A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
DanielT

Hozzászólás #63841 2021.08.24. 20:29

Botond írta:vegyük a forza horizon Mexikót, le kellett lombozni, hogy nem fogjuk, ingyen kapjuk. :idiota:
Remélem fel tudja majd dolgozni, hogy a gyerekkorát Microsoft céges segélyen tengette és inspirálja majd, önfenntartó legyen... Nem úgy mint az apja... :szomoru1:
Avatar
Botond

Hozzászólás #63842 2021.08.24. 20:44

DanielT írta:Remélem fel tudja majd dolgozni, hogy a gyerekkorát Microsoft céges segélyen tengette és inspirálja majd, önfenntartó legyen... Nem úgy mint az apja... :szomoru1:
Az ehavi segélyt még nem is küldted, juteszembe! Hóvége van, már az üreszsemlébe zsemle se jut, segíts!
Avatar
Micsu

Hozzászólás #63843 2021.08.24. 20:44

Botond írta: De amíg ebből van forza horizon, meg halo meg ingyen minden is, addig felőlem csalják így az adót
Mik?
Avatar
Micsu

Hozzászólás #63844 2021.08.24. 20:47

DanielT írta:Remélem fel tudja majd dolgozni, hogy a gyerekkorát Microsoft céges segélyen tengette és inspirálja majd, önfenntartó legyen... Nem úgy mint az apja... :szomoru1:
Full csalodas az ember, mikor betettem a 3080tit nah mondom ratol egy 3090et nehogy mar a turho tudatlan parasztnak is jobb kartyaja legyen erre itt kuszkodik ganepasszal meg sxel, hova lesz igy a vilag?
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #63845 2021.08.24. 20:56

Moby írta:Ebben a pillanatban toltam rá akkora shiftdewletet, hogy beleremegett a ház. Eljutottam a főbossig full hp-val, olyan baszó gearrel, hogy nemigaz (11 attemptből), elmentettem a játékállást, kiléptem a játékból, elmentem klozetra, visszajöttem, és VISSZARAKOTT A JÁTÉK ELEJÉRE!!!!
HOGY A JÓ BÜDÖS FASSZOPÓ RÜHES KURVA ANYJÁT MINDENKINEK, AKI EZT A MOCSKOS RETKES SZEMETET CSINÁLTA :violent:
Ezt a HADES gecit meg sem nézem. Ott pusztuljon ez az rühes geci játékstílus, ahol eddig baszta az anyját.
A Hades nekem eddig (másfél óra) nagyon bejön, még egyáltalán nem frusztrál. Várom, hogy legyen idöm folytatni, de továbbra is az irl programokon a hangsúly.
Avatar
Moby

Hozzászólás #63846 2021.08.24. 21:53

Zóanagyvarázsló írta:A Hades nekem eddig (másfél óra) nagyon bejön, még egyáltalán nem frusztrál. Várom, hogy legyen idöm folytatni, de továbbra is az irl programokon a hangsúly.
Visszatettem, visszamentem, és egy sokkal húgyabb stattal annál, amit elvett tőlem ez a retek, lenyomtam a főbosst. Mostmár hiányérzet nélkül töröltem. Ez az egy incidens tönkrebaszta az egész játékélményt, pedig addig a pontig tök jókat írtam volna róla.
Avatar
Botond

Hozzászólás #63847 2021.08.24. 22:02

Micsu írta:Full csalodas az ember, mikor betettem a 3080tit nah mondom ratol egy 3090et nehogy mar a turho tudatlan parasztnak is jobb kartyaja legyen erre itt kuszkodik ganepasszal meg sxel, hova lesz igy a vilag?
Gondoltam rá, de most kicsit mások a prioritások. :idiota:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #63848 2021.08.24. 22:07

Botond írta:Gondoltam rá, de most kicsit mások a prioritások. :idiota:
Na az a szomorú, hogy ha ezt már be kell sorolni... :szomoru1: :szomoru1: :szomoru1:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #63849 2021.08.24. 22:12

Na most már valaki nyomja a Hades-t meg emezt is végig, hogy tudjam érdemes - e.
Avatar
Botond

Hozzászólás #63850 2021.08.24. 22:25

DanielT írta:Na az a szomorú, hogy ha ezt már be kell sorolni... :szomoru1: :szomoru1: :szomoru1:
Mindenki máshogy szórakozik. Van aki büntetlenül, van akinek fizetnie kell a szórakozásáért. Utóbbiak rangsorolnak. :idiota:
Avatar
Moby

Hozzászólás #63851 2021.08.24. 22:49

DanielT írta:Na most már valaki nyomja a Hades-t meg emezt is végig, hogy tudjam érdemes - e.
Na, csak belenéztem a HADES-ba. Viszont ez nekem tuti kimarad. Tényleg csak nagyon röviden, pár percet mentem vele, de ennyi elég is volt. Egyrészt eléggé ostoboid csapkoldának tűnik. Ha jól látom, itt nincs stamina, parry, stb, csak mész, ütsz, dash, és ezt ismételed az örökkévalóságig. Hát nemtom...de nem ez a fő bajom. Ennyire szar kameraszöget és scale-t nem tudom hogy sikerült elcsípni, de ettől az állandó, gyors, idegbeteg képernyőscrollozástól és agybajt kapnék rövidúton, nem órákon keresztül ezt bámulni. Nem tudom hogy bírtátok. Monitoron játszva, monitortávolságból rendesen szédülök a scrollozástól.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #63852 2021.08.24. 23:30

Moby írta:Na, csak belenéztem a HADES-ba. Viszont ez nekem tuti kimarad. Tényleg csak nagyon röviden, pár percet mentem vele, de ennyi elég is volt. Egyrészt eléggé ostoboid csapkoldának tűnik. Ha jól látom, itt nincs stamina, parry, stb, csak mész, ütsz, dash, és ezt ismételed az örökkévalóságig. Hát nemtom...de nem ez a fő bajom. Ennyire szar kameraszöget és scale-t nem tudom hogy sikerült elcsípni, de ettől az állandó, gyors, idegbeteg képernyőscrollozástól és agybajt kapnék rövidúton, nem órákon keresztül ezt bámulni. Nem tudom hogy bírtátok. Monitoron játszva, monitortávolságból rendesen szédülök a scrollozástól.
El kéne engedni ezt a monitor pécé témát... Én ultra érzékeny vagyok a kamera mozgásra, de ezt akármeddig tudtam volna nézni, abszolút semmi gond.

