A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
Botond

Hozzászólás #76161 2024.03.04. 15:02

arty írta:pont ez a lényeg: megegyeztetek a munkaszerződés megkötésekor, hogy a heti 40 óráért ennyi zsét kapsz.... de te mostantól csak 32 órát melóznál... akkor miért nem elég az arányosan kisebb fizu? ugye nem gondoljuk, hogy HIRTELEN most mindenki 40 órányi teljesítményt tud 32 óra alatt, mert CSAK ?! ;)

nagyon rosszul ment ennek neki a telekom, tudtam h nem is lehet már az eredmény, hát tessék :(
de legalább a pilot idején tök jó volt kevesebbet melózni ugyanannyiért, annak a néhány embernek.... most 100 évre megint baszhatjuk :(

(én szeretnék 32 órát melózni 32 órányi fizuért, de nem lehet, mert "áh, a 4 napos munkahét nem hatékony" :( kösz köcsög telekomosok!!!! :D )
Szóval elhibázott lépés volt amikor így állt át a világ a hat napról az ötre és vissza kellene térni a hat napos munkahétre ugyanennyi fizu mellett, mert nem volt szép, ahogy szüleink elkummantották a fizu csökkentés részt és csak úgy hirtelen egyszercsak ugyanannyiért 5 nap volt?

/szerk: kb te vagy az egyedüli aki fenn tudná tartani magát 4/5 fizuból amúgy, meg amit Moby írt, itt ilyen súlyos rizikók vannak, hogy belenyúlunk a mostani státus quoba akkor nincs minden egy MS alkalmazotton 1 millió dollár haszon évente csak 970.000. Rémisztő!
Itthon is ilyen súlyos tendencia bontakozna ki.
Avatar
arty

Hozzászólás #76162 2024.03.04. 15:28

Botond írta:Szóval elhibázott lépés volt amikor így állt át a világ a hat napról az ötre és vissza kellene térni a hat napos munkahétre ugyanennyi fizu mellett, mert nem volt szép, ahogy szüleink elkummantották a fizu csökkentés részt és csak úgy hirtelen egyszercsak ugyanannyiért 5 nap volt?

/szerk: kb te vagy az egyedüli aki fenn tudná tartani magát 4/5 fizuból amúgy, meg amit Moby írt, itt ilyen súlyos rizikók vannak, hogy belenyúlunk a mostani státus quoba akkor nincs minden egy MS alkalmazotton 1 millió dollár haszon évente csak 970.000. Rémisztő!
Itthon is ilyen súlyos tendencia bontakozna ki.
amikor a 6 napból 5 lett, akkor volt lehetőség többet/jobban kihajtani az emberekből :) tehát el tudom képzelni, hogy a T modell gyárában a 40 órás munkahétre átállás mellett/ellenére végül mégis minden jobban ment. ma, a modern munkairányítási módszerek (bullshit OFF :D és jah, ha nem itt fórumoznék.... ehe) és a mai munkák jellege miatt nem biztos, hogy ez megint megoldható lenne (ráadásul most -20% kéne "ingyé" !!!)

szerintem nem én vagyok az egyedüli, de hogy ez kiderüljön, kellene lehetőség ennek a választására :) nincs és itthon nem is lesz :( (miközben a nyugati kollégáim már 10 éve is simán csak nem jártak be a hét bizonyos napján....)

tudom, hogy naivan állok hozzá, de mi a difi, ha 100x40 óra melót végez a gyáradban az embercsapat vagy ha 125x32 órát ? (jó, tudom h nincs elég ember, meg nem férnek oda a gyártósorhoz többen, stb)
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #76163 2024.03.04. 15:37

arty írta:ugye nem gondoljuk, hogy HIRTELEN most mindenki 40 órányi teljesítményt tud 32 óra alatt, mert CSAK ?! ;)

menne az valszeg 24 ora alatt is, hiszen kurva ritka, hogy valaki szo szerint aktivan, fokuszaltan 8 orat vegigdolgozzon. kurva sok az üres jarat, volt erröl felmeres, hogy hany orat dolgozik TENYLEGESEN a legtobb irodai (informatikusok inkluzive) alkalmazott per nap. nemtom mar mennyi volt, 3-4 tan... ATLAGBAN.:)
szerk.: ugye most en is dolgozok eppen :D
Avatar
Botond

Hozzászólás #76164 2024.03.04. 15:43

arty írta:amikor a 6 napból 5 lett, akkor volt lehetőség többet/jobban kihajtani az emberekből :) tehát el tudom képzelni, hogy a T modell gyárában a 40 órás munkahétre átállás mellett/ellenére végül mégis minden jobban ment. ma, a modern munkairányítási módszerek (bullshit OFF :D és jah, ha nem itt fórumoznék.... ehe) és a mai munkák jellege miatt nem biztos, hogy ez megint megoldható lenne (ráadásul most -20% kéne "ingyé" !!!)

szerintem nem én vagyok az egyedüli, de hogy ez kiderüljön, kellene lehetőség ennek a választására :) nincs és itthon nem is lesz :( (miközben a nyugati kollégáim már 10 éve is simán csak nem jártak be a hét bizonyos napján....)

tudom, hogy naivan állok hozzá, de mi a difi, ha 100x40 óra melót végez a gyáradban az embercsapat vagy ha 125x32 órát ? (jó, tudom h nincs elég ember, meg nem férnek oda a gyártósorhoz többen, stb)
Csak szólok, hogy 4 éves voltál már mire itthon pl bevezették az 5 napos munkahetet. Életed első 4 éve úgy telt, hogy szombaton még dolgoznia kellett a szüleidnek. Aztán voltak olyan idióták, hogy ugyanazért a fizuért már nem mentek be szombaton.

Meg amit Ádám ír. Senki se dolgozik már 40 órát. Cigi szünet, cigi szünettel az irodistáknak. Csak a gyári sor mellett és a földeken megy a nonstop robot, na ott meg pont kellene, hogy ugyanennyi pénzért kevesebb munkaóra és automatizálás a picsába. Az se baj, ha kevesebbet termelnek, minek gyártunk ennyi szennyező szart, hogy mesterségesen gerjesszük a szükségtelen fogyasztást?!
Avatar
arty

Hozzászólás #76165 2024.03.04. 15:57

Botond írta:Csak szólok, hogy 4 éves voltál már mire itthon pl bevezették az 5 napos munkahetet. Életed első 4 éve úgy telt, hogy szombaton még dolgoznia kellett a szüleidnek. Aztán voltak olyan idióták, hogy ugyanazért a fizuért már nem mentek be szombaton.

