A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
DanielT

Hozzászólás #15471 2017.02.09. 09:42

Moby írta:Az eltérő frametime önmagában nem _akkora_ probléma. A fájdalom jelentős részét eliminálja. De itt az eltérő frametime alatt értsük a 60-75 ig frémet. Minden előtte töltött perccel csak növekszik bennem a bizonyosság, hogy én ennek csak a fokozatait akarom megélni a jövőben, de a fixfrémes világba nem térnék visssza pécén.
Na, akkor próbáld ki az Evil Withinnel. Ahol én tegnap 5 perc alatt összehoztam a tükör60-at, előjöttek az emlékek a módszerről. Sajnos Freesync kompatibilis AMD hardveren ez nem fog működni, mert Inspector kell hozzá. DE! Most ott a kezedben a kulcs, csekkold le!

Több fényforrásos helyen, kontrollerrel, azonos sebességgel fordulj körbe.
Avatar
arty

Hozzászólás #15472 2017.02.09. 10:23

Moby írta:Az eltérő frametime önmagában nem _akkora_ probléma. A fájdalom jelentős részét eliminálja. De itt az eltérő frametime alatt értsük a 60-75 ig frémet. Minden előtte töltött perccel csak növekszik bennem a bizonyosság, hogy én ennek csak a fokozatait akarom megélni a jövőben, de a fixfrémes világba nem térnék visssza pécén.
De érzékeled, hogy ingadozással rajzolódnak a képek? Vagy a 14-16-20-25ms-stb ingás - azaz a folyamatosabban, finomabban változó frémtájm miatt nem? A 16-33ms ingás vsync on esetén érzékelhető, de ott elég "binárisan" változik, hogy meddig látszik a frém: nagyok a difik. (igazából csak kíváncsi vagyok a tapasztalataidra, ahogy mondtam engem kevésbé érint a probléma). Sry, de most sincs meg a fix60 sokszor, felteszem ez ugyan így probléma lenne X-syncel is, szal nem csak a 60-75 létezik, sőt... hogy ott jó, az engem nemérdekel, nekem elég a 60. Mármint a max60 "mostantól", nem pedig a fix60... persze ehez kéne frémlimiter minden játékba vagy lehet talán valamit szokás szerint gányolni afterburnerrel :/
Avatar
Moby

Hozzászólás #15473 2017.02.09. 10:33

DanielT írta:Na, akkor próbáld ki az Evil Withinnel. Ahol én tegnap 5 perc alatt összehoztam a tükör60-at, előjöttek az emlékek a módszerről. Sajnos Freesync kompatibilis AMD hardveren ez nem fog működni, mert Insperctor kell hozzá. DE! Most ott a kezedben a kulcs, csekkold le!

Több fényforrásos helyen, kontrollerrel, azonos sebességgel fordulj körbe.
Na az valami olyan fasz módon működik, hogy szerintem nem is megy alatta. Nálam pl ugyanaz történik nvidiaval is meg amd-vel is: a frametim 16.67-en áll, el nem mozdul onnan egyetlen pillanatra sem, a kép meg alatta ráng. De megnézem ma. Tegnap frissítettem az RTSS-t, ami már kompatibilis a BF1-el is (végre), na ezzel pl. még nem néztem meg.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #15474 2017.02.09. 10:36

Moby írta:Na az valami olyan fasz módon működik, hogy szerintem nem is megy alatta. Nálam pl ugyanaz történik nvidiaval is meg amd-vel is: a frametim 16.67-en áll, el nem mozdul onnan egyetlen pillanatra sem, a kép meg alatta ráng. De megnézem ma. Tegnap frissítettem az RTSS-t, ami már kompatibilis a BF1-el is (végre), na ezzel pl. még nem néztem meg.
Inspectorban ezeket kell: Force Vsync ON, Triple buffering ON, Pre rendered frames = 3, Frame limiter = 60. A játékban konzolparanccsal frame limiter feloldás.

Eredmény 16.6 ms, rángatás és akadás nélkül. Semmi nem pótolja a jóféle GÁNYT.

A philosopher raptor szellemiségében felteszem a kérdést: Ha azért gányolunk, hogy a gány minőségen javítsunk, az valóban gányolás? Melyik a nagyobb?

Vajon a boostmode/própecs/apámfasza megoldotta már pl ezt a játékot #Sikergenen? :miaz:
Avatar
Moby

Hozzászólás #15475 2017.02.09. 10:45

arty írta:De érzékeled, hogy ingadozással rajzolódnak a képek? Vagy a 14-16-20-25ms-stb ingás - azaz a folyamatosabban, finomabban változó frémtájm miatt nem? A 16-33ms ingás vsync on esetén érzékelhető, de ott elég "binárisan" változik, hogy meddig látszik a frém: nagyok a difik. (igazából csak kíváncsi vagyok a tapasztalataidra, ahogy mondtam engem kevésbé érint a probléma). Sry, de most sincs meg a fix60 sokszor, felteszem ez ugyan így probléma lenne X-syncel is, szal nem csak a 60-75 létezik, sőt... hogy ott jó, az engem nemérdekel, nekem elég a 60. Mármint a max60 "mostantól", nem pedig a fix60... persze ehez kéne frémlimiter minden játékba vagy lehet talán valamit szokás szerint gányolni afterburnerrel :/
Megírtam újra ugyan azokat, aztán kitöröltem. Gyere át ha ráérsz valamikor. Te mos a vsync miatt minden úgy éárzékelsz, hogy ami nem 60, az 30. Pedig a valóságban nem. De ezt nem tudom láttatni veled karaktereken keresztül.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #15476 2017.02.09. 10:47

Moby írta:Te most a vsync miatt minden úgy éárzékelsz, hogy ami nem 60, az 30. Pedig a valóságban nem. De ezt nem tudom láttatni veled karaktereken keresztül.
Hol érzékeli úgy, melyik putrimoslék játékban nincs még triplabufferinges vsync? Ahol simán van akármi 30 és 60 között is, tearing nélkül. Én évek óta nem láttam 30-ra lebaszódást.
Avatar
Moby

