A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
Micsu

Hozzászólás #1331 2016.04.06. 09:41

arty írta:két és fél éves platformra vettem egy olyan játékot, ahol a studio megkapta a büntetését a produkciójáért - bezárták a gecibe. mesélj, kinek üzentem volna és mit, ha nem vásárolok driveclubot?

ellenben te egy induló platformot támogattál és fogsz is nyilván.... ottvagy a születésénél. nálad nagyobb kárt asszem itt egyelőre kevesen okoztak a pöcének idén :mf2:

micsu: asse tod miről van szó...
egesz lenyedre gondoltam :)
Avatar
Micsu

Hozzászólás #1332 2016.04.06. 09:42

arty írta:jah, akkor is állejtős grafot szállítottak :) hogy ezt milyen felbontásban tudják/tudták megtenni, nos az a hw korlátja volt akkor is és most is az.

Allejtos lehetett annak aki nem szereti az eles kepet, vagy ulj tavolabb volt nalatok? Tenyleg hogy hogy leszoktal errol a vereb mondatrol :D
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #1333 2016.04.06. 09:44

Moby írta:Gondolom a boxtopikban azért nyifognak a nem-vakparaszt-fanboi userek, mert a graf olyan nagyon álleejtős.
A valóság az, hogy ez az egész produktum egy fosparéj. Mehet a remedy az evo után mosogatni mekibe.
De nem mindegy, hogy melyikbe. 500 kilométeren belül ne folyjon játékfejlesztés! Meg persze iskoláűk, óvodák se legyenek. Mondjuk a Remedy és a Bugbear állapotait nézve ez lassan megoldódik Finnországban.

Kár értük, kiváló ügynökök voltak (valaha).
Avatar
Mekee

Hozzászólás #1334 2016.04.06. 10:19

Sziasztok!
Énis elég read-onlyban voltam jelen anno, sg-n nemigen van kedvem keresgélni, hogy mimiért történt hogy ez lett, kérhetek update-et? :D
Az utobbi fél évben nemnagyon jártam amugysem sg-n.

VR cucchozmeg.. épp minap probáltam azta Gear VR-t, amire aztmondtam, hogy najó, ez egy mobil, meg hogy ez low-end, azé is ilyen pixelhegy, demostakkor a Rift is ilyen?
Asszem nemkell ez nekem még pár évig :D
Avatar
kigyi

Hozzászólás #1335 2016.04.06. 10:36

Nem kell sokat nyomozni az sg-s topicban ahol találtad a leáldozott linkjét visszaolvasol egy kicsit. Ott lesz az utolsó 2 oldalon a lényeg. (tanulságos olvasmány :)
Avatar
deep

Hozzászólás #1336 2016.04.06. 10:38

Mekee írta: épp minap probáltam azta Gear VR-t, amire aztmondtam, hogy najó, ez egy mobil, meg hogy ez low-end, azé is ilyen pixelhegy, demostakkor a Rift is ilyen?
Asszem nemkell ez nekem még pár évig :D
Ameddig egy lencsével belenagyítunk a kijelzőbe, ez így lesz...
Avatar
DanielT

Hozzászólás #1338 2016.04.06. 10:44

Zóanagyvarázsló írta:Tényleg, ha a Core i3-as laptopot rádugom az 55"-ra, és beizzítom a saját Bluetooth-át (bár nem tudom, hogy van-e rajta, mert eddig szükség nem volt rá), akkor azon keresztül akkor menni fog a másik szobabeli PC-ről a Dark Souls wireless a DS4-gyel? Nem mintha az asztali PC-m nem lenne tévére kötve, de az kisebb, és ugye csak vezetékesen tudom használni a DS4-et.

És ahogy látom szarazstímsztrímingelni mehetnek a non-Steam jóságok is már.
Szerintem menne a vázolt scenárió.

És ja, olyannyira mennek szaraszítmen a külső dolgok, hogy 4K-ban renderelt, Dolphin emulátoron futó Mario Galaxyval csapatom a másik szobában a notebookon/telón. Vagy éppen Retroach-al, amihez kedvem van. Fujj.
Avatar
arty

Hozzászólás #1339 2016.04.06. 10:48

Micsu írta:egesz lenyedre gondoltam :)
koncentrálj az érvekre - nem erősséged, de néha megpróbálhatod ;)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #1340 2016.04.06. 10:53

Mekee írta:Sziasztok!
Énis elég read-onlyban voltam jelen anno, sg-n nemigen van kedvem keresgélni, hogy mimiért történt hogy ez lett, kérhetek update-et? :D
Hali! Röviden: Egy fogalmatlan moderátor beleavatkozott a topik életébe, a kevésbé fogalmatlanok pedig zsebredugott kézzel végignézték. Most meg itt vagyunk, barátok közt. :)
Avatar
arty

Hozzászólás #1341 2016.04.06. 10:58

Moby írta:csak közben rajtam nem volt che guevarás póló.
hagyjuk most a pólómat - koncentrálj arra, ahonnan indultunk: mi mellett tettem le a szavazatom a 2016os márciusvégi driveclub vásárlásommal? (asszem neked preorderelve volt meg a dc a psn miatt, ugye? oké, nem guevrás pólóban, ezt má tudjuk, de befizettél a zsákbamacskára, nem?)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #1342 2016.04.06. 11:03

Ma jött az irodaháztól a körlevél:

"Április 12.-én 10-16 óráig véradás lesz az épület előtt parkoló véradó kamionban."

