A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
Moby

Hozzászólás #12251 2016.10.30. 16:56

Zóanagyvarázsló írta:Miért, már megint végleg ennyire messze menekültél a Harcirét-stadiontól? :szomoru1:

Ma sajnos igen.
Avatar
Moby

Hozzászólás #12252 2016.10.30. 17:07

Különben is kistáskák! 30 óra, és még mindig pozitívban vagyok, ami hozzám képet őrületes eredmény! Szal lehet gyönni, aztán mutatni a mimerrét! :mf2:
Spoiler
Kép
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #12253 2016.10.30. 18:30

DanielT írta:Juhhé, már lehet offline játszani a Winstore címekkel. Bizonyos updatek után, bizonyos játékok esetében és bizonyos szopástenger átúszását követően.

Köszönjük Microsoft!*

*
Spoiler
Hogy az életetekben az egyetlen pozitív dolog az AIDS teszt legyen.
Egyfelől egyetértek, másrészt Originen még ez sincs. Hogy rohadna meg az összes befőttjük. :gonosz3:
Avatar
eje75

Hozzászólás #12254 2016.10.30. 18:34

TasManXT írta:Most nézem a kibaszott molinyoo :D Nem csodálom, hogy ideges voltál. A killjei fele szerintem te voltál.
Nyugi, Én meg Danit boostoltam.... min 7000 pontot szerzett az újjáélesztéseimből :nyes:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #12255 2016.10.30. 18:50

letsgo visszahódítjuk a pcs játékososat :P
Avatar
Moby

Hozzászólás #12256 2016.10.30. 19:09

Micsu írta:letsgo visszahódítjuk a pcs játékososat :P
Kitő'?Mive'?:)
Avatar
Micsu

Hozzászólás #12257 2016.10.30. 19:27

ms idei célkitűzésére gondoltam :P
Avatar
DanielT

Hozzászólás #12258 2016.10.30. 20:02

eje75 írta:Nyugi, Én meg Danit boostoltam.... min 7000 pontot szerzett az újjáélesztéseimből :nyes:
Jah, egy zombihordát tenyésztettem ki. :D
Avatar
deep

Hozzászólás #12259 2016.10.31. 10:40

Na rávettem magam nagy nehezen a BF1 campaign-ra. Az első rész vége felé lehetek, de eddig nagyon kellemes csalódás. A Dice messze felülmúlta önmagát, vannak ugyanis KARAKTEREK! Még ha nem is iszonyúan magas szinten, de meg tudom mondani kit hogy hívnak, van valamiféle egyéniségük és a SZTORI (mert ez is van ám, vagyis olyasmi) is izgalmasnak mondható, legalábbis nem totális közönnyel puttyogtatom le az ellenfeleket, hanem már-már érdekel, mi fog történni hőseinkkel. Szóval simán jó eddig.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #12260 2016.10.31. 11:09

phpBB [media]
Avatar
eje75

Hozzászólás #12262 2016.10.31. 12:02

Sajnálom a Titanfall2-t, nagyon rossz időpontban dobták piacra, és ezért bukni fog.... pedig szvsz. nagyon jó játék, a sp. engem sokkal jobban szórakoztat, mint a pl. BF1-é (amit egyszerűen képtelen vagyok letolni, annyira untat). Tele van egyedi, jó ötlettel, 4K-ban eszméletlenül jól néz ki, és ami fontos hiba nélkül fut...a multiját még nem volt időm próbálni, de szerintem megéri ránézni (ha más nem a virágbolti verzióra)
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #12263 2016.10.31. 12:26

ti nagy katonás dzsiájdzsós fiucskak vagytok. ki nezi meg ezt? allitolag Gibbon papa instant klasszikust szallitot.
phpBB [media]
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #12264 2016.10.31. 12:35

Moby írta:Leáldozott.
Na ja, de nagy meglepetés nincs, hiszen konzolra a tényleges BF-élményt csak az utóbbi részekben vitték át szinte egy az egyben, és a CoD helyét a köztudatban, mint a multis FPS sem vette át egyértelműen korábban. A divatosodással ez egy természetes folyamat. (Bezzeg ha jött volna Steamre, pár csillióval több ment volna el! :hehe: ) Kíváncsi vagyok, hogy a BF1 lehet-e a BF CoD4-e (a témaváltás miatt is adná magát, de a modern warfare azért jobban ment már akkoriban, lásd OFP, BF2, mint most az I. vh., ami kb. csak indie szinten), de akkora hegemónia szerintem úgysem lesz.

Minden reprezentativitás nélkül a tágabb ismerősi körömben azt tapasztalom, hogy a régi, korosztályombeli vagy idősebb PC-s BF-seknek a BF3 óta már csak skincsere megy, vagy az se (most lényegtelen, hogy igazuk van-e), és szivárognak el. Helyettük meg jönnek a neobéefes divatjátékosok, akiknek a többsége konzolos, de akad pár konzolról átszökött grafbuzi alkalmi vérpécés is. Talán ti is ismertek ilyet :banplz:

Egyébként úgy tűnik, hogy az amerikai xboxosok iszonyúan rákattanhattak, napi 24 órás játékosszámban nagyon előzik a PC-seket, most európai időben meg le vannak maradva.
Avatar
Moby

