A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
Moby

Hozzászólás #12531 2016.11.06. 09:30

benőmenő írta:Az a "for laptops" is érdekes.
A HDR-ről eddig nem sok fingom volt, de elég nagy katyvasz ez alapján.
Konkrétan ezért is szorítkoznak az "jobblesz neked tőle paraszt" szintű marketingre és az uhd prémium-féle teleshopos plecsinkre.
Nincs azzal semmi katyvasz. Segítek. A HDR alapvetően jó. Nincs vele semmi baj. Gyakorlatilag a 10 bites rgb a hdr. DE. A probléma az, hogy a gyakorlatban ennek a világon semmi, de semmi jelentőség, mert az ultragecifos lcd teknó a 8 bitnek is csak egy csökevényes részét képes megjeleníteni. SEMMIT, ismétlem SEMMIT nem profitál belőle.(nekem vannak studiómonitoraim ugyebár, na abban az ott az össze jelanalizátor, látni ugyanis gecit nem lehet semmiből egy lcd panelen). De belekúrják, mert ez kell a parasztnak. Namost, mivel a panel egy hulladékfos, ezért aztán mindenféle posztprocesszes hókuszpókusszal széjjeltúrják a gamutot meg a kontrasztot, hogy úgy tűnjön, mintha megvetted volna a csodát. Csak az egészben a legkibaszottviccesebb az, hogy mindennek az eredményét meg lehet mutatni, tökéletesen lehet prezentálni egy nonhdr kijelzőn is. Meg is nézi otthon mielőtt megveszi. És a sok istentelen agybaszott parasztban fel sem merül a kérdés, hogy ez vajon hogy lehetséges. LEL
Avatar
Moby

Hozzászólás #12532 2016.11.06. 09:45

Gecijó hírem van. Aki látja a két kép közötti különbséget, annak HDR kijelzője van, és nincs további teendője a dologgal! :banplz:
Kép
Avatar
Mekee

Hozzászólás #12533 2016.11.06. 10:30

Moby írta:Gecijó hírem van. Aki látja a két kép közötti különbséget, annak HDR kijelzője van, és nincs további teendője a dologgal! :banplz:
Kép
Ú, kösz, akkor a szifonom kijelzője biztos HDR, ennek nagyon örülök!
(De tényleg nemértem. Már ott tartunk hogy egy szoftveres pár soros szarság az egész, de ezzel akarnak eladni hw-t? Tényleg ilyen mélyen vagyunk?
Eddigi tapasztalataim szerint a hdr egyetlenegy icipici sor a sweetfx cfg fileban sokminden más mellett.)
Avatar
arty

Hozzászólás #12534 2016.11.06. 11:06

Moby írta:Érthetetlen mi szül nálad ilyen lázálmokat. A vr-hez vsynces, beton fix60fps KELL. Másképp nem működik frame reprojection. Ahhoz külön, laboratóriumi pályákat kellett építeni tamagocsiéknak. Egy szupcsi hardver, pontosabban kettő, sok tehetség, és egy kiváló vezető. Összeadták amijük van. Japánban. És megszületett. :eljen:
Iszonyúan érdekel a víár, de az oculusos haver beszámolói alapján nem a pöcés-gányolós - topikkompatibilisen értve: PC '98 szinvonalú - verzió. Azt haluztam, hogy a konzolos ilyen összedugom és megy és AAA+++ és boldogság! (nem ilyennek kellene lennie egy konzolos tömegcuccnak? oké, az első kinekt sem ilyen volt, de a második "készvan"! 2016-ra szotyiéknál is előállhatott volna, hogy kb mit és hogyan kellene...)

Hogy kevés a pixel? Az azt mondja mindenki a vivében is kevés, 120ezerér' meg túllépnék rajta, fő az immerzió :idiota:
Avatar
arty

Hozzászólás #12535 2016.11.06. 11:08

Zóanagyvarázsló írta:Rendben van, hogy a VR nagy hívószó most, ha marketingről van szó, de csinált már rá valaki sikeres terméket, amiért mindenki rohanna a csilliárdokért? (Most az, hogy Elite-ben jól működhet, ehhez kevés. majd a Star Citizen! :idiota: )
Autó- és repszimek. Ott nagyon esküdöznek rá az emberek :) Egyéb AAA viszont nincs...
Avatar
arty

Hozzászólás #12536 2016.11.06. 11:13

Mekee írta:És mit csinálsz abban a legideálisabb esetben, ha van erre egy szobád, és a max kihasználható tered? Először a kábelekben esel fel miközben bogarakat nézegetsz, vagy mi? Nemtudom elképzelni a széleskörű felhasználását. Az ilyen billiárd, vagy mittomén egy flippergép, vagy egy RTS-t nézz makettként még működhet, de mi más? Hogy fogsz vr-ben BF18-azni? Vagy uncharted 9-ezni? Vagy bármi olyan játékot játszani ami nagyobb térben játszódik mint 10négyzetméter?
Most nem kötekedésként mondom, tényleg tudni akarom te mit várnál el, mi lenne az irány?
egy időben a kontrolleres fpsjáték is lázálom volt csupán ;) aztán megoldódott, kialakult hozzá az irányító és ma a világ nagyrésze nem wsad-egérrel szenved... ( :mf2: )
Avatar
arty

Hozzászólás #12537 2016.11.06. 11:18

benőmenő írta:Volt egy baromi jó single. És rengeteg tört szerver. Ezeken a szervereken olyan smooth netplay, hogy a bf4 is max legjobb pillanataiban tud álmodni róla. Modsupport. És pure skill gameplay. Nem ilyen perkelt, scorestreak áltimét-kéttárbahalcsakmeg flamethrowerguysuit baromságok.
Szingli nem volt rossz, elismerem (azt játszottam). De a többi... mábocs... kicsit propagandaízű :) Eszembe nem jutott volna a béef 27x komplexebb gémpléjét egy ilyen kacsavadászatra cserélni.