Hehe, a dátum stimmel, a véradás/áldozat is, de nem a kamionban fogom megtenni aznap... :D
Avatar
Mekee

Hozzászólás #1343 2016.04.06. 11:08

DanielT írta:Hali! Röviden: Egy fogalmatlan moderátor beleavatkozott a topik életébe, a kevésbé fogalmatlanok pedig zsebredugott kézzel végignézték. Most meg itt vagyunk, barátok közt. :)
Közben bepótoltam a hiányosságokat... :falbav:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #1344 2016.04.06. 11:18

Phil azt mondta, hogy nem tetszik neki a köztes upgrade megoldás. Ezek alapján arra gondolnék, hogy ilyen gyorsan nem terveztek reagálni, de jövő év végén egy upgradelt PS4 végérvényesen kinyírja majd őket. Mert egyrészt növeli a platform körüli hypeot, felbolydul a nép és a Bone még jobban meg lesz alázva az összes létező formában. Új PS4, fú milyen erős, de még a normál PS4 is üti a Bone-t... iszonyú kínos lesz, már most sem tudják a PR bullshittel menteni a helyzetet.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #1345 2016.04.06. 11:20

DanielT írta:Phil azt mondta, hogy nem tetszik neki a köztes upgrade megoldás. Ezek alapján arra gondolnék, hogy ilyen gyorsan nem terveztek reagálni, de jövő év végén egy upgradelt PS4 végérvényesen kinyírja majd őket. Mert egyrészt növeli a platform körüli hypeot, felbolydul a nép és a Bone még jobban meg lesz alázva az összes létező formában. Új PS4, fú milyen erős, de még a normál PS4 is üti a Bone-t... iszonyú kínos lesz, már most sem tudják a PR bullshittel menteni a helyzetet.
Látszik, hogy ők már a Windows Store-t erőltetik, az az új csodafegyverük, hogy a legkomolyabb tényezők maradjanak a játékbizniszben. Annyi pénzük van belőle, hogy hrivnyából már nem is fér el több a redmondi páncéltermükben, így kvázi bannolták az ukrán valutát.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #1346 2016.04.06. 11:23

Zóanagyvarázsló írta:Látszik, hogy ők már a Windows Store-t erőltetik, az az új csodafegyverük, hogy a legkomolyabb tényezők maradjanak a játékbizniszben. Annyi pénzük van belőle, hogy hrivnya már nem is fért több a redmondi páncéltermükbe, így bannolták az ukrán valutát.
Ja, jó, hogy mondod, a hírekben nem láttam, de a jelek szerint Ukrán gazdasági csoda történt, 4.5x annyiba kerül a QB a Winstore-ban, mint a Tomb...
Avatar
Moby

Hozzászólás #1347 2016.04.06. 11:32

arty írta:hagyjuk most a pólómat - koncentrálj arra, ahonnan indultunk: mi mellett tettem le a szavazatom a 2016os márciusvégi driveclub vásárlásommal? (asszem neked preorderelve volt meg a dc a psn miatt, ugye? oké, nem guevrás pólóban, ezt má tudjuk, de befizettél a zsákbamacskára, nem?)

Semmilyen módon, soha nem fizettem driveclubbért.
Avatar
arty

Hozzászólás #1348 2016.04.06. 11:36

Micsu írta:Allejtos lehetett annak aki nem szereti az eles kepet, vagy ulj tavolabb volt nalatok? Tenyleg hogy hogy leszoktal errol a vereb mondatrol :D
prevgenen mindentől távolabb kellett ülni a "nagy", fhd megjelenítőn... az AW homály volt ugyan, de állat postprocessz, AA, fények mellett.

kb mint most a QB, ott a remedy kéznyoma ezen is :) ők erre használják az erőforrást, nem a fullhdre.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #1349 2016.04.06. 11:42

Hesus fakin' kroájszt... :wilting:

Ingame AF(lol, mintha lenne) VS driverből kényszerített.

Kép
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #1350 2016.04.06. 11:57

5 nap, 3. karakter: Lucatiel of Mirrah (Dark Souls 2)
lucatiel-mask.jpg

A videó pedig azoknak, akik már játszottak a második résszel és érdekli őket a karakter története.
phpBB [media]
Avatar
DanielT

Hozzászólás #1351 2016.04.06. 11:59

Itt egy újabb elég frankó DS3 performancia teszt, setting összehasonlítás videó:

phpBB [media]


Fakezűek:
(5 éves kártyával is meglesz a 60 fps, nem maxon, ezek alapján legalábbis. Bár kérdéses, hogy melyik területen teszteltek, stb. szóval ez azért nem garancia)
Kép
Avatar
Micsu

Hozzászólás #1352 2016.04.06. 12:26

arty írta:koncentrálj az érvekre - nem erősséged, de néha megpróbálhatod ;)
nem irtuk mar le elegszer? :)
A fnatec kormanyodon meg most se tudtam tultenni nagam :)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #1353 2016.04.06. 12:34

Erre bezzeg volt eszük/idejük ezeknek a marháknak:

Ha nem vagy felcsatlakozva Store-ra, Live-ra, Phil kúpjára, tökömtudja mire, akkor a játék feltételezi, hogy warezolsz és ezzel a modellel aláz. Namost, mivel nincs warez, jelenleg csak a 70 eurós vásárlókat köpi szemen, jófejkedve... Ha. Ha. :rolleyes:

Kép
Avatar
Micsu

Hozzászólás #1354 2016.04.06. 12:34

DanielT írta:Itt egy újabb elég frankó DS3 performancia teszt, setting összehasonlítás videó:
Fakezűek:
(5 éves kártyával is meglesz a 60 fps, nem maxon, ezek alapján legalábbis. Bár kérdéses, hogy melyik területen teszteltek, stb. szóval ez azért nem garancia)
Kép
azert nem esek hasra mert a latvany meg a bb szintjet se eri el
Avatar
DanielT

Hozzászólás #1355 2016.04.06. 12:37

Micsu írta:azert nem esek hasra mert a latvany meg a bb szintjet se eri el
Hát nem tudom mire gondolsz, vagy mennyit láttál, de ettől én nem tartanék. Ha az egy négyzetméterre eső gótgenny szobor, kovácsoltvas kerítés és lángoló kordély a méce, akkor viszont nem bánom, ha elmarad. :D
Avatar
kigyi

