A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
eje75

Hozzászólás #17011 2017.03.23. 14:33

Moby írta:Kedvező a bérleti díj a híd alatt. :miaz:
Jöhetnek a számok!! :rinya:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #17012 2017.03.23. 14:53

eje75 írta:Jöhetnek a számok!! :rinya:
Elfogyaszott patkány: 3 db
Visszaváltott üveg: 762 db
Felszedett csikk: 89db
Tarhálás: napi 700 Ft átlag
Alsógatya váltás: 0
Fürdés: 1x belegurult a híd alatt csörgedező "patakba"
Avatar
Moby

Hozzászólás #17013 2017.03.23. 14:54

DanielT írta:Elfogyaszott patkány: 3 db
Visszaváltott üveg: 762 db
Felszedett csikk: 89db
Tarhálás: napi 700 Ft átlag
Alsógatya váltás: 0
Fürdés: 1x belegurult a híd alatt csörgedező "patakba"
Ennyi. Nekem mondjuk kissé jobban megy a tarhálás talán. Egész hitelesen játszom a félbolondot, meg jól bicegek. De tényleg ennyi.
Avatar
Moby

Hozzászólás #17014 2017.03.23. 14:59

Na, csak hogy értsük miért SUPER jetstream a super jetsream.
Há mer oda van ragasztva :nezze:
Spoiler
Kép

Hívhatnák Premiumnak is, az talán életszerűbb lenne. Jó értem, megszaladt a gépsoron a sima doboz. Bedzsangáztak a srácok mellette, mint a BMW-nél. Megesik .
Avatar
DanielT

Hozzászólás #17015 2017.03.23. 15:21

Moby írta:Na, csak hogy értsük miért SUPER jetstream a super jetsream.
Há mer oda van ragasztva :nezze:
Spoiler
Kép

Hívhatnák Premiumnak is, az talán életszerűbb lenne. Jó értem, megszaladt a gépsoron a sima doboz. Bedzsangáztak a srácok mellette, mint a BMW-nél. Megesik .
:taps: :taps: :taps:

Grat a szépséghez! :D Mármint nem a dobozra célzok, mert az pokol. :D

szerk: Olyan az a doboz, mintha Kozsó tervezte volna. :banplz:
Avatar
Moby

Hozzászólás #17016 2017.03.23. 17:08

DanielT írta::taps: :taps: :taps:

Grat a szépséghez! :D Mármint nem a dobozra célzok, mert az pokol. :D :
Töfike! Te dumáltál rá, szal átküldeném a pulyát egy vacsorára, legalább egyszer a héten egyenek normálisat, a patkányhús nem hízlal :(
Avatar
Moby

Hozzászólás #17017 2017.03.23. 17:54

Tucsing nélkül egyelőre ennyi. Boost nincs 2k felett, 1950 környékén kalimpál, szal nem nagy szám :(
Vigyem vissza?
Avatar
DanielT

Hozzászólás #17018 2017.03.23. 18:07

Moby írta:Tucsing nélkül egyelőre ennyi. Boost nincs 2k felett, 1950 környékén kalimpál, szal nem nagy szám :(
Vigyem vissza?
Én már nem égetném magam vele akkor se, amikor visszavitel közben az utcán nálam van. -->> Kuka.

De amíg a gépben van, egy kis segítség a pozícionáláshoz:

2017-03-23 18_05_00-.png


Spoiler
Avatar
Moby

Hozzászólás #17019 2017.03.23. 18:24

Najó, kap még pár napot, hogy összeszedje magát :banplz:
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #17020 2017.03.23. 18:36

benőmenő írta:A cím magáért beszél. Ja és John beszél (a kappan hangú csávó hasonlóan irritál, mint Danit TB akcentusa).
phpBB [media]

-a felbontás bugot borderless patch-el lehet orvosolni
-krumpli gpu-val rendelkezőknek pedig készül a Global Illumination-t visszavágó mod
-az átvezetők videók, szóval sokmindent nem lehet velük kezdeni
Userek csinálnak működő, vagy nem működő páccset a játékokhoz? Szép idők!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #17021 2017.03.23. 18:52

aabyssx írta:Userek csinálnak működő, vagy nem működő páccset a játékokhoz? Szép idők!
Tényleg szép idők, mert nem kell az idők végezetéig beérni a szarral. :nezze:

BTW a képarány bug az teljesen egyértelműen csak egy bug, amit javítani fognak.
Avatar
Moby

Hozzászólás #17022 2017.03.23. 19:41

Cuki. Gyakorlatilag hótugyanaz van benne, mint a enyémben. Csak egy negyed akkor kompakt csőben. Zsír.
phpBB [media]
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #17023 2017.03.23. 22:05

