A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
DanielT

Hozzászólás #12811 2016.11.13. 17:07

arty írta:AMD DX4-100@120mhz, win95 logós szitázással (dupla cache). Az a fajta, ami a szart is kiverte az intel dx4-éből
Ez nem tudom melyik alternatív univerzumban történt, mert az osztálytársam DX2-66-os Intelje FOSSÁ ALÁZTA a DX4-100-amat. A Quake kb 3x futott jobban nála, ahogy minden 3D cucc, amihez floating point számítás volt a fontos.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #12812 2016.11.13. 19:49

Ma 9 éves Crysis + PRO pecs:

Kép
Avatar
arty

Hozzászólás #12813 2016.11.13. 20:56

Mekee írta:Kiprobáltam ezta Steep bétát, tolta valaki?
Jol is fut, fullon, csak a pixelscale van 1.0 n tükör. Maga a játék irányitásra elég arcade, egyszerű, ilyen csapatsz egyet azt jóvan dolog. Openworld, de a térképről bárbova ugorhatsz is mindenféle töltési idő mentesen, ujra nyomni egy challenge-et is egy gombnyomás és megy is. Mind a 4 féle sport közül gombnyomással vàlaszthatsz, és mivel egyszerű, és ésszerű a kiosztás, igy kb 10 perc kitanulni.
Graf az elég fasza, bár ejtőernyővel menve azé látni lodot rendesen. 40 ojrorol indul, no majd 20 ért szerintem behuzom.
Ilyen gyors instant csapatásnak elmegy, bár dani szerintem sirva menekülne HÓ-tól. :)
basszus, lemaradtam :( faszér nem lehet feltenni egy kikurt demot ÖRÖKRE ... timed beta mindenből, hogy rohadna meg minden kretén kiadó :( kibaszott macera.

nemrég vettem meg 360/one-ra az SSX-et, sajna ott vannak olyan eventek, ahol kötelező 10 millió pontot összekombózva lesiklani, na azokat baromira nem tudom összehozni.
itt mennyire erőltetik a kombózást? kötelező? vagy csak pontért lehet? esetleg ad boostot?
nameg sajna 30frém lett a prevgen csúcshardverein a cím, pedig ez a stílus üvölt a 60ért.
összességében nekem demó nélkül 5 eurónál nagyobb kockázatot tuti nem ér meg... de annyit majd mindenképp!
Avatar
Mekee

Hozzászólás #12814 2016.11.13. 21:33

arty írta:basszus, lemaradtam :( faszér nem lehet feltenni egy kikurt demot ÖRÖKRE ... timed beta mindenből, hogy rohadna meg minden kretén kiadó :( kibaszott macera.

nemrég vettem meg 360/one-ra az SSX-et, sajna ott vannak olyan eventek, ahol kötelező 10 millió pontot összekombózva lesiklani, na azokat baromira nem tudom összehozni.
itt mennyire erőltetik a kombózást? kötelező? vagy csak pontért lehet? esetleg ad boostot?
nameg sajna 30frém lett a prevgen csúcshardverein a cím, pedig ez a stílus üvölt a 60ért.
összességében nekem demó nélkül 5 eurónál nagyobb kockázatot tuti nem ér meg... de annyit majd mindenképp!
Nézz bele, vettem fel egy kicsit.
phpBB [media]


Nem erőltet semmit, hiszen nem attol nyilnak meg az ujabb eventek, hogy előtte mennyi aranyad van, vagy bármi. Sőt arra se kényszerit hogy megcsinálj valamit. Ha valamit aranyra csinalsz, akkor csak több pénzt vagy ruhát/felszerelést kapsz.
Kombozni meg ugyan lehet, de eléggéegyszerűsitett a dolog, ami tetszik. Felugrasz, és ha a levegőben meghuzod a davaszt akkor grab-el, a bal analoggal meg lehet nény irányba pörögni, de kb ennyi. Pontra menő futamoknál nem csak a trükkökért jár pont, hanem ha veszélyes szituba kerülsz azért is, tehát ha fák között csapatsz 100-al, azért is legalább annyit kapsz mint a teükkökért.
Sielés is jo. Bar azt annyira nemszeressem, igy azt keveset toltam, de a többi jo. Wingsuit challenge-ek kib. Nehezek tudnak lenni, de jol megcsinálták.
Nekem kellemes csalodás. Ubi játék révén sokat nem vártam, de ez valami más mint a generic ubi open játékok.
Jó hogy le se szarom hogy fut konzolon, nem is értem egy ilyen cimet hogy lehet 30-al játszani. Vagy bármit. De majd jön a própecs gondolom, hogy sub20 frémmel csekkerbórdoljon kamu 4kban. :)
Avatar
arty

Hozzászólás #12815 2016.11.13. 21:37

DanielT írta:Ez nem tudom melyik alternatív univerzumban történt, mert az osztálytársam DX2-66-os Intelje FOSSÁ ALÁZTA a DX4-100-amat. A Quake kb 3x futott jobban nála, ahogy minden 3D cucc, amihez floating point számítás volt a fontos.
Simán alázhatta az oszitársad dx2-66ja a géped, ha mondjuk korai dx4 cpud, moslék cache-s alaplapod volt, nem óverklokkoltál, edo helyett ócsó dramokkal karistoltál, stb :P

de a dx4ek még ~egyfromák voltak intel-amd vonalon (amd "másolhatta" őket)... ill. annyi, hogy a dupla l1 cache miatt az amd még jobb is volt :P
utána váltak el útjaik...