Hozzászólás #15477 2017.02.09. 10:52

DanielT írta:Hol érzékeli úgy, melyik putrimoslék játékban nincs még triplabufferinges vsync? Ahol simán van akármi 30 és 60 között is, tearing nélkül. Én évek óta nem láttam 30-ra lebaszódást.
Ahol nincs meg neki. Mittudom én hol nincs meg neki. Nekem nem volt meg a forzában, a maffiában, a nyúlszexben, mittudoménmiben. Az évek óta azt nemtudom, nekem csak 2016-ban is kijutott a (nem)60 frémes szaggatásból.
Avatar
Moby

Hozzászólás #15478 2017.02.09. 10:57

Moby írta:Ahol nincs meg neki. Mittudom én hol nincs meg neki. Nekem nem volt meg a forzában, a maffiában, a nyúlszexben, mittudoménmiben. Az évek óta azt nemtudom, nekem csak 2016-ban is kijutott a (nem)60 frémes szaggatásból.


Ja. Most nézem. Szerintem elbeszélünk egymás mellett. Szokjunk le az fps-ről. Leginkább én. Szal ő 16.67ms-t, meg 33.33-at lát. Ezt akartam írni neki, vagyis ezt kellett volna.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #15479 2017.02.09. 10:58

DanielT írta:Hol érzékeli úgy, melyik putrimoslék játékban nincs még triplabufferinges vsync? Ahol simán van akármi 30 és 60 között is, tearing nélkül. Én évek óta nem láttam 30-ra lebaszódást.
A tavalyi Doom pontosan ilyen volt.
Illetve a Resi 7 is, ha a játék options menüjében limitálod 60-ra. Amint beesik 30-at kapsz.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #15480 2017.02.09. 11:05

Moby írta:Ja. Most nézem. Szerintem elbeszélünk egymás mellett. Szokjunk le az fps-ről. Leginkább én. Szal ő 16.67ms-t, meg 33.33-at lát. Ezt akartam írni neki, vagyis ezt kellett volna.
Szerintem ezt a hihetetlen bonyolult konverziót elég könnyen elvégezzük fejben alapból. :ravasz1:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #15481 2017.02.09. 11:06

benőmenő írta:A tavalyi Doom pontosan ilyen volt.
Illetve a Resi 7 is, ha a játék options menüjében limitálod 60-ra. Amint beesik 30-at kapsz.
Akkor valszeg nem elég szar a gépem*, hogy belefussak már ezekbe. :pias:

*Jajjelnézést, metálra kódoltam.
Avatar
Moby

Hozzászólás #15482 2017.02.09. 12:18

DanielT írta:Akkor valszeg nem elég szar a gépem*, hogy belefussak már ezekbe. :pias:

*Jajjelnézést, metálra kódoltam.
Nem tolod ezekkel. A forzát toltad, nyilván nálad is benézett 60 alá. És az is tipikusan az a beteg cucc, ami alól nem a vas hiányzik, hanem a szakértelem. Illetve az összes ilyenre elmondható ez.
Avatar
Moby

Hozzászólás #15483 2017.02.09. 12:20

DanielT írta:Szerintem ezt a hihetetlen bonyolult konverziót elég könnyen elvégezzük fejben alapból. :ravasz1:
Egyetlen frémre nem fejezhető ki fps érték. Vagyis igen, csak értelme nem sok van.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #15484 2017.02.09. 12:35

Moby írta:Egyetlen frémre nem fejezhető ki fps érték. Vagyis igen, csak értelme nem sok van.
Nyilván. Értem. Tudom, hogy a frém per SZEKUNDUM nem értelmezhető milliszekundumra vetítve. De ettől még mindannyian tudjuk (remélem), hogy amikor azt mondjuk, hogy 30, akkor arról van szó, hogy 33.3 -ra baszná le, csak nem egy teljes másopercről beszélünk.

NA!

Korábban hasonlóan pongyola, ráadásul oximoron volt, amikor azt írtuk a tearing effektre, hogy vészinkel. Pedig nyilván pont nem volt vészink, de valahogy így forgott pl leáldszájon.
Avatar
Moby

Hozzászólás #15485 2017.02.09. 12:48

DanielT írta:Nyilván. Értem. Tudom, hogy a frém per SZEKUNDUM nem értelmezhető milliszekundumra vetítve. De ettől még mindannyian tudjuk (remélem), hogy amikor azt mondjuk, hogy 30, akkor arról van szó, hogy 33.3 -ra baszná le, csak nem egy teljes másopercről beszélünk.

NA!

Korábban hasonlóan pongyola, ráadásul oximoron volt, amikor azt írtuk a tearing effektre, hogy vészinkel. Pedig nyilván pont nem volt vészink, de valahogy így forgott pl leáldszájon.
Ha ugyanazt értjük ugyanaz alatt, akkor viszont kibaszott erős olyat mondani, hogy ilyet évek óta nem láttunk. Minden évem tele volt ilyenekkel, pedig ugyan nem Botond a keresztnevem, de azért igyekszem nem aljaszarokkal kibélelni a pécé kuckómat. Ha Te nem láttál ilyet, az csak annyit jelent, hogy az aktuálmainstream már nem érint meg. Amit meg enélkül is mindketten tudunk, de ennek nem sok köze van a frém témához :ravasz1:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #15486 2017.02.09. 13:26

Moby írta:Ha ugyanazt értjük ugyanaz alatt, akkor viszont kibaszott erős olyat mondani, hogy ilyet évek óta nem láttunk. Minden évem tele volt ilyenekkel
Nekem nincs ám Prőm. :P
Avatar
arty

Hozzászólás #15487 2017.02.09. 15:02

DanielT írta:Akkor valszeg nem elég szar a gépem*, hogy belefussak már ezekbe. :pias:

*Jajjelnézést, metálra kódoltam.
tehát félve h beszakad a 60, tripla-LAG-buffert használsz, hogy csak kicsibbet szakadjon be? :ravasz1:
amugy sokszor énis. ha épp nem képzelem, h "ezt azé má csak elviszi fix60al a gépem" ... de a wd1nél tripláztan, mert az annyira gyakran szakadt (persze csak miután már sosenemtudtam többé belőni fix30ra)

de amugy, amikor be-beszaggat fix60ról egy játék, mámindegy... szétb*sz tőle az ideg akkor is ha 54re esik és akkor is ha 30ra :(
ahogy egyre drágább lett a pöcém, egyre érzékenyebb lettem rá. és a gány is egyre kevésbé esik jól. de mondjuk ez a topik hibája is, mert itt megy állandóan h #mindenmás énmeg elhittem :PPP
pedig csak arról van szó, hogy nem a himem.sys-t gányolom :PPP

"A philosopher raptor szellemiségében felteszem a kérdést: Ha azért gányolunk, hogy a gány minőségen javítsunk, az valóban gányolás? Melyik a nagyobb?"

ez tényleg érdekes felvetés :)
szerintem gány. annyi, h gányt gányolsz, de gányolás :(
Avatar
arty

Hozzászólás #15488 2017.02.09. 15:05

Moby írta:Megírtam újra ugyan azokat, aztán kitöröltem. Gyere át ha ráérsz valamikor. Te mos a vsync miatt minden úgy éárzékelsz, hogy ami nem 60, az 30. Pedig a valóságban nem. De ezt nem tudom láttatni veled karaktereken keresztül.
meddig lesz meg a monitor és az amd?
skinnyman

Hozzászólás #15489 2017.02.09. 15:25

Moby írta:Azok az eredmények, amikben néhol 30-40% ugrás van, az órajelben meg van 14%? :vigyor3: Nem az a gond, hogy a DF néha nagyon gyenge fejben, hanem hogy bármit benyalsz nekik. Több fejlesztő leírta már: az összes CU aktív, az órajelek megvannak tolva prömódra, a shaderek ugyanúgy kompi módban mennek. Ergo egyrészt nincs igazán pro teljesítmény boostban sem, másrészt ennyit tud a foscpu.
Elvileg 124%-al tobb teljesitmenye van a pro gpu-janak, es gyakorlatilag nem letezik jatek, amelyik a boost modban akar 40% pluszt hozna, es a legtobb ennek inkabb a felet tudja pluszban. Itt valami nagyon el van cseszve, az azert latszik. A cpu benne tovabbra is gyenge szar, addig tiszta, de azert hogy egyetlen jatek ne letezne ra (akar 2d-s), ami ne lenne olyan szinten cpu bound, hogy egy erosebb gpu plusz erejenek egyaltalan a harmadat meg tudja mutatni barmilyen helyzetben, azt nehez elhinni. Mindenesetre a lenyeg h el van cseszve, az okok mar alig szamitanak..
Avatar
Micsu

Hozzászólás #15490 2017.02.09. 15:30

phpBB [media]


ez jobban érdekelne mint a Ds, főleg hogyha ninja gaidenes mélység lenne benne de ahogy nézem ez ilyen lassú DS utánzat nem gaidenre hajaz, graf az középszint, kár hogy nem lesz pcre mert érdekelne, bár van vagy 3-4 ps játék ami érdekel eddig
Avatar
arty

Hozzászólás #15491 2017.02.09. 15:41

skinnyman írta:Elvileg 124%-al tobb teljesitmenye van a pro gpu-janak, es gyakorlatilag nem letezik jatek, amelyik a boost modban akar 40% pluszt hozna, es a legtobb ennek inkabb a felet tudja pluszban. Itt valami nagyon el van cseszve, az azert latszik. A cpu benne tovabbra is gyenge szar, addig tiszta, de azert hogy egyetlen jatek ne letezne ra (akar 2d-s), ami ne lenne olyan szinten cpu bound, hogy egy erosebb gpu plusz erejenek egyaltalan a harmadat meg tudja mutatni barmilyen helyzetben, azt nehez elhinni. Mindenesetre a lenyeg h el van cseszve, az okok mar alig szamitanak..
ahogy moby is írta, a teljesítmény egy része (nem tudni mennyi!!) elveszik a CU-k(?) kompatibilis módban való használatától, a másik rész pedig a cpu és/vagy a ramsávszél.

- a fejlesztő belövi a játékát "fix30ra", ami unlockolt módban mondjuk épp 36ig megy fel (de ez a mód mondjuk már csak bónusz az igénytelen állatoknak, eleve!)
- lehet, hogy lenne még mit javítani a cpu-gpu kódon, de minek? hogy felmenjen akár 39-46ig is a paraszt-módban?
- aztán kijön a pró, erősebb cpu-gpuval, a kódja pedig gyorsul az említett 10-40%-nyit és készvége, mert az egyik ciklusa minden másodpercben "megakad" az egyik komponensen, ami alig-alig gyorsult a próban, így a végeredmény is alig-alig jobb - ill.- pont annyival, mint amennyit az a szűk keresztmetszetet okozó komponens gyorsult.
- realworld persze általában nem unlockolt 36@46 van, hanem 26@30 inkább ;)

- pécén se kapsz dupla annyi teraflopsos gpun dupla fps-t :)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #15492 2017.02.09. 18:26

Micsu írta:[video]meh.mpg[/video]

ez jobban érdekelne mint a Ds, főleg hogyha ninja gaidenes mélység lenne benne de ahogy nézem ez ilyen lassú DS utánzat nem gaidenre hajaz, graf az középszint, kár hogy nem lesz pcre mert érdekelne, bár van vagy 3-4 ps játék ami érdekel eddig
Nagyon nem jön be az art. Se a "hud" elemek, kezdve a repülő XP-vel, mintha valami szutykos WOW lenne. Eleve ez a japó folklór nem szimpatikus nekem.