Visszlapoztam párat, de így átfutva játékbeszámolót nem is láttam. Még a végén kiderül, hogy én játszom a legtöbbet. Pedig akkor nagy bajban vagytok. :idiota:
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #17024 2017.03.23. 22:08

Pl. múltkor valami leárazásban megvettem a Virginiat, meg most valami 2 EUR-os walking játékot. Utóbbi annyit is ér, de a gyerekek elvoltak vele egy darabig. :D
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #17025 2017.03.23. 22:10

Azt nem rossz látni, hogy vannak 1st person sztoris játékok, amiben nem kell lőni, vagy szétverni valamit, max. valami lightos puzzle van, és lehet nézelődni.
Pl. Firewatch, meg ez a Virginia, meg ilyesmi. Gondolom ezek is nagyon réteg cuccok, mert mindegyik low budget, mint állat, de legalább van pár.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #17026 2017.03.23. 22:14

aabyssx írta:Azt nem rossz látni, hogy vannak 1st person sztoris játékok, amiben nem kell lőni, vagy szétverni valamit, max. valami lightos puzzle van, és lehet nézelődni.
Pl. Firewatch, meg ez a Virginia, meg ilyesmi. Gondolom ezek is nagyon réteg cuccok, mert mindegyik low budget, mint állat, de legalább van pár.
Na, hát az ilyen nongém walking szimulátorokra azért ne legyél olyan büszke. :mf2:
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #17027 2017.03.23. 22:16

Moby írta:Tucsing nélkül egyelőre ennyi. Boost nincs 2k felett, 1950 környékén kalimpál, szal nem nagy szám :(
Vigyem vissza?
És mi van a freesync monitoroddal, ami után semmi mást nem akarsz látni? :D Anyám, nem semmi csapongó viselkedés. Én ritkán nézek be ide, de minden esetben 180 fokkal a másik irányba nézel, mint előtte. :D
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #17028 2017.03.23. 22:18

DanielT írta:Na, hát az ilyen nongém walking szimulátorokra azért ne legyél olyan büszke. :mf2:
De ezek a nyugdíjas játékok jók. Jobban mesélnek szerintem sztorit, mint a szöveges point and click cuccok. Valahogy azoknak az evolúcióját látom bennük.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #17029 2017.03.23. 22:21

aabyssx írta:De ezek a nyugdíjas játékok jók. Jobban mesélnek szerintem sztorit, mint a szöveges point and click cuccok. Valahogy azoknak az evolúcióját látom bennük.
Jobban mesélnek sztorit? Őőőőőőőelnézést, de videójátékokról beszélünk, vagy könyvekről/filmekről?

Szarok én a sztorira, gameplay legyen, első osztályú, hardcore lehetőleg. Én ezekből az interaktív alvásszimulátorokból égtem ki, de már az Uncharted szintű sztori bullshit se érdekel. Ga-me-play.
Avatar
Moby

Hozzászólás #17030 2017.03.23. 22:25

aabyssx írta:És mi van a freesync monitoroddal, ami után semmi mást nem akarsz látni? :D Anyám, nem semmi csapongó viselkedés. Én ritkán nézek be ide, de minden esetben 180 fokkal a másik irányba nézel, mint előtte. :D
Nincs hozzá VGA. És úgy tűnik, hogy nem mostanában lesz :( AMD bénázik a vegával, de kegyetlenül. 1 hónapja azt hittük már bemutatják. Be is mutatták.
A NEVÉT :ijedt: GPU továbbra sincs. És nagyon arról szólnak a hírek, hogy először a butábbik jön -> 1070 környéke. Szal freesyncre térjünk vissza ha az AMD végre lepakolta a 2017-nek megfelelő vga-t az asztalra. Addig a freesync egy kurvajó és olcsó elvi lehetőség.
Avatar
Moby

Hozzászólás #17031 2017.03.23. 22:27

Sőt, már olyan hírek is keringenek, hogy idén nem lesz vega. Ami totális agyfasz lenne nyilván.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #17032 2017.03.23. 22:29

Moby írta:Nincs hozzá VGA. És úgy tűnik, hogy nem mostanában lesz :( AMD bénázik a vegával, de kegyetlenül. 1 hónapja azt hittük már bemutatják. Be is mutatták.
A NEVÉT :ijedt: GPU továbbra sincs. És nagyon arról szólnak a hírek, hogy először a butábbik jön -> 1070 környéke. Szal freesyncre térjünk vissza ha az AMD végre lepakolta a 2017-nek megfelelő vga-t az asztalra. Addig a freesync egy kurvajó és olcsó elvi lehetőség.
Mér nem vót jó addig az RX480 fríszinkee 1080pében?
Avatar
arty

Hozzászólás #17033 2017.03.23. 22:33

2016 januári jegyemet most, március 10.-én nyitottam újra az ubisoftnál ... és 23.-án, azaz ma végre pont került az ügyem végére: refundolták a 100 uplay pontom!!