Hozzászólás #1356 2016.04.06. 13:15

DanielT írta:Ja, jó, hogy mondod, a hírekben nem láttam, de a jelek szerint Ukrán gazdasági csoda történt, 4.5x annyiba kerül a QB a Winstore-ban, mint a Tomb...
Majdnem ennyiszer jobban terheli a szerveket, mert ennyivel többet is kell letölteni miatta :D Látod lehet nem a játékért fizetsz hanem a letöltés mérete után számított díjat kérik csak el.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #1357 2016.04.06. 13:26

DanielT írta:Hát nem tudom mire gondolsz, vagy mennyit láttál, de ettől én nem tartanék. Ha az egy négyzetméterre eső gótgenny szobor, kovácsoltvas kerítés és lángoló kordély a méce, akkor viszont nem bánom, ha elmarad. :D
ok neked nem adta a bb art de egyebkent ugyanaz mind2 jatek engine? En elmaradotabbnsk latom techben a ds3at
Avatar
Mekee

Hozzászólás #1358 2016.04.06. 13:33

Látom jól el PC-sedett itt szinte mindenki...
Bár megértem, én elég soká voltam ps only üzemmódban, de mikor jöttek az infók erről a ps4król, vagy hívjuk ahogy akarjuk, ez engem nagyon felbaszott, mert én kb 5 évnyi konzolra fizettem be, még ha hülye is voltam, mert megvettem a polc aljárol kukázott szemetet is.
Erre most pofánköpne a sanyi ezzel is...
No mindegy, addíg érlelődött bennem ez, míg egyik nap úgy keltem, hogy eladom a ps-t, és még azonnyomban beforgattam egy GPU-ba az itthoni netezős pcbe. Bár most meg azabaj, hogy lekell cserélem ezt az APU alapú rendszert egy haswell i5-re leginkább.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #1359 2016.04.06. 13:54

Micsu írta:ok neked nem adta a bb art de egyebkent ugyanaz mind2 jatek engine? En elmaradotabbnsk latom techben a ds3at
Ugyanaz az engine és nem látom indokoltnak, hogy butított legyen a DS3. Pláne nem aggódok miatta, az "A" team szállítani fog. Vagy nem! :P Csak tapiznám már.
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #1360 2016.04.06. 14:11

Mekee írta:Látom jól el PC-sedett itt szinte mindenki...
Bár megértem, én elég soká voltam ps only üzemmódban, de mikor jöttek az infók erről a ps4król, vagy hívjuk ahogy akarjuk, ez engem nagyon felbaszott, mert én kb 5 évnyi konzolra fizettem be, még ha hülye is voltam, mert megvettem a polc aljárol kukázott szemetet is.
Erre most pofánköpne a sanyi ezzel is...
No mindegy, addíg érlelődött bennem ez, míg egyik nap úgy keltem, hogy eladom a ps-t, és még azonnyomban beforgattam egy GPU-ba az itthoni netezős pcbe. Bár most meg azabaj, hogy lekell cserélem ezt az APU alapú rendszert egy haswell i5-re leginkább.
Ma már nem nagyon ajánlanék senkinek sem PS-t. Max ha kell egy uncharted player, vagy érdekli a következő év 1-2 exkluzív címe. Minőségben olyan lépes volt az utóbbi években ez az elvárt 1080p60 standard, hogy ezzel a konzolok már nem tudnak lépést tartani. (Lásd xbox 1,5 és ps4,5) Szóval érdemes beruházni egy jobb pécére. Év végére meg remélhetőleg jönnek majd az új gpu-k is. (amd-polaris, nvidia-pascal).
Avatar
donatus13

Hozzászólás #1361 2016.04.06. 14:18

AMD-polaris-ra kíváncsi vagyok, örülnék ha valami jót alkotnának gpu fronton, régen nagyon szerettem a radeonokat, és jók is voltak.
Avatar
Mekee

Hozzászólás #1362 2016.04.06. 14:18

TasManXT írta:Ma már nem nagyon ajánlanék senkinek sem PS-t. Max ha kell egy uncharted player, vagy érdekli a következő év 1-2 exkluzív címe. Minőségben olyan lépes volt az utóbbi években ez az elvárt 1080p60 standard, hogy ezzel a konzolok már nem tudnak lépést tartani. (Lásd xbox 1,5 és ps4,5) Szóval érdemes beruházni egy jobb pécére. Év végére meg remélhetőleg jönnek majd az új gpu-k is. (amd-polaris, nvidia-pascal).
Hát UC-t sajnálom egyedül, meg GT, de mire abból lesz valami, majd 30é hozzádvágnak egy gépet.
De hogy ezen kívül milyen exkluk... erősen kell gondolkodjak, hogy beugorjon valami.
Meg sok év pc kihagyás után (utoljára még tán 486 os korszakban volt gémerpcm :D) szembesültem vele megint, hogy ugyanúgy megvan a konzolok kényelme, ugyanúgy tvn nyomom kontrollerrel, csak nem low on 30fpsel (se)
Hát gpu-t most vettem, most egy valamirevaló lap kell meg proci pár hónapon belül, majd szétnézek, mert sajna számít a pénztárcámnak.
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #1363 2016.04.06. 14:22

Mekee írta:Hát UC-t sajnálom egyedül, meg GT, de mire abból lesz valami, majd 30é hozzádvágnak egy gépet.
De hogy ezen kívül milyen exkluk... erősen kell gondolkodjak, hogy beugorjon valami.
Meg sok év pc kihagyás után (utoljára még tán 486 os korszakban volt gémerpcm :D) szembesültem vele megint, hogy ugyanúgy megvan a konzolok kényelme, ugyanúgy tvn nyomom kontrollerrel, csak nem low on 30fpsel (se)
Hát gpu-t most vettem, most egy valamirevaló lap kell meg proci pár hónapon belül, majd szétnézek, mert sajna számít a pénztárcámnak.
Ezek jönnek: horizon zero dawn, GT sport és egy god of war folytatás. Esetleg last guardian (ami soha nem jelenik meg. :idiota: )
Pc terén ott az Assetto Corsa, ami tartalomban és modolhatóság szempontjából nagyon zsír. Ha autókázni szeretnél. Ja meg lehet lemaradtál, de jön a Forza pc-re, hamarosan egy lecsupaszított változattal, illetve a jövőben az összes forza játék megjelenik pc-re is.
És igen, a kanapé géming már nem csak konzolos kiváltság.
Avatar
Mekee

