A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
arty

Hozzászólás #13091 2016.11.23. 11:17

DanielT írta:Mindjárt eladó lesz a Mate 8.

Nem működik egyik adblock alkalmazás sem a Youtube appra. Ti hogy használjátok? Nézitek ezt a sok szart minden videó előtt? Hát komolyan mondom 4 alkalom után már a hajamat téptem.

szerk: Ez a rohadt 6.0+ feletti Androidnál gond ahogy látom... nem ezért, de nem is véletlen nem váltottam a 2015 év végi Lollipopról Onepluson. TÖKÉLETES. VOLT. MINDEN.
néha 1-1 reklám első 10 másodpercét kibírom ... végülis ezé van ingyen :)

(adblok egyedül az operában van, mer a havi 1gb-ba chrome-al nem férek bele)
Avatar
arty

Hozzászólás #13092 2016.11.23. 12:01

DEEP!

25 gbp a firetvstick uk amazonon!
Avatar
deep

Hozzászólás #13093 2016.11.23. 14:33

arty írta:DEEP! 25 gbp a firetvstick uk amazonon!
Köszi, továbbítom az illetékesnek :)
Avatar
arty

Hozzászólás #13094 2016.11.24. 10:51

Tegnap nekiálltam (egésznapos gears4 után) a justcause3nak bónon ... hogy ez mekkora egy játszhatatlan, szaggatós retek :(
szerintem ennél szarabb port nem létezik one-on, semmiből (azt a híres, nevéreseemlékszem unitys fost felpecselték, ami eddig a rekorder volt) - az, hogy szaggat, egy dolog, de konkrétan időnként lassított felvétellé válik a játék: célozni, hookozni, bármit csinálni: NEM. LEHET. És a játékidő elég nagy százaléka moslékfrém, de nem ám a huszasba belenyaló, hanem az az oldszkúl 5-10 fps mókavonat :(

Ellenben a gémpléjt ZABÁLOM, bár ma meló van, mégis hajnali kettőig nyomtam, több mint hét óra beleugrott :)
Mindegy, ezt jól elkúrtam magamnak, ráadásul innen má' nem kezdeném újra se.
(csak bele akartam nézni, hogy tényleg játszhatatlan-e és ha igen, akkor majd inkább mégis pécére is megvenném... így sikerült :( )
Avatar
DanielT

Hozzászólás #13095 2016.11.24. 12:05

arty írta:Tegnap nekiálltam (egésznapos gears4 után) a justcause3nak bónon ... hogy ez mekkora egy játszhatatlan, szaggatós retek :(
szerintem ennél szarabb port nem létezik one-on, semmiből (azt a híres, nevéreseemlékszem unitys fost felpecselték, ami eddig a rekorder volt) - az, hogy szaggat, egy dolog, de konkrétan időnként lassított felvétellé válik a játék: célozni, hookozni, bármit csinálni: NEM. LEHET. És a játékidő elég nagy százaléka moslékfrém, de nem ám a huszasba belenyaló, hanem az az oldszkúl 5-10 fps mókavonat :(

Ellenben a gémpléjt ZABÁLOM, bár ma meló van, mégis hajnali kettőig nyomtam, több mint hét óra beleugrott :)
Mindegy, ezt jól elkúrtam magamnak, ráadásul innen má' nem kezdeném újra se.
(csak bele akartam nézni, hogy tényleg játszhatatlan-e és ha igen, akkor majd inkább mégis pécére is megvenném... így sikerült :( )
Én két dolgon lepődtem meg:

1: Hogy hulladék a minőség.
2: Hogy sokadszor szétkúrod a saját élményedet, valami magasztos elv mentén.

:idiota:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #13096 2016.11.24. 12:33

No, hát akkora üszkösretek volt 1 év vergődés után, hogy inkább behoztak egy csapatot, aki ért is a tech-hez.

phpBB [media]
Avatar
arty

Hozzászólás #13097 2016.11.24. 15:48

DanielT írta:Én két dolgon lepődtem meg:

1: Hogy hulladék a minőség.
2: Hogy sokadszor szétkúrod a saját élményedet, valami magasztos elv mentén.

:idiota:
Kivételesen semmiféle elv nem játszott szerepet a játszásban :(
Hómtesó megvette, pedig anno mondtam neki, hogy ezt konzolra NE! Követtem a DF elemzéseit, de ez rosszabb, mint az alapján gondolni mertem...
(ráadásul hómtesónak is skylakes friss/jópécéje van és pécére majdnem csak olcsóbb is lett volna ... :falbav: )

Hogy ezekután 5 perc demózás után miért nem léptem ki, az már a saját idiótaságom, mindig "csak még egy missönt és kilépek, de tényleg" ... :(

(Battlefrontot is benyaltam, ja, nem kapott leárazást a dlc, szal vehetem meg mocsokdrágán a multionly játékot, a mocsokdrága psn+t és lehet, hogy különös időmennyiséget se teszek majd bele... bár élveztem, hogy együtt játszok mobyval, azé ez nem akkora nagy csapatgém, mint a bf4, meg lehet h ő is ráun minnyárnemsokára... de legalább kontrolleresjáccás FTW!)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára arty 2016.11.24. 15:49-kor.
Avatar
Mekee

Hozzászólás #13098 2016.11.24. 15:48

arty írta:Tegnap nekiálltam (egésznapos gears4 után) a justcause3nak bónon ... hogy ez mekkora egy játszhatatlan, szaggatós retek :(
szerintem ennél szarabb port nem létezik one-on, semmiből (azt a híres, nevéreseemlékszem unitys fost felpecselték, ami eddig a rekorder volt) - az, hogy szaggat, egy dolog, de konkrétan időnként lassított felvétellé válik a játék: célozni, hookozni, bármit csinálni: NEM. LEHET. És a játékidő elég nagy százaléka moslékfrém, de nem ám a huszasba belenyaló, hanem az az oldszkúl 5-10 fps mókavonat :(

