A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
Micsu

Hozzászólás #77981 2024.07.21. 20:02

Greyfox írta:ritka, de minden szavaddal egyetertek :)
En nem mert egy rossz evad tud rossz szajizt okozni bar ettol nem lesz szar az elso ketto is. ;)
A sarkanyok haza neg meh, mindha az alap sorozatot megcsinaltak volna bollywoodban.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #77982 2024.07.21. 22:50

neoreg írta:De még így is több mint 4x annyian játszották, mint ezt a négernős csodát. Nyilván torzítja picit a steames a számokat, hogy ganépasszon alsó hangon százmillióan játszhatják. Csodálom, hogy a Microsoft nem vette még meg őket, tökéletesen illene a portfóliójukba.
flintlock.JPG
Hullanak a néger nős woke cuccok szerencsére! Erre jön Kamala Harris is ganéba... :idiota:
Avatar
arty

Hozzászólás #77983 2024.07.22. 13:59

DanielT írta:Hullanak a néger nős woke cuccok szerencsére! Erre jön Kamala Harris is ganéba... :idiota:
legalább lesz egy nem totálisan seggszenilis a választékban.... :mf2:

amugy örülök minden gas moslék bukásának, akár négernő fejleszti, akár nem. jobban fáj, hogy egy forza ellenben sikeres tud lenni :(
nagyon rossz példa, hogy mennyire működik a gas, ha ügyesen csomagolják.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #77984 2024.07.22. 16:30

Iden jott par erdekes walking sim, pl Hb2, Still Wakes the Deep, ez a Nobody Wants the Die se lehet rossz.
phpBB [media]
Avatar
neoreg

Hozzászólás #77985 2024.07.22. 18:03

Micsu írta:Iden jott par erdekes walking sim, pl Hb2, Still Wakes the Deep, ez a Nobody Wants the Die se lehet rossz.
[video]https://youtu.be/UwujTlK1P7s?si=FAKpd-VLiq4r9xqF/video]
Hellblade 2 hulladék. Still Wakes the Deep nem rossz. Nobody Wants the Die nem sikerült túl jól.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #77986 2024.07.25. 19:03

A GT7-nél kicsit fura dolgokat produkál az új patch. :taps:
The Real Driving Simulator
Avatar
Micsu

Hozzászólás #77987 2024.07.25. 20:39

Ennel jobb videot ebbol a jatekbol nem lattam :beka2:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #77988 2024.07.25. 20:45

Micsu írta:Ennel jobb videot ebbol a jatekbol nem lattam :beka2:
Akkor még csemegéztem párat! :idiota:
Új pálya
Pit Stop
Scapes módban és menükben is ilyen
Avatar
arty

Hozzászólás #77989 2024.07.26. 17:00

benőmenő írta:Akkor még csemegéztem párat! :idiota:
Új pálya
Pit Stop
Scapes módban és menükben is ilyen
game as service.....
mi ma teszteljük a pecset :) nagy reményeim vannak!!! ezekután......
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #77990 2024.07.26. 18:14

arty írta:game as service.....
mi ma teszteljük a pecset :) nagy reményeim vannak!!! ezekután......
Bizonyos setupokkal csinálja csak. Illetve megint van valami gubanc a PP számításával, szóval bízom benne hogy lesz valami credit farm lehetőség.
Normál esetben nem pattognak. Én annyit vettem észre hogy ha kerékvető vagy bukkanó miatt nem teljesen stabil a kocsi akkor már kevésbé lehet ész nélkül taposni a féket büntetlenül.
Avatar
arty

Hozzászólás #77991 2024.07.27. 21:02

benőmenő írta:Bizonyos setupokkal csinálja csak. Illetve megint van valami gubanc a PP számításával, szóval bízom benne hogy lesz valami credit farm lehetőség.
Normál esetben nem pattognak. Én annyit vettem észre hogy ha kerékvető vagy bukkanó miatt nem teljesen stabil a kocsi akkor már kevésbé lehet ész nélkül taposni a féket büntetlenül.
Konkrétan nehezebb lett a játék, könnyebb eldobni, hiába a TC 1, kimegy alólam a szokásos Gr3as porsém (is) :) És a gumikopás is totál más, lehet ujratanulni. Szerintem elég lett volna ezeket a GT8-ba betenni, ha egyszer kijön.... nemtom kinek igénye, hogy ujrairják "alatta" a játékot.

Aztán persze a gt8 is majd full csupasz fosként jelenik meg, amit 3 év alatt pecselnek fel 1.0-ra, a juzerek meg örülnek, hogy dejo, foglalkoznak vele, épülszépül, ingyenkontent, ésatöbbi.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #77992 2024.07.28. 07:58

arty írta:Konkrétan nehezebb lett a játék, könnyebb eldobni, hiába a TC 1, kimegy alólam a szokásos Gr3as porsém (is) :) És a gumikopás is totál más, lehet ujratanulni. Szerintem elég lett volna ezeket a GT8-ba betenni, ha egyszer kijön.... nemtom kinek igénye, hogy ujrairják "alatta" a játékot.

Aztán persze a gt8 is majd full csupasz fosként jelenik meg, amit 3 év alatt pecselnek fel 1.0-ra, a juzerek meg örülnek, hogy dejo, foglalkoznak vele, épülszépül, ingyenkontent, ésatöbbi.
Állítólag esőben is mostmár jobban csúszik a felgumizott száraz ív. Gr. 3-as kocsik nekem orrtolósabbnak érződnek.
Avatar
Botond

Hozzászólás #77993 2024.07.28. 08:26

arty írta:Konkrétan nehezebb lett a játék, könnyebb eldobni, hiába a TC 1, kimegy alólam a szokásos Gr3as porsém (is) :) És a gumikopás is totál más, lehet ujratanulni. Szerintem elég lett volna ezeket a GT8-ba betenni, ha egyszer kijön.... nemtom kinek igénye, hogy ujrairják "alatta" a játékot.

Aztán persze a gt8 is majd full csupasz fosként jelenik meg, amit 3 év alatt pecselnek fel 1.0-ra, a juzerek meg örülnek, hogy dejo, foglalkoznak vele, épülszépül, ingyenkontent, ésatöbbi.
Ez a norma ma már. Forza Horizon 4, de különösen az 5 is totál másik játék lett a kiadáskori és az utolsó patch utáni állapotot tekintve. Mondjuk ott a fizikába talán ilyen durván nem nyúltak bele, mert hát az nem az a játék, de látványra ég és föld.
És ahogy nézem a Forza Motorsport (8) is ezen a pályán van, és nem csak látványra, mert hát az meg az a játék.

