A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
arty

Hozzászólás #14001 2016.12.27. 20:59

btw - beüzemeltem a 2x4gb ddr3 mellé még 2x2gb-ot (thx DT az ötletért :D ), mer nekem is hevert a fiókban egy páros... most megy az aida stresszteszt (egyben tesztel cpu-fpu-cache-ram-ot, nemérdekel, hogy van "jobb"... lusta vagyok, játszani AKAROK végre! :D ha a fürdés-fogmosást tuléli, nekem már okés, lehet h game alatt elszáll az első félpercben ugyis... sz*t nem érnek ezek a stressztesztek sajna :( )
Avatar
arty

Hozzászólás #14002 2016.12.27. 21:01

DanielT írta:Fantasztikus komolyan!!! CSODÁS! :eljen: :eljen: :eljen: :eljen: :eljen: :eljen: :eljen: :eljen: :eljen:

szerk: Mindez eredeti felbontáson, ami a legjobb esetben is 720p. :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship:
a KURVA-MINDENTSZÉTBASZÓ-ERŐS-X360 _SAJNOS_ csak fosfrémmel tudta emulálni a legtöbb xboxos címet, most ebben VAN előrelépés, legalább.

fosgpu-foscpu FTW!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #14003 2016.12.27. 21:03

arty írta:a KURVA-MINDENTSZÉTBASZÓ-ERŐS-X360 _SAJNOS_ csak fosfrémmel tudta emulálni a legtöbb xboxos címet, most ebben VAN előrelépés, legalább.

fosgpu-foscpu FTW!
Imádom ezt a realitivizáló fossal gargalizálásodat. :D
Avatar
arty

Hozzászólás #14004 2016.12.27. 21:05

DanielT írta:Imádom ezt a realitivizáló fossal gargalizálásodat. :D
relativizáló fossalgargalizálás > kettősmérce :PPP

értem én, hogy jólesik a currgennyt rugdalni (meg is érdemli), de az érdemekről hajlamosak vagytok elfelejtkezni :P

az a mákja a topiknak, hogy itt vagyok én és beszólok, amikor nagyon szétszaladnak a lovak! :DDD
Avatar
kigyi

Hozzászólás #14005 2016.12.27. 21:05

arty írta:alap i3-ról váltottál csúcs i7-re és még tuningoltad is? :ravasz1:
2500K-ról váltottam, tuning az i7-en csak pár percig volt amíg a teszt lefutott aztán usgyíííí vissza alapra. 2500K-val 50-60 FPS között volt inkább, ha nem volt vsync bekapcsolva akkor felugrott néha 70 körülre, de ennyi. Most legtöbbször a városban 110-115 körül. Persze zártabb helyeken 140-145 fps is megvan, de nem az a lényeg, hanem a közel dupla teljesítmény. Igen tisztában vagyok vele, hogy a 2500k sajnos kiöregedett a jelenlegi meg azért elég magasan van a listán, de mostanában már nem érdekel az, hogy cserélgessem a gép alkatrészeit összevissza. (régen gyakorlatilag negyedévente új cucc ment bele, minden LAN-ra valami brutál újítással érkeztünk ami persze éppen előtte érkezett meg ott pakoltuk bele és ment a móka és a sok pénz...)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kigyi 2016.12.27. 21:07-kor.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #14006 2016.12.27. 21:06

arty írta:relativizáló fossalgargalizálás > kettősmérce :PPP

értem én, hogy jólesik a currgennyt rugdalni (meg is érdemli), de az érdemekről hajlamosak vagytok elfelejtkezni :P

az a mákja a topiknak, hogy itt vagyok én és beszólok, amikor nagyon szétszaladnak a lovak! :DDD
Helyre vagyunk téve E! E! :banplz: :banplz: :banplz:
Avatar
Moby

Hozzászólás #14007 2016.12.27. 21:24

arty írta:a KURVA-MINDENTSZÉTBASZÓ-ERŐS-X360 _SAJNOS_ csak fosfrémmel tudta emulálni a legtöbb xboxos címet, most ebben VAN előrelépés, legalább.

fosgpu-foscpu FTW!
Viszont a ONE nem emulálja a 360-at. Gyakorlatilag megírják rá a játékokat. Ahol még van aki megírja, meg van amiért megírja.
Avatar
arty

Hozzászólás #14008 2016.12.27. 21:38

kigyi írta:2500K-ról váltottam, tuning az i7-en csak pár percig volt amíg a teszt lefutott aztán usgyíííí vissza alapra. 2500K-val 50-60 FPS között volt inkább, ha nem volt vsync bekapcsolva akkor felugrott néha 70 körülre, de ennyi. Most legtöbbször a városban 110-115 körül. Persze zártabb helyeken 140-145 fps is megvan, de nem az a lényeg, hanem a közel dupla teljesítmény. Igen tisztában vagyok vele, hogy a 2500k sajnos kiöregedett a jelenlegi meg azért elég magasan van a listán, de mostanában már nem érdekel az, hogy cserélgessem a gép alkatrészeit összevissza. (régen gyakorlatilag negyedévente új cucc ment bele, minden LAN-ra valami brutál újítással érkeztünk ami persze éppen előtte érkezett meg ott pakoltuk bele és ment a móka és a sok pénz...)
én ezt hajlamos vagyok kétkedve olvasni :)

df 2500k vs 6600k
df 6600k vs 6700k

sehogy nem áll össze az a duplázás... (hacsak nem az alapórajeles 2500k-t viszonyítottad a cibált 6700k-val...)

