A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
Moby

Hozzászólás #10991 2016.10.12. 11:16

Micsu írta:human revolutionhoz :D
No offense csak a bf1 beta vegen nem ezekre a gifekre emlekszem toled, mi tortent? :D
Szimplán rosszul értelmezed a gifeket :D
/Dani értette, azé' röhög a liftben azóta is :)
Avatar
kigyi

Hozzászólás #10992 2016.10.12. 11:30

BF1 preload van már?
Avatar
Micsu

Hozzászólás #10993 2016.10.12. 11:49

Moby írta:Szimplán rosszul értelmezed a gifeket :D
/Dani értette, azé' röhög a liftben azóta is :)
nem veszed eszre h minden rosszrol o tehet, az en mafiam, teged rabeszelt a bfre xD
Avatar
DanielT

Hozzászólás #10995 2016.10.12. 12:27

kigyi írta:BF1 preload van már?
Nincs preload, viszont a holnaptól tölthető játék már a full. Lényegében fizetős preload. :)
Avatar
Moby

Hozzászólás #10996 2016.10.12. 12:31

DanielT írta:Nincs preload, viszont a holnaptól tölthető játék már a full. Lényegében fizetős preload. :)
Minden elérhető lesz holnaptól? Kampány, multi, minden?
Avatar
DanielT

Hozzászólás #10997 2016.10.12. 12:37

Moby írta:Minden elérhető lesz holnaptól? Kampány, multi, minden?
MINDEN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Spoiler
Nem. :( 10 óra gameplay erejéig 5 multi pálya és 2 single. De a játék már a full ami a vinyón lesz, day1 kiszedik belőle az időlimitet.
Avatar
Mekee

Hozzászólás #10998 2016.10.12. 12:38

Micsu írta:Mi majd akkor fogunk rohogni mikor sirtok az unalmas single vegett nameg keszitem a popcornt moby multis kalvariajahoz :D
Végre valamit kivülről is szemlélhetek.
Avatar
Moby

Hozzászólás #10999 2016.10.12. 13:11

Mekee írta:Végre valamit kivülről is szemlélhetek.
Megértem. Én is szívesebben tolnám a férgeshorizont, meg a mafia3-at, BF1 helyett!
Spoiler
Kép
Avatar
DanielT

Hozzászólás #11000 2016.10.12. 13:12

Hm, egész jól néz ki. És jó minőség is szerencsére, mert nem a hulladék platformok voltak a cél.

phpBB [media]
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #11001 2016.10.12. 13:16

Moby írta:Megértem. Én is szívesebben tolnám a férgeshorizont, meg a mafia3-at, BF1 helyett!
Spoiler
Kép
Hát sosem tanulsz? Metroid helyett tini kockák által előidézett kétoldali agyvérzés? Jó választás!!
Avatar
Moby

Hozzászólás #11002 2016.10.12. 13:21

Greyfox írta:Hát sosem tanulsz? Metroid helyett tini kockák által előidézett kétoldali agyvérzés? Jó választás!!
Metroid is pörög, nyugi :)
Avatar
Moby

Hozzászólás #11003 2016.10.12. 13:24

DanielT írta:Hm, egész jól néz ki. És jó minőség is szerencsére, mert nem a hulladék platformok voltak a cél.

dájmádöfakör.avi
Még az első részét sem piszkáltam meg. Van benne kb fél órám .
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Moby 2016.10.12. 13:24-kor.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #11004 2016.10.12. 13:24

DanielT írta:Hm, egész jól néz ki. És jó minőség is szerencsére, mert nem a hulladék platformok voltak a cél.

[video]sedóószomnessz2.flv
imadtam az egyet, ajanlom is mindenkinek uton-utfelen, de senki nem veszi komolyan... :szomoru1: baszott jo gameplay + humor kiralysag. ez az uj meg talan az egyetlen hardkor bedessz jatek, ami erdekel iden.
Avatar
kigyi

Hozzászólás #11005 2016.10.12. 13:42

DanielT írta:Nincs preload, viszont a holnaptól tölthető játék már a full. Lényegében fizetős preload. :)
Akkor ráérek holnap előfizetni és ezzel foglalkozni.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #11006 2016.10.12. 13:48

Moby írta:Megértem. Én is szívesebben tolnám a férgeshorizont, meg a mafia3-at, BF1 helyett!
Spoiler
Kép
jön még kutyára teheraautó, én nem félek :D
nem e az a gond hogy idén nem jött ac rész? :banplz:
Avatar
Moby

Hozzászólás #11007 2016.10.12. 13:59

Micsu írta:jön még kutyára teheraautó, én nem félek :D
nem e az a gond hogy idén nem jött ac rész? :banplz:
Ha jött volna egy syndicate-féle, én megvettem volna. Bár ha jól emlékezem, nekem a JackTheRipper átcsúszott 2016-ra, szal azért nekem volt idén is egy zóna adag assacreedem :)
Avatar
Mekee

Hozzászólás #11008 2016.10.12. 14:03

Moby írta:Megértem. Én is szívesebben tolnám a férgeshorizont, meg a mafia3-at, BF1 helyett!
Spoiler
Kép
Csak a férgeshorizont tolom, én nem vettem mafiát mint egyesek... :kuss: :nevetes1:
Avatar
Moby