És nem csak autós játékoknál van ez. Sajnos 10-15-20 évvel ezelőtt mikor még javában futottak vagy éppen indultak a Paradox meg Kalypso grand strategy játékok ott is ez volt. Jó párba beleugrottam, amik közül sok földbeállt és ott maradtak ötletes, de mind technikailag, mind játékmenet szempontjából ilyen negyedkész mementóként egy zseniális elgondolás margóján vagy ugye 1000 fizetős dlc-vel hozták szintre a játékot.
A két legfájóbb bukta a témában amikbe day1 beszálltam a Pride of Nations meg a Grand Ages Medieval. Ez a két játék volt ami végül leszoktatott az elővételről meg a két kiadó játékairól is.
Bár most a humblebundlen adtam egy esélyét a tropico-port royal-railway empire bundlenak, főleg ez utóbbi miatt.

De amúgy totál érthető a dolog vhol, mint fejlesztő, én is így csinálnám. Adott x dollár, egy centtel se több, azt belerakom, mert az belefér, hogy leírjam, ha bukó van, és abba ami belefér az elkészül, ami nem, az nem készül el, vagy úgy ahogy. Viszont ha elkezd csorogni belőle a pénz, abból vissza lehet forgatni, csinosítani kocsit, ha nem akkor meg fix a bukó, nincs szerencsejáték a céggel egy végtelenített fekete lyuk mellett.
Ez is game as service végülis, ma már ez megy csak, hol így, hol úgy csomagolva.
Még valójában a Civilization5 és 6 is ezen a modellen ment végig ami miatt mindenki utálja a Paradoxot pl. Nincs itt ma már más, csak ez vagy az indiek, ami megint csak a véges budgetről és limitált kockázatról szól vhol.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #77994 2024.07.28. 09:06

Nemtom ki nézte az Olimpia megnyitót, én kivételesen igen. Ha az volt a cél, hogy woke-okádékságban megmutassák mi az aktuális csúcs, akkor elég jól sikerült! Kéz a kézben menetelnek a Netflixxel és a zséming ipar nagyjaival. :eljen:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #77995 2024.07.28. 09:10

Ja, vettem kísérletképpen egy miniledes hálószoba tévét: TCL 75C845 a típus. Vágytam rá, hogy karcolja a retinám a 2000 nit és ez a vágyam teljesült. Nem volt semmi tudományos kalibrálás még, belőttem hogy üssön és teljesen korrekt a cucc. Majd rádugom a PS5 - t ha lesz rá motivációm, ami egyelőre ott tart, hogy 1 hónappal a költözés után tegnap kerestem meg a tápkábelt hozzá...

Szerk:Ja igen, az Onkyo logó nem csak marketing bullshit, nagyon jó a hangja.
Avatar
neoreg

Hozzászólás #77996 2024.07.28. 09:44

Fekete nő: check.
VR only: check.

Ezek sem a pénzért csinálják.
phpBB [media]
Avatar
DanielT

Hozzászólás #77997 2024.07.28. 10:01

Ja tévéhez még: most rákötöttem a NUC PC-t, amiben ugye az AMD kártya van.

1. Default felbontásnak beállított a driver vagy a Windows egy nagyobbat, mint amit a tv tud.
2. Természetesen külön kellett bekapcsolni, hogy teljes képernyőre méretezzen, mert nyilván a CRT időszakos overscan nál tartanak...
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #77998 2024.07.28. 18:38

DanielT írta:Nemtom ki nézte az Olimpia megnyitót, én kivételesen igen. Ha az volt a cél, hogy woke-okádékságban megmutassák mi az aktuális csúcs, akkor elég jól sikerült! Kéz a kézben menetelnek a Netflixxel és a zséming ipar nagyjaival. :eljen:
Elég gáz volt, ja. De legalább mostmár lehet izgulni hogy komplett életek munkája dől el egy-egy full bullshit bírói döntésen kb. az összes sportban ami nem az óra ellen megy. Utóbbiaknál nyilván a jobb vegyészmunka dönt majd. :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #77999 2024.07.28. 22:23

Még egy váratlan pozitív dolgát tudom említeni a tévének(és úgy általában a 2000+ nits-nek) , hátha ez szempont valakinek: fotók nézegetése. Nincs HDR módban, semmi extra, de a brutális fényerő miatt ha a képen süt a nap, AKKOR SÜT A NAP. De mintha ott állnék, nagyon ütős az élmény, soha nem láttam még így viszont képeket, ilyen hatással.
Avatar
Botond

Hozzászólás #78000 2024.07.29. 00:19

DanielT írta:Még egy váratlan pozitív dolgát tudom említeni a tévének(és úgy általában a 2000+ nits-nek) , hátha ez szempont valakinek: fotók nézegetése. Nincs HDR módban, semmi extra, de a brutális fényerő miatt ha a képen süt a nap, AKKOR SÜT A NAP. De mintha ott állnék, nagyon ütős az élmény, soha nem láttam még így viszont képeket, ilyen hatással.
Üdv a 600-800 neten túli világban! Már csak pár hónap aktív használat, és érteni fogod miről beszéltem az elmúlt években, és mi az ami más a mindennapokban, ha saját magad látod miről van szó, nem YouTube videók, mert screenshotok alapján kell elképzelni!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #78001 2024.07.29. 09:12

Botond írta:Üdv a 600-800 neten túli világban! Már csak pár hónap aktív használat, és érteni fogod miről beszéltem az elmúlt években, és mi az ami más a mindennapokban, ha saját magad látod miről van szó, nem YouTube videók, mert screenshotok alapján kell elképzelni!
Milyen 2000 nites miniledes tévéd volt az elmúlt években?
Avatar
Botond