Nomeg 5 eredeti Dark Souls rész után (nekem 4), pont nincs szükségem már a klónokra.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #15493 2017.02.09. 18:27

Dark Souls 3 GOTY kiadas aprilis 21.
Spoiler
Kép
Avatar
DanielT

Hozzászólás #15494 2017.02.09. 18:52

"GTA 4 Now Backwards Compatible On Xbox One"

"OMG I can't wait to see how what the performance is like! The Xbox team are awesome!"

Ezeknek hótbiztoskurvaég, hogy fizetnek. Ilyen idióta ingyen senki nem lehet.

Egyébkként pedig biztosssss csodás lesz a performansz! Gyönyörűen fog futni azon a kiváló gépen! :eljen:
Avatar
deep

Hozzászólás #15495 2017.02.09. 18:57

DanielT írta:"GTA 4 Now Backwards Compatible On Xbox One"

"OMG I can't wait to see how what the performance is like! The Xbox team are awesome!"

Ezeknek hótbiztoskurvaég, hogy fizetnek. Ilyen idióta ingyen senki nem lehet.
Kentvéjt, jah. Aztán meglátja a 25 helyett a 27 frémet, és tapsikol. Atomot nekik.
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #15496 2017.02.09. 19:16

DanielT írta:Nagyon nem jön be az art. Se a "hud" elemek, kezdve a repülő XP-vel, mintha valami szutykos WOW lenne. Eleve ez a japó folklór nem szimpatikus nekem.

Nomeg 5 eredeti Dark Souls rész után (nekem 4), pont nincs szükségem már a klónokra.
Tudod nagyon jól, hogy minden kikapcsolható, nincsenek repkedő számok, ha nem akarod. A grafika egyáltalán nem nagy szám, ellenben mindkét ps4-en meg van a fix 60, mondjuk nem pron asszem még 1080p sincs meg. A harcrendszer a különbözős stance-ek miatt szerintem eléggé kellemes.
Kép
Mondjuk úgy, hogy mivel szotfvertúsz, ezért leszarod. :P
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #15497 2017.02.09. 20:54

Micsu írta:
phpBB [media]


ez jobban érdekelne mint a Ds, főleg hogyha ninja gaidenes mélység lenne benne de ahogy nézem ez ilyen lassú DS utánzat nem gaidenre hajaz, graf az középszint, kár hogy nem lesz pcre mert érdekelne, bár van vagy 3-4 ps játék ami érdekel eddig
Nekem tetszik! :eljen:
Szerk: Ja, hogy ps4 only.. nem tetszik, egy szar! :mf2:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #15498 2017.02.09. 21:21

TasManXT írta:Tudod nagyon jól, hogy minden kikapcsolható, nincsenek repkedő számok, ha nem akarod.

Mondjuk úgy, hogy mivel szotfvertúsz, ezért leszarod. :P
Ha kikapcsolod a számokat, megy vele egy csomó más is, ahogy láttam.

Azért szarom le, mert nem tetszik. A szoftvertúsz mivolta okán leköpöm.
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #15499 2017.02.09. 21:30

DanielT írta:Ha kikapcsolod a számokat, megy vele egy csomó más is, ahogy láttam.
Az a for honor volt. :P Itt külön ki lehet kapcsolni a számokat, amik felugranak, nem maradsz le semmiről ha nem látod. "japán"
Avatar
arty

Hozzászólás #15500 2017.02.09. 21:37

DanielT írta:"GTA 4 Now Backwards Compatible On Xbox One"

"OMG I can't wait to see how what the performance is like! The Xbox team are awesome!"

Ezeknek hótbiztoskurvaég, hogy fizetnek. Ilyen idióta ingyen senki nem lehet.

Egyébkként pedig biztosssss csodás lesz a performansz! Gyönyörűen fog futni azon a kiváló gépen! :eljen:
Miért idióta, hogy kíváncsi rá, hogyan fut a gta4-e one-on?!
Vagy, hogy megköszöni az MS-nek, hogy ezt is megoldották.
És igen, rengeteg alig30as játék lett fix30 one-on.
Én is nagyon várom, mert kíváncsi vagyok hogyan fut, mennyit javult. (van honnan...) Alapot és dlcket is 360on toltam le, kedvenc gta-m ever.

Neked vajon fizetnek, hogy ennyire nyomod a fullkretén mázterészert? (detényleg, a legrosszabb fajtát képviseled.... akiről a mémek szólnak :( )
Avatar
deep

Hozzászólás #15501 2017.02.09. 21:48

arty írta: kedvenc gta-m ever.
Közismerten, és beismerve a legszarabb GTA ever. Nyilván a kedvenced :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #15502 2017.02.09. 22:01

arty írta:Én is nagyon várom, mert kíváncsi vagyok hogyan fut, mennyit javult.
Na akkor muti a legutóbbi MS fizu csekked! És ez bók! :mf2:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #15503 2017.02.09. 22:03

deep írta:Közismerten, és beismerve a legszarabb GTA ever. Nyilván a kedvenced :D
A balkáni tömeggyilkos paraszttal könnyebben azonosult, ez érthető. :idiota:

És ott van még a piss-filteres képi világ, az unalmas betonduzsungel... What's not to like?!
Avatar
deep

Hozzászólás #15504 2017.02.09. 22:13

DanielT írta:A balkáni tömeggyilkos paraszttal könnyebben azonosult, ez érthető. :idiota:

És ott van még a piss-filteres képi világ, az unalmas betonduzsungel... What's not to like?!
Plusz, a halálunalom, totál egy kaptafa menj A-ból B-be és ölj meg mindenkit küldetések. Stimmt!
Avatar
arty

Hozzászólás #15505 2017.02.09. 22:22

deep írta:Közismerten, és beismerve a legszarabb GTA ever. Nyilván a kedvenced :D
közismerten?? beismerve?? WAT? lemaradtam valamiről vagy ez a fogalmazás volna hivatott a véleményed súlyát növelni? :PPP

"A balkáni tömeggyilkos paraszttal könnyebben azonosult, ez érthető."

