A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #66781 2022.01.21. 10:43

Botond írta:Red Dead Redemption1 pl (amivel ez a legjobb elérhető minőség abból a játékból), vagy Assassin's Creed: Odyssey (ez meg azért jó példa, mert na ez pl PS5ön is ingyen patches, szóval csak el tudom magyarázni fogalmatlanoknak is mire gondolok), hogy csak két indie játékot mondjak. :mf2:
/szerk: HZD, TLOU2, Days Gone meg GOW nálad PS5 patches? Nekem letöltésnél és storenál is azt írja, hogy PS4 verziót tudok letölteni. A szopókembernél írja, hogy van külön ps4 meg ps5 verzió, az ingyenes patches? Vagy a ps3as demon soulsból látok ps5 verziót, az is ingyen upgradelhető?
Patchek szoktak érkezni ingyen (pl. GoW, Psychonauts 2), te a portokra gondolsz. Melyeket annyiból szerencsétlen PS5-parchnek nevezni, mert szokott jönni olyan is.

A "fizetös patchelés" nagymestere a Capcom, lásd Street Fighterek.
Avatar
Botond

Hozzászólás #66782 2022.01.21. 10:50

Zóanagyvarázsló írta:Patchek szoktak érkezni ingyen (pl. GoW, Psychonauts 2), te a portokra gondolsz. Melyeket annyiból szerencsétlen PS5-parchnek nevezni, mert szokott jönni olyan is.

A "fizetös patchelés" nagymestere a Capcom, lásd Street Fighterek.
Nem, én arra gondolok, amikor series x/s patchet kap egy játék, ami valóban egy új verzió, de mégis "sima patchként" érkezik xboxra, mert ugye ott ilyenkor se kell feltétlenül újra letölteni az egészet, szemben a ps5el, ahol a 105 kbyteos patch esetén is lehúzza újra a 70-90-100 gigát újra.
Ezzel szemben a ps ökoszisztéma kicsit jobban elkülöníti ezeket a verziókat, és ha késői érkező vagy, akkor jó esetben vásárláskor megkapod mindkét verziót (pl zsákfiú), vagy ha early adopter vagy, akkor megkapod a ps4 vásárlásod mellé a ps5 verziót is ("kvázi ingyenpatch"), de az se ritka, hogy ilyenkor bizony a kasszához kell fáradni ismét (ide egy végtelen felsorolás jönne). Szóval van "ingyen patch", ami a ps5 verzió, csak ritka, meg van a pofátlan lerántás, ami tök sztenderd gyakorlat, sőt, mint az a fanboiok visszajelzései alapján látható kifejezetten jó és kívánatos, főleg ha a két verzió mentései nem is kompatibilisek extra featurét is aktiválják ezzel együtt. :fogmosas:
Avatar
Botond

Hozzászólás #66783 2022.01.21. 10:57

De ez valóban csak egy részhalmaz, mindkét platformon van az előző genes verzió patchelgetős kendácsolása is. Arányaiban ugyanígy eltérő mértékben, de van.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #66784 2022.01.21. 11:27

Botond írta:Nem, én arra gondolok, amikor series x/s patchet kap egy játék, ami valóban egy új verzió, de mégis "sima patchként" érkezik xboxra, mert ugye ott ilyenkor se kell feltétlenül újra letölteni az egészet, szemben a ps5el, ahol a 105 kbyteos patch esetén is lehúzza újra a 70-90-100 gigát újra.
Ezzel szemben a ps ökoszisztéma kicsit jobban elkülöníti ezeket a verziókat, és ha késői érkező vagy, akkor jó esetben vásárláskor megkapod mindkét verziót (pl zsákfiú), vagy ha early adopter vagy, akkor megkapod a ps4 vásárlásod mellé a ps5 verziót is ("kvázi ingyenpatch"), de az se ritka, hogy ilyenkor bizony a kasszához kell fáradni ismét (ide egy végtelen felsorolás jönne). Szóval van "ingyen patch", ami a ps5 verzió, csak ritka, meg van a pofátlan lerántás, ami tök sztenderd gyakorlat, sőt, mint az a fanboiok visszajelzései alapján látható kifejezetten jó és kívánatos, főleg ha a két verzió mentései nem is kompatibilisek extra featurét is aktiválják ezzel együtt. :fogmosas:
Csak ezt nem feltétlen patchnek hívják, hanem free upgrade-nek. Ez persze most szemantikai kérdés, nekem nincs bajom a fizetös patchelés terminológiával, de könnyen félreértést generál ott, ahol a félreértés szinte már a cél.

Smart delivery témában jobb az MS, de Game Passban éppen ök adják a prevgen Controlt, míg PS Plusban a currentgen Ultimate volt. Vagy a Prime által PC-re rágóárban. (Ez persze egy kicsit más téma, de ott az 505 Gamesszel ök hozták össze a crossgen szarrágást.)
Avatar
Botond

Hozzászólás #66785 2022.01.21. 12:00

Zóanagyvarázsló írta:Csak ezt nem feltétlen patchnek hívják, hanem free upgrade-nek. Ez persze most szemantikai kérdés, nekem nincs bajom a fizetös patchelés terminológiával, de könnyen félreértést generál ott, ahol a félreértés szinte már a cél.

Smart delivery témában jobb az MS, de Game Passban éppen ök adják a prevgen Controlt, míg PS Plusban a currentgen Ultimate volt. Vagy a Prime által PC-re rágóárban. (Ez persze egy kicsit más téma, de ott az 505 Gamesszel ök hozták össze a crossgen szarrágást.)
A Controlnál egyszerű a helyzet, aki megvette xbox one-re vagy ps4re, az ugyanúgy járt, és nem kapott ingyenes patchet.

Az hogy a ps plusba meg a gpuba mi kerül be az teljesen független ettől, mivel mindkettő fizetős szolgáltatás így az ingyen patch szempontjából értelmezhetetlen, merthogy nem ingyenes. :D

Ugyanígy tök irreleváns a pc-n mi van gondolatmenet amúgy. Nyilván a kurvaMS seggfejsége, hogy még egy hw-re odaad játékokat (mondtam már, hogy kurvaMS?!), bezzeg a szentszoni ott is elkéri külön a pénzt a lúzerektől, mert hát sok pénzbe kerül a mentések kompatibilitásának megakadályozása, a kurvaMS meg baszik rá, hadd lehessen használni az xboxos mentést pc-n is, nem öl ilyenekbe pénzt, hogy ne lehessen, és így nem is kéri meg ennek az árát, de ez mind tök irreleváns az "ingyen patch" szempontból, mert harmadik platform, nem a vonatkozó kettő.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #66786 2022.01.21. 12:47

Botond írta:A Controlnál egyszerű a helyzet, aki megvette xbox one-re vagy ps4re, az ugyanúgy járt, és nem kapott ingyenes patchet.

