A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
DanielT

Hozzászólás #76442 2024.03.25. 18:25

Moby írta:Dani, remélem behúztad! :banplz:
Erre a digitál Jim-re nem gerjedtem rá, de egy valódi Phil szopófej jöhetne! :banplz:
Avatar
Botond

Hozzászólás #76443 2024.03.25. 19:12

Lepörgött a Far Cry 5, pc-n, xboxon, felhőn, mindenen is, coopban is szólóban is.

PC-n a fiammal kezdtük el, olyan 75%ig jutottunk coopban, aztán közben megyegetett xboxon is, mivel nincs közös mentés a két platform között, így külön nulláról, az be is ért a finishbe. Minimálisan egyedül nyomva, többnyire Artyval, kicsit Zóval, kicsit a fiammal. Ez utóbbit csak úgy tudtam megoldani, hogy ő volt az xboxon a saját accával, és én felhőből.

Nagyon látom, hogy miért szereti, akinek bejön az fps, mint stílus, mert gyönyörű, tartalmas, és elég beteg, de szintén érdekes sztori van mögötte.
Kellően sokféle fegyver, néha működő fedezék lövölde mechanika, és persze, repülő, helikopter meg ami kell. Az eleje kínszarás, de amikor felgearezi magát az ember, akkor átmegy szórakoztatóba.

De elég sok negatívat is tudok mondani róla,

- kapásból ez a külön mentés a pc és az xbox, kőkor bazmeg, crosssave azért legyen már, a hatodik részben szerencsére van
- agyfasz ez a coop mechanika, hogy a hostnál haladnak a küldik, de aki bejoinol annál nem, neki csak a skillpontok meg a pénz marad a coopból, ha kell neki is a sztori vagy nyomja le egyedül, vagy megint coop, fordított felállással, ezt átmentették a hatodik részbe is, kurvaMS!
- bugparádé még az xsx patch után is, pl eltűnő csak a hostnál látszó ellenségek, autók, npc-k az rendszeres, de a pc verzió is ugyanezt tudja, ez legalább nem platform excluzív, mint a mentések

Nekem amúgy se zsánerem a stílus, csak kíváncsi voltam, szóval részemről soselássamtöbbet per tíz!
Avatar
donatus13

Hozzászólás #76444 2024.03.25. 19:58

https://www.pcgamer.com/games/fps/overw ... in-on-pvp/

Hihetetlenül béna ami a blizzardnál történik, értem, hogy semmi meglepő nincs már ebben és minden várható volt meg amúgy is ez ment de akkor is nem tudom elhinni, hogy ennyire szarul csináljanak mindent. Kiadtak egy OW2-őt ami amúgy is úgy volt bejelentve, hogy nagyon PvE-re fog menni, erre azt a részét teljesen elkaszálják. Nem mintha mostanában játszottam volna vele de egy időben eléggé szerettem.
Avatar
Botond

Hozzászólás #76445 2024.03.25. 20:41

donatus13 írta:https://www.pcgamer.com/games/fps/overwatch-2-has-killed-any-remaining-hope-for-its-future-pve-missions-with-the-mode-being-scrapped-in-favour-of-going-all-in-on-pvp/

Hihetetlenül béna ami a blizzardnál történik, értem, hogy semmi meglepő nincs már ebben és minden várható volt meg amúgy is ez ment de akkor is nem tudom elhinni, hogy ennyire szarul csináljanak mindent. Kiadtak egy OW2-őt ami amúgy is úgy volt bejelentve, hogy nagyon PvE-re fog menni, erre azt a részét teljesen elkaszálják. Nem mintha mostanában játszottam volna vele de egy időben eléggé szerettem.
Blizzard nagyon megy most. Holnap jön az Diabló4 patch, amiben a nagy újítás az RT lesz. Cserébe a konzolokon 30 fps. :D
PC-n lesz 4k@60, na persze upscalelt, dlss-ezett 4k, és csak 4080, 4080 super és 4090essel. :)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #76446 2024.03.25. 20:53

Botond írta:Lepörgött a Far Cry 5, pc-n, xboxon, felhőn, mindenen is, coopban is szólóban is.
Végre valami jót is nyomtál, szerencsére a negatívumokból solo PS5 playerként semmivel nem találkoztam.
Avatar
donatus13

Hozzászólás #76447 2024.03.27. 07:41

https://www.pcgamer.com/gaming-industry ... -consoles/

Kíváncsi leszek végül microsoft megtudja e csinálni azt amkt a valve sosem. Konzol pc.
Avatar
neoreg

Hozzászólás #76448 2024.03.27. 08:31

donatus13 írta:https://www.pcgamer.com/gaming-industry/phil-spencer-says-hes-open-to-bringing-stores-like-epic-and-steam-to-xbox-consoles/

Kíváncsi leszek végül microsoft megtudja e csinálni azt amkt a valve sosem. Konzol pc.
Valóban ez hiányzott még az xboxnak a kiteljesedéshez, az epic game store! :wilting:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #76449 2024.03.27. 09:13

Utolsó kétségbeesett kapálózások az összeomlás előtt. Imádom nézni. :eljen: :eljen: :eljen:

Phil egyetlen stratégiája az, hogy hány hónapra tudja kitolni amíg fizetést kap. Zseniálisan csinálja egyébként, mert ezzel gyártja az egyetlen Xbox exkluzív tartalmat: a katasztrófaturizmust. :worship: :worship: :worship:
Avatar
Botond

Hozzászólás #76450 2024.03.27. 09:27

neoreg írta:Valóban ez hiányzott még az xboxnak a kiteljesedéshez, az epic game store! :wilting:
Segítek.
Az epic beperelte az applet meg az androidot, hogy lopnak, csalnak, hazudnak, de legfőképp levesznek 30%ot a bevételeikből a kvázi semmire.
Telt múlt az idő, már van epic store lehetőség az Apple készülékeken Európában és pillanatokon belül lesz az USAban is.
Amúgy ezzel párhuzamosan az epic pedzegette ugyanezt ms/sony irányba is, amit az Apple/google irányba, de elsőre kapufa lett.
MS elővette a nagy bevételi piechartot. Megnézte, hogy mondjuk egy random Minecraft vagy cod esetén melyik a nagyobb bevétel, ha a 30-40 millió xboxon monopóliumban van, vagy amit a 150 millió ps4-5ön beszed. Kicsit osztott szorzott, hogy az mennyi pénz, ha bukik egy keveset az xboxos fortnite skin vásárlás 30%án és azzal szemben mennyit nyer, ha ps-en is lesz xbox store és nem kell leadni 30%ot a codos bevételből a sonynak csak mondjuk 15%ot.

Na és a kalkuláció végén kijött, hogy akkor gyűjjék az epic és akkor a versenyhivatalt a Sony ellen lehet fordítani, hogy kötelező legyen oda is beengedni mindenki saját storeját, akár az ms-ét is, vagy elég csak az epicet és abban kisebb jattért adni a codot mondjuk.

Matematika és stratégia az egész.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #76451 2024.03.27. 10:37

Botond írta:Segítek.
Az epic beperelte az applet meg az androidot, hogy lopnak, csalnak, hazudnak, de legfőképp levesznek 30%ot a bevételeikből a kvázi semmire.
Telt múlt az idő, már van epic store lehetőség az Apple készülékeken Európában és pillanatokon belül lesz az USAban is.
Amúgy ezzel párhuzamosan az epic pedzegette ugyanezt ms/sony irányba is, amit az Apple/google irányba, de elsőre kapufa lett.
MS elővette a nagy bevételi piechartot. Megnézte, hogy mondjuk egy random Minecraft vagy cod esetén melyik a nagyobb bevétel, ha a 30-40 millió xboxon monopóliumban van, vagy amit a 150 millió ps4-5ön beszed. Kicsit osztott szorzott, hogy az mennyi pénz, ha bukik egy keveset az xboxos fortnite skin vásárlás 30%án és azzal szemben mennyit nyer, ha ps-en is lesz xbox store és nem kell leadni 30%ot a codos bevételből a sonynak csak mondjuk 15%ot.

Na és a kalkuláció végén kijött, hogy akkor gyűjjék az epic és akkor a versenyhivatalt a Sony ellen lehet fordítani, hogy kötelező legyen oda is beengedni mindenki saját storeját, akár az ms-ét is, vagy elég csak az epicet és abban kisebb jattért adni a codot mondjuk.

