A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
Necro

Hozzászólás #74901 2023.11.13. 22:25

benőmenő írta:Nem, arról hogy ilyen pofátlanul nyomulhatnak fizetős multival, és egyre kevésbé javítható hardverrel ez a vásárlók hibája.
Én aki utoljára PS2-t vásároltam újonnan, csak sodródom az árral. PS Plus-t is PS5-re vettem először, amikor már a fizetősmulti és cloud már 2 generáción keresztül validálva lett sajnos.
És ez nem csak a konzolokra vonatkozik. A retek TPMS szenzorokon még mindig ki vagyok akadva az autóknál. Lecserélem a nyári kerék szettet a télire, mint mindig és utána vagy beruháztam egy több 10 ezer forintos kütyüre amivel újra pároztatom vagy vihetem gumishoz/szakszervízhez ahol 5 sec alatt feltanítják és azt mondják: 3840 Ft lesz. Ja, ha lemerül az elem a TPMS szenzorban akkor kuka az egész, vegyél újat mert egybe van fröccsentve, nehogy elemet tudj cserélni.
Vagy a fast fashion, amikor én csak egy rohadt egyenes szárú farmert akarok egy egyszínű pólóval.
Szóval nem Fíl tehet mindenről, csak épp pont akkora patkány az őt alkalmazó cég is mint a többi görény.
Elég sok autónál az ABS része, olyat kell venni.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74902 2023.11.13. 22:32

benőmenő írta:Szóval nem Fíl tehet mindenről, csak épp pont akkora patkány az őt alkalmazó cég is mint a többi görény.
Azért ha a patkányságnak vannak fokozatai -és miért ne lennének- akkor Phil és az Xbox üzletág az ordas rüszmeteg büdös főcsászárpatkány kategória szerintem. :nezze:

A TPMS szenzor elem élettartama meg 10 év is lehet, szal' nem hiszem, hogy ez a tétel túl sok autóst fog csődbe vinni, ahogy a felprogramozás sem... Nem nagy ár azért, hogy a sok fogalmatlan idiótának legalább valmennyi százalékát (és az áldozataikat) megmentse attól, hogy lapos gumikkal járjon. Ennél kb csak nagyobb lehúzások jutnak eszembe az autóiparban...

A fast fashion meg mit érdekel? Vedd meg a pólódat meg a farmert, személyes garanciát vállalok rá, hogy lehet mindkettőt kapni! :papakacsint:
Avatar
Moby

Hozzászólás #74903 2023.11.13. 22:36

Necro írta:Elég sok autónál az ABS része, olyat kell venni.
Olyan van az enyémben is, az egyik legfeleleslegesebb gimmick fos, amit autóba szereltek evör.
Avatar
Moby

Hozzászólás #74904 2023.11.13. 23:17

Botond írta:Erről is nyilvánvalóan Fil tehet. Fil, Fail. Egy betű különbség, remélem neked is egyértelműek a nyomok!
Fil eléggé fail, de hát ki nem az ebben az ipraágban? Már csak az alja maradt meg, azért ilyen, amilyen. Aki kicsit is normális volt, lelépett rég, vagy kivetette magából ez a közeg (including gamers) és hagyta a picsába ezt az egész aljaszart oda jutni, ahova való is. Amióta kiderült, hogy csillogó kutyaszarral, és talmi igéretekkel csilliárdokat lehet a hülyék zsbebéből kiénekelni, már csak a "befektetőcégek" parádéznak az egész téma felett, akit meg érdekelt a géming, az vagy a múltbaréved (úgynevezett backlog, ami a múlt szar maradéka, de még az is jobb, mint a mai csúcs), vagy hagyta magamögött inkább emléknek.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #74905 2023.11.14. 06:37

Moby írta:Olyan van az enyémben is, az egyik legfeleleslegesebb gimmick fos, amit autóba szereltek evör.
Nagyjából annyira alkalmas ellátni a feladatát mint a mutatós vízhőfok mérők.
Avatar
Botond

Hozzászólás #74906 2023.11.14. 07:37

Moby írta:Fil eléggé fail, de hát ki nem az ebben az ipraágban? Már csak az alja maradt meg, azért ilyen, amilyen. Aki kicsit is normális volt, lelépett rég, vagy kivetette magából ez a közeg (including gamers) és hagyta a picsába ezt az egész aljaszart oda jutni, ahova való is. Amióta kiderült, hogy csillogó kutyaszarral, és talmi igéretekkel csilliárdokat lehet a hülyék zsbebéből kiénekelni, már csak a "befektetőcégek" parádéznak az egész téma felett, akit meg érdekelt a géming, az vagy a múltbaréved (úgynevezett backlog, ami a múlt szar maradéka, de még az is jobb, mint a mai csúcs), vagy hagyta magamögött inkább emléknek.
Szerencsések vagyunk, hogy ebben a korban élhetünk, amikor már ilyen tisztánlátó megmondókapitányok élnek közöttünk, vagy mondjuk ki übermencsek! Filhez hasonlóan azokat a hangokat is meg kellene állítani akik puszta irigységből kiégett vén faszoknak nevezik ezeket a szent embereket, akik látják, hogy x játékot 3 évvel ezelőtt még lehetett élvezni, de már önbecsapós múltbarévedés.
Ez a fajta tisztánlátás ami elhozta nekünk a laposföldhívés alvallását a mindenisFilhibáját!
Újra csak azt tudom mondani, hogy mázlisták vagyunk, hogy ebben a korban élünk, mert szerencsére a woke kultúra kitaposta azt a medret ahol ezek a gondolatok és az én vagyok Napóleon kijelentés nem automatikus beutaló a vigyorgóba, hanem ezek a csendes elmebetegek, akarom mondani übermencsek, szóval ők is szabadon terjeszthetik a hülyesé… izé… nézeteiket és ehhez mindenki tisztelettudóan mosolyogni kénytelen. Nekem nem volt gyerekszobám, szóval én nem, de hát a kivétel csak erősíti a szabályt.
Éljen a nosztalgia is Fil hibája szuper meggyőződés!
Avatar
arty

Hozzászólás #74907 2023.11.14. 11:06

DanielT írta:Az Aqua másfél hete nem tudja raktárra szállítani. Benyomtam náluk a rendelést, mert 2 nap múlva a szomszédjukban volt dolgom, hát elég optimista voltam. Most már kíváncsiságból nem törlöm a rendelést, mennyi ideig tart egy ilyen bonyolult beszerzés...
engem kerestek emailben, hogy nem fog jönni, szal én egyből átmentem gamertech-hez, ahol volt is :) én példányom nem jó/nem kell kölcsön?

DanielT írta:Na szép... Én nem kapcsoltam be soha a nyúlXP kijelzést, cserébe kinyírtam a bosst. Az alap zombikat se vettem észre, hogy erősödnek mert SZÉTFLOTTYANTAK INSTANT olyan iszonyatos fegyvereim voltak. :nezze: :ejnye1:
sajna elcsesztem az elejét, tul sok fegyvert szinteztem a saját szintemre és elment brutálsok zsé, azt azóta se bírtam kiheverni.... de van 3 fegyverem, ami "maxos" és hiába, sajna ígyis csapkodósak.... (emiatt a durability mod is kötelező :( ) bennevan a pakliban, hogy valamit benézek, icipicit motoszkál még a kisagyamban, hogy rá kéne mégegyszer nézni.... csak a robón felbuzdulva rámentem a terminatorra, be vagyok táblázva :D
Avatar
arty

Hozzászólás #74908 2023.11.14. 11:16

Botond írta:most már nem a lemezeket, hanem a lemezolvasót kell regisztrálni, és bármibe lefogadom, hogy a sony szerverek éven belüli lelövése mögött is ő van. Ezt az ármányos tervet eszelte ki, hogy a ps5 slim értékesítés leállítása után 1 évvel a reg szerverek kuka. Mai napig nem számolt el Fíl a GTsport szerverek rapid lekapcsolása miatt, hát itt az újabb lehetőség, hogy lecsapjon.
Kezdjünk gofund gyűjtésbe, "állíccsátokmegfílt" jelszóra!
Daninak igaza van, ahogy édesanyám is mindig mondja, az hogy vki paranoiás az nem jelenti azt, hogy nem üldözik!
ez minden korábbi konzolhoz képest PLUSZ lehetőség, hogy otthon szervizeld a géped optikai meghajtóját (amig mennek az online szerók... de ugye végül az online sztórt se a szoni kapcsolja le előbb, hanem az MS (a 360 alatt)...)

tehát olyan lehetőséghez jutottál, amire eddig SEMMIFÉLE megoldása nem volt soha, senkinek. korrekt innováció, ráadásul elég megengedő is a DRM... (lehet pakolhatni a meghajtót ide oda, újrareg nélkül, most a részletekbe nem megyek bele, lényeg h hiperkorrekt megoldás)

emlékeztetőül: az MS épp megölni készül a meghajtós xboxot, mint konzoltípust. ha van mosléggeci konzolcég ebben a viszonylatban, az az MS _jelenleg_.
sajnálom, hogy ott ennek kapcsán is csak örömöd kifejezéséig jutottál, hogy végre nincs többé lemezezés! a lehetőség ROSSZ!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74909 2023.11.14. 11:19

arty írta:engem kerestek emailben, hogy nem fog jönni, szal én egyből átmentem gamertech-hez, ahol volt is :) én példányom nem jó/nem kell kölcsön?

sajna elcsesztem az elejét, tul sok fegyvert szinteztem a saját szintemre és elment brutálsok zsé, azt azóta se bírtam kiheverni.... de van 3 fegyverem, ami "maxos" és hiába, sajna ígyis csapkodósak.... (emiatt a durability mod is kötelező :( ) bennevan a pakliban, hogy valamit benézek, icipicit motoszkál még a kisagyamban, hogy rá kéne mégegyszer nézni.... csak a robón felbuzdulva rámentem a terminatorra, be vagyok táblázva :D
Jó nekem a tiéd is, csak akkor nincsenek támogatva, mint a ZUBISZOFT általad! Oszt csődbe mennek! :nezze:

