A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
Moby

Hozzászólás #60971 2021.04.29. 11:33

Micsu írta:Moby azt bizonygatta itt par eve hogy idoaranyosan megdontotte most akkor mi az igazsag?
Javaslom az "időarányos" szó kutatási célú elemzését. Nem kell ellapozni nepálig, előtte lesz! :vigyor:

/jóideje nem követem már a ps4-es eladásokat, foglamam sincs hogy áll azóta.
Avatar
Botond

Hozzászólás #60972 2021.04.29. 11:54

arty írta:Botond: akkor kész vagy minden hélóval és gearsel, ugye? forza! :D (jótudom, az az ÉN hibám!)
Sadly, not.
Gearsből ott a tactics még, amivel olyan 60-70% környékén állok, szóval soon, de ettől függetlenül is van egy függőben lévő 2-3-judgement splitscreen coop Zóval, amit a vírushelyzet akadályoz, amíg nem vesz saját xsx-et vagy xss-t. Szóval az örökre az életem része ragadt.
Haloval viszont szinte leszámoltam, ott egy spartan assault vagy strike (nemtom melyiket nyomtam le, melyiket nem) van folyamatban, szintén ilyen 60-70% körüli készültség, az akár 1-2 héten belül lezárulhat, de ott meg az infite lebeg damoklész kardjaként a fejem felett. A fiam eddig csak két tucatszor kérdezett rá, hogy de ugye abban lesz splitscreen coop. :gonosz1:
Forza, az reménytelen. Ha most nekiülnék és csak forzáznék napi 12 órában, akkor se tudnék komplett uninstallt tolni a teljes szériára 3-4 éven belül.
Fable még a klasszikus ide sorolandó, abból a 2-3 kész, az első résznek már vagy háromszor nekiugrottam pc-n, de fozsvót, majd az anniversaryt letudom vmikor boxon, meg abból is van vmi xbox arcade minirész vagy mi, ami szintén megvan, de ennyi a legrészletesebb infóm róla, hogy van, és az alcímre se emlékszem.
Na ez a státusz az xbox örökklasszikusokkal. Számokban kifejezve a helyzetet 3,6 ami nem jó, de nem is tragikus.
Avatar
Botond

Hozzászólás #60973 2021.04.29. 11:56

Moby írta:Javaslom az "időarányos" szó kutatási célú elemzését. Nem kell ellapozni nepálig, előtte lesz! :vigyor:

/jóideje nem követem már a ps4-es eladásokat, foglamam sincs hogy áll azóta.
Túlkomplikálod a mondatokat az a baj. Egy rendes valamirevaló tőmondat és azt mindenki érti nepálszerte is. :banplz:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #60974 2021.04.29. 12:00

Botond írta:Sadly, not.
Gearsből ott a tactics még, amivel olyan 60-70% környékén állok, szóval soon, de ettől függetlenül is van egy függőben lévő 2-3-judgement splitscreen coop Zóval, amit a vírushelyzet akadályoz, amíg nem vesz saját xsx-et vagy xss-t. Szóval az örökre az életem része ragadt.
Haloval viszont szinte leszámoltam, ott egy spartan assault vagy strike (nemtom melyiket nyomtam le, melyiket nem) van folyamatban, szintén ilyen 60-70% körüli készültség, az akár 1-2 héten belül lezárulhat, de ott meg az infite lebeg damoklész kardjaként a fejem felett. A fiam eddig csak két tucatszor kérdezett rá, hogy de ugye abban lesz splitscreen coop. :gonosz1:
Forza, az reménytelen. Ha most nekiülnék és csak forzáznék napi 12 órában, akkor se tudnék komplett uninstallt tolni a teljes szériára 3-4 éven belül.
Fable még a klasszikus ide sorolandó, abból a 2-3 kész, az első résznek már vagy háromszor nekiugrottam pc-n, de fozsvót, majd az anniversaryt letudom vmikor boxon, meg abból is van vmi xbox arcade minirész vagy mi, ami szintén megvan, de ennyi a legrészletesebb infóm róla, hogy van, és az alcímre se emlékszem.
Na ez a státusz az xbox örökklasszikusokkal. Számokban kifejezve a helyzetet 3,6 ami nem jó, de nem is tragikus.
Pedig valahogy még kéne Halo 5-coop is. Vagy tényleg marad artyval a LAN.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #60975 2021.04.29. 12:03

Botond írta:Túlkomplikálod a mondatokat az a baj. Egy rendes valamirevaló tőmondat és azt mindenki érti nepálszerte is. :banplz:
Hat persze mert mar mind a ketten azt nezitek mibe kothettek bele, egyikotok a fal nezestol te meg a halo/gearstol, nem csodalkozom hogy kivvagytok de nah :)
Pont azert irtam artynak az idoaranyos szot mert hogyan is lehetne osszehasonlitani egy termek chartjat esszeruen ha nem idoaranyosan, majd ha a ps4et se lehet kapni akkor meg lehet allapitani hogy az elet ciklusaban melyikbol ment el tobb. A mi az igazsag kerdes meg inkabb arra iranyult hogy ki tudja hogy Moby is milyen tizedrangu grafikont turt el elo a redditrol, azaz tenyleg igaz mert en arrol sem talaltam semmi hivatalosat.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #60976 2021.04.29. 12:14

Lehet, hogy másnak is újdonság lesz: A Tv-n beállítható a számok hosszú nyomására a kimenet váltás, vagy akár app indítás és rohadt kényelmes.