Matematika és stratégia az egész.
SO-HA nem lesz Playstation-ön se Xbox store, se Epic, se más. Ezt most lehet jegyezni, kitalálhattok valami büntit, ha mégsem lett igazam.
Avatar
Moby

Hozzászólás #76452 2024.03.27. 10:49

DanielT írta:SO-HA nem lesz Playstation-ön se Xbox store, se Epic, se más. Ezt most lehet jegyezni, kitalálhattok valami büntit, ha mégsem lett igazam.
LOL. Pont úgy csicskulna be egy ilyennek, vagy igazából bárminek a szotyi is, ahogy a woke fosnak, a néger nőknek, a fizetősmultinak, a gamepassnak, az exkluzívok pc-re kiadásának, meg kb bárminek. Pusztán csak az a kérdés, mekkora lesz a nyomásgyakorlás.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #76453 2024.03.27. 10:51

Moby írta:LOL. Pont úgy csicskulna be egy ilyennek, vagy igazából bárminek a szotyi is, ahogy a woke fosnak, a néger nőknek, a fizetősmultinak, a gamepassnak, az exkluzívok pc-re kiadásának, meg kb bárminek. Pusztán csak az a kérdés, mekkora lesz a nyomásgyakorlás.
Na, akkor gondolkozzál a büntimen! :nezze:

BTW a woke fos pl az Insomniacnál, meg a többi nyugati stúdiónál abszolút zsigerből jön szerintem, imádják tolni. Meg lennék lepve, ha a JAPÁN SONY-tól bárki ezt erőltetné...
Avatar
Botond

Hozzászólás #76454 2024.03.27. 10:53

DanielT írta:Na, akkor gondolkozzál a büntimen! :nezze:
Érik a gears judgement coop! :D
/szerk: mire aktuális lesz, szerintem pont addigra fog kijönni a masterchief collection mintájára a master Marcus collection, első sorban fogunk tombolni, úgy készülj!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Botond 2024.03.27. 10:54-kor.
Avatar
Moby

Hozzászólás #76455 2024.03.27. 10:53

DanielT írta:Na, akkor gondolkozzál a büntimen! :nezze:
Elég büntetés neked, amit művelsz magaddal. Én nem tudok ennyire gonosz lenni. :banplz:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #76456 2024.03.27. 10:56

Botond írta:Érik a gears judgement coop! :D
/szerk: mire aktuális lesz, szerintem pont addigra fog kijönni a masterchief collection mintájára a master Marcus collection, első sorban fogunk tombolni, úgy készülj!
Fujbazmeg... én valami kevésbé undorítóra gondoltam, pl meginni egy vödör taknyot a Deák Tér közepén... :wilting: :wilting: :wilting:
Avatar
Moby

Hozzászólás #76457 2024.03.27. 10:57

DanielT írta:Na, akkor gondolkozzál a büntimen! :nezze:

BTW a woke fos pl az Insomniacnál, meg a többi nyugati stúdiónál abszolút zsigerből jön szerintem, imádják tolni. Meg lennék lepve, ha a JAPÁN SONY-tól bárki ezt erőltetné...
Már elég rég nem a japánok irányítják a playstationt. Vagyis inkább azt, ami a playstationnel történik. Most ez a buzeráns helyett betoltak egy japánt kirakatembernek, de ez már elég rég nem egy japán cég. A japánoknak eszükbe semjutna ilyen, hogy szoftvereket adjanak ki pc-re, meg hogy a VR-jük működjön rajta. Azok jobban utálják a pc-t, mint a külföldieket.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #76458 2024.03.27. 11:06

Moby írta:Már elég rég nem a japánok irányítják a playstationt. Vagyis inkább azt, ami a playstationnel történik. Most ez a buzeráns helyett betoltak egy japánt kirakatembernek, de ez már elég rég nem egy japán cég. A japánoknak eszükbe semjutna ilyen, hogy szoftvereket adjanak ki pc-re, meg hogy a VR-jük működjön rajta. Azok jobban utálják a pc-t, mint a külföldieket.
Capcom és a többi japán cég nagyon rég tolja a cuccaikat pécére... japánok azok, csak a pénz jól jön. Pc+PS tökéletesen megférnek egymás mellett és üzletileg ez a legjobb kombináció. Persze én se nézem jó szemmel, hogy duplaklikkel lehet God Of War-t indítani, de ennek manapság már bele kell férnie a tolerancia szintbe. :nemtudom:
Avatar
Moby

Hozzászólás #76459 2024.03.27. 11:12

DanielT írta:Capcom és a többi japán cég nagyon rég tolja a cuccaikat pécére... japánok azok, csak a pénz jól jön. Pc+PS tökéletesen megférnek egymás mellett és üzletileg ez a legjobb kombináció. Persze én se nézem jó szemmel, hogy duplaklikkel lehet God Of War-t indítani, de ennek manapság már bele kell férnie a tolerancia szintbe. :nemtudom:
Pont ilyen könnyen menne át ez is, meg fog sok minden átmenni, ami elsőre HIHETETLENNEK hangzott 15 éve. Végülis minden is csak pénz (kérdése).
Avatar
DanielT

Hozzászólás #76460 2024.03.27. 11:26

Moby írta:Pont ilyen könnyen menne át ez is, meg fog sok minden átmenni, ami elsőre HIHETETLENNEK hangzott 15 éve. Végülis minden is csak pénz (kérdése).
Óriási különbség, hogy a Sony-nak Pc-re kiadni garantált profit, más putri hulladék boltját beengedni a saját gépükre meg garantált veszteség. A konzolok nem mobiltelefonok, a 300 milliós költségen fejlesztett játékok meg nem f2p Fortnite gennyek. Almát a kiszart almával hasonlítjuk össze...
Avatar
Moby

Hozzászólás #76461 2024.03.27. 11:34

DanielT írta:Óriási különbség, hogy a Sony-nak Pc-re kiadni garantált profit, más putri hulladék boltját beengedni a saját gépükre meg garantált veszteség. A konzolok nem mobiltelefonok, a 300 milliós költségen fejlesztett játékok meg nem f2p Fortnite gennyek. Almát a kiszart almával hasonlítjuk össze...
Én továbbra sem látom azt, hogy a játékait kiadni az garantált profit lenne. Mármint azon a játékon a profit garantált, csak épp azt oldja meg ezzel, hogy azok az emberek nem fognak ps5-öt venni, így a ps storeban sem fognak vásárolni, ami meg garantált veszteség. És nyilván van erre millió excel, csak épp azt nem lehet kiszámolni, hogy mi lett volna ha. Annyira nem látszik, hogy kurvásul bejött volna a bámeilyen elképzelés eddig, ha épp ők sírnaka leghangosabban, hogy hát nem megy annyira a ps5 mint szerették volna. Szóval nem látom bejönni azt sem, hogy most a pc-s népek meglátták volna, hogy mennyire van kolbászból a kerítés, és rohantak volna tátott szájjal ps5-öt venni. A bányászás több ps5-öt adott el szerintem, mint ez a adjuk ki a játékokat pc-re című erősen kérdőjeles lépés. És ahogy annak vége lett, jött a córesz.
Avatar
Moby

Hozzászólás #76462 2024.03.27. 11:38

Szóval ez a pc-s játékkiadás megint csak gabennek hozza a lóvét, hogy a sony kigurul-e egy elméleti nullára, afelől komoly kétségeim vannak. Azt meg szimplán sejtem, hogy ha nem lépik meg, most több ps5 lenne a vásárolóknál. Talán még Zónak is lenne(egszer, ha nem is most). Így nyilván eléggé mission impossible eladni neki.
Avatar
Botond

Hozzászólás #76463 2024.03.27. 11:57

Moby írta:Szóval ez a pc-s játékkiadás megint csak gabennek hozza a lóvét, hogy a sony kigurul-e egy elméleti nullára, afelől komoly kétségeim vannak. Azt meg szimplán sejtem, hogy ha nem lépik meg, most több ps5 lenne a vásárolóknál. Talán még Zónak is lenne(egszer, ha nem is most). Így nyilván eléggé mission impossible eladni neki.
Niche piac már ez a konzolosdi, egyre törpül a pc mellett.
Két közvetlen kollégának is van ps5, ide másolom mindkettőnek a komplett ps5 libraryjét, hogy együtt számoljunk mennyi pénzt akaszt a Sony a veszteséges hw eladás utáni sw eladásokkal.
Egyik:
- far cry 6
- mortal kombat 1
- vmi quiz játék, nevét se tudom

Másik:
- GT7

Na ennyi. Szóval vajon, kijött pluszra a Sony a két ps5 eladásból vajon?
Avatar
donatus13

Hozzászólás #76464 2024.03.27. 12:00

Az biztos, hogy Gaben a steammel erős pozícióban van kb semmit nem kell csinálniuk és az emberi lustaságból már fennmaradnak ettől leszámítva viszont semmit nem tudnak lerakni az asztalra. Dota 2 be nem tudtak kitolni egy nagy patchet már vagy fél éve és kb játékból semmi igazán új ip nem jelent meg. Artifact dota-s volt, mondjuk a világ egyik legnagyobb bukása is, half life alyx is már ismert IP. Szóval hiába a sok pénz semmit nem tudnak hozni. Amire meg vágynának az emberek pl új team fortress azt már le is szarják.
Avatar
Botond

Hozzászólás #76465 2024.03.27. 12:05

donatus13 írta:Az biztos, hogy Gaben a steammel erős pozícióban van kb semmit nem kell csinálniuk és az emberi lustaságból már fennmaradnak ettől leszámítva viszont semmit nem tudnak lerakni az asztalra. Dota 2 be nem tudtak kitolni egy nagy patchet már vagy fél éve és kb játékból semmi igazán új ip nem jelent meg. Artifact dota-s volt, mondjuk a világ egyik legnagyobb bukása is, half life alyx is már ismert IP. Szóval hiába a sok pénz semmit nem tudnak hozni. Amire meg vágynának az emberek pl új team fortress azt már le is szarják.
CS vmelyik része (go? 2?) nonstop a most played játék, hovaminek izguljanak?!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #76466 2024.03.27. 12:53

Botond írta:Niche piac már ez a konzolosdi, egyre törpül a pc mellett.
Két közvetlen kollégának is van ps5, ide másolom mindkettőnek a komplett ps5 libraryjét, hogy együtt számoljunk mennyi pénzt akaszt a Sony a veszteséges hw eladás utáni sw eladásokkal.
Egyik:
- far cry 6
- mortal kombat 1
- vmi quiz játék, nevét se tudom

Másik:
- GT7

Na ennyi. Szóval vajon, kijött pluszra a Sony a két ps5 eladásból vajon?
Xboxot hányat vettek ezek a kollégák? A konzol mint formátum még mindig életképes és valódi alternatíva játékosok százmillióinak, nem kellene átvenni azt a narratívát amit Xbox falván terjesztenek. Az Xbox haldoklik, niche piac, megbukott. A PS, Switch meg köszöni szépen jól megvan és meg is lesz.

