A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
arty

Hozzászólás #74271 2023.09.04. 19:02

Zóanagyvarázsló írta:Attól függ mennyi van az adott játékban, a How Long To Beat az újabb DKC-kat és a Lost Vikings 1-et sem hozza ki ennél sokkal rövidebbre. Az utóbbi meg mivel meghalós, ügyességtől és "csalástól" függően lehet jóval hosszabb is. Ahogy a Trine 4 is 10-15 óra elvileg, és ahhoz jön még a DLC (ami majd nyilván lesz ehhez is). A 3 rövidsége és állítólagos félkészsége miatt pedig kapitt hideget-meleget. Az ilyen rivjúidő mindenesetre nehezen helyezhető kontextusba.
azabaj, nekem ebben a formulában nincs több 6-8 óránál.... (kölkökkel 3P coop). az első PONT jó volt, egy massziv délután alatt letoltuk.
a másodiknak pedig ugyan ezzel a hozzáállással nem értünk a végére, az ugye már 9 órás (folytatásra azóta se találtunk mindenkinek jó délutánt)...
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #74272 2023.09.04. 19:05

arty írta:azabaj, nekem ebben a formulában nincs több 6-8 óránál.... (kölkökkel 3P coop). az első PONT jó volt, egy massziv délután alatt letoltuk.
a másodiknak pedig ugyan ezzel a hozzáállással nem értünk a végére, az ugye már 9 órás (folytatásra azóta se találtunk mindenkinek jó délutánt)...
Az 1 alapján én sem érzem, hogy 20 100 órás rész benne lenne a témában, de le vagyok maradva, ahogy te is.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #74273 2023.09.04. 19:07

DanielT írta:Sajnos nekem is kellett gariztatni tévét (Hisense), de ott ez úgy nézett ki, hogy jöttek érte, elvitték, majd rendeltem egy újat és kihozták. Szal' ettől ne parázz ha garis.
Ma felhívott az LG-szervizes, a hibajelentésem alapján rendelt új alaplapot, majd eljön, és beszereli nálam gyorsan. Eddig flottul megy :eljen:
Avatar
Botond

Hozzászólás #74274 2023.09.04. 19:18

arty írta:azabaj, nekem ebben a formulában nincs több 6-8 óránál.... (kölkökkel 3P coop). az első PONT jó volt, egy massziv délután alatt letoltuk.
a másodiknak pedig ugyan ezzel a hozzáállással nem értünk a végére, az ugye már 9 órás (folytatásra azóta se találtunk mindenkinek jó délutánt)...
Na de erre van megoldás. Azt mondjuk, hogy ahol végeztetek az a második rész, és a többi, az meg a 2,5. rész, és valójában új játék miatt ültök le, nem folytatjátok. Nekem meg átutalsz egy tizest, hogy teljes legyen az új játékot vettél és kezdtetek illúzió.
A rendőröknek meg nem mondjuk meg,hogy egy délután alatt csak a feléig jutottatok, és akkor nem visznek el. Ennyire egyszerű ez!
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #74275 2023.09.04. 19:46

Botond írta:Na de erre van megoldás. Azt mondjuk, hogy ahol végeztetek az a második rész, és a többi, az meg a 2,5. rész, és valójában új játék miatt ültök le, nem folytatjátok. Nekem meg átutalsz egy tizest, hogy teljes legyen az új játékot vettél és kezdtetek illúzió.
A rendőröknek meg nem mondjuk meg,hogy egy délután alatt csak a feléig jutottatok, és akkor nem visznek el. Ennyire egyszerű ez!
Bocs, de én már beköptem :phone:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74276 2023.09.05. 07:48

Zóanagyvarázsló írta:Ma felhívott az LG-szervizes, a hibajelentésem alapján rendelt új alaplapot, majd eljön, és beszereli nálam gyorsan. Eddig flottul megy :eljen:
Na tessék! :eljen:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74277 2023.09.05. 08:10

A hivatalos AMD megoldásokkal ellentétben nVidián már működnek a nextgen GPU funkciók Starfieldben. Egy user megcsinálta.

phpBB [media]


Eközben DF szerint senki ne számítson rá, hogy konzolon az FSR 3 funkciók megjelennek, vagy bármilyen lényegi hasznuk lesz.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74278 2023.09.05. 08:15

Itt meg tesztelve a totál hulladék HDR, a legnagyobb "MS" releasetől, 2023-ban:

https://www.youtube.com/shorts/1BgVf8Fr ... ture=share
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #74279 2023.09.05. 09:13

DanielT írta:A hivatalos AMD megoldásokkal ellentétben nVidián már működnek a nextgen GPU funkciók Starfieldben. Egy user megcsinálta.

szarfield.mp4

Eközben DF szerint senki ne számítson rá, hogy konzolon az FSR 3 funkciók megjelennek, vagy bármilyen lényegi hasznuk lesz.
Wow ez még framegennel is ilyen szarul fut, közben úgy néz ki kb. mint a prevgen Mass Effect Andromeda.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #74280 2023.09.05. 09:29

DanielT írta:A hivatalos AMD megoldásokkal ellentétben nVidián már működnek a nextgen GPU funkciók Starfieldben. Egy user megcsinálta.

szarfild.avi

Eközben DF szerint senki ne számítson rá, hogy konzolon az FSR 3 funkciók megjelennek, vagy bármilyen lényegi hasznuk lesz.
De hát arty azt mondta, hogy biztos azért hagyták ki, mert nem működik benne olyan jól, mint az FSR! :idiota: Az eddigiek alapján ez egy merész tipp volt, de bevállalta :taps:

Egyébként inkább attól lehet szó, hogy a hivatalos DLSS miatt az Nvidia logót várt volna el, ami egy AMD szponzorálta játékban necces lett volna. Bár egyébként is elég AMD-s lett a játék, mondanám, hogy a látvány-teljesítmény arány rossz reklám nekik, pozitív szereplőként is nehéz feltűnni így, de a Bethesda rajongók tömegei miatt nyilván megéri. Mindenesetre a hardvergyártók szponzorációit jó lett volna már 20 éve betiltani/korlátozni.
Avatar
Botond

Hozzászólás #74281 2023.09.05. 09:37

Zóanagyvarázsló írta:De hát arty azt mondta, hogy biztos azért hagyták ki, mert nem működik benne olyan jól, mint az FSR! :idiota: Az eddigiek alapján ez egy merész tipp volt, de bevállalta :taps:

Egyébként inkább attól lehet szó, hogy a hivatalos DLSS miatt az Nvidia logót várt volna el, ami egy AMD szponzorálta játékban necces lett volna. Bár egyébként is elég AMD-s lett a játék, mondanám, hogy a látvány-teljesítmény arány rossz reklám nekik, pozitív szereplőként is nehéz feltűnni így, de a Bethesda rajongók tömegei miatt nyilván megéri. Mindenesetre a hardvergyártók szponzorációit jó lett volna már 20 éve betiltani/korlátozni.
Én is várom már nagyon, hogy sorra jöjjenek az xbox és ps5 játékok, amik nvidiára vannak optimalizálva és nem AMD-re!
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #74282 2023.09.05. 09:43