és mellesleg: hogy őrültnek tartok-e valakit, aki K-s cput vesz, aztán nem használja maxon? PERSZE!
eleve nem tudom, hogy nem-e sértesz itt meg ezzel valami szabályzatot, amiért büntire kell készülni.... :/ nem lennék a helyedben....
Avatar
arty

Hozzászólás #14009 2016.12.27. 21:45

Moby írta:Viszont a ONE nem emulálja a 360-at. Gyakorlatilag megírják rá a játékokat. Ahol még van aki megírja, meg van amiért megírja.
Szerintem vegyes lehet az újraírás-emulálás, legalábbis nehéz elhinnem, hogy ennyi címnél nekiállnak dx12-re portolni 10 éves játékokat, ráadásul ilyen hatékonysággal :) A cpu miatt biztos kell "újraírni", de a gpu esetén kételkedek. Lásd bioshock x360, unlockolt frémmel one-on majd' 60-at megy... és hogy abba a remazter mellett 0 meló ment, az tuti. (eleve: unlockolt fosfrém maradt most is, csak mégnagyobb a képzeletbeli számláló, értelme 0. a 30frém viszont fixebb lett, az fix :) )

Az mindenesetre biztos, hogy a oneos BW kurvajó. (limited-fullrgb bugot nemtom van-e még, az mondjuk köpet a levesben... de ha a rícset fel tudták húzni, akkor BÁRMI lehetséges ;) )
Még PGR4-et, Forza4-et kérek, tökéletes kormányemuval és akkor részemről KÉSZ a cucc.
Avatar
kigyi

Hozzászólás #14010 2016.12.27. 21:46

arty írta:én ezt hajlamos vagyok kétkedve olvasni :)

df 2500k vs 6600k
df 6600k vs 6700k

sehogy nem áll össze az a duplázás... (hacsak nem az alapórajeles 2500k-t viszonyítottad a cibált 6700k-val...)

és mellesleg: hogy őrültnek tartok-e valakit, aki K-s cput vesz, aztán nem használja maxon? PERSZE!
eleve nem tudom, hogy nem-e sértesz itt meg ezzel valami szabályzatot, amiért büntire kell készülni.... :/ nem lennék a helyedben....
A 2500K nem ment alapórajelen, de kifeküdt 100%-on, ha száguldoztam valamilyen autócsodával, és bizony akkor a 60 sem volt meg most ugyanott száguldozva direkt ugyanazokon a helyeken ugyanazzal a beállíátssal meg van a 110-115 fps. Az meg, hogy a tesztek mit mutatnak teljesen mindegy olyan esetben amikor a régi cucc már rég limiten ketyegett és emiatt az egész rendszer le volt sajnálva és vissza volt folytva. Ne a teszteket és számokat nézegesd degyszerűen ennyit megy és kész.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #14011 2016.12.27. 21:48

arty írta:és mellesleg: hogy őrültnek tartok-e valakit, aki K-s cput vesz, aztán nem használja maxon? PERSZE!
i7 6700:
- base: 3.4 GHZ
- turbo: 4.0 GHz

i7 6700K:
- base: 4.0 GHz
- turbo: 4.2 GHz

es mi az a maxon jaratas? 4.8 GHz & 90°C?
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #14012 2016.12.27. 22:28

kigyi írta:A 2500K nem ment alapórajelen, de kifeküdt 100%-on, ha száguldoztam valamilyen autócsodával, és bizony akkor a 60 sem volt meg most ugyanott száguldozva direkt ugyanazokon a helyeken ugyanazzal a beállíátssal meg van a 110-115 fps. Az meg, hogy a tesztek mit mutatnak teljesen mindegy olyan esetben amikor a régi cucc már rég limiten ketyegett és emiatt az egész rendszer le volt sajnálva és vissza volt folytva. Ne a teszteket és számokat nézegesd degyszerűen ennyit megy és kész.
Há mit nézzen baze? Játékokból ugyanazok az ingame részek és átvezetők vannak elemezve és összehasonlítva. Melléduma, meg "itt úgy emlékszem 60 sem volt" nélkül. Egy fikád lehet, talán az, hogy nem a legújabb a video és a játékok, de véletlenül pont közöttük van, amiről beszélsz.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #14013 2016.12.27. 22:30

LOL, az a helyzet, hogy tök up-to-date cuccom van (a kukából). :D:D
Monnyuk ez a banner alatti táblázat is mutatja, de hát ja. :vigyor:
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #14014 2016.12.27. 22:32

És a Deus Ex egy hulladék port.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #14015 2016.12.27. 22:32

aabyssx írta:prevgenhd vidi
Avatar
Micsu

Hozzászólás #14016 2016.12.27. 22:34

arty írta:a hr nem volt gány

jajj dehogynem, nem csak a futást kell nézni bár anno is kellett alá vas főleg a látványhoz képest, te technoban is sok esetben trágya, karaktermodellek etc, játék viszont kjó
Avatar
Micsu

Hozzászólás #14017 2016.12.27. 22:35

DanielT írta:Fantasztikus komolyan!!! CSODÁS! :eljen: :eljen: :eljen: :eljen: :eljen: :eljen: :eljen: :eljen: :eljen:

szerk: Mindez eredeti felbontáson, ami a legjobb esetben is 720p. :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship:
ezt viccenek írta be?
b+ a dungeon keeper 2 is megy 60on, nah azért ez valami
Avatar
kigyi

Hozzászólás #14018 2016.12.27. 22:55

aabyssx írta:Há mit nézzen baze? Játékokból ugyanazok az ingame részek és átvezetők vannak elemezve és összehasonlítva. Melléduma, meg "itt úgy emlékszem 60 sem volt" nélkül. Egy fikád lehet, talán az, hogy nem a legújabb a video és a játékok, de véletlenül pont közöttük van, amiről beszélsz.
Akkor olvasd el újra, amit írtam, Nem úgy emlékszem alapján megy hanem ugyanott ugyanazzal a beállíátssal. Amit linkelt ott max részletességgel tesztelték én pedig nem max-on néztem mivel a 2500K-val nem volt értelme úgy játszani. Az összehasonlítás nálam is ugyanúgy meg volt csak más konfiggal más beállítások mellett. Nekem nem kell magyarázkodnom leszarom a teszteket teljesen megfelel az amit én látok. Ja, hogy nincs beakcsolt MSAA, meg kiterjesztett látótávolság stb hát úgy mi érteme. Pont annyi mint annak a tesztenk ahol a 2500K-val egy 970 kíséretében játszani sem lehetett vonlna.
A kimaradt beállításokat már be tudom kapcsolni és még úgy is simán meg lesz a 60+ fps és nincs gondom, eddig volt.