mocskosférgek.... :(
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #17034 2017.03.23. 22:37

DanielT írta:Jobban mesélnek sztorit? Őőőőőőőelnézést, de videójátékokról beszélünk, vagy könyvekről/filmekről?
Szarok én a sztorira, gameplay legyen, első osztályú, hardcore lehetőleg. Én ezekből az interaktív alvásszimulátorokból égtem ki, de már az Uncharted szintű sztori bullshit se érdekel. Ga-me-play.
Nekem ezt nem kell túlmagyarázni, ugye én egy dolgot veszek már csak komolyabban, a Tekkent, és az esport lúzereket nézem időnként. Szerintem ez eléggé a legalja hobbi, de így van kapcsolatom valahol a játékok gyökerével.
A unchartedeket nem érdemes sztoris játéknak mondani, mert abban is olyan ultra light, mint a gameplayben. Nincs ok, ami miatt elmélyednél bennük, megállnál nézelődni, gondolkodni. Csak az időt húzzák. Limonádé.
Viszont pl. ott van a Talos Principle, ami egy low budget idióta puzzle játék, de egy rakás filozófiai tartalma van, amire kíváncsi vagy végig, és utána azon filózol, hogy "de mi lett volna ha...". Ezek a jók.
Avatar
Moby

Hozzászólás #17035 2017.03.23. 22:44

aabyssx írta:Mér nem vót jó addig az RX480 fríszinkee 1080pében?
Mer az picsafüst. Butítgatva itt-ott jó, de van ahol már kizuhan lefelé a freesync tartományból is. 3 éve menő volt egy ilyen 970 teljesítmény, de mamá ez van a konzolokban is. Maga az adaptiv sync (mindegy milyen implementációban) viszont übergecijó. Jó lenne nekem a G-Sync is, ha nem lenne megfizethetetlenül drága, de sajnos az. Erre rákóstolni tökéletes volt a 480.
Avatar
Moby

Hozzászólás #17036 2017.03.23. 23:41

Életemben először láttam a mafia3-at fix60-on futni. Legmagasabb beállításokon 1200MHz-re downclokcolja magát a vga, és állnak a ventik. Kemény! :vigyor3:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #17037 2017.03.24. 04:48

aabyssx írta:Pl. múltkor valami leárazásban megvettem a Virginiat, meg most valami 2 EUR-os walking játékot. Utóbbi annyit is ér, de a gyerekek elvoltak vele egy darabig. :D
virginia koncepcioja nagyon tetszett, a megvalositas viszont lehetett vna jobb ;)
Avatar
Micsu

Hozzászólás #17038 2017.03.24. 04:50

DanielT írta:Jobban mesélnek sztorit? Őőőőőőőelnézést, de videójátékokról beszélünk, vagy könyvekről/filmekről?

Szarok én a sztorira, gameplay legyen, első osztályú, hardcore lehetőleg. Én ezekből az interaktív alvásszimulátorokból égtem ki, de már az Uncharted szintű sztori bullshit se érdekel. Ga-me-play.
egy evben en is elfogyasztok 1-2ot, jok ezek neha
Avatar
DanielT

Hozzászólás #17039 2017.03.24. 07:14

Moby írta:Életemben először láttam a mafia3-at fix60-on futni. Legmagasabb beállításokon 1200MHz-re downclokcolja magát a vga, és állnak a ventik. Kemény! :vigyor3:
Fincsi kis metálkód! :eljen: :idiota:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #17040 2017.03.24. 07:36

aabyssx írta:Userek csinálnak működő, vagy nem működő páccset a játékokhoz? Szép idők!
Igaz nem mezei user, de nem csak patchet.
Durante fix Little King's Story
Avatar
arty

Hozzászólás #17041 2017.03.24. 08:40

aabyssx írta:Nekem ezt nem kell túlmagyarázni, ugye én egy dolgot veszek már csak komolyabban, a Tekkent, és az esport lúzereket nézem időnként. Szerintem ez eléggé a legalja hobbi, de így van kapcsolatom valahol a játékok gyökerével.
A unchartedeket nem érdemes sztoris játéknak mondani, mert abban is olyan ultra light, mint a gameplayben. Nincs ok, ami miatt elmélyednél bennük, megállnál nézelődni, gondolkodni. Csak az időt húzzák. Limonádé.
Viszont pl. ott van a Talos Principle, ami egy low budget idióta puzzle játék, de egy rakás filozófiai tartalma van, amire kíváncsi vagy végig, és utána azon filózol, hogy "de mi lett volna ha...". Ezek a jók.
márpedig a mély, filozófiai mondanivaló kötelező elem egy magára valamit is adó videójátékba :) ugyanmár.

