A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
DanielT

Hozzászólás #76511 2024.03.28. 22:00

Botond írta:Na de egy ilyen szimpla kérdést nem tudsz megválaszolni, hogy mi xbox konzolos játék eladás és mi nem?!
Fehér holló.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #76512 2024.03.29. 18:01

Pörög a Stellar Blade demó credits.

Irányítás és a harc kellemes, jól néz ki, a koreográfia ütős és a világ+ellenfél design is jó.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #76513 2024.03.29. 21:27

Nekem közben lepörgött másodjára is a Last of Us Part 2.
Nyilván nem tökéletes, a remaster pedig nevetséges de még mindig ezt a lécet próbálja megugrani az ipar, egyelőre sikertelenül.
A végét ezúttal is megsirattam / 10.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #76514 2024.03.30. 11:17

benőmenő írta:Nekem közben lepörgött másodjára is a Last of Us Part 2.
Nyilván nem tökéletes, a remaster pedig nevetséges de még mindig ezt a lécet próbálja megugrani az ipar, egyelőre sikertelenül.
A végét ezúttal is megsirattam / 10.
:eljen: Én is elkezdtem újra valamikor, aztán jöttek a re-valami hírek, mondom majd akkor úgy. LOL. Hát ennél az is hasznosabb lett volna ha egy igényes Microsoft termékre várok...

GFqhdx9XsAEV6PK.jpg
Avatar
Moby

Hozzászólás #76515 2024.03.30. 19:06

Kipróbásztam a csöcsös-segges gémet. Adom, okés játék ez.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #76516 2024.03.30. 19:59

Moby írta:Kipróbásztam a csöcsös-segges gémet. Adom, okés játék ez.
Rohadt japók má' megin'... az embernek egy perc nyugta nincs! :nezze: :banplz:
Avatar
Moby

Hozzászólás #76517 2024.03.30. 20:18

DanielT írta:Rohadt japók má' megin'... az embernek egy perc nyugta nincs! :nezze: :banplz:
Főleg, hogy koreai :D (mondjuk az má majdnem japán!!négy!) :banplz:
Avatar
Moby

Hozzászólás #76518 2024.03.30. 21:33

DanielT írta::eljen: Én is elkezdtem újra valamikor, aztán jöttek a re-valami hírek, mondom majd akkor úgy. LOL. Hát ennél az is hasznosabb lett volna ha egy igényes Microsoft termékre várok...

GFqhdx9XsAEV6PK.jpg
A képedről jutott eszembe.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #76520 2024.03.31. 06:36

Ez egyébként tényleg gáz és az Ázsiai fejlesztőknek éz soha nem volt erősségük, vagy prioritás. Nem feltétlenül a lábnyom, hanem úgy általában a fizika és a környezettel való szerves interakció. Stellarban is szinte sokkolt, hogy fel tudtam borítani egy széket! Széttörni persze már nem lehetett.
Avatar
neoreg

Hozzászólás #76521 2024.03.31. 13:56

Lement a Final Fantasy 7 Rebirth. Ez az openworldesítés teljesen feleslegesnek érződik, csak azért van, hogy nyújtsa a játékidőt. Amiket a legelső open world területen kell csinálni, kb ugyanazt kell az összes többiben is. Chadley-t legszívesebben kibeleztem volna a félpercenkénti videohívásaival. A minijátékok mennyisége a Yakuzákkal vetekszik, nagy része szerencsére szar és/vagy mellékküldetéseket zárnak el vele. Én bizony kurvára nem fogok egy protorelicért fort condorozni, vagy valami robotos izét játszani, de 20 chocobo versenyt se fogok megnyerni egy számomra tök érdektelen mellékkarakter miatt. 63 óra lett a vége, de a maxoláshoz minimum 20 még kellene.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #76522 2024.03.31. 17:49

Kiszivárgott, hogy az új Microsoft handheld konzolra nyitócímként jön a Stellar Blade megfelelően módosított változata:

what-the-fuck-v0-kbdeirjcynrc1~2.jpeg
Avatar
Botond

Hozzászólás #76523 2024.03.31. 20:24

És mi lenne a helyes irány Fíl totális tévútja helyett?
Ha jól emlékszem az egyik japán konkurencia meg tudta ismételni a gameboy eladási számait a switchel, a másik japán konkurencia meg tudta ismételni (kis jó indulattal) a ps2 eladási számait a ps4el, és talán meg fogja tudni ismételni a ps5el is. És közben a Föld lakossága duplázódott.
Hol az a növekedés amit Fíl nem ért el?
Közben valszeg a legtöbbet eladott darabszámú sw ps4-5-Switch esetén is a Minecraft.
Azt számon kérni vkin, hogy nem copypastelte a konkurenciát, hanem vmi újjal próbálkozott, hát ez azért elég szűk látókörre vall.
Szerencsére itt van nekünk a Sony és a Nintendo, hogy prezentálja a szokásos út miért zsákutca, és miért csak arra elég, hogy generációról generációra felezni lehessen a népesség arányos eladási számokat.
Feltalálták az inverz növekedést, bezzeg az MS meg Fíl még ehhez is hülye!