Hozzászólás #12265 2016.10.31. 13:35

Ezt a divatosodás kifejezést nem értem.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #12266 2016.10.31. 17:01

Moby írta:Ezt a divatosodás kifejezést nem értem.
Régen nem egy felkapott multiplatform játék volt több tízmilliós marketinggel. Más volt a játékipar is, a megcélzott közönség mérete is (ahogy a Sands of Time-nak sem volt óriásplakátja a Kálvin téren, mint később az AC: Unitynek), most meg szinte ez AZ FPS. Basszus, a CoD 4-nél újdonság volt a modern warfare a tömegek számára, miközben az amúgy roppant sikeres BF-ben már régen gyűrték a témát. Más szóval a PC-exkluzív BF2 nem volt kötelezően felpróbálandó divatdarab az átlag, műfajfüggetlen játékos vagy akár az egyszeri FPS-kedvelő számára, a BF1 meg mindenkinek ott az arcában.

Szóval igen, teljesen normális hogy az agyonhype-olt sztárcímre nagyobb hányada ugrik rá a konzolosok tízmilliónak, mint korábban. A játékot ezzel nem minősítettem, a fikkantáshoz játszani kéne vele :miaz:
Avatar
Moby

Hozzászólás #12267 2016.10.31. 17:20

Zóanagyvarázsló írta:Régen nem egy felkapott multiplatform játék volt több tízmilliós marketinggel. Más volt a játékipar is, a megcélzott közönség mérete is (ahogy a Sands of Time-nak sem volt óriásplakátja a Kálvin téren, mint később az AC: Unitynek), most meg szinte ez AZ FPS. Basszus, a CoD 4-nél újdonság volt a modern warfare a tömegek számára, miközben az amúgy roppant sikeres BF-ben már régen gyűrték a témát. Más szóval a PC-exkluzív BF2 nem volt kötelezően felpróbálandó divatdarab az átlag, műfajfüggetlen játékos vagy akár az egyszeri FPS-kedvelő számára, a BF1 meg mindenkinek ott az arcában.

Szóval igen, teljesen normális hogy az agyonhype-olt sztárcímre nagyobb hányada ugrik rá a konzolosok tízmilliónak, mint korábban. A játékot ezzel nem minősítettem, a fikkantáshoz játszani kéne vele :miaz:
volt egy nem túl sikeres előző gen, azelőtt meg a multi nem létezett konzolon. Semmilyen releváns összehasonlításra nincs alap. Arról nem beszélve, hogy egy codbo3 kb tízszeres playerszámokkal futott, ahol mégdurvább volt a konzolhegemónia. De igazából hullamindegy mi volt 6-10 éve. Ez most van. És ez azért kurvagáz, mert egyáltalán nem biztos, hogy ezekután a pécé lesz a leadplat a köv. részekhez. Egyáltalán bármilyen cím esetében.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #12268 2016.10.31. 18:02

Moby írta:volt egy nem túl sikeres előző gen, azelőtt meg a multi nem létezett konzolon. Semmilyen releváns összehasonlításra nincs alap. Arról nem beszélve, hogy egy codbo3 kb tízszeres playerszámokkal futott, ahol mégdurvább volt a konzolhegemónia. De igazából hullamindegy mi volt 6-10 éve. Ez most van. És ez azért kurvagáz, mert egyáltalán nem biztos, hogy ezekután a pécé lesz a leadplat a köv. részekhez. Egyáltalán bármilyen cím esetében.
Éppen ezt mondom, hogy 6-10 éve tök más volt a BF pozíciója. Ebből nem valami képletet kívántam levezetni, de amit linkeltél, az is abból indult ki, hogy régen minden más volt. Micsoda meglepetés!

Érdekes lehet még, hogy hosszú távon hogy alakul a bázis, ami mondjuk az évente jövő CoD-nál már nem pálya. A Battlefront PC-n tetszhalott, meg egyébként is. A BF4 a BF1 árnyákában is szétalázza, és ott erős a PC, de érdekes, hogy még a PS3 egyedül is lenyomja az Xbox Family táborát, nemhogy a PS4.

Az előző gen sikeressége relatív, azért a szoftvereladások döntöttek pár rekordot, és hardverből is jó sok elment (a Wii-t nem is nézve), csak ez jobban szétoszlott a platformok között, a konzolgyártók meg jóval több kiadással dolgoztak. De eladott példányszámoknál vagy játékosszámnál most a Sony vesztesége számunkra irreleváns.

De most kezd leesni, hogy itt egyesek tényleg azt hiszik, hogy konzolra már nem is vesz senki játékot, mert bivalyabb a PC, nem csak vicceltek. (Sok játéknál azért kikövetkeztethető volt a 30-33% körüli PC-s arány, ami kimondottan jó pozíciót biztosított a platformnak.) Most a BF a nagy esemény minden platformon, és mostanra jó sok elment a currentgenből, még akkor is, ha okkal titkolózik a lassuló eladások miatt az MS.

A lead platform kérdése eddig is vegyes téma volt, de valóban látszódott egy átrendeződés a PC felé. Lásd XCOM. Az első rész konzolos irányítással, csak tökig látsz benne (ami gáz, de én is éppen a natív kontrollertámogatás miatt kerítettem rá sort, és fasza volt), a második rész meg egérexkluzívan kezdett (na jó, billentyűt is használ). De az tényleg egy más műfaj.
Avatar
Moby

Hozzászólás #12269 2016.10.31. 18:34

Zóanagyvarázsló írta:Éppen ezt mondom, hogy 6-10 éve tök más volt a BF pozíciója. Ebből nem valami képletet kívántam levezetni, de amit linkeltél, az is abból indult ki, hogy régen minden más volt. Micsoda meglepetés!