Botond írta:Én is várom már nagyon, hogy sorra jöjjenek az xbox és ps5 játékok, amik nvidiára vannak optimalizálva és nem AMD-re!
Erre sosem volt példa az AMD-s konzolgenerációk alatt! Arty szerint amúgy is csak bőrönd kérdése.
Avatar
Botond

Hozzászólás #74283 2023.09.05. 09:46

Zóanagyvarázsló írta:Erre sosem volt példa az AMD-s konzolgenerációk alatt! Arty szerint amúgy is csak bőrönd kérdése.
Na mindegy, éljen a dlss only xbox exclu címek aranykora! Ps5 excluban ugyanez!
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #74284 2023.09.05. 09:48

Botond írta:Na mindegy, éljen a dlss only xbox exclu címek aranykora! Ps5 excluban ugyanez!
Jaja, a Starfield is jóformán DLSS-only :fogmosas:
Avatar
Botond

Hozzászólás #74285 2023.09.05. 09:51

Zóanagyvarázsló írta:Jaja, a Starfield is jóformán DLSS-only :fogmosas:
Nem, de már itt tart az elmebetegség, hogy egy AMD hw-es konzollal piacon levő cég miért arra optimalizáltat a saját fejlesztőivel, hogy képzeli?!
Na vajon miért bazmeg?! Ne legyünk már ennyire kretének!
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #74286 2023.09.05. 10:18

Botond írta:Nem, de már itt tart az elmebetegség, hogy egy AMD hw-es konzollal piacon levő cég miért arra optimalizáltat a saját fejlesztőivel, hogy képzeli?!
Na vajon miért bazmeg?! Ne legyünk már ennyire kretének!
De bazz, az AMD-s feature-t így is sikerült szarabbra csinálni, mint a modderek által az nvidiásat. (Értsd: a gyakorlatban tényleg DLSS-only.) Ha ez nem vicces, akkor nem tudom mi az. Az AMD-s PS-ekről érkező Sony-portokban meg van DLSS, pedig az MS a nagy hal PC-n. Amúgy szerintem a Windows se támogassa az Nvidiát, nert az MS-konzolban AMD van!

Nem, nem embertelen feladat Nvidia-kártyákra is portolni a konzolok miatt, tömegek ugorják meg ezt a lécet.
Avatar
Botond

Hozzászólás #74287 2023.09.05. 10:32

Zóanagyvarázsló írta:De bazz, az AMD-s feature-t így is sikerült szarabbra csinálni, mint a modderek által az nvidiásat. (Értsd: a gyakorlatban tényleg DLSS-only.) Ha ez nem vicces, akkor nem tudom mi az. Az AMD-s PS-ekről érkező Sony-portokban meg van DLSS, pedig az MS a nagy hal PC-n. Amúgy szerintem a Windows se támogassa az Nvidiát, nert az MS-konzolban AMD van!

Nem, nem embertelen feladat Nvidia-kártyákra is portolni a konzolok miatt, tömegek ugorják meg ezt a lécet.
A Sony portok day1 érkeznek pc-re is dlss-el? Vagy esetleg ott van két év a konzol verzió után, ami pont 2*365 nap és ezt hasonlítjuk a starfield esetén egy 2*1 napos intervallumhoz? Vagy az már most kiderült a videókból, hogy ez hogyan fog kinézni a konzol kiadás után 2 évvel pcn?
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #74288 2023.09.05. 10:42

Botond írta:A Sony portok day1 érkeznek pc-re is dlss-el? Vagy esetleg ott van két év a konzol verzió után, ami pont 2*365 nap és ezt hasonlítjuk a starfield esetén egy 2*1 napos intervallumhoz? Vagy az már most kiderült a videókból, hogy ez hogyan fog kinézni a konzol kiadás után 2 évvel pcn?
Van kismillió konzolfókuszú day1 multiplatform olyan kiadóktól, akik az MS/aBethesda párostól jobban szarnak a PC-re. De az egész beszélgetés lényegétől elvitt téged a fanboiság. Jó dolog a sötétsonyzmust inverzét gyakorolni, aztán csodálkozni a letiltásokon.
Avatar
Botond

Hozzászólás #74289 2023.09.05. 10:46

Zóanagyvarázsló írta:Van kismillió konzolfókuszú day1 multiplatform olyan kiadóktól, akik az MS/aBethesda párostól jobban szarnak a PC-re. De az egész beszélgetés lényegétől elvitt téged a fanboiság. Jó dolog a sötétsonyzmust inverzét gyakorolni, aztán csodálkozni a letiltásokon.
Abban mi a fanboiság, hogy egy cég, aki AMD hw-es gépet árul az AMD hw-re optimalizalva adja ki a cuccait?
Az egyéb kiadók nem árulnak AMD hw-t.
Az ms árul, ő arra optimalizál.
A Sony árul, ő arra optimalizál, majd két évvel később megnyitja a vidia vonalat is.
És most feltételezzük, hogy a sztenderd két év után az ms/Bethesda nem fog így tenni.

Kik azok az AMD hw-t áruló cégek tömegei, akik vidiára optimalizált játékokat öntenek magukból?
Avatar
Botond

Hozzászólás #74290 2023.09.05. 16:32

Meanwhile a fanboi-mentes világban az történik, hogy az ea csak most rakta be a dlss supportot a jedi survivorba, sőt a VRR supportot is a ps5 verzióba, osztán sehol se volt net szerte bashingolás, hogy miért nem voltak ezek eddig. Milyen érdekes ez.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #74291 2023.09.06. 01:09

Botond írta:Meanwhile a fanboi-mentes világban az történik, hogy az ea csak most rakta be a dlss supportot a jedi survivorba, sőt a VRR supportot is a ps5 verzióba, osztán sehol se volt net szerte bashingolás, hogy miért nem voltak ezek eddig. Milyen érdekes ez.
A Jedi Survivor mindössze azért volt bashingolva, mert egy félkész hulladék amit ebben az állapotban (vagy legalábbis a patch előttiben) nem lenne szabad árulni.
Avatar
Botond

Hozzászólás #74292 2023.09.06. 10:29

benőmenő írta:Wow ez még framegennel is ilyen szarul fut, közben úgy néz ki kb. mint a prevgen Mass Effect Andromeda.
Én csak ma tudtam belenézni sajnos, nem fizettem a prémium ugradeért, de csak egy negyed órát kb.
7800x3d és 7900xtx meg 64 giga 6000es ddr5 mellett úgy indultam neki, hogy 4k, natív, fsr off, dynamic resolution off, scaling 100%, és akkor high, mert ultrát gondoltam, hogy reménytelen, és vsync 60ra.
Na a high az elég szép, nem pont olyan, mint a 240p tömörített youtube videókon sajna, szóval aki szörnyülködni akar, az mindenképpen maradjon a youtubenál! Semmi kiemelkedő, vagy korszakalkotó, csak egy sima rendben van. Viszont így megfőzi a vga-t, hotspot 100 fok, venti üvegen, gpu usage üvegen, azaz 100% szinte végig, de érdekes módon a 60at tartotta, nem volt 59re se frém drop, kivéve egy-két videót, de ott is csak egy pillanatra esett 59re.