Hozzászólás #78002 2024.07.29. 09:21

DanielT írta:Milyen 2000 nites miniledes tévéd volt az elmúlt években?
Hát ugye te is láttál már 4-6-800 nitest meg most a 2000 nitet, és láttad, hogy a 4-6-800 az egy kutya a 2000 meg más. A HDR szabványhoz 1000 nit kell, mert ott kezdődik a csízió, az 1400-1600-1800-2000 már ugyanúgy csak egy skálázódás, de az első valós HDR élmény az ilyen.
Így már van esélyed megérteni miért egy határfozs az alwaysonHDR az autoHDRhez képest, nem telefonon nézett YouTubeon 123 nittel kell elképzelni.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #78003 2024.07.29. 09:29

Megbántam.
Avatar
Moby

Hozzászólás #78004 2024.07.29. 12:10

DanielT írta:Megbántam.
Házhoz mentél érte. Volt itt elég indikátor a múltban, de felkérdezel... :idiota:
Avatar
Botond

Hozzászólás #78005 2024.07.29. 13:20

Moby írta:Házhoz mentél érte. Volt itt elég indikátor a múltban, de felkérdezel... :idiota:
Idehazudja neked, hogy a 2000 nit másabb, mint a 700 és meg se hazudtolod? Hol van az akadémiai székfoglalód, hogy minden nit egyenlő?! :banplz:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #78006 2024.07.29. 14:21

Próbálok ebből felállni, elterelem a figyelmem.

Hálózatos, LAN-os segítséget kérek! Mintha teljesen le lenne blokkolva az agyam, szerintem nem látom a fától az erdőt.

Adott helyzet:

1. Van a telekom modem, amibe összefut a lakásból az összes LAN kábel. Ez a garázsban van.
2. Van a saját routerem, ami az egyik LAN kábel végén van, azt használom wifinek (egy távoli szobában a másiktól) és a lényeg: NAS-nak is, ezen van a HDD. Ez van központibb helyen és pl a kertből is ez látszik wifin, szóval mindenképp szükséges.

Amit meg kéne oldani, hogy a garázsba befutó lan kábeleket tudjam hasznosítani, de úgy, hogy közös hálózaton legyenek a routerrel amin a NAS lóg. Jelenleg egyik eszközbe sincs a LAN bedugva, mert az a modem hálózata és így nem látják a NAS-t. Tehát a lan kábeleknek továbbra is a modembe dugva kell lenniük, vagy legalábbis helyben ott, de mehetnének switchbe is.

Most a modemből a router WAN portba megy a net. Nincs sehol switch, splitter, semmi, de bármivel lehet tervezni persze. Tehát kb közösíteni kellene a két hálózatot, de a telekomos modemet nemtom mennyire lehet konfigolni, nem mertem még megnézni. Jobb lenne hardverből megoldani.

Kép

Az működhet szerintetek, hogy teszek egy switchet a garázsba, abba megy az összes LAN kábel, így ők már közös hardveren vannak, ez oké. De a routert a WAN porton kéne etetnem elvileg, így ő ezeket az eszközöket szerintem nem fogja látni, nem fog nekik ip-t osztani, stb. Szerintem legalábbis, rohadt rég csináltam ilyesmit. Ha normál számozott porton kötöm össze őket, akkor meg lehet nem hasznosítja a netet... tököm tudja.
Avatar
Moby

Hozzászólás #78007 2024.07.29. 14:40

DanielT írta:Próbálok ebből felállni, elterelem a figyelmem.

Hálózatos, LAN-os segítséget kérek! Mintha teljesen le lenne blokkolva az agyam, szerintem nem látom a fától az erdőt.

Adott helyzet:

1. Van a telekom modem, amibe összefut a lakásból az összes LAN kábel. Ez a garázsban van.
2. Van a saját routerem, ami az egyik LAN kábel végén van, azt használom wifinek (egy távoli szobában a másiktól) és a lényeg: NAS-nak is, ezen van a HDD. Ez van központibb helyen és pl a kertből is ez látszik wifin, szóval mindenképp szükséges.

Amit meg kéne oldani, hogy a garázsba befutó lan kábeleket tudjam hasznosítani, de úgy, hogy közös hálózaton legyenek a routerrel amin a NAS lóg. Jelenleg egyik eszközbe sincs a LAN bedugva, mert az a modem hálózata és így nem látják a NAS-t. Tehát a lan kábeleknek továbbra is a modembe dugva kell lenniük, vagy legalábbis helyben ott, de mehetnének switchbe is.

Most a modemből a router WAN portba megy a net. Nincs sehol switch, splitter, semmi, de bármivel lehet tervezni persze. Tehát kb közösíteni kellene a két hálózatot, de a telekomos modemet nemtom mennyire lehet konfigolni, nem mertem még megnézni. Jobb lenne hardverből megoldani.

Kép

Az működhet szerintetek, hogy teszek egy switchet a garázsba, abba megy az összes LAN kábel, így ők már közös hardveren vannak, ez oké. De a routert a WAN porton kéne etetnem elvileg, így ő ezeket az eszközöket szerintem nem fogja látni, nem fog nekik ip-t osztani, stb. Szerintem legalábbis, rohadt rég csináltam ilyesmit. Ha normál számozott porton kötöm össze őket, akkor meg lehet nem hasznosítja a netet... tököm tudja.
köss be minden lan kábelt a router lan portjaiba. Ha nincs neki elég, akkor egy switchbe, és azt a routerba.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #78008 2024.07.29. 14:42

Moby írta:köss be minden lan kábelt a router lan portjaiba. Ha nincs neki elég, akkor egy switchbe, és azt a routerba.
De a router 15 méterre van a kábelek végeitől vazzeg, ez das problemke. :D Ha odaviszem a garázsba, akkor rá tudom kötni és instant minden megoldódik, ezt vágom. De akkor meg nem lesz jó helyen fizikailag a wifi fedéshez.
Avatar
arty

Hozzászólás #78009 2024.07.29. 14:49

DanielT írta:Megbántam.
remélem az elcédét is megfogod :mf2:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #78010 2024.07.29. 14:53

arty írta:remélem az elcédét is megfogod :mf2:
Hálóba jó lesz, első LCD tv amit saját felhasználásra vettem! Nagy pillanat ez!
Avatar
Moby

Hozzászólás #78011 2024.07.29. 14:53

DanielT írta:De a router 15 méterre van a kábelek végeitől vazzeg, ez das problemke. :D Ha odaviszem a garázsba, akkor rá tudom kötni és instant minden megoldódik, ezt vágom. De akkor meg nem lesz jó helyen fizikailag a wifi fedéshez.
akkor vagy visszamész egy lan kábellel a modemhez(és oda egy switch), vagy felteszel oda egy ap-t kliens módban/mesh.
Avatar
arty