az uc biztosnan ultralájt/lomonádé/ponyva minden elemében (sztori/gémpléj), ettől még bőven szórakoztató.
azzal sokat nem lehet tenni, hogy "kijátszottad" már magad... és esetleg más jobban érdekel :P
Avatar
Moby

Hozzászólás #17042 2017.03.24. 08:58

Lőttem egy mass effect kódot. Üssetek. Bátran. Erőset.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #17043 2017.03.24. 09:45

Moby írta:Lőttem egy mass effect kódot. Üssetek. Bátran. Erőset.
Már érzéketlenebbé tettél bennünket, mint a legkegyetlenebb háború a katonákat. Egy alig hallható felhorkanáshoz pl kevés lenne:

- Mégis Ryzent veszel, de mondjuk a legszarabbat.
- Lyukat vágsz a Palit-ra, hogy halkabb legyen, mert ezt már úgyis megtartod örökre.
- Egy hét múlva visszaugrik egy 480.
- Mindezek kombinációja.

Szóval én már csak jó szórakozást kívánok hozzá! :D
Avatar
deep

Hozzászólás #17044 2017.03.24. 09:48

Moby írta:Lőttem egy mass effect kódot. Üssetek. Bátran. Erőset.
Fizikai ráhatás helyett inkább egy jó pszichiátria elérhetőségei kellenének neked :D
Avatar
Moby

Hozzászólás #17045 2017.03.24. 10:34

DanielT írta:Már érzéketlenebbé tettél bennünket, mint a legkegyetlenebb háború a katonákat. Egy alig hallható felhorkanáshoz pl kevés lenne:

- Mégis Ryzent veszel, de mondjuk a legszarabbat.
- Lyukat vágsz a Palit-ra, hogy halkabb legyen, mert ezt már úgyis megtartod örökre.
- Egy hét múlva visszaugrik egy 480.
- Mindezek kombinációja.

Szóval én már csak jó szórakozást kívánok hozzá! :D
Jó ötletek, jegyzeteltem! :banplz:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #17047 2017.03.24. 13:45

Moby írta:Lőttem egy mass effect kódot. Üssetek. Bátran. Erőset.
Megdöbbentem.

Spoiler
Mert arra fogadtam, hogy ezt előbb megléped, és most már szidod az egész BioWare anyját. 5 perc múlva pedig már lelkendezésidő, szóval húzz bele!
Avatar
Moby

Hozzászólás #17048 2017.03.24. 14:01

Zóanagyvarázsló írta:Megdöbbentem.

Spoiler
Mert arra fogadtam, hogy ezt előbb megléped, és most már szidod az egész BioWare anyját. 5 perc múlva pedig már lelkendezésidő, szóval húzz bele!
Nahát nem rajtam múlt mondanom sem kell :D Feldobtam egy hirdetést a hwapróra, hogy 10k-ért vennék kódot. Nem kapkodtak utánam az eladók, eddig vártam, mire befutott rá egy ajánlat :)
Avatar
Micsu

Hozzászólás #17049 2017.03.24. 16:39

arty írta:márpedig a mély, filozófiai mondanivaló kötelező elem egy magára valamit is adó videójátékba :) ugyanmár.

az uc biztosnan ultralájt/lomonádé/ponyva minden elemében (sztori/gémpléj), ettől még bőven szórakoztató.
azzal sokat nem lehet tenni, hogy "kijátszottad" már magad... és esetleg más jobban érdekel :P
az bar 4.e nem szaladtam erte a boltba nameg a gepert
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #17050 2017.03.24. 16:47

arty írta:márpedig a mély, filozófiai mondanivaló kötelező elem egy magára valamit is adó videójátékba :) ugyanmár.

az uc biztosnan ultralájt/lomonádé/ponyva minden elemében (sztori/gémpléj), ettől még bőven szórakoztató.
azzal sokat nem lehet tenni, hogy "kijátszottad" már magad... és esetleg más jobban érdekel :P
Nem is tudom, annyit kell súlyozni, hogy mire jut az embernek ideje, hogy néhány limonádénál sajnálom a kidobott időt. Jó, az Unchartedek PS3-on a maguk könnyed módján mint sztorira/humorra, mind mechanikailag szórakoztattak, szóval nem bánom őket, csak nem ördögtől való emelni a lécet. El lehet dönteni, hogy kinek mire van szüksége, de gyakran egy jó könyv vagy film helyett sajnálom a játékra szánt időt, mert ha jól is esik, egyre kevésbé elégít ki az, hogy akár heti 10-15 órát szánjak rá, aminek az utóbbi években átlagban akár duplája is jutott.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #17051 2017.03.24. 17:08