Meg amit Ádám ír. Senki se dolgozik már 40 órát. Cigi szünet, cigi szünettel az irodistáknak. Csak a gyári sor mellett és a földeken megy a nonstop robot, na ott meg pont kellene, hogy ugyanennyi pénzért kevesebb munkaóra és automatizálás a picsába. Az se baj, ha kevesebbet termelnek, minek gyártunk ennyi szennyező szart, hogy mesterségesen gerjesszük a szükségtelen fogyasztást?!
de itthon kommu... szocializmus volt, ergo a fejlett világ 1920-át mi 80-ban értük el! :P

persze, tudom h Adam igazat ir, DE az aktiv órák attól nem ugranak 8-ra, csak mert "pénteken nincs meló".... szal akkor az eddigi 5x4 óra 4x4 lesz, mert a cigi jár, a leáld jár, a kutyasimi HO-ban jár.... itt hatékonyságot nem tudsz növelni, mint azt a telekom is tapasztalhatta :D a kevesebb bér meg mégis vonzóbb lett volna a telekomnak is, tán.....

mindegy, én most nagyon szenvedek, már rég nyugdijban kéne lennem, BÉ tervként pedig reméltem h akkor a 4 napos hátha bejön ide is... (ahogy mondtam: nyugati kollégák 10 éve 4 napoztak már!)
Avatar
Botond

Hozzászólás #76166 2024.03.04. 16:07

arty írta:de itthon kommu... szocializmus volt, ergo a fejlett világ 1920-át mi 80-ban értük el! :P

persze, tudom h Adam igazat ir, DE az aktiv órák attól nem ugranak 8-ra, csak mert "pénteken nincs meló".... szal akkor az eddigi 5x4 óra 4x4 lesz, mert a cigi jár, a leáld jár, a kutyasimi HO-ban jár.... itt hatékonyságot nem tudsz növelni, mint azt a telekom is tapasztalhatta :D a kevesebb bér meg mégis vonzóbb lett volna a telekomnak is, tán.....

mindegy, én most nagyon szenvedek, már rég nyugdijban kéne lennem, BÉ tervként pedig reméltem h akkor a 4 napos hátha bejön ide is... (ahogy mondtam: nyugati kollégák 10 éve 4 napoztak már!)
Részmunkaidős foglalkoztatás most is van, 4-6 órás akár, munkanapok tetszés szerint szervezve.
Ez létezik, ezeknek pont ez a lényege, hogy arányosan kevesebb fizu. Ehhez nem kell 4 napos munkahét.
Henry Ford se úgy vezette be a 40 órás munkahetet, hogy arányosan csökkentette a béreket, sőt!
Avatar
arty

Hozzászólás #76167 2024.03.04. 16:53

Botond írta:Részmunkaidős foglalkoztatás most is van, 4-6 órás akár, munkanapok tetszés szerint szervezve.
Ez létezik, ezeknek pont ez a lényege, hogy arányosan kevesebb fizu. Ehhez nem kell 4 napos munkahét.
Henry Ford se úgy vezette be a 40 órás munkahetet, hogy arányosan csökkentette a béreket, sőt!
4 óra nem játszik, mer' abból nyugdíj se lesz ;)
6 óra meg van valóban, kb nemlétező darabszámban, terhesség utáni 1-2 évig szokás adni, ha jófej a főnök.
előző helyeimen is kértem, ugyan az volt a válasz, mint a mostani helyemen: az arcomba röhögtek, "nálunk nincs ilyen" :(
és de bizony ahoz, hogy akár legalább megfontolják a kérésem, ahoz kell, hogy létezzen a köztudatban a 4 napos munkahét... (ahogy írtam: nyugatra* ez egy formanyomtatvány mára és következő hónaptól 4 naposban vagy - nyilván arányos fizuval)

(jah, Ford-ot a (verseny)kényszer vitte 40-ezni, de ez ma is megvan, csak más irányokból... de erről te is írtál alant ;) - egész egyszerűen nem lesz 40 x 8milliárd órányi meló :( már most sincs, csak mi jó helyre születtünk.... )

*nyilván ott se általános, de IT-ban mindenhol volt ilyen opciója kollégáimnak (belga holland svéd német)
Avatar
Botond

Hozzászólás #76168 2024.03.04. 17:03

arty írta:4 óra nem játszik, mer' abból nyugdíj se lesz ;)
6 óra meg van valóban, kb nemlétező darabszámban, terhesség utáni 1-2 évig szokás adni, ha jófej a főnök.
előző helyeimen is kértem, ugyan az volt a válasz, mint a mostani helyemen: az arcomba röhögtek, "nálunk nincs ilyen" :(
és de bizony ahoz, hogy akár legalább megfontolják a kérésem, ahoz kell, hogy létezzen a köztudatban a 4 napos munkahét... (ahogy írtam: nyugatra* ez egy formanyomtatvány mára és következő hónaptól 4 naposban vagy - nyilván arányos fizuval)

(jah, Ford-ot a (verseny)kényszer vitte 40-ezni, de ez ma is megvan, csak más irányokból... de erről te is írtál alant ;) - egész egyszerűen nem lesz 40 x 8milliárd órányi meló :( már most sincs, csak mi jó helyre születtünk.... )

*nyilván ott se általános, de IT-ban mindenhol volt ilyen opciója kollégáimnak (belga holland svéd német)
Úgy lesz nálunk 4 napos munkahét, ahogy 5 napos lett. Egyszercsak beleírják a munka törvénykönyvébe oszt kész. A 4 napos munkahét az meg a 80% meló, 100% fizu.
Amit te szeretnél az a részmunkaidős foglalkoztatás, az létezik, nem szeretik, és amikor eljön a 4 napos munkahét, akkor meg okafogyottá is válik. Most kell komolyabban kiállni érte, amíg szűk keresztmetszet a munkavállaló. A német gyárak már rogyadoznak, meg más szektorokban is megy csendben a foglalkoztatás visszafogása, hamarosan sokkal rosszabb alkupozícióban lesznek a munkavállalók, Moby is ezért tud most ráparancsolni a népekre, nem azért, mert most ébredt fel, hanem mert most kezd megint nyeregbe kerülni, mint munkaadó.
Avatar
Botond

