A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
arty

Hozzászólás #14911 2017.01.21. 00:36

arty írta:Megvették az eddig indie Kunos Simulazioni céget, akik az Assetto Corsát kalapálták az elmúlt években.

(bár konzolon már eddig is az a kiadó egyengette a játékot, akinek most a tulaja megvette a devet is... valszeg ez game over lesz, de hátha nem. hátha kiadóval időre, egy KÉSZ játékot (ac2) kapunk... majdegyszer... hápersze ;) )

R.I.P.
mégserip, jogi okokból nem írhattak az akvizícióról. a nyilatkozat az elvárt bullshit: nagy cég perkál, dől a lé, több jut mindenre, a jövő fényesebb mint valaha.

hátha a pró kiadó kiprésel belőlük egy KÉSZ ac2-t, majd... ami mentes mindentől, ami garázsszimmé teszi (kissé-eléggé) az ac-t, de mellette azért szim marad.

---

te benő, van ebben hdr? a második képen látni extra fényes részeket, az az volna? :idiota:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #14912 2017.01.21. 00:51

arty írta:te benő, van ebben hdr? a második képen látni extra fényes részeket, az az volna? :idiota:
Hát ha gondolod pingálhatok egy plecsnit az "IPS", "HDMI" és "MHL" feliratok mellé. :fogmosas:
Viszont a haldokló, törött kábeles, TN paneles, 7+ éves csoda után valóban új élményként hat az ilyen Witcher panorámaképekere rábambulni. :finom:
Kép
Avatar
DanielT

Hozzászólás #14913 2017.01.21. 08:05

Kipróbáltam a Halo Wars 2-t.

BESZEREZTEM a Store-ból. Mert nem letöltöd. BESZERZED!!!!!!!!!!!!!!!! Rányomsz a BESZERZÉS!!!!!!!! gombra. Ahogy ugye szoktuk.

Elindult, jó sok töltéssel. Optionsban a grafika rész 3 alpontra szétszedve, a 3 pont úgy eldugva, hogy csak azért találtam meg, mert láttam máshol screenshoton a bővebb menüt és kerestem.

Tutorialt lenyomtam, szép. Visszarak a menübe a végén, megint kiválasztom más híján a "Blitz" játékmódot. Megint a tutorial indul el.

Nyomom az esc-et, nem működik. Megvárom amíg nem szövegel a gép és nem mutogat, hogy nálam legyen az irányítás, gondolom emiatt tiltva a billentyűzet. Nem. Nem működik SEMMILYEN GOMB. Nincs jobb fent bekúszó X se.

Alt+F4 van. Köszönöm Microsoft.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #14914 2017.01.21. 08:07

benőmenő írta:Viszont a haldokló, törött kábeles, TN paneles, 7+ éves csoda után valóban új élményként hat az ilyen Witcher panorámaképekere rábambulni. :finom:
Hehe, most aztán vigyoroghatsz folyamatosan, irígylem az érzést! :)
Avatar
Botond

Hozzászólás #14915 2017.01.21. 19:53

Moby írta:A isten éltessen! :wave:
tyé!
Avatar
eje75

Hozzászólás #14916 2017.01.21. 20:15

Boldog születésnapot: "Ma senkinek sincs születésnapja"! Botond! Tényleg ma van a szülinapod?
Avatar
Botond

Hozzászólás #14917 2017.01.21. 20:38

eje75 írta:Boldog születésnapot: "Ma senkinek sincs születésnapja"! Botond! Tényleg ma van a szülinapod?
Csütörtökön volt.
Avatar
Mekee

Hozzászólás #14918 2017.01.21. 21:51

Botond írta:Csütörtökön volt.
Boldogat utólag is!
Avatar
eje75

Hozzászólás #14919 2017.01.21. 22:03

Botond írta:Csütörtökön volt.
Óbasszus....boldog szülinapot utólag is!! Meglep(t)ed magad egy Titánnal? Vagy Fingtendó Vicc-re spórolsz?
Avatar
Micsu

Hozzászólás #14920 2017.01.21. 22:10

Hbd ;)
Avatar
Botond

Hozzászólás #14921 2017.01.22. 08:45

eje75 írta:Óbasszus....boldog szülinapot utólag is!! Meglep(t)ed magad egy Titánnal? Vagy Fingtendó Vicc-re spórolsz?
Thx! iPad pro-val leptem meg magam. :) 1180as is jó lesz következő upgradenek. ;)
Avatar
Botond