Hozzászólás #1364 2016.04.06. 14:34

TasManXT írta:Ezek jönnek: horizon zero dawn, GT sport és egy god of war folytatás. Esetleg last guardian (ami soha nem jelenik meg. :idiota: )
Pc terén ott az Assetto Corsa, ami tartalomban és modolhatóság szempontjából nagyon zsír. Ha autókázni szeretnél. Ja meg lehet lemaradtál, de jön a Forza pc-re, hamarosan egy lecsupaszított változattal, illetve a jövőben az összes forza játék megjelenik pc-re is.
És igen, a kanapé géming már nem csak konzolos kiváltság.
Na azé a GT-be se legyünk olyan biztosak :D
És ez még akkorse a GT7.
Zero Dawn tényleg... :D
Hát ha nagyon nem bírom ki, majd veszek egy gépet, letolom, azt megy megint el :D

De most az Elite: Dangerous érdekel nagyon, szerintem be is zsákolom, ha nemkell neki nagy CPU, akkor elfog menni.
De rég is játszottam Elite-el, csak ne csalódjak benne. Mindíg ezabaj, hogy az emlékek megszépülnek, és még nagyobb az elvárás
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #1365 2016.04.06. 15:37

TasManXT írta:Ezek jönnek: horizon zero dawn, GT sport és egy god of war folytatás. Esetleg last guardian (ami soha nem jelenik meg. :idiota: )
Jön a Ratchet & Clank is és a Detroit: Become Human is, bár a Quantic Dreamtől már nem merek sokat várni.

Ja, és esélyes, hogy lesz valami Crash Bandicoot-feltámadás is.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #1366 2016.04.06. 15:44

Nagyon nem jött össze a lé a PC-s Rock Band 4-re. Nekem mondjuk még annyira sem hiányzik, mint a QB, a Forza vagy Killer Instinct.
Avatar
Botond

Hozzászólás #1367 2016.04.06. 15:54

Moby írta:Szerintem vegyétek meg. Ez minden pénzt megér!
Olyan szinten nem érdekelt az n+1. random shooter, hogy arra szavak nincsenek, de mivel semmi másról nem vagytok képesek beszélni és az egész amit előadtok az csak egy hajszálra van attól, hogy petróleumot öntsetek a fejetekre és meggyújtsátok a hajatokat és úgy őrjöngjetek tovább, így aztán felcsigáztatok engem is és elolvastam mi is van itten. Na és az van, hogy egyrészt konzolos csirákok vagytok, meg hogy Zó megfertőzött titeket a hülyeségeivel, hogy a memoryleak az gémbrékingbug, nemám ramot kell még adagolni, ugyandehogy!
Szóval azt csinálja a cucc, hogy tömörít a natívhoz képest, semmibaj, akkor küggyük meg nagyobb p-vel, fellövöd 4k-ba máris ott az 1440p arra meg Micsu is aszondja hogy jó. Jó de akkor leesik a frém. Igen, fisemfosom 980ti-n leesik, hát adagolni kell neki egy titanx-et. Natív 4k-hoz úgyis 8 giga vram kell, alatta nem engedi. Szal ki kéne már lépnetek ebből a konzolos, fix hw-es gondolkodásból, a hw pillanatnyi állapot, ha kevés akkor rakol még beléje kraftot.
Na most az ára. Szóval kezdésnek elszaladunk 4k monitortért, aztán kell még egy titanx is, meg akinek nincs 6700k sok ddr4-el az ilyesmit is intézhet. Na erre jön még 70 euró! Ugye, hogy nudli a játék ára?!
Tessék mán pc-s mászterrészerként gondolkodni, nem a konzolos hülyeséget nyomni!
Szal én még gondolkodok a megvételén, mert ez olyan unikális géming hisztori eseménynek tűnik amiről lehet szeretném majd egyszer elmondani az unokáknak hogy én ott vótam, emlékszem!!!4 :idiota:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #1368 2016.04.06. 15:59

Botond írta:Olyan szinten nem érdekelt az n+1. random shooter, hogy arra szavak nincsenek, de mivel semmi másról nem vagytok képesek beszélni és az egész amit előadtok az csak egy hajszálra van attól, hogy petróleumot öntsetek a fejetekre és meggyújtsátok a hajatokat és úgy őrjöngjetek tovább, így aztán felcsigáztatok engem is és elolvastam mi is van itten. Na és az van, hogy egyrészt konzolos csirákok vagytok, meg hogy Zó megfertőzött titeket a hülyeségeivel, hogy a memoryleak az gémbrékingbug, nemám ramot kell még adagolni, ugyandehogy!
Szóval azt csinálja a cucc, hogy tömörít a natívhoz képest, semmibaj, akkor küggyük meg nagyobb p-vel, fellövöd 4k-ba máris ott az 1440p arra meg Micsu is aszondja hogy jó. Jó de akkor leesik a frém. Igen, fisemfosom 980ti-n leesik, hát adagolni kell neki egy titanx-et. Natív 4k-hoz úgyis 8 giga vram kell, alatta nem engedi. Szal ki kéne már lépnetek ebből a konzolos, fix hw-es gondolkodásból, a hw pillanatnyi állapot, ha kevés akkor rakol még beléje kraftot.
Na most az ára. Szóval kezdésnek elszaladunk 4k monitortért, aztán kell még egy titanx is, meg akinek nincs 6700k sok ddr4-el az ilyesmit is intézhet. Na erre jön még 70 euró! Ugye, hogy nudli a játék ára?!
Tessék mán pc-s mászterrészerként gondolkodni, nem a konzolos hülyeséget nyomni!
Szal én még gondolkodok a megvételén, mert ez olyan unikális géming hisztori eseménynek tűnik amiről lehet szeretném majd egyszer elmondani az unokáknak hogy én ott vótam, emlékszem!!!4 :idiota:
Nincs egyetlen pixele ennek a kommentnek, amivel ne értenék egyet, vagy ne imádék, azt az apróságot leszámítva, hogy jelenleg nincs a bolygón az hardver, amit tetszőlegesen multiplikálva cinquecento SLI kombóban megmozdítaná a játékot, ahogy az elvárható. Ha lenne, akkor tényleg csak szánalmas hómlessz rinya ami megy. :idiota:
Avatar
Botond