amire esetleg emlékezhetsz, hogy az amd (és a cyrix is) nemigazán tudtak versenyezni a pentiumokkal, mindenféle 5x86 és 5k86 variánsokat toltak ki a 486 foglalatokba... nem voltak rosszak, de sajna lebegőpontos teljesítményben 2-3 teljes generáción keresztül SEHOL nem voltak a penyák ellen :(

emlékszem a lanpartira, amikor nekem még csak dx4@120am volt, ahogyan legtöbbünknek, ill volt 1 haver cyrix 5x86-al, 120mhz-es volt alapon, de valami 150ig próbálta huzni, persze állandóan fagyott.... viszont rendesen lealázott minket sebességben... ahogyan őt is az egyik srác p75@120-a (amilyet később nekem is szerzett), a quake (demo?) csak nála ment vállalhatóan. sajna az évszámokra nem emlékszem :( )
Avatar
Moby

Hozzászólás #12816 2016.11.13. 21:58

arty írta:basszus, lemaradtam :(
Örülj ennek. Én sajnos kipróbáltam...
Avatar
arty

Hozzászólás #12817 2016.11.13. 22:15

Mekee írta:Nézz bele, vettem fel egy kicsit.

gémpléjempeg

Nem erőltet semmit, hiszen nem attol nyilnak meg az ujabb eventek, hogy előtte mennyi aranyad van, vagy bármi. Sőt arra se kényszerit hogy megcsinálj valamit. Ha valamit aranyra csinalsz, akkor csak több pénzt vagy ruhát/felszerelést kapsz.
Kombozni meg ugyan lehet, de eléggéegyszerűsitett a dolog, ami tetszik. Felugrasz, és ha a levegőben meghuzod a davaszt akkor grab-el, a bal analoggal meg lehet nény irányba pörögni, de kb ennyi. Pontra menő futamoknál nem csak a trükkökért jár pont, hanem ha veszélyes szituba kerülsz azért is, tehát ha fák között csapatsz 100-al, azért is legalább annyit kapsz mint a teükkökért.
Sielés is jo. Bar azt annyira nemszeressem, igy azt keveset toltam, de a többi jo. Wingsuit challenge-ek kib. Nehezek tudnak lenni, de jol megcsinálták.
Nekem kellemes csalodás. Ubi játék révén sokat nem vártam, de ez valami más mint a generic ubi open játékok.
Jó hogy le se szarom hogy fut konzolon, nem is értem egy ilyen cimet hogy lehet 30-al játszani. Vagy bármit. De majd jön a própecs gondolom, hogy sub20 frémmel csekkerbórdoljon kamu 4kban. :)
kösz a videot!! :)
hát ez nagyon nem olyan, mint amilyenre én vágynék ... ez egy openworld ( :( ) extrém-téli-sport szimulátor(!), remek grafikával, helyenként kimondottan tetszetős fizikával.
de hol vannak a valódi versenyek, a versengés, a többi síző, stb? eszméletlen kihalt az egész, olyan csiszolatlan minden - a hud, a helyszínek jelzései... és mondanám, hogy oké, béta, de pár hét és megjelenik! ez szvsz NINCS kész és nem is lesz!

30 frém ide vagy oda, számomra ezekszerint a 360as ssx überelhetetlen:

phpBB [media]


phpBB [media]


igen, ez húszezerszer árkádabb - de pörgősebb, látványosabb is.
tehát ilyesmit várnék, egyszerűbb trükközős eventekkel :D esetleg totál skippelhetőekkel :DD (amugy valamennyire skippelhetők itt is, csak ... jó volna kiaranyazni mind a 9 hegy összes eventjét :DD )
Avatar
arty

Hozzászólás #12818 2016.11.13. 22:36

arty írta:Simán alázhatta az oszitársad dx2-66ja a géped, ha mondjuk korai dx4 cpud, moslék cache-s alaplapod volt, nem óverklokkoltál, edo helyett ócsó dramokkal karistoltál, stb :P

de a dx4ek még ~egyfromák voltak intel-amd vonalon (amd "másolhatta" őket)... ill. annyi, hogy a dupla l1 cache miatt az amd még jobb is volt :P
utána váltak el útjaik...

amire esetleg emlékezhetsz, hogy az amd (és a cyrix is) nemigazán tudtak versenyezni a pentiumokkal, mindenféle 5x86 és 5k86 variánsokat toltak ki a 486 foglalatokba... nem voltak rosszak, de sajna lebegőpontos teljesítményben 2-3 teljes generáción keresztül SEHOL nem voltak a penyák ellen :(

emlékszem a lanpartira, amikor nekem még csak dx4@120am volt, ahogyan legtöbbünknek, ill volt 1 haver cyrix 5x86-al, 120mhz-es volt alapon, de valami 150ig próbálta huzni, persze állandóan fagyott.... viszont rendesen lealázott minket sebességben... ahogyan őt is az egyik srác p75@120-a (amilyet később nekem is szerzett), a quake (demo?) csak nála ment vállalhatóan. sajna az évszámokra nem emlékszem :( )
hm. incifincit mégiscsak jobb volt az intel, azonos órajelen...

http://www.vogons.org/download/file.php?id=9136&sid=ea9b6830ed03368bf1e49fb524c4f374

fpu_perf.png


az eredmények tükrében értem már, miért szaggatott a 486jainkon a quake és ment jól a penyán...
Avatar
Mekee

Hozzászólás #12819 2016.11.13. 22:56

arty írta:kösz a videot!! :)
hát ez nagyon nem olyan, mint amilyenre én vágynék ... ez egy openworld ( :( ) extrém-téli-sport szimulátor(!), remek grafikával, helyenként kimondottan tetszetős fizikával.
de hol vannak a valódi versenyek, a versengés, a többi síző, stb? eszméletlen kihalt az egész, olyan csiszolatlan minden - a hud, a helyszínek jelzései... és mondanám, hogy oké, béta, de pár hét és megjelenik! ez szvsz NINCS kész és nem is lesz!

