moby írta:Dehát pont ezt mondja! Miért kérdezed meg újra-és-újra? :D

/Ha undercoverre vágytok, toljátok azt inkább lego cityből. Az legalább jó is :)
Várom, hogy mikor esik le, hogy valójában mennyire kínos erre igennel válaszolni. De ennyi erővel az Undercover PRŐpecset is várhatnám...
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #18023 2017.04.21. 12:16

arty írta:Márpedig én az undercoverrel akarok játszani. Demostmártényleg! :) (amúgy agyaltam a legutóbbi nfs-en is, de mondom először essünk túl a nehezén ;) )

Igen, tisztában voltam vele, hogy moslékul néz ki, hogy a játékmenet se lesz semmi extra, hogy van ennél minimum 50 jobb, végigjátszatlan játékom. De ha egyszer nem azokra lett gusztusom?
Teljességgel irracionális, ahogy játékot választok, amikor leülök a gépeim elé... (és extraszar, hogy a régi konzolokon nincs valódi library, de VALÓDI az újakon sincs)

De ezzel nem hiszem, hogy kilógnék a sorból (az itteniből semmiképp).
Nem is tudom. Valóban ott volt nekem valaha a Haze vagy a Killzone, de azt nem állítanám, hogy gusztusom volt rájuk.

Az efféle kíváncsi kalandjaimra büszke éppen nem vagyok, de ettől még nem értem teljesen az Undercoverhez való kedvet. Persze voltak olyan középszar játékok, melyeket maguk módján bírtam (pl. Rise of the Argonauts), de ezeket nem is szidom teli szájjal moslékként, csak a helyükön kezelem.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #18024 2017.04.21. 12:20

arty írta:Dehogy elvárás. De legyünk pár picit realisták ;) (az idealizmus csak a videokártya és cpu gyártókkal szemben megengedhető! :P )
Mindig oda lyukadunk ki, hogy én találok egy csomó nagyszerű játékot, te pedig alig valamit, ami nem mocsok (szerinted is). Most akkor nyertél? :help:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #18025 2017.04.21. 12:31

En is elveztem a legutobbi fel evben letolt cimeket
Avatar
arty

Hozzászólás #18026 2017.04.21. 12:54

DanielT írta:Nem sok értelme van összekeverni azt, hogy valami mennyit ér meg az egyénnek, illetve azt, hogy valami árával relativizáljuk a minőséget, különösen szoftverek esetében, amik értéke X idő múlva tizedére, vagy még kevesebbre esik. Ha valami újan 60 USD és szar, akkor 30-ért már csak fele olyan szar, 5 dolcsiért meg kurvajó?

Rövid az élet a szarzabáláshoz, pedig azt ingyen is tudnál szerezni. INGYEN! :nezze:
Ezekszerint te mindent day1 veszel 60 euróért? Hiszen a jó megérdemli, a szarra meg minek várni 5 dolcsiig akár?
Nem zabálok szart, a yookalali egyáltalán nem szar.
Avatar
Moby

Hozzászólás #18027 2017.04.21. 12:55

Micsu írta:En is elveztem a legutobbi fel evben letolt cimeket

Visszatérve a múltkori felvetésedre: az androméda pont ilyen. Most ugyan a gamebraker bugok (beleépül az enemy a tereptárgya, nem tudod megölni->végtelen misszió) miatt tettem félre, de már nem csak a bugok miatt nem fogom tudni jó szájízzel folytatni. Túúúúúúúúúl van nyúúúúúújtva. 40 óránál járok, sehol a vége a sztori alapján, és mostanra minden tartalékát felélte a játék úgy, hogy az utolsó 10 órában már csak a főszál megy. 40 óra után nincs egyetlen olyan pikoszekundumnyi eleme a játéknak, amit nem láttam volna pontosaan úgy már legalább 3x. És gondolom még egy olyan 20 kell majd, hogy a végéreérjek.
Namost akkor végig ki kell tartani a kezdeti vélemény mellett?
Avatar
arty

Hozzászólás #18028 2017.04.21. 12:55

DanielT írta:Jobban belegondolva... én ehhez a szarhoz még akkor se érek hozzá, ha bizonyítani akarnék valamit. Minek?