Az eladásokat nézve (ill. a béef infantry mapjainak érthetetlen népszerűségét is számításba véve) ellenben a tömegnek "ezkell".
Avatar
kigyi

Hozzászólás #12538 2016.11.06. 11:48

arty írta:Autó- és repszimek. Ott nagyon esküdöznek rá az emberek :) Egyéb AAA viszont nincs...
Egyenlőre én is csak ezt tudom megerősíteni abban a 3 hónapban amíg teszteltem az Oculus-t csak a szimek adtak annyit hozzá, hogy arra azt mondom megérné. iRacing, LFS nagyon durván nézett ki vele, valamint a ETS2 is nagyon nagy élmény volt, de kell még bele anyag a felbontás nekem kevés így még várok a mindennapi használatával egy kicsit.
Versenyezni hihetetlen nagy élmény volt így, nagyon sokat segít abban, hogy beleélje magát az ember hiszen látja ott van benne az autóban. Minden ami körülötte van annak mérete és távolsága van és sebességérzet is meg van. Egyéb "játékokkal" il.. demókkal az volt a tapasztalatom, hogy némelyik jó-jó, de még nem álltak össze. A horrorjátékok nagyon jók, érthető módon tényleg meg tudnak ilyeszteni. Az Alien-t remegő kézzel zártam be majd azóta sem vettem le a digitális polcról. Ha lesz nagyobb felbontás és lesz rá bőven tartalom akkor tényleg érdemes lesz gondolkodni ebben is, de addig egy gazdagoknak való nesze semmi fogd meg jól.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #12539 2016.11.06. 11:54

arty írta:Szingli nem volt rossz, elismerem (azt játszottam). De a többi... mábocs... kicsit propagandaízű :) Eszembe nem jutott volna a béef 27x komplexebb gémpléjét egy ilyen kacsavadászatra cserélni.

Az eladásokat nézve (ill. a béef infantry mapjainak érthetetlen népszerűségét is számításba véve) ellenben a tömegnek "ezkell".
Igazából a legtöbb fun számomra a bf3-ban is a domination és a gunmaster volt, a heli-s epikségek mellet. :D
Nem mindig van kedvem nagy harci réteken rohangálni, hanem csak szimplán darálni. Nem lesz belőle annyi gif-nek való, de tömény fun tud lenni és jóval kisebb időbeli befektetés, mint nekiállni conquestelni.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #12540 2016.11.06. 13:25

phpBB [media]
Avatar
arty

Hozzászólás #12541 2016.11.06. 16:01

kigyi írta:Egyenlőre én is csak ezt tudom megerősíteni abban a 3 hónapban amíg teszteltem az Oculus-t csak a szimek adtak annyit hozzá, hogy arra azt mondom megérné. iRacing, LFS nagyon durván nézett ki vele, valamint a ETS2 is nagyon nagy élmény volt, de kell még bele anyag a felbontás nekem kevés így még várok a mindennapi használatával egy kicsit.
Versenyezni hihetetlen nagy élmény volt így, nagyon sokat segít abban, hogy beleélje magát az ember hiszen látja ott van benne az autóban. Minden ami körülötte van annak mérete és távolsága van és sebességérzet is meg van. Egyéb "játékokkal" il.. demókkal az volt a tapasztalatom, hogy némelyik jó-jó, de még nem álltak össze. A horrorjátékok nagyon jók, érthető módon tényleg meg tudnak ilyeszteni. Az Alien-t remegő kézzel zártam be majd azóta sem vettem le a digitális polcról. Ha lesz nagyobb felbontás és lesz rá bőven tartalom akkor tényleg érdemes lesz gondolkodni ebben is, de addig egy gazdagoknak való nesze semmi fogd meg jól.
mármint az isolationt lehet vr-ben?! :D
atya ur isten. már a steam storefrontján elkezdek parázni, nemogy még játszani, nemhogy VR-ben játszani :D szerintem meghalnék....

amugy ha 4k/szem lesz, gondolod beszakad az ára? ;) hát nem fog.
ahogyan az alávaló pécé (ami ráadásul egyre drágábban kapja az xx80as gput) is horror lesz.

és minél marginálisabb a piac, annál reménytelenebb, hogy lesz rá (értelmes) játék ...
Avatar
arty

Hozzászólás #12542 2016.11.06. 16:02

benőmenő írta:Igazából a legtöbb fun számomra a bf3-ban is a domination és a gunmaster volt, a heli-s epikségek mellet. :D
Nem mindig van kedvem nagy harci réteken rohangálni, hanem csak szimplán darálni. Nem lesz belőle annyi gif-nek való, de tömény fun tud lenni és jóval kisebb időbeli befektetés, mint nekiállni conquestelni.
NOOOOOOOO! :D
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #12543 2016.11.06. 16:14

Moby írta:Gecijó hírem van. Aki látja a két kép közötti különbséget, annak HDR kijelzője van, és nincs további teendője a dologgal! :banplz:
Kép
És persze ahelyett, hogy felvilágosítanák a jónépet, ehhez mindenki asszisztál, a streaming szolgáltatókton keresztül a kiadókig. Mert majd az ő hdr matricás szarjukért is többet lehet kérni, hiszen "TUDJA" a hdr-t! Annyira szép ez. Anno pl. a thx szabvány-t is addig lehetett valamennyire komolyan venni, amíg 30-100k-s hugykotály logitech kávésbögre hangfalakon rajta nem fityegett a logó.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #12544 2016.11.06. 17:16