Hozzászólás #76169 2024.03.04. 17:05

Na és mindeközben a gémingben! Még csak 1 nap fog eltelni a csucsima pc verziójának a bejelentésétől (amit ps-en félbehagytam egyelőre, nem jött be, kontrollert is utálom még mindig, na de majd x360 kontrollerrel!), máris jönni fog az xbox válasza egyenesen szentFíl kezei által kódolva!
xbox só! szévdedét, március 6!
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #76170 2024.03.04. 20:51

Dunno én akkor dolgozok csak 5 napot egy héten, ha előtte tizenpár napig fingattak megállás nélkül mert karácsony vagy síszünet miatt annyi a vendég. :bdead:
Természetesen tegnap az extra pihi napomon amúgy is akkora szél volt, hogy nem tudtak a többiek se felmenni dolgozni. :idiota:
Avatar
neoreg

Hozzászólás #76171 2024.03.04. 20:53

A Yuzunak annyi.
Avatar
Moby

Hozzászólás #76172 2024.03.04. 21:22

neoreg írta:A Yuzunak annyi.
Csoda, hogy eddig húzta. Nem tudom mennyit hozhatott nekik, de érzésre fel kell majd törni a malacperselyt, hogy a 2.4M kártérítés ki tudják köhögni a nintendonak.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #76173 2024.03.05. 00:06

neoreg írta:A Yuzunak annyi.
De kár! Engem pár Nintendo játék érdekel, de arra az elavult grafikai minőségre, amit a vasaikon (és áraikon) kínálnak, én nem hiszem, hogy rá tudom venni a gyomromat.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #76174 2024.03.05. 00:47

aabyssx írta:De kár! Engem pár Nintendo játék érdekel, de arra az elavult grafikai minőségre, amit a vasaikon (és áraikon) kínálnak, én nem hiszem, hogy rá tudom venni a gyomromat.
Vasárnap próbáltam Botondnál a Super Mario Bros. Wondert és Gothicot, illetve mutatta még a két Mario vs Rabbidst, nem voltak ocsmányak 77"-on sem. A Zeldák tudnak problémásak lenni inkább, meg a Mario Kartok sok játékossal, a legtöbb exkluzívra és retróra is elég lehet a Switch. A Gothic élességén arty még el is csodálkozott, és én is nagyobb homályra számítottam.

De a Bayonetta 3-at azért nem ebben a formában szeretném játszani:

phpBB [media]


Kár szerintem is az emuért a túlságosan is limitált Nintendo-hardverekért és egyéb hülyeségeik miatt, de ők legalább játékkiadóként még érnek valamit.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #76175 2024.03.05. 01:00

arty írta:amikor a 6 napból 5 lett, akkor volt lehetőség többet/jobban kihajtani az emberekből :) tehát el tudom képzelni, hogy a T modell gyárában a 40 órás munkahétre átállás mellett/ellenére végül mégis minden jobban ment. ma, a modern munkairányítási módszerek (bullshit OFF :D és jah, ha nem itt fórumoznék.... ehe) és a mai munkák jellege miatt nem biztos, hogy ez megint megoldható lenne (ráadásul most -20% kéne "ingyé" !!!)

szerintem nem én vagyok az egyedüli, de hogy ez kiderüljön, kellene lehetőség ennek a választására :) nincs és itthon nem is lesz :( (miközben a nyugati kollégáim már 10 éve is simán csak nem jártak be a hét bizonyos napján....)

tudom, hogy naivan állok hozzá, de mi a difi, ha 100x40 óra melót végez a gyáradban az embercsapat vagy ha 125x32 órát ? (jó, tudom h nincs elég ember, meg nem férnek oda a gyártósorhoz többen, stb)
De nem a -20% munkaidőn bukott el a pilot, mert eleve nem 32 óra volt így a heti, hanem 36. És ez volt a baj, mert így a gyerekesek abban a négy napban pont nem tudták a gyereket elhozni, az ügyfélszolgálatosak kiesett napjait pedig problémás volt megoldani, ráadásul az igények is eltérőek voltak, hogy a harmadik szabadnapnak a pénteket vagy a hétfőt preferálták volna. Túl egyoldalúan hegyezed ki.

Amúgy biztos velem van baj, hogy én a munka elvégzésében gondolkodom, nem az idő kitöltésében. Amikor irodában dolgoztam kötött munkaidőben, akkor is volt, hogy elkértem magam előbb, volt, hogy hoztam haza munkát, és volt olyan is, hogy túlóráztam, mert be akartam fejezni, anélkül, hogy ezzel fényeztem volna magam a főnökömnél. Időnként más munkáját is részben én csináltam, mert az illető több irodai órában sem bírt vele a sok munkahelyi cigizés, kávézás és egyéb naplopás mellett (meg persze még engem is megpróbáltak feltartani). Magyarán ment a rápihenés, hogy aztán annyi idő alatt végezzenek a kötelezően elvégzendővel (már amivel), amennyi idő kell rá. Amikor felülről jöttek elvárások (nem felém, hanem mindenki felé), hogy nem a munka, hanem az irodában ücsörgés a lényeg, el is jöttem a fenébe, és a döntésemet igazolta az idő. Nyilvánvaló, hogy nem nem mindenhol, nem mindenkinél működik az otthoni munkavégzés, de nekem hatékonytalansági tapasztalataim a kényszeres irodai 40 órákról vannak.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #76176 2024.03.05. 01:06

Botond írta:Mondjuk szerintem is simán elleshetett volna pár dolgot az előtte megjelent 0 db coop fpstől!
Azért kell a mondatba a “coop” kitétel, mert ugye mire a doom megjelent addigra már volt egy egész db fps, ugyanettől a csapattól.

Szóval ja, nem ütötték meg a mércét, bár kicsit távolról tekintve a dologra a felületes szemlélőnek ez inkább a mérce hibája.

Akkoriban a coop még a közösségi élményről szólt, hogy összegyűltünk lanozni, bár volt online coop is az eredetiben, csak nete nem volt senkinek, nekem is 94-95 körül lett betárcsázós, hiába volt doomom már 93ban. És ezt az élményt a splitscreennel el is kaptuk tegnap, a véletlen és a szándékos egymás lelövéssel, és az emiatti “bosszúkkal”. Ennyit akart a coop jelenteni 93ban, első nekifutásra, és ezt hozta tegnap is.
Szerintem teljesen visszaadta a 93as coop élményt, amikor még gyerekek voltunk, és nem tudtuk, hogy be lehetne osztani a lőszert, meg ilyenek. Mentünk, lőttünk, ha a mobba sikerült belelőni jó, ha a másikba, nos az mégjobb.
Beninek is ennyi maradt meg, amikor az egyik pályakezdésnél elpukkantotta a bfg-t, és a képernyő 3/4e pirosan világított hirtelen. :D
Inkább ezzel tudok azonosulni. Nyilvánvaló, hogy co-op design nem létezik a játékban, csak nem vágták ki belőle a lehetőséget már 30+ éve sem. És igazi klasszikus couch co-op poén volt, miközben azért mégiscsak meg kellett fejteni a pályákat, meg darálni néha... a pisztollyal :idiota: De az arzenált és a klasszikus kihívást nyilván kinyírta a dolog.