1988-as IBM gép első kibontása és beüzemelése 2017-ben. :)

phpBB [media]
Avatar
arty

Hozzászólás #17052 2017.03.24. 18:07

Zóanagyvarázsló írta:Nem is tudom, annyit kell súlyozni, hogy mire jut az embernek ideje, hogy néhány limonádénál sajnálom a kidobott időt. Jó, az Unchartedek PS3-on a maguk könnyed módján mint sztorira/humorra, mind mechanikailag szórakoztattak, szóval nem bánom őket, csak nem ördögtől való emelni a lécet. El lehet dönteni, hogy kinek mire van szüksége, de gyakran egy jó könyv vagy film helyett sajnálom a játékra szánt időt, mert ha jól is esik, egyre kevésbé elégít ki az, hogy akár heti 10-15 órát szánjak rá, aminek az utóbbi években átlagban akár duplája is jutott.
család miatt/mellett reményem se volna elmélyedni. amikor pedig mégis enyém a lakás egész nap (egyedül), akkor egy codot lövök inkább végig nagy képpel és hangal :D (szóval valszeg nekem igényem sincs rá... mankind dividedet is csak tolom, tolom... pazarlásnak érezném a nyaggatózó kölkök mellett játszani :( )
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #17053 2017.03.24. 18:27

DanielT írta:1988-as IBM gép első kibontása és beüzemelése 2017-ben. :)

WOW

Kibaszott jó élmény volt végignézni.
Avatar
arty

Hozzászólás #17054 2017.03.24. 19:16

TasManXT írta:Kibaszott jó élmény volt végignézni.
Kimondottan untam. IBM PC - a lelketlenség, maga :)

Ellenben egy c64, amiga, atari gép, régi kazettás magnó, vhs, stb/bármi unboxingot úgy emlékszem mindig szivesen szemléltem.
Mondjuk a mostani pécémmel szemben sincsenek érzelmeim - nehéz is volna KONKRÉT gépet szeretni, amikor folyamatosan cserélődik - így nem meglepő, ha egy ilyen konfig 30 év mulva sem érdekel majd.
Aztán lehet h az "fáj": 88-ban javában c64em volt még és nem is álmodhattam semmi másról.
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #17055 2017.03.24. 22:24

arty írta:Kimondottan untam. IBM PC - a lelketlenség, maga :)

Ellenben egy c64, amiga, atari gép, régi kazettás magnó, vhs, stb/bármi unboxingot úgy emlékszem mindig szivesen szemléltem.
Mondjuk a mostani pécémmel szemben sincsenek érzelmeim - nehéz is volna KONKRÉT gépet szeretni, amikor folyamatosan cserélődik - így nem meglepő, ha egy ilyen konfig 30 év mulva sem érdekel majd.
Aztán lehet h az "fáj": 88-ban javában c64em volt még és nem is álmodhattam semmi másról.
Nem nagyon létezett maga az unboxing műfaj sem, szóval azért is különleges, mert ilyet nem gyakran látsz. Plusz történelem.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #17056 2017.03.24. 22:24

Jujj, nagyon izgi, hogy a fejlesztők éppen mit döntöttek a user helyett a foshardverre!

phpBB [media]
Avatar
DanielT

Hozzászólás #17057 2017.03.24. 22:25

TasManXT írta:Nem nagyon létezett maga az unboxing műfaj sem, szóval azért is különleges, mert ilyet nem gyakran látsz. Plusz történelem.
Plusz a gép áráért (inflációval kompenzálva 4 Millió Ft) valszeg kisebb házat, vagy jobb kocsit lehetett volna annak idején venni, tehát halandó nemigen élhette át ezt az élményt. Szemét IntelnVidia.
Avatar
donatus13

Hozzászólás #17058 2017.03.24. 22:29

Tud esetleg valaki valami üzletet Budapesten ahol van 27" es 1440P monitor kiállítva, szeretnék ilyeneket élőben megnézni mielőtt döntenék, de sajnos még nem nagyon találtam neten üzletet ahol láthatnám milyenek is ezek :) Ahogy olvasom most már az 1440p támogatottsága szinte mindenhol adott.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #17059 2017.03.24. 22:40

donatus13 írta:Tud esetleg valaki valami üzletet Budapesten ahol van 27" es 1440P monitor kiállítva, szeretnék ilyeneket élőben megnézni mielőtt döntenék, de sajnos még nem nagyon találtam neten üzletet ahol láthatnám milyenek is ezek :) Ahogy olvasom most már az 1440p támogatottsága szinte mindenhol adott.
Nem tudom hol van kirakva, de nem is kérdés, hogy jelenleg a 1440p a realitás, teljesen fasza. Én 27"@1440p előtt ülök melóban, ennél jobb nem kell neked.