30 frém ide vagy oda, számomra ezekszerint a 360as ssx überelhetetlen:

phpBB [media]


phpBB [media]


igen, ez húszezerszer árkádabb - de pörgősebb, látványosabb is.
tehát ilyesmit várnék, egyszerűbb trükközős eventekkel :D esetleg totál skippelhetőekkel :DD (amugy valamennyire skippelhetők itt is, csak ... jó volna kiaranyazni mind a 9 hegy összes eventjét :DD )
Jahm persze, freeride-ot toltam, eventekben többen mentek haverral vagy ai-al, és ami tetszett, hogy a térképben is láfni mindent, ugyanis kb evy free cam a térkép, playereket is latni. És nemkell el openworld-ködni az eventekhez, lehet térképből spawnolni mindegyikhez.
Ja a menü agyfasz. Az hogy kontrollerrel is egér pointert mozgatsz, azz... Meg kusza, semmot nem találtam eleinte.
Mondom, nekem egy 20ojrot max megérne.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #12820 2016.11.13. 23:00

arty írta:hm. incifincit mégiscsak jobb volt az intel, azonos órajelen...

http://www.vogons.org/download/file.php?id=9136&sid=ea9b6830ed03368bf1e49fb524c4f374

fpu_perf.png


az eredmények tükrében értem már, miért szaggatott a 486jainkon a quake és ment jól a penyán...
Jé, hogy megint az AMD javára "emlékeztél rosszul". :ravasz1: :miaz:

Az tuti, hogy játékban ennél nagyobb volt a difi az Intelek javára, mint azt a Quake-s példám is mutatja.

5x86 Cyrixom volt, a legszarabb procim evör.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #12821 2016.11.13. 23:03

És ha már proci, akkor limit.

A fenti screenshot hatására megint feltettem a Crysis 1-et. :D És alig bírtam abbahagyni! Feladtam a korábban erőltetett kontrolleres gameplayt, ezt a verziót nem arra készítették.

A BF1 és az új COD single is förtelmes agyhalál ehhez képest, holnap meló után rohanok folytatni...

És igen, a procilimit befigyel, 1 mag olvad, a frém meg esik. :((( Majd megnézem mit lehet vele kezdeni.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #12822 2016.11.13. 23:27

DanielT írta:És ha már proci, akkor limit.

A fenti screenshot hatására megint feltettem a Crysis 1-et. :D És alig bírtam abbahagyni! Feladtam a korábban erőltetett kontrolleres gameplayt, ezt a verziót nem arra készítették.

A BF1 és az új COD single is förtelmes agyhalál ehhez képest, holnap meló után rohanok folytatni...

És igen, a procilimit befigyel, 1 mag olvad, a frém meg esik. :((( Majd megnézem mit lehet vele kezdeni.
Egyszer végiglőttem, még 2009-ben, azóta meg ahányszor belekezdtem félbemaradt, mert a lövölde része langyi, a "stealth" a láthatatlanság cheattel meg unalomhegy.
Azt mondjuk adom, hogy a bf1 kampányában a stealth erőltetése tényleg agyhalál.
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #12823 2016.11.13. 23:47

Na hát a kaby lake i3-ak szépen boostolva lesznek 4,2-re. Elég fasza belépő szintű proci lehet amd rajongóknak. :D Zen... merre jársz?
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #12824 2016.11.14. 00:00

TasManXT írta:Na hát a kaby lake i3-ak szépen boostolva lesznek 4,2-re. Elég fasza belépő szintű proci lehet amd rajongóknak. :D Zen... merre jársz?
Ezért nem is értettem ph-n, mit örömködtek, hogy a csúcs zen talán megugorja majd a haswell i5-öket, mivel a kaby lake-el egy időben lesznek piacon.
De legalább már 65k lesz egy szaros i3 is. Kösz AMD. :boxer:
Avatar
Mekee

Hozzászólás #12825 2016.11.14. 00:38

benőmenő írta:Ezért nem is értettem ph-n, mit örömködtek, hogy a csúcs zen talán megugorja majd a haswell i5-öket, mivel a kaby lake-el egy időben lesznek piacon.
De legalább már 65k lesz egy szaros i3 is. Kösz AMD. :boxer:
Ja. Hamár vga piacon is eljátszották, kár lenne félmunkát végezni...
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #12826 2016.11.14. 10:09

Mekee írta:Ja. Hamár vga piacon is eljátszották, kár lenne félmunkát végezni...
És még el is számoltam, mert a 177 dollárt váltottam és szoroztam az áfával. :'D
Valójában 177 juróval számolva 70k lesz egy i3, mint az én top haswell i5-öm. Szép új világ. Kérem a pró peccselt cián kapszulát.
Avatar
arty

Hozzászólás #12827 2016.11.14. 10:22

DanielT írta:Jé, hogy megint az AMD javára "emlékeztél rosszul". :ravasz1: :miaz:

Az tuti, hogy játékban ennél nagyobb volt a difi az Intelek javára, mint azt a Quake-s példám is mutatja.

5x86 Cyrixom volt, a legszarabb procim evör.
Biztosan nem volt nagyobb a difi, a linkelt tesztben van doom és quake eredmény is:
amd vs intel 40.2fps vs 40.8fps / 11.5fps vs 12.1fps a két játékban.

Az 5x86os cyrix 100mhz-en pedig jól bekonfigolva, jó alaplapban a p100 fpujának 64%-át hozta, a dx4eket szétgyalázta.
(ennek személyesen is tanúja voltam, ill a linkelt teszt is ezt mutatja: p100hoz viszonyitva a dx4-100: 42%, cyrix 5x86-100: 64% fpu-ban, ill. 14.3fps az említett quakeben).

Nálad valami nagyon el lehetett baszkurálva, talán az alaplap, biosbeállítások, vga-d, mittomén ;)
Avatar
arty

Hozzászólás #12828 2016.11.14. 10:22

benőmenő írta:Egyszer végiglőttem, még 2009-ben, azóta meg ahányszor belekezdtem félbemaradt, mert a lövölde része langyi, a "stealth" a láthatatlanság cheattel meg unalomhegy.
Azt mondjuk adom, hogy a bf1 kampányában a stealth erőltetése tényleg agyhalál.
Deltán nem langyi :)
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #12829 2016.11.14. 10:25

arty írta:Deltán nem langyi :)
Nem, mert ott nem is nagyon lehet mást, mint a bórin' sunyulást. :D
Avatar
Micsu

Hozzászólás #12830 2016.11.14. 10:44

arty írta:Biztosan nem volt nagyobb a difi, a linkelt tesztben van doom és quake eredmény is:
amd vs intel 40.2fps vs 40.8fps / 11.5fps vs 12.1fps a két játékban.