Nemtom mit csapkodsz, lőni kéne! :D De mindenképpen áramot, tüzet, mindenfélét az eszközökre. JA! Eszembe jutott. Tuti nem figyelsz rá, hogy melyik zombi ellen mit kell használni... mert a teljesen alapokon kívül mindnél megvan, hogy mi hatásos és mi hatástalan ellene.
Avatar
arty

Hozzászólás #74910 2023.11.14. 12:43

DanielT írta:Jó nekem a tiéd is, csak akkor nincsenek támogatva, mint a ZUBISZOFT általad! Oszt csődbe mennek! :nezze:

Nemtom mit csapkodsz, lőni kéne! :D De mindenképpen áramot, tüzet, mindenfélét az eszközökre. JA! Eszembe jutott. Tuti nem figyelsz rá, hogy melyik zombi ellen mit kell használni... mert a teljesen alapokon kívül mindnél megvan, hogy mi hatásos és mi hatástalan ellene.
Forgalmazó mindenhogy elcseszte, keveset kaptak a boltok ... :( (vagy b.) nem is kaptak)
nem ugrasz ki ma Robóér' ? Bár akkor visszaadom a DI2-t és akkor tuti sose nem kap 2. esélyt :(

Van áramos cuccom és tüzes cuccom is. Az tény, hogy nem nézem, hogy mi ellen melyiket kéne, általában használom a fegyvert, amig el nem kopik, utána next. Aztán megjavítom őket :) És jah, ez lehet h már kevés, TAKTIKÁZNI kéne :D 8 óra után sincs lőfegyverem! ez eleve mi' má' ???? :D
Avatar
Botond

Hozzászólás #74911 2023.11.14. 13:14

arty írta:ez minden korábbi konzolhoz képest PLUSZ lehetőség, hogy otthon szervizeld a géped optikai meghajtóját (amig mennek az online szerók... de ugye végül az online sztórt se a szoni kapcsolja le előbb, hanem az MS (a 360 alatt)...)

tehát olyan lehetőséghez jutottál, amire eddig SEMMIFÉLE megoldása nem volt soha, senkinek. korrekt innováció, ráadásul elég megengedő is a DRM... (lehet pakolhatni a meghajtót ide oda, újrareg nélkül, most a részletekbe nem megyek bele, lényeg h hiperkorrekt megoldás)

emlékeztetőül: az MS épp megölni készül a meghajtós xboxot, mint konzoltípust. ha van mosléggeci konzolcég ebben a viszonylatban, az az MS _jelenleg_.
sajnálom, hogy ott ennek kapcsán is csak örömöd kifejezéséig jutottál, hogy végre nincs többé lemezezés! a lehetőség ROSSZ!
Számoljunk egyet gyorsan fejben. Hányszor cseréltél meghajtót az elmúlt harminc évben? Hányszor volt, hogy factory resetelted bármelyik konzolod, és hányszor volt, hogy egy Sony szerver nem volt elérhető akár ideiglenesen is?
Melyik a gyakoribb, melyik lesz a jövőben szűk keresztmetszet?
Avatar
Moby

Hozzászólás #74912 2023.11.14. 13:36

DanielT írta:Az MS a használt játékok cseréjét, eladását akarta lehetetlenné tenni. Egy lemezt egy géphez lehetett hozzákötni, ha másik gépbe tetted, fizetni kellett.

VS

EGYSZER aktiválni kell egy driveot amit vettél egy olyan géphez, ami KIZÁRÓLAG ONLINE tudott működni a megvétele óta (hiszen a digitalra csak úgy tud bármilyen tartalom érkezni). Egy drive akármelyik gépre átrakaható, akárhányszor aktiválható, egy gépre akárhány driveot aktiválhatsz INGYEN. Le van tesztelve már.

Hmhm, látok én itt némi különbséget, te nem?
Kurávra semmi köze nem lett volna a lemeznek a géphez, csak ez az ökörség terjedt el annó. A lemez alapján a fiókodra baszta volna az MS, ugyanúgy, mint egy digit vásárlást, ami ráadásul megoszthattál volna 10 családtagoddal, és odaadhattad volna egy barátodnak is(lemez nélkül természetesen, amit párhuzamosan ezekkel használhattál volna), aki legalább 30 napja a barátlistádon van, akik aztán ezt BRÁMILYEN gépen használhatták voln a alemez nélkül, és el is adhattad volna, maximu a kiadó kérhett volna érte némi pénzt. De ez nem kellett, mert a hagyományos lemez kellett. Vagyis az sem, a ma ismert digit kellett, amit már csak 1 családtagoddal oszthatsz meg, nem adhatod oda senkinek, sem el, sem semmi. Rohadhat a fiókomon a sok sony egykaptfaszar. Ez tényleg minőségi csere lett, és ez a sztori is mutatja, hogy micsoda okos emberek gyülekezete a gamerközösség. As ok eszes kocka hogy kibaszott a gyártókkal megint, és a csúnya drága gonosz valamit becserélt valami sokkal jobbra :DDD El sem olvasták a balfaszok mit akar az MS csak az öntudattól habzó szájjal meneteltek bele a faszerdő legsűrűbbjébe. Ahogy nagy kedvvel teszik azóta is minden nap.
Avatar
Moby

Hozzászólás #74913 2023.11.14. 13:46

Annyira lett volna géphez kötve a lemez, hogy a 10 családtagod bármilyen random gépen használhatta voln a játékodat a lemez nélkül, meg te is.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #74914 2023.11.14. 13:49

Botond írta:Számoljunk egyet gyorsan fejben. Hányszor cseréltél meghajtót az elmúlt harminc évben? Hányszor volt, hogy factory resetelted bármelyik konzolod, és hányszor volt, hogy egy Sony szerver nem volt elérhető akár ideiglenesen is?
Melyik a gyakoribb, melyik lesz a jövőben szűk keresztmetszet?
ODD-t a konzolok 66%-ában, merevlemezt a 33%-ában kellett cserélni. Olyan még nem történt hogy játszani szerettem volna, de nem ment a PSN.
Az online aktivációs vagy egyéb hasonló gúsba kötés fogyasztóellenes magatartás, erről úgy gondolom nincs vita köztünk.
Egyébként a PS3, ami a legközelebb van a lekapcsoláshoz annak a saját böngészőjéből lehet pár gombnyomással CFW-t rakni az aktuális FW-re frissítve is, onnantól pedig pont nem a házilag képfájlba menthető, lemezes játékok használata lesz a probléma.
Ha ez számít, a PS4 CMOS elem lemerülős autentikációs paráját is kipatchelték mióta prevgen konzol lett.
Avatar
Moby

Hozzászólás #74915 2023.11.14. 14:14

Botond írta: hogy x játékot 3 évvel ezelőtt még lehetett élvezni, de már önbecsapós múltbarévedés
A backlog az a finomkodó kifejezése a 3 éve a tányér szélére kotort, és ottfelejtett mócsingnak, amit azóra belepett a penész is, de még mindig egy fokkal kevésbé gusztustalan a szádba venni, mint a friss székletet kikanalazni a klozetból, már ha lehet egyáltalán különbséget tenni e kettő között, de inkább az a kérdés, hogy miért is kellene? :D
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #74916 2023.11.14. 15:18

Moby írta:A backlog az a finomkodó kifejezése a 3 éve a tányér szélére kotort, és ottfelejtett mócsingnak, amit azóra belepett a penész is, de még mindig egy fokkal kevésbé gusztustalan a szádba venni, mint a friss székletet kikanalazni a klozetból, már ha lehet egyáltalán különbséget tenni e kettő között, de inkább az a kérdés, hogy miért is kellene? :D
A te játékoséletedben lehet, hogy így van, de másnak idő (leveszi a család, munka, sport, egyéb hobbi, multietap stb.), vas, nyelvtudás, tájékozottság, időben születés/játszani kezdés hiányában kimaradhatott sok minden. Például nekem is. Hiába rendelek akár elő is olykor játékokat, gyakran évekig tart, mire sorra tudom keríteni őket. És lehet azt mondani, hogy biztos azért nem került sorra, mert nem elég jó vagy nem érdekelt eléggé, de ez is szánalmas leegyszerűsítés lenne. Viszont pontosan tudom, hogy mennyi remek élményt kaptam a backlogomtól, de nyilván elég bölcs vagy, hogy ezt megcáfold, mert te ezt is jobban tudod.
Avatar
Moby

Hozzászólás #74917 2023.11.14. 15:51

Zóanagyvarázsló írta:A te játékoséletedben lehet, hogy így van, de másnak idő (leveszi a család, munka, sport, egyéb hobbi, multietap stb.), vas, nyelvtudás, tájékozottság, időben születés/játszani kezdés hiányában kimaradhatott sok minden. Például nekem is. Hiába rendelek akár elő is olykor játékokat, gyakran évekig tart, mire sorra tudom keríteni őket. És lehet azt mondani, hogy biztos azért nem került sorra, mert nem elég jó vagy nem érdekelt eléggé, de ez is szánalmas leegyszerűsítés lenne. Viszont pontosan tudom, hogy mennyi remek élményt kaptam a backlogomtól, de nyilván elég bölcs vagy, hogy ezt megcáfold, mert te ezt is jobban tudod.
A 150 órányi lecsulázott hzd validálja a mócsingerjesztést ipari művelését. Nem kell tudnom sem semmit, jobban pláne nem :)
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #74918 2023.11.14. 16:09

Moby írta:A 150 órányi lecsulázott hzd validálja a mócsingerjesztést ipari művelését. Nem kell tudnom sem semmit, jobban pláne nem :)
Ilyenekkel nem kéne játszanom az biztos, és soha nem játszottam még 100 órát olyan játékkal, ami nem jött be legalább ezerszer jobban. Annak idején még te is ficsérted. Mindenesetre számomra egy 2017-es játék (PC-re sokkal újabb), az még szinte friss játék. Eközben viszont élveztem az FF7-et, a Migjt and Magicet, a Colonizationt a Beneath a Steep Sky-t, de az RS Vegas vagy az Army of Two co-opját is. Inkább nem önteném ki a gyereket a fürdővízzel együtt, ott van útmutatónak a Guerilla-logó. A Days Gone-t majd meglátom, meddig bírom, vagy Sony-logóban kell inkább gondolkoznom.
Avatar
Botond

