A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #11761 2016.10.21. 12:52

arty írta:one-ra minden héten jön 3-6 háromhatvanas cím BC-je :eplus2:
Állítólag már összes 360-as Mario kijött rá! De sajnos a saját Kmaeójuk mellett például a 2008-as PoP és a DLC-je még nem. Mondjuk a PoP Classicot sem látom most, pár hónapja pedig ott volt, mert direkt néztem, hogy nem a 2008-as :fejvakaras:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #11762 2016.10.21. 13:06

Egy hónappal a Steames launch után:

Quantum Break eladások: 51,790 ± 5,823

Örömmel nézem a totális bukást. :eljen: A Remedyt meg dózerolják a földbe.
Avatar
Moby

Hozzászólás #11763 2016.10.21. 13:06

eje75 írta:Én qwára élveztem, mondjuk nem is volt 39 fokos lázam (inkább feküdnöd kellene ilyen lázzal :wilting: ) ...szvsz. nem rossz map, csak idiótákkal voltunk körölvéve....mindenki az áttörést erőltette a gerincen, ahelyett hogy beásták volna magukat, a snipereknek spottolni kellet volna, és 2-3 aknavetős a xart is kiverette volna belőlük a sziklák között (mivel sehová nincs behúzódniuk..) én egyedül lőttem őket mortarral... most először voltam ezen a mapon, és egyszerűen nem fogom fel, hogy hogy nézhet ki ennyire jól, és mindeközben rezzenéstelenül, simán fut....... 4K-ban, ultrán szó szerint olyan mintha egy hegyi képeslapot nézegetnék, és ez nem túlzás!! Komolyan mondom, mindenkinek látnia kellene 4K-ban, most kapott értelmet az a 800k amit gépre költöttem idén... egy fillérjét sem bánom, inkább azt kívánom bárcsak mindenki megengedhetne magának ennyit a fórumról...
Odáig jutottam a dologgal, hogy a héten beraktam a kosárba az edigitalnál a 4k-s 27-es lgt- Aztán tegnap vagy mikor jelezte az edigital, hogy törölte. Eddig jutottam el. Jövő év elején megpróbálom újra.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #11764 2016.10.21. 13:09

DanielT írta:Egy hónappal a Steames launch után:

Quantum Break eladások: 51,790 ± 5,823

Örömmel nézem a totális bukást. :eljen: A Remedyt meg dózerolják a földbe.
en azert örülnek egy Elen Pék Zwei-nak. utana mehet a földbe, ja.
Avatar
eje75

Hozzászólás #11765 2016.10.21. 13:40

Moby írta:Odáig jutottam a dologgal, hogy a héten beraktam a kosárba az edigitalnál a 4k-s 27-es lgt- Aztán tegnap vagy mikor jelezte az edigital, hogy törölte. Eddig jutottam el. Jövő év elején megpróbálom újra.
:eljen: mennyibe fáj egy 27-es? Neked egyébként van 4k-s TV-d nem? Kukkantsd meg rajta, mert ma reggel a single-ből elindítottam a
Spoiler
a hegyek közötti repülős oktató
küldit... hát összerondítottam magam úgy nézett ki az is...a második mission-t is elindítottam, de azt már nem láttam a(z) (öröm) könnyeimtől, ki kellett kapcsolnom... komolyan, ez valami fekete mágia... hiba nélkül fut, nem szaggat, és ELKÉPESZTŐEN néz ki...
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #11766 2016.10.21. 13:46

eje75 írta::eljen: mennyibe fáj egy 27-es? Neked egyébként van 4k-s TV-d nem? Kukkantsd meg rajta, mert ma reggel a single-ből elindítottam a
Spoiler
a hegyek közötti repülős oktató
küldit... hát összerondítottam magam úgy nézett ki az is...a második mission-t is elindítottam, de azt már nem láttam a(z) (öröm) könnyeimtől, ki kellett kapcsolnom... komolyan, ez valami fekete mágia... hiba nélkül fut, nem szaggat, és ELKÉPESZTŐEN néz ki...
Milyen vason? GTA5-öt nem próbálod ki 30-ra lockolva? Kíváncsi lennék..
Avatar
DanielT

Hozzászólás #11767 2016.10.21. 14:03

eje75 írta::eljen: mennyibe fáj egy 27-es? Neked egyébként van 4k-s TV-d nem? Kukkantsd meg rajta, mert ma reggel a single-ből elindítottam a
Spoiler
a hegyek közötti repülős oktató
küldit... hát összerondítottam magam úgy nézett ki az is...a második mission-t is elindítottam, de azt már nem láttam a(z) (öröm) könnyeimtől, ki kellett kapcsolnom... komolyan, ez valami fekete mágia... hiba nélkül fut, nem szaggat, és ELKÉPESZTŐEN néz ki...
Pedig ma is megmondta Arty, hogy a DICE baromállatok, fakezűek, tehetségtelen faszok gyülekezete.
Avatar
arty

Hozzászólás #11768 2016.10.21. 14:03

Zóanagyvarázsló írta:Állítólag már összes 360-as Mario kijött rá! De sajnos a saját Kmaeójuk mellett például a 2008-as PoP és a DLC-je még nem. Mondjuk a PoP Classicot sem látom most, pár hónapja pedig ott volt, mert direkt néztem, hogy nem a 2008-as :fejvakaras:
Kameo van, pop nincs :P
Avatar
eje75

Hozzászólás #11769 2016.10.21. 14:04

Greyfox írta:Milyen vason? GTA5-öt nem próbálod ki 30-ra lockolva? Kíváncsi lennék..
i7-6700K 4.00GHz, ASUS Strix 1080 és HyperX 16 GB Predator DDR4 3000MHz... GTA5-öt próbáltam: messze a legxarabbul fut 4K-ban a kb 20-25 játékból, amit 4k-ban próbáltam... az eredeti 1080p-s beállításaimat meghagyva feltoltam 4k-ra: 15-21 fps volt az eredmény...szinte minden médiumra vettem (nem emlékszem a pontos beállításokra) és így 45-55 a frém, 30-ra nem lockoltam...
Avatar
arty

Hozzászólás #11770 2016.10.21. 14:05

DanielT írta:Pedig ma is megmondta Arty, hogy a DICE baromállatok, fakezűek, tehetségtelen faszok gyülekezete.
Az nem a dice érdeme, hogy eje nyócázezret tudott a pöcéjére áldozni :P
Avatar
DanielT

Hozzászólás #11771 2016.10.21. 14:05

Greyfox írta:Milyen vason? GTA5-öt nem próbálod ki 30-ra lockolva? Kíváncsi lennék..
Neki már nem nagyon kell 30-ra lockolnia 4K-ban sem.