Pihengess kicsit aztán vedd meg PS5 - re. :fogmosas:
Avatar
arty

Hozzászólás #63853 2021.08.24. 23:44

Botond írta:Közben boostolódnak az fpsek 60ra.
hát igaz :( najó, akkor kap egy nemtudomhányadik esélyt....

DT: te nem asz neki? 60!!!44 :D
Avatar
Botond

Hozzászólás #63854 2021.08.24. 23:52

arty írta:hát igaz :( najó, akkor kap egy nemtudomhányadik esélyt....

DT: te nem asz neki? 60!!!44 :D
Felkelek reggel a tengernél, hazagurulok, 5,5 óra a Budapest tábláig, mert az 635 km, és onnan már csak 1 óra, mert hát még 15 km. Felpakolom a mindent is, látom leáldon, hogy közben vége a gémingnek, különösen a ganépassznak, de sebaj, a hónapban 1500 gs-el vagyok lemaradva Mobytól. Jó, csak röviden üljünk neki a görögöknek, 2 óra, 70 gs, na akkor mennyivel vagyok így már lemaradva Mobytól?
Igen, jól sejted, 1510-el. Hábazzeg ha még vége se lenne a gémingnek de különösen a ganepassznak, akkor mehetnék tényleg 3090est venni a sikerélményekért!
Amúgy 60 frémmel, HDR-el, xsx patchel, 4K-val jóság ez, pc-n is szerettem a 4k@ultra@60at, de a HDR és a 24 col vs 65 col sokat dob rajta.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #63855 2021.08.24. 23:54

arty írta:hát igaz :( najó, akkor kap egy nemtudomhányadik esélyt....

DT: te nem asz neki? 60!!!44 :D
Esküszöm majdnem elindítottam a letöltést, de aztán Metro lett belőle. Megbántam, mert az Ánusz legalább nem idegesített volna fel.
Avatar
arty

Hozzászólás #63856 2021.08.25. 00:18

quake

jókor vettem meg, de rosszkor lőttem végig :D
ha várok vele 1(2?) hónapot, nem kellett volna pécégányolni* és a hiperior verzával idézek múltat...

de így legalább pöcére ingyé meglett a remazter (steamen kapod a meglévő q1 mellé az újat, minden dlc-vel ráadásul)
xboxra nem veszem meg, mert augusztusban amíg tart a pass még végigmegy, fizikai ps4es lemezt viszont berántok belőle, kell a relikvia :)
remélem addig megpecselik, játszanám már egyszer jó minőségben, ahogy az emlékeimben él...
(xbox one s-en vállalhatatlanul akadozik, xsx-en csak kicsit: VRR se segít semmit... még a 240p se megy "rendesen" :( )

*dehogynem kellene, pécé... desktop 1080p@120, játék 1080p@120, LG zöldgombnyomkodója ki is írja, játékban a maxfps menüben 120, de LÁTOM h csak 60-at megy és a rivatunerstat is ennyit számol :(
de nem csak pécén küzdök, xboxon is 60al megy, érzésre, PEDIG ott aztán a dashboardon van 1db állítási lehetőségem (60hz helyett 120hz, ezen van mindig a gép)
lehet az ORIban is ezé nem láttam a 120at, mer nem is annyi? hibás a juzer??? ennyire? :D (lg friss fw és mondom: írja h 119.7hz!!4)

---

kontispider.jpg

nyaralás után jutalmaztam kicsit magam, megnéztem milyen LESZ a nextgen, ha majd** elkezdődik nálam is (milesmorales ingyé ps5ösödik, de így mégis kompatibilisebb vagyok ;) )
aztaku.... fidelity módban néztem rá, mer' maxot akartam látni, demondom felrakom már 60ra (perf RT mód), hátha: szinte észrevehetetlen képminőségromlás mellé FOLYIK! (10 perc 30fps után brutálisat irdatlan ütős a 60, ezredszer átélve is)
egyszerűen hihetetlen az insomniac, nyitócímként ILYET?!?!

**teljes árat (6500) nem vagyok hajlandó fizetni a spider dlc-re, pedig amig az alapot nem tolom le, morales se pöröghet :( ilyen kretén remazter megoldást még nem láttam.... dlc-hez alapjáték a megvehető extra :(

(az 500 millás limited kontroller meg örök álom volt, de mindig sajnáltam rá a duplaárat... hamár gépem nem lehetett ilyen limitált, legalább konti legyen :) már csak a 25 éves évfordulós kéne, de az tényleg ritka...)
Avatar
arty

Hozzászólás #63857 2021.08.25. 00:27

Botond írta:Felkelek reggel a tengernél, hazagurulok, 5,5 óra a Budapest tábláig, mert az 635 km, és onnan már csak 1 óra, mert hát még 15 km. Felpakolom a mindent is, látom leáldon, hogy közben vége a gémingnek, különösen a ganépassznak, de sebaj, a hónapban 1500 gs-el vagyok lemaradva Mobytól. Jó, csak röviden üljünk neki a görögöknek, 2 óra, 70 gs, na akkor mennyivel vagyok így már lemaradva Mobytól?
Igen, jól sejted, 1510-el. Hábazzeg ha még vége se lenne a gémingnek de különösen a ganepassznak, akkor mehetnék tényleg 3090est venni a sikerélményekért!
Amúgy 60 frémmel, HDR-el, xsx patchel, 4K-val jóság ez, pc-n is szerettem a 4k@ultra@60at, de a HDR és a 24 col vs 65 col sokat dob rajta.
el'tom képzelni, hogy így picit továbbmenjen, de az első kétórát valami leveling glicsre szánom! :(

én nyaralásról a frackedet vettem meg, alig vártam h hazaérjek, erre ahogy a kölök elszabadult a nyaralós szvicsről* maneaterezik és subnauticázik a pisin és nem tolhatom!! :(
ilyenkor estére meg már fáradt a szemem VR-hoz mostanában....