Hozzászólás #11009 2016.10.12. 14:15

Mekee írta:Csak a férgeshorizont tolom, én nem vettem mafiát mint egyesek... :kuss: :nevetes1:
Hát nem te mosdattad itt a 970-en nyújtott teljesítményét, és haluztad be rá a 60fps-t? Arra meg azé' ne legyél büszke, hogy enkórrol van. Majd ha megvetted steamen és refundoltad, akkor lehet emberkedni, addig csak a failt nyomod. Én is elbasztam, mert a gmg refund policyje ott megdöglik, hogy beaktiválom, de ezt maximum egy steamvásárló énekelhetné rám.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #11010 2016.10.12. 14:46

Na a laptop hdd lámulást megunva vettem is egy Tinman certified HyperX Savage 240 GB-os SSD-t az Aqua-ból. A vol. 2-es pissing contesthez (Samu 850 evo 250GB vs. a már említett hyperx) annyit tudok hozzászólni, hogy bár a Samun van a rendszerem (míg a hyperx tök üres, csak meg lett formázva) az Evo-n 9GB-al több használható területet lát a fájlkezelő (232 vs 223), illetve egy gyors aida (ez volt a gépen) random read teszt a default 64kb-os blokkokkal az alábbi eredményt hozta (sárga a Samsung, a kék pedig a hyperx).
Képkivágás.JPG

Nem eget rengető különbség a Samu javára, viszont azon van ugye a win 10. Talán ennek köszönhetőek azok a kiugrások.
Fizikailag pedig az Evo vékonyabb és jóval könnyebb.
Vettem még egy ilyen randomszar LC Power külső hdd házat (ez volt raktáron, direkt nem a legolcsóbbat), amit törött usb kábellel kaptam, szóval már mehetek is vissza a bótba'. :bdead:
Avatar
Mekee

Hozzászólás #11011 2016.10.12. 14:49

Moby írta:Hát nem te mosdattad itt a 970-en nyújtott teljesítményét, és haluztad be rá a 60fps-t? Arra meg azé' ne legyél büszke, hogy enkórrol van. Majd ha megvetted steamen és refundoltad, akkor lehet emberkedni, addig csak a failt nyomod. Én is elbasztam, mert a gmg refund policyje ott megdöglik, hogy beaktiválom, de ezt maximum egy steamvásárló énekelhetné rám.
Aztán irtam, hogy szar, nem éltettem én semmit.
Ledemoztam, nem vagyok se büszke se semmi. Demo szintjéig belefér, de má repült, ha megnyugtat. :)
Avatar
Moby

Hozzászólás #11012 2016.10.12. 15:07

Mekee írta:Aztán irtam, hogy szar, nem éltettem én semmit.
Ledemoztam, nem vagyok se büszke se semmi. Demo szintjéig belefér, de má repült, ha megnyugtat. :)
Az nyugtatna meg, ha meg tundánk büntetni őket refunddal. Ha szájba tudnánk verdesni ezeket a rühes geciket.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #11013 2016.10.12. 15:17

Moby írta:Az nyugtatna meg, ha meg tundánk büntetni őket refunddal. Ha szájba tudnánk verdesni ezeket a rühes geciket.
A végére elég drágán vettél frusztrációt, bűntudatot és hamis üzenetet az iparág felé... :szomoru1:
Avatar
Moby

Hozzászólás #11014 2016.10.12. 15:36

DanielT írta:A végére elég drágán vettél frusztrációt, bűntudatot és hamis üzenetet az iparág felé... :szomoru1:
Nagyon. :(

/Ámde hogy legyen egy kis vidámság is az életemben, kemény 8 percbe telt letölteni a gépemnek a BF1-et. Isten áldja a Digit, és az Origin szervereit :)
Avatar
kigyi

Hozzászólás #11015 2016.10.12. 16:08

Moby írta:Nagyon. :(

/Ámde hogy legyen egy kis vidámság is az életemben, kemény 8 percbe telt letölteni a gépemnek a BF1-et. Isten áldja a Digit, és az Origin szervereit :)
Akkor mégiscsak van már preload :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #11016 2016.10.12. 16:12

Gafon most arra megy a rejszolás, hogy a Shadow Warrior 2-ben már van HDR opció. Komolyan mondom bazmeg, bármilyen 2-3 betűs szart oda lehet dobni a népnek és felnyalják.

Tessék, itt a forradalom.
Kép
Avatar
deep

Hozzászólás #11017 2016.10.12. 16:31

DanielT írta:Gafon most arra megy a rejszolás, hogy a Shadow Warrior 2-ben már van HDR opció. Komolyan mondom bazmeg, bármilyen 2-3 betűs szart oda lehet dobni a népnek és felnyalják.
Láttál már HDR-t támogató játékot? Én még nem, lehet, hogy tényleg forradalom. Vagy nem?
Avatar
Micsu

Hozzászólás #11018 2016.10.12. 16:34

deep írta:Láttál már HDR-t támogató játékot? Én még nem, lehet, hogy tényleg forradalom. Vagy nem?
nagy ficsor volt 2000 kornyeken ez a hdr, v neked kimaradt?
Avatar
DanielT

Hozzászólás #11019 2016.10.12. 16:34

deep írta:Láttál már HDR-t támogató játékot? Én még nem, lehet, hogy tényleg forradalom. Vagy nem?
Nem láttam. De ettől még kb ezredrangú összetevő abban a kombinációban, amitől valami jó lesz. Ráadásul ez tipikusan olyan képi fejlesztés, amit akkor veszel észre, ha ott van mellette közvetlen az összhasonlítás.