Ezer bizonyíték van rá már most is a neten, hogy egy excelpécén is 6X AA-val, ultramaxon suhan:

phpBB [media]
Mondjuk jobban belegondolva, nem tudom mit bizonyított volna, hogy NÁLAD jól megy ;) A lényeg, hogy nálam nem megy jól és soha nem is ment (origines).
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #18029 2017.04.21. 13:00

arty írta:Mondjuk jobban belegondolva, nem tudom mit bizonyított volna, hogy NÁLAD jól megy ;) A lényeg, hogy nálam nem megy jól és soha nem is ment (origines).
Én elhiszem, hogy szar, elvégre nálam is ez a helyzet a Doom borderless módjával.
Lehet valami full triviális dolgot nézünk be, vagy egyszerűen tényleg vannak még mementók a trúpécégányból. :nemtudom:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #18030 2017.04.21. 13:01

arty írta:Ezekszerint te mindent day1 veszel 60 euróért? Hiszen a jó megérdemli, a szarra meg minek várni 5 dolcsiig akár?
Nem zabálok szart, a yookalali egyáltalán nem szar.
:szomoru1:
Avatar
Moby

Hozzászólás #18031 2017.04.21. 13:01

arty írta:Mondjuk jobban belegondolva, nem tudom mit bizonyított volna, hogy NÁLAD jól megy ;) A lényeg, hogy nálam nem megy jól és soha nem is ment (origines).
Nálad az elkúrhatatlan is szarul megy, mert nyíltan feltetted a gémerkarrieried egy bizonyíthatatlan marhaság bizonyításába, és az sem állít meg benne, hogy közben szétkúrod a saját szórakozásod.
Avatar
arty

Hozzászólás #18032 2017.04.21. 13:02

Moby írta:Dehát pont ezt mondja!
nem ezt mondtam
Avatar
arty

Hozzászólás #18033 2017.04.21. 13:03

Moby írta:Nálad az elkúrhatatlan is szarul megy,
példát kérnék, hogy melyik elkúrhatatlan játék megy nálam szarul!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #18034 2017.04.21. 13:07

arty írta:példát kérnék, hogy melyik elkúrhatatlan játék megy nálam szarul!
Az összes. Nálam minden tökéletesre és a tökéletesnél kicsit jobban belőhető volt GTX680 óta, te meg folyamatosan és látványosan szenvedsz _mindennel_.
Avatar
Moby

Hozzászólás #18035 2017.04.21. 13:09

arty írta:nem ezt mondtam


"mielőtt bármit is... : az ára mellett nem lehet elmenni, iszonyatosan fölélőtték! :(
ez így védhetetlen.
10 fontért mindent és szinte bármit elnézek neki"

Ezt hogyan lehet MÉG értelmezni? :fejvakaras:
Avatar
Moby

Hozzászólás #18036 2017.04.21. 13:20

arty írta:példát kérnék, hogy melyik elkúrhatatlan játék megy nálam szarul!
Nagyjából bármi. Akármilyen játékba fogsz, az első felmerülő piszlicsáré probmlémánál hozod a pécégányt, és a bezzegkonzolt. Én is játszom konzolon, nekem alapvetően evvel nincs bajom, de ha kell amd-ig elmegyek, csakhogy freesyncet lássak akár alternatívaként, illetve nem nagyon van olyan módszer vagy eszköz, amit nem próbálnék ki azért, hogy akár minimálisan is, de jobb lehessen az élmény.
Iszonyatosan kilátszik a kínlódás, amivel ki akarod minden esetben, akár totál indokolatanban is a pécégány létezését. És gyakorlatilag meg is teremted, még ha ez az első pillanatban nem is tudatos, illetve nem is cél.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Moby 2017.04.21. 13:22-kor.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #18037 2017.04.21. 13:21

Moby írta:Visszatérve a múltkori felvetésedre: az androméda pont ilyen. Most ugyan a gamebraker bugok (beleépül az enemy a tereptárgya, nem tudod megölni->végtelen misszió) miatt tettem félre, de már nem csak a bugok miatt nem fogom tudni jó szájízzel folytatni. Túúúúúúúúúl van nyúúúúúújtva. 40 óránál járok, sehol a vége a sztori alapján, és mostanra minden tartalékát felélte a játék úgy, hogy az utolsó 10 órában már csak a főszál megy. 40 óra után nincs egyetlen olyan pikoszekundumnyi eleme a játéknak, amit nem láttam volna pontosaan úgy már legalább 3x. És gondolom még egy olyan 20 kell majd, hogy a végéreérjek.
Namost akkor végig ki kell tartani a kezdeti vélemény mellett?
nem kell de anno sztem irtam en is h cimbi a vege fele tart de dogunalomnk tartja, megelted te is :)
Avatar
Micsu

