A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
deep

Hozzászólás #74621 2023.10.16. 21:09

arty írta:Jah. Remélem visszaküldik a csapatokat ezekről a remazterekről inkább a game as service, multiplayer-only Last Of Us 2042-re, ha valaha megjelenik, óriási durranás lesz!

:(

Az tény, hogy sonynál legalább jön egy pókember -- csak sajnos rosszkor, most minden értelmes embernek a Robocop játékot kell támogatnia!!!!

[video]robocock.avi[/video]

legyen eszetek! :)
Sokat segítene, ha a dialógusokat nem a negyedik kerületi óvodások írták volna. :falbav:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74622 2023.10.16. 21:10

benőmenő írta:Nem akarom elkiabálni de az új Codemasterses WRC játék jól néz ki. FIFA-szerű menedzselős karrier, akik kaptak preview kódot azt mondják Dirt Rally-hoz hasonló az irányítás és rendes rally stage-ek. És nyomott áron indul, 50 euróért.
[video]https://www.youtube.com/watch?v=kLIowx3J_gU[/vido]
A pókember pedig részemről olyasmi mint a Hogwarts Legacy. 15 éve zabáltam volna, de ma már nem tud úgy lázba hozni.
A Rally elméletben tetszik, a gyarkorlatban meg nagyon unom elég gyorsan. Legutóbb is valamelyik WRC-vel próbálkoztam, de pl a navigátor hangját már ki kellett kapcsolnom, annyira idegesít. De egy demó ebből is jöhetne, annyi valszeg ki is elégítene 5 évre.

A Szopókember/Hogwarts analógiára csak annyit, hogy gyűlölöm ugye a szuperhős témát, életemben összesen max 3 Disney és 0 db Pixar rajzfilmet láttam, utálom a gyerekes, gyerekeknek való dolgokat. De sajnos a Szopók, annyira igényes cucc és annyira jó vele játszani, hogy nem kötném korhoz. ÉS! Egyébként teljesen felnőttesen van írva, a karakterek is hitelesek, tök jó na.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #74623 2023.10.16. 21:17

Moby írta:Nagyon pozitívan nyilatkozik róla mindenki, rohadtul bánt, hogy a rally mocskosul nem érdekel. Nekem kimarad (ez is).
Ha majd egyszer kiugrik a GT7 platina, a kövi autós cucc biztos ez lesz nekem. Persze még a Rally 2-t megnézem a Momo-val előtte, de egyelőre tart a lelkesedés az ERC Rally Hungary miatt (kint voltunk minden nap a srácokkal ha már itt volt a közelben).
Avatar
Moby

Hozzászólás #74624 2023.10.16. 21:22

arty írta:moby: márhogy NEKED van drivehubod "otthon" ?
fórumtapasztalatoknak, ingyenhardverért influenszerkedőknek korlátozottan hiszek. de még ha ki is próbálnám, mi lesz egy játékupdate múlva? ;) (driveclubbal/VR-al jártam ugy, hogy bizonyos perecekkel a TH base firmwaret downgradelnem kell JÓ ffb-hez.... és mivan ha elhiszem, hogy az olyan fos ffb? mivan ha holnap a forzában lesz fos az ffb? nem merem, sehogyse :( PS komp fana + xbox perec az egyetlen megoldás, ÉS ott is jöhet a szopó... GalaHU régóta nyomja, mesélt anno a kormányos topikban, az egyálom :( 2 kormány a tuti! :D :( )
Nekem nincs. Minek lenne? :D nincs ps5-öm már kurvarég. De ezt tegyük tisztába: a drivehub csak ps-hez kell(ergo csak gt7). Boxot natívan támogat a
cucc(minden bázis), xbox kompi pereccel. Mekiperec ilyen wrc kerekperec ilyen, stbstb.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74625 2023.10.17. 08:29

Röviden még a Szarfieldre visszatérve, őrületes mázlijuk van, hogy sokkot kaptak az elején az emberek/teszterek. Mármint, hogy kijött egy "MS" Bethesda játék ami nem kriminálisan szar, működésképtelen borzalom.

És emiatt jól megszórták magas pontszámokkal. Azóta, hogy elmúlt a sokk, már mást sem látok, csak olyan témákat+videókat, hogy mekkora határ szar ez a cucc, unalmas, kamu, értéktelen, érdektelen, elavult, filler szenny. És nem hörögve fikázás, hanem szépen levezetve, konkrét példákkal.

Egy példa: aktuális hír, hogy lelép a cégtől a lead quest designer. Másról sem szól a téma, hogy menjen nyugodtan, mert úgyis szarok voltak a questek: https://www.reddit.com/r/gaming/comment ... thesda_to/

A játék most Steamen 65%-on áll a user score, Metán meg 67-en.

Van egy olyan érzésem, hogy ebből nem fognak 15 évig megélni, mint a Skyrim újrakiadásokból.
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #74626 2023.10.17. 10:02

DanielT írta:Röviden még a Szarfieldre visszatérve, őrületes mázlijuk van, hogy sokkot kaptak az elején az emberek/teszterek. Mármint, hogy kijött egy "MS" Bethesda játék ami nem kriminálisan szar, működésképtelen borzalom.

És emiatt jól megszórták magas pontszámokkal. Azóta, hogy elmúlt a sokk, már mást sem látok, csak olyan témákat+videókat, hogy mekkora határ szar ez a cucc, unalmas, kamu, értéktelen, érdektelen, elavult, filler szenny. És nem hörögve fikázás, hanem szépen levezetve, konkrét példákkal.

Egy példa: aktuális hír, hogy lelép a cégtől a lead quest designer. Másról sem szól a téma, hogy menjen nyugodtan, mert úgyis szarok voltak a questek: https://www.reddit.com/r/gaming/comment ... thesda_to/

A játék most Steamen 65%-on áll a user score, Metán meg 67-en.

Van egy olyan érzésem, hogy ebből nem fognak 15 évig megélni, mint a Skyrim újrakiadásokból.
Ellenben tegnap lepörgött a Cyberpunk 2077 credits. Ez majdnem megütötte a Bethesda szintet, mármint ha valami iszonyatos buggal találkoztam. Egyébként egy mondatban is sértő őket megemlíteni. Jöhet a "takarítás", utána a phantom liberty.
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #74627 2023.10.17. 10:06

DanielT írta:Abszolút a radaron van, de egy demó kéne. Pécén szaggatós turha annyit tudok.
Plusz az ellenfelek ilyen 90-es éveket idézően csak ömlenek és állnak mint a barmok.
Avatar
Moby

Hozzászólás #74628 2023.10.17. 10:29

DanielT írta:Röviden még a Szarfieldre visszatérve, őrületes mázlijuk van, hogy sokkot kaptak az elején az emberek/teszterek. Mármint, hogy kijött egy "MS" Bethesda játék ami nem kriminálisan szar, működésképtelen borzalom.

És emiatt jól megszórták magas pontszámokkal. Azóta, hogy elmúlt a sokk, már mást sem látok, csak olyan témákat+videókat, hogy mekkora határ szar ez a cucc, unalmas, kamu, értéktelen, érdektelen, elavult, filler szenny. És nem hörögve fikázás, hanem szépen levezetve, konkrét példákkal.

Egy példa: aktuális hír, hogy lelép a cégtől a lead quest designer. Másról sem szól a téma, hogy menjen nyugodtan, mert úgyis szarok voltak a questek: https://www.reddit.com/r/gaming/comment ... thesda_to/

A játék most Steamen 65%-on áll a user score, Metán meg 67-en.