Az hogy a ps plusba meg a gpuba mi kerül be az teljesen független ettől, mivel mindkettő fizetős szolgáltatás így az ingyen patch szempontjából értelmezhetetlen, merthogy nem ingyenes. :D

Ugyanígy tök irreleváns a pc-n mi van gondolatmenet amúgy. Nyilván a kurvaMS seggfejsége, hogy még egy hw-re odaad játékokat (mondtam már, hogy kurvaMS?!), bezzeg a szentszoni ott is elkéri külön a pénzt a lúzerektől, mert hát sok pénzbe kerül a mentések kompatibilitásának megakadályozása, a kurvaMS meg baszik rá, hadd lehessen használni az xboxos mentést pc-n is, nem öl ilyenekbe pénzt, hogy ne lehessen, és így nem is kéri meg ennek az árát, de ez mind tök irreleváns az "ingyen patch" szempontból, mert harmadik platform, nem a vonatkozó kettő.
Én csak azt mondom, hogy a Controlnál azért megy így a szarrágás, nehogy ingyen adják a DLC-ket egy bundle-kategóriává vált játékhoz. Más! Igen. Ez is egy hasonló eredményre kifutó szarrágás? Igen. A PS Plus és a Prime azért érdekes, mert egy filléres ribancról van szó. Persze demózásra jó, de pont a látvánnyal nem tud így bevonzani. Nem értem, hogy FF12-böl miért nem az emulált PS2-verziót adják, és miért a régi japóexkluzív csiszolással is megdobott remastert.

Amúgy éppen a teljes prevgen verziót érdemes venni, mert azzal jár a currentgen is, az utóbbival a One-verzió nem, már ha ez számít. És néha még olcsóbb is.

A Controlnál zavar engem az a politika, hogy direkt az "ótvar" verziót teszik a kiraiatba. Mint fehérre kiszítt könyvekkel igényteleníteni a kirakatot. Persze eladtak így pár akciós DLC-t, de ez is fillérbaszó politika a minöség ellenében.
Avatar
Botond

Hozzászólás #66787 2022.01.21. 12:56

Zóanagyvarázsló írta:Én csak azt mondom, hogy a Controlnál azért megy így a szarrágás, nehogy ingyen adják a DLC-ket egy bundle-kategóriává vált játékhoz. Más! Igen. Ez is egy hasonló eredményre kifutó szarrágás? Igen. A PS Plus és a Prime azért érdekes, mert egy filléres ribancról van szó. Persze demózásra jó, de pont a látvánnyal nem tud így bevonzani. Nem értem, hogy FF12-böl miért nem az emulált PS2-verziót adják, és miért a régi japóexkluzív csiszolással is megdobott remastert.

Amúgy éppen a teljes prevgen verziót érdemes venni, mert azzal jár a currentgen is, az utóbbival a One-verzió nem, már ha ez számít. És néha még olcsóbb is.

A Controlnál zavar engem az a politika, hogy direkt az "ótvar" verziót teszik a kiraiatba. Mint fehérre kiszítt könyvekkel igényteleníteni a kirakatot. Persze eladtak így pár akciós DLC-t, de ez is fillérbaszó politika a minöség ellenében.
A játékbérlés teljesen más kávéház, mint a vásárlás, abba bele se menjünk szerintem, hogy ott mi minden zavar engem is egyik és másik platformon.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #66788 2022.01.21. 13:05

Botond írta:A játékbérlés teljesen más kávéház, mint a vásárlás, abba bele se menjünk szerintem, hogy ott mi minden zavar engem is egyik és másik platformon.
Kifogásolid, hogy a Sonyjibban lehúzza pénzzel a vásárlókat. Az MS eközben a bérlésre építi a modelljét, és direkt úgy oldja meg, hogy legyen ebböl azért crossgenadó. Ez a közös pont.

Marginális kérdés számomra, mert mindig is PC-n volt tervben, egy játékról beszélünk, de pont bénán jön ki nála az üzletpolitika.
Avatar
Botond

Hozzászólás #66789 2022.01.21. 13:24

Zóanagyvarázsló írta:Kifogásolid, hogy a Sonyjibban lehúzza pénzzel a vásárlókat. Az MS eközben a bérlésre építi a modelljét, és direkt úgy oldja meg, hogy legyen ebböl azért crossgenadó. Ez a közös pont.

Marginális kérdés számomra, mert mindig is PC-n volt tervben, egy játékról beszélünk, de pont bénán jön ki nála az üzletpolitika.
Goldban nem volt Control, és a PS plus ugye azzal ekvivalens, az meg hogy a régi verzió egy teljesen más szolgáltatásban elérhető, ami a Sony ökoszisztémában még nem létezik az megnehezíti az összehasonlítást, de szerencsére már nem sokáig!
Kép
Meglátjuk a gamepass for playstationben milyen Control lesz! :zavart2:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #66790 2022.01.21. 13:39

Botond írta:Goldban nem volt Control, és a PS plus ugye azzal ekvivalens, az meg hogy a régi verzió egy teljesen más szolgáltatásban elérhető, ami a Sony ökoszisztémában még nem létezik az megnehezíti az összehasonlítást, de szerencsére már nem sokáig!
Kép
Meglátjuk a gamepass for playstationben milyen Control lesz! :zavart2:
De az megvan, hogy a day1 vásárolt One-féle Controlod is csak pénzért tehetö currentgenné? Csak a fizetös patch itt két DLC. Egyedül PC-n nem gond ez. A Game Passban ennek sikerült szobrot állítani.

Persze a Humble-nél is eljátszották, hogybelekerült a Choice-ba az Ultimate, mert Epicen kívül eleve így jött ki, de a gyakorlatban nincsenek hozzá DLC-k, és erre fel is hívták a figyelmet. De a grafika stimmel. A DLC-k meg rendben vannak, tartalom is van bennük, érthetö, hogy nem ingyenesek.
Avatar
Botond

Hozzászólás #66791 2022.01.21. 13:48

Zóanagyvarázsló írta:De az megvan, hogy a day1 vásárolt One-féle Controlod is csak pénzért tehetö currentgenné? Csak a fizetös patch itt két DLC. Egyedül PC-n nem gond ez. A Game Passban ennek sikerült szobrot állítani.

Persze a Humble-nél is eljátszották, hogybelekerült a Choice-ba az Ultimate, mert Epicen kívül eleve így jött ki, de a gyakorlatban nincsenek hozzá DLC-k, és erre fel is hívták a figyelmet. De a grafika stimmel. A DLC-k meg rendben vannak, tartalom is van bennük, érthetö, hogy nem ingyenesek.
Almát körtével. Ami mindkét platformon elérhető az a gold/ps plus, de ott ritkán van átfedés, meg a store, és ebből a szempontból a két platform ugyanúgy viselkedik a Controllal.
A gond az, hogy a mindkét platformon elérhető store az eltérő filozófia mentén működik többnyire, és nem ez a gyakori, hogy egyformán, mint a Controlnál.
Meg a netflix jellegű előfizetéses, játékbérlő szolgáltatás dolog is eltérő filozófia mentén működik, mert egyik platformon van, a másikon nincs.
Ez a control egyébként MS saját stúdiós cucc, hogy az MS szabadon döntse el melyik verzió kerül a GPUba? Extra jófejség ez az MStől, ha saját kiadójuk saját címéből a saját szolgáltatásába a szart teszik, a ps-en meg nem így járt el. Mázli, hogy nincs a kiadónak ebbe beleszólása. Még az MS is szentszoni szekerét tolja, érthető, ott jönnek létre az értékek.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #66792 2022.01.21. 14:10

Botond írta:Almát körtével. Ami mindkét platformon elérhető az a gold/ps plus, de ott ritkán van átfedés, meg a store, és ebből a szempontból a két platform ugyanúgy viselkedik a Controllal.
A gond az, hogy a mindkét platformon elérhető store az eltérő filozófia mentén működik többnyire, és nem ez a gyakori, hogy egyformán, mint a Controlnál.
Meg a netflix jellegű előfizetéses, játékbérlő szolgáltatás dolog is eltérő filozófia mentén működik, mert egyik platformon van, a másikon nincs.
Ez a control egyébként MS saját stúdiós cucc, hogy az MS szabadon döntse el melyik verzió kerül a GPUba? Extra jófejség ez az MStől, ha saját kiadójuk saját címéből a saját szolgáltatásába a szart teszik, a ps-en meg nem így járt el. Mázli, hogy nincs a kiadónak ebbe beleszólása. Még az MS is szentszoni szekerét tolja, érthető, ott jönnek létre az értékek.
Az MS csak a prevgen verzióért fizetett, a Sony meg a currentgenért. Szíve joga kevesebbet fizetni érte, nyilván látni kellene a szerzödéseket, mert az sokkal érdekesebb lenne, mint hogy nem ugyanolyan a két szolgáltatás.