Különben is, mit köszönhetünk a rómaiaknak?!
Avatar
Botond

Hozzászólás #76524 2024.03.31. 20:48

DanielT írta:Kiszivárgott, hogy az új Microsoft handheld konzolra nyitócímként jön a Stellar Blade megfelelően módosított változata:

[attachment=0]what-the-fuck-v0-kbdeirjcynrc1~2.jpe/attachment]
Állítólag félbe lesz vágva egy series kontroller, közé basznak egy lcd-t, és kirakják a piacra egy 100asért, úgy hogy csak streamelni tud, és csak pár óra üzemidő lesz benne.
Szerintem tuti siker lesz, végre elkezdik copypastelni a sikerrecepteket!
Ha ez megvolt, jöhetnek a negyedmillás VR szemüvegek, hadd növekedjen a piac a bevonzott playerekkel!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #76525 2024.03.31. 21:20

Botond írta:Állítólag félbe lesz vágva egy series kontroller, közé basznak egy lcd-t, és kirakják a piacra egy 100asért, úgy hogy csak streamelni tud, és csak pár óra üzemidő lesz benne.
Szerintem tuti siker lesz, végre elkezdik copypastelni a sikerrecepteket!
Ha ez megvolt, jöhetnek a negyedmillás VR szemüvegek, hadd növekedjen a piac a bevonzott playerekkel!
Bezzeg a Microsoft és az Xbox akik a semmit letették az asztalra! :eljen:
Avatar
Moby

Hozzászólás #76526 2024.03.31. 21:29

Botond írta:És mi lenne a helyes irány Fíl totális tévútja helyett?
Ha jól emlékszem az egyik japán konkurencia meg tudta ismételni a gameboy eladási számait a switchel, a másik japán konkurencia meg tudta ismételni (kis jó indulattal) a ps2 eladási számait a ps4el, és talán meg fogja tudni ismételni a ps5el is. És közben a Föld lakossága duplázódott.
Hol az a növekedés amit Fíl nem ért el?
Közben valszeg a legtöbbet eladott darabszámú sw ps4-5-Switch esetén is a Minecraft.
Azt számon kérni vkin, hogy nem copypastelte a konkurenciát, hanem vmi újjal próbálkozott, hát ez azért elég szűk látókörre vall.
Szerencsére itt van nekünk a Sony és a Nintendo, hogy prezentálja a szokásos út miért zsákutca, és miért csak arra elég, hogy generációról generációra felezni lehessen a népesség arányos eladási számokat.
Feltalálták az inverz növekedést, bezzeg az MS meg Fíl még ehhez is hülye!

Különben is, mit köszönhetünk a rómaiaknak?!
Én ezekre a kérdesekre nem tudok válaszolni. Illetve talán egyre igen: a növekedés amit nem ért el. Az xbox brand piaci megitélése ilyen szar talán sosem volt, csak kb akkor, amikor indultak, és senki nem hitt bennük. Az egész sajtó a csizmájukat törli beléjük hónapok óta, a kereskedők teljesen kezdenek elfordulni tőlük, és a játékosok sem rajonganak a márkáért. Az xbox márkanév kvázi elértéktelendett. Ennek mindenhol a nyomait látni. Phil ezt biztosan kurvaszarul csinálta. Amúgy lehet, hogy pénzügyileg tök okés, meg én csomó dologt nagyon bírok náluk, de hogy széjjelbaszta a brandet, az vitathatatlan. Ami csak azért nagy teljesítmény, mert ténylegesen ennyire a ps sem volt szar soha. De ezt még képes volt úgy is elbaszni, hogy amazok is mindent elbasznak. Én ennek jó kimenetelét viszont nem látom. Mármint amíg könyörögnek a pénzemért addig jó, de mostmár annyira kezd mindenki elfordulni a vesztes lótól, hogy lassan olcsó kódok is azért nicsenek, mert nem mernek venni lófaszt sem, ami xbox kötődésű, vagy csak gecióvatosan.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #76527 2024.03.31. 21:46

Moby írta: széjjelbaszta a brandet, az vitathatatlan. Ami csak azért nagy teljesítmény, mert ténylegesen ennyire a ps sem volt szar soha. De ezt még képes volt úgy is elbaszni, hogy amazok is mindent elbasznak.
Nem volt szarabb a PS? Na ne már! PS3 2007-2010 között? Hát ott lépte le a 360, egy katasztrófa volt.

PS4 ahogy megjelent, vettem az überpécét és elengedtem a generációt.

PS5 - re egy rossz szót nem tudok mondani, minden fantasztikus. CSODÁS.
Avatar
Moby

Hozzászólás #76528 2024.03.31. 21:51

DanielT írta:Nem volt szarabb a PS? Na ne már! PS3 2007-2010 között? Hát ott lépte le a 360, egy katasztrófa volt.

PS4 ahogy megjelent, vettem az überpécét és elengedtem a generációt.

PS5 - re egy rossz szót nem tudok mondani, minden fantasztikus. CSODÁS.
A ps3 és a ps4 éra kultuszjátékokat termelt ki tucatszám. A ps5 éra meg remasztereket. Sose volt ilyen aljaszar a ps.

/az hogy te a ps4 éra játékait játszod a ps5 hardveren, ezt ne kerjük ide. Az nem ez a generáció, csak jobb a hardver. Azokat pc-n is lehet nyomni, és akkor mégjobb, de az ettől még a ps4 jatékai voltak. 10 év múlva nem lesz egyetlen játék, ami akkor definiálni fogja ezt a generációt. Úgy fog címek nélkül feledésben merülni ez a ps5 generáció, ahogy a komplett xbox brand lassan.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Moby 2024.03.31. 21:57-kor.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #76529 2024.03.31. 21:57

Moby írta:A ps3 és a ps4 éra kultuszjátékokat termelt ki tucatszám. A ps5 éra meg remasztereket. Sose volt ilyen aljaszar a ps.
RELAXÁLGASS! Jöttek jó cuccok és jönnek is még. :nezze:
Avatar
Moby

Hozzászólás #76530 2024.03.31. 22:02

DanielT írta:RELAXÁLGASS! Jöttek jó cuccok és jönnek is még. :nezze:
Mire megérkeznek itt lesz a PS6 :D Az se baj, csak ennek egyre furcsábbak a hatásai, hogy a generációváltás ilyen 3-4 évre zsugorodott, a címek meg 8 évig készülnek.
Avatar
Moby