Egyébként milyen? SZAR. Mert 30.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #11772 2016.10.21. 14:06

arty írta:Az nem a dice érdeme, hogy eje nyócázezret tudott a pöcéjére áldozni :P
Az se az ő hibájuk, hogy a világ legnagyobb hulladék, mocsok szemét gépén nem fut tökéletesen a csúcstechnikás, iparágat kettébaszó szoftverük.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #11773 2016.10.21. 14:17

Közben már települ a fakezűek terméke. Jajj, nagyon izgulok, hogy jól fut -e majd. (nem)
Avatar
Moby

Hozzászólás #11774 2016.10.21. 14:18

eje75 írta::eljen: mennyibe fáj egy 27-es? Neked egyébként van 4k-s TV-d nem? Kukkantsd meg rajta, mert ma reggel a single-ből elindítottam a
Spoiler
a hegyek közötti repülős oktató
küldit... hát összerondítottam magam úgy nézett ki az is...a második mission-t is elindítottam, de azt már nem láttam a(z) (öröm) könnyeimtől, ki kellett kapcsolnom... komolyan, ez valami fekete mágia... hiba nélkül fut, nem szaggat, és ELKÉPESZTŐEN néz ki...

Edigitalban most 110 a 27ud58, azt vettem volna, de az idén már ez sen fér bele sajnos. Jövőre berántom.
Avatar
kigyi

Hozzászólás #11775 2016.10.21. 14:20

DanielT írta:Közben már települ a fakezűek terméke. Jajj, nagyon izgulok, hogy jól fut -e majd. (nem)
Nincs min izgulni az én régi pöcém is vígan el van vele.
Na tessék az egyik pendrive már nem is működik, minőségi a cucc :D :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #11776 2016.10.21. 14:24

kigyi írta:Nincs min izgulni az én régi pöcém is vígan el van vele.
Na tessék az egyik pendrive már nem is működik, minőségi a cucc :D :D
Tudom, hogy tökéletesen fog menni. :) A driveot lemértem, 6 megás írás, 14 olvasás.
skinnyman

Hozzászólás #11777 2016.10.21. 14:30

Moby írta:Odáig jutottam a dologgal, hogy a héten beraktam a kosárba az edigitalnál a 4k-s 27-es lgt- Aztán tegnap vagy mikor jelezte az edigital, hogy törölte. Eddig jutottam el. Jövő év elején megpróbálom újra.

Most eleg fasza aron van az egyik: link
(Ilyen meretben IPS-es 4K monitorok 150k korul szoktak indulni amugy) Mostanaban lecsereltem a 24"-es Samumat egy nem pont ilyen, de hasonlo 27"-es LG-re. Kicsit bevilagitosabb 1-2 sarkon (csak feketen latni), de amugy full jo.
Van olyan ficsorje is (valami super+ resolution), hogy az alacsonyabb felbontasokon is elesitsen, igy pl egy 1440p is (ha egy jatekban epp annyit bir a vas) egesz turhetoen tud kinezni rajta.
Avatar
eje75

Hozzászólás #11778 2016.10.21. 14:46

Moby írta:Edigitalban most 110 a 27ud58, azt vettem volna, de az idén már ez sen fér bele sajnos. Jövőre berántom.
Simán... azért ha az árak kicsit mennének addig lefelé, és a pénztárcád megengedi, gondolkodj el a 32-esen...NEM NAGY!!
Avatar
Micsu

Hozzászólás #11779 2016.10.21. 14:50

Moby írta:Odáig jutottam a dologgal, hogy a héten beraktam a kosárba az edigitalnál a 4k-s 27-es lgt- Aztán tegnap vagy mikor jelezte az edigital, hogy törölte. Eddig jutottam el. Jövő év elején megpróbálom újra.
koszond meg nekik, ugy is mar befejezted :)
Avatar
Moby

Hozzászólás #11780 2016.10.21. 14:58

eje75 írta:Simán... azért ha az árak kicsit mennének addig lefelé, és a pénztárcád megengedi, gondolkodj el a 32-esen...NEM NAGY!!
Tudom, ugyebár most is az van, csak fhd.
Avatar
arty

Hozzászólás #11781 2016.10.21. 15:09

:heureka:
DanielT írta:Az se az ő hibájuk, hogy a világ legnagyobb hulladék, mocsok szemét gépén nem fut tökéletesen a csúcstechnikás, iparágat kettébaszó szoftverük.
Tudtak ezek a vadbarmok, hogy mi van a ps4ben vagy meglepte oket a pova?

Es ezekutan ugy gondoltak, h a 160x90 es a 32fps oke, keszvagyunk. Szartak a konzolra, nem a frem adja el a jatekukat ugyse.

Pont ugyanaz jatszodott le, mint ami a horizon vs. pc eseten.
Amugy valszeg itt se a dice programozo otlete a 32fps, de ha az EA oltony aszondja h inkabb szep legyen, akkor az lesz :)

Viszont ahogy nektek jolesik rugdosni a playgroundot, ugy nekenis a dicet :)))
Avatar
Moby

Hozzászólás #11782 2016.10.21. 15:12

arty írta:Pont ugyanaz jatszodott le, mint ami a horizon vs. pc eseten.
Ühüm. Pont ugyanaz az. Az egyik sem fut jól egy pudvás gecin, minden máson igen, és a másik is.
Janem.
Avatar
arty

Hozzászólás #11783 2016.10.21. 15:13

:csodalk:
Moby írta:Ühüm. Pont ugyanaz az. Az egyik sem fut jól egy pudvás gecin, minden máson igen, és a másik is.
Janem.
wat?
Avatar
eje75

Hozzászólás #11784 2016.10.21. 15:15

arty írta::heureka: Tudtak ezek a vadbarmok, hogy mi van a ps4ben vagy meglepte oket a pova?