Hozzászólás #78012 2024.07.29. 14:58

DanielT írta:De a router 15 méterre van a kábelek végeitől vazzeg, ez das problemke. :D Ha odaviszem a garázsba, akkor rá tudom kötni és instant minden megoldódik, ezt vágom. De akkor meg nem lesz jó helyen fizikailag a wifi fedéshez.
telekom router egyik lan kábele megy a routered egyik lan portjába. nincs routing, csak szvicsing: mindenki egy hálón lesz, bárhol is kötsz "számozott lan" portba eszközt - a telekom adja az IP-t (dhcp gondolom). routered wan portjába ne köss semmit, hacsak nem openwrtzel és azt is lan portnak konfigoltad :)

jahogy wifi is kell a saját routerről.... szerencsétlen! :D LCD mellé érthető, hogy akkor már legyen MINDEN FOS, ne csak a kép! :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #78013 2024.07.29. 15:12

Na az eddigi találatokból kicsit megnyugodtam, hogy nem vagyok totál hülye és nem triviális a dolog. :D

Moby:

Nem játszik a kábel vissza, de hát nyilván ez lenne a jó.
AP eszembe jutott, de el akartam kerülni.

Arty:

Lan portba dugva a modemből jövő netet a router nem oszt semmit tovább és szerintem a rádugott HDD-t se érném el.

Már Wifi se kelljen? Húzzam magammal a kábelt vagy miajóisten? :D
Avatar
Moby

Hozzászólás #78014 2024.07.29. 16:02

DanielT írta:Na az eddigi találatokból kicsit megnyugodtam, hogy nem vagyok totál hülye és nem triviális a dolog. :D

Moby:

Nem játszik a kábel vissza, de hát nyilván ez lenne a jó.
AP eszembe jutott, de el akartam kerülni.

Arty:

Lan portba dugva a modemből jövő netet a router nem oszt semmit tovább és szerintem a rádugott HDD-t se érném el.

Már Wifi se kelljen? Húzzam magammal a kábelt vagy miajóisten? :D
Mindent elkerülni nem tudsz. Valahogy oda kell vigyed a nat mögötti hálózatot. Kábelen, wifi, powerline adapterrel, bárhogy.
A másik megoldás, hogy raksz oda egy routert, az ott natol, abba kötsz mindent, a mostani router meg csak AP-ként üzemel.
Avatar
arty

Hozzászólás #78015 2024.07.29. 16:48

DanielT írta:Lan portba dugva a modemből jövő netet a router nem oszt semmit tovább és szerintem a rádugott HDD-t se érném el.

Már Wifi se kelljen? Húzzam magammal a kábelt vagy miajóisten? :D
így a saját routered egy buta Y elosztóként működne, tehát a vezetékes LAN portjain ott lenne a telekom-routerről jövő hálózat 1:1, a telekomrouter által osztott IP címekkel. a HDD is elérhető lenne a teljes szerintem a teljes VEZETÉKES hálózaton, ha a routered IP-jét beállítod a telekom router hálózatába (nyilván nem a dhcp által osztorr range-be, hogy leütközzenek, de pl a dhcp oszt 192.168.1.100-200 és a routered meg lenne 192.168.1.99 fixen).

a probléma tényleg a wifi LEHET az egyazon eszközön.... kíváncsi lennék, milenne ha a saját routered wifin osztana 192.168.1.201-250 es ip tartományt.... vajon egy nagy hálóként menne-e a teljes 192.168.1.0/24 ? vagy a wifi nem látná a vezetékes cuccokat a telekomrouter 2-es lan portján pl.?
Avatar
Moby

Hozzászólás #78016 2024.07.29. 18:52

arty írta:így a saját routered egy buta Y elosztóként működne, tehát a vezetékes LAN portjain ott lenne a telekom-routerről jövő hálózat 1:1, a telekomrouter által osztott IP címekkel. a HDD is elérhető lenne a teljes szerintem a teljes VEZETÉKES hálózaton, ha a routered IP-jét beállítod a telekom router hálózatába (nyilván nem a dhcp által osztorr range-be, hogy leütközzenek, de pl a dhcp oszt 192.168.1.100-200 és a routered meg lenne 192.168.1.99 fixen).

a probléma tényleg a wifi LEHET az egyazon eszközön.... kíváncsi lennék, milenne ha a saját routered wifin osztana 192.168.1.201-250 es ip tartományt.... vajon egy nagy hálóként menne-e a teljes 192.168.1.0/24 ? vagy a wifi nem látná a vezetékes cuccokat a telekomrouter 2-es lan portján pl.?
A modemje jelenleg bridge üzemmódba van, az nem csinál natot semmit, csak egy switch+dhcp-ként üzemele jelenleg. Valaminek be kell "tárcsáznia", jelenleg ezt a routere csinálja. Ha a nat mögötti területet össze is rakja egy alhálózatra, hogy egymást lássák, kívülről az a hálózati rész sosem fog látszani. A szolgáltatótól kapott modemeket meg nem okos dolog nat-ra használni, mert jellemzően szándékosan buták mint a kő és/vagy el is vannak zárva a konfigok a usertől. Egy nyomorult portforwardot nem fog tudni beállítani rajta, ha épp olyan a cucc, szal azzal jár jól, ha megtartja így bridged módban.
Avatar
arty

Hozzászólás #78017 2024.07.29. 19:32

Moby írta:A modemje jelenleg bridge üzemmódba van, az nem csinál natot semmit, csak egy switch+dhcp-ként üzemele jelenleg. Valaminek be kell "tárcsáznia", jelenleg ezt a routere csinálja. Ha a nat mögötti területet össze is rakja egy alhálózatra, hogy egymást lássák, kívülről az a hálózati rész sosem fog látszani. A szolgáltatótól kapott modemeket meg nem okos dolog nat-ra használni, mert jellemzően szándékosan buták mint a kő és/vagy el is vannak zárva a konfigok a usertől. Egy nyomorult portforwardot nem fog tudni beállítani rajta, ha épp olyan a cucc, szal azzal jár jól, ha megtartja így bridged módban.
szerintem nem bridgeben van a modemje, hiszen akkor annak lokál lanját nem tudná használni (legalábbis az én modemem ilyen: WAN->LAN1).