Hozzászólás #14922 2017.01.22. 08:46

Micsu írta:Hbd ;)
Thx!
Avatar
eje75

Hozzászólás #14923 2017.01.22. 10:06

Botond írta:Thx! iPad pro-val leptem meg magam. :) 1180as is jó lesz következő upgradenek. ;)
Szaggat a géped, és ilyenekre pazarolsz? :nyes: :nyes: Nájsz! Én is szeretnék 1-et, mert a 10-es már kicsinek érzem... Apple boltból vetted, vagy okosba? Mennyibe fájt?
Avatar
DanielT

Hozzászólás #14924 2017.01.22. 10:19

2016 rekord év a pc gaming hardverben. #Sikergen

"Jon Peddie Research (JPR), the leading research and consulting firm for graphics and multimedia, today announced that the global PC Gaming Hardware market has breached the $30 billion mark for the first time."
Avatar
Botond

Hozzászólás #14925 2017.01.22. 10:20

eje75 írta:Szaggat a géped, és ilyenekre pazarolsz? :nyes: :nyes: Nájsz! Én is szeretnék 1-et, mert a 10-es már kicsinek érzem... Apple boltból vetted, vagy okosba? Mennyibe fájt?
Appleboltból minden okosítás nélkül a 10es prot, nem a nagyobbat, én szeretem a 10es méretet, csak nekem még 3as volt (az első retina, ami csak fél évig futott, mert melegedett és gyorsan lecserélték a negyedik körre, ami az air előtt volt), aztán ideje volt upgradelni. Gép elszaggat úgy ahogy, úgyse használom mostanában... :(
Avatar
eje75

Hozzászólás #14926 2017.01.22. 10:30

Botond írta:Appleboltból minden okosítás nélkül a 10es prot, nem a nagyobbat, én szeretem a 10es méretet, csak nekem még 3as volt (az első retina, ami csak fél évig futott, mert melegedett és gyorsan lecserélték a negyedik körre, ami az air előtt volt), aztán ideje volt upgradelni. Gép elszaggat úgy ahogy, úgyse használom mostanában... :(
Jajjmár :wilting: az élet nem áll meg...a nap süt, a madarak dalolnak a fákon, a Fingtendó pedig keményen dolgozik azon, hogy elhozza az otthonodba az őstermelő kisfiú rezzenéstelen 30 Fps-es kalandjait...kitartás..nemsoká megjelenik! :beka3:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #14927 2017.01.22. 14:21

phpBB [media]
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #14928 2017.01.22. 15:46

Micsu írta:[video]shadow_tactics[/video]
jofele :eljen: mar reg felirtam a noteszkembe. ritkak a "Commandos" stilusu jatekok
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #14929 2017.01.22. 15:48

Tegnap lenyomtam a resi demót. Kicsit olyan, mintha mixelték volna silent hillel, ami jót tett neki.
Fejhallgatóval nyomtam, elég durva az atmo, kétszer masszívan összerezzentem, lehet nem nekem való ez már :DD
Avatar
arty

Hozzászólás #14930 2017.01.22. 21:22

DanielT írta:2016 rekord év a pc gaming hardverben. #Sikergen

"Jon Peddie Research (JPR), the leading research and consulting firm for graphics and multimedia, today announced that the global PC Gaming Hardware market has breached the $30 billion mark for the first time."
köszönhetően elsősorban annak, hogy minden gecidrága... egy ideig még úgy néz ki lehet fejni a "gémert" :/
Avatar
arty

Hozzászólás #14931 2017.01.22. 21:37

ma amugy ismét voltunk (másik haverral) vr-motion-szimezni (simhouse.hu), ezúttal több mint egy órát mentem és abszolute nem volt semmi gondom - a technika pazar, bár lenne lóvém adaptálni :/

(assetto pedig a legeslegjobb szim, iszonyúan remélem, hogy a "nagy" kiadóval a devek mögött sikerül egy méltóbb körítésű darabbal kijönni legközelebb ... (ma nyomtam egész sokat a gt6ot és röhejesen hangzik, de az ac mintha a gt-s vezetési élmény szimesített verziója volna - vagy fordítva: a gt egy butitott assetto :) de ez dícséret.... a forza ezekhez képest pl egy jégkorizó gagyizás, röhejszáni ffbvel. ellenben mint JÁTÉKOK, egyik sem szállhat versenybe egy forzával, ez pedig mélységesen szomorú :( és tudom, hogy a gt nem fog változni (hajaj, a sport az uj mélypont ez már látszik, a forza szintén nem javul, bár kétévente egy nüansznyival mindig jobb és jobb, de sajna már 40 vagyok, nem élem meg hogy tényleg jó is legyen, az assetto pedig... a devek pécések elsősorban, ezzel asszem mindent elmondtam :( ))

naszal, én leírhatatlanul élveztem, a csúcs a kabrió KTM-el volt (amivel egy értelmes kör se jött össze, hogy ne dobtam volna el), de a szokásos SPA+599XX is bizonyított
haver is ez utóbbit élvezte leginkább, alig lett csak hányingere - bár az megmaradt hazáig.
előtte az első 14 perces etapja végére leizzadt és majdnem róka - 30 percig nem lett jobban, tényleg eléggé kivolt.
elmondása szerint homályfos és borzalom élmény az egész. a motioncockpitet bírta volna, aszondja, de vr-t SOHA TÖBBEt :D

már csak az a gondom, hogy nemtom kaszni-rázkódás nélkül is élvezném-e ennyire a vr-t... vagy h a pécégány mennyire irritálna hosszabb távon :(