De már leírtam, hogy miért hoztam ezt a példát. Persze át lehet menni fanboyista védekezésbe, de a tény csak annyi, hogy az MS vett az elöfizetésébe idölegesen egy prevgen játékor, mely csak külön pénzért currentgenesíthetö. Ez kilóg a smart delivery-féle PR-ból, akkor is, ha ebben amúgy szép munkát végeznek.
Avatar
Botond

Hozzászólás #66793 2022.01.21. 14:39

Zóanagyvarázsló írta:Az MS csak a prevgen verzióért fizetett, a Sony meg a currentgenért. Szíve joga kevesebbet fizetni érte, nyilván látni kellene a szerzödéseket, mert az sokkal érdekesebb lenne, mint hogy nem ugyanolyan a két szolgáltatás.

De már leírtam, hogy miért hoztam ezt a példát. Persze át lehet menni fanboyista védekezésbe, de a tény csak annyi, hogy az MS vett az elöfizetésébe idölegesen egy prevgen játékor, mely csak külön pénzért currentgenesíthetö. Ez kilóg a smart delivery-féle PR-ból, akkor is, ha ebben amúgy szép munkát végeznek.
Ez tippelgetés, és ezért nem hasonlítható össze a két szolgáltatás.
Gold/ps plus esetén az van, amit mondasz, hogy a szentszoni vagy az ms vesz vmit és belerakja, de a gpu nem feltétlen így működik. Már többször kiderült, hogy ingyen került bele a cucc, egyfajta demóként, reklámként, és pont ahogy írod ezért kellene látni a konkrét szerződést, hogy nem arról van e szó, hogy a kiadó ment erre rá direktben, hogy berakja a fozs verziót ingyen, hátha páran bedőlnek és megveszik a tuningverziót.
Ha goldban lenne igazad lenne, de gpu esetén vagy igen vagy nem. És ezért mondom, hogy nem összehasonlítható, mert almát a körtével. Ha szentszoni hívő lennék én is nyilván az MS szempontjából legrosszabb esetet feltételezném, de így csak szimplán nem tudom, és nem hasonlítom össze a két eltérő dolgot.
Avatar
Botond

Hozzászólás #66794 2022.01.21. 14:52

Filszerintavilág. Van mindenféle megoldás, nem csak az upfront fee, mint a gold/ps plus esetén. Ahol ráadásul egy fix díj van csak, itt meg ha fizetnek is előre még egyéb díjak is becsöppenhetnek a kiadónak. És sajnos a kétoldalú tárgyalások ilyenek, hogy a másik félnek is van beleszólása, nem az ms dönti el egyedül, hogy mit vesz meg. Azt tudja megvenni, amit szeretne megvenni és el is adó. Van konkrét bizonyíték, hogy a control ultimate eladó volt a gamepassnak? Nyilatkozott a kiadó, hogy ők az ultimatet akarták a GPU, csak a spúr ms?
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #66795 2022.01.21. 14:54

Botond írta:Ez tippelgetés, és ezért nem hasonlítható össze a két szolgáltatás.
Gold/ps plus esetén az van, amit mondasz, hogy a szentszoni vagy az ms vesz vmit és belerakja, de a gpu nem feltétlen így működik. Már többször kiderült, hogy ingyen került bele a cucc, egyfajta demóként, reklámként, és pont ahogy írod ezért kellene látni a konkrét szerződést, hogy nem arról van e szó, hogy a kiadó ment erre rá direktben, hogy berakja a fozs verziót ingyen, hátha páran bedőlnek és megveszik a tuningverziót.
Ha goldban lenne igazad lenne, de gpu esetén vagy igen vagy nem. És ezért mondom, hogy nem összehasonlítható, mert almát a körtével. Ha szentszoni hívő lennék én is nyilván az MS szempontjából legrosszabb esetet feltételezném, de így csak szimplán nem tudom, és nem hasonlítom össze a két eltérő dolgot.
És biztos ingyen került bele a PS Plusba és a Choice-ba is ugyanakkor (+Epic-exluzivitás). Nyilván az új verzióknak és a DLC-knek kellett a hírverés, nyilván lett volna az a nem túl nagy összeg, melynek fejében belekerülhetett volna. Ez lett a deal végül. Valószínüleg mindenki jól járt, de ettöl még mindig egy smart deliveryvel melldöngetö cég tolja arcba a prevgent. A grafikai patch pedig DLC-fal mögé van rejtve. Ez tény. Semmi legrosszabb verziós tanulságot nem vontam le, csak ennyit.

A többi játéknál a DLC-k a gyakorlatban sokkal jobban zavarnak, mert borítják a Game Pass mindenre is elég koncepciót. De nem is várom el, hogy csak én járjak jól, ök meg ne, csak vicces a soha többé nem kell elöfizetésen túl játékra költeni narratíva. Persze nem kötelezö DLC-ket venni. Söt játszani sem.

Inkább attól tartok, hogy drágább lesz a szolgáltatás, illetve a túl sok felvásárolt játék miatt kevésbé kell rotálni a third-partyt. Remélem, egy jó darabig még ütik a vasat.
Avatar
Botond

Hozzászólás #66796 2022.01.21. 15:16

Zóanagyvarázsló írta:És biztos ingyen került bele a PS Plusba és a Choice-ba is ugyanakkor (+Epic-exluzivitás). Nyilván az új verzióknak és a DLC-knek kellett a hírverés, nyilván lett volna az a nem túl nagy összeg, melynek fejében belekerülhetett volna. Ez lett a deal végül. Valószínüleg mindenki jól járt, de ettöl még mindig egy smart deliveryvel melldöngetö cég tolja arcba a prevgent. A grafikai patch pedig DLC-fal mögé van rejtve. Ez tény. Semmi legrosszabb verziós tanulságot nem vontam le, csak ennyit.

A többi játéknál a DLC-k a gyakorlatban sokkal jobban zavarnak, mert borítják a Game Pass mindenre is elég koncepciót. De nem is várom el, hogy csak én járjak jól, ök meg ne, csak vicces a soha többé nem kell elöfizetésen túl játékra költeni narratíva. Persze nem kötelezö DLC-ket venni. Söt játszani sem.