Érdekes lehet még, hogy hosszú távon hogy alakul a bázis, ami mondjuk az évente jövő CoD-nál már nem pálya. A Battlefront PC-n tetszhalott, meg egyébként is. A BF4 a BF1 árnyákában is szétalázza, és ott erős a PC, de érdekes, hogy még a PS3 egyedül is lenyomja az Xbox Family táborát, nemhogy a PS4.

Az előző gen sikeressége relatív, azért a szoftvereladások döntöttek pár rekordot, és hardverből is jó sok elment (a Wii-t nem is nézve), csak ez jobban szétoszlott a platformok között, a konzolgyártók meg jóval több kiadással dolgoztak. De eladott példányszámoknál vagy játékosszámnál most a Sony vesztesége számunkra irreleváns.

De most kezd leesni, hogy itt egyesek tényleg azt hiszik, hogy konzolra már nem is vesz senki játékot, mert bivalyabb a PC, nem csak vicceltek. (Sok játéknál azért kikövetkeztethető volt a 30-33% körüli PC-s arány, ami kimondottan jó pozíciót biztosított a platformnak.) Most a BF a nagy esemény minden platformon, és mostanra jó sok elment a currentgenből, még akkor is, ha okkal titkolózik a lassuló eladások miatt az MS.

A lead platform kérdése eddig is vegyes téma volt, de valóban látszódott egy átrendeződés a PC felé. Lásd XCOM. Az első rész konzolos irányítással, csak tökig látsz benne (ami gáz, de én is éppen a natív kontrollertámogatás miatt kerítettem rá sort, és fasza volt), a második rész meg egérexkluzívan kezdett (na jó, billentyűt is használ). De az tényleg egy más műfaj.
Ne pörögd túl. Senki nem hisz semmit. Egy cikket linkeltem. Mindazonáltal a pécés bf1 játékosok száma a konzolos számok ismerete nélkül is picsafüst. El lehet ezt bagatellizálni, szvsz a pécé jatékplatform szénája nem áll jól.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #12270 2016.10.31. 18:35

Moby írta:volt egy nem túl sikeres előző gen, azelőtt meg a multi nem létezett konzolon. Semmilyen releváns összehasonlításra nincs alap. Arról nem beszélve, hogy egy codbo3 kb tízszeres playerszámokkal futott, ahol mégdurvább volt a konzolhegemónia. De igazából hullamindegy mi volt 6-10 éve. Ez most van. És ez azért kurvagáz, mert egyáltalán nem biztos, hogy ezekután a pécé lesz a leadplat a köv. részekhez. Egyáltalán bármilyen cím esetében.
és ha nem a pc lesz akk mivan? sok más frostbytes cím esetében se volt a pcs a lead mégis magasan a legjobban futott/kinézett
Avatar
Moby

Hozzászólás #12271 2016.10.31. 18:41

Micsu írta:és ha nem a pc lesz akk mivan? sok más frostbytes cím esetében se volt a pcs a lead mégis magasan a legjobban futott/kinézett

Sok mas???? A frosbite soha nem volt konzolra tervezve, nem is fut rajtuk igaznn jl :D
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #12272 2016.10.31. 18:48

Moby írta:Ne pörögd túl. Senki nem hisz semmit. Egy cikket linkeltem. Mindazonáltal a pécés bf1 játékosok száma a konzolos számok ismerete nélkül is picsafüst. El lehet ezt bagatellizálni, szvsz a pécé jatékplatform szénája nem áll jól.
A cikk volt linkelt cikk próbált (ál)naivan meglepődni. Amúgy meg persze, érdekes adalék, de éppen azért írtam amit: aki eddig is a földön járt, annak ez nem meglepő. Az arányok kedvéért rá lehet például néha nézni a steames népszerűségi listára.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #12273 2016.10.31. 18:55

Moby írta:Sok mas???? A frosbite soha nem volt konzolra tervezve, nem is fut rajtuk igaznn jl :D
Pedig a Frostbite 1.0 a konzolexkluzív Bad Company volt. Valamelyik Army of Two Frostbite 2-t használt, a FIFA a Frostbite 3, de PC-re az ótvarabbik verziót adják ki. A játékok nagy része egyértelműen konzolfókuszú, az nem mellékes, de nem is ugyanez, hogy az engine emellett hogy muzsikál. BF-nél látszódik, hogy kihajtja a PC-t, meg konzolon nem az igazi, plusz ott vannak az ezeréves PC-s gyökerek.
Avatar
Moby

Hozzászólás #12274 2016.10.31. 19:04

Zóanagyvarázsló írta:Pedig a Frostbite 1.0 a konzolexkluzív Bad Company volt. Valamelyik Army of Two Frostbite 2-t használt, a FIFA a Frostbite 3, de PC-re az ótvarabbik verziót adják ki. A játékok nagy része egyértelműen konzolfókuszú, az nem mellékes, de nem is ugyanez, hogy az engine emellett hogy muzsikál. BF-nél látszódik, hogy kihajtja a PC-t, meg konzolon nem az igazi, plusz ott vannak az ezeréves PC-s gyökerek.
Az egész fejlesztési iránya nem követte a konzolhardver változásokat. Szvsz már az 1.0-t sem konzolokra reszelte a dice, gondolom nem is az ő döntésük volt a platform. Legalábbis tuti nem a fejlesztőké. De hogy messzebbre ne menjünk, ebben a genben a bf1 talán az első olyan frostbite játék, ami nem küzd komoly problémákkal boxon.