Ellenben a gémpléjt ZABÁLOM, bár ma meló van, mégis hajnali kettőig nyomtam, több mint hét óra beleugrott :)
Mindegy, ezt jól elkúrtam magamnak, ráadásul innen má' nem kezdeném újra se.
(csak bele akartam nézni, hogy tényleg játszhatatlan-e és ha igen, akkor majd inkább mégis pécére is megvenném... így sikerült :( )
Nemis tdom minek vergődsz multiplatform játékkal konzolon, de tényleg. Fogalmam nincs mi az érved mellette. A magasabb ár? A borítékolható szar frém? A fizetős multi, ha van?
Avatar
arty

Hozzászólás #13099 2016.11.24. 16:14

Mekee írta:Nemis tdom minek vergődsz multiplatform játékkal konzolon, de tényleg. Fogalmam nincs mi az érved mellette. A magasabb ár? A borítékolható szar frém? A fizetős multi, ha van?
címfüggő: ac esetén az ac mivolta miatt, bfront esetén a kontrolleresmulti (és a remélt olcsóbbság) okán választottam a platformot. a bfront még "megtérülhet" :D
Avatar
Mekee

Hozzászólás #13100 2016.11.24. 20:26

arty írta:címfüggő: ac esetén az ac mivolta miatt, bfront esetén a kontrolleresmulti (és a remélt olcsóbbság) okán választottam a platformot. a bfront még "megtérülhet" :D
AC mivolta alatt mitkell érteni? :)
Btw még mimdig tolom az acII-t, 4k+sweetfx, megállja a helyét még mindig, bar vàrom már hogy a brotherhood-hoz érjek, emlékeim szerint ott már jobb volt az irányitás kissé.
Amit leszűrtem eddig, hogy nem az idő szépitette meg az emlékeket, hanem az ubi erőszakolta meg a szériát kőkeményen élesben hátulró'
Kb mindent kinyirtak a szériábol ami tetszett, csak a történelmi városnézegetés maradt.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #13101 2016.11.24. 22:04

Mekee írta:Kb mindent kinyirtak a szériábol ami tetszett, csak a történelmi városnézegetés maradt.
Tehát semmit nem nyírtak ki a szériából, ami nekem tetszett.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #13102 2016.11.24. 22:11

Arty, nem azért, hogy megvedd, hanem, hogy fájjon! :banplz:



szerk: Nálam lehet, hogy beficcen. Úgy hallom van hozzá própecs, hogy magasabb felbontásban fusson szarul.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #13103 2016.11.24. 22:39

Zóanagyvarázsló írta:

Szóval van belőle demó, de az így ezen marhára nem látszik. Akinél szarasztím, az GOG-ról is lekaphatja.
Tetszett a demó, semmi újat nem mutat, de a megszokott mechanikát ügyesen szállítja, folyékony élmény a klasszikusokhoz képest. Lehet, hogy elsőnapos lesz, mert még játszanám.
Avatar
Mekee

Hozzászólás #13104 2016.11.24. 23:05

Zóanagyvarázsló írta:Tehát semmit nem nyírtak ki a szériából, ami nekem tetszett.
Örülj neki. :) Nekem azért tetszett, hogy volt egy értelme, hogy miért vagy az animusban, volt egy karakter azon kivül is. Rájönni az első civilizációra, hogy mi miértvan, jol beleszőték a történelembe az egészet, és ugy az egész egy átgondoltabb, összeszedettebb sztori volt. No ebből maradt a senkise vagy, majd mi megmondjuk ki bőrébe bujsz, és aztmeg hogy miért azt mi majd tudjuk, te kussojjá. És ugy az egész minden eltűnt, maradt a felszin, ezért mindegyiket rossz szájizzel fejeztem be.
Avatar
arty

Hozzászólás #13105 2016.11.24. 23:17

DanielT írta:Arty, nem azért, hogy megvedd, hanem, hogy fájjon! :banplz:



szerk: Nálam lehet, hogy beficcen. Úgy hallom van hozzá própecs, hogy magasabb felbontásban fusson szarul.
zokogok bazmeg :(

(az azé vigasztal, hogy van akinek 1080al is fosul megy, remélem benyalod teis! OH WAIT! ugye ennél nem lehet 2 órán belül visszakérni az árat, ha mégis szar?!?!?!?!?!?!?!??!!?!?! UGYE?!?!?!?! :( )
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #13106 2016.11.24. 23:24

Mekee írta:Örülj neki. :) Nekem azért tetszett, hogy volt egy értelme, hogy miért vagy az animusban, volt egy karakter azon kivül is. Rájönni az első civilizációra, hogy mi miértvan, jol beleszőték a történelembe az egészet, és ugy az egész egy átgondoltabb, összeszedettebb sztori volt. No ebből maradt a senkise vagy, majd mi megmondjuk ki bőrébe bujsz, és aztmeg hogy miért azt mi majd tudjuk, te kussojjá. És ugy az egész minden eltűnt, maradt a felszin, ezért mindegyiket rossz szájizzel fejeztem be.
Engem nagyon is érdekelt az átívelő sci-fi sztori, csak már a második résznél kezdett szaglani, hogy erőltetésből húzzák, a Brotherhoodnál meg még jobban. Az kár, ha nincs mit adagolni, de az pozitív, ha a semmit nem nyújtják.
Avatar
arty