Van egy olyan érzésem, hogy ebből nem fognak 15 évig megélni, mint a Skyrim újrakiadásokból.
Nem volt tervben, hogy játszam, de elég volt látni megjelenéskor, hogy megint mit kellett a usereknek helyretenni a vakparasztok után, hogy már megnézni se akarjam.
Kép
Kép
És ezek a rémséges szarok 6 meg 8 évekig készülnek, a világ összes pénzéből. Szakmailag a videójátékkészítés és a magyar "építőipar" kb egyszinten mozog.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74629 2023.10.17. 15:51

Sony megmutatja hogyan kell a streamet is csinálni. 4K@60, rohadt jó minőség. Egy hét múlva EU-ban is.

phpBB [media]
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74630 2023.10.17. 19:24

Na végre, a Frog Detective! :eljen:

Kép
Avatar
Moby

Hozzászólás #74631 2023.10.17. 20:05

Arty baszki...én annyira röhögök ezen a kínlódáson a konzolkompatibilitással, hogy az kimondhatatlan. Nyomtam ma megint egy kis AMS2, ez egy kibaszott CSODA. CSO. DA. Az, ami a forza (meg a gt7) szeretne lenni, csak sajnos a cipője talpát se nyalja meg semelyik konzolos moslékosvödör :D Itt nem a marketinmganyagokba írták bele a gumifizikát, hanem a kódba. Nem a kamuvideókba tették a teljesítményt, hanem a gyönyörű grafika mellett is falhoz van szegezve a 144fps UWQHD-ban úgy, hogy 30 kibaszott autó van a pályán, amiből 29 AI. De nem az forzaféle agyhalott barom, hanem az, amelyik versenyzik. És közben olyan vezetési élmény, olyan force feedback, olyan versenyélmény van, hogy sírsz közben. Ezek a kutyaütő szardarabok forza15-re nem fogják megkarcolni ezt a szintet. Sajnos videón átadhatatlan az élmény...
phpBB [media]
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #74632 2023.10.17. 20:26

Moby írta:Arty baszki...én annyira röhögök ezen a kínlódáson a konzolkompatibilitással, hogy az kimondhatatlan. Nyomtam ma megint egy kis AMS2, ez egy kibaszott CSODA. CSO. DA. Az, ami a forza (meg a gt7) szeretne lenni, csak sajnos a cipője talpát se nyalja meg semelyik konzolos moslékosvödör :D Itt nem a marketinmganyagokba írták bele a gumifizikát, hanem a kódba. Nem a kamuvideókba tették a teljesítményt, hanem a gyönyörű grafika mellett is falhoz van szegezve a 144fps UWQHD-ban úgy, hogy 30 kibaszott autó van a pályán, amiből 29 AI. De nem az forzaféle agyhalott barom, hanem az, amelyik versenyzik. És közben olyan vezetési élmény, olyan force feedback, olyan versenyélmény van, hogy sírsz közben. Ezek a kutyaütő szardarabok forza15-re nem fogják megkarcolni ezt a szintet. Sajnos videón átadhatatlan az élmény...
https://www.youtube.com/watch?v=ayN7kIOvoIM
Mondjuk az új Forzával nem tetted túl magasra a lécet. :idiota:
phpBB [media]
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74633 2023.10.17. 20:40

Moby írta:Arty baszki...én annyira röhögök ezen a kínlódáson a konzolkompatibilitással, hogy az kimondhatatlan. Nyomtam ma megint egy kis AMS2, ez egy kibaszott CSODA. CSO. DA. Az, ami a forza (meg a gt7) szeretne lenni, csak sajnos a cipője talpát se nyalja meg semelyik konzolos moslékosvödör :D Itt nem a marketinmganyagokba írták bele a gumifizikát, hanem a kódba. Nem a kamuvideókba tették a teljesítményt, hanem a gyönyörű grafika mellett is falhoz van szegezve a 144fps UWQHD-ban úgy, hogy 30 kibaszott autó van a pályán, amiből 29 AI. De nem az forzaféle agyhalott barom, hanem az, amelyik versenyzik. És közben olyan vezetési élmény, olyan force feedback, olyan versenyélmény van, hogy sírsz közben. Ezek a kutyaütő szardarabok forza15-re nem fogják megkarcolni ezt a szintet. Sajnos videón átadhatatlan az élmény...
[video]https://www.youtube.com/watch?v=ayN7kIOvoIM[/ideo]
Más a fókusz azért eléggé. Ez a játék se a Forzát se a GT-t nem tudja helyettesíteni, akármilyen jó benne a fizika. Ilyen tekintetben mi változott az elmúlt 20 évben? Volt a GT Forza és a jobb fizikás garázsszimek és most pontosan ez a helyzet amennyire én látom.
Avatar
Moby

Hozzászólás #74634 2023.10.17. 20:44

DanielT írta:Más a fókusz azért eléggé. Ez a játék se a Forzát se a GT-t nem tudja helyettesíteni, akármilyen jó benne a fizika. Ilyen tekintetben mi változott az elmúlt 20 évben? Volt a GT Forza és a jobb fizikás garázsszimek és most pontosan ez a helyzet amennyire én látom.
Annyiban más, hogy ebben nincs 1.4-es Honda Jazz, meg az ilyen ilyen balfaszságok, hanem - mint ahogy az autóversenyeken lenni szokott - versenyautók. Abból viszont meglehetősen széles a skála. Annyit mindenképp változott a helyzet az elmúlt húsz év alatt, hogy a garázsszimek már nem úgy néznek ki, mint a lefosott kilóméterkő, hanem úgy tudnak jól működni, hogy gecijól is néznek ki közben, és elérhetővé vált hozzá a "versenytechnika" bárki számára.
Avatar
Moby

Hozzászólás #74635 2023.10.17. 21:18

benőmenő írta:Mondjuk az új Forzával nem tetted túl magasra a lécet. :idiota: [/video]

Ma jött update a moslékhoz. Azt sajnos nem sikerült a magasan képzett turn10 szakembereknek megoldani, hogy ne fordítson shadert minden indulásnál. Beszarás bazdmeg. Tényleg full építőipar. Ráengedték az összes románcigány kamubádogost a világra.
Avatar
Botond

Hozzászólás #74636 2023.10.18. 08:25

Moby írta:Nem volt tervben, hogy játszam, de elég volt látni megjelenéskor, hogy megint mit kellett a usereknek helyretenni a vakparasztok után, hogy már megnézni se akarjam.
[img]https://staticdelivery.nexusmods.com/mods/4187/images/323/323-1693623195-52131685
És ezek a rémséges szarok 6 meg 8 évekig készülnek, a világ összes pénzéből. Szakmailag a videójátékkészítés és a magyar "építőipar" kb egyszinten mozog.
Mint minden rendes AMD tulajnál, eddig ment a csodadriver várás az FM8 kapcsán is, mert ugye az nvidia már 3 driverrel ezelőtt tudott adni FM8 profilt, de mivel amd vashoz a tegnapi napig nem tudott hozzáérni az FM8 nyilván :banplz: , ezért az amd driverbe csak tegnap került be az FM8 profil. Ez az árnyékoló fordítást talán nem küszöböli ki, de talán pár CTDvel kevesebb lehet.
23.10.2 driver notes

Még a starfield csodadriverének a hajnala is felvirradhat!
Avatar
Moby

Hozzászólás #74637 2023.10.18. 13:38

Botond írta:Mint minden rendes AMD tulajnál, eddig ment a csodadriver várás az FM8 kapcsán is, mert ugye az nvidia már 3 driverrel ezelőtt tudott adni FM8 profilt, de mivel amd vashoz a tegnapi napig nem tudott hozzáérni az FM8 nyilván :banplz: , ezért az amd driverbe csak tegnap került be az FM8 profil. Ez az árnyékoló fordítást talán nem küszöböli ki, de talán pár CTDvel kevesebb lehet.
23.10.2 driver notes

Még a starfield csodadriverének a hajnala is felvirradhat!
Én már töröltem. Ennyi nekem elég volt. Kétszer újrahúztam a windowst, hogy menjen ez a retek, de nem tudott elni a lehetőséggel. Szarból csak szarvárat...
Avatar
arty

Hozzászólás #74638 2023.10.18. 18:16

Moby írta:Nekem nincs. Minek lenne? :D nincs ps5-öm már kurvarég. De ezt tegyük tisztába: a drivehub csak ps-hez kell(ergo csak gt7). Boxot natívan támogat a
cucc(minden bázis), xbox kompi pereccel. Mekiperec ilyen wrc kerekperec ilyen, stbstb.
mert van minden szarod, mindig :)
Azé' nem megy minden bázis boxon ahogy nézem, de nagyrészük igen. Viszont az elmult években szinte minden ótókát péesre vettem, mert az odavaló kormány bázisom jobb és nem akartam szerelgetni :)
WRC, F1, GT, ... meg a másodvonal. Szal ha MÉGIS lenne némi kompatibilitási malőr, akkor sakkmatt. Ezért is néztem péeses alapot - legrosszabb esetben a boxos játékokat nyomnám pécén (ez közben persze fm8-al kiderült, hogy csak álom).
+új WRC már unreal engine, talán az F1-et is átrakják majd arra, lehet ezek is szopók lesznek pöcén....

pedig amúgy ezzel a bundléval indulva ki lehetne hozni a minimál szettet 560 ezerből... vicces, hogy ennek ~örülnöm kéne :D (kerekperec, gtperec, váltó, kézifék, QR1 szett (ez lehet kifutott? most nincs is))
aztán persze az állványom is csere, mer a DD eltépné... MINDEN a fana/dd ellen szól... :)
miközben sokéve, amikor mentem egy DD-vel, megfogadtam h egyszer lesz ilyenem itthon is, nagyon más világ, totál valós érzet a fogaskerekes-szíjas éra játékszerei után :)

AMS2 - jójó, de a karrier! ;) amiért hosszabb távon játszanám!!! az nincs.... gondolom?
Avatar
arty

Hozzászólás #74639 2023.10.18. 18:27

benőmenő írta:Mondjuk az új Forzával nem tetted túl magasra a lécet. :idiota:
forza6évlófaszjáték.avi
Tragédia. Ez a szinglit is kicsit szétbarmolja, de a multit totál kinyírja.
Mármint, ha valaki nem tölt ezerórát a forzában.... a komoly versenyzőknek nyilván mindenre van/lesz 10 maxolt kocsija.... anno a battlefieldet is szétbaszták az ERPÉGÉELEMMEL, most az ótókák vannak soron.
Jöhetnének már a lootboxok is forzába, ahol maxolt viper-t lehetne nyerni!