Greyfox írta:És persze ahelyett, hogy felvilágosítanák a jónépet, ehhez mindenki asszisztál, a streaming szolgáltatókton keresztül a kiadókig. Mert majd az ő hdr matricás szarjukért is többet lehet kérni, hiszen "TUDJA" a hdr-t! Annyira szép ez. Anno pl. a thx szabvány-t is addig lehetett valamennyire komolyan venni, amíg 30-100k-s hugykotály logitech kávésbögre hangfalakon rajta nem fityegett a logó.
Hagyjuk már. A lumia 620-am, a gyári headsettel is tudott dolby hangzást! :banplz:
Kép
Avatar
DanielT

Hozzászólás #12545 2016.11.06. 17:31

benőmenő írta:Hagyjuk már. A lumia 620-am, a gyári headsettel is tudott dolby hangzást! :banplz:
Kép
Nézd meg, hátha tud HDR-t is!
Avatar
Moby

Hozzászólás #12546 2016.11.06. 18:45

És így válnak alapvetően jó és előremutató technológiák a fassággyártás martalékává. Így válik szitokszóvá a vr, a hdr, és megannyi nembuta dolog, mert bele kell rakni a parasztcsalit, különben nem harap rá a butaparaszt. A jót meg kivonják belőle, annyival is olcsóbb.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #12547 2016.11.06. 18:50

Moby írta:És így válnak alapvetően jó és előremutató technológiák a fassággyártás martalékává. Így válik szitokszóvá a vr, a hdr, és megannyi nembuta dolog, mert bele kell rakni a parasztcsalit, különben nem harap rá a butaparaszt. A jót meg kivonják belőle, annyival is olcsóbb.
Lásd még: Kinect. Ugyan az egy rakás szar a születése óta, de amikor még benne volt a spéci feldolgozó csip, akkor még valamennyire működött. Aztán kivették, mert a paraszt és főleg a rühesparaszt(Totti szevasz) nagyon lelkesen integetett így és és TÖKÉLETESEN működött náluk.

Aztán valamiért mégis visszarakták azt a fránya csipet a Fosbone revízióba...
Avatar
kigyi

Hozzászólás #12548 2016.11.06. 19:30

arty írta:mármint az isolationt lehet vr-ben?! :D
atya ur isten. már a steam storefrontján elkezdek parázni, nemogy még játszani, nemhogy VR-ben játszani :D szerintem meghalnék....

amugy ha 4k/szem lesz, gondolod beszakad az ára? ;) hát nem fog.
ahogyan az alávaló pécé (ami ráadásul egyre drágábban kapja az xx80as gput) is horror lesz.

és minél marginálisabb a piac, annál reménytelenebb, hogy lesz rá (értelmes) játék ...
Igen azt az Alien-t :D

Ha 4k/szem lesz attól persze még a gazdagok játéka lesz ez is, de legalább látsz benne valamit :D :D Egyenlőre még nagyon sokat ront az élményen az, hogy nem az igazi a kapott kép minősége. (persze az is lehet nekem vannak túl nagy igényeim)
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #12549 2016.11.06. 19:55

Azt a kurva mit találtam! Topiklakók, íme Renée Zellweger és Matthew McConaughey Oscar díjas színészek. :idiota:
phpBB [media]
Avatar
Mekee

Hozzászólás #12550 2016.11.06. 22:03

Énmeg ma estére elővettem az AC2-t, egykis reshade presettel, 4król supersamlpézve, asszem végigtolom az ezio sztorit így, eléggé elfogadható.

Spoiler
Kép
Avatar
Yaddle55

Hozzászólás #12551 2016.11.07. 11:27

Mit gondoltok, egy 5 év körüli fiú mennyit üljön a gép előtt? Egyáltalán ne? Csak hétvégenként? Vagy napi fél óra? Vagy teljesen mindegy?
Hétvégén LEGO Marvel-eztem a fiammal, természetesen együtt, segítve egymást, de persze a problémákat ő oldja meg, én csak támogatom, így közös programnak is szuper volt. Utána igazi LEGO figurákkal is eljátszottuk.
Most viszont eléggé rá van kattanva, nem tudom, hogy mi lesz a dologból, hátha tudtok tanácsot adni, esetleg valamelyikőtöknek van tapasztalata...
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #12552 2016.11.07. 11:52

arty írta:Autó- és repszimek. Ott nagyon esküdöznek rá az emberek :) Egyéb AAA viszont nincs...
De ebből hány hozott üzletileg áttörést a VR miatt?
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #12553 2016.11.07. 11:56

aabyssx írta:Én vagyok az újszülött, de Neked csak a queue-ben áll? :D:D:D
A készítők képe, amikor Nálad sorra kerül valami:
Kép
Szerintem több idei játékot vettem és játszottam, mint te. A lényeg az, hogy a Talos Principle egy többéves, jól ismert játék, a BF1 megjelenéskor nyilván nem arról fognak itt kommenthegyek születni. Az más kérdés, hogy sajnos vagy nem sajnos, korábban sem volt topikkedvenc, mint mondjuk a Portal.
Avatar
Botond

Hozzászólás #12554 2016.11.07. 12:10

Yaddle55 írta:Mit gondoltok, egy 5 év körüli fiú mennyit üljön a gép előtt? Egyáltalán ne? Csak hétvégenként? Vagy napi fél óra? Vagy teljesen mindegy?
Hétvégén LEGO Marvel-eztem a fiammal, természetesen együtt, segítve egymást, de persze a problémákat ő oldja meg, én csak támogatom, így közös programnak is szuper volt. Utána igazi LEGO figurákkal is eljátszottuk.
Most viszont eléggé rá van kattanva, nem tudom, hogy mi lesz a dologból, hátha tudtok tanácsot adni, esetleg valamelyikőtöknek van tapasztalata...
Fiam hat éves, szintén rá van gyógyulva a lego cuccokra. Szerintem 21. században kár ilyentől tiltani a gyereket, amire figyelek én is az az amit írtál, hogy közösen hogy ha kérdéses dolog van akkor rögtön át tudjuk beszélni, hogy ez amúgy igazándiból nincs vagy az meg erkölcsileg kifogásolható, stb, illetve max 1-1 óra szombat vasárnap (nem mindig, ez a nagyon extrém max), hogy érezze hogy ez parciális dolog, plusz kb jutalom, ha jó. Tablet, stb ugyanígy.
Avatar
arty