Es ezekutan ugy gondoltak, h a 160x90 es a 32fps oke, keszvagyunk. Szartak a konzolra, nem a frem adja el a jatekukat ugyse.

Pont ugyanaz jatszodott le, mint ami a horizon vs. pc eseten.
Amugy valszeg itt se a dice programozo otlete a 32fps, de ha az EA oltony aszondja h inkabb szep legyen, akkor az lesz :)

Viszont ahogy nektek jolesik rugdosni a playgroundot, ugy nekenis a dicet :)))
A pova tuti nem lepte meg őket, mert az jelen van mindenhol: a midikloriánokból jön, ha nem tudnád... De az AMD alkot keményen .... idézetek az SG-ről: "az új AMD driver egyébként megkavarta nálam a dolgokat, volt két fagyásom és több grafikai hibám is :/ pl. kékre vált a képernyő, ha egy bizonyos pontról egy adott irányba ADS-elek, stb. fura, eddig nem volt ilyen" válasz: "Nekem meg bepirosodott a Mapp".... qwa Dice... még drivert se lehet írni a xarához :boxer:
Avatar
arty

Hozzászólás #11785 2016.10.21. 15:18

DanielT írta:DF cikk a büdösgyökér Cerny-vel, téma a Pro.
topik teljes intelligenciajat hozza 1 elmeben es ugyes kenyszermegoldasok kerultek a ps4proba (csak minek....), ami az o erdeme latszolag.

persze meg lehet ugy is kozeliteni a kerdest, ahogy ti csinaljatok es 400ezerert maris minden fasza, csak az egy konzol eseten nem mukodik. meg a fele sem. (ps3)

de persze eddig 3 ev utan se sikerult eljutnod, mr realitycheck :D
Avatar
Moby

Hozzászólás #11786 2016.10.21. 15:23

arty írta:topik teljes intelligenciajat hozza 1 elmeben es ugyes kenyszermegoldasok kerultek a ps4proba (csak minek....), ami az o erdeme latszolag.

persze meg lehet ugy is kozeliteni a kerdest, ahogy ti csinaljatok es 400ezerert maris minden fasza, csak az egy konzol eseten nem mukodik. meg a fele sem. (ps3)

de persze eddig 3 ev utan se sikerult eljutnod, mr realitycheck :D
Miután éppeszű embert nem érdekel/érdekelhet komolyan a hdr, meg a gyík4K, így nemtudom mit vársz itt bárkitől. Szvsz Dani volt az egyetlen aki rákkantitott, de neki meg ebben küldetéstudata van, Ha valaki, te igazán megérthetnéd ;)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #11787 2016.10.21. 15:24

arty írta:topik teljes intelligenciajat hozza 1 elmeben
Úgy nem nagy érdem, hogy tönkreteszed az átlagot! :mf2:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #11788 2016.10.21. 15:24

DanielT írta:DF cikk a büdösgyökér Cerny-vel, téma a Pro.
"We felt games needed a little more memory - about 10 per cent more - so we added a gigabyte of slow, conventional DRAM to the console," Cerny reveals, confirming that it's DDR3 in nature. "On a standard model, if you're switching between an application, such as Netflix, and a game, Netflix is still in system memory even when you're playing the game. We use that architecture because it allows for a very quick swap between applications. Nothing needs to be loaded, it's already in memory." NEOPÉCÉ!!!!!444 :nezze:
Igazából a többi csak amd seggnyalás és magyarázkodás miért maradt a putri jaguár.
Avatar
Moby

Hozzászólás #11789 2016.10.21. 15:27

Moby írta:Miután éppeszű embert nem érdekel/érdekelhet komolyan a hdr, meg a gyík4K, így nemtudom mit vársz itt bárkitől. Szvsz Dani volt az egyetlen aki rákkantitott, de neki meg ebben küldetéstudata van, Ha valaki, te igazán megérthetnéd ;)
Javítanám magam, mert ez így dezinformáció. "Miután éppeszű embert nem érdekel/érdekelhet komolyan a hdr, meg a gyík4K-fosfrém kombó...". Fixd.
Avatar
arty

Hozzászólás #11790 2016.10.21. 15:34

DanielT írta:Úgy nem nagy érdem, hogy tönkreteszed az átlagot! :mf2:
ez a gond, hogy nem átlagról van szó :D

kisebbfajta csoda, hogy kompetens, értő embert küld egy gigacég, valami médzsörnelzonfasz helyett interjúzni...
Avatar
arty

Hozzászólás #11791 2016.10.21. 15:37

benőmenő írta:"We felt games needed a little more memory - about 10 per cent more - so we added a gigabyte of slow, conventional DRAM to the console," Cerny reveals, confirming that it's DDR3 in nature. "On a standard model, if you're switching between an application, such as Netflix, and a game, Netflix is still in system memory even when you're playing the game. We use that architecture because it allows for a very quick swap between applications. Nothing needs to be loaded, it's already in memory." NEOPÉCÉ!!!!!444 :nezze:
Igazából a többi csak amd seggnyalás és magyarázkodás miért maradt a putri jaguár.
az megvan, hogy az amdnek van a jaguáron tul arhitekturája, csak az ms/sony nem kér/kért belőle?

amugy komolyan ennyi? ebbe sikerült "belekötni" ? :DDD
Avatar
eje75

Hozzászólás #11792 2016.10.21. 15:40

Engem ebben az egész konzol 4K és ár mizériában csak az bosszant, hogy a konzolosok 80-85 % SIMÁN (főleg tőlünk nyugaton) ki tudna fizetni több powát (sőt, szerintem követeli is a több powát)!! A PC virágzik, a komponensek eladása az egekben van... A gémereknél van pénz, ez tény, felnőtt egy játékos generáció, akik ma már jól keresőek, megengedhetnek maguknak drága hobbit... akkor faszé kell annyiért adni a "csúcs" konzolt, amennyibe egy normális videókártya kerül?? Hibás az egész koncepciójuk szvsz, és nem feltétlenül az AMD a hibás....
Avatar
Moby