Hozzászólás #76531 2024.03.31. 22:08

Mondjuk én készen állnék az érkező elméleti játékok fogadására. Nem tudom elengedni a drogozást, VETTEM EGY LEMEZES PS5-öt!!négy!
Sosem láttam eddig lemezes gépet, ezt is kipipáltam. Vagyis csak félig, mert egy okádék slim ps5. Ami megnyerte a valaha készül egyik legundorítóbb konzol címét.
Lemezem mondjuk nincs, de hátha egyszer lesz hozzá az is.
Avatar
Moby

Hozzászólás #76532 2024.03.31. 22:18

Mondjuk sokat elmond a dologról, hogy annyira soha egy képet vagy videót nem láttam erről a slim gépről, hogy utólag tudtam meg, hogy ennek voltak lábai, amit nekem kellett volna beledugni, de én kidobtam a dobozzal együtt, mert a faszom sem gondolta, hogy ilyen van még benne valahol :D Éreztem én, hogy nem így kellene ennek állnia (feküdnie) az asztalon, de faszom sem gonolta, hogy ennyire ótvargagyi megoldásokhoz nyúl a szotyi.
Lehet ilyen szart venni külön valahol?
Avatar
DanielT

Hozzászólás #76533 2024.03.31. 22:29

Moby írta:Mondjuk én készen állnék az érkező elméleti játékok fogadására. Nem tudom elengedni a drogozást, VETTEM EGY LEMEZES PS5-öt!!négy!
Sosem láttam eddig lemezes gépet, ezt is kipipáltam. Vagyis csak félig, mert egy okádék slim ps5. Ami megnyerte a valaha készül egyik legundorítóbb konzol címét.
Lemezem mondjuk nincs, de hátha egyszer lesz hozzá az is.
Persze, hogy vettél, de ettől még RELAXÁLNOD KELL. Mondjuk ebben a Slim látványa valóban nem segít, ezt aláírom...
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #76534 2024.03.31. 23:48

DanielT írta:Kiszivárgott, hogy az új Microsoft handheld konzolra nyitócímként jön a Stellar Blade megfelelően módosított változata:

what-the-fuck-v0-kbdeirjcynrc1~2.jpeg
Nem is tudtam, hogy a Horizon: Forbidden West MS-játék.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #76535 2024.04.01. 00:57

DanielT írta:Nem volt szarabb a PS? Na ne már! PS3 2007-2010 között? Hát ott lépte le a 360, egy katasztrófa volt.

PS4 ahogy megjelent, vettem az überpécét és elengedtem a generációt.

PS5 - re egy rossz szót nem tudok mondani, minden fantasztikus. CSODÁS.
Az egy dolog, hogy akkor bukóra állt a PS, hardveresen és szoftveresen pedig katasztrófa volt, de épkézláb exkluzívok sokkal inkább jöttek rá, mint azóta. És éppen ezek miatt is ívelt fel a pályája a generáció végére, majd került jobb pozícióba. A korábbi lelépéshez kellett a drágább konzolt, a 360 korábbi megjelenése, és az is, hogy akkor még legyenek exkluzívok a 360-ra, mely így előre tudott törni az angolszász piacon. Ázsiában ez nem működött, és a kontinentális Európában sem állt annyira jól, bár a törhetősége szintén segített a csóróbb helyeken eladni a vasat.

Persze nincs azzal baj, ha a konzolok átmennek CSODÁS multiplatform playerbe, na az tényleg nem volt a PS3, de nem látom, hogy az XSX miért borzasztó erre.
Avatar
Botond

Hozzászólás #76536 2024.04.01. 08:21

Moby írta:Én ezekre a kérdesekre nem tudok válaszolni. Illetve talán egyre igen: a növekedés amit nem ért el. Az xbox brand piaci megitélése ilyen szar talán sosem volt, csak kb akkor, amikor indultak, és senki nem hitt bennük. Az egész sajtó a csizmájukat törli beléjük hónapok óta, a kereskedők teljesen kezdenek elfordulni tőlük, és a játékosok sem rajonganak a márkáért. Az xbox márkanév kvázi elértéktelendett. Ennek mindenhol a nyomait látni. Phil ezt biztosan kurvaszarul csinálta. Amúgy lehet, hogy pénzügyileg tök okés, meg én csomó dologt nagyon bírok náluk, de hogy széjjelbaszta a brandet, az vitathatatlan. Ami csak azért nagy teljesítmény, mert ténylegesen ennyire a ps sem volt szar soha. De ezt még képes volt úgy is elbaszni, hogy amazok is mindent elbasznak. Én ennek jó kimenetelét viszont nem látom. Mármint amíg könyörögnek a pénzemért addig jó, de mostmár annyira kezd mindenki elfordulni a vesztes lótól, hogy lassan olcsó kódok is azért nicsenek, mert nem mernek venni lófaszt sem, ami xbox kötődésű, vagy csak gecióvatosan.
Szerintem Fíl az aranykort hozta el nekünk. Kicsit ez a jelenet jut eszembe az egészről, az “Expand” részről.
Mert hát a Sony és a Nintendo is, de még a Valve oda került, ahova szerettük volna mindig is, hála Fílnek. Hogy csak párat említsek a “mit is köszönhetünk a rómaiaknak?!” listáról:
- VRR
- auto-HDR
- előző generációs játék currgen patchei
- normális bwc (bár a szigszalaggal a Ps3ra ragasztott ps2 is brilliáns megoldás, és homemade is reprodukálható, még akár eltérő gyártók gépeivel is, de na…)
- konzol starttal egyszerre pc-re is kiadott játékok, megszűnt a röghöz kötés (helldivers2? Vki?)
- crossplatform coop! (Helldivers2? Vki?)
- crossplatform save! (Modern ubi játékok is élnek már vele! De square enix is kezdetek óta, bár ők a playanywhereig is előre merészkednek többnyire)

És ezek csak ahol birka módjára a többiek is beálltak a sorba, akkor még van pár úri huncutság ami még sajnos nem terjedt el, amiből nyilván a playanywhere a legjobb, a Stockholm szindrómával, amikor a világ összes létező hw-re vagy fogságba ejtve, szemben a teljes szabadsággal, amikor is a szotyi vagy a Nintendo eldönti helyetted milyen felbontást meg frémet szeretnél, kérsz e vrr-t meg HDR-t vagy nem szereted te azt.