Olyan 2/10-es érdekességi faktort adnék rá. Egy normális, brutálkontrasztos kijelző HDR bullshit nélkül is milliószor többet ér, már most is. Arra lesz jó esetleg, hogy a fos LCD panel szűrhető lesz vele, mert arra talán nem merik majd ráírni.
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #11020 2016.10.12. 16:58

DanielT írta:Nem láttam. De ettől még kb ezredrangú összetevő abban a kombinációban, amitől valami jó lesz. Ráadásul ez tipikusan olyan képi fejlesztés, amit akkor veszel észre, ha ott van mellette közvetlen az összhasonlítás.

Olyan 2/10-es érdekességi faktort adnék rá. Egy normális, brutálkontrasztos kijelző HDR bullshit nélkül is milliószor többet ér, már most is. Arra lesz jó esetleg, hogy a fos LCD panel szűrhető lesz vele, mert arra talán nem merik majd ráírni.
Én ezt még mindig nem értem:
Current popular video formats, including broadcast television and Blu-ray discs, are limited by standards built around the physical boundaries presented by older technologies. Black is set to only so black, because as Christopher Guest eloquently wrote, "it could get none more black." Similarly, white could only get so bright within the limitations of display technology. Now, with organic LED (OLED) and local dimming LED backlighting systems on newer LCD panels, that range is increasing. They can reach further extremes, but video formats can't take advantage of it. Only so much information is presented in the signal, and an HDTV capable of reaching beyond those limits still has to stretch and work with the information present.
Older technologies? Crt-n milyen jó kis kontraszt volt. Azért szar a dynamic range, mert a blu-ray-en nincs elég info? Mivan? Már túlszárnyalta a display technológia a forrást. Miezazegész?
Avatar
DanielT

Hozzászólás #11021 2016.10.12. 17:03

Greyfox írta:Én ezt még mindig nem értem:
Older technologies? Crt-n milyen jó kis kontraszt volt. Azért szar a dynamic range, mert a blu-ray-en nincs elég info? Mivan? Már túlszárnyalta a display technológia a forrást. Miezazegész?
Egy üszkösputridék az egész és valóban az van, amit mondasz, hogy néhány kijelző már többet lenne képes megjeleníteni, mint amire a forrást "masterelik". Ezt szoftverből picsakönnyű megoldani, a filmeknél tologatni kell a csúszkákat, vagy már úgy forgatni, hogy a range nagyobb legyen, erre is megvan a technológia, szenzorok elég jók, stb.

Namost egyébként ezt a HDR-t úgy hívják, hogy jó minőségű képernyő és forrás, nem az a RETEKSZAR amit a nép LCD panelekkel kap az arcába 10 éve. Csak így jobban hangzik. Lehet rá csillogós matricát gyártani és ragasztani a FullHD, 4K, Dolby, stb mellé most HDR. Fákkje. :eljen:
Avatar
Moby

Hozzászólás #11022 2016.10.12. 17:46

deep írta:Láttál már HDR-t támogató játékot? Én még nem, lehet, hogy tényleg forradalom. Vagy nem?

A játékok nagyrésze ma is támogat HDR-t. Csak ezt a jelátviteli ótvaros, népbutító szart nem, amit most adnak el minden jöttment butafasznak. A HDR NEM LÉTEZIK! Nem egyéb, mint egy kis képbasztató hókuszpókusz az egész. A HDR-es tévékben ugyanaz a nyomorfos panel van, mint a nem-hdr-ben. Ugyanazt a kontrasztarányt/színteret/lófaszt tudja leképezni, mint bármelyik másik. Fogd az összes gigamega képjavító, színjavító, agyrákgyorsító gecit, told rá, HDR. Vagyis nem, de gyakorlatilag ugyanarról az ultrafasságról beszélünk. A sweetfx-ben pl. kb negyvenezeszer több potenciál van, mint a HDR-ben(nem mellesleg pontosan ugyanaz előállítható vele, amit a hdr csinál, csak forrásoldalon, nem a megjelenítőben).
Avatar
Moby

Hozzászólás #11023 2016.10.12. 17:55

DanielT írta:Egy üszkösputridék az egész és valóban az van, amit mondasz, hogy néhány kijelző már többet lenne képes megjeleníteni, mint amire a forrást "masterelik". Ezt szoftverből picsakönnyű megoldani, a filmeknél tologatni kell a csúszkákat, vagy már úgy forgatni, hogy a range nagyobb legyen, erre is megvan a technológia, szenzorok elég jók, stb.

Namost egyébként ezt a HDR-t úgy hívják, hogy jó minőségű képernyő és forrás, nem az a RETEKSZAR amit a nép LCD panelekkel kap az arcába 10 éve. Csak így jobban hangzik. Lehet rá csillogós matricát gyártani és ragasztani a FullHD, 4K, Dolby, stb mellé most HDR. Fákkje. :eljen:
És látom magamelőtt, hogy otthon ebben a percben emberek százai kapcsolgatják ki-be a HDR-t, és csillogó szemmel ugrálnak a feleségük mellett: "LÁTOD EZT ANYU??? HDR BAZDMEG! LÁTOD A SZÍNEKET? BESZAROK!". Akkora csoda cucc ez, hogy az lg-nél az _ÖSSZES_ idei 4k tévébe belefért. Még a legcsumpibb, utolsó pudvás fisemfos szarba is! CSODATECH! :zavart1:
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #11024 2016.10.12. 17:57