Hozzászólás #12555 2016.11.07. 12:16

Moby írta:És így válnak alapvetően jó és előremutató technológiák a fassággyártás martalékává. Így válik szitokszóvá a vr, a hdr, és megannyi nembuta dolog, mert bele kell rakni a parasztcsalit, különben nem harap rá a butaparaszt. A jót meg kivonják belőle, annyival is olcsóbb.
tehát aszondod akkor inkább ne is legyen, mert átlagjoe úgyse tudja/akarja kifizetni a 300 ezres VIVE2-t, a 1180TI SLI-t vagy a hdr-hez való csúcs oledet másfélér' ?

vagy legyen, csak az ms/sony gépezet ne szajkózza, hogy a gépük tudja?

pontosan mit szeretnél? ;)
Avatar
arty

Hozzászólás #12556 2016.11.07. 12:19

Zóanagyvarázsló írta:De ebből hány hozott üzletileg áttörést a VR miatt?
mivel a vr-only autó-repszimek száma 0, így ... nos ... nemtudni, jóindulattal :D
szal szerintem nem adtak el kópiát a vr miatt, ellenben van aki azért vett vr-t, mert mondjuk az assetto/pcars játszható így

viszont pl péesen tuti adnak el DriveclubVR példányt azért, mert ha már van véersisakja, legyen rá game is :)

kíváncsi lennék számokra! (psvr és driveclubvr pölö)
Avatar
arty

Hozzászólás #12557 2016.11.07. 12:31

Yaddle55 írta:Mit gondoltok, egy 5 év körüli fiú mennyit üljön a gép előtt? Egyáltalán ne? Csak hétvégenként? Vagy napi fél óra? Vagy teljesen mindegy?
Hétvégén LEGO Marvel-eztem a fiammal, természetesen együtt, segítve egymást, de persze a problémákat ő oldja meg, én csak támogatom, így közös programnak is szuper volt. Utána igazi LEGO figurákkal is eljátszottuk.
Most viszont eléggé rá van kattanva, nem tudom, hogy mi lesz a dologból, hátha tudtok tanácsot adni, esetleg valamelyikőtöknek van tapasztalata...
én félóra-óra tabletet szoktam engedni hétköznap, ill. hétvégén akár 2-3 órát is (de volt már, hogy ennél többet is játszott a 10 éves lányom a pécén, de az 5 éves fiam is gyűrné egész nap, ha engedném a tabot). ill vannak napok, amikor egyáltalán "nem engedem" - eltanácsolom a képernyőtől őket. együttjátszás ritka, mert gamepaddal nem valami ügyesek... lánnyal lego hobbitoztunk, párszor, ill raymaneztük kicsit (de csak a könnyebb pályákat nyomták ők).
logikaikat esetleg feleségem szokott nyomni velük a tabon, de kb ennyi.

valami haladó pszichológus tanulmányát szívesen elolvasnám, hogy ne csak tippeljek és feleslegesen esetleg ne büntessem a kölköt és/vagy ne engedjem túlzásokba.
egyelőre annyit tudni, hogy rövidlátást okozhat a tablet (is?), ha nagyon sokat nyomják (de mi a nagyon sok ?!?!?!?! :D )
engem anno szüleim elég kevesen engedtek játszani (c64), legalábbis amíg ált. iskolás voltam. ezt én semmiképp nem akarom megtenni a kölkeimmel :)
Avatar
eje75

Hozzászólás #12558 2016.11.07. 12:33

Megjött a xaraziponba a PHANTEKS Enthoo Evolv ház, be is rendeltem, holnap megyek érte.... balfasz noobként vízhűtésre váltok, melyiket válasszam? Ezt vagy ezt?
Avatar
Moby

Hozzászólás #12559 2016.11.07. 12:40

arty írta:tehát aszondod akkor inkább ne is legyen, mert átlagjoe úgyse tudja/akarja kifizetni a 300 ezres VIVE2-t, a 1180TI SLI-t vagy a hdr-hez való csúcs oledet másfélér' ?

vagy legyen, csak az ms/sony gépezet ne szajkózza, hogy a gépük tudja?

pontosan mit szeretnél? ;)
Szerintem már számtalanszor leírtam NE. LEGYEN. AMÍG. NINCS. KÉSZ. És nincs kész. Nincs kész háztartási felhasználásra. Egyiksem. Pláne ez nem. Többször nem írom le.
Avatar
Mekee

Hozzászólás #12560 2016.11.07. 12:52

eje75 írta:Megjött a xaraziponba a PHANTEKS Enthoo Evolv ház, be is rendeltem, holnap megyek érte.... balfasz noobként vízhűtésre váltok, melyiket válasszam? Ezt vagy ezt?
Hát AIO-bol egyiketse szerintem. Épiteni meg max ha a kinézet miatt tennéd, hang/teljesitményre egyiksem előrelépés a levegőhöz.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #12561 2016.11.07. 13:00

eje75 írta:Megjött a xaraziponba a PHANTEKS Enthoo Evolv ház, be is rendeltem, holnap megyek érte.... balfasz noobként vízhűtésre váltok, melyiket válasszam? Ezt vagy ezt?
Biztos néztél már teszteket, de itt van egy elég jó.