A kihívással persze sok más is küzd co-opban. A Halók azért, mert sok léven át ott is az ment, hogy megérte megöletni magad, mert úgy kapsz lőszert, és ha addig hátra marad a másik, akkor semmi gond. 3 játékosnál ez már cheat volt, ami az 5-ig működött, utána más lett a probléma. A Prodeusban meg konkrétan szólóban is fegyverekkel támadsz fel.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #76177 2024.03.05. 11:22

neoreg írta:A Yuzunak annyi.
Elvileg a Citranak is annyi. Szomorú precedens. Ez is leáldozott.
Avatar
Moby

Hozzászólás #76178 2024.03.05. 11:30

benőmenő írta:Elvileg a Citranak is annyi. Szomorú precedens. Ez is leáldozott.
A Ryujinx viszont továbbra is él.
Avatar
Botond

Hozzászólás #76179 2024.03.06. 07:14

Boldog Zó napot mindenkinek!
Avatar
donatus13

Hozzászólás #76180 2024.03.06. 09:24

Boldogat Zó:)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #76181 2024.03.06. 10:08

Boldogot Zó! Ha a szülinapokat is zséming késéssel ünnepled akkor lassan nagykorú leszel! :mf2:
Avatar
Moby

Hozzászólás #76182 2024.03.06. 10:25

HBD Zó!
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #76183 2024.03.06. 11:19

Boldog születésnapot, Zó! :taps:
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #76184 2024.03.06. 12:41

Heppi Zó Déjt! :puszis: :pias:
Avatar
Botond

Hozzászólás #76185 2024.03.06. 17:17

Mindeközben az Ubisoftnál történt:

Ubisoft Shutting Down Online Servers for 10 Games (January 2024)
Assassin's Creed 2 - Xbox 360
Assassin's Creed Brotherhood - MAC
Assassin's Creed Liberation HD - PS3, Xbox 360
Assassin's Creed Revelations - PC
Ghost Recon Future Soldier - PC
Heroes of Might and Magic 6 - PC
NCIS - PC
R.U.S.E - PC
Splinter Cell: Conviction - Xbox 360
Trials Evolution - PC
Avatar
Botond

Hozzászólás #76186 2024.03.06. 18:33

phpBB [media]
Május 16tól!
Normális kontrollerrel talán végig is tolom.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #76187 2024.03.06. 18:43

Botond írta:[video]https://youtu.be/EzWBNwhb870?si=jZ3nC3keQCpWgipd[/vieo]Május 16tól!
Normális kontrollerrel talán végig is tolom.
Normális kontroller? Tehát ami annyit tud mint a Ps1-es Dualshock? Becsülöm a hagyománytiszteleted! :eljen:
Avatar
Botond

Hozzászólás #76188 2024.03.06. 18:48

DanielT írta:Normális kontroller? Tehát ami annyit tud mint a Ps1-es Dualshock? Becsülöm a hagyománytiszteleted! :eljen:
Az kétségtelen, hogy az üzemidő a wireless xbox kontroller esetén hasonló, mint a vezetékes ps1 kontrollernél, de én most a normális stick és dpad elhelyezésre gondoltam, abban a ps1 kontroller is szar volt.
Avatar
neoreg

Hozzászólás #76189 2024.03.06. 19:46

Ha valaki esetleg lemaradt volna a mai Xbox Partner Preview-ról, annak itt a rövidített verzió:

phpBB [media]
Avatar
Moby

Hozzászólás #76190 2024.03.06. 21:01

Kitolták az eredeti stalkereket konzolokra ma, viszont a magyar PS storeban el is árazták, egyetlen rész áráért megvehető a 3 rész. Akit érdekel esetleg siessen amíg észre nem veszik a malőrt.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #76191 2024.03.07. 07:42

neoreg írta:Ha valaki esetleg lemaradt volna a mai Xbox Partner Preview-ról, annak itt a rövidített verzió:
Amikor a gigaton shadowdroppolt királyság egy kb. 15 éves játék trilógia.
A Capcom cucc nagyon elvont, de még annak van egy yottányi esélye hogy érdekes legyen. Még ha úgy is kéz ki mint valami PS2-es cucc.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára benőmenő 2024.03.07. 07:43-kor.
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #76192 2024.03.07. 08:08

Boldog szulinapot, Zó!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #76193 2024.03.07. 09:54

Moby írta:Kitolták az eredeti stalkereket konzolokra ma, viszont a magyar PS storeban el is árazták, egyetlen rész áráért megvehető a 3 rész. Akit érdekel esetleg siessen amíg észre nem veszik a malőrt.
Hát így tudtam meg, hogy egynél több része volt, köszönöm az infót! :idiota: Überpécémen próbáltam egyszer, hát nem jutottam sokáig, pedig nagyon nyitott voltam.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #76194 2024.03.07. 09:58

Köszönöm a köszöntéseket!
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #76195 2024.03.07. 10:03

DanielT írta:Hát így tudtam volna, hogy egynél több része volt, köszönöm az infót! :idiota: Überpécémen próbáltam egyszer, hát nem jutottam sokáig, pedig nagyon nyitott voltam.
Elég megtévesztő, hogy az új rész most 2-es sorszámmal van beharangozva, de ez lesz az igazi folytatás. A Cleat Sky amúgy is prequel volt, a Call of Pripyat meg valami standalone nem sorszámos folytatás.