Pl nálam:

1 - Youtube
2 - Twitch
3 - PC
4 - Chromecast
5 - PS5
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #60977 2021.04.29. 12:18

DanielT írta:Lehet, hogy másnak is újdonság lesz: A Tv-n beállítható a számok hosszú nyomására a kimenet váltás, vagy akár app indítás és rohadt kényelmes.
Én a múltkor firmware-t frissítettem a tv-n. Előnyét eddig nem láttam, cserébe a xiaomi telefonom infra távirányítójával már nem működik funkciók zöme. :zavart2:
Avatar
Moby

Hozzászólás #60978 2021.04.29. 13:13

DanielT írta:Lehet, hogy másnak is újdonság lesz: A Tv-n beállítható a számok hosszú nyomására a kimenet váltás, vagy akár app indítás és rohadt kényelmes.

Pl nálam:

1 - Youtube
2 - Twitch
3 - PC
4 - Chromecast
5 - PS5
Nekem olyannyira újdonság, hogy fingomsincs hogy kell ezt csinálni :D
Avatar
Moby

Hozzászólás #60979 2021.04.29. 13:23

Micsu írta:Hat persze mert mar mind a ketten azt nezitek mibe kothettek bele, egyikotok a fal nezestol te meg a halo/gearstol, nem csodalkozom hogy kivvagytok de nah :)
Pont azert irtam artynak az idoaranyos szot mert hogyan is lehetne osszehasonlitani egy termek chartjat esszeruen ha nem idoaranyosan, majd ha a ps4et se lehet kapni akkor meg lehet allapitani hogy az elet ciklusaban melyikbol ment el tobb. A mi az igazsag kerdes meg inkabb arra iranyult hogy ki tudja hogy Moby is milyen tizedrangu grafikont turt el elo a redditrol, azaz tenyleg igaz mert en arrol sem talaltam semmi hivatalosat.
Mert azt is biztos a "nepál" címszó alatt keresed :D Nem nehéz találni, bármelyik chart hivatalosnak tekinthető egyszerűen azon okból, hogy a sony minden reportjában közöl eladási adatokat is, nem csak pénzügyi eredményeket (Unit sales of key products).
Avatar
Moby

Hozzászólás #60980 2021.04.29. 13:27

Itt a legfrisseb-e. Ebben megtalálod a ps5 eladásokat. Nesze.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #60981 2021.04.29. 14:09

Moby írta:Nekem olyannyira újdonság, hogy fingomsincs hogy kell ezt csinálni :D
A 0 gombot nyomvatartva bejön az assignoló menü. (a távirányítón van is felirat)
Avatar
Micsu

Hozzászólás #60982 2021.04.29. 14:11

Moby írta:Mert azt is biztos a "nepál" címszó alatt keresed :D Nem nehéz találni, bármelyik chart hivatalosnak tekinthető egyszerűen azon okból, hogy a sony minden reportjában közöl eladási adatokat is, nem csak pénzügyi eredményeket (Unit sales of key products).
Osszehasonlito diagrammot nem talaltam de majd utananezek meg ;)
Avatar
arty

Hozzászólás #60983 2021.04.29. 14:18

Micsu írta:Hat persze mert mar mind a ketten azt nezitek mibe kothettek bele, egyikotok a fal nezestol te meg a halo/gearstol, nem csodalkozom hogy kivvagytok de nah :)
Pont azert irtam artynak az idoaranyos szot mert hogyan is lehetne osszehasonlitani egy termek chartjat esszeruen ha nem idoaranyosan, majd ha a ps4et se lehet kapni akkor meg lehet allapitani hogy az elet ciklusaban melyikbol ment el tobb. A mi az igazsag kerdes meg inkabb arra iranyult hogy ki tudja hogy Moby is milyen tizedrangu grafikont turt el elo a redditrol, azaz tenyleg igaz mert en arrol sem talaltam semmi hivatalosat.
Szrintem a PS4-nek kvázi vége. Vagyis, nemtudom :D (tény, a gyártást majd valamikor most állítják le)
De amúgy ha lesz is: +-egy-két millió számít? Szerintem egy "mai" adat az kb végeredmény is egyben.

Moby - jársz még néha ps4 topikba ph!-n? vannak még "most vettem a gépet, milyen ugrálós játékot ajánlotok" posztok? kételkedek! (még így is h nehéz ps5öt venni)
Avatar
arty

Hozzászólás #60984 2021.04.29. 14:20

DanielT írta:A 0 gombot nyomvatartva bejön az assignoló menü. (a távirányítón van is felirat)
:worship: szöki!!

nekem ez nagyon-nagyon kellett! megőrültem a korábbi tévéimen is, hogy egy gombal végig kellett menni az inputokon... (és tudom, hogy Botond most az egy db elhasznált HDMI bemenetével ledöbben, hogy már megint a RÉTEGIGÉNY!!!!4)
Avatar
Botond

Hozzászólás #60985 2021.04.29. 14:46

Zóanagyvarázsló írta:Pedig valahogy még kéne Halo 5-coop is. Vagy tényleg marad artyval a LAN.
Beni is ezzel gyilkol. Idén elkezdtek angolul tanulni a suliban és nagyon nyomja. Szerintem arra hajt, hogy év végén ír Filnek egy szívhez szóló levelet, hogy na üstöllést legyen benne splitscreen vagy egy pc port, amivel lehet xplay coopozni, mert különben meg lesz találgatva. :banplz:
Avatar
Botond

Hozzászólás #60986 2021.04.29. 14:52

arty írta::worship: szöki!!

nekem ez nagyon-nagyon kellett! megőrültem a korábbi tévéimen is, hogy egy gombal végig kellett menni az inputokon... (és tudom, hogy Botond most az egy db elhasznált HDMI bemenetével ledöbben, hogy már megint a RÉTEGIGÉNY!!!!4)
Az én tv távirányítómon nincsenek számozott gombok. Így néz ki kb. Lehet vele távirányítani a t-s bigyót, amit hdmi1en van kötve a tv-re (csatornát lehet váltani a tv adáson, na nem mintha valaha néznék tv adást, de mindegy), meg a soundbar+mélynyomó kombót, ami optikaival és persze magát a tv-t is. HDMI2-n van az x360, HDMI3-on a switch és HDMI4en az xsx. Ha a gépet is rá akarom kötni, akkor kihúzom az egyiket simán rádugom a gépet. Ilyenkor a gépbe is be kell dugni a hdmi másik végét, mert ugye a gépen sem lóg az esetek többségében használaton kívüli hdmi kábel, csak a dp-s, amivel a monitorra van kötve. Szóval az a fiók-hdmi kábelem. Szerencsére egyelőre több eszköz nincs, így is világvége volt, hogy jött az xsx, és az addig többnyire üresen porosodó pc-s portot befoglalta. Dráma van itt is! Nagy betűs dráma. :idiota:
Avatar
arty