Nico nem ölt viccből-heccből a játékban. Ne mosd össze a kiskedvenc űberparaszt kiskedvenceddel :D
És persze, hogy könnyebben azonosultam egy lepukkant, klasszik akcentusos keleteurópaival. Lehet, hogy van köze a tényhez, miszerint egy lepukkant, keleteurópai országban élek :)

A betondzsungel kevésbé volt változatos, mint egy gta5, de nem is volt olyan bazinagy, így nem kellett félórát(!) ótózni, ráadásul dögunalom fizikával.
Az olajfestmény-filter tényleg elég gáz, még mindíg :/
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára arty 2017.02.09. 22:27-kor.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #15506 2017.02.09. 22:24

arty írta:Miért idióta, hogy kíváncsi rá, hogyan fut a gta4-e one-on?!
Vagy, hogy megköszöni az MS-nek, hogy ezt is megoldották.
És igen, rengeteg alig30as játék lett fix30 one-on.
Én is nagyon várom, mert kíváncsi vagyok hogyan fut, mennyit javult. (van honnan...) Alapot és dlcket is 360on toltam le, kedvenc gta-m ever.

Neked vajon fizetnek, hogy ennyire nyomod a fullkretén mázterészert? (detényleg, a legrosszabb fajtát képviseled.... akiről a mémek szólnak :( )
fuuhu, meg lesz e 2017ben egy gta4ben a 30 fps, gondolom a fel gaming tarsadalom ezen izgul :D
Avatar
arty

Hozzászólás #15507 2017.02.09. 22:29

deep írta:Plusz, a halálunalom, totál egy kaptafa menj A-ból B-be és ölj meg mindenkit küldetések. Stimmt!
Welcome to gta! :)
Persze akit a filler-nongém viccesmissziók kötnek le, az nem ebben találja meg a számítását.

És még1x: ebben legalább élvezetes volt A-ból B-be jutni.
Avatar
arty

Hozzászólás #15508 2017.02.09. 22:34

Micsu írta:fuuhu, meg lesz e 2017ben egy gta4ben a 30 fps, gondolom a fel gaming tarsadalom ezen izgul :D
akinek van minimális tech érdeklődése, érez nosztalgiát a cím iránt, van lehetősége a próbára, biztosan "izgul"

sajnos egyébként minősíthetetlen retek maradt a cucc: akadozás ezerrel, komolyan mintha unlockolt lenne a frém folyamatosan :( tehát még amikor nem is szaggat, akkor is akadozik.
mondhatnám, hogy fos a frémtájm :)

és ahoz, hogy a 360as mentésem áthozzam, kéne goldot venni :(
és a tóni és a lost and damned dlc NEM ezen az accomon van, amin a gta4 :(

ha most lenne 2-3 nap szabim, eskü letolnám (a pécést, ami végre win10en megy, talán a frém is 60(?). w8/8.1-en feketeképernyőig tudtam jutni benne)
Avatar
arty

Hozzászólás #15509 2017.02.09. 22:39

jé, pár éve DF csinált videot gtaról és unlockolt a frém 360on valóban - nyilván oneon is :(
hihetetlen, hogy anno 2008-ban ez ennyire fel se tűnt...

---

ésmég:

phpBB [media]


euphoria FTW!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #15510 2017.02.09. 22:43

arty írta:akinek van minimális tech érdeklődése, érez nosztalgiát a cím iránt, van lehetősége a próbára, biztosan "izgul"

sajnos egyébként minősíthetetlen retek maradt a cucc: akadozás ezerrel, komolyan mintha unlockolt lenne a frém folyamatosan :( tehát még amikor nem is szaggat, akkor is akadozik.
SOKKOLÓ! :ijedt:

Akinek van minimális tech érdeklődése, az tudja mire számítson ettől a mosléktól.
Avatar
eje75

Hozzászólás #15511 2017.02.09. 22:53

No toltam egy kicsit a For Honor bétát: soha életemben ENNYIRE SZAR játékkal nem játszottam....a grafikán kívül borzalom az egész, életem első játéka, aminél 5 perc után uninstall, mindenkinek adok 1 óra esélyt, de nem vagyok képes elviselni belőle többet... nincs ugyan benne bunker, de ez kibírhatatlan, szó szerint horzsol :wilting: :wilting:
Avatar
Moby

Hozzászólás #15512 2017.02.09. 23:53

eje75 írta:No toltam egy kicsit a For Honor bétát: soha életemben ENNYIRE SZAR játékkal nem játszottam....a grafikán kívül borzalom az egész, életem első játéka, aminél 5 perc után uninstall, mindenkinek adok 1 óra esélyt, de nem vagyok képes elviselni belőle többet... nincs ugyan benne bunker, de ez kibírhatatlan, szó szerint horzsol :wilting: :wilting:
Szó szerint :D
Avatar
Moby

Hozzászólás #15513 2017.02.09. 23:57

DanielT írta:Na, akkor próbáld ki az Evil Withinnel. Ahol én tegnap 5 perc alatt összehoztam a tükör60-at, előjöttek az emlékek a módszerről. Sajnos Freesync kompatibilis AMD hardveren ez nem fog működni, mert Inspector kell hozzá. DE! Most ott a kezedben a kulcs, csekkold le!