/illetve nem, volt ez az sötétbenazesőben NFS, na az valami elég elfogadhatóan futott, mondjuk nem is jelenített meg semmit.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #12275 2016.10.31. 19:15

Megpudvult a steam? Nem enged belépni, errort nem ír, csak nem lépődők bé.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #12276 2016.10.31. 19:17

Moby írta:Az egész fejlesztési iránya nem követte a konzolhardver változásokat. Szvsz már az 1.0-t sem konzolokra reszelte a dice, gondolom nem is az ő döntésük volt a platform. Legalábbis tuti nem a fejlesztőké. De hogy messzebbre ne menjünk, ebben a genben a bf1 talán az első olyan frostbite játék, ami nem küzd komoly problémákkal boxon.


/illetve nem, volt ez az sötétbenazesőben NFS, na az valami elég elfogadhatóan futott, mondjuk nem is jelenített meg semmit.
Mondjuk szerintem az sem jó, ha az aktuális konzolokon nem muzsikál jól az adott engine. Ha a következő már konzolosabb lesz, az engem nem zavar. Az más kérdés, hogy ha apadna a PC-s bázis, akkor kisebb lenne a motiváció a jó portra. Az igazán jó meg ugye az, ami nem csak emulálja a konzolos szintet, hanem jobb felbontást és fps-t tud, sőt mást is pluszba. Az nyilván veszélybe kerülhet.

Szerintem eddig a PCMR-dolog túlságosan áthúzódott egyesek fejében az eladásokra, azért jöhetnek efféle meglepetések. Tehát érdekes meg minden, érdemes számon tartani, de trendfordulót ebben az egy példában nem látok, de még jöhet. Kíváncsi leszek a platformok és portok viszonyára, előző genben az látszott, hogy gyorsan és jobban elhúztak a konzolok, szaródtak is el a portok, aztán hiába ment el rengeteg konzol, javult a helyzet az erőkülönbség és a PC-s ökoszisztéma fejlődése miatt. Na most az elején sem volt konzolos elhúzás vagy annyi fostornádó port, viszont Steam-robbanás sem lesz megint gen közben, mert az már megvolt. És még csak most jön a szupererős PS4 Pro meg a Skorpió! (Érdekes lesz, hogy mennyire zabálják majd a népek.)
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #12277 2016.10.31. 19:17

DanielT írta:Megpudvult a steam? Nem enged belépni, errort nem ír, csak nem lépődők bé.
Nálam megy, de nem is léptem ki.
Avatar
Moby

Hozzászólás #12278 2016.10.31. 19:27

DanielT írta:Megpudvult a steam? Nem enged belépni, errort nem ír, csak nem lépődők bé.
Megy az. Épp a halloween sale-t böngészgetem.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #12279 2016.10.31. 20:05

Ok, már nálam is helyrepudvult.

Ez a Halloween sale meg arra lenne nekem a legjobb, hogy ami most szerepel, azt kb lehetne szanálni a kínálatból, legalábbis amit én látok. Az összes szutyok zombis, dead, killer, blood, stb bullshitet.

Viszont valami titkos, ultimate befutó, gyöngyszem ajánlat jöhetne.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #12280 2016.10.31. 20:24

DanielT írta:Ok, már nálam is helyrepudvult.

Ez a Halloween sale meg arra lenne nekem a legjobb, hogy ami most szerepel, azt kb lehetne szanálni a kínálatból, legalábbis amit én látok. Az összes szutyok zombis, dead, killer, stb bullshitet.

Viszont valami titkos, ultimate befutó, gyöngyszem ajánlat jöhetne.
Sanitarium. A steames verziót nem ismerem, ezer éve játszottam warezben, utána megvettem a dobozost, meg később a most is olcsóbb GOG-ost. Az egyik kedvenc kalandjátékom, az irányítása kicsit unortodox, de point 'n' click, szóval nagy horrortól nem kell tartani. Klisés annyiból, hogy amnéziából ébredsz fel a gézzel a fejeden, de utána jönnek a jóságok, elég elborult, hogy mi a valóság, és mi nem az. Tulajdonképpen pályák vannak (gyakran drasztikusan más helyszínek, mások bőrébe bújva), melyek nagyobbak egy képernyőnél, de nem kell oda-vissza mászkálni helyszínek között. Nem mondom, hogy a legjobb a puzzle design, de az egész csomag annak idején nálam nagyot ütött.

The Blackwell Bundle. Ezt nem ismerem, de a Technobabylon miatt érdemes lehet ránézni (ugyanaz a kiadó, de itt a fejlesztő is a kiadót üzemeltető házaspár), sokat szokták ajnározni, az utóbbi évek legelismertebb kalandjátékai közé tartozik (elvileg rövidek a külön epizódok). A sorozatot záró epizód nincs benne a bundle-ben, de szintén akciós.