Én is lepattantam kétszer az elsőről, tetszett, de a bugok és egyebek mindig bekavartak.
Avatar
Moby

Hozzászólás #76196 2024.03.07. 12:25

DanielT írta:Hát így tudtam meg, hogy egynél több része volt, köszönöm az infót! :idiota: Überpécémen próbáltam egyszer, hát nem jutottam sokáig, pedig nagyon nyitott voltam.
Mámmindegy, má javították az árát, azt meg aligha éri meg (még az a félár is kérdéses volt). PS5 patch még nincs is, az is majd később jön.
Avatar
donatus13

Hozzászólás #76197 2024.03.07. 12:28

Botond írta:Mindeközben az Ubisoftnál történt:
Heroes of Might and Magic 6 - PC
R.U.S.E - PC

HOMM6 tök jó alapokkal indult nagy kár ,hogy nem sikerült semmit kihozni belőle, de talán a legnagyobb kár a RUSE. Nagyon jó játék volt és sokat ki lehetett volna hozni belőle csak nem vitték végig igazán a fejlesztését. Nyilván nem érte meg anyagilag, pedig tényleg sok profi ötlet volt benne.
Avatar
Botond

Hozzászólás #76198 2024.03.07. 20:34

A cartel coop 2016 óta nem elérhető, igen, az amit idén toltunk le. Zseniálisan professzionális ez az ubi!
Avatar
Micsu

Hozzászólás #76199 2024.03.07. 22:00

Boldogot Zo :wink:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #76200 2024.03.08. 12:13

Micsu írta:Boldogot Zo :wink:
Köszönöm!
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #76201 2024.03.08. 12:14

Botond írta:A cartel coop 2016 óta nem elérhető, igen, az amit idén toltunk le. Zseniálisan professzionális ez az ubi!
Talán végre menni fognak a Heroes 6-szerverek, ha a Ubi megpróbálja lelőni őket.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #76202 2024.03.08. 12:15

Botond írta:csuzimaszelleme.avi[/video]Május 16tól!
Normális kontrollerrel talán végig is tolom.
15-20 euróért jöhet majd, többet kétlem, hogy ér.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #76203 2024.03.08. 12:18

Steamre eközben igazi system sellerek kerültek fel!
Avatar
Moby

Hozzászólás #76204 2024.03.08. 12:42

Zóanagyvarázsló írta:15-20 euróért jöhet majd, többet kétlem, hogy ér.
Szerintem elég, ha youtube-on nézed végig. gampelayt annyira nyomokban tartalmaz csak, hogy nyomot sem hagy a lakmuszpapíron. Az összes tudománya kimerül a japóság vizualizációjában. Csak azért nem az újkori sony játékok alsó határolója, mert született közben egy Rift Apart is, ami a negatív tartományba is belever az alibifosgamplay mérőn.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #76205 2024.03.08. 12:44

Moby írta:Szerintem elég, ha youtube-on nézed végig. gampelayt annyira nyomokban tartalmaz csak, hogy nyomot sem hagy a lakmuszpapíron. Az összes tudománya kimerül a japóság vizualizációjában.
Az InFamous 3+kieg jobban érdekelne, az tény. Vagy akár a Sly Cooperek, PC-n is kimaxolni őket. InFamous 1-2-vámpíros elég volt PS3-on.
Avatar
Botond

Hozzászólás #76206 2024.03.08. 12:57

Moby írta:Szerintem elég, ha youtube-on nézed végig. gampelayt annyira nyomokban tartalmaz csak, hogy nyomot sem hagy a lakmuszpapíron. Az összes tudománya kimerül a japóság vizualizációjában. Csak azért nem az újkori sony játékok alsó határolója, mert született közben egy Rift Apart is, ami a negatív tartományba is belever az alibifosgamplay mérőn.
Na de ha a rift apart alibifosgameplay, akkor az UC4 meg a last of us1 vagy talán a 2 is, az hova sorolódik?
Messze több játék mechanikát, fejtörőt és ötletet vonultat fel a rift apart, mint a két átvezető videó közé szorított walksimek.
Igazságot a rift apartnak!
Avatar
Moby

Hozzászólás #76207 2024.03.08. 13:51

Botond írta:Na de ha a rift apart alibifosgameplay, akkor az UC4 meg a last of us1 vagy talán a 2 is, az hova sorolódik?
Messze több játék mechanikát, fejtörőt és ötletet vonultat fel a rift apart, mint a két átvezető videó közé szorított walksimek.
Igazságot a rift apartnak!
Az UC-kat sem a gameplay miatt szeretem :D LoU-k mások. Abban tényleg jó a gameplay. Az elsőben még kicsit butácska a gép, de a második a játékként is nagyon rendben van. mRift Apartban lehet hogy van valahol ötlet, csak én pont ott nem jártam benne ezek szerint. Fejtörőt sem tudom hova dugták el benne, a 6 éves kisebbik segítség nélkül platinázta ki azt a rühesszart.Az a baj azzal a rift aparttal, hogy 3d paltformernek is húgylé, meg csihipuhi játéknak is. Az Astro's Playroom (de mondhatnám a zsákfiút is, mindegy) egyetlen pályájában több a csízió, mint abban az egész nyomorúságban. Amit talán techdemónak szánhattak, de annak is szar. Az egyetlen pozitivuma...nem jut ilyen eszembe. Nincs neki.
Avatar
neoreg

Hozzászólás #76208 2024.03.08. 21:26

neoreg írta:Ha valaki Banishers-zel akarna játszani az várjon még pár patch-et. Ezek a fakezű programozók valahogy képtelenek voltak rendesen megírni a küldetések scriptjeit, már a második mellékküldetés lett nálam hardlockolva. Először valami nővel kellett volna beszélni, de automatikusan bezárja a játék a dialógusmenüt pár mondat után és vége a dalnak. Egy nagyobbacska részterületet fel se lehet fedezni emiatt a pályán. Másik küldetésben valami kulcsot kellett volna felszednie a karakternek, de nem szedte, így nem lehet egy ládát kinyitni, ami kéne a folytatáshoz. De olvastam olyat hogy valaki a főszálon akadt el teljesen, mert nem jelennek meg dolgok, amiknek meg kéne jelenniük.
Máig nem jött hozzá patch, úgyhogy shiftdellel kukázva. Többet nem várok rá, mert már azt se tudom lassan, hogyan kell irányítani. Szerencsére nem adtam érte pénzt. Majd évek múlva fillérekért leköpöm őket, ha addigra szépen felpeccselik és újra próbáljuk. Ő bajuk, teljes árat adtam volna érte végigjátszás után, ha nincsenek ezek a bugok.
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #76209 2024.03.09. 17:56

Végül csak rádupláztunk a Dűnére, IMAX-ben. A látvány kb. ugyanaz volt, a szinkron elviselhető, nem katasztrófa.
Viszont a hangrendszer sokkal brutálisabb volt, mint a normál vetítésen, és ezt nyilván nem úgy értem, hogy hangosabb volt.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #76210 2024.03.09. 18:04