Hozzászólás #74919 2023.11.14. 16:09

Moby írta:A 150 órányi lecsulázott hzd validálja a mócsingerjesztést ipari művelését. Nem kell tudnom sem semmit, jobban pláne nem :)
Jövőre vki belekezd az Elden ringbe, akkor köpedelem lesz az is, én attól tartok! De én pl tavaly néztem bele először a bloodborneba, és hát ja, olyan penészes izé, aminek mondod, szóval féligazságod azért van!
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #74920 2023.11.14. 16:22

Botond írta:Jövőre vki belekezd az Elden ringbe, akkor köpedelem lesz az is, én attól tartok! De én pl tavaly néztem bele először a bloodborneba, és hát ja, olyan penészes izé, aminek mondod, szóval féligazságod azért van!
A Bloodborne-ra, mondjuk, pont szokta mondani, hogy régen jobb volt. Nekem meg az egész életem játékidejének 95%-a backlog, és akkor filmekről vagy könyvekről még nem is beszéltünk. Megvan a day1-nek a szépsége, szarból akkor sem lehet várat építeni.
Avatar
Botond

Hozzászólás #74921 2023.11.14. 16:37

Zóanagyvarázsló írta:A Bloodborne-ra, mondjuk, pont szokta mondani, hogy régen jobb volt. Nekem meg az egész életem játékidejének 95%-a backlog, és akkor filmekről vagy könyvekről még nem is beszéltünk. Megvan a day1-nek a szépsége, szarból akkor sem lehet várat építeni.
Akkor ez a konszenzus, hogy a Bloodborne egy penészes köpedelem. Jó, hogy legalább egy vmiben stabilan egyetért az egész topik!
Avatar
Micsu

Hozzászólás #74922 2023.11.14. 16:55

Necro írta:Elég sok autónál az ABS része, olyat kell venni.
10+ eves autoknal ja, egy ideje uj kocsiknal kotelezo.
Avatar
Necro

Hozzászólás #74923 2023.11.14. 17:07

Micsu írta:10+ eves autoknal ja, egy ideje uj kocsiknal kotelezo.
Nekem az újban ABS-ben van, csajomnak a 17-es Mazda 2-jében szintén ABS-ben van, de tudom hogy pl. a kollégák szopnak a Vitarákkal.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #74924 2023.11.14. 17:15

Moby írta:A backlog az a finomkodó kifejezése a 3 éve a tányér szélére kotort, és ottfelejtett mócsingnak, amit azóra belepett a penész is, de még mindig egy fokkal kevésbé gusztustalan a szádba venni, mint a friss székletet kikanalazni a klozetból, már ha lehet egyáltalán különbséget tenni e kettő között, de inkább az a kérdés, hogy miért is kellene? :D
Nyilván olyan sosem történt még senkivel hogy adott játékhoz ott és akkor nem volt meg a hangulata. :nyes:
Nyilván vannak olyan címek amiket gyakorlatilag bármikor elővesz az ember újra és újra és fülig ér a szája miközben észre sem veszi hogy már megint a stáblista forog. De eközött és a penészes mócsing között még lennie kell pár lépcsőnek.
Értem én hogy nem a nekünk kedvező irányba halad a játékipar, meg már du. 4-kor sötét van, de azért a sok szar között még akad pár mazsola.
Avatar
Moby

Hozzászólás #74925 2023.11.14. 17:51

benőmenő írta:de azért a sok szar között még akad pár mazsola.
Tippre paksimogyoró lesz az inkább! :banplz:
Avatar
Botond

Hozzászólás #74926 2023.11.14. 18:29

benőmenő írta:ODD-t a konzolok 66%-ában, merevlemezt a 33%-ában kellett cserélni. Olyan még nem történt hogy játszani szerettem volna, de nem ment a PSN.
Az online aktivációs vagy egyéb hasonló gúsba kötés fogyasztóellenes magatartás, erről úgy gondolom nincs vita köztünk.
Egyébként a PS3, ami a legközelebb van a lekapcsoláshoz annak a saját böngészőjéből lehet pár gombnyomással CFW-t rakni az aktuális FW-re frissítve is, onnantól pedig pont nem a házilag képfájlba menthető, lemezes játékok használata lesz a probléma.
Ha ez számít, a PS4 CMOS elem lemerülős autentikációs paráját is kipatchelték mióta prevgen konzol lett.
Nekem a legutolsó lemezolvasó amit aktívan használtam gémingre az az 1541es volt. Az még úgy működött, hogy ha egyik c64re dugtam rá, akkor azzal működött, ha másikra, akkor azzal, és nem kellett online aktiváció egyszer sem. Nem csak azért, mert akkor még, 85ben, nem volt internet, hanem azért sem, mert akkor még nem voltak ilyen konzumidióták, akik szerint az online aktiváció jó ötlet. Bármire. Remélem a következő robogójuk online aktivációhoz lesz kötve, amit csak akkor kell újraaktiválni, ha aksit kell benne cserélni, mert az úgyse mindennapos és nem is kellemetlenség, és milyen jó már.
/szerk: ez az online aktiváció nélkül a rákötött lemezolvasó működik meg olyan elfelejtett dolog lehet, mint a görögtűz, azért nem lehet már úgy megoldani, hogy összedugom működik, széthúzom, nem működik, csak online aktiválva érhető már ez el. Elmebetegek vagytok.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74927 2023.11.14. 20:21

Moby írta:Kurávra semmi köze nem lett volna a lemeznek a géphez, csak ez az ökörség terjedt el annó. A lemez alapján a fiókodra baszta volna az MS, ugyanúgy, mint egy digit vásárlást, ami ráadásul megoszthattál volna 10 családtagoddal, és odaadhattad volna egy barátodnak is(lemez nélkül természetesen, amit párhuzamosan ezekkel használhattál volna), aki legalább 30 napja a barátlistádon van, akik aztán ezt BRÁMILYEN gépen használhatták voln a alemez nélkül, és el is adhattad volna, maximu a kiadó kérhett volna érte némi pénzt. De ez nem kellett, mert a hagyományos lemez kellett. Vagyis az sem, a ma ismert digit kellett, amit már csak 1 családtagoddal oszthatsz meg, nem adhatod oda senkinek, sem el, sem semmi. Rohadhat a fiókomon a sok sony egykaptfaszar. Ez tényleg minőségi csere lett, és ez a sztori is mutatja, hogy micsoda okos emberek gyülekezete a gamerközösség. As ok eszes kocka hogy kibaszott a gyártókkal megint, és a csúnya drága gonosz valamit becserélt valami sokkal jobbra :DDD El sem olvasták a balfaszok mit akar az MS csak az öntudattól habzó szájjal meneteltek bele a faszerdő legsűrűbbjébe. Ahogy nagy kedvvel teszik azóta is minden nap.
Ja, az MS csak jót akart és ezek nem limitációk és totális kontrollt célozták, hanem a szabadságot. Meg vagyok győzve!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74928 2023.11.14. 20:26

arty írta:Forgalmazó mindenhogy elcseszte, keveset kaptak a boltok ... :( (vagy b.) nem is kaptak)
nem ugrasz ki ma Robóér' ? Bár akkor visszaadom a DI2-t és akkor tuti sose nem kap 2. esélyt :(

Van áramos cuccom és tüzes cuccom is. Az tény, hogy nem nézem, hogy mi ellen melyiket kéne, általában használom a fegyvert, amig el nem kopik, utána next. Aztán megjavítom őket :) És jah, ez lehet h már kevés, TAKTIKÁZNI kéne :D 8 óra után sincs lőfegyverem! ez eleve mi' má' ???? :D
Csak most olvastam és eljöttem BP-ről, szal ez már kimarad. Az Islandot meg ilyen harmatos próbálkozás után nem veszem vissza, de azt se értem hogy nem tudsz még lőni.. Belenéztem egy walkthroughba és 3 és fél óránál már assault rifle-al megy a flottyantás.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74929 2023.11.14. 20:55

Megörültem amikor valamelyik nap láttam, hogy Finchernek új filmje jött ki. Aztán megijedtem amikor megláttam, hogy Netflix produkció.

És már ez a kis történet is fordulatosabb és izgalmasabb volt, mint a film... Az előfizetéses szolgáltatások mételye lecsapott.

Ha valami névtelen rendező B kategóriásnak szánt filmje lett volna a akkor adnék rá 6.5 pontot.