Hogy ez végül bukásba visz? Pont leszarom, attól még az aranykort ki akarom maxolni, aztán majd 80 évesen a verandán, a hintaszékben mesélni az unokáknak, hogy bezzeg az én időmben… ! Esetleg akkor majd én is ki tudom maxolni ezt a világvége hangulatot amit te az aranykor zenitjén pörgetsz maxra!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #76537 2024.04.01. 08:37

Zóanagyvarázsló írta:Persze nincs azzal baj, ha a konzolok átmennek CSODÁS multiplatform playerbe, na az tényleg nem volt a PS3, de nem látom, hogy az XSX miért borzasztó erre.
Phil is arra számított, hogy mások is vakok, csak nem jött be a stratégia. :banplz:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #76538 2024.04.01. 09:14

DanielT írta:Phil is arra számított, hogy mások is vakok, csak nem jött be a stratégia. :banplz:
Azt hittem, hogy a csippanások közötti különbséget hallani kell, nem látni :idiota:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #76539 2024.04.01. 10:50

Nyilván sarkos mert egyszerűen nem volt már a 360-as gen végére sem annyi partnerük aki csinált volna 230 pékember költségvetésű játékot.

De valami ésszerűbb középút biztos lett volna.
Avatar
Botond

Hozzászólás #76540 2024.04.01. 17:19

Mindeközben az értéktelen xbox brand körül változások vannak!

Bestest április elsejei cikk!
Avatar
Micsu

Hozzászólás #76541 2024.04.01. 17:46

Phileknel minden masodik megszolalas aprilis 1 :nemtudom: :idiota: :hehe:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #76542 2024.04.01. 22:18

Kozben lement itt az unnepek alatt a Constellation.
Lattunk mar az apple tvn jobb es roszabb scifit is. Jok voltak benne az irl utalasok, tudomanyos es elmeleti fizikai magyarazatok, az erzelmekkel is jol jatszik de a vegere egy csaladi drama marad.
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #76543 2024.04.01. 23:07

Micsu írta:Kozben lement itt az unnepek alatt a Constellation.
Lattunk mar az apple tvn jobb es roszabb scifit is. Jok voltak benne az irl utalasok, tudomanyos es elmeleti fizikai magyarazatok, az erzelmekkel is jol jatszik de a vegere egy csaladi drama marad.

Nekem az eleje returnal flash volt egy ideig, persze semmi köze hozzá, csak az atmoszféra.
Nem volt rossz, de annyira jó sem. Mankind összességében jobban lekötött.
Avatar
Moby

Hozzászólás #76544 2024.04.01. 23:25

Micsu írta:Kozben lement itt az unnepek alatt a Constellation.
Lattunk mar az apple tvn jobb es roszabb scifit is. Jok voltak benne az irl utalasok, tudomanyos es elmeleti fizikai magyarazatok, az erzelmekkel is jol jatszik de a vegere egy csaladi drama marad.
Engem rettentően irritált ez a Constellation, valahol menet közben el is vesztett. Kurvaidegesítő volt benne mindenki.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #76545 2024.04.01. 23:45

Greyfox írta:Nekem az eleje returnal flash volt egy ideig, persze semmi köze hozzá, csak az atmoszféra.
Nem volt rossz, de annyira jó sem. Mankind összességében jobban lekötött.
Anno hamar lepattantam rola pedig Ronald D Moore csinalta akit anno nagyon birtam. Lehet egyszer majd raprobalok ujra.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #76546 2024.04.01. 23:45

Moby írta:Engem rettentően irritált ez a Constellation, valahol menet közben el is vesztett. Kurvaidegesítő volt benne mindenki.
3 test problema? Arra raprobaltal?
Avatar
Moby

Hozzászólás #76547 2024.04.02. 10:30

Micsu írta:3 test problema? Arra raprobaltal?
ja, de minek :D A könvyre majd rápróbálok, arról jókat hallottam.
Avatar
Moby

Hozzászólás #76548 2024.04.02. 10:33

Mostanában egy sori tetszett csak: a masters of the air. Ok, megint amerikaszopó iivh-s cucc, de azt legalább élveztem. A scifit meg főleg hülyék csinálják. Vélketlenül belenéztem a halo sorozatba is. ATYAÚÚÚRISTEN :DDD Elsorvadt az agyam pár perctől.

/ja, meg a sógun jó még.
Avatar
Botond

Hozzászólás #76549 2024.04.02. 10:39

Moby írta:Mostanában egy sori tetszett csak: a masters of the air. Ok, megint amerikaszopó iivh-s cucc, de azt legalább élveztem. A scifit meg főleg hülyék csinálják. Vélketlenül belenéztem a halo sorozatba is. ATYAÚÚÚRISTEN :DDD
A képminőség az igazán baszó az Apple tv-n. A masters of Air a végére kicsit leült, viszont a halo pont fordítva, a végére pörgött fel igazán, a fal adta a másikat, akkorát ütött az utolsó rész.
Halo az nekem ilyen igazi star trek feeling, hogy a jelmezen, a cgi-n és a díszleten komolyan látni, hogy nagyon low budget, de mégis valahogy jó. Ebben a halo 2. évadban annyira be akartak csúszni a reach előzménybe, hogy nagyon, és emiatt komoly erőszakot tettek a loreon, ami miatt mindenkinek habzik a szája, de mégis, zabáltuk a gyerekkel, minden bugyuta vágóképből vissza köszönt egy-egy jó közös coop élmény.
Fiam ugye a tizeniksz könyvet is olvasta, párat többször is, szóval néha ő is hümmögött a lore erőszakolás miatt, mégis várta mindegyik pénteket.