Inkább attól tartok, hogy drágább lesz a szolgáltatás, illetve a túl sok felvásárolt játék miatt kevésbé kell rotálni a third-partyt. Remélem, egy jó darabig még ütik a vasat.
Nem tudom mit nem lehet érteni azon, hogy a GPU az nem PS Plus meg nem is choice. Annyi a közös bennük, hogy mindenhol elfogadják a mastercardot, de ez így van a DMben a tamponvásárlásnál is, mégse hozzuk ide párhuzamnak.
Ott a Fil nyilatkozat, teljesen máshogy működik a GPU, mint a többi szolgáltatás, ahol fizetnek x pénzt, hogy a nép közé szórhassák ingyen. Lehet a GPU a gold, csak ennyi van, hogy nem az.
Miért nem a ps now-t hozod akkor már párhuzamnak? Az is szolgáltatás és szintén semmi köze a ps plus/gold vonalhoz, de még csak a GPUhoz se.

De mondom én nyitott vagyok, hogy leegyszerűsítsünk mindent odáig, hogy elfogadják e a mastercardot, csak nem tudom megérteni a relevanciáját.

Azt már le se merem írni (és eddig kerültem is, mert megint jön, majd hogy szentszoni héterkedek), hogy amúgy szerintem a sony szerződésbe került bele, hogy gpuba nem mehet az ultimate, ha már ők szórják a ps plusban. És a kétoldalú szerződések már csak ilyenek, hogy mindkét félnek van beleszólása, és a Controllos csávókat kötötte egy másik szerződés, ezért ennyit tudtak felajánlani az MSnek a GPUba.

Bonyolult dolog a kapitalizmus még azon túl is, hogy hol fogadnak el mastercardot.
Avatar
Moby

Hozzászólás #66797 2022.01.21. 16:20

Botond írta:Megkérdeztem a szotyi honlapot, hogy nekik mi a meglátásuk erről:
Kép
A 21 játék között van Zsákfiú, Recsit és klank rift apart, destiny2, dirt5 meg mátrix demó, de pl amiket te írsz azok közül semmi, azt mind a ps4es részt kiválasztva listázza a szotyi.
Akkor ezek hülyék a szotyinál és ti jobban tudjátok, mint ők? Írjatok már nekik, hogy kapják össze magukat, mert ti jobban tudjátok!
A kérdés amit boncolgatsz/gattok összetettebb ettől. Namerthogy a sonynál a ps4 és a ps5 játék, kód, filerendaszer, és minden létező tekintetben tökéletesen elkülönül. Oly annyira, hogy valójában egymással nem kompatibilisek. Két hótkülönböző rendszer. Az xboxnál ilyen éles határ olyannyira nincs, hogy csak kb egy fél éve van csak series specializált gdk, de alapvetőenhótugyanaz a rendszer. Szóval az MS-nél gyakorlatilag minden Series patched, ami valamilyen szinten kihasználja a series lehetőségeit, a sonynál meg azok is a ps4 játékok aalatt listáznak, amik ezt szintén tudják, de továbbra is a PS4 VM futtatja őket a PS5-ön (mert a játék továbbra is PS4 SDK-val lett csomagolva). Szóval ezeket maximum akkor lehetne összehasonlítani, ha a sony bevezetett volna ilyen "PS5 Optimized" cimkét, de ezt nem tette meg, az meg sokat nem mond el a játékról, hogy melyik gép rendszere alatt fut, és maximum olyan kérdésben releváns, hogy milyen háttértárolóra telepíthető a belsőn kívül*, de a teljesítményről nem mond el semmit. Szóval igen, a TLOU2, meg a többi játék kapott PS5 patchet, de ettől még nem lettek a rendszerben PS5 játékok, és addog nem is lesznek, amíg át nem emelik PS5 SDK alá. Amit aligha tesznek már meg, meg sok értelme tonképp nem lenne, annyi, hogy gyorsulnának az IO műveletek, viszont onnantól csak DSe-vel működnek.

/*ja meg olyan szinten is, hogy milyen vezérlőket támogat.
Avatar
Botond

Hozzászólás #66798 2022.01.21. 17:06

Moby írta:A kérdés amit boncolgatsz/gattok összetettebb ettől. Namerthogy a sonynál a ps4 és a ps5 játék, kód, filerendaszer, és minden létező tekintetben tökéletesen elkülönül. Oly annyira, hogy valójában egymással nem kompatibilisek. Két hótkülönböző rendszer. Az xboxnál ilyen éles határ olyannyira nincs, hogy csak kb egy fél éve van csak series specializált gdk, de alapvetőenhótugyanaz a rendszer. Szóval az MS-nél gyakorlatilag minden Series patched, ami valamilyen szinten kihasználja a series lehetőségeit, a sonynál meg azok is a ps4 játékok aalatt listáznak, amik ezt szintén tudják, de továbbra is a PS4 VM futtatja őket a PS5-ön (mert a játék továbbra is PS4 SDK-val lett csomagolva). Szóval ezeket maximum akkor lehetne összehasonlítani, ha a sony bevezetett volna ilyen "PS5 Optimized" cimkét, de ezt nem tette meg, az meg sokat nem mond el a játékról, hogy melyik gép rendszere alatt fut, és maximum olyan kérdésben releváns, hogy milyen háttértárolóra telepíthető a belsőn kívül*, de a teljesítményről nem mond el semmit. Szóval igen, a TLOU2, meg a többi játék kapott PS5 patchet, de ettől még nem lettek a rendszerben PS5 játékok, és addog nem is lesznek, amíg át nem emelik PS5 SDK alá. Amit aligha tesznek már meg, meg sok értelme tonképp nem lenne, annyi, hogy gyorsulnának az IO műveletek, viszont onnantól csak DSe-vel működnek.

/*ja meg olyan szinten is, hogy milyen vezérlőket támogat.
Nyilván, de egy olyan közegben, ahol a húszas listából kettőt emelnek ki az egysejtűek, a többi tizennyolcat random módon figyelmen kívül hagyva, hogy akkor ez a két érved van, ott ennél sokkal nagyobb elnagyolások is beleférnek.
És amúgy pont ez a lényeg, hogy elbaszott egy rendszer ez a szotyinál, ők most jutottak el oda, ahol az ms az xbox360 BC-nél tartott, hogy a one-ok izomból tudták emulálni az azt megelőző gen játékait, mert annyival erősebb volt az új gép, hogy az emulálást is elbírták meg magát a játékot, sőt a xox még azt is, hogy legyen az x360 játékon pluszban 4k textúra (régi gearsek, rdr1, stb).
Taps, a ps naptárban már 2013 van!
Kivéve, amikor ezt a 4k textúrát 80 euróért lehet megvenni. És most hagyjuk a 3rd party cuccokkal mi van, de saját címek közül az MS mennyinél adta pénzért, hogy az x360 vagy x1 játék 4k@60 pimpelt verziója játszható legyen, ha megvolt a fapad kiadás x360 vagy x1re? Nulla darab, jól számolok?
Szotyi mennyi játéknál adja pénzért, hogy ugyanaz a játék 4k@60as legyen ps5ön, amit már megvettél ps3-4re? Nemnulla. Pedig még azt se mondhatnánk, hogy a szotyi sokkal több címet hozott át PS5re a saját ps3-4 címei közül, mint az MS. Sőt az se biztos, hogy összességében többet.
Na ennyit az ingyen patchről. Ezt a két mondatot akartam még hozzáfűzni. :gonosz1:
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #66799 2022.01.21. 17:43

