A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
kigyi

Hozzászólás #12041 2016.10.26. 10:33

Na az egyik BF1-hez járó pendrive-nak már annyi. Értem én, hogy ajándék volt, de elég gyatra. Ilyenkor gondolom nem illik szólni ezért nekik :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #12042 2016.10.26. 10:37

kigyi írta:Na az egyik BF1-hez járó pendrive-nak már annyi. Értem én, hogy ajándék volt, de elég gyatra. Ilyenkor gondolom nem illik szólni ezért nekik :D
Szerintem egy próbát azért megér, ha tényleg használni akarod.
Avatar
arty

Hozzászólás #12043 2016.10.26. 10:39

DanielT írta:Megfogtad a lényeget! :) De szerintem nem itt veszített el téged a Xiaomi, mint potenciális vásárlót. :ravasz1:
nem a nagy kijelző(/lófax keret) a lényeg? talán a soc az egyedi, esetleg a feltehetően ganéra tákolt os hordoz igazi újítást? :ravasz1:

előbb-utóbb lerohad a nexus6om... jó volna látni valami utódot, amit megvehetek, ha ez esetleg megtörténik. legalább elméleti síkon.
(5.5-re nem szívesen lépnék vissza, pedig választék csak ott látszik.)

---

napibéef https://i.imgur.com/r9lKoVQ.gifv
Avatar
Mekee

Hozzászólás #12044 2016.10.26. 10:45

Moby írta:Én nem vagyok egy poweruser depéldul a thirdpartyappok amiket használok, hótugyanúgy néznek ki/működnek droidon meg iosen. Most vagy annyira egységes az experience, hogy droid=ios, vagy ez az egész egy olyan szent grál, mint a konzolosoknál a játékélményszámítafosfrémfelett :)
Amúgy tökhidegenhagy mi fut rajta. Ha ios, megvenném azzal is. Mindegy, tökugyanaz.
Engem is hidegenhagyna, ha mindkettőtől ugyanazt kapnám. Anno azért váltottam droidrol, mert kellett valami tech buzulás, és azota megszoktam, sztenderdé váltak az ios funkcioi. Droidbol az maradt meg, hogy ha olyanná akarom tenni ami nekem mint használati ezköz tökéletesen produktiv legyen, akkor gányolni kell custom loadert, fw-ket, ui-t, és akkor tuti valami nemmegy, nem folyékony és szép is egyben, az egyik ikon ilyen, a másik meg olyan, nemillik oda... ios-en meg minden magátol értetődő és fluid. Plusz a kamera.indig is sarkallatos pont volt, és rohaggyon meg az i7, meg az ország hogy itt a legdrágább, mert az kellene.
Ennek ellenére nem vagyok elvakult, szoval ha droid mutatna egy szép ui-t jol működő és egyszerű rendszeren, akkor venném. Ez a külső már eleve egy nagy selling point lenne. Méret meg megszokás, i5s ről is egy hétig tartott a megszokás i6 plus-ra.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #12045 2016.10.26. 10:56

Mekee írta:Ennek ellenére nem vagyok elvakult, szoval ha droid mutatna egy szép ui-t jol működő és egyszerű rendszeren, akkor venném.
Mutatott az már, csak nem akarod látni. Fogj meg egy új Huaweit például.
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #12046 2016.10.26. 11:21

DanielT írta:Mutatott az már, csak nem akarod látni. Fogj meg egy új Huaweit például.
:ejnye1: Úgy látom egy cipőben járunk, neki sem lesz elég. A kamaránál IS elvérzik, mint a szar, hiába van belőle 2.
skinnyman

Hozzászólás #12047 2016.10.26. 11:46

Mekee írta:Droidbol az maradt meg, hogy ha olyanná akarom tenni ami nekem mint használati ezköz tökéletesen produktiv legyen, akkor gányolni kell custom loadert, fw-ket, ui-t
Ezt kifejtened kicsit? Pontosan mi az, amitol egy iphone alapbol produktiv, amihez droidon meg ganyolni kell?
Avatar
DanielT

Hozzászólás #12048 2016.10.26. 11:56

Greyfox írta::ejnye1: Úgy látom egy cipőben járunk, neki sem lesz elég. A kamaránál IS elvérzik, mint a szar, hiába van belőle 2.
Nem kellene 10 perc face-off session, hogy rombadöntsem minden illúziódat az iPhone kapcsán. Te azt akarod látni, hogy mennyivel jobb és ezért azt is látod. Én meg az összes rohadt készüléket ismerem a piacon és percrekészen követem a témát.
Avatar
Moby

Hozzászólás #12049 2016.10.26. 12:07

Mekee írta:Engem is hidegenhagyna, ha mindkettőtől ugyanazt kapnám. Anno azért váltottam droidrol, mert kellett valami tech buzulás, és azota megszoktam, sztenderdé váltak az ios funkcioi. Droidbol az maradt meg, hogy ha olyanná akarom tenni ami nekem mint használati ezköz tökéletesen produktiv legyen, akkor gányolni kell custom loadert, fw-ket, ui-t, és akkor tuti valami nemmegy, nem folyékony és szép is egyben, az egyik ikon ilyen, a másik meg olyan, nemillik oda... ios-en meg minden magátol értetődő és fluid. Plusz a kamera.indig is sarkallatos pont volt, és rohaggyon meg az i7, meg az ország hogy itt a legdrágább, mert az kellene.
Ennek ellenére nem vagyok elvakult, szoval ha droid mutatna egy szép ui-t jol működő és egyszerű rendszeren, akkor venném. Ez a külső már eleve egy nagy selling point lenne. Méret meg megszokás, i5s ről is egy hétig tartott a megszokás i6 plus-ra.

