A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
arty

Hozzászólás #74131 2023.08.23. 11:15

benőmenő írta:Ha már PS3 gpu:
Biztos csak nekem volt új info, hogy az RROD a YLOD hibáknál és egyéb korabeli 90 nanos gpuk is lerepedtek a tokozásról.
phpBB [media]

Meg persze más okai is lehetnek csak ez a legvégzetesebb/legnagyobb szívás javítani.
Nyilván a PS5-nél is minden ok nélküli feszélyez még mindig az alaplapra forrasztott NAND (az xboxnál ugyan m.2 slotos de ha jól emlékszem ott is van valami turpisság).

A fizikailag korrekten színeződő metlaki tényleg jópofa, csak nem ettől lesz jó egy játék (vagy akár "szép").
anno megnéztem a videot, sok tévhitet/elméletet leleplez :)
és jah, nv(!!!) maszivan elkurta, de nem csak a ps3-ban, hanem az akkori laptopokban is.... de sose lett akkora balhé belőle, mint a RROD-ból (ami ugye anno NEM az amd elkurása volt, ott valóban a forrasztás volt szar) :(

egy Dell D830-al én is beszoptam egyébként, noha nálam bizonyos szempontból nagyobb volt a gond:
- nv nem volt hajlandó a cserére (és így a dell se)
- nem is ment teljesen tönkre a gép, még 4 évesen is ment (csak éppen irgalmatlanul fel tudott melegedni és jött a bruttttttális throttling - anno újkorában nem volt ilyen baja, de még gariidőben ~2 évesen már elkezdődött a rémálom..)
- végül fillérekért eladtam (vevő tudta mit vesz)
Avatar
arty

Hozzászólás #74132 2023.08.23. 11:37

MS kimondta a halálos ítéletet az Xbox360 sztórra: 2024 július.

:(

Lássuk, sony előz-e vagy későbbre időzít, mert hogy ezekután lépni fognak, az tuti.
Nincsenek illuzióim, valamikor meg kellett ezt lépni, mégis fáj...

mocskos digit disztrib :(
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #74133 2023.08.23. 12:12

arty írta:MS kimondta a halálos ítéletet az Xbox360 sztórra: 2024 július.

:(

Lássuk, sony előz-e vagy későbbre időzít, mert hogy ezekután lépni fognak, az tuti.
Nincsenek illuzióim, valamikor meg kellett ezt lépni, mégis fáj...

mocskos digit disztrib :(
Mentségükre szóljon hogy a megvásárolt cuccokat utána is le lehet majd tölteni 360-ra és a backcompat cuccok továbbra is elérhetőek lesznek a One és Series konzolokon.
Minden továbbira pedig cfw és warez, hisz nincs szolgáltatás amiért fizethetnél.
Avatar
arty

Hozzászólás #74134 2023.08.23. 12:17

benőmenő írta:Mentségükre szóljon hogy a megvásárolt cuccokat utána is le lehet majd tölteni 360-ra és a backcompat cuccok továbbra is elérhetőek lesznek a One és Series konzolokon.
jah, sok címnek lesz menekülőút, de mégtöbbnek nem.... és lesznek anomáliák, mint minden változás után :( pláne magyarként várható, hogy ez+az eltűnik....

ahogyan a download historymból is sok sor már NEM TÖLTHETŐ LE UJRA, azt se tudom, hogy pontosan mit vettek el tőlem (mert anno nem vezettem excelt a vett cuccaimról, immár igen... csak későn :( )

még kb 3-4-5 db árkád címet régóta tervezem, h megveszek, de évek óta akcióra vártam... eljött az idő :(

---

https://hardverapro.hu/apro/playstation_plus_essential_extra_premium_elofizete/friss.html

na, van PS-re is szürke, de olcsó plusz :) (33k a 3 évnyi prémium, ez már majdnem gamepass killer ár :D pontosabban a JELENLEGI árakkal 'majdnem' nélkül..... )
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #74135 2023.08.23. 15:32

Ez sem értem, hogy ki szerint volt ez jó ötlet.

https://blog.playstation.com/2023/08/23 ... at-199-99/
Avatar
arty

Hozzászólás #74136 2023.08.23. 17:44

Zóanagyvarázsló írta:
phpBB [media]

és a NightDive a Turok3-at kalapálja már!! JÖN még idén!! :)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74137 2023.08.23. 21:09

TasManXT írta:Ez sem értem, hogy ki szerint volt ez jó ötlet.

https://blog.playstation.com/2023/08/23 ... at-199-99/
Nagyon sok háztartásban van egy ps5, többnyire az egy fő tévén. Családoknál ez már alapból konfliktust szül, így viszont aki gémelne, elvonulhat ahova csak akar. És az élmény jobb lesz mint akármelyik fosos telefonnal kapásból a képarány és méret miatt. Én is lehet vettem volna ha nem állok át a tablet+tartó konzol setupra az erkélyen.

Az epik fail az LCD képernyő, de a 200 dollárhoz ez kellett.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74138 2023.08.23. 21:14

arty írta:de hát látod, hogy sokkal színesebb a főd a jobbszélsőn!

DT: szerintem egy 700 ezres PS6 instant siker lenne a színes földes dlss miatt!

de persze én is nagyon vágyok nvidiás konzolra, a ps3 a mai napig emlékeztet a realitásaira... sőt, nagy kár, hogy nem a mostani genbe került nv, 185ezer helyett 350ezerért 3060 teljesítmény, 8GB dedikált vrammal.... na AZ odabaszna!
Színes föld, hagyjál már :idiota:...

Az NVidia meg drágább ÉS jobb. Mindenben. Miért ne lenne drágább ha nem ugyanazt adják? Mindig az árán vagy kiakadva, azon meg soha, hogy az AMD kurvára le van maradva technológiában.

Ahogy az AMD értelmes procit hozott ki, már drágább is volt instant az Intelnél (amikor még követtem, azóta nemtom mi van)
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #74139 2023.08.23. 21:19

TasManXT írta:Ez sem értem, hogy ki szerint volt ez jó ötlet.
https://blog.playstation.com/2023/08/23 ... at-199-99/

Hát.. Nemtom. Hirtelen nem jut más eszembe, mint, hogy foglalt a nappaliban a tv... arra meg 200 dollár sok..
Kérdés, milyen latency-t produkál, ha mondjuk nem otthon vagy és rápattintod egy teló hotspotra, vagy a szállásadó wifijére :D
Lehet japóknak találták ki a napi 2 óra vonatos ingázásra.
Nekem nem kéne, max repülőn játszom, arra meg bőven jó az ipad/teló, akár egy kontrollerrel kiegészítve hosszú úton.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74140 2023.08.23. 21:26

phpBB [media]
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #74141 2023.08.23. 21:44

DanielT írta:Nagyon sok háztartásban van egy ps5, többnyire az egy fő tévén. Családoknál ez már alapból konfliktust szül, így viszont aki gémelne, elvonulhat ahova csak akar. És az élmény jobb lesz mint akármelyik fosos telefonnal kapásból a képarány és méret miatt. Én is lehet vettem volna ha nem állok át a tablet+tartó konzol setupra az erkélyen.

Az epik fail az LCD képernyő, de a 200 dollárhoz ez kellett.
Az LCD még lenyelhető lenne, ha legalább lenne benne BT, de még az sincs.
Avatar
deep

Hozzászólás #74142 2023.08.24. 10:08

Ja és csak sikerült kihagyni azt a feature-t, ami egy kicsit még igazolhatta volna az eszköz létezését, hogy prémium account-al lehessen streamelni rá Ps5 géptől függetlenül. Sebaj, majd feltörik, és emu gép még lehet belőle, bár már vannak ilyen árfekvésben indulók ebben a kategóriában.
Avatar
arty

Hozzászólás #74143 2023.08.24. 10:17

DanielT írta:Az epik fail az LCD képernyő, de a 200 dollárhoz ez kellett.
általános tévhit :)

https://www.oled-info.com/displaysearch-small-size-amoled-production-cost-fall-below-lcds-within-2-years

KETTŐEZER KIBASZOTT TIZENNÉGY.
Namost vagy az akkor már 20 éve piacon levő lcd lett az elmult 10 évben mégolcsóbb (hátpersze...) vagy az akkoriban ujnak számító oled lett egy piccikét olcsóbb (elég valószínű).