Beszéltünk telón amúgy, és én is tanácsoltam h tetesse át bridge módba, az a biztos, de pl nálam sem megoldás ez az IPTV miatt.
Pontosabban ez volt régen a helyzet, h akinél IPTV, az ment router módba, dupla natolásra. Igénytelen állatként nálam jelenleg ez a helyzet, mert lusta vagyok MEGINT visszaállíttatni..... (miközben a tv távirányítója 3 hónapja pl nincs meg... és jééé, van élet tv nélkül, kedves családom!)

---

Ma 19:00 óra körül megszünt az Xbox360 store. Béke poraira.

Köszönöm az MS nagylelkűségét, még akkor is ha visszaütött: A megszűnésének utolsó 2 hónapjában többet költöttem benne, mint előtte 19 éven át, elsősorban az akciózások okán.
Avatar
Moby

Hozzászólás #78018 2024.07.29. 19:55

arty írta:szerintem nem bridgeben van a modemje, hiszen akkor annak lokál lanját nem tudná használni (legalábbis az én modemem ilyen: WAN->LAN1).

Beszéltünk telón amúgy, és én is tanácsoltam h tetesse át bridge módba, az a biztos, de pl nálam sem megoldás ez az IPTV miatt.
Pontosabban ez volt régen a helyzet, h akinél IPTV, az ment router módba, dupla natolásra. Igénytelen állatként nálam jelenleg ez a helyzet, mert lusta vagyok MEGINT visszaállíttatni..... (miközben a tv távirányítója 3 hónapja pl nincs meg... és jééé, van élet tv nélkül, kedves családom!)

---

Ma 19:00 óra körül megszünt az Xbox360 store. Béke poraira.

Köszönöm az MS nagylelkűségét, még akkor is ha visszaütött: A megszűnésének utolsó 2 hónapjában többet költöttem benne, mint előtte 19 éven át, elsősorban az akciózások okán.
Hát ezt a digi úgy kezeli, hogy a tv-nek meg a netnet semmi köze egymáshoz. A modem kifejti a tv-t bnc-re az üvegből akármilyen módban van, mert annak csak a nethez van köze. BTW nálam csont ugyanez a helyzet amit Dani lerajzolt, csak a modem mellett is van egy wifi router, és a kettőt mesh kapcsolja össze, de ugyanígy a távolabbihoz megy nekem is a modemtől a lan kábelen a net. A modem meg bridgben OFC. És azért a távolihoz, mert ott vannak a konzolok, pc-k, és ott kábelen meg kell legyen a gigabit 24/7, amit már nem bíznék wifire.
Avatar
Botond

Hozzászólás #78019 2024.07.29. 20:37

Moby írta:Hát ezt a digi úgy kezeli, hogy a tv-nek meg a netnet semmi köze egymáshoz. A modem kifejti a tv-t bnc-re az üvegből akármilyen módban van, mert annak csak a nethez van köze. BTW nálam csont ugyanez a helyzet amit Dani lerajzolt, csak a modem mellett is van egy wifi router, és a kettőt mesh kapcsolja össze, de ugyanígy a távolabbihoz megy nekem is a modemtől a lan kábelen a net. A modem meg bridgben OFC. És azért a távolihoz, mert ott vannak a konzolok, pc-k, és ott kábelen meg kell legyen a gigabit 24/7, amit már nem bíznék wifire.
8 vagy 9 éves a telekom modemem, már a végét járja több szempontból, kérhetnék is cserét, de hát a telekom az új modemjei közé szerencsére rak több olyat, amit nem lehet bridge módba rakni! Például.
Szóval adja magát az első kérdés, hogy milyen telekom modemrűl van itten szó.
/szerk: ja, amit Arty írt, de nem mindegyik modemmel, van ahol az iptv akadály, van ahol nem, és van olyan modemjük, ami simán nem támogatja a bridge módot és csá.
Avatar
arty

Hozzászólás #78020 2024.07.30. 08:13

Moby írta:Hát ezt a digi úgy kezeli, hogy a tv-nek meg a netnet semmi köze egymáshoz. A modem kifejti a tv-t bnc-re az üvegből akármilyen módban van, mert annak csak a nethez van köze. BTW nálam csont ugyanez a helyzet amit Dani lerajzolt, csak a modem mellett is van egy wifi router, és a kettőt mesh kapcsolja össze, de ugyanígy a távolabbihoz megy nekem is a modemtől a lan kábelen a net. A modem meg bridgben OFC. És azért a távolihoz, mert ott vannak a konzolok, pc-k, és ott kábelen meg kell legyen a gigabit 24/7, amit már nem bíznék wifire.
de ez telekom és az ő moslékfos, legalja sagemcomjai :( ( tudom Dani, neked PONT nem volt vele gondod!!!! NEMÉRDEKEL!!!! )

amikor a tányéros tévét lekapcsolta a telekom, kaptam iptv-s droidos stb-t, akkor cserélték a fasza modemem (amit én tudtam bridgebe tenni!!!!!) erre a mostani fosra, ami .... ELVILEG a szolgáltató át tudja tenni, volt is már bridge módban, de szvsz valami script/update visszaállítja :D én meg elengedtem, nem harcolok tovább.... dupla nat mögött is van élet. szar, de van.

Botond :( Akkor jó is h nem cseréltettem a mostanim, az legalább ELVBEN képes rá.
Avatar
Botond

Hozzászólás #78021 2024.07.30. 08:17

Moby írta:G3. Olcsóbb, és nincs igazán ugrás. Szerintem nincs értelme kétezer nitre ugrásnak sem. Itt ilyen nagyságrendi ugrás kellene ahhoz, hogy ne szokd meg két perc alatt. Ne felejtsük el, egy napsütétes napon odakint látsz háromszázezer nintet. Szal itt az ezer nit vagy kétezer...oké, ugrás, de ahol tényleg történni is fog valami, és nem csak szájkarate, az mondjuk tízezer nit, amit a mikroledek nagyban már meglépegetnek.
Dani, itt a tuti infó a mindentudás mesterétől! Aszondja az 1-2 ezer nitnél semmi se történik, szóval te is abba a helyzetben vagy most, amiben én szoktam kerülni, hogy most történelmi döntést kell hoznod, hogy Mobynak hiszel, vagy a szemednek!
Jobban jársz, ha Mobynak, mert ha ragaszkodsz a valósághoz
, akkor te leszel a világ hülyéje!