Fogalmam sincs mi köze van a produktivitásnak az ikonokhoz. Tudom számszerűsíteni mennyi oprendszert fognak nekem eladni ikonokkal. De gondolom erre szükség sincs.
Avatar
Mekee

Hozzászólás #12050 2016.10.26. 12:31

skinnyman írta:Ezt kifejtened kicsit? Pontosan mi az, amitol egy iphone alapbol produktiv, amihez droidon meg ganyolni kell?
Nem akarom, mert ez meddőbb vita mint a ps vs xbox agymenések. :)
Produktiv azert, mert egyszerű, magátol értetődőbb a használata. A rendszer nem felemás, hanem a kezelőfelület mindenhol ugyanolyan. Nem is beszélve a droid gyártok egyéni launhereiről, mert egyik szarabb mint a másik. A sima vanilla droid meg fapad. Ja és ugye a frissitések. Egyik gyárto kihozza, másik majd egyszer. Valaki le se szarja. Kijön egy uj csucs, onnantol a régi feledésbe merül.
Lehet már most nem igy van mindenhol, ez az én tapasztalatom ami anno volt. Azota meg nem igen érdeklődtem hogy utánaolvassak.
Szoval ez mind az én személyes tapasztalatom ami x éve volt.
Avatar
Moby

Hozzászólás #12051 2016.10.26. 12:43

Mekee írta:Nem akarom, mert ez meddőbb vita mint a ps vs xbox agymenések. :)
Produktiv azert, mert egyszerű, magátol értetődőbb a használata. A rendszer nem felemás, hanem a kezelőfelület mindenhol ugyanolyan. Nem is beszélve a droid gyártok egyéni launhereiről, mert egyik szarabb mint a másik. A sima vanilla droid meg fapad. Ja és ugye a frissitések. Egyik gyárto kihozza, másik majd egyszer. Valaki le se szarja. Kijön egy uj csucs, onnantol a régi feledésbe merül.
Lehet már most nem igy van mindenhol, ez az én tapasztalatom ami anno volt. Azota meg nem igen érdeklődtem hogy utánaolvassak.
Szoval ez mind az én személyes tapasztalatom ami x éve volt.

Szerintem neked a droidtapasztalataid szimplán valami fos telefonhoz kötődnek, amihez azóta egy csomó fasságot hozzáolvastál, másrészt erős hajlam van benned ideológiák után menni. Ez az egyéni gyártók launcherei...asse tudom milyenek vannak. Kell, hogy érdekeljen? Nem. Leseszarom. Az eladott sokmilliárd mobilból az az egyetlen érdekel, ami a zsebem nyomja. Már egy másik tökugyanilyen működése is totál ignoráns.
Avatar
Mekee

Hozzászólás #12052 2016.10.26. 12:46

Moby írta:Szerintem neked a droidtapasztalataid szimplán valami fos telefonhoz kötődnek, amihez azóta egy csomó fasságot hozzáolvastál, másrészt erős hajlam van benned ideológiák után menni. Ez az egyéni gyártók launcherei...asse tudom milyenek vannak. Kell, hogy érdekeljen? Nem. Leseszarom. Az eladott sokmilliárd mobilból az az egyetlen érdekel, ami a zsebem nyomja. Már egy másik tökugyanilyen működése is totál ignoráns.
Lehet, valami LG-m volt, aztan sony z, meg z1.
Hát tökömtudja. Majd ha elgondolkodok a lecserélésén, akkor mérlegelek. De ha igy emelkednek az almaárak, akkor ugyis egy opcio marad. :)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #12053 2016.10.26. 12:54

Mekee írta:Nem akarom, mert ez meddőbb vita mint a ps vs xbox agymenések. :)
Produktiv azert, mert egyszerű, magátol értetődőbb a használata. A rendszer nem felemás, hanem a kezelőfelület mindenhol ugyanolyan. Nem is beszélve a droid gyártok egyéni launhereiről, mert egyik szarabb mint a másik. A sima vanilla droid meg fapad. Ja és ugye a frissitések. Egyik gyárto kihozza, másik majd egyszer. Valaki le se szarja. Kijön egy uj csucs, onnantol a régi feledésbe merül.
Lehet már most nem igy van mindenhol, ez az én tapasztalatom ami anno volt. Azota meg nem igen érdeklődtem hogy utánaolvassak.
Szoval ez mind az én személyes tapasztalatom ami x éve volt.
Nekem is hasonlóak voltak a személyes tapasztalataim(4 évvel ezelőttig kb), csak az Apple-t leszámítva, máshol nem állt meg a fejlődés... És én pedig nyitott vagyok, nem félek váltani és megérzem a trendeket.
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #12054 2016.10.26. 12:59

DanielT írta:Nem kellene 10 perc face-off session, hogy rombadöntsem minden illúziódat az iPhone kapcsán. Te azt akarod látni, hogy mennyivel jobb és ezért azt is látod. Én meg az összes rohadt készüléket ismerem a piacon és percrekészen követem a témát.
Örülök neki, de szerintem inkább arról van szó, hogy megalkudtál. Én nem fogok, még ha +50-et/100-at kell azért adnom, amit elvárok, azt pedig betonstabilitásnak hívják. Van egy két dolog, amit utálok benne, elég unalmas az ui, sőt- 10-esen vannak határozottan ronda részek. SZERETNÉK VÁLTANI. Nem tudok.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Greyfox 2016.10.26. 13:02-kor.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #12055 2016.10.26. 13:01