Az 5x86os cyrix 100mhz-en pedig jól bekonfigolva, jó alaplapban a p100 fpujának 64%-át hozta, a dx4eket szétgyalázta.
(ennek személyesen is tanúja voltam, ill a linkelt teszt is ezt mutatja: p100hoz viszonyitva a dx4-100: 42%, cyrix 5x86-100: 64% fpu-ban, ill. 14.3fps az említett quakeben).

Nálad valami nagyon el lehetett baszkurálva, talán az alaplap, biosbeállítások, vga-d, mittomén ;)
cyrixom vt nekem is, formedveny vt sok szempontbol, meg a win se ment rajta rendesen
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #12831 2016.11.14. 11:51

Micsu írta:cyrixom vt nekem is, formedveny vt sok szempontbol, meg a win se ment rajta rendesen
Az "első vasam" nekem is Cyrix volt, mert akciós volt, és azt írták rá, hogy Pentium. Az első bootolás után azonnal kikapcsoltam, ment vissza a boltba, minden költséget álltak első szóra. Aztán Intel lett belőle.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #12832 2016.11.14. 11:52

Mekee írta:Ja. Hamár vga piacon is eljátszották, kár lenne félmunkát végezni...
Mi van? A CPU-piacot cseszték el előbb.
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #12833 2016.11.14. 13:35

Zóanagyvarázsló írta:Mi van? A CPU-piacot cseszték el előbb.
Igazából ott nem csesztek el semmit, mert nem volt mit kiadni. :taps:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #12834 2016.11.14. 14:40

TasManXT írta:Igazából ott nem csesztek el semmit, mert nem volt mit kiadni. :taps:
Nem csesztek el semmit, csak állandóan gondjuk van a gyártással, utána meg nincs olyan sw, ami kihasználná a várakozáson alul teljesítő vasukat. :zavart2:
A bulldozer messze elmaradt a célzott órajelektől, de legalább a programok sem igényelték a nagyszámú fizikai "magokat".
Most a polarisból nem tudtak eleget legyárttatni (talán ez mostanra normalizálódott), és a legtöbb dx12-es cím szimpla fosport.
Avatar
arty

Hozzászólás #12835 2016.11.14. 15:29

namegugye ők szállították a potens terméket, csak ugye az intel is nvidiásan játszik ... a juzer meg hülye. szokásos sztori, álá gpu biznisz...
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #12836 2016.11.14. 15:38

arty írta:namegugye ők szállították a potens terméket, csak ugye az intel is nvidiásan játszik ... a juzer meg hülye. szokásos sztori, álá gpu biznisz...
Én vártam 2015-ig a 2009-ben vásárolt phenom 2 leváltásával. Csak nem jött az a nagyonpotens termék.
Pontosabban jött, csak Intel 2500k-nak hívták, én hülye meg nem váltottam.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #12837 2016.11.14. 16:00

arty írta:namegugye ők szállították a potens terméket, csak ugye az intel is nvidiásan játszik ... a juzer meg hülye. szokásos sztori, álá gpu biznisz...
Utólag már bele sem merek gondolni, hogy milyen érzés lehetett neked, amikor az Intelszétalázó Cyrixet is bedózerolta a userek hülyesége... Látod én is, meg Zó is hülyék voltunk. ;( Vagy rosszul konfigoltuk be!

Elnézést, hogy feltéptem a sebeket! :idiota:
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #12838 2016.11.14. 16:34

van ebben az uj diszhonoralt 2-ben is valami 4K übersampling a hatterben, vagy mi az atyauristenert esik be 45-50 fremre GTX 1070-en (videokat neztem).
lofasz ez a jatek, 200 fremmel kene suhannia.

lassacskan felturjak a gepigenyt a jatekoknal (0 graf fejlödes mellett), hogy "elavulhassanak" a videokarik... mehh
Avatar
Guardian Hero

Hozzászólás #12839 2016.11.14. 16:43

SlickAdam írta:van ebben az uj diszhonoralt 2-ben is valami 4K übersampling a hatterben, vagy mi az atyauristenert esik be 45-50 fremre GTX 1070-en (videokat neztem).
lofasz ez a jatek, 200 fremmel kene suhannia.

lassacskan felturjak a gepigenyt a jatekoknal (0 graf fejlödes mellett), hogy "elavulhassanak" a videokarik... mehh


Üdv a pc világban... Ez megy 20 éve.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #12840 2016.11.14. 16:54

DanielT írta:Utólag már bele sem merek gondolni, hogy milyen érzés lehetett neked, amikor az Intelszétalázó Cyrixet is bedózerolta a userek hülyesége... Látod én is, meg Zó is hülyék voltunk. ;( Vagy rosszul konfigoltuk be!