Szóval levettem mediumra, úgy már "csak" 90-94 fokos hotspot, és "csak" 86-90% környékén terheli a vga-t, de a venti még mindig üvegen. Itt már látszik egy-egy kevésbé részletes textúra valóban, ocsmánynak azért nem hívnám, de nem is egy matyóhímzés, na.

Sztori még el se indult 15 perc alatt nyilván, van egy előpetting a karaktergenerálás előtt, az egy teljesen zárt tér, ott még highal is 60% alatti gpu terhelés volt, meg alig ment a venti, meg 60 fokos se volt a hotspot, aztán a karaktergenerálás alatt is ment még az etetés, és utána szabadultak el az indulatok, meg a fenti értékek, mert ott már pikk-pakk kint van az ember a szabadban.

Meglássuk, egyelőre hosszú a backlog, szerintem lesz még három patch rá, mire odaérek, hogy sorra kerüljön, és a hideg téli éjszakákon lehet a high mellett is csak 98 fokos lesz a hotspot és nem 100, és az mindjárt más! :idiota:
Avatar
Necro

Hozzászólás #74293 2023.09.06. 13:48

Off, de sor került némi hardware beszerzésre, végtelen framerate, élethű FF, némi műhang:
Spoiler
fh.jpg
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #74294 2023.09.06. 14:08

Necro írta:Off, de sor került némi hardware beszerzésre, végtelen framerate, élethű FF, némi műhang:
:eljen: Zsír, gratula.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74295 2023.09.06. 15:25

Necro írta:Off, de sor került némi hardware beszerzésre, végtelen framerate, élethű FF, némi műhang:
Spoiler
fh.jpg
Very nice! Jók a fények is, fotoríl! :eljen:
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #74296 2023.09.06. 21:52

30-ról 45 ment fel az extra éves díja.
Szar vagyok matekból, de ez nem +33%, inkább 50! :eljen:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74297 2023.09.06. 22:52

Greyfox írta:30-ról 45 ment fel az extra éves díja.
Szar vagyok matekból, de ez nem +33%, inkább 50! :eljen:
Az infláció itthon meg 40% hivatalosan 2021 óta, a valóságot meg sejtjük, hogy mennyi. Szóval gyakorlatilag ELLOPJUK ennyiért a Sonytól! :nezze:
Avatar
Moby

Hozzászólás #74298 2023.09.07. 09:03

Greyfox írta:30-ról 45 ment fel az extra éves díja.
Szar vagyok matekból, de ez nem +33%, inkább 50! :eljen:
Nekem jobban fáj, hogy végül bukóval adtam túl a gépen, pedig eladhattam volna a megjelenés évében dupláron (azzal a másik 10-el, ami meg volt rendelve). Százezrekér tárolgattam két évig. Inkább fizettem volna két év extrát a semmire :idiota:
Avatar
arty

Hozzászólás #74299 2023.09.07. 10:31

Zóanagyvarázsló írta:Erre sosem volt példa az AMD-s konzolgenerációk alatt! Arty szerint amúgy is csak bőrönd kérdése.
Közben rájöttem, hogy a mindenféle fizix, gémwörksz, RT cuccokat a fejlesztők szívjóságból tették a pécéportba.
Avatar
arty

Hozzászólás #74300 2023.09.07. 10:32

Botond írta:Na de erre van megoldás. Azt mondjuk, hogy ahol végeztetek az a második rész, és a többi, az meg a 2,5. rész, és valójában új játék miatt ültök le, nem folytatjátok. Nekem meg átutalsz egy tizest, hogy teljes legyen az új játékot vettél és kezdtetek illúzió.
A rendőröknek meg nem mondjuk meg,hogy egy délután alatt csak a feléig jutottatok, és akkor nem visznek el. Ennyire egyszerű ez!
Ha szerinted ez ABSZOLUT nem gond, akkor miért nincs még végigtolva coopban a Q2KIEG ? HE!?!?

Máris tárcsázom a 112-t!!!!!44
Avatar
arty

Hozzászólás #74301 2023.09.07. 10:37

Zóanagyvarázsló írta:De hát arty azt mondta, hogy biztos azért hagyták ki, mert nem működik benne olyan jól, mint az FSR! :idiota: Az eddigiek alapján ez egy merész tipp volt, de bevállalta :taps:
Nem volt az olyan merész :mf2: , láttunk azért már éppen elég FROM terméket pl, ahol a fejlesztő KÉPTELEN volt megoldani dolgokat, amit modderek utána könnyedén igen (és ezen példában BIZTOSAN nem céges szponzoráció lehetetlenítette el az okés pécéportot :P ).
Avatar
arty

Hozzászólás #74302 2023.09.07. 10:39

Zóanagyvarázsló írta:Nem, nem embertelen feladat Nvidia-kártyákra is portolni a konzolok miatt, tömegek ugorják meg ezt a lécet.
Senki nem mondta, hogy embertelen feladat, mégis láttuk párszor, hogy ez nem sikerült túl jól (a tlou ide is jó példa!)

De nyilván, ha mástól nem is, a Bethesdától elvárt a MAKULÁTLAN minőségű szoftver, minden platformon :D :D :D
Avatar
arty

Hozzászólás #74303 2023.09.07. 10:42

Botond írta:Meanwhile a fanboi-mentes világban az történik, hogy az ea csak most rakta be a dlss supportot a jedi survivorba, sőt a VRR supportot is a ps5 verzióba, osztán sehol se volt net szerte bashingolás, hogy miért nem voltak ezek eddig. Milyen érdekes ez.
Sőt. Állítólag GECCIJÓL fogy a moslékuk :(

Viszont MS-en/Bethesdán sapkavót!!!!!! Mincsodálkozol? :D

benőmenő írta:A Jedi Survivor mindössze azért volt bashingolva, mert egy félkész hulladék amit ebben az állapotban (vagy legalábbis a patch előttiben) nem lenne szabad árulni.
de miért nem kapott bashingot a dlss hiányáért? ;)
Hagyjukmá'.
Avatar
arty

Hozzászólás #74304 2023.09.07. 10:58

DanielT írta:A hivatalos AMD megoldásokkal ellentétben nVidián már működnek a nextgen GPU funkciók Starfieldben. Egy user megcsinálta.
video.avi
Eközben DF szerint senki ne számítson rá, hogy konzolon az FSR 3 funkciók megjelennek, vagy bármilyen lényegi hasznuk lesz.
ez persze nagy leegyszerüsítés, hiszen
- FSR2.2 jobban néz ki mint az FSR1.0, nincs ok azt hinni, hogy nem lesz további IQ javulás
- FSR3 valóban igényel 60fps-t bemenetként, de azért ilyen címből létezik konzolon is pár, így pedig megnyílik az út több 120fps címhez (azt nem tudom, hogy ez VRR szempontból, PLÁNE a sony LFC nélküli oldalán, jelent-e további előnyt)
Szal nem teljesen értem a "konklúziót".