---

http://www.businessinsider.com/what-happened-to-virtual-reality-2017-1

gáz van.
psvr-re nincs szoftver, pécén meg akkora a gány, hogy egymást huzzák le a vízalá a kreténállat headset-cégek.
és persze mindkettő túl drága a tömegnek...
Avatar
DanielT

Hozzászólás #14932 2017.01.22. 21:57

Negyedszer vettem lendületet, hogy az Infinite Warfare kampánnyal haladjak, mert jókat mondanak róla.

Ez megint egy nagyon szép, de nagyon primitív játék lett. Iszonyatos energiák mentek a designbe, jól is sikerült, konzisztens, igényes, technikailag is rendben van. De unalmas. Mint a szar.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #14933 2017.01.22. 21:58

arty írta:köszönhetően elsősorban annak, hogy minden gecidrága... egy ideig még úgy néz ki lehet fejni a "gémert" :/
BIZTOS annak köszönhető! Semmi másnak. A topikban is kb mindenki azért épített atomerőművet, mert drága és költeni akartuk a pézt. :wilting:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #14934 2017.01.22. 22:00

arty írta:elmondása szerint homályfos és borzalom élmény az egész. a motioncockpitet bírta volna, aszondja, de vr-t SOHA TÖBBEt :D
Na, vannak neked értelmes barátaid, ez megnyugtat. Most már csak hagyd, hogy jó hatással legyenek rád. :mf2:
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #14935 2017.01.23. 07:15

Na a hétvégén letoltam pár órát ezzel a Nioh nevű csodával. (tényleg az) Ennyire nehéznek még a dark soulst sem éreztem soha, bár undead burg is ilyen volt az elején, aztán valahogy beszippantott a játék. Csak azért indítottam el, hogy letudja, a tutorialt, meg megöljek pár mobot, aztán a végén eltelt 2 óra és még mindig motivált, hogy haladjuk tovább.

Minden souls rajongónak ajánlom, egyedül azt sajnálom, hogy nincs angol voiceover, így a japán stílus elég sok embert elrettenthet. Teljes áron nem, de később mindenképp beszerzem. A trial alapján 9/10

A felugró számokat kapcsoljátok ki a gecibe, undorító élmény.
Avatar
eje75

Hozzászólás #14936 2017.01.23. 11:33

BF1-et tolja még valaki? Van egy új mod: Back to Basics a neve, qwa nagy fun: csak tolózáras puskák, no távcső, no tank, no repülő... már untam mindt a rohadást, jöhetne a francia DLC, de ez egy kicsit visszahozta a kedvem... közben a Dying Light főjáték is lepörgött, most a The Following-et nyomom: meglelpően jó játék..sőt, nagyon jó... Zó-nak igaza volt, az eleje, amikor egy faággal 10 percig püfölsz egy zombit, hogy kifeküdjön, az nem annyira érvezetes, de utánna nagyon beindul... a DLC meg a buggy-vagy mintha egy másik játék lenne... én ajánlom mindenkinek...
Avatar
DanielT

Hozzászólás #14937 2017.01.23. 12:17

eje75 írta:BF1-et tolja még valaki? Van egy új mod: Back to Basics a neve, qwa nagy fun: csak tolózáras puskák, no távcső, no tank, no repülő... már untam mindt a rohadást, jöhetne a francia DLC, de ez egy kicsit visszahozta a kedvem... közben a Dying Light főjáték is lepörgött, most a The Following-et nyomom: meglelpően jó játék..sőt, nagyon jó... Zó-nak igaza volt, az eleje, amikor egy faággal 10 percig püfölsz egy zombit, hogy kifeküdjön, az nem annyira érvezetes, de utánna nagyon beindul... a DLC meg a buggy-vagy mintha egy másik játék lenne... én ajánlom mindenkinek...
Több hónap kihagyás után tegnap pont nyomtunk kb 4 meccset, amiből 2 tdm volt. Még mindig jó a játék, viszont nincs kontent. Iszonyatosan FOS, hogy nem jönnek a DLC-k. Mire megjön az első 4 pálya, addigra a BF4-hez TIZENKETTŐ PÁLYA ÉS HÚSZ FEGYVER volt pluszban elérhető.