Hozzászólás #11793 2016.10.21. 15:41

arty írta:csak az ms/sony nem kér/kért belőle?
Ezek szerint a kompetens, értő ember nem kért belőle. Most akkor vagy mégsem értő és kompetens, vagy egyszerűen soha nem volt cél a balanced hw, és a jobb frém. Ez esetben viszont a Cernynek az épelméjűségét is megkérdőjelezem.
Avatar
arty

Hozzászólás #11794 2016.10.21. 15:42

eje75 írta:Engem ebben az egész konzol 4K és ár mizériában csak az bosszant, hogy a konzolosok 80-85 % SIMÁN (főleg tőlünk nyugaton) ki tudna fizetni több powát (sőt, szerintem követeli is a több powát)!! A PC virágzik, a komponensek eladása az egekben van... A gémereknél van pénz, ez tény, felnőtt egy játékos generáció, akik ma már jól keresőek, megengedhetnek maguknak drága hobbit... akkor faszé kell annyiért adni a "csúcs" konzolt, amennyibe egy normális videókártya kerül?? Hibás az egész koncepciójuk szvsz, és nem feltétlenül az AMD a hibás....
te amugy eddig sitten voltál? (nem kell elmondani miért, de komolyabb ügy lehetett, ha majd' 10 év kiesett, csak úgy ;))) )

nade, hogy érdemben is írjak!
- kutyának nem kell a drágább hw, lásd ps3
- kutya nem veszi a pécéalkatrészeket se, ez a topik nem a világ
Avatar
eje75

Hozzászólás #11795 2016.10.21. 15:49

arty írta:te amugy eddig sitten voltál? (nem kell elmondani miért, de komolyabb ügy lehetett, ha majd' 10 év kiesett, csak úgy ;))) )

nade, hogy érdemben is írjak!
- kutyának nem kell a drágább hw, lásd ps3
- kutya nem veszi a pécéalkatrészeket se, ez a topik nem a világ
10 éve jelentették volna be, hogy ál 4k-s gépeket hoznak? Hogy rohan az idő! Kutya nem veszi??? Úristen! Te aztán tényleg tisztában vagy a "világgal". Figyu... okés...ez az álláspontod...de szerencsére a világ azért nem az álláspontodat követi... A konzolosok elégedett moraja (afaszt!) csak felér majd az idóta konzolgyárak fejeseihez is, és történik valami jó is azokkal a nyomorult konzolosokkal....mert ami most jön, az csak a konzolgyártóknak lesz jó, nem a gémereknek... de hogy Én is érdemben írjak (ezzel mintegy lezárva ez a "vitát"): Én egy Isten vagyok, nem fogok itt leállni veled, a pórnéppel tusakodni!! :nyes: :nyes: :nyes:
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #11796 2016.10.21. 15:51

eje75 írta:Engem ebben az egész konzol 4K és ár mizériában csak az bosszant, hogy a konzolosok 80-85 % SIMÁN (főleg tőlünk nyugaton) ki tudna fizetni több powát (sőt, szerintem követeli is a több powát)!! A PC virágzik, a komponensek eladása az egekben van... A gémereknél van pénz, ez tény, felnőtt egy játékos generáció, akik ma már jól keresőek, megengedhetnek maguknak drága hobbit... akkor faszé kell annyiért adni a "csúcs" konzolt, amennyibe egy normális videókártya kerül?? Hibás az egész koncepciójuk szvsz, és nem feltétlenül az AMD a hibás....
komponens eladasok az egekben? pl videokarik? en nem igy hallottam. az, hogy XY uj videokari nincs raktaron eleinte, az semmit nem jelent. a kiehezett geek-ek veszik a cuccost, de ennyiböl egyik ceg se elne meg.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #11797 2016.10.21. 15:55

arty írta:te amugy eddig sitten voltál? (nem kell elmondani miért, de komolyabb ügy lehetett, ha majd' 10 év kiesett, csak úgy ;))) )

nade, hogy érdemben is írjak!
- kutyának nem kell a drágább hw, lásd ps3
- kutya nem veszi a pécéalkatrészeket se, ez a topik nem a világ
azt azert tudod h ps3bol tobbet adtak el meg ugy is h kesobb startolt mint xboxbol?
Avatar
arty

Hozzászólás #11798 2016.10.21. 15:55

Moby írta:Ezek szerint a kompetens, értő ember nem kért belőle. Most akkor vagy mégsem értő és kompetens, vagy egyszerűen soha nem volt cél a balanced hw, és a jobb frém. Ez esetben viszont a Cernynek az épelméjűségét is megkérdőjelezem.
kompetens, értő ember (és barátai) látták, hogy a 399$-es termék eladható(bb), abba ez fért bele. biztos jó döntés lett volna erősebb cpu és gyengébb gpu, esetleg kevesebb ram...? :ravasz1: és pláne gondold át a választ atekintetben, hogy szinte csak a grafikát lehet eladni, promózni és a topik is rengeteget arra veri ;)))

sajna cerny elvan a laborjában, mindenféle jóságot kikísérletez, aztán várja, hogy a dice (de írhatnék én bárki mást is) majd nekiáll a vasára szabni a játékát, de sajna az átlag multifejlesztő fospécéként tekint a konzolra, nem írja át az ottani feltételekre a játékát. korábban te magad is írtad, hogy a lowlevel optimalizálás nem éri meg manapság, a (pécén)fejlesztő meg megszokta az i7et és a gtx1080at ... amelyik meg mégis megteszi, az lesz az az 1 video a 10 DF "leleplezésből", ahol elismerően szólnak a címről, de kb ennyi: a topikban be se lesz linkelve, mert 0 hírérték, az átlagjoe meg elvan 27frémmel is - de persze nem rosszabb a 30 se ;)
Avatar
eje75