A dupla 4K-s felvetéseden múltkor jót röhögtem, csak nem voltam gép előtt kommentelni. :) Miért nem rögtön 4db 5K? Ne álljunk már meg ilyen proli szinten. :hehe:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #17060 2017.03.25. 09:12

Már múltkor is rohadt jól szórakoztam az alap Quake 2-vel, csak asszem elakadtam. :) Most viszont megnéztem milyen HÁDÉ NYÓCKÁ REMASTER modok vannak hozzá és őrületkurvajó.

phpBB [media]


szerk: És már fel is tettem, nyomom. KURVAJÓ.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #17061 2017.03.25. 10:44

Az 1 sokkal jobb szvsz
Avatar
Moby

Hozzászólás #17062 2017.03.25. 11:04

Meghiúsult a ME üzletem. Égi jelnek vettem. Nem keresek tovább.
Elmarad a hullámvasút :(
Avatar
DanielT

Hozzászólás #17063 2017.03.25. 11:07

Micsu írta:Az 1 sokkal jobb szvsz
Iszonyatosan más. Mindkettő jó a maga nemében, de a barna, szörnyes Q1-hez nincs hangulatom.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #17064 2017.03.25. 12:09

Moby írta:Meghiúsult a ME üzletem. Égi jelnek vettem. Nem keresek tovább.
Elmarad a hullámvasút :(
Ó, dehogy marad. Ez a hullámvasút lényege. Már rajta ülünk! :eplus2:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #17065 2017.03.25. 12:10

Moby írta:Elmarad a hullámvasút :(
Jelentkezzen egy seggbe rúgásért, aki elhiszi!
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #17066 2017.03.25. 12:15

DanielT írta:Iszonyatosan más. Mindkettő jó a maga nemében, de a barna, szörnyes Q1-hez nincs hangulatom.
Nekem annak idején nem jött be a Q1, nagyon unalmasan barna volt, érdektelen fegyverekkel. A teknó mondjuk ütött benne, de szoftveres renderben (ugye hardveres mód nem is volthónapokig, nekem meg 3D-kártyám nem, amikor találkoztam vele, így utólag azért már egész pofás úgy) szép sem volt sokkal jobban, mint változatos. Pláne a Duke Nukem 3D mellett. Persze akkor még nehezen vette be a gyomrom a fantasy és sci-fi kutyulását, és még javában bal Ctrl és kurzorok jelentették számomra az FPS-élményt. Egérrel nyilván releváció lett volna, de még a Q2-t se azzal játszottam.
Avatar
arty

Hozzászólás #17067 2017.03.25. 12:43

Micsu írta:Az 1 sokkal jobb szvsz
+1, sokkal jobb csatározásokra emlékszem, de nyilván az egerészés újdonsága/élvezete is hozzájárul a pozitív emlékhez :)
(most utánanéztem, Fiend volt a "kedvenc" dögöm neve, rendesen megszenvedtem velük)

A kettesből arra emlékszem, hogy 1 nap alatt nyomtam le, de pirkadattól későestig tartott: sajna csak egy cache nélküli 300mhz-es celeronra tellett (tehát nem a legendás p2 killer teljesítményű, 128kb-s cache-s 300A !!! :( ), ami alapórajelen nudli volt, így 4.5x66 helyett 4.5x100mhz-en kellett hajtani - merthát a 300A tulajoknak mindnek ment annyin - de az enyém nem bírta: valszeg túlmelegedett, mert ha félóránként tartottam 5 perc szünetet, akkor nem volt gond, egyébként fagyi. Persze szinte soha nem bírtam magamtól abbahagyni ;) Nem mintha ez AKKORA gond lett volna, hiszen a pécéjátékok a bárhol, bárhányszor használható quicksave miatt kihívást eleve nem sokat tartalmaztak és ujrajátszani se kellett 1-1 saroknál többet ...

Kiegjét egyiknek se piszkáltam meg, annyi volt az új játék, nem volt rájuk idő.
És ami azóta quake címen jött, említésre se méltó. (a q3 multi sem fogott meg, se haverokat. ráadásul voodoo3on randább volt, mint a vidiákon :mf2:)
Avatar
deep

Hozzászólás #17068 2017.03.25. 12:55

Elkezdtem a The Last Guardian-t. Profik az animok, PS3-as assetek :D Eddig ennyit tudok mondani. Ja, meg hogy idegesítő a kölök meg a narrátor hangja.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #17069 2017.03.25. 12:56

Zóanagyvarázsló írta:Nekem annak idején nem jött be a Q1, nagyon unalmasan barna volt, érdektelen fegyverekkel. A teknó mondjuk ütött benne, de szoftveres renderben (ugye hardveres mód nem is volthónapokig, nekem meg 3D-kártyám nem, amikor találkoztam vele, így utólag azért már egész pofás úgy) szép sem volt sokkal jobban, mint változatos. Pláne a Duke Nukem 3D mellett. Persze akkor még nehezen vette be a gyomrom a fantasy és sci-fi kutyulását, és még javában bal Ctrl és kurzorok jelentették számomra az FPS-élményt. Egérrel nyilván releváció lett volna, de még a Q2-t se azzal játszottam.
fegyok jok max a skinjuk szar
Porgos gameplay, jo palyatervezessel, en se megjeleneskor toltam ki, adta ;)
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #17070 2017.03.25. 13:30