*ami tök jó: átvette a donkey kong mentésem és továbbvitte, nekem ez már nem megy sz*ros 4 élet/pályával :( életgrindre meg nincs erőm.
plusz lepörgött a macska-márió credits, a hotline miami credits, a broforce hard mentése 61%-nál tart... itt az uj generáció :( (azé' battlefrontban még lelövöm! :D )
de astro playroomban nem tudom megdönteni a speedrunját! nem értem, honnan lett az a 2(!) másodperce! :(

amugy fura, h az az uj zelda az enyémnek se tetszik. nemtom, talán a nyelv az akadály?
Avatar
Botond

Hozzászólás #63858 2021.08.25. 07:49

iOS-en is patchelték ma a civ6ot, van new frontier pass, és újra működik a felhős cross-save. :taps:
Avatar
Moby

Hozzászólás #63859 2021.08.25. 07:54

DanielT írta:El kéne engedni ezt a monitor pécé témát... Én ultra érzékeny vagyok a kamera mozgásra, de ezt akármeddig tudtam volna nézni, abszolút semmi gond.

Pihengess kicsit aztán vedd meg PS5 - re. :fogmosas:
Egyszerűbb az XSX-et átkapcsolni a tévére, de az ostoboidsága ettől még megmarad. Mindegy, kipróbálom a tévén, hátha ott nem rántja ki a reggelit belőlem.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #63860 2021.08.25. 07:57

Reggeli zuhanygondolat:
Mostmár van némi perspektívám mit érezhettek itt a fórumon, a melóhely tele van 2003-2004-ben született diákokkal.
Rohadt fura ilyen majdnem felnőttekkel beszélni. :guluszem1:
Avatar
arty

Hozzászólás #63861 2021.08.25. 09:51

benőmenő írta:Reggeli zuhanygondolat:
Mostmár van némi perspektívám mit érezhettek itt a fórumon, a melóhely tele van 2003-2004-ben született diákokkal.
Rohadt fura ilyen majdnem felnőttekkel beszélni. :guluszem1:
jó neked, te legalább tudsz velük beszélni :D
én a generációs szakadék aljáról meg se értem őket :)
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #63862 2021.08.25. 12:24

arty írta:jó neked, te legalább tudsz velük beszélni :D
én a generációs szakadék aljáról meg se értem őket :)

Azért mellbevágó, hogy még nem ettek szilárd kaját amikor kijött az első CoD, vagy a Doom 3. :bdead:
Vagy hogy én már a TV előtt néztem az athéni olimpiát, amikor ők felsírtak. Durva...
Avatar
Botond

Hozzászólás #63863 2021.08.25. 12:42

benőmenő írta:Azért mellbevágó, hogy még nem ettek szilárd kaját amikor kijött az első CoD, vagy a Doom 3. :bdead:
Vagy hogy én már a TV előtt néztem az athéni olimpiát, amikor ők felsírtak. Durva...
Én voltam Barcelonában 92ben. :idiota:
Avatar
Botond

Hozzászólás #63864 2021.08.25. 16:44

Lepörgött a Lego Batman 1. Xsx-en az x360 verzió, coopban a kölyökkel.
Tisztességes iparos munka, helyenként ötletes és próbálja megtörni a monotonitást repülős pályákkal, de az Indiana jonesok jobban tetszettek. Egynek jó volt azért.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #63865 2021.08.25. 17:37

LOL, tegnap volt az MS Gamescom konf? Ütős lehetett! :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #63866 2021.08.25. 17:52

És ma 8-kor lesz valami "hivatalos" nyitó konf.

Mondanám, hogy készüljünk a legszarabbra ami csak lehet, de azt már bizonyítottan elvitte az MS. ;(
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #63867 2021.08.25. 20:22

Én alig várom ezeket a konfokoat, hogy "újra bejelentsék a játékokat, amit már játszottam".
Avatar
DanielT

Hozzászólás #63868 2021.08.25. 20:34

Jó kis néger fickó és nő főszereplő a ww2 COD ban! Végülis nekik hátha sikerül ami a Dice nak nem annyira! 2 év múlva biztos vevő lesz rá a nép.
Avatar
Botond

Hozzászólás #63869 2021.08.25. 20:41

Október 8 OLED switch,
November 5 FH5,
December 8 Halo Infinity.
Erős lesz az év vége. Szeptemberen gondolkozok, hogy oda mit írjak az iskolakezdésen kívül. :idiota:
Augusztust elvitte a tegnapi king's bounty2, meg a mai civ6 ios update.
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #63870 2021.08.25. 21:22

Horizon Zero Dawn 60 fps patch kint.
Avatar
Moby

Hozzászólás #63871 2021.08.25. 21:32

Horizon Forbidden West 2022 február 18 lett. Az ajtókitámasztót egy darabig nem kell mozgatni :D
Avatar
arty

Hozzászólás #63872 2021.08.25. 21:36

benőmenő írta:Azért mellbevágó, hogy még nem ettek szilárd kaját amikor kijött az első CoD, vagy a Doom 3. :bdead:
Vagy hogy én már a TV előtt néztem az athéni olimpiát, amikor ők felsírtak. Durva...
vagyhogy a prevgen lehetett az első konzoljuk :D A PREVGEN! AMI MÉG MOST IS "FUT" :D
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #63873 2021.08.25. 21:44

TasManXT írta:Horizon Zero Dawn 60 fps patch kint.
Navégre! Lassan mindent kipeccseltek, amit szerettem volna.
BB? :wave:
Avatar
arty

Hozzászólás #63874 2021.08.25. 21:54

TasManXT írta:Horizon Zero Dawn 60 fps patch kint.
JESSSSSSSZ!!!! I LOVE YOU FUCKING SONY!!!! :D