Steamstatok alapján amugy ez a dlss frémgen mod nagyon jót tesz a juzerek 0.1%-nak, de talán a bethesdánál vannak más prioritások is így day1 idején, ímig mondjuk a vásárlók 100%-nak hasznosak (bugok, stb). Aki azt gondolja, hogy SOHA nem lesz dlss a starfieldben, az dőljön a kardjába :mf2:
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #74305 2023.09.07. 12:47

Moby írta:Nekem jobban fáj, hogy végül bukóval adtam túl a gépen, pedig eladhattam volna a megjelenés évében dupláron (azzal a másik 10-el, ami meg volt rendelve). Százezrekér tárolgattam két évig. Inkább fizettem volna két év extrát a semmire :idiota:

Én azert orulok, hogy egyet inkabb atadtal nekem, mert en imadom :)
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #74306 2023.09.07. 13:36

arty írta:ez persze nagy leegyszerüsítés, hiszen
- FSR2.2 jobban néz ki mint az FSR1.0, nincs ok azt hinni, hogy nem lesz további IQ javulás
- FSR3 valóban igényel 60fps-t bemenetként, de azért ilyen címből létezik konzolon is pár, így pedig megnyílik az út több 120fps címhez (azt nem tudom, hogy ez VRR szempontból, PLÁNE a sony LFC nélküli oldalán, jelent-e további előnyt)
Szal nem teljesen értem a "konklúziót".

Steamstatok alapján amugy ez a dlss frémgen mod nagyon jót tesz a juzerek 0.1%-nak, de talán a bethesdánál vannak más prioritások is így day1 idején, ímig mondjuk a vásárlók 100%-nak hasznosak (bugok, stb). Aki azt gondolja, hogy SOHA nem lesz dlss a starfieldben, az dőljön a kardjába :mf2:
Plusz ugye most tartunk AMD-nél a 2. RT generációnál. Az áraiknak köszönhetően pedig végre van újra élhető középkategória.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #74307 2023.09.07. 14:01

TasManXT írta:Plusz ugye most tartunk AMD-nél a 2. RT generációnál. Az áraiknak köszönhetően pedig végre van újra élhető középkategória.
Ez a 7800XT is nagy megfejtés lett a GN videója alapján. Koppra ugyanazt tudja mint a 6800XT raszterben és rt-ben is. Sovány vigasz, hogy közben 50 Wattal kevesebbet kér.

Isten éltesse, donatus13-at! :pias:
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #74308 2023.09.07. 14:19

benőmenő írta:Ez a 7800XT is nagy megfejtés lett a GN videója alapján. Koppra ugyanazt tudja mint a 6800XT raszterben és rt-ben is. Sovány vigasz, hogy közben 50 Wattal kevesebbet kér.

Isten éltesse, donatus13-at! :pias:
AMD, szóval kell hozzá pár driver update. :banplz:
Avatar
Botond

Hozzászólás #74309 2023.09.07. 14:33

benőmenő írta:Ez a 7800XT is nagy megfejtés lett a GN videója alapján. Koppra ugyanazt tudja mint a 6800XT raszterben és rt-ben is. Sovány vigasz, hogy közben 50 Wattal kevesebbet kér.

Isten éltesse, donatus13-at! :pias:
Nvidia copy-paste ez a technika most. A 3xxx-4xxx váltás esetén toltak egyet lefele teljesítményben, a 4060 kéne a 4050 legyen, stb. Na AMD, mint nem piacvezető szépen lemásolta a piacvezető módszerét.
Szóval a next gen nem több nyers erős hozott, hanem ugyanannyi erőt olcsóbban, kevesebb wattból és mellé még a gimmick szarokat, mint a frémgen meg hyperx vagy mi a szar, stb.
Mivel a valójában három játékban létező rt-t leszámítva megállt az egész fejlődés, így nem butaság, hogy akkor stabilizáljunk egy teljesítmény szintet és azt tegyünk költség és energia hatékonnyá.

8xxx genben nem is lesz 8900xtx Radeon állítólag, és ha lesz mondjuk 8900xt, ami szög ugyanannyi teraflop, mint a 7900xtx, csak mondjuk 350-400 watt helyett elkér 250et és 500k HUF nyitóár helyett indul 400k HUFról, akkor az igenis jó deal lesz. És mivel watt gyűlölő vagyok, még az is lehet, hogy váltok.

8k tv-k is kihaltak az elterjedés előtt, mert azt mondta az eu, hogy tv x watt lehet és kész, és abba a 8k nem fér bele. Egyből okafogyott lett az összes elméleti maszturbáció, hogy amúgy ki milyen távolságból képes érzékelni a különbséget a 4K és a 8k között.
Kész vége, nincs 8k, és 4k a max, azt meg napról napra kevesebb erőbefektetéssel tudni kell produkálni, ez a jó irány, szóval kivételesen egyet tudok érteni ezzel az nvidia és AMD iránnyal, amit nyilván lehet átbaszásnak is értékelni, de szerintem csak együtt mozognak az uniós irányelvekkel.
Avatar
arty

Hozzászólás #74310 2023.09.07. 14:46

TasManXT írta:AMD, szóval kell hozzá pár driver update. :banplz:
nem hiszem h ezen driverrel segiteni lehetne :)

vagyis... :( ez NAGYON kevés előrelépés.... (vs 6800xt)
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #74311 2023.09.07. 14:56

Botond írta:Nvidia copy-paste ez a technika most. A 3xxx-4xxx váltás esetén toltak egyet lefele teljesítményben, a 4060 kéne a 4050 legyen, stb. Na AMD, mint nem piacvezető szépen lemásolta a piacvezető módszerét.
Szóval a next gen nem több nyers erős hozott, hanem ugyanannyi erőt olcsóbban, kevesebb wattból és mellé még a gimmick szarokat, mint a frémgen meg hyperx vagy mi a szar, stb.
Mivel a valójában három játékban létező rt-t leszámítva megállt az egész fejlődés, így nem butaság, hogy akkor stabilizáljunk egy teljesítmény szintet és azt tegyünk költség és energia hatékonnyá.

8xxx genben nem is lesz 8900xtx Radeon állítólag, és ha lesz mondjuk 8900xt, ami szög ugyanannyi teraflop, mint a 7900xtx, csak mondjuk 350-400 watt helyett elkér 250et és 500k HUF nyitóár helyett indul 400k HUFról, akkor az igenis jó deal lesz. És mivel watt gyűlölő vagyok, még az is lehet, hogy váltok.