Hozzászólás #13107 2016.11.24. 23:30

Mekee írta:AC mivolta alatt mitkell érteni? :)
Btw még mimdig tolom az acII-t, 4k+sweetfx, megállja a helyét még mindig, bar vàrom már hogy a brotherhood-hoz érjek, emlékeim szerint ott már jobb volt az irányitás kissé.
Amit leszűrtem eddig, hogy nem az idő szépitette meg az emlékeket, hanem az ubi erőszakolta meg a szériát kőkeményen élesben hátulró'
Kb mindent kinyirtak a szériábol ami tetszett, csak a történelmi városnézegetés maradt.
ac széria nekem egyfajta techdemoja a konzolgennek (bár most ugye kimarad egy év), hogyan készül el "ugyanaz" egyre szebben/jobban, ahogy "kiismerik" a gépet a programozók... persze az utolsó évek kemények (lesznek), amikor a konzol végleg lemarad a pöcéstől :) (prevgenen ac3at pl már pécén nyomtam le, a négyet meg sehol - de mindkettőt megnéztem 360on, játszottam is picit)
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #13108 2016.11.24. 23:46

arty írta:ac széria nekem egyfajta techdemoja a konzolgennek (bár most ugye kimarad egy év), hogyan készül el "ugyanaz" egyre szebben/jobban, ahogy "kiismerik" a gépet a programozók... persze az utolsó évek kemények (lesznek), amikor a konzol végleg lemarad a pöcéstől :) (prevgenen ac3at pl már pécén nyomtam le, a négyet meg sehol - de mindkettőt megnéztem 360on, játszottam is picit)
Én a Brotherhoodot is artysta önszopatásnak* éltem meg. Igaz, a PS3 még a Boxhoz képest kis hendikepes volt.

*Persze hívhatjuk ezt techdemózásnak, máris jobban hangzik.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #13109 2016.11.25. 08:05

arty írta:zokogok bazmeg :(

(az azé vigasztal, hogy van akinek 1080al is fosul megy, remélem benyalod teis! OH WAIT! ugye ennél nem lehet 2 órán belül visszakérni az árat, ha mégis szar?!?!?!?!?!?!?!??!!?!?! UGYE?!?!?!?! :( )
Bizonyára nagyon fosul. :) És miért ne lenne instant, 1 kattintásos refund? Ez nem vertikális própecs.

(hómlessz i5-tel se esik ultrán soha 60 fps alá, pedig ebben a sessionban aztán van őrület rendesen)

phpBB [media]
Avatar
Moby

Hozzászólás #13110 2016.11.25. 09:32

arty írta:zokogok bazmeg :(

(az azé vigasztal, hogy van akinek 1080al is fosul megy, remélem benyalod teis! OH WAIT! ugye ennél nem lehet 2 órán belül visszakérni az árat, ha mégis szar?!?!?!?!?!?!?!??!!?!?! UGYE?!?!?!?! :( )
Ez a fos helyett jöhettél volna bfrontolni.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #13111 2016.11.25. 14:06

Csakaharcirét! :taps:
Spoiler
Kép
Avatar
DanielT

Hozzászólás #13112 2016.11.25. 14:15

benőmenő írta:Csakaharcirét! :taps:
Spoiler
Kép
4x megnéztem, mire észrevettem a potyautas tankot. :DDD
Avatar
Moby

Hozzászólás #13113 2016.11.25. 17:36

benőmenő írta:Csakaharcirét! :taps:
Spoiler
Kép
Kép
Avatar
arty

Hozzászólás #13114 2016.11.25. 18:39

DanielT írta:Bizonyára nagyon fosul. :) És miért ne lenne instant, 1 kattintásos refund? Ez nem vertikális própecs.

(hómlessz i5-tel se esik ultrán soha 60 fps alá, pedig ebben a sessionban aztán van őrület rendesen)

video
irónia! :)

pont ez a lényeg: boxon nem kérhetem vissza a HASZNÁLHATATLAN termék árát sem, pécén meg zéró a kockázat (olvass el pár rivjút, van akinek 1080 mellett is mocsok), amellet, hogy ócsóbb is (most épp).
mindegy, megérdemeltem, remélem tanulok a hibámból...
Avatar
DanielT

Hozzászólás #13115 2016.11.25. 19:54

arty írta:mindegy, megérdemeltem, remélem tanulok a hibámból...
Én ezt 10 éve hiába remélem. De most akkor reméljük együtt! :banplz:
Avatar
arty

Hozzászólás #13116 2016.11.25. 22:21

DanielT írta:Én ezt 10 éve hiába remélem. De most akkor reméljük együtt! :banplz:
Kezdetnek vettem egy pécés jc3at... a hatvanfrémes videon ugy folyik, hogy én ÚGY akarom játszani. Hóvégevan ugyis!
A nagy kérdés, hogy a 7-8 óra ujrajátszás mennyire gyűlölteti meg az alapmechanikát.... :/
Avatar
insp

Hozzászólás #13117 2016.11.25. 22:28

arty írta:zokogok bazmeg :(

(az azé vigasztal, hogy van akinek 1080al is fosul megy, remélem benyalod teis! OH WAIT! ugye ennél nem lehet 2 órán belül visszakérni az árat, ha mégis szar?!?!?!?!?!?!?!??!!?!?! UGYE?!?!?!?! :( )


Hohoho. Elso cdkeys vasarlasom kemeny 10 EUR, fel evvel ezelott. :)

i3 6300 + GTX970 + 16GB + atom 60, semmi rocoges.

Jo moka, amugy. Siman megeri az arat.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #13118 2016.11.26. 12:10

Elég jól futureproof ez a Pró koncepció, mert amikor majd nem lehet már elég tévét eladni a 4K bullshittel, akkor csak kiadják a Prókettőpecset, feltolják 8K-ra és mehet a 10 fps-es COD is. De én már a Prőhárom verziót várom igazán, aminek a pletykák szerint lesz ultravertiális módja is!