Greyfox írta:Végül csak rádupláztunk a Dűnére, IMAX-ben. A látvány kb. ugyanaz volt, a szinkron elviselhető, nem katasztrófa.
Viszont a hangrendszer sokkal brutálisabb volt, mint a normál vetítésen, és ezt nyilván nem úgy értem, hogy hangosabb volt.
Raadasnak akk mehet a 4DX :)
Avatar
Moby

Hozzászólás #76211 2024.03.09. 23:01

Greyfox írta:Végül csak rádupláztunk a Dűnére, IMAX-ben. A látvány kb. ugyanaz volt, a szinkron elviselhető, nem katasztrófa.
Viszont a hangrendszer sokkal brutálisabb volt, mint a normál vetítésen, és ezt nyilván nem úgy értem, hogy hangosabb volt.
Végre én is meg tudom nézni holnap. Mentem volna a premierre is, de a számításaimat keresztbe verte egy kisebb szívműtét, annak is roadtul örülök, hogy holnap normál moziban végginézhetem, meg tudok ennyit ülni már egy helyben, így az imax is kimarad (utazással már sok lenne). Úgyis megnézem még itthon párszor majd.
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #76212 2024.03.09. 23:34

Moby írta:Végre én is meg tudom nézni holnap. Mentem volna a premierre is, de a számításaimat keresztbe verte egy kisebb szívműtét, annak is roadtul örülök, hogy holnap normál moziban végginézhetem, meg tudok ennyit ülni már egy helyben, így az imax is kimarad (utazással már sok lenne). Úgyis megnézem még itthon párszor majd.
Jézus. Jobbulást!
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #76213 2024.03.09. 23:35

Micsu írta:Raadasnak akk mehet a 4DX :)
A következő már stream lesz, ha kijön. :taps:
Avatar
Botond

Hozzászólás #76214 2024.03.10. 08:13

Moby írta:Végre én is meg tudom nézni holnap. Mentem volna a premierre is, de a számításaimat keresztbe verte egy kisebb szívműtét, annak is roadtul örülök, hogy holnap normál moziban végginézhetem, meg tudok ennyit ülni már egy helyben, így az imax is kimarad (utazással már sok lenne). Úgyis megnézem még itthon párszor majd.
Baszki, jobbulást!
Vigyázz magadra, még a másik kettőt is ki kell házasítani, apa vagy, már nem te döntöd el, hogy mikor adhatod le a szerelést!
Avatar
Moby

Hozzászólás #76215 2024.03.10. 12:56

Kösziek! Régóta együttélek a dologgal, minden úgy van intézve, hogy bele vannak kalkulálva az ilyen esetek (meg az ettől rosszabbak is).
Avatar
Micsu

Hozzászólás #76216 2024.03.10. 13:50

Jobbulast battya :love12:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #76217 2024.03.10. 16:00

Jobbulást, Moby!
Nekem közben revelációm volt. Ugyanis teló helyett, ha céleszközbe teszem az adatSIM-et az ablakpárkányra, úgy már megy a GT7 multi korrektül. Szóval ezzel telt a mai kényszerű szabadnapom.
Avatar
Botond

Hozzászólás #76218 2024.03.10. 16:27

Lepörgött a Forza Horizon 4 kiegből mindkettő, pc-n, szólóban.

Alapvetően a DLC-zés nem érdemelne szót, de ezek mind időben, mind nagyszerűségben kiemelkedőek, szóval megérnek pár szót. Már legalábbis az egyik. A fortune island az 12 egy tucat, még több verseny, traffipax, stb, semmi extra.
A legós kieg viszont a legjobb forza horizon tartalom, amihez eddig szerencsém volt. Anno az első rész hozta ezt a magával ragadó, nem akarom abbahagyni érzést, azóta folyamatosan kicsit rókabőr érzésem volt minden forza horizonnal és kieggel amit próbáltam.
Nem tudnám pontosan megmondani, hogy a legó nosztalgia faktor, a kieg feladatai, az art összesimítása, a legó autók, vagy miért, de nagyon nehéz volt lejönni róla per tíz.
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #76219 2024.03.10. 16:48

Kicsit előnyugdíjba küldöm a ps-t, mert egy jó ideje nem kapcsoltam be. Ami exklu érdekelt, azt letoltam, azóta meg már nem is exklu. Ettől függetlenül szeretem a masinát, első konzolom, ami pár hónapnál tovább bírta :)
Unokahugom most akart venni, és mivel death stranding 2-ig eselytelen, hogy bekapcsolom, ezért jövőhéten elköltözik hozzá Kölnbe. Switch után felüdülés lesz neki :D

Pc/n valahogy megjött a kedvem az Elden Ringhez, tetszenek az újítások, még az is lehet, hogy végigtolom :)
Avatar
Moby

Hozzászólás #76220 2024.03.10. 18:58

Köszönöm a jókívánságokat!

Közben lepörgött itt is a Düne2. Eléggé kettős érzéseim vannak a film után. Egyrészt láttam egy jó filmet. másrészt láttam egy nagyon furcsa Düne filmet. Az első rész kapkodását értettem, időhiányból fakadt. Sorozatként talán belefért volna minden, így nyilvánvalóan nem. Elnéztem Liet Kynes nőre cserélését, ez ma már alap. De mindvégig úgy éreztem nagyon tiszteli a könyvet. Erre jött a második rész, és fenekestől forgatta fel a könyvet, de mindezt olyan módon, mintha nem tudnák eldönteni, hogy most hűek akarnak lenni hozzá, vagy valami telejesen mást akarnak belőle csinálni. Végül egyik sem lett. Egy fura kicsavart valami lett belőle, ami komplett párbeszédeket emel át, miközben totál eltér a könyv cselekményeitől. Ami számomra érthetetlen. Egyrészt azért, mert az első könyv második része a legjobb az egész Düne világból. Másrészt viszont előre rettegek a folytatásoktól, mert legyünk őszinték : a Düne első könyve szenzációs, ezzel szemben a könyvfolytatások foslék (mármint a Düne Messiása, és a Düne gyermekei). Egyrészt felesleges odáig elvinni, másrészt így viszont nincs más, el kell vinni odáig, mert kifacsarták az eredettörténetet. Harmadrészt látszólag mindezt ok nélkül. Még az eredettörténet szerint is komoly szerepe van annak, hogy nem Muad'Dib öli meg a bárót, hanem Késes Szent Alia, aki a filmben valami teljesen érthetetlen okból még nem is születik meg, ahogy Paul és Chani gyereke sem, és az is totál agyfasz a kkönyv oldaláról nézve a filmbéli történetet.
Szóval ez nem olyan, mint a Foundation, ahol vettek egy kab alaptörténetet, és minden mást a történetből összeollózva írtak valami tök mást. Ez valami nagyon fura, és zavaró egyvelege lett a a könyvhöz betűig ragaszkodó, és részenként attól totálisan és öncélúan eltérő töténetvezetése. Szóval az a véleményem, hogy a könyv nem-ismerete, vagy annak nem részletes ismerete sokat tol a film élvezeti értékén, mert egyébként ha ettől el tudnék tekinteni (sajnos nem megy), ez egy rohadtjó film lenne.
Avatar
insp

Hozzászólás #76221 2024.03.11. 09:15

Botond írta:Nem tudnám pontosan megmondani, hogy a legó nosztalgia faktor, a kieg feladatai, az art összesimítása, a legó autók, vagy miért, de nagyon nehéz volt lejönni róla per tíz.