Visszaáll szépen a helyzet ami az előtt volt, hogy az MS betette volna szaros csizmáját a piacra. Bár az igaz, hogy jó pár évig cukormáz fedte a szart, én is lenyaltam róla.
Avatar
Botond

Hozzászólás #76467 2024.03.27. 13:05

DanielT írta:Xboxot hányat vettek ezek a kollégák? A konzol mint formátum még mindig életképes és valódi alternatíva játékosok százmillióinak, nem kellene átvenni azt a narratívát amit Xbox falván terjesztenek. Az Xbox haldoklik, niche piac, megbukott. A PS, Switch meg köszöni szépen jól megvan és meg is lesz.

Visszaáll szépen a helyzet ami az előtt volt, hogy az MS betette volna szaros csizmáját a piacra. Bár az igaz, hogy jó pár évig cukormáz fedte a szart, én is lenyaltam róla.
Ugyanannyi pénzt szed be a gémingből a Sony és az ms, mindezt úgy, hogy az ms kb nullát szed be hw-ből.
Én ebből más jövőt látok, mint te.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #76468 2024.03.27. 13:12

Msnel nagyon erezni a kapalozast es rohadt gyengek az eladasok, persze mindent meglehet magyarazni, a penzugyi jelentesek meg kozmetikazottak, ez teny, minden amerikai nagy ceg ott kozmetikaz ahol tud a befektetok meg mas indokok miatt is.
Nagyon kapaszkodik az ms a brandbe, presztizs nekik, ha nem allnanak ugy anyagilag ahogy mar sztem eladtak vagy megszuntettek volna.
Amennyi penzt belepumpaltak az elmult 5 evben azt mikorra hozna vissza? Van errol valami penzugyi terv?
Avatar
Micsu

Hozzászólás #76469 2024.03.27. 13:27

Gaming softwarebol 8 millard bevetelt olvastam 2023ra, nah most ebbol a nyereseg ha 1 millard akkor csak az actiblizz felvasarlast 70 ev alatt hozza vissza? Persze hogy novekedni fog a jovoben de ha ennek a fele az is sok. Hw eladasbol nem tudom mennyi beveteluk van.
Avatar
Botond

Hozzászólás #76470 2024.03.27. 13:32

Micsu írta:Gaming softwarebol 8 millard bevetelt olvastam 2023ra, nah most ebbol a nyereseg ha 1 millard akkor csak az actiblizz felvasarlast 70 ev alatt hozza vissza? Persze hogy novekedni fog a jovoben de ha ennek a fele az is sok. Hw eladasbol nem tudom mennyi beveteluk van.
Nepálban, ahol 3 hónap az esztendő, mint a Mátyás királyos népmesékben, mióta megszállta őket a fasiszta Kína!
Más, alternatív univerzumokban azok a negyedéves számok.
Avatar
arty

Hozzászólás #76471 2024.03.27. 13:39

hétvégén kipróbáltam, hogy lehet-e robogóval crt-t szállítani... LEHET! (14" csak...)

IMG_20240323_201339.jpg

a régi kis thomsonom ikertesóját árulták itt a kerületben, n. tartaléknak KELLETT!
újra és újra megüt, hogy ezeknek milyen képe van.... még kompoziton(!!!!!!!!!!!) is, atya-úr-isten!
Avatar
Micsu

Hozzászólás #76472 2024.03.27. 13:41

Botond írta:Nepálban, ahol 3 hónap az esztendő, mint a Mátyás királyos népmesékben, mióta megszállta őket a fasiszta Kína!
Más, alternatív univerzumokban azok a negyedéves számok.

“Ha elfogynak az evek akkor jon a szemelyeskedes”
Botond 2023

Nalad gyorsan elfogytak most is mint mindig

Itt nem latok negyedevet csak evet
Avatar
Botond

Hozzászólás #76473 2024.03.27. 14:03

Micsu írta:“Ha elfogynak az evek akkor jon a szemelyeskedes”
Botond 2023

Nalad gyorsan elfogytak most is mint mindig

Itt nem latok negyedevet csak evet
Nem baj. Nem is kell mindenhol rémeket látni!

Elég itt.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #76474 2024.03.27. 14:05

Moby írta:Talán még Zónak is lenne(egszer, ha nem is most). Így nyilván eléggé mission impossible eladni neki.
Határeset, talán egy Próra rácsúsztam volna pótolni, de akkora a backlog, hogy inkább PS6-ra (ezt még most sem zárnám ki). Nem is maga a megjelenések ténye, hanem a HZD-s élményem persze csak rontotta a morált.

De az alapvető probléma az, hogy kevés a saját játékuk, és azoknak is csak egy kis része lóg ki a sorból, az előző genek meg megvannak/-voltak PC-n, PS3-on, XSX-en. Sokkal jobban izgat, jelenleg (is), hogy mit csinál a Nintendo. De valljuk be, PS3-on sem tömtem ki őket. Volt olcsó Plusom, és vásárolgattam olcsó retrót, talán az előrendelt - és nem bejövős - Beyond az egyetlen nem használt saját játékom, de még a használt egy része is kölcsön volt. Ha PC-re veszem a játékaikat, szerintem simán nagyobb profitot húzhattak volna be belőlem. Jó pár plusos játékot (Okami, Dragon's Dogma, Vanquish, Mortal Kombat 9), meg is vettem később PC-re, más filléreseket vagy plusosokat meg Boxra (Bad Company, The Darkness, Chronicles of Mystara, Midnight Club: Los Angeles, Symphony of the Night, Beyond Good & Evil HD).
Avatar
DanielT

Hozzászólás #76475 2024.03.27. 14:06

arty írta:hétvégén kipróbáltam, hogy lehet-e robogóval crt-t szállítani... LEHET! (14" csak...)

IMG_20240323_201339.jpg

a régi kis thomsonom ikertesóját árulták itt a kerületben, n. tartaléknak KELLETT!
újra és újra megüt, hogy ezeknek milyen képe van.... még kompoziton(!!!!!!!!!!!) is, atya-úr-isten!
Hát igen, a LEGENDA! :taps: :taps: :taps:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #76476 2024.03.27. 14:10

DanielT írta:Xboxot hányat vettek ezek a kollégák? A konzol mint formátum még mindig életképes és valódi alternatíva játékosok százmillióinak, nem kellene átvenni azt a narratívát amit Xbox falván terjesztenek. Az Xbox haldoklik, niche piac, megbukott. A PS, Switch meg köszöni szépen jól megvan és meg is lesz.

Visszaáll szépen a helyzet ami az előtt volt, hogy az MS betette volna szaros csizmáját a piacra. Bár az igaz, hogy jó pár évig cukormáz fedte a szart, én is lenyaltam róla.
Csak annak idején a Nintendo még versenyben volt hardvererőben, illetve volt Sega is még. Sőt az utolsó Box-mentes konzolgenerációban még kínlódott a 3DO és az Atari Jaguar is. Mára sokkal egysíkúbb lett a kép, az egész piac, a konzol-PC reláció is más, így nagyon nem oda térnénk vissza, amit mondasz.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #76477 2024.03.27. 14:14

donatus13 írta:Az biztos, hogy Gaben a steammel erős pozícióban van kb semmit nem kell csinálniuk és az emberi lustaságból már fennmaradnak ettől leszámítva viszont semmit nem tudnak lerakni az asztalra. Dota 2 be nem tudtak kitolni egy nagy patchet már vagy fél éve és kb játékból semmi igazán új ip nem jelent meg. Artifact dota-s volt, mondjuk a világ egyik legnagyobb bukása is, half life alyx is már ismert IP. Szóval hiába a sok pénz semmit nem tudnak hozni. Amire meg vágynának az emberek pl új team fortress azt már le is szarják.
A ritkított megjelenések rányomják mindenre a bélyegüket, az összes platformtulaj belassult, még a Nintendo is remasterekkel, remake-ekkel és Ubi-kooperációval tartja az ütemet. Ennek fényében a játékgyárosként mennyiséget tekintve mindig kicsi Valve-tól nem is tudom, mit kéne elvárni. Persze, ők is elengedték a témát, nem mondom, de engem speciel ez pont nem ráz meg. Pedig egy új AAA FPS elférne a piacon a HL1 szintjét hozva innovációban, de ebben én nem hiszek. Egy sima harmadik rész is okés, de nem izgulnék annyira rá. Amit a piacon csináltak és csinálnak, az viszont nagyon is jelentőségteljes.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #76478 2024.03.27. 15:07