Hozzászólás #18038 2017.04.21. 13:22

arty írta:Mondjuk jobban belegondolva, nem tudom mit bizonyított volna, hogy NÁLAD jól megy ;) A lényeg, hogy nálam nem megy jól és soha nem is ment (origines).
jo megy meg az az emberek 90%anak, de neked megint nem
Mi megy jo neked amugy? Van olyan pcn?
Avatar
DanielT

Hozzászólás #18039 2017.04.21. 13:26

Micsu írta:jo megy meg az az emberek 90%anak, de neked megint nem
Mi megy jo neked amugy? Van olyan pcn?
Nincs, gányolni meg nem hajlandó! Erre viszont, mint a példa mutatja, simán:

"Gondolod élmény volt egy ekkora moslék kinézetű enefesre ezreket (postával együtt kettőt :D) kiadnom, 2 hetet várni a megérkezésre, postán félórát sorban állni, átvenni egy szétroncsolt csomagot (rajta a postamatrica és közlemény: "súlya nem csökkent, így leragasztottuk a 20 centis szakadást, elnézését kérjük"), jegyzőkönyvezni, otthon x360ban installálni, boxos kormányt előkotorni, összeszenvedni, majd azzal 10-40 frémmel játszani? "

:eljen: :eljen: :eljen:

Hát mi ez ahhoz képest, hogy rivatunerbe bebaszod 1x a 60-as frémlimitert globál settingnek, és esetleg 2x bemész az optionsba metálkódolni. FÜJJ!
Avatar
arty

Hozzászólás #18040 2017.04.21. 13:49

Moby írta:"mielőtt bármit is... : az ára mellett nem lehet elmenni, iszonyatosan fölélőtték! :(
ez így védhetetlen.
10 fontért mindent és szinte bármit elnézek neki"

Ezt hogyan lehet MÉG értelmezni? :fejvakaras:
Ezt úgy lehet értelmezni, hogy nem ragadod ki a szövegkönyezetből :P Ott van, hogy élvezem a játékot. Mert pofás ugrabugra, némi fejtörővel. Meg persze a hibák is, amik viszont jórészt a 10 fontos árból jönnek - és amik a 40 eurósból viszont már nem szabadna, hogy következzenek (mert annyiből már telik szinkronszínészre, jobb motorra, több időre, mittoménmire: ami kellene egy színvonalasabb játékhoz)

Mivel rühelled az egész yl-t, értem hogy kötekedni kell és olyat belelátni, ami nincs. (értsd: a szar ingyen is szar - ne ez a ti kiinduló feltételezésetek(!!!), ami egész egyszerűen nem létezik(!!!) a yl esetében)
Avatar
arty

Hozzászólás #18041 2017.04.21. 13:56

benőmenő írta:Én elhiszem, hogy szar, elvégre nálam is ez a helyzet a Doom borderless módjával.
Lehet valami full triviális dolgot nézünk be, vagy egyszerűen tényleg vannak még mementók a trúpécégányból. :nemtudom:
pl a rivatuner 60frémlimitjét pl biztosan nem próbáltam, első dolgom lesz, ha hazaértem! mivel utálom ezt a kísérletezést, nekem nincs a fejemben csekklist, hogy miket kell végigpróbálni. belekapok pár dologba, amiket fórumokon/youtubon írnak/mutatnak és ha nem megy, nem próbálok ki mindent mindennel, feladom.

az undercover azért nem TELJESEN releváns példa, mert azt már évek óta próbáltam játszani, nagyon nagyon sok beállítást és gput végigjárva, de SEMMITŐL nem lett jó és motanra a tököm telelett, hogy ha valahogy össze is jön, akkor állhatok neki a kormány-gánynak utána (álá shift2, mostwanted2012, meg ami még nem megy. vicces, hogy az nfs2015 ellenben CSAK pécén ad kormánytámogatást :falbav: )
Avatar
arty