Értem én, hogy el akarják nyújtani, de ezzel számomra nem tovább tartják életben, hanem hamarabb nyírták ki. Megvettem egyébként a season pass-t is, de a lendület most nagyon elfogyott.

szerk: A másik gond, hogy a fegyverekről kb fogalmam nincs még mindig. Tudom melyik a jó setup a statokból, videókból, de egyiket sem ismerem fel, nem variálom őket, mert minek. Úgy érzem van ami a jó és van a többi, ami mind szarabb.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #14938 2017.01.23. 12:32

DanielT írta:Több hónap kihagyás után tegnap pont nyomtunk kb 4 meccset, amiből 2 tdm volt. Még mindig jó a játék, viszont nincs kontent. Iszonyatosan FOS, hogy nem jönnek a DLC-k. Mire megjön az első 4 pálya, addigra a BF4-hez TIZENKETTŐ PÁLYA ÉS HÚSZ FEGYVER volt pluszban elérhető.

Értem én, hogy el akarják nyújtani, de ezzel számomra nem tovább tartják életben, hanem hamarabb nyírták ki. Megvettem egyébként a season pass-t is, de a lendület most nagyon elfogyott.
Ráadásul az a pár pálya sem olyan, mint amik a 3-ban, vagy a 4-ben voltak akár alapból benne, a fegyverek száma meg tényleg baromik kevés. :(
Avatar
deep

Hozzászólás #14939 2017.01.23. 12:39

benőmenő írta:Ráadásul az a pár pálya sem olyan, mint amik a 3-ban, vagy a 4-ben voltak akár alapból benne, a fegyverek száma meg tényleg baromik kevés. :(
Sajnos az eladások azt bizonyítják, hogy ez így bőven elég. Emiatt én nem számítok több BF4 szintű játékra.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #14940 2017.01.23. 13:23

Új DF retro, a nagy gennyes lufiról, vagy ahogy általában hívják: Halo.
phpBB [media]
Avatar
DanielT

Hozzászólás #14941 2017.01.23. 13:28

benőmenő írta:Új DF retro, a nagy gennyes lufiról, vagy ahogy általában hívják: Halo.
[video]igenytelen_takonyhegy.mp6/video]
Végignéztem, de nem linkeltem. A portokból is árad az igénytelenség, leszámítva egyetlen verziót. A gunplay+AI érdemeit nem vitatom el, illetve itt még techben is próbálták odatenni magukat az első két részben. A #Semminemváltozott jegyében megemlítésre kerülnek pl az akkoriban nem nagyon látott felület+shader+mapping trükkök is, amiről a nyomorult pécések csak álmodhattak jóideig.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #14942 2017.01.23. 13:33

DanielT írta:Végignéztem, de nem linkeltem. A portokból is árad az igénytelenség, leszámítva egyetlen verziót. A gunplay+AI érdemeit nem vitatom el, illetve itt még techben is próbálták odatenni magukat az első két részben. A #Semminemváltozott jegyében megemlítésre kerülnek pl az akkoriban nem nagyon látott felület+shader+mapping trükkök is, amiről a nyomorult pécések csak álmodhattak jóideig.
A slussz poén, hogy az első 2 részt a mai napig nem voltak képesek felrakni abba a retek sztrórjukba, így pc-n csak használtan, vagy warez verzában beszerezhetőek, ha valakinek ez mégis bejönne és játszaná. :lama:
Én mondjuk elég későn (~2006-2008) tájékán próbáltam ki először, így már annyira nem nyűgözött ezzel le. Jobb pillanataiban középszar szórakozás volt a korosodó konfigomon, de a repetitív level design, ami a libraryban csúcsosodott ki, azzal kínozni tudna az ISIS.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #14943 2017.01.23. 13:50

benőmenő írta:A slussz poén, hogy az első 2 részt a mai napig nem voltak képesek felrakni abba a retek sztrórjukba, így pc-n csak használtan, vagy warez verzában beszerezhetőek, ha valakinek ez mégis bejönne és játszaná. :lama:
Én mondjuk elég későn (~2006-2008) tájékán próbáltam ki először, így már annyira nem nyűgözött ezzel le. Jobb pillanataiban középszar szórakozás volt a korosodó konfigomon, de a repetitív level design, ami a libraryban csúcsosodott ki, azzal kínozni tudna az ISIS.
Fun fact: Van egy bontatlan fóliás, első kiadású verzióm Pc-re. :wilting:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #14944 2017.01.23. 15:06

Kispézé egy héttel a full előtt nyomható 10 órát az Andromeda:

"EA plans to release a 10-hour trial of Mass Effect: Andromeda for Access subscribers."

