A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
DanielT

Hozzászólás #14421 2017.01.09. 20:17

Moby írta:Mi a fasznak takarták le, ha már bemutatták? :fejvakaras:
Mer' akkora kibaszott kretének, amekkorák. Az előző gépükről ugye azt se sikerült kommunikálni, hogy nem egy Wii kiegészítő tablet.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #14422 2017.01.09. 20:22

És hirtelen megoldódik majd a zanyagi válságod... ügyes. Vastag bőr kell hozzá, de ügyes. :miaz:

De ha már Nintendo és a totális, elementáris, molekuláris balfaszság és persze a legundorítóbb lehúzás:

phpBB [media]
Avatar
deep

Hozzászólás #14423 2017.01.09. 20:46

DanielT írta:Mer' akkora kibaszott kretének, amekkorák. Az előző gépükről ugye azt se sikerült kommunikálni, hogy nem egy Wii kiegészítő tablet.
Remélem az üzenet, hogy az evolúció már komplett, azt takarja, hogy nem lesz több gépük :D Mondjuk a SNES-nél kellett volna megállniuk.
Avatar
Moby

Hozzászólás #14424 2017.01.09. 21:44

Halódó gépem romjain épül egy picike pécékonzol(itx-es cucc). Vettem ma hozzá egy ilyen egyfoskeverős icipici inno 1060-at. A legolcsóbbat ami kapható (még nemtudom mi lesz a gép sorsa). Megint avval szembesültem, hogy mennyire inkompetens minden piaci szegmensben az AMD :( Ez a kis fos annyiba kerül, mint egy 470, de eldádáz egy 480-at is, de még a fosom 460-nak is be nem állnak a ventijei, ennek meg victor vran alatt is épphogy csak bekapcsol.
Avatar
Moby

Hozzászólás #14425 2017.01.09. 21:51

A i5K egy itx-es lapban, a kisfos 1060-al beleköltözik egy ilyenbe.
Spoiler
Kép

Aztán ha újraépül a nagy, vagy eladom, vagy megtartom, mittudomén. Addig tolom ezen, amíg rebootol minden körülöttem.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #14426 2017.01.09. 22:27

Lefújták a Scalebound fejlesztését M$-ék. A legutóbbi gameplay videó alapján nagyon helyesen.
phpBB [media]
Avatar
DanielT

Hozzászólás #14427 2017.01.10. 07:24

benőmenő írta:Lefújták a Scalebound fejlesztését M$-ék. A legutóbbi gameplay videó alapján nagyon helyesen.
[video]fos.videó[/video]
Szegény nyomorult Totti pedig biztos nagyon várta az újabb MS csodát! :szomoru1:

Nem baj, jönnek még a további bukások, remélem ez vigasztalja: Halo Wars 2, Crackdown 3, State of Decay 2, Sea of Thieves :eljen:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #14428 2017.01.10. 07:33

Moby írta:A i5K egy itx-es lapban, a kisfos 1060-al beleköltözik egy ilyenbe.
Spoiler
Kép

Aztán ha újraépül a nagy, vagy eladom, vagy megtartom, mittudomén. Addig tolom ezen, amíg rebootol minden körülöttem.
De ez mé'? Nem volt minden garis ami tönkrement? Inkább új ház, meg minden kompromisszumos sallang ami a miniatürizálással jár?
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #14429 2017.01.10. 07:34

Ha már készülő címek. Emlékszik még valaki a Deep Down-ra, aminek valamikor 2 éve kellett volna megjelennie? :D

phpBB [media]
Avatar
DanielT

Hozzászólás #14430 2017.01.10. 07:39

TasManXT írta:Ha már készülő címek. Emlékszik még valaki a Deep Down-ra, aminek valamikor 2 éve kellett volna megjelennie? :D

[video]bullshit.mp4[/video]
Hehe, ment ám az elemzés, hogy akkor most mennyire realtime a cucc. Majd kiderült, hogy CSAKARAM van a gépben és ez e is döntötte: totálríltáljm. :taps:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #14431 2017.01.10. 07:44

Cemu-ba megjött végre a felbontás emelés lehetősége. Sajnos nem triviális a dolog, ugyanis univerzálisan nem lehet megoldani a gép ...khm... sajátos megoldásai miatt, ahogy a felbontást kezeli. Persze az a 4 játék, ami megjelent a gépre, fel lesz alapból profilozva, szal usereknek nem probléma.