Szerk: Ja, a Killer.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #74930 2023.11.14. 21:11

Botond írta:Nekem a legutolsó lemezolvasó amit aktívan használtam gémingre az az 1541es volt. Az még úgy működött, hogy ha egyik c64re dugtam rá, akkor azzal működött, ha másikra, akkor azzal, és nem kellett online aktiváció egyszer sem. Nem csak azért, mert akkor még, 85ben, nem volt internet, hanem azért sem, mert akkor még nem voltak ilyen konzumidióták, akik szerint az online aktiváció jó ötlet. Bármire. Remélem a következő robogójuk online aktivációhoz lesz kötve, amit csak akkor kell újraaktiválni, ha aksit kell benne cserélni, mert az úgyse mindennapos és nem is kellemetlenség, és milyen jó már.
/szerk: ez az online aktiváció nélkül a rákötött lemezolvasó működik meg olyan elfelejtett dolog lehet, mint a görögtűz, azért nem lehet már úgy megoldani, hogy összedugom működik, széthúzom, nem működik, csak online aktiválva érhető már ez el. Elmebetegek vagytok.
Konkrétan nulla ember mondta hogy jó dolog hogy online kell aktiválni azt a szart. Végig értetlenkedsz, derilálsz és a végén mindenki elmebeteg rajtad kívül. Aztán csodálkozol hogy miért tettek többen is ignore-ra.
Nem, arty és DT is annak örültek egyedül hogy a digit gépeknél is van végre lehetőség hogy utólag is lemezessé lehet tenni. Nem pedig annak hogy online kell baszakodni vele.
Hogy Fíl honnan jött ehhez, aki speciel máshogy szopat az ODD cserénél és most jutott eszébe hogy kopizni kéne a PS 3 évvel ezelőtti SKU felosztását azt már végképp senki nem tudja követni.
Avatar
Moby

Hozzászólás #74931 2023.11.14. 22:43

Ránéztem ismét a forza motorszarra, ha már jött hozzá 10 gigányi peccs.
Molekulára ugyanaz a híg foslé, mint a megjelenés pillanatában. Ha ez egyáltalán lehetséges, nagyobb égés ez az MS-nek mint a haloinf meg a redfall együtt. Vagy tonképp bármi amit kiadnak, nem iagazán érdemes nevesíteni bármelyiket. Nincs ezen már mit peccselgetni, azonnali elföldelés.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #74932 2023.11.15. 06:25

Moby írta:Ránéztem ismét a forza motorszarra, ha már jött hozzá 10 gigányi peccs.
Molekulára ugyanaz a híg foslé, mint a megjelenés pillanatában. Ha ez egyáltalán lehetséges, nagyobb égés ez az MS-nek mint a haloinf meg a redfall együtt. Vagy tonképp bármi amit kiadnak, nem iagazán érdemes nevesíteni bármelyiket. Nincs ezen már mit peccselgetni, azonnali elföldelés.
Természetesen ebből kifolyólag a Turn10 vezetője már az Xbox Game Studios alelnökévé lett előléptetve. Hasonló minőségi dolgok várhatóak a továbbiakban is mindenhonnan amit összeharácsoltak.
source
Avatar
Botond

Hozzászólás #74933 2023.11.15. 07:14

Moby írta:Ránéztem ismét a forza motorszarra, ha már jött hozzá 10 gigányi peccs.
Molekulára ugyanaz a híg foslé, mint a megjelenés pillanatában. Ha ez egyáltalán lehetséges, nagyobb égés ez az MS-nek mint a haloinf meg a redfall együtt. Vagy tonképp bármi amit kiadnak, nem iagazán érdemes nevesíteni bármelyiket. Nincs ezen már mit peccselgetni, azonnali elföldelés.
Vicces, mert pont ugyanígy tettem én is, és nagyjából ugyanezt mondtam én is Artynak a próba után. :D
Engem továbbra is az zavar, hogy a 7800x3D+7900XTX kombón mindent üvegre csavarva, minden dinamikus butítási lehetőséget kikapcsolva ugyan tudja tartani a 4k@60at, de ilyenkor a GPU 80-90%on terhelődik, a CPU 20-30% között, mindkettő inkább a felső végén ezen sávoknak és cserébe olyan látványt kapok, mint az FM6ban az xsx-en, az autoHDR-el. Ő, egész pontosan mire is megy el az 50x annyi számítási kapacitás, mint ami az xbox fatban volt?! Látom, hogy a pálya menti árnyékok tűpontosan tükröződnek realtime a kocsi tetején külső nézetben, és az FM6ban meg csak kbra vmi előregenerált vmi mozog árnyékként a tetőn, és ha kurvára ráérnék akkor tudnék összehasonlító videót csinálni, akkor egymás mellé lehetne rakni, hogy nézzétek, itt mindkettőn szemből tükröződik a fasor, de fordulásnál nem végig a megfelelő szögben van az FM6nél, az FM8nál, meg igen. És erre megy el a +49x annyi számítási kapacitás. Közben az autók, meg a pálya minimálisan szebbek, a FHD-ról upscalelt FM6 és a 4k ultra FM8 között szintén csak screenshotokon nagyítós elemzéssel lehetne kiszúrni, hogy na ott, látod? Hogy nem szúrtad ezt ki 250el száguldozva.

Az persze jóság, hogy nekem a nem krumpli proci miatt egyszer se CTDzett, Arty még azt is élvezi a happymealből gubizott játékproci miatt, meg kb az egész net ettől hangos, mert hát a népek leszoktak a rendes procikról, osztán senki se szólt nekik, hogy már újra divat a procit is használni, ha más nem a dlss/fsr miatt. Erről jut eszembe, az új nvidia driverekben meg olyasmi van, hogy ha elfogyna a vram, ami egyre gyakoribb, akkor megpróbálja a driver a normál ramot felhasználni CTD helyett. Eljön még a swapfile reneszánsza is, meglássátok.

A pontot az i-re végül az tette fel a tegnapi etapnál, hogy ugye lehet választani hogyan szeretném élvezni a játékot és van a 60 frém meg a 60frém+vsync és az unlimited opció. 60+vsync az nyilván 120, mert hát a windowsban a desktop frissítés annyira van állítva. Barmok. Azt már nem is néztem, hogy HDR-t is windowsban kell e bekapcsolni, hogy legyen a játékban, mint az FH5ben pl, annyira felbasztak.

Szóval egy tucatnyi patch erejéig félreraktam én is még. Egyelőre FM6on végigérek idén talán, aztán még ott vannak az FH4 kiegek, és az FH5 alap+kiegek, ha autókázni vágyok, az FM8 megvár, hátha játék lesz abból vmikor.

/szerk: ja, igen, és persze van ez az FM8 az xsx-re is. Na ott ahogy kinéz bármelyik 60 fps mód az maximum elrettentő példának jó, hogy na így ne. FM6 mellett kb úgy néz ki, mintha egy FM4 lenne BW módban futtatva az upscaleket letiltva. Anyámborogass.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Botond 2023.11.15. 07:21-kor.
Avatar
Botond

Hozzászólás #74934 2023.11.15. 07:18

benőmenő írta:Konkrétan nulla ember mondta hogy jó dolog hogy online kell aktiválni azt a szart. Végig értetlenkedsz, derilálsz és a végén mindenki elmebeteg rajtad kívül. Aztán csodálkozol hogy miért tettek többen is ignore-ra.
Nem, arty és DT is annak örültek egyedül hogy a digit gépeknél is van végre lehetőség hogy utólag is lemezessé lehet tenni. Nem pedig annak hogy online kell baszakodni vele.
Hogy Fíl honnan jött ehhez, aki speciel máshogy szopat az ODD cserénél és most jutott eszébe hogy kopizni kéne a PS 3 évvel ezelőtti SKU felosztását azt már végképp senki nem tudja követni.
Konkrétan össze voltak szerelve eddig a driveok a gépekkel, most van először nem egybeöntött, és kurvára semmi se indokolja az online aktivációt, ahogy azoknál a megoldásoknál ahol a történelemben volt ilyen se indokolta semmi, ez nettó szopatásból van csak, mint a dolgok 90%a amit a szentszoni csinál, és ennek ellenére ms bashing csak a válasz mindenre. Ez nettó hülyeség, már Castle is szólt, hogy a gyógyszeradagolást igazítani kellene. Meg ha az MS lépte volna ezt így meg, akkor is ezen az online aktiváción lenne a pörges, szentszoni esetén meg megy az örülés neki, ez meg kettősmérce.
Nekem nem gond, ha ez vkit zavar, hogy rá van mutatva, hogy egyesek képmutatóak és vagy hülyék, attól én még teljes életet tudok élni, és ha senki se mondja ki attól még a kettős mérce kettős mérce marad, a nettó idiótizmus is nettó idiótizmus marad. Szerencsére elvégeztem a megfelelő iskolákat szóval bármikor bárkinek a szintjére be tudom lőni a kommunikációs eszközeim szintjét különösebb gond nélkül. Mondjuk ez is Fil meg a köcsögMS hibája!
Avatar
Botond

Hozzászólás #74935 2023.11.15. 07:39

De ha már fontos dolgokról van szó!

Múlt héten meglett az xboxos Civilization6ban az 1945/1945 GS, amivel a teljes GS-en már csak 600 pontra van a 100k-tól, és a steames civ6ban még hiányzik pár acsi, szóval visszaraktam azt is, hogy pötyögjek vele egy kicsit, erre az ma patchelt 1 giga körül, nézem a patch notest, hogy mi is ez, és hát ez.

Mivel a 7ről még semmi hír, hát csak és kizárólag steamen elkezdenek ilyen challenge hónapokat, hogy adott egy scenárió meg egy cél és hajrá. Baromi jópofaság, jöhetne már a 7, de legalább a hatot életben tartják, méghozzá ezredik fizetős dlc nélkül. Kár, hogy nem sony játék, nekik biztos eszükbe jutna vmi percalapú díjat rávágni a userekre, fortehplayerz ofc.

Tényleg psplus áremelés a héten nem lesz? Kéne duplázni a díjakat, hogy végre oda legyen árazva ahova Dani szeretné! Vagy lehet még így is csak félig lenne oda árazva és karácsonyra egy következő duplázással kerülne a helyére!
Avatar
arty

Hozzászólás #74936 2023.11.15. 09:01

Botond írta:Számoljunk egyet gyorsan fejben. Hányszor cseréltél meghajtót az elmúlt harminc évben? Hányszor volt, hogy factory resetelted bármelyik konzolod, és hányszor volt, hogy egy Sony szerver nem volt elérhető akár ideiglenesen is?
Melyik a gyakoribb, melyik lesz a jövőben szűk keresztmetszet?
Van dreamcastom, saturnom, ps1-em, ps2-öm és egy ps3superslimem is ami nem olvas vagy nem olvas elég jól. Mivel ezekhez hivatalosan nem vásárolható tartalék meghajtó, ill a ps3-nál ha vásárolható is lenne, nem csereberélhető, így "normálisan", ahogy a ps5ben ezt megteheted, ezen korábbi gépeknél valójában 0x tudtam meghajtót cserélni.

Factory resetet akkor szoktam végezni, amikor eladok egy gépet.