Elnézést, hogy feltéptem a sebeket! :idiota:
meg én is hülye voltam, meg mindenki az volt , aki nekem konfigolta meg összerakta is, értett egyáltalán vki hozzá?

szar vót az de mind1 :)
Avatar
Micsu

Hozzászólás #12841 2016.11.14. 16:54

Guardian Hero írta:Üdv a pc világban... Ez megy 20 éve.
http://www.pcgamer.com/why-dishonored-2-is-running-so-poorly/

civ6 jófut, más most érdekel vkit egyáltalán?
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #12842 2016.11.14. 17:13

Micsu írta:"...the Void engine used for Dishonored 2 is based on id Tech 5 as far as I can tell (and not the newer id Tech 6 that's used in Doom)."
És meg is van a válasz miért egy bugyogó foskupac a PC verza.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #12843 2016.11.14. 17:22

benőmenő írta:És meg is van a válasz miért egy bugyogó foskupac a PC verza.
Mé' tán a própecses/nélküli konzolos tükörfrémmel suhan? Nem is létezik az az opció, még elméleti síkon sem, amit most hiányolnak pc-n.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #12844 2016.11.14. 17:58

DanielT írta:Mé' tán a própecses/nélküli konzolos tükörfrémmel suhan? Nem is létezik az az opció, még elméleti síkon sem, amit most hiányolnak pc-n.
Avagy: "Igazán finom ez a szar, mert a szomszéd elé még büdösebb kupac jutott."
Amit én PC-n láttam az idTech 5-ből az bőven elég indok ahhoz, hogy meg se forduljon a fejemben még egy játékért akár egy rohadt fillért is adni, aminek köze van hozzá.
Merthogy nem elméleti síkon ezzel a screenshottal tudom ezt a kókány retket összefoglalni:
WolfNewOrder_x64_2016_01_09_18_45_26_689.jpg
Avatar
Moby

Hozzászólás #12845 2016.11.14. 18:34

Nem ezt tukmálta itt eje, hogy mennyire olcsó? Fú de kellett volna még a mafia mellé ez is. Mint szar a zsebbe. :)
Avatar
Botond

Hozzászólás #12846 2016.11.14. 19:12

Moby írta:Nem ezt tukmálta itt eje, hogy mennyire olcsó? Fú de kellett volna még a mafia mellé ez is. Mint szar a zsebbe. :)
Az az első rész vót! :)
Amúgy gyerekeknek belengettem, hogy nem tetszik, hogy minden este megy a tvben a mese a vacsora mellé, szóval tvmentes napok lesznek. Lányom (másodikos) ellenlépéseket tett. Elment ma a sulikönyvtárba és kivett egy könyvet és elkezdte olvasni. Állam leesett és elgurult...
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #12847 2016.11.14. 19:46

Botond írta:Az az első rész vót! :)
Amúgy gyerekeknek belengettem, hogy nem tetszik, hogy minden este megy a tvben a mese a vacsora mellé, szóval tvmentes napok lesznek. Lányom (másodikos) ellenlépéseket tett. Elment ma a sulikönyvtárba és kivett egy könyvet és elkezdte olvasni. Állam leesett és elgurult...
A második részre írta, de megemlítve, hogy jár hozzá az első részből is a definitív.

A gyermeknevelési tippeket meg jegyzetelem, de főleg az érdekel, mi kell ahhoz, hogy i7-tel állítson haza, és be is szerelje nekem :banplz: (Könyv, pff, több van itthon szerintem, mint bármelyik sulikönyvtárban. Vagy bármelyik steamesben :hehe:)
Avatar
Moby

Hozzászólás #12848 2016.11.14. 20:01

Botond írta:Az az első rész vót! :)
Nem lehetett, az megvan nekem is(deminek...) :)
Avatar
Botond

Hozzászólás #12849 2016.11.14. 20:10

Zóanagyvarázsló írta:A második részre írta, de megemlítve, hogy jár hozzá az első részből is a definitív.

A gyermeknevelési tippeket meg jegyzetelem, de főleg az érdekel, mi kell ahhoz, hogy i7-tel állítson haza, és be is szerelje nekem :banplz: (Könyv, pff, több van itthon szerintem, mint bármelyik sulikönyvtárban. Vagy bármelyik steamesben :hehe:)
Kezdésnek egy i7es. Veszel neki egy párat, elviszed azokkal suliba/oviba és egyet talán hazahoz, kis szerencsével be is szereli. Problem solved!
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #12850 2016.11.14. 21:12

AMD driver rovat vol. sok:
Mivel kiemeltem, hogy milyen jó hogy nem downclockolja magát a kártya bf1 közben, természetesen a rákövetkező driverrel sikeresen el is szarták.
Majd most a 6.11.3-as hotfixszel ismét az általam megadott órajelen megy a titkárnőgpu. #kompetenstermék
Avatar
eje75

Hozzászólás #12851 2016.11.14. 22:44

Moby írta:Nem ezt tukmálta itt eje, hogy mennyire olcsó? Fú de kellett volna még a mafia mellé ez is. Mint szar a zsebbe. :)
Ne nézz annyi zsoze-t...most mit mondjak? 1080-on jól fut, és Én élvezem, szerintem jó játék! Különben is! Nem a konzolos haverjaiddal kellene most lenned, hogy nekik is felállítsd? :nyes: :nyes:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #12852 2016.11.14. 22:57

Moby írta:Nem ezt tukmálta itt eje, hogy mennyire olcsó? Fú de kellett volna még a mafia mellé ez is. Mint szar a zsebbe. :)
nade majd a wacsdogz 2
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #12853 2016.11.14. 23:20

Ma megjött a Steam Controller, kipróbáltam. Nagyon hevenyészett, nagyon első benyomások következnek.

- szépen telepítette magát gond nélkül, ahogy kell
- kipróbáltam egy korábban DS4-gyel játszott játékban (Shadow Complex), alapból játszhatatlan borzalom
- böngészni kurva jó (jobb mint a DS4 tapija vagy third-partyval belőtt kontroller)
- sok lehetőség lesz benne, legalábbis a gombokat (kétállású ravaszok, alján az "oldalsó egérgombok"), módváltásokat illeti
- stratégiákkal majd kipróbálom, de kb. nyomtathatok layoutot, mire megtanulom (persze használtam már billentyűzetként külső szoftverrel a DS4-et is, de hagyományos third-person játéknál a megszokott irányítást idézi emg az ember, az könnyen tanulható)
- óccó érzete van, de nem vészes
- fura kézbefogni a DS4 után, de szokhatónak tűnik
- a "D-pad" és az ABXY mondjuk kevésbé
- a wireless többnyire okés, de néha kiírja, hogy nem az igazi, és ilyenkor laggol is, majd megszakad, és eltart egy darabig, mire összekapja magát (Slick, mi a tököm ez?)