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Moby

Hozzászólás #14432 2017.01.10. 08:51

DanielT írta:De ez mé'? Nem volt minden garis ami tönkrement? Inkább új ház, meg minden kompromisszumos sallang ami a miniatürizálással jár?
A vga-n kívül semmi nem volt az.(ill a ssd még, amivel kezdődött az egész cirkusz). A kisgép meg azonnal eladható ha esetleg eladnám, de gondolkodom azon is, hogy megmarad a gyereknek vagy valami. Itt a kompromisszum nem számít, nem ezzel tervezem leélni az életem. De ott egy jól húzható (bár ma már kevéske) proci, ottvannak a ramok, fiókba nincs értelme tenni a ddr3 okán, kidobni sajnálom, el meg nem adható, azt sem tudják mi az, hogy delidelt, viszont az látszik. Meg van egy itx-es lapom még, bár nem K-s proci alá való, de van.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #14433 2017.01.10. 09:30

Elérkezett a pillanat, hogy végre egy értelmezhető monitort rakjak magam elé. Semmi extra, 24" (kisebb sem tragédia, nagyobb semmiképp), 1920x1080, 50 ezer magyar valutáért.
Mik a topik guidelineok? Mire figyeljek/nézzek utána különböző tesztekben? Konkrét modelleknek ajánlását is megköszönném.
Eddig az ilyen témájú hsz-ekből annyi jött le, hogy mind szar, ezért tükröződős/matt fólia nélkülit érdemesebb. :D
Avatar
Moby

Hozzászólás #14434 2017.01.10. 14:00

benőmenő írta:Mik a topik guidelineok?
Hát hogy a hetedik visszaküldött után majd gondolkodj el azért rajta, hogy tényleg akarsz-e monitort venni :banplz:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #14435 2017.01.10. 14:19

Moby írta:Hát hogy a hetedik visszaküldött után majd gondolkodj el azért rajta, hogy tényleg akarsz-e monitort venni :banplz:
Muszáj, mert a mostanin már mennek tönkre a nyomógombok, nem működik vele a driveres downsampling és az utolsó csepp, hogy ismét megtört a dsub kábel (pedig ez már-már a kinect hajókötelét idézte) és kezdem kikaparni a szemgolyóim az ezzel járó szellemképtől.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #14436 2017.01.10. 14:24

Moby írta:A vga-n kívül semmi nem volt az.(ill a ssd még, amivel kezdődött az egész cirkusz). A kisgép meg azonnal eladható ha esetleg eladnám, de gondolkodom azon is, hogy megmarad a gyereknek vagy valami. Itt a kompromisszum nem számít, nem ezzel tervezem leélni az életem. De ott egy jól húzható (bár ma már kevéske) proci, ottvannak a ramok, fiókba nincs értelme tenni a ddr3 okán, kidobni sajnálom, el meg nem adható, azt sem tudják mi az, hogy delidelt, viszont az látszik. Meg van egy itx-es lapom még, bár nem K-s proci alá való, de van.
Elég pokoli. És mennyi esélyt látsz rá, hogy a táp harisnyázós szétszedéssel nyírtad ki az összes alkatrészt?
Avatar
DanielT

Hozzászólás #14437 2017.01.10. 14:28

benőmenő írta:Muszáj, mert a mostanin már mennek tönkre a nyomógombok, nem működik vele a driveres downsampling és az utolsó csepp, hogy ismét megtört a dsub kábel (pedig ez már-már a kinect hajókötelét idézte) és kezdem kikaparni a szemgolyóim az ezzel járó szellemképtől.
Mind máshogy szar. Vegyél egy valamit és kész. De tényleg, annyiszor körbejártuk, hogy nincs tuti, hogy még mindig nincs tuti.

LG - IPS panel lesz valszeg, esélyed van smirgli tompa bevonatra
Samsung - PLS (ugyanaz mint az IPS kb) lightosabb bevonat valószínű
BenQ - Itt kapsz VA panelt, ami mindenben a legjobb, kivéve válaszidő, bevonata viselhető
Dell - IPS panel, de itt kapsz csillogóst

Többi: lutri. És ezek is. Minden. Az élet. ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ.
Avatar
Moby

Hozzászólás #14438 2017.01.10. 14:42

DanielT írta:Elég pokoli. És mennyi esélyt látsz rá, hogy a táp harisnyázós szétszedéssel nyírtad ki az összes alkatrészt?
Semennyit. Kibasztam a tápot a kukába feleslegesen. Szar az alaplap azóta is. A döglött hdd és az ssd óta nem pandelt meg semmi, de fagy, és anomáliák, és mindenszar, pedig már minden alapon megy. Szar. A ssd és hdd halál is ilyen volt, merevre fagyott az egész, és többé nem éltek a háttértárak. Fingom sincs mi a faszt tudott velük művelni aminek ez a végeredménye, de megtette. Már ki kellett volna basznom a picsába, de a delidelt procit áttenni már csak a véglegesbe fogom. És ahhoz sincs túl sok kedvem. Én kódoltam bele a sztoriba a szopást, nincs efelől kétségem. Gigabyte lap, rengeteg csontighajtott tucsing, delidelt proci, stbstbstb. Forgatókönyv-szerű volt a halála.
Avatar
Moby