Hozzászólás #1369 2016.04.06. 16:03

DanielT írta:Nincs egyetlen pixele ennek a kommentnek, amivel ne értenék egyet, vagy ne imádék, azt az apróságot leszámítva, hogy jelenleg nincs a bolygón az hardver, amit tetszőlegesen multiplikálva cinquecento SLI kombóban megmozdítaná a játékot, ahogy az elvárható. Ha lenne, akkor tényleg csak szánalmas hómlessz rinya ami megy. :idiota:
Nonono! SLIre szarik nagy ívben, benne van a faqban, 1 kártyában gondolkozunk! :D
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #1370 2016.04.06. 16:06

DanielT írta:Szerintem menne a vázolt scenárió.

És ja, olyannyira mennek szaraszítmen a külső dolgok, hogy 4K-ban renderelt, Dolphin emulátoron futó Mario Galaxyval csapatom a másik szobában a notebookon/telón. Vagy éppen Retroach-al, amihez kedvem van. Fujj.
Menne, ha lenne BT azon az ótvar laptopon. De nincs.
Avatar
Moby

Hozzászólás #1371 2016.04.06. 17:20

Botond írta:Olyan szinten nem érdekelt az n+1. random shooter, hogy arra szavak nincsenek, de mivel semmi másról nem vagytok képesek beszélni és az egész amit előadtok az csak egy hajszálra van attól, hogy petróleumot öntsetek a fejetekre és meggyújtsátok a hajatokat és úgy őrjöngjetek tovább, így aztán felcsigáztatok engem is és elolvastam mi is van itten. Na és az van, hogy egyrészt konzolos csirákok vagytok, meg hogy Zó megfertőzött titeket a hülyeségeivel, hogy a memoryleak az gémbrékingbug, nemám ramot kell még adagolni, ugyandehogy!
Szóval azt csinálja a cucc, hogy tömörít a natívhoz képest, semmibaj, akkor küggyük meg nagyobb p-vel, fellövöd 4k-ba máris ott az 1440p arra meg Micsu is aszondja hogy jó. Jó de akkor leesik a frém. Igen, fisemfosom 980ti-n leesik, hát adagolni kell neki egy titanx-et. Natív 4k-hoz úgyis 8 giga vram kell, alatta nem engedi. Szal ki kéne már lépnetek ebből a konzolos, fix hw-es gondolkodásból, a hw pillanatnyi állapot, ha kevés akkor rakol még beléje kraftot.
Na most az ára. Szóval kezdésnek elszaladunk 4k monitortért, aztán kell még egy titanx is, meg akinek nincs 6700k sok ddr4-el az ilyesmit is intézhet. Na erre jön még 70 euró! Ugye, hogy nudli a játék ára?!
Tessék mán pc-s mászterrészerként gondolkodni, nem a konzolos hülyeséget nyomni!
Szal én még gondolkodok a megvételén, mert ez olyan unikális géming hisztori eseménynek tűnik amiről lehet szeretném majd egyszer elmondani az unokáknak hogy én ott vótam, emlékszem!!!4 :idiota:

Már indulnék is, ha nem egy félbites ostoba geciszar játék lenne, ami még szarul is néz ki. Ilyenből van azért sok a steamen ettől mérsékeltebb gépigénnyel is :nevetes1:
Avatar
arty

Hozzászólás #1372 2016.04.06. 18:32

Moby írta:Semmilyen módon, soha nem fizettem driveclubbért.
Bocs, akkor félreértettem valamit.
Avatar
arty

Hozzászólás #1373 2016.04.06. 18:39

DanielT írta:Itt egy újabb elég frankó DS3 performancia teszt, setting összehasonlítás videó:

phpBB [media]


Fakezűek:
(5 éves kártyával is meglesz a 60 fps, nem maxon, ezek alapján legalábbis. Bár kérdéses, hogy melyik területen teszteltek, stb. szóval ez azért nem garancia)
Kép
vagy, az én olvasatomban: a konzol árába kerülő vgakon 60fps - szvsz ez továbbra sem nagy fegyvertény... :) (amugy kösz a gépajánlót, hasznos volt, h nem kellett minden szart rivjukat olvasva kiválogatni - asrock, 6600k, 2x4 ddr4-3000, 120ssd+1t hdd, 960gtx, sallang = 260k)

szal akkor ezen felbuzdulva: 85ezres ps4en 30frém(se?) vs. 260ezres pécén 60frém(se?) :P

persze, ha frémpészinges lesz és valaki arra érzékeny, annak gémóver is egyben a konzolos :(
Avatar
Moby

Hozzászólás #1374 2016.04.06. 18:46

A failgen nem ár/értékben szar, hanem abszolút értékben. És ezen tény után kibaszottulgecire mindegy, hogy MENNYIÉRT szar. Majd ha szart akarok venni, akkor összehasonlíthatom, hogy a szarok között, ez most olcsó-e vagy sem. Kevés irrelevánsabb információ mondható el, minthogy a JÓhoz képest egy SZARnak mennyi az ár/érték mutatója.
Avatar
arty