Sima Dark Rock 3 a vizes bullshit nélkül is simán hozza kb ugyanezt a teljesítményt minden téren, DE! Ha már döntöttél akkor a BQ ventijei garantáltan jobb minőségűek, halkabbak és hosszabb távon azok is maradnak, mint a Corsair. A puNpa meg rejtély.
Avatar
Moby

Hozzászólás #12562 2016.11.07. 13:13

DanielT írta:Biztos néztél már teszteket, de itt van egy elég jó.

Sima Dark Rock 3 a vizes bullshit nélkül is simán hozza kb ugyanezt a teljesítményt minden téren, DE! Ha már döntöttél akkor a BQ ventijei garantáltan jobb minőségűek, halkabbak és hosszabb távon azok is maradnak, mint a Corsair. A puNpa meg rejtély.
Ráadásul a BQ-n oldható kötés van rendes fittinggel, ergo várhatóan kisebb az esély, hogy lerúgja magáról a csövet a gecibe. Csakis a BQ-t.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #12563 2016.11.07. 16:20

A COD srácok nem nagyon értik, hogy mi a szitu... Nyitóhét eladások.

Hány millió dollárt érne meg nekik, hogy elküldjem ezt az ábrát?

Kép
Avatar
DanielT

Hozzászólás #12564 2016.11.07. 16:54

Támogassátok a minőséget! Nem feltétlen a 4K-ra gondolok, hanem a Digital Foundry-t.

phpBB [media]


szerk: Dekurvajó, hogy itt is lehet Áfá-t fizetni...
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #12565 2016.11.07. 17:42

Yaddle55 írta:Mit gondoltok, egy 5 év körüli fiú mennyit üljön a gép előtt? Egyáltalán ne? Csak hétvégenként? Vagy napi fél óra? Vagy teljesen mindegy?
Hétvégén LEGO Marvel-eztem a fiammal, természetesen együtt, segítve egymást, de persze a problémákat ő oldja meg, én csak támogatom, így közös programnak is szuper volt. Utána igazi LEGO figurákkal is eljátszottuk.
Most viszont eléggé rá van kattanva, nem tudom, hogy mi lesz a dologból, hátha tudtok tanácsot adni, esetleg valamelyikőtöknek van tapasztalata...
Ez egy érdekes kérdés, mert 5 éves koromban max akkor találkoztam videójátékkal, ha az ősök leadtak a bébicsősznél, de akkor ment orrvérzésig a Dreamcast, meg később a PS2. :D
Avatar
deep

Hozzászólás #12566 2016.11.07. 18:09

benőmenő írta:Ez egy érdekes kérdés, mert 5 éves koromban max akkor találkoztam videójátékkal, ha az ősök leadtak a bébicsősznél, de akkor ment orrvérzésig a Dreamcast, meg később a PS2. :D
5 voltál a DC idején? :ijedt:
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #12567 2016.11.07. 18:14

DanielT írta:Támogassátok a minőséget! Nem feltétlen a 4K-ra gondolok, hanem a Digital Foundry-t.

phpBB [media]


szerk: Dekurvajó, hogy itt is lehet Áfá-t fizetni...
miert is van szüksegük a tamogatasra?
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #12568 2016.11.07. 18:16

deep írta:5 voltál a DC idején? :ijedt:
'95-ös volnék, szóval EU rilízkor 4 éves és 1 hónapos. :vigyor5:
Avatar
deep

Hozzászólás #12569 2016.11.07. 19:07

benőmenő írta:'95-ös volnék, szóval EU rilízkor 4 éves és 1 hónapos. :vigyor5:
Ok, csak mindig meglep, hogy 90 után is születtek emberek :D Amikor én 5 voltam, a C64 volt a sztár...
Avatar
Moby

Hozzászólás #12570 2016.11.07. 19:41

DanielT írta:A COD srácok nem nagyon értik, hogy mi a szitu... Nyitóhét eladások.

Hány millió dollárt érne meg nekik, hogy elküldjem ezt az ábrát?

Kép

LEL
Kép
Avatar
Micsu

Hozzászólás #12571 2016.11.07. 20:20

egy jobb játékkal többen játszanak, mi ezzel a gond? :)
Avatar
Mekee

Hozzászólás #12572 2016.11.07. 22:36

Moby írta:LEL
Kép
Ez pedíg egy fasza összehasonlító, mert mindkettő parasztság. :banplz:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #12573 2016.11.08. 09:42

"A Playstation Pro-val kompatibilis játékokat magasabb grafikai szinten tudod élvezni! A konzol megjelenésével 30 játékot tudsz játszani 4K, ultra HDR minőségben és stabilabb magas képfrissítési aránnyal, makulátlan grafikával. Nem kell mást tenned, mint a játékokhoz tartozó ingyenes frissítéseket telepítened és már a meglévő (és a listában szereplő) PS4 játékaidat professzionális grafika mellett tudod játszani. Az év végéig több mint 45 már megjelent játékot lehet majd élethűbb grafikával végigjátszani. Az új PS 4 konzolra érkező játékoknál pedig már a fejlesztők olyan grafikát álmodnak meg amely kompromisszumok nélkül használja ki a Playstation 4 Pro teljesítményét, hogy az eddigi legmagasabb grafikai szinten tudj játszani."

Párszor még leírhatták volna még, hogy grafika. Bár így is nehezen tudom eldönteni, hogy a magasabb, a professzionális, a makulátlan, vagy az olyan grafika nyűgözzön le jobban.