Greyfox írta:Örülök neki, de szerintem inkább arról van szó, hogy megalkudtál. Én nem fogok, még ha +50-et/100-at kell azért adnom, amit elvárok, azt pedig betonstabilitásnak hívják.
Hidd ezt, ha úgy jobban alszol. :)
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #12056 2016.10.26. 13:12

Amíg bírja az 5-ösöm, addig nyitott vagyok mindenre, akár élőben :)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #12057 2016.10.26. 13:15

Greyfox írta:Amíg bírja az 5-ösöm, addig nyitott vagyok mindenre, akár élőben :)
Nehhehhheeem, ez így nem olyan izgi! Először vedd meg a mostani mindseted alapján az i7-et és utána tartsunk egy összehasonlítást. Legyen már egy kis tétje és fájjon! :idiota:
Avatar
Moby

Hozzászólás #12058 2016.10.26. 13:48

Mekee írta:Lehet, valami LG-m volt, aztan sony z, meg z1.
Hát tökömtudja. Majd ha elgondolkodok a lecserélésén, akkor mérlegelek. De ha igy emelkednek az almaárak, akkor ugyis egy opcio marad. :)
Hát a helyzet az, hogy a kínai gyártók mára állva hagyták az ilyen LG-ket, sonykat, meg apple-kat. Nézz meg egy OP3-at, vagy ezt pl. Mikor fognak ezek itt tartani?
Avatar
Moby

Hozzászólás #12059 2016.10.26. 13:55

Moby írta:Hát a helyzet az, hogy a kínai gyártók mára állva hagyták az ilyen LG-ket, sonykat, meg apple-kat. Nézz meg egy OP3-at, vagy ezt pl. Mikor fognak ezek itt tartani?
Van egy ütőkártyájuk, amit mára nem félnek, és szégyellenek kihasználni: nem köti őket semmiféle konvenció. A rendelkezésre álló toptechnológiából kísérletezhetnek BÁRMIT. Nincs elvárás velük szemben. Nem kell kijelölt utakon járniuk. Nem cipelnek korábbi rossz döntéseket. Olyanok, mint a gyerekek egy kibaszottnagy szilíciumhomokozóban :)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #12060 2016.10.26. 14:01

Moby írta:Van egy ütőkártyájuk, amit mára nem félnek, és szégyellenek kihasználni: nem köti őket semmiféle konvenció. A rendelkezésre álló toptechnológiából kísérletezhetnek BÁRMIT. Nincs elvárás velük szemben. Nem kell kijelölt utakon járniuk. Nem cipelnek korábbi rossz döntéseket. Olyanok, mint a gyerekek egy kibaszottnagy szilíciumhomokozóban :)
És ez kurvajó. Az iPhone mára a megtestesült dögunalom és agyhalál. Kívül és belül is. Majd talán ezt fogják felrúgni a következő készülékkel, amikor majd elhozhatják a usereknek azt, amit máshol már 3-4-5 éve megkapnak.

A screen-to-body aránya egyszerűen SZÁNALMAS. Egy vicc. De az amcsi mamiknak tökéletes, mert fingjuk nincs a témáról.

Ha ezt a ma bemutatott Xiaomit az Apple hozza ki, az emberek MEGŐRÜLTEK volna. TOMBOLNAK. A média forradalmat hörögne.

Itt egy olyan újítás, mint a képernyőbe épített rezgésekkel kommunikáló hangszóró van, a kibaszott iPhone-ban meg az az új, hogy nincs rajta jack dugó. Ultrahangos ujjlenyomat olvasó helyett a világ szara antenna csíkokat tolták arrébb.
Avatar
arty

Hozzászólás #12061 2016.10.26. 14:31

Greyfox írta:arról van szó, hogy megalkudtál. Én nem fogok,
ezt i5 tulajként neeeeeee :D
435 ponton kötsz vele kompromisszumot, csak ideologizálod, hogy az neked TÖKÉLETES.

nevicceljünk már... még én is kötök 2-3 helyen, pedig nexus6om van, CM rommal ;) ;) ;)
Avatar
Mekee

Hozzászólás #12062 2016.10.26. 14:33

Moby írta:Hát a helyzet az, hogy a kínai gyártók mára állva hagyták az ilyen LG-ket, sonykat, meg apple-kat. Nézz meg egy OP3-at, vagy ezt pl. Mikor fognak ezek itt tartani?
op3? Aham. Nem abban nemlehet egy alapnak számito 1080p/60 videot felvenni?
Avatar
DanielT

Hozzászólás #12063 2016.10.26. 14:36

Mekee írta:op3? Aham. Nem abban nemlehet egy alapnak számito 1080p/60 videot felvenni?
Na, az mondjuk egy vicc és még mindig nem tudom felfogni, hogy az idiotizmusukon túl, mi indokolja.

szerk: Na, béta OS-ben már elérhető.

phpBB [media]
Avatar
Moby

Hozzászólás #12064 2016.10.26. 14:56

Mekee írta:op3? Aham. Nem abban nemlehet egy alapnak számito 1080p/60 videot felvenni?
Neked ez érdekes? A 30fps-t is hatvannak látod! :banplz:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #12065 2016.10.26. 14:56

Moby írta:Fogalmam sincs mi köze van a produktivitásnak az ikonokhoz. Tudom számszerűsíteni mennyi oprendszert fognak nekem eladni ikonokkal. De gondolom erre szükség sincs.
mi az a nagy produktivitás amit a mobiloddal művelsz te vagy akárki? valszeg a tiédet is kiválthatnád egy 30kasal ami tudja ugyanazt
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Micsu 2016.10.26. 14:59-kor.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #12066 2016.10.26. 14:59