ui.: nem kell a melléduma lehet venni jobb procit aztán nem kell a teszteket kukkolni, hogy na a parasztnak miért megy jobban....
Avatar
DanielT

Hozzászólás #14019 2016.12.27. 22:57

Végül megvettem ezt a Hitman kezdő pakkot, gyorsan bele is szaladt másfél óra. Gameplayt tartalmaz a cucc, eléggé tetszik eddig. Még hétvégén lenyomom az első full küldetést és az dönti el a többi epizód sorsát.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #14020 2016.12.28. 00:12

DanielT írta:Végül megvettem ezt a Hitman kezdő pakkot, gyorsan bele is szaladt másfél óra. Gameplayt tartalmaz a cucc, eléggé tetszik eddig. Még hétvégén lenyomom az első full küldetést és az dönti el a többi epizód sorsát.
en szerettem mindig a hitmant ezert megadtam a fullnak a lehetoseget
Avatar
arty

Hozzászólás #14021 2016.12.28. 08:08

SlickAdam írta:i7 6700:
- base: 3.4 GHZ
- turbo: 4.0 GHz

i7 6700K:
- base: 4.0 GHz
- turbo: 4.2 GHz

es mi az a maxon jaratas? 4.8 GHz & 90°C?
ha CSAK 4.8-at bír, akkor igen.
ésmég: tán sajnálod, hogy 90 fokon "fő" a proci? aggaszt, hogy esetleg 1-2 évvel megrövidíted az (egyébként 10+ éves) élettartamát? ;)

(amugy nehéz elképzelnem, hogy +200mhz miatt vett K-t kigyi és fizette a felárat ;) )
Avatar
arty

Hozzászólás #14022 2016.12.28. 08:11

Micsu írta:jajj dehogynem, nem csak a futást kell nézni bár anno is kellett alá vas főleg a látványhoz képest, te technoban is sok esetben trágya, karaktermodellek etc, játék viszont kjó
technoban nem volt egy csoda (noha szarul se nézett ki - kivéve arcok), ellenben emlékszem h még a leáldban is "dicsekedtem", hogy a 12k-s, vérgyenge gpu-s amd apun is milyen frankón elfut és még csak nem is atomronda módban. mondjuk amdlogós cím volt, az ugye pont az ellentéte a vidiás ganénak, amikor a cél a titánSLI eladásainak megtolása.... ;) (nemtom van-e még egyáltalán amd logós játék, ill. mi most a stratégia :D )

+hitmanről mérnem' dobsz pár szót! :)
bevált?
absolutionhoz, blood moneyhoz képest?
Avatar
kigyi

Hozzászólás #14023 2016.12.28. 08:38

arty írta:ha CSAK 4.8-at bír, akkor igen.
ésmég: tán sajnálod, hogy 90 fokon "fő" a proci? aggaszt, hogy esetleg 1-2 évvel megrövidíted az (egyébként 10+ éves) élettartamát? ;)

(amugy nehéz elképzelnem, hogy +200mhz miatt vett K-t kigyi és fizette a felárat ;) )
5000FT-ról beszélünk mint felár tehát nem igazán játszik az, hogy csak nem bolondulhattam volna meg :D Amúgy persze Dark Pro 3 hűti tehát készülök a jövőre és arra, hogy esetenként kap némi tuningot, ha kell. (megszoktam a 2500K-nál is, hogy elborult pillanataimban meghajthattam és állta a sarat, sajnos az utolsó 1 évében kellett is neki, mert alapórajelen már nagyon gyatra lett volna). Egyenlőre viszont nem foglalkoztam a tuningjával csupán 4500 fölé toltam egy kicsit, hogy megnézzem hogyan viselkedik. Egyébként legkevésbé játékra van használva a gép, hiába nekem még mindig a munka hoz pénzt és nem a játék. Ki tudom használni az erejét nem kell érte aggódni.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #14024 2016.12.28. 10:03

Micsu írta:en szerettem mindig a hitmant ezert megadtam a fullnak a lehetoseget
Nekem az Absolution volt az első, de az nagyon tetszett. Újra is akartam nyomni valamikor, de lehet, hogy ez lesz helyette. Sajnos most még 2 napig családhoz mászkálás és ott nihil...

Ahol nekem egy kicsit kilóg a lóláb, az az, hogy az ölési lehetőségeket végülis ilyen menü szinten adja a játék, tehát túl nyilvánvalóak a scnenáriók, már a küldetés elkezdése előtt. Persze fogalmam sincs, hogy lehetett volna másként megoldani, hiszen rá kell vezetni a parasztot valahogy. Majd megpróbálom a hint rendszert ésszerűre szabni.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #14025 2016.12.28. 10:34

arty írta:ha CSAK 4.8-at bír, akkor igen.
ésmég: tán sajnálod, hogy 90 fokon "fő" a proci? aggaszt, hogy esetleg 1-2 évvel megrövidíted az (egyébként 10+ éves) élettartamát? ;)

(amugy nehéz elképzelnem, hogy +200mhz miatt vett K-t kigyi és fizette a felárat ;) )
mintha a turbo ertek szamitana... mehhh
Avatar
arty