Kép
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #13119 2016.11.26. 13:25

DanielT írta:Elég jól futureproof ez a Pró koncepció, mert amikor majd nem lehet már elég tévét eladni a 4K bullshittel, akkor csak kiadják a Prókettőpecset, feltolják 8K-ra és mehet a 10 fps-es COD is. De én már a Prőhárom verziót várom igazán, aminek a pletykák szerint lesz ultravertiális módja is!

https://abload.de/img/udusadsdsadepbd2.jpg
Azt kihagytad, hogy fakezű Dice, bezzeg a cod az 60 fps. :idiota:
Avatar
Mekee

Hozzászólás #13120 2016.11.26. 18:42

No beleugrottam énis ebbea blekkfrájdéjbe. JC3 XL meg egy skyrim fullos verzát vettem, meg kaptam ingyen egy mortal x-et, igy hogy költözünk, plusz felujitunk, biztos sok időm lesz rá.
Gyakorlatilag jelenleg egy szobában élünk, meg van egy 3/4 fürdő is azé, de az érzés, hogy a saját kezemmel csináltam, az felbecsülhetetlen. :)
Pc-nek azér megvan a helye már természetesen :)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #13121 2016.11.26. 18:45

Mekee írta:No beleugrottam énis ebbea blekkfrájdéjbe. JC3 XL meg egy skyrim fullos verzát vettem, meg kaptam ingyen egy mortal x-et, igy hogy költözünk, plusz felujitunk, biztos sok időm lesz rá.
Gyakorlatilag jelenleg egy szobában élünk, meg van egy 3/4 fürdő is azé, de az érzés, hogy a saját kezemmel csináltam, az felbecsülhetetlen. :)
Pc-nek azér megvan a helye már természetesen :)
Kitartást a felújításhoz és dobj hozzá az eredeti terv végső utáni hatéridejéhez 3 hónapot. :D

A JC3-at holnap próbálom ki Szarasztím sharinggel (már installálva), sale-n én a Shardlightot vettem eddig csak.
Avatar
arty

Hozzászólás #13122 2016.11.26. 20:29

insp írta:Hohoho. Elso cdkeys vasarlasom kemeny 10 EUR, fel evvel ezelott. :)
i3 6300 + GTX970 + 16GB + atom 60, semmi rocoges.
Jo moka, amugy. Siman megeri az arat.
ha én anno a jövőbe láttam volna.............. ;)

---

ma egész nap (de tényleg! reggel 10 óta dugok, minimális játék mellett) próbáltam megoldani a kábelezést, ami a felujitáskor szét lett cseszve...
- pc megy tv1-be
- 4 konzol megy 4portos hdmi switchbe, ami megy hdcp-mentesítő hdmi splitter1-be, ami megy hdmi splitter2-be -> így kap képet tv1, tv2 és hdmicapturekártya, hdcp mentesen.
- a legnagyobb gond a kibebaszott ps4el van: tv1-en sokszor elmegy a kép, tv2n néha megy el a kép, capture kártyába má be se próbálkoztam vele...
- ugye ez az egy eszközöm van, amiből nem tudok uncompressed pcm 5.1-et sem kifacsarni...

van itthon 8(!!!) db hdmi kábel, mindenféle hossz és minőség.
minden eszköz megy mindegyikkel, hibátlanul - kivéve a ps4et: az 8-ból kettővel ad képet, ha a tv1-re dugom közvetve. de ott is be-bevillan a kép néha. ha a pc nem megy, gyakrabban (WTF?!?!?!?), sőt most estére má kvázi használhatatlan.
switchen keresztül inkább nincs képe, de néha bevillan a ps menüje.... oké, ezt elfogadom, gyengül a jel (csak a ps4é), nademégis... ha az aktiv(!) splitterbe dugom a péest, akkor is gázoskodik.
a ps4 a tv2 oldalsó hdmi kimenetén perfekt, stabil jellel megy. hátsó hdmikben 'mode not supported'. pana plazma, az is japán, fenn se akadok ezen.

- miért nem dobtak az amcsik 77x nagyobb bombát ezekre a fasz szigetlakó bennszülött seggekre?!?!?!
- miért nem mosta el a gecibe őket a cunami? miért nem vált már régen atomtemetővé az egész??!?!

lehiggadva: ötlete valakinek?

amit viszont megnyertem a mai baszkódással: a többi konzolhoz bekalibráltam az lcdtévét, most mindegyikkel minden ok, sokkal jobb a feketém, mint az elmult 1 évben (amióta egyszer szétcsesztem a perfekt rendszert) és a színek is igen hasonlatosak a plazmáéhoz. csak az a kurva pléhsztésün... azon is agyalok, hogy veszek egy slimet, hátha.... :falbav:
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #13123 2016.11.26. 20:37

arty írta:ha én anno a jövőbe láttam volna.............. ;)

---

ma egész nap (de tényleg! reggel 10 óta dugok, minimális játék mellett) próbáltam megoldani a kábelezést, ami a felujitáskor szét lett cseszve...
- pc megy tv1-be
- 4 konzol megy 4portos hdmi switchbe, ami megy hdcp-mentesítő hdmi splitter1-be, ami megy hdmi splitter2-be -> így kap képet tv1, tv2 és hdmicapturekártya, hdcp mentesen.
- a legnagyobb gond a kibebaszott ps4el van: tv1-en sokszor elmegy a kép, tv2n néha megy el a kép, capture kártyába má be se próbálkoztam vele...
- ugye ez az egy eszközöm van, amiből nem tudok uncompressed pcm 5.1-et sem kifacsarni...

van itthon 8(!!!) db hdmi kábel, mindenféle hossz és minőség.
minden eszköz megy mindegyikkel, hibátlanul - kivéve a ps4et: az 8-ból kettővel ad képet, ha a tv1-re dugom közvetve. de ott is be-bevillan a kép néha. ha a pc nem megy, gyakrabban (WTF?!?!?!?), sőt most estére má kvázi használhatatlan.
switchen keresztül inkább nincs képe, de néha bevillan a ps menüje.... oké, ezt elfogadom, gyengül a jel (csak a ps4é), nademégis... ha az aktiv(!) splitterbe dugom a péest, akkor is gázoskodik.
a ps4 a tv2 oldalsó hdmi kimenetén perfekt, stabil jellel megy. hátsó hdmikben 'mode not supported'. pana plazma, az is japán, fenn se akadok ezen.