Hozzászólás #18042 2017.04.21. 14:02

Moby írta:Nagyjából bármi. Akármilyen játékba fogsz, az első felmerülő piszlicsáré probmlémánál hozod a pécégányt, és a bezzegkonzolt. Én is játszom konzolon, nekem alapvetően evvel nincs bajom, de ha kell amd-ig elmegyek, csakhogy freesyncet lássak akár alternatívaként, illetve nem nagyon van olyan módszer vagy eszköz, amit nem próbálnék ki azért, hogy akár minimálisan is, de jobb lehessen az élmény.
Iszonyatosan kilátszik a kínlódás, amivel ki akarod minden esetben, akár totál indokolatanban is a pécégány létezését. És gyakorlatilag meg is teremted, még ha ez az első pillanatban nem is tudatos, illetve nem is cél.
azért lehet ez az érzésed, mert a wildlandsen is sokat sírtam és kértem egy fix60as beállítást, de csak elsunnyogtátok - ekkor kértem újra és újra. oké, lehet hogy low-ra butítva megoldódna, de nanemá'.

dmc4 exeén katt és fut és perfekt
dirtrally katt és perfekt
f1 2016 katt és perfekt
yokalali katt és perfekt
assetto katt és perfekt
broforce, skyforce, overcooked tökéletesek.

ezek ugranak be, hogy "mostanában" nyomtam, de ha a steam librarym előtt ülnék, biztos felfedeznék még párat :P
Avatar
arty

Hozzászólás #18043 2017.04.21. 14:07

Micsu írta:jo megy meg az az emberek 90%anak, de neked megint nem
Mi megy jo neked amugy? Van olyan pcn?
emberek 90%-a: "mostanra kijavították, simán megy 45-70 frémmel, tökéletesen optimalizált" :P
a wacsdogz1-et tökéletes30ra gányoltam és a 30at a wildlands is tartja, akár dáunszemplélt ultrán is ... többi címről meg lásd előző hszem
Avatar
Moby

Hozzászólás #18044 2017.04.21. 14:11

arty írta:Mivel rühelled az egész yl-t
Rühelli a halál. Semmiféle érzelmem nincs vele kapcsolatban. Benne van a milliónévvélkülihulladék fiókban.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #18045 2017.04.21. 15:12

Moby írta:Rühelli a halál. Semmiféle érzelmem nincs vele kapcsolatban. Benne van a milliónévvélkülihulladék fiókban.
Warezban se néztem meg, pedig az _INGYEN_ van. :rolleyes:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #18046 2017.04.21. 15:41

Quake Champions zárt béta kulcs nálam átvehető egy darab!
Avatar
eje75

Hozzászólás #18047 2017.04.21. 16:26

Valaki emlékeim szerint belengetett egy S8 előrendelést....megvette végül? Ha igen, vélemény?
Avatar
arty

Hozzászólás #18048 2017.04.21. 16:35

arty írta:pl a rivatuner 60frémlimitjét pl biztosan nem próbáltam, első dolgom lesz, ha hazaértem! mivel utálom ezt a kísérletezést, nekem nincs a fejemben csekklist, hogy miket kell végigpróbálni. belekapok pár dologba, amiket fórumokon/youtubon írnak/mutatnak és ha nem megy, nem próbálok ki mindent mindennel, feladom.

az undercover azért nem TELJESEN releváns példa, mert azt már évek óta próbáltam játszani, nagyon nagyon sok beállítást és gput végigjárva, de SEMMITŐL nem lett jó és motanra a tököm telelett, hogy ha valahogy össze is jön, akkor állhatok neki a kormány-gánynak utána (álá shift2, mostwanted2012, meg ami még nem megy. vicces, hogy az nfs2015 ellenben CSAK pécén ad kormánytámogatást :falbav: )
szaggatósfos vsync bekapcs mellett is -
nem 60ra áll, hanem alá:
phpBB [media]


vsync off sokfrémes, de egyrészt törik a kép, másrészt nagyokat ráng (youtuben sokkal kevésbé látszik az elmosás miatt!):
phpBB [media]


végül vsync off, de rivatunerben 60fps limit - néha fixál 60ra, aztán beszakad(gat):
phpBB [media]


nnnna. mi maradt még ki?
Avatar
arty

Hozzászólás #18049 2017.04.21. 16:37

DanielT írta:Warezban se néztem meg, pedig az _INGYEN_ van. :rolleyes:
ha a kvékbéta kulcsot ingyen adod, de nem éri meg a privit sem (nekem), akkor az egy szar?