Hozzászólás #60987 2021.04.29. 15:00

Botond írta:Az én tv távirányítómon nincsenek számozott gombok. Így néz ki kb. Lehet vele távirányítani a t-s bigyót, amit hdmi1en van kötve a tv-re (csatornát lehet váltani a tv adáson, na nem mintha valaha néznék tv adást, de mindegy), meg a soundbar+mélynyomó kombót, ami optikaival és persze magát a tv-t is. HDMI2-n van az x360, HDMI3-on a switch és HDMI4en az xsx. Ha a gépet is rá akarom kötni, akkor kihúzom az egyiket simán rádugom a gépet. Ilyenkor a gépbe is be kell dugni a hdmi másik végét, mert ugye a gépen sem lóg az esetek többségében használaton kívüli hdmi kábel, csak a dp-s, amivel a monitorra van kötve. Szóval az a fiók-hdmi kábelem. Szerencsére egyelőre több eszköz nincs, így is világvége volt, hogy jött az xsx, és az addig többnyire üresen porosodó pc-s portot befoglalta. Dráma van itt is! Nagy betűs dráma. :idiota:
én samumhoz ugyan ez a szopató táv jár :( mászkájjá a menüben, mer az neked jó, mi más dolgod lenne!
amugy vegyé hdmi szvicset és nezed át minden hdmi bemeneted.... ööö... NE! :P

Fiad miatt elkerülhetetlennek látszik az az XSS...... :D
... én elvben tudnám nyomni, hiszen van egy XOS a XSX mellett, csak goldot kéne vennem a XOS-re, a kölök accára :(

esetleg Zót is be lehetne büntetni még cooppal: te meg én XSX, ő a kis xboxon, 720p/42fps-el, amire ráadásul ő venné a goldot :idiota:

---

DF Metro Exodus Enhanced (fullRT) elemzése után kiváncsi lennék a konzolhelyzetre.... (pécén ingyen kapod az uj edisönt, ha megvan a sima, amit egyébként most majd a humblybundlin 12$-ért bárki megvehet)
Viszont AMD-n akár 25-50% perf hit is tud lenni, ill konzolon szokás kopasztani a népet, szal nincsenek illúzióim, hogy mi lesz... (fosfrém, újabb 21ezerér)
Avatar
Botond

Hozzászólás #60988 2021.04.29. 15:04

arty írta:esetleg Zót is be lehetne büntetni még cooppal: te meg én XSX, ő a kis xboxon, 720p/42fps-el, amire ráadásul ő venné a goldot :idiota:
Ahogy a művelt francia mondja: "Sounds like a plan." :banplz:
De amúgy én is ezt látom magam előtt, hogy a gyerekszobában köt ki a kukatv Moby levetett xss-ével, amikor xsx-re vált. A switch is így került a kezébe, most minek új utat kitörni a gyerekem eszközeinek?! :banplz: Homeolással le lesz tudva a halo5 coop.
Avatar
eje75

Hozzászólás #60989 2021.04.29. 19:51

Tele lett a tököm a Note10+ fingerprint scanner szarakodásával (amióta cserélték a kijelzőjét 10-ből 6x nem old fel), úgyhogy ma behúztam Poco F3-at annak ellenére, hogy Benő a firtató kérdésemre xart a fejemre... gecijó cucc, nem csalódtam benne, de miért is csalódtam volna? 120Hz, Oled, fizikai gombba integrált ujjlenyomat olvasó,nagy akku, 5G, stb, stb... csak az a fránya vezeték nélküli töltés hiányzik belőle :wilting: aki ennél többet áldoz telóra, az innentől síkhülye a szememben, ideérve magamat is... ebben minden benne van, amit egy telótól ma elvár az ember...
Avatar
Botond

Hozzászólás #60990 2021.04.29. 20:16

eje75 írta:Tele lett a tököm a Note10+ fingerprint scanner szarakodásával (amióta cserélték a kijelzőjét 10-ből 6x nem old fel), úgyhogy ma behúztam Poco F3-at annak ellenére, hogy Benő a firtató kérdésemre xart a fejemre... gecijó cucc, nem csalódtam benne, de miért is csalódtam volna? 120Hz, Oled, fizikai gombba integrált ujjlenyomat olvasó,nagy akku, 5G, stb, stb... csak az a fránya vezeték nélküli töltés hiányzik belőle :wilting: aki ennél többet áldoz telóra, az innentől síkhülye a szememben, ideérve magamat is... ebben minden benne van, amit egy telótól ma elvár az ember...
És mi hír Miki ps5érűl?
Avatar
eje75