Egész egyszerűen ENNYIÉRT nem JÁRHAT a parasztnak jó kép. PONT.
Álá szvics2. Merakkor mit adnának prémiumáron, később?
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #74144 2023.08.24. 10:26

arty írta:általános tévhit :)

https://www.oled-info.com/displaysearch-small-size-amoled-production-cost-fall-below-lcds-within-2-years

KETTŐEZER KIBASZOTT TIZENNÉGY.
Namost vagy az akkor már 20 éve piacon levő lcd lett az elmult 10 évben mégolcsóbb (hátpersze...) vagy az akkoriban ujnak számító oled lett egy piccikét olcsóbb (elég valószínű).

Egész egyszerűen ENNYIÉRT nem JÁRHAT a parasztnak jó kép. PONT.
Álá szvics2. Merakkor mit adnának prémiumáron, később?
Vagyis a 200 dollárhoz szerinted is ez kellett :fogmosas:
Avatar
arty

Hozzászólás #74145 2023.08.24. 10:29

DanielT írta:Színes föld, hagyjál már :idiota:...

Az NVidia meg drágább ÉS jobb. Mindenben. Miért ne lenne drágább ha nem ugyanazt adják? Mindig az árán vagy kiakadva, azon meg soha, hogy az AMD kurvára le van maradva technológiában.

Ahogy az AMD értelmes procit hozott ki, már drágább is volt instant az Intelnél (amikor még követtem, azóta nemtom mi van)
Igen, színes föld. 3060 kategorián ugye nem 4k pathtracelt cíberpunkról álmodozol?
Vagy azt hiszed a ps5-be 3090TIÁJ került volna, 800 ezerért? :D

Drágább, de egyáltalán nem jobb, csak a piaci fölényt kamatoztatták az elbaszott és erőltetett RT implementációval (2000 széria, röhögnöm kell, amikor a 4090 is alig képes valamire trükközés nélkül).
ÉS bocs, hogy zavar, amikor a 4080/4090 félmilla felett van ennyi idővel a megjelenés után, majd hogy ezt nem szeretném konzolfronton is megélni.

Ezt persze TI kapartátok ki a vidiának, élvezzétek némán és ne kívánjátok ugyan ezt a konzolfrontra is. Menjetek pöcézni.
Én sima elszenvedőként, ÁLDOZATKÉNT meg had emlegessem már ujra és ujra, hogy geccccidrága, ha egyszer erről nincs it vita :D

(intelnél meg nem tudott drágább lenni az amd, általánosságban legalábbis nem (de covid alatt, amikor a bérgyártónál sorbanállás volt, bizonyos modellek ára elég versenyképtelen volt, az tény, viszont azon kategoriákban az intel sem vállalhatatlan modelleket futtat))
Avatar
arty

Hozzászólás #74146 2023.08.24. 10:30

Zóanagyvarázsló írta:Vagyis a 200 dollárhoz szerinted is ez kellett :fogmosas:
Nem a 200 dolláros ár miatt nincs oled, hanem mert a sony is egy kapitalista büdösgeci, csak ezt van aki nem képes kimondani és jön mindenféle technologiai mentségkereséssel :D

TasManXT írta:Az LCD még lenyelhető lenne, ha legalább lenne benne BT, de még az sincs.
Az lcd semmiféle kontextusban nem nyelhető le, feltételezve, hogy az oled alternatíva tud lenni. Tehát pl a MÁV váróban, ahol éveken át van kint a statikus tartalom, ott nem.

A kihagyott ziccer egyértelmüen a PREMIUM-feature nem támogatása, amit deep írt.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #74147 2023.08.24. 11:06

DanielT írta:Színes föld, hagyjál már :idiota:...
Az NVidia meg drágább ÉS jobb. Mindenben*. Miért ne lenne drágább ha nem ugyanazt adják? Mindig az árán vagy kiakadva, azon meg soha, hogy az AMD kurvára le van maradva technológiában.
Ahogy az AMD értelmes procit hozott ki, már drágább is volt instant az Intelnél (amikor még követtem, azóta nemtom mi van)
Speciel a Radeonoknak kisebb a cpu overheadjük egy minimálisan DX12-ben, ha csak valami csumpi 13. generációs i9-cel tengődsz. De más nekem sem nagyon jut eszembe.
phpBB [media]
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74148 2023.08.24. 12:22

Azé' ha a fele igaz annak, hogy a 30 frémből 110+ lesz Raytracinggel... hát az AMD-nek lassan ingyen kellene adni mindent, hogy a tech/ár/érték arány stimmeljen.

phpBB [media]
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #74149 2023.08.24. 13:24

DanielT írta:Azé' ha a fele igaz annak, hogy a 30 frémből 110+ lesz Raytracinggel... hát az AMD-nek lassan ingyen kellene adni mindent, hogy a tech/ár/érték arány stimmeljen.
Maradjunk annyiban, hogy nem véletlen nem építesz 1 milliós pécét. Az AMD meg most tényleg nagyon rendben van azokban a kategóriákban ahol számít. Kivéve a 7600, az egy vicc.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74150 2023.08.24. 13:28

TasManXT írta:Maradjunk annyiban, hogy nem véletlen nem építesz 1 milliós pécét. Az AMD meg most tényleg nagyon rendben van azokban a kategóriákban ahol számít. Kivéve a 7600, az egy vicc.
Mi köze a pécének bármihez? Vagy az árának? Mi az hogy AZOKBAN A KATEGÓRIÁKBAN AHOL SZÁMÍT? Hát megőrülök instant.

Kinek? Aki az AMD-t akarja kihozni értelmes alternatívának? Hagyományos grafikai techben már valamennyire versenyképesek lettek 20 év után, csak már rég másról szól a világ és a fejlődés iránya.
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #74151 2023.08.24. 13:39

DanielT írta:Mi köze a pécének bármihez? Vagy az árának? Mi az hogy AZOKBAN A KATEGÓRIÁKBAN AHOL SZÁMÍT? Hát megőrülök instant.

Kinek? Aki az AMD-t akarja kihozni értelmes alternatívának? Hagyományos grafikai techben már valamennyire versenyképesek lettek 20 év után, csak már rég másról szól a világ és a fejlődés iránya.
Hát akkor szavazhatsz a pénztárcáddal és vehetsz egy 4090-et. Mert az biztosan nem lesz a PS5 Pro-ban. :banplz:
Avatar
Botond

Hozzászólás #74152 2023.08.24. 13:56

TasManXT írta:Maradjunk annyiban, hogy nem véletlen nem építesz 1 milliós pécét. Az AMD meg most tényleg nagyon rendben van azokban a kategóriákban ahol számít. Kivéve a 7600, az egy vicc.
Az én pc-mbe idén mondjuk 1,2t raktam, mert a házat és a tápot nem kellett cserélni. Volt monitor csere is, az csak 300kval dobta meg az 1,2n felül a budgetet, ahogy a gyerek pc upgradeje is annyi volt még ezeken felül, neki szerencsére nem kellett cserélni a 42c2t.
Ezeket két esetben nem teszi meg az ember, az egyik ha telibe leszarja az egész géminget, vagy ha nem fussa rá. Utóbbi esetben jönnek az ilyen elméleti maszturbálások YouTube videók alapján, hogy ha így meg úgy, meg ha azt nézem,vagy ezt nézem.