Vannak szerintem más jók is, de vagy nem ajánlanám őket neked, vagy nem rejtettek. Meg vannak olyanok, amik jónak tűnnek, de még nem játszottam velük, mindenesetre a Hard West is a körökre osztott squad-based vonalat űzi, amire rákattantál. Itt egy alapos és érdekes review róla. Nincs demó sajnos :(
Avatar
DanielT

Hozzászólás #12281 2016.10.31. 20:44

Zóanagyvarázsló írta:Sanitarium. A steames verziót nem ismerem, ezer éve játszottam warezben, utána megvettem a dobozost, meg később a most is olcsóbb GOG-ost. Az egyik kedvenc kalandjátékom, az irányítása kicsit unortodox, de point 'n' click, szóval nagy horrortól nem kell tartani. Klisés annyiból, hogy amnéziából ébredsz fel a gézzel a fejeden, de utána jönnek a jóságok, elég elborult, hogy mi a valóság, és mi nem az. Tulajdonképpen pályák vannak (gyakran drasztikusan más helyszínek, mások bőrébe bújva), melyek nagyobbak egy képernyőnél, de nem kell oda-vissza mászkálni helyszínek között. Nem mondom, hogy a legjobb a puzzle design, de az egész csomag annak idején nálam nagyot ütött.

The Blackwell Bundle. Ezt nem ismerem, de a Technobabylon miatt érdemes lehet ránézni (ugyanaz a kiadó, de itt a fejlesztő is a kiadót üzemeltető házaspár), sokat szokták ajnározni, az utóbbi évek legelismertebb kalandjátékai közé tartozik (elvileg rövidek a külön epizódok). A sorozatot záró epizód nincs benne a bundle-ben, de szintén akciós.

Vannak szerintem más jók is, de vagy nem ajánlanám őket neked, vagy nem rejtettek. Meg vannak olyanok, amik jónak tűnnek, de még nem játszottam velük, mindenesetre a Hard West is a körökre osztott squad-based vonalat űzi, amire rákattantál. Itt egy alapos és érdekes review róla. Nincs demó sajnos :(
Köszi!

A Sanitarium nekem sok, a hangulata túl bizarr. A Hard Westet csekkoltam és nézem majd a kedvenc turnbased playeremtől majd a WT-t, aztán döntök. (christopherodd)

A Blackwell ugrik a kosárba!
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #12282 2016.10.31. 20:48

DanielT írta:Ok, már nálam is helyrepudvult.

Ez a Halloween sale meg arra lenne nekem a legjobb, hogy ami most szerepel, azt kb lehetne szanálni a kínálatból, legalábbis amit én látok. Az összes szutyok zombis, dead, killer, blood, stb bullshitet.

Viszont valami titkos, ultimate befutó, gyöngyszem ajánlat jöhetne.
en a layers of fear-t varom mar, hogy 5 ojroert vesztegesseg dlc-vel együtt, de ahhoz meg túlsagosan uj.:(
Avatar
Moby

Hozzászólás #12283 2016.10.31. 22:22

SlickAdam írta:en a layers of fear-t varom mar, hogy 5 ojroert vesztegesseg dlc-vel együtt, de ahhoz meg túlsagosan uj.:(
ez tetszik :eljen:
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #12284 2016.10.31. 23:57

en is beteg voltam (vagyok is meg pöppet) par napig, ugyhogy sokat filmeztem.
ha meg nem lattatok es nem csak buta szuperhösös szarokat tudtok befogadni, akkor nezzetek meg A Szoba-t (ROOM 2015)! engem teljesen kikeszitett. :wilting: :eljen: nagyon reg nem lattom ilyen jo filmet, ami igy földhöz csapott volna.
meg amikor filmfesztivalokon kezdett, felirtam a kis noteszkembe es csak most ert hozzam vissza. most latom közben oscar jelöles is volt par, söt a föszereplö lanyka meg is kapta a szobrot.
legjobb lenne, ha nem neznetek rola videot / nem olvasnatok utana, ugy nagyobbat üt. egy anya es kisfia egy szobaban. így kezdödik...

szerk.:
magyar ismertetö elsö fele (ezutan mar szpojleres lenne):
"Az ötéves Jack számára a Szoba maga a világ. Itt született, és Anyával együtt itt eszik, játszik, alszik és tanul. Ám ötödik születésnapja után Anya közli vele, hogy a világ a szobán kívül folytatódik, és ideje megtapasztalni azt, ami a falakon túl van."
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #12285 2016.11.01. 00:05

SlickAdam írta:nem csak buta szuperhösös szarokat tudtok befogadni,
Egyáltalán van itt valaki (akár EGY valaki), aki kifejezetten ezekre bukik? :fejvakaras:
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #12286 2016.11.01. 00:08

Zóanagyvarázsló írta:Egyáltalán van itt valaki (akár EGY valaki), aki kifejezetten ezekre bukik? :fejvakaras:
mar reflexböl irom, mert regi nagy filmes ismeröseim is nagyreszt ilyen zuppa-moslekokat tolnak ketpofara. ha itt egy ilyen sincs, akkor locsoljuk magunkat szenteltvizzel es sóval körbe, hogy igy is maradjon!:)
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #12287 2016.11.01. 00:09

DanielT írta:Köszi!