A low budget megoldásokra jó példa amúgy maga a 6 részes YouTube werkvideó, ami 6* kb 5 percben mutatja be a helyszíneket.

https://youtu.be/D7NoS2nX3Lc?si=46JrkgUzUETdtpc2
Avatar
Micsu

Hozzászólás #76550 2024.04.02. 12:05

Moby írta:Mostanában egy sori tetszett csak: a masters of the air. Ok, megint amerikaszopó iivh-s cucc, de azt legalább élveztem. A scifit meg főleg hülyék csinálják. Vélketlenül belenéztem a halo sorozatba is. ATYAÚÚÚRISTEN :DDD Elsorvadt az agyam pár perctől.

/ja, meg a sógun jó még.
Nem rossz amugy, foleg hogy nagyon birtam a b-17eseket, a b-17 flying fortresst agyon jatszottam anno, jopar szombatom arra ment el gyerek koromban. A pacificnal jobb de az elit alakulatnal nem.
Avatar
arty

Hozzászólás #76551 2024.04.02. 12:26

Zóanagyvarázsló írta:Volt egy (régi) PS Plus is, ami a Live Goldra volt válasz, de ott kezdődött a játékosztás, utána lett Games with Gold, közben lett PS Now, majd Game Pass, végül az új Plus. Ezek kiegészítették egymást. De persze az Onlive, Gaikai és társaik PC-n mentek, csak felvásárolták ezeket, látva a felhős kibontakozás elejét. Ha úgy tetszik, jelentős részben startupból indultak ezek, nem a nagyoktól.

PS Now-val lehetett letölteni is, ami port vagy natív játék volt PS4-re, a retrókonzolosokat csak streamelni.

A BC-hez még annyit, hogy az előző genen túl a Boxnál is csak kibővített emulálás ment, a PS3 ugyanakkor vitte legalább a PS1-es lemezes játékokat, és sok PS1-2-es játék felkerült emulálva PSN-re.
De a tesséklássék streaming az nem trendképző :) Hiába vette meg a sony a gaikait, ha utána a psnow az csak a műértőknek volt "elérhető" egy hátsó szobában. Ellenben most az MS-t majmolva a sony nemhogy csak marketingeli a streaminget és minőséget tekintve lelépi az amcsikat, de konkrétan semmimásra nem is jó hardvert gyárt hozzá :)

psnow letöltés - ahh, akkor ez tényleg a gémpassz elődje. csak megint: nyomni nemigazán sikerült... (hálistennek, teszemhozzá... talán pont ezért nincs gond a sony-reputációval :D )

a ps1 kedves húzás volt, ellenben a ps2 bekkompat gyalázatos megoldása bőven a 360-ogxbox alatt van (pedig ez utóbbi is elég röhej, pláne minőségben és macerában), örülök, hogy mára nem ezek a félmegoldások dominálnak és én ezt az MS számlájára írom, nagyon egyértelműen beleálltak a dologba és a végeredmény jobb, mint valaha képzeltem volna (vs sony, akik a ps4-ps5-ös mismásolás után a psvr-el ismét meglépték a tutit: a vásárlók arconköpését)
Avatar
arty

Hozzászólás #76552 2024.04.02. 12:30

Botond írta:Szerintem Fíl az aranykort hozta el nekünk.

...

Hogy ez végül bukásba visz? Pont leszarom, attól még az aranykort ki akarom maxolni, aztán majd 80 évesen a verandán, a hintaszékben mesélni az unokáknak, hogy bezzeg az én időmben… ! Esetleg akkor majd én is ki tudom maxolni ezt a világvége hangulatot amit te az aranykor zenitjén pörgetsz maxra!
nekünk??? hát de te perfekt ellennél pécén is.... akinek tényleg kellene a konzol, az meg csak kapkodja a fejét, hogy vajon lesz-e még xbox holnap, a platform amire és amibe a pénzét tette. És oké, ki lehet élvezni az utolsó éveket, neked pécésként, tét nélkül nyilván semmi se drága :)
Avatar
Botond

Hozzászólás #76553 2024.04.02. 12:34

arty írta:nekünk??? hát de te perfekt ellennél pécén is.... akinek tényleg kellene a konzol, az meg csak kapkodja a fejét, hogy vajon lesz-e még xbox holnap, a platform amire és amibe a pénzét tette. És oké, ki lehet élvezni az utolsó éveket, neked pécésként, tét nélkül nyilván semmi se drága :)
Nanana. Azért lenne még bőven mindegyik térfelén konzoltúsz, ha Fíl nem erőlteti, hogy a konzol az csak egy budgetPC azoknak akiket zavar a valós 4K, vagy hányinger jön rájuk a 30+ frémtől, esetleg vallási alapú kifogásuk van a VRR ellen, stb.
A PC-s Mekkát, hogy van minden is, azt Fíl úttörő munkája által értük el.
Avatar
arty

Hozzászólás #76554 2024.04.02. 12:41

Moby írta:Mondjuk én készen állnék az érkező elméleti játékok fogadására. Nem tudom elengedni a drogozást, VETTEM EGY LEMEZES PS5-öt!!négy!
azt hittem legalább a professzionális ps5-ig kihúzod :) a kis tartó láb meg hiánycikk, ha ma nincs is még alis alternatíva, hetek kérdése és lesz... (nem te hagytad el egyedül ezt a MEGINT világszara tartó/támasztó megoldást... nekem lassan fél éve nincs origips5 tartó tányérom, havernál maradt az a fos........

de amúgy tényleg, MIÉRT?