Hozzászólás #14026 2016.12.28. 12:01

SlickAdam írta:mintha a turbo ertek szamitana... mehhh
persze, hogy az számít :) ha valami 4+4 magot használ, akkor nincs szüksége sok ghz-re...
ha 1(-2) magot terhel erősen, akkor az a mag azonnal ugrik is a turbós órajelre.... ergo ríölwörld szkenárióban alap 3.4/4.0-n egyik cpu sem fog "soha" járni ;)
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #14027 2016.12.28. 12:35

arty írta:persze, hogy az számít :) ha valami 4+4 magot használ, akkor nincs szüksége sok ghz-re...
ha 1(-2) magot terhel erősen, akkor az a mag azonnal ugrik is a turbós órajelre.... ergo ríölwörld szkenárióban alap 3.4/4.0-n egyik cpu sem fog "soha" járni ;)
igen, pont erröl beszeltünk a minap, hogy meg az ujabb jatekok is csak 1-2 magot terhelnek le igazan.
Spoiler
... NOT :rolleyes:


jelen pillanatban 20 euro a difi Amazon-on. az az idiota aki nem a K-t veszi...
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára SlickAdam 2016.12.28. 12:39-kor.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #14028 2016.12.28. 12:35

Micsu írta:átküldtem a hwt zó

jó játékot
Köszi szépen! Előbbre veszem majd, Desperados után belevágok.

Csak most január közepéig ki kell pörgetni az Origin Accesst. Nem mintha kényszerjátszás lenne a ME: Catalyst, de kényszersandbox, az biztos. Abszolút TOP 1 "A miatökömért csináltak homokozót ebből?" listámon.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #14029 2016.12.28. 12:37

DanielT írta:A co-op, mint minden a Victor Vran világában, csodálatosan működik. :D

A legszerencsésebb persze, ha elviszi mindkét fél ugyanaddig, 1-2óra az semmi.

Másik scenárió, együtt viszitek el megint addig, ahol az egyik fél már tartott, tehát valaki megint végigmegy a helyszíneken, kísérőként.

Harmadik, hogy aki elöl van, behívja magához a másikat, aki odateleportál és mentek együtt.

Én az első kettőt javaslom, addig csinálni, amíg mindkét félnek ugyanaz a küldetés aktív a térkép alatt kiírva.
Ma már a "smooth" co-op amúgy elég alap, olyan frankón lehet Dead Islandben vagy Borderlandsben is felzérkózni, bekapcsolódni, ahogy csak illik. A Dead Islandben úgy csináltuk, hogy haver előrébb járt, és addig idegenvezető volt az elején. A single-only tutrial alatt pedig hangkapcsolattal segített.

Szóval arty, greyfox, szóljatok majd ha jó nektek!
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #14030 2016.12.28. 12:40

aabyssx írta:Azokról én nem tudok semmit mondani. Megjelenés óta nem hiszem el, hogy ezek kijöttek ilyen formában, és még szerintem most sem tudatosítottam teljesen, hogy ez a gagyi szar most a konzolgaming.
De a pécét max. kevésbé szarnak tudnám nevezni. Kevesebb kompromisszumot kell kötni, de az is tele van szívással. Minőségi teljesítmény ott is csak azzal a pár címmel van, ami konzolon is ~igényesebben van összerakva a lehetőségekhez képest.
Csak ismételni tudom magamat, a játékoknak leáldozott. Ha még játéknarkós lennék, nyöszörögve dülöngélnék a sötét sarokban.
De sosem voltak fix 60-as címek olyan arányban, ahogy ma PC-n összehozható. Tele volt a PS2 is gyengébben futó játékokkal. Több nagy név volt 60 fps, több esetben volt az a cél, mint most (konzolon), de te volt gyengébben futó játékokkal. Nyilván nem a Tekken vagy a DMC volt problémás.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #14031 2016.12.28. 12:58

Zóanagyvarázsló írta:De sosem voltak fix 60-as címek olyan arányban, ahogy ma PC-n összehozható. Tele volt a PS2 is gyengébben futó játékokkal. Több nagy név volt 60 fps, több esetben volt az a cél, mint most (konzolon), de te volt gyengébben futó játékokkal. Nyilván nem a Tekken vagy a DMC volt problémás.
kiprobaltam DOOM-ot Steam Controller-el. tökeletesen müködik, nem kapcsol ki (inditottam uj jatekot probara)
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #14032 2016.12.28. 13:00

arty írta:technoban nem volt egy csoda (noha szarul se nézett ki - kivéve arcok), ellenben emlékszem h még a leáldban is "dicsekedtem", hogy a 12k-s, vérgyenge gpu-s amd apun is milyen frankón elfut és még csak nem is atomronda módban. mondjuk amdlogós cím volt, az ugye pont az ellentéte a vidiás ganénak, amikor a cél a titánSLI eladásainak megtolása.... ;) (nemtom van-e még egyáltalán amd logós játék, ill. mi most a stratégia :D )
A Total War: Warhammer is AMD-logós.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #14033 2016.12.28. 13:02

SlickAdam írta:kiprobaltam DOOM-ot Steam Controller-el. tökeletesen müködik, nem kapcsol ki (inditottam uj jatekot probara)
Majd tesztelgetem még. Kábellel meg eddig még egyáltalán nem próbáltam a kontrollert, mert nem kellett, elég volt az adaptert plugolni a playhez. Megjegyzem, az id saját setupjával próbáltam még csak, tehát nem 360-as gamepadként próbáltam, sem valamelyik játékos által összedobottal.
Avatar
arty