Zóanagyvarázsló írta:Csak annak idején a Nintendo még versenyben volt hardvererőben, illetve volt Sega is még. Sőt az utolsó Box-mentes konzolgenerációban még kínlódott a 3DO és az Atari Jaguar is. Mára sokkal egysíkúbb lett a kép, az egész piac, a konzol-PC reláció is más, így nagyon nem oda térnénk vissza, amit mondasz.
Nem oda térnénk vissza teljesen, mert a felesleges kacatok már legalább nem zavarnak, mint az említett Jaguar és 3DO. Életképes gép soha nem volt a piacon 3 nál több, pláne azonos formátumban. Most se kell, konzolnak ott a PS, handheldnek a Nintendo, Pc-nek a Pc. Tökéletes.
Avatar
arty

Hozzászólás #76479 2024.03.27. 18:15

Moby írta:Én továbbra sem látom azt, hogy a játékait kiadni az garantált profit lenne. Mármint azon a játékon a profit garantált, csak épp azt oldja meg ezzel, hogy azok az emberek nem fognak ps5-öt venni, így a ps storeban sem fognak vásárolni, ami meg garantált veszteség. És nyilván van erre millió excel, csak épp azt nem lehet kiszámolni, hogy mi lett volna ha. Annyira nem látszik, hogy kurvásul bejött volna a bámeilyen elképzelés eddig, ha épp ők sírnaka leghangosabban, hogy hát nem megy annyira a ps5 mint szerették volna. Szóval nem látom bejönni azt sem, hogy most a pc-s népek meglátták volna, hogy mennyire van kolbászból a kerítés, és rohantak volna tátott szájjal ps5-öt venni. A bányászás több ps5-öt adott el szerintem, mint ez a adjuk ki a játékokat pc-re című erősen kérdőjeles lépés. És ahogy annak vége lett, jött a córesz.
egen, az látszik h a pécés kiadások miatt (?) annak ellenére sem fogy extrém jól a ps, hogy az xbox mennyire gyengélkedik ..........

kész vicc, van kolléga aki CSAK(!) a gt7 miatt vett ps5öt "nemrég"... 1 platina az accán a felhozatal :D
előtte volt neki ps3, ps4 már nem, de arra ugye nem jött GT* és minden másra elég a pécéje (mondotta).
pedig nyom NÉHA szonijátékokat most is, mint anno a ps3-on. nyilván ez csak az én buborékom, de az exkluk elajándékozgatását nem tartom életképesnek hosszabb távon (még akkor se, ha egy pók2 önmagában nem hoz eleget.. majd behozza a fifán, f1en, sonicon nyert 30%!). de ezt majd a sony vs nintendo eladások megválaszolják, hogy így lett-e... (egyébként nem tudom jól áll-e a ps5 és mik a kilátások a 8 éves ciklust tekintve, vs ps4, vs ps3, vs ps2, vs ps1)

*sport-rettenetet fel NE hozza senki!!!
Avatar
arty

Hozzászólás #76480 2024.03.27. 18:18

DanielT írta:Nem oda térnénk vissza teljesen, mert a felesleges kacatok már legalább nem zavarnak, mint az említett Jaguar és 3DO. Életképes gép soha nem volt a piacon 3 nál több, pláne azonos formátumban. Most se kell, konzolnak ott a PS, handheldnek a Nintendo, Pc-nek a Pc. Tökéletes.
deee, rohadtul kéne egy 50-50-es piac (box vs ps, mer nintendo pont olyan kretén japó mint a sony!).

még neked is jól jönne.... akkor talán nem bazári/félkész hádéert és vrr-t kaptál volna, azt is megkésve, ill. lehet lenne bw compat ps3ra, és nem lenne minden ilyen kurva drága a sztórban. TALÁN.
Avatar
Moby

Hozzászólás #76481 2024.03.27. 18:19

Hát ugye a hőskorszakban sem nagyon kúszott 10 fölé a tie ratio, aminek gondolom rendesen odabasztak az előfizetéses modellek, szóval annyira azért nem kel l meglepődni a párjátékos játékosokon. Ez nem azért van, mert hanyatlik, hanem sosem volt ez olyan kirívó. A szóródás az, ami kurvanagy.
Avatar
Moby

Hozzászólás #76482 2024.03.27. 18:24

arty írta:deee, rohadtul kéne egy 50-50-es piac (box vs ps, mer nintendo pont olyan kretén japó mint a sony!).

még neked is jól jönne.... akkor talán nem bazári/félkész hádéert és vrr-t kaptál volna, azt is megkésve, ill. lehet lenne bw compat ps3ra, és nem lenne minden ilyen kurva drága a sztórban. TALÁN.
Tőlem egyébként el is tűnhetne az xbox a faszba, nekem hótmindegy lenne, a fasznak se kéne ennyi gép, de ez akkor történjen meg, amikor már lesz a sonynál emberi refund, és meg lehessen vásárolni a világ bármely tájékáról ugyanazt a szoftvert.
Tehát soha. :idiota:
Sok hasznát amúgy éjn nem látom, hogy ezek vannak egymásnak (ami nem is igaz már), mert csak a fasságot tanulják egymástól, arra meg nem sok szükség van. A jót azt véletlenül sem. A folyamatos áremeléseket meg az ms nélkül is összehozza a piac, akárhány szereplős is.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #76483 2024.03.27. 18:30

DanielT írta:Nem oda térnénk vissza teljesen, mert a felesleges kacatok már legalább nem zavarnak, mint az említett Jaguar és 3DO. Életképes gép soha nem volt a piacon 3 nál több, pláne azonos formátumban. Most se kell, konzolnak ott a PS, handheldnek a Nintendo, Pc-nek a Pc. Tökéletes.
Azért olyan nem volt, hogy csak egy nagykonzol legyen, és nem is értem, miért kívánatos. Hogy a mostaniak diszfunkcionálisak bizonyos szempontból, az más kérdés, de ez ebben benne van a Sony is.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #76484 2024.03.27. 18:34

arty írta:egen, az látszik h a pécés kiadások miatt (?) annak ellenére sem fogy extrém jól a ps, hogy az xbox mennyire gyengélkedik ..........

kész vicc, van kolléga aki CSAK(!) a gt7 miatt vett ps5öt "nemrég"... 1 platina az accán a felhozatal :D
előtte volt neki ps3, ps4 már nem, de arra ugye nem jött GT* és minden másra elég a pécéje (mondotta).
pedig nyom NÉHA szonijátékokat most is, mint anno a ps3-on. nyilván ez csak az én buborékom, de az exkluk elajándékozgatását nem tartom életképesnek hosszabb távon (még akkor se, ha egy pók2 önmagában nem hoz eleget.. majd behozza a fifán, f1en, sonicon nyert 30%!). de ezt majd a sony vs nintendo eladások megválaszolják, hogy így lett-e... (egyébként nem tudom jól áll-e a ps5 és mik a kilátások a 8 éves ciklust tekintve, vs ps4, vs ps3, vs ps2, vs ps1)

*sport-rettenetet fel NE hozza senki!!!
Aki nem vesz konzolt, de játszana, annak jó eséllyel van komoly PC-je, és ha venne mellé PS-t is is, aligha arra venné a multiplatformot. Nem mondom, hogy ez mindenkire áll, de a PC-re kihozott Sony-játékokban hiba automatikusan konzoleladások - és hozzájuk tartozó third-party játékokból származó bevétel - meghiúsulását látni. Amennyit költöttem a PC-re kihozott Sony-játékokra, hát annyit az egész genen nem láttak volna tőlem. De ez meg persze én vagyok.

Amúgy én sem hiszem, hogy ez sokat hozna a Sonynak, de nem értem, miért kell aggódni értük. A játékosoknak meg jó ebből a szempontból a mostani helyzet.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #76485 2024.03.27. 19:08

PlayStation Plus Monthly Games for April: Immortals of Aveum, Minecraft Legends, Skul: The Hero Slayer

Végre egy jó kis Microsoft cím! Pedig épp akartam Xboxot venni, de akkor megint elhalasztom.
Avatar
Botond

Hozzászólás #76486 2024.03.27. 19:53

DanielT írta:PlayStation Plus Monthly Games for April: Immortals of Aveum, Minecraft Legends, Skul: The Hero Slayer

Végre egy jó kis Microsoft cím! Pedig épp akartam Xboxot venni, de akkor megint elhalasztom.
Mircosoft be fog dőlni, ha nem csak a saját előfizetéséből, de még a sonyéból is pénzt szed be. Előbb-utóbb annyi bevétel talál oda, hogy jön a vég és a csőd!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #76487 2024.03.27. 22:41

Jó kis niche konzol zséming piac...

1 év alatt 4,6x többet növekedett arányaiban mint a Pc és hát eleve nagyobb.