---

lepörgött a Quake géjpasszban is. nem volt pécégány, de az akadozás és a főbossnál lehalt hang (addig recsegett, míg elnémult) klasszikus "mindenre kihozzuk" fejlesztést sejtet - jónagy genny lett, pont amilyen a doom1-2 is volt, azis a hatodik pecsnél kezdett játszhatóvá válni... (de itt legalább az 1.0 nem kötelez bethesda account létrehozására)

elkezdtem az n64-es quake64 add-ont, hardon, hátö.... más játék az biztos :D
jóval többet kell quicksavelni, quickloadolni, óvatosabban bánni a lőszerrel, stb.
pályák 95%-ban megegyeznek az eredeti quake-el, kivéve a színes fényeket és a mosottfos texturákat, blur-os képet ( egyébként nagyon ügyes n64 sédert tettek a képre, kár h a pécéshez nem választható)
ami zseniális és sajnálom, hogy a "pécés" nem így volt megoldva: nem vesznek el a cuccaid az epizód végén!!

acsikkal annyira nem foglalkoztam, egyedül az e1m1 lövés nélküli végigjátszásával próbálkoztam, nightmare-en kell abszolválni :D
nem tudtam, hogy a hardhoz képest ez azt tudja, hogy 100 helyett 50 a max HP... KIZÁRT, hogy végig tudnám lőni (utolsó pályán normálon, okosan célozva/lőve, quicksavelve is kb nem maradt töltényem semmiben a végére...)

majd ps5ön kicsit jobban kivesézem, ebben a boxosban szerintem ennyi volt

(multit is megnéztem, lagfesztivál :( gáz a mecsméking gondolom még... botok ellen meg, meh.)
Avatar
arty

Hozzászólás #63875 2021.08.25. 21:54

Greyfox írta:Navégre! Lassan mindent kipeccseltek, amit szerettem volna.
BB? :wave:
jön a BB pecs is, 80 EUR lesz :mf1: (a kétezres években ragadt féreg japók üdvözölnek!)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #63876 2021.08.25. 22:21

Mondjuk az zseniális, hogy megvárták, hogy mindenki megvegye Pc-re a 60 frém miatt akinek megvolt a PS verzió is... és amikor már nem volt eladás akkor kicsapták a pecset. (HZD)
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #63877 2021.08.26. 08:10

Greyfox írta:Navégre! Lassan mindent kipeccseltek, amit szerettem volna.
BB? :wave:
Nem tudom mi lehet a háttérben, de rohadtul idegesítő a sony hozzáállása a témához. Simán benne van egy fizetős remaster, de akkor baszódjanak meg. Amiért viszont szívesen fizetnék még mindig az a Driveclub remaster.... de az már ott rohad meg sajnos. :(
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #63878 2021.08.26. 08:11

DanielT írta:Mondjuk az zseniális, hogy megvárták, hogy mindenki megvegye Pc-re a 60 frém miatt akinek megvolt a PS verzió is... és amikor már nem volt eladás akkor kicsapták a pecset. (HZD)
Itt meg ingyen osztották korábban. Szóval nem olyan rossz azért ez kéremszépen.
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #63879 2021.08.26. 08:28

paszmek. Eskü gonfoltam rá, de nem hittem volna, hogy ez igy nativ műkszik. Ki is próbalom!
phpBB [media]
Avatar
Botond

Hozzászólás #63880 2021.08.26. 08:56

Moby írta:Horizon Forbidden West 2022 február 18 lett. Az ajtókitámasztót egy darabig nem kell mozgatni :D
Már az ajtótámasztó sem a régi. Elfogynak belőle a grammok, és nagy szélben az ajtót se fogja támasztani rendesen.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #63881 2021.08.26. 09:36

Botond írta:Már az ajtótámasztó sem a régi. Elfogynak belőle a grammok, és nagy szélben az ajtót se fogja támasztani rendesen.
Remélem cserélhetem a mostanit erre a kiadásra, mert kiderül, hogy ultra halk.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #63882 2021.08.26. 10:22

arty írta:JESSSSSSSZ!!!! I LOVE YOU FUCKING SONY!!!! :D

---

lepörgött a Quake géjpasszban is. nem volt pécégány, de az akadozás és a főbossnál lehalt hang (addig recsegett, míg elnémult) klasszikus "mindenre kihozzuk" fejlesztést sejtet - jónagy genny lett, pont amilyen a doom1-2 is volt, azis a hatodik pecsnél kezdett játszhatóvá válni... (de itt legalább az 1.0 nem kötelez bethesda account létrehozására)

elkezdtem az n64-es quake64 add-ont, hardon, hátö.... más játék az biztos :D
jóval többet kell quicksavelni, quickloadolni, óvatosabban bánni a lőszerrel, stb.
pályák 95%-ban megegyeznek az eredeti quake-el, kivéve a színes fényeket és a mosottfos texturákat, blur-os képet ( egyébként nagyon ügyes n64 sédert tettek a képre, kár h a pécéshez nem választható)
ami zseniális és sajnálom, hogy a "pécés" nem így volt megoldva: nem vesznek el a cuccaid az epizód végén!!

acsikkal annyira nem foglalkoztam, egyedül az e1m1 lövés nélküli végigjátszásával próbálkoztam, nightmare-en kell abszolválni :D
nem tudtam, hogy a hardhoz képest ez azt tudja, hogy 100 helyett 50 a max HP... KIZÁRT, hogy végig tudnám lőni (utolsó pályán normálon, okosan célozva/lőve, quicksavelve is kb nem maradt töltényem semmiben a végére...)

majd ps5ön kicsit jobban kivesézem, ebben a boxosban szerintem ennyi volt

(multit is megnéztem, lagfesztivál :( gáz a mecsméking gondolom még... botok ellen meg, meh.)
Miért nem co-opban nyomtuk a Quake-et?
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #63883 2021.08.26. 10:27

DanielT írta:El kéne engedni ezt a monitor pécé témát... Én ultra érzékeny vagyok a kamera mozgásra, de ezt akármeddig tudtam volna nézni, abszolút semmi gond.

Pihengess kicsit aztán vedd meg PS5 - re. :fogmosas:
Nekem sem tűnt fel semmi gond. Továbbra is bejön. Az alapmechanika nem túl bonyolult, de haladva azért bőven érdekes. Mivel mindig más egy kicsit, így ugyanazok a szobák sem zavarnak, Diablóban is gyakran mész ugyanarra happy grindolni.