Hozzászólás #14034 2016.12.28. 13:13

SlickAdam írta:igen, pont erröl beszeltünk a minap, hogy meg az ujabb jatekok is csak 1-2 magot terhelnek le igazan.
Spoiler
... NOT :rolleyes:


jelen pillanatban 20 euro a difi Amazon-on. az az idiota aki nem a K-t veszi...
- várom a screenshotot a mai játékok zöméről, ahol legalább 4 mag 80-90%-on pörög, miközben a cpu NEM turbózik :P (mondjuk itt kinézhet nekem egy pofon, lévén SOHA nem használtam a cpum alapon, ergó 4 éve nem láttam turbózó cpu-t, szal csak tippelek az alapján, h az enyém se jár "sose" nem-max profilon (4x4200mhz) :) de vállalom, égessetek le! )
- kigyinek az 1 EUR is pénzkidobás lenne, mert alapra rakta (és még időt is spórolt volna magának/nekünk, mert nem tuningkísérletezik és mi se rugóznánk most rajta :P )
Avatar
insp

Hozzászólás #14035 2016.12.28. 13:35

Urak,

Nalam is felborzolta a kedelyeket a 3Dmark e-penisz bajnoksag, a tablazat eleg beszedes az elert pontszam vs konfigok kapcsan.
Kerdesem a kovetkezo: a jelenlegi konfig (http://www.3dmark.com/3dm/16840274) nem fog bovulni -az Antec 430 haz-ba szerelmes vagyok, ennyit lehetett belezsufolni- mar semmilyen teren, kiveve: Processzor, mint lehetoseg.

Kerdes: Erdemes-e belepattintani a GTX970 melle egy 6600K-t, ne adjisten 6700K-t? A fenti 3Dmark eredmenyek szerint 20% taratlek meg siman benne van a kartyaban egy jobb procival.

Fejfajasom a kovetkezo: a jelenlegi i3 6300 (~50W TDP) is eleg szepen teljesit ugy, hogy a gep hangtalan. (nagyon jol atszellozik a haz, VGA ventije meg nem kapcsolt szinte be egyszer sem).

Ha belepattintom a barmelyik nagyobb procit (~90W TDP, bar a tesztek szerint a 6600K inkabb csak max ~70W), akkor attol tartok felborulna a mostani csend-homerseklet-egyensuly.
Valos, vagy alaptalan a felelmem? (huzni csak a moka kedveert huznam a procit, de ha mar egyaltalan, akkor mindenkeppen K-s procit vennek)

Velemeny?
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #14036 2016.12.28. 13:44

insp írta:Urak,

Nalam is felborzolta a kedelyeket a 3Dmark e-penisz bajnoksag, a tablazat eleg beszedes az elert pontszam vs konfigok kapcsan.
Kerdesem a kovetkezo: a jelenlegi konfig (http://www.3dmark.com/3dm/16840274) nem fog bovulni -az Antec 430 haz-ba szerelmes vagyok, ennyit lehetett belezsufolni- mar semmilyen teren, kiveve: Processzor, mint lehetoseg.

Kerdes: Erdemes-e belepattintani a GTX970 melle egy 6600K-t, ne adjisten 6700K-t? A fenti 3Dmark eredmenyek szerint 20% taratlek meg siman benne van a kartyaban egy jobb procival.

Fejfajasom a kovetkezo: a jelenlegi i3 6300 (~50W TDP) is eleg szepen teljesit ugy, hogy a gep hangtalan. (nagyon jol atszellozik a haz, VGA ventije meg nem kapcsolt szinte be egyszer sem).

Ha belepattintom a barmelyik nagyobb procit (~90W TDP, bar a tesztek szerint a 6600K inkabb csak max ~70W), akkor attol tartok felborulna a mostani csend-homerseklet-egyensuly.
Valos, vagy alaptalan a felelmem? (huzni csak a moka kedveert huznam a procit, de ha mar egyaltalan, akkor mindenkeppen K-s procit vennek)

Velemeny?
stock cooler van az i3-ason? egy K-s procihoz kene venned egy uj low-profile hütöt (nem jar hozzajuk), ami nagyon valoszinu, hogy NEM lenne hangosabb az Intel mocskatol.:)
OC nelkül (meg amugyis) en i7-est vennem. es onnantol evekre elfelejtheted a proci temat. Pascal kartyara is valthatsz egyszer, ha 970 belefer a hazba, belefer egy ujabb is.

ez a kis "kaki" is megallitja 70 foknal bevetes közben. nem rossz.
phpBB [media]
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára SlickAdam 2016.12.28. 13:48-kor.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #14037 2016.12.28. 13:47

DanielT írta:Nekem az Absolution volt az első, de az nagyon tetszett. Újra is akartam nyomni valamikor, de lehet, hogy ez lesz helyette. Sajnos most még 2 napig családhoz mászkálás és ott nihil...

Ahol nekem egy kicsit kilóg a lóláb, az az, hogy az ölési lehetőségeket végülis ilyen menü szinten adja a játék, tehát túl nyilvánvalóak a scnenáriók, már a küldetés elkezdése előtt. Persze fogalmam sincs, hogy lehetett volna másként megoldani, hiszen rá kell vezetni a parasztot valahogy. Majd megpróbálom a hint rendszert ésszerűre szabni.
tegyél fel régebbieket, ott nincs szájbarágva semmi :)
Avatar
kigyi

Hozzászólás #14038 2016.12.28. 13:49

arty írta:- várom a screenshotot a mai játékok zöméről, ahol legalább 4 mag 80-90%-on pörög, miközben a cpu NEM turbózik :P (mondjuk itt kinézhet nekem egy pofon, lévén SOHA nem használtam a cpum alapon, ergó 4 éve nem láttam turbózó cpu-t, szal csak tippelek az alapján, h az enyém se jár "sose" nem-max profilon (4x4200mhz) :) de vállalom, égessetek le! )
- kigyinek az 1 EUR is pénzkidobás lenne, mert alapra rakta (és még időt is spórolt volna magának/nekünk, mert nem tuningkísérletezik és mi se rugóznánk most rajta :P )
Tuning kísérlet az van, de majd akkor kell a kraft, ha VGA upgrade is lesz addig meg a tuningnak nincs igazi értelme. Sajnos minden nem megy egyszerre így is otthagytam a kasszánál egy havi fizetésem, nem akartam hozzárakni a következő havit is egyből.