Moby írta:Hát a helyzet az, hogy a kínai gyártók mára állva hagyták az ilyen LG-ket, sonykat, meg apple-kat. Nézz meg egy OP3-at, vagy ezt pl. Mikor fognak ezek itt tartani?
ezt mondták a japán autókról is 40 éve
Avatar
Moby

Hozzászólás #12067 2016.10.26. 15:01

Micsu írta:mi az a nagy produktivitás amit a mobiloddal művelsz te vagy akárki?
Fogalmam sincs, de ha művelek egyáltalán, annak az ikonokhoz nincs köze :) Amúgy sem miért tőlem kérdezed.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #12068 2016.10.26. 15:08

téged idéztelek de a kérdés nem csak neked szólt :)
egyébként meg embere válogatja, iphonet pont az "ikonok alapján adják el", a hw meg spec buzik kb az 5% lehet a vásárlók között :)
én már személyes vonzalom nélkül semmit se tudok venni ebben a világban ahol 200 féle termék fed le egy palettát, csak száraz tényekre nem tudok támaszkodni
persze én az applefób (csá ádi), dobnám már a szifont, de én amcsiból vettem, úgy meg az ára se volt annyira vészes
Avatar
Moby

Hozzászólás #12069 2016.10.26. 15:20

Micsu írta:téged idéztelek de a kérdés nem csak neked szólt :)
egyébként meg embere válogatja, iphonet pont az "ikonok alapján adják el", a hw meg spec buzik kb az 5% lehet a vásárlók között :)
én már személyes vonzalom nélkül semmit se tudok venni ebben a világban ahol 200 féle termék fed le egy palettát, csak száraz tényekre nem tudok támaszkodni
persze én az applefób (csá ádi), dobnám már a szifont, de én amcsiból vettem, úgy meg az ára se volt annyira vészes
Ha a kezembe veszek egy telót, ami majd teljes egészében egy kijelző, az a specifikációkon túl is odabasz.
Avatar
Mekee

Hozzászólás #12070 2016.10.26. 15:21

Moby írta:Neked ez érdekes? A 30fps-t is hatvannak látod! :banplz:
sőt, 120-nak!
Avatar
Mekee

Hozzászólás #12071 2016.10.26. 15:28

Moby írta:Fogalmam sincs, de ha művelek egyáltalán, annak az ikonokhoz nincs köze :) Amúgy sem miért tőlem kérdezed.
bevételeim-kiadásaim kezelése, teendők, találkozok, miegymás. Emailek, böngészés, leáld :) GTD.
Kb semmivel nem kell foglalkozzak mi maradt ki, mit felejtek el.
Nyilván droidon is megy ez, csak itt még a grafikus felület is jó a szemnek. Nyilván Moby leszarja, mert ő játszani is a kirakott 800 sor afterburner osd-vel játszik, de nekem kell hogy jo legxen a szememnek. :) És ez az amit sajna a droid nem tud a mai napig, mert unonnan ez a lapos semmilyen pasztell felületeitől kivagyok.
Biztos lehet moddolni, de mint mondtam gányra elég nekem a pc.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #12072 2016.10.26. 15:31

Mekee írta:bevételeim-kiadásaim kezelése, teendők, találkozok, miegymás. Emailek, böngészés, leáld :) GTD.
Kb semmivel nem kell foglalkozzak mi maradt ki, mit felejtek el.
Nyilván droidon is megy ez, csak itt még a grafikus felület is jó a szemnek. Nyilván Moby leszarja, mert ő játszani is a kirakott 800 sor afterburner osd-vel játszik, de nekem kell hogy jo legxen a szememnek. :) És ez az amit sajna a droid nem tud a mai napig, mert unonnan ez a lapos semmilyen pasztell felületeitől kivagyok.
Biztos lehet moddolni, de mint mondtam gányra elég nekem a pc.
ez egy 20ks telefonon is megy amúgy :), pont erről beszéltem
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #12073 2016.10.26. 15:45

hat az biztos, hogy a következö telefonomert nem vagyok hajlando 200 euronal többet kiadni.

beirtam keresöbe, hogy 200 ojro alatt köll telefon: asszondja elsö talalt BQ Aquarius X5. 180 ojro. nagy szep kijelzö (mint szinte minden telefonban manapsag), megfelelö sebesseg a semmire (Mekee), statusz led, atlagos akku, 13 pixeles sony lencse, Cyanogen OS (leszarom amugy melyik). tökeletes is lenne.
erdekel is engem, hogy kijelzö-e az egesz telefon, meg hogy makklenyomatot is tud-e olvasni stb. ...
Avatar
Micsu

Hozzászólás #12074 2016.10.26. 15:51

SlickAdam írta: makklenyomatot is tud-e olvasni stb. ...
azt tudja a szád is :beka3: :mf2:
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #12075 2016.10.26. 15:51

Micsu írta:azt tudja a szád is :beka3: :mf2:
ezert felesleges :idiota:
Avatar
Mekee

Hozzászólás #12076 2016.10.26. 15:53

Micsu írta:ez egy 20ks telefonon is megy amúgy :), pont erről beszéltem
De milyen minőségben?
Avatar
Moby