Micsu írta:fegyok jok max a skinjuk szar
Porgos gameplay, jo palyatervezessel, en se megjeleneskor toltam ki, adta ;)
Nekem a modernebb grafika mellé illúziórombolónak hatottak a hasból kitartott fegyverek, főleg a rakétavetőnek beállított kályhacső. Mechanikailag meg kb. mindet láttuk a Doomban, sőt ott nagyobb súlya volt super shotgunnak, volt villámgyors plazma, orbitálisat szóló BFG 9000. A gránátvető volt érdekesebb, mert azt akkoriban nem sokan oldották meg jól, a '95-ös Dark Forcesben történő gránátozás röppályája is béna volt. Meg poén volt felkelés előtt szétrombbantania zombikat. Csak hát az id szokásos lőszerkutyulása miatt szinte csak a rakétavetőig volt értelme a fegyvernek. Ha megvolt az összes fegyver, akkor használtál négyet, oszt jó éjszakát. A Duke Nukem 3D poénfegyverei és valószerűbb, de mégis ütős RPG-je (+devastator) után kevés volt nekem. Elhiszem, hogy multiban működött, de ott a pörgés, a rocket jump, a rakétaidőzítések uralták a játékot a hozzáértők szerint. Mi nem erőltettük.

A Q2-ben viszont bírtam például a gatlinget, ott nem egy supernailgunszerű játékfegyver volt, hanem tényleg fel kellett pörögnie, aztán lehetett darálni vele. Ha meg gyorsan kellett lőni, akkor előkapta az ember a kisebb gépfegyvert (ugyanazt a lőszert használta az is), de persze inkább valamelyik shotgunt.

Nem mondom, hogy a Q2 jobb, pláne korszakalkotóbb játék volt, a világa mai szemmel sokkal unalmasabb, de a fegyverei jobban bejöttek, és az szoftveres renderben is kinézett már valahogy. A Q3 tetszett, fegyverekre is, még a WASD+egért is megtanultam miatta, de botok gyakásán kívül csak 1v1-eztünk vele. Volt később egy "pró" ismerősöm is, vele az 1-20-ak után muszáj volt leöblíteni CoD-dal, mert abban egyenrangúak voltunk :zavart1: StarCraftban viszont - akkor még ment valamennyire - mindig elvertem :hawaii:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #17071 2017.03.25. 13:38

Mielőtt valaki Q2 fanbojsággal vádolna: A Q1-et kb 600x többet toltam. Épp ezért "újdonság" a Q2, mert annak idején ugyan piszkálgattam, tologattam, de nem volt az igazi. Multiban ezredét se pörgött.

Quicksave VS kihívás? Most ugye nincs HP reset a "pályák" között, úgyhogy a második pálya/töltőképernyő utáni liftből nem tudtam kiszállni, mert 18hp-m volt és egyszerűen széttrancsíroztak azelőtt, hogy fel tudtam volna venni pakkot. Megpróbáltam 10x, aztán kénytelen voltam csítkódot keresni, ami felrúg full életre... Ha ez nincs, kezdhettem volna elölről a játékot. Manapság meg csak ültem volna ott 3 másodpercig, amíg piros a képernyő és minden hepi.

Arty: Nekem 300A-m volt és természetesen 450-en. :) De jó cucc volt az.

szerk: Na, most is konkrétan el vagyok tévedve/szétb@szva. Kenhetem a hajamra a quicksavet. :rolleyes:
Avatar
insp

Hozzászólás #17072 2017.03.25. 15:42

DanielT írta:Arty: Nekem 300A-m volt és természetesen 450-en. :) De jó cucc volt az.


Ha mar nosztalgiazas megy:
Osszeraktam egy jo kis "Youngtimer PC-t" az otthon elfekvo alkatreszekbol + megtamogattam egy vele pariban levo VGA-val.