- miért nem dobtak az amcsik 77x nagyobb bombát ezekre a fasz szigetlakó bennszülött seggekre?!?!?!
- miért nem mosta el a gecibe őket a cunami? miért nem vált már régen atomtemetővé az egész??!?!

lehiggadva: ötlete valakinek?

amit viszont megnyertem a mai baszkódással: a többi konzolhoz bekalibráltam az lcdtévét, most mindegyikkel minden ok, sokkal jobb a feketém, mint az elmult 1 évben (amióta egyszer szétcsesztem a perfekt rendszert) és a színek is igen hasonlatosak a plazmáéhoz. csak az a kurva pléhsztésün... azon is agyalok, hogy veszek egy slimet, hátha.... :falbav:
Csak a PRO.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #13124 2016.11.26. 20:38

arty írta:lehiggadva: ötlete valakinek?

amit viszont megnyertem a mai baszkódással: a többi konzolhoz bekalibráltam az lcdtévét, most mindegyikkel minden ok, sokkal jobb a feketém, mint az elmult 1 évben (amióta egyszer szétcsesztem a perfekt rendszert) és a színek is igen hasonlatosak a plazmáéhoz. csak az a kurva pléhsztésün... azon is agyalok, hogy veszek egy slimet, hátha.... :falbav:
Egészen eddigi életem során sikerült elkerülnöm a HDMI switch alkalmazását. Sőt, alapvetően bármilyen elosztóét, ami nem a 220V hálózati. Inkább átdugok valamit, de ezt a szopást én nem vállalom be.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #13125 2016.11.26. 20:39

arty írta::arty rage:
Pedig valaki azt mondta, hogy a konzol a felhőtlen szórakozás, hiszen nem kell baszakodni, meg trábülshútolni vele. :fejvakaras:
Avatar
arty

Hozzászólás #13126 2016.11.26. 20:53

TasManXT írta:Csak a PRO.
Jah, tuti problémamentesebb lenne minden a HDR és a 4K esetén, olvastam pár cikket a témában, de az esgén is van aki szopózik.
A többiek meg vagy mázlisták/fullhádésok/hdrmentesek vagy ami valószínűbb, hogy fingjuk nincs az egészhez, van kép azt jóvan.

DanielT írta:Egészen eddigi életem során sikerült elkerülnöm a HDMI switch alkalmazását. Sőt, alapvetően bármilyen elosztóét, ami nem a 220V hálózati. Inkább átdugok valamit, de ezt a szopást én nem vállalom be.
Akkor te nem is éltél igazán! :D
Amugy mindenféle extra nélkül, ps4 hdmikábel tv is nagyon necc - 8-ból két kábellel megy?! Azokkal se perfekt? A pécé befolyásolja a képet? Másik tévén meg okés? Ott is csak az oldalhdmiben? WTF?

benőmenő írta:Pedig valaki azt mondta, hogy a konzol a felhőtlen szórakozás, hiszen nem kell baszakodni, meg trábülshútolni vele. :fejvakaras:
Kínai fröccsöntött műszaki cuccok, 2016-ban. Mindennel és bármivel szopsz :)
Amugy ez a setup a felújítás előtt működött, noha a "kalibrálgatással" már régen foglalkozni akartam, szal ma mindenképp szétk*rtam volna az egészet :(

Nem akarok új tévét venni, a pisit kivéve most jól összeállt minden :((
Avatar
Moby

Hozzászólás #13127 2016.11.26. 21:08

arty írta:tldr szopástenger
Mondom mi a baj: valamelyik cuccod (vélhetően a switch) nem kap tápot. Nemtom megmondani ménem, de nem(elfelejtettedbedugni/meghaltatápja/faszomtudja). Most csak a hdmi-kről kap tápot, ami kevés. A ps4-é meg gecire. Az enyémet életben sem tudja tartani. A pécé igen, de ha elmegy aludni, akkor gameover. Táp nélkül persze. Tápolom ezen okból kifolyólag. Deamúgy egy normális (egyúttal drága) mátrix kőne neked.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #13128 2016.11.26. 21:27

Na, egy DOTT is beugrott a szélen, hátha mást is érdekel:

Avatar
arty

Hozzászólás #13129 2016.11.26. 21:54

Moby írta:Deamúgy egy normális (egyúttal drága) mátrix kőne neked.
ezekből a drága az nagyondrága :(

amit adtál, az ugye jó, mert mechanikus (bár a bajai is valszeg ebből adódnak) és fullpasszív. és az addig oké is, hogy annyira begyengiti a pées fosgyenge jelét, hogy így az már nem megy át... de a ps a tévére dugva mérnemmegy? pontosabban miért csak megyeget? a péesben nem halhatott meg valami?

mivel a panán egy kábellel megy ez a fos, tuti a szervizeseknél is menne :(((
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #13130 2016.11.27. 00:20

Végre behúztam az ori definitive edition-t, most csak 10 EUR.
Ja, és van 2 jó film is a moziban, Arrival, és Éjszakai ragadozók. Utóbbi szinte tökéletes. Ráadásul csak feliratosan játszák őket, így még a szar szinkron sem tehetett keresztbe! :eljen:
Avatar
Mekee

Hozzászólás #13131 2016.11.27. 11:55

DanielT írta:Kitartást a felújításhoz és dobj hozzá az eredeti terv végső utáni hatéridejéhez 3 hónapot. :D

A JC3-at holnap próbálom ki Szarasztím sharinggel (már installálva), sale-n én a Shardlightot vettem eddig csak.
Nem aggódok, a gép már a ahelyén, a többi ráér ! :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #13132 2016.11.27. 12:50

Na kipróbáltam a JC3-at.

A kontroller támogatást 1 év után se tették rendbe, ahogy olvasom az előzményeket, mert restartolni kell a gépet, annyira kinyírja a Bone adaptert, nálam is ez van.

Nyomtam billegérrel, amíg az első nagy misszió 99%-nál a pokoli irányítás (heli) meghaltam. Altf4.