Hozzászólás #12077 2016.10.26. 15:54

Mekee írta:bevételeim-kiadásaim kezelése, teendők, találkozok, miegymás. Emailek, böngészés, leáld :) GTD.
Kb semmivel nem kell foglalkozzak mi maradt ki, mit felejtek el.
Nyilván droidon is megy ez, csak itt még a grafikus felület is jó a szemnek. Nyilván Moby leszarja, mert ő játszani is a kirakott 800 sor afterburner osd-vel játszik, de nekem kell hogy jo legxen a szememnek. :) És ez az amit sajna a droid nem tud a mai napig, mert unonnan ez a lapos semmilyen pasztell felületeitől kivagyok.
Biztos lehet moddolni, de mint mondtam gányra elég nekem a pc.
ja. Nálam az nem szempont, hogy a szemnek jó legyen valami. Azért is néz ki a gépem pl. úgy, mint egy rakás szar. Meg minden, ami körülvesz :)
Ezek az érvek szimplán csak kurvagázok.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #12078 2016.10.26. 15:55

Micsu írta:azt tudja a szád is :beka3: :mf2:
Hónap kommentje! :taps:
Avatar
Mekee

Hozzászólás #12079 2016.10.26. 16:02

Moby írta:ja. Nálam az nem szempont, hogy a szemnek jó legyen valami. Azért is néz ki a gépem pl. úgy, mint egy rakás szar. Meg minden, ami körülvesz :)
Ezek az érvek szimplán csak kurvagázok.
Há nem épp te mondtad hogy tökmindegy hogy néz ki az ui? :vigyor:
Avatar
Moby

Hozzászólás #12080 2016.10.26. 16:07

Mekee írta:Há nem épp te mondtad hogy tökmindegy hogy néz ki az ui? :vigyor:
De. De ezepket nem nekem gyártják, hanem kb mindenkinek. Ezért is let ilyen kibaszott túlzó mára a mobiloprendszerek erőforrás igénye.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #12081 2016.10.26. 16:42

Moby írta:De. De ezepket nem nekem gyártják, hanem kb mindenkinek. Ezért is let ilyen kibaszott túlzó mára a mobiloprendszerek erőforrás igénye.
ezen a mobil oprendszer erőforrás igényét vhogy én se értem, bár én hülye vok ehhez :P
skinnyman

Hozzászólás #12082 2016.10.26. 16:57

Mekee írta:Nem akarom, mert ez meddőbb vita mint a ps vs xbox agymenések. :)
Produktiv azert, mert egyszerű, magátol értetődőbb a használata. A rendszer nem felemás, hanem a kezelőfelület mindenhol ugyanolyan. Nem is beszélve a droid gyártok egyéni launhereiről, mert egyik szarabb mint a másik. A sima vanilla droid meg fapad. Ja és ugye a frissitések. Egyik gyárto kihozza, másik majd egyszer. Valaki le se szarja. Kijön egy uj csucs, onnantol a régi feledésbe merül.
Lehet már most nem igy van mindenhol, ez az én tapasztalatom ami anno volt. Azota meg nem igen érdeklődtem hogy utánaolvassak.
Szoval ez mind az én személyes tapasztalatom ami x éve volt.
Elore szogezzuk le, hogy produktivitasra szerintem egyik mobil os sem igazan alkalmas, szinte kizarolag csak konzumer igenyeket szolgalnak ki.
Csak kb a legujabb verzioikba kerult bele olyan ficsor, hogy pl egymas mellett tudj ket appot hasznalni, ami kb a legminimalisabb dolog, ami barmifele produktivitashoz kell.
De az ios es a produktivitas szerintem valami olyan szinten messze van egymastol, hogy nehez oket egy mondatban emlegetni. Egyes celfeladatokra egyes celappokkal ugy ahogy korlatozottan alkalmas, de ugy altalanosan produktivitasra, hat.. Azt mondjak magukrol, hogy egyszeru, de valojaban csak addig egyszeruek a dolgok, amig pontosan ugy hasznalod oket, ahogy ok azt fentrol az uzletpolitikajukkal kitalaltak, szoval ha barmi egyeb modon akarod hasznalni a rendszeruket (ami produktiv munkanal fogalmazzunk ugy, hogy elofordulhat), akkor olyan akadalyokba utkozol, hogy inkabb visszasirod a legelso windows-okat, symbian teglakat.
Es most nem is arra gondolok, hogy az olyan dolgok, mint hatterben futo app, appok kozti interakcio sokaig nem leteztek, illetve ma is csak eleg korlatozottan letezo fogalmak naluk.
Ha barmilyen szinten hozza kene ferned a filerendszerhez, vagy akar csak egy file-hoz, meg akarnad nyitni egy masik random x appban, stb, gyakorlatilag meg vagy love. Erre mondanak, hogy "rosszul hasznalod", meg "miert akarnal rajta olyat csinalni", de ezek az ervek valahogy nehezen fernek ossze a produktivitassal.
Egy megegyszerubb pelda: most rakerestem hogyan lehet egyeni csengohangot bellitani iphone-on. Csak a cimet masolom be az elso talalatnak "Step 1 of 15: How to turn a song into a ringtone on your iPhone: Step-by-step guide" - es amugy azzal indit, hogy inditsd el hozza az itunes-t.
Es bar a masodik talalatnal ugyanezt allitolag mar 8 lepesbol is osszehozzak, azert erzodik, hogy sok ertelmes ember elobb vagna eret, minthogy vegigszenvedje magat ezen a torturan.
Hogy felemas lenne az android.. Nagy szabadsagot adnak a fejlesztoknek az igaz, keves dolgot eroltetnek ra a fejlesztokre es elegge szabad kezet adnak a legtobb dologban, nem fognak kidobni egy appot sem a store-bol olyan indokkal, hogy nem passzol elegge a dizajnfilozofiajukhoz, vagy hasonlo bullshittel, szoval ilyen appokat ha keres az ember, talal, es mindig lehet ilyeneket mutogatni. Ezzel egyutt ok maguk viszont nagyon komolyan elkezdtek nyomni a dizajn-t olyannyira, hogy nem csak az android design-jat, hanem az egesz google design-jat egysegesitettek/egysegesitik a material-lal 2 eve, es lenyegeben ugyanazt a dizajn nyelvet hasznalja az osszes appjuk, es a legtobb weboldaluk is, es ezt mara a legtobb kicsit is igenyesebb app is atvette. Gondolom nem manapsag hasznaltal utoljara vanilla android-ot, ha ez nem tunt fel. :)
Akinek pedig fontos, hogy a frissiteseket azonnal megkapja, az nexus-t (pixel-t) vesz, amik nem csak most, hanem 6 eve is megkaptak azonnal minden frissitest evekig. (De kb az osszes nagyobb gyarto flagship modeljei (oneplus, galaxy s) is meg szoktak kapni nehany evig a frissiteseket, ha kesobb is.)
Avatar
Moby