Hálistennek a PSN jár le pár hét mulva, nem a gold.... :(
Avatar
arty

Hozzászólás #74640 2023.10.18. 18:33

Nemrég csaptam le vaterán, teszteletlen volt a drága, megjött és.... hát, nem tökéletes, de működik!

Fiók-HDDVD* olvasó az X360-hoz !!!

hdhdhdhhder43587.jpg

Spoiler
kell a tartalék, hogy kitartson a fullos demenciámig! az eject gomb nem százas, de erősebben megnyomva csak ki/beadja a korongot.
Avatar
Moby

Hozzászólás #74641 2023.10.18. 18:46

arty írta:mert van minden szarod, mindig :)
Azé' nem megy minden bázis boxon ahogy nézem, de nagyrészük igen. Viszont az elmult években szinte minden ótókát péesre vettem, mert az odavaló kormány bázisom jobb és nem akartam szerelgetni :)
WRC, F1, GT, ... meg a másodvonal. Szal ha MÉGIS lenne némi kompatibilitási malőr, akkor sakkmatt. Ezért is néztem péeses alapot - legrosszabb esetben a boxos játékokat nyomnám pécén (ez közben persze fm8-al kiderült, hogy csak álom).
+új WRC már unreal engine, talán az F1-et is átrakják majd arra, lehet ezek is szopók lesznek pöcén....

pedig amúgy ezzel a bundléval indulva ki lehetne hozni a minimál szettet 560 ezerből... vicces, hogy ennek ~örülnöm kéne :D (kerekperec, gtperec, váltó, kézifék, QR1 szett (ez lehet kifutott? most nincs is))
aztán persze az állványom is csere, mer a DD eltépné... MINDEN a fana/dd ellen szól... :)
miközben sokéve, amikor mentem egy DD-vel, megfogadtam h egyszer lesz ilyenem itthon is, nagyon más világ, totál valós érzet a fogaskerekes-szíjas éra játékszerei után :)

AMS2 - jójó, de a karrier! ;) amiért hosszabb távon játszanám!!! az nincs.... gondolom?
ACC is UE4 és kurvajó pécén. Pontosan az csak ott jó :D Rennsport UE5, és a bétázók szerint kuvrajó pécén. Mondjuk máshova nem is lesz.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74642 2023.10.18. 19:56

arty írta:Nemrég csaptam le vaterán, teszteletlen volt a drága, megjött és.... hát, nem tökéletes, de működik!

Fiók-HDDVD* olvasó az X360-hoz !!!

hdhdhdhhder43587.jpg

Spoiler
kell a tartalék, hogy kitartson a fullos demenciámig! az eject gomb nem százas, de erősebben megnyomva csak ki/beadja a korongot.
Mondd szépen utánam: "kli-ni-ka-i el-me-be-teg va-gyok". :banplz:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #74643 2023.10.18. 21:11

arty írta:Nemrég csaptam le vaterán, teszteletlen volt a drága, megjött és.... hát, nem tökéletes, de működik!
Fiók-HDDVD* olvasó az X360-hoz !!!
Jól fog mutatni a Laserdisc és a CED lejátszók mellett! :banplz:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74644 2023.10.18. 22:07

Rohadt Konami... semmi javítás a full alap PS1 verzión. Egy seggbuta emuláció.

phpBB [media]
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #74645 2023.10.19. 08:16

DanielT írta:Rohadt Konami... semmi javítás a full alap PS1 verzión. Egy seggbuta emuláció.
Szerencsére ott a retropie.
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #74646 2023.10.19. 08:19

arty írta:Nemrég csaptam le vaterán, teszteletlen volt a drága, megjött és.... hát, nem tökéletes, de működik!

Fiók-HDDVD* olvasó az X360-hoz !!!
Spoiler
kell a tartalék, hogy kitartson a fullos demenciámig! az eject gomb nem százas, de erősebben megnyomva csak ki/beadja a korongot.
Csak kérdéseim vannak. :D Mennyi filmed van rá, és mikor halt el végleg ez a formátum?
Avatar
Botond

Hozzászólás #74647 2023.10.19. 11:59

Holnap jön a hónap legnagyobb durranása, a Mario Bros. Wonder, ami 93as metán áll!
Avatar
arty

Hozzászólás #74648 2023.10.19. 12:00

DanielT írta:Mondd szépen utánam: "kli-ni-ka-i el-me-be-teg va-gyok". :banplz:
Van baj, DE ez itt csak a gyűjtő-szenvedély-betegség megtestesülése :P

benőmenő írta:Jól fog mutatni a Laserdisc és a CED lejátszók mellett! :banplz:
akartam egy db lézerlemezt, volt is egy "nyert" licitem ebayen egy japó Titanicra... de átvertek :( (gondolom alábecsülte a posta árát az eladó) - lejátszó az reménytelen, nyilván kéne, pláne egy olyan Sega MegaDrive-al egybeépített :D De ilyesmire egyösszegben nincs pár millám.

TasManXT írta:Csak kérdéseim vannak. :D Mennyi filmed van rá, és mikor halt el végleg ez a formátum?
pár évvel a BD megjelenése után földbeálltak. MS csak ellenségeskedésből tolta ezt a hddvd meghajtó dolgot, a sony féle bluray ellenében... és voltak előnyei a bd-vel szemben, a kisebb kapacitás és a FŐLEG a gyengébb másolásvédelem végül a 20th Cent. Foxot ellenük fordította és így lassan kihaltak (többi kiadó támogatta mindkét formátumot).

amúgy jó, hogy csak egy maradt, de végül ez se mentette meg a fizikai film-hordozókat, a netflix megölt mindent. dvd korszakban voltam komolyabb gyűjtő (az akkori fizumhoz képest, pláne), de a végére besértődtem h a studiok folyamatosan a jogkövetőket basztatják (elnyomhatatlan ne lopj reklám?!?! NEKEM? AZ EREDETI LEMEZEMEN?!), a bluray luxusárazása sem ment le a torkomon és visszamentem kalózba (egy film nem lehet luxustermék, az egy kommersz, filléres, eldobható "élmény"/aka korong, abszurd volt az elgondolás szvsz).

aztán a hddvd csak poénból jött, jópofa történelmi tény, h x360on a mai napig létezik a fapad lejátszó, a régi BLADE-s felületével :) filmet még nem néztem meg így, a végtelen bakancslisták átka ;)
Avatar
arty

Hozzászólás #74649 2023.10.19. 12:02

Botond írta:Holnap jön a hónap legnagyobb durranása, a Mario Bros. Wonder, ami 93as metán áll!
:D merész kijelentés, itt a korosabb játékosok körében ALIGHA ez a hónap címe... azt ugyebár hó elején a Mirage már elvitte :D (de csak mert a Robocop novemberi!)

persze jó a mario, ha '90 októbere lenne, biztosan egyet is értenék ;) (SMW megjelenés, azért ott és akkor öltem volna... így ellenben még csak hallani se hallottam róla, a c64em mögé görnyedve :( )
Avatar
arty

Hozzászólás #74650 2023.10.19. 13:18

deep írta:Sokat segítene, ha a dialógusokat nem a negyedik kerületi óvodások írták volna. :falbav:
Akkor te lehet nem Robocop(=akció) játékot keresel ;)
Valszeg nálam az AC Mirage letette a földre a lécet, olyan semmirőlszólóak a dialógok, hogy tegnap elkezdtem elnyomni őket (utolsó 1-2 órában vagyok) és azt vettem észre, hogy ez SEMENNYIT nem csökkentette az élményt.... sőt :( (azér nagyjából átfutom amit mondanak, szerencsére soronként lehet léptetni a gombal a beszélgetést, legjobb rendszer!)