Egyébként ezek nem hallottak még az összhatásról és mindenek felett a játékélményről?!?!? Miért vezetik tévútra a valódi játékosokat? Ráadásul plusz pénzért, amikor csak optimalizálni kellene, amire lusták a fejlesztők. :gonosz3:
Avatar
Moby

Hozzászólás #12574 2016.11.08. 10:34

DanielT írta:"A Playstation Pro-val kompatibilis játékokat magasabb grafikai szinten tudod élvezni! A konzol megjelenésével 30 játékot tudsz játszani 4K, ultra HDR minőségben és stabilabb magas képfrissítési aránnyal, makulátlan grafikával. Nem kell mást tenned, mint a játékokhoz tartozó ingyenes frissítéseket telepítened és már a meglévő (és a listában szereplő) PS4 játékaidat professzionális grafika mellett tudod játszani. Az év végéig több mint 45 már megjelent játékot lehet majd élethűbb grafikával végigjátszani. Az új PS 4 konzolra érkező játékoknál pedig már a fejlesztők olyan grafikát álmodnak meg amely kompromisszumok nélkül használja ki a Playstation 4 Pro teljesítményét, hogy az eddigi legmagasabb grafikai szinten tudj játszani."

Párszor még leírhatták volna még, hogy grafika. Bár így is nehezen tudom eldönteni, hogy a magasabb, a professzionális, a makulátlan, vagy az olyan grafika nyűgözzön le jobban.

Egyébként ezek nem hallottak még az összhatásról és mindenek felett a játékélményről?!?!? Miért vezetik tévútra a valódi játékosokat? Ráadásul plusz pénzért, amikor csak optimalizálni kellene, amire lusták a fejlesztők. :gonosz3:
Szerintem az "olyan"! Az a legütősebb!
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #12575 2016.11.08. 10:56

phpBB [media]
Avatar
arty

Hozzászólás #12576 2016.11.08. 12:08

Moby írta:Szerintem már számtalanszor leírtam NE. LEGYEN. AMÍG. NINCS. KÉSZ. És nincs kész. Nincs kész háztartási felhasználásra. Egyiksem. Pláne ez nem. Többször nem írom le.
Kettébontanám:
- a HDR készen van, mármint maga a szabvány. megjelenítőből az lcd kuka, ez oké, de az oledben lehet potenciál. És ráadásul nincs azzal semmi gond, ha a tartalommal előremennek, akinek nincs hdr-képes tévéje, azt nem éri hátrány, ha pedig egyszer lesz csodatechnós tévé, akkor lesz rajta mit nézned - minden az elmult évekből "szebb" lesz egyből rajta.

- VR más tészta, ott a mostani csalódott vásárlók esetleg leírják az egészet és így ha majd lesz 2x4k-s sisak, alávaló hw, már mindegy lesz... ez oké, ez reális veszély, bár egyelőre nem látom a csalódott tömegeket ;) Meglátjuk mit hoz a psvr esetleg ebben a tekintetben... de szvsz ilyen (játék)kínálat mellett az is marginális marad, a tömeg nem jut el a csalódásig SE. A szűk réteg meg had nyomja má' a mostani "szart", ha ahoz van kedve.
Avatar
arty

Hozzászólás #12577 2016.11.08. 12:12

Moby írta:LEL
Kép
ehez nekem kéne konzolos eredmény is, hogy esetleg kimondhassam: a pécé mazterrész valójában csak wannabee parasztokból áll :eplus2:
Avatar
arty

Hozzászólás #12578 2016.11.08. 12:15

SlickAdam írta:laliavi
nem tűnik tps-nek ( :idiota: ), részemről jöhet, várós! sokződpályát!!
Avatar
arty

Hozzászólás #12579 2016.11.08. 12:23

DanielT írta:"A Playstation Pro-val kompatibilis játékokat magasabb grafikai szinten tudod élvezni! A konzol megjelenésével 30 játékot tudsz játszani 4K, ultra HDR minőségben és stabilabb magas képfrissítési aránnyal, makulátlan grafikával. Nem kell mást tenned, mint a játékokhoz tartozó ingyenes frissítéseket telepítened és már a meglévő (és a listában szereplő) PS4 játékaidat professzionális grafika mellett tudod játszani. Az év végéig több mint 45 már megjelent játékot lehet majd élethűbb grafikával végigjátszani. Az új PS 4 konzolra érkező játékoknál pedig már a fejlesztők olyan grafikát álmodnak meg amely kompromisszumok nélkül használja ki a Playstation 4 Pro teljesítményét, hogy az eddigi legmagasabb grafikai szinten tudj játszani."

Párszor még leírhatták volna még, hogy grafika. Bár így is nehezen tudom eldönteni, hogy a magasabb, a professzionális, a makulátlan, vagy az olyan grafika nyűgözzön le jobban.

Egyébként ezek nem hallottak még az összhatásról és mindenek felett a játékélményről?!?!? Miért vezetik tévútra a valódi játékosokat? Ráadásul plusz pénzért, amikor csak optimalizálni kellene, amire lusták a fejlesztők. :gonosz3:
nem pont erre, de DF rivju, első felvonás:

"Rise of the Tomb Raider is one the best 4K titles we've seen on Pro - it's checkerboarding, but only the most intense scrutiny reveals that it's not a native 4K game. In action it's simply beautiful."

"So is PlayStation 4 Pro really a 4K gaming console? We should expect to see variable results in the launch period and based on what we've seen so far, that's exactly what we get. At its best though, the results can look stunning - and it's not as if we're limited here simply to older titles. Rise of the Tomb Raider and Call of Duty Infinite Warfare both checkerboard up to 2160p and provide some remarkable results for a box with limited GPU power compared to the latest and greatest PC graphics hardware."

"Stack up Rise of the Tomb Raider on Pro against an ultra high-end PC and run them side-by-side and you'll see that most of the 4K clarity is there, much of the detail is there and frame-rate remains the clearest differentiating factor. But the fact that a £350/$399 box is capable of even competing is a remarkable achievement."