---

hétvégén nekiálltam az F1 '22-nek és.... nincs benne LAN ('21-ben még volt, kb utolsó konzolportok egyike amikből nem száműzték)
pedig azt hittem, hogy a crossplay miatt most majd játszhatunk xboxon és ps5ön, egymás ellen, lokálban! hát nem.... ezzel kb a system link/lan korszaknak vége.
Avatar
arty

Hozzászólás #76555 2024.04.02. 12:47

Botond írta:Nanana. Azért lenne még bőven mindegyik térfelén konzoltúsz, ha Fíl nem erőlteti, hogy a konzol az csak egy budgetPC azoknak akiket zavar a valós 4K, vagy hányinger jön rájuk a 30+ frémtől, esetleg vallási alapú kifogásuk van a VRR ellen, stb.
A PC-s Mekkát, hogy van minden is, azt Fíl úttörő munkája által értük el.
Ezért mondom: neked, pécésként ez a kánaán! Nekem "konzolosként" nem annyira. Legalább tudtam ideologizálni a konzolvásárlást anno, ill nem kellett a 720p verzám mögül sírni, hogy a pöcéseknél mér 4k????? ;) És mindez a fizikai formátumok eltünése után lesz igazán fájdalmas, hiszen ma utolsó szalmaszálként legalább még az él konzolon.
Avatar
Botond

Hozzászólás #76556 2024.04.02. 12:50

arty írta:Ezért mondom: neked, pécésként ez a kánaán! Nekem "konzolosként" nem annyira. Legalább tudtam ideologizálni a konzolvásárlást anno, ill nem kellett a 720p verzám mögül sírni, hogy a pöcéseknél mér 4k????? ;) És mindez a fizikai formátumok eltünése után lesz igazán fájdalmas, hiszen ma utolsó szalmaszálként legalább még az él konzolon.
De hát ez már régóta látható, hogy a konzol a szegény ember pc-je.
Kivéve a ps5, mert az ugye a befutott sikeres szegény emberek pc-je!
Avatar
arty

Hozzászólás #76557 2024.04.02. 13:02

Botond írta:De hát ez már régóta látható, hogy a konzol a szegény ember pc-je.
Kivéve a ps5, mert az ugye a befutott sikeres szegény emberek pc-je!
nem is ma kezdett fájni :D
és egyre rosszabb: lassan csak a millás 4090 lesz a kapaszkodóm! :D
Avatar
Micsu

Hozzászólás #76558 2024.04.02. 16:52

Botond írta:Nanana. Azért lenne még bőven mindegyik térfelén konzoltúsz, ha Fíl nem erőlteti, hogy a konzol az csak egy budgetPC azoknak akiket zavar a valós 4K, vagy hányinger jön rájuk a 30+ frémtől, esetleg vallási alapú kifogásuk van a VRR ellen, stb.
A PC-s Mekkát, hogy van minden is, azt Fíl úttörő munkája által értük el.
A steamrol olvastam mar sok olyat hogy a pc gaming megmentoje, Philrol meg sehol se (ha mar Mekka). Volt eddig is steamen minden, ubi Phil elott is, Ea meg Sony ketlem hogy Phil miatt tertek volna vissza, foleg hogy winstorera nincs Tlou. Phil a fillerbaszast hozta el raszoruloknak a ganajjal, gondol az elesettekre :law: nameg az okoszisztema ugye, meg a szosol, mi lenne ezek nelkul :fejvakaras: Philnek koszonhetjuk az ms steamre lepeset, kb ennyi ami engem erint de ez is olyan kismertekben hogy ha nem lenne se zavarna.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #76559 2024.04.02. 17:41

arty írta:De a tesséklássék streaming az nem trendképző :) Hiába vette meg a sony a gaikait, ha utána a psnow az csak a műértőknek volt "elérhető" egy hátsó szobában. Ellenben most az MS-t majmolva a sony nemhogy csak marketingeli a streaminget és minőséget tekintve lelépi az amcsikat, de konkrétan semmimásra nem is jó hardvert gyárt hozzá :)

psnow letöltés - ahh, akkor ez tényleg a gémpassz elődje. csak megint: nyomni nemigazán sikerült... (hálistennek, teszemhozzá... talán pont ezért nincs gond a sony-reputációval :D )

a ps1 kedves húzás volt, ellenben a ps2 bekkompat gyalázatos megoldása bőven a 360-ogxbox alatt van (pedig ez utóbbi is elég röhej, pláne minőségben és macerában), örülök, hogy mára nem ezek a félmegoldások dominálnak és én ezt az MS számlájára írom, nagyon egyértelműen beleálltak a dologba és a végeredmény jobb, mint valaha képzeltem volna (vs sony, akik a ps4-ps5-ös mismásolás után a psvr-el ismét meglépték a tutit: a vásárlók arconköpését)
Szerintem előképekként fontosak, akkor is, a régi Plus is, ha a modell más is volt.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #76560 2024.04.02. 17:44

