A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
Moby

Hozzászólás #60901 2021.04.27. 10:36

DanielT írta:Na hát a Dolby Vision pont nem jó példa számomra, mert az olyan mintha az "ÖLD MEG A KÉPET" opciót kapcsolnám be. Olyan döglött lesz tőle, mintha a legnagyobb közös többszörös elv alapján egy 10 éves LCD monitor lenne a referencia.

Persze ha végrehajtja a beprogramozott paramétereket és precízen visszaadja az oké, de ne egy krumplira lőjék már be. Oké természetes a kép meg minden, hiszen filmeknél használják... de ÁH. Semmisejó!
A DV mellett Te azért olyan képet állítasz be magadnak, amilyet akarsz, de ott legalább nem kell gecizni a HDR átadásával. Ráadásul az nem gyártó és implementációfüggő.
Avatar
arty

Hozzászólás #60902 2021.04.27. 11:06

Moby írta:Ti amúgy tudjátok is mi az a HGiG? Szerintem kurvára nem. Úgy kapcsolgatjátok befele, mintha bármi értelme volna, csakmer ezt olvastátok. De mivel semmi nem használja, valójában jelenleg a HGiG ekvivalens a dtm offal. Pedig arra amúgy szükség lenne, hisz nem véletlenül kezdtek ezek kooperálni a HGiG keretei között (az más kérdés hogy végül a gittegylet érdektelenségbe fulladt), attól meg akkor már az is jobb, ha ezt egy algo próbálja megfejteni.
igen, tudom hogy ezzel átadom a játék kezébe a kontrollt a tonemapre... ami a legtöbb játék esetén annyit jelent, hogy SEMMIT* nem csinál :D

*bízok benne, hogy a konzol OS-ében történt HDR-kalibrációm viszont ezesetben érvényre jut és aszerint jelenik meg a kép a képernyőmön és a nem az van, hogy a játékbeli kalibrácio + konzolOS kalibrácio + LG tonemapping okossága együtt egy jól szétkurt képet ad... a sok szarból én ezt a szart választottam :P
Avatar
Moby

Hozzászólás #60903 2021.04.27. 11:14

arty írta:igen, tudom hogy ezzel átadom a játék kezébe a kontrollt a tonemapre... ami a legtöbb játék esetén annyit jelent, hogy SEMMIT* nem csinál :D

*bízok benne, hogy a konzol OS-ében történt HDR-kalibrációm viszont ezesetben érvényre jut és aszerint jelenik meg a kép a képernyőmön és a nem az van, hogy a játékbeli kalibrácio + konzolOS kalibrácio + LG tonemapping okossága együtt egy jól szétkurt képet ad... a sok szarból én ezt a szart választottam :P
A legnagyobb probléma, hogy nincs egy hivatalosa lista, sem jelölés arra, hogy ezt az adott játék támogatja-e vagy sem. Az félig-meddig működő ökölszabály lehetne, hogy az már egy jó jel, ha a játékon belül nincs külön HDR kalibráció, mert ez esetben a rendszer kalibrációját használja (ami a HGiG-re vonatkozik), de a gyakorlatban ez sem teljesen igaz.
Avatar
deep

Hozzászólás #60904 2021.04.27. 11:22

arty írta:on. azmeg off.

jóhogy nem gumicsizmába nézitek az oledet bázz :wilting:
Érdekes, nálam a B9-en így néz ki a menü.
IMG_20210427_112058.jpg

Tehát nincs külön HGIG és Dynamic Tone Mapping. Amúgy az OFF és a HGIG beállítás ugyanazt az eredményt adja, az ON meg sokkal világosabbra vált.
Avatar
arty

Hozzászólás #60905 2021.04.27. 11:30

Micsu írta:Neked meg lehet uj szemuveget kene iratni :mf2:
napszemüveget, hogy én is setétnek találhassam az oledem? :P (egyébként kéne, mert a közellátásom drámaian pusztul, forrasztanom pl már reménytelen a mostanival)

a pécét 10-es oled fényen használom................... TÍZEN (böngészés, youtube, stb).
de SDR-ben 40 fölé még nem tudtam nyomni, azt is csak a délelőtti nagy napsütésben bírtam, este 25 is csak nagyonmax, és csak mert lusta vagyok állandóan állítgatni :(
viszont az auto fényerőzést nem bírom, mert látom ahogy vált :( kéne esti game mode és nappali game mode.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára arty 2021.04.27. 11:33-kor.
Avatar
arty