Hozzászólás #60991 2021.04.29. 20:30

Botond írta:És mi hír Miki ps5érűl?
Eddig semmi... :szomoru1:
Avatar
Mekee

Hozzászólás #60992 2021.04.29. 20:46

eje75 írta:Tele lett a tököm a Note10+ fingerprint scanner szarakodásával (amióta cserélték a kijelzőjét 10-ből 6x nem old fel), úgyhogy ma behúztam Poco F3-at annak ellenére, hogy Benő a firtató kérdésemre xart a fejemre... gecijó cucc, nem csalódtam benne, de miért is csalódtam volna? 120Hz, Oled, fizikai gombba integrált ujjlenyomat olvasó,nagy akku, 5G, stb, stb... csak az a fránya vezeték nélküli töltés hiányzik belőle :wilting: aki ennél többet áldoz telóra, az innentől síkhülye a szememben, ideérve magamat is... ebben minden benne van, amit egy telótól ma elvár az ember...
Hát én pl szeretem ha a kamerája az elérhető legjobb, ezekben a nevenincs telokban meg azért inkább az elégséges minőség játszik. Jo lehet nem nevenincs, mert hallottam már valahol, nem követem a piacot, hogy ezmost kinek a mije is valójában...
Avatar
Mekee

Hozzászólás #60993 2021.04.29. 20:47

eje75 írta:Eddig semmi... :szomoru1:
Remélem jöv héten azé már csakcsak lesz valami, mert utána valo héten szabin vagyok egy hetet, csak letolnám azalatt a teljes ps5 portfoliót :hehe:
Castle82

Hozzászólás #60994 2021.04.29. 20:55

Húzta-e be valaki a Returnal-t és ha igen milyen? Rivjúk eléggé szopkodják...
Avatar
eje75

Hozzászólás #60995 2021.04.29. 20:58

Mekee írta:Hát én pl szeretem ha a kamerája az elérhető legjobb, ezekben a nevenincs telokban meg azért inkább az elégséges minőség játszik. Jo lehet nem nevenincs, mert hallottam már valahol, nem követem a piacot, hogy ezmost kinek a mije is valójában...
Nem is lehet követni, 12 egy tucat...de ami képeket ezek csinálnak, nekem bőven jó bármikor: nem lesznek óriás plakátnak felnagyítva soha... fotó nyomtatáshoz ha csak harveres hibája nincs, jó bármelyik... ráadásul nem vagyok egy nagy fotós, vagy ha csinálok sose nézem meg úgyse...csak a gyereket kattingatom már, semmi más nem érdekel...
Avatar
Moby

Hozzászólás #60996 2021.04.29. 21:01

Castle82 írta:Húzta-e be valaki a Returnal-t és ha igen milyen? Rivjúk eléggé szopkodják...
Majd holnap megmondom, ha megjelenik... (meg ha meglesz a kód)
Avatar
deep

Hozzászólás #60997 2021.04.29. 21:08

Castle82 írta:Húzta-e be valaki a Returnal-t és ha igen milyen? Rivjúk eléggé szopkodják...
Holnap mondok véleményt
Avatar
Moby

Hozzászólás #60998 2021.04.29. 21:18

Lesz a SoP. Szerintem recsiten kívül nem lesz semmi, az meg engem nem nagyon érdekel, de hátha valami morzsa akármiből. Mondjuk HFW. Vagy bármi.
phpBB [media]
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #60999 2021.04.29. 21:41

eje75 írta:Tele lett a tököm a Note10+ fingerprint scanner szarakodásával (amióta cserélték a kijelzőjét 10-ből 6x nem old fel), úgyhogy ma behúztam Poco F3-at annak ellenére, hogy Benő a firtató kérdésemre xart a fejemre... gecijó cucc, nem csalódtam benne, de miért is csalódtam volna? 120Hz, Oled, fizikai gombba integrált ujjlenyomat olvasó,nagy akku, 5G, stb, stb... csak az a fránya vezeték nélküli töltés hiányzik belőle :wilting: aki ennél többet áldoz telóra, az innentől síkhülye a szememben, ideérve magamat is... ebben minden benne van, amit egy telótól ma elvár az ember...
Bocsi de tényleg csak kb. 1 órára nyomták a kezembe, hogy ez lenne az és lehet nyomkodni. :D
Igazából csak olyanokat tudok felhozni ellene ami szinte bármelyik aktuális okostelóra igaz lenne. LUKas, obszcén méretű csík kijelző, nincs jack csati, kamera bump.
A kamerája szerintem elég jó (bár ebben nem vagyok túl igényes), a kijelző állatul néz ki (120Hz-es görgetést nem lehet megunni), tud sztereó hangzást a beszélő hangszóróval és a hangminőségre sem lenne panaszom, ha mulatóst akarnék üvöltetni rajta a buszmegállóban. :idiota:
Még infra távirányítója is van, pont ugyanaz mint a Redmi Note 4-emen, viszont FM rádió már nincs benne (gondolom ez a füles-antenna hiánya miatt). Sőt még a MIUI is fejlődött annyit, hogy nem feltétlen a Nova Launcher+Pixel icon pakkal kezdenék rögtön, ha be kéne állítani egy sajátot.
Avatar
eje75

Hozzászólás #61000 2021.04.29. 22:41

benőmenő írta:Bocsi de tényleg csak kb. 1 órára nyomták a kezembe, hogy ez lenne az és lehet nyomkodni. :D
Igazából csak olyanokat tudok felhozni ellene ami szinte bármelyik aktuális okostelóra igaz lenne. LUKas, obszcén méretű csík kijelző, nincs jack csati, kamera bump.
A kamerája szerintem elég jó (bár ebben nem vagyok túl igényes), a kijelző állatul néz ki (120Hz-es görgetést nem lehet megunni), tud sztereó hangzást a beszélő hangszóróval és a hangminőségre sem lenne panaszom, ha mulatóst akarnék üvöltetni rajta a buszmegállóban. :idiota:
Még infra távirányítója is van, pont ugyanaz mint a Redmi Note 4-emen, viszont FM rádió már nincs benne (gondolom ez a füles-antenna hiánya miatt). Sőt még a MIUI is fejlődött annyit, hogy nem feltétlen a Nova Launcher+Pixel icon pakkal kezdenék rögtön, ha be kéne állítani egy sajátot.
Ne viccelj, ezeket tudtam előtte is, amióta bejelentették sasoltam, mert tetszik a kinézete is... csak azt kérdeztem Mo-ról szerezték vagy még Kínából... aztán ma láttam a Lurdy-ban és megvettem...
Avatar
DanielT