Beszarok már komolyan, mi mindenhez vagyunk hozzászoktatva, már tippelni se mernék mi lesz a következő szarság, amit kitalálnak a kiadók.

Ez egyébként -nekem- megint csak elveszi az újdonság varázsát, hogy várok a postásra, vagy hogy induljak a boltba átvenni és először indítsam. Most pár fillérért lejön, nyomhatom, majd várok a fullra amit már "csak" folytatok. Meh.

Annak jó lehet, aki ki akarja előtte próbálni, de basszák már meg, hogy fizetősdemó! :violent:
Avatar
arty

Hozzászólás #14945 2017.01.23. 15:19

DanielT írta:BIZTOS annak köszönhető! Semmi másnak. A topikban is kb mindenki azért épített atomerőművet, mert drága és költeni akartuk a pézt. :wilting:
Miért, szerinted minek? a leáldnak? :DDD
Avatar
arty

Hozzászólás #14946 2017.01.23. 15:21

DanielT írta:Végignéztem, de nem linkeltem. A portokból is árad az igénytelenség, leszámítva egyetlen verziót. A gunplay+AI érdemeit nem vitatom el, illetve itt még techben is próbálták odatenni magukat az első két részben. A #Semminemváltozott jegyében megemlítésre kerülnek pl az akkoriban nem nagyon látott felület+shader+mapping trükkök is, amiről a nyomorult pécések csak álmodhattak jóideig.
mert a halo3ban látott hdr pécén aztán tökáltalános volt.... :falbav: vagy most a h5-ben is meglevő dinamikus felbontás.... uggggggyankérlek.

(vagy akár a jó, járműves, változatos kampány, akár manapság is)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #14947 2017.01.23. 15:24

arty írta:Miért, szerinted minek? a leáldnak? :DDD
Nem, de a leáldon is tökkkkéletesen látható a trend.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #14948 2017.01.23. 15:26

arty írta:mert a halo3ban látott hdr pécén aztán tökáltalános volt.... :falbav:
Én is úgy hallottam, hogy nagyon menőn nézett ki.
Kép
Kép
Mindezt valami Crysisszal egy évben :banplz:
Avatar
arty

Hozzászólás #14949 2017.01.23. 15:26

benőmenő írta:A slussz poén, hogy az első 2 részt a mai napig nem voltak képesek felrakni abba a retek sztrórjukba, így pc-n csak használtan, vagy warez verzában beszerezhetőek, ha valakinek ez mégis bejönne és játszaná. :lama:
Én mondjuk elég későn (~2006-2008) tájékán próbáltam ki először, így már annyira nem nyűgözött ezzel le. Jobb pillanataiban középszar szórakozás volt a korosodó konfigomon, de a repetitív level design, ami a libraryban csúcsosodott ki, azzal kínozni tudna az ISIS.
a halo2 ugye vista only volt, gfwl-el mérgezett mocsadvány.

de az ms tanult a hibából, meg se próbál manapság hasonlót! tehát nem kíván exkluzívval piacteret és os-t eladni, dehogyis!!! jófejek lettek azóta!! :D
Avatar
arty

Hozzászólás #14950 2017.01.23. 15:27

DanielT írta:Nem, de a leáldon is tökkkkéletesen látható a trend.
Ok. Még egyre válaszolj: mennyibe került a 680/970/1070-ed?

eleve: miért nem a x80 vonalat nyomtad tovább? ;)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #14951 2017.01.23. 15:28

benőmenő írta:Én is úgy hallottam, hogy nagyon menőn nézett ki.
Kép
Kép
Mindezt valami Crysisszal egy évben :banplz:
Jaja, irigyelte a világ ezt a csodát! A Guerilla fejlesztői közül többen felkötötték magukat, mert érezték, hogy ezt megközelíteni se fogják tudni.
Avatar
arty

Hozzászólás #14952 2017.01.23. 15:28

benőmenő írta:Én is úgy hallottam, hogy nagyon menőn nézett ki.
Mindezt valami Crysisszal egy évben :banplz:
a halo3 jól futott, a crysis meg jól nézett ki. jah.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #14953 2017.01.23. 15:29

arty írta:Ok. Még egyre válaszolj: mennyibe került a 680/970/1070-ed?

eleve: miért nem a x80 vonalat nyomtad tovább? ;)
85/115/140, mé'?

Milyen x80?
Avatar
arty

Hozzászólás #14954 2017.01.23. 15:29

DanielT írta:Jaja, irigyelte a világ ezt a csodát! A Guerilla fejlesztői közül többen felkötötték magukat, mert érezték, hogy ezt megközelíteni se fogják tudni.
És így is lett, egy fullstatikus csőlövöldére tellett nekik - igaz, jobban nézett ki a hélónál. Nahát, meglepődtünk.
Avatar
arty

Hozzászólás #14955 2017.01.23. 15:32

DanielT írta:85/115/140, mé'?