Insp: Játékra 6700K-t csak akkor, ha tényleg hosszú távra tervezel én 70/30 arányban munka/játékra használom bár a napokban azért volt rajta játék komoly terheléssel: Railroad Tycoon 3, Lego Jurassic és Victor Vran :D Na persze nem csak polgárpukkasztásból írtam a srácoknak, hogy legyen mire ugraniuk megint.
Avatar
insp

Hozzászólás #14039 2016.12.28. 13:52

SlickAdam írta:stock cooler van az i3-ason? egy K-s procihoz kene venned egy uj low-profile hütöt (nem jar hozzajuk), ami nagyon valoszinu, hogy NEM lenne hangosabb az Intel mocskatol.:)
OC nelkül (meg amugyis) en i7-est vennem. es onnantol evekre elfelejtheted a proci temat. Pascal kartyara is valthatsz egyszer, ha 970 belefer a hazba, belefer egy ujabb is.

ez a kis "kaki" is megallitja 70 foknal bevetes közben. nem rossz.


Ez van most, szinte hangtalan:

http://www.coolermaster.com/cooling/cpu-air-cooler/geminii-m4/
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #14040 2016.12.28. 14:01

nemtom eleg lenne-e egy stock i7(K)-hoz. :fejvakaras:
esetleg egy Noctua NH-L12 belemenne a hazba? az 10 cm magas. arban (itt) 50 euro (a tied az 35).
Avatar
kigyi

Hozzászólás #14041 2016.12.28. 14:18

SlickAdam írta:nemtom eleg lenne-e egy stock i7(K)-hoz. :fejvakaras:
esetleg egy Noctua NH-L12 belemenne a hazba? az 10 cm magas. arban (itt) 50 euro (a tied az 35).
Én Dark Pro 3-ra szavazok jól hűt és hangtalan.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #14042 2016.12.28. 14:20

kigyi írta:Én Dark Pro 3-ra szavazok jól hűt és hangtalan.
en is arra (vagy a sajatomra) szavazNEK. megnezted a hazikojat? :) HTPC kucko. bar OC-t nem tervez, szal ezek overkill-ek lennenek mindenkepp. nagy hazikoba nem kellene annyira ramenni a premium hutokre.
Avatar
kigyi

Hozzászólás #14043 2016.12.28. 14:25

SlickAdam írta:en is arra (vagy a sajatomra) szavazNEK. megnezted a hazikojat? :) HTPC kucko. bar OC-t nem tervez, szal ezek overkill-ek lennenek mindenkepp. nagy hazikoba nem kellene annyira ramenni a premium hutokre.
Ugyan már némi flex és hegesztés megoldja a hely problémát :D Garázstuning on :D Nem néztem meg amúgy a házat amibe kell :D
Avatar
insp

Hozzászólás #14044 2016.12.28. 14:27

SlickAdam írta:nemtom eleg lenne-e egy stock i7(K)-hoz. :fejvakaras:
esetleg egy Noctua NH-L12 belemenne a hazba? az 10 cm magas. arban (itt) 50 euro (a tied az 35).


Emlekeim szerint 9,5 cm a max, ami befer.
Anno nem talaltam ennel jobbat. Oldalra viszont kivaloan kihuzza a meleget a ket venti, ezert gondolnam, hogy eleg lehet a mostani huto:

Kép
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #14045 2016.12.28. 14:36

insp írta:Emlekeim szerint 9,5 cm a max, ami befer.
Anno nem talaltam ennel jobbat. Oldalra viszont kivaloan kihuzza a meleget a ket venti, ezert gondolnam, hogy eleg lehet a mostani huto:

Kép
NH-L12 az pontosan 93mm :vigyor: (amugy sehol nem talalom a max cooler magassagot ehhez a hazhoz)
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #14046 2016.12.28. 15:48

A geminivel jó vagy 95 wattig, szóval mehet az i7, ha nagyon akarod. Ventit cserélheted rá valami jobb teljesítményre (hasonló hangerő mellett)
Avatar
Mekee

Hozzászólás #14047 2016.12.28. 16:09

No srácok igy hogy beharácsoltam egy csomo játékot tegnap nem birta tovább a fiam a bezártságot, és kibujt, mindenki jolvan, kivéve engem, mert azt sem tudom hol vagyok jelenleg. :szeret:
Kicsit korán érkezett, 2,5 héttel, de minden a legnagyobb rendben.


Még pont gép szerelés-takaritás közben jött a dolog, igy félbemaradt, dani, te szedted már szét az 1070-et? Mire rájöttem hogyan lehet leszerelni a ventiket... leirás video sehol, legalábbis még az inno oldalán sem emlitenek semmit, csak egyszer le van irva hogy leszerelhető. :) És mindamellett ok, lejön, de a venti kábelét sem tudom kihuzni, mert felette nincs annyi hely a hűtobordánál.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #14048 2016.12.28. 16:13

Mekee írta:No srácok igy hogy beharácsoltam egy csomo játékot tegnap nem birta tovább a fiam a bezártságot, és kibujt, mindenki jolvan, kivéve engem, mert azt sem tudom hol vagyok jelenleg. :szeret:
Kicsit korán érkezett, 2,5 héttel, de minden a legnagyobb rendben.