Ez a raytracing meg úgy letarolta a piacot, mint a hairworks. Van ez az egy szem cp2077 demó játéka és ennyi. A többi játékban marginális. A teljesítmény hatása is, mert hát a látványbeli hatása is.
Ott a recsit pc 4090 RTvel és nélkül összehasonlító videó, a füles magazinban a következő 15 évben abból fognak screenshotokat berakni a keresd az öt különbséget rejtvénynek.
Sajnos lehet itt ezen pörögni, de a két konzolban AMD chip van, a ps5ben rdna másfél, mert siettek és hát ennek meg is van a böjtje lásd rendes VRR hiánya pl, míg az xbox series gépekben teljes értékű rdna2, ami RTben szintén elég ergya. Az rdna3 az már legalább látótávolságban van ebben a bullshit techben, de valójában tökmindegy.

Ennél sokkal kritikusabb lenne az ai upscale tech, hogy a lowend kártyák is zárkózzanak, na meg elsősorban a konzolok, de egyelőre az idő azzal kapcsolatban meg az én károgásom kezdi igazolni, hogy oké, hogy kezdetben így működött, és mindenkinek jó volt, mert volt low és high textúra is meg FHD meg 4K is, és tudott ezekből jó mixet kihozni, de sajnos terjed az amit mondtam, hogy az lesz a vége, hogy csak a FHD low textúra készül el és a 4K high meg annyi lesz, hogy ez felskálázva és élsimítást neki. Lásd remnant2. Amivel meg elvesznek a detailek, mert nincs ott a magasabb felbontású vagy magasabb részletességű, amiből kiolvashatná a dlss vagy az fsr. A semmivel nem tud a dlss se dolgozni, az is csak a vmivel tud, amíg volt vmi addig fasza volt, most hogy a semmi kezd divatba jönni, hát más lesz az optikája ennek a haladó technikának.
Lesz ez még más szerint is korunk arzénos tapétája.

Na de mindegy. Nem akartam megtörni a Sony áhítatot, meg a kirakatshoppingot, és a valóság 480p-s tömörített YouTube videókon keresztüli megértését.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74153 2023.08.24. 14:40

Ez marha jól néz ki (techben)

phpBB [media]
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74154 2023.08.24. 14:45

TasManXT írta:Hát akkor szavazhatsz a pénztárcáddal és vehetsz egy 4090-et. Mert az biztosan nem lesz a PS5 Pro-ban. :banplz:
Nem értem még mindig. A DLSS 3.5 még a 2XXX szériában is támogatott lesz (jó nem minden funkció) és pont ez a lényeg, hogy nem kell hozzá 4090. Ha a 4090 110+ FPS felett tud az új trükkökkel, akkor valami hómlessz nyominger kártya kicsapja majd a felét ami már bőven jó.

És én nem azt várom, hogy az nVidia olcsóbb legyen, vagy hogy pécét építhessek, hanem hogy az AMD végre összeszedje magát és az RDNA2 architektúrára képes legyen letenni valamit a nyomorult FSR 2.0 -án kívül.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #74155 2023.08.24. 17:39

DanielT írta:Mi köze a pécének bármihez? Vagy az árának? Mi az hogy AZOKBAN A KATEGÓRIÁKBAN AHOL SZÁMÍT? Hát megőrülök instant.

Kinek? Aki az AMD-t akarja kihozni értelmes alternatívának? Hagyományos grafikai techben már valamennyire versenyképesek lettek 20 év után, csak már rég másról szól a világ és a fejlődés iránya.
Konkréta az egyetlen dolog amiért PC-t építenék jelen pillanatban az a Doom Eternal 2. dlc-je (hamabb adtam el a 1070-et, mint kijött volna). Oda egy 6700XT is overkill és az NV ebben a kategóriában nevetség tárgya.
Persze lehet venni 4090-et hogy játszunk a.... meg a...., mindegy de szebb és shader stutterel, meg cpu limited van mielőtt elérnéd a 60 frémet a Jedi Survivorben. Már rohanok is érte! :idiota:
Pedig most megint elkezdett izgatni, hogy építek egy PC-t, de nincs minek. Backlog aprításra pedig a PS+-al is több mint elég cuccom van, plusz retrozhatnék még a notin (emus és gog címek).
A technó érdekes, csak már jó lenne mellé valami játék is.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #74156 2023.08.24. 17:47

phpBB [media]


phpBB [media]
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #74157 2023.08.24. 17:54

Botond írta:Ennél sokkal kritikusabb lenne az ai upscale tech, hogy a lowend kártyák is zárkózzanak, na meg elsősorban a konzolok, de egyelőre az idő azzal kapcsolatban meg az én károgásom kezdi igazolni, hogy oké, hogy kezdetben így működött, és mindenkinek jó volt, mert volt low és high textúra is meg FHD meg 4K is, és tudott ezekből jó mixet kihozni, de sajnos terjed az amit mondtam, hogy az lesz a vége, hogy csak a FHD low textúra készül el és a 4K high meg annyi lesz, hogy ez felskálázva és élsimítást neki. Lásd remnant2. Amivel meg elvesznek a detailek, mert nincs ott a magasabb felbontású vagy magasabb részletességű, amiből kiolvashatná a dlss vagy az fsr. A semmivel nem tud a dlss se dolgozni, az is csak a vmivel tud, amíg volt vmi addig fasza volt, most hogy a semmi kezd divatba jönni, hát más lesz az optikája ennek a haladó technikának.
Lesz ez még más szerint is korunk arzénos tapétája.
Na de mindegy. Nem akartam megtörni a Sony áhítatot, meg a kirakatshoppingot, és a valóság 480p-s tömörített YouTube videókon keresztüli megértését.
Mondjuk a nemrég ide is beszúrt Red Dead Redemption portnál látszik, hogy egy penészes FSR2 is mennyivel jobb képet ad, mint bármilyen AA ami akkoriban elérhető volt.
Az meg tényleg fakéz pozitív, amikor a lassan szinte ugyancsak a 2 gennel ezelőttire hajazó felbontásokra eresztik rá ezt vagy a DLSS-t. Ez nem az arzénos tapéta, hanem a higanyos hőmérő amit a hülyegyerekek elkezdtek direkt összetörgelni.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #74158 2023.08.24. 20:15

arty írta:Nem a 200 dolláros ár miatt nincs oled, hanem mert a sony is egy kapitalista büdösgeci, csak ezt van aki nem képes kimondani és jön mindenféle technologiai mentségkereséssel :D
Pont ez a tanulság, hogy OLED-et nem adnának 200 dollárért, mert férgek, így KELLETT a 200 dollárhoz az LCD :beka3:
Avatar
neoreg

Hozzászólás #74159 2023.08.24. 20:30

Baldur's Gate 3 is jön idén boxra, S-en nem lesz split screen coop (és lehet később se). Ennyit a parity rule-ról (amúgy is faszság volt).
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #74160 2023.08.24. 21:04

benőmenő írta:Konkréta az egyetlen dolog amiért PC-t építenék jelen pillanatban az a Doom Eternal 2. dlc-je (hamabb adtam el a 1070-et, mint kijött volna). Oda egy 6700XT is overkill és az NV ebben a kategóriában nevetség tárgya.
Persze lehet venni 4090-et hogy játszunk a.... meg a...., mindegy de szebb és shader stutterel, meg cpu limited van mielőtt elérnéd a 60 frémet a Jedi Survivorben. Már rohanok is érte! :idiota:
Pedig most megint elkezdett izgatni, hogy építek egy PC-t, de nincs minek. Backlog aprításra pedig a PS+-al is több mint elég cuccom van, plusz retrozhatnék még a notin (emus és gog címek).
A technó érdekes, csak már jó lenne mellé valami játék is.
Közben összekattintgattam egy konfigot nulláról és... hát siralmas. Ja és az ipon gépösszerakója azóta is csak használhatatlanabb lett.
Avatar
arty

Hozzászólás #74161 2023.08.25. 11:02

DanielT írta:Nem értem még mindig. A DLSS 3.5 még a 2XXX szériában is támogatott lesz (jó nem minden funkció) és pont ez a lényeg, hogy nem kell hozzá 4090. Ha a 4090 110+ FPS felett tud az új trükkökkel, akkor valami hómlessz nyominger kártya kicsapja majd a felét ami már bőven jó.