Milyen x80?
680/980/1080 lett volna a helyes döntés, akkor talán méginkább látszana a "probléma" a "bővülő" pécépiacról :P
Avatar
DanielT

Hozzászólás #14956 2017.01.23. 15:32

arty írta:És így is lett, egy fullstatikus csőlövöldére tellett nekik - igaz, jobban nézett ki a hélónál. Nahát, meglepődtünk.
A HDR meg egyéb bullshit tech-et rángattad ide, úgyhogy amiatt hoztam a másik tech példát.

BTW a Halo 3 is egy statikus moslék, csak legfelejebb nagyobb területen folyik az igénytelenség. :eljen:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #14957 2017.01.23. 15:35

arty írta:680/980/1080 lett volna a helyes döntés, akkor talán méginkább látszana a "probléma" a "bővülő" pécépiacról :P
Vettem volna, ha az Inno-t lehet a mostani árán kapni.

Na most te mesélj kicsit a gépedről, amire nincs szükség és nem is fejlesztesz és nincs is benne csak AMD cucc, mert azok nem férgek. Rövid mese lesz. :mf2:

BTW megint ennyire vak vagy, hogy nem látod, hogy nem a drágább alkatrészek miatt van bővülés? ENNYIRE? Persze, hogy ennyire, semmi újdonság nincs ebben. :szomoru1:
Avatar
arty

Hozzászólás #14958 2017.01.23. 15:37

DanielT írta:A HDR meg egyéb bullshit tech-et rángattad ide, úgyhogy amiatt hoztam a másik tech példát.

BTW a Halo 3 is egy statikus moslék, csak legfelejebb nagyobb területen folyik az igénytelenség. :eljen:
Tehát a mindenholcsillogótaknyos fal az tech csoda, de a napfánybe kilépve elvakító fény az bullshit. Nanemá :)
H3-ban az objektek nagyrésze fizikát kapott, a járművekre hatnak erők, gravitáció. Cserébe elég lepukkant, berendezetlen minden. Valamit valamiért. Nem állítom, hogy a bungie döntött jól, de hogy egy kz2-ben nem harcoltam óriáspókon utazva, az biztos ;) (hja és crt-n a cakkosság is sokkal kevésbé volt gond, lcdn pedig szintén volt workaround :idiota: )
Avatar
DanielT

Hozzászólás #14959 2017.01.23. 15:45

arty írta:Tehát a mindenholcsillogótaknyos fal az tech csoda, de a napfánybe kilépve elvakító fény az bullshit. Nanemá :)
H3-ban az objektek nagyrésze fizikát kapott, a járművekre hatnak erők, gravitáció. Cserébe elég lepukkant, berendezetlen minden. Valamit valamiért. Nem állítom, hogy a bungie döntött jól, de hogy egy kz2-ben nem harcoltam óriáspókon utazva, az biztos ;) (hja és crt-n a cakkosság is sokkal kevésbé volt gond, lcdn pedig szintén volt workaround :idiota: )
Épp azt mondtam, hogy pl a Halo EGY-ben még voltak olyan feature-ök, amik előre mutattak és máshol nem, vagy nem együtt voltak láthatóak.

Vagy te a Halo 3 -nál említed a HDR-t? Aminél 2 évvel hamarabb jött ki a Lost Coast és atomjaira szaggatja azt a hulladék retket, minden létező téren?

Hát nézd már meg ezt hol tartott az ipar már régen, amikorra a világra fosták a kis kedvencedet.

phpBB [media]
Avatar
arty

Hozzászólás #14960 2017.01.23. 15:48

DanielT írta:Vettem volna, ha az Inno-t lehet a mostani árán kapni.

Na most te mesélj kicsit a gépedről, amire nincs szükség és nem is fejlesztesz és nincs is benne csak AMD cucc, mert azok nem férgek. Rövid mese lesz. :mf2:

BTW megint ennyire vak vagy, hogy nem látod, hogy nem a drágább alkatrészek miatt van bővülés? ENNYIRE? Persze, hogy ennyire, semmi újdonság nincs ebben. :szomoru1:
A GPU-k egyre drágábbak? Igen. Tény.
A CPU-k, ramok, ssd-k drágulnak? Igen. Tény.
Pediriszörcs értékkel vagy darabszámmal dolgozott/dobálózott? Összértékkel.