2017-óta pedig: PC +37% Console +59%

Kép
Avatar
Micsu

Hozzászólás #76488 2024.03.27. 23:33

Erdekesek ezek a grafikonok. Amit Botond linkelt ott kb 22 milliard az eves gaming beveltel az msnel, jo abban benne van a pc is de 54bol majdnem a fele lenne amikor ott a nincsendo meg a sony is? Persze utobbinak is van mar nemi pcs bevetele.
Akkor itt a pcs 37 milliardos piac, tudtommal csak a csgo kulcsokbol van 1 milliard bevetel, ehhez merten nem keves ez picit? A fortnite hoz egymaga 10 korul. Steam is boven 10 felett van.
En elhiszem hogy a konzol piac nagyobb, de 12-14 eve meg 2-3%os pcs jatek eladas volt a konzoloshoz kepest, meg rippeltek a pc gaminget, azert nem itt tartunk.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #76489 2024.03.27. 23:52

Bar a Fortnite beveteleben benne van a konzolos, mobilos is.
Az msnel meg ugye a 22 mil dodoban minden benne van, a pcs, a minecraft mobile stb, igy lehet tenyleg a 8 lesz a valos az only xboxnak a vegere, csak Nepalban van az igazsag :vigyor2: :taps:
Avatar
Botond

Hozzászólás #76490 2024.03.28. 00:27

Micsu írta:Bar a Fortnite beveteleben benne van a konzolos, mobilos is.
Az msnel meg ugye a 22 mil dodoban minden benne van, a pcs, a minecraft mobile stb, igy lehet tenyleg a 8 lesz a valos az only xboxnak a vegere, csak Nepalban van az igazsag :vigyor2: :taps:
Az xbox már rég nem az xbox konzol. Ezt Fíl is elmondta számtalanszor, meg ha mondjuk bekapcsolsz egy pc-t, akkor ott jön szembe, hogy xbox (app), szóval neked is látnod kellene, hogy ez már történelmi távlatokban értelmezhető csak konzol onlyként.

Szóval az MS géming bevételt úgy kell érteni, hogy az az xbox üzletágé és abban benne van a pc-s játék eladás, steames is, xbox appos is, de benne van a konzolos játék eladás is, xbox konzolon, switchen és ps-en is (ne feledd volt olyan év, talán 2021, amikor minden egyes kibaszott hónapban a minecraft volt a most sold játék PS-en), és még benne van a mobilos eladás is, mert hát pl minecraftot lehet venni iosen és androidon is, és emellett benne van még az xbox konzol hw eladás.
Innen kezdve a kalkulációd csak a releváns paraméterek 80%-át hagyta figyelmen kívül, másrészt azt írtad "géming sw-ből van 8 mrd-juk", miközben a teljes géming üzletáguk 22 és abból kb 0 hw, a maradék meg a sw. És a 22 is csak úgy igaz, hogy acti/blizz felvásárlás előtt.
Szóval ők biza nyócat söpörnek be játékból. Ennek nagyon nagy részét nem az xbox konzolon futó játékok eladásokból (bár playanywhere mellett ez is értelmezhetetlen manapság, egy olyan játék, amit megveszel, de fut pc-n és xbox konzolon is, az pc vagy konzol játék/vásárlás?), hanem a codstation5 tulajoktól, a pc tulajoktól, a switch tulajoktól, a mobiltelefon tulajoktól, de 1 dollár, akárhonnan jön, az 1 dollár. szóval valójában kurvamindegy is, hogy melyik hw platformokon jön össze a nyócas. Ez az átváltási árfolyam sose változik!

Amit Danival csináltok az kb az, hogy próbáljátok leírni a villanymozdonyt, hogy milyen gőzös lehet. Nem az, ez már nem gőzös.

Ez már ökoszisztéma. A kibaszott minecraft karaktered megy veled az ios telefonodról a pc-dre, onnan a ps-edre, onnan az androidos telefonodra, és onnan a switchedre és végül az xbox konzolodra. Akár percenként is. Ez már nem a Dani emlékezetében élő xbox éra, amikor a gears1 csak x360on futott, és ha játszani akartál a szomszéd Pistikével, akkor őt is meg kellett fűzni, hogy a szülei x360at vegyenek, különben nincs közös játék.

Far cry5nek úgy jártunk a végére a fiamnak, hogy leült a tv elé, benyomta az xboxot, én leültem a pc elé, benyomtam az xbox appban az xbox felhőt, összecsatlakoztunk, és coop. De ha kedvem szottyant volna, akkor a tableten keresztül is meg tudtuk volna ugyanezt csinálni. Kurvára más világ már ez.

És az eredeti felvetésedre, hogy az MS géming sw-ből 8at tesz zsebre évente, arra továbbra is az a válaszom, hogy igen, annyi kiegészítéssel, hogy az évente szó elé be kell illeszteni a "negyed" szót a mondatba.
Avatar
Botond

Hozzászólás #76491 2024.03.28. 10:28

És a bajok csak fokozódnak! Vissza kellett raknom a 3 éve törölt bnet klienst a pc-re, hogy a ganés diablo4be bele tudjunk nézni a gyerekkel, neki még accot is kellett regisztrálni, aztán a két pc mellett az xboxra is lekell tölteni, mert amúgy nyilván crossplatform coopos, crossplatform saves, szóval bárhol, bármikor, bármilyen platformon lehet kapcsolódni egymáshoz, meg folytatnia az embernek ahol tart.
Hol vannak már a régi szép idők, hogy aki elkezdte a HFW-t ps5ön, de félbehagyta és most szeretné 4k@120ban folytatni pc-n, akkor nem tudja, mert bukó a save, és kezdheti előről?!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #76492 2024.03.28. 10:29

Botond írta:Az xbox már rég nem az xbox konzol. Ezt Fíl is elmondta számtalanszor, meg ha mondjuk bekapcsolsz egy pc-t, akkor ott jön szembe, hogy xbox (app), szóval neked is látnod kellene, hogy ez már történelmi távlatokban értelmezhető csak konzol onlyként.
Hazudik és ferdít az a nyomorult patkány, ennyi történik, mert iszonyatosan kínos a valóság. Azt mondja, hogy már minden Xbox, te meg beveszed? Hát jó, biztos nem vagy egyedül, csak hát érted... :nemtudom:
Avatar
Botond

Hozzászólás #76493 2024.03.28. 10:38

DanielT írta:Hazudik és ferdít az a nyomorult patkány, ennyi történik, mert iszonyatosan kínos a valóság. Azt mondja, hogy már minden Xbox, te meg beveszed? Hát jó, biztos nem vagy egyedül, csak hát érted... :nemtudom:
Akkor egy egyszerű kérdésem lenne. Ott van ugye a géming bevétel, amit így géming sw bevételnek hívott Micsu, de aztán elkezdtük szeletelni, hogy csak a konzol sw eladás az xbox, a többi nem.
Szóval a kérdésem. Rányomtam az age of empires 2 definitive editionra, hogy buy. Egyszer összesen. Erre most ott van az xbox konzolon is a megvásárolt, telepíthető, játszható játékok között, és hát a win11ben levő xbox nevű appban is a megvásárolt, telepíthető, játszható játékok között. Hogy átlássunk a nyomorult patkány terelésén segíts már eldönteni, hogy ez az egy vásárlásom pc-s vásárlás, vagy xbox konzolos vásárlás? A szerintetek éles elválasztó vonal határ hol húzódik ilyenkor?
Ha az segít dönteni, akkor azt még elárulom, hogy a buy gombot ios-es telefonon nyomtam meg!

Mert mondom az egyszerű laikusoknak valóban az tűnik fel elsőre, hogy ez már egy multiverzum, nem egy konzolos röghözkötés, mint a jobbágy felszabadítás előtt, amikor még a konzolparasztok ps-eztek csak, de akkor lehet rosszul látom.
Szóval mire vásároltam meg az AOE2DE-t?
Avatar
Micsu

Hozzászólás #76494 2024.03.28. 10:54

Botond írta:Az xbox már rég nem az xbox konzol. Ezt Fíl is elmondta számtalanszor, meg ha mondjuk bekapcsolsz egy pc-t, akkor ott jön szembe, hogy xbox (app), szóval neked is látnod kellene, hogy ez már történelmi távlatokban értelmezhető csak konzol onlyként.

Szóval az MS géming bevételt úgy kell érteni, hogy az az xbox üzletágé és abban benne van a pc-s játék eladás, steames is, xbox appos is, de benne van a konzolos játék eladás is, xbox konzolon, switchen és ps-en is (ne feledd volt olyan év, talán 2021, amikor minden egyes kibaszott hónapban a minecraft volt a most sold játék PS-en), és még benne van a mobilos eladás is, mert hát pl minecraftot lehet venni iosen és androidon is, és emellett benne van még az xbox konzol hw eladás.
Innen kezdve a kalkulációd csak a releváns paraméterek 80%-át hagyta figyelmen kívül, másrészt azt írtad "géming sw-ből van 8 mrd-juk", miközben a teljes géming üzletáguk 22 és abból kb 0 hw, a maradék meg a sw. És a 22 is csak úgy igaz, hogy acti/blizz felvásárlás előtt.
Szóval ők biza nyócat söpörnek be játékból. Ennek nagyon nagy részét nem az xbox konzolon futó játékok eladásokból (bár playanywhere mellett ez is értelmezhetetlen manapság, egy olyan játék, amit megveszel, de fut pc-n és xbox konzolon is, az pc vagy konzol játék/vásárlás?), hanem a codstation5 tulajoktól, a pc tulajoktól, a switch tulajoktól, a mobiltelefon tulajoktól, de 1 dollár, akárhonnan jön, az 1 dollár. szóval valójában kurvamindegy is, hogy melyik hw platformokon jön össze a nyócas. Ez az átváltási árfolyam sose változik!

Amit Danival csináltok az kb az, hogy próbáljátok leírni a villanymozdonyt, hogy milyen gőzös lehet. Nem az, ez már nem gőzös.

Ez már ökoszisztéma. A kibaszott minecraft karaktered megy veled az ios telefonodról a pc-dre, onnan a ps-edre, onnan az androidos telefonodra, és onnan a switchedre és végül az xbox konzolodra. Akár percenként is. Ez már nem a Dani emlékezetében élő xbox éra, amikor a gears1 csak x360on futott, és ha játszani akartál a szomszéd Pistikével, akkor őt is meg kellett fűzni, hogy a szülei x360at vegyenek, különben nincs közös játék.