Hozzászólás #1375 2016.04.06. 18:50

Micsu írta:nem irtuk mar le elegszer? :)
A fnatec kormanyodon meg most se tudtam tultenni nagam :)
gondolom a one vásárlás-mizériámra célzol...
- régi fanatecet eladtam, thrustmastert megvettem - használtan. a régi tulaja utána fanatecet vett, így még közvetve SEM támogattam a th-t a gennyedékéért.
- one-om moby levetett gépe volt (örök hálám érte neki!), mire az ms szépen "elbukta" ezt a csatát. tény: moby utána vett one-t, szal kötvetve juttattam nekik pénzt az ezerhrivnyás TR mellett is (nyilván azt is a one árából vette :P )

ahogy már mondtam ezerszer más esetben, amikor betaláltatok: ÉN megtettem a részem. nálad épp nyilván kevesebbet, de "könnyű" neked, le se szarod az ótókákat.
Avatar
Moby

Hozzászólás #1376 2016.04.06. 18:52

Vagy bárki komolyan azt gondolja, hogy nemtudom hány kör lefutása után azért tértem végül vissza a pécére, mert nem felelt meg a konzolok ár/értéke, vagy hogy én ezt méricskéltem egyetlen egyszer is???? :wilting:
Avatar
Moby

Hozzászólás #1377 2016.04.06. 18:53

arty írta:gondolom a one vásárlás-mizériámra célzol...
- régi fanatecet eladtam, thrustmastert megvettem - használtan. a régi tulaja utána fanatecet vett, így még közvetve SEM támogattam a th-t a gennyedékéért.
- one-om moby levetett gépe volt (örök hálám érte neki!), mire az ms szépen "elbukta" ezt a csatát. tény: moby utána vett one-t, szal kötvetve juttattam nekik pénzt az ezerhrivnyás TR mellett is (nyilván azt is a one árából vette :P )

ahogy már mondtam ezerszer más esetben, amikor betaláltatok: ÉN megtettem a részem. nálad épp nyilván kevesebbet, de "könnyű" neked, le se szarod az ótókákat.
234 hrivnya. Legyünk pontosak! :felkialtas:
Avatar
arty

Hozzászólás #1378 2016.04.06. 19:01

Moby írta:A failgen nem ár/értékben szar, hanem abszolút értékben. És ezen tény után kibaszottulgecire mindegy, hogy MENNYIÉRT szar. Majd ha szart akarok venni, akkor összehasonlíthatom, hogy a szarok között, ez most olcsó-e vagy sem. Kevés irrelevánsabb információ mondható el, minthogy a JÓhoz képest egy SZARnak mennyi az ár/érték mutatója.
És lőn, az univerzum objektivan lenyilatkozta a frankót :D

Szerintem szar a pécé, ez is tény akkormár. Mert szar rajta a kvantumbrék, ráadásul minden idők legszarabb sztórjában minden idők legdrágábbik játéka.
Kurvára mindegy, hogy néha 1-1 játék megy-e rajta faszán, 60-al, ha gányolni, taknyolni kell és mindezt egy vagyon ellenére... egyetértünk, végülis irreleváns, hogy jobb-e mint a szarkonzol, ha egyszer ez is szar, meg az is szar - csak másért. És ha már két szart elemzünk, az ár mellett semmiképp ne menj el, hiszen az az egyetlen fennmaradó difi! (ergo a kicsit szar és a nagyon szar nem megkülönböztethető = szar és kész, bináris gondolkodás ftw!)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára arty 2016.04.06. 19:03-kor.
Avatar
arty

Hozzászólás #1379 2016.04.06. 19:02

Moby írta:Vagy bárki komolyan azt gondolja, hogy nemtudom hány kör lefutása után azért tértem végül vissza a pécére, mert nem felelt meg a konzolok ár/értéke, vagy hogy én ezt méricskéltem egyetlen egyszer is???? :wilting:
Miféle relevanciája van annak, hogy Te ki tudod és ki is akarod fizetni valamire a háromkilót? (éshogy ezt ráadásul boldogan, kétpofára teszed)
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #1380 2016.04.06. 19:06

arty írta:vagy, az én olvasatomban: a konzol árába kerülő vgakon 60fps - szvsz ez továbbra sem nagy fegyvertény... :) (amugy kösz a gépajánlót, hasznos volt, h nem kellett minden szart rivjukat olvasva kiválogatni - asrock, 6600k, 2x4 ddr4-3000, 120ssd+1t hdd, 960gtx, sallang = 260k)

szal akkor ezen felbuzdulva: 85ezres ps4en 30frém(se?) vs. 260ezres pécén 60frém(se?) :P

persze, ha frémpészinges lesz és valaki arra érzékeny, annak gémóver is egyben a konzolos :(
Vagy, ha megnézed a beállításokat és a táblázat legallját, akkor láthatod, hogy a több, mint 4 éve is csak középkategóriás vas csutkamaxon fogja hozni, amit a ps4 csak visszavéve, droppolva, frame pacingelve. A failbox ugyan így vérzik el a nálánál másfél évvel idősebb technóval szemben, de legalább csak ott még súlyosbító körülménynek ott a 900p.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #1381 2016.04.06. 19:13

benőmenő írta:Vagy, ha megnézed a beállításokat és a táblázat legallját, akkor láthatod, hogy a több, mint 4 éve is csak középkategóriás vas csutkamaxon fogja hozni, amit a ps4 csak visszavéve, droppolva, frame pacingelve. A failbox ugyan így vérzik el a nálánál másfél évvel idősebb technóval szemben, de legalább csak ott még súlyosbító körülménynek ott a 900p.
Ha annyira fillértb@szni akarunk, akkor az ilyen korú retró PC apróról: alaplap 8k + cpu 10k + 8gb ddr3 ram(új) 20k + 7850 25k + sallang = 100k +- 20k.
Avatar
arty