Hozzászólás #11799 2016.10.21. 16:00

SlickAdam írta:komponens eladasok az egekben? pl videokarik? en nem igy hallottam. az, hogy XY uj videokari nincs raktaron eleinte, az semmit nem jelent. a kiehezett geek-ek veszik a cuccost, de ennyiböl egyik ceg se elne meg.
Ejjj.... hát tényleg... csak az lehet... az NVIDIA évről évre belőlem, meg Botondból, meg pár tucat kiéhezett geek-ből termeli a nyereségét!! Hagyjukmár!!! Amióta az eszemet tudom ennyi gyártó, ennyi termékkel a PC piacon SOHA nem volt még jelen....márpedig amire nincs kereslet, abból nincs kinálat sem! Egy időben (amíg erősek voltak a konzolok) vergődött a pc gaming...amióta meg gyengék a konzolok újra virágzik.... szerintem ennyi
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára eje75 2016.10.21. 16:04-kor.
Avatar
Moby

Hozzászólás #11800 2016.10.21. 16:01

arty írta:kompetens, értő ember (és barátai) látták, hogy a 399$-es termék eladható(bb), abba ez fért bele. biztos jó döntés lett volna erősebb cpu és gyengébb gpu, esetleg kevesebb ram...? :ravasz1: és pláne gondold át a választ atekintetben, hogy szinte csak a grafikát lehet eladni, promózni és a topik is rengeteget arra veri ;)))
Tehát akkor ez most azért lett jó megoldás, mert a konzolosokat hülyének nézi, és várhatóan igaza is lesz? :crazya:
Ha rosszat akarnék valakinek, csak annyit kívánnék, hogy elemezd ki a jóságát! :D Igen, erősebb cpu jó döntés lett volna. 20 dollár felárat meg sem éreztek volna a vásárlók. Meg a legjobb döntés az lett volna, ha ez a cernyökör bele se kezd a kamu4k-ba, meg a HDR-be. És az ingyen lett volna.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #11801 2016.10.21. 16:01

eje75 írta:Ejjj.... hát tényleg... csak az lehet... az NVIDIA évről évre belőlem, meg Botondból, meg pár tucat kiéhezett geek-ből termeli a nyereségét!! Hagyjukmár!!! Amióta az eszemet tudom ennyi gyártó, ennyi termékkel a PC piacon SOHA nem volt még jelen....márpedig amire nincs kereslet, abból nincs kinálat sem!
EN olvastam eladasokrol hireket, te ugy latszik nem.:)
Avatar
Moby

Hozzászólás #11802 2016.10.21. 16:05

SlickAdam írta:komponens eladasok az egekben? pl videokarik? en nem igy hallottam. az, hogy XY uj videokari nincs raktaron eleinte, az semmit nem jelent. a kiehezett geek-ek veszik a cuccost, de ennyiböl egyik ceg se elne meg.
Én nem ezt látom. Nem lefelé kell ma már lődözni, nincs ott lent semmi. Az amd eladott egy rakat apu-t a konzolokba. Hol tart most? Sehol. Pont ugyanúgy pusztuláson van, ahogy volt 4 éve. Fejlesztések sincsenek. Nincs semmi. Igen, az önálló vga-k eladásai nagyon buktak az elmúlt 6-7 éve, de ez annak köszönhető, hogy lent fost már nem lehet eladni. Benne van a procikban. De ez nem azt jelenti, hogy nem lehet ebből pénzt csinálni.
Avatar
Moby

Hozzászólás #11803 2016.10.21. 16:07

Tudom, hogy az enthusiast vonalon sem nőttek az elmúlt két évben az eladások, de lehet hogy a lényeg nem is ez, hanem pusztán annyi, hogy az ma egészen más árszintet képvisel, mint 10 éve, és így nagyon más a margin is.
Avatar
arty

Hozzászólás #11804 2016.10.21. 16:08

eje75 írta:10 éve jelentették volna be, hogy ál 4k-s gépeket hoznak? Hogy rohan az idő! Kutya nem veszi??? Úristen! Te aztán tényleg tisztában vagy a "világgal". Figyu... okés...ez az álláspontod...de szerencsére a világ azért nem az álláspontodat követi... A konzolosok elégedett moraja (afaszt!) csak felér majd az idóta konzolgyárak fejeseihez is, és történik valami jó is azokkal a nyomorult konzolosokkal....mert ami most jön, az csak a konzolgyártóknak lesz jó, nem a gémereknek... de hogy Én is érdemben írjak (ezzel mintegy lezárva ez a "vitát"): Én egy Isten vagyok, nem fogok itt leállni veled, a pórnéppel tusakodni!! :nyes: :nyes: :nyes:
- 10 éve hasalt egy kurvanagyot az 599$-os ps3 :nezze:
- 1070-e a steamgémerek 0.99%-nak van, 1080-a 0.6%-nak. az tény, hogy minimálisan látszik eltolódás a hájendbe a ménsztrímből, ráadásul éves szinten volt 0.8% bővülés a tragikus 2015Q2 után, de hogy ezt te ÉRZÉKELD.... hááááát .... ;) -> http://jonpeddie.com/press-releases/details/in-q2-2016-add-in-board-market-decreased-while-amd-gained-market-share
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #11805 2016.10.21. 16:10

Moby írta:Én nem ezt látom. Nem lefelé kell ma már lődözni, nincs ott lent semmi. Az amd eladott egy rakat apu-t a konzolokba. Hol tart most? Sehol. Pont ugyanúgy pusztuláson van, ahogy volt 4 éve. Fejlesztések sincsenek. Nincs semmi. Igen, az önálló vga-k eladásai nagyon buktak az elmúlt 6-7 éve, de ez annak köszönhető, hogy lent fost már nem lehet eladni. Benne van a procikban. De ez nem azt jelenti, hogy nem lehet ebből pénzt csinálni.
nyilvan lehet ezzel penzt keresni, különben tenyleg nem csinalnak. csak az "eladasok az egekben"-t tartom bullshit-nek.
Avatar
arty

Hozzászólás #11806 2016.10.21. 16:12

Micsu írta:azt azert tudod h ps3bol tobbet adtak el meg ugy is h kesobb startolt mint xboxbol?
... amikorra ~olcsóbb lett :) nagyon a végére tudott fordítani a sony és a prevgent massziv minusszal zárták... ezt a gent a jól fogyó 399es géppel és az évi 20k-s psn+-al* nehéz lenne elbaszni, sajna mostanra eléggé "megértették", hogy működik a paraszt :( (=én)