És ugye mindenki kalkulálja, hogy az átlagkonzolos honnan is nézi a gépe képét ;)
Kíváncsi lennék valami surveyre, hogy mennyien/honnan nézik a mekkora kijelzőjüket. Valszeg több mint felének zéró pluszt ad majd a 4k... (és nem a csekkerbórding miatt... ami ügyes trükk, talán pécén is volna helye... feltéve, hogy a DF-et nem fizették le és nem reklámot írnak a déefesek újabban ;) nekem minimálisan azé' gyanus a lelkendezés. de hátha nem púvdipájosodtak még el... 5 dolcsit egyszer dobok nekik, aztán meglátjuk)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #12580 2016.11.08. 12:30

arty írta: A szűk réteg meg had nyomja má' a mostani "szart", ha ahoz van kedve.
Felesleges az az idézőjel...
Avatar
DanielT

Hozzászólás #12581 2016.11.08. 12:31

arty írta:És ugye mindenki kalkulálja, hogy az átlagkonzolos honnan is nézi a gépe képét ;)
Kíváncsi lennék valami surveyre, hogy mennyien/honnan nézik a mekkora kijelzőjüket. Valszeg több mint felének zéró pluszt ad majd a 4k... (és nem a csekkerbórding miatt... ami ügyes trükk, talán pécén is volna helye... feltéve, hogy a DF-et nem fizették le és nem reklámot írnak a déefesek újabban ;) nekem minimálisan azé' gyanus a lelkendezés. de hátha nem púvdipájosodtak még el... 5 dolcsit egyszer dobok nekik, aztán meglátjuk)
Szokásos epik fail a felbontás hajhászás, amíg NEM MOZOG SZÉPEN. A prioritások teljesen fel vannak fordulva, legalábbis proliföldén.
Avatar
arty

Hozzászólás #12582 2016.11.08. 12:41

http://www.vrspies.com/realitycheckvr/pimax4kvrhmd/

350$

gondolom valami foslcd, fosi-oclus-api-wrapper gányolással.... kérdéses supportal és jövővel.
60hz kevés, de még ezt is kemény lesz kihajtani ....
Avatar
arty

Hozzászólás #12583 2016.11.08. 12:43

DanielT írta:Szokásos epik fail a felbontás hajhászás, amíg NEM MOZOG SZÉPEN. A prioritások teljesen fel vannak fordulva, legalábbis proliföldén.
bármikor 1080p oledet vennék 4k lcd helyett ... esgé lcd topikban srác ráfizetéssel válthat (tanácsolja is neki mindenki, hogy fhd oled...), de ugye alapból ő is "bedőlt" és a csamcsungnégykáhádéerprémiumuhdtévét vette ....

---

nemtom, hogy "szar" vagy szar a mostani VR, nemláttam, nempróbáltam :P
Avatar
DanielT

Hozzászólás #12584 2016.11.08. 13:02

arty írta:bármikor 1080p oledet vennék 4k lcd helyett ... esgé lcd topikban srác ráfizetéssel válthat (tanácsolja is neki mindenki, hogy fhd oled...), de ugye alapból ő is "bedőlt" és a csamcsungnégykáhádéerprémiumuhdtévét vette ....

---

nemtom, hogy "szar" vagy szar a mostani VR, nemláttam, nempróbáltam :P
Én próbáltam, láttam, szóval nem kell a saját, totál téves következtetéseidre hagyatkozni, amire egy esetleges próba után jutnál. :mf2:
Avatar
Moby

Hozzászólás #12585 2016.11.08. 13:25

arty írta:Kettébontanám:
- a HDR készen van, mármint maga a szabvány. megjelenítőből az lcd kuka, ez oké, de az oledben lehet potenciál. És ráadásul nincs azzal semmi gond, ha a tartalommal előremennek, akinek nincs hdr-képes tévéje, azt nem éri hátrány, ha pedig egyszer lesz csodatechnós tévé, akkor lesz rajta mit nézned - minden az elmult évekből "szebb" lesz egyből rajta.

- VR más tészta, ott a mostani csalódott vásárlók esetleg leírják az egészet és így ha majd lesz 2x4k-s sisak, alávaló hw, már mindegy lesz... ez oké, ez reális veszély, bár egyelőre nem látom a csalódott tömegeket ;) Meglátjuk mit hoz a psvr esetleg ebben a tekintetben... de szvsz ilyen (játék)kínálat mellett az is marginális marad, a tömeg nem jut el a csalódásig SE. A szűk réteg meg had nyomja má' a mostani "szart", ha ahoz van kedve.
Én ezt most csak a VR-re írtam. A HDR-ről máshol írtam :)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #12586 2016.11.08. 16:44

Na, ki ül (velem együtt) a 1070 memórialóttós szopórolleren? :D

Ezt kő nézniE.

GPU-Z-vel csekkold, ha Micorn memcsid van, MEGSZÍVTADVÉGEDHAHAHHAALOL!
Avatar
Moby

Hozzászólás #12587 2016.11.08. 17:49

DanielT írta:Na, ki ül (velem együtt) a 1070 memórialóttós szopórolleren? :D

Ezt kő nézniE.

GPU-Z-vel csekkold, ha Micorn memcsid van, MEGSZÍVTADVÉGEDHAHAHHAALOL!
Te. Ez egy több hetes hír. Most jutott el postakocsin oda? :) Amúgy ezer éve csekkoltam, samsung ramos, deamúgymeg mindenki kiadta már a fw frissítést a micronosokhoz.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #12588 2016.11.08. 17:59

Moby írta:Te. Ez egy több hetes hír. Most jutott el postakocsin oda? :) Amúgy ezer éve csekkoltam, samsung ramos, deamúgymeg mindenki kiadta már a fw frissítést a micronosokhoz.
Valamit olvastam, de nem maradt meg a lényeg, leszartam. A fostos MSI is csak 4 napja rakta ki, szal'... NA!