Hozzászólás #14439 2017.01.10. 14:49

A nagy építgetésben volt olyan, hogy egy óra alatt 4x szedtem le és tettem fel a benga darkrockot. Nem bántam túl kesztyűs kézzel én evvel a szarral.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #14440 2017.01.10. 14:54

Moby írta:Semennyit. Kibasztam a tápot a kukába feleslegesen. Szar az alaplap azóta is. A döglött hdd és az ssd óta nem pandelt meg semmi, de fagy, és anomáliák, és mindenszar, pedig már minden alapon megy. Szar. A ssd és hdd halál is ilyen volt, merevre fagyott az egész, és többé nem éltek a háttértárak. Fingom sincs mi a faszt tudott velük művelni aminek ez a végeredménye, de megtette. Már ki kellett volna basznom a picsába, de a delidelt procit áttenni már csak a véglegesbe fogom. És ahhoz sincs túl sok kedvem. Én kódoltam bele a sztoriba a szopást, nincs efelől kétségem. Gigabyte lap, rengeteg csontighajtott tucsing, delidelt proci, stbstbstb. Forgatókönyv-szerű volt a halála.
Akkor most már csak azt valld be, hogy eladtad a 1070-et... mert ezt a témát még kerülgeted mint macska a forró kását... :miaz: Gyónd meg gyermekem!
Avatar
Moby

Hozzászólás #14441 2017.01.10. 14:56

benőmenő írta:Muszáj, mert a mostanin már mennek tönkre a nyomógombok, nem működik vele a driveres downsampling és az utolsó csepp, hogy ismét megtört a dsub kábel (pedig ez már-már a kinect hajókötelét idézte) és kezdem kikaparni a szemgolyóim az ezzel járó szellemképtől.

Hát nézd, végeredményben úgyis az lesz a monitorod, amelyiknél a "kibaszottulunommárazegészet" görbe metszi a "eziskurvatávolvanazeredetielvárásaimtól-delegalábbnemolyanszarmintazelőzővagyakettővelezelőttimánememlékszem" görbét.
Avatar
Moby

Hozzászólás #14442 2017.01.10. 14:57

DanielT írta:Akkor most már csak azt valld be, hogy eladtad a 1070-et... mert ezt a témát még kerülgeted mint macska a forró kását... :miaz: Gyónd meg gyermekem!
Még nem, de el fogom.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #14443 2017.01.10. 15:37

Moby írta:Még nem, de el fogom.
Részvétem.
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #14444 2017.01.10. 15:44

Moby írta:Még nem, de el fogom.
Milyen józan érved van ez mellett?
Avatar
Moby

Hozzászólás #14445 2017.01.10. 15:50

DanielT írta:Részvétem.
vagy nem lesz mibe beletegyem mostanság, ha meg igen, akkor nagyobb kell.
4K kell.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #14446 2017.01.10. 15:54

Moby írta: 4K kell.
Találkozunk 4-6 év múlva a realitás nevű bolygón.
Avatar
Moby

Hozzászólás #14447 2017.01.10. 15:56

DanielT írta:Találkozunk 4-6 év múlva a realitás nevű bolygón.

Már a 1070 is ott toporog az ajtajában.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #14448 2017.01.10. 15:59

Moby írta:Már a 1070 is ott toporog az ajtajában.
Faszomat.

Eléggé megszédített téged a metálra kódolt okádék. :miaz:
Avatar
Mekee

Hozzászólás #14449 2017.01.10. 16:08

Moby írta:Már a 1070 is ott toporog az ajtajában.
forzában pl má majdnem megvan(hegyekben DLC helyen megvan, az alapjátékban má kevésbé, városban meg tán max 50 körül), persze kikapcsolt msaa és fxaa mellett, de ahogyan nézegettem innen a kanapéból 4k-nál ilyen távról nem is feltétlen hoz annyit mint amekkorát elvesz teljesítményben.Viszont bőven szebb mint minden fullon 1080-ban.

pl

Spoiler
Kép

Kép
Avatar
Moby

Hozzászólás #14450 2017.01.10. 16:35

DanielT írta:Faszomat.