Érzésre amúgy ezeket inkább AI generálja, annyira generic fos minden szótekervény (AC-ban azé látványosan az arab kifejezésekkel próbáltak erősíteni, ami akár illhet is a Bagdadi feelinghez, bá rnekem már ez is inkább csak erőltetett volt), semmint négyévesek. Én ezt betudom annak, hogy lassan 40 éve kapom a pofámba ezeket, nehéz újat mutatni, pláne tizensokórában... vs. youtube shorts(boomertiktok)-on rohasztott agyam elvárásai(=instantélmény).

Mindenesetre AQUA-ban 17k a ps5 verza, én megtámogatom őket november másodikán a vásárlásommal (xboxostól óvok mindenkit, a devek Terminator játéka is brutálisan mostoha elbánásban részesült, az XSX így év késéssel kapott enhancementeket (vs pc/ps), valszeg az eladások arányában prióznak).

Lassan szeretnék havi egy friss játékra visszajönni, ez reálisan akkor menne, ha CSAK azt az egyet "kéne" pörgetni a hónapban :)
Avatar
Moby

Hozzászólás #74651 2023.10.19. 13:35

arty írta:Lassan szeretnék havi egy friss játékra visszajönni, ez reálisan akkor menne, ha CSAK azt az egyet "kéne" pörgetni a hónapban :)
Ilyen témában vállalom a tanácsadást. Én elértem, és tartom az álomszintet: havi nulla. :banplz:

/az utolsó játék amit vettem a remnant2 volt, amit soha nem indítottam el, illetve akkoriban nyáron még vettem egy vr játékot, amit szintén nem indítottam el soha. Valahol ott ért véget nekem ez az egész.
Avatar
Botond

Hozzászólás #74652 2023.10.19. 14:22

arty írta::D merész kijelentés, itt a korosabb játékosok körében ALIGHA ez a hónap címe... azt ugyebár hó elején a Mirage már elvitte :D (de csak mert a Robocop novemberi!)

persze jó a mario, ha '90 októbere lenne, biztosan egyet is értenék ;) (SMW megjelenés, azért ott és akkor öltem volna... így ellenben még csak hallani se hallottam róla, a c64em mögé görnyedve :( )
Nanana! Ha az ms játékok egyetlen objektív és fontos mértékegysége a metacritic szám, akkor a többi játéknál is így van. A hónapban ez a legnagyobb metás új kiadás, szóval a topik közös értékrendje alapján megkérdőjelezhetetlenül ez a hónap játéka!
Avatar
arty

Hozzászólás #74653 2023.10.19. 15:27

Botond írta:Nanana! Ha az ms játékok egyetlen objektív és fontos mértékegysége a metacritic szám, akkor a többi játéknál is így van. A hónapban ez a legnagyobb metás új kiadás, szóval a topik közös értékrendje alapján megkérdőjelezhetetlenül ez a hónap játéka!
dehát annak juzerszkórja sincs :P
és ha lenne is, azt lehet szűrni, kiégett negyven pluszosok értékelésére? :D naugye.

Moby írta:Ilyen témában vállalom a tanácsadást. Én elértem, és tartom az álomszintet: havi nulla. :banplz:
/az utolsó játék amit vettem a remnant2 volt, amit soha nem indítottam el, illetve akkoriban nyáron még vettem egy vr játékot, amit szintén nem indítottam el soha. Valahol ott ért véget nekem ez az egész.
én évek óta szerintem nullán vagyok, pont ez a bajom :) mindent retrózok, mer "elavul" mire odaérek.... ezt emelném 1db játékra, ami kurrens éppen :D
Október -> AC Mirage
November -> Robocop*
December -> talán a pók2 ?? azabajom, h túl friss a pók1 élmény, ráadásul a platinka miatt kicsit túltoltam és eléggé megcsömörlöttem. de ahogy nézem a videokat.... hátazé', bírnám a saját képernyőmön :)

amúgy nem féltelek, vissza fogsz te még térni játszoGATni ;)

*amúgy ezt és a Terminatort is lengyel sámánok heggesztik/tették, meglátjuk lesz-e belőlük cdproject :D
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #74654 2023.10.19. 17:40

arty írta:pár évvel a BD megjelenése után földbeálltak. MS csak ellenségeskedésből tolta ezt a hddvd meghajtó dolgot, a sony féle bluray ellenében... és voltak előnyei a bd-vel szemben, a kisebb kapacitás és a FŐLEG a gyengébb másolásvédelem végül a 20th Cent. Foxot ellenük fordította és így lassan kihaltak (többi kiadó támogatta mindkét formátumot).

amúgy jó, hogy csak egy maradt, de végül ez se mentette meg a fizikai film-hordozókat, a netflix megölt mindent. dvd korszakban voltam komolyabb gyűjtő (az akkori fizumhoz képest, pláne), de a végére besértődtem h a studiok folyamatosan a jogkövetőket basztatják (elnyomhatatlan ne lopj reklám?!?! NEKEM? AZ EREDETI LEMEZEMEN?!), a bluray luxusárazása sem ment le a torkomon és visszamentem kalózba (egy film nem lehet luxustermék, az egy kommersz, filléres, eldobható "élmény"/aka korong, abszurd volt az elgondolás szvsz).

aztán a hddvd csak poénból jött, jópofa történelmi tény, h x360on a mai napig létezik a fapad lejátszó, a régi BLADE-s felületével :) filmet még nem néztem meg így, a végtelen bakancslisták átka ;)
Ne is mondd, még mindig totál ideg vagyok, amikor a frissen kibontott bármilyen random gyűjtői kiadást beragod a meghajtóba, és fogad a mindenféle figyelmeztetés, hogy mekkora geci vagy, hogy ha ezt másolod. Közben ugye a kalóz verziókon ez nincs, szóval őket nem érinti. Plusz nálam tervbe volt a blu-ray elején, hogy minden dvd-t lecserélek, pár darabig jutottam, aztán inkább ráhagytam. Most meg ugye ott a 4k, amiben meg totál átbaszás az, hogy nem is mindegyik igazi 4k. A film gyűjtésnek leáldozott. A mozikban szar a minőség, torrenten meg olyan minőségben szeded ahogy akarod.
Avatar
Botond

Hozzászólás #74655 2023.10.19. 18:03

TasManXT írta:Ne is mondd, még mindig totál ideg vagyok, amikor a frissen kibontott bármilyen random gyűjtői kiadást beragod a meghajtóba, és fogad a mindenféle figyelmeztetés, hogy mekkora geci vagy, hogy ha ezt másolod. Közben ugye a kalóz verziókon ez nincs, szóval őket nem érinti. Plusz nálam tervbe volt a blu-ray elején, hogy minden dvd-t lecserélek, pár darabig jutottam, aztán inkább ráhagytam. Most meg ugye ott a 4k, amiben meg totál átbaszás az, hogy nem is mindegyik igazi 4k. A film gyűjtésnek leáldozott. A mozikban szar a minőség, torrenten meg olyan minőségben szeded ahogy akarod.
Apple storeból halmoztam fel komolyabb film mennyiséget, mert ott szinte minden 4K, de legalábbis a legjobb elérhető felbontás/minőség, csak ott meg van ilyen trükk, hogy két évig van meg a szinkron utána simán eltűnhet, felirat ugyanez.
Mondjuk csak olyasmit vettem, ami eredetileg angol, szóval nem zavar, és volt is már ahol eltűnt a szinkron és a magyar felirat.
Azért szeretem, mert lemez cipelése nélkül ott vannak mindig akárhol is velem, telefon, tablet, tv-k itthon vagy szüleimnél, de volt már, hogy szállodai tv-n néztem vmit.

Karácsonykor szoktam venni pár 999forintos cuccot, amit néha újra szoktam nézni, ilyen háttérzajnak, de 2-3 stream előfizetés mellett már erről is leszokóban vagyok, nincs nekem ennyi időm.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74656 2023.10.19. 21:03

arty írta:Akkor te lehet nem Robocop(=akció) játékot keresel ;)
Valszeg nálam az AC Mirage letette a földre a lécet
Ezt azért el kellett olvasnom párszor, hogy elhigyjem, hogy rákúsztál az Ánuszmirázsra day1! Miért? Honnan? Hányszor? Mire vetted? Csak kérdéseim vannak...

Félreértés ne essék, én is tervezem nyomni, de ez most lesokkolt.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #74657 2023.10.20. 00:58

Botond írta:Apple storeból halmoztam fel komolyabb film mennyiséget, mert ott szinte minden 4K, de legalábbis a legjobb elérhető felbontás/minőség, csak ott meg van ilyen trükk, hogy két évig van meg a szinkron utána simán eltűnhet, felirat ugyanez.
Mondjuk csak olyasmit vettem, ami eredetileg angol, szóval nem zavar, és volt is már ahol eltűnt a szinkron és a magyar felirat.
Azért szeretem, mert lemez cipelése nélkül ott vannak mindig akárhol is velem, telefon, tablet, tv-k itthon vagy szüleimnél, de volt már, hogy szállodai tv-n néztem vmit.