(kemény, hogy 5 éves ciklust nézve a pluszozók a gép árát gyakorlatilag újra elköltik, tehát a 799$-os konzol igenis ELADHATÓ ! :O )
Avatar
Moby

Hozzászólás #11807 2016.10.21. 16:15

SlickAdam írta:nyilvan lehet ezzel penzt keresni, különben tenyleg nem csinalnak. csak az "eladasok az egekben"-t tartom bullshit-nek.
Értelmezés kérdése. Szvsz ma több 200$ feletti vga fogy, mint korábban. Mer az mamá a mainstream(teteje).
Avatar
Micsu

Hozzászólás #11808 2016.10.21. 16:17

arty írta:kompetens, értő ember (és barátai) látták, hogy a 399$-es termék eladható(bb), abba ez fért bele. biztos jó döntés lett volna erősebb cpu és gyengébb gpu, esetleg kevesebb ram...? :ravasz1: és pláne gondold át a választ atekintetben, hogy szinte csak a grafikát lehet eladni, promózni és a topik is rengeteget arra veri ;)))

sajna cerny elvan a laborjában, mindenféle jóságot kikísérletez, aztán várja, hogy a dice (de írhatnék én bárki mást is) majd nekiáll a vasára szabni a játékát, de sajna az átlag multifejlesztő fospécéként tekint a konzolra, nem írja át az ottani feltételekre a játékát. korábban te magad is írtad, hogy a lowlevel optimalizálás nem éri meg manapság, a (pécén)fejlesztő meg megszokta az i7et és a gtx1080at ... amelyik meg mégis megteszi, az lesz az az 1 video a 10 DF "leleplezésből", ahol elismerően szólnak a címről, de kb ennyi: a topikban be se lesz linkelve, mert 0 hírérték, az átlagjoe meg elvan 27frémmel is - de persze nem rosszabb a 30 se ;)
akkor nezzuk
A nagy hozzaerto "barataid" eddig elkenyeztettek a konzolosokat, csucshw nyomott aron, bevalajuk a veszteseget mert megtehetjuk még tonkre nem megy mindenki, monopolhelyzet, aztan lehet fejni a hozzad hasonlo hulyeket (nah te ezeknek tapsolsz)
nem jott be, namost megvakartak a fejuket es azt csinltak mint majdem minden multi: adjunk szart dragan, ugy is megveszik, igy lett, vettek, profit de valami meg se jo...
A pcnek se mehet annyira szarul, meg valami kaki lehet a palacsintaba mivel 3 ev es mar itt az uj erosebb konzol, vastaps, de minek is? Hat a hw nem szamit, a jatekelmeny a lenyeg (bar a koponyegforgato baratod is rohan a boltba a +20%e), ezt te is elhitted? Bar ha igazad lesz szarnyalni fog a nincsendo
Skorpio is mire fel jon? A bone sikerere? lol
Avatar
Micsu

Hozzászólás #11809 2016.10.21. 16:19

SlickAdam írta:EN olvastam eladasokrol hireket, te ugy latszik nem.:)
uj nintendoet is linkeld majd :)
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #11810 2016.10.21. 16:33

Micsu írta:uj nintendoet is linkeld majd :)
miert?
Avatar
Micsu

Hozzászólás #11811 2016.10.21. 16:34

SlickAdam írta:miert?
mert te v itt a nintendos
Avatar
arty

Hozzászólás #11812 2016.10.21. 16:36

Moby írta:Tehát akkor ez most azért lett jó megoldás, mert a konzolosokat hülyének nézi, és várhatóan igaza is lesz? :crazya:
Ha rosszat akarnék valakinek, csak annyit kívánnék, hogy elemezd ki a jóságát! :D Igen, erősebb cpu jó döntés lett volna. 20 dollár felárat meg sem éreztek volna a vásárlók. Meg a legjobb döntés az lett volna, ha ez a cernyökör bele se kezd a kamu4k-ba, meg a HDR-be. És az ingyen lett volna.
Azé lett jó megoldás, mert életben tudtak tartani - vissza tudtak hozni - egy halottnak hitt koncepciót (konzol), s ennek a konzol-only játékosok nyilván örülnek - nem kell pécére (vissza)vándorolni.

Nem vagyok marketinges, de biztos van valami mágikus hatalma a 399es árcimkének a 420al szemben. (nekem is van általában minden termékre fájdalomküszöböm, noha nem a csupakilenceses szinten :) )
Felteszem ezért nyit ennyin a pro is majd, ill. a psvr se lehet véletlen, h PONT néccáz. (+ ha emlékszel, esgén kifejeztem a csalódásom, amikor kiderült, h nem bulldózeres lett a cpu, hanem "atom" :( sok játékban egyértelmű a cpu limit, a világ nem mozdult el a nemkellcpu irányba, annyira legalábbis nem, mint várták cernyék... de hogy ez valós gond-e vagy csak fejlesztői lustaság, azt nemtom... pl az eléggé sok számítással operáló szimulátor, az assettocorsa 3 év alatt igen látványosat tudott fejlődni: eleinte a 4.2ghz i5-ön is kaptad a "cpu tulterhelt" ingame üzenetet és szétfagyott a játék, miközben 1 mag ment 100%-on, mostanra pécén cpu egyáltalán nem kell a játékhoz, ráadásul a magok egyenletesen terhelődnek... v1.8-al kapcsolatban gondot guglizni sem lehet már. profik? hátnemtom... pont egy kicsi, indie fejlesztő?)