8k tv-k is kihaltak az elterjedés előtt, mert azt mondta az eu, hogy tv x watt lehet és kész, és abba a 8k nem fér bele. Egyből okafogyott lett az összes elméleti maszturbáció, hogy amúgy ki milyen távolságból képes érzékelni a különbséget a 4K és a 8k között.
Kész vége, nincs 8k, és 4k a max, azt meg napról napra kevesebb erőbefektetéssel tudni kell produkálni, ez a jó irány, szóval kivételesen egyet tudok érteni ezzel az nvidia és AMD iránnyal, amit nyilván lehet átbaszásnak is értékelni, de szerintem csak együtt mozognak az uniós irányelvekkel.
Az olafogyott és elméleti az jól összefoglalja a dilemmát, mert továbbra sincs semmi amiért PC-t szeretnék építeni. És ez már kezd rohadt nyomasztó lenni, hogy csak a szemét ömlik szinte mindenhol, de az egyre drágábban.
Avatar
Botond

Hozzászólás #74312 2023.09.07. 15:24

benőmenő írta:Az olafogyott és elméleti az jól összefoglalja a dilemmát, mert továbbra sincs semmi amiért PC-t szeretnék építeni. És ez már kezd rohadt nyomasztó lenni, hogy csak a szemét ömlik szinte mindenhol, de az egyre drágábban.
Az egyre drágábban részt nehezen tudnám cáfolni, mert csak idén 1,5-1,8 millát lapátoltam a saját és a fiam gépébe, és a szórás is attól függő, hogy a saját monitorcserémet hova számolom.
De ugyanakkor a pc előnyei változatlanul fennállnak:
- jobb minőségben és szélesebb választékban elérhető antik cuccok
- frém és felbontás csak pénztárca kérdése, nem redmontban vagy Japánban döntik el, hogy milyen felbontás, detail és frém kombót szeretsz
- fut rajta az Excel, meg lehet ideológizálni a 4090est, hogy hát az valójában munkaeszköz!
- akkor és úgy upgradelsz, amikor és amit és ahogy akarsz

Tldr, van a mások által rád erőltetett kompromisszum (konzol) és a végtelen szabadság, pénztárcától függően (pc).
Nyilván ha az a pénztárca limites, akkor a szabadság is az, ezt is el kell ismerni, de ez mondjuk speciel nem feltétlen a pc hibája.
Avatar
Botond

Hozzászólás #74313 2023.09.07. 15:35

Mindeközben az outsider dilettáns fanboik véleménye:
Kép
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #74314 2023.09.07. 16:01

Botond írta:Tldr, van a mások által rád erőltetett kompromisszum (konzol) és a végtelen szabadság, pénztárcától függően (pc).
Nyilván ha az a pénztárca limites, akkor a szabadság is az, ezt is el kell ismerni, de ez mondjuk speciel nem feltétlen a pc hibája.
Speciel pont ezért irritál, mert most lenne lehetőségem szinte kompromisszum nélkül PC-t építeni, csak nincs nagyon miért.
De ha már csak a képzelet szab határt a frémeknek, majd egyszer lőjj egy screenshotot kérlek az Oblivionban, Skingrad nyugati kapu, visszanézve a városra. Kíváncsi vagyok meg lenne-e az 50 frém! :banplz:
Avatar
Botond

Hozzászólás #74315 2023.09.07. 17:33

benőmenő írta:Speciel pont ezért irritál, mert most lenne lehetőségem szinte kompromisszum nélkül PC-t építeni, csak nincs nagyon miért.
De ha már csak a képzelet szab határt a frémeknek, majd egyszer lőjj egy screenshotot kérlek az Oblivionban, Skingrad nyugati kapu, visszanézve a városra. Kíváncsi vagyok meg lenne-e az 50 frém! :banplz:
Beraktam telepítési sorba. Lehet FHDban benéz majd néha ezer alá, és szerintem 4k-ban is megfogja majd a 300, de meglássuk.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74316 2023.09.07. 18:08

Pörög a Yakuza Like a Dragon credits.

Hatalmas kaland és móka volt, több mint 60 óra ment bele és úgy van megcsinálva, hogy ne lehessen mindent látni credits ig, hanem utána lehet menni tovább és adja az új - nem szorosan sztori alapú - küldiket még.
Avatar
Necro

Hozzászólás #74317 2023.09.07. 19:28

DanielT írta:utána lehet menni tovább és adja az új - nem szorosan sztori alapú - küldiket még.
Á, szóval van benne endgame tartalom? :banplz:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74318 2023.09.07. 21:24

Necro írta:Á, szóval van benne endgame tartalom? :banplz:
Az! :mf2:

Egyébként mégse kezdte el adni a mellékküldiket, majd ránézek mit kell csinálni érte. De ez a 75% trofi állapot már nagyon szépen mutat.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #74319 2023.09.07. 22:27

Botond írta:Beraktam telepítési sorba. Lehet FHDban benéz majd néha ezer alá, és szerintem 4k-ban is megfogja majd a 300, de meglássuk.
Becsapós keresztkérdés, mert ugyanolyan 1 szálon limitált mint ahogy a Crysis vagy a GTA 4 is.
De ahogy látom ez a mostani Creation engine is belenyal a 30 frémbe 4090-el és i9-cel a Starfield alatt. Végülis csak 17 év telt el azóta.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #74320 2023.09.08. 00:02

Botond írta:Abban mi a fanboiság, hogy egy cég, aki AMD hw-es gépet árul az AMD hw-re optimalizalva adja ki a cuccait?
Az egyéb kiadók nem árulnak AMD hw-t.
Az ms árul, ő arra optimalizál.
A Sony árul, ő arra optimalizál, majd két évvel később megnyitja a vidia vonalat is.
És most feltételezzük, hogy a sztenderd két év után az ms/Bethesda nem fog így tenni.

Kik azok az AMD hw-t áruló cégek tömegei, akik vidiára optimalizált játékokat öntenek magukból?
Direkt kiragadsz részeket, úgy reagálsz, pedig egy részük nélkül csak elferdíted, hogy mire gondoltam. Szalmabábozol.

Azt írtam például, hogy 20 éve sem volt jó elmenni a hardvergyártó-szponzorációs irányba. Rengeteg iparág van túlszabályozva, de IT-ben is látjuk, amikor a Win kapcsán beszól az MS-nek az EU, a tévés témát te magad hoztad fel, de lehetne szó az F1-ről vagy az NBA-ről.

A két év meg mellébeszélés. A PS nyilván AMD, a PC-s portok kvázi nulláról készülnek, azok is hivatalosan mind AMD-partnerségben, mégis day1 DLSS van bennük. A Starfield PC-s verziója tovább készült, mint a HZD portja, de nyilván ez sem fair hasonlítás. De te legalább azt jól látod, hogy ez egy üzleti/marketingdöntés, én csak annyit mondom, hogy ezt nem támogatom, arty technikai korlátos elképzelése pedig naiv és részrehajló. A lényeg, hogy ez nem egy szükségszerű lépés az MS-től (lásd még egyszer a pillanatok alatt beledobott modot), hadd mondjam azt, hogy nem értek vele egyet (érted, nem rá csodálkozom, hanem ellenzem ezt a politikát, és kritizálom, nem értem, hogy neked miért kell őket védened a fanboiságon túl, de persze a vélemény szabad, csak te valamiért be akar5sz állítani egy AMD-logón meglepődő kreténnek, kösz bazmeg). A DLSS kapcsán emlegettem már az AoE-kat (ezekben azóta sincs DLSS, ha időkorlátot emlegetsz) is vagy a Total Warhammereket is, most nyilván ez egy látványosabb exkluzivitás. És arty hoz hasonlóan a PhysX-faszkodásnak sem örültem. Ennek ellenére rendeltem elő AMD-logós játékokat is az életben (Deus Ex, Total Warhammer stb.).