Ezen annó én is tűnődtem és arra jutottam, hogy egyértelműen a feladatok voltak.
A gyerekek kb. 5 évesek voltak, amikor ez pörgött és egy-két versenyre kihívásra pl. még most is élénken emlékszem (főleg, amit a Senna-val nyomtunk): miután megvolt a legjobb "taktika", egymás eredményét próbáltuk felülmúlni, és csúnyán lenyomtak a gyerekeim. :vigyor0:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #76222 2024.03.11. 09:51

Moby írta:Kösziek! Régóta együttélek a dologgal, minden úgy van intézve, hogy bele vannak kalkulálva az ilyen esetek (meg az ettől rosszabbak is).
Jobbulást!

Ha végigmegy a Plague Tale 2, ecetes ollóval vágom ki az SSD-ből, és átküldöm neked dedikálva, hogy az is a javadra váljon :banplz:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #76223 2024.03.11. 10:00

Botond írta:Lepörgött a Forza Horizon 4 kiegből mindkettő, pc-n, szólóban.

Alapvetően a DLC-zés nem érdemelne szót, de ezek mind időben, mind nagyszerűségben kiemelkedőek, szóval megérnek pár szót. Már legalábbis az egyik. A fortune island az 12 egy tucat, még több verseny, traffipax, stb, semmi extra.
A legós kieg viszont a legjobb forza horizon tartalom, amihez eddig szerencsém volt. Anno az első rész hozta ezt a magával ragadó, nem akarom abbahagyni érzést, azóta folyamatosan kicsit rókabőr érzésem volt minden forza horizonnal és kieggel amit próbáltam.
Nem tudnám pontosan megmondani, hogy a legó nosztalgia faktor, a kieg feladatai, az art összesimítása, a legó autók, vagy miért, de nagyon nehéz volt lejönni róla per tíz.
A Fortune Island is hozott kicsit új játékmódokat, feladatokat, de a legósnak valóban több az egyénisége, és igen, nagyon jól legósították a környezetet az átmenettel együtt. Az már kibárándító, hogy csak néhány rommá hazsnálat ikonikus kocsinak ugyanazt tudó legóváltozata, mondhatni skinként. Bár legóautót vezetni számomra önmagában 5 perces móka.
Avatar
Moby

Hozzászólás #76224 2024.03.11. 13:16

Zóanagyvarázsló írta:Jobbulást!

Ha végigmegy a Plague Tale 2, ecetes ollóval vágom ki az SSD-ből, és átküldöm neked dedikálva, hogy az is a javadra váljon :banplz:
Kösziek! Mire a végére érsz, szerintem te is inkább fogsz kívánni egy műtétet, mint azt :D
Avatar
Micsu

Hozzászólás #76225 2024.03.11. 16:05

Zóanagyvarázsló írta:Jobbulást!

Ha végigmegy a Plague Tale 2, ecetes ollóval vágom ki az SSD-ből, és átküldöm neked dedikálva, hogy az is a javadra váljon :banplz:
Csak egy coop kene bele és már peregne is :banplz:
Avatar
Botond

Hozzászólás #76226 2024.03.11. 19:14

Lepörgött a Halo2, pc-n, coopban.

Ugyanazt tudom kb elmondani róla, amit az első részről. Bár határozottan jobb volt, mint az első, de sohatöbbet, szintén. Az külön agyfasz, hogy ez az egyetlen rész, ahol coopban is visszadob a checkpointhoz legendaryn, szóval az örök idők lett volna, maradt a heroic.

És iszonyat cliffhanger a sztori vége, a harmadik rész várós pertíz.
Avatar
arty

Hozzászólás #76227 2024.03.12. 14:00

Zóanagyvarázsló írta:Inkább ezzel tudok azonosulni. Nyilvánvaló, hogy co-op design nem létezik a játékban, csak nem vágták ki belőle a lehetőséget már 30+ éve sem. És igazi klasszikus couch co-op poén volt, miközben azért mégiscsak meg kellett fejteni a pályákat, meg darálni néha... a pisztollyal :idiota: De az arzenált és a klasszikus kihívást nyilván kinyírta a dolog.

A kihívással persze sok más is küzd co-opban. A Halók azért, mert sok léven át ott is az ment, hogy megérte megöletni magad, mert úgy kapsz lőszert, és ha addig hátra marad a másik, akkor semmi gond. 3 játékosnál ez már cheat volt, ami az 5-ig működött, utána más lett a probléma. A Prodeusban meg konkrétan szólóban is fegyverekkel támadsz fel.
ELVBEN becsülendő, hogy anno ezzel egyáltalán bepróbálkoztak, hiszen még a mai doomokban se áldoztak coopra időt (MIÉRT NEM?????).... kérdés, hogy azt a pár napot miért nem szánták még rá, hogy élvezhető is legyen?

(oké, ééééértem én h előzmény sehol, de ha EGYSZER kipróbálták volna legalább az id főhadiszállásán, látszott volna, hogy ez sehogy nem oké... én meg a coop játék részt nem tudom ott/akkor beleéléssel méricskélni 30 évnyi távlatból, hiszen a doom ma is jó játék, elvártam h a coop is jó legyen! és nem a szósöl rész, az a legszarabb játékkal/vagy pláne azzal is jó! (a cartel pl úgy szar, hogy annak kb illett is szarnak lennie... sose fogok rájönni, h mit bírtam rajta szingliben....))
Avatar
arty

Hozzászólás #76228 2024.03.12. 14:09

Zóanagyvarázsló írta:De nem a -20% munkaidőn bukott el a pilot, mert eleve nem 32 óra volt így a heti, hanem 36. És ez volt a baj, mert így a gyerekesek abban a négy napban pont nem tudták a gyereket elhozni, az ügyfélszolgálatosak kiesett napjait pedig problémás volt megoldani, ráadásul az igények is eltérőek voltak, hogy a harmadik szabadnapnak a pénteket vagy a hétfőt preferálták volna. Túl egyoldalúan hegyezed ki.