A kamu4k és a hdr nekem összekapcsolódik a gen-közepén való ráncfelvarrásosdival és mint tudod: RÜHELLEM AZ EGÉSZET!
Ha TÉNYLEG igaz, hogy a látens-mazterrészt akarják konzolon tartani, hát szerintem irtó amatőrül próbálják :DDD

+azért azt gondolom te sem tagadod, hogy a 4k és a HDR jó irány - csak nem egy félgennel, maszatolva....
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #11813 2016.10.21. 16:38

Micsu írta:mert te v itt a nintendos
de en szarok az eladasokra, amig eletben van valahogy a ceg. engem a nintendo ikszperienszoá erdekel, tudod jol.:)
Avatar
arty

Hozzászólás #11814 2016.10.21. 16:47

Micsu írta:akkor nezzuk
A nagy hozzaerto "barataid" eddig elkenyeztettek a konzolosokat, csucshw nyomott aron, bevalajuk a veszteseget mert megtehetjuk még tonkre nem megy mindenki, monopolhelyzet, aztan lehet fejni a hozzad hasonlo hulyeket (nah te ezeknek tapsolsz)
nem jott be, namost megvakartak a fejuket es azt csinltak mint majdem minden multi: adjunk szart dragan, ugy is megveszik, igy lett, vettek, profit de valami meg se jo...
A pcnek se mehet annyira szarul, meg valami kaki lehet a palacsintaba mivel 3 ev es mar itt az uj erosebb konzol, vastaps, de minek is? Hat a hw nem szamit, a jatekelmeny a lenyeg (bar a koponyegforgato baratod is rohan a boltba a +20%e), ezt te is elhitted? Bar ha igazad lesz szarnyalni fog a nincsendo
Skorpio is mire fel jon? A bone sikerere? lol
Miután nem engedhettem meg a kurvadrága prevgent sok évig, én annak a modellnek tuti nem tapsoltam ;)
Az persze jól jött, hogy én az arányaiban erősebb gépet olcsóbban kaptam, s mivel utána se fizettem meg a lájval és a déjvánnal a difit, jól jártam. De valszeg mások se elegen, mert nem lett fenntartható a modell... ha beválik és egyeduralkodó lesz ms-sony, akkor beszoptuk volna rendesen, TÉNY :(

Vastaps nincs részemről, csak értetlenkedés. Dehát a mazterrészt meg kell tartani, kell a négyká ;))
És egyébként igen, a fix30 és a fix60 fps az alap, lcdn a nativ hajtás is az, a többivel kéne gazdálkodni... ha igy lenne, plusz mellette steam minőségű szolgáltatás, lenne is vastapsom.
Hogy szarabb lenne a 80 ezres gépen a gearsofwar, mint a 400 ezresen? Azon annyira nem lepődnék meg ;)
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #11815 2016.10.21. 17:00

arty írta:Kameo van, pop nincs :P
Bocs, a hivatalos honlapot néztem, nem Major Nelson blogját.

MS :eljen:
Avatar
eje75

Hozzászólás #11816 2016.10.21. 17:00

arty írta:- 10 éve hasalt egy kurvanagyot az 599$-os ps3 :nezze:
- 1070-e a steamgémerek 0.99%-nak van, 1080-a 0.6%-nak. az tény, hogy minimálisan látszik eltolódás a hájendbe a ménsztrímből, ráadásul éves szinten volt 0.8% bővülés a tragikus 2015Q2 után, de hogy ezt te ÉRZÉKELD.... hááááát .... ;) -> http://jonpeddie.com/press-releases/details/in-q2-2016-add-in-board-market-decreased-while-amd-gained-market-share
ez a linkelgetés qwa jó...De ilyet én is tudok...https://www.statista.com/statistics/268367/forecast-of-the-global-pc-gaming-hardware-market/
Avatar
Moby

Hozzászólás #11817 2016.10.21. 17:01

arty írta:Azé lett jó megoldás, mert életben tudtak tartani - vissza tudtak hozni - egy halottnak hitt koncepciót (konzol), s ennek a konzol-only játékosok nyilván örülnek - nem kell pécére (vissza)vándorolni.
Akkora marhaság ez, hogy saját magaddal állsz vitában. Semmit nem tartottak életben, semmit nem hoztak vissza. Ezek már nem konzolok. Ezek wannabe pécék. Aminek épp azért örülnek a játékosok, mert most bedobozolják nekik, és pont ugyanazt kapja, amit pécén kapna, csak már nem kell a minimum konfigurációt bújnia. A konzol soha nem volt ez. Ez nem életben tartás, ez a torzszülötté formálás.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #11818 2016.10.21. 17:06

arty írta:...a világ nem mozdult el a nemkellcpu irányba, annyira legalábbis nem, mint várták cernyék... de hogy ez valós gond-e vagy csak fejlesztői lustaság, azt nemtom... pl az eléggé sok számítással operáló szimulátor, az assettocorsa 3 év alatt igen látványosat tudott fejlődni: eleinte a 4.2ghz i5-ön is kaptad a "cpu tulterhelt" ingame üzenetet és szétfagyott a játék, miközben 1 mag ment 100%-on, mostanra pécén cpu egyáltalán nem kell a játékhoz, ráadásul a magok egyenletesen terhelődnek...
Na ezaz. A konzolgyártók felültek az AMD future hype trainre, hogy a gpu compute azisten, aztán mostanság jutottunk oda, hogy a 4-6 magos cpu-kat egyre több játék terheli egyenletesen. Ezért is kerülhetett bele a fix fájdalomküszöbös(téem) összegbe egy visszavágott bulldozer helyett a nyócmag(!) jaguár.
Aztán jó, ha Nótikutyáéktól látunk valamit ebből a lázálomból a gyakorlatban. Merthogy erre ilyen szinten max a ps5-re fognak átállni a AAA stúdiók, hacsak nem ARM-al fog jönni az is, mert úgy mégócssóbb'-E!
Avatar
Moby