Eléggé megszédített téged a metálra kódolt okádék. :miaz:
ezt vajon eje75 meg botond is tudja?
Avatar
DanielT

Hozzászólás #14451 2017.01.10. 16:41

Moby írta:ezt vajon eje75 meg botond is tudja?
Nem tudom mit tudnak, de a 4K jelenleg nem realitás annak, aki szépen és igényesen működő videójátékkal akar játszani. Vannak kivételek, amik mennek úgy, de ez még elenyésző kisebbség.

Majd amikor 60 alá soha nem néz be a 4K semmin(ami nem fosport) akkor beszélhetünk realitásról. Ezt még a Titan XP-se tudja, félmillióért. És nem is fogja tudni a következő sem, az aktuális címekkel.

Nevetséges, hogy te is hogy felülsz ennek a szarnak. Bár nagyjából nincs is olyan hullámvasút, amire ne lenne bérleted, szóval nem meglepő a dolog.
Avatar
eje75

Hozzászólás #14452 2017.01.10. 16:44

DanielT írta:Találkozunk 4-6 év múlva a realitás nevű bolygón.
Akkor Én a jövőből gyüttem, mert tegnap is 4K-ban 60 fps-el toltam a BF1-et...
Avatar
DanielT

Hozzászólás #14453 2017.01.10. 16:51

eje75 írta:Akkor Én a jövőből gyüttem, mert tegnap is 4K-ban 60 fps-el toltam a BF1-et...
Vannak kivételek, ahogy mondtam, ahol kompromisszummal össze is jöhet. Beton 60 nem lesz szerintem a BF1-ben sem.

Próbáld meg Pl a Hitman-t 4K-ban, fájdalmas lesz.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #14454 2017.01.10. 16:57

Tessék, egy kis reality check. ÁTLAG frém, aminél a minimum jóval alá nyalhat. Jóóóóóóóóóval. És ezek foslé 2015/2016 retró címek.

Suttyóturha 30 frém persze, hogy nem probléma, de még mindig nem vagyunk állatok szerintem.

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
Moby

Hozzászólás #14455 2017.01.10. 17:29

DanielT írta:Nem tudom mit tudnak, de a 4K jelenleg nem realitás annak, aki szépen és igényesen működő videójátékkal akar játszani. Vannak kivételek, amik mennek úgy, de ez még elenyésző kisebbség.

Majd amikor 60 alá soha nem néz be a 4K semmin(ami nem fosport) akkor beszélhetünk realitásról. Ezt még a Titan XP-se tudja, félmillióért. És nem is fogja tudni a következő sem, az aktuális címekkel.

Nevetséges, hogy te is hogy felülsz ennek a szarnak. Bár nagyjából nincs is olyan hullámvasút, amire ne lenne bérleted, szóval nem meglepő a dolog.
Navárjámán! A szép és igényes a főbontásra nem igaz, csak a csúszkás dógokra? Mer ha innen nézzük, igen. Minden faszt nem lehet faligtolni. Node az én preferenciáimban a négyszerannyi pixel előnyt élvez a püréhaj meg társai ellenében. Szal hajlandó vagyok én a felbontás oltárán áldozni.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #14456 2017.01.10. 17:36

Moby írta:Szal hajlandó vagyok én a felbontás oltárán áldozni.
Hát azt már tudjuk... :wilting:

A 1070 egy beton fullHD kártya. Most értünk el ide. A Titan XP meg mondjuk egy fasza 1440p cucc.

És erre jönnek a kibaszott tévégyártók, akik szenvednek, mert nem tudnak mit eladni. Kitalálnak egy faszságot és még ti is azonnal elfelejtitek, mekkora ÓRIÁSI erőbeli ugrás. NÉGYSZERES. INSTANT. NÉGY-SZE-RES. És még nem is csak lineárisan négyszeres, olyan sávszél és egyéb fizikai korlátok kerülnek elő, hogy csak na.

De a parasztnak nem ez kell. A parasztnak elég a csekkerbord, a kvázi30, a bullshit4K. És még neked is, akinek van fogalma, hogy mi a jó, vagy mi történik.