Hozzászólás #12083 2016.10.26. 16:59

Micsu írta:ezen a mobil oprendszer erőforrás igényét vhogy én se értem, bár én hülye vok ehhez :P

A mobil oprendszerek úgy vannak megírva, az elsődlege célja az, a legfontosabb ismérve, fennmaradásának kulcsa, hogy minden jöttment hülye tudjon rá alkalmazást írni. És tud is! Mer önmagában az OS ma már egy ezredleges szempont (kivéve az ios fanboyal van dolgod), az egyetlen szempont az alkalmazások száma és minősége. Namost ez csak úgy lehetséges, ha az os-ben minden agyament fasság előre le van programozva, és csak meg kell hívni. Ráadásul ezek ma már nagyon sokszor nem is OS szinten vannak bent, hanem servicek(főleg google-nél). Így van egységes experience, meg ingyenapp, meg telifosva a sztór minden gecivel. De ezt végeredményben ígyis-úgyis a végfelhasználók fizetik ki.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #12084 2016.10.26. 18:08

habár Moby (nem a mi shemaleünk :D) tud jó zenét is írni, itt a klipp a frankó

phpBB [media]
Avatar
Moby

Hozzászólás #12085 2016.10.26. 18:10

Nem, én most az MS eventet néztem :) Egész jó kis cucc lett ez a surface studio, szerintem építek belőle valamit :)
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #12086 2016.10.26. 18:16

arty írta:ezt i5 tulajként neeeeeee :D
435 ponton kötsz vele kompromisszumot, csak ideologizálod, hogy az neked TÖKÉLETES.

nevicceljünk már... még én is kötök 2-3 helyen, pedig nexus6om van, CM rommal ;) ;) ;)

Ket dologban szarabb: sebesseg, es akksi. Viszont betonstabil. Szart se erek egy p9-el, ha a hearthstone elso!!!!! inditasnal bekressel.
Ja, es en nem evente szeretnek telefont cserelni tovabbra sem, atlagosan 4 evente cserelem az iphonet.
Avatar
Mekee

Hozzászólás #12087 2016.10.26. 18:22

Moby írta:De. De ezepket nem nekem gyártják, hanem kb mindenkinek. Ezért is let ilyen kibaszott túlzó mára a mobiloprendszerek erőforrás igénye.
Na ja. Ésakkor hogyvanaz, hogy nekem elfut MINDEN a szaros 2 magon, egy csiga rammal? Multkor kollega nagyon vagdalozott a op2-vel, felraktam miatta a world of tanks-t pl, az ir fps-t, neki a csucshw-n 30-40 fps, nekem 60at irt.
És ha nem gaming. Akkor is minden tökéletesen fut, mig hol talàlsz ilyen hw-el szerelt droidot?
Avatar
Moby

Hozzászólás #12088 2016.10.26. 18:24

Mekee írta:Na ja. Ésakkor hogyvanaz, hogy nekem elfut MINDEN a szaros 2 magon, egy csiga rammal? Multkor kollega nagyon vagdalozott a op2-vel, felraktam miatta a world of tanks-t pl, az ir fps-t, neki a csucshw-n 30-40 fps, nekem 60at irt.
És ha nem gaming. Akkor is minden tökéletesen fut, mig hol talàlsz ilyen hw-el szerelt droidot?
Te azért a prehisztórikus fosfaszványért annyit fizettél, amiből más ma 8 magot kap, 6 giga rammal. Kimondhatatlanul ignoráns, hogy "ahhoz képest" hogy fut rajta bármi. A valósághoz képest okádékul :)


/játékokra nem tudok mit írni. Szerintem 3 éve nem járt játék telefonomon. Ezzel könnyű megfogni, semmi rálátásom nincs. Nyilván ennyire is érdekel a terület.
Avatar
Moby

Hozzászólás #12089 2016.10.26. 18:28

Ennek az egész optimákolásnak akkor lenne bármi szerepe, ha ebből a user tudna profitálni. De nemtud. Mert nem neki spórolják meg, hanem rajta.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #12090 2016.10.26. 18:29

Moby írta:Te azért a prehisztórikus fosfaszványért annyit fizettél, amiből más ma 8 magot kap, 6 giga rammal. Kimondhatatlanul ignoráns, hogy "ahhoz képest" hogy fut rajta bármi. A valósághoz képest okádékul :)


/játékokra nem tudok mit írni. Szerintem 3 éve nem járt játék telefonomon. Ezzel könnyű megfogni, semmi rálátásom nincs. Nyilván ennyire is érdekel a terület.
a mobil gamingnek nem kellett xx év hogy kifulladjon, elég volt 1 nekem :P
Avatar
Moby

Hozzászólás #12091 2016.10.26. 18:31

Micsu írta:a mobil gamingnek nem kellett xx év hogy kifulladjon, elég volt 1 nekem :P
Kontrollerek nélkül nehéz kontrollálni...:)
Avatar
Micsu