De a vertikális-própecs fasza, 1080 ultrán downclockolva alszik a GPU, legalább 1440p kell, hogy az órajelet felemelje és 50% fölé menjen a terhelés.
Avatar
Mekee

Hozzászólás #13133 2016.11.27. 13:14

DanielT írta:Na kipróbáltam a JC3-at.

A kontroller támogatást 1 év után se tették rendbe, ahogy olvasom az előzményeket, mert restartolni kell a gépet, annyira kinyírja a Bone adaptert, nálam is ez van.

Nyomtam billegérrel, amíg az első nagy misszió 99%-nál a pokoli irányítás (heli) meghaltam. Altf4.

De a vertikális-própecs fasza, 1080 ultrán downclockolva alszik a GPU, legalább 1440p kell, hogy az órajelet felemelje és 50% fölé menjen a terhelés.
He? Én elinditottam és minden problematika nélkül ment a kontroller. Bár ez vezetékes 360 kontroller, amit mostmár szépenlassan leváltok egy wireless One-osra
Avatar
DanielT

Hozzászólás #13134 2016.11.27. 14:07

Mekee írta:Bár ez vezetékes 360 kontroller
Ugye. Na, azzal nincs gond.
Avatar
Mekee

Hozzászólás #13135 2016.11.27. 16:04

DanielT írta:Ugye. Na, azzal nincs gond.
Ez fel is merült, hogy csak a gyári stick-el megy a cucc amugy? Mer van itthon egy elfekvőben, ha nemmegy, akkor meg olyan bundle-t veszek amihez adnak
Avatar
DanielT

Hozzászólás #13136 2016.11.27. 16:40

Mekee írta:Ez fel is merült, hogy csak a gyári stick-el megy a cucc amugy? Mer van itthon egy elfekvőben, ha nemmegy, akkor meg olyan bundle-t veszek amihez adnak
Ezt nemigen tudom értelmezni. Gyári Bone stickem van. Baszik működni.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #13137 2016.11.27. 17:25

DanielT írta:Ezt nemigen tudom értelmezni. Gyári Bone stickem van. Baszik működni.
De miért is nem működik? Van másnál is ilyen? Vagy ez a mOby által említett Win 10-cseszés?

Azt hinné naivan az ember, hogy elég, ha wireless a PC észleli a kontrollert, és akkor mindegy, hogy vezetékes-e vagy sem.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #13138 2016.11.27. 17:44

Zóanagyvarázsló írta:De miért is nem működik? Van másnál is ilyen? Vagy ez a mOby által említett Win 10-cseszés?

Azt hinné naivan az ember, hogy elég, ha wireless a PC észleli a kontrollert, és akkor mindegy, hogy vezetékes-e vagy sem.
Kifejezetten a JC3-nak van baja a wireless bone kontrollerrel, mégpedig az online szerver miatt, amire bejelentkezik a játék az elején. Valami network adapternek érzékeli és totál elcseszi, fórumon olvastam. Van akinek működik úgy, hogy csak akkor indítja a kontrollert, amikor már a menüben van a játék. Nekem ez se segített, bár egyszer valamiért működött, ki tudja milyen kombinációban. B@sszák meg.
Avatar
Mekee

Hozzászólás #13139 2016.11.27. 18:24

DanielT írta:Ezt nemigen tudom értelmezni. Gyári Bone stickem van. Baszik működni.
Hát ez volt a kérdés. Mert valahol valamit olvastam, hogy más stick-el is megy
Avatar
insp

Hozzászólás #13140 2016.11.27. 19:59

DanielT írta:Kifejezetten a JC3-nak van baja a wireless bone kontrollerrel, mégpedig az online szerver miatt, amire bejelentkezik a játék az elején. Valami network adapternek érzékeli és totál elcseszi, fórumon olvastam. Van akinek működik úgy, hogy csak akkor indítja a kontrollert, amikor már a menüben van a játék. Nekem ez se segített, bár egyszer valamiért működött, ki tudja milyen kombinációban. B@sszák meg.

Wireless bone controllerrel egyetlen dologra kell csak figyelni:

Olyan USB portba kell dugni, ami "tolt" is. Ha nem olyanban van, olyankor nem latja "stabilan" a stick a controllert.
Avatar
arty

Hozzászólás #13141 2016.11.27. 20:17

DanielT írta:A kontroller támogatást 1 év után se tették rendbe
Namondom, nálam csak nem lesz gond... a főképernyőig nem jutottam el, kékképernyő.
Másodszor a loading profilenál rezetelt(!) a gép. Harmadszor kihuztam az adaptert és a 360assal nyomtam 3-4 órát.

:/

(a 60 frém meg addig 60, amig nem megyek helivel egy nagyobb bázis ellen... :D viszont ott is kb 10x annyi a frémem, mint konzolon volt :( )
Avatar
DanielT

Hozzászólás #13142 2016.11.28. 16:36

Már értem, hogy miért checkerboard, csak eddig nem demonstrálták elég jól! Szerencsére az Ubira lehet számítani. :)

Kép
Avatar
DanielT

Hozzászólás #13143 2016.11.28. 16:54

"The PC version of Resident Evil 7 will support both 4K resolutions and HDR.

In addition, Resident Evil 7 will support cross-saving between the PC and Xbox One, and will be also available for purchase via Microsoft's Windows Store."