Hozzászólás #61001 2021.04.30. 10:11

eje75 írta:Tele lett a tököm a Note10+ fingerprint scanner szarakodásával (amióta cserélték a kijelzőjét 10-ből 6x nem old fel), úgyhogy ma behúztam Poco F3-at annak ellenére, hogy Benő a firtató kérdésemre xart a fejemre... gecijó cucc, nem csalódtam benne, de miért is csalódtam volna? 120Hz, Oled, fizikai gombba integrált ujjlenyomat olvasó,
Hát nem véletlen tértek át az oldalsó gombos ujjlenyomat olvasóra... Bazi idegesítő hosszabb távon a képernyőbe integrált a jelenlegi technikával, amit végképp kinyír a kijelzővédő üveg. Szal' én már régen inkább a karórás feloldást használom. (ha a közelemben van a teló, nem kér semmit)
Avatar
Micsu

Hozzászólás #61002 2021.04.30. 13:55

DanielT írta:Hát nem véletlen tértek át az oldalsó gombos ujjlenyomat olvasóra... Bazi idegesítő hosszabb távon a képernyőbe integrált a jelenlegi technikával, amit végképp kinyír a kijelzővédő üveg. Szal' én már régen inkább a karórás feloldást használom. (ha a közelemben van a teló, nem kér semmit)
Nekem ez az arc feloldas sokkal jobban adja mint az ujjlenomatos.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #61003 2021.04.30. 13:57

Moby írta:Lesz a SoP. Szerintem recsiten kívül nem lesz semmi, az meg engem nem nagyon érdekel, de hátha valami morzsa akármiből. Mondjuk HFW. Vagy bármi.
[video]https://www.youtube.com/watch?v=F8hWEhS7iw0[/vide]
30 FPS-es a Ratchet?
Avatar
Moby

Hozzászólás #61004 2021.04.30. 14:02

aabyssx írta:30 FPS-es a Ratchet?
Lesz 30 meg 60 is. A 60 valszeg RT nélkül.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #61005 2021.04.30. 14:16

Micsu írta:Nekem ez az arc feloldas sokkal jobban adja mint az ujjlenomatos.
Főleg maszkkal lehet élvezetes. :D meg amikor este a párnába fúrva a fejem csak kilesek a telóra valamit hekkelni. Állatira szeretném prezentálni magam, hogy teljes valómban élvezhessen a rohadt telefon... És ezen kívül még millió szituáció van amiben totál elképzelhetetlen a használata. Vagy 2 millió. Sőt, lehet 3. :nezze:
Avatar
Moby

Hozzászólás #61006 2021.04.30. 14:17

Bár a 60fps-es, RT-s szopókember óta ez sem biztos. Lehet, hogy csak alacsonyabb felbontás.
Avatar
Botond

Hozzászólás #61007 2021.04.30. 14:24

DanielT írta:Főleg maszkkal lehet élvezetes. :D meg amikor este a párnába fúrva a fejem csak kilesek a telóra valamit hekkelni. Állatira szeretném prezentálni magam, hogy teljes valómban élvezhessen a rohadt telefon... És ezen kívül még millió szituáció van amiben totál elképzelhetetlen a használata. Vagy 2 millió. Sőt, lehet 3. :nezze:
Szerintem is az ujjlenyomatolvasós gomb a bestest, de az arcos se vót rossz a maszkos idők előtt, de az lábon lőtte az tuti.
Avatar
Necro

Hozzászólás #61008 2021.04.30. 14:32

A note8 nekem eléggé bejött a retina feloldással, maszkban, sötétben, bármikor. Ha jól tudom azóta sikeresen kukázták a megoldást.
Avatar
Moby

Hozzászólás #61009 2021.04.30. 14:37

DanielT írta:Főleg maszkkal lehet élvezetes. :D meg amikor este a párnába fúrva a fejem csak kilesek a telóra valamit hekkelni. Állatira szeretném prezentálni magam, hogy teljes valómban élvezhessen a rohadt telefon... És ezen kívül még millió szituáció van amiben totál elképzelhetetlen a használata. Vagy 2 millió. Sőt, lehet 3. :nezze:
Nálam is ugyanez megy. Nem a legbiztonságosabb üzem, de én nem vagyok az a nagyon paranoiás. Az autónak is megengedem, hogy feloldja. Nekem fontosabb, hogy ott prompt rendelkezésre álljon, amikor kell.

/rossz HSZ-re nyomtam választ. Szal nálam is az órás feloldás megy.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #61010 2021.04.30. 14:47

DanielT írta:Főleg maszkkal lehet élvezetes. :D meg amikor este a párnába fúrva a fejem csak kilesek a telóra valamit hekkelni. Állatira szeretném prezentálni magam, hogy teljes valómban élvezhessen a rohadt telefon... És ezen kívül még millió szituáció van amiben totál elképzelhetetlen a használata. Vagy 2 millió. Sőt, lehet 3. :nezze:
Van mikor a telo fenye eleg h feloldjon. Hasznaltad? Mert en igen es sokkal kevesebb gebasz van vele mint az I6 ujjlenyomat erzekelojevel. De lehet csak en kaptam szart anno.
Avatar
Moby

Hozzászólás #61011 2021.04.30. 14:55

Szifonban a kinektes arcfelismerő van, nem? Annak nem kell fény.
Castle82

Hozzászólás #61012 2021.04.30. 16:54

No, Returnalos arcok kik kétkedve megvettétek?:)
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #61013 2021.04.30. 17:19

arty írta:BRÉKING!

Szóval ezért nincs VRR és a többi nyalánkság, másra ment a gigantikus mennyiségű fejlesztési idő, rendesen megszőnyegbombázzák a tech világot:
"PlayStation Now will begin rolling out support for streaming 1080p capable games this week."