amugy szép maszatolási kísérlet :levele:
Avatar
arty

Hozzászólás #18050 2017.04.21. 16:44

arty írta:nnnna. mi maradt még ki?
640x480-ban indult, otthagytan. Szaggatósfos. Frémlimit 30-ra rivatunerben - arra se képes beállni, így 20-25fps-eket nyom ki magából a játék. Levettem full low-ra mindent. Ugyanaz.

Szóval, hogyan tovább?
Próbálgassak még valamit?
Vagy itt már azért jogos lenne kattintani a webshopban a 360as verzára?
Mennyi a gányolásra szánható max perc?
Avatar
DanielT

Hozzászólás #18051 2017.04.21. 16:44

arty írta:szaggatósfos vsync bekapcs mellett is -
nem 60ra áll, hanem alá:

nnnna. mi maradt még ki?
A Vsync ON és Rivatuner 60 limit ON maradt még ki, ami az EGYETLEN értelmes setting. Miért nem lep meg, hogy azt hagytad ki? :miaz:

Az meg különösen mókás, hogy a GPU terhelésednek 0%-ot ír, cserébe az egyik procimagod 100%-on akad ki. Ütős kombó. :eljen:
Avatar
arty

Hozzászólás #18052 2017.04.21. 16:53

arty írta:Mennyi a gányolásra szánható max perc?
Na, vigyük végig - borderless gaming legujabb letölt, install, belő. Mégszarabb a frém.
Ablakba kényszerítve is próbáltam, arra nem is reagál, marad fullscreenben.

Nos?
Avatar
DanielT

Hozzászólás #18053 2017.04.21. 16:58

arty írta:Na, vigyük végig - borderless gaming legujabb letölt, install, belő. Mégszarabb a frém.
Ablakba kényszerítve is próbáltam, arra nem is reagál, marad fullscreenben.

Nos?
Nos. Leszedem ezt a gennyet majd este és megnézem.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #18054 2017.04.21. 16:58

A 30-as frémlimit kívülről pedig nem működőképes, undorító moslék. Ugyanis ha engine szinten van (JÓL) kódolva a játékban, akkor a 60hz-re 2x tart ki egy frémet és motion blurrel így nem lesz stroboszkóp hatású hányinger pl konzolon.

Viszont a rivatuneres 30 fps, az szó szerint csak 30 képet köp ki, semmi frame duplázás, ezért iszonyúan darabos, hiányzik az infó fele, amit a képernyő nem tud kitölteni.
Avatar
arty

Hozzászólás #18055 2017.04.21. 17:15

DanielT írta:A Vsync ON és Rivatuner 60 limit ON maradt még ki, ami az EGYETLEN értelmes setting. Miért nem lep meg, hogy azt hagytad ki? :miaz:

Az meg különösen mókás, hogy a GPU terhelésednek 0%-ot ír, cserébe az egyik procimagod 100%-on akad ki. Ütős kombó. :eljen:
Szabad a gazda: miért nem lep meg?
De kipróbáltam így is. Fos.
Ellenben a 100% cpu észrevételed adott egy ötletet, levettem 2 magra (task manager, affinity) és jobb lett: 1-1 mag 80%-on, maradék 2 0-3%. Kikapcsoltam az "UAC VIRTUALIZATION"-t a processre (fingom sincs milehet), semmit nem segített.
Ráengedtem még 1 magot, továbbra is jók a terhelések. Ráengedtem a 4. magot is (alt + tab, majd játékba vissza) és még mindig jó.
És ha ide eljutottam volna anno, letolom így. Közel se tökéletes, pár másodpercenként ráng egyet-kettőt...tizet, aztán megint pár másodpercig 60frém.