Day1própecs. :eljen:

Legközelebb milyen alap dolgot kell majd bejelenteni a #Sikergenbullshitnek hála? Windows támogatás?
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #13144 2016.11.28. 17:19

DanielT írta:Legközelebb milyen alap dolgot kell majd bejelenteni a #Sikergenbullshitnek hála? Windows támogatás?
Esetleg a játékonként szabadon konfigurálható gombok, nem csak a konzol felébe kerülő elitprő kontrolleren. Vagy Sonyéknál a username átírása. :nezze:
Ha nagyon vadulni akarunk, akkor muliplayer havidíj nélkül? :banplz:
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #13145 2016.11.28. 21:13

Vetten egy játékot a gyerekeknek (Abzu). Hangot hangkártyán küldve nem szaggat, hangot NVidia HDMI-n küldve szaggat, mint a rosseb. Ha a játékot úgy indítom, hogy mellette egy másik hangot játszok le (pl. valami MP3 zenét), akkor HDMI-n keresztül sem gáz.
Akkora egy moslék platform ez, mint az állat.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #13146 2016.11.28. 21:22

aabyssx írta:Vetten egy játékot a gyerekeknek (Abzu). Hangot hangkártyán küldve nem szaggat, hangot NVidia HDMI-n küldve szaggat, mint a rosseb. Ha a játékot úgy indítom, hogy mellette egy másik hangot játszok le (pl. valami MP3 zenét), akkor HDMI-n keresztül sem gáz.
Akkora egy moslék platform ez, mint az állat.
Mint. Az. Állat.

A platform. Az egész! VAGY!!!!!!!!!!!!! Esetleg a fejlesztők csesztek el valamit. Á, bár ez baromság. Csakaplatoformö.

"i changed to 24bit 44100hz, and it turned out to be ok"

Steam fórumon, két kattintásra.
Avatar
eje75

Hozzászólás #13147 2016.11.28. 21:41

aabyssx írta:Akkora egy moslék platform ez, mint az állat.
Csatolmányok
287e9c03142644331422775855_700wa_0.gif
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #13148 2016.11.28. 21:47

DanielT írta:Mint. Az. Állat.

A platform. Az egész! VAGY!!!!!!!!!!!!! Esetleg a fejlesztők csesztek el valamit. Á, bár ez baromság. Csakaplatoformö.

"i changed to 24bit 44100hz, and it turned out to be ok"

Steam fórumon, két kattintásra.
Nem működik sajnos.
És ez már a második játék, ami NVidia HDMI-n szar. Az előzőnél gugliztam vagy 2 órát mielőtt töröltem a francba.
Azt lehet még csinálni, hogy játék közben alt+tab 2x és akkor megjavul (talán). De akkora taknyolás. Hogy kinek a hibája? Fogalmam sincs. De biztos nem az enyém.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #13149 2016.11.28. 21:51

aabyssx írta:Nem működik sajnos.
És ez már a második játék, ami NVidia HDMI-n szar. Az előzőnél gugliztam vagy 2 órát mielőtt töröltem a francba.
Azt lehet még csinálni, hogy játék közben alt+tab 2x és akkor megjavul (talán). De akkora taknyolás. Hogy kinek a hibája? Fogalmam sincs. De biztos nem az enyém.
Na, hát vagy ez a szar van, vagy alternatívaként úszkálsz 30 fps-el egy másik platformon, ahol valószínűleg nem lesz hang probléma.

Ilyen ez a popszakma, semmi nem tökéletes.
Avatar
eje75

Hozzászólás #13150 2016.11.28. 21:52

Én fasz megvettem One után erre a moslék platformra is az Ori Definitive edition-t...NEKEM az art 1080p-ben is egy csoda volt, de 4k-ban úgy néz ki, hogy magam alá csinálok...ezen a foson
Avatar
arty

Hozzászólás #13151 2016.11.28. 21:58

DanielT írta:Legközelebb milyen alap dolgot kell majd bejelenteni a #Sikergenbullshitnek hála? Windows támogatás?
Érdekes, a bf1 joytámogatásának hiányán ennyire nem voltál fennakadva...
Jameraz kimaradt, nem pedig beletették + megírták, h beleteszik, oké, semmisemmi, az sokkal korrektebb! :P

DanielT írta:semmi nem tökéletes.
erre illene néha magadat is emlékeztetni, amikor a pöcéd előtt olvadozol a "platformról" :P

aabyssx írta:Akkora egy moslék platform ez, mint az állat.
Gearsofwar4 kilépett a kevés memhasználat miatt (egyszer, az eddigi 12 óra alatt!). Pedig nekem aszonták, hogy ilyen sosincsen, hogy a háttérben a virusirtóizé.... Meg az se gáz, ha a bónadaptertől kékképernyőt kapsz a játékban. Ettől ez a platform még a legeslegjobb és aki a fosfrémes bónverzát nyomja (tehát a tökmáskompromisszumszart), az egy proliparaszt :D

kékképernyő = műelit
húszfrém = pronyó
Avatar
DanielT

Hozzászólás #13152 2016.11.28. 22:18

arty írta:Érdekes, a bf1 joytámogatásának hiányán ennyire nem voltál fennakadva...
Jameraz kimaradt, nem pedig beletették + megírták, h beleteszik, oké, semmisemmi, az sokkal korrektebb! :P

erre illene néha magadat is emlékeztetni, amikor a pöcéd előtt olvadozol a "platformról" :P

Gearsofwar4 kilépett a kevés memhasználat miatt (egyszer, az eddigi 12 óra alatt!). Pedig nekem aszonták, hogy ilyen sosincsen, hogy a háttérben a virusirtóizé.... Meg az se gáz, ha a bónadaptertől kékképernyőt kapsz a játékban. Ettől ez a platform még a legeslegjobb és aki a fosfrémes bónverzát nyomja (tehát a tökmáskompromisszumszart), az egy proliparaszt :D

kékképernyő = műelit
húszfrém = pronyó
A realitás talaján állok, hidd el. A megoldható problémákat választom a lehetőségek közül.

A BF-es joy támogatás igényed nagyon cuki, csak semmi értelme, attól nem fog jobban menni.