Sony szerverek elérhetetlensége elő-előfordul, ahogyan semilyen más szerverinfrastruktúra se százas, az övék sem az.

Az elmúlt 30 évben az alkatrészellátás volt a szűk keresztmetszet, a ps5 az első amit ez nem érint. Biztosan lesz egy pont, amikor hiába lesz még egy tartalék meghajtód, a szerverek elérhetetlensége miatt már nem tudod "normálisan" beépíteni a gépbe, de addig LÉNYEGESEN jobb a helyzet, mint volt valaha - vagy lesz valaha az MS konzolplatformján (annál ugye szarabb eddig még sosevolt és további romlás várható, érdekes, hogy mégis a sonyba szállsz bele, ami a valaha volt legjobb rendszert hozta tető alá... hümm... :P )
Avatar
arty

Hozzászólás #74937 2023.11.15. 09:08

Moby írta:Kurávra semmi köze nem lett volna a lemeznek a géphez, csak ez az ökörség terjedt el annó. A lemez alapján a fiókodra baszta volna az MS, ugyanúgy, mint egy digit vásárlást, ami ráadásul megoszthattál volna 10 családtagoddal, és odaadhattad volna egy barátodnak is(lemez nélkül természetesen, amit párhuzamosan ezekkel használhattál volna), aki legalább 30 napja a barátlistádon van, akik aztán ezt BRÁMILYEN gépen használhatták voln a alemez nélkül, és el is adhattad volna, maximu a kiadó kérhett volna érte némi pénzt. De ez nem kellett, mert a hagyományos lemez kellett. Vagyis az sem, a ma ismert digit kellett, amit már csak 1 családtagoddal oszthatsz meg, nem adhatod oda senkinek, sem el, sem semmi. Rohadhat a fiókomon a sok sony egykaptfaszar. Ez tényleg minőségi csere lett, és ez a sztori is mutatja, hogy micsoda okos emberek gyülekezete a gamerközösség. As ok eszes kocka hogy kibaszott a gyártókkal megint, és a csúnya drága gonosz valamit becserélt valami sokkal jobbra :DDD El sem olvasták a balfaszok mit akar az MS csak az öntudattól habzó szájjal meneteltek bele a faszerdő legsűrűbbjébe. Ahogy nagy kedvvel teszik azóta is minden nap.
Gondolom a lemezen volt egy kijelző, ami írta, hogy milyen accé a lemez első aktiválása, meg kinek van a digitje odaadva, webwn lehetett volna követni a státuszát, stb stb stb. Tehát tényleg egy áttekinthető, könnyen kezelhető, amolyan KONZOLOS megoldásnak ígérkezett?

NEM!

Egy pénzéhes konzolgyáros fizikai médiumot akkori és jelen formájában elpusztítani akaró überkretén megoldásának ígérkezett, amire szerencsére a közönség azt mondta, hogy kurvaanyádMS. Ezzel ügyesen meg is alapozták a mostani pozíciójukat... kár, hogy a sonyval nem ennyire kritikusak a tömegek, dehát valakitől meg kell venni a napidrogot :(
Avatar
arty

Hozzászólás #74938 2023.11.15. 09:20

Botond írta:Nekem a legutolsó lemezolvasó amit aktívan használtam gémingre az az 1541es volt. Az még úgy működött, hogy ha egyik c64re dugtam rá, akkor azzal működött, ha másikra, akkor azzal, és nem kellett online aktiváció egyszer sem. Nem csak azért, mert akkor még, 85ben, nem volt internet, hanem azért sem, mert akkor még nem voltak ilyen konzumidióták, akik szerint az online aktiváció jó ötlet. Bármire. Remélem a következő robogójuk online aktivációhoz lesz kötve, amit csak akkor kell újraaktiválni, ha aksit kell benne cserélni, mert az úgyse mindennapos és nem is kellemetlenség, és milyen jó már.
/szerk: ez az online aktiváció nélkül a rákötött lemezolvasó működik meg olyan elfelejtett dolog lehet, mint a görögtűz, azért nem lehet már úgy megoldani, hogy összedugom működik, széthúzom, nem működik, csak online aktiválva érhető már ez el. Elmebetegek vagytok.
Ha kritizálod a géphez párosított meghajtót, igazad van, szopás a felhasználó szemszögéből, ellenben biztonsági okokból "szükségesnek" ítélte a MICROSOFT, akik az iparágban először ezt a 360-al meglépték. Csak nem volt enkriptálva a kód, így jól fossá is törték a gépüket. Ha más nem, ez biztos jónagy felkiáltójel lett minden konzolgyáros számára... (de persze már 30 éve a kalózkodás eszköze a játék adathordozója, szóval annak kezelőeszköze kiemelt biztonsági kockázat)

Mindezek ellenére a sony most bevállalt egy kockázatot, ÉRTED (najó, ha érted nem is, akkor ÉRTEM :D ).
Meglátjuk a hackerek mire jutnak vele/ellene.

Továbrba sem értem, hogy az elmult 20 év legkorrektebb megoldása miért kapott tőled ekkora figyelmet, nem pozitív értelemben :mf2:
Avatar
arty

Hozzászólás #74939 2023.11.15. 09:29

Moby írta:Ránéztem ismét a forza motorszarra, ha már jött hozzá 10 gigányi peccs.
Molekulára ugyanaz a híg foslé, mint a megjelenés pillanatában. Ha ez egyáltalán lehetséges, nagyobb égés ez az MS-nek mint a haloinf meg a redfall együtt. Vagy tonképp bármi amit kiadnak, nem iagazán érdemes nevesíteni bármelyiket. Nincs ezen már mit peccselgetni, azonnali elföldelés.
én se bírtam ki multkor, rosszabb nem lett, pár versenyenkénti crash to desktopig jutottam immár. (Botond tanácsára végigynomtam egy kormányos tutorialt és PICIT tényleg jobb lett, valójában azt mondanám, hogy autófüggő lutri, hogy vezérelhető-e a jármű kormánnyal vagy épp gamepad only... namost ezekután szereljem át a kormányt xbox kompatibilisre? :( márpedig gamepaddal ótózni csak az első pár órában volt okés, nagyon kéne a perec, az adja az immerziót NEKEM)

Botond írta:Az persze jóság, hogy nekem a nem krumpli proci miatt egyszer se CTDzett, Arty még azt is élvezi a happymealből gubizott játékproci miatt, meg kb az egész net ettől hangos, mert hát a népek leszoktak a rendes procikról, osztán senki se szólt nekik, hogy már újra divat a procit is használni, ha más nem a dlss/fsr miatt.
nem hiszem h a CPU-m fogyna el, nálam a 24GB RAM volt a szűk keresztmetszet, jött/jön a figyelmeztetés (windows event log) hogy alacsony a virtuális memória és CRASH.... a forza.exe 16-18gb-ot evett, szal nemértem :( kéne uj win10 install.....
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #74940 2023.11.15. 09:42

Moby írta:Ránéztem ismét a forza motorszarra, ha már jött hozzá 10 gigányi peccs.
Molekulára ugyanaz a híg foslé, mint a megjelenés pillanatában. Ha ez egyáltalán lehetséges, nagyobb égés ez az MS-nek mint a haloinf meg a redfall együtt. Vagy tonképp bármi amit kiadnak, nem iagazán érdemes nevesíteni bármelyiket. Nincs ezen már mit peccselgetni, azonnali elföldelés.
Eközben meg ott a Starfield, az lett Golden Joysticken az Xbox GotY! :banplz:

PS5-ön meg annyi GIGA volt, hogy a RE4 nyert.
Avatar
arty

Hozzászólás #74941 2023.11.15. 09:55

Botond írta:Konkrétan össze voltak szerelve eddig a driveok a gépekkel, most van először nem egybeöntött, és kurvára semmi se indokolja az online aktivációt, ahogy azoknál a megoldásoknál ahol a történelemben volt ilyen se indokolta semmi, ez nettó szopatásból van csak, mint a dolgok 90%a amit a szentszoni csinál, és ennek ellenére ms bashing csak a válasz mindenre.
De, indokolja. A gyárban a SONY pároztatja a gépeket a meghajtóval. Otthon vagy te az átlagjuzer vagy egy hekker próbálna valami ODD emulátort pároztatni... FELTESZEM ezért akar a te otthonodban is némi kontrollt a sony (lehet 20 kísérlet után most is van valami tiltás, passz). De rebesgették valami videoban, hogy talán az UHD bluray association miatt van a baj, a filmkiadók a konzolosokhoz képest ezerszeres kretének, náluk vásárlóellenesebb iparággal még sose találkoztam (nem lopnál autót, elnyomhatatlan dvd reklámok, csakis az eredeti lemezeken!)

Az MS konzoljai internet nélkül használhatatlan levélnehezékek, első bekapcs után.... oszt ezen annyira mégse pörgött senki. Ha/amikorra ez gond lesz, reméljük kipecselik belőle (lásd még cmos battery baj ps4en). Aztán ha nem, reméljük jön miatta szarcunami és mégis meglépik (ps3 sztórlekapcs).
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #74942 2023.11.15. 10:07

arty írta:De, indokolja. A gyárban a SONY pároztatja a gépeket a meghajtóval. Otthon vagy te az átlagjuzer vagy egy hekker próbálna valami ODD emulátort pároztatni... FELTESZEM ezért akar a te otthonodban is némi kontrollt a sony (lehet 20 kísérlet után most is van valami tiltás, passz). De rebesgették valami videoban, hogy talán az UHD bluray association miatt van a baj, a filmkiadók a konzolosokhoz képest ezerszeres kretének, náluk vásárlóellenesebb iparággal még sose találkoztam (nem lopnál autót, elnyomhatatlan dvd reklámok, csakis az eredeti lemezeken!)