Moby írta:És látom magamelőtt, hogy otthon ebben a percben emberek százai kapcsolgatják ki-be a HDR-t, és csillogó szemmel ugrálnak a feleségük mellett: "LÁTOD EZT ANYU??? HDR BAZDMEG! LÁTOD A SZÍNEKET? BESZAROK!". Akkora csoda cucc ez, hogy az lg-nél az _ÖSSZES_ idei 4k tévébe belefért. Még a legcsumpibb, utolsó pudvás fisemfos szarba is! CSODATECH! :zavart1:
meg is nezem minnya, hogy van-e veletlenul a kis kakas FHD oled-ben itthon. ha igen, rendelem is a Pro-t :idiota:
Avatar
Moby

Hozzászólás #11025 2016.10.12. 18:02

SlickAdam írta:meg is nezem minnya, hogy van-e veletlenul a kis kakas FHD oled-ben itthon. ha igen, rendelem is a Pro-t :idiota:
Ez valami olyan szintje a néphülyítésnek, hogy ha nem egy komplett iparág tolná, felbasznám a mindmeghalunk.com -ra. De félek, így még az azt olvasók is benyelnék, szal én legalább nem veszem ki a részem belőle.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #11026 2016.10.12. 19:12

Shadow Warrior 2 fejlesztőknek helyén van az eszük és főleg a szívük!

"“We don’t support piracy, but currently there isn’t a good way to stop it without hurting our customers. Denuvo means we would have to spend money for making a worse version for our legit customers. It’s like this FBI warning screen on legit movies.”"

Meg is kapják majd a fincsi pénzecskémet, ha jónak bizonyul a játék. :eljen:

Meanwhile a Fosszar Hónaljmon 3 fejlesztők újabb pecset ígérnek, soon.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #11027 2016.10.12. 19:24

DanielT írta:Shadow Warrior 2 fejlesztőknek helyén van az eszük és főleg a szívük!

"“We don’t support piracy, but currently there isn’t a good way to stop it without hurting our customers. Denuvo means we would have to spend money for making a worse version for our legit customers. It’s like this FBI warning screen on legit movies.”"

Meg is kapják majd a fincsi pénzecskémet, ha jónak bizonyul a játék. :eljen:
:guluszem1: :worship:
penzecsket tölem megkapjak nehany heten belül. eleve viszonylag olcso a jatek. az eddig latottak (es az elsö resz) alapjan ketlem, hogy ne lenne jo.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #11028 2016.10.12. 19:26

SlickAdam írta::guluszem1: :worship:
penzecsket tölem megkapjak nehany heten belül. eleve viszonylag olcso a jatek. az eddig latottak (es az elsö resz) alapjan ketlem, hogy ne lenne jo.
Már holnap megjelenik? :( Nincs időm foglalkozni se vele, se az elődjeivel addig.
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #11029 2016.10.12. 19:38

DanielT írta:Shadow Warrior 2 fejlesztőknek helyén van az eszük és főleg a szívük!

"“We don’t support piracy, but currently there isn’t a good way to stop it without hurting our customers. Denuvo means we would have to spend money for making a worse version for our legit customers. It’s like this FBI warning screen on legit movies.”"

Meg is kapják majd a fincsi pénzecskémet, ha jónak bizonyul a játék. :eljen:

Meanwhile a Fosszar Hónaljmon 3 fejlesztők újabb pecset ígérnek, soon.
Lord of the Fallen-nek is milyen jót tett a Denuvo. Hiszen rengeteget adtak el belőle, és imádták a remek védelmét. A legál vásárolt filmek előtt a kibaszott ne másold mert lopás és lopni bűntől meg még mindig a falra mászok.

phpBB [media]


Bonus:
Spoiler
phpBB [media]
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #11030 2016.10.12. 19:38

DanielT írta:Egy üszkösputridék az egész és valóban az van, amit mondasz, hogy néhány kijelző már többet lenne képes megjeleníteni, mint amire a forrást "masterelik". Ezt szoftverből picsakönnyű megoldani, a filmeknél tologatni kell a csúszkákat, vagy már úgy forgatni, hogy a range nagyobb legyen, erre is megvan a technológia, szenzorok elég jók, stb.

Namost egyébként ezt a HDR-t úgy hívják, hogy jó minőségű képernyő és forrás, nem az a RETEKSZAR amit a nép LCD panelekkel kap az arcába 10 éve. Csak így jobban hangzik. Lehet rá csillogós matricát gyártani és ragasztani a FullHD, 4K, Dolby, stb mellé most HDR. Fákkje. :eljen:
Van a cikkben egy olyan rész, hogy mostmá milyen jó, hogy van a hdr kijelző, mert a rendező már nyugodtan exponálhat az égre!! :idiota: Ez úgy hangzik, mintha raw-ba fotózna, és a tv mondjuk képes lenne expoziciót korrigálni különböző területeken, hogy ne legyen kiégett az ég, illetve a sötét területek részletgazdagok maradjanak. Persze nyilván nem.
Avatar
Moby

Hozzászólás #11031 2016.10.12. 19:48

Greyfox írta:Ez úgy hangzik
mint egy agyrákos baromság. Ennek az lehet az oka, hogy éppen az.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #11032 2016.10.12. 19:58

Ilyeneket írnak emberek ezen a bolygón:

"I am super impressed with the quality of the Playstation VR launch. This is easily the best software launch in a long time."