A Sanitarium nekem sok, a hangulata túl bizarr. A Hard Westet csekkoltam és nézem majd a kedvenc turnbased playeremtől majd a WT-t, aztán döntök. (christopherodd)

A Blackwell ugrik a kosárba!
A Blackwell elvileg fejlődött részről részre, mert mégiscsak korai játék, kíváncsi leszek, hogy tetszik neked, jól jön, hogy előkóstolod :idiota:

Na jó, valójában GOG-ra megvan már, lassan már belevágok én is. 10 éven belül biztos.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #12288 2016.11.01. 00:12

SlickAdam írta:mar reflexböl irom, mert regi nagy filmes ismeröseim is nagyreszt ilyen zuppa-moslekokat tolnak ketpofara. ha itt egy ilyen sincs, akkor locsoljuk magunkat szenteltvizzel es sóval körbe, hogy igy is maradjon!:)
Én is megnézek időnként ilyesmit, nem hate-elem élből, de például a kiváló, remek, 10/10-es Avengersig sem jutottam el, szóval nem viszem túlzásba. Legfeljebb arty AMD-chipje éghet ki a szenteltvízhűtéstől.

Az ajánlott filmet meg alkalomadtán megnézzük. (Túlzás nélkül: idén is néztem meg 7-8 éve fórumon ajánlott filmeket, szóval előbb-utóbb sor kerül rá. Vagy a remasterre.)
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #12289 2016.11.01. 00:15

Zóanagyvarázsló írta:de például a kiváló, remek, 10/10-es Avengersig sem jutottam el
:law:

(van most vagy lesz nemsokara egy doktor sztréndzs nevü zuppa-moslek, akiröl fingom sincs termeszetesen, hogy kicsoda, mert marveldíszí mar a wc-s neniröl is filmet / sorozatot keszit, de majd 3-4 ev mulva valamikor egy nathas agyat nyomo idöszakban ejfelkor lehet elinditom elalvos filmnek, mert bírom a gyömbérbach gyereket :nezze: )
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #12290 2016.11.01. 00:25

Isten éltessen Micsu!
Spoiler
Kép
Avatar
Botond

Hozzászólás #12291 2016.11.01. 07:53

HBD Micsu!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #12292 2016.11.01. 09:28

Boldog szülinapot Micsu!

Halottak napján születni... neked is van ám gusztusod... :idiota:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #12293 2016.11.01. 10:49

DanielT írta:Boldog szülinapot Micsu!

Halottak napján születni... neked is van ám gusztusod... :idiota:
Ma még csak mindenszentek napja van sajnos, de a kettő közötti lovaglást inkább hanyagolom, az valaha úgyis Dzsini reszortja volt. Mondjuk az nagy mázli, hogy mécsest sem kell venni, hanem viheti a tortáról a temetőbe. Kuponos temetőlátogatás!

Isten éltessen meg Micsu meg HBD!
Avatar
Moby

Hozzászólás #12294 2016.11.01. 10:51

Boldog születésnapot Micsu!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #12295 2016.11.01. 11:48

Zóanagyvarázsló írta:Mondjuk az nagy mázli, hogy mécsest sem kell venni, hanem viheti a tortáról a temetőbe.
Te állat. :banplz: :taps:
Avatar
eje75

Hozzászólás #12296 2016.11.01. 12:30

Eljutottam a Titanfall2-ben ahhoz a részhez, ahol
Spoiler
lehet ugrálni az időben
...konkrétan bexartam annyira jó ez a játék... :eljen:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #12297 2016.11.01. 12:33

eje75 írta:Eljutottam a Titanfall2-ben ahhoz a részhez, ahol
Spoiler
lehet ugrálni az időben
...konkrétan bexartam annyira jó ez a játék... :eljen:
Kép
Avatar
eje75

Hozzászólás #12298 2016.11.01. 12:54

DanielT írta:Kép
Csatolmányok
ec918f9c141682375354905690_700wa_0.gif
Avatar
Moby

Hozzászólás #12299 2016.11.01. 13:37

eje75 írta:Eljutottam a Titanfall2-ben ahhoz a részhez, ahol
Spoiler
lehet ugrálni az időben
...konkrétan bexartam annyira jó ez a játék... :eljen:
Ennyore megviselt a geow? :D
Avatar
eje75

Hozzászólás #12300 2016.11.01. 14:10

Moby írta:Ennyore megviselt a geow? :D
Nem, tényleg rohadt jó, jobb mint a killzone szvsz... multit még nem próbáltam, de a sp. nagyon ki van találva... ha van virágbóti megéri ránézni...
Avatar
DanielT

Hozzászólás #12301 2016.11.01. 14:34

eje75 írta:Nem, tényleg rohadt jó, jobb mint a killzone szvsz...
Na, ennyi erővel azt is mondhattad volna, hogy jobb, mint egy érzéstelenítés nélküli amputáció. :D
Avatar
Micsu

Hozzászólás #12302 2016.11.01. 15:23

Thx a jokivansagokat sracok
Avatar
DanielT

Hozzászólás #12303 2016.11.01. 15:54

No, végigvittem ennek a tegnap ajánlott Blackwell sorozatnak az első részét.