Far cry5nek úgy jártunk a végére a fiamnak, hogy leült a tv elé, benyomta az xboxot, én leültem a pc elé, benyomtam az xbox appban az xbox felhőt, összecsatlakoztunk, és coop. De ha kedvem szottyant volna, akkor a tableten keresztül is meg tudtuk volna ugyanezt csinálni. Kurvára más világ már ez.

És az eredeti felvetésedre, hogy az MS géming sw-ből 8at tesz zsebre évente, arra továbbra is az a válaszom, hogy igen, annyi kiegészítéssel, hogy az évente szó elé be kell illeszteni a "negyed" szót a mondatba.
En mar a vegen only xboxot mondtam a 8ra. Akkor innen mar csak az a kerdes hogy az xbox mennyi szeletet fed le az oko szisztemabol es meddig eri meg fejleszteni tovabbra is.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #76495 2024.03.28. 10:59

Botond írta:Akkor egy egyszerű kérdésem lenne. Ott van ugye a géming bevétel, amit így géming sw bevételnek hívott Micsu, de aztán elkezdtük szeletelni, hogy csak a konzol sw eladás az xbox, a többi nem.
Szóval a kérdésem. Rányomtam az age of empires 2 definitive editionra, hogy buy. Egyszer összesen. Erre most ott van az xbox konzolon is a megvásárolt, telepíthető, játszható játékok között, és hát a win11ben levő xbox nevű appban is a megvásárolt, telepíthető, játszható játékok között. Hogy átlássunk a nyomorult patkány terelésén segíts már eldönteni, hogy ez az egy vásárlásom pc-s vásárlás, vagy xbox konzolos vásárlás? A szerintetek éles elválasztó vonal határ hol húzódik ilyenkor?
Ha az segít dönteni, akkor azt még elárulom, hogy a buy gombot ios-es telefonon nyomtam meg!

Mert mondom az egyszerű laikusoknak valóban az tűnik fel elsőre, hogy ez már egy multiverzum, nem egy konzolos röghözkötés, mint a jobbágy felszabadítás előtt, amikor még a konzolparasztok ps-eztek csak, de akkor lehet rosszul látom.
Szóval mire vásároltam meg az AOE2DE-t?
Teljesen mindegy, hogy mit csinálsz az Age of Empires 2-vel. A réteg rétegének mikro szegmenségnek rétege az a játék is, meg a te általános szokásaid is. A világban meg az történik és az a valóság amit a Sony és a Nintendo csinál. Minden más csak vadhajtás, az MS soha nem diktált trendet, most sem fog, csak kétségbe vannak esve és kapálóznak mint a fuldokló ember. A Gamepass is gondolom jövőbemutató világmegváltó dolog ugye?

Senkit nem érdekel Pc-n a Windows Store, még kevesebbet érdekel az Xbox app. Ezek Phil meg a te világodban léteznek, ott vagytok ketten boldogan a stockholm szindróma kellős közepében.
Avatar
arty

Hozzászólás #76496 2024.03.28. 10:59

Botond írta:1 dollár, akárhonnan jön, az 1 dollár. szóval valójában kurvamindegy is, hogy melyik hw platformokon jön össze a nyócas. Ez az átváltási árfolyam sose változik!
de az nem mindenhol lesz 1 dollár, miközben LEHET HOGY LEHETNE ;) tehát steamről csak 0.83, psnsztórból csak 0.7, appstoreból is csak 0.7... xbox sztórban véve viszont valóban 1 és ráadásul ha a diablót ott vette, lehet a fifát is ott fogja és akkor az már nem is 1$ hanem 1.3$ ! merjünk nagyot álmodni... ;)

nagyon fura tod, h a 360 korszakban a nappali totális elfoglalása volt az MS stratégia, most meg azt mondják, hogy elég az 1.3 helyett a 0.7 is és higgyük el, hogy csakis azért, mert modernek és rendesek :D (valójában meg ez kényszer, a B terv, ami lehet h jobb, mint a C lenne (bármi is az), de az eredeti 360as érás A-nál biztosan szarabb...)

valójában mindent az dönt el, ki mennyi db és milyen drogot (game as service) tud lenyomni a "játékosok" torkán... a valódi videojátékokon egyre kevésbé múlik bármi :(
Avatar
arty

Hozzászólás #76497 2024.03.28. 11:11

DanielT írta:A világban meg az történik és az a valóság amit a Sony és a Nintendo csinál. Minden más csak vadhajtás, az MS soha nem diktált trendet, most sem fog, csak kétségbe vannak esve és kapálóznak mint a fuldokló ember. A Gamepass is gondolom jövőbemutató világmegváltó dolog ugye?
MS azért ügyesen vette észre 2001 körül, hogy a live/psn a jövő ;)
aztán jól lőtték be, hogy a multi-korlátozás feloldásáért is lehet pénzt kérni, mára a teljes ipar ebből (is) él.
a mai konzolok alapja, hogy pécészerüen lehet rájuk fejleszteni és nem egy tök uj architekturát kell kitanulni és vasrakódolni... ezt sem a sony trendesítette ;)
de a gamepass is trendet indított, amit mára a sony és a nintendó is lekopizott, de droidon és ios-en is van játékelőfizetés
meg felhősjáték.
meg pécés megjelenések konzolgyárosoktól, jelentős méretekben (nem csak 1-1 megjelenésnél)
és szerintem a bwcompat is nekik köszönhető, a sony-nintendo elengedték erőteljesen.......

most hogy ezekből mi és mennyire volt jó nekünk, azt inkább nem vizsgálnám :D de hogy masszivan diktáltak ők is rengeteg irányt, az ténykérdés.
Avatar
arty

Hozzászólás #76498 2024.03.28. 11:19

Zóanagyvarázsló írta:Aki nem vesz konzolt, de játszana, annak jó eséllyel van komoly PC-je, és ha venne mellé PS-t is is, aligha arra venné a multiplatformot. Nem mondom, hogy ez mindenkire áll, de a PC-re kihozott Sony-játékokban hiba automatikusan konzoleladások - és hozzájuk tartozó third-party játékokból származó bevétel - meghiúsulását látni. Amennyit költöttem a PC-re kihozott Sony-játékokra, hát annyit az egész genen nem láttak volna tőlem. De ez meg persze én vagyok.

Amúgy én sem hiszem, hogy ez sokat hozna a Sonynak, de nem értem, miért kell aggódni értük. A játékosoknak meg jó ebből a szempontból a mostani helyzet.
de te nem vagy példa :( mint ahogyan én se és talán itt már senki se... azt viszont nem tudom, hogy valójában hol játszik a már dolgozó 18-30 éves korosztály és milyen szokásokat ad át a nemsokára megszületendő kölkének majd :) (de félek tőle, hogy a mobilon időelbaszó p2w szemetekben való vbuck konzumálást...)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #76499 2024.03.28. 11:27

arty írta:MS azért ügyesen vette észre 2001 körül, hogy a live/psn a jövő ;)
aztán jól lőtték be, hogy a multi-korlátozás feloldásáért is lehet pénzt kérni, mára a teljes ipar ebből (is) él.
a mai konzolok alapja, hogy pécészerüen lehet rájuk fejleszteni és nem egy tök uj architekturát kell kitanulni és vasrakódolni... ezt sem a sony trendesítette ;)
de a gamepass is trendet indított, amit mára a sony és a nintendó is lekopizott, de droidon és ios-en is van játékelőfizetés
meg felhősjáték.
meg pécés megjelenések konzolgyárosoktól, jelentős méretekben (nem csak 1-1 megjelenésnél)
és szerintem a bwcompat is nekik köszönhető, a sony-nintendo elengedték erőteljesen.......

most hogy ezekből mi és mennyire volt jó nekünk, azt inkább nem vizsgálnám :D de hogy masszivan diktáltak ők is rengeteg irányt, az ténykérdés.
A fizetősmultit az MS találta ki, ezt adom, a többit nem.

A cloud meg játék előfizetésről meg ennyit:

"Game Pass is a subscription service as part of Xbox and offered by Microsoft Gaming. Launched on June 1, 2017, the service allows users to download and play video games for Xbox video game consoles or Microsoft Windows PCs from a rotating library"

"PlayStation Now (PS Now) was a standalone video game subscription service on consoles developed by Sony Interactive Entertainment Launch date January 28, 2014. The service offered cloud gaming for PlayStation 2, PlayStation 3, and PlayStation 4 games that could be played on PlayStation 4, PlayStation 5 and Microsoft Windows computers."

A visszafelé kompatibilitás nekik köszönhető? MEGŐRÜLTÉL? Konzoljuk se volt ezeknek a tetveknek, amikor a PS2 tökéletesen vitte a PS1 lemezeket, a PS3 is úgy indult, hogy PS2 teljes kompatibilitás volt, csak a költségek miatt el kellett engedniük.