Hozzászólás #11819 2016.10.21. 17:10

Moby írta:Akkora marhaság ez, hogy saját magaddal állsz vitában. Semmit nem tartottak életben, semmit nem hoztak vissza. Ezek már nem konzolok. Ezek wannabe pécék. Aminek épp azért örülnek a játékosok, mert most bedobozolják nekik, és pont ugyanazt kapja, amit pécén kapna, csak már nem kell a minimum konfigurációt bújnia. A konzol soha nem volt ez. Ez nem életben tartás, ez a torzszülötté formálás.
Egy valódi konzolnak helye lenne egy high-end pécé mellett is akár. Ezeket meg nincs miért megvenni pécé mellé. Van rájuk az az 1-2 hostageware amit vagy elskippel valaki vagy nem. Kiváltani sem tudja. Ha valaki evvel próbálkozott kitartóan, akkor én aztán igen. Nem ment. Nagyon le kell tolni hozzá a gatyeszt. Nem bírtam megbirkózni vele, hogy állandóan kilóg az aranyerem. Node tesem, de ezt a kört már számtalanszor megtettük.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #11820 2016.10.21. 17:35

arty írta:korábban te magad is írtad, hogy a lowlevel optimalizálás nem éri meg manapság, a (pécén)fejlesztő meg megszokta az i7et és a gtx1080at ... amelyik meg mégis megteszi, az lesz az az 1 video a 10 DF "leleplezésből", ahol elismerően szólnak a címről, de kb ennyi: a topikban be se lesz linkelve, mert 0 hírérték, az átlagjoe meg elvan 27frémmel is - de persze nem rosszabb a 30 se ;)
A GeoW 4 is volt linkelve.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #11821 2016.10.21. 17:56

A Nintendo Switchre visszatérve és kicsit emésztve az infókat én határozottan érzem az eltolódást a jó irányba.
Nem merték megvenni az AMD mocskát, és a felesleges túszejtő hw-ből is már csak egy lesz 2 helyett (nincs külön handheld és nagygép).
Lassan, de biztosan eljutunk majd oda is, hogy a Nintendo egy sztór kliens legyen a PC-men, esetleg Steamen szubkategória. :finom:
Avatar
donatus13

Hozzászólás #11822 2016.10.21. 20:59

Én mivel napi 5 órát utazom, látom értelmét ennek a nintendo konzolnak, de ahhoz elég korrekt árkategóriát kéne képviselnie. Igazából csak ennek a "konzolnak" látom értelmét. Lentebb írtakkal abszolút egyet értek. A másik két konzolnak semmi helye nincs egy normál PC mellett, mert már egy középkategóriás PC is molekulákra szedi szét a konzolokat. Ha meg most azt nézzük, hogy pár év elteltével megint konzolt kell venni a népnek, akkor valljuk be, 0 értelme van az egész konzolosdi fisem fosnak.

A csökkenő PC hardver eladásoknak az is lehet oka szerintem, hogy egy ideje baszott erős cuccok vannak és nem mindenkinek éri meg feljebb váltani.
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #11823 2016.10.21. 21:13

eje75 írta:i7-6700K 4.00GHz, ASUS Strix 1080 és HyperX 16 GB Predator DDR4 3000MHz... GTA5-öt próbáltam: messze a legxarabbul fut 4K-ban a kb 20-25 játékból, amit 4k-ban próbáltam... az eredeti 1080p-s beállításaimat meghagyva feltoltam 4k-ra: 15-21 fps volt az eredmény...szinte minden médiumra vettem (nem emlékszem a pontos beállításokra) és így 45-55 a frém, 30-ra nem lockoltam...
Ja, hogy 1080 :eljen: Amúgy van egy csomó régi kedvenc, amit talán a 970-em is kihajtana 4k/60-al. Dead space, burnout paradise, dolphin.. Fene tudja.. Gondolkodom még 27"-es wqhd-ban is mint kompromisszum. Jó lenne hobbihoz / fusihoz is ha nagyobb lenne a felbontás meg az átmérő is, de ugyanakkor nehezen mondanék le a jó kis VA panelről.
Avatar
eje75

Hozzászólás #11824 2016.10.21. 21:41

Na...úgy látszik lehalt az online... nem is baj, mert ma egyre voltam jó: hogy a társaim rám spawnoljanak.... Botondnak bezzeg már jó... talán már kis is ütötte magát egy Cosmóval :nyes:
Avatar
deep

Hozzászólás #11825 2016.10.21. 21:56

eje75 írta:Na...úgy látszik lehalt az online... nem is baj, mert ma egyre voltam jó: hogy a társaim rám spawnoljanak.... Botondnak bezzeg már jó... talán már kis is ütötte magát egy Cosmóval :nyes:
Én egyetlen percre sem tudtam kipróbálni...
Avatar
Moby

Hozzászólás #11826 2016.10.21. 22:09

eje75 írta:Na...úgy látszik lehalt az online... nem is baj, mert ma egyre voltam jó: hogy a társaim rám spawnoljanak.... Botondnak bezzeg már jó... talán már kis is ütötte magát egy Cosmóval :nyes:
Megint DDOSolnak mindent. Usában lehalt minden. Nem megy a twitter sem. Semmi nem megy.
Nadeviszont kipróbáltam a BF1 SP-t 4K-ban. TEJÉZUSATYAÚRISTEN :wow1: Fájt visszakapcsolnom 1080-ra. Nagyon. Viszont a 1070 nem elég SP-re. 40-55 az fps-em ultrán. Nanembaj, jövőre egyúttal vga csere is. Nincs már más út, csak a 4K.

/mármint natív 4k, nem csekerbórd felskálázott szaggatóskurvaanyja :D
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #11827 2016.10.21. 22:11

deep írta:Én egyetlen percre sem tudtam kipróbálni...
Ott a single...
Avatar
Moby

Hozzászólás #11828 2016.10.21. 22:15

Mennek a szerverek!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #11829 2016.10.21. 22:26

TasManXT írta:Ott a single...
És a Rocket League!
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #11830 2016.10.21. 22:29

Moby írta:Megint DDOSolnak mindent. Usában lehalt minden. Nem megy a twitter sem. Semmi nem megy.
Nadeviszont kipróbáltam a BF1 SP-t 4K-ban. TEJÉZUSATYAÚRISTEN :wow1: Fájt visszakapcsolnom 1080-ra. Nagyon. Viszont a 1070 nem elég SP-re. 40-55 az fps-em ultrán. Nanembaj, jövőre egyúttal vga csere is. Nincs már más út, csak a 4K.

/mármint natív 4k, nem csekerbórd felskálázott szaggatóskurvaanyja :D
na, csak lement a lazad. lazasan hülyesegeket beszeltel. :nyes:

Vissza: “Leáldozott.hu”