Szóval értelmes verdikt soká lesz, mert ezt még tanulni és gányolni kell világba, ami eddig sem volt titok.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #12854 2016.11.14. 23:26

A haptic feedback meg tényleg ez:

KépSzóval nem is rossz :zavart1:
Avatar
Moby

Hozzászólás #12855 2016.11.14. 23:59

Micsu írta:nade majd a wacsdogz 2
Az is annyira van kész, hogy a eurogamer egyelőre a reviewt se teszi ki. :eljen:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #12856 2016.11.15. 00:39

úgy látszik manapság már csak az indie játékokat készítik el megjelenéskor normálisra persze itt se mindegyikre gondolok :)
Avatar
arty

Hozzászólás #12857 2016.11.15. 00:48

benőmenő írta:Én vártam 2015-ig a 2009-ben vásárolt phenom 2 leváltásával. Csak nem jött az a nagyonpotens termék.
Pontosabban jött, csak Intel 2500k-nak hívták, én hülye meg nem váltottam.
Jahogy te most asszed ez a hajó nem 2003-2005 környékén ment el? ;) Sajna de. Utána a phenomot még bemákolták, noha eladásokat a faszasága ellenére se hozott.
Avatar
arty

Hozzászólás #12858 2016.11.15. 00:51

DanielT írta:Utólag már bele sem merek gondolni, hogy milyen érzés lehetett neked, amikor az Intelszétalázó Cyrixet is bedózerolta a userek hülyesége... Látod én is, meg Zó is hülyék voltunk. ;( Vagy rosszul konfigoltuk be!

Elnézést, hogy feltéptem a sebeket! :idiota:
A cyrix sajna a 6x86ba belebukott, nem volt tőkéje, hogy egy mellément arhitekturát kiheverjenek :( Kb mintha az intel belebukott volna a p4be vagy p4dualcoreba... nekik sajna akkora tartalékok vannak a hülyejuzerek miatt, hogy belegondolni is szörnyű.

Amugy miért elképzelhetetlen, hogy szarul volt belőve a cyrixotok? fosram, fosalaplap, fosvga...? nem volt az anno annyira egyértelmü.
illetve abba bele se gondolok, hogy a pentium133-hoz mértétek és aszittétek olyan kaptok negyedáron....
Avatar
arty

Hozzászólás #12859 2016.11.15. 00:52

DanielT írta:Mé' tán a própecses/nélküli konzolos tükörfrémmel suhan? Nem is létezik az az opció, még elméleti síkon sem, amit most hiányolnak pc-n.
de azé az se mindegy, hogy valami 80ezerér' húgy vagy 300ért :P
Avatar
arty

Hozzászólás #12860 2016.11.15. 01:00

arty írta:A cyrix sajna a 6x86ba belebukott, nem volt tőkéje, hogy egy mellément arhitekturát kiheverjenek :( Kb mintha az intel belebukott volna a p4be vagy p4dualcoreba... nekik sajna akkora tartalékok vannak a hülyejuzerek miatt, hogy belegondolni is szörnyű.

Amugy miért elképzelhetetlen, hogy szarul volt belőve a cyrixotok? fosram, fosalaplap, fosvga...? nem volt az anno annyira egyértelmü.
illetve abba bele se gondolok, hogy a pentium133-hoz mértétek és aszittétek olyan kaptok negyedáron....
engem pl első pécémmel/486ommal ugy átbasztak, ahogy kell. valami cachementes, U-val kezdődő nevú chipsetes, márkátlan retek volt a csodaáemdé alatt, pár hónap után a szarperformansz miatt csere, majd akkor már edoram és ... SUHANT! (aztán a cyrix 5x86ok mellett meg má sz*rt sem értem)

belenyultam még abba is, h az ARK Logic 1000 vesás kártyám s3 triora cseréltem és... kissé instabil lettem 40mhzen :(
aztán abból is edós, V+ verza, az má ment.
internet előtti világ... kemény leckéket tanított :(

---

kicsit rácsavarodtam béefre, eddig az ment :)
moslékszar vagyok továbbra is, de olyan csapatjáték van, olyan hangulat, mintha igazi háborúban lennénk, kádé le van szarva :)
Avatar
arty

Hozzászólás #12861 2016.11.15. 01:32

fh3_454treg.jpg

és még mindíg nem kezdtem neki :/
Avatar
DanielT

Hozzászólás #12862 2016.11.15. 08:13

arty írta:Amugy miért elképzelhetetlen, hogy szarul volt belőve a cyrixotok? fosram, fosalaplap, fosvga...? nem volt az anno annyira egyértelmü.
illetve abba bele se gondolok, hogy a pentium133-hoz mértétek és aszittétek olyan kaptok negyedáron....
Tehát a Cyrixom és az AMD-m is pont szarul volt konfigolva, a haver Intelje meg pont nem? Meg az én utána jövő gépeim is hozták amit kellett, beleértve a sok-sok AMD-t... Pont ebben a korszakban, amikor az azonos nevű klónproci gyártás volt a divat, akkor volt a konfigolás a hibás? Hát lehet, de szerintem nem.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #12863 2016.11.15. 08:15

arty írta:kicsit rácsavarodtam béefre, eddig az ment :)
moslékszar vagyok továbbra is, de olyan csapatjáték van, olyan hangulat, mintha igazi háborúban lennénk, kádé le van szarva :)
Végülis csak tizenhétezerszer mondtuk, hogy a csapatjáték a lényeg és egyedül ne told. A gyakorlattal pedig még te is lehetsz jobb. Á, miket beszélek... :banplz:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #12864 2016.11.15. 08:18

arty írta:
fh3_454treg.jpg

és még mindíg nem kezdtem neki :/
Itt kellett volna megállnom vele, a csini képeknél. Ezeket legalább lehet úgy nézni, hogy nem kell értük Sopronig utaznom.
Avatar
arty