Több fényforrásos helyen, kontrollerrel, azonos sebességgel fordulj körbe.
Kipróbáltam. Tökéletesen működik alatta a freesync. 59 és 75 között mászkál a frém, de ezt csak az RTSS-től tudom, a látható kép közben teljesen fluid, egyetlen apró röccenés nélkül. Ki kellett csak kapcsolnom a frémlimitert a játékban. És még inspector sem kellett hozzá! :P
Avatar
deep

Hozzászólás #15514 2017.02.10. 08:02

eje75 írta:No toltam egy kicsit a For Honor bétát: soha életemben ENNYIRE SZAR játékkal nem játszottam....a grafikán kívül borzalom az egész, életem első játéka, aminél 5 perc után uninstall, mindenkinek adok 1 óra esélyt, de nem vagyok képes elviselni belőle többet... nincs ugyan benne bunker, de ez kibírhatatlan, szó szerint horzsol :wilting: :wilting:
Ez így nem igaz. Szép, jól fut, jó az irányítás, jó a harcrendszer. Multiplayerre viszont ez a formula totálisan alkalmatlan. Egy jó single játék lehetne, ha egyáltalán raknának bele, és nem az ubi csinálná.
Avatar
eje75

Hozzászólás #15515 2017.02.10. 09:21

deep írta:Ez így nem igaz. Szép, jól fut, jó az irányítás, jó a harcrendszer. Multiplayerre viszont ez a formula totálisan alkalmatlan. Egy jó single játék lehetne, ha egyáltalán raknának bele, és nem az ubi csinálná.
Szerintem az irányítás, és a harcrendszer is borszasztó, hárítani pl. max 1 vs 1-ben lehet, a 4 vs 4-ben, amikor egyszerre 2-3 elő player rádront esélyed sincs kivédeni bármit is, mindenki csak kaszabol, illetve láttam egy zuzafejűt aki már kilockolt valami földredöntős move-ot, na az CSAK azt csinálta... okádtam sugárban az egésztől.... "a Multiplayerre viszont ez a formula totálisan alkalmatlan. Egy jó single játék lehetne, ha egyáltalán raknának bele, és nem az ubi csinálná" mondatokkal tökéletesen 1-et értek... Én ezért TUTI 1 forintot (na jó: fontot) nem adok ki...
Avatar
DanielT

Hozzászólás #15516 2017.02.10. 09:31

Moby írta:Kipróbáltam. Tökéletesen működik alatta a freesync. 59 és 75 között mászkál a frém, de ezt csak az RTSS-től tudom, a látható kép közben teljesen fluid, egyetlen apró röccenés nélkül. Ki kellett csak kapcsolnom a frémlimitert a játékban. És még inspector sem kellett hozzá! :P
Na, akkor majd toljad, mert jó cucc, csak a widescreen fov hacket tedd fel.

szerk: Hacsak nem szállít erre is az AMD valamilyen forradalmi megoldást. :fogmosas: (Ja nem, most nézem, hogy az nVidiánál nincs ilyen, tehát nem tudtak mit lemásolni) :idiota: Most azt várom, hogy az Ansel-re mit lépnek.
Avatar
deep

Hozzászólás #15517 2017.02.10. 09:51

eje75 írta:Szerintem az irányítás, és a harcrendszer is borszasztó, hárítani pl. max 1 vs 1-ben lehet, a 4 vs 4-ben, amikor egyszerre 2-3 elő player rádront esélyed sincs kivédeni bármit is
De hát ez szerintem normális, hiszen a valóságban sem lehet 4 irányból érkező támadást egyszerre hárítani. Menekülni kell ilyenkor, de multiban esélytelen folyamatosan elfutni :D
Avatar
Moby

Hozzászólás #15518 2017.02.10. 10:15

DanielT írta:Na, akkor majd toljad, mert jó cucc, csak a widescreen fov hacket tedd fel.

szerk: Hacsak nem szállít erre is az AMD valamilyen forradalmi megoldást. :fogmosas: (Ja nem, most nézem, hogy az nVidiánál nincs ilyen, tehát nem tudtak mit lemásolni) :idiota: Most azt várom, hogy az Ansel-re mit lépnek.
Tolom-tolnám, csak idő nincs semmire, ha meg van, akkor meg bf4 napi löket...
Avatar
DanielT

Hozzászólás #15519 2017.02.10. 10:34

phpBB [media]
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #15520 2017.02.10. 11:53

A "mindenszarkliensaminemasteam" kérdéskörhöz most hirtelen tapasztalatból annyit tudnék hozzáfűzni, hogy wifi-vel most az Origin 3-4 MB/sec-el hasít, míg a Steam esetében összetettem a két kezem, ha a 400KB/s megvolt, de inkább annyi sem.
Avatar
arty

Hozzászólás #15521 2017.02.10. 13:39

Moby írta:Kipróbáltam. Tökéletesen működik alatta a freesync. 59 és 75 között mászkál a frém, de ezt csak az RTSS-től tudom, a látható kép közben teljesen fluid, egyetlen apró röccenés nélkül. Ki kellett csak kapcsolnom a frémlimitert a játékban. És még inspector sem kellett hozzá! :P
Kimaradt, hogy mocskosAMD!
Avatar
arty

Hozzászólás #15522 2017.02.10. 13:41

benőmenő írta:A "mindenszarkliensaminemasteam" kérdéskörhöz most hirtelen tapasztalatból annyit tudnék hozzáfűzni, hogy wifi-vel most az Origin 3-4 MB/sec-et hazudik, míg a Steam esetében összetettem a két kezem, ha a 400KB/s megvolt, de inkább annyi sem.
Javítva!
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #15523 2017.02.10. 13:46

benőmenő írta:A "mindenszarkliensaminemasteam" kérdéskörhöz most hirtelen tapasztalatból annyit tudnék hozzáfűzni, hogy wifi-vel most az Origin 3-4 MB/sec-el hasít, míg a Steam esetében összetettem a két kezem, ha a 400KB/s megvolt, de inkább annyi sem.
Nehéz elképzelni, hogy az ingadozó wifihez bármi köze lenne a Steamnek, az mással is instabil. A 3-4 MB/s wifivel még néha helyi hálózaton belül sincs meg, nemhogy interneten, pedig nem gagyi a routerem, tudja a tízszeresét is. Vezetéseken pedig hasít nálam minden nem zugkliens PC-n. A Battle.net és az Origin gyorsabb a Steamnél is (bár a Steamnél is meghaladtam már 80 MB/s rekordot, és az átlag is jó, a többinél meg nem tudom, hogy mennyire tényleges, mintha játszanának a kicsomagolás utáni mérettel, ami nem egyenlő a letöltés utáni sávszéllel), a Steam meg a GOG-nál, UPlayről sosem töltöttem le semmit (OK, AC2-t patcheltem róla sok éve), a többi meg annyira sem létezik.