Nyalja fel mindenki a marketinget, fingjuk le a realitást, csuhajja! Fő legyen bontva faszántossan! (Hogy aztán semmit ne vegyünk észre belőle 2 méterről, egy rendes 4X FSAA kéne inkább mindenbe)

:wilting: :vomit: :wilting: :vomit: :wilting: :vomit: :wilting: :vomit: :wilting: :vomit: :wilting: :vomit: :wilting: :vomit: :wilting: :vomit: :wilting: :vomit: :wilting: :vomit: :wilting: :vomit: :wilting: :vomit:
Avatar
Moby

Hozzászólás #14457 2017.01.10. 17:48

DanielT írta:Hát azt már tudjuk... :wilting:

A 1070 egy beton fullHD kártya. Most értünk el ide. A Titan XP meg mondjuk egy fasza 1440p cucc.

És erre jönnek a kibaszott tévégyártók, akik szenvednek, mert nem tudnak mit eladni. Kitalálnak egy faszságot és még ti is azonnal elfelejtitek, mekkora ÓRIÁSI erőbeli ugrás. NÉGYSZERES. INSTANT. NÉGY-SZE-RES. És még nem is csak lineárisan négyszeres, olyan sávszél és egyéb fizikai korlátok kerülnek elő, hogy csak na.

De a parasztnak nem ez kell. A parasztnak elég a csekkerbord, a kvázi30, a bullshit4K. És még neked is, akinek van fogalma, hogy mi a jó, vagy mi történik.

Nyalja fel mindenki a marketinget, fingjuk le a realitást, csuhajja! Fő legyen bontva faszántossan! (Hogy aztán semmit ne vegyünk észre belőle 2 méterről, egy rendes 4X FSAA kéne inkább mindenbe)

:wilting: :vomit: :wilting: :vomit: :wilting: :vomit: :wilting: :vomit: :wilting: :vomit: :wilting: :vomit: :wilting: :vomit: :wilting: :vomit: :wilting: :vomit: :wilting: :vomit: :wilting: :vomit: :wilting: :vomit:
Ez nem a marketingről szól. Ez arról szól, amit látok. És ami tetszik. Látom a 4K-t és tetszik. Nincs mögötte marketing. Egyszerűen a természetes főbontásevolúciót látom. És ahogy korábban is tetszett, most is tetszik. És NINCS négyszeres erőforrásigénye, ezt te is ki tudod mérni, meghát van erre épp elég grafikon. Nem negyedelődnek az fps-ek, messze nem. A 4x FSAA meg nem 4K és sosem lesz az.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #14458 2017.01.10. 17:54

Moby írta:Ez nem a marketingről szól. Ez arról szól, amit látok. És ami tetszik. Látom a 4K-t és tetszik. Nincs mögötte marketing. Egyszerűen a természetes főbontásevolúciót látom. És ahogy korábban is tetszett, most is tetszik. És NINCS négyszeres erőforrásigénye, ezt te is ki tudod mérni, meghát van erre épp elég grafikon. Nem negyedelődnek az fps-ek, messze nem. A 4x FSAA meg nem 4K és sosem lesz az.
Örülök, hogy tetszik, nekem is.

Majd használom is, amikor elér oda a világ, de helyén vannak a prioritásaim. És ezt nem vagyok hajlandó szubjektív prioritásnak elfogadni. Akinek a 4K 30 frém áron is kell, az objektíven igénytelen paraszt.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #14459 2017.01.10. 18:00

DanielT írta:Majd használom is, amikor elér oda a világ, de helyén vannak a prioritásaim. És ezt nem vagyok hajlandó szubjektív prioritásnak elfogadni. Akinek a 4K 30 frém áron is kell, az objektíven igénytelen paraszt.
És a 4k60 @ med-high? Kellenek az elvetemült emberek, akik megfizetik a hozzám hasonló csóróknak az olcsó 4k R&D-jét. :fogmosas:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #14460 2017.01.10. 18:20

PH!-n haver IPS Asusának 24"-es verzáját ajánlották eddig. Hátööö...
14800248_1188353761203094_1462457399_o.jpg

Melyik lehet a kisebbik rossz? Ez, vagy próbáljak valami VA paneles Benq-t ebben az árkategóriában?
Avatar
Micsu

Hozzászólás #14461 2017.01.10. 18:30

kapcsolja fel a lámpát :D
Avatar
Moby

Hozzászólás #14462 2017.01.10. 18:44

DanielT írta:Örülök, hogy tetszik, nekem is.