Még pont gép szerelés-takaritás közben jött a dolog, igy félbemaradt, dani, te szedted már szét az 1070-et? Mire rájöttem hogyan lehet leszerelni a ventiket... leirás video sehol, legalábbis még az inno oldalán sem emlitenek semmit, csak egyszer le van irva hogy leszerelhető. :) És mindamellett ok, lejön, de a venti kábelét sem tudom kihuzni, mert felette nincs annyi hely a hűtobordánál.
grat! :pias:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #14049 2016.12.28. 16:28

Mekee írta:No srácok igy hogy beharácsoltam egy csomo játékot tegnap nem birta tovább a fiam a bezártságot, és kibujt, mindenki jolvan, kivéve engem, mert azt sem tudom hol vagyok jelenleg. :szeret:
Kicsit korán érkezett, 2,5 héttel, de minden a legnagyobb rendben.


Még pont gép szerelés-takaritás közben jött a dolog, igy félbemaradt, dani, te szedted már szét az 1070-et? Mire rájöttem hogyan lehet leszerelni a ventiket... leirás video sehol, legalábbis még az inno oldalán sem emlitenek semmit, csak egyszer le van irva hogy leszerelhető. :) És mindamellett ok, lejön, de a venti kábelét sem tudom kihuzni, mert felette nincs annyi hely a hűtobordánál.
A kölökhöz sok szerencsét, a ventit meg ne buzeráld. :D :taps:
Avatar
insp

Hozzászólás #14050 2016.12.28. 16:28

TasManXT írta:A geminivel jó vagy 95 wattig, szóval mehet az i7, ha nagyon akarod. Ventit cserélheted rá valami jobb teljesítményre (hasonló hangerő mellett)


Hasonlo matekkal en is ebben bizom. :vigyor0:
Venti ugyeben erre gondoltam:

https://www.aqua.hu/noctua-ventilator-12cm-1300rpm-nfp121300-125865.html

Bar, ha van olcsobb ES jobb megoldas, akkor barmi mas is szoba johet.
Avatar
eje75

Hozzászólás #14051 2016.12.28. 16:39

Mekee írta:No srácok igy hogy beharácsoltam egy csomo játékot tegnap nem birta tovább a fiam a bezártságot, és kibujt.
Grat!
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #14053 2016.12.28. 16:50

https://ipon.hu/webshop/product/blacknoise_eloop_s_series_120mm_b12_ps_pwm/332605
Azért ipon, mert aqua-ban éppen nem találtam ilyet. PS (max 1500rpm), P(max 2000 rpm)
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #14054 2016.12.28. 21:39

Mekee írta:No srácok igy hogy beharácsoltam egy csomo játékot tegnap nem birta tovább a fiam a bezártságot, és kibujt, mindenki jolvan, kivéve engem, mert azt sem tudom hol vagyok jelenleg. :szeret:
Kicsit korán érkezett, 2,5 héttel, de minden a legnagyobb rendben.


Még pont gép szerelés-takaritás közben jött a dolog, igy félbemaradt, dani, te szedted már szét az 1070-et? Mire rájöttem hogyan lehet leszerelni a ventiket... leirás video sehol, legalábbis még az inno oldalán sem emlitenek semmit, csak egyszer le van irva hogy leszerelhető. :) És mindamellett ok, lejön, de a venti kábelét sem tudom kihuzni, mert felette nincs annyi hely a hűtobordánál.
grat! :eljen:
Avatar
Botond

Hozzászólás #14055 2016.12.29. 09:05

Mekee írta:No srácok igy hogy beharácsoltam egy csomo játékot tegnap nem birta tovább a fiam a bezártságot, és kibujt, mindenki jolvan, kivéve engem, mert azt sem tudom hol vagyok jelenleg. :szeret:
Kicsit korán érkezett, 2,5 héttel, de minden a legnagyobb rendben.


Még pont gép szerelés-takaritás közben jött a dolog, igy félbemaradt, dani, te szedted már szét az 1070-et? Mire rájöttem hogyan lehet leszerelni a ventiket... leirás video sehol, legalábbis még az inno oldalán sem emlitenek semmit, csak egyszer le van irva hogy leszerelhető. :) És mindamellett ok, lejön, de a venti kábelét sem tudom kihuzni, mert felette nincs annyi hely a hűtobordánál.
Grat! Most kezdődik az igazi szintezés!
Avatar
arty

Hozzászólás #14056 2016.12.29. 09:22

kigyi írta:Ugyan már némi flex és hegesztés megoldja a hely problémát :D Garázstuning on :D Nem néztem meg amúgy a házat amibe kell :D
én anno rendesen szétb*sztam a silverstone htpc házam, amit ma már bánok, persze :) de akkor az volt a (láz)álmom, hogy vészpécének kell csak, a konzolok mellé...

nagyon tetszik ez az antec, de hűtésben itt még durvább kompromisszumokat kell(het) kötni :/
Avatar
arty

Hozzászólás #14057 2016.12.29. 09:25

Mekee írta:No srácok igy hogy beharácsoltam egy csomo játékot tegnap nem birta tovább a fiam a bezártságot, és kibujt, mindenki jolvan, kivéve engem, mert azt sem tudom hol vagyok jelenleg. :szeret:
Kicsit korán érkezett, 2,5 héttel, de minden a legnagyobb rendben.
na, végre pozitív szociális hírek a topikban! :D grat! a 1070 összerakását akkor már együtt csinálhatjátok :D
Avatar
kigyi

Hozzászólás #14058 2016.12.29. 09:33

arty írta:én anno rendesen szétb*sztam a silverstone htpc házam, amit ma már bánok, persze :) de akkor az volt a (láz)álmom, hogy vészpécének kell csak, a konzolok mellé...

nagyon tetszik ez az antec, de hűtésben itt még durvább kompromisszumokat kell(het) kötni :/
Van itt egy Antec ház most hát van vagy 30 kg :D
Avatar
insp

Hozzászólás #14059 2016.12.29. 10:25

arty írta:én anno rendesen szétb*sztam a silverstone htpc házam, amit ma már bánok, persze :) de akkor az volt a (láz)álmom, hogy vészpécének kell csak, a konzolok mellé...

nagyon tetszik ez az antec, de hűtésben itt még durvább kompromisszumokat kell(het) kötni :/