Karácsonykor szoktam venni pár 999forintos cuccot, amit néha újra szoktam nézni, ilyen háttérzajnak, de 2-3 stream előfizetés mellett már erről is leszokóban vagyok, nincs nekem ennyi időm.
Én csak a Star Wars 1-6-ot vettem náluk, talán 60 forintért összesen, de helyettük a despecialized verziókat néztük, azok nem kaphatók.

Blu-rayeim vannak, de tényleg kiirtották értelmét minden gyűjtésnek a pár évente megjelenő most aztán ez még jobb verziókkal, és eközben szinte mind másért nem elég jó. Nincs definitív verzió, de ha mégis, lesz helyette 2 éven belül definitívebb, vedd meg azt is teljes áron. Van baj a játékiparral, de ott elkényeztetnek ehhez képest. Digitálisan meg nem is látom, van-e értelme vásárolni. A streamimg szolgáltatások a random kikerülő filmekkel és sorozatokkal bekaphatják, a Prime-ot fizetem, mert filléres (890 Ft/hó), adnak hozzá rendre játékokat, és anyám azt tudja kezelni, jobban megéri, mint vesződni neki bármivel, pláne ha egy hónapig nem is tudok neki személyesen segíteni bármiben.

Kis kijelzőn amúgy nekem derogálna ezeket nézni, és eddig 4 csillad superior szállodában is kisebb készüléket találtam, mint az itthoni 55"-os bélyeg-OLED-em. Lakosztályban talán lehet nagyobb.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zóanagyvarázsló 2023.10.20. 01:00-kor.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #74658 2023.10.20. 00:59

DanielT írta:Ezt azért el kellett olvasnom párszor, hogy elhigyjem, hogy rákúsztál az Ánuszmirázsra day1! Miért? Honnan? Hányszor? Mire vetted? Csak kérdéseim vannak...

Félreértés ne essék, én is tervezem nyomni, de ez most lesokkolt.
A HD-DVD legalább poén, de a Mirázs viccnek durva lenne.
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #74659 2023.10.20. 07:50

Zóanagyvarázsló írta:Én csak a Star Wars 1-6-ot vettem náluk, talán 60 forintért összesen, de helyettük a despecialized verziókat néztük, azok nem kaphatók.

Blu-rayeim vannak, de tényleg kiirtották értelmét minden gyűjtésnek a pár évente megjelenő most aztán ez még jobb verziókkal, és eközben szinte mind másért nem elég jó. Nincs definitív verzió, de ha mégis, lesz helyette 2 éven belül definitívebb, vedd meg azt is teljes áron. Van baj a játékiparral, de ott elkényeztetnek ehhez képest. Digitálisan meg nem is látom, van-e értelme vásárolni. A streamimg szolgáltatások a random kikerülő filmekkel és sorozatokkal bekaphatják, a Prime-ot fizetem, mert filléres (890 Ft/hó), adnak hozzá rendre játékokat, és anyám azt tudja kezelni, jobban megéri, mint vesződni neki bármivel, pláne ha egy hónapig nem is tudok neki személyesen segíteni bármiben.

Kis kijelzőn amúgy nekem derogálna ezeket nézni, és eddig 4 csillad superior szállodában is kisebb készüléket találtam, mint az itthoni 55"-os bélyeg-OLED-em. Lakosztályban talán lehet nagyobb.
Project 4k dolgok megvannak star warsból? Azok nagyon nagyon jóak.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #74660 2023.10.20. 07:53

arty írta:Október -> AC Mirage
Őszintén csodálom, hogy létezik ember akit nem riasztott el az a borzasztó zenés reklám a játéktól.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #74661 2023.10.20. 15:26

TasManXT írta:Project 4k dolgok megvannak star warsból? Azok nagyon nagyon jóak.
Nincs, amikor utoljára újranéztem és egyúttal KotOR-rajongó húgommal először megnézettem, akkor szerintem még nem volt.
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #74662 2023.10.20. 18:15

Zóanagyvarázsló írta:Nincs, amikor utoljára újranéztem és egyúttal KotOR-rajongó húgommal először megnézettem, akkor szerintem még nem volt.
https://www.thestarwarstrilogy.com/project-4k77/
Tökéletes minőségben, "videótékában" fent van magyar verzióban a projet 4k77 és a 4k83. 4k80 béta verzióban van jelenleg, de angolul már elérhető a fórumon a fenti llinken megtalálod. Van DNR és non DNR változat, de minőség tekintetében brutál.
Blu-ray:
Kép
Project 4k77:
Kép
Avatar
Moby

Hozzászólás #74663 2023.10.20. 21:12

phpBB [media]
Avatar
Kandurex

Hozzászólás #74664 2023.10.21. 00:30

Atyaisten! Ez a Spider Man 2 egy döbbenet minőségi szintet képvisel, ez az egész hangulat, harc, grafika….agyam eldobom.
Avatar
neoreg

Hozzászólás #74665 2023.10.21. 01:09

Kandurex írta:Atyaisten! Ez a Spider Man 2 egy döbbenet minőségi szintet képvisel, ez az egész hangulat, harc, grafika….agyam eldobom.
Save szerint 43%-nál járok, de ez eddig nem több számomra egy tisztességes iparosmunkánál. A harcrendszerbe behozott extra dolgok nem igen tetszenek. Látványban nem igazán érzékelek lényegi előrelépést, ellenben performance módban érzésre egész sokszor bezuhan 60 alá az fps (de lehet a DF majd rám cáfol). És aki kitalálta, hogy a mellékactivityket már nem jelzi a térkép, hanem meg kell keresni őket, annak jár a faszkorbács, mert ez másra nem jó, csak hogy mesterségesen elnyújtsa a játékidőt.
Avatar
Botond

Hozzászólás #74666 2023.10.21. 08:22

Hála égnek az Alan wake2 elhozta azoknak az időknek a végét, amikor egy játékban a 3060asokon 720pről kellett 4k-ra upscalelni a 60 frém géminghez!

Most már 3070es (vagy 6700xt, ha fsr) kell, hogy 540p-ről lehessen 1080p-re upscalelni! Hurrá, nincs többe kamu 4K 720pről!

Első 1 percben fejti ki, utána már nem is néztem tovább én sem a lenti videót, ennyi mára elég volt az internetből.

phpBB [media]
Avatar
Kandurex

Hozzászólás #74667 2023.10.21. 10:16

neoreg írta:Save szerint 43%-nál járok, de ez eddig nem több számomra egy tisztességes iparosmunkánál. A harcrendszerbe behozott extra dolgok nem igen tetszenek. Látványban nem igazán érzékelek lényegi előrelépést, ellenben performance módban érzésre egész sokszor bezuhan 60 alá az fps (de lehet a DF majd rám cáfol). És aki kitalálta, hogy a mellékactivityket már nem jelzi a térkép, hanem meg kell keresni őket, annak jár a faszkorbács, mert ez másra nem jó, csak hogy mesterségesen elnyújtsa a játékidőt.
de jó lenne, ha ez lenne a tisztes iparos munka jelzője, de nem így van, ez world class szint manapság
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74668 2023.10.21. 11:15

neoreg írta:Save szerint 43%-nál járok, de ez eddig nem több számomra egy tisztességes iparosmunkánál. A harcrendszerbe behozott extra dolgok nem igen tetszenek. Látványban nem igazán érzékelek lényegi előrelépést, ellenben performance módban érzésre egész sokszor bezuhan 60 alá az fps (de lehet a DF majd rám cáfol). És aki kitalálta, hogy a mellékactivityket már nem jelzi a térkép, hanem meg kell keresni őket, annak jár a faszkorbács, mert ez másra nem jó, csak hogy mesterségesen elnyújtsa a játékidőt.
A mellék küdi nem jelzés borzalmasan hangzik, kíváncsi vagyok a gyakorlatban ez mit jelent.

Ellenben ha ez tisztességes iparosmunka, akkor mondj még kettőt az idei évből ami ugyanez a kategória, hogy el tudjuk helyezni. És utána mondj olyat ami jobb, igényesebb, csiszoltabb, stb.