Hozzászólás #1382 2016.04.06. 19:18

Infamous

Segítsetek már... mi ebben a jó? Ezer éve hozzámvágta a sony ingyé' a psnleállásért, a bloodstone után nosza pléhsztésünözzek tovább valamivel, de nem értem. Jönnek a küldik és a tetőkről FOLYAMATOSAN lőnek, folyamatosan sérülök. Ha egy pillanatra megállok, végem 10mp alatt. Ez most mi? Tippre ujratermelődnek ráadásul - de lehet ha egyszer MINDEN tetőt kipucolok, akkor lesz végre kis nyugi? ;)
Hajlanék arra, hogy félbehagyjam, ez igy iszonyat elhibázott játékdizájn... és ezek mellett, ezek ellenére sokan sokat dícsértétek :/

Esetleg menjek a kettessel egyből? Vagy a currgenessel?
Avatar
Moby

Hozzászólás #1383 2016.04.06. 19:19

arty írta:Miféle relevanciája van annak, hogy Te ki tudod és ki is akarod fizetni valamire a háromkilót? (éshogy ezt ráadásul boldogan, kétpofára teszed)
Ha négy lenne, négypofára enném. Sajnos csak ennyit sikerül betömni belőle :(
Avatar
deep

Hozzászólás #1384 2016.04.06. 19:33

arty írta:Infamous

Segítsetek már... mi ebben a jó? Ezer éve hozzámvágta a sony ingyé' a psnleállásért, a bloodstone után nosza pléhsztésünözzek tovább valamivel, de nem értem. Jönnek a küldik és a tetőkről FOLYAMATOSAN lőnek, folyamatosan sérülök. Ha egy pillanatra megállok, végem 10mp alatt. Ez most mi? Tippre ujratermelődnek ráadásul - de lehet ha egyszer MINDEN tetőt kipucolok, akkor lesz végre kis nyugi? ;)
Hajlanék arra, hogy félbehagyjam, ez igy iszonyat elhibázott játékdizájn... és ezek mellett, ezek ellenére sokan sokat dícsértétek :/

Esetleg menjek a kettessel egyből? Vagy a currgenessel?
Tök mindegy, mind ugyanaz. Be kell foglalni a districtet utána már nem lesznek ott ellenfelek. Azért ez a cucc nem agysebészet :)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #1385 2016.04.06. 19:34

benőmenő írta:Vagy, ha megnézed a beállításokat és a táblázat legallját, akkor láthatod, hogy a több, mint 4 éve is csak középkategóriás vas csutkamaxon fogja hozni, amit a ps4 csak visszavéve, droppolva, frame pacingelve. A failbox ugyan így vérzik el a nálánál másfél évvel idősebb technóval szemben, de legalább csak ott még súlyosbító körülménynek ott a 900p.
Ennyikeh.

És még annyikah is, hogy még mindig nekem kellene _rengeteget_ fizetniük, hogy tönkretegyem magamnak az élményt, amit a Failgen csinál folyamatosan szegény vásárlóival.
Avatar
Moby

Hozzászólás #1386 2016.04.06. 19:35

arty írta:Kurvára mindegy, hogy néha 1-1 játék megy-e rajta faszán, 60-al, ha gányolni, taknyolni kell

Remélem, azért az idén még találok egyet-egyet, ami 60-al fog menni, a taknyoláshoz meg majd maximum kiveszek szabit. :sir:



/Totti, csinálhatsz magadnak saját reget is bátran!
Avatar
arty

Hozzászólás #1387 2016.04.06. 19:37

deep írta:Tök mindegy, mind ugyanaz. Be kell foglalni a districtet utána már nem lesznek ott ellenfelek. Azért ez a cucc nem agysebészet :)
köszönöm, akkor shiftdel, a kettest meg adom elfelé (ha még ér valamit...) :) a gta sa-t is ennél a területfoglalósdinál vesztettem el végleg... mondjuk ott vissza is foglalták a genyákok, itt azért remélem ennyire nem mentek mélyre a készítők :)
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #1388 2016.04.06. 19:37

arty írta:És lőn, az univerzum objektivan lenyilatkozta a frankót :D

Szerintem szar a pécé, ez is tény akkormár. Mert szar rajta a kvantumbrék, ráadásul minden idők legszarabb sztórjában minden idők legdrágábbik játéka.
Kurvára mindegy, hogy néha 1-1 játék megy-e rajta faszán, 60-al, ha gányolni, taknyolni kell és mindezt egy vagyon ellenére... egyetértünk, végülis irreleváns, hogy jobb-e mint a szarkonzol, ha egyszer ez is szar, meg az is szar - csak másért. És ha már két szart elemzünk, az ár mellett semmiképp ne menj el, hiszen az az egyetlen fennmaradó difi! (ergo a kicsit szar és a nagyon szar nem megkülönböztethető = szar és kész, bináris gondolkodás ftw!)

Ha csak annyi pénzem lenne PC-re, amennyi most egy currgen konzol, akkoris pc-t vennék, egyszerűen a legsokoldalúbb "játékgép".
Nem, nem a legújabb játékok mennének rajta 60fps-el, de akkor nyomnám 90-es évekig visszamenőleg terjedő végtelen palettát, beleértve az emukat is, nameg a kevés hardverral beérő jelenlegi jóságokat, amiktől roskadozik a steam is.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #1389 2016.04.06. 19:38

arty írta:Infamous

Segítsetek már... mi ebben a jó? Ezer éve hozzámvágta a sony ingyé' a psnleállásért, a bloodstone után nosza pléhsztésünözzek tovább valamivel, de nem értem. Jönnek a küldik és a tetőkről FOLYAMATOSAN lőnek, folyamatosan sérülök. Ha egy pillanatra megállok, végem 10mp alatt. Ez most mi? Tippre ujratermelődnek ráadásul - de lehet ha egyszer MINDEN tetőt kipucolok, akkor lesz végre kis nyugi? ;)
Hajlanék arra, hogy félbehagyjam, ez igy iszonyat elhibázott játékdizájn... és ezek mellett, ezek ellenére sokan sokat dícsértétek :/