Hozzászólás #12865 2016.11.15. 08:27

DanielT írta:Tehát a Cyrixom és az AMD-m is pont szarul volt konfigolva, a haver Intelje meg pont nem? Meg az én utána jövő gépeim is hozták amit kellett, beleértve a sok-sok AMD-t... Pont ebben a korszakban, amikor az azonos nevű klónproci gyártás volt a divat, akkor volt a konfigolás a hibás? Hát lehet, de szerintem nem.
Nemtom. Biztosat akkor tudnánk, ha az akkori gépedbe most beletennénk egy intel dx4-100at. A linkelt teszt nem hiszem h hazudik, a net egyik legnagyobb 486-retró fórumáról van :) (és egybevág az emlékeimmel. majdnem :D )

DanielT írta:Végülis csak tizenhétezerszer mondtuk, hogy a csapatjáték a lényeg és egyedül ne told. A gyakorlattal pedig még te is lehetsz jobb. Á, miket beszélek... :banplz:
De én anno a bf3at is csapattal kezdtem, de iszonyat görcsösen nyomtam - haltam, haltunk, csapatban, örjöngtünk, feladtuk, hagytuk a picsába - mondván ez nem béef2. És tényleg nem és ezzel iszonyat nehéz volt megbarátkozni... kellett majd' 5 év :)
Avatar
arty

Hozzászólás #12866 2016.11.15. 08:33

arty írta:De én anno a bf3at is csapattal kezdtem, de iszonyat görcsösen nyomtam - haltam, haltunk, csapatban, örjöngtünk, feladtuk, hagytuk a picsába - mondván ez nem béef2. És tényleg nem és ezzel iszonyat nehéz volt megbarátkozni... kellett majd' 5 év :)
Hja és ami még lényeges: mostanra van acw-r fegyóm, tegnap lett rá optika is. Van DAO-m, az is nagyon sokat dobott a játékon. De végülis már ezek előtt, pár hónapja is jó volt, csak akkor a netem még keresztbe tett. Ellenben az eredményesség csak a felszereléssel jön, alapszoldzsához akkora skill kéne, ami nekem sosevót.
Avatar
kigyi

Hozzászólás #12867 2016.11.15. 08:59

arty írta:Hja és ami még lényeges: mostanra van acw-r fegyóm, tegnap lett rá optika is. Van DAO-m, az is nagyon sokat dobott a játékon. De végülis már ezek előtt, pár hónapja is jó volt, csak akkor a netem még keresztbe tett. Ellenben az eredményesség csak a felszereléssel jön, alapszoldzsához akkora skill kéne, ami nekem sosevót.
Én még a stock cuccokkal nyomom egyenlőre az unlockolt darabokat nem vettem kézbe csak 1-2 killre a földről amikor úgy volt kedvem :D Mondjuk úgy pozitív a KD-m, hogy nem is nagyon érdekel, mert CQ-t nyomok csak :D
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #12868 2016.11.15. 09:30

Örülök, hogy Arty végre megvilágosodott. :taps:
A K/D hajszolásnak főleg tdm-ben, scavengerben, meg még gunmasterben van nagy jelentősége.
Conquesten úgyis a zászlóhúzásra meg az objektive-re kapod a rengeteg pontot.

Ma viszont BF1 patch, szóval can't w8!
Sajnos a tepsi pályákon ez nem fog változtatni. :(
Avatar
DanielT

Hozzászólás #12869 2016.11.15. 09:42

A prioritások ugye. .

"It's 1800p, it's checkerboarding, and in stress points it runs slower than the same game running on the standard PS4 :/"

phpBB [media]
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #12870 2016.11.15. 10:30

Zóanagyvarázsló írta:Ma megjött a Steam Controller, kipróbáltam. Nagyon hevenyészett, nagyon első benyomások következnek.

- szépen telepítette magát gond nélkül, ahogy kell
- kipróbáltam egy korábban DS4-gyel játszott játékban (Shadow Complex), alapból játszhatatlan borzalom
- böngészni kurva jó (jobb mint a DS4 tapija vagy third-partyval belőtt kontroller)
- sok lehetőség lesz benne, legalábbis a gombokat (kétállású ravaszok, alján az "oldalsó egérgombok"), módváltásokat illeti
- stratégiákkal majd kipróbálom, de kb. nyomtathatok layoutot, mire megtanulom (persze használtam már billentyűzetként külső szoftverrel a DS4-et is, de hagyományos third-person játéknál a megszokott irányítást idézi emg az ember, az könnyen tanulható)
- óccó érzete van, de nem vészes
- fura kézbefogni a DS4 után, de szokhatónak tűnik
- a "D-pad" és az ABXY mondjuk kevésbé
- a wireless többnyire okés, de néha kiírja, hogy nem az igazi, és ilyenkor laggol is, majd megszakad, és eltart egy darabig, mire összekapja magát (Slick, mi a tököm ez?)

Szóval értelmes verdikt soká lesz, mert ezt még tanulni és gányolni kell világba, ami eddig sem volt titok.
jatszottam vele jopar orat, semmi baj nem volt a wireless-el... :nemtudom:
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #12871 2016.11.15. 10:41

DanielT írta:A prioritások ugye. .