Hozzászólás #60906 2021.04.27. 11:32

deep írta:Érdekes, nálam a B9-en így néz ki a menü.
IMG_20210427_112058.jpg

Tehát nincs külön HGIG és Dynamic Tone Mapping. Amúgy az OFF és a HGIG beállítás ugyanazt az eredményt adja, az ON meg sokkal világosabbra vált.
elvileg a gond az, hogy OFF esetén is csinálHAT tonemappinget a tv, ezért jó a HGIG ami a DETÉNYLEGMOSTMÁR REAL VALÓDI ÉS FORCE OFF :D

de pl a samsungokon a HGIG _IS_ csinál tonemappinget, szal ott aztán tényleg van értelme ezeknek a beállításoknak.... :falbav: (by hdtvtest)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #60907 2021.04.27. 11:45

deep írta:Érdekes, nálam a B9-en így néz ki a menü.
IMG_20210427_112058.jpg

Tehát nincs külön HGIG és Dynamic Tone Mapping. Amúgy az OFF és a HGIG beállítás ugyanazt az eredményt adja, az ON meg sokkal világosabbra vált.
Teljesen jó így.

ON - Dynamiclófasz
OFF - Semmitnemcsinál
HGIG - Semmitnemcsinál, ha a tartalomba nincs implementálva. Ha van, akkor meg csinál.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #60908 2021.04.27. 11:46

arty írta:elvileg a gond az, hogy OFF esetén is csinálHAT tonemappinget a tv (by hdtvtest)
Na ezt ugyan honnan veszed? :wow1: Mert ja, csinálHAT, meg egeret is szülhet. Csak nem csinálja azé' mégse valszeg.

szerk: De ha már egér, tegnap este elfutott egy az erkélyemen. A negyedik emeleten. Kiraktam neki szalámit, hogy vajon a szemem káprázott -e, de reggelre befalta. :wilting:
Avatar
Botond

Hozzászólás #60909 2021.04.27. 11:53

DanielT írta:Na ezt ugyan honnan veszed? :wow1: Mert ja, csinálHAT, meg egeret is szülhet. Csak nem csinálja azé' mégse valszeg.

szerk: De ha már egér, tegnap este elfutott egy az erkélyemen. A negyedik emeleten. Kiraktam neki szalámit, hogy vajon a szemem káprázott -e, de reggelre befalta. :wilting:
Falun nem véletlenül tartják a macskákat. :)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #60910 2021.04.27. 12:43

DanielT írta:Na ezt ugyan honnan veszed? :wow1: Mert ja, csinálHAT, meg egeret is szülhet. Csak nem csinálja azé' mégse valszeg.

szerk: De ha már egér, tegnap este elfutott egy az erkélyemen. A negyedik emeleten. Kiraktam neki szalámit, hogy vajon a szemem káprázott -e, de reggelre befalta. :wilting:
Ja közben látom, hogy hdtvtest és Samsung LCD.. Lol, hát az mit NEM csinál trükköt, inkább azt kéne felsorolni..
Avatar
Moby

Hozzászólás #60911 2021.04.27. 12:48

DanielT írta:Na ezt ugyan honnan veszed? :wow1: Mert ja, csinálHAT, meg egeret is szülhet. Csak nem csinálja azé' mégse valszeg.

szerk: De ha már egér, tegnap este elfutott egy az erkélyemen. A negyedik emeleten. Kiraktam neki szalámit, hogy vajon a szemem káprázott -e, de reggelre befalta. :wilting:
Na, ez nálam nem történhet meg.
Spoiler
Mobycicája. Ő az, aki tönkre tette(és teszi minden nap) az új kanapét, az összes függönyt, meg az idegeimet. De imádom :)
Kép
Avatar
Botond

Hozzászólás #60912 2021.04.27. 12:58

Moby írta:Na, ez nálam nem történhet meg.
Spoiler
Mobycicája. Ő az, aki tönkre tette(és teszi minden nap) az új kanapét, az összes függönyt, meg az idegeimet. De imádom :)
Kép
Nálunk a héten van két új belépő, a régi cica egy hónapja hagyott itt minket. Egyelőre a kanapét próbálják tönkretenni, de hat hetesek, még nem boldogulnak, de szerintem nem fogják feladni!
Odáig jutottak, hogy a mackó szárán fel tudnak mászni az ölembe, onnan az asztalra és akkor meg tudják támadni a tablet mögül lesből a fiam kezében mozgó ceruzát, amivel a matekleckét írja. Utána megharapják a matek könyvet és füzetet is, biztos ami biztos.
Egér az viszont nincs.
Avatar
Mekee

Hozzászólás #60913 2021.04.27. 13:20

:vigyor4: szerencsére feleségem ugyanannyira nemszereti a macskákat, mint