Hozzászólás #12092 2016.10.26. 18:38

nah nem, mert én ilyen tower defenseket meg logikai játékokat erőltettem aminek jó is volt a tapi de hamar kifulladt a stílus
Avatar
Moby

Hozzászólás #12093 2016.10.26. 18:42

Micsu írta:nah nem, mert én ilyen tower defenseket meg logikai játékokat erőltettem aminek jó is volt a tapi de hamar kifulladt a stílus
A hardver már adott jóideje valami sokkal komolyabbhoz is, de az egész ökoszisztéma olyan genetikusan fertőzött evvel az 1$-os, inapppurchases-es fasssággal, hogy ebből normális gémingplatform már sosenemlesz. Na nem, mintha olyan nagy szükségem volna rá.


/Daninak közben lett vajon árama (vagy ahogy a nagyobbik fiam mondja: ÁRAMLATJA!)?
Avatar
DanielT

Hozzászólás #12094 2016.10.26. 19:02

Moby írta:Daninak közben lett vajon árama (vagy ahogy a nagyobbik fiam mondja: ÁRAMLATJA!)?
Ja, lett. Nem szeretnék belemenni a további történések részleteibe... a levelet még megírom nekik a héten.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #12095 2016.10.26. 19:21

kaptál egy pofontot? :D
Avatar
Mekee

Hozzászólás #12096 2016.10.26. 19:48

Moby írta:Te azért a prehisztórikus fosfaszványért annyit fizettél, amiből más ma 8 magot kap, 6 giga rammal. Kimondhatatlanul ignoráns, hogy "ahhoz képest" hogy fut rajta bármi. A valósághoz képest okádékul :)


/játékokra nem tudok mit írni. Szerintem 3 éve nem járt játék telefonomon. Ezzel könnyű megfogni, semmi rálátásom nincs. Nyilván ennyire is érdekel a terület.
Hàde ezaz, minek a 1333727 mag meg a 200terra ram most őszintén? Ugyanazt ugyanugy, vagy jobban tudja. Nemérdekel mi van benne, lehet tőlem egy matematikus hangyaboj is abakusszal. És nemtudom mié fizettvolna én többet mint aki egy flagship telefont vesz bárkitől. Konkrétan 200k volt lassan 2 éve. De hagyjukis, megint a saját preferenciáiddal magyarázod, miért nem lehet igazam az enyéim szerint. :smile:
Avatar
arty

Hozzászólás #12097 2016.10.26. 20:17

Greyfox írta:Ket dologban szarabb: sebesseg, es akksi. Viszont betonstabil. Szart se erek egy p9-el, ha a hearthstone elso!!!!! inditasnal bekressel.
Ja, es en nem evente szeretnek telefont cserelni tovabbra sem, atlagosan 4 evente cserelem az iphonet.
Mondanám, hogy nexus, de.... nincs többé. Almaáras wtf-pixel-gugliteló van, lesz, mittomén - sajna a gugli nekem többet nem gyárt telót, csak egy szoftveres alapot (amit a hákkerek raknak rendbe). Tulképp nincs mit vennem, senkitőlse.

Esetleg oneplus3... majd dani vagy akinek op3 van, leteszteli a szívkövet, ha neked az a fontos ;)
De nem hiszem, hogy meg tudnának téged győzni, kollegák hasonló hozzáállással max hetekig bírták a nexust is... kell, hogy gyűlöld az almáékat valamiért... ár, jack, nemfejlődés, bullshitfícsörök, találj valamit! :D
Avatar
arty

Hozzászólás #12098 2016.10.26. 20:18

Moby írta:A hardver már adott jóideje valami sokkal komolyabbhoz is, de az egész ökoszisztéma olyan genetikusan fertőzött evvel az 1$-os, inapppurchases-es fasssággal, hogy ebből normális gémingplatform már sosenemlesz. Na nem, mintha olyan nagy szükségem volna rá.
Évi 1-2 játék azé jön ;) És a kontroller is megoldott - nekem is te oldottad meg ;) Ha a takarításban megtalálom, jön a busz-teszt :D
Avatar
Moby

Hozzászólás #12099 2016.10.26. 20:19

Mekee írta:Hàde ezaz, minek a 1333727 mag meg a 200terra ram most őszintén?
Semminek. Épp ez volt a posztom lényege. Semmi értelme, semmi jelentősége hogyan fut egyik vagy a másik a rájuk tervezett akármilyen cuccon. Hiszen ez volt a kérdésed: hol találsz te olyan droidos vasat, ami...sehol. Nem kell találnod. Más a koncepció.
Avatar
arty

Hozzászólás #12100 2016.10.26. 21:43

phpBB [media]




http://store.steampowered.com/app/516750/

ajánlom daninak, mer' bírta a car mechanic simet :P
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #12101 2016.10.27. 08:28

Mekee írta:Na ja. Ésakkor hogyvanaz, hogy nekem elfut MINDEN a szaros 2 magon, egy csiga rammal? Multkor kollega nagyon vagdalozott a op2-vel, felraktam miatta a world of tanks-t pl, az ir fps-t, neki a csucshw-n 30-40 fps, nekem 60at irt.
És ha nem gaming. Akkor is minden tökéletesen fut, mig hol talàlsz ilyen hw-el szerelt droidot?
Nna ez az amit en sem ertek. Almaek kezdetektol fogva negyedannyobol kihoznak duplaannyit. De neeeem, nincs metalra kodolas es neeem nem fragmentalt platform a droid...
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #12102 2016.10.27. 08:48