Egyelőre nem éreztem soha, hogy a random megszívatott volna egy-egy runban, inkább azt, hogy nem mindig ugyanazt használom így, bár mostanában főleg pajzsos távolásgi stílusban nyomom. A harmadik bossig elég könnyen eljutottam, amikor mindkettőnknek egy milliméter volt a HP-ja, akkor buktam el.

Spoiler
A bikafejű addigra már feküdt.
Avatar
Botond

Hozzászólás #63884 2021.08.26. 12:21

Zóanagyvarázsló írta:Miért nem co-opban nyomtuk a Quake-et?
2 fős coop van.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #63885 2021.08.26. 18:22

X4: Foundation

Kis kedvenc szériám számozott 4. része, vissza tér az alapokhoz, az előző Rebirthez képest ami egy más koncepciót követett ez ott folytatja ahol az X3 abbahagyta. Seta, minden hajótípus repülhető, régi frakciók, hubok stb.
Én a 4.0át toltam, amilyen komplex a játék saját magához viszonyítva jól is futott (még a régi gépen is persze mikor rengeteg hajó van a képen kell a 3080Ti) bár a kinézetre nem üt akkorát mint 2006ban a Reunion.
Bányászat, építkezés, kereskedelem és a küldetések is mind jól működtek, csodálkoztam is mert a régi részeknél valami mindig hibádzott, eléggé el lehet benne merülni, majdnem 100 órám van benne de még biztos megyek xenon sectorokat takarítani, meg befejezem a split dlcs küldetés sorozatot is.
Btw a 2 dlck nagyon kellett a játéknak meg a 4.0ás verza is, sajnos az x játékok mindig félkészen jelennek meg, tetszett a Rebirth is de ez azért jobban elvitt, sok/10.

phpBB [media]
Avatar
eje75

Hozzászólás #63886 2021.08.26. 19:18

DanielT írta:Köszönöm a teljesen indokolatlan feltételezést, hogy nem vagyok béna. De. Egy nyomorult csicska vagyok és ennyi a megfejtés.

Tonna videót néztem, wikit, mindent. Rajtam senki és semmi nem segít. :falbav: :falbav: :falbav: Már a god modeot is bekapcsoltam (ami itt egyébként -20% damage) és legutóbb a második bosst se tudtam leverni a pajzzsal és 4 élettel. Érted... EZ MI? Anyám jobb lenne ebben a játékban szerintem. Egy trashmob mini csontvázt legutóbb másfél óráig kellett csapkodnom kb mire megfeküdt.
a világért se akarlak vigasztalni, de azóta ment kb 10 run és 0 azaz kibaszott NULLA alkalommal sikerült kijutnom... ezt így most hogy? :wilting:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #63887 2021.08.26. 19:21

eje75 írta:a világért se akarlak vigasztalni, de azóta ment kb 10 run és 0 azaz kibaszott NULLA alkalommal sikerült kijutnom... ezt így most hogy? :wilting:
Es ez a randomszar az ev jateka? :D Nem csoda ha Moby lepattant rola, fo randomszar ellenes.
Avatar
eje75

Hozzászólás #63888 2021.08.26. 20:11

eje75 írta:a világért se akarlak vigasztalni, de azóta ment kb 10 run és 0 azaz kibaszott NULLA alkalommal sikerült kijutnom... ezt így most hogy? :wilting:
Ahogy leírtam, kijutottam... 21 perc alatt
Spoiler
Hades 2021. 08. 26. 20_08_40.png
Avatar
DanielT

Hozzászólás #63889 2021.08.26. 20:21

eje75 írta:Ahogy leírtam, kijutottam... 21 perc alatt
Spoiler
Hades 2021. 08. 26. 20_08_40.png
Ahogy nézem a setupot, valszeg a szomszéd szobába is átrepültek a kis keciek...
Avatar
Botond

Hozzászólás #63890 2021.08.26. 20:35

Dani mehet az újabb strigula az ms elbaszásokhoz.
Lekapcsolják a forzahubot, az egyik legjobb forza featurét.
Az idióták!
Avatar
eje75

Hozzászólás #63891 2021.08.26. 21:04

DanielT írta:Ahogy nézem a setupot, valszeg a szomszéd szobába is átrepültek a kis keciek...
Rögtön utána megint...ezt most pajzzsal...
Spoiler
Hades 2021. 08. 26. 21_00_38.png
Avatar
Moby

Hozzászólás #63892 2021.08.26. 21:07

Micsu írta:Es ez a randomszar az ev jateka? :D Nem csoda ha Moby lepattant rola, fo randomszar ellenes.
Ezt meg sem tudtam állapítani. Annyira együgyű a harcrendszer, hogy hogy addig sem tudtam eljutni, hogy be tudjak rá rágni. Egyébként nem vagyok randomszar ellenes, ha a randomizáció nem valami szar. Pl. a Curse of the Dead Gods-ban nem volt az. Ott tök jól működött.
Avatar
arty

Hozzászólás #63893 2021.08.27. 00:08

Micsu írta:X4: Foundation
sose felejtem el a régi X játékok flyby "demóit", kellemes zenére állejtve lehetett nézni a bázisokat, űrt, stb
sajna nekem túl komplex volt a játék, emlékeim szerint komplett gazdaságot kellett működtetni, nem egy sima elite (volt)
lesz még vajon X5 vagy totál elveszett a játékosbázis?