Az Inno3d ebben is a legjobb természetesen. Ők az olasz facebook oldalukon posztoltak egy olasz hírszájtot, amin a cikkbe be volt ágyazva egy ingyenes filemegosztó linkjén a BIOS. :DDDDDD
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #12589 2016.11.08. 17:59

DanielT írta:Na, ki ül (velem együtt) a 1070 memórialóttós szopórolleren? :D

Ezt kő nézniE.

GPU-Z-vel csekkold, ha Micorn memcsid van, MEGSZÍVTADVÉGEDHAHAHHAALOL!
asszondja: "There are reports on various forums suggesting that users with Micron memory modules are experiencing graphical artifacts - like checkerboard patterns - when they try overclocking with their GTX 1070 cards"
mi a problema? mashol messiaskent varjak a csekerbordot. :nezze: :idiota:
Avatar
Moby

Hozzászólás #12590 2016.11.08. 18:02

:violent:
DanielT írta:Valamit olvastam, de nem maradt meg a lényeg, leszartam. A fostos MSI is csak 4 napja rakta ki, szal'... NA!

Az Inno3d ebben is a legjobb természetesen. Ők az olasz facebook oldalukon posztoltak egy olasz hírszájtot, amin a cikkbe be volt ágyazva egy ingyenes filemegosztó linkjén a BIOS. :DDDDDD
Igen, msi elég sokáig baszta az anyját.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #12591 2016.11.08. 18:03

SlickAdam írta:asszondja: "There are reports on various forums suggesting that users with Micron memory modules are experiencing graphical artifacts - like checkerboard patterns - when they try overclocking with their GTX 1070 cards"
mi a problema? mashol messiaskent varjak a csekerbordot. :nezze: :idiota:
LOL. Jogos. Akkor nem frissítek.
Avatar
arty

Hozzászólás #12592 2016.11.08. 19:10

DanielT írta:Én próbáltam, láttam, szóval nem kell a saját, totál téves következtetéseidre hagyatkozni, amire egy esetleges próba után jutnál. :mf2:
rohattymek :D
Avatar
Mekee

Hozzászólás #12594 2016.11.08. 21:33

DanielT írta:Valamit olvastam, de nem maradt meg a lényeg, leszartam. A fostos MSI is csak 4 napja rakta ki, szal'... NA!

Az Inno3d ebben is a legjobb természetesen. Ők az olasz facebook oldalukon posztoltak egy olasz hírszájtot, amin a cikkbe be volt ágyazva egy ingyenes filemegosztó linkjén a BIOS. :DDDDDD
Ezt megoszthatnád velem akkó, hamá belerángattá a fosramos kártyába bele-e! :D
Mondjuk én semmit nem tapasztaltam, egyszer az alap 8200 ról 8400-ra huztam, de jó vót. aztán visszaálltam alapra, mert nemigen indokolt még húzni
Avatar
Moby

Hozzászólás #12595 2016.11.08. 21:38

Ez az adr1ft jó sokáig kitartott :) Gondolom pont ehhez mérten lehet érdekfeszítő is.
Avatar
arty

Hozzászólás #12596 2016.11.08. 21:41

oculus vízió

soseleszezócsó. "ócsó", na.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #12597 2016.11.08. 22:05

Mekee írta:Ezt megoszthatnád velem akkó, hamá belerángattá a fosramos kártyába bele-e! :D
Mondjuk én semmit nem tapasztaltam, egyszer az alap 8200 ról 8400-ra huztam, de jó vót. aztán visszaálltam alapra, mert nemigen indokolt még húzni

Így kell flashelni

Itt a flashelő megfelelő verzió

Itt a BIOS

GPU eszközkezelőben letilt, cmd indít adminként, parancs: nvflash64 -6 ichill1070.rom ENTER, eszközkezben újra engedélyez, reboot, kész.

Most teszteltem, a memcsi tuning frankó, de 3dmarkban estem 400 pontot, szóval egyelőre csak emésztgesd a témát. :DD
Avatar
Mekee

Hozzászólás #12598 2016.11.08. 22:19

DanielT írta:Így kell flashelni

Itt a flashelő megfelelő verzió

Itt a BIOS

GPU eszközkezelőben letilt, cmd indít adminként, parancs: nvflash64 -6 ichill1070.rom ENTER, eszközkezben újra engedélyez, reboot, kész.

Most teszteltem, a memcsi tuning frankó, de 3dmarkban estem 400 pontot, szóval egyelőre csak emésztgesd a témát. :DD
Köszcsi. Közbe behuztam a humblebundlit, ethan carter sétaszim érdekelt amugyis, ezta adriftet kiprobaltam, hát... Ennél nem is ér többet. Többit nem is aktiváltammég, lehet nem is fog kelleni.
Avatar
Moby

Hozzászólás #12599 2016.11.08. 22:21

Mekee írta:Köszcsi. Közbe behuztam a humblebundlit, ethan carter sétaszim érdekelt amugyis, ezta adriftet kiprobaltam, hát... Ennél nem is ér többet. Többit nem is aktiváltammég, lehet nem is fog kelleni.
A shadowcomplex messze a legjobb a pakkban, hacsak nem lett meg ingyenesen a kliensterjesztő röhögcséges kampányban.
Avatar
Botond

Hozzászólás #12600 2016.11.08. 22:33

DanielT írta:Így kell flashelni

Itt a flashelő megfelelő verzió

Itt a BIOS

GPU eszközkezelőben letilt, cmd indít adminként, parancs: nvflash64 -6 ichill1070.rom ENTER, eszközkezben újra engedélyez, reboot, kész.

Most teszteltem, a memcsi tuning frankó, de 3dmarkban estem 400 pontot, szóval egyelőre csak emésztgesd a témát. :DD
1070es /köp :banplz:

Vissza: “Leáldozott.hu”