Készvagyok, ezek menetelnek, mint a gőzhenger, nem lesz ami megállítsa őket.
Amúgy fura, hogy fél évvel launch után sincs még VRR támogatása. Ha csak nincs valami iszonyatosan elcseszve - nem tudom amúgy elképzelni, hogy mi -, akkor ennek triviális fejlesztésnek kéne lennie.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #61014 2021.04.30. 17:21

Micsu írta:Nekem ez az arc feloldas sokkal jobban adja mint az ujjlenomatos.
Azzal az a szar, hogy meg kell fogni a telefont. Ha az asztalon van, akkor nem lehet feloldani, ha az autóban van rögzítve, akkor nem tudsz odahajolni...
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #61015 2021.04.30. 17:21

Moby írta:Arra jutottam, hogy belevágok én ebbe a returnalba. Annyira semmi nincs más, ami érdekelne, hogy kap egy esélyt. A resit meg basszák meg ezzel az időlimites demoval. Ez mi má megint? :wilting: tegnap nem vol rá időm, há má nem megy! Vajon a kurvaanyjukat, vagy igen azt? :wow3:
De hát ronda a nő! :D:D
Avatar
Moby

Hozzászólás #61016 2021.04.30. 17:29

Castle82 írta:No, Returnalos arcok kik kétkedve megvettétek?:)

Nem jött meg a kódom. Ma már valszeg nem lesz belőle semmi.
Avatar
Moby

Hozzászólás #61017 2021.04.30. 17:30

aabyssx írta:De hát ronda a nő! :D:D
A háta ugyanolyan mindnek. Pláne szkafanderben.
Avatar
Moby

Hozzászólás #61018 2021.04.30. 17:32

aabyssx írta:Amúgy fura, hogy fél évvel launch után sincs még VRR támogatása. Ha csak nincs valami iszonyatosan elcseszve - nem tudom amúgy elképzelni, hogy mi -, akkor ennek triviális fejlesztésnek kéne lennie.
Simán csak a prioritáslista végén van. Egyedül a 120Hz-es stuffoknál lenne most értelme, de azok olyan kevesen vannak, és olyan kevés a tv a kevés játékhoz, hogy nem prio.
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #61019 2021.04.30. 17:39

Castle82 írta:No, Returnalos arcok kik kétkedve megvettétek?:)
Eddig rendben van.
Avatar
Mekee

Hozzászólás #61020 2021.04.30. 19:23

Moby írta:Simán csak a prioritáslista végén van. Egyedül a 120Hz-es stuffoknál lenne most értelme, de azok olyan kevesen vannak, és olyan kevés a tv a kevés játékhoz, hogy nem prio.
Hát azé nemhiszem, hogy csak 120frémnél lenne előnye, eza prioritás dolog meg csak mosakodás lenne, ha ők mondanák. Simáncsak szarnak mindenre, és az összes frissités valami alibi, mert launch ota érdemi fejlődés nem volt os/feature szinten, vagy legalábbis innen nagyon úgy tűnik.
Avatar
Moby

Hozzászólás #61021 2021.04.30. 19:32

Mekee írta:Hát azé nemhiszem, hogy csak 120frémnél lenne előnye, eza prioritás dolog meg csak mosakodás lenne, ha ők mondanák. Simáncsak szarnak mindenre, és az összes frissités valami alibi, mert launch ota érdemi fejlődés nem volt os/feature szinten, vagy legalábbis innen nagyon úgy tűnik.
A 120 frémes játékok nem tartják a 120-at. A 60 frémes játékok 60 fps-el mennek. Lehet megint üresben hörögni a semmin, ha erre van igényed én nem dumállak le róla, csak most hülyeséget beszélsz
Avatar
Moby

Hozzászólás #61022 2021.04.30. 19:36

Egyébként mi a tököm hiányzik a rendszerből ami nincs, de nagyon kéne?
Castle82

Hozzászólás #61023 2021.04.30. 19:44

Moby írta:Egyébként mi a tököm hiányzik a rendszerből ami nincs, de nagyon kéne?


Egy automatikus ravasztörés érzékelő ami felismeri a problémát azonnal és egy japán technikust azonnal házhozvezényel aki kicserélni egyből a controllert mindezt 5 perc alatt. :hehe:

Nem tudom, én eddig elégedett vagyok a géppel, a controller beragadó gombja is orvosolva lett csak szarni ne menjen. Hangra is némát fogtam, nem zörög a venti, nem hallok coilwhine-t.
Avatar
Moby

Hozzászólás #61024 2021.04.30. 20:24

Castle82 írta:Egy automatikus ravasztörés érzékelő ami felismeri a problémát azonnal és egy japán technikust azonnal házhozvezényel aki kicserélni egyből a controllert mindezt 5 perc alatt. :hehe:

Nem tudom, én eddig elégedett vagyok a géppel, a controller beragadó gombja is orvosolva lett csak szarni ne menjen. Hangra is némát fogtam, nem zörög a venti, nem hallok coilwhine-t.