---

éshamár régi, elfeledett nagy szériák: kikerült early accessből a comanche, 20 juró.

rivjúk alapján leginkább a kutyát se érdekli... :(
én tuti játszom majd, egyszer, hiszen árkád/helis*

---

Zó: a quake coop egyrészt csak 2 emberes, ahogy Botond írja, másrészt olyan szinten ócskául mozog a társ (kb egy kimerevedett modellt képzelj el össze-vissza repkedni a látóteredben), hogy ezt gyomor nem veszi be :D papíron jó feature, de... hátha majd 6 pecs múlva ez is változik.

egyébként nem bírtam ki, tegnap még acsiztam kicsit, hamár megismertem a pályákat, rámentem pár secretre, de igazi "jutalmat" a nightmare végigjátszások adnának (kösznem :D)

---

Botond írta:Dani mehet az újabb strigula az ms elbaszásokhoz.
Lekapcsolják a forzahubot, az egyik legjobb forza featurét.
Az idióták!
noooooooooooooo :(
vége a jóvilágnak. de legalább nem kell már sokáig űzni a heti rutint.... (viszont innentől játszani kell a progresszhez, ami így 7 FM és 4 FH után nem túl kecsegtető :D )

amugy nekem továbbra sem frissít, szerintem azért is lövik agyon, mert megmenteni nem tudják (kijavítani)

---

* jött volna konzolra/passba... tök kivan a pécével, ma visszaállt alapra a biosom és baromira nem emlékszem a tuningbeállításokra - sőt, egyáltalán semmire... 4-5 éve összelőttem, azóta ment. félóra volt feltámasztani, hogy egyáltalán ne kékképernyővel induljon a win10, az se volt meg, hogy ahci/uefi/mittoménmi volt belőve, tényleg halvány fogalmam sincs mi-mire volt téve. nemelég, hogy kőkorszaki a cucc, most még alapon/alap alatt is ketyeg, elég fájó :(
Avatar
Necro

Hozzászólás #63894 2021.08.27. 11:48

Moby írta:Curse of the Dead Gods-ban nem volt az. Ott tök jól működött.
Azért ne szopkodjuk túl, a runok kb 30-40%-ában a három managelndő problémából (HP visszatöltés, curse level, gold) kettőre nem jön megoldás a 2. bossig, meg van még egy olyan fasza 20% amikor kb egyikre sem (ok, gold folydogál magától).
Avatar
Moby

Hozzászólás #63895 2021.08.27. 12:46

Necro írta:Azért ne szopkodjuk túl, a runok kb 30-40%-ában a három managelndő problémából (HP visszatöltés, curse level, gold) kettőre nem jön megoldás a 2. bossig, meg van még egy olyan fasza 20% amikor kb egyikre sem (ok, gold folydogál magától).
Dehogynem, csak nem fixen. Relicet meg fegyvert ugyanúgy be lehet cserélni ezekre. Persze sokszorosan nem fix, mert egyrészt vagy esik vagy nem, másrészt goldra, és attribra is cserélhető, ha azt dobja a gép. Én nagyon sokszor tápoltam ilyen módon vissza magam, meg sem néztem mi hullik, csak azt, hogy mire cserélhető, ha alacsony hp-vel futkorásztam. Ugyanígy curse-t is sokszor csillapítottam hulló cuccokból(curse levelt csak cursed weapon felajánlásból lehet csökkenteni). Goldot leszartam mindig, az hullik benne, mint az eső.
Avatar
Moby

Hozzászólás #63896 2021.08.27. 12:57

Ez volt az egyik dolog, ami a legjobban tetszett a játékban. Ha szar szobákat dobott, vagy nem tudtam a helyzetnek megfelelő route-on menni, akkor direkt olyan szobákat választottam, ahol gecisok enemy jön, meg van alternate útvonal a mégtöbb enemyhez. A sok enemyből sok szar hullik, a sok szart meg belehet sok jóra cserélni. A szobákat inkább azon szempontok szerint raktam össze, hogy sok enemível akarok- e viaskodni vagy sem (ha nem, akkor bebasztam a kutat, vaultot, meg mindent, amin csak át kell szaladni).
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #63897 2021.08.27. 13:01

Injustice 2

A Netherrealmban ezúttal sem csalódtam, tudja hogyan kell összerakni egy bunyós játékhoz a sztorimódot. A játékmenet is szórakoztató. Prevgen, de elég jól is néz ki, az arcok és a mimika is erős. Ladder nincs, helyette valami más van, de nem erőltettem, elég volt a sztorimód, abban teljesítettem minden alternatív harcot, így mindkét befejezést is kiharcoltam.

A Plague Tale: Innocence

Nagyon szép, de a mimika tényleg kevésbé meggyőző, pláne az Injustice 2 után. Maga a játék afféle walking sim fölé, mint a Hellblade. Vannak feladványok, van harc, de azért a lényeg a mászkálás és a történetmesélés, ezért a többit nem viszik túlzásba. Halál után idegesítő az újralootolás, ami a hangulat ellen dolgozik. A végjátékra egyébként valóban nagyon benehezedik a korábbiakhoz képest (ez óriási dizájnhiba), amikor éjfél után elértem az utolsó bosshoz, le is pattantam róla, de kipihenten nem volt vészes.

Nekem a sztori csalódás volt, a végső főellenséget és a varázspatkányozást is túltolásnak éreztem. Az atmoszféra miatt megérte végigjátszani, és jöhet a folytatás is (day 1-től megméártózik a ganéban), de valójában bőven kihagyható.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zóanagyvarázsló 2021.08.27. 13:04-kor.
Avatar
Moby

Hozzászólás #63898 2021.08.27. 13:04

Zóanagyvarázsló írta:Injustice 2

A Netherrealmban ezúttal sem csalódtam, tudja hogyan kell összerakni egy bunyós játékhoz a sztorimódot. A játékmenet is szórakoztató. Prevgen, de elég jól is néz ki, az arcok és a mimika is erős. Ladder nincs, helyette valami más van, de nem erőltettem, elég volt a sztorimód, abban teljesítettem minden alternatív harcot, így mindkét befejezést is kiharcoltam.

A Plague Tale: Innocence

Nagyon szép, de a mimika tényleg kevésbé meggyőző, pláne az Injustice 2 után. Maga a játék afféle walking sim fölé, mint a Hellblade. Vannak feladványok, van harc, de azért a lényeg a mászkálás és a történetmesélés, ezért a többit nem viszik túlzásba. A végjátékra egyébként valóban nagyon benehezedik a korábbiakhoz képest (ez óriási dizájnhiba), amikor éjfél után elértem az utolsó bosshoz, le is pattantam róla, de kipihenten nem volt vészes.