És én nem azt várom, hogy az nVidia olcsóbb legyen, vagy hogy pécét építhessek, hanem hogy az AMD végre összeszedje magát és az RDNA2 architektúrára képes legyen letenni valamit a nyomorult FSR 2.0 -án kívül.
az orrbaszájba beerőltetett, befizetett RT lértehozza a szarhalmot (33fps), amit utána a dlss-el próbálnak helyretenni, ÜGYES :D (abból a szempotból mindenképp, hogy mára mindezt csak 500ezres vidián érdemes csinálnod)

fyi, a hómlesz kártya a 4060ti, mai áron 180ezer forinton indul. jóétvágyat, plána ha ESETLEG egy kedvenc címedbe végül mégse kerül a szarhalom-olvasztó dlss3.5 .... (vagy esetleg épp csak szarul néz ki)

az AMD-nek évek óta nem fussa r&d-re, hogy akár csak picit is felzárkózzanak (lásd fsr2 is mikorra lett és milyen.... :( ), amire meg futotta, az nem az az irány, amit az nv diktál (full-RT szarhalom dlss-el visszapofozva játszhatóra). sakk-matt.

márpedig verseny nélkül itt ebben változás nem várható, sőt! bőven van lejjebb, a piac láthatóan megeszi az nv főztjét.
ha neked ez így oké, lelked rajta, építs milláspécét (haver picit is jövőbiztos gépét nem tudtam 1 milla alá szórítani a 4080-al :( ) és probléma megolva.
de azért az én konzolos f*szomat ne akard már a ZŐD csalánba verni :D
Avatar
arty

Hozzászólás #74162 2023.08.25. 11:05

Zóanagyvarázsló írta:Pont ez a tanulság, hogy OLED-et nem adnának 200 dollárért, mert férgek, így KELLETT a 200 dollárhoz az LCD :beka3:
De az úgy az árra van kihegyezve, nem arra hogy a sony egy mocskosgeci :D Már-már mosdatás-szagú! A sony csak áldozat, mit vót mit tenni.... az LCD volt az egyetlen út! ;)

Viszont ez is piskóta ahoz képest, hogy a BT helyett saját szabványt tesznek mindenbe és alakul a csak-sony-kompatibilis ökoszisztéma.
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #74163 2023.08.25. 11:20

arty írta:de azért az én konzolos f*szomat ne akard már a ZŐD csalánba verni :D
:taps:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #74164 2023.08.25. 11:33

arty írta:márpedig verseny nélkül itt ebben változás nem várható, sőt! bőven van lejjebb, a piac láthatóan megeszi az nv főztjét.
ha neked ez így oké, lelked rajta, építs milláspécét (haver picit is jövőbiztos gépét nem tudtam 1 milla alá szórítani a 4080-al :( ) és probléma megolva.
de azért az én konzolos f*szomat ne akard már a ZŐD csalánba verni :D
Én is eddig jutottam tegnap, hogy a belépő/régi konfig pofozgatása lenne 550-700e Ft gpu-tól függően, ha pedig valami nem hómleszt akarsz akkor tényleg az a játék hogy milla alatt tudsz-e maradni. Bármennyire is a PC-hez húz a szívem, egyszerűen nem tudom mivel indokolni 2000+ Euro eltapsolását egy gamer pc-re jelenleg.
És ha az RT-t el is engedi az ember még mindig ott az NVENC, ami már egy 1060-nal is okafogyottá teszi a cpu rendert, az AMD megoldása pedig kb. úgy viszonyul hozzá, mint az FSR1 a DLSS 3-hoz.
Aztán ha konzol fronton tényleg visszajön a 720@sub60 módi valaminél ami tényleg érdekelne akkor majd visszatérünk erre.
Addig viszont a PC egy méregdrága gomb, kabátra pedig még ígéret sincs hogy lesz a következő ~másfél évben.
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #74165 2023.08.25. 13:09

Ha egyébként van még DDR4 memória a háznál, akkor egy AM4 konfig nem vészes ám. Ha 1080p és 1440p körül mozogtok, azért azokat natívan elviszi bármi. 4k Budgethez meg ott van a 6950XT is. (4070-et a 12 GB ram miatt skippelném itt)
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #74166 2023.08.25. 13:43

TasManXT írta:Ha egyébként van még DDR4 memória a háznál, akkor egy AM4 konfig nem vészes ám. Ha 1080p és 1440p körül mozogtok, azért azokat natívan elviszi bármi. 4k Budgethez meg ott van a 6950XT is. (4070-et a 12 GB ram miatt skippelném itt)
Ott is el kellene locsolnom 400-500k-t hogy legyen egy kimaxolt, halott platformom.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #74167 2023.08.25. 15:17

arty írta:De az úgy az árra van kihegyezve, nem arra hogy a sony egy mocskosgeci :D Már-már mosdatás-szagú! A sony csak áldozat, mit vót mit tenni.... az LCD volt az egyetlen út! ;)

Viszont ez is piskóta ahoz képest, hogy a BT helyett saját szabványt tesznek mindenbe és alakul a csak-sony-kompatibilis ökoszisztéma.
Értelek, csak próbáltam egy alternatív értelmezési lehetőséget kínáli :papakacsint:

A BT lecserélése nem feltétlen rossz doog, szívtam én azzal már eleget, igaz, nem PS3-on, és nem is a telefonos fülesemmel. De tartok tőle, ha messzebbről használtam volna, konzolon is előjöttek volna a betegségek. PC-n azért jobban tartok a BT-től, és azt mondom, az a jó, ha van benne az is (lásd boxos kontrollerek), de ha lehet, kerülöm. Nem véletlen, hogy a Steam Controllerhez gyárilag adtak hosszabbítót az adapterhez, hogy ritkábban szakadjon. Így is jóval többször szakadt, mint a One-kontroller hosszabbító nélkül (ami BT-vel nagyobb távolságból szinte használhatatlan volt). Itt, Pesten a PC közelebb van, itt a One-kontroller nem szakad soha a saját adapterével. (Nyilván nemcsak a távolság számít, hanem a többi jel, a falak is.)
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #74168 2023.08.25. 15:29

benőmenő írta:Ott is el kellene locsolnom 400-500k-t hogy legyen egy kimaxolt, halott platformom.
Én is e körül számoltam múltkoriban, de az azért a mostani vasamat veri, az pedig a Play Anywhere-nek hála meglepően versenyben van az XSX-szel, a saját kompromisszumok miatt veri. Viszont az is igaz, hogy a 3060 a 12 GB VRAM miatt sweet spot, utána már bajos feljebb lépni, mert vagy sokkal drágább, vagy a kevés VRAM miatt szívsz, vagy AMD :fogmosas:

Mindenesetre én mindig rájövök konzolvásárlás után, hogy jó kis gépek ezek, de azért a PC való nekem. És most is azt mondom, hogy a 200k-s konzolokhoz képest az 500k-s PC nem kiugróbb, mint a 90k-shoz képest volt a 240k-s. Most persze lehet, hogy elavultabb tech jön ki ebből, viszont annak idején nem lehetett egy középkategóriás VGA-val 6-7 évig jól ellenni konzolközeli szinten. Amikor a =%§ TÍÁJ-t vettem, 2 év klínlódás után sikítva cseréltem 1060-ra, az meg a közelmúltig elvolt észszerű butitásokkal alacsonyabb felbontáson a legtöbb játékban. Mást jelent a jövőállóság ma, mint régen. És ezek a VGA-k, a procikkal azért jól ki lehet húzni, ha "elavult" is. Az én procim 5 éves középkategóriás OC nélkül (bár amúgy K-s), de csak minősített játékokban tudom szándékosan túlterhelni, pedig ez még a szálforradalom hajnaláról van, az a 6 mag/szál ma már látszólag vicc, utána indultak be csak igazán.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #74169 2023.08.25. 15:31

arty írta:Ezt persze TI kapartátok ki a vidiának, élvezzétek némán és ne kívánjátok ugyan ezt a konzolfrontra is. Menjetek pöcézni.
Én sima elszenvedőként, ÁLDOZATKÉNT meg had emlegessem már ujra és ujra, hogy geccccidrága, ha egyszer erről nincs it vita :D
Az ÁLDOZAT, aki a 3060-amig többet költött Nvidiára, mint én :rolleyes: Vagy tán azzal együtt is. Nem vagy hiteles, ha magadra nem szórod a hamut.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #74170 2023.08.25. 15:40