Majd használom is, amikor elér oda a világ, de helyén vannak a prioritásaim. És ezt nem vagyok hajlandó szubjektív prioritásnak elfogadni. Akinek a 4K 30 frém áron is kell, az objektíven igénytelen paraszt.
tobábbra sem 4k@30 a téma.
Avatar
Moby

Hozzászólás #14463 2017.01.10. 18:45

benőmenő írta:PH!-n haver IPS Asusának 24"-es verzáját ajánlották eddig. Hátööö...
14800248_1188353761203094_1462457399_o.jpg

Melyik lehet a kisebbik rossz? Ez, vagy próbáljak valami VA paneles Benq-t ebben az árkategóriában?
Az én VA paneles benq-m ettől rosszabb volt.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #14464 2017.01.10. 19:01

Moby írta:Az én VA paneles benq-m ettől rosszabb volt.
BenQ-ból a GW2470H-t néztem ki, amire az a néhány "rivjú" azt írja, hogy jobb fekete és nincs ips-féle backlight bleed, persze ezt vagy semmilyen, vagy nappali fényben lőtt képpel próbálják igazolni. :wilting:
Avatar
Moby

Hozzászólás #14465 2017.01.10. 19:23

benőmenő írta:BenQ-ból a GW2470H-t néztem ki, amire az a néhány "rivjú" azt írja, hogy jobb fekete és nincs ips-féle backlight bleed, persze ezt vagy semmilyen, vagy nappali fényben lőtt képpel próbálják igazolni. :wilting:
Lehet. Nemtudom. Ez volt az én ew2440L-em:
Spoiler
Kép
Avatar
deep

Hozzászólás #14466 2017.01.10. 19:29

benőmenő írta:BenQ-ból a GW2470H-t néztem ki, amire az a néhány "rivjú" azt írja, hogy jobb fekete és nincs ips-féle backlight bleed, persze ezt vagy semmilyen, vagy nappali fényben lőtt képpel próbálják igazolni. :wilting:
Fotózhatsz bármilyen lcd képernyőt fekete képpel sötétben, garantálom, hogy mind szar lesz. Most én is megnéztem a Benq GW2760-omat, és meg mertem volna esküdni, hogy semmi bleed nincs. Nincsafaszt, de normál használat mellett csak a csodás színek és kontraszt tűnik fel. Szard le, vedd meg, élevzd, kész.
Avatar
eje75

Hozzászólás #14467 2017.01.10. 19:59

DanielT írta:Tessék, egy kis reality check. ÁTLAG frém, aminél a minimum jóval alá nyalhat. Jóóóóóóóóóval. És ezek foslé 2015/2016 retró címek.

Suttyóturha 30 frém persze, hogy nem probléma, de még mindig nem vagyunk állatok szerintem.
De most mi a cél? Megfektetni felesleges faxságokkal a kártyákat, vagy "szépen és igényesen működő videójátékkal játszani"? Mert nálam két kivétellel (GTAV és a Dying Light!) minden 60-al fut, minimális kompromisszumokkal.... Ráadásul szerintem nem is itt van a dog elásva. Lehet gyönyörűen kinéző játékot, stabil 60fps-el 4K-ban futtatni a mai vasakon (pl. egy 1080-on) is, ezt a DICE minden este bebizonyítja a gépemen! A probléma inkább az, hogy mások NEM TUDJÁK ÚGY MEGÍRNI A XARAIKAT, hogy stabil 60 legyen! Az a szomorú, hogy a köpetül megírt fosportok miatt kell atomerőművet építeni! pedig nem lehetetlen, ha egy meg tudta csinálni (DICE), akkor a többinek is meg kéne tudni csinálni. Szerintem ez nem feltétlenül hardver kérdése...persze tudom, hogy ez sokkal bonyolultabb kérdés, nem a fosbite körül forog a világ, de akkor is...na!
Avatar
Botond

Hozzászólás #14468 2017.01.10. 20:52

DanielT írta:Tessék, egy kis reality check. ÁTLAG frém, aminél a minimum jóval alá nyalhat. Jóóóóóóóóóval. És ezek foslé 2015/2016 retró címek.

Suttyóturha 30 frém persze, hogy nem probléma, de még mindig nem vagyunk állatok szerintem.

Ne legyé mán Tinman bazzeg. Csak az ultramaxbrutálmi? Leveszed a hairworksot és 120 fps alá sehogy nem tudod leküzdeni a címet, vagy msaa 16x helyett 2-4x és ott a betonstabil 60, meg ilyenek. Mintha az 1070es nem dadogna 60ról ultrabrutálFHDnál... Mindig ez a kettős mérce, ez már tavaly is uncsi volt.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #14469 2017.01.10. 21:09