Eleinte tetszett, de aztán az utolsó harmada totál szétesett. A feladványok nagyon nyögve-nyelősek, az egész interakció rohadtul korlátozott és fapados. Kénytelen voltam 1x segítséget nézni és utána már vissza sem tudtam szerezni a kontrollt, folyamatosan néznem kellett, hogyan tovább, annyira nem adta magát.

Mindenképpen kap esélyt a folytatás, de ez most egy komoly törés a lendületben.

6/10-nél állunk jelenleg.
Avatar
Mekee

Hozzászólás #12304 2016.11.01. 18:30

Boldog születésed napjàt Micsu! :pias:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #12305 2016.11.01. 18:31

Boldog születésnapot Micsu! :wave:
Mellesleg ezt a kommentet már végre nem mobilnetről kell pötyögnöm, a már remélhetőleg hosszútávú albérletből. :vigyor2:
BF1-et honnan ajánlott venni? Tegnap néztem GMG-n és a Tescoban, de mindkét helyen kifogyott (a PC-s is, szóval csak nem fog leáldozni :bohoc: )
Szerk.: Látom már újra van GMG-n, szal tárgytalan.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #12306 2016.11.01. 19:23

DanielT írta:No, végigvittem ennek a tegnap ajánlott Blackwell sorozatnak az első részét.

Eleinte tetszett, de aztán az utolsó harmada totál szétesett. A feladványok nagyon nyögve-nyelősek, az egész interakció rohadtul korlátozott és fapados. Kénytelen voltam 1x segítséget nézni és utána már vissza sem tudtam szerezni a kontrollt, folyamatosan néznem kellett, hogyan tovább, annyira nem adta magát.

Mindenképpen kap esélyt a folytatás, de ez most egy komoly törés a lendületben.

6/10-nél állunk jelenleg.
Na, kíváncsi leszek. Elvileg az a szárnypróbálgatások után az Epiphany lesz a legjobb, legkiforrottabb, de ugye ezt csak sorban érdemes játszani. Mármint remélem, hogy érdemes :)

Családon belül nálunk húgom a szakértő, nála a Primordia (a Planescape: Tormenthez szokták hasonlítani, annyira, hogy az új Tormentbe is fog írni a srác, aki elkövette) és a Gemini Rue (amennyit játszottam vele, nagyon biztató volt) a csúcs, utánuk jött a Blackwell. Meglátjuk, hogy a Technobabylonhoz mit szól, a bundli miatt már nem ússza meg :)
Avatar
kigyi

Hozzászólás #12307 2016.11.01. 20:07

Forza-ra megint valami frissítés jön lefelé 2+GB.... Lassan újra rá kell nézzek :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #12308 2016.11.01. 20:37

Moby, rage quit volt? :D Nálunk is ment, igaz a végén és csak a szerverről. Szétbasztak bennünket. :(

szerk: Ééééééééés most a gémből is ment az asztalt átütő altf4. Elfáradtam, de ma 80%-ban jó volt, csak már sokat toltuk.
Avatar
Mekee

Hozzászólás #12309 2016.11.01. 23:47

kigyi írta:Forza-ra megint valami frissítés jön lefelé 2+GB.... Lassan újra rá kell nézzek :D
Semmiextra, uj dlc autoi vannak benne.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #12310 2016.11.02. 01:15

na a tegnapi szuperhös szidalmazas utan ma megneztem egy "szuperhösös" filmet, megpedig az uj Ghostbusters-t a viragboltbul.

hat ez NAGYON rendben volt. mondjuk en csak az elsö trailer-ig alltam negativan a csajos dologhoz, de felkeszültem az arconcsuszasra. ez azonban nem jött el. mind a negy csajszi rohadt jo a filmben (McCarthy volt csak kicsit off, mert tul nepszerü), latvany, hangulat (komolytalan mokas epiknessz) is helyen. rottentomatoes ~70%-a teljesen helytallo szvsz. imdb-n meg forduljon fel az összes 1/10-et dobalo begyepesedett multba revedö vadbarom!
girl powa! jöhet a folytatas. remelem lesz!

a Kristen Wiig-et meg
Spoiler
nemtom miert, de nagyon megdugnam :help: :idiota:
Avatar
Mekee

Hozzászólás #12311 2016.11.02. 06:16

SlickAdam írta:na a tegnapi szuperhös szidalmazas utan ma megneztem egy "szuperhösös" filmet, megpedig az uj Ghostbusters-t a viragboltbul.

hat ez NAGYON rendben volt. mondjuk en csak az elsö trailer-ig alltam negativan a csajos dologhoz, de felkeszültem az arconcsuszasra. ez azonban nem jött el. mind a negy csajszi rohadt jo a filmben (McCarthy volt csak kicsit off, mert tul nepszerü), latvany, hangulat (komolytalan mokas epiknessz) is helyen. rottentomatoes ~70%-a teljesen helytallo szvsz. imdb-n meg forduljon fel az összes 1/10-et dobalo begyepesedett multba revedö vadbarom!
girl powa! jöhet a folytatas. remelem lesz!

a Kristen Wiig-et meg
Spoiler
nemtom miert, de nagyon megdugnam :help: :idiota:
Jééézusom. Fél orát birtam. Ezvalami megerőszakolása a névnek, ami még nem is vicces. Szerintem.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #12312 2016.11.02. 08:03