Ezt meg csak hogy miért tettem be alább az SM2-t: 3 fős co-op kampány lesz. Tudom, sem arty, sem Botond nem rajong a WH40k-ért, de ha a részben arról koppintott Gears lecsúszik, nehogy már ez ne legyen érdekes. Mondjuk, én bármi mást szívesebben hentelnék, mint tyranidákat, remélem, lesz is rá lehetőség.

phpBB [media]


phpBB [media]
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #74171 2023.08.25. 16:01

Zóanagyvarázsló írta:Én is e körül számoltam múltkoriban, de az azért a mostani vasamat veri, az pedig a Play Anywhere-nek hála meglepően versenyben van az XSX-szel, a saját kompromisszumok miatt veri. Viszont az is igaz, hogy a 3060 a 12 GB VRAM miatt sweet spot, utána már bajos feljebb lépni, mert vagy sokkal drágább, vagy a kevés VRAM miatt szívsz, vagy AMD :fogmosas:

Mindenesetre én mindig rájövök konzolvásárlás után, hogy jó kis gépek ezek, de azért a PC való nekem. És most is azt mondom, hogy a 200k-s konzolokhoz képest az 500k-s PC nem kiugróbb, mint a 90k-shoz képest volt a 240k-s. Most persze lehet, hogy elavultabb tech jön ki ebből, viszont annak idején nem lehetett egy középkategóriás VGA-val 6-7 évig jól ellenni konzolközeli szinten. Amikor a =%§ TÍÁJ-t vettem, 2 év klínlódás után sikítva cseréltem 1060-ra, az meg a közelmúltig elvolt észszerű butitásokkal alacsonyabb felbontáson a legtöbb játékban. Mást jelent a jövőállóság ma, mint régen. És ezek a VGA-k, a procikkal azért jól ki lehet húzni, ha "elavult" is. Az én procim 5 éves középkategóriás OC nélkül (bár amúgy K-s), de csak minősített játékokban tudom szándékosan túlterhelni, pedig ez még a szálforradalom hajnaláról van, az a 6 mag/szál ma már látszólag vicc, utána indultak be csak igazán.
Nyilván ezért tengődök konzolon, mert a személyes preferenciáim mentén jelenleg baromi jó deal egy PC-hez képest.
Viszont ha nem kapunk 1-2 éven belül pro konzolokat (új gentől nem tartok) akkor lassan csak elérünk oda ismét, hogy a belépő/középkategóriás PC is már jelentősen szebb és gyorsabb lesz. Meg persze a játékok is csak ideérnek addigra amikért érdemes hw-re költeni.
Addig is vár az Unbound! :banplz:
Spoiler
Remélem nem kezdem túl korán a POTY kampányt. :fogmosas:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #74172 2023.08.25. 16:06

benőmenő írta:Nyilván ezért tengődök konzolon, mert a személyes preferenciáim mentén jelenleg baromi jó deal egy PC-hez képest.
Viszont ha nem kapunk 1-2 éven belül pro konzolokat (új gentől nem tartok) akkor lassan csak elérünk oda ismét, hogy a belépő/középkategóriás PC is már jelentősen szebb és gyorsabb lesz. Meg persze a játékok is csak ideérnek addigra amikért érdemes hw-re költeni.
Addig is vár az Unbound! :banplz:
Spoiler
Remélem nem kezdem túl korán a POTY kampányt. :fogmosas:
A portokat és a különböző platformok kompromisszumait még meglátjuk. Nálam ugye a végtelen PC-s könyvtár és a további elérhető végtelen felhozatal a stratégiák miatt egyértelműen a PC mellett szól. És bár évekig kontrollerrel játszottam még PC-n is az FPS-eket, mostanában sírva menekülök az egérhez, ha tudok.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #74173 2023.08.25. 16:32

Zóanagyvarázsló írta:A portokat és a különböző platformok kompromisszumait még meglátjuk. Nálam ugye a végtelen PC-s könyvtár és a további elérhető végtelen felhozatal a stratégiák miatt egyértelműen a PC mellett szól. És bár évekig kontrollerrel játszottam még PC-n is az FPS-eket, mostanában sírva menekülök az egérhez, ha tudok.
Nem véletlenül említettem a Doom Eternalt. Kontrollerrel durván csorbul az élmény.
Avatar
Botond

Hozzászólás #74174 2023.08.25. 16:47

benőmenő írta:Nem véletlenül említettem a Doom Eternalt. Kontrollerrel durván csorbul az élmény.
Csak vén fasz kategóriába kezdesz átcsúszni te is, fiam kontrollerrel is úgy rendet vágott benne, hogy szemmel se bírtam követni mit csinál éppen. :banplz:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #74175 2023.08.25. 16:59

Botond írta:Csak vén fasz kategóriába kezdesz átcsúszni te is, fiam kontrollerrel is úgy rendet vágott benne, hogy szemmel se bírtam követni mit csinál éppen. :banplz:
Ultra-Nightmare-en?
Avatar
Botond

Hozzászólás #74176 2023.08.25. 18:54

Zóanagyvarázsló írta:Ultra-Nightmare-en?
Ezt nem tudom.
Viszont a köcsög antik technikával házaló, mindenben lemaradó AMD megint elbaszta, mert a saját frémgeneráló baromságuk nem csak az RTX4000-eseken fog futni, mint az nvidiáé, hanem a korábbi rtx-eken is. Meg persze mindegyik rdna kártyán is. Idióta barmok, ahelyett, hogy rx7000 excluvá tették volna, hogy nyomják az eladásokat az új kártyáknak, inkább betolták mindenkinek ingyen, mint a szaros freesyncet, a köcsögök.
Felár szedés a semmire az már smafu? Hát már csak a vídiára meg a sonyra lehet számítani ilyesmiben?!
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #74177 2023.08.25. 20:42

Botond írta:Ezt nem tudom.
Viszont a köcsög antik technikával házaló, mindenben lemaradó AMD megint elbaszta, mert a saját frémgeneráló baromságuk nem csak az RTX4000-eseken fog futni, mint az nvidiáé, hanem a korábbi rtx-eken is. Meg persze mindegyik rdna kártyán is. Idióta barmok, ahelyett, hogy rx7000 excluvá tették volna, hogy nyomják az eladásokat az új kártyáknak, inkább betolták mindenkinek ingyen, mint a szaros freesyncet, a köcsögök.
Felár szedés a semmire az már smafu? Hát már csak a vídiára meg a sonyra lehet számítani ilyesmiben?!
Csak a DLSS 3.0 újgenexkluzív, a 3.5 nem, és úgyis az kell majd.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #74178 2023.08.25. 21:33

Botond írta:Csak vén fasz kategóriába kezdesz átcsúszni te is, fiam kontrollerrel is úgy rendet vágott benne, hogy szemmel se bírtam követni mit csinál éppen. :banplz:
Sokan szájjal meg lábbal festenek úgy, ahogy én soha, sehogy nem fogok. Attól én még a kezeimet preferálnám.
Twitch/Discord linket kérhetünk? Én nem vagyok olyan mohó mint Zó, Ultra Violence-en is mehet a műsor. :violent:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #74179 2023.08.25. 23:46

Co-op is lesz, nem kampány, de érdekesen hangzik.

phpBB [media]
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #74180 2023.08.25. 23:48

benőmenő írta:Sokan szájjal meg lábbal festenek úgy, ahogy én soha, sehogy nem fogok. Attól én még a kezeimet preferálnám.
Twitch/Discord linket kérhetünk? Én nem vagyok olyan mohó mint Zó, Ultra Violence-en is mehet a műsor. :violent:
Nyilván ügyes a fia, ha multiban is ász szokott lenni, de más FPS-.eket is valami viccesen alacsony szinten játszott(ak), szóval valószínűleg az Eternalban is ügyes lenne, csak amin ténylegesen játszik, az nem releváns ehhez. Legalábbis az eddigiek alapján ez jött le.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #74181 2023.08.25. 23:52