Szerintem inkább arról lehet szó, ami engem is zavar az elmúlt legalább 10 évben: a folytatások nem különböznek eléggé. Teljesen érthető okokból nem dobják ki a meglévő, működő dolgokat, hisz egyrészt rohadt sok meló bármit megcsinálni, másrészt meg rohadt ritka, hogy valami működik, ezért megbecsülik. De hát lehet azt mondani, hogy ezért sorszámozott folytatás és nem új IP.... szal tudni kell helyén kezelni az elvárásokat.
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #74669 2023.10.21. 12:58

Kép
Hát a berendezés újra lett indítva, de nem oldotta meg a problémát, mindenféle alkalmazás javítás és egyéb funkció után is ezt adta. Majd újra kellett kezdeni egészet. Igazi minőségi pc élmény. Steamen, epicen , uplayen soha nem láttam ilyet.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #74670 2023.10.21. 13:28

TasManXT írta:https://www.thestarwarstrilogy.com/project-4k77/
Tökéletes minőségben, "videótékában" fent van magyar verzióban a projet 4k77 és a 4k83. 4k80 béta verzióban van jelenleg, de angolul már elérhető a fórumon a fenti llinken megtalálod. Van DNR és non DNR változat, de minőség tekintetében brutál.
Blu-ray:
Kép
Project 4k77:
Kép
Legközelebb szerintem így nézem.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #74671 2023.10.21. 13:32

DanielT írta:A mellék küdi nem jelzés borzalmasan hangzik, kíváncsi vagyok a gyakorlatban ez mit jelent.

Ellenben ha ez tisztességes iparosmunka, akkor mondj még kettőt az idei évből ami ugyanez a kategória, hogy el tudjuk helyezni. És utána mondj olyat ami jobb, igényesebb, csiszoltabb, stb.

Szerintem inkább arról lehet szó, ami engem is zavar az elmúlt legalább 10 évben: a folytatások nem különböznek eléggé. Teljesen érthető okokból nem dobják ki a meglévő, működő dolgokat, hisz egyrészt rohadt sok meló bármit megcsinálni, másrészt meg rohadt ritka, hogy valami működik, ezért megbecsülik. De hát lehet azt mondani, hogy ezért sorszámozott folytatás és nem új IP.... szal tudni kell helyén kezelni az elvárásokat.
Ami csiszolt és technológiailag pöpec az nem lehet iparosmunka? Mert ezeket leszámítva nyilván könnyebben lehet dobálózni nevekkel.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74672 2023.10.21. 13:36

Zóanagyvarázsló írta:Ami csiszolt és technológiailag pöpec az nem lehet iparosmunka? Mert ezeket leszámítva nyilván könnyebben lehet dobálózni nevekkel.
De lehet. Na akkor most definiáld mit jelent az iparosmunka, különösen ebben a játék kontextusban! :idiota:

És kérek szintén két példát mellé, hogy megértsem. :nezze:
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #74673 2023.10.21. 13:48


Nagyon jó kis bázis és gyár epitgetős játék. A satisctactory és a surviving mars keveréke. A demót nézzétek meg ha tetszik a stílus .
Avatar
Moby

Hozzászólás #74674 2023.10.21. 14:05

DanielT írta:A mellék küdi nem jelzés borzalmasan hangzik, kíváncsi vagyok a gyakorlatban ez mit jelent.

Ellenben ha ez tisztességes iparosmunka, akkor mondj még kettőt az idei évből ami ugyanez a kategória, hogy el tudjuk helyezni. És utána mondj olyat ami jobb, igényesebb, csiszoltabb, stb.

Szerintem inkább arról lehet szó, ami engem is zavar az elmúlt legalább 10 évben: a folytatások nem különböznek eléggé. Teljesen érthető okokból nem dobják ki a meglévő, működő dolgokat, hisz egyrészt rohadt sok meló bármit megcsinálni, másrészt meg rohadt ritka, hogy valami működik, ezért megbecsülik. De hát lehet azt mondani, hogy ezért sorszámozott folytatás és nem új IP.... szal tudni kell helyén kezelni az elvárásokat.
Nincs az a működés, amit túl tolva ne lenne szar, és onnan már gecimindegy, hogy valaha működő volt. Na ez a pókszar tipikus példája ennek. Az első részt imádtam, de a niggeres verza végigtolásához már két év kellett. Vagy ott a godofwar, vagy tonképp bármi, ami ma mainstream AAA game.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #74675 2023.10.21. 15:49

DanielT írta:De lehet. Na akkor most definiáld mit jelent az iparosmunka, különösen ebben a játék kontextusban! :idiota:

És kérek szintén két példát mellé, hogy megértsem. :nezze:
Van különbség termék és alkotás között. De a mi a művészet kérdésébe nem mennék bele, az eredeti komment sem ezt sz irányt célozta szerintem, bár ez óhatatlanul is része a témának. A Shadow of the Colossus, az Okami, a Braid, a Playdead vagy Kodzsima játékai nyilván nem tizenkettő egy tucatok, mint egy ezredik Ubi-fűrészpor. De nem szokás használni játékoknál olyanra, ami valami újat hoz, lásd Thief, Maniac Mansion, Fallout, Baldur's Gate, Dragon's Dogma, Devil May Cry, Ratchet & Clank, Diablo (az első részekre gondolok, de persze igaz klehet a folytatásokra is, bár a Tools of Destruction már egyértelműen iparosmunka, ha annak remek is).

A Spider-Man ugye open-world akció-kaland collectathon, ez azért manapság önmagában divatformula, amire a Sony is nagyon ráállt.

Filmes analógia A Clockwork Orange vs Avengers. Nem az a baj a Marvel-filmekkel, hogy olcsóak vagy csiszolatlanok.

Nyilván nem ismerem a Spider-Mant, az elvről beszélek, hogy nem a produkciós szint és a csiszoltság a szempont. Mindez annyira ki van emelve a Sonynál, mintha mással nem is lehetne méltatni a játékaikat. A HZD kiegje a minap ment végig az alapjáték után, elismerem, hogy csinált pár friss dolgot a Guerrilla csinált frissebb dolgokat, sok munkát fektettek bele, illetve technikailag ott van a szeren, de azért túlnyomórészt iparosmunka.

A mellékküldi ki nem jelzése lehetne pozitív is, ha ez valami hardcore-abb irányt jelentene (lásd térképrajzolós blobbereket, illetve a a Gothicban hátizsákból előkapható térképet, melyen nincs jelölve a pozíció), de kizárt hogy erről lenne szó. Pedig úgy szórakoztató tud lenni a felfedezés, ha jó a játék.
Avatar
Moby

Hozzászólás #74676 2023.10.21. 17:01

Benéztem a pH-s ps5 topikba, mindenféle bugokról irogatnak. Betonkemény, hogy ott tart ez az egész, hogy ez a jó iparosmunka. Prevgen motorokon futó csontig rágott bugos ötlettelenségek :eljen:
Arty, szerintem várd türelmesen a visszatérésem. Érik! :taps:

/ugyanitt PS5-öt vennék, szigorúan scalperektől, háromszázér! :idiota:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #74677 2023.10.21. 17:08

Moby írta:Benéztem a pH-s ps5 topikba, mindenféle bugokról irogatnak. Betonkemény, hogy ott tart ez az egész, hogy ez a jó iparosmunka. Prevgen motorokon futó csontig rágott bugos ötlettelenségek :eljen:
Arty, szerintem várd türelmesen a visszatérésem. Érik! :taps:

/ugyanitt PS5-öt vennék, szigorúan scalperektől, háromszázér! :idiota:
Nem játszottam még bugos Insomniac-játékkal, szomorú, ha ők is kezdik. Naughty Dognál inkább voltak hibák
Avatar
Moby

Hozzászólás #74678 2023.10.21. 17:55

Zóanagyvarázsló írta:Nem játszottam még bugos Insomniac-játékkal, szomorú, ha ők is kezdik. Naughty Dognál inkább voltak hibák
Niggerpókban a legelső küldetésben gamebraking bugba futottam. Szerintem írtam is itt anno róla.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #74679 2023.10.21. 18:58

Moby írta:Niggerpókban a legelső küldetésben gamebraking bugba futottam. Szerintem írtam is itt anno róla.
Lehet, de nyilván a személyes Insomniac-tapasztalataim a hangsúlyosak.
Avatar
neoreg

Hozzászólás #74680 2023.10.21. 23:03

Hogy kontextusba tudjátok helyezni, az idén is végigvittem sokadszorra a szopókember 1-et és a négerpókot is, így nekem friss az összehasonlítási alapom a korábbi részekkel. Most 82%-nál járok és még mindig azt érzem, hogy szívesebben játszanám újra az előbbi kettőt. Ha a négerpók nem volt más, mint szopókember 1.1, akkor ez jó szívvel is max 1.5. A repülés ugyan jópofa lett, de itt kb ki is merültek az említésre méltó újítások. A város teljesen feleslegesen lett 2x akkora, nem tudták értelmesen megtölteni kontenttel. Telebaszták a világot térképen nem mutatott tech ládákkal, kinyitottam már vagy 100-at, de minek, mi a faszt kezdjek az 1000+ tokenemmel? Side activityből kevesebb van és nem sikerültek olyan jól, mint az 1-ben (kivéve amikor segíteni kellett egy buzinak, hogy elhívja a barátját az iskolabálba, az DT-nek is nagyon fog tetszeni! :D). A "térképen nem mutatja az ikonokat" dolog később szerencsére megszűnt, a későbbi dolgokat már szépen rápakolta a térképre, lehet csupán magas district progress kell hozzá. A main story jó lett, bár itt is inkább a látványra helyezték a hangsúlyt, senki ne számítson hatalmas fordulatokra.