Nem elég, hogy SOHA nem fog megjelenni, ma felfedeztem egy számomra új dolgot a Star Citizen kapcsán, mégpedig, hogy elő lehet fizetni a hírekre.
Kép
Persze sok fasságot adnak az előfizetésben, egy még meg sem jelent játékhoz... kuponokat, mindenféle felesleges fasságot. Belenéztem egy videóba reggel, ami 60 percen keresztül szólt a semmiről.. beletekergettem, majd a végén nyomtam egy leiratkozást a youtube csatornájukról. Lev listáról töröltettem magam. Javasolnám, hogy ezt a szemetet akkor vegyük elő újra, amikor a következő világháború, és az első zombi apokalipszis után egy idegen civilizáció megtalálva a forráskódot, talán összeszarik belőle egy bétát.
Avatar
arty

Hozzászólás #12103 2016.10.27. 09:12

Greyfox írta:Nna ez az amit en sem ertek. Almaek kezdetektol fogva negyedannyobol kihoznak duplaannyit. De neeeem, nincs metalra kodolas es neeem nem fragmentalt platform a droid...
Pedig egyszerű:
- OP2 fhd, mekee ifonja... nemtom milye van :)
- OP2 power managementjével voltak (vannak?) gondok, lehet wot alatt is a gagyi-cpu dolgozott épp ... de az alma armos cpu-i egyébként is világverők
- a droidos opengl iszonyat elavult, fragmentált sz*r (igen!), a friss ifonos metal mellett, ami ráadásul csak powervr gpukon kell fusson
- a wot egyébként is egy szemét mindenhol, pont droidon ne lenne? :D
Avatar
arty

Hozzászólás #12104 2016.10.27. 09:14

TasManXT írta:Nem elég, hogy SOHA nem fog megjelenni, ma felfedeztem egy számomra új dolgot a Star Citizen kapcsán, mégpedig, hogy elő lehet fizetni a hírekre.
Persze sok fasságot adnak az előfizetésben, egy még meg sem jelent játékhoz... kuponokat, mindenféle felesleges fasságot. Belenéztem egy videóba reggel, ami 60 percen keresztül szólt a semmiről.. beletekergettem, majd a végén nyomtam egy leiratkozást a youtube csatornájukról. Lev listáról töröltettem magam. Javasolnám, hogy ezt a szemetet akkor vegyük elő újra, amikor a következő világháború, és az első zombi apokalipszis után egy idegen civilizáció megtalálva a forráskódot, talán összeszarik belőle egy bétát.
nana, most nemrég volt az az fps gémpléj, az már valami! (mondjuk ennyi év után illett is má' villantani)

mondjuk remélni se merem, hogy valódi, fasza kampány lesz valami sandbox-gagyizás helyett :)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #12105 2016.10.27. 09:30

arty írta:[video]suttyo.avi[/video]
ajánlom daninak, mer' bírta a car mechanic simet :P
Hogy ez mekkora proletár gyökér fickó lehet, ha ilyen hitelesen ültette át minden molekuláját a létezésének. :D Förtelem! :help: Mondjuk azt nem tudom, hogy az autószerelős részt minek tette bele. :idiota:
Avatar
Mekee

Hozzászólás #12106 2016.10.27. 09:41

arty írta:Pedig egyszerű:
- OP2 fhd, mekee ifonja... nemtom milye van :)
- OP2 power managementjével voltak (vannak?) gondok, lehet wot alatt is a gagyi-cpu dolgozott épp ... de az alma armos cpu-i egyébként is világverők
- a droidos opengl iszonyat elavult, fragmentált sz*r (igen!), a friss ifonos metal mellett, ami ráadásul csak powervr gpukon kell fusson
- a wot egyébként is egy szemét mindenhol, pont droidon ne lenne? :D
6 plus, ami ugyanugy FHD.
Avatar
Mekee

Hozzászólás #12107 2016.10.27. 09:44

TasManXT írta:Nem elég, hogy SOHA nem fog megjelenni, ma felfedeztem egy számomra új dolgot a Star Citizen kapcsán, mégpedig, hogy elő lehet fizetni a hírekre.
Kép
Persze sok fasságot adnak az előfizetésben, egy még meg sem jelent játékhoz... kuponokat, mindenféle felesleges fasságot. Belenéztem egy videóba reggel, ami 60 percen keresztül szólt a semmiről.. beletekergettem, majd a végén nyomtam egy leiratkozást a youtube csatornájukról. Lev listáról töröltettem magam. Javasolnám, hogy ezt a szemetet akkor vegyük elő újra, amikor a következő világháború, és az első zombi apokalipszis után egy idegen civilizáció megtalálva a forráskódot, talán összeszarik belőle egy bétát.
Hát a 19,500 dolláros!!!! full pakk után már nem meglepő amugy... :)
Avatar
Mekee

Hozzászólás #12108 2016.10.27. 11:49

No, akkor megisvan az uj jövevény :D
Dani ajánlásával, és rövid utánajárással kb ez bizonyult a legjobb választásnak...

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Avatar
DanielT

Hozzászólás #12109 2016.10.27. 12:06

Mekee írta:No, akkor megisvan az uj jövevény :D
Dani ajánlásával, és rövid utánajárással kb ez bizonyult a legjobb választásnak...

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

CSAKAZINNO3D.

Jók a képek is. :eljen:
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #12110 2016.10.27. 12:14

DanielT írta:CSAKAZINNO3D.

Jók a képek is. :eljen:
Jól látom, hogy egy olyan kártyát vettél(te is), ami mellé volt egy kártya, amin rajta volt hogy VR? :D

Vissza: “Leáldozott.hu”