A 3-4 MB/s amúgy vezetékesen az extrémfos kategória lenne, annál már lángolna a szolgáltató székháza. Az összesé, még a vízműveké is. Collateral damage.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #15524 2017.02.10. 13:51

Január 3. után indíottam el játékot tegnap. Az Ace Combat: Assault Horizon tényleg szépen bírja a 4K DSR@60 fps-t (sosem éri el a GPU 80%-os terhelést), de nem is mai gyerek. A Doom (2016) viszont bekaphatja. Nálam OpenGL-ben nem tökéletesen folyékony, nézem is, "stabil" 58-59 fps (Moby váltsa át frametime-ra!), pedig messze nincs kimaxolva a GPU. Gondoltam, megnézem a Vulkant, de akkor már nem ártana RTSS-sel hasonlítgatni. De abból meg várni kell hozzá a minap bejelentett 6.6-ra.

Kár, hogy nincs Xbox One-om, akkor mehetne CSAKAJÁTÉK.

Amúgy Vulkannal tükörebb (meg ugye a játéknak van saját, igény esetén fél képernyőt kitekerő mérőcucca is), pedig még fel is raktam ultrára. Valószínűleg itt sem limitál 1080p-ben a GPU, de a CPU-t se maxolja ki a játék. Downsamplingelni azért nem merem.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #15525 2017.02.10. 14:28

Zóanagyvarázsló írta:Nehéz elképzelni, hogy az ingadozó wifihez bármi köze lenne a Steamnek, az mással is instabil. A 3-4 MB/s wifivel még néha helyi hálózaton belül sincs meg, nemhogy interneten, pedig nem gagyi a routerem, tudja a tízszeresét is. Vezetéseken pedig hasít nálam minden nem zugkliens PC-n. A Battle.net és az Origin gyorsabb a Steamnél is (bár a Steamnél is meghaladtam már 80 MB/s rekordot, és az átlag is jó, a többinél meg nem tudom, hogy mennyire tényleges, mintha játszanának a kicsomagolás utáni mérettel, ami nem egyenlő a letöltés utáni sávszéllel), a Steam meg a GOG-nál, UPlayről sosem töltöttem le semmit (OK, AC2-t patcheltem róla sok éve), a többi meg annyira sem létezik.

A 3-4 MB/s amúgy vezetékesen az extrémfos kategória lenne, annál már lángolna a szolgáltató székháza. Az összesé, még a vízműveké is. Collateral damage.
habar en egy honap alatt csak 2-3x telepitek dui idokben de mindig maxon ment a steam (3,5)
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #15526 2017.02.10. 15:28

Az egy jó dolog, hogy tizenakárhány évvel a digitális tévék megjelenése után vannak már törekvések arra, hogy végre ne a nem is létező katódsugár visszafutásához szinkronizáljanak képkockákat.
Kár, hogy ebből nem lesz szabvány még jó sokáig. Az sem segíti a világot, ahogy az NVidia ki akarja sajátítani a semmit.

Amúgy a diszkrét frame-távolság továbbra is fontos. Nem teljesen ugyanaz a pontosan pozicionált 55-65 fps, mint a fix 60.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #15527 2017.02.10. 15:31

arty írta:[video]visszafejlődésagtav[/video]

euphoria FTW!
Ez egy egész érdekes video.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #15528 2017.02.10. 15:34

DanielT írta:Nagyon nem jön be az art. Se a "hud" elemek, kezdve a repülő XP-vel, mintha valami szutykos WOW lenne. Eleve ez a japó folklór nem szimpatikus nekem.
Nomeg 5 eredeti Dark Souls rész után (nekem 4), pont nincs szükségem már a klónokra.
Pedig pont, hogy az ajánlásodra megint néztem dark souls videókat, streameket, és sokan ezt nyomják helyette és oda vannak érte, mert talán kicsit kevésbé buta a harcrendszer. De nekem ez is rohadt unalmas.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #15529 2017.02.10. 15:41

aabyssx írta:Pedig pont, hogy az ajánlásodra megint néztem dark souls videókat, streameket, és sokan ezt nyomják helyette és oda vannak érte, mert talán kicsit kevésbé buta a harcrendszer. De nekem ez is rohadt unalmas.
Ja, biztos HELYETTE nyomják, nem azért, mert a DS-t tolták már _évekig_ 24/7-ben... :wilting:

Végeztem! Kész. Ennyi. Nem bírok többet elviselni ebből. ENNYIKE!! NemtovábbE! NeE!
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #15530 2017.02.10. 15:48

DanielT írta:Ja, biztos HELYETTE nyomják, nem azért, mert a DS-t tolták már _évekig_ 24/7-ben... :wilting:

Végeztem! Kész. Ennyi. Nem bírok többet elviselni ebből. ENNYIKE!! NemtovábbE! NeE!
Mos mit akadsz ki ezen? A DS-retardok bírják. Ez volt a mondandó. Meg az, hogy nekem unalmas.
Amit nem írtam az az, hogy még rondák is, mint az állat, meg régi, szar, random dungeonos RPG-kre emlékeztetnek, ahol értelem nélkül lehetett végtelen időket grindolni.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #15531 2017.02.10. 15:53