Nekem a sztori csalódás volt, a végső főellenséget és a varázspatkányozást is túltolásnak éreztem. Az atmoszféra miatt megérte végigjátszani, és jöhet a folytatás is (day 1-től megméártózik a ganéban), de valójában bőven kihagyható.
Nemá :( Semmi nehézség nem volt egyetlen harcban sem. Pont illettek a harcok nehézségei a walkingsim/puzzlesolver mivoltának.
Avatar
Necro

Hozzászólás #63899 2021.08.27. 13:05

Moby írta:Dehogynem, csak nem fixen. Relicet meg fegyvert ugyanúgy be lehet cserélni ezekre. Persze sokszorosan nem fix, mert egyrészt vagy esik vagy nem, másrészt goldra, és attribra is cserélhető, ha azt dobja a gép. Én nagyon sokszor tápoltam ilyen módon vissza magam, meg sem néztem mi hullik, csak azt, hogy mire cserélhető, ha alacsony hp-vel futkorásztam. Ugyanígy curse-t is sokszor csillapítottam hulló cuccokból(curse levelt csak cursed weapon felajánlásból lehet csökkenteni). Goldot leszartam mindig, az hullik benne, mint az eső.
Attől függ melyik nehézségről beszélünk. Az alapjáték meg a főboss kurva könnyű, azon kb a kezdőstattal végig lehet menni.

Hard mode-ban viszont, 30-40 perceket elbaszni egy-egy tryra hogy aztán a random az arcomba szarjon (második boss utánig 10 alatti perception-el, harmadik bossig csak felajánlásból healeléssel stb.) biztos tök fasza valakinek, de nekem erre nincs időm.
Avatar
Moby

Hozzászólás #63900 2021.08.27. 13:10

Necro írta:Attől függ melyik nehézségről beszélünk. Az alapjáték meg a főboss kurva könnyű, azon kb a kezdőstattal végig lehet menni.

Hard mode-ban viszont, 30-40 perceket elbaszni egy-egy tryra hogy aztán a random az arcomba szarjon (második boss utánig 10 alatti perception-el, harmadik bossig csak felajánlásból healeléssel stb.) biztos tök fasza valakinek, de nekem erre nincs időm.
Az alapelvek ott is ugyanazok, csak minden szorzó sokkal nagyobb. Ott nyilván már nehéz picsa értékekkel visszamászni, ha egyszer elment a cucc. Én is csak belekóstoltam, de nincs ennyi időm most, egy csomó mást is tolnék. Most inkább psychonauts 2 pörög. Ha nincs az incidens a mentéssel, simán rámondanám, hogy visszatérek hozzá, így ez valszeg elmarad. Meg ha backtrekkelni akarnék, sokkal inkább a Death's Door-hoz mennék vissza kimaxolni. Azt egyelőre egyik sen ingatta meg a trónján. Valszeg a psy2 sem fogja, ennek ellenére eddig gecijó.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #63901 2021.08.27. 13:12

Moby írta:Nemá :( Semmi nehézség nem volt egyetlen harcban sem. Pont illettek a harcok nehézségei a walkingsim/puzzlesolver mivoltának.
A vége ezerszer nehezebb volt, mint bármi korábban. Mint írtam, kipihenten nem okozott gondot, de addig megállíthatatlan voltam fáradtan is. Szintkülönbség van, de tény, hogy nem ugrik fel túl magas szintre. A Dani-féle casualok biztos anyáznának világba, szerintem választható nehézségi szint nélkül walking simhez túl nehéz ott, és a spike maga is baromság.

A parittyamechanika amúgy nem rossz, de engem fárasztott a végére, mert nem találtam szórakoztatónak. Nyilván ez is hozzátett.

A Hellblade jobban bejött narratívát tekintve, és abban tudtam is élvezni a harcot, így ha véletlenül meg is haltam, kevésbé fájt újra nekifutni, pedig az hardon ment. Ahhoz képest ez B-kategória. Itt rossz szájízt hagyott így a vége, az én élményemnek betettek. (Míg a Bayonettában ugye az elsőre elérhető legnehezebb nehézségi szinten élveztem szinte a meghalásokat is. Nem véletlen, hogy az kedvenc, ez meg nem tud az lenni a maga nemében sem.)
Avatar
Moby

Hozzászólás #63902 2021.08.27. 13:17

Moby írta:Az alapelvek ott is ugyanazok, csak minden szorzó sokkal nagyobb. Ott nyilván már nehéz picsa értékekkel visszamászni, ha egyszer elment a cucc. Én is csak belekóstoltam, de nincs ennyi időm most, egy csomó mást is tolnék. Most inkább psychonauts 2 pörög. Ha nincs az incidens a mentéssel, simán rámondanám, hogy visszatérek hozzá, így ez valszeg elmarad. Meg ha backtrekkelni akarnék, sokkal inkább a Death's Door-hoz mennék vissza kimaxolni. Azt egyelőre egyik sen ingatta meg a trónján. Valszeg a psy2 sem fogja, ennek ellenére eddig gecijó.
Egyébként a hard mode-ot valamelyik assist-al ki lehetne könnyíteni, én nem piszkáltam őket, meg olyan ultrarare benne az összes acsi, hogy mindegyiket ki akartam piszkálni(assistal nem dob acsit a játék), ami még nem az elmebeteg kategória (a csinálj meg minden kihívást az jelenleg 0.01% rarityvel fut :DDD). Végül ez sem teljesült, mert viszonylag hamar lement, meg másra költöttem, Így a negyedik oltár végül nem lett meg, de az volt az egyetlen hátramardt acsi, ami még az elmebaj ezen oldalán volt. Hardon mindez már nem érdekes, ott lehet, hogy inkább bekapcsolnék valamit, ha nagyon szopat. Szégyen-nemszégyen, ez van. De ez aligha fog megtörténni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Moby 2021.08.27. 13:18-kor.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #63903 2021.08.27. 13:18

Moby írta:Az alapelvek ott is ugyanazok, csak minden szorzó sokkal nagyobb. Ott nyilván már nehéz picsa értékekkel visszamászni, ha egyszer elment a cucc. Én is csak belekóstoltam, de nincs ennyi időm most, egy csomó mást is tolnék. Most inkább psychonauts 2 pörög. Ha nincs az incidens a mentéssel, simán rámondanám, hogy visszatérek hozzá, így ez valszeg elmarad. Meg ha backtrekkelni akarnék, sokkal inkább a Death's Door-hoz mennék vissza kimaxolni. Azt egyelőre egyik sen ingatta meg a trónján. Valszeg a psy2 sem fogja, ennek ellenére eddig gecijó.
Psychonauts 2-nél nagy fájdalmam, hogy GOG-on nincsenek achievementek, ezért egyik kulcsomat se lőttem el (bár szarasztímre is kérhetném). Kivárok, addig lemegy majd Boxon, még nem kezdtem bele.