Az MS konzoljai internet nélkül használhatatlan levélnehezékek, első bekapcs után.... oszt ezen annyira mégse pörgött senki. Ha/amikorra ez gond lesz, reméljük kipecselik belőle (lásd még cmos battery baj ps4en). Aztán ha nem, reméljük jön miatta szarcunami és mégis meglépik (ps3 sztórlekapcs).
Használtam offline az XSX-et, még a ganéból kikerült játékok is mentek úgy ingyen, de ezt már patchelték.
Avatar
Moby

Hozzászólás #74943 2023.11.15. 10:19

arty írta:én se bírtam ki multkor, rosszabb nem lett
Ezt el sem tudom képzelni hogyan lenne lehetséges, bár van olyan tippem, hogy ez a iszonyúan tehetséges csapat meg tudná mutatni nekem!
Avatar
Botond

Hozzászólás #74944 2023.11.15. 11:37

arty írta:De, indokolja. A gyárban a SONY pároztatja a gépeket a meghajtóval. Otthon vagy te az átlagjuzer vagy egy hekker próbálna valami ODD emulátort pároztatni... FELTESZEM ezért akar a te otthonodban is némi kontrollt a sony (lehet 20 kísérlet után most is van valami tiltás, passz). De rebesgették valami videoban, hogy talán az UHD bluray association miatt van a baj, a filmkiadók a konzolosokhoz képest ezerszeres kretének, náluk vásárlóellenesebb iparággal még sose találkoztam (nem lopnál autót, elnyomhatatlan dvd reklámok, csakis az eredeti lemezeken!)

Az MS konzoljai internet nélkül használhatatlan levélnehezékek, első bekapcs után.... oszt ezen annyira mégse pörgött senki. Ha/amikorra ez gond lesz, reméljük kipecselik belőle (lásd még cmos battery baj ps4en). Aztán ha nem, reméljük jön miatta szarcunami és mégis meglépik (ps3 sztórlekapcs).
Ne legyél már elmeháborodott! A C64eshez az 1541es driveot hogyan pároztattad az interneten, hogy működjön? Rádugod, felismeri, olvassa. Ez nem rakétatudomány, már 30 éve is ment, ez az online aktiválósdi sima DRM, meg júzer szopatás. Értem, hogy egyel jobb, mint a ráforrasztott, de attól még az online aktivációt nettó szopatásból rakták bele, semmi más nem indokolja.
Az MS konzoljai, ha online és offline is annyit tudnának, hogy első bekapcsoláskor brickelik magukat és kész, akkor is szopatás lenne, és a júzerek arcon szarása ez az online aktiválósdi. Nincs ilyen, hogy Hitler vagy Sztálin megölt 10+ millió embert, akkor egy-kettőt megölni valójában tök jó és kívánatos. A szájon szarás az nem relatív dolog, az abszolútértékben szar.
/szerk: amúgy én is használtam net nélkül az x360at is, meg az xsx-et is. A drivert nem tudtam online aktiválni az istennek se, de játszani lehetett mindkettőn. Mondjuk ezért is vettem ezeket, nem az online aktivációért, de kinek mi, ugye. A papír nem száll el alóluk, az is igaz ennek ellenére.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74945 2023.11.15. 17:43

Megszületett a legfosabb Plus Extra kínálat ami eddig volt...pokol.

Igaza volt Philnek, a Playstation tulajok is az Xbox community részei, csak akkor még nem tudtuk mire gondol.

Teardown | PS5
Dragon’s Dogma: Dark Arisen | PS4
Mobile Suit Gundam: Extreme vs. Maxi Boost On | PS4
Dead Island: Riptide Definitive Edition | PS4
Superliminal | PS4, PS5
Eiyuden Chronicle: Rising | PS4, PS5
Nobunaga’s Ambition: Taishi | PS4
Alternate Jake Hunter: Daedalus The Awakening of Golden Jazz | PS4
River City Melee Mach!! | PS4

PlayStation Premium | Classics

Grandia | PS4, PS5
Jet Moto | PS4, PS5
Up | PS4, PS5
Klonoa Phantasy Reverie Series | PS4/PS5
PaRappa the Rapper 2 | PS4
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #74946 2023.11.15. 17:49

DanielT írta:Megszületett a legfosabb Plus Extra kínálat ami eddig volt...
Na ez tényleg egy adag "Nesze semmi, fogd meg jól!". :levele:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74947 2023.11.15. 20:32

Ja hát tényleg nem veszik a gigákat, meg szar a PS5, de azért másfél perc alatt 2023 negyedik legnagyobb példányszámban eladott játéka lett.

NPD friss: 'Marvel’s Spider-Man 2 was the best-selling game of October, instantly becoming the 4th best-selling game of 2023 year-to-date."

Hardver darabszámban is természetesen a PS5 az első a 7?8? 10? éves SWITCH A MÁSODIK és a Call of Duty fejlesztők gépe a harmadik.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74948 2023.11.15. 21:21

"More people are playing Skyrim on Steam than Starfield"

Kép

Game of The Year szavazáson jelölték is EGY kategóriában, a legjobb RPG -k közé. LOL! Sok sikert a Baldurs Gate 3 mellett. :taps:

Sider-Man 2 jelölések:

Legjobb játék
Legjobb rendezés
Legjobb narratíva
Legjobb audio design
Legjobb színészi teljesítmény
Legjobb akadálymentesítési fejleszések
Legjobb akció/kaland játék

Tehát garantáltan nem fog _semmilyen_ díjat nyerni, amíg nincs bevezetve hogy melyik volt a játék aminek a 12 éves előző részével többen játszottak 2 hónap múlva. Hát ja, még a Call of Duty fejlesztőinek se sikerülhet mindig minden.
Avatar
Moby

Hozzászólás #74949 2023.11.15. 21:26

DanielT írta:Ja hát tényleg nem veszik a gigákat, meg szar a PS5, de azért másfél perc alatt 2023 negyedik legnagyobb példányszámban eladott játéka lett.

NPD friss: 'Marvel’s Spider-Man 2 was the best-selling game of October, instantly becoming the 4th best-selling game of 2023 year-to-date."

Hardver darabszámban is természetesen a PS5 az első a 7?8? 10? éves SWITCH A MÁSODIK és a Call of Duty fejlesztők gépe a harmadik.

És az jó dolog, ha veszik? Eza a bizonyítéka, hogy jó? :D Ha a világon legtöbb példányban elkelt játéka lenne se áldoznék tá egy pikoszekundmot az életemből. Ahhoz tartalom kell, meg effort. Giagecitérdekelazeladása?
Avatar
Moby

Hozzászólás #74950 2023.11.15. 21:28

benőmenő írta:Na ez tényleg egy adag "Nesze semmi, fogd meg jól!". :levele:

Ha még érdekelne a videojáték, ezt a teardownt tuti előbb, és többet nyomnám, mint azt a kurvaszar szopókember kitudjahányat.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74951 2023.11.15. 21:30

Moby írta:És az jó dolog, ha veszik? Eza a bizonyítéka, hogy jó? :D Ha a világon legtöbb példányban elkelt játéka lenne se áldoznék tá egy pikoszekundmot az életemből. Ahhoz tartalom kell, meg effort. Giagecitérdekelazeladása?
Ja, hát effort az nincs az aztán nincs benne. Elég csak ránézni! :wilting:
Avatar
Moby

Hozzászólás #74952 2023.11.15. 21:46

DanielT írta:Ja, hát effort az nincs az aztán nincs benne. Elég csak ránézni! :wilting:
A büdös effortmentes önismétlő, ötlettelen, sótlan, íztelen, kifillérezett lónak a fasza van ebben. Nem effort. Amiben az a nagyjóság, hogy sokat el lehet adni belőle, tehát marad is ilyen. Ami hát ugye jó, merthát jó. Sokaknak. Ami jó. :bdead:
Avatar
Botond

Hozzászólás #74953 2023.11.15. 21:53

DanielT írta:Ja hát tényleg nem veszik a gigákat, meg szar a PS5, de azért másfél perc alatt 2023 negyedik legnagyobb példányszámban eladott játéka lett.

NPD friss: 'Marvel’s Spider-Man 2 was the best-selling game of October, instantly becoming the 4th best-selling game of 2023 year-to-date."

Hardver darabszámban is természetesen a PS5 az első a 7?8? 10? éves SWITCH A MÁSODIK és a Call of Duty fejlesztők gépe a harmadik.
Ajjajj, nyilván semmi részrehajlás nincs a kommentedben és az ezt követő kommentjeidben, de valahogy az alábbi gondolatfoszlányok kimaradtak belőle:

- úgy jött össze ez a best-selling hónap, hogy a nintendo és az MS nem ad közre digitálisan eladott darabszámokat, szóval a szopókember2 fizikai+digitális eladási számai haladták meg a mario wonder csak fizikai eladott darabszámait

- ez a cím, hogy havi best-selling csak nagyon fontos és kiemelkedő játékoknak jár, azok fontosságát és sikerességét bizonyítja, a tökéletesség nagyon jó leképezése, ezért megtisztelő a szopókember2 számára, hogy a szeptemberi listavezetőtől, a starfieldtől átvehette a stafétát, és ebből az se von le semmit, hogy hát ahogy az előző sorban szerepel, a starfield csak a fizikai eladás darabszámmal nyerte az előző hónapot, mert hát digitális eladási számokat az ms nem oszt meg

- az éves negyedik hely is így jött össze, hogy az ms és nintendo nem ad meg csak fizikai eladási számot, ha minden ninti excluhoz lenne akkor is top20 lenne mondjuk tutira

- a játék jól fogy, csak hát senki nem játszik vele, mert az októberi legtöbbet játszott listát a Fil által személyesen fejlesztett tavalyi cod vezeti PS-en, amit szorosan követ a fortnite és csak után jött a szopókember, ippeg csak beelőzve egy újabb zseniális játékot, a robloxot. Szóval igen, mindenki a Fíl ökoszisztéma része.