Nagyon tetszik ez a kiscsaj, csak sajnos megasszonyosodott. :D Le kéne dobnia legalább 5-7 kilót.

phpBB [media]
Avatar
deep

Hozzászólás #12313 2016.11.02. 08:11

SlickAdam írta:na a tegnapi szuperhös szidalmazas utan ma megneztem egy "szuperhösös" filmet, megpedig az uj Ghostbusters-t a viragboltbul.

hat ez NAGYON rendben volt...
Hubazz. Sajnos én is megnéztem, mert nagyon unatkoztam és semmi más új film nem volt. Életem egyik legkínosabb, izzadság szagúbb szenvedése volt. Akkora facepalmokkal, hogy a fal adta a másikat. A humor legkisebb szikrái nélkül, mert amit ezek humorként akartak eladni, az minden volt, csak az nem. Bunkó alpári ostiba szar. Arról nem beszélve, hogy ezek vígjátékot forgattak,pedig a GB sosem volt az. Voltak benne karakterek, akik komikusan reagáltak egy-egy helyzetre, de végig nyomták fullban a kretént. Azt a görény Kristen Wiiget meg én is meg... egy szöges baseball ütővel.
Szerk. : De hogy pozitivumot is mondjak, nagyon tetszett, hogy a protonfegyverek (így hívják még őket, vagy ezt is megváltoztatták valami sokkal "viccesebbre"?) effektjei kiköszöntek a letterboxból. Ennyi pozitívumot tudok elmondani.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #12314 2016.11.02. 09:10

deep írta:Hubazz. Sajnos én is megnéztem, mert nagyon unatkoztam és semmi más új film nem volt. Életem egyik legkínosabb, izzadság szagúbb szenvedése volt. Akkora facepalmokkal, hogy a fal adta a másikat. A humor legkisebb szikrái nélkül, mert amit ezek humorként akartak eladni, az minden volt, csak az nem. Bunkó alpári ostiba szar. Arról nem beszélve, hogy ezek vígjátékot forgattak,pedig a GB sosem volt az. Voltak benne karakterek, akik komikusan reagáltak egy-egy helyzetre, de végig nyomták fullban a kretént. Azt a görény Kristen Wiiget meg én is meg... egy szöges baseball ütővel.
Szerk. : De hogy pozitivumot is mondjak, nagyon tetszett, hogy a protonfegyverek (így hívják még őket, vagy ezt is megváltoztatták valami sokkal "viccesebbre"?) effektjei kiköszöntek a letterboxból. Ennyi pozitívumot tudok elmondani.
különbözünk na.:) mindenesetre az eredeti filmek is vigjatekok reszben, nem tudom honnan veszed, hogy nem.
aludtam ra egyet, de meg mindig tartom, hogy az uj resz es a regiek között az "egyetlen" nagy különbseg az az, hogy ebben lanyok vannak.
Avatar
kigyi

Hozzászólás #12315 2016.11.02. 09:15

Én a Szemfényvesztők 2. részét néztem meg a hétvégén és a Lights Out-ot. Azt kell mondjam mindkettő azt hozta amire számítottam. Utóbbinál talán kicsit meglepetés is volt, mert E kategóriás horrorra számítottam és jé annál azért bőven jobb volt. Inferno is lepergett közben a mozivásznon az is korrekt, nem kellett unatkozni ott sem.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #12316 2016.11.02. 09:17

kigyi írta:Én a Szemfényvesztők 2. részét néztem meg a hétvégén és a Lights Out-ot. Azt kell mondjam mindkettő azt hozta amire számítottam. Utóbbinál talán kicsit meglepetés is volt, mert E kategóriás horrorra számítottam és jé annál azért bőven jobb volt. Inferno is lepergett közben a mozivásznon az is korrekt, nem kellett unatkozni ott sem.
Lights Out tenyleg meglepi josag. rövid (80 perc talan), nincs benne sok tököles, idegesito hulyesegek is minimalis szinten vannak tartva es egész parás is par jelenet. :eljen:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #12317 2016.11.02. 09:38

Innen tölthető az Adam Unity demó. Mármint nem interaktív, csak realtime.

Viszont nem 4K, se nem checkerboard rendering és még HDR se. Szal' szar.

phpBB [media]
Avatar
DanielT

Hozzászólás #12318 2016.11.02. 11:19

A Szarasztím kötelezővé teszi a valódi ingame shotok használatát, nó bullshots a store pagen.

Új szabályok egyike a dev-ek felé:
Kép

Rohadékok.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #12319 2016.11.02. 11:28

DanielT írta:Adam Unity video
frém miert csak ca. 37? proci 30%-on, gpu 50%-on ketyeg...
Avatar
arty

Hozzászólás #12320 2016.11.02. 12:30

SlickAdam írta:nezzetek meg A Szoba-t (ROOM 2015)! engem teljesen kikeszitett. :wilting: :eljen: nagyon reg nem lattom ilyen jo filmet, ami igy földhöz csapott volna.
még anno láttam, nagyon hatásos film :)

tegnap tron:legacyt néztem újra, anno 8 pontra lőttem be (nagyon tetszett), most a vizuális hatások és a zene miatt még fentebb emelném, de... a sztori olyan kis butyutácska, pláne a vége, nem megy :/
viszont bármikor újra tudnám nézni/hallgatni

Vissza: “Leáldozott.hu”