Atomot. Ide.
Avatar
Moby

Hozzászólás #11033 2016.10.12. 19:59

Na, hát nálam má fut a BF1.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #11034 2016.10.12. 20:02

Moby írta:Na, hát nálam má fut a BF1.
Te kis inszájder te! Aztán vigyázzál magadra! :nezze:

És never bring a :boxer: to a :violent: fight! :idiota:
Avatar
Moby

Hozzászólás #11035 2016.10.12. 20:05

DanielT írta:Te kis inszájder te! Aztán vigyázzál magadra! :nezze:

És never bring a :boxer: to a :violent: fight! :idiota:
Full üres minden szerver, szal egyelőre max single.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #11036 2016.10.12. 20:08

Ha már BF, akkor barmok itt is vannak:

"Played about an hour and a half now. Game runs fantastic with it looks like an average of 60FPS on my 1070 at 1080p."

Érted. Fantastican runol neki egy 1070-en! 1080p-ben. Ki gondolta volna?!??!?! És lúkol lájk átlag 60 frémnek! Huhúú, itt egy szakértővel állunk szemben! :wilting:
Avatar
Yaddle55

Hozzászólás #11037 2016.10.12. 20:13

DanielT írta:Na akkor én is mindkettőjüknek boldog szülinapot kívánok! :D Mit kapsz ma jeles alkalomra? :D

Szülinapomra augusztus végén megkaptam az ajándékomat, a konfig ajánlónak hála upgrade-eltem az iPon-ból a PCMR SQJ-ra. A 1080-as videókártyára feltettem az OC biost, a 3000-es RAM-okat felhúztam 3200-ra, és az i7-et beállítottam 4500-ra, így a következő eredmény született:

http://www.3dmark.com/3dm/14690333

Még egyszer köszönöm, végre nem döcög semmi (egyelőre). Biztos lenne még benne tartalék, de egyelőre bőven elég mindenre (fullhd-n), és így elég halk.

ASROCK Z170 Extreme4
INTEL Core i7-6700K 4.00GHz 1151 BOX
CORSAIR 16GB Vengeance LPX DDR4 3000MHz CL15 KIT (2x8) CMK16GX4M2B3000C15R
BE QUIET! Silent Base 600 fekete
BE QUIET! Pure Power 630W CM
BE QUIET! Dark Rock Pro 3
MSI GTX 1080 GAMING X 8G OC GTX1080 8GB GDDR5X OC PCIE
TOSHIBA Desktop 2TB 7200rpm 64MB SATA3 DT01ACA200
SAMSUNG 250GB 850 EVO SATA3 2,5" MZ-75E250B/EU

LOGITECH Z-5500 5.1
LOGITECH Driving Force GT
HyperX Cloud Headset
xbox 360 controller wireless

A monitorom egy DELL U2312HM, viszont mentségemre legyen mondva 1 hónappal azelőtt vettem, hogy megjelent volna a topikban Dani különösen negatív kritikája (egyébként egy Samsung 40H6400-on játszom).


Kép
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #11038 2016.10.12. 20:15

Yaddle55 írta:Szülinapomra augusztus végén megkaptam az ajándékomat, a konfig ajánlónak hála upgrade-eltem az iPon-ból a PCMR SQJ-ra
:eljen: :pias:
géptet is mutassad!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #11039 2016.10.12. 20:20

Yaddle55 írta:Szülinapomra augusztus végén megkaptam az ajándékomat, a konfig ajánlónak hála upgrade-eltem az iPon-ból a PCMR SQJ-ra. A 1080-as videókártyára feltettem az OC biost, a 3000-es RAM-okat felhúztam 3200-ra, és az i7-et beállítottam 4500-ra, így a következő eredmény született:

A monitorom egy DELL U2312HM, viszont mentségemre legyen mondva 1 hónappal azelőtt vettem, hogy megjelent volna a topikban Dani különösen negatív kritikája (egyébként egy Samsung 40H6400-on játszom).
A géphez már gratuláltam privátban korábban, de azért most is elismerően bólogattam, valahogy így:

Kép

Szerintem ebbe a konfigba egyszerűen nem lehet belekötni. :eljen:

A monitorról mi rosszat mondtam? Azon kívül, hogy felhős, mint az összes IPS? Én szeretem az én Dellemet végül, de az nem U, hanem S sorozat, mert az a glossy.
Avatar
Yaddle55

Hozzászólás #11040 2016.10.12. 20:29

DanielT írta:A géphez már gratuláltam privátban korábban, de azért most is elismerően bólogattam, valahogy így:
A monitorról mi rosszat mondtam? Azon kívül, hogy felhős, mint az összes IPS? Én szeretem az én Dellemet végül, de az nem U, hanem S sorozat, mert az a glossy.

Úgy emlékszem, hogy kipróbáltad, és azt mondtad, hogy ez a modell nagyon felhős, nézhetetlen, vállalhatatlan, pedig a másik fórumon (talán Prohardver) mindenki odáig van tőle.
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #11041 2016.10.12. 20:35

Yaddle55 írta:Úgy emlékszem, hogy kipróbáltad, és azt mondtad, hogy ez a modell nagyon felhős, nézhetetlen, vállalhatatlan, pedig a másik fórumon (talán Prohardver) mindenki odáig van tőle.
Viszont a 6400 szerintem a legjobb tv abban az árkategóriában és VA panel. Nekem 55" van a nappaliban, de ritkán játszom rajta. Amúgy jó kis vasad van..
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #11042 2016.10.12. 21:35

Megyek külföldre meccsre pénzt elverni. Ha Botondból indulok ki, PC-be is illene önteni egy dézsával. Vélemény? Milyen proci lenne nekem előrelépés és ár/teljesítmény arányban jó. Az i5 6400 húzása nekem macerásnak tűnik, és boltból akkor már alig olcsóbb, mint a 6600K. Azt viszont nem látom, hogy az i7-esek óriási előrelépést jelentenének.