Rosszul láttad, hidd el, a 2000 nit ugyanolyan, mint a 600, nincs különbség!
Avatar
insp

Hozzászólás #78022 2024.07.30. 08:45

DanielT írta:Ja, vettem kísérletképpen egy miniledes hálószoba tévét: TCL 75C845 a típus.


Tavaly vergődtem, aztán nem vettem meg 75C805-öt, viszont ezt már meg fogom venni -pláne, ha nemsokára benéz 400 alá az ára. (Most is ár-érték bajnok szerintem, de még olcsóbban még jobban az lesz :vigyor2: )

A tapasztalataid alapján van olyan tulajdonsága a TV-nek, ami miatt NEM érdemes megvenni?
Avatar
arty

Hozzászólás #78023 2024.07.30. 08:47

insp írta:van olyan tulajdonsága a TV-nek, ami miatt NEM érdemes megvenni?
... talán, hogy a képet LCD panel szolgáltatja :D amúgy minden másban tök jó kis készülék :P :D

Feleslegesen győzködöd magad... ha 400ezerért akarsz nagy és fényes képet, vedd, ez ennyire egyszerü ;) Nem hiszem, hogy ezen érvekkel szemben a folyadékkristály tech bashingja le tudna beszélni róla, tudjuk jól, h ez már "tavaly eldőlt" :D

Botond írta:Rosszul láttad, hidd el, a 2000 nit ugyanolyan, mint a 600, nincs különbség!
komolyan, ez a szarkazmus ez már a büdös rasszizmus kategóriája.... mint amikor megy itt a négerezés :(

NE HACCÁZAZD LE A 7-800as OLEDJEINKET!
Avatar
Moby

Hozzászólás #78024 2024.07.30. 09:15

arty írta:de ez telekom és az ő moslékfos, legalja sagemcomjai :( ( tudom Dani, neked PONT nem volt vele gondod!!!! NEMÉRDEKEL!!!! )

amikor a tányéros tévét lekapcsolta a telekom, kaptam iptv-s droidos stb-t, akkor cserélték a fasza modemem (amit én tudtam bridgebe tenni!!!!!) erre a mostani fosra, ami .... ELVILEG a szolgáltató át tudja tenni, volt is már bridge módban, de szvsz valami script/update visszaállítja :D én meg elengedtem, nem harcolok tovább.... dupla nat mögött is van élet. szar, de van.

Botond :( Akkor jó is h nem cseréltettem a mostanim, az legalább ELVBEN képes rá.

Egyrészt menjetek normális szolgáltatóhoz, másrészt ha mindez igaz, akkor nem értem Dani mivel szenved, és egyáltalán miért dugott kábelt a routere wan portjába
Avatar
Micsu

Hozzászólás #78025 2024.07.30. 11:19

Moby írta:Egyrészt menjetek normális szolgáltatóhoz
Az melyik? :nemtudom:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #78026 2024.07.30. 11:21

Botond írta:Dani, itt a tuti infó a mindentudás mesterétől!
Bagoly mondja verebnek hogy nagyfeju? :nemtudom:
Avatar
Botond

Hozzászólás #78027 2024.07.30. 11:33

Micsu írta:Bagoly mondja verebnek hogy nagyfeju? :nemtudom:
Vki hazudik. Vagy Dani, hogy a 2000 nit más kávéház, vagy Moby, hogy nem más kávéház.
Én csak figyelek és tanulok a gigászoktól!

Mióta a Sony kiszerelte a 8K chipet a Ps5ből azóta bárhogy is hajolhat a valóság! Még szerencse, hogy én mindkétszer időben vettem ps5öt, 8K-val!
Avatar
arty

Hozzászólás #78028 2024.07.30. 12:48

Moby írta:Egyrészt menjetek normális szolgáltatóhoz, másrészt ha mindez igaz, akkor nem értem Dani mivel szenved, és egyáltalán miért dugott kábelt a routere wan portjába
ahoz költözni kéne és akkor jön majd, hogy szarok a csapok, stb :D ebben a játékban nem lehet nyerni én azt látom ;)

viszont Dani tuti kipróbált valamit tegnap, mert azóta nem jön online, valszeg nem jó helyre került egy kábel.... :D

Botond írta:Mióta a Sony kiszerelte a 8K chipet a Ps5ből azóta bárhogy is hajolhat a valóság! Még szerencse, hogy én mindkétszer időben vettem ps5öt, 8K-val!
a mi 8k képes gépünk egyszer még milliókat fog érni!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #78029 2024.07.30. 13:43

insp írta:A tapasztalataid alapján van olyan tulajdonsága a TV-nek, ami miatt NEM érdemes megvenni?
Egyelőre semmibe nem tudok belekötni, semmi nem idegesített fel, semmivel nem küzdöttem. Még a dinamikus kontrasztot se kellett bekapcsolni, annyira korrekt a natívja. A natív android OS-nél jobb nem kell, suhan szépen. Konzol még nem volt rádugva, de ott sem számítok kellemetlen meglepetésre. 120hz stb dolgokat szintén nem teszteltem, de majd ráveszem magam és Ps5-tel nyomkodom kicsit.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #78030 2024.07.30. 13:45

arty írta:viszont Dani tuti kipróbált valamit tegnap, mert azóta nem jön online, valszeg nem jó helyre került egy kábel.... :D
Nincs ekkora szerencsétek, csak szokás szerint mással szoptam. :D A LAN témát pihentetem, hómlessz wififel végülis működik, majd ha nagyon nem lesz más dolgom, akkor talán...
Avatar
Botond

Hozzászólás #78031 2024.07.30. 19:53

Lepörgött a Diablo IV kampány, xsx-en, localcoopban.

Nekem továbbra is a három jön be legjobban a szériából, az 1-2 mára már csúnyán öregedett, a 4 meg túlságosan mmo lett.

Jók az átvezetők, érdekes próbálkozás van a skillfával, szép a grafika, de itemfarmban csoda nincs, és ez az mmo-s mellékküldi meg live event hegyek nagyon elvitte a fókuszt.