Botond írta:Nyilván, de egy olyan közegben, ahol a húszas listából kettőt emelnek ki az egysejtűek, a többi tizennyolcat random módon figyelmen kívül hagyva, hogy akkor ez a két érved van, ott ennél sokkal nagyobb elnagyolások is beleférnek.
És amúgy pont ez a lényeg, hogy elbaszott egy rendszer ez a szotyinál, ők most jutottak el oda, ahol az ms az xbox360 BC-nél tartott, hogy a one-ok izomból tudták emulálni az azt megelőző gen játékait, mert annyival erősebb volt az új gép, hogy az emulálást is elbírták meg magát a játékot, sőt a xox még azt is, hogy legyen az x360 játékon pluszban 4k textúra (régi gearsek, rdr1, stb).
Taps, a ps naptárban már 2013 van!
Kivéve, amikor ezt a 4k textúrát 80 euróért lehet megvenni. És most hagyjuk a 3rd party cuccokkal mi van, de saját címek közül az MS mennyinél adta pénzért, hogy az x360 vagy x1 játék 4k@60 pimpelt verziója játszható legyen, ha megvolt a fapad kiadás x360 vagy x1re? Nulla darab, jól számolok?
Szotyi mennyi játéknál adja pénzért, hogy ugyanaz a játék 4k@60as legyen ps5ön, amit már megvettél ps3-4re? Nemnulla. Pedig még azt se mondhatnánk, hogy a szotyi sokkal több címet hozott át PS5re a saját ps3-4 címei közül, mint az MS. Sőt az se biztos, hogy összességében többet.
Na ennyit az ingyen patchről. Ezt a két mondatot akartam még hozzáfűzni. :gonosz1:
Jól értem, hogy azt írod, hogy van kurvasok ps4 játék, amivel játszanál ps5-ön, de nem tudod megfizetni a patchet? Mik azok? Összedobjuk..
Avatar
Botond

Hozzászólás #66800 2022.01.21. 18:16

Greyfox írta:Jól értem, hogy azt írod, hogy van kurvasok ps4 játék, amivel játszanál ps5-ön, de nem tudod megfizetni a patchet? Mik azok? Összedobjuk..
Szülinapom már elmúlt, de karácsonyra összeírom, köszi! :love11:
Avatar
eje75

Hozzászólás #66801 2022.01.22. 19:33

DanielT írta:Én vagyok a hülye, hogy reagáltam, elnézést.
Spoiler
Kép
????????
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #66802 2022.01.22. 23:05

Lepörgött a yellowjackets első évada. Bírtam.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #66803 2022.01.23. 16:11

Botond írta:Nem tudom mit nem lehet érteni azon, hogy a GPU az nem PS Plus meg nem is choice.
Senki nem mondta, hogy ugyanaz a kettő, te pörögsz rajta.

Én a következőket állítottam:

1. Az MS-nél sem minden fenékig tejfel, a Controllal mellé lehet nyúlni. Nincs cross-save, sőt korrigálnom kell magamat, a DLC-s verzió sem konvertálható Ultimate-re, a grafikai patch mindenképpen fizetős (PS5-re is).

2. És pont ezt a játékot tették be egyszer zászlóshajónak az az adott havi GPU-adagba. Vagyis DLC-ket pénzért tudsz venni hozzá (ez megszokott), currentgen verziót meg még egyszer meg kéne venned. Jó, a PC-s is benne van a GPU-ba, azzal nincs ilyen gond nyilván. (Gyakorlatilag addigra az kínálat egyik legértéktelenebb tétele lett, mire bekerült, hiába nagy név és jó játék.)

3. A deal részleteitől függetlenül ez ebből szempontból nem fest annyira jól, akkor sem, ha az 505 Games hozta össze a játékot "nagyon módosító" Remedyvel. (Elvileg lehetne "időleges exkluzivitás" elvárva a Sony részéről, de nem tartom életszerűnek, hogy ezen ekkora presztízsharcot vívtak volna. Meg ha valamit megveszel egy időre exklunak, azt deklarálod, nem titkolod a fű alatt, amikor 10-ből 8 játékosnak le se esne a hírek alapján, hogy Boxra a prevgen verzió jár.)

Semmi kurvaanyádMS-szerű tanulság nem volt, mindent te képzeltél oda, hogy mehessen a szalmabábozás, ha már a sonysták most nem akarták folytatni.

Egyedül a 3-as pontban lehet közöttünk különbség (a többin nincs miről vitatkozni, mert tény), de szerintem mindkettőnk szerint jobban illett volna az arculatba, ha az MS a jobbik, nem filléresre értéktelenedett verziót teteti bele. Slusszpoén: jó darabig a Game Pass-listában ott virított az Ultimate is (neked ez hogy nem tűnt fel?), rajta a Game Pass-logóval (biztos ezt is a Sony kérte titkos záradékban, így reklámozták, hogy PS5-"exkluzív"!). Annyira így volt, hogy lépten-nyomon jött szembe, és le is tudtam tölteni. Csak utána hibaüzenetet dobott. (Be is számoltam itt is róla.) De ez is így volt tökéletes, ha a Szent MS csinálta. Félreértés ne essék, csak kíváncsiságból teszteltem le, arra számítottam, hogy nem fog működni, nekem mindig van hely az SSD-men, a gigabit is hasít, így nem fájt a próba.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #66804 2022.01.23. 17:04

Egyébként holnapig még akciós egy rakat BC-s játék Boxon, nehéz megállnom a költekezést. Egy 360-as Conant már vettem, a Rockstar viszont bekaphatja a 3k fölötti Red Dead Revolverért.

És ami ennél is jobb hír, megjött GOG-ra a HoMM előtti HoMM, mármint a nem King's Bounty:

phpBB [media]


A God of War bekaphatja!

Remélem, mindenkit sikerült lázba hoznom :idiota:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #66805 2022.01.23. 21:02

Megneztem ezt az uj Matrixot, annyira nem szar mint mondjak bar eleg fura, nincs olyan jol felepitve mint a regiek es nincsen annyi tobbertelmu belemagyarazas sem, marveles kepi vilag se tetszett nameg a vege se.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #66806 2022.01.24. 18:33

Hamisítatlan Nótidog élmény. Az Uncsi trilógia és a Last of Us 1 után itt is sikerült kiesni a pályáról annak ellenére, hogy becsszó egyikben sem kerestem direkt. :szomoru1:
phpBB [media]

A Jak&Daxterekben is volt már ilyen, vagy a PS3 óta lett csak hagyomány ebből? Uncsi 4?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára benőmenő 2022.01.24. 18:35-kor.
Avatar
Moby

Hozzászólás #66807 2022.01.24. 18:34

A kriptocsúszda megtette hatását: érezhetően elkezdtek esni a vga árak. Még nem nagy mértékben, de határozottan elkezdődött.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #66808 2022.01.24. 19:17

benőmenő írta:Hamisítatlan Nótidog élmény. Az Uncsi trilógia és a Last of Us 1 után itt is sikerült kiesni a pályáról annak ellenére, hogy becsszó egyikben sem kerestem direkt. :szomoru1:

A Jak&Daxterekben is volt már ilyen, vagy a PS3 óta lett csak hagyomány ebből? Uncsi 4?
Nekem csak az UC2-ben jött össze. A Jakekböl bugok nem rémlenek, csak a 2-böl szaggatott borzalmasan a remaster is, mert nem bírta a városi forgalmat.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #66809 2022.01.24. 19:18

Moby írta:A kriptocsúszda megtette hatását: érezhetően elkezdtek esni a vga árak. Még nem nagy mértékben, de határozottan elkezdődött.
Nem akarsz venni 3060-a? Olcsón adom, csak fél év múlva jöjjön ki belöle egy 3080 :idiota:
Avatar
eje75