A Starfieldet nyilván ki fogom próbálni, de mélyen az sem érintene, ha nem futna el a PC-imen túl a konzoljaimon sem.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #74321 2023.09.08. 00:09

arty írta:Nem volt az olyan merész :mf2: , láttunk azért már éppen elég FROM terméket pl, ahol a fejlesztő KÉPTELEN volt megoldani dolgokat, amit modderek utána könnyedén igen (és ezen példában BIZTOSAN nem céges szponzoráció lehetetlenítette el az okés pécéportot :P ).
A probléma az, hogy a From nemcsak fakezű, de nyilván cseszett is rá. Itt az FSR-nek nekifutottak, nem sikerült igazán, de bennemaradt, a DLSS meg nem (állítólag kész volt már, és tényleg jogi okokból került ki, de hivatalos megerősítés ilyesmiről nincs vagy nem tudok róla). Lehet itt fromozni, de azért nagy naivitás itt egy pusztán technológiai döntést feltételezni, pláne tőled, aki fordított esetben biztos benne, hogy Nvidia-bőrönd volt, de az AMD-nél bármiféle nem technikai kötöttséget gyakorlatilag kizársz. Mire gondoljak, ha nem fanboiságra?
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #74322 2023.09.08. 00:12

benőmenő írta:Speciel pont ezért irritál, mert most lenne lehetőségem szinte kompromisszum nélkül PC-t építeni, csak nincs nagyon miért.
De ha már csak a képzelet szab határt a frémeknek, majd egyszer lőjj egy screenshotot kérlek az Oblivionban, Skingrad nyugati kapu, visszanézve a városra. Kíváncsi vagyok meg lenne-e az 50 frém! :banplz:
Pedig ez játékokat nézve elég erős év. Persze a legtöbb nagy név van konzolra, azt meg neked kell tudnod, hogy mi érdekel, de a játékipar bajai ellenére erre az évre tényleg szép csomag gyűlt össze.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #74323 2023.09.08. 00:17

Botond írta:Meanwhile a fanboi-mentes világban az történik, hogy az ea csak most rakta be a dlss supportot a jedi survivorba, sőt a VRR supportot is a ps5 verzióba, osztán sehol se volt net szerte bashingolás, hogy miért nem voltak ezek eddig. Milyen érdekes ez.
Én hisztitömegekkel találkoztam a játék kapcsán. Nyilván a Starfield még nagyobb megjelenés, az van most a jelenben, illetve az MS miatt érdekesebb (mint a várt nagy AAA exkluzív). Mi lesz a következő állítás? Hogy az EA-t senki sem kritizálja?
Avatar
Botond

Hozzászólás #74324 2023.09.08. 07:13

Zóanagyvarázsló írta:Direkt kiragadsz részeket, úgy reagálsz, pedig egy részük nélkül csak elferdíted, hogy mire gondoltam. Szalmabábozol.

Azt írtam például, hogy 20 éve sem volt jó elmenni a hardvergyártó-szponzorációs irányba. Rengeteg iparág van túlszabályozva, de IT-ben is látjuk, amikor a Win kapcsán beszól az MS-nek az EU, a tévés témát te magad hoztad fel, de lehetne szó az F1-ről vagy az NBA-ről.

A két év meg mellébeszélés. A PS nyilván AMD, a PC-s portok kvázi nulláról készülnek, azok is hivatalosan mind AMD-partnerségben, mégis day1 DLSS van bennük. A Starfield PC-s verziója tovább készült, mint a HZD portja, de nyilván ez sem fair hasonlítás. De te legalább azt jól látod, hogy ez egy üzleti/marketingdöntés, én csak annyit mondom, hogy ezt nem támogatom, arty technikai korlátos elképzelése pedig naiv és részrehajló. A lényeg, hogy ez nem egy szükségszerű lépés az MS-től (lásd még egyszer a pillanatok alatt beledobott modot), hadd mondjam azt, hogy nem értek vele egyet (érted, nem rá csodálkozom, hanem ellenzem ezt a politikát, és kritizálom, nem értem, hogy neked miért kell őket védened a fanboiságon túl, de persze a vélemény szabad, csak te valamiért be akar5sz állítani egy AMD-logón meglepődő kreténnek, kösz bazmeg). A DLSS kapcsán emlegettem már az AoE-kat (ezekben azóta sincs DLSS, ha időkorlátot emlegetsz) is vagy a Total Warhammereket is, most nyilván ez egy látványosabb exkluzivitás. És arty hoz hasonlóan a PhysX-faszkodásnak sem örültem. Ennek ellenére rendeltem elő AMD-logós játékokat is az életben (Deus Ex, Total Warhammer stb.).

A Starfieldet nyilván ki fogom próbálni, de mélyen az sem érintene, ha nem futna el a PC-imen túl a konzoljaimon sem.
Nem kéne ezt ennyire szélsőségesen megélni, én nem írtam és nem is gondoltam, hogy bárki kretén lenne, te viszont egyből a fanboi vagdalkozáshoz nyúlsz, ha vmi nem tetszik.

A játékok fejlesztése és optimalizálása idő és pénz, és sajnos ebből senkinek sem áll rendelkezésre végtelen.
A Sony először fejleszt és optimalizál a ps-re, majd arra rá két évre van pc port.
A starfield konzol fejlesztés és optimalizálás szerdán zárult le első körben (mert hogy a ptchegetés nyilván megy majd még), és arra rá 0 másodpercre volt pc port. Igenis, 2 év portolási idővel kevesebb az kevesebb és nem több. És igenis érthető, ha első körben a saját hw-eikre forgatták be az optimalizálási időt, és majd talán vmikor az egyéb gyártókéra, esetleg 6-24 hónap alatt, ahogy az szokás.
Emiatt bashingelni az nem fanboiság kérdése, sokkal inkább héterkedés, a többieket nem bashingelni emiatt meg kettősmérce, és engem pl ez utóbbi szokott triggerelni.

És ja, a fanmade dlss support az tök ugyanaz, mint a hivatalos. Ha az nem 100%ig optimalizált, vagy ha az official ms által kiadott megoldás nem 100%ig optimalizált, akkor ugyanaz a sajtó visszhang, meg a játékos review, szóval a kettő tök ugyanaz, belerakhatták volna tesztelés nélkül, az se baj, ha 2 másodpercenként CTD, hiszen nem számít, csak legyen, az hogy tesztelve működjön, az mindegy. Mert a day0 fanmodon, ha a kiadás óta eltelt összes időt a dlss mod tesztelésére fordították, akkor is 0 percet teszteltek. Ezek mindegyenértékű dolgok.

Na mindegy, bocs, hogy a fejlesztéssel és optimalizálással kapcsolatban ilyen elhanyagolható és irreleváns dolgokon rugózok fanboiként, mint idő meg pénz!
Avatar
Botond

Hozzászólás #74325 2023.09.08. 07:16

Zóanagyvarázsló írta:Én hisztitömegekkel találkoztam a játék kapcsán. Nyilván a Starfield még nagyobb megjelenés, az van most a jelenben, illetve az MS miatt érdekesebb (mint a várt nagy AAA exkluzív). Mi lesz a következő állítás? Hogy az EA-t senki sem kritizálja?
Amikor vmit direkt az ms miatt bashingolnak és másoknál ez nem gond, arra nem a fanboi a megfelelő kifejezés, hanem a kettős mérce meg a héterkedés amúgy.
Fanboiság az amikor vki azt mondja, hogy jajjdejó hogy végre 40%al drágább ugyanaz a szolgáltatás x szolgáltatónál.