Mit nem látok?
Nekem kijön, hogy 10 db nvidia 680 = 850k, míg 10 db nvidia 1070 = 1400k (és még1x: ez NEM a 1080, akkor még látványosabb lenne a szám "idénre": 2200k)
Bővült a piac? Óhátpersze, má 2.2 dzsilliárdos!
Többet adtak el? Nem, ugyan az az óvodáscsoport cserélt gput idén is, mint előtte....

(amd-m nincs, mert nincs amd :P)
Avatar
arty

Hozzászólás #14961 2017.01.23. 15:49

DanielT írta:Épp azt mondtam, hogy pl a Halo EGY-ben még voltak olyan feature-ök, amik előre mutattak és máshol nem, vagy nem együtt voltak láthatóak.

Vagy te a Halo 3 -nál említed a HDR-t? Aminél 2 évvel hamarabb jött ki a Lost Coast és atomjaira szaggatja azt a hulladék retket, minden létező téren?

Hát nézd már meg ezt hol tartott az ipar már régen, amikorra a világra fosták a kis kedvencedet.

phpBB [media]
riölHDR vs. tonemapping-kamu-hdr :) (és ehez most gugliznom se kellett, mert E-M-L-É-K-E-Z-T-E-M)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #14962 2017.01.23. 15:58

arty írta:A GPU-k egyre drágábbak? Igen. Tény.
A CPU-k, ramok, ssd-k drágulnak? Igen. Tény.
Pediriszörcs értékkel vagy darabszámmal dolgozott/dobálózott? Összértékkel.

Mit nem látok?
Nekem kijön, hogy 10 db nvidia 680 = 850k, míg 10 db nvidia 1070 = 1400k (és még1x: ez NEM a 1080, akkor még látványosabb lenne a szám "idénre": 2200k)
Bővült a piac? Óhátpersze, má 2.2 dzsilliárdos!
Többet adtak el? Nem, ugyan az az óvodáscsoport cserélt gput idén is, mint előtte....

(amd-m nincs, mert nincs amd :P)
Ebben igazad van, tényleg drágultak a dolgok:

Pc kiadásom:

2006 - 0 Ft
2007 - 0 Ft
2008 - 0 Ft
2009 - 0 Ft
2010 - 0 Ft
2011 - 0 Ft
2012 - 11 ezer Ft
2013 - 300 ezer Ft

Szal ja... drágultak az alkatrészek. Elég drámaian! :wilting:
Avatar
arty

Hozzászólás #14963 2017.01.23. 16:14

DanielT írta:Ebben igazad van, tényleg drágultak a dolgok:

Pc kiadásom:

2006 - 0 Ft
2007 - 0 Ft
2008 - 0 Ft
2009 - 0 Ft
2010 - 0 Ft
2011 - 0 Ft
2012 - 11 ezer Ft
2013 - 300 ezer Ft

Szal ja... drágultak az alkatrészek. Elég drámaian! :wilting:
2014-15-16-17-et elvitte a cica? :ravasz1:
Pláne szerencsés volna, ha írnál darabszámot és értéket is ;)
Avatar
eje75

Hozzászólás #14964 2017.01.23. 16:17

arty írta:2014-15-16-17-et elvitte a cica? :ravasz1:
Pláne szerencsés volna, ha írnál darabszámot és értéket is ;)
Jajajajaja..másolatban meg küld meg a NAV revizorodnak is! Meg a számlaszámod és a PIN kódodat...
Avatar
DanielT

Hozzászólás #14965 2017.01.23. 16:19

arty írta:2014-15-16-17-et elvitte a cica? :ravasz1:
Pláne szerencsés volna, ha írnál darabszámot és értéket is ;)
Azokat nem írtam, mert ott már nem volt olyan drámai a növekmény.

Szerencsére a konzol árak meg csökkentek, legalábbis hasonlóan 0 Ft-os értékeket figyelek meg a könyvelésemben.

FURA! :wow1:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #14966 2017.01.23. 16:53

arty írta:mert a halo3ban látott hdr pécén aztán tökáltalános volt.... :falbav: vagy most a h5-ben is meglevő dinamikus felbontás.... uggggggyankérlek.

(vagy akár a jó, járműves, változatos kampány, akár manapság is)
halo 1 ment le anno, az unalmas volt
Avatar
DanielT

Hozzászólás #14967 2017.01.23. 19:26

Úgy megszórták 9-10 pontokkal az új Resit, hogy nagyon. :csodalk:
Avatar
deep

Hozzászólás #14968 2017.01.23. 19:38

DanielT írta:Úgy megszórták 9-10 pontokkal az új Resit, hogy nagyon. :csodalk:
El is indítottam ennek megfelelően az előtöltést, és valószínűleg senkit sem lep meg, hogy a nyolcadik Resident Evil cím formázását a könyvtáramban az ÖTÖDIK variációban sikerült abszolválni!
gratulalok.JPG
Avatar
DanielT