A 4590 vajh mennyiért adható el? Mert ha belegondolok, hogy lap, memória, táp és egy méretesebb 850 EVO sem ártana, akkor a költségek láttán inkább veszek egy 4K-s, HDR-es PS4 Prót. Ja nem, azon nincs Total War, akkor most mégse, pedig rezgett a léc. Megérné egy váltás, ha úgyis retróznom kéne? :fejvakaras:
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #11043 2016.10.12. 21:50

Zóanagyvarázsló írta:Megyek külföldre meccsre pénzt elverni. Ha Botondból indulok ki, PC-be is illene önteni egy dézsával. Vélemény? Milyen proci lenne nekem előrelépés és ár/teljesítmény arányban jó. Az i5 6400 húzása nekem macerásnak tűnik, és boltból akkor már alig olcsóbb, mint a 6600K. Azt viszont nem látom, hogy az i7-esek óriási előrelépést jelentenének.

A 4590 vajh mennyiért adható el? Mert ha belegondolok, hogy lap, memória, táp és egy méretesebb 850 EVO sem ártana, akkor a költségek láttán inkább veszek egy 4K-s, HDR-es PS4 Prót. Ja nem, azon nincs Total War, akkor most mégse, pedig rezgett a léc. Megérné egy váltás, ha úgyis retróznom kéne? :fejvakaras:
4590 mihez kevés? Nem sokkal jobb 4670-em van, és nagyon nem érzem még elavultnak.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #11044 2016.10.12. 21:52

Zóanagyvarázsló írta:Megyek külföldre meccsre pénzt elverni. Ha Botondból indulok ki, PC-be is illene önteni egy dézsával. Vélemény? Milyen proci lenne nekem előrelépés és ár/teljesítmény arányban jó. Az i5 6400 húzása nekem macerásnak tűnik, és boltból akkor már alig olcsóbb, mint a 6600K. Azt viszont nem látom, hogy az i7-esek óriási előrelépést jelentenének.

A 4590 vajh mennyiért adható el? Mert ha belegondolok, hogy lap, memória, táp és egy méretesebb 850 EVO sem ártana, akkor a költségek láttán inkább veszek egy 4K-s, HDR-es PS4 Prót. Ja nem, azon nincs Total War, akkor most mégse, pedig rezgett a léc. Megérné egy váltás, ha úgyis retróznom kéne? :fejvakaras:
Ezért veszünk csak Z-s alaplapot, annak ellenére, hogy a zalai parasztok mit mondanak. Most nem lenne dilemmád, bevágnád a belerakható legnagyobb i7-et használtan, aztán elfelejtenéd a témát 4 évre.

Holnap kimolyolom mit javasolnék.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #11045 2016.10.12. 22:09

Greyfox írta:4590 mihez kevés? Nem sokkal jobb 4670-em van, és nagyon nem érzem még elavultnak.
A Total War: Wrahammerben az első mag folyamatosan 100%-on pörög. Persze az 1060-nal már a szériához megszokotthoz képest bőven vállalható a 750 Ti-n tapasztalt mosléktornádó után, a fix 60 fps-hez meg i7 6700K+GTX1080 is kevés lenne.

Deus Ex: Mankind Divided - Prága okádék, mind a négy mag rendszeresen 100%-on pörög

Outcast - 720p-ben már többet volt 60 fps, mint nem, 1080p-ben 35-45 volt "stabilan" (CPU-ból nyomja a grafikát is, mert voxeles teknó)

Ryse: Son of Rome - nagyon úgy tűnik, hogy a CPU limitált jobban

Borderlands 2 - ha felcsavarom a látótávot és a PhysX-et, simán felzabálja, pláne rázósabb részeken de ebből persze lehet engedni

Mondjuk ezeket már úgyis végigjátszottam a Warhammer kivételével (az hosszabb táv, multira is), a Borderlands 2-ből meg már csak pár DLC érint. És ez most néhámnynak tűnik, de nincs is más, amivel teknóbuzultam volna mostanában.

A Witcher 3-nál meg Moby is írta régebben, hogy meg kellett cibálnia a prociját 4 fölé, hogy maradjon a 60 fps.


De ha nálad minden rendben megy, akkor megérhet az egész egy nyomozást, de a A CPU-limittel viszont az alapvető baj, hogy a stratégiákat gyakran érinti, és alig van mit visszavenni hozzá, míg ha a GPU kevés, bármikor lebutítható homályfossá. Viszont tartok tőle, hogy nem érnék el generációs ugrást, amennyibe kerülne az upgrade.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #11046 2016.10.12. 22:14

Zóanagyvarázsló írta:Megyek külföldre meccsre pénzt elverni. Ha Botondból indulok ki, PC-be is illene önteni egy dézsával. Vélemény? Milyen proci lenne nekem előrelépés és ár/teljesítmény arányban jó. Az i5 6400 húzása nekem macerásnak tűnik, és boltból akkor már alig olcsóbb, mint a 6600K. Azt viszont nem látom, hogy az i7-esek óriási előrelépést jelentenének.