Nyomorult senkiházi büdös trógerek ezek, nem trendsetterek. A saját operációs rendszerükön egy ezredrangú hulladék a "játékboltjuk" és minden nap megünneplik amikor Botond belép és felpörgeti a szervereket.

szerk: Na tessék, egy ajándék Phil rajongóinak: A trofikat az Xboxnak köszönhetjük, ott voltak először acsik. Aztán sokkal jobban megcsinálta a Sony.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #76500 2024.03.28. 11:42

arty írta:de az nem mindenhol lesz 1 dollár, miközben LEHET HOGY LEHETNE ;) tehát steamről csak 0.83, psnsztórból csak 0.7, appstoreból is csak 0.7... xbox sztórban véve viszont valóban 1 és ráadásul ha a diablót ott vette, lehet a fifát is ott fogja és akkor az már nem is 1$ hanem 1.3$ ! merjünk nagyot álmodni... ;)

nagyon fura tod, h a 360 korszakban a nappali totális elfoglalása volt az MS stratégia, most meg azt mondják, hogy elég az 1.3 helyett a 0.7 is és higgyük el, hogy csakis azért, mert modernek és rendesek :D (valójában meg ez kényszer, a B terv, ami lehet h jobb, mint a C lenne (bármi is az), de az eredeti 360as érás A-nál biztosan szarabb...)

valójában mindent az dönt el, ki mennyi db és milyen drogot (game as service) tud lenyomni a "játékosok" torkán... a valódi videojátékokon egyre kevésbé múlik bármi :(
Igy van
A 360 eraban minden honapban azzal vaganykodtak mekkora volt az eladas meg a bevetelek mivel vertek a ps3at. Ez az okoszisztema ok de pont arra jo hogy lehessen mismasolni. A multik ehhez meg nagyon ertenek, minden mondtatukat fenntartassal kell kezelni , Philet meg foleg. Engem tovabbra is az erdekelne hogy mennyi Series konzol ment el, mennyien nyomtak boxon a buy gombra.
Avatar
arty

Hozzászólás #76501 2024.03.28. 12:06

DanielT írta:A fizetősmultit az MS találta ki, ezt adom, a többit nem.

A cloud meg játék előfizetésről meg ennyit:

"Game Pass is a subscription service as part of Xbox and offered by Microsoft Gaming. Launched on June 1, 2017, the service allows users to download and play video games for Xbox video game consoles or Microsoft Windows PCs from a rotating library"

"PlayStation Now (PS Now) was a standalone video game subscription service on consoles developed by Sony Interactive Entertainment Launch date January 28, 2014. The service offered cloud gaming for PlayStation 2, PlayStation 3, and PlayStation 4 games that could be played on PlayStation 4, PlayStation 5 and Microsoft Windows computers."

A visszafelé kompatibilitás nekik köszönhető? MEGŐRÜLTÉL? Konzoljuk se volt ezeknek a tetveknek, amikor a PS2 tökéletesen vitte a PS1 lemezeket, a PS3 is úgy indult, hogy PS2 teljes kompatibilitás volt, csak a költségek miatt el kellett engedniük.

Nyomorult senkiházi büdös trógerek ezek, nem trendsetterek. A saját operációs rendszerükön egy ezredrangú hulladék a "játékboltjuk" és minden nap megünneplik amikor Botond belép és felpörgeti a szervereket.

szerk: Na tessék, egy ajándék Phil rajongóinak: A trofikat az Xboxnak köszönhetjük, ott voltak először acsik. Aztán sokkal jobban megcsinálta a Sony.


"MS azért ügyesen vette észre 2001 körül, hogy a live/psn a jövő ;)" -> se a ps2 alatt, se a gamecuba alatt nem volt live :P és bár a dreamcasten volt, sega nem nyomta eléggé (se pénz, se infra nem volt alá), nem szettelt trendet, az biztos, hiszen senki nem követte őket (sony, nintendo)

"a mai konzolok alapja, hogy pécészerüen lehet rájuk fejleszteni és nem egy tök uj architekturát kell kitanulni és vasrakódolni... ezt sem a sony trendesítette ;)" - ha nem adod ezt meg az xboxnak/360-nak, akkor add meg a dreamcastnek, ahova az MS betolta a windowsCE-t, álá ős-UWP/EGYPLATFORM(tm)... kimondott cél volt, hogy pécészerüen, könnyen lehessen rá fejleszteni

meg pécés megjelenések konzolgyárosoktól, jelentős méretekben (nem csak 1-1 megjelenésnél) - pedig 2 hullámban is ők tolták legkorábban, alőször a szépemlékű GFWL (hi ZÓ! :D ) a windows alliance képében, majd most az UWP/pcanywhere kampánnyal. és mi történt? még egy lastofus is kijött pöcére :P sajnálom, de itt a sony abszolut MS követő... (nintendo meg nem, de a kétharmad az ugye többség ;) )

"és szerintem a bwcompat is nekik köszönhető, a sony-nintendo elengedték erőteljesen......." - a ps3-ban már csak akarat volt a bwc, az a pár day1 gép a ps2 hardverrel nem trendsetting, ahogyan a ps1 hw ps2-be erőltetése is kb a fenntarthatatlan modell iskolapéldája, nem is követte senki a ott/akkor (sonynak belefért, oké). MS nagyot ment a backcompattal már a one érában is, teljesen természetes volt h az xsx-re menni fog a xone kompat. sonyék utolsó napig agyaltak a dolgon, mert kurva sokára jelentették csak be (és voltak/vannak is bajok a minőséggel, valszeg pokoli macera ez nekik, de közben kényszer is a digit előretörés és a konkurrencia(?) miatt. egyszerüen ez ma elvárt alap. nintendosokat el tudom képzelni, h bwc kuka, mert ott a vásárlók eleve a LEGNAGYOBB droidok és bármit lenyelnek kb a marioért cserébe. sokat nem is tehetnek, persze.... :D )

oké, a streamingel kapcs igazad van, a psnow akkora trendsetter volt, hogy el is felejtettem a létezését is :D nanemá'... VOLT, de a sony se nyomta igazán, lásd be. (ennyi erővel az onlive-gaikai trendszetter volt? :D ). a psn extra/premium meg már a gamepass után jött, sokkal inkább érezhetően válaszként a gamepassra. a gamepass nem a psnow válasza volt az fix, lásd be :D
psnow-val lehetett LETÖLTENI is játékot egyébként ? mert ha igen, akkor azt spec megadom :) bár rezgő léccel, mert megintcsak: sony szart rá! (kb psvr effektus)

az appjaik tényleg szánalmasak, ilyen szempontból a sony a trend alkotója, ott a psn app tud "mindent".... csak sajnos nem látom, hogy az ms/nintendo igyekezne versenyezni velük :(
Avatar
Botond

Hozzászólás #76502 2024.03.28. 13:16

Micsu írta:En mar a vegen only xboxot mondtam a 8ra. Akkor innen mar csak az a kerdes hogy az xbox mennyi szeletet fed le az oko szisztemabol es meddig eri meg fejleszteni tovabbra is.
Jajj, ne haragudj, hogy az első mondatod után az első mondatodra reagáltam és nem arra, amibe gondoltad majd 8 komment alatt átmenekíted a mondanivalódat, hogy az első mondatodban állított hülyeség ne tűnjön hülyeségnek! My bad, indeed!
Avatar
Micsu

Hozzászólás #76503 2024.03.28. 13:29

Botond írta:Jajj, ne haragudj, hogy az első mondatod után az első mondatodra reagáltam és nem arra, amibe gondoltad majd 8 komment alatt átmenekíted a mondanivalódat, hogy az első mondatodban állított hülyeség ne tűnjön hülyeségnek! My bad, indeed!
Nem vqgy rugalmas :idiota:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #76504 2024.03.28. 13:31

arty írta:oké, a streamingel kapcs igazad van, a psnow akkora trendsetter volt, hogy el is felejtettem a létezését is :D nanemá'... VOLT, de a sony se nyomta igazán, lásd be. (ennyi erővel az onlive-gaikai trendszetter volt? :D ). a psn extra/premium meg már a gamepass után jött, sokkal inkább érezhetően válaszként a gamepassra. a gamepass nem a psnow válasza volt az fix, lásd be :D
psnow-val lehetett LETÖLTENI is játékot egyébként ? mert ha igen, akkor azt spec megadom :) bár rezgő léccel, mert megintcsak: sony szart rá! (kb psvr effektus)
Volt egy (régi) PS Plus is, ami a Live Goldra volt válasz, de ott kezdődött a játékosztás, utána lett Games with Gold, közben lett PS Now, majd Game Pass, végül az új Plus. Ezek kiegészítették egymást. De persze az Onlive, Gaikai és társaik PC-n mentek, csak felvásárolták ezeket, látva a felhős kibontakozás elejét. Ha úgy tetszik, jelentős részben startupból indultak ezek, nem a nagyoktól.

PS Now-val lehetett letölteni is, ami port vagy natív játék volt PS4-re, a retrókonzolosokat csak streamelni.

A BC-hez még annyit, hogy az előző genen túl a Boxnál is csak kibővített emulálás ment, a PS3 ugyanakkor vitte legalább a PS1-es lemezes játékokat, és sok PS1-2-es játék felkerült emulálva PSN-re.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #76505 2024.03.28. 13:33

arty írta:de te nem vagy példa :( mint ahogyan én se és talán itt már senki se... azt viszont nem tudom, hogy valójában hol játszik a már dolgozó 18-30 éves korosztály és milyen szokásokat ad át a nemsokára megszületendő kölkének majd :) (de félek tőle, hogy a mobilon időelbaszó p2w szemetekben való vbuck konzumálást...)
Direkt írtam külön bekezdésben magamról, ha már Moby velem is példálózott korábban. Mindenesetre te is egy korábbi generációk alapján feltételezett magatartás alapján találgatsz.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #76506 2024.03.28. 13:36

DanielT írta:Teljesen mindegy, hogy mit csinálsz az Age of Empires 2-vel. A réteg rétegének mikro szegmenségnek rétege az a játék is, meg a te általános szokásaid is. A világban meg az történik és az a valóság amit a Sony és a Nintendo csinál. Minden más csak vadhajtás, az MS soha nem diktált trendet, most sem fog, csak kétségbe vannak esve és kapálóznak mint a fuldokló ember. A Gamepass is gondolom jövőbemutató világmegváltó dolog ugye?