A meglepo az, hogy nincs igazan kompromisszum, mert a ket oldalso venti teljesen kiszellozteti.
Na nyomok egy i7 + 12cm benti rendelest, jelentkezem majd a tablazat medianjarol! :wave: -> szerk: also harmadanak tetjerol. :banplz:
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #14060 2016.12.29. 12:35

Te jó ég, ez a táblázat vetetett Veled egy CPU-t? Pont azt kéne mondania, hogy azt alig van értelme venni. Itt a magasabb értékek pont a videokártyákból és azok húzásából jönnek.
Ha nem akadályoz a CPU egyértelműen egy játékban, vagy alkalmazásban, akkor én nem bővítenék, az biztos. Majd ha lesz eset, amikor konkrét limitet jelent, akkor vennék. Addig meg hagyni kell addig esni (vagy legalább szállingózni) az árakat.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #14061 2016.12.29. 12:37

aabyssx írta:Te jó ég, ez a táblázat vetetett Veled egy CPU-t? Pont azt kéne mondania, hogy azt alig van értelme venni. Itt a magasabb értékek pont a videokártyákból és azok húzásából jönnek.
Ha nem akadályoz a CPU egyértelműen egy játékban, vagy alkalmazásban, akkor én nem bővítenék, az biztos. Majd ha lesz eset, amikor konkrét limitet jelent, akkor vennék. Addig meg hagyni kell addig esni (vagy legalább szállingózni) az árakat.
jó tette hogy megvette, minek a pénz amúgy is, nem teszik a fejed alá majd ha meghalsz :)
Avatar
Micsu

Hozzászólás #14062 2016.12.29. 13:39

Megneztem ennek az uj alien filmnek a traileret, komolyan mondom mi a vegen ez a rossz b tini horrorokat idezo zuhanyzos sex jelenet, bar tudtam eddig is ridley scott egy otvar

Black mirror lement az unnepek alatt, osszesegeben jo de igazabol 2-3 ertekelheto resz volt a 6bol, legnagyobb hibaja h minden resz olyan mindha lattam vna

Planet Earth is, rahangolodaskent a masodik evadra, nemelyik resz szamomra uncsi de utos azert meg mindig

Narcos 2. Evad jo volt


Expansera probaltam meg ra de kaszaltam, mr robot 2. Evadja is ugyanerre a sorsra jutott, most westworld porog
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #14063 2016.12.29. 14:38

Mr Robot második évad első 6 részét éld túl, utána indul be.
Avatar
arty

Hozzászólás #14064 2016.12.29. 15:12

insp írta:A meglepo az, hogy nincs igazan kompromisszum, mert a ket oldalso venti teljesen kiszellozteti.
Na nyomok egy i7 + 12cm benti rendelest, jelentkezem majd a tablazat medianjarol! :wave: -> szerk: also harmadanak tetjerol. :banplz:
K-st rendelj, ne tuningold és majd írd be ide, hogy bár megy 4.8ghz-en, nem is melegszik, de visszaraktad alapra és passziánszozol rajta! :P
Avatar
Micsu

Hozzászólás #14065 2016.12.29. 15:36

ezt hogy ne Ksat vegyél a szefót Tinman nyomatta, de azért ő is Ks procit vett
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #14066 2016.12.29. 16:29

Micsu írta:Megneztem ennek az uj alien filmnek a traileret, komolyan mondom mi a vegen ez a rossz b tini horrorokat idezo zuhanyzos sex jelenet, bar tudtam eddig is ridley scott egy otvar

Black mirror lement az unnepek alatt, osszesegeben jo de igazabol 2-3 ertekelheto resz volt a 6bol, legnagyobb hibaja h minden resz olyan mindha lattam vna

Planet Earth is, rahangolodaskent a masodik evadra, nemelyik resz szamomra uncsi de utos azert meg mindig

Narcos 2. Evad jo volt


Expansera probaltam meg ra de kaszaltam, mr robot 2. Evadja is ugyanerre a sorsra jutott, most westworld porog
ridley otvar? a FANTASZTIKUS Prometheus-t nem ertettek a buta csirkeszarok, muszaj visszaternie az "in yo face" megoldashoz.:(
Avatar
Micsu

Hozzászólás #14067 2016.12.29. 17:58

fantasztikus prometheus :D 100 sebből vérzik az a film de sebaj, persze biztos nem értették sokan :)
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #14068 2016.12.29. 19:27

SlickAdam írta:ridley otvar? a FANTASZTIKUS Prometheus-t nem ertettek a buta csirkeszarok, muszaj visszaternie az "in yo face" megoldashoz.:(
Én fordítva látom: akadnak jó néhányan , akik nem értették a butácska filmet, ezért azt hitték, hogy akkor biztos valami mély sci-fi :ravasz1:
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #14069 2016.12.29. 23:09

SlickAdam írta:ridley otvar? a FANTASZTIKUS Prometheus-t nem ertettek a buta csirkeszarok, muszaj visszaternie az "in yo face" megoldashoz.:(
:rolleyes: imho egy szar volt. Neked mi tetszett benne?
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #14070 2016.12.29. 23:45

Na, megy faszán Steam Controllerrel a Doom, csak kábel kellett neki. Úgy látszik, ha már a végét járja a kraft az elemben, akkor játék közben kilövi magát.

A tudomány mai állása szerint mi a leáldkomaptibilis? Akksitöltős vackot venni kontrollerhez vagy elemet cserélni? Tudom, régen ebből még flame is volt, de eddig sosem foglalkoztam ezzel. Kb. a tévé távirányítójában használok ceruzaelemet, ami a 6 éves Pana esetében egészen véletlenül két 6 éves, Panasonic márkájú, szóval túl gyakran nem töltögettem volna eddig.

Vissza: “Leáldozott.hu”