A 4590 vajh mennyiért adható el? Mert ha belegondolok, hogy lap, memória, táp és egy méretesebb 850 EVO sem ártana, akkor a költségek láttán inkább veszek egy 4K-s, HDR-es PS4 Prót. Ja nem, azon nincs Total War, akkor most mégse, pedig rezgett a léc. Megérné egy váltás, ha úgyis retróznom kéne? :fejvakaras:
a 6600K is bottleneck 4.4-en a curda Crysis 3-ban, leirtam mar csomosokszor. :nezze: :violent:
ha megengedheted, vegyed az i7-est a francba es felejtsd el a proci temat par evre!
Avatar
Moby

Hozzászólás #11047 2016.10.12. 22:17

BF1:
ÁZTÁBÜDÖSKURVAÉLETEJKLKJBVDHLJVB NXYCUIYC
Olyan mapokon jártam, hogy
MEG.
FOGTOK.
HALNI.
Kész, ennyi. Csomagolhat mindenki, nincs értelme több multilövöldét írni. Meg lett írva. Így utolsó körre dobtam egy 28/12-es KD-t, hogy annyira azért nem görbüljön lefele a szám, de ledarálnak sokszor. Csíroid vagyok. Viszont majd minden halált vigyorral fogadtam, mert filmbe illő jelenet volt :D A bétában alig láttunk valamit a játékból.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #11048 2016.10.12. 22:18

Moby írta:BF1:
ÁZTÁBÜDÖSKURVAÉLETEJKLKJBVDHLJVB NXYCUIYC
Olyan mapokon jártam, hogy
MEG.
FOGTOK.
HALNI.
Kész, ennyi. Csomagolhat mindenki, nincs értelme több multilövöldét írni. Meg lett írva. Így utolsó körre dobtam egy 28/12-es KD-t, hogy annyira azért nem görbüljön lefele a szám, de ledarálnak sokszor. Csíroid vagyok. Viszont majd minden halált vigyorral fogadtam, mert filmbe illő jelenet volt :D A bétában alig láttunk valamit a játékból.
1 hét :oooo:
Avatar
eje75

Hozzászólás #11049 2016.10.12. 22:18

Moby írta:BF1:
ÁZTÁBÜDÖSKURVAÉLETEJKLKJBVDHLJVB NXYCUIYC
Olyan mapokon jártam, hogy
MEG.
FOGTOK.
HALNI.
Kész, ennyi. Csomagolhat mindenki, nincs értelme több multilövöldét írni. Meg lett írva. Így utolsó körre dobtam egy 28/12-es KD-t, hogy annyira azért nem görbüljön lefele a szám, de ledarálnak sokszor. Csíroid vagyok. Viszont majd minden halált vigyorral fogadtam, mert filmbe illő jelenet volt :D A bétában alig láttunk valamit a játékból.
Letöltöttem Én is...alig várom már, hogy elaludjon a gyerek...
Avatar
Mekee

Hozzászólás #11050 2016.10.12. 22:18

Zóanagyvarázsló írta:Megyek külföldre meccsre pénzt elverni. Ha Botondból indulok ki, PC-be is illene önteni egy dézsával. Vélemény? Milyen proci lenne nekem előrelépés és ár/teljesítmény arányban jó. Az i5 6400 húzása nekem macerásnak tűnik, és boltból akkor már alig olcsóbb, mint a 6600K. Azt viszont nem látom, hogy az i7-esek óriási előrelépést jelentenének.

A 4590 vajh mennyiért adható el? Mert ha belegondolok, hogy lap, memória, táp és egy méretesebb 850 EVO sem ártana, akkor a költségek láttán inkább veszek egy 4K-s, HDR-es PS4 Prót. Ja nem, azon nincs Total War, akkor most mégse, pedig rezgett a léc. Megérné egy váltás, ha úgyis retróznom kéne? :fejvakaras:
Hát nemtudom, szerintem ha haswelled van, akkor most már én kivárnám az újat, forint/teljesítményben nemhiszem hogy akkora ugrás lenne. Egy szar optimalizálatlan motor meg úgyis kieszik minden póvát, de lehet csak én látom így féligmeddig amatőrként, de én tuti majd 7xxx szériára fogok váltani proci ügyben, addíg meg má csak egy 1070 kell belátható időn belül :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #11051 2016.10.12. 22:20

Moby írta:BF1:
ÁZTÁBÜDÖSKURVAÉLETEJKLKJBVDHLJVB NXYCUIYC
Olyan mapokon jártam, hogy
MEG.
FOGTOK.
HALNI.
Kész, ennyi. Csomagolhat mindenki, nincs értelme több multilövöldét írni. Meg lett írva. Így utolsó körre dobtam egy 28/12-es KD-t, hogy annyira azért nem görbüljön lefele a szám, de ledarálnak sokszor. Csíroid vagyok. Viszont majd minden halált vigyorral fogadtam, mert filmbe illő jelenet volt :D A bétában alig láttunk valamit a játékból.
Jól van, szép magasról indulunk! :banplz:
Avatar
Moby

Hozzászólás #11052 2016.10.12. 22:24

Zóanagyvarázsló írta:Megyek külföldre meccsre pénzt elverni. Ha Botondból indulok ki, PC-be is illene önteni egy dézsával. Vélemény? Milyen proci lenne nekem előrelépés és ár/teljesítmény arányban jó. Az i5 6400 húzása nekem macerásnak tűnik, és boltból akkor már alig olcsóbb, mint a 6600K. Azt viszont nem látom, hogy az i7-esek óriási előrelépést jelentenének.