Amúgy biztos velem van baj, hogy én a munka elvégzésében gondolkodom, nem az idő kitöltésében. Amikor irodában dolgoztam kötött munkaidőben, akkor is volt, hogy elkértem magam előbb, volt, hogy hoztam haza munkát, és volt olyan is, hogy túlóráztam, mert be akartam fejezni, anélkül, hogy ezzel fényeztem volna magam a főnökömnél. Időnként más munkáját is részben én csináltam, mert az illető több irodai órában sem bírt vele a sok munkahelyi cigizés, kávézás és egyéb naplopás mellett (meg persze még engem is megpróbáltak feltartani). Magyarán ment a rápihenés, hogy aztán annyi idő alatt végezzenek a kötelezően elvégzendővel (már amivel), amennyi idő kell rá. Amikor felülről jöttek elvárások (nem felém, hanem mindenki felé), hogy nem a munka, hanem az irodában ücsörgés a lényeg, el is jöttem a fenébe, és a döntésemet igazolta az idő. Nyilvánvaló, hogy nem nem mindenhol, nem mindenkinél működik az otthoni munkavégzés, de nekem hatékonytalansági tapasztalataim a kényszeres irodai 40 órákról vannak.
Hanem min bukott el? Az alkalmazottak mondták, hogy nekik ez nem oké mégse? (mert akkor nekik a k*rva anyjukat :( :( vagy aki a 36 órát gondolta a 32 helyére....) . És ha ez így is van, akkor orbáncnak igaza van: nyugaton mindenki hülye!!! (ahol ezt simán abszolválják)

A telekomnak BIZTOSAN keserü pirula volt az "ugyanannyi pénz", nem tudom elképzelni a céget, aki az egyetlen objektiven mérhető faktoron ne lovagolna... és oké, hogy a 40 óra önmagában hülyeség, de nagyon nehéz minden más mércét felállítani... van aki ugyanazt 36, míg más 46 óra alatt végzi el. Akkor utóbbi folyamatosan túlórázzon? Vonzó elvárás, de nem vagyok meggyőződve arról, hogy végül sokan nem játszanák meg a "de tényleg kész voltam a teljes hetemmel 10 óra alatt" -t ;) Szerintem PUSZTÁN teljesítményalapon csökkenne a héten elvégzett munka. Elvben értelek, hogy feleslegesen bentlenni szar érzés, de ha más nem, hátha unalmunkban csinálnak valamit az emberek........ szerintem ehez közelebb van az átlagmentalitás. Én tuti csalnék, sajna.
Avatar
Botond

Hozzászólás #76229 2024.03.12. 14:10

arty írta:ELVBEN becsülendő, hogy anno ezzel egyáltalán bepróbálkoztak, hiszen még a mai doomokban se áldoztak coopra időt (MIÉRT NEM?????).... kérdés, hogy azt a pár napot miért nem szánták még rá, hogy élvezhető is legyen?

(oké, ééééértem én h előzmény sehol, de ha EGYSZER kipróbálták volna legalább az id főhadiszállásán, látszott volna, hogy ez sehogy nem oké... én meg a coop játék részt nem tudom ott/akkor beleéléssel méricskélni 30 évnyi távlatból, hiszen a doom ma is jó játék, elvártam h a coop is jó legyen! és nem a szósöl rész, az a legszarabb játékkal/vagy pláne azzal is jó! (a cartel pl úgy szar, hogy annak kb illett is szarnak lennie... sose fogok rájönni, h mit bírtam rajta szingliben....))
A szénnel hajtott autón kéred számon, hogy a faszba nem gondolt senki az ólommentes benzinre.
Ez tényleg példa nélküli és előzmény nélküli dolog volt, elsőre ennyire futotta és anno ezt zabáltuk, mert nem tudtuk, hogy lehetne másmilyen és az milyen. A fejlesztők se tudták, senki se.
Utólag meg mindenki kurvaokos, pláne ha az utólag az 30+ évet jelent.
Miért nem vettél bitcoint 20 éve? Olyan nagy dolog lett volna belerakni 10 forintot, most meg kivenni a milliárdokat?
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #76230 2024.03.12. 14:20

arty írta:Hanem min bukott el? Az alkalmazottak mondták, hogy nekik ez nem oké mégse? (mert akkor nekik a k*rva anyjukat :( :( vagy aki a 36 órát gondolta a 32 helyére....) . És ha ez így is van, akkor orbáncnak igaza van: nyugaton mindenki hülye!!! (ahol ezt simán abszolválják)

A telekomnak BIZTOSAN keserü pirula volt az "ugyanannyi pénz", nem tudom elképzelni a céget, aki az egyetlen objektiven mérhető faktoron ne lovagolna... és oké, hogy a 40 óra önmagában hülyeség, de nagyon nehéz minden más mércét felállítani... van aki ugyanazt 36, míg más 46 óra alatt végzi el. Akkor utóbbi folyamatosan túlórázzon? Vonzó elvárás, de nem vagyok meggyőződve arról, hogy végül sokan nem játszanák meg a "de tényleg kész voltam a teljes hetemmel 10 óra alatt" -t ;) Szerintem PUSZTÁN teljesítményalapon csökkenne a héten elvégzett munka. Elvben értelek, hogy feleslegesen bentlenni szar érzés, de ha más nem, hátha unalmunkban csinálnak valamit az emberek........ szerintem ehez közelebb van az átlagmentalitás. Én tuti csalnék, sajna.
Írtam, hogy a hírek szerint min bukott el. Itt van róla egy összeállítás (Igen, az elején 32 órát írnak, de később kiderül, hogy 36 lett belőle.)

Én sajnos ismertem olyat, aki tényleg túlórázott így is, mert a rendes óráiban inkább aludt. És én is miatta szívtam. Az irodai munka sajnos ilyen, az alkalmazottak egy része inkább szénbányászatra született. Az átlagnál meg lenne egy kis motiváció a munka időben elvégzésére halogatás helyett. A többség azért sokat haszontalankodik, van aki csak azért bill+egérrel játszik, mert kontrollerrel lebukna. Egyébként a munka közbeni rekreációval sincs baj, de a jelenlegi rendszerrel igen.

Vissza: “Leáldozott.hu”