Esetleg menjek a kettessel egyből? Vagy a currgenessel?
Majd nyugisabb lesz, ha fejlődsz, mint karakter és mint játékos is. Egyrészt tisztul a terep, ahogy írták is, másrészt jobban fogsz majd hozzá, ha felismered, mit, hogyan kell csinálni. Mindkét részt kimaxoltam, ha ez elmond valamit arról, hogy érdemes -e vele foglalkozni. A kettő változatosabb, helyszíneket illetően legalábbis mindenképpen, de az egy is jó. Tarts ki, nem fogod megbánni, kisebb falat, mint a Dark Souls és nem ártana végre a nongém fosokból kicuppannod és küzdeni egy kicsit a sikerélményért! ;)
Avatar
arty

Hozzászólás #1390 2016.04.06. 19:38

Moby írta:Remélem, azért az idén még találok egyet-egyet, ami 60-al fog menni, a taknyoláshoz meg majd maximum kiveszek szabit. :sir:

/Totti, csinálhatsz magadnak saját reget is bátran!
majd ha legközelebb huzod ujra a wint az nvidia driver miatt, jusson eszedbe a fenti mondatod :)
Avatar
arty

Hozzászólás #1391 2016.04.06. 19:40

Greyfox írta:Ha csak annyi pénzem lenne PC-re, amennyi most egy currgen konzol, akkoris pc-t vennék, egyszerűen a legsokoldalúbb "játékgép".
Nem, nem a legújabb játékok mennének rajta 60fps-el, de akkor nyomnám 90-es évekig visszamenőleg terjedő végtelen palettát, beleértve az emukat is, nameg a kevés hardverral beérő jelenlegi jóságokat, amiktől roskadozik a steam is.
Ez akkora bullshit, hogy bizisten megpróbáltam ignorálni... de nem ment :D
Avatar
Moby

Hozzászólás #1392 2016.04.06. 19:41

arty írta:köszönöm, akkor shiftdel, a kettest meg adom elfelé (ha még ér valamit...) :) a gta sa-t is ennél a területfoglalósdinál vesztettem el végleg... mondjuk ott vissza is foglalták a genyákok, itt azért remélem ennyire nem mentek mélyre a készítők :)

Ha a zsizsikpokol nem zavar ne dobd el. Gecijó mindkettő, a failgenes meg ... nos hát az nem.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #1393 2016.04.06. 19:44

Moby írta:Ha a zsizsikpokol nem zavar ne dobd el. Gecijó mindkettő, a failgenes meg ... nos hát az nem.
Ja, utolsó reményem volt, amiatt nem adtam el a második nap a PS4-et... aztán jött, látott, elaltatott és kukáztam max 5 óra után, a géppel együtt.
Avatar
Moby

Hozzászólás #1394 2016.04.06. 19:44

arty írta:majd ha legközelebb huzod ujra a wint az nvidia driver miatt, jusson eszedbe a fenti mondatod :)
Így lesz.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #1395 2016.04.06. 19:47

Moby írta:Így lesz.
Kevesebb időd lesz a mondaton gondolkodni a full rendszer reinstall alatt, mint annak a szerencsétlen QB vásárló Fosbone tulajnak, aki linkelte tegnap, hogy több, mint 2 órája installált a játék LEMEZRŐL.
Avatar
Moby

Hozzászólás #1396 2016.04.06. 19:49

DanielT írta:Kevesebb időd lesz a mondaton gondolkodni a full rendszer reinstall alatt, mint annak a szerencsétlen QB vásárló Fosbone tulajnak, aki linkelte tegnap, hogy több, mint 2 órája installált a játék LEMEZRŐL.
A "legközelebb" résznél megvontam a vállam az egész poszton.
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #1397 2016.04.06. 19:53

arty írta:Ez akkora bullshit, hogy bizisten megpróbáltam ignorálni... de nem ment :D

Pedig véresen komoly.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #1398 2016.04.06. 19:53

arty írta:Infamous

Segítsetek már... mi ebben a jó? Ezer éve hozzámvágta a sony ingyé' a psnleállásért, a bloodstone után nosza pléhsztésünözzek tovább valamivel, de nem értem. Jönnek a küldik és a tetőkről FOLYAMATOSAN lőnek, folyamatosan sérülök. Ha egy pillanatra megállok, végem 10mp alatt. Ez most mi? Tippre ujratermelődnek ráadásul - de lehet ha egyszer MINDEN tetőt kipucolok, akkor lesz végre kis nyugi? ;)
Hajlanék arra, hogy félbehagyjam, ez igy iszonyat elhibázott játékdizájn... és ezek mellett, ezek ellenére sokan sokat dícsértétek :/

Esetleg menjek a kettessel egyből? Vagy a currgenessel?
1 ora utan kukaztam :)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #1399 2016.04.06. 19:57

Micsu írta:1 ora utan kukaztam :)
És van egy olyan érzésem, hogy a Dark Souls szavazáson is rossz helyre tetted a voksod... mi ez a szuicid hajlam? :D Rossz passzban vagy? :idiota:
Avatar
Mekee

Hozzászólás #1400 2016.04.06. 20:50

DanielT írta:Ja, utolsó reményem volt, amiatt nem adtam el a második nap a PS4-et... aztán jött, látott, elaltatott és kukáztam max 5 óra után, a géppel együtt.


Én még azt is képes voltam végigjátszani, éshaá...
PS4 es pályafutásom alatt amit kiemelnék mint játékot amivel jól szórakoztam...
az az alien:isolation. Sokat elmond a genről asszem, hogy egy exklu se fogott meg annyira hogy maradt volna valami belőle. Order meg until dawn egy délutáni sörözéses dologra elment, de megnem mondom már mi volt bennük

Vissza: “Leáldozott.hu”