Önmagában nézve valóban kiemelkedik az idei mezőnyből, az 1-gyel összehasonlítva viszont csalódás és akkor látszódik igazán miért is csak egy tisztességes iparosmunka és nem a világmegváltó überjóság. Én valami Arkham Asylum -> City -> Knight szintű fejlődésre vártam, de nem kaptam meg, helyette megkaptam ugyanazt harmadszor.

Minden technikai hibájuk ellenére a Jedi Survivor-t és a Hogwarts Legacy-t jobb játékoknak tartom az idei felhozatalból, és ott legalább nem kopott le a billentyűzetről a ctrl, a c és a v.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74681 2023.10.21. 23:36

Zóanagyvarázsló írta:Van különbség termék és alkotás között. De a mi a művészet kérdésébe nem mennék bele, az eredeti komment sem ezt sz irányt célozta szerintem, bár ez óhatatlanul is része a témának. A Shadow of the Colossus, az Okami, a Braid, a Playdead vagy Kodzsima játékai nyilván nem tizenkettő egy tucatok, mint egy ezredik Ubi-fűrészpor. De nem szokás használni játékoknál olyanra, ami valami újat hoz, lásd Thief, Maniac Mansion, Fallout, Baldur's Gate, Dragon's Dogma, Devil May Cry, Ratchet & Clank, Diablo (az első részekre gondolok, de persze igaz klehet a folytatásokra is, bár a Tools of Destruction már egyértelműen iparosmunka, ha annak remek is).

A Spider-Man ugye open-world akció-kaland collectathon, ez azért manapság önmagában divatformula, amire a Sony is nagyon ráállt.

Filmes analógia A Clockwork Orange vs Avengers. Nem az a baj a Marvel-filmekkel, hogy olcsóak vagy csiszolatlanok.

Nyilván nem ismerem a Spider-Mant, az elvről beszélek, hogy nem a produkciós szint és a csiszoltság a szempont. Mindez annyira ki van emelve a Sonynál, mintha mással nem is lehetne méltatni a játékaikat. A HZD kiegje a minap ment végig az alapjáték után, elismerem, hogy csinált pár friss dolgot a Guerrilla csinált frissebb dolgokat, sok munkát fektettek bele, illetve technikailag ott van a szeren, de azért túlnyomórészt iparosmunka.

A mellékküldi ki nem jelzése lehetne pozitív is, ha ez valami hardcore-abb irányt jelentene (lásd térképrajzolós blobbereket, illetve a a Gothicban hátizsákból előkapható térképet, melyen nincs jelölve a pozíció), de kizárt hogy erről lenne szó. Pedig úgy szórakoztató tud lenni a felfedezés, ha jó a játék.
Áh, így már értem. Na én nem ilyen aspektusból soroltam volna iparosmunka kategóriába. Nyilván nem egy művész(kedő) alkotás, hanem egy jó videójáték a valódi AAA kategóriában. Ha csak azokat nézzük, amiket ide szánnak, akkor is kiemelkedő minőségű. Starfield, Forza, Ánuszmirázs, Spider-Man 2 az utóbbi rövid időszak 4 nagy címe. A tisztességes iparosmunka szerintem az Ánuszra illik leginkább, a Spider felette van. A Starforza meg... na hagyjuk.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74682 2023.10.21. 23:38

neoreg írta:Hogy kontextusba tudjátok helyezni, az idén is végigvittem sokadszorra a szopókember 1-et és a négerpókot is, így nekem friss az összehasonlítási alapom a korábbi részekkel. Most 82%-nál járok és még mindig azt érzem, hogy szívesebben játszanám újra az előbbi kettőt. Ha a négerpók nem volt más, mint szopókember 1.1, akkor ez jó szívvel is max 1.5. A repülés ugyan jópofa lett, de itt kb ki is merültek az említésre méltó újítások. A város teljesen feleslegesen lett 2x akkora, nem tudták értelmesen megtölteni kontenttel. Telebaszták a világot térképen nem mutatott tech ládákkal, kinyitottam már vagy 100-at, de minek, mi a faszt kezdjek az 1000+ tokenemmel? Side activityből kevesebb van és nem sikerültek olyan jól, mint az 1-ben (kivéve amikor segíteni kellett egy buzinak, hogy elhívja a barátját az iskolabálba, az DT-nek is nagyon fog tetszeni! :D). A "térképen nem mutatja az ikonokat" dolog később szerencsére megszűnt, a későbbi dolgokat már szépen rápakolta a térképre, lehet csupán magas district progress kell hozzá.
:eljen:

neoreg írta:Önmagában nézve valóban kiemelkedik az idei mezőnyből, az 1-gyel összehasonlítva viszont csalódás és akkor látszódik igazán miért is csak egy tisztességes iparosmunka és nem a világmegváltó überjóság. Én valami Arkham Asylum -> City -> Knight szintű fejlődésre vártam, de nem kaptam meg, helyette megkaptam ugyanazt harmadszor.

Minden technikai hibájuk ellenére a Jedi Survivor-t és a Hogwarts Legacy-t jobb játékoknak tartom az idei felhozatalból, és ott legalább nem kopott le a billentyűzetről a ctrl, a c és a v.
És vajon ezen két cím következő része mekkora forradalmat hoz majd, ha elkészül? Mondom, a kulcs, hogy manapság a folytatás az folytatás.
Avatar
neoreg

Hozzászólás #74683 2023.10.22. 00:05

DanielT írta:És vajon ezen két cím következő része mekkora forradalmat hoz majd, ha elkészül? Mondom, a kulcs, hogy manapság a folytatás az folytatás.
Nem muszáj forradalmasítaniuk a játékipart, elég ha nem azt érzem, hogy ugyanazt játszom sokadjára. A Jedi Survivornak sikerült a Fallen Order után.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #74684 2023.10.22. 08:53

Botond írta:Hála égnek az Alan wake2 elhozta azoknak az időknek a végét, amikor egy játékban a 3060asokon 720pről kellett 4k-ra upscalelni a 60 frém géminghez!
Mondjuk ezt nagyjából várni lehetett miután szóltak hogy pusholni fogják az RT-t. Legalább erre sem kell költeni teljes árat.
Avatar
Botond

Hozzászólás #74685 2023.10.22. 09:16

benőmenő írta:Mondjuk ezt nagyjából várni lehetett miután szóltak hogy pusholni fogják az RT-t. Legalább erre sem kell költeni teljes árat.
Ez hála égnek az RT-mentes megoldás paraméterei!
Az RT-s álmok kergetése az a 4080assal kezdődik és a 4090esig meg sem áll! Többieknek ott a YouTube!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74686 2023.10.22. 09:55

neoreg írta:Nem muszáj forradalmasítaniuk a játékipart, elég ha nem azt érzem, hogy ugyanazt játszom sokadjára. A Jedi Survivornak sikerült a Fallen Order után.
Én sem a játékipar forradalmasítására gondoltam, hanem egy Spider Man játék második részének mit kellene tudnia, hogy ne azt érezd, hogy a második résszel játszol? :)

Egyetlen dolgot tudnék mondani: totál másik város. Nem értem miért kell nekik valós helyszínekhez ragaszkodni, amikor a valóság sokszor nagyon unalmas. Egyszer New-York oké, de most lehetett volna Shanghai vagy tököm tudja, akár csináljanak egy fantázia várost aztán hadd szóljon.
Avatar
arty

Hozzászólás #74687 2023.10.22. 11:07

DanielT írta:Ezt azért el kellett olvasnom párszor, hogy elhigyjem, hogy rákúsztál az Ánuszmirázsra day1! Miért? Honnan? Hányszor? Mire vetted? Csak kérdéseim vannak...