És én nem mondtam, hogy ez jó, csak azt mondtam, hogy teljesen érthető ami történik, üzletileg. Az érthető és a jó, az két külön jelentésű kifejezés. Meg azt, hogy miért vagyunk meglepődve, hogy egy gigamega üzleti vállalkozás racionálisan cselekszik pénz kérdésekben?
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #74326 2023.09.08. 07:17

Zóanagyvarázsló írta:Pedig ez játékokat nézve elég erős év. Persze a legtöbb nagy név van konzolra, azt meg neked kell tudnod, hogy mi érdekel, de a játékipar bajai ellenére erre az évre tényleg szép csomag gyűlt össze.
Általában nem vagyok ennyire vizuális, de itt most látom az apukát aki épp lefejtette a pelust az ágyékgoblinjáról és mondja hogy "szép nagy csomag gyűlt össze!" mielőtt a kukába vágja.
Avatar
Botond

Hozzászólás #74327 2023.09.08. 07:27

benőmenő írta:Általában nem vagyok ennyire vizuális, de itt most látom az apukát aki épp lefejtette a pelust az ágyékgoblinjáról és mondja hogy "szép nagy csomag gyűlt össze!" mielőtt a kukába vágja.
Én ezt a fiatalos kompromisszummentes, abszolút értékek mentén élést csodálom benned!
Aztán visszaülsz a ps3 meg a 20 éves tf paneles lcd elé, és az se ront le ezen semmit!
Mert az elvek azok elvek, akkor is ha csak máson próbálja leverni az ember; a saját életében meg 0%ban van ez jelen!
Avatar
arty

Hozzászólás #74328 2023.09.08. 14:28

DanielT írta:Pörög a Yakuza Like a Dragon credits.

Hatalmas kaland és móka volt, több mint 60 óra ment bele
ennyi idő alatt végigmehetett volna a Starfield is.... (Jaffe X-e alapján!)
Avatar
arty

Hozzászólás #74329 2023.09.08. 14:51

Zóanagyvarázsló írta:A probléma az, hogy a From nemcsak fakezű, de nyilván cseszett is rá. Itt az FSR-nek nekifutottak, nem sikerült igazán, de bennemaradt, a DLSS meg nem (állítólag kész volt már, és tényleg jogi okokból került ki, de hivatalos megerősítés ilyesmiről nincs vagy nem tudok róla). Lehet itt fromozni, de azért nagy naivitás itt egy pusztán technológiai döntést feltételezni, pláne tőled, aki fordított esetben biztos benne, hogy Nvidia-bőrönd volt, de az AMD-nél bármiféle nem technikai kötöttséget gyakorlatilag kizársz. Mire gondoljak, ha nem fanboiságra?
Én nem árulok zsákbamacskát (avatárom!!!), de mégis csak vonakodva mondod ki rám, hogy KRETÉN FANBOJ! :D

Itt az AMD szponzoráció adott, ők se árulnak zsákbamacskát, odabaszatták a logót, NYILVÁN voltak elvárások. És jah, ez undorító, hánynék is szívesen, ha nem a szopóoldalon töltöttem volna az elmult 15 évet :D
A büdösféreg vidiások meg ki vannak bukva, amikor EGY KURVA ALKALOMMAL a SZÁZÖTVENBŐL ezegyszer ők "szopnak" (amennyire szopás egy no-dlss játék - HÁT legalább nincs benne amd exklu feature és nvidiát lassitó middleware basszameg!!!!).

Ezek a büdösféreg nvidiások hol a retkes picsában voltak, amikor a fizixért és a gémwörkszért, újabban a falig tolt RT miatt és az FSR kihagyásáért kéne tüntetni?
Márpedig a tultolt RT az megbassza az amdseket, ahogyan a dlss only játék sem megy az amds hardveren, de a gémwörksz és a fizix is hasonló volt .... és ezt tedd oda az FSR gyengébb képminőségéhez (ami nemcsak nvidiásokat bánt, nyilván az amd-seknél UGYANUGY ottvan! még ha a starfieldről a DF el is mondta, hogy ebben spec PONT "okés" az FSR2.2).

Ha pedig mindez nem volna... csak a gondolatkísérlet kedvéért: tedd már oda a legutóbbi from fos mellé (elden ring, sehol nem oké 60fps) a bethesda fallout4/76ját (ami nem tökéletes 20fps-t tudott a gennygraf mellé) és kérlek mond komoly arcal a pofámba, hogy a FROM fakezűbb ÉÉÉÉÉS a hozzájuk képest prő bethesdának kutya kötelessége lett volna a 0.1%-nyi dlss3 birtokos igényét a 100%-nyi vásárló elé helyeznie. Szerintem a 4090 tulajok is tökre elégedettek egy gémbrékingbugos fossal, HA az 720p-ről jobb minőségben skálázódik 4k-ra, merthát EZ a lényeg és legfontosabbabbabbabb. (pláne tudva, hogy a dlss-t/fsr-t modokkal a userek is meg szokták oldani kb egynapok alatt, míg ugyanez gémbréking bugokra max a magárahagyott, végszükségben levő játékra igaz inkább)

Felbasztam most magam. Nem rajtad/rajtatok, a kretén vidiásokon. Ideális világban ezek a véglények is szopnának 15 éven át a játékok felében, amiben amd ficsöröket nem látnak, szopnak a szaggatással, stb stb stb.
Hát sajnos nem. Nekik 1 kurva játék day1 dlss-e a PROBLÉMA, amiből nagyobb sírást rendeztek, mint mi amdsek a teljes elmult 15 évben összesen. Oké, az is igaz, hogy MI lassan hárman maradunk csupán :D
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #74330 2023.09.08. 16:11

A GT7 utolsó S licensz eventjében 5 század kellett volna az aranyhoz. Remélem Yamauchi-san és a kedves édesanyja is csuklik!
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #74331 2023.09.08. 22:39

benőmenő írta:A GT7 utolsó S licensz eventjében 5 század kellett volna az aranyhoz. Remélem Yamauchi-san és a kedves édesanyja is csuklik!
az egy embert próbáló teszt :)
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #74332 2023.09.09. 08:27

TasManXT írta:az egy embert próbáló teszt :)
Hajnalban meló után meglett. Még 3 event maradt, de amikor megláttam hogy a Trial Mountain eventhez régen elég volt 4 és fél mp-el gyengébb idő is, ott valahogy megakadt a lelkesedés ismét. :bdead:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74334 2023.09.09. 11:49

Zóanagyvarázsló írta:"Switch 2"-t mutogatott a Nintendo
A jó kis Wii U-s Breath of the Wild techdemó az új Nintendo gépen! Biztosan lenyűgöző lehetett, hogy mire képes a cég! 8 millió plusz eladás garantált persze belőle. :eljen:
Avatar
Botond

Hozzászólás #74335 2023.09.09. 15:24

DanielT írta:A jó kis Wii U-s Breath of the Wild techdemó az új Nintendo gépen! Biztosan lenyűgöző lehetett, hogy mire képes a cég! 8 millió plusz eladás garantált persze belőle. :eljen:
Kizárt dolog, hogy egymás utáni három genre kiadják. Mi lenne akkor a következő, hova tudna süllyedni a géming ipar? Last of us megjelenne ps3-4 után ps5re vagy mi? Ne viccelj már!
Castle82

Hozzászólás #74336 2023.09.11. 23:36

arty írta:Ezek a büdösféreg nvidiások hol a retkes picsában voltak, amikor a fizixért és a gémwörkszért, újabban a falig tolt RT miatt és az FSR kihagyásáért kéne tüntetni?