- kérdés, hogy mennyire érdemes körberöhögni a szopókembert, ha a fortnite és a roblox közé szorult be játékosszámban, ezek egyike se egy skyrim, na

Ja, és hát eldőlt egy elméleti vita Zóval, hogy akkor a konzol release után 2 évvel az szentszoni vagy az ms portok vannak jobb állapotban, dlss-el meg minden szarral. Egyelőre itt tartunk, de már csak 22 hónap a 2 év lekettyenéséig:

phpBB [media]
Avatar
Moby

Hozzászólás #74954 2023.11.15. 22:01

Botond írta:Ajjajj, nyilván semmi részrehajlás nincs a kommentedben és az ezt követő kommentjeidben, de valahogy az alábbi gondolatfoszlányok kimaradtak belőle:

- úgy jött össze ez a best-selling hónap, hogy a nintendo és az MS nem ad közre digitálisan eladott darabszámokat, szóval a szopókember2 fizikai+digitális eladási számai haladták meg a mario wonder csak fizikai eladott darabszámait

- ez a cím, hogy havi best-selling csak nagyon fontos és kiemelkedő játékoknak jár, azok fontosságát és sikerességét bizonyítja, a tökéletesség nagyon jó leképezése, ezért megtisztelő a szopókember2 számára, hogy a szeptemberi listavezetőtől, a starfieldtől átvehette a stafétát, és ebből az se von le semmit, hogy hát ahogy az előző sorban szerepel, a starfield csak a fizikai eladás darabszámmal nyerte az előző hónapot, mert hát digitális eladási számokat az ms nem oszt meg

- az éves negyedik hely is így jött össze, hogy az ms és nintendo nem ad meg csak fizikai eladási számot, ha minden ninti excluhoz lenne akkor is top20 lenne mondjuk tutira

- a játék jól fogy, csak hát senki nem játszik vele, mert az októberi legtöbbet játszott listát a Fil által személyesen fejlesztett tavalyi cod vezeti PS-en, amit szorosan követ a fortnite és csak után jött a szopókember, ippeg csak beelőzve egy újabb zseniális játékot, a robloxot. Szóval igen, mindenki a Fíl ökoszisztéma része.

- kérdés, hogy mennyire érdemes körberöhögni a szopókembert, ha a fortnite és a roblox közé szorult be játékosszámban, ezek egyike se egy skyrim, na

Ja, és hát eldőlt egy elméleti vita Zóval, hogy akkor a konzol release után 2 évvel az szentszoni vagy az ms portok vannak jobb állapotban, dlss-el meg minden szarral. Egyelőre itt tartunk, de már csak 22 hónap a 2 év lekettyenéséig:

phpBB [media]
Erről ma valahol olvastam, és amikor láttam, hogy béta patch, először nem hittem el, hogy tényleg ez van odaírva. Aztán felröhögtem de úgy jóízűen. Az egész videójátékipar olyan, mint a kormányunk. Minnél lejjebb tornásszák agyhalott parasztban a szintet, annál többen vevőek rá. Hiába, ez a közös nyelv. Báta peccs, kész bazdmeg :DDD Nem tudom meg merjem-e kérdezni, hátha beletenyerelek, de ezt ugye meg is lehet venni? Pénzért. A béta peccset? :D
Avatar
Botond

Hozzászólás #74955 2023.11.15. 22:36

Moby írta:Erről ma valahol olvastam, és amikor láttam, hogy béta patch, először nem hittem el, hogy tényleg ez van odaírva. Aztán felröhögtem de úgy jóízűen. Az egész videójátékipar olyan, mint a kormányunk. Minnél lejjebb tornásszák agyhalott parasztban a szintet, annál többen vevőek rá. Hiába, ez a közös nyelv. Báta peccs, kész bazdmeg :DDD Nem tudom meg merjem-e kérdezni, hátha beletenyerelek, de ezt ugye meg is lehet venni? Pénzért. A béta peccset? :D
De nem figyelsz bazmeg. A jóság univerzális fokmérője, sőt a világklasszisé, hogy a megjelenés hónapjában egy játék best-selling avagy sem. A starfield az volt, szóval az egy tökéletes csoda, mint a szopókember2!

A béta patch meg úgy jó, még képet is rakott be, hogy mennyi fizetős béta teszter van. Az meg, hogy ők fizetnek nem nekik az már apró részlet.
Avatar
Moby

Hozzászólás #74956 2023.11.15. 22:53

Botond írta:De nem figyelsz bazmeg. A jóság univerzális fokmérője, sőt a világklasszisé, hogy a megjelenés hónapjában egy játék best-selling avagy sem. A starfield az volt, szóval az egy tökéletes csoda, mint a szopókember2!

A béta patch meg úgy jó, még képet is rakott be, hogy mennyi fizetős béta teszter van. Az meg, hogy ők fizetnek nem nekik az már apró részlet.
Még az is lehet, hogy egyszer, ha még az életben videójátéra fanyalodok, erre a starfieldre rá is problálnék, csak nagyon izgulok, hogy addigra sikerül-e nekik fekete színt előállítani. Jelenleg ezt az egyet tudom róla: nem megy nekik. Pedig ez nem most várható, szóval lenne rá idejük bőven, de valahogy kétlem, hogy élnek majd a lehetőséggel.
Avatar
Moby

Hozzászólás #74957 2023.11.15. 23:00

Manapság ez ilyen komoly kihívás lett, hogy nincs fekete a játékokban. Mondjuk nem tudom mi a gecinek kellett ilyen 16 millió színekkel őrületbe kergetni a fejlesztőket, nem is csodálom, hogy ennyi között nem találják meg a feketét. Ott kellett volna maradni a 256-nál, odáig még én is el tudok számolni jobb napjaimon, 2 kávé után. És akkor minderre rá érkezett meg a covid, a soros, vagy fordítva, meg migrációsválság. Szal én abszolút megértem, hogy mostanában nem megy a fekete. Hát ilyen körülmények között kinek menne? Akinek meg esetleg még valahogy megy a fekete valami csoda folytán, attól meg azt kérik látástól vakulásig. Nem mernek mást kérni tőle, nehogy elfeljtse milyen a fekete, mer akkor aztán végünk, senki nem fogja tudni melyik az.
Avatar
Botond

Hozzászólás #74958 2023.11.15. 23:02

Moby írta:Még az is lehet, hogy egyszer, ha még az életben videójátéra fanyalodok, erre a starfieldre rá is problálnék, csak nagyon izgulok, hogy addigra sikerül-e nekik fekete színt előállítani. Jelenleg ezt az egyet tudom róla: nem megy nekik. Pedig ez nem most várható, szóval lenne rá idejük bőven, de valahogy kétlem, hogy élnek majd a lehetőséggel.
Van már realHDR fanmod, abban még fekete is van. Talán ez is jön majd official, mint a dlss.
Szeptember best-selling játéka, azért az nem semmi!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74959 2023.11.16. 09:07

Botond írta:De nem figyelsz bazmeg. A jóság univerzális fokmérője, sőt a világklasszisé, hogy a megjelenés hónapjában egy játék best-selling avagy sem.
Te nem figyelsz:

Spider-Man 2 jelölések:

Legjobb játék
Legjobb rendezés
Legjobb narratíva
Legjobb audio design
Legjobb színészi teljesítmény
Legjobb akadálymentesítési fejleszések
Legjobb akció/kaland játék

És ha jól emlékszem van valaki a topikban, aki folyamatosan azt próbálja tolni, hogy a gigákat nem is veszik valójában, mert egy random f2p szart többen letöltenek. Szóval erre vannak az eladási adatok.

De majd szólj ha a PS3-as Spidermannal többen játszanak mint az újjal, hogy olyan jót lehessen röhögni rajta, mint a Szarfielden. Tudod a BIGGEST LAUNCH IN BETHESDA HISTORY!
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #74960 2023.11.16. 09:52

Botond írta:Van már realHDR fanmod, abban még fekete is van. Talán ez is jön majd official, mint a dlss.
Szeptember best-selling játéka, azért az nem semmi!
Jó kis fanmodok 2023-ban 2 hónappal a megjelenés után. :eljen:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #74961 2023.11.16. 10:05

Megnéztem a nálunk Disneyplusos, Keanu Reeves-es doku filmet a BrawnGP 2009-es F1 idényéről. A Netflix jegyzetelhetne hogyan kell az eseményeket lineárisan prezentálni és a valós történésekre koncentrálni a vágószobában kreált műdrámák helyett. Plusz baromi furcsa látni a szemcsés felvételeket a maiaktól ennyire eltérő autókról, miközben erről az F1 szezonról már elég konkrét emlékeim vannak és az SG-s F1 topikban beszéltem ki futamról-futamra.
phpBB [media]

*Matt Damon öregedős gif* / 10


Moby írta:Manapság ez ilyen komoly kihívás lett, hogy nincs fekete a játékokban. Mondjuk nem tudom mi a gecinek kellett ilyen 16 millió színekkel őrületbe kergetni a fejlesztőket, nem is csodálom, hogy ennyi között nem találják meg a feketét. Ott kellett volna maradni a 256-nál, odáig még én is el tudok számolni jobb napjaimon, 2 kávé után. És akkor minderre rá érkezett meg a covid, a soros, vagy fordítva, meg migrációsválság. Szal én abszolút megértem, hogy mostanában nem megy a fekete. Hát ilyen körülmények között kinek menne? Akinek meg esetleg még valahogy megy a fekete valami csoda folytán, attól meg azt kérik látástól vakulásig. Nem mernek mást kérni tőle, nehogy elfeljtse milyen a fekete, mer akkor aztán végünk, senki nem fogja tudni melyik az.
Kép
Avatar
Moby

Hozzászólás #74962 2023.11.16. 10:13

benőmenő írta:Megnéztem a nálunk Disneyplusos, Keanu Reeves-es doku filmet a BrawnGP 2009-es F1 idényéről. A Netflix jegyzetelhetne hogyan kell az eseményeket lineárisan prezentálni és a valós történésekre koncentrálni a vágószobában kreált műdrámák helyett. Plusz baromi furcsa látni a szemcsés felvételeket a maiaktól ennyire eltérő autókról, miközben erről az F1 szezonról már elég konkrét emlékeim vannak és az SG-s F1 topikban beszéltem ki futamról-futamra.
phpBB [media]