Kilépés után, visszalépve megint 640x480, graf opciok elveszve, 1 cpu mag 100on... szal ez egy "örök játék", de tény: "van" megoldás, még ha nem is tökéletes.
És még ha játékra vágyva biztosan nem is baszakodtam volna ilyenekkel, ennyit.
(és a gondolattal se játszanék el, hogy mi lett volna ha, HA a konzolverza hozta volna a 30 frémet, végig... így azért akár bánhatnám is a pécés helyetti boxozást, de még1x: sose jutottam volna el idáig, normál esetben.)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #18056 2017.04.21. 17:24

Egyébként nem is tudom mi a francnak foglalkoznék a pécégéming legalja pöcegödör időszakának mocskából előásott undorító szardarabbal... Amikor 8 évig nem értem a platformhoz játék célból.

Ugye, hogy #Semminemváltozott?
Avatar
arty

Hozzászólás #18057 2017.04.21. 17:28

DanielT írta:A 30-as frémlimit kívülről pedig nem működőképes, undorító moslék. Ugyanis ha engine szinten van (JÓL) kódolva a játékban, akkor a 60hz-re 2x tart ki egy frémet és motion blurrel így nem lesz stroboszkóp hatású hányinger pl konzolon.
Hétvégén megdemóztam a dishonored2-t ps4en (tudván, hogy a pécés a motornak köszönhetően egy retek (volt?), szal a fix30/konzol lehet alternatíva), na ott pl a 30fps vállalhatatlan. Nincs blur (pontosabban előrefutáskor a széleken van), játszhatatlan.

Pécén meg 1080+ kell a 60-hoz, amennyire youtuben levettem :/
Avatar
arty

Hozzászólás #18058 2017.04.21. 17:34

DanielT írta:Egyébként nem is tudom mi a francnak foglalkoznék a pécégéming legalja pöcegödör időszakának mocskából előásott undorító szardarabbal... Amikor 8 évig nem értem a platformhoz játék célból.

Ugye, hogy #Semminemváltozott?
nfs2015nél majd kiderül - ahogy mondtam, ott a kormányszupport platformexklu, 60frém, ráadásul fosbájt60, szal máshol szóba se nagyon kerülhet (pedig konzolon ezeröcsié' beránthattam volna már :mf2: )

Amugy lécc nézd már majd meg, kíváncsi vagyok mit lehet belőle kihozni (mármint undercoverből, v1.1.2.1 azt exe!).
Meg érdekel, h nálad is beakad-e az i7, ill hátha csak a 1070em kevés :P
Ha wrzhez nincs pecs, adom az origiaccom akár!
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #18059 2017.04.21. 17:49

DanielT írta:Warezban se néztem meg, pedig az _INGYEN_ van. :rolleyes:
Én megnéztem. Ezek a balfékek mindent reprodukáltak, ami régen sem volt jó vagy ami mára elavult. Ezek a béna minijátékok kiakasztóak úgy, hogy nincs retry, csak sok pofázódás elnyomkodása után lehet újrakezdeni. Pedig még az alap 1998-as játékmenet nem lenne rossz.

Kár, hogy arty grafbuzi, ha csakaJÁTÉK érdekelné, aki kipróbálná a modernebb Spyrót 1998-ból, de hát neki a látvány kell, és 10 euróért azt is megbocsátja, ha az sincs*. Én meg mivel szeretem őt, megbocsátom, hogy ennek az egésznek annyira nincs értelme, mint az Undercover-gusztusnak.

Egyébként nem mondom, hogy szar lesz ez, de ezek a fejlesztők az elmúlt 20 évben szerintem egy újabb Tetrist sem indítottak el. Vagy ezek szerint mégis az? Majd kiderül, most szerintem egy darabig nem indítom el, mert felcseszett.

*Amúgy élőben egyáltalán nem gáz a grafika, nem is nagy erénye, de tényleg ezzel van a legkisebb gond. Jó mechanika mellett a seggemet verném tőle a földhöz.
Avatar
arty

Hozzászólás #18060 2017.04.21. 18:08

phpBB [media]

megint találtam egy outrun history videót, amit még nem láttam! (és a narráció csak alig kínos :DDD )

- us és japó verzák elég nagy különbsége (miféle ok lehet ilyesmire?!)
- egyik verzát a Hertz (ótóbérlős!) cég portolta - lol!
- az eredeti árkád verzio 30fps volt. WTF?!
- saturnon van enhanced smooth verza, az 60fps
- ps2es remake ocsmányság

Vissza: “Leáldozott.hu”