A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #69371 2022.07.20. 13:03

Botond írta:Ezt mondjuk nem tudom, hogy pc-n lehet e butítani 240p-ben a detailt annyira, hogy fix 120 fps legyen egy 3060assal, de a videó alá szerintem egy kommentbe dobd be, hogy ezt is tesztelje ki a DF! :email:
Csumpi 6900-as csak 75-90 fpst bírt 4K ultra mellett.
Jó, de tudod, hogy nekem elég az 1080p, alig játszom valamit natív 4K-ban. AoE-n kívül szinte semmit. 1080p-ben meg már 60 fps fölött futna. Na meg én a jövőre is tervezek, a PC-ben azt szeretem, hogy kártyacsere után feljebb léphetek. De mindegy, most tényleg XSX-re pálya, az ára miatt is, csak nem véletlenül preferált a PC.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #69372 2022.07.20. 13:05

Moby írta:Én ezt értem, de hol van ebben ilyen? Mitk kéne látnom? Hol keressem? :nemtudom: Nálam annyi történik mindösszesen, hogy 144fps-el bassza a kurva eget rendületlenül.
Ezen a YouTube-videón fiókpécén inkább nem keresem. Én csak azért linkeltem, mert a fejlesztők szerint létezik a probléma, ha te nem tapasztalod, annak csak örülök.

Remélem, a játék is jó. A korábban látottak alapján jópofának tűnt, de pluszegysornak a többi 3000 játék mellé nem került be.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #69373 2022.07.20. 13:08

DanielT írta:Ja és Metacritic-en 84 ponton áll, szóval nem csoda, hogy Xboxon nem elérhető.
Baromság, Boxon is vannak faszaságok! Tegnap megint beleszaladt vagy 4-5 óra co-opban a kőMS-eses Lost Vikingsbe. A Mega Drive-os bónuszpályákon azért rámentek a centizős szopatásra. De walkthrough, save és rewind nélkül nyomjuk a Definitive Editiont.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #69374 2022.07.20. 15:21

Moby írta:Én ezt értem, de hol van ebben ilyen? Mitk kéne látnom? Hol keressem? :nemtudom: Nálam annyi történik mindösszesen, hogy 144fps-el bassza a kurva eget rendületlenül.
[video]https://www.youtube.com/watch?v=P99tN1HiutU[/vieo]
Biztos jó a 144 fps, de amikor a dualsense dorombol a kezemben rezgéssel és hanggal is... hát azt nem cserélném el rá. :finom:
Avatar
Botond

Hozzászólás #69375 2022.07.20. 15:40

Zóanagyvarázsló írta:Jó, de tudod, hogy nekem elég az 1080p, alig játszom valamit natív 4K-ban. AoE-n kívül szinte semmit. 1080p-ben meg már 60 fps fölött futna. Na meg én a jövőre is tervezek, a PC-ben azt szeretem, hogy kártyacsere után feljebb léphetek. De mindegy, most tényleg XSX-re pálya, az ára miatt is, csak nem véletlenül preferált a PC.
FHDban a 3060as tudja a 70 frémet, és ott a vége.
XSX ehhez képest betonstabil 60at tud 1620-2160p között mozgatva dinamikusan a felbontást. PS5 meg 1440-1700on vmennyi között mozgatja a felbontást, de az is betonstabil 60.
Kivéve a videók.
Ennyi van a df elemzésben nagyjából.
Avatar
Moby

Hozzászólás #69376 2022.07.20. 16:53

DanielT írta:Biztos jó a 144 fps, de amikor a dualsense dorombol a kezemben rezgéssel és hanggal is... hát azt nem cserélném el rá. :finom:
Majd kipróbálom azt is, hogy mit tud ott, ha egyszer löknek valamit ebbe a psplusba olyat, amiért elő is fizetek rá 1 hónapot.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #69377 2022.07.20. 17:06

Moby írta:Majd kipróbálom azt is, hogy mit tud ott, ha egyszer löknek valamit ebbe a psplusba olyat, amiért elő is fizetek rá 1 hónapot.
Egyébként attól is szomorú vagyok, hogy ezt monitoron látod és nem olden ahová való. Mondjuk ez mindenre igaz, de itt is nagyon.
Avatar
Moby

Hozzászólás #69378 2022.07.20. 17:18

DanielT írta:Egyébként attól is szomorú vagyok, hogy ezt monitoron látod és nem olden ahová való. Mondjuk ez mindenre igaz, de itt is nagyon.
Annyira kikerült a géming az oled működéséből, hogy a pc nincs is rákötve, pedig csak a hdmi kábelt kéne bedugni.
Avatar
neoreg

Hozzászólás #69379 2022.07.20. 17:47

Jó volt ez a Stray, de nagyon rövid. :(
Avatar
Botond

Hozzászólás #69380 2022.07.20. 17:50

DanielT írta:Egyébként attól is szomorú vagyok, hogy ezt monitoron látod és nem olden ahová való. Mondjuk ez mindenre igaz, de itt is nagyon.
Ezen amúgy gondolkozok, hogy a 32 colos va helyett 42es oleddel büntessem meg a kölyköt a gémer sarkába, de nagynak is érzem meg főként pc lesz rajta és félek ettől. Pedig neki a nappalival ellentétben úgy lenne elhelyezve, hogy legalább direktben napsütés nem érné.
Tegnap a kuka tv-n lepörgette a gears5 act1-chapter1et, ami ugye kb techdemója az xsx-nek és hát na, nem győzte az állat keresni a qledhez és a sima va paneles monitorhoz képest is.
Őszig még filózok, meg nézek fogyasztási adatokat! :idiota:
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #69381 2022.07.20. 18:02

Moby írta:Annyira kikerült a géming az oled működéséből, hogy a pc nincs is rákötve, pedig csak a hdmi kábelt kéne bedugni.
Hát, ez fura. Nekem látványra nagyobb ugrás VA-ról oledre, mint amit egy átlagos generáció jelent. Vagy kettőt.
Avatar
Moby

Hozzászólás #69382 2022.07.20. 18:46

Greyfox írta:Hát, ez fura. Nekem látványra nagyobb ugrás VA-ról oledre, mint amit egy átlagos generáció jelent. Vagy kettőt.
3 éve használom az oledet, abszolút nem látom már akkora ugrásnak. Sötétben fasza a fekete, és kb ennyi. Totál elveszett a hűha érzés. Jó, jobb, mint az LCD, de egyrészt kurvaszarul látok már, ezt sokszor leírtam. Másrészt nüanszok vannak, pedig egymás mellett van pl a tévé meg a monitor, egymástól 50 centire. Mondjuk hozzáteszem, hogy minden itthoni kijelzőt kalibrálok, vettem évekkel ezelőtt itthonra egy kolorimétert (Calibrite Colorchecker Display Pro), minden notebooknak, tévének, minden szarnak ugyanolyan a képe színekre, tónusra, stb, "csak" annyi a különbség közöttük, ami a technológiából fakad.
Totál elveszett ez az átülök az oledre, és magamalászarok érzés, ami az oledezés elején megvolt. Jó, deeeee kb ennyi. Annyival nem jobb. Csak jó. Néha meg még idegesít is, hogy a sötét részeknél nem látni rendesen rajta a részleteket.
Avatar
Moby

Hozzászólás #69383 2022.07.20. 18:51

De lassan már amúgy is kiveszik hálisten az lcd, azt továbbra is jogosnak érzem, hogy egy szar, szemétrevaló techno agyonfoltozgatva. Sosem lett volna szabad ilyen mértékben elterjednie, de már egy ilyen szart is simán el tudnék nézni a továbbiakban. Nem történne semmi, nem égne ki a szemem, nem maradnék le semmiről, vagy ha igen, nem emiatt.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #69384 2022.07.20. 19:20

Moby írta:3 éve használom az oledet, abszolút nem látom már akkora ugrásnak. Sötétben fasza a fekete, és kb ennyi. Totál elveszett a hűha érzés. Jó, jobb, mint az LCD, de egyrészt kurvaszarul látok már, ezt sokszor leírtam. Másrészt nüanszok vannak, pedig egymás mellett van pl a tévé meg a monitor, egymástól 50 centire. Mondjuk hozzáteszem, hogy minden itthoni kijelzőt kalibrálok, vettem évekkel ezelőtt itthonra egy kolorimétert (Calibrite Colorchecker Display Pro), minden notebooknak, tévének, minden szarnak ugyanolyan a képe színekre, tónusra, stb, "csak" annyi a különbség közöttük, ami a technológiából fakad.
Totál elveszett ez az átülök az oledre, és magamalászarok érzés, ami az oledezés elején megvolt. Jó, deeeee kb ennyi. Annyival nem jobb. Csak jó. Néha meg még idegesít is, hogy a sötét részeknél nem látni rendesen rajta a részleteket.
Jó hát persze, még magyarázd el, hogy a szutyok excelmonitor ugyanazt az élményt nyújta a fél centis homályfilteren keresztül. :wilting:

Persze ilyen 150 nitre butítva HDR off stb biztos lehet annyira szarra kalibrálni, hogy ne legyen mellbevágó a különbség...
Avatar
Moby

Hozzászólás #69385 2022.07.20. 19:32

DanielT írta:Jó hát persze, még magyarázd el, hogy a szutyok excelmonitor ugyanazt az élményt nyújta a fél centis homályfilteren keresztül. :wilting:

Persze ilyen 150 nitre butítva HDR off stb biztos lehet annyira szarra kalibrálni, hogy ne legyen mellbevágó a különbség...
Nyilván nem, csak szándékosan szopatom magam. Bár megtehetem, mégsem teszem, mert az nekem jó, amikor épp nemjó, Pontosan, rátapintottál a lényegre :idiota:
Avatar
Moby

Hozzászólás #69386 2022.07.20. 19:49

A 150 nitre butítás meg csak a szokásos Dani-féle túlzás. Délelőtt állítottam be 120Nitre :banplz: Na nem azért, mert kedvem szottyant állítgatni, hanem azért, mert ideiglenesen visszakötöttem a 27-es 4K-t. Játékokhoz jobb a kicsi a 144fps miatt is, de netezéshez jobb/szebb a 4K. Megnézem mennyire bírom a 27-es a játékokban, ha nem bánt nagyon akkor ötvözöm a kettőt, és veszek egy 27-es, 165Hz-es, 1440p-s MSI-t is. A gépem végeredményben elég hozzá. Meg ha egy monitor elfér a fiókban, akkor elfér kettő is, éshát miért ne? :banplz:
Sőt, egyszer lehet bedugom az oled HDMI-jét is a közeljövőben, hátha ugrik kettőt a generáció egy csatlakozásra, de ehhez az igazság szerint nem nagyon fűlik a fogam :)
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #69387 2022.07.21. 00:54

DanielT írta:Jó hát persze, még magyarázd el, hogy a szutyok excelmonitor ugyanazt az élményt nyújta a fél centis homályfilteren keresztül. :wilting:

Persze ilyen 150 nitre butítva HDR off stb biztos lehet annyira szarra kalibrálni, hogy ne legyen mellbevágó a különbség...
Egyértelműen szebb az OLED képe, de ha másik kijelzőn folytatok valamit, ritkán érzem azt, hogy annyira nagyot vesztettem. Régebbi játékoknál pláne, egy Heroes 2, People's General vagy Lost Vikings nem ezen múlik :idiota: Újabb játékoknál is inkább a millió frém és a VRR tud hiányozni, bár beton 60-as boxos címeknél ez sem számít sokat, inkább akkor jön ki, ha OLED-en PC-n ment 100 fps-sel.

Ma a Total Warhammerben sikerült befejezni a 6 éve day1 elkezdett kampányt. Azóta csak két komplett folytatás jött ki :banplz:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #69388 2022.07.21. 02:04

phpBB [media]
Avatar
Botond

Hozzászólás #69389 2022.07.21. 08:29

Boldog High end PC napot mindenkinek!
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #69390 2022.07.21. 08:40

Botond írta:Boldog High end PC napot mindenkinek!
Nem értem, miröl beszélsz, a fiókpécémen 720p-ben sem fut fényesen a Total Warhammer :rinya: Váltani kéne a mindenen 15 fps-es FF7-re :hehe:

A HZD-nél kevésbé kábé semmit nem élvezek a könyvtáramból.
Avatar
Botond

Hozzászólás #69391 2022.07.21. 08:45

Zóanagyvarázsló írta:Nem értem miröl beszélsz, a fiókpécémen 720p-ben sem fut fényesen a Total Warhammer :rinya: Váltani kéne a mindenen 15 fps-es FF7-re :hehe:
Hát hogy hajszolod itt a 100 frémeket, de majd a villanyszámlánál meglesz ennek a böjtje!
Én annak örültem, hogy FH4 alatt a fix 60 megvan 35%os gpu terhelés mellett, eszembe se jutott rámenni a 150 frémre, kinek van annyi pénze áramra?!
High end PC az új luxus!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #69392 2022.07.21. 09:29

Pörög a Stray credits.

Tök jó volt, nem tudok olyan dolgot mondani ami miatt ezt érdemes lenne kihagyni bárkinek. Szuper hangulatú új perspektíva és totál relax kis kerek történet.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #69393 2022.07.21. 10:22

DanielT írta:Pörög a Stray credits.

Tök jó volt, nem tudok olyan dolgot mondani ami miatt ezt érdemes lenne kihagyni bárkinek. Szuper hangulatú új perspektíva és totál relax kis kerek történet.
Szóval olyan, mint a Snake Pass és a Maneater, csak macskával :idiota: Várom a nyesteset! Farkasosnak meg ott az Okami.

Biztos aranyos, de bevárom ganépasszban vagy 90%-os akcióban/bundle-ban. Valahogy nem érzem annak a stílusnak, amiért rendesen a zsebembe szoktam nyúlni. PS Plus nélkül vetted volna?
Avatar
Micsu

Hozzászólás #69394 2022.07.21. 12:07

Ez a dupla aram azert annyira nem banyaszgyilkos, foleg ha 3-4 ezer az arfolyam, ha ez lesz sztem ujra beindul a laz.
Avatar
Botond

Hozzászólás #69395 2022.07.21. 12:15

Micsu írta:Ez a dupla aram azert annyira nem banyaszgyilkos, foleg ha 3-4 ezer az arfolyam, ha ez lesz sztem ujra beindul a laz.
Racionálisabb is lesz 8db 3090essel fűteni, mint gázzal!
Avatar
Micsu

Hozzászólás #69396 2022.07.21. 12:29

Botond írta:Racionálisabb is lesz 8db 3090essel fűteni, mint gázzal!
Te kertesben laksz nem, fa is opcio akk.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #69397 2022.07.21. 13:31

Botond írta:Hát hogy hajszolod itt a 100 frémeket, de majd a villanyszámlánál meglesz ennek a böjtje!
Én annak örültem, hogy FH4 alatt a fix 60 megvan 35%os gpu terhelés mellett, eszembe se jutott rámenni a 150 frémre, kinek van annyi pénze áramra?!
High end PC az új luxus!
Én a 3060-nal annyira beleférek, hogy 120-ról 300-ra is emelhetem az fps-t! Anyáméknál családi házban (két szint, két teljes értékű lakás, két fogyasztási hely, két kommunális adó stb.) izgibb, de úgy néz ki, havi 5000-es többletköltség alatt hozható jelképes spórolással.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #69398 2022.07.21. 14:20

Zóanagyvarázsló írta:Egyértelműen szebb az OLED képe, de ha másik kijelzőn folytatok valamit, ritkán érzem azt, hogy annyira nagyot vesztettem. Régebbi játékoknál pláne, egy Heroes 2, People's General vagy Lost Vikings nem ezen múlik :idiota: Újabb játékoknál is inkább a millió frém és a VRR tud hiányozni, bár beton 60-as boxos címeknél ez sem számít sokat, inkább akkor jön ki, ha OLED-en PC-n ment 100 fps-sel.

Ma a Total Warhammerben sikerült befejezni a 6 éve day1 elkezdett kampányt. Azóta csak két komplett folytatás jött ki :banplz:
Nekem már LCD és LCD közt is akad wow faktor. A hotelből kivitézlett tv-k után, olyan panellel hogy a Nintendo is sírva könyörögne érte vs. a 10 éves Samsung Va/PLS amiket kalibráltam egyszer. Konkrétan sírok a gyönyörtől amikor hazamegyek és először nézek valamit rajtuk.
Avatar
Botond

Hozzászólás #69399 2022.07.21. 14:51

Micsu írta:Te kertesben laksz nem, fa is opcio akk.
Részben, és ott nyilván az adagolós vegyes kazán meg a saját erdő megold sokmindent, de Pesten öt lakásos társasházban nyomom, oda csak a lányom szobabővítése után jövőre terveztem egy kandallót vagy kályhát a nappaliba, de ezt most akkor majd át kell ütemezni őszre.
De nem magamról beszéltem, hanem általában.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #69400 2022.07.21. 15:08

Botond írta:Részben, és ott nyilván az adagolós vegyes kazán meg a saját erdő megold sokmindent, de Pesten öt lakásos társasházban nyomom, oda csak a lányom szobabővítése után jövőre terveztem egy kandallót vagy kályhát a nappaliba, de ezt most akkor majd át kell ütemezni őszre.
De nem magamról beszéltem, hanem általában.
Hát a 8db 3090 nem sok embernek opció :vigyor2:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #69401 2022.07.21. 15:31

Zóanagyvarázsló írta:Biztos aranyos, de bevárom ganépasszban vagy 90%-os akcióban/bundle-ban. Valahogy nem érzem annak a stílusnak, amiért rendesen a zsebembe szoktam nyúlni. PS Plus nélkül vetted volna?
Ennek nyomán elgondolkodtam, mit vettem eddig teljes áron. Beszédes. Nagyon dominálnak az RPG-k, mellettük még vannak stratégiák és eleve olcsóbb kalandjátékok. Alig van kakukktojás. Megmagyarázza, hogy miért nem vagyok sonysta.

2007. The Witcher CE - GotY

2008. King's Bounty: The Legend CE - megosztott GotY (mondjuk, bontott volt már, mert nem sok országban létezett, francia eBayről rendeltem, így megúsztam a hazai, alacsonyabb verziószámú, bugos, nem patchelhető verziót)

2009. Dragon Age: Origins CE - megosztott GotY
Tales of Monkey Island Special Edition - a 4. résznél mindig elfogyott a lelkesedésem, így ezt sose játszottam érdemben

2010. Mass Effect 2 CE - jó volt, nem csalódtam, de nem GotY, bitang erős év volt
StarCraft II: Wings of Liberty CE - dettó
Sam & Max: The Devil's Playhouse - nem játszottam még
Fallout: New Vegas CE - ki se bontottam, GOG-ra megvettem azóta, de nem próbáltam

2011. Deus Ex: Human Revolution Augmented Edition (a Zavvin 10k alatt lehetett előrendelni)

2013. Beyond: Two Souls Special Edition - csalódás volt, de egynek azért nem volt rossz móka, húgom meg rongyosra játszotta, így nem bántam meg (ma kétszer annyiba kerül egy PS5-ös játék forintba, mint ezt vettem postaköltséggel együtt, és a normál kiadás, nem az SE)
StarCraft II: Heart of the Swarm CE - jó volt, nem csalódtam, nem mondanám csípőből GotY-nak, de jobb játékkal nem játszottam az évből, és minden zergmosdatás és butítás ellenére ezt a kampányt élveztem a legjobban

2015. StarCraft II: Legacy of the Void CE - jó volt amíg játszottam, nem bántam meg, de félbemaradt a kampány

2016. Total War: Warhammer Limited Edition - jóféle, ha azóta már meg is haladták, mivel jobb játékkal az évből nem játszottam, lehet GotY
Deus Ex: Mankind Divided (Premium Edition, de ez a DLC-k elővásárlását takarja, digitális példány) - jó volt, még 1060-at is vettem miatta, de azért csalódás is
Overwatch - együtt játszottuk, addig jó móka is volt (40 euró volt Battle.neten, amerikai lelkületűeknek 40 dollár)

2017. Total War: Warhammer II Limited Edition - nem játszottam érdemben, de ugye ez a definitív új TW, mely az első részt integrálja, feljavítja és leváltja (az első rész térképe is benne van, a fajaihoz az első rész birtoklása kell), a harmadik meg egyelőre játszhatatlan hírében áll

2019. Devil May Cry 5 - nem játszottam még, tiszteletből vettem, mert Ninja Gaiden-, DMC 3-, Bayonetta- és Dragon's Dogma-lázban égtem, a Capcom irányát jutalmaztam (nagyon tetszett, amit láttam belőle)

2022. God of War - 2018-as PS4-en, de végül is előrendelt, kuponnal 40+ eurós játék, illik megemlíteni; jó volt az első két óra, de nem rántott be
Final Fantasy VII Remake Intergrade - persze PS4-re 2020-ban jött, Epicre meg 2021-ben, de ez már bővített verzió; a telepítésig eljutottam, tetszett, amit láttam belőle, illetve a koncepció, de kellett az is, hogy az FF12 közelebb hozzon a jRPG-khez

Crowdfunding (nem befizetés, hanem megjelenés szerint):

2014. Wasteland 2 - nem játszottam még
2015. Broken Age (az Act I 2014-es) - okés volt, de azért csalódás is, húgom viszont így rongyosra játszhatta
Pillars of Eternity - tetszett annak idején, de félretettem
2017. Torment: Tides of Numenera - nem játszottam még
Thimbleweed Park - GotY, mert tudok jobbat mondani az évjáratból
Yooka-Laylee - hát NEM GotY, 2 óra ment bele; a szintén 2017-ben megjelent, szintén közönségfinanszírozott A Hat In Time csilliárdszor jobb, ötletesebb 3D platformer
2018. Underworld Ascendant - nem játszottam még, de nagyon elcseszett híre van
The Bard's Tale IV: Barrows Deep - nem játszottam még, nyilván megkaptam így a 2019-es DC-t is így, illetve a többi Bard's Tale-t, köztük az akkor még csak készülő remastereket, így nagyot bukni nem lehetett
2019. Phoenix Point - nem játszottam még
2020. Wasteland 3 - nem játszottam még
2021. Psychonauts 2 - GotY

Megjegyzések:

- a Total Warhammer III-ból is vettem idén LE-t, de taktikusan kivártam, míg nyáron nyomott áron adja a CDG
- SC2 CE-ket nem rendeltem mind elő, de mind legalább 20k körül volt, a WoL inkább PS5-játékos árban, a novás kieget is előrendeltem, de az alapból olcsóbb volt
- kiegészítőket (pl. Dragon Age: Origins - Awakening) DLC-ket rendeltem elő, de ezek más kategória
- ahogy a néhány ezres indie-ket vagy a 2k-ért EVM-kiadásként megjelenő FlatOut 2-t is mellőzöm, pedig az utóbbi nagyban hozzájárult a játékvásárlásra szokásomhoz
- a kedvenceim nem túl drágán előrendelt remasterjeit (Day of the Tentacle, Full Throttle, Halo MCC :banplz: ), portjait (Bayonetta, Dragon's Dogma, Okami, Vanquish, Halo MCC :banplz: ) is mellőzöm
- a crowdfunding esetében azért a teljes ár többnyire így elég kedvezményes volt, és a korábbiak kapásból több kulcsot adtak (a Psychonauts 2-nél is ott virított három kulcs, de hiba lehetett, mert másnapra eltűnt a fölösleg, mielőtt bármit kezdhettem volna velük)
- az Outcast: Second Contact esetében backer voltam (de elbukott a kampány), majd day1 vettem, de 20 euró se volt, mindenesetre jó remastermake lett az egyik régi kedvencemből
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #69402 2022.07.21. 15:44

benőmenő írta:Nekem már LCD és LCD közt is akad wow faktor. A hotelből kivitézlett tv-k után, olyan panellel hogy a Nintendo is sírva könyörögne érte vs. a 10 éves Samsung Va/PLS amiket kalibráltam egyszer. Konkrétan sírok a gyönyörtől amikor hazamegyek és először nézek valamit rajtuk.
Ha nem OLED-en, akkor a 2009-es évjáratú pre-IPS Panán nyomom. Amellett fosvadék szinten vannak a színek a 2014-es (?) LG IPS monitoromon. Annak idején arról váltottam rá, illetve egy darabig mentek párhuzamosan is, de SC2-ben is átültem videózni, egymás mellett a két kijelző tükrözve, és durva volt a különbség (kb. mintha teljes vs korlátozott tartományban néztem volna az RGB-t, de az LG-n a teljes, ha elérte a Pana korlátozott szintjét). A jó kis Eizo CRT-m után meg nyilván értékelhetetlen volt az LG. A 2014-es LG IPS tévének is furák, homályosabbak kissé a színei, mint a Panának. (Most a kalibrálás témáját hagyjuk.)

És persze, az OLED még jobb, de egy jobbféle LCD mellett már kevésbé ájulok el tőle. Látványjátéknál odatesz persze, de nem ez a legfontosabb számomra. Csak ezért nem vettem volna OLED-et, és utólag is bánnám, ha ezért költöttem volna annyit. Mivel viszont úgyis kellett tévé, méret és VRR, így akkor már jöhetett az OLED-minőség is.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #69403 2022.07.21. 16:06

Zóanagyvarázsló írta:Ennek nyomán elgondolkodtam, mit vettem eddig teljes áron. Beszédes. Nagyon dominálnak az RPG-k, mellettük még vannak stratégiák és eleve olcsóbb kalandjátékok. Alig van kakukktojás. Megmagyarázza, hogy miért nem vagyok sonysta.
Lemaradt a Warhammer 40,000: Dawn of War II 2009-ből, abból fémdobozost rendeltem elő. Bírtam.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #69404 2022.07.21. 17:00

DanielT írta:Pörög a Stray credits.

Tök jó volt, nem tudok olyan dolgot mondani ami miatt ezt érdemes lenne kihagyni bárkinek. Szuper hangulatú új perspektíva és totál relax kis kerek történet.
És már ki is ugrott a platina.

Zó: ez volt az egyetlen játék amit vártam idén, szóval ja, vettem volna mindenképpen.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #69405 2022.07.21. 18:28

DanielT írta:És már ki is ugrott a platina.

Zó: ez volt az egyetlen játék amit vártam idén, szóval ja, vettem volna mindenképpen.
Gowot meg nem? Menjma
Avatar
DanielT

Hozzászólás #69406 2022.07.21. 18:48

Micsu írta:Gowot meg nem? Menjma
Hát ott tudom mire számítsak, igazi kíváncsiság nincs bennem. Jöhet meg minden, de ha nem jönne, az is oké.
Avatar
Moby

Hozzászólás #69407 2022.07.21. 19:33

DanielT írta:Hát ott tudom mire számítsak, igazi kíváncsiság nincs bennem. Jöhet meg minden, de ha nem jönne, az is oké.
Callisto Protocol? Evil West? Semmi?
Avatar
DanielT

Hozzászólás #69408 2022.07.21. 19:48

Moby írta:Callisto Protocol? Evil West? Semmi?
Ja de, ezek is. :eljen: Csak ugye egyik se macskaszimulátor és kiszámíthatóak, megszokott formula szerinti játékok.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #69409 2022.07.22. 00:39

phpBB [media]
Avatar
arty

Hozzászólás #69410 2022.07.22. 16:23

Botond írta:Tök igazad van, francba a 2019es adatokkal.
Íme.6,89% a teljes fogyasztásból a napelem, ha 26% a lakosság, akkor is kb a negyedét tudná fedezni napelemből, de ha valóban csak a harmada van tetőkön, akkor az általam korábban mondott 6% már felment nyócra is akár.
Na most már csak arra kell ránevelni a népeket akkor, hogy olyankor mosson, amikor éppen bent van a gyárban, és olyankor töltse otthon az autót, amikor elment vele dolgozni és se ő, se az autó nincs otthon és 92%-al mérsékelje a fogyasztását és heppiness lesz!
Szerintem nyomon vagy, ilyen világmegváltó gondolatokkal seperc alatt elsöpröd a rezsimet! :idiota: Mondjuk tiszta mázli, hogy lapos a Föld, így a napelem sose forog ki a napsütésből, és lesz az még 9% is!
/szerk: látom közben Zó is jelezte, hogy mikor otthon vannak a népek akkor használják otthon az áramot ideális esetben és nem akkor amikor nincsenek otthon! Nocsak, nocsak, nem mindenki zsigeri demagóg faszságokon lovagol szekértábor alapon, és bárki aki nem ért egyet az az "ellenség" bérence kapásból?!
neked ilyen kézi mosógéped van amiben pörög a dob és neked kell suvickolni?
vagy netán olyan, 20 éve vásárolható fos, amit lehet 1-2-3-4-5-12452 órára időzíteni? ugyeugye, reggel bepakolod és MAGIC! estére kimos, kiszárít, mittoménmicsinál! :P de ha mégsincs ilyened, hát VEGYÉL! :D 40ezres havi áramnál megérhetné... :P
a mosogatógéped is ilyen, nyugi. azok pláne ilyen hipermodernek, mert nincs belőlük talán már sok 40 éves vacak...
a fűtés..... 7ezer ft volt pár éve a termosztát, ami be tudott fűteni időzítve, amikorra mondtad ;) oszt a 3-4-től meg este 8-ig meg tud maradi a sok fok, ha van szigetelés.
a kocsi, na az tényleg a melóban áll. ezé kérdés, hogy eljut-e oda a napelemed energiája, ezt sajna nemtom.
ha nem jut el, akkor mér nem jut el? azért nem jut el, mert nincs kedve arra menni, vagy mert a putyinfasszopó stadionra költött inkább a hálózatfejlesztés helyett?

szal ne nyekeregjé, 2014-t írunk, mindenki álljon neki modernizálni a kecót, mer klímaválság van/lesz! ;)

Moby írta:Az nem baj, és csak kicsit nagyobb, hogy a vellany működéséről se sok :D Ez nem olyan, mint a víz, hogy majd folyik valahova, mer a csővezeték bármilyen vizet elvisz. Amit te visszatáplálsz, azt kis túlzással a szomszédaid fogják elhasználni(ha...és ennyivel kevesebbet vesznek ki a nagyrendszerből), de legalábbis a legközelebbi trafón belüli kör, mert visszafelé semmi nem fogja visszatranszformálni nagyfesszé. Ez a lakossági napelemmel áramtermelgetés ilyen cuki úrimuri, de energetikai szempontból a regnáló rendszerekkel meglehetősen inkompatibilis, részben totál felesleges erőforráspazarlás. A napenergia felhasználásának megtérülésének az alapeleme lenne, hogy azt be kellene tervezni a teljes rendszer működésébe, de ezzel a teljesen egyedi szigetalkalmazásával ez teljesen lehetetlen. Nem azt mondom, hogy felesleges, vagy ne lenne zöld, hanem az, hogy a legrosszabb megközelítése fut sajnos a legnagyobbat. nyilván az egész azért van "hagyva", mert tudott, hogy nagy tömegben úgysem jelenik meg. Egy napelemparkoknak nem (csak) az a lényege, hogy a napsütés szempontjából a legoptimálisabb helyen van, hanem az, hogy a felhasználási rendszer rá van tervezve. Az áramellátás makróban képtelen annyira dinamikusan működni, hogy tervezetlenül benyeljen bármit úgy, hogy az csak úgy magától alakul, mert mikrofelhasználásban alakítják.
Lefordítva mindezt ált. oskola 6. osztályos fizikaszintjére: te ugye hálózati áramot termelsz vissza, 230voltal. Szerinted az meddig jut el a vezetéken? Az öntödéig eljut? Vajonszerinted?
Az, hogy te felpakoltad a tetődre, erre soha senki nem tervezett semmit a rendszerben. Se lenyelni, se kiköpni nem tud a rendszer, örül, ha nem őt használod, hanem a saját termelést, de a rendszer szempontjából kb ez a legnagyobb jóság, amit el eleht érni, az összes többi ilyen placebo. Szóval nem az van, hogy az a "legzöldebb" felhasználás, amit te használsz el, hanem egyedül annak van bármi értelme, és minden más egy eszement felesleges környezetszenyezzés, és erőforráspazarlás.
volt ilyen félelmem, hogy ez csak lokálban megy, ezé' írtam amit írtam :)
igazából, az érdekel, hogy MIÉRT nem készültünk erre fel? nem megoldható technikailag?
itt kinn a ződben sajna napközben kevés a felvevőréteg a nap-áramomra, szal öntödéket pl abszolut nem táplálok :( (a sok klímást azé ellátom hétvégente ;) )

szopó..... de az akkor is megmarad, hogy lokálban KELL használni! ;)
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #69411 2022.07.22. 16:34

arty írta:neked ilyen kézi mosógéped van amiben pörög a dob és neked kell suvickolni?
vagy netán olyan, 20 éve vásárolható fos, amit lehet 1-2-3-4-5-12452 órára időzíteni? ugyeugye, reggel bepakolod és MAGIC! estére kimos, kiszárít, mittoménmicsinál! :P de ha mégsincs ilyened, hát VEGYÉL! :D 40ezres havi áramnál megérhetné... :P
a mosogatógéped is ilyen, nyugi. azok pláne ilyen hipermodernek, mert nincs belőlük talán már sok 40 éves vacak...
a fűtés..... 7ezer ft volt pár éve a termosztát, ami be tudott fűteni időzítve, amikorra mondtad ;) oszt a 3-4-től meg este 8-ig meg tud maradi a sok fok, ha van szigetelés.
a kocsi, na az tényleg a melóban áll. ezé kérdés, hogy eljut-e oda a napelemed energiája, ezt sajna nemtom.
ha nem jut el, akkor mér nem jut el? azért nem jut el, mert nincs kedve arra menni, vagy mert a putyinfasszopó stadionra költött inkább a hálózatfejlesztés helyett?

szal ne nyekeregjé, 2014-t írunk, mindenki álljon neki modernizálni a kecót, mer klímaválság van/lesz! ;)

volt ilyen félelmem, hogy ez csak lokálban megy, ezé' írtam amit írtam :)
igazából, az érdekel, hogy MIÉRT nem készültünk erre fel? nem megoldható technikailag?
itt kinn a ződben sajna napközben kevés a felvevőréteg a nap-áramomra, szal öntödéket pl abszolut nem táplálok :( (a sok klímást azé ellátom hétvégente ;) )

szopó..... de az akkor is megmarad, hogy lokálban KELL használni! ;)
Söt, beidözítjük a PC-t, hogy addig játsszon helyettüni, amíg munkában vagyunk!

Engem, mondjuk, home office-ból ez pont nem érint, de nyilván az átlag ember sem csak mos. Hanem élvezné a javait, akkor föz-süt-melegít, ha otthon van. De akkor fog vasalni is, és még a rovotporszívó sem megoldás mindenre.

A részletekkel együtt nálunk családi szinten 0 Ft-ra áll jelenleg a rezsiemelés. Eltelik pár nap, és még csökken is!
Avatar
arty

Hozzászólás #69412 2022.07.22. 16:55

Zóanagyvarázsló írta:Söt, beidözítjük a PC-t, hogy addig játsszon helyettüni, amíg munkában vagyunk!
Engem, mondjuk, home office-ból ez pont nem érint, de nyilván az átlag ember sem csak mos. Hanem élvezné a javait, akkor föz-süt-melegít, ha otthon van. De akkor fog vasalni is, és még a rovotporszívó sem megoldás mindenre.
A részletekkel együtt nálunk családi szinten 0 Ft-ra áll jelenleg a rezsiemelés. Eltelik pár nap, és még csökken is!
vagy! múlassuk azzal az estéket, hogy faszságokat szedünk össze, mi az amivel MÉG NEM lehet spórolni :D
hiszen ennek is van haszna... ugye :P

majd olvasol, sakkozol, gertyafénynél. ....és éjféltől meg mehet a coop! ;)
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #69413 2022.07.22. 16:59

arty írta:vagy! múlassuk azzal az estéket, hogy faszságokat szedünk össze, mi az amivel MÉG NEM lehet spórolni :D
hiszen ennek is van haszna... ugye :P

majd olvasol, sakkozol, gertyafénynél. ....és éjféltől meg mehet a coop! ;)
Életszerü. Pláne töled, aki este 8 és 11 között szokott ráérni :ravasz1:
Avatar
Botond

Hozzászólás #69414 2022.07.22. 18:22

arty írta:vagy! múlassuk azzal az estéket, hogy faszságokat szedünk össze, mi az amivel MÉG NEM lehet spórolni :D
hiszen ennek is van haszna... ugye :P

majd olvasol, sakkozol, gertyafénynél. ....és éjféltől meg mehet a coop! ;)
Kevéssé releváns infó, de nekem 6600 forint a havi villany Óbudán a pazarlásban, neked a spórolós napelemmel mennyire is jön ki? Csak hogy lássuk ki mennyire ződ, és ki mennyire tudna még spórolni.
Vagy ez is ilyen elméleti háború, mint a zintelvídia ellenes kampány intelvídia konfigról vót?
Avatar
Botond

Hozzászólás #69415 2022.07.22. 18:24

Zóanagyvarázsló írta:[homeworld3.avi]
Nem rossz, nem rossz, de ez a mai tuti:
phpBB [media]
Avatar
DanielT

Hozzászólás #69416 2022.07.23. 10:55

A "restore licenses" system settinggel meg lehetett javítani a szopókember dlc elérését, ha esetleg valakit érintene.

Meg is tettem, illetve letoltam a dlc-t és speciel ez is jó volt. :eljen:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #69417 2022.07.23. 10:56

Botond írta:Kevéssé releváns infó, de nekem 6600 forint a havi villany Óbudán a pazarlásban, neked a spórolós napelemmel mennyire is jön ki? Csak hogy lássuk ki mennyire ződ, és ki mennyire tudna még spórolni.
Vagy ez is ilyen elméleti háború, mint a zintelvídia ellenes kampány intelvídia konfigról vót?
Ez max ugy johet ki ha gazzal melegititek a vizet az meg cumi
Avatar
DanielT

Hozzászólás #69418 2022.07.23. 11:28

Berántottam a Psychonauts 2-t amíg ilyen iszonyatosan erős a forint! (50% off van most)

Szerk: A Microsoft studios logótól iszonyatosan mocskosnak éreztem magam az elején, de egy beöntés segített. Remélem több ilyen undorító meglepetés nem vár rám...
Avatar
Botond

Hozzászólás #69419 2022.07.23. 11:42

Micsu írta:Ez max ugy johet ki ha gazzal melegititek a vizet az meg cumi
Jaja, a gáz az egekben, havi 8 rugó megvan az is.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #69420 2022.07.23. 12:32

Botond írta:Jaja, a gáz az egekben, havi 8 rugó megvan az is.
Micsoda pazarlás! Márciusi fűtés számlám 4680 Ft volt. Előtte nem tudom pontos havit, mert egy évet számláztak ki egyben, ami 30,500 Ft volt. :nezze:

Kegyetlen egyébként ez, csak a nappaliban kapcsolom fel a fűtést, többi szobában így is megvan télen a 23 fok... Még azon az oldalon is ahol nincs szomszédom, a másik oldalon meg nemhogy szomszéd nincs, de épület se.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #69421 2022.07.23. 13:31

DanielT írta:Ja de, ezek is. :eljen: Csak ugye egyik se macskaszimulátor és kiszámíthatóak, megszokott formula szerinti játékok.
Nekem ezekkel a nem kiszámíthatókkal az a bajom, hogy kiszámíthatóak. 1-2 óráig poén volt a Maneater, de végighátszva/maxolva nagyon kinött, hogy a cápaként közlekedésen és harcoláson kívül a mechanika szokásos. Az meg egyszerüen önmagában annyira nem sok. Tökre érdekel catwalking sim, fasza lesz nyávogni, de csodát azért nem várok az egyediségtöl.
Avatar
Botond

Hozzászólás #69422 2022.07.23. 14:33

DanielT írta:Micsoda pazarlás! Márciusi fűtés számlám 4680 Ft volt. Előtte nem tudom pontos havit, mert egy évet számláztak ki egyben, ami 30,500 Ft volt. :nezze:

Kegyetlen egyébként ez, csak a nappaliban kapcsolom fel a fűtést, többi szobában így is megvan télen a 23 fok... Még azon az oldalon is ahol nincs szomszédom, a másik oldalon meg nemhogy szomszéd nincs, de épület se.
Egy fős háztartásra az ideális. Kérdés mennyi a villany mellé.
Amúgy pont volt az évforduló környéken (nov-dec vagy jan-febr) ilyen uniós felmérés közzététel, hogy tizenhúsz uniós tagállam közül nálunk a legelbaszottabb ez az egész hűtés/fűtés téma, ugyanis mi vagyunk az egyetlen olyan ország ahol ha hűteni is tudnak otthon akkor nyáron a megcélzott otthoni hőmérséklet (21-22) kevesebb, mint ami télen (23-24). Szóval nincs baj ha 21 fok van otthon, csak júliusban legyen az. :idiota:
Úgyhogy abban igaza van Artynak, hogy személyeket és háztartásokat vizsgálva lenne ebben tartalék még ha nem is úgy ahogy ő gondolja, meg akkor is ha gondolom ő személyesen nem is jár elől jó példával, mert erre is van ideológiája, hogy bár a zintelvídia az ördög, miért van mégis az otthon. Vagyis már csak félig, röpke évtized után ezt is megértük, talán majd az energiahatékonysági dumája mellé is felzárkózik pár évtized alatt.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #69423 2022.07.23. 15:20

Botond írta:Egy fős háztartásra az ideális. Kérdés mennyi a villany mellé.
Amúgy pont volt az évforduló környéken (nov-dec vagy jan-febr) ilyen uniós felmérés közzététel, hogy tizenhúsz uniós tagállam közül nálunk a legelbaszottabb ez az egész hűtés/fűtés téma, ugyanis mi vagyunk az egyetlen olyan ország ahol ha hűteni is tudnak otthon akkor nyáron a megcélzott otthoni hőmérséklet (21-22) kevesebb, mint ami télen (23-24). Szóval nincs baj ha 21 fok van otthon, csak júliusban legyen az. :idiota:
Úgyhogy abban igaza van Artynak, hogy személyeket és háztartásokat vizsgálva lenne ebben tartalék még ha nem is úgy ahogy ő gondolja, meg akkor is ha gondolom ő személyesen nem is jár elől jó példával, mert erre is van ideológiája, hogy bár a zintelvídia az ördög, miért van mégis az otthon. Vagyis már csak félig, röpke évtized után ezt is megértük, talán majd az energiahatékonysági dumája mellé is felzárkózik pár évtized alatt.
Villanyra 8k átalányt fizetek, mert kb ez jött ki az első év során. Légkondi 26.5 fokra van belőve egyébként és a tévé pl rengeteget megy, nomeg full home office.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #69424 2022.07.23. 19:46

Ez a Psychonauts 2 nagyon lassan akar beindulni... és ez itt a végtelen remény helye. Délután 4x ültem neki eddig, mindjárt jön az ötödik próbálkozás.

Szerk: 22:23 óra van és most jutottam oda, hogy kb gyűlölöm és idegesít... Na majd holnap.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #69425 2022.07.25. 21:37

Ez az Ascent mekkora egy bugos gennyzsák 1 évvel a megjelenés után is. Ugyanazokba futunk bele 1 óra játék után amire már egy éve őrjöngő topikok nyíltak. Aztán meg másik bugba és mindkettő game breaking.

A térkép és a navigáció egy rémálom, a történet előadása vérlázítóan szar.
Avatar
Botond

Hozzászólás #69426 2022.07.25. 22:00

DanielT írta:Ez az Ascent mekkora egy bugos gennyzsák 1 évvel a megjelenés után is. Ugyanazokba futunk bele 1 óra játék után amire már egy éve őrjöngő topikok nyíltak. Aztán meg másik bugba és mindkettő game breaking.

A térkép és a navigáció egy rémálom, a történet előadása vérlázítóan szar.
Ezt már akkor írtuk Zóval és szívfájdalom nélkül töröltük mi is az első gamebreaking bug után, amit megfeszített másfél óra volt előcsalni a játékból.
Szóval ez nem kéne meglepetésként érjen, hogy fostenger. A te szlogeneddel élve, igazi ganépassz töltelék!
Avatar
Moby

Hozzászólás #69427 2022.07.25. 22:18

Én végigjátszotttam bug nélkül.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #69428 2022.07.26. 06:44

Moby írta:Én végigjátszotttam bug nélkül.
Nem mindenkit hordoz a tenyerén az AMD kegyes istennője! :fogmosas:
Avatar
Moby

Hozzászólás #69429 2022.07.26. 16:34

DanielT írta:Nem mindenkit hordoz a tenyerén az AMD kegyes istennője! :fogmosas:
A poklot szabadítottam magamra ezzel az AMD dologgal. És itt fog rám rohadni, még eladni sem tudom, a kutyának se kell. Az életemet mérgezi, amióta betette a lábát.

/NÉGY EZREN nézték meg a hiretést, és abból nem termett meg egy madár, aki olcsón elvinné ezt a szart. Egy vicc.
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #69430 2022.07.26. 17:09

Moby írta:A poklot szabadítottam magamra ezzel az AMD dologgal. És itt fog rám rohadni, még eladni sem tudom, a kutyának se kell. Az életemet mérgezi, amióta betette a lábát.

/NÉGY EZREN nézték meg a hiretést, és abból nem termett meg egy madár, aki olcsón elvinné ezt a szart. Egy vicc.
Ennél szarabb pillanatot tényleg nem tudnék elképzelni vga vásárlásra. Pokol az egész.
Avatar
Moby

Hozzászólás #69431 2022.07.26. 19:31

TasManXT írta:Ennél szarabb pillanatot tényleg nem tudnék elképzelni vga vásárlásra. Pokol az egész.
Most hirtelen nem tudnék olyan femtoszekundumot mondani az univerzum teljes rendelkezésre álló idejében, amikor AMD vga-t venni nem szar, de ha van is ilyen, nekem azt úgysem sikerülne elcsípni :idiota: Innen nézve annyira azért nem csoda, ha az eladása ennek megfelelően pokol.
Avatar
eje75

Hozzászólás #69432 2022.07.27. 08:40

Moby, van már Steam Deck-ed?
Avatar
Moby

Hozzászólás #69433 2022.07.27. 08:45

eje75 írta:Moby, van már Steam Deck-ed?
Nincs. Már abban sem vagyok biztos, akarom-e. AMD van abban is... :zavart2:
Avatar
Botond

Hozzászólás #69434 2022.07.27. 09:28

Moby írta:Nincs. Már abban sem vagyok biztos, akarom-e. AMD van abban is... :zavart2:
Csak a switchben bízhatunk! :banplz:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #69435 2022.07.27. 13:10

Napelemek meg gpu-k! Vettem egy használt biciklit, 4 (szintén használt) alufelnit meg megtankoltam és ezzel hivatalosan is hóvége üzemmódba léptem.
Spoiler
Kép

A PS-t már nem is emlékszem mikor kapcsoltam be utoljára mert perpill felfelé buktam egyet a melóhelyen és épp készletezést pötyögök a szabadnapomon. :lama:
Avatar
eje75

Hozzászólás #69436 2022.07.27. 13:50

Moby írta:Nincs. Már abban sem vagyok biztos, akarom-e. AMD van abban is... :zavart2:
PS5 is qka akkor? Ne szórakozz, húzz be 1-et, hogy beszámolhass... :banplz:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #69437 2022.07.27. 14:09

benőmenő írta:Napelemek meg gpu-k! Vettem egy használt biciklit, 4 (szintén használt) alufelnit meg megtankoltam és ezzel hivatalosan is hóvége üzemmódba léptem.
Spoiler
Kép

A PS-t már nem is emlékszem mikor kapcsoltam be utoljára mert perpill felfelé buktam egyet a melóhelyen és épp készletezést pötyögök a szabadnapomon. :lama:
Helyes, dolgozz csak szépen, neked kell bennünket eltartani öregkorunkra! :idiota:
Avatar
eje75

Hozzászólás #69438 2022.07.27. 14:31

benőmenő írta:Napelemek meg gpu-k! Vettem egy használt biciklit, 4 (szintén használt) alufelnit meg megtankoltam és ezzel hivatalosan is hóvége üzemmódba léptem.
Spoiler
Kép

A PS-t már nem is emlékszem mikor kapcsoltam be utoljára mert perpill felfelé buktam egyet a melóhelyen és épp készletezést pötyögök a szabadnapomon. :lama:
Ezt nem értem.... van már használt bicikli... minek tankolsz akkor?
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #69439 2022.07.27. 14:42

eje75 írta:Ezt nem értem.... van már használt bicikli... minek tankolsz akkor?
Mert tegnap este 9-kor még azt hittem hogy nekem kell pár száz kilométert vezetnem a felnikért. Meg néha feljárok a sógorhoz ami ~20 km alatt 700+ méter szintemelkedés, én meg alföldi gyerek vagyok. :idiota: Legalább nem szeparálódik olyan gyorsan a tankban, mert itt még a sima 95-ös is E5.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #69440 2022.07.27. 19:20

PS Plus Essential Games (August 2022) - Tony Hawk's Pro Skater 1 + 2 (PS5 / PS4), Yakuza: Like a Dragon (PS5 / PS4), Little Nightmares (PS4)

A Tonihók azért elég állatka, rajta volt a wishlistemen.

Vissza: “Leáldozott.hu”