Codegen 6002 (2001) -> dekopirfuresz kozremukodesevel kapott a proci felett egy legzonyilast
Asus P5K-VM (2008)
Core2Quad Q6600 (2008) -> 3GHz-re huzva ofkoz
EKL Cold Tower (nemtom mikori 500Ft-ert elhoztam nemreg VGA vasarlasakor :kacsint: , egyik lefogatojat cserelni kellett, de mar patent)
4GB Crucial 1066 DDR2 (2008) -> Ledlight! :buck:
500 GB WD noti vinyo (2011)
120 GB Kingston SSD (2014)
Antec HCG-620M (2015, megmaradt amikor EVGA felpasszivra valtottam a fo gepben)
Arctic cooling 12cm hazhuto (2016, a Noctua-bol maradt silencerrel + rogzitokkel kiegeszitve)
Asus Phoenix GTX1050 (2017, nem ker extra tapcsatit, ventije nem all meg, de nem is porog szinte semmit) ->UJ
Raidsonic multi frontpanel (2017, luxus kiadas volt, ha mar lud, legyen kover alapon :eplus2:)

Verdikt:
+szinte hangtalan
+ultrawideban a regebbi bepotolando cimeket tukor 60-ban elviszi (Mafia 2, Dishonored, Ori, DMC, stb...)
+fun factor es meglepetes, hogy egy kis machinalassal milyen franko kis haz a jo oreg Codegen (egy 750-es Athlonnal kezdte a palyafutasat 2001-ben)
+anno a stock hutovel sem volt gond a 3GHz, de ezzel a kukazott szamomra eddig ismeretlen hocsoves peldannyal max 66C-ra megy fel terheles alatt. (persze segit a jo airflow: 12cm-es lehelli a procit -> proci venti iranyitottan a tap fele fuj -> tap hangtalan 13 cm-es ventije hatra kitolja a langyi levegot)

-USB 3 fajo hianya

Osszegzes: meglepoen jo teljesitmeny egy kozel 10 eves HW-tol egy so-so VGA val megtamogatva (ennel tobbet nem is tud igazan kihajtani a proci), jo kis projekt volt.
3Dmark Timespy, CPUz, HWm tadadadadaaaaam:
Spoiler
Kép

Kepek:
Spoiler
Kép
Kép
Kép
Kép


PS: Celeron nalam is 450-en ment. :wave:
Avatar
insp

Hozzászólás #17073 2017.03.25. 15:51

Bonusz feature-ok lemaradtak:

IDE Mobil Rack (valamikor a 2003 korul, fekete szinre fujva egy modding projekt miatt)
1,44 FDD (1998) -> mukszik, kiprobalva! :taps:
Asus DVD iro-olvaso (szinten feketere fujva anno a modding projekt miatt)
Cooler master extra hosszu IDE kabel (2004 korul)
Rostely a hazventin (Cooler Master 12cm-es ventirol 2004 korul)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #17074 2017.03.25. 19:12

insp írta:Ha mar nosztalgiazas megy:
Osszeraktam egy jo kis "Youngtimer PC-t" az otthon elfekvo alkatreszekbol + megtamogattam egy vele pariban levo VGA-val.
Szép! :D Az embernek kedve lenne gyártani az ilyen nextgenb@szó kukapécéket, de "sajnos" egy gép elég otthonra. :) De tényleg jó projekt. :eljen:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #17075 2017.03.25. 19:15

Én meg haladtam a Kvékben, Mission 1 complete!

Itt egy jobb videó a modról, összehasonlítós:

phpBB [media]
Avatar
DanielT

Hozzászólás #17076 2017.03.25. 19:54

Collision hibák javítva, fű a helyén, haladnak a srácok.

phpBB [media]
Avatar
DanielT

Hozzászólás #17077 2017.03.25. 22:58

Essssssssssssszméletlen mennyire jól néz ki ez a Wildlands. ŐRÜLET. A napszakok, tájak, stb. Végre nem filteres mocsok, hanem a színskála minden árnyalatában pompázik és ráadásul nagyon-nagyon ízlésesen teszi.

Mintha nem is Ubifos cucc lenne. Aztán meglátod a térképen az ikonokat... :D De még így is fasza, kihívás is akad.
Avatar
Moby

Hozzászólás #17078 2017.03.25. 23:28

The Evil Within credits lepürgött. No, hát ez szájbakúrt jó játék volt. :eljen:
Avatar
Moby

Hozzászólás #17079 2017.03.25. 23:29

DanielT írta:Essssssssssssszméletlen mennyire jól néz ki ez a Wildlands. ŐRÜLET. A napszakok, tájak, stb. Végre nem filteres mocsok, hanem a színskála minden árnyalatában pompázik és ráadásul nagyon-nagyon ízlésesen teszi.

Mintha nem is Ubifos cucc lenne. Aztán meglátod a térképen az ikonokat... :D De még így is fasza, kihívás is akad.
Akkor esetleg súgjál mi a tökömet csináljak vele, hogy ne stuttereljen amikor vezetek. Köszcsi! :)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #17080 2017.03.25. 23:55

Moby írta:Akkor esetleg súgjál mi a tökömet csináljak vele, hogy ne stuttereljen amikor vezetek. Köszcsi! :)
Borderless windowed mód és ne kapasd el magad a hómlessz 1080-nal, vegyed csak le szépen az ultrákat mindenhol. ;)

Vissza: “Leáldozott.hu”