Sid Meier's Civilization IV: Colonization

Co-opban ment ez is. Jó kis remake (mellette még játszom szólóban a régit), bár a játszható méretű térkép miatt rivális gyarmatosítók nem voltak, az AI meg a játszott szinten nagyon nem volt okos. A csak még egy körök nem jönnek jól, ha az ember olyan luxust tervez, mint, mondjuk, az alvás.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #74182 2023.08.26. 00:02

phpBB [media]


The new version of the first game — in which George witnesses a bomb attack on a Parisian café, drawing him into a mystery involving the Knights Templar — notably updates its hand-drawn, animated-film-style visuals from 640x400 pixels to 4K resolution with fully redrawn assets. This enormous task was accomplished with a mixture of human artists and A.I. techniques; Revolution head Charles Cecil told Polygon that the tiny studio “just simply couldn’t afford” to remake the game without using A.I. The game’s audio will also be upscaled, a few minor changes made to story and characterization to fit modern sensibilities, and gameplay improvements brought over from the currently available Director’s Cut version.

Forrás.
Avatar
Botond

Hozzászólás #74183 2023.08.26. 07:14

Zóanagyvarázsló írta:Csak a DLSS 3.0 újgenexkluzív, a 3.5 nem, és úgyis az kell majd.
Az extra frém generálás az rtx4xxx exclu feature, az AMD meg elhozza minden kártyára. Az RT cucc meg meglátjuk, hogy a korábbi generációkon mit fog hozni. A 4090esen szépen fog hasítani, de egy 2060ason vagy egy 3060ason? Tartok tőle, hogy se a frémszám, se a látvány nem fogja egy az egyben fedni azt amit 4090essel látni.
A dlss számozás figyelése értelmetlenné vált ezen a ponton, hogy az egyes featurék különböző genes kártyákon mennek. 3.5nek része a 3.0ás frémgenerátor is, és a 3.5ből az RT egyszerűsítés menni fog a korábbi kártyákon is, a frémgenerátor meg nem, akkor most megy a korábbi kártyákon a 3.5? Részben max.
Avatar
Botond

Hozzászólás #74184 2023.08.26. 07:25

Zóanagyvarázsló írta:Sid Meier's Civilization IV: Colonization

Co-opban ment ez is. Jó kis remake (mellette még játszom szólóban a régit), bár a játszható méretű térkép miatt rivális gyarmatosítók nem voltak, az AI meg a játszott szinten nagyon nem volt okos. A csak még egy körök nem jönnek jól, ha az ember olyan luxust tervez, mint, mondjuk, az alvás.
Igen, lepörgött ez is.
Technikai része megdöbbentően zseniális számomra, ahogy a multi/coopságot az eddig látott legsimábban hozták össze.
Ilyeneket tud a multi/coop, hogy aszondja:
- átszinkronizálja a mentést a másik gépére
- ha kiesik vki, akkor feldob több opciót, hogy mi legyen, mentsünk, folytatjuk szólóban, vagy mentés és quit, vagy várjunk, míg újra csatlakozik
- persze a kieső fél teljesen smooth módon tud újra csatlakozni

Ugyanakkor ez volt az első játék, és valójában az egyetlen játék az elmúlt 5-10 évben, ahol érdemi cpu terhelést láttam. A 7800x3D-t is képes volt stabilan 12-15% terhelésen tartani, Zó mondott a saját 3. vagy 4. gen intelére 90%okakat is, úgy hogy nem hogy a 7800x3D-n, de a 8700k-n se láttam 5% feletti értékeket az elmúlt 5-10 évben.
Emellett az aiot meghazudtoló módon képes volt 80-81 fokon tartani a cput, miközben mondjuk egy totalwar:rome2 vagy anno1800 alatt, ahol minden maxra van húzva és üvegen megy a 7900xtx, a cpu elvan 45-55 fokon, és amúgy se láttam eddig még sose 56 fok fölötti értéket, erre ez a játék stabil 80 fok fölött tartja. Hihetetlen volt ez is.

Még van benne végigjátszás, egy induló gyakorló körnek jó volt ez.
Avatar
Botond

Hozzászólás #74185 2023.08.26. 07:27

benőmenő írta:Sokan szájjal meg lábbal festenek úgy, ahogy én soha, sehogy nem fogok. Attól én még a kezeimet preferálnám.
Twitch/Discord linket kérhetünk? Én nem vagyok olyan mohó mint Zó, Ultra Violence-en is mehet a műsor. :violent:
Látom hova fut ki ez, először a fiam streameljen, aztán már a lányom is… Oké, hogy lassan 18 évesek (azért még 4-5 év!), de a golyós és sörétes puska is itt van azóta is a spájzban a fegyverszekrényben, szóval csak okosan! :banplz: :hehe:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #74186 2023.08.26. 08:12

Botond írta:Az extra frém generálás az rtx4xxx exclu feature, az AMD meg elhozza minden kártyára. Az RT cucc meg meglátjuk, hogy a korábbi generációkon mit fog hozni. A 4090esen szépen fog hasítani, de egy 2060ason vagy egy 3060ason? Tartok tőle, hogy se a frémszám, se a látvány nem fogja egy az egyben fedni azt amit 4090essel látni.
A dlss számozás figyelése értelmetlenné vált ezen a ponton, hogy az egyes featurék különböző genes kártyákon mennek. 3.5nek része a 3.0ás frémgenerátor is, és a 3.5ből az RT egyszerűsítés menni fog a korábbi kártyákon is, a frémgenerátor meg nem, akkor most megy a korábbi kártyákon a 3.5? Részben max.
Mivel eddig arról volt szó, hogy input lagot hoz a frame generation, azt eddig nem terveztem, az AMD-sben pláne nem bíznék. De majd kiderül, hogy sajnálnom kell-e a hiányát. Nyilván az a jó, ha korábbi genek se maradnak ki semmiből.
Avatar
Botond

Hozzászólás #74187 2023.08.26. 11:16

Lepörgött a God of war (2018), ps5ön, szólóban.
Gyönyörű játék, Arty mértékkel is befogadható open worldség mellett, jó, de mégis faék egyszerű sztorival.

A grafikán látszik, hogy igyekeztek úgy open worldöt csinálni, hogy az nagyon korlátozott legyen, így az erősen véges számú textúrát a végtelenségig tudják csiszolni, hogy terflop se ram, se semmi ne állja útját a hibátlan látványnak, a klasszikus mondás szerint, “a kevesebb néha több.”

A gameplay is lehetne tökéletes, de nekem pár személyes szubjektum miatt nem tudott az lenni, gondolok ilyenekre, hogy:
- az X a gurulás és nem a kör
- a “nyitójelenet” giga-mega, epikus, legendás, nagyszabású, mindent elsöprő és mondtam már, hogy epikus harca egyszerűen túl lett tolva, nyitásnak egy ennyire elnyújtott, tutorial üzenetekkel megspékelt harc iszonyat kapufa volt számomra, félre is raktam egy évnél hosszabb időre emiatt első nekifutásra
- a nagy trollok legyőzése esetén egy “megöltem” animáció van, kékben, narancsban, lilában, pirosban, stb, ez az egyetlen pont ahol zavaró a végtelenített recycling, legalábbis számomra
- nem a játék hibája, de a ps5 kontrollerrel továbbra se tudok megbarátkozni, se a bal stick elhelyezéssel, se a nevetséges üzemidővel. Egy hetet voltam szüleimnél a boxal, szinte minden este volt coop, mikor lefeküdtek a gyerekek, a gagyiműanyagszar kopogós xbox kontroller végig bírta a play&charge kites aksival töltés nélkül, egy napra hazaugrottam, gondoltam este pötyögtetem a gowot, hát a kontroller nem bírta azt a három órát se. Nem volt teli töltve, de nem is 5%on volt. Nevetséges, hogy normál géminghez ez valójában vezetékes kontroller.