"It's 1800p, it's checkerboarding, and in stress points it runs slower than the same game running on the standard PS4 :/"

hipszterköcsögökCplusplus.flv
es 1080p output mellett ez is szarabbul teljesit a PRÖ-n. örület.
Avatar
Moby

Hozzászólás #12872 2016.11.15. 11:20

SlickAdam írta:es 1080p output mellett ez is szarabbul teljesit a PRÖ-n. örület.
Ugyanaz a kód fut, mitől lenne jobb? Oric benne volt a wd 2 tesztcsapatban. Aztmondja kaptak olyan verziót tesztelésre, ami nem indult el. Meg volt náluk olyan build tesztelésre, ami jobban futott, mint a végleges. Jelezték a rengeteg problémát, meg hogy ezt így nem kéne kiengedni. Ubisoft annyit mondott, hogy majd megjelenés után peccselik...Tudtak minden hibáról, és most a eurogamert meg ilyen fal fasságokkal hitegetik. Ők a barmok, ki kéne nyomni a review pontosan arról az állapotról, amivel megveszik a userek. Ha működésképtelen, akkor avval. Kiváló állapotban van az egész ipar :eljen: Deazé a megjelent reviewkban repülnek ám a 8 meg 9 pontok, ahogy azt kell. Akárcsak a mafia3.
Avatar
Mekee

Hozzászólás #12873 2016.11.15. 11:43

Moby írta:Ugyanaz a kód fut, mitől lenne jobb? Oric benne volt a wd 2 tesztcsapatban. Aztmondja kaptak olyan verziót tesztelésre, ami nem indult el. Meg volt náluk olyan build tesztelésre, ami jobban futott, mint a végleges. Jelezték a rengeteg problémát, meg hogy ezt így nem kéne kiengedni. Ubisoft annyit mondott, hogy majd megjelenés után peccselik...Tudtak minden hibáról, és most a eurogamert meg ilyen fal fasságokkal hitegetik. Ők a barmok, ki kéne nyomni a review pontosan arról az állapotról, amivel megveszik a userek. Ha működésképtelen, akkor avval. Kiváló állapotban van az egész ipar :eljen: Deazé a megjelent reviewkban repülnek ám a 8 meg 9 pontok, ahogy azt kell. Akárcsak a mafia3.
O át persze. Kell tolni pénzt a főbb teszterek zsebébe is, hogy jo legyen. Kár lenne a minőségre pazarolni.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #12874 2016.11.15. 12:05

Moby írta:Ugyanaz a kód fut, mitől lenne jobb? Oric benne volt a wd 2 tesztcsapatban. Aztmondja kaptak olyan verziót tesztelésre, ami nem indult el. Meg volt náluk olyan build tesztelésre, ami jobban futott, mint a végleges. Jelezték a rengeteg problémát, meg hogy ezt így nem kéne kiengedni. Ubisoft annyit mondott, hogy majd megjelenés után peccselik...Tudtak minden hibáról, és most a eurogamert meg ilyen fal fasságokkal hitegetik. Ők a barmok, ki kéne nyomni a review pontosan arról az állapotról, amivel megveszik a userek. Ha működésképtelen, akkor avval. Kiváló állapotban van az egész ipar :eljen: Deazé a megjelent reviewkban repülnek ám a 8 meg 9 pontok, ahogy azt kell. Akárcsak a mafia3.
jobb? ne legyen jobb. legyen ugyanolyan.
1080p output sima PS4 es PS4 PRÖ-n.
PRÖ-n szarabbul fut. erröl beszelek. mint minap a Lasszofasz-nal is, ugyanaz a szitu.

amugy te tünjél innen, PRÖ harcos! :boxer: :puszis:

mikkel jatszol amugy? WD2-t azert behuzod remelem! tegnap vagy mikor irtad, hogy köll. kis PRÖformansz problema ne tartson vissza! :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #12875 2016.11.15. 12:34

SlickAdam írta:jobb? ne legyen jobb. legyen ugyanolyan.
1080p output sima PS4 es PS4 PRÖ-n.
PRÖ-n szarabbul fut. erröl beszelek. mint minap a Lasszofasz-nal is, ugyanaz a szitu.

amugy te tünjél innen, PRÖ harcos! :boxer: :puszis:

mikkel jatszol amugy? WD2-t azert behuzod remelem! tegnap vagy mikor irtad, hogy köll. kis PRÖformansz problema ne tartson vissza! :D
Pro+4K+HDR+Watch Dogs 2. Egy iparág öltönyöseinek nedves álmai válnak valóra. :eljen:
Avatar
Moby

Hozzászólás #12876 2016.11.15. 12:41

SlickAdam írta:jobb? ne legyen jobb. legyen ugyanolyan.
1080p output sima PS4 es PS4 PRÖ-n.
PRÖ-n szarabbul fut. erröl beszelek. mint minap a Lasszofasz-nal is, ugyanaz a szitu.

amugy te tünjél innen, PRÖ harcos! :boxer: :puszis:

mikkel jatszol amugy? WD2-t azert behuzod remelem! tegnap vagy mikor irtad, hogy köll. kis PRÖformansz problema ne tartson vissza! :D
Kell is. Ha egyszer elkészül, egy megfelelő árért meg is veszem.
Avatar
Moby

Hozzászólás #12877 2016.11.15. 12:48

SlickAdam írta:mikkel jatszol amugy?
BF1-el főleg, mellette nyomogatom a inf first ligthtot, ami ezer éve a fiókomon van. Most van hozzá higherframerate-es peccs. Nem fix60 sajnos, de ettől jobba verza ebből már aligha lesz elérhető. Egyébként elvagyok vele. Mellette a gyerekkel tovább pörgetjük a DKCR-t, most bejött mellé a LBP3 is.
Avatar
Moby

Hozzászólás #12878 2016.11.15. 13:04

A wd2-t nyilván nem ps-re veszem. A ubit ismerve két hónap múlva 800Ft lesz G2A-n, vagy hardveraprón. Lesz kupon poháralátéthez gondolom. Nem mellesleg ötvenezerszer jobban fut majd a pécés verza. TF2-t viszont megcigányolom PRÖ-re lemezen, kétezerér. Az kivételesen még ott is jól fut.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #12879 2016.11.15. 13:27

Moby írta:BF1-el főleg
Ez ugye valami kibaszott rossz vicc?
Avatar
Moby

Hozzászólás #12880 2016.11.15. 13:36

DanielT írta:Ez ugye valami kibaszott rossz vicc?
Ez megítélés kérdése, erre nem tudok válaszolni. A tényt írtam le :)

Vissza: “Leáldozott.hu”