A japán technokusok megbaszhatják. Van itthon már két szatyor rugóm. Ha törik, 3 perc alatt cserélem :)
Avatar
Moby

Hozzászólás #61025 2021.04.30. 20:39

Egyébként pont ma ment vissza a másik hulladék is javítóba (series kontroller). Mondjuk az egy más kávéház, amikor az oldalon bejelented a hibát, és másnap jön érte a futár.
Avatar
deep

Hozzászólás #61026 2021.04.30. 21:52

Castle82 írta:No, Returnalos arcok kik kétkedve megvettétek?:)
Az első óra fintorogva telt, azt se tudtam merre vagyok arccal. Aztán kezdett leüllepedni, és 4 órát toltam egyhuzamban. Kontroller lemerülés miatt hagytam abba igazából. Jónak tűnik.
Castle82

Hozzászólás #61027 2021.04.30. 23:04

Köszi az infeket ránézek de szerintem ezt dobozosba, úgyis hamar lesz fent használtan. Úgy döntöttem elöbb Rezievil lesz, addig Tshushimát is befejezem, és a fejesem is megjön végre jövőhéten, tesztek infók pulse3d (meh) próba és vacilálás után mivel a 62 ohmos fejesem sok a controllernek (viszont a tempest kurtajó vele csak ugye halk) wireless fejesek nem játszanak mert számomra gyenge a hangjuk vicc áron is, azt hiszem megtaláltam magamnak a korrekt megoldást rá. Kíváncsian várom tényleg baszó-e, játékos szempontból üti a k712 pro-t (állítólag) is és kihajtja a controller így fuller lesz a t3d is és a sztereó is. :finom:
Avatar
Mekee

Hozzászólás #61028 2021.05.01. 00:41

Moby írta:A 120 frémes játékok nem tartják a 120-at. A 60 frémes játékok 60 fps-el mennek. Lehet megint üresben hörögni a semmin, ha erre van igényed én nem dumállak le róla, csak most hülyeséget beszélsz
Ó lesz itt még bőven ami a 60-at se fogja tartani, én erre gondoltam.
Avatar
Moby

Hozzászólás #61029 2021.05.01. 01:00

Mekee írta:Ó lesz itt még bőven ami a 60-at se fogja tartani, én erre gondoltam.
Long story short: nincs olyan játék, amihez különösebben kellene most a vrr, nincs még géped, meg állítólag játék se, ami érdekel, de hisztizel a VRR hiányán :D
Kéne neked egy hobbi! :idiota:
Avatar
Mekee

Hozzászólás #61030 2021.05.01. 01:12

Moby írta:Long story short: nincs olyan játék, amihez különösebben kellene most a vrr, nincs még géped, meg állítólag játék se, ami érdekel, de hisztizel a VRR hiányán :D
Kéne neked egy hobbi! :idiota:
Játék azé van, szopók tán, meg most a returnal érdekel, többi stimm :D
Kivéve talán a hobbit, abból inkább túl sok van, nemhinném, hogy még egy segítene :wink:
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #61031 2021.05.01. 06:50

Mekee írta:Ó lesz itt még bőven ami a 60-at se fogja tartani, én erre gondoltam.
Az az abszolút balfasz fejlesztő kategória. A csodálatos a dinamikus 4k-ban, hogy mindig tartani fogja a 60-at, ha az a target frame.
Avatar
deep

Hozzászólás #61032 2021.05.01. 07:18

Moby írta:Egyébként mi a tököm hiányzik a rendszerből ami nincs, de nagyon kéne?
Nyilván megvagyunk nélküle, eddig is megvoltunk, de önmagában szégyen, hogy a sony képtelen megszülni a VRR-t. Egyébként van pár játék, amiben az RT-t bekapcsolva nincs meg a 60 fps, pl. Village. Oda épp jól jönne.
Avatar
Moby

Hozzászólás #61033 2021.05.01. 08:46

deep írta:Nyilván megvagyunk nélküle, eddig is megvoltunk, de önmagában szégyen, hogy a sony képtelen megszülni a VRR-t. Egyébként van pár játék, amiben az RT-t bekapcsolva nincs meg a 60 fps, pl. Village. Oda épp jól jönne.
Szégyen, amit a kontrolerrel művel, szégyen, hogy nem merem lecserélni a digitet egy lemezesre, mert ventilottó van, szégyen a sony kommunikációja úgy általában, és még sok minden szégyen, amit a sony művel. A kérdés nem ez.
Avatar
Moby

Hozzászólás #61034 2021.05.01. 10:27

Egyébként szerintem a quickresume hiánya nagyobb szégyen. Ha már a returnal van terítéken.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #61035 2021.05.01. 10:44

Moby írta:Szégyen, amit a kontrolerrel művel, szégyen, hogy nem merem lecserélni a digitet egy lemezesre, mert ventilottó van, szégyen a sony kommunikációja úgy általában, és még sok minden szégyen, amit a sony művel. A kérdés nem ez.
És a kommunikáció ugyebár a VRR kapcsán is érdekes. Nekem sem most kéne a nem létező PS5-ömhöz a VRR (viszont évekre venném, bármennyire is eladható lenne), de amíg a terelés megy, ez nyilván amellett a másik új konzol mellett érv, amelyik már megcsinálta jól.

Júniusban vagy veszek valamit (mivel tévét szinte muszáj lesz, adná magát), vagy marad teljesen a retró, és legalább jut pénz farhátra. A lényeg, hogy hezitáló (potenciális) vásárlóként ez is szempont. A legtöbbet persze az segítene a helyzeten, ha legalább bármit levehetnék a polctról értelmes áron, akkor persze nyilván tuti PC lenne, PS5 meg majd egyszer.
Avatar
Botond

Hozzászólás #61036 2021.05.01. 11:01

Moby írta:Szégyen, amit a kontrolerrel művel, szégyen, hogy nem merem lecserélni a digitet egy lemezesre, mert ventilottó van, szégyen a sony kommunikációja úgy általában, és még sok minden szégyen, amit a sony művel. A kérdés nem ez.
Az új játékok mindhárom konzol platformon eltűntek. Háromhavonta egy értelmezhető játék mellett ez egy nem létező szegmens. Az előző meg azt megelőző genes játékok finomhangolása folyik mindenkinél, kinél milyen árazás mellett.
Ez a gen (pontosabban a jelenlegi aktuális "csúcskonzol" felhozatal, ha a switchet nem is aktuális gennek vesszük, de mindenesetre most elérthető "csúcskonzoljuk") eddig arra alkalmas, hogy mindenki pótolja emberhez méltó módon azt ami az előző 2-3 genben kimaradt ilyen-olyan okok miatt.
/szerk: és a vga hiány/elszállt árak is ez irányba terelik a júzerek nagy százalékát. Itt a retró aranykora!
Avatar
Moby

Hozzászólás #61037 2021.05.01. 11:15

Zóanagyvarázsló írta:És a kommunikáció ugyebár a VRR kapcsán is érdekes. Nekem sem most kéne a nem létező PS5-ömhöz a VRR (viszont évekre venném, bármennyire is eladható lenne), de amíg a terelés megy, ez nyilván amellett a másik új konzol mellett érv, amelyik már megcsinálta jól.