Hades, Curse of the Dead Gods, Psychonauts 2, és a minap jött day 1 a ganéba az új Myst is. Ütős, na. Várom a Death's Doort is, idő kérdése csak.

A Blair Witch meg kimegy lassan, valószínűleg belenézek, de ha gyengébb, mint a Medium, akkor sokat nem várhatok tőle.
Avatar
Moby

Hozzászólás #63904 2021.08.27. 13:22

Zóanagyvarázsló írta:Psychonauts 2-nél nagy fájdalmam, hogy GOG-on nincsenek achievementek, ezért egyik kulcsomat se lőttem el (bár szarasztímre is kérhetném). Kivárok, addig lemegy majd Boxon, még nem kezdtem bele.

Hades, Curse of the Dead Gods, Psychonauts 2, és a minap jött day 1 a ganéba az új Myst is. Ütős, na. Várom a Death's Doort is, idő kérdése csak.
Ez a psy2 ez a minden acsirendszer szégyene. Kb ilyen lépsz egyet, és egy acsi. Valami HUSZONHAT acsit szereztem eddig úgy, hogy még csak 390 pont van meg LOL
Avatar
Moby

Hozzászólás #63905 2021.08.27. 13:25

Zóanagyvarázsló írta:A Blair Witch meg kimegy lassan, valószínűleg belenézek, de ha gyengébb, mint a Medium, akkor sokat nem várhatok tőle.
Szerintem pont ugyanolyan foskazal.
Avatar
Botond

Hozzászólás #63906 2021.08.27. 14:09

Moby írta:Egyébként a hard mode-ot valamelyik assist-al ki lehetne könnyíteni, én nem piszkáltam őket, meg olyan ultrarare benne az összes acsi, hogy mindegyiket ki akartam piszkálni(assistal nem dob acsit a játék), ami még nem az elmebeteg kategória (a csinálj meg minden kihívást az jelenleg 0.01% rarityvel fut :DDD). Végül ez sem teljesült, mert viszonylag hamar lement, meg másra költöttem, Így a negyedik oltár végül nem lett meg, de az volt az egyetlen hátramardt acsi, ami még az elmebaj ezen oldalán volt. Hardon mindez már nem érdekes, ott lehet, hogy inkább bekapcsolnék valamit, ha nagyon szopat. Szégyen-nemszégyen, ez van. De ez aligha fog megtörténni.
Octopath travellerben a minden acsi megvan acsi 0,04%al fut. Beleolvastam mik vannak amik kellenek hozzá. A speedruntól elkezdve a szólózásig minden is. Vagy 4-5 végigjátszás 70-120 órásával, mínusz a speedrun, de nem olvastam guideot, lehet van vmi haxor és 2-3al megúszható. Betegek.
Avatar
Botond

Hozzászólás #63907 2021.08.27. 14:11

Moby írta:Ez a psy2 ez a minden acsirendszer szégyene. Kb ilyen lépsz egyet, és egy acsi. Valami HUSZONHAT acsit szereztem eddig úgy, hogy még csak 390 pont van meg LOL
Octopath traveller 28 óra playtimeal 41 acsi (a 88ból) és 230 gs. Az alapsztorikban féltávnál járok és utána még a megagrind végjáték jön majd.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #63908 2021.08.27. 14:14

Közben én is haladtam a Vérszülöttel. Az a gatling gun-os rész extra paraszt volt Old Yharnamban. A Bloodstarved Beast is megfeküdt, talán még könnyebb volt mint Gascoigne.
A From mondjuk nem tudom minek piszkálja/piszkálta a DaS 1 estus rendszerét. Ez a sima consumable heal egyenes út az agyrohasztó grindhoz minden sikertelen bossharc után. :levele:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #63909 2021.08.27. 14:43

Moby írta:Ez a psy2 ez a minden acsirendszer szégyene. Kb ilyen lépsz egyet, és egy acsi. Valami HUSZONHAT acsit szereztem eddig úgy, hogy még csak 390 pont van meg LOL
Steamen összesen 57 achievementet látok benne, ez semmi a 172-es Outcast 1.1-hez képest. Az utóbbit csak azért nem maxoltam, mert az 1999-es bugok miatt lehetetlen, valójában mindent is megcsináltam (a kevesebb acsis Second Contactban és a Psychonauts 1 maxolva van). Gondolom, inkább poénok, utalások az achievementek a rajongóknak, mint teljesítménymérők.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #63910 2021.08.27. 15:27

arty írta:sose felejtem el a régi X játékok flyby "demóit", kellemes zenére állejtve lehetett nézni a bázisokat, űrt, stb
sajna nekem túl komplex volt a játék, emlékeim szerint komplett gazdaságot kellett működtetni, nem egy sima elite (volt)
lesz még vajon X5 vagy totál elveszett a játékosbázis?
Persze mas mint az elite, az uj resz mar olyasmi mint egy rts meg szimulacio keverek, ugy hogy minden repulheto es bejarhato.
Hogy mennyire sikeres azt nem tudom, millios eladasok biztos nincsenek de folyamatosan fejlesztik az biztos, jott ket dlc is meg patchelik meg most is. Talan nemetben kapnak valami allami tamogatast is, lehet igy el kuszkodnek meg.

Vissza: “Leáldozott.hu”