*Matt Damon öregedős gif* / 10


Kép
Rengeteget nézek én is szemcsés f1 felvételeket, ami gigajóság, hogy fennmaradnak, de ami ettől is fontosabb megőrizni, az akkori autók hangja. Vizuálisan a mai forma1 is tud jó lenni, ha sok év után végre nem forog az ember gyomra a halotól, meg oké, vigyázni kell ezekre a srácokra, de ami vállalhatatlan a mai forma1-ben az a brummogósfos. Totttálisan tönkrebaszták az egészet, az ember elkezdi hallgatni ezeket a régi felvételeket, és úristen...egy másik dimenzió.
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #74963 2023.11.16. 10:21

Moby írta:Rengeteget nézek én is szemcsés f1 felvételeket, ami gigajóság, hogy fennmaradnak, de ami ettől is fontosabb megőrizni, az akkori autók hangja. Vizuálisan a mai forma1 is tud jó lenni, ha sok év után végre nem forog az ember gyomra a halotól, meg oké, vigyázni kell ezekre a srácokra, de ami vállalhatatlan a mai forma1-ben az a brummogósfos. Totttálisan tönkrebaszták az egészet, az ember elkezdi hallgatni ezeket a régi felvételeket, és úristen...egy másik dimenzió.
Ha minden jól megy és kikerül az MGU-H a képletből, akkor az új motor szabályok érkezése után sokkal jobb hangot várhatunk. Persze amire egy v6-os 1,6-os motor képes. Norris vezette valamelyik nap Prost mclarenjét, és azoknak sem volt valami epikus hangjuk. (V8, V10, V12-höz képest)
phpBB [media]
Avatar
Botond

Hozzászólás #74964 2023.11.16. 10:31

DanielT írta:Te nem figyelsz:

Spider-Man 2 jelölések:

Legjobb játék
Legjobb rendezés
Legjobb narratíva
Legjobb audio design
Legjobb színészi teljesítmény
Legjobb akadálymentesítési fejleszések
Legjobb akció/kaland játék

És ha jól emlékszem van valaki a topikban, aki folyamatosan azt próbálja tolni, hogy a gigákat nem is veszik valójában, mert egy random f2p szart többen letöltenek. Szóval erre vannak az eladási adatok.

De majd szólj ha a PS3-as Spidermannal többen játszanak mint az újjal, hogy olyan jót lehessen röhögni rajta, mint a Szarfielden. Tudod a BIGGEST LAUNCH IN BETHESDA HISTORY!
Jaja, a szopókember2 az nagy díjesőre számíthat, a topikban a #74940-es komment is szólhatna erről, de abban is a valóság szerepel, ellentétben a te kommentjeiddel.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #74965 2023.11.16. 10:33

Moby írta:Rengeteget nézek én is szemcsés f1 felvételeket, ami gigajóság, hogy fennmaradnak, de ami ettől is fontosabb megőrizni, az akkori autók hangja. Vizuálisan a mai forma1 is tud jó lenni, ha sok év után végre nem forog az ember gyomra a halotól, meg oké, vigyázni kell ezekre a srácokra, de ami vállalhatatlan a mai forma1-ben az a brummogósfos. Totttálisan tönkrebaszták az egészet, az ember elkezdi hallgatni ezeket a régi felvételeket, és úristen...egy másik dimenzió.
Voltam idén a Hungaroringen és tényleg nevetséges, hogy a Porsche kupa és az F2 is ledurrogja a királykategóriát.
Másrészt viszont ez is bizonyítja hogy mennyire falig tolták ezt a technológiát, hogy a halott dínó kilokalóriákból nem hanghatás lesz, hanem hasznos munkát végez. Izgi hogy milyen irányt fognak venni a jövőben.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74966 2023.11.16. 11:13

Na tehát az MS vázolja, hogy miért kell ÖRÖKRE ÉS MÓDOSÍTHATATLANUL hozzákötni az optikai meghajtót a géphez.

A Sony megcsinálja, hogy lehessen szabadon cserélni, utólag beszerelni, csak egy netes kattintás után.

Eredmény: agyhalott xbotfalván levonják a konklúziót, hogy mekkora rohadék a Sony. :eljen: :eljen: :eljen:

foscrosoft_disc.jpg
Avatar
Moby

Hozzászólás #74967 2023.11.16. 13:45

DanielT írta:Na tehát az MS vázolja, hogy miért kell ÖRÖKRE ÉS MÓDOSÍTHATATLANUL hozzákötni az optikai meghajtót a géphez.

A Sony megcsinálja, hogy lehessen szabadon cserélni, utólag beszerelni, csak egy netes kattintás után.

Eredmény: agyhalott xbotfalván levonják a konklúziót, hogy mekkora rohadék a Sony. :eljen: :eljen: :eljen:

foscrosoft_disc.jpg
A sony ebben az időben pont ugyanúgy minden hasonló eszközzel próbálta letöérni a játékmásolásdt, miután az előző generációtr szarrátörték folyamatosan, mint az MS. Az MS azért fektetett erre akkora hangsúlyt, mert náluk a drive-it törték meg. Úgy lett a liteon a legnagyobb beszállítójuk, hogy sokáig úgy tűnt, hogy ők taláták meg a törés ellenszerét: a firware-t Sem írni, sem olvasni nem lehetett, így nem tudták módosítani sem . Majd jött valaki, aki rengeteg pénzért reverse-litográfiai eljárással "kifotóztatta"a chipből a firmware-t , illetve kitalálták hogy miként lehet kiiktatni a hardveres védelmet: konkrétan meg kellett fúrni a chipet. Lehetett kapni mindeféle fúrósablonokat, de az igazán menő hekkerek szabadkézzel, ránézésre meg tudták csinálni. Dugába dőlt minden próbálkozásuk, alig ismertem a világ ezen felén olyat, akinek ne tört gépe lett volna. De ez ma már csak történelem, és semmilyen relevanciája nincs a mai dolgokhoz. Fun fact: A ps3-ban is hozzá van kötve örökre a géphez a drive.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74968 2023.11.16. 17:41

Asszem el kell engedem Arty Ánuszát... Hiába próbálom magam újra és újra belefúrni, egyszerűen borzalmas. Minden szar benne. De minden. (Nekem legalábbis)

Ha ezt 15 óra vegignyomni a akkor Inkább teszek bele megint bele 30 órát az Odyssey - be.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74969 2023.11.16. 17:42

Moby írta:A sony ebben az időben pont ugyanúgy minden hasonló eszközzel próbálta letöérni a játékmásolásdt, miután az előző generációtr szarrátörték folyamatosan, mint az MS. Az MS azért fektetett erre akkora hangsúlyt, mert náluk a drive-it törték meg. Úgy lett a liteon a legnagyobb beszállítójuk, hogy sokáig úgy tűnt, hogy ők taláták meg a törés ellenszerét: a firware-t Sem írni, sem olvasni nem lehetett, így nem tudták módosítani sem . Majd jött valaki, aki rengeteg pénzért reverse-litográfiai eljárással "kifotóztatta"a chipből a firmware-t , illetve kitalálták hogy miként lehet kiiktatni a hardveres védelmet: konkrétan meg kellett fúrni a chipet. Lehetett kapni mindeféle fúrósablonokat, de az igazán menő hekkerek szabadkézzel, ránézésre meg tudták csinálni. Dugába dőlt minden próbálkozásuk, alig ismertem a világ ezen felén olyat, akinek ne tört gépe lett volna. De ez ma már csak történelem, és semmilyen relevanciája nincs a mai dolgokhoz. Fun fact: A ps3-ban is hozzá van kötve örökre a géphez a drive.
Én ezt tudom jól, éltem a scénát akkoriban is.
Castle82

Hozzászólás #74970 2023.11.16. 18:08

DanielT írta:Te nem figyelsz:

Spider-Man 2 jelölések:

Legjobb játék
Legjobb rendezés
Legjobb narratíva
Legjobb audio design
Legjobb színészi teljesítmény
Legjobb akadálymentesítési fejleszések
Legjobb akció/kaland játék

És ha jól emlékszem van valaki a topikban, aki folyamatosan azt próbálja tolni, hogy a gigákat nem is veszik valójában, mert egy random f2p szart többen letöltenek. Szóval erre vannak az eladási adatok.

De majd szólj ha a PS3-as Spidermannal többen játszanak mint az újjal, hogy olyan jót lehessen röhögni rajta, mint a Szarfielden. Tudod a BIGGEST LAUNCH IN BETHESDA HISTORY!


Mondjuk ahol a Wokember jelölést kapott oda simán befért volna néhány helyre az általad szapult Starfield, de egy Hogwarts mindenképp. Eleve röhej bármely kategóriájában ahol az ellenfele a Zelda/Alan Wake 2/Baldurs 3 trió. De a ritkaprimitiv fanboy szemüvegekkel a közönség valamint a szokásos Sonyfelszopkodó kritikusok be fognak neki húzni pár nevetségeset már csak azért is mert kellően Wokember lett...:) Majd tapsikolhatsz is neki hogy ez igen megérdemelt hisz egy igen eredeti nem N+1 TPS kaptafa játék született Sony módra amit egyébként technóra is begyaláz pár játék a listákban nemcsak gameplay-ben narrativában és minden egyébben, és elképesztő szinészi játék van benne nem beszélve a rendezésről és narrativáról meg az Assassins creed szintü csodás változatosságról fő és mellékfeladatok tekintetében....:)
Majd azért két szarfieldezés között 1-2 év múlva nézzél rá vajon mivel játszanak az emberek többen és mivel foglalkoznak többen miközben a pók 2-ről már csak szép emlékként könnyes szemmel vered a répát tovább a Sony logóra,mert az a cim bizony nem a Pók 2 lesz hanem az általad fikázott "Szarfield" amit ugyan úgy fog életben tartani a modding community és a játékos bázisa mint a Skyrim-et vagy a többi Bethesda cuccot miközben a Wokember 2-d már csak egy lábjegyzet lesz a Sony egyik múltbéli felhozatalában.

Vissza: “Leáldozott.hu”