Hozzászólás #14969 2017.01.23. 19:41

deep írta:El is indítottam ennek megfelelően az előtöltést, és valószínűleg senkit sem lep meg, hogy a nyolcadik Resident Evil cím formázását a könyvtáramban az ÖTÖDIK variációban sikerült abszolválni!
gratulalok.JPG
A finomra őrölt fogait dörzsölném a szemébe annak a féregnek, aki ezért felelős.
Avatar
deep

Hozzászólás #14970 2017.01.23. 20:11

Kaptam a Resi7 mellé ajándék játékokat, úgyhogy ha valakit érdekelne közülük valami, annak egy privi ellenében tudok adni steam kódot:
Barrow Hill: Curse of the Ancient Circle
Corporate Lifestyle Simulator - ezt különösen ajánlom :DDD
Huntsman: The Orphanage
Orborun
Super Hop 'N' Bop ULTRA
The Chaos Engine
Three Dead Zed
Tower Wars
Avatar
Micsu

Hozzászólás #14971 2017.01.23. 21:09

most megnéztem a volt egyszer egy vadnyugatot 1080pben, azt a kezdést azóta se sikerült felülmúlni, hol van a mai filmekből ez a higgadtság, kimértség?
Avatar
deep

Hozzászólás #14972 2017.01.23. 21:13

Micsu írta:most megnéztem a volt egyszer egy vadnyugatot 1080pben, azt a kezdést azóta se sikerült felülmúlni, hol van a mai filmekből ez a higgadtság, kimértség?
Megfulladt a cukormázban.
Avatar
kigyi

Hozzászólás #14973 2017.01.24. 11:15

arty írta:A GPU-k egyre drágábbak? Igen. Tény.
A CPU-k, ramok, ssd-k drágulnak? Igen. Tény.
Gyorsban rendtem is még memóriát mielőtt elfogy az akcijós készletből, jó, hogy szóltál, majdnem el is fejetettem. Tavaly nem fért bele a költségvetésbe, közben megdrágultak rendesen és most itt volt anagy lehetőség tavalyi áron beszerezni még.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #14974 2017.01.24. 11:29

Ne feledjétek, ma jelenik meg teljesen ingyen a Cayne! (Stasis sztori/világ kiegészítő) 19:00 unlock



És indul a Beautiful Desolation Kickstarter is, ahogy van link, rakom.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #14975 2017.01.24. 12:20

arty írta:A GPU-k egyre drágábbak? Igen. Tény.
A CPU-k, ramok, ssd-k drágulnak? Igen. Tény.
Ja, erre még annyit, hogy harmadával, néhol még többel csak és kizárólag a forint/USD árfolyam miatt volt a drágulás NÁLUNK. Tehát amit putrisztánban érzékelünk, rekord áfával, az nem túlzottan releváns. 20 éve is 400-500 USD volt egy csúcs GPU, amikor az azért jóval több pénz volt.

De minek fárasztom magam, az Arty féle alternatív valóságban úgyse megyek vele semmire. :nemtudom:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #14976 2017.01.24. 15:34

Egy kis retrospective, külön érdekesség, hogy Xboxra gyakorlatilag kész volt a játék, hekkelt gépen játszható is, ahogy bemutatják.

Ebből bezzeg még egy második részt se csinált az MS, nem volt elég parasztmágnes a gém.

phpBB [media]
Avatar
DanielT

Hozzászólás #14977 2017.01.24. 17:41

Na. Hát Ryzen az nem lesz. Tűl advancüd lehet. Ráér még 10 évet!

phpBB [media]
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #14978 2017.01.24. 19:16

DanielT írta:Úgy megszórták 9-10 pontokkal az új Resit, hogy nagyon. :csodalk:
Demo beadta. De esküszöm, félek vele játszani :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #14979 2017.01.24. 19:25

És megjött a Kickstarter kampány!

Hogy lehet valaminek egyire fantasztikus az art-ja? ŐRÜLET.

Ez a lista is olyan, mintha én készíthettem volna, csak még jobb:

Point-and-click adventure game
80s retro technology look and feel
A story set in a post-apocalyptic future
2D isometric, detailed rendered environments
African landscapes captured with photogrammetry
Extensive use of miniatures and scale model elements
Unique tribal punk aesthetic
Bizarre creatures and animals, and vibrant characters

Új videó:

phpBB [media]


szerk: Immortal tier backelve.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #14980 2017.01.24. 21:10

DanielT írta:Na. Hát Ryzen az nem lesz. Tűl advancüd lehet. Ráér még 10 évet!

phpBB [media]
mennyivel lesz ez erősebb egy pronal, 20%? :)

Vissza: “Leáldozott.hu”