Összeségében megérte a ráfordított időt, sőt! Azért tudok élni a folytatás nélkül amíg jön pcre, vagy majd ps6 érában visszanézek az addig kimaradt ps excluk miatt pár hónapra per tíz.

Még 6-8 játék van a ps5ön játszós listámon, aztán várja a hwapró a gépet.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #74188 2023.08.26. 11:45

Botond írta:Lepörgött a God of war (2018), ps5ön, szólóban.
Gyönyörű játék, Arty mértékkel is befogadható open worldség mellett, jó, de mégis faék egyszerű sztorival.

A grafikán látszik, hogy igyekeztek úgy open worldöt csinálni, hogy az nagyon korlátozott legyen, így az erősen véges számú textúrát a végtelenségig tudják csiszolni, hogy terflop se ram, se semmi ne állja útját a hibátlan látványnak, a klasszikus mondás szerint, “a kevesebb néha több.”

A gameplay is lehetne tökéletes, de nekem pár személyes szubjektum miatt nem tudott az lenni, gondolok ilyenekre, hogy:
- az X a gurulás és nem a kör
- a “nyitójelenet” giga-mega, epikus, legendás, nagyszabású, mindent elsöprő és mondtam már, hogy epikus harca egyszerűen túl lett tolva, nyitásnak egy ennyire elnyújtott, tutorial üzenetekkel megspékelt harc iszonyat kapufa volt számomra, félre is raktam egy évnél hosszabb időre emiatt első nekifutásra
- a nagy trollok legyőzése esetén egy “megöltem” animáció van, kékben, narancsban, lilában, pirosban, stb, ez az egyetlen pont ahol zavaró a végtelenített recycling, legalábbis számomra
- nem a játék hibája, de a ps5 kontrollerrel továbbra se tudok megbarátkozni, se a bal stick elhelyezéssel, se a nevetséges üzemidővel. Egy hetet voltam szüleimnél a boxal, szinte minden este volt coop, mikor lefeküdtek a gyerekek, a gagyiműanyagszar kopogós xbox kontroller végig bírta a play&charge kites aksival töltés nélkül, egy napra hazaugrottam, gondoltam este pötyögtetem a gowot, hát a kontroller nem bírta azt a három órát se. Nem volt teli töltve, de nem is 5%on volt. Nevetséges, hogy normál géminghez ez valójában vezetékes kontroller.

Összeségében megérte a ráfordított időt, sőt! Azért tudok élni a folytatás nélkül amíg jön pcre, vagy majd ps6 érában visszanézek az addig kimaradt ps excluk miatt pár hónapra per tíz.

Még 6-8 játék van a ps5ön játszós listámon, aztán várja a hwapró a gépet.
Az az epikusan elnyújtott tutorial bossfight engem is kiégetett, hiába ment egész könnyen. Aztán még a következő pálya eleje felé jött valami szárnyas lány, de mivel sok volt dolgom, "erre nincs időm" felütéssel ment a kispadra, majd uninstallra. De majd 2 év után talán lesz erőm folytatni.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #74189 2023.08.26. 21:10

Akcióban a fakéz, 436p-ből is próbál 4K-t csinálni ebből a fosból az FSR 2 :taps:

phpBB [media]
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74190 2023.08.26. 21:26

Zóanagyvarázsló írta:Akcióban a fakéz, 436p-ből is próbál 4K-t csinálni ebből a fosból az FSR 2 :taps:

[video]https://youtu.be/2USR6QTMaA0?si=M3ngJyZr4_1IsAiy[/vieo]
Épp kezdtem nézni egész napos Yakuza: Like a Dragon után, érdekesnek ígérkezik.

Egyébként több hetes kihagyás után megint bekattant a Yakuza, a korábbi részek erősségei itt is maximálisan adottak, csak a turn based RPG rész necces. Egyszerűen ha elcseszem a ROHADT DRÁGA fejlesztést, nem a megfelelő kombinációt használom, stb, akkor vége. Úgy be lehet rohadni vele, hogy napok grindolása után lehet talán valamit menteni belőle guideokkal.

Egyelőre óvatosan, de nézegetem őket, mert tényleg óriási a tét... És iszonyatosan összetett. Annyi féle mechanika van, hogy megjegyezni is nehéz mivel kéne foglalkozni még, nemhogy meg is csinálni őket. Úgy van kitaláva a játék, hogy ebben konkrétan élni lehessen hetekig. Trofikat meg ugyanúgy el kell felejteni mint a többi részben.

szerk: Ja és ebben az Immortalsban annyira idegesít a kézből lövöldözés, hogy még a tech videóban is alig tudok másra figyelni... OKÁDÉK CRINGE. Ahogy a Ghostwire is az volt (nekem).
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #74191 2023.08.26. 21:32

DanielT írta:Épp kezdtem nézni egész napos Yakuza: Like a Dragon után, érdekesnek ígérkezik.

Egyébként több hetes kihagyás után megint bekattant a Yakuza, a korábbi részek erősségei itt is maximálisan adottak, csak a turn based RPG rész necces. Egyszerűen ha elcseszem a ROHADT DRÁGA fejlesztést, nem a megfelelő kombinációt használom, stb, akkor vége. Úgy be lehet rohadni vele, hogy napok grindolása után lehet talán valamit menteni belőle guideokkal.

Egyelőre óvatosan, de nézegetem őket, mert tényleg óriási a tét... És iszonyatosan összetett. Annyi féle mechanika van, hogy megjegyezni is nehéz mivel kéne foglalkozni még, nemhogy meg is csinálni őket. Úgy van kitaláva a játék, hogy ebben konkrétan élni lehessen hetekig. Trofikat meg ugyanúgy el kell felejteni mint a többi részben.
Játszottál már a Mass Effectnél komplexebb RPG-vel? Jó, tudom From-cuccok mentek, ahogy Witcher 3 is, de ezek azért nem a karakterfeklesztés HC-ságáról híresek.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74192 2023.08.26. 21:38

Zóanagyvarázsló írta:Játszottál már a Mass Effectnél komplexebb RPG-vel? Jó, tudom From-cuccok mentek, ahogy Witcher 3 is, de ezek azért nem a karakterfeklesztés HC-ságáról híresek.
Hát a Shadowrun nem tudom mennyire számít, de az jut eszembe. Vagy az FFVII eredeti számít? Azt se vittem persze végig, mert az open world térképen a navigáció annyira felidegesített, hogy megutáltam. Illetve természetesen a Divinity, amiről le is pattantam szépen. Szintén a "megnyerhetetlen" harcok miatt, bármit csináltam szétszedtek. BG3 -tól is emiatt félek, pécén még talán lenne is hozzá valami fogyatékosoknak való mod, de konzolon cseszhetem.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74193 2023.08.26. 22:05

Na ezzel az Unreal 5 enginnel elég gyorsan eljutottunk a 720p felbontás+60 -ról 35 -re beszakadó frémekhez! :eljen:
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #74194 2023.08.26. 22:10

DanielT írta:Na ezzel az Unreal 5 enginnel elég gyorsan eljutottunk a 720p felbontás+60 -ról 35 -re beszakadó frémekhez! :eljen:
Eddig sikersztori, lassan venni kellene egy PS3-mat.
Castle82

Hozzászólás #74195 2023.08.27. 00:33

DanielT írta:És az élmény jobb lesz mint akármelyik fosos telefonnal kapásból a képarány és méret miatt. Én is lehet vettem volna ha nem állok át a tablet+tartó konzol setupra az erkélyen.