A gémvörksz még értem a rinyát, de a fizikszért ""megérte"" a hiszti,máig szinte nincs olyan játék amiben olyan részecskefizika volt mint a physx-es játékokban ahol meg van ott elvérzik a játékosok gépeinek java és még akkor sem olyan komoly a fizika...:)
Egyébként amellett hogy egyetértek és ugyan úgy köcsögségnek tartom az FSR kihagyását mint a DLSS kihagyását, gyakorlatilag inkább az AMD szponzorált játékoknál nincs DLSS. Az Nvidia által szponzorált játékok szine javában ott az FSR, ugyan ez nem mondható el visszafelé. Kiváncsian várom mit hoznak FSR3 szinten ha végre méltóztatnak kitolni, kéne a vga piacra is verseny felsőkategóriában mert jelenleg kényelmes az Nvidia előnye noha az RX szériával szépen jön fel az AMD.

Kép
Avatar
Botond

Hozzászólás #74337 2023.09.12. 01:19

Lepörgött a Warhammer 40,000: Inquisitor – Martyr, XSX-en, coopban.
Nagy reményeim nem voltak a cuccal kapcsolatban, egy sima diabló klón lényegiben, csak sok kis pályákra van tagolva a játék, egy központi hubbal, ahonnan az egyes küldetések/pályák indíthatóak. Azért így per jellel, mert sok (4-10) pálya is van egy-egy küldetés. Pálya alatt értem, hogy beportol egy minilabirintusba, vagy sima csőbe, mikor mennyi elágazás van, hent, végén kiportol, ez egy-egy pálya. Hent meg ilyen diabló3 nézetű, gombkiosztás megoldású cucc, ugyanúgy választható melee,,ranged és caster karakterekkel.

Alapvetően egy középes nudli az egész, ami szembeötlő hibája volt:
- súlytalan az egész, hardon pusztul-gurul minden, még egyel feljebb tekerve a nehézséget ugyanez, csak a dupla-tripla hp-s ellenfelek miatt tovább tart a zéró kihívás
- loot ömlik, de súlytalanabb a harcnál is, van item compare, és mindig minden mínusz qualityre jön ki, csupa downgrade, craftolás még rosszabb, vándor meg hát na, vicc. Végül 40es szinten volt egy seasonal Boss, abból kiesett egy fegyver, az a maradék 25 lvl upot kibírta
- skill rendszer átláthatatlan, van ranged, damage over time, és aoe sebzésre is al-skill fa 20-25 skillel mindegyiken. Nem derült ki, hogy a lángszóróm melyik a három közül amúgy, mire rakják…
- bugos, igaz nem a series x/s kiadást toltuk, hanem a simát, amit goldban adtak. Elindítja az ember a pályát, és aszondja request server, osztán vagy ad vagy nem, vagy 10* kell próbálni és ad mégis, vicc
- coop utólag lett bele patchelve, olyan is. Ha nem pont ugyanott tart mindenki a partiban, akkor nem indul el a pálya. Például vége egy pályának, visszakerülünk a hubra, ott beszélni kell egy npcvel, az átküld egy másikhoz és azzal is beszélni kell és úgy indul a következő pálya a küldetésből. Na vki csak az első npcvel beszélt, akkor error nem indul a pálya, míg nem beszélt a második npcvel is.
- másik coop megoldás, hogy megy a n+1. küldetés sokadik pályája, és aszondja, hogy a következő pálya single only. Group bontás, mindenki külön lenyomja a következő pályát, és újra invite, és ilyen van vagy hatszor. :D Nagy gépekkel kell menni ezeken a pályákon, amik kitakarják a fél képernyőt és biztos nem bírna kettőt a képen a fat Xbox one, és azért ez a megoldás, de na, coop élménynek ez érdekes.

Ugyanakkor:
- wh40k loreban erős, kivéve a tömegesen leölt amúgy a lore szerint demi God szintű egységeket
- grafika nem teljesen vállalhatatlan, főleg 1440p módban, bár a változatosság nem végtelen a pálya assetteknél nyilván
- jól eső érzés még a 40. pályán is a lángszóróval felgyújtani a támadó 30 fős ellenséges támadó csapatot. Hiába súlytalan az egész, a feelingje vhogy jó. Szétfröccsenő ellenfelek animációi, és a kapcsolódó hang effektek is kellemesek, segítik az immerziót

Összességében a kommersz vonalon egynek elment, de főleg a coop miatt ment végig, szólóban ez azért necces lenne per tíz.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #74338 2023.09.12. 07:06

arty írta:A büdösféreg vidiások meg ki vannak bukva, amikor EGY KURVA ALKALOMMAL a SZÁZÖTVENBŐL ezegyszer ők "szopnak" (amennyire szopás egy no-dlss játék - HÁT legalább nincs benne amd exklu feature és nvidiát lassitó middleware basszameg!!!!).
A piac 80%-ának Nvidiája van, akiknek a nagyrésze pont leszarja hogyan fut valami egy olyan hardveren, ami neki nincs.
Közben jönnek a Forza preview-k. Ez a minden autóhoz grindold ki a 'zikszpét, különben nem vehetsz rá verseny gumit már önmagában instant skip nálam.
Avatar
Botond

Hozzászólás #74339 2023.09.12. 07:37

benőmenő írta:A piac 80%-ának Nvidiája van, akiknek a nagyrésze pont leszarja hogyan fut valami egy olyan hardveren, ami neki nincs.
Közben jönnek a Forza preview-k. Ez a minden autóhoz grindold ki a 'zikszpét, különben nem vehetsz rá verseny gumit már önmagában instant skip nálam.
Neked is AMD-d van, és az összes xbox tulajnak is. Számomra továbbra is érthetetlen, hogy ez hogy tud egyáltalán téma lenni, hogy egy AMD hw-es gyártó a kezdeti fejlesztési időben AMD-re optimalizál.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #74340 2023.09.12. 08:33

Botond írta:Neked is AMD-d van, és az összes xbox tulajnak is. Számomra továbbra is érthetetlen, hogy ez hogy tud egyáltalán téma lenni, hogy egy AMD hw-es gyártó a kezdeti fejlesztési időben AMD-re optimalizál.
Nekem teljesen mindegy mire optimalizálják, mert pont nem érdekel a Starfield.
Ellenben ha valaki kiad valamit PC-re és a szokásosnál rosszabbul fut Nvidián, akkor ne csodálkozzon hogy a PC-sek jelentős része ezt szóvá teszi, hiszen majd' mindenkinek ződ kártyája van azon a platformon.

Vissza: “Leáldozott.hu”