Azért a kiegbe (ami fizetős lesz,nem a gané része) lehet belenézünk majd pertíz!
Avatar
Moby

Hozzászólás #78032 2024.07.30. 20:49

Botond írta:Lepörgött a Diablo IV kampány, xsx-en, localcoopban.

Nekem továbbra is a három jön be legjobban a szériából, az 1-2 mára már csúnyán öregedett, a 4 meg túlságosan mmo lett.

Jók az átvezetők, érdekes próbálkozás van a skillfával, szép a grafika, de itemfarmban csoda nincs, és ez az mmo-s mellékküldi meg live event hegyek nagyon elvitte a fókuszt.

Azért a kiegbe (ami fizetős lesz,nem a gané része) lehet belenézünk majd pertíz!
A 4-nek az mmo része lehetett volna a legjobb, vagy inkább az egyetlen érdekes rész (A többbi viccesen szar és semmitmondó), de azt sem tudták megcsinálni normálisan, mert inkompetens idióták kékhajú nőkkel csináltatták meg a lényegi részeket.

/a nevetséges az volt, hogy egyidőben jött ki az első ingame POE2 videókkal, ami instant rakta inasba, és tolta vissza generációkkal ezt az izét. Pont egy éve nem vettem elő, akkor jött ki a season 1, ugyanígy eljöttem nyaralni, mire vége lett a nyaralásnak, soha többet nem jutott eszembe elővenni.
Avatar
insp

Hozzászólás #78033 2024.07.30. 22:16

DanielT írta:Egyelőre semmibe nem tudok belekötni, semmi nem idegesített fel, semmivel nem küzdöttem. Még a dinamikus kontrasztot se kellett bekapcsolni, annyira korrekt a natívja. A natív android OS-nél jobb nem kell, suhan szépen. Konzol még nem volt rádugva, de ott sem számítok kellemetlen meglepetésre. 120hz stb dolgokat szintén nem teszteltem, de majd ráveszem magam és Ps5-tel nyomkodom kicsit.


Köszi az infokat, 120 Hz tapasztalatok még jól jönnek!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #78034 2024.07.31. 13:36

insp írta:Köszi az infokat, 120 Hz tapasztalatok még jól jönnek!
Valami konkrét igény amit nézzek? Életemben 2x kapcsoltam be, aztán meg kb azonnal ki. :) Ja és csak PS5-tel tudom tesztelni, de van fent 2 zsém is ami támogatja, szal nem gond.
Avatar
Botond

Hozzászólás #78035 2024.07.31. 14:35

DanielT írta:Valami konkrét igény amit nézzek? Életemben 2x kapcsoltam be, aztán meg kb azonnal ki. :) Ja és csak PS5-tel tudom tesztelni, de van fent 2 zsém is ami támogatja, szal nem gond.
A hdmi1 az 4k@144et, a hdmi2 az 4k@120at tud, a hdmi3-4 az meg 4k@60at, mert azok hdmi2.0 portok, szóval azokban nem csak 120 frém nincs, de VRR se a ps5el.
Gondolom tudtad, de ha mégsem, akkor figyelj hova kötöd a ps5öt.
Avatar
Moby

Hozzászólás #78036 2024.07.31. 14:41

arty írta:ahoz költözni kéne és akkor jön majd, hogy szarok a csapok, stb :D ebben a játékban nem lehet nyerni én azt látom ;)

viszont Dani tuti kipróbált valamit tegnap, mert azóta nem jön online, valszeg nem jó helyre került egy kábel.... :D

a mi 8k képes gépünk egyszer még milliókat fog érni!

Ma jöttem meg a nyaralásból, holnap akartam megrendelni a GT DD PRO-t, erre bazdmeg arra érkezek meg, hogy a corsair felvásárlás meghíiúsult, a cég fizetésképtelen, és csődöt jelent...Most mégis mi a faszomat vegyek konzolhoz? Ehhez a retkes szánalomkonzolgenerációhoz nem csak játék nincsen, de lassan semmise :(
Avatar
insp

Hozzászólás #78037 2024.07.31. 17:44

DanielT írta:Valami konkrét igény amit nézzek? Életemben 2x kapcsoltam be, aztán meg kb azonnal ki. :) Ja és csak PS5-tel tudom tesztelni, de van fent 2 zsém is ami támogatja, szal nem gond.


Egy szubjektív benyomás valami olyan filmrészletből, amin az éjszakai jelenet kihívást jelent egy nem OLED TV-nek, pl:

Sárkányok háza S1E7
Trónok harca S8E3

Ezeket láttam Samsung OLED-en (ott nyilván frankók voltak), meg a 805-höz tavaly is vittem demo anyagnak. 805-ön is szép volt, de nem volt teljesen eldobom az agyam élmény (805: 1300 nit, 640 zóna vs 845: 1800 nit, 720 zóna ~2000 nit).
Avatar
arty

Hozzászólás #78038 2024.07.31. 19:18

Moby írta:Ma jöttem meg a nyaralásból, holnap akartam megrendelni a GT DD PRO-t, erre bazdmeg arra érkezek meg, hogy a corsair felvásárlás meghíiúsult, a cég fizetésképtelen, és csődöt jelent...Most mégis mi a faszomat vegyek konzolhoz? Ehhez a retkes szánalomkonzolgenerációhoz nem csak játék nincsen, de lassan semmise :(
nebassz :(
fura is volt, hogy régóta nincs firmware és driverfrissítés...... remek, akkor kb kuka a szettem support és gari nélkül :(
_LEHET_ hogy te jártál jól.......... bár kemény lesz visszamenni logitechre! ;) :D

azért a ddpro még friss kormány, valszeg elég gyerekcipőben lehet a driver-firmware..... és abban is marad.... spóroltál 800ezret.