Esetleg ajánlom helyette az Overwatch-ot, banánnal! :mf2:

phpBB [media]
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #13153 2016.11.28. 22:52

aabyssx írta:Nem működik sajnos.
És ez már a második játék, ami NVidia HDMI-n szar. Az előzőnél gugliztam vagy 2 órát mielőtt töröltem a francba.
Azt lehet még csinálni, hogy játék közben alt+tab 2x és akkor megjavul (talán). De akkora taknyolás. Hogy kinek a hibája? Fogalmam sincs. De biztos nem az enyém.
Még olcsón megúsztad. AMD-n volt olyan, hogy egymás után több driver revíziókkal egyáltalán nem ment át semmilyen hdmi hang. Szerencsére, ha így haladunk még a két szar közül sem lehet majd válogatni.
Ellenben konzolon most van a pées a random játszhatatlanul flickereződő heavy rainnel, a csodálatos psn-nel, és fosfrémmel. Az ekszbáksz önmaga paródiája, a Nintendo meg... #leáldozott

Egyébként sale-en berántottam az Undertale-t és aranyos meg minden, de szvsz csak a főállású újságírók/jútyúberek nyomása miatt volt ekkora hype körülötte. Merthogy napi 8 órában önként felszipkázva nongém triplaá homokozó mételyét, azután nyilván üdítő lehet bármi, ami egy kicsit is más, de nekem mint egyszerű playernek még a dobogóra sem biztos, hogy felfért volna 2015-ben. Legalábbis az első másfél óra alapján. Ugyanis ennyit sikerült beletenni az utóbbi 4 napban. Ami azért vékonyka, mert a cod 2 single speedrun perverzkedésemmel (russian kampány már stabilan megvan 35 percen belül :zavart2: ) kellene csak versengenie, ugyanis a BF1, most parkoló pályára került a vizsgák és a kábelbeszerzés idejére.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #13154 2016.11.28. 23:17

benőmenő írta:Még olcsón megúsztad. AMD-n volt olyan, hogy egymás után több driver revíziókkal egyáltalán nem ment át semmilyen hdmi hang. Szerencsére, ha így haladunk még a két szar közül sem lehet majd válogatni.
Ellenben konzolon most van a pées a random játszhatatlanul flickereződő heavy rainnel, a csodálatos psn-nel, és fosfrémmel. Az ekszbáksz önmaga paródiája, a Nintendo meg... #leáldozott
Bánom, hogy nem vártam az RX 470-re, megkaphattam volna a nekem járó élményt. Nekem ntelnvidiával mindig van hang. Az viszont rémlik, hogy vlaami baromságot érdemes lehet eltávolítani, mert problémát okozhat, de fingomsincs, mert nem érintett.

Mondjuk nálam meg néhány játékban kép nincs :vigyor:

Spoiler
Őskövületekben, és third-party szoftverrel tudok világosságot lőnöltetni.
Ja, meg netem, bottolás után 10-15 percig, hogy alig legyen értelme az SSD-nek. Nem tudom, hogy az alaplapi (filléres Gigabyte, majdnem a bolt fizetett nekem érte) hálókártya (drivere) lehet-e az ótvar, de megoldást nem találtam rá.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #13155 2016.11.29. 06:55

Pixel-art magas fokon, Hobo Game RPG, még nincs se megjelenés, se egyéb infó néhány képen kívül.

Kép
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #13156 2016.11.29. 07:53

#csakberakomalemeztésjátszom #nincsmacera
phpBB [media]
Avatar
arty

Hozzászólás #13157 2016.11.29. 08:06

DanielT írta:A BF-es joy támogatás igényed nagyon cuki, csak semmi értelme, attól nem fog jobban menni.
Köszike, de nincs teljesytménykényszerem, az élvezetes játékhoz nekem nem a killcounter pörgése kell. Ellenben a joytámogatás pont ugyanolyan alapfeature pécén, mint a felbontásállítás. Bármelyik is marad ki egy játékból: fakéz confirmed.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #13158 2016.11.29. 08:12

arty írta:Köszike, de nincs teljesytménykényszerem, az élvezetes játékhoz nekem nem a killcounter pörgése kell. Ellenben a joytámogatás pont ugyanolyan alapfeature pécén, mint a felbontásállítás. Bármelyik is marad ki egy játékból: fakéz confirmed.
Melyik FPS-ben van joy támogatás? COD-ban lehet velük csapatni a drónokkal?

Egy totálisan kihalt/ultra-réteg irányítási metódusról beszélünk, egy olyan játékban, ahol semmi szükség nincs rá. Kormányt nem hiányolod esetleg, amikor beülsz egy járműbe?

Esetleg tankokban ezt:

Kép

:idiota:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #13159 2016.11.29. 08:56

DanielT írta:Melyik FPS-ben van joy támogatás? COD-ban lehet velük csapatni a drónokkal?
Egy totálisan kihalt/ultra-réteg irányítási metódusról beszélünk, egy olyan játékban, ahol semmi szükség nincs rá. Kormányt nem hiányolod esetleg, amikor beülsz egy járműbe?
:idiota:
Mondjuk repcsizni jó lenne, ha tudnék kontrollerrel, mert ahhoz a qck mini egérpadom sovánka. Kézenfekvő lenne a nagyobb egérpad, de az még többet elvenne az amúgy sem túl nagy íróasztalomból.
Avatar
arty

Hozzászólás #13160 2016.11.29. 09:00

benőmenő írta:#csakberakomalemeztésjátszom #nincsmacera
https://youtu.be/7rMovlvGGrg
nehogymár a tévén egy kapcsoló átbillentése macera legyen ... ennyi erővel a kalibrálás is az és az is csakapéeshez kell, pöcén jó a foskép is, stb?
ráadásul ezt jóesetben 1x csinálod meg a tévé élete folyamán...

pedig, hamár... vannak jó cikkek a hdrszopásról és hogy a sony vagy a tévégyárosok (esetleg az amd) sara-e, azt talán sose tudjuk meg :)
bár nagyon érdekelne, mit tud egy mai jó hdr-es lcd, a szopást nagyon nem kívánom - enélkül is van elég cumi, gyakorlatilag a hétvégén a teljes napom elvitte a szarakodás a jó képért (vagy a ps esetén, hogy egyáltalán legyen!)

Vissza: “Leáldozott.hu”