A 4590 vajh mennyiért adható el? Mert ha belegondolok, hogy lap, memória, táp és egy méretesebb 850 EVO sem ártana, akkor a költségek láttán inkább veszek egy 4K-s, HDR-es PS4 Prót. Ja nem, azon nincs Total War, akkor most mégse, pedig rezgett a léc. Megérné egy váltás, ha úgyis retróznom kéne? :fejvakaras:
NE!VEGYETEK!I5-ÖT!MÁR! Kell a sok mag. Egyre több játékhoz. Ami idén megjelent, azokra procival baszom be a fejem szinte mindig, és nem a 200-hoz, amit indokolna a 1070-en, hanem a 60-hoz. Mag kell, sok. I7-et vegyetek.
Avatar
Moby

Hozzászólás #11053 2016.10.12. 22:27

DanielT írta:Jól van, szép magasról indulunk! :banplz:
Innen szép ragequitshiftdelreinstallshiftdelreinstallwhiftdelshiftdelaccountdel-t nyomni :banplz:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #11054 2016.10.12. 23:16

Moby írta:NE!VEGYETEK!I5-ÖT!MÁR! Kell a sok mag. Egyre több játékhoz. Ami idén megjelent, azokra procival baszom be a fejem szinte mindig, és nem a 200-hoz, amit indokolna a 1070-en, hanem a 60-hoz. Mag kell, sok. I7-et vegyetek.
A 6700K is csak négymagos, a HT meg többet árt játékokban, mint használ. Ha sok mag kell, akkor veszek AMD-t, de akkor meg már egy marék szotyin is jobban futnak a játékok. A hatmagos Coffee Lake még messze. (Tudom, volt már négynél többmagos i7-ek, de nem azok szoktak itt sem pörögni, mint gamerprocik.)

Ez sem túl meggyőző az i7 mellett, ha mindkettő húzva van, nincs drasztikus különbség:

phpBB [media]
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #11055 2016.10.12. 23:17

Moby írta:BF1:
ÁZTÁBÜDÖSKURVAÉLETEJKLKJBVDHLJVB NXYCUIYC
Olyan mapokon jártam, hogy
MEG.
FOGTOK.
HALNI.
Kész, ennyi. Csomagolhat mindenki, nincs értelme több multilövöldét írni. Meg lett írva. Így utolsó körre dobtam egy 28/12-es KD-t, hogy annyira azért nem görbüljön lefele a szám, de ledarálnak sokszor. Csíroid vagyok. Viszont majd minden halált vigyorral fogadtam, mert filmbe illő jelenet volt :D A bétában alig láttunk valamit a játékból.
Alakul a hamisítatlan Moby-hangulat :hehe:
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #11056 2016.10.12. 23:19

Zóanagyvarázsló írta:A 6700K is csak négymagos, a HT meg többet árt játékokban, mint használ.
hogy mit csinal? :fejvakaras:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #11057 2016.10.12. 23:22

Mekee írta:Hát nemtudom, szerintem ha haswelled van, akkor most már én kivárnám az újat, forint/teljesítményben nemhiszem hogy akkora ugrás lenne. Egy szar optimalizálatlan motor meg úgyis kieszik minden póvát, de lehet csak én látom így féligmeddig amatőrként, de én tuti majd 7xxx szériára fogok váltani proci ügyben, addíg meg má csak egy 1070 kell belátható időn belül :D
Ez az én bajom is. Basszus, a 750 Ti előtti VGA-mon is 6 évig ültem, én generációs váltásokra esküszöm PC-n is. Úgyis többnyire nulla gépigényű cuccokkal játszanék. Kaby Lake-ből nem tudom, hogy mikor jön valami értelmezhető CPU, mert ami eddig kijött, az nem tűnik játékra valónak. És tényleg a Coffee Lake-et várnám, csak sokára jön. Pedig ez lenne a racionális lépés, ez egyértelmű, csak most dühít, hogy a hosszú távra tervezett i5-öm a nem létezik procilimit világban szinte előbb elfogyott, mint az AMD-m hajdanán. (Mert akkor más céljaim voltak.)
Avatar
Moby

Hozzászólás #11058 2016.10.12. 23:29

Zóanagyvarázsló írta:a HT meg többet árt játékokban, mint használ.
Full ökörséget hordasz össze, majd leigazolod 1-3 éves játékokkal. Majd tovább folytatod olyan jövőbeni procikkal, amikre itt maximum Botondnak lesz fedfezete.
Hibátlan "akkorinkábbsemmitnemcsinálok" érvelés :taps:
Elmondom újra, hátha másodszorra bemegy: ami az idén jött, azokban nagyrészt elfogyott a procim 4.4-en. Nincs hova továbblépni I5-el, sem mostanival, sem jövőbenivel. Értsd ahogy tudod.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #11059 2016.10.12. 23:32

Zóanagyvarázsló írta:Alakul a hamisítatlan Moby-hangulat :hehe:
majd 10 ora utan gyerekek :eplus2:
Avatar
Moby

Hozzászólás #11060 2016.10.12. 23:33

Micsu írta:majd 10 ora utan gyerekek :eplus2:
Attól sokkal tovább vagyok már most. Valami huszonharminc ment a bétába :)

Vissza: “Leáldozott.hu”