Félreértés ne essék, én is tervezem nyomni, de ez most lesokkolt.
Meg kellett támogatni egy olcsóbb, kisebb, rövidebb, erpégéelemekből visszavett ÁCÉT. Ezzel remélem elvben egyetértünk :)
(Basszus, hát a valhalla már a topik ÁCÉFANJA gyomrát is picit megfeküdte, ugye Botond? :D értsd: nem fogja 7 platformon platinázni...)
Odyssey nekem óriási fájdalom, hogy abba kellett hagyjam, miközben sok sok porcikáját imádtam... (abban a környezetben sokkal inkább bírtam volna ezt a visszavett ácét)

Amúgy, tegnap 18 óra után lepörgött a credits, még a platinán is elagyaltam, csak a két rejtett trófea miatt hányingerem lett... jó volt, csodásan nézett ki, csodásan futott.
Persze ac-beteg, mint állat: ritkán csinálja azt a parkőr modulatot, amit akarsz, cserébe minden mással frusztrált. Lopakodás viszont már jó, de az már jóideje jó, szal van B terv.
Tök vállalható a skilltree, a fegyverupgrade mélyége, akciójátékba szerintem ez lehetne a max (vagy ez SE inkább!).
A sztori nonszensz, de az AC3-al ez az egész ugye már kipukkadt. (közvetlen az AC Rogue után vagyok, elmondhatatlanul jobb volt ez itt mindenben, őrjöngve olvastam a régi fosokon nosztalgiázó, fogalmatlan, téveszmés youtube-hülyéket...)

Lényeg a lényeg: ha az árkádmasinád visszaadnám és kapnád mellé a ps4 korongot, free ps5 upgrad lehetőségével, mitszólnál? (élvezzük má' az olckúl konzolos létet! ;) Botond eltartott kisujjal a fel-felpörgő lemezre NEMET mondott, ami már MAJDNEM csak egy 640x480-as xbox eladás! :falbav: hétfő reggel betudnám dobni, átmegyek zuglón, bár eléggé reggelfelé...)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74688 2023.10.22. 11:16

Kéne egy kis GPU kapacitás, gondoltam bérelek egy Microsoft Azure gépet.

A kártyámat, amivel évek óta élem a teljes pénzügyi életem akár virtuálisan, akármelyik országban, kontinensen, természetesen a Microsoft nem fogadja el.

Nemtom lehetne -e, hogy instant egy téglával pofánverődne minden ember, akinek ehhez a céghez köze van, volt, lesz? Ha nem nagy kérés, akkor pls. Thx.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74689 2023.10.22. 11:20

arty írta:Meg kellett támogatni egy olcsóbb, kisebb, rövidebb, erpégéelemekből visszavett ÁCÉT. Ezzel remélem elvben egyetértünk :)
(Basszus, hát a valhalla már a topik ÁCÉFANJA gyomrát is picit megfeküdte, ugye Botond? :D értsd: nem fogja 7 platformon platinázni...)
Odyssey nekem óriási fájdalom, hogy abba kellett hagyjam, miközben sok sok porcikáját imádtam... (abban a környezetben sokkal inkább bírtam volna ezt a visszavett ácét)

Amúgy, tegnap 18 óra után lepörgött a credits, még a platinán is elagyaltam, csak a két rejtett trófea miatt hányingerem lett... jó volt, csodásan nézett ki, csodásan futott.
Persze ac-beteg, mint állat: ritkán csinálja azt a parkőr modulatot, amit akarsz, cserébe minden mással frusztrált. Lopakodás viszont már jó, de az már jóideje jó, szal van B terv.
Tök vállalható a skilltree, a fegyverupgrade mélyége, akciójátékba szerintem ez lehetne a max (vagy ez SE inkább!).
A sztori nonszensz, de az AC3-al ez az egész ugye már kipukkadt. (közvetlen az AC Rogue után vagyok, elmondhatatlanul jobb volt ez itt mindenben, őrjöngve olvastam a régi fosokon nosztalgiázó, fogalmatlan, téveszmés youtube-hülyéket...)

Lényeg a lényeg: ha az árkádmasinád visszaadnám és kapnád mellé a ps4 korongot, free ps5 upgrad lehetőségével, mitszólnál? (élvezzük má' az olckúl konzolos létet! ;) Botond eltartott kisujjal a fel-felpörgő lemezre NEMET mondott, ami már MAJDNEM csak egy 640x480-as xbox eladás! :falbav: hétfő reggel betudnám dobni, átmegyek zuglón, bár eléggé reggelfelé...)
Hopszika! Hát egy ingyen ánusz az arcomba ajánlat elől még soha nem ugrottam el és nem most fogom elkezdeni! :eljen: Köszi jöhet! Egy Dead Island 2-t tudnék adni, arra még senki nem ugrott rá a topikban, pedig zseniális. A hossza is perfekt. A Retropie meg maradjon nyugodtan.
Avatar
arty

Hozzászólás #74690 2023.10.22. 11:47

TasManXT írta:Ne is mondd, még mindig totál ideg vagyok, amikor a frissen kibontott bármilyen random gyűjtői kiadást beragod a meghajtóba, és fogad a mindenféle figyelmeztetés, hogy mekkora geci vagy, hogy ha ezt másolod. Közben ugye a kalóz verziókon ez nincs, szóval őket nem érinti. Plusz nálam tervbe volt a blu-ray elején, hogy minden dvd-t lecserélek, pár darabig jutottam, aztán inkább ráhagytam. Most meg ugye ott a 4k, amiben meg totál átbaszás az, hogy nem is mindegyik igazi 4k. A film gyűjtésnek leáldozott. A mozikban szar a minőség, torrenten meg olyan minőségben szeded ahogy akarod.
noigen, ez IS egy rohadt dolog volt... a háromezres dvd mellé 12ezres bd, cserébe DNR és fosminőség, fosverzió. megint elkezdték elölről eladni ugyanazt 3x.... kösz, de kösz nem. az UHD meg tényleg a legalja, szerintem a kínálat jórésze sima bd + hdr, a studiok megérdemlik a "csődöt" (merthogy a sztríming ugye elég bukó biznisz vs. a lemezesdi mindig jól hozott). mai napig nincs definitiv T2 verzió "hádéban", ez mindent elmond.

Botond írta:Hála égnek az Alan wake2 elhozta azoknak az időknek a végét, amikor egy játékban a 3060asokon 720pről kellett 4k-ra upscalelni a 60 frém géminghez!
Most már 3070es (vagy 6700xt, ha fsr) kell, hogy 540p-ről lehessen 1080p-re upscalelni! Hurrá, nincs többe kamu 4K 720pről!
Érdekesség: az első rész x360on volt 540p, világbaszó fényjátékkal és így is kapott a pofájára a homálymocsok kinézete miatt. Nekem az, ott, akkor BŐVEN elment, kimondottan tetszetősnek godnoltam.

quote="Moby"]Benéztem a pH-s ps5 topikba, mindenféle bugokról irogatnak. Betonkemény, hogy ott tart ez az egész, hogy ez a jó iparosmunka. Prevgen motorokon futó csontig rágott bugos ötlettelenségek :eljen:
Arty, szerintem várd türelmesen a visszatérésem. Érik! :taps:[/quote]Még korai is lenne ;)

neoreg írta:A main story jó lett, bár itt is inkább a látványra helyezték a hangsúlyt, senki ne számítson hatalmas fordulatokra.

Önmagában nézve valóban kiemelkedik az idei mezőnyből, az 1-gyel összehasonlítva viszont csalódás és akkor látszódik igazán miért is csak egy tisztességes iparosmunka és nem a világmegváltó überjóság. Én valami Arkham Asylum -> City -> Knight szintű fejlődésre vártam, de nem kaptam meg, helyette megkaptam ugyanazt harmadszor.
Nekem már a négerpók is sima mainstory volt, ezeket egyébként is a hinta + a magas "production value" adja el alapvetően NEKEM (pókemberjátékok a new yorki hinta miatt mindig kicsit techdemósak voltak). utólag vicces, hogy a ps4es pókra fanyalogtam anno, miközben legjobb pókember játék ever NEKEM.

ügyes példa a batman, de azért itt a pók1 magasabbról indult, mint az asylum, szal nehezebb dolguk lenne (és new york eleve egy börtön ennek a frencsájznak)

DanielT írta:A tisztességes iparosmunka szerintem az Ánuszra illik leginkább, a Spider felette van.
+1, bár félig látatlanban.
És a legszimpibb, hogy az árazással ezt ők maguk is szinte elismerik (márhogy ebbe a kategóriába lőtték be eleve). Az AA kategória visszatért! (még ha csak 1-2 játék erejéig is...)

Vissza: “Leáldozott.hu”