Micsu írta:A steamrol olvastam mar sok olyat hogy a pc gaming megmentoje, Philrol meg sehol se (ha mar Mekka). Volt eddig is steamen minden, ubi Phil elott is, Ea meg Sony ketlem hogy Phil miatt tertek volna vissza, foleg hogy winstorera nincs Tlou. Phil a fillerbaszast hozta el raszoruloknak a ganajjal, gondol az elesettekre :law: nameg az okoszisztema ugye, meg a szosol, mi lenne ezek nelkul :fejvakaras: Philnek koszonhetjuk az ms steamre lepeset, kb ennyi ami engem erint de ez is olyan kismertekben hogy ha nem lenne se zavarna.
A fillérbaszást már a legendás Steam-akciók, bundle-ök, kulcsos oldalak, régi Plus is elhozták, illetve a day1-es megoldása az új. A crossminden sem új találmány teljesen, de jó, hogy teljesedik ki. Az Activision-portfólió még érdekes lesz, egy minél AoE-sebb kezelés jó lenne.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #76561 2024.04.02. 17:49

Zóanagyvarázsló írta:A fillérbaszást már a legendás Steam-akciók, bundle-ök, kulcsos oldalak, régi Plus is elhozták, illetve a day1-es megoldása az új. A crossminden sem új találmány teljesen, de jó, hogy teljesedik ki. Az Activision-portfólió még érdekes lesz, egy minél AoE-sebb kezelés jó lenne.
El de nem ezen a szinten, meg ugye voltak boven fekete megoldasok is. Oke a ganajnal is be vagy szoritvan pl neha idokeret koze de ar/ertek aranyban azert joval a steam akciok elott van es legalis is.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #76562 2024.04.02. 18:48

Micsu írta:El de nem ezen a szinten, meg ugye voltak boven fekete megoldasok is. Oke a ganajnal is be vagy szoritvan pl neha idokeret koze de ar/ertek aranyban azert joval a steam akciok elott van es legalis is.
Én konkrétan listaáron drágának tartom a ganét, drogosként használva és ügyeskedve persze más a helyzet, vagy ha eleve belekalkulálod, hogy a multi úgyis fizetős lenne. Csak ezt úgy én nem teszem, hogy a főplatformom a PC, és az arra akár MS-nél vett játéknál sem kell előfizetés, csak ha a konzolon folytatnám.
Avatar
Botond

Hozzászólás #76563 2024.04.02. 19:47

Micsu írta:A steamrol olvastam mar sok olyat hogy a pc gaming megmentoje, Philrol meg sehol se (ha mar Mekka). Volt eddig is steamen minden, ubi Phil elott is, Ea meg Sony ketlem hogy Phil miatt tertek volna vissza, foleg hogy winstorera nincs Tlou. Phil a fillerbaszast hozta el raszoruloknak a ganajjal, gondol az elesettekre :law: nameg az okoszisztema ugye, meg a szosol, mi lenne ezek nelkul :fejvakaras: Philnek koszonhetjuk az ms steamre lepeset, kb ennyi ami engem erint de ez is olyan kismertekben hogy ha nem lenne se zavarna.
Gondolhatjuk ezt is, de az MS jött a steamre, meg elkezdte kiadni day1 a játékait pc-re és lám a sony is követi. VRR ugyanez, a köcsögMS belerakta a gépbe, a sonynak is bele kellett patchelni. Le lehet persze tagadni, hogy nem azért, meg nem úgy, de hát mindegy is.
Fíl elhozta a pc-s aranykort azzal ahogy a konzol excluzívokat szép lassan zárójelbe sikerül tenni. Nagyon maximum timed excluk vannak/lesznek.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #76564 2024.04.02. 20:35

Botond írta:Gondolhatjuk ezt is, de az MS jött a steamre, meg elkezdte kiadni day1 a játékait pc-re és lám a sony is követi. VRR ugyanez, a köcsögMS belerakta a gépbe, a sonynak is bele kellett patchelni. Le lehet persze tagadni, hogy nem azért, meg nem úgy, de hát mindegy is.
Fíl elhozta a pc-s aranykort azzal ahogy a konzol excluzívokat szép lassan zárójelbe sikerül tenni. Nagyon maximum timed excluk vannak/lesznek.
A vrrt az nvidia is belerakta mar az ms elott ;)
Avatar
Botond

Hozzászólás #76565 2024.04.02. 21:57

Micsu írta:A vrrt az nvidia is belerakta mar az ms elott ;)
A ps5be? Nájsz!
Avatar
Micsu

Hozzászólás #76566 2024.04.02. 22:16

Botond írta:A ps5be? Nájsz!
Nem a pcbe de ok is Philt utanoztak. Notchnak is Phil sugta a fulebe a minecraft koncepciojat hogy meg tudja majd kesobb venni. :idiota:
Avatar
arty

Hozzászólás #76567 2024.04.03. 14:48

Micsu írta:A vrrt az nvidia is belerakta mar az ms elott ;)
jah, miután ellopta az adaptive sync csapattól, gecidrágán piacosította gsync néven :D igazi jótevők! sikerült egy kört szopatni a világgal, mielőtt lenyomhatott volna mindent az igazi, egységes szabvány....
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #76568 2024.04.03. 16:38

Tegnap jott egy update g2-re, nem hittem a szememnek, vegre lehet customizalni a gyorsmenut egy csomo uj funcioval :)
Avatar
Moby

Hozzászólás #76569 2024.04.03. 17:40

arty írta:jah, miután ellopta az adaptive sync csapattól, gecidrágán piacosította gsync néven :D igazi jótevők! sikerült egy kört szopatni a világgal, mielőtt lenyomhatott volna mindent az igazi, egységes szabvány....
Egy újabb rettenetes dezinformációs hülyeség. Ezeket honnan szedes? Milyen antiszakmai fórumokról? :D
Avatar
Moby

Hozzászólás #76570 2024.04.03. 17:47

Az eredeti, valóban nvidia gsync szabványnak a világon semmi köze nem volt az adaptivsync működési elvéhez. Semmi. None.
Ahhoz kellett egy elektronika, mig az adaptivsync a vblank jellel operál.
Ma meg már az nvidiák kompatibilisek az adaptivsyncel is, ami meg nem gsync. Szóval ötletem sincs mit lophattak el a vesától úgy, hogy nem használták fel, de piacosították :D
Avatar
Micsu