én pár hete beparáztam és a strictly limited gamestől refundoltatnék 220 eurót kb, de nem jön.... félek ott is csőd lesz :(
Avatar
arty

Hozzászólás #78040 2024.07.31. 20:20

arty írta:azért a ddpro még friss kormány, valszeg elég gyerekcipőben lehet a driver-firmware..... és abban is marad.... spóroltál 800ezret.
eh valamiért azt hittem a DD+ -t vetted volna, oké a ddpro kiforrott, ott óriási baj nem lesz. csak a gari..........

használt ddpro?

neoreg írta:Bungie -= 220;
szegény sony... inkább ea/activisionba kellett volna beolvadniuk, azoknak rosszat kívánok :D

amúgy hogy tarthat fenn egy GaS-fos destiny egy ezerfős céget HOSSZÚTÁVON?
ennyire jól fogy az űrpáncél?

ezek is szépen megvalósították magukat, mindenki nyert. nekem jön a moslékhéló, a cégnek bukó van, egyedül a destiny rajongók állnak nyerésre.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #78041 2024.07.31. 22:35

insp írta:Egy szubjektív benyomás valami olyan filmrészletből, amin az éjszakai jelenet kihívást jelent egy nem OLED TV-nek, pl:

Sárkányok háza S1E7
Trónok harca S8E3

Ezeket láttam Samsung OLED-en (ott nyilván frankók voltak), meg a 805-höz tavaly is vittem demo anyagnak. 805-ön is szép volt, de nem volt teljesen eldobom az agyam élmény (805: 1300 nit, 640 zóna vs 845: 1800 nit, 720 zóna ~2000 nit).
Hát ne az oled erősségeit várd ettől, de szerintem piszok jó. Az említett teszt filmek nincsenek meg, de csináltam pár kihívást jelentő képet amiről lcd korábban csak álmodhatott. Sötét szoba, rajta hagytam a menüt, hogy lehessen látni kb hol a tévé széle.

IMG_20240731_222958.jpg

IMG_20240731_222823.jpg

IMG_20240731_222919.jpg
Avatar
DanielT

Hozzászólás #78042 2024.07.31. 22:36

Ja és megvolt a 120hz teszt is, amiről csak annyit tudok mondani, hogy működik, okés, hogy csinálja amit kell. Hercel mint a kurvaélet.
Avatar
deep

Hozzászólás #78043 2024.08.01. 10:24

DanielT írta:Hát ne az oled erősségeit várd ettől, de szerintem piszok jó.
:wow1: :wow1: :wow1:
Avatar
Botond

Hozzászólás #78044 2024.08.01. 21:53

Lepörgött a Wolfenstein: Youngblood, xsx-en, coopban.

Egész kellemes lovolde volt, jó fegyverekkel, de a vége Boss fight értelmezhetetlen fos, pár próba után beláttuk, hogy ez esélytelen, több okból, és uninstall.
Előtte is elég repetatív grindelős cucc, de a jópofa fegyver mechanikák kárpótoltak ezért.
A credits YouTube-on ment le pertíz.
Avatar
arty

Hozzászólás #78045 2024.08.01. 22:04

Botondal lepattantuk normálon a Wolfenstein Youngblood end-bossáról. Pedig NEM csak a főszálon izmosodtunk, de persze a szintünk a youtuberekéhez képest kevés (46 helyett 36)... így gyorsan kkettővel lentebb tette botond, azaz leg-easy-bbre, aholis PONT ugyanúgy secpec megölt a légvédelmi drón (kivédhetetlen rakétázásba fog, miközben te a dögnagy ellenekkel és a bossal küzdesz, NOT COOL!).

További elbaszások:
- bár először 3 élettel érkeztünk, miután meghaltunk már csak a minimum 1 élettel mehetett az újra
- a lőszer is fogy: újrapróba után NEM töltenek vissza a fegyverek :D én ilyet még nem basztam... tehát ha béna vagy és nem nyersz, próbáld meg újra lőszer nélkül, hátha! :D
- a boss első fázisa és a mobok lelövés fáraszto sokadikra, rengeteg idő, kihívás itt ugyanakkor nincsen
- a második fázisban általában 1 percig tudtunk életben maradni, minimális sebzést okozva a bossnak

YT végigjátszásban a srácot NEM támadja a légvédelem és 14db ATOMBOMBÁT lő a bossra, meg az aprót, amikor az megdöglik.
Nálunk kettőnknél volt összesen 3 atomtöltet, kisebb szinten voltunk tehát mindenünk kevesebbet sebzett és még a légvédelemmel sem tudtunk mit kezdeni (azt reméltük easyn nincs).

Legutoljára 10+ éve a bioshock infinite végét kellett dühből lekapnom easyre, de az ott legalább sétagalopp lett ettől. (Broforcet nem számolom, az meglett normálon végül :D )
Szóval jah, nem csodálom, hogy a woke-túltolás (mindkét főszereplő/játékos nő! bár nem négerek de NŐK!!! HÁÉÉÉÉRTITEK, ez már tumács! legalább az egyik lehetett volna fehér férfi!!!444) mellett miért is lett gyűlölt epizódja a wolf szériának.
Avatar
insp

Hozzászólás #78046 2024.08.02. 16:00

DanielT írta:de csináltam pár kihívást jelentő képet


Köszönöm! Megnyugtató :) Vétel lesz nálam is!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #78047 2024.08.04. 07:36

LG WebOS tv tulajok, ha valakit érdekel akkor kiadták a Kodi-t végre erre a platformra is. Emiatt voltam kénytelen eddig külön eszközt használni, bár ezt még nem teszteltem a gyakorlatban milyen.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #78048 2024.08.04. 12:20

DanielT írta:LG WebOS tv tulajok, ha valakit érdekel akkor kiadták a Kodi-t végre erre a platformra is. Emiatt voltam kénytelen eddig külön eszközt használni, bár ezt még nem teszteltem a gyakorlatban milyen.
C2-t érdemes frissíteni WebOS23-ra?
Eléggé ellentétes reakciókat olvastam, meg igazából jó nekem ahogy van. Csak idegesít hogy minden bekapcsolásnál zaklat frissítéssel.
Avatar
Kandurex

Hozzászólás #78049 2024.08.04. 17:11

benőmenő írta:C2-t érdemes frissíteni WebOS23-ra?
Eléggé ellentétes reakciókat olvastam, meg igazából jó nekem ahogy van. Csak idegesít hogy minden bekapcsolásnál zaklat frissítéssel.
nyugodtan frissíts, nem lesz rosszabb
Avatar
Micsu

Hozzászólás #78050 2024.08.05. 16:07

phpBB [media]

Mobynak kis multidezes :circling:

Vissza: “Leáldozott.hu”