Botond írta:Ne legyé mán Tinman bazzeg. Csak az ultramaxbrutálmi? Leveszed a hairworksot és 120 fps alá sehogy nem tudod leküzdeni a címet, vagy msaa 16x helyett 2-4x és ott a betonstabil 60, meg ilyenek. Mintha az 1070es nem dadogna 60ról ultrabrutálFHDnál... Mindig ez a kettős mérce, ez már tavaly is uncsi volt.
Nincs kettős mérce. Aki pl 4K felbontást tol 2+ méterről mediumon, 1440p helyett ultrán, azt POFÁNRÖHÖGÖM. Ennyihez lehet még jogom? :P
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #14470 2017.01.10. 21:12

DanielT írta:Nincs kettős mérce. Aki pl 4K felbontást tol 2+ méterről mediumon, 1440p helyett ultrán, azt POFÁNRÖHÖGÖM. Ennyihez lehet még jogom? :P

2,5 méterről van értelme a 4k-nak.
Spoiler
65 colon
Avatar
DanielT

Hozzászólás #14471 2017.01.10. 21:14

Greyfox írta:2,5 méterről van értelme a 4k-nak.
Spoiler
65 colon
Spoiler
Minimum.
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #14472 2017.01.10. 21:15

benőmenő írta:BenQ-ból a GW2470H-t néztem ki, amire az a néhány "rivjú" azt írja, hogy jobb fekete és nincs ips-féle backlight bleed, persze ezt vagy semmilyen, vagy nappali fényben lőtt képpel próbálják igazolni. :wilting:
Nekem k*rvajó a benq-m, alig van bleed. (va).
Ha homogénebb képet, jó kontrasztot akarsz, csakis a VA. Ha nem zavar a felhősödést, és sötét a szobád, nincs fény mögögged, vegyé csillogós ips-t, mert tényleg szép a kép turhafólia nélkül.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #14473 2017.01.10. 21:16

benőmenő írta:BenQ-ból a GW2470H-t néztem ki, amire az a néhány "rivjú" azt írja, hogy jobb fekete és nincs ips-féle backlight bleed, persze ezt vagy semmilyen, vagy nappali fényben lőtt képpel próbálják igazolni. :wilting:
Nekem volt fél centire egymástól a BenQ és a mostani IPS-es Dell, sötétben. Meg mernék esküdni, hogy fényképeztem és linkeltem is a topikba.

De a lényeg: a BenQ AGYONVERTE ilyen szempontból ezt a sárgás-kék gennyet. Elpusztította. Szemből kell nézni, de úgy kurvajó volt, homogén, nem felhős, nem bleedelt, stb.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #14474 2017.01.10. 21:19

eje75 írta:de akkor is...na!
És a de akkor is na eredménye a szarrábruteforcolt ultra 1080@60. Ami már minden moslékporton megvan. Ami efelett van, már ajándék, a fakezű Dice műalkotását sajnos nem tekinthetjük alapnak.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #14475 2017.01.10. 21:26

Ma analóg géming volt, hekkelés, moddolás, forrasztás. 360 kontrollerben kicseréltem az analóg karok mechanikáját, illetve a karokat is a One -hoz hasonló recés élű verzióra, ami ráadásul alumínium, szal' nem mostanában fog elkopni.

Kép

Kép

Kép
Avatar
Moby

Hozzászólás #14476 2017.01.10. 21:32

DanielT írta:Nincs kettős mérce. Aki pl 4K felbontást tol 2+ méterről mediumon, 1440p helyett ultrán, azt POFÁNRÖHÖGÖM. Ennyihez lehet még jogom? :P
Monitor kérem. Monitor. 50 centiről.
Avatar
Moby

Hozzászólás #14477 2017.01.10. 21:34

DanielT írta:Ma analóg géming volt, hekkelés, moddolás, forrasztás. 360 kontrollerben kicseréltem az analóg karok mechanikáját, illetve a karokat is a One -hoz hasonló recés élű verzióra, ami ráadásul alumínium, szal' nem mostanában fog elkopni.
Erre a műtétre már én is készülök. A bal analógot a kisebbik fiam...nos...megrágta :banplz:

/és mindeközben olyan kettőfél liter nyállal öblítette át az egész cuccot.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #14478 2017.01.10. 21:39

Moby írta:Erre a műtétre már én is készülök. A bal analógot a kisebbik fiam...nos...megrágta :banplz:

/és mindeközben olyan kettőfél liter nyállal öblítette át az egész cuccot.
A kar csere 5 perc, csak egy Torx 8-as kell hozzá, aminek befér a hegye a csavar likának mélyibe is.