Júniusban vagy veszek valamit (mivel tévét szinte muszáj lesz, adná magát), vagy marad teljesen a retró, és legalább jut pénz farhátra. A lényeg, hogy hezitáló (potenciális) vásárlóként ez is szempont. A legtöbbet persze az segítene a helyzeten, ha legalább bármit levehetnék a polctról értelmes áron, akkor persze nyilván tuti PC lenne, PS5 meg majd egyszer.
Nem tudom milyen terelésre gondolsz. Le van írva hivatalosan, hogy lesz, egy későbbi időpontban. Most azon lehet lamentálni, hogy miért nincs konkrét időpont, de ez alapvetően nem terelés, csak ahogy leírtam, nem prio. Majd az lesz valszeg egyszer. A másikon van, de le se szarom. Nem is használom, egy freesnyc nélküli fhd monitorra van kötve. Úgy hiányzik belőle a freesync, hogy egy forintot nem áldoznék rá (nem is kellene, van freesynces monitorom is, csak ennek sokkal jobb a képe). Ha valaki ez alapján dönt, az egy hülye. Nem tudok rá mást mondani. Ezer más, ettől jelentősen befolyásolóbb lényegi különbség van, de ha valaki ez érdekel, akkor vegyen VRR-re xboxot. Vagy bármit. De meggyőződésem, hogy ezek a hülyeségeket egyszerűen információhiány miatt irkáljátok. Ez a VRR kérdés addig volt érdekes, amíg nem létezett ez a generáció, és azt gondoltuk, hogy itt majd jönnek a 45-60 frémes csapkod játékok. Nem jöttek, ugyanis kevés embernek van vrr képes tévéje, és ezt tudják. Kiadták nemrég a Mortal Shell fosfrémes verzát SS-re (SX-en fix60), amit egyébként a VRR megold. Rá két hétre sűrű elnézéskérés közepette kiadták a patchet, ami levetette a felbontást fullhd-ra, a frémet meg 60-ra fixálta azzal a szöveggel, hogy xbox rajongók, halljuk a hangotokat. Senkit nem érdekel a VRR. Fix frémet akarnak ott is, ahol amúgy van VRR, mert gecikevesen profitálnak belőle.
Avatar
Botond

Hozzászólás #61038 2021.05.01. 11:22

Moby írta:Nem tudom milyen terelésre gondolsz. Le van írva hivatalosan, hogy lesz, egy későbbi időpontban. Most azon lehet lamentálni, hogy miért nincs konkrét időpont, de ez alapvetően nem terelés, csak ahogy leírtam, nem prio. Majd az lesz valszeg egyszer. A másikon van, de le se szarom. Nem is használom, egy freesnyc nélküli fhd monitorra van kötve. Úgy hiányzik belőle a freesync, hogy egy forintot nem áldoznék rá (nem is kellene, van freesynces monitorom is, csak ennek sokkal jobb a képe). Ha valaki ez alapján dönt, az egy hülye. Nem tudok rá mást mondani. Ezer más, ettől jelentősen befolyásolóbb lényegi különbség van, de ha valaki ez érdekel, akkor vegyen VRR-re xboxot. Vagy bármit. De meggyőződésem, hogy ezek a hülyeségeket egyszerűen információhiány miatt irkáljátok. Ez a VRR kérdés addig volt érdekes, amíg nem létezett ez a generáció, és azt gondoltuk, hogy itt majd jönnek a 45-60 frémes csapkod játékok. Nem jöttek, ugyanis kevés embernek van vrr képes tévéje, és ezt tudják. Kiadták nemrég a Mortal Shell fosfrémes verzát SS-re (SX-en fix60), amit egyébként a VRR megold. Rá két hétre sűrű elnézéskérés közepette kiadták a patchet, ami levetette a felbontást fullhd-ra, a frémet meg 60-ra fixálta azzal a szöveggel, hogy xbox rajongók, halljuk a hangotokat. Senkit nem érdekel a VRR. Fix frémet akarnak ott is, ahol amúgy van VRR, mert gecikevesen profitálnak belőle.
Ezt én is meg tudom erősíteni, a QLEDben van vrr, a kukasamsungban nincs, és hát az aktuális home suli körben inkább ez utóbbival toltam szinte kizárólag.
Láttam is összesen 1 db tearinget, de már nem is emlékszem minek sikerült egyszer beröccenie, annyira nem jellemző ez. Főleg mivel 95%-ban lastgen cucc pörög currgen hiányában.
/szerk: de nyilván alapvetően mások a prioritások, ha a következő 50 évre veszed a konzolt, akkor azért olyan kell, ami minden szempontból időálló!
Avatar
Moby

Hozzászólás #61039 2021.05.01. 11:26

120Frémre lenne értelme, mert az láthatóan nehezen tartható, plusz ott azért már feltétlezhető, hogy akinek 120Hz képes megjelenítője van, az tud VRR-t. A 60 frémet viszont meg tudják oldani minimális szettingeléssel, mióta normális procik kerültek a konzolokba. Egyelőre úgy fest, hogy még a fakezűek is.
Avatar
Moby

Hozzászólás #61040 2021.05.01. 11:51

Várok itt az olcsó returnal kódra, aztán nem lesz az egészből semmi :(

Vissza: “Leáldozott.hu”