Ja, még olyan véleményem is van, hogy körbe kerülgető, hátráló parádé.
Szerintem azért bírják ennyien, mert tök hót egyszerű, de azt az illúziót mutatja magáról, hogy nehéz, mert skill kell hozzá, és aztán nagyon elit vagyok, pedig inkább csak kevés memóriáról meg türelemről szól.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #15532 2017.02.10. 16:07

SlickAdam írta:[video]ps4 boost mode[/video]
Ez tök érdekes. Nálam az overclockolt 3570-et maxolja a Mirror's Edge pár helyen!!! PS4-en meg elég a harmada teljesítményű notebookcpu? Miaf?!?
Avatar
DanielT

Hozzászólás #15533 2017.02.10. 16:12

aabyssx írta:Ja, még olyan véleményem is van, hogy körbe kerülgető, hátráló parádé.
Szerintem azért bírják ennyien, mert tök hót egyszerű, de azt az illúziót mutatja magáról, hogy nehéz, mert skill kell hozzá, és aztán nagyon elit vagyok, pedig inkább csak kevés memóriáról meg türelemről szól.
Lenne ott arconcsúszás, hiába kerülgetsz körbe... :miaz:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #15534 2017.02.10. 16:33

Zóanagyvarázsló írta:Nehéz elképzelni, hogy az ingadozó wifihez bármi köze lenne a Steamnek, az mással is instabil. A 3-4 MB/s wifivel még néha helyi hálózaton belül sincs meg, nemhogy interneten, pedig nem gagyi a routerem, tudja a tízszeresét is. Vezetéseken pedig hasít nálam minden nem zugkliens PC-n. A Battle.net és az Origin gyorsabb a Steamnél is (bár a Steamnél is meghaladtam már 80 MB/s rekordot, és az átlag is jó, a többinél meg nem tudom, hogy mennyire tényleges, mintha játszanának a kicsomagolás utáni mérettel, ami nem egyenlő a letöltés utáni sávszéllel), a Steam meg a GOG-nál, UPlayről sosem töltöttem le semmit (OK, AC2-t patcheltem róla sok éve), a többi meg annyira sem létezik.

A 3-4 MB/s amúgy vezetékesen az extrémfos kategória lenne, annál már lángolna a szolgáltató székháza. Az összesé, még a vízműveké is. Collateral damage.
Persze, hogy krumplinet(jódrágán, mert csak upc van a házban), meg indgadozik, de folyamatosan ezek az arányok steames vs. origin/böngészős/torrent letöltésnél. Otthon kábelen a steam is hasít. Gondoltam érdekes.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #15535 2017.02.10. 18:09

aabyssx írta:Mos mit akadsz ki ezen? A DS-retardok bírják. Ez volt a mondandó. Meg az, hogy nekem unalmas.
Amit nem írtam az az, hogy még rondák is, mint az állat, meg régi, szar, random dungeonos RPG-kre emlékeztetnek, ahol értelem nélkül lehetett végtelen időket grindolni.
Technóban nem nagy számok, de elképesztően hangulatos pályákat építettek fel, látványra is. Persze, hogy megidézik az RPG-ket, de azért minden elmondható a pályákról, de az nem, hogy véletlenszerűek (mechanikailag sem azok, de a narratívához is kapcsolódnak) vagy csúnyák lennének. Sőt, ahol még idegesítőnek tűnik a pályatervezés, ott is tudatosan felépítettnek a "tébolydahangulat", de ha nem is, működik.

Ez mentegetőzésnek is hangzana, de én vagyok az, aki itt rajtad és Micsun kívül a legkevésbé vonzódik a játékhoz, a DaS a shiftdel óta még mindig nem kapott tisztességes esélyt. (Tehát a DeS-re gondolok, és a többiből próbaképpen, illetve videókon látottakra.)
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #15536 2017.02.10. 18:12

aabyssx írta:Ja, még olyan véleményem is van, hogy körbe kerülgető, hátráló parádé.
Szerintem azért bírják ennyien, mert tök hót egyszerű, de azt az illúziót mutatja magáról, hogy nehéz, mert skill kell hozzá, és aztán nagyon elit vagyok, pedig inkább csak kevés memóriáról meg türelemről szól.
Az egyértelmű, hogy nem az überskillekről szól, de nem is az a dolga neki, meg nem is az, hogy 168 kombó legyen benne - vagy egyáltalán szuperkedés, hullaverés és pandák.

Mondjuk éppen az elmondottak miatt nem értem, hogy miért ajánlgatják neked, de én azon is meglepődtem, hogy DT rákattant.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #15537 2017.02.10. 18:15

benőmenő írta:Persze, hogy krumplinet(jódrágán, mert csak upc van a házban), meg indgadozik, de folyamatosan ezek az arányok steames vs. origin/böngészős/torrent letöltésnél. Otthon kábelen a steam is hasít. Gondoltam érdekes.
Érdekesnek érdekes, de főleg arra lennék kíváncsi, hogy mi lehet erre magyarázat. Mondjuk azt nem értem, hogy miért wifivel töltesz le, én a laptopba is be dugok addig egy netkábelt, míg akár egy nagyobb fájlt átmásolok rá, ha türelmetlen vagyok.

wifi=FOS

(Van, amikor jól tartja az 5-7 MB/s-t is, de az is FOS. Excel-tábla átküldésére talán elmegy.)
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #15538 2017.02.10. 18:28

For Honor open béta van, ha valaki nem nézte volna még meg. Uplay-en belép, free to play játékok között van.
Kép
Avatar
DanielT

Hozzászólás #15539 2017.02.10. 18:52

TasManXT írta:For Honor open béta van, ha valaki nem nézte volna még meg. Uplay-en belép, free to play játékok között van.
Ezazzz, reklámozd ezt a mocskot! Toljad a szekerét! :eljen:
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #15540 2017.02.10. 19:12

DanielT írta:Ezazzz, reklámozd ezt a mocskot! Toljad a szekerét! :eljen:
Igazad van, jobban ki kellett volna emelni.
Kép

Vissza: “Leáldozott.hu”