Senkit nem érdekel Pc-n a Windows Store, még kevesebbet érdekel az Xbox app. Ezek Phil meg a te világodban léteznek, ott vagytok ketten boldogan a stockholm szindróma kellős közepében.
Sokkan mainstreamebb játékok is mennek ebbe az irányba. Jó ez, de gyakorlatilag a gané miatt használom, mert különben inkább PC-re vásárolok, és ott máshova. Amíg nem kérdez rá, hogy uninstallnál törölje-e a mentett állásokat, és náluk lassabb a letöltés (nálam legalábbis), rosszabb a felületük, addig ez így is marad. És ugye a kulcsok is jellemzően steamesek. Azaz az irány tetszik, a kliens nem.
Avatar
Botond

Hozzászólás #76507 2024.03.28. 14:30

DanielT írta:Teljesen mindegy, hogy mit csinálsz az Age of Empires 2-vel. A réteg rétegének mikro szegmenségnek rétege az a játék is, meg a te általános szokásaid is. A világban meg az történik és az a valóság amit a Sony és a Nintendo csinál. Minden más csak vadhajtás, az MS soha nem diktált trendet, most sem fog, csak kétségbe vannak esve és kapálóznak mint a fuldokló ember. A Gamepass is gondolom jövőbemutató világmegváltó dolog ugye?

Senkit nem érdekel Pc-n a Windows Store, még kevesebbet érdekel az Xbox app. Ezek Phil meg a te világodban léteznek, ott vagytok ketten boldogan a stockholm szindróma kellős közepében.
Jó, vegyünk egy életszerűbb példát.
Na szóval nyomom az iphoneomon a minecraftot, de olthatatlan vágyat érzek, hogy vásároljak egy játékot, szóval elköszönök a csapattól, Moby fiától, aki xboxról csatlakozott, Arty fiától, aki ps4ről csatlakozott, Artytól, aki ps5ről csatlakozott, a fiamtól, aki pc-n csatlakozott, a lányomtól, aki nintendo switchről csatlakozott és a nevelt lányomtól, aki az androidos telefonjáról. Sajnos xbox one tulajt nem ismerek, szóval őket kihagytuk a multizásból.
Búcsúzóul odavetem nekik, hogy na ilyen a stockholm szindróma, amikor a világ összes létező platformja összenyítható, hiszen stockholmban is a mindenki kapott szindrómát, hogy ki voltak zárva a túszszedésből, oda a szabad világba. Mint amikor Lichtenstein hadat üzenne minden létező országnak és leembargózná a világot a 8 mrd ember meg stockholm szindrómát kapna, hogy be vannak zárva a nagyvilágba.
Na szal minecraft off, és direkt minecraftot mondok, ami a legtöbb példányban eladott játék a világ, egyenesen szentFíltől.
És hogy ne vmi számodra fisem-fosomnak tartott játékot mondjak, hanem az általad is 10/10re értékelt cuccot, legyen a Maneater. iphoneon rányomok a buyra, és megjelenik a pc és az xbox könyvtáramban is. Na akkor mire vettem meg, hova számít ez, pc vagy xbox eladásnak?

És nem is értem miért szólod le a win10storeot, a win10 store az ilyen sony tribute cucc. Mióta a sony leállt a játékfejlesztéssel, és csak vásárolja az exclukat, azt az évi 1-2t, hogy ne csak codozni, meg minecraftozni lehessen az ajtókitámasztón, na azóta utána ezek a systemsellerek sorban kerülnek a win10 storeba, mint pl a forespoken meg a death stranding. Igazi sony vásárolt exclu kvalitét!

Úgyhogy már csak ezért se értem ezt az xbox vs ps összehasonlítást. Az xbox egy komplex dolog, hw, sw, több platformra, stb, egy igazi ökoszisztéma. A sony ps üzletága meg csak hw gyárt és azt árulja, hogy lehessen egy platform, ahol VRR mentesen is lehet futtatni a játékokat. A kettőnek kb nulla közös metszete van.

Bónusz kérdések. Ha xbox konzolon vettem volna a maneatert, de sose indítom el a konzolon csak pc-n, akkor pc vagy konzolos eladásról van szó? És ha fordítva? Micsu is súghat, ő is expertnek tűnik a témában.

Amúgy nem csak a sony remekel a bw compatibilitásban. Tegnap egy tekercs ragasztószalaggal odaragasztottam az x360at a series x oldalára. Ha jobbra fordítom a cuccot és az xsx van alul, akkor el tudom mondani, hogy minden x360 játék fut a series x-en, még a PGR4 is! Ha átfordítom 180an fokkal, akkor minden series/one játék fut az x360on! Ezzel szerintem a ps3ba épített komplett ps2 megoldást is le tudtam pipálni! Japánok, haggyadmán! A magyar finesz, az!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #76508 2024.03.28. 19:15

Botond írta:Jó, vegyünk egy életszerűbb példát.
Na szóval nyomom az iphoneomon a minecraftot, de olthatatlan vágyat érzek, hogy vásároljak egy játékot, szóval elköszönök a csapattól, Moby fiától, aki xboxról csatlakozott, Arty fiától, aki ps4ről csatlakozott, Artytól, aki ps5ről csatlakozott, a fiamtól, aki pc-n csatlakozott, a lányomtól, aki nintendo switchről csatlakozott és a nevelt lányomtól, aki az androidos telefonjáról. Sajnos xbox one tulajt nem ismerek, szóval őket kihagytuk a multizásból.
Búcsúzóul odavetem nekik, hogy na ilyen a stockholm szindróma, amikor a világ összes létező platformja összenyítható, hiszen stockholmban is a mindenki kapott szindrómát, hogy ki voltak zárva a túszszedésből, oda a szabad világba. Mint amikor Lichtenstein hadat üzenne minden létező országnak és leembargózná a világot a 8 mrd ember meg stockholm szindrómát kapna, hogy be vannak zárva a nagyvilágba.
Na szal minecraft off, és direkt minecraftot mondok, ami a legtöbb példányban eladott játék a világ, egyenesen szentFíltől.
És hogy ne vmi számodra fisem-fosomnak tartott játékot mondjak, hanem az általad is 10/10re értékelt cuccot, legyen a Maneater. iphoneon rányomok a buyra, és megjelenik a pc és az xbox könyvtáramban is. Na akkor mire vettem meg, hova számít ez, pc vagy xbox eladásnak?

És nem is értem miért szólod le a win10storeot, a win10 store az ilyen sony tribute cucc. Mióta a sony leállt a játékfejlesztéssel, és csak vásárolja az exclukat, azt az évi 1-2t, hogy ne csak codozni, meg minecraftozni lehessen az ajtókitámasztón, na azóta utána ezek a systemsellerek sorban kerülnek a win10 storeba, mint pl a forespoken meg a death stranding. Igazi sony vásárolt exclu kvalitét!

Úgyhogy már csak ezért se értem ezt az xbox vs ps összehasonlítást. Az xbox egy komplex dolog, hw, sw, több platformra, stb, egy igazi ökoszisztéma. A sony ps üzletága meg csak hw gyárt és azt árulja, hogy lehessen egy platform, ahol VRR mentesen is lehet futtatni a játékokat. A kettőnek kb nulla közös metszete van.

Bónusz kérdések. Ha xbox konzolon vettem volna a maneatert, de sose indítom el a konzolon csak pc-n, akkor pc vagy konzolos eladásról van szó? És ha fordítva? Micsu is súghat, ő is expertnek tűnik a témában.

Amúgy nem csak a sony remekel a bw compatibilitásban. Tegnap egy tekercs ragasztószalaggal odaragasztottam az x360at a series x oldalára. Ha jobbra fordítom a cuccot és az xsx van alul, akkor el tudom mondani, hogy minden x360 játék fut a series x-en, még a PGR4 is! Ha átfordítom 180an fokkal, akkor minden series/one játék fut az x360on! Ezzel szerintem a ps3ba épített komplett ps2 megoldást is le tudtam pipálni! Japánok, haggyadmán! A magyar finesz, az!
Erre csak annyit tudok mondani, hogy jó Minecraftozást az Xbox ökoszisztémában! :integet2:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #76509 2024.03.28. 21:48

A jó kis ökoszisztéma!

"Diablo IV PC Game Pass users will need to install Battle.net in order to play; Achievements not supported"

:eljen: :eljen: :eljen:
Avatar
Botond

Hozzászólás #76510 2024.03.28. 21:53

DanielT írta:Erre csak annyit tudok mondani, hogy jó Minecraftozást az Xbox ökoszisztémában! :integet2:
Na de egy ilyen szimpla kérdést nem tudsz megválaszolni, hogy mi xbox konzolos játék eladás és mi nem?!

Vissza: “Leáldozott.hu”