Hozzászólás #76571 2024.04.03. 17:54

arty írta:jah, miután ellopta az adaptive sync csapattól, gecidrágán piacosította gsync néven :D igazi jótevők! sikerült egy kört szopatni a világgal, mielőtt lenyomhatott volna mindent az igazi, egységes szabvány....
Meg jo hogy te ezt nem tamogattad csak a fizetos multit :banplz: :taps:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #76572 2024.04.03. 17:55

Moby írta:Egy újabb rettenetes dezinformációs hülyeség. Ezeket honnan szedes? Milyen antiszakmai fórumokról? :D
Onnan ahonnan az intel borondel jarkal mindenhova :nyes:
Avatar
Botond

Hozzászólás #76573 2024.04.03. 19:29

DanielT írta:A jó kis ökoszisztéma!

"Diablo IV PC Game Pass users will need to install Battle.net in order to play; Achievements not supported"

:eljen: :eljen: :eljen:
Ordenáré retekség ez. Felraktam ezt borzadványos bnet klienst, ami vagy 3-4-5 éve nem járt a gépemen. Most azt hagyjuk is, hogy minden indításnál updatelni akar, meg ilyen-olyan-amolyan jogot kérni, még az ubikliens is egy álom ahhoz képest, pedig azt is agyon tudnám néha verni, aki azt kitalálta, de oké, fent van. Letölti a diabló4et. Elindul 20-30 megaperseccel, aztán olyan 80-90% között vmikor átvált 12re. Nem megapersecre, hanem kilóbájt/secre.
Na mondom megnézem mit ír erről az offisöl blizzard forum, van link a kliensben, rányomok és aszondja nekem, hogy túl van jogosítva az edgem, nem nyissa meg, vegyek vissza a jogokból és indítsam újra az edget. Tegye fel a kezét, aki szerint éppen futott az edge mindeközben? Na, őket is megértem, az újraindításból logikusan következne, hogy éppen fut, de nem. Azért gugli barátunk, meglett a fórum, van 12kb/sec topik, a szükséges gyalázkodás mennyiséggel, szóval elégedetten zártam az edget.
Másnap, patch, 1 mega, szokásos 12kb/sec-cel futna neki, majd error, van hibakód, ami link, de nem nyissa meg merhát túl van jogosítva az edge. Sebaj, nyomkodok mindent, semmi.
Lebaszom az egészet bnetestől, mindenestől, nyomok egy installt az xbox appból, de rakja fel a bnet klienst, telepíti a diablót, indul megint.
Harmadnap ugyanez, annyi bónusszal, hogy úgy rakta fel a bnet klienst, hogy nincs fent. Telepíteni kellett, hogy uninstallálni tudjam. Szóval 100 giga letöltkitöltbetölt móka ismét, immár harmadszor, merthát három a magyar igazság.
Eljön a negyedik nap, megint 1 megás, patch, stb, ugyanaz a szopóroller, mint előző két nap.

Úgyhagytam. Vagy észhez tér magától, vagy ha a gyerekkel le localcoopoztuk, akkor rábaszom az uninstallt és elfelejtem. Majd ha beszántják ezt is, mint a bethesda launchert, akkor beszélünk.

Kretének.
Avatar
Botond

Hozzászólás #76574 2024.04.03. 19:37

A localcoop xsx-en, ott bnet kliens hiányában nyilván működik és patchelte is a komoly 1 megát, ahogy kell!
Avatar
Botond

Hozzászólás #76575 2024.04.03. 20:36

Van már megoldás!
Forszolni kell a task menedzserből, hogy kizárodbezárodelzárod, majd máshogy indítod kézzellábbal, mint FrédiBéni a kőkorszakban az autóját, és vigyázzá, nehogy több meghajtó kerüljön a képletbe, minden c:-n legyen, különben nagy a baj. És akkor az ékezetes usernév bugot nem sikerült vajon visszahozni? Az mennyire klasszikus lenne, ha az is baj lenne, ugye! Régiszépidők! Nekem a win95 óta nincs semmi ékezetes cuccom, merthát, tudjukmiért, de poén lenne, ha feltámadt volna az a bug is, igazi retro feeling!
Avatar
Micsu

Hozzászólás #76576 2024.04.03. 21:25

Hat Philnek van meg min dolgozni :eplus2:
Avatar
Botond

Hozzászólás #76577 2024.04.03. 22:28

Micsu írta:Hat Philnek van meg min dolgozni :eplus2:
Mondom, aranykor.
A Bethesda launcher után a bnet app végnapjait is végig asszisztálhatjuk!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #76578 2024.04.04. 08:16

Botond írta:Kretének.
Menjen helyette az örök hivatkozási alap Minecraft, az úgy tudom fantasztikusan suhan minden platform összes kombinációjában! :nezze: :mf2:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #76579 2024.04.04. 08:17

Botond írta:Mondom, aranykor.
A Bethesda launcher után a bnet app végnapjait is végig asszisztálhatjuk!
Hamarabb lesz vége az Xboxnak, mint a Battle.net kliensnek, ezt garantálom.
Avatar
Botond

Hozzászólás #76580 2024.04.04. 08:22

DanielT írta:Menjen helyette az örök hivatkozási alap Minecraft, az úgy tudom fantasztikusan suhan minden platform összes kombinációjában! :nezze: :mf2:
Az biztos.
Mojangnál nem a fejlesztők szexuális zaklatása volt a fő company policy, mint egyeseknél.

Vissza: “Leáldozott.hu”