A mechanika csere az már macerásabb, advancedebb művelet. Pokol ez az ólom mentes gyári ón.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #14479 2017.01.10. 22:10

Moby írta:Monitor kérem. Monitor. 50 centiről.
Annak meg nem fogom a szemeimet alázni szaros 4K-val...

phpBB [media]
Avatar
Mekee

Hozzászólás #14480 2017.01.10. 22:48

Greyfox írta:2,5 méterről van értelme a 4k-nak.
Spoiler
65 colon
Nálam ugyanilyen távról 55-ön is szembetűnő a különbség, főleg a messzebb lévő objektumokon, egyszerűen kitisztul a kép és kész.
Sajnos miota megtapasztaltam nekem is kéne, de a jelenlegi nagytöbbségben fosport játékokban az 1080 sem életbiztositás, titanxp meg nem az én pénztárcámhoz van méretezve
Majd tán a 1170...
Amugymeg régebbi cimeket kő jáccani.
Avatar
Mekee

Hozzászólás #14481 2017.01.10. 22:50

DanielT írta:Ma analóg géming volt, hekkelés, moddolás, forrasztás. 360 kontrollerben kicseréltem az analóg karok mechanikáját, illetve a karokat is a One -hoz hasonló recés élű verzióra, ami ráadásul alumínium, szal' nem mostanában fog elkopni.

https://abload.de/img/2karokc1u6y.jpg

https://abload.de/img/3sdddd4duxf.jpg

https://abload.de/img/1keszkonthruui.jpg
DS4 hez ilyet vettem anno, meg d padot is meg gombokat is alubol, jo cucc annak akinek nem izzad a tenyere, nekem tökéletes volt, havernak meg fél ora után csuszkált az ujja róla.
Avatar
Moby

Hozzászólás #14482 2017.01.11. 00:13

Mentem pár kört prókonzolon bf4-el. Mindig azt mondtátok itt nem a célzás számít, inkább a helyezkedés. Nos, kontrollerrel egész jól helyezkedek kezdő létemre :D
Spoiler
Kép
Kép
Kép
Kép

Lehet meg kéne tanulnom wasdegérrel is helyezkedni.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #14483 2017.01.11. 00:30

Moby írta:Mentem pár kört prókonzolon bf4-el. Mindig azt mondtátok itt nem a célzás számít, inkább a helyezkedés. Nos, kontrollerrel egész jól helyezkedek kezdő létemre :D
Spoiler
Kép
Kép
Kép
Kép

Lehet meg kéne tanulnom wasdegérrel is helyezkedni.
Most volt karácsony. Alsó hangon is több százezer underage frisshús ugrik a fegyvered elé. :D
Avatar
deep

Hozzászólás #14484 2017.01.11. 08:12

Moby írta:Mentem pár kört prókonzolon bf4-el. Mindig azt mondtátok itt nem a célzás számít, inkább a helyezkedés. Nos, kontrollerrel egész jól helyezkedek kezdő létemre :D
Lehet meg kéne tanulnom wasdegérrel is helyezkedni.
Tolhatod pécén is kontrollerrel, nem értem mi a gond :D
Avatar
Moby

Hozzászólás #14485 2017.01.11. 09:59

deep írta:Tolhatod pécén is kontrollerrel, nem értem mi a gond :D
Van az a jelenet a jurassic parkban, amikor a kecskét leeresztik a raptoroknak...
Avatar
Moby

Hozzászólás #14486 2017.01.11. 10:00

benőmenő írta:Most volt karácsony. Alsó hangon is több százezer underage frisshús ugrik a fegyvered elé. :D
Sejtettem én, hogy van erre tudományos magyarázat, csak a karácsony nem jutott a eszembe! :banplz:
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #14487 2017.01.11. 11:12

Moby írta:Van az a jelenet a jurassic parkban, amikor a kecskét leeresztik a raptoroknak...
T-rex-nek. A raptortok marhát kapnak. :idiota:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #14488 2017.01.11. 11:15

Moby írta:Sejtettem én, hogy van erre tudományos magyarázat, csak a karácsony nem jutott a eszembe! :banplz:
Mi a te magyarázatod? Nagyon érdekel. :P Egy kontrolleres halálosztó isten vagy? Kiképzett a Kutyanéző2? :mf2:
Avatar
Moby

Hozzászólás #14489 2017.01.11. 11:38

DanielT írta:Mi a te magyarázatod? Nagyon érdekel. :P Egy kontrolleres halálosztó isten vagy? Kiképzett a Kutyanéző2? :mf2:
Az! Ká kilenc...ven...kettő! :banplz:
Avatar
Moby

Hozzászólás #14490 2017.01.11. 12:03

TasManXT írta:T-rex-nek. A raptortok marhát kapnak. :idiota:
Városi gyerek vagyok. Nekem az mind kecske. :D

Vissza: “Leáldozott.hu”