Kb 1-1.5 collal nagyobb élmény, és ennyi. 90-100k pénzért. A hülyéének is megéri. :banplz:

Kiváncsi leszek a nagy korrekt sony mikor kezdi el ellehetetleniteni az egyéb megoldásokat mert elég cinkes hogy konkrétan olcsóbb eszközökkel azonos vagy jobb élményt kapsz mint ezzel a Portal szarral, ráadásul azokkal legalább mást is lehet csinálni. És még hulladékl LCD is... Sajnos a rémbuta fanatikustáborból tuti jópáran rámozdulnak úgyhogy ezzel sem fog a sony kiméletlenül pofára esni.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #74196 2023.08.27. 00:45

DanielT írta:Hát a Shadowrun nem tudom mennyire számít, de az jut eszembe. Vagy az FFVII eredeti számít? Azt se vittem persze végig, mert az open world térképen a navigáció annyira felidegesített, hogy megutáltam. Illetve természetesen a Divinity, amiről le is pattantam szépen. Szintén a "megnyerhetetlen" harcok miatt, bármit csináltam szétszedtek. BG3 -tól is emiatt félek, pécén még talán lenne is hozzá valami fogyatékosoknak való mod, de konzolon cseszhetem.
A Shadowrun eddig nem került sorra nálam. De FFVII? Abban automatikusan kapnak pontokat a karakterek, plusz source-okat zabálni. Marad a matéripakolgatás (mármint nem maga a pakolgatás, az rémálom), ami nagyon frankó, csak egyrészt felxibilitása pont az ellenmtéte annak, amitől szenvedsz, másrészt nem is láthattad a sava-borsát. A Remake-kel is az a szívás, hogy ugyanannyi idő alatt, amíg az eredetiben igazi jóságokig jutottál el, itt még gyakorlatilag tutorialozol. (Nem a kihívásról beszélek, bár könnyű mindkettő, az eredeti játék szerintem könnyebb, mint a Remake az elsőre elérhető legnehezebb normálon).
Avatar
DanielT

Hozzászólás #74197 2023.08.27. 09:44

Castle82 írta:Kb 1-1.5 collal nagyobb élmény, és ennyi. 90-100k pénzért. A hülyéének is megéri. :banplz:

Kiváncsi leszek a nagy korrekt sony mikor kezdi el ellehetetleniteni az egyéb megoldásokat mert elég cinkes hogy konkrétan olcsóbb eszközökkel azonos vagy jobb élményt kapsz mint ezzel a Portal szarral, ráadásul azokkal legalább mást is lehet csinálni. És még hulladékl LCD is... Sajnos a rémbuta fanatikustáborból tuti jópáran rámozdulnak úgyhogy ezzel sem fog a sony kiméletlenül pofára esni.
Az átló méret iszonyatosan csalóka, ha csak a számot nézi az ember. Pláne a nyomorult telefonos képarányok miatt.

A 6,67 colos telefonomon a 16:9-es tartalom (amik a játékok ugye) 14 cm átmérő. A 8 colos kijelző pedig 20,3 centi. Tehát 45%-kal nagyobb a kijelző hasznos része, ez óriási különbség, remélem lesz alkalmad élőben kipróbálni. Aztán pl ott a Steam Deck, ami 7 colos, 16:10 képarány, tehát a 16:9 tartalom 6 egész valamennyi col rajta...

A másik, hogy nagy különbségek vannak a wifi szabványok nyújtotta élményben is, valszeg erre is rágyúrnak majd és rendszer szinten minden a latency re lesz priorizálva. Persze a user routerjével nem tudnak mit kezdeni, ha szar.

Szóval valójában már csak a képméret+kontroller miatt jobb lesz a remote funkcióra, mint a világ összes többi telefonján és handheld gépén, hiába LCD és megfizethetetlen 199 dollár. Plusz bossfight közben nem fog becsörögni rajta a főnök, vagy a nagymama.
Avatar
Botond

Hozzászólás #74198 2023.08.27. 11:21

Castle82 írta:Kb 1-1.5 collal nagyobb élmény, és ennyi. 90-100k pénzért. A hülyéének is megéri. :banplz:

Kiváncsi leszek a nagy korrekt sony mikor kezdi el ellehetetleniteni az egyéb megoldásokat mert elég cinkes hogy konkrétan olcsóbb eszközökkel azonos vagy jobb élményt kapsz mint ezzel a Portal szarral, ráadásul azokkal legalább mást is lehet csinálni. És még hulladékl LCD is... Sajnos a rémbuta fanatikustáborból tuti jópáran rámozdulnak úgyhogy ezzel sem fog a sony kiméletlenül pofára esni.
Remélem lesz 720p verzió is, ami 3.000 forinttal olcsóbb, de legalább natívban adja a ps5 képét! :banplz:
Avatar
Botond

Hozzászólás #74199 2023.08.27. 15:04

Lepörgött a Halo:Reach coopban, pcn, legendaryn. Talán harmadik vagy negyedik végijátszás volt, de először legendaryn. Idáig ez ment a legsimábban, szinte már-már cinematic élmény volt, többnyire csak néztem, ahogy a gyerek rendet rak a gonoszok fejében sok-sok headshottal. :D
És ez volt az első alkalom, amikor nyugodtan tudtam a sztorira koncentrálni, ami meg így se állt össze teljes mélységében, azt mondta a gyerek, aki az összes halo könyvet olvasta. Egész szerethető módon fel van építve a lore is a faékegyszerűség mellett.
Azért terveim szerint több végigjátszás ebből nem lesz per tíz!
Castle82

Hozzászólás #74200 2023.08.27. 16:52

DanielT írta:Az átló méret iszonyatosan csalóka, ha csak a számot nézi az ember. Pláne a nyomorult telefonos képarányok miatt.

A 6,67 colos telefonomon a 16:9-es tartalom (amik a játékok ugye) 14 cm átmérő. A 8 colos kijelző pedig 20,3 centi. Tehát 45%-kal nagyobb a kijelző hasznos része, ez óriási különbség, remélem lesz alkalmad élőben kipróbálni. Aztán pl ott a Steam Deck, ami 7 colos, 16:10 képarány, tehát a 16:9 tartalom 6 egész valamennyi col rajta...

A másik, hogy nagy különbségek vannak a wifi szabványok nyújtotta élményben is, valszeg erre is rágyúrnak majd és rendszer szinten minden a latency re lesz priorizálva. Persze a user routerjével nem tudnak mit kezdeni, ha szar.

Szóval valójában már csak a képméret+kontroller miatt jobb lesz a remote funkcióra, mint a világ összes többi telefonján és handheld gépén, hiába LCD és megfizethetetlen 199 dollár. Plusz bossfight közben nem fog becsörögni rajta a főnök, vagy a nagymama.


Van alkalmam. Switch Oled. Ráadásul adott a tablet is mint opció, 50-100k között lazán beszerezhető egy 10 colos oled gép, amin játszhatsz bármilyen controllerrel. A csörgésmentességre is van megoldás ugye, a wifi és egyéb marhaságok meg csak nettó bullshit megjegyzések ha élményről van szó, gyakorlatilag már most mindenféle trükközés nélkül is hibátlan latency-vel lehet játszani. Ennyit arról hogy bárminél jobb.
Tehát adott 200 dollárért vagyis olyan 90-00 jó magyar ezresért egy kijelző egy controllerrel ami bármi másra alkalmatlan és még csak többet sem tud nyújtani a saját körében cirka azonos árban beszerezhető handheld vagy egyéb okoseszköz. Szó mi szó nem lenne rossz, ha annyiért adnák amennyit ér és nem kb kétszeres haszonkulccsal próbálnák elpattintani. Hamar be fog zuhanni az ára de a legjobb az lesz ahogy megtölti majd az eladhatatlan szarokkal a netes apróhirdetéseket, na majd akkor 40k körül meg is érheti.

Azért arra kiváncsi leszek egyszer lesz-e olyan hogy a Sony szarik egy kupaccal az asztalra ahogy manapság szokott és ahelyett hogy kétpofára majszolnád elégedett vigyorral inkább közlöd hogy anyátok és lesöpröd az asztalról. Bár sejthető mikor lesz ez, amikor megint kevés lesz az adott konzolgen akkor PC masterrace ember leszel és elkezded észrevenni a problémákat. Kb ahogy az előző meg az előző konzolgenerációban is láthattuk.:)

Vissza: “Leáldozott.hu”