Hozzászólás #66810 2022.01.24. 19:20

Jajaja... jó ötlet volt tartani a kriptót...
Spoiler
Kép
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #66811 2022.01.24. 19:31

eje75 írta:Jajaja... jó ötlet volt tartani a kriptót...
Spoiler
Kép
Tudtam én, hogy nem véletlen ez a zuhanás és tessék! Eje megint kriptózott és nem szólt előre. :idiota:
Avatar
eje75

Hozzászólás #66812 2022.01.24. 21:53

benőmenő írta:Hamisítatlan Nótidog élmény. Az Uncsi trilógia és a Last of Us 1 után itt is sikerült kiesni a pályáról annak ellenére, hogy becsszó egyikben sem kerestem direkt. :szomoru1:
[video]lasszófasz2[/video]
A Jak&Daxterekben is volt már ilyen, vagy a PS3 óta lett csak hagyomány ebből? Uncsi 4?
Most toltam végig megint, Én nem találkoztam buggal... nem azt mondom, hogy nincs benne, de Én nem találkoztam 1-es se... az viszont tuti, hogy életem egyik legjobb játékának tartom, minden szempontól... az előbb kiugrott belőle a platina, de a spoiler nácik miatt nem teszem be...
Spoiler
amúgy semmi bajom a nácikkal, sok náci barátom van....
Avatar
eje75

Hozzászólás #66813 2022.01.24. 22:27

Kellene valami könnyű levezetés, mert engem megterhelt lelkileg ez a szar... mi legyen: a Judgement PS5-ön, vagy a Death's Door XSX-en? Melyiket érdemes?
Avatar
Botond

Hozzászólás #66814 2022.01.24. 22:35

eje75 írta:Most toltam végig megint, Én nem találkoztam buggal... nem azt mondom, hogy nincs benne, de Én nem találkoztam 1-es se... az viszont tuti, hogy életem egyik legjobb játékának tartom, minden szempontól... az előbb kiugrott belőle a platina, de a spoiler nácik miatt nem teszem be...
Spoiler
amúgy semmi bajom a nácikkal, sok náci barátom van....
Rádugtam a hdmi-t a monitorra, amit kb ezer éve tervezek, hogy ne FHDban streameljem az Xbox/ps5 képét a pc-re, de nem volt sok bizodalmam a dologban, hogy elég okos a monitor, hogy törött bemenetváltó gomb mellett is tudjon automatán váltani DPről hdmire, de alábecsültem.
Szóval már megy 4kban a cucc, igaz HDR nélkül (ami nekem ugye este külön jó), meg hang se jön a monitorból, de a hangfalat rá tudtam dugni. Összeállt minden az esti ps5özéshez, amire szükségem volt, most már le fog pörögni gyorsan nekem is. Utána meg az unchartedek.
Avatar
eje75

Hozzászólás #66815 2022.01.24. 23:14

Jól telt a tavalyi éven PS-en...873 órát játszottam... Nioh 2 177 óra... DEATH STRANDING DIRECTOR’S CUT Digital Deluxe Edition 94 óra.... Returnal: 93 óra.... Ghost of Tsushima D'c: 71 óra....Minecraft: 116 óra... (ezt a gyerek csinálta) :banplz:
455 tréfi... 3 platina ... remélem idén a Horizon ZD mindent letarol... már alig várom..
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #66816 2022.01.25. 00:25

eje75 írta:Kellene valami könnyű levezetés, mert engem megterhelt lelkileg ez a szar... mi legyen: a Judgement PS5-ön, vagy a Death's Door XSX-en? Melyiket érdemes?
Nekem rá kellett gugliznom, hogy mi az a Judgement, ha nem Gears, de még most se tudom. A Death's Door Mobynál csaknem GotY lett tavaly, más szerintem egyikkel sem játszott.

A Death's Door nekem is tervben van, de így is túl sok a játék Game Passban (is). Akarom mondani: NINCS JÁTÉK!
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #66817 2022.01.25. 00:33

eje75 írta:Most toltam végig megint, Én nem találkoztam buggal... nem azt mondom, hogy nincs benne, de Én nem találkoztam 1-es se... az viszont tuti, hogy életem egyik legjobb játékának tartom, minden szempontól... az előbb kiugrott belőle a platina, de a spoiler nácik miatt nem teszem be...
Spoiler
amúgy semmi bajom a nácikkal, sok náci barátom van....
Nekiveselkedtem én is, de még egy kicsi maradt belőle. Platinázni mondjuk biztos nem fogok nekiállni.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #66818 2022.01.25. 09:17

eje75 írta:Most toltam végig megint, Én nem találkoztam buggal... nem azt mondom, hogy nincs benne, de Én nem találkoztam 1-es se... az viszont tuti, hogy életem egyik legjobb játékának tartom, minden szempontól... az előbb kiugrott belőle a platina, de a spoiler nácik miatt nem teszem be...
Spoiler
amúgy semmi bajom a nácikkal, sok náci barátom van....
Halo5 elott vagy utan? :banplz:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #66819 2022.01.25. 11:46

Zóanagyvarázsló írta:Egyébként holnapig még akciós egy rakat BC-s játék Boxon, nehéz megállnom a költekezést. Egy 360-as Conant már vettem, a Rockstar viszont bekaphatja a 3k fölötti Red Dead Revolverért.

És ami ennél is jobb hír, megjött GOG-ra a HoMM előtti HoMM, mármint a nem King's Bounty:

A God of War bekaphatja!

Remélem, mindenkit sikerült lázba hoznom :idiota:
Most lett volna időm jobban vásárolgatni, de már lecsúsztam róluk. Még a végén megint akciósok lesznek vagy megkapom Games with Goldban ingyen őket :rinya:

Többek között a Timesplitters 2-3-mal és a Burnout Revenge-dzsel szemeztem. Ezekről van leáldos konszenzus, mennyire pótlandók egy xbotnak? A TS2-t Dzson lájkolná, PS2-n! :D

Azért Beyond Good & Evil HD-t (még jó, hogy PC-re megvan többször az eredeti bugos verzió, illetve PS3-ra is) és Conant vettem még egy kicsit korábban.

Most is vannak egyébként frankó akciók, csak végignézni nehezen tudom őket XSX-en, mert az app nem képes rendesen betölteni mindet. Szaraszoniszarapéeshárom!
Avatar
eje75

Hozzászólás #66820 2022.01.25. 13:34

Micsu írta:Halo5 elott vagy utan? :banplz:
Már után... Nekem bejött, Én csipáztam...
Avatar
Botond

Hozzászólás #66821 2022.01.25. 13:46

eje75 írta:Már után... Nekem bejött, Én csipáztam...
A hatra gondolt amúgy, az infinitere szerintem. :idiota:
Avatar
eje75

Hozzászólás #66822 2022.01.25. 14:13

Botond írta:A hatra gondolt amúgy, az infinitere szerintem. :idiota:
Hát igen... a jó öreg Micsu-nál sose azt kell nézni amit mond.... hanem amit gondol... :banplz:
Amúgy az Infinite még jobban bejött..
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #66823 2022.01.25. 14:44

No, pörög a Last of Us Part 2 stáblista. Ilyen egy gigaex/10.
Tényleg spoiler
Spoiler
Értem én hogy túl lett tolva a szenvedés pornó, meg hogy emellett a tinidrámás szerelmi háromszögek, meg a transz téma olyan tehénen a gatya módra lett ráaggatva, de azért szólt ez bőven másról is.
Avatar
Moby

Hozzászólás #66824 2022.01.25. 14:54

benőmenő írta:No, pörög a Last of Us Part 2 stáblista. Ilyen egy gigaex/10.
Tényleg spoiler
Spoiler
Értem én hogy túl lett tolva a szenvedés pornó, meg hogy emellett a tinidrámás szerelmi háromszögek, meg a transz téma olyan tehénen a gatya módra lett ráaggatva, de azért szólt ez bőven másról is.
Én nem láttam benne mást. Tényleg. Olyan volt, mintha többszörözték volna káódi és a cigánykurvája szenvedését, és megkenték volna némi Irréversible-el. Szal ez a faszomsekíváncsirá de közben néznisrossz. Nekifutottam már párszor PS5-ön, hátha egy jobb pillanatban elkap, de csak egyre mélyebbre csúszik a mocsárban. Őszintén szólva nálam olyan szintű bizalmatlanság alakult ki a nótival szemben, hogy csak nagyon biztonságos távolságból, és olcsón jöhet tőlük már csak akármi is.
Avatar
eje75

Hozzászólás #66825 2022.01.25. 15:10

benőmenő írta:No, pörög a Last of Us Part 2 stáblista. Ilyen egy gigaex/10.
Tényleg spoiler
Spoiler
Értem én hogy túl lett tolva a szenvedés pornó, meg hogy emellett a tinidrámás szerelmi háromszögek, meg a transz téma olyan tehénen a gatya módra lett ráaggatva, de azért szólt ez bőven másról is.
Szerintem zseniálisan játszottak a hurokon...Dani, ez egy spoiler:
Spoiler
még azt is sikerült élérniük, hogy először gyűlöltem a kutyát, azért amiért, később megszerettem, amikor meg Ellie leszúrta sajnáltam..
elképesztő, ahogy összerakták...mestermű, persze csakha nem vagy odabent halott
Avatar
DanielT

Hozzászólás #66826 2022.01.25. 15:15

Na ez már mindennek a teteje tényleg! A spoiler LESPOILEREZVE! Még lett volna remény, hogy nem spoiler ami spoiler, ott lehetett volna a kérdőjel és a feszültség! DE NEM.

Na az ilyenek miatt van Omikron. :schmoll2:
Avatar
Moby

Hozzászólás #66827 2022.01.25. 15:19

DanielT írta:Na ez már mindennek a teteje tényleg! A spoiler LESPOILEREZVE! Még lett volna remény, hogy nem spoiler ami spoiler, ott lehetett volna a kérdőjel és a feszültség! DE NEM.

Na az ilyenek miatt van Omikron. :schmoll2:
Erről jut eszembe: nálunk nagyon vidám a hét: 26 emberből 3 nem omikronos. Vagyis inkább úgy mondom, hogy háromról nem tudjuk még, hogy omikronos. Sajnos nem vagyok benne a háromban :(
Avatar
Botond

Hozzászólás #66828 2022.01.25. 15:24

Moby írta:Erről jut eszembe: nálunk nagyon vidám a hét: 26 emberből 3 nem omikronos. Vagyis inkább úgy mondom, hogy háromról nem tudjuk még, hogy omikronos. Sajnos nem vagyok benne a háromban :(
Nekem az egyik kolléganő a hétvégén szopta be, szóval most a komplett szervezeti egység szobafogságban van, mint kontakt másfél hétig, de mivel a gyerekek járnak suliba, szerintem mire lejárna a szobafogságom, addigra úgyis hazahozzák, hogy ne "csak" kontaktként üljek itthon.
Jobbulást!
Avatar
Micsu

Hozzászólás #66829 2022.01.25. 15:26

eje75 írta:Hát igen... a jó öreg Micsu-nál sose azt kell nézni amit mond.... hanem amit gondol... :banplz:
Amúgy az Infinite még jobban bejött..
Nem teljesen mind1 melyikrol beszelunk, szar szar csak az allaga mas :idiota:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #66830 2022.01.25. 15:27

Moby írta:Erről jut eszembe: nálunk nagyon vidám a hét: 26 emberből 3 nem omikronos. Vagyis inkább úgy mondom, hogy háromról nem tudjuk még, hogy omikronos. Sajnos nem vagyok benne a háromban :(
Első benyelés, vagy 1x már volt valami? Érdekelne a lefolyása oltások után.

Illetve hogyan mutatják ki, hogy Omikron? Rendes "nagy" tesztre elmentél valahova? Nem nagyon vagyok képben, amit tudok azt Csollány Szilveszter facebook oldaláról szívtam magamba.
Avatar
Botond

Hozzászólás #66831 2022.01.25. 15:30

DanielT írta:Első benyelés, vagy 1x már volt valami? Érdekelne a lefolyása oltások után.

Illetve hogyan mutatják ki, hogy Omikron? Rendes "nagy" tesztre elmentél valahova?
Az én környezetemben a 3x oltott felnőttek és a 2x oltott gyerekek (akár rendes pfizer, mert 12+ éves gyerek, akár harmadoltak, mert nincs 12 éves a gyerek) 2-3 tucatnyi minta alapján ugyanazt produkálják.
Köhögés, torokfájás, minimál taknyosság. Kb mint amikor mínusz 5ben kiugrasz a sarki boltba és kemény vagy, se sál se sapka, aztán másnapra megköhögősödsz, de aztán 3 nap múlva ennek semmi nyoma.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #66832 2022.01.25. 15:47

Moby írta:Erről jut eszembe: nálunk nagyon vidám a hét: 26 emberből 3 nem omikronos. Vagyis inkább úgy mondom, hogy háromról nem tudjuk még, hogy omikronos. Sajnos nem vagyok benne a háromban :(
Jobbulást!
Nálunk egyedül egy recepciós kislány kapta el, de holnap már jön ő is vissza dolgozni. A többiek már azzal szórakoznak mivel lehet manipulálni a tesztet. Eddig a redbull, a narancslé és a mangólé ami garantált pozitív antigén gyorstesztet okoz.
Muter meg rákérdezett, hogy nem-e maradt még teszt a munkahelyén merthogy kapar a torka. Nos ő negatív lett, de kb. a letesztelt dolgozók fele meg pozitív. Ötödik hullám goes brrrr!
Avatar
Moby

Hozzászólás #66833 2022.01.25. 15:49

DanielT írta:Első benyelés, vagy 1x már volt valami? Érdekelne a lefolyása oltások után.

Illetve hogyan mutatják ki, hogy Omikron? Rendes "nagy" tesztre elmentél valahova? Nem nagyon vagyok képben, amit tudok azt Csollány Szilveszter facebook oldaláról szívtam magamba.
Sehogy. Az fertőzőképességből gondoljuk, de a tesztek nem mutatják ki a variánst. Köhögés, krákogás, némi torokfájás, páraknál volt ilyen félnapos kis lázacska. Ilyen pár nap alatt átszalad mindenkin, csak fertőz, mint az ásítás.

/Nem mentem el nagytesztre, mert körülöttem mindenki elment, és nem vagyunk ho-ban január óta, nyilvánvalóan az, gyorsteszt pozitív, fasznak növeljem orbánék statjait.
Avatar
Moby

Hozzászólás #66834 2022.01.25. 15:56

De ami durva: szerda 1 ember, péntek 9 ember, vasárnap 16, kedd 23.
Avatar
arty

Hozzászólás #66835 2022.01.25. 19:02

TasManXT írta:Miféle ingyenes pecsek?
hát a ketteshez ingyé' jött a hatvanfrém :) talán ha fizettem volna érte, jobban értékeltem volna a tlou2-t ;)
Avatar
arty

Hozzászólás #66836 2022.01.25. 19:11

Zóanagyvarázsló írta:Egyébként holnapig még akciós egy rakat BC-s játék Boxon, nehéz megállnom a költekezést.
nekem se sikerült, inkább csak támogatásképpen perkáltam pár címért (megvoltak lemezen)

Conanban van 2 normalom, hardon lenne értelme egy harmadiknak, de tudom, hogy irgalmatlan önszopatás lenne (Tinman megcsinálta! De ő a Gianát is, ha jól rémlik...).
Avatar
arty

Hozzászólás #66837 2022.01.25. 19:15

eje75 írta:Jól telt a tavalyi éven PS-en...873 órát játszottam... Nioh 2 177 óra... DEATH STRANDING DIRECTOR’S CUT Digital Deluxe Edition 94 óra.... Returnal: 93 óra.... Ghost of Tsushima D'c: 71 óra....Minecraft: 116 óra... (ezt a gyerek csinálta) :banplz:
455 tréfi... 3 platina ... remélem idén a Horizon ZD mindent letarol... már alig várom..
fura összesítés, nemtom mennyire lehet benne bízni... 67 óra cakkpakk, ebből 0 PSVR, de azé' a Fracked felkerült a listára két sorral lejjebb?? mostakkómi'?

---

heti két gyorsteszt itthon is elfogy, két kölök + feleségem jár közösségbe, eddig minden minuszos :(
ami durva, h megvan az új "kriptó": már a gyorstesztek is duplába kerülnek, nincs ócsó a patikában :(

---

DT :D :D (csollány)
Avatar
Moby

Hozzászólás #66838 2022.01.25. 20:12

Szárazon. Análba. Bármit.
phpBB [media]
Avatar
DanielT

Hozzászólás #66839 2022.01.25. 20:39

Moby írta:Szárazon. Análba. Bármit.
[video]https://www.youtube.com/watch?v=IxyWcRq_jnY[/vieo]
Tehát a szokásos PS exkluzív random cím. Jöhet! Örülök, hogy harmadik nekifutásra clickelt nálam az első rész, mert így ezt már egyből élvezni fogom.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #66840 2022.01.25. 21:16

Moby írta:Szárazon. Análba. Bármit.
[video]https://www.youtube.com/watch?v=IxyWcRq_jnY[/ideo]
Pár percet néztem de kifolyt a szemem, bekönnyeztem mint az uc4 alatt, az hogy szaggat mint az állat betudom a youtube videonak de az a sok blur meg villogo fények mint valami JJ abrams filmben :D Egyébként igényes meg szép főleg az átvezetőkben de sajna ennyi ebből az artbol meg világból elég is volt mint az első rész esetében.
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #66841 2022.01.25. 21:18

Moby írta:Szárazon. Análba. Bármit.
[video]https://www.youtube.com/watch?v=IxyWcRq_jnY[/vido]

Kb. eljutok az első részig, mire mindenki már a kettőt nyomja :idiota:
Avatar
eje75

Hozzászólás #66842 2022.01.25. 21:40

Greyfox írta:Kb. eljutok az első részig, mire mindenki már a kettőt nyomja :idiota:
Az mind1, csak kóstolj bele ebbe a világba, utána nem tudsz majd leállni.... pont mint az anál: amikor először elenged a zárógyűrű a behatoláskor, rabja leszel az érzésnek, és egyre többet akarsz majd... a kettőnél arra is rájössz majd, mennyivel jobb ha végre Te qrsz seggbe valakit, és nem téged raknak meg a korpásba... :banplz:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #66843 2022.01.25. 21:52

Újabb instant GOTY jelölt aminek meg kell majd küzdeni a Halo Infinite-el... LOL.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #66844 2022.01.25. 22:19

arty írta:heti két gyorsteszt itthon is elfogy, két kölök + feleségem jár közösségbe, eddig minden minuszos :(
ami durva, h megvan az új "kriptó": már a gyorstesztek is duplába kerülnek, nincs ócsó a patikában :(
Nekem most ez a tesztelősdi így 3 oltással úgy néz ki, hogy minden reggel túrom az orrom a melóhelyen a gyorsteszthez, kivéve hétfőn. Akkor köpni kell mellé egy PCR mintát is.
Szóval ha elkapnám megint akkor tudnék róla.
Az antivaxxerek meg járnak minden másnap pcr mintavételre.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #66845 2022.01.25. 22:33

eje75 írta:Az mind1, csak kóstolj bele ebbe a világba, utána nem tudsz majd leállni.... pont mint az anál: amikor először elenged a zárógyűrű a behatoláskor, rabja leszel az érzésnek, és egyre többet akarsz majd... a kettőnél arra is rájössz majd, mennyivel jobb ha végre Te qrsz seggbe valakit, és nem téged raknak meg a korpásba... :banplz:
Van aki adni szereti van aki kapni, nah most én nem tudom eldönteni te melyikbe tartozol :D
Avatar
deep

Hozzászólás #66846 2022.01.25. 23:03

Moby írta:Szárazon. Análba. Bármit.
Csak ne lenne ilyen kibaszott kalácsképű ez az Éloj asszonyság... Komolyan mondom, annyira taszít, hogy már csak emiatt le se szarom a játékot. Másik fele meg a nyomorult gameplay amit az első mutatott. Egyáltalán nem tudtam megszeretni. Pedig szentszoni játék, oszt' mégse. Ki érti ezt? :nemtudom:
Avatar
Botond

Hozzászólás #66847 2022.01.26. 07:12

DanielT írta:Újabb instant GOTY jelölt aminek meg kell majd küzdeni a Halo Infinite-el... LOL.

Kép
:banplz:
Avatar
eje75

Hozzászólás #66848 2022.01.26. 07:43

Micsu írta:Van aki adni szereti van aki kapni, nah most én nem tudom eldönteni te melyikbe tartozol :D
Spoiler
phpBB [media]
Spoiler
Kép
Avatar
eje75

Hozzászólás #66849 2022.01.26. 08:39

deep írta: Másik fele meg a nyomorult gameplay amit az első mutatott. Egyáltalán nem tudtam megszeretni. Pedig szentszoni játék, oszt' mégse. Ki érti ezt? :nemtudom:
Szerintem is szar volt... meg feleslegesen bonyolult... Elég lett volna egy lapos lejtős mező, ahová a lány bedobott volna egy golyót, és a mező két szélén lévő deszkával meg kellett volna akadályoznia hogy a golyó kiguruljon a mezőről... És minél tovább akadályozza meg, hogy kiguruljon, annál jobb lenne a lánynak... Ez szerintem BŐVEN elég lett volna, nem értem minek gondolták ennyire túl...
Avatar
kigyi

Hozzászólás #66850 2022.01.26. 08:47

Moby írta:De ami durva: szerda 1 ember, péntek 9 ember, vasárnap 16, kedd 23.


Nálunk már levonulóban van csak én nem tudtam pozitív mintát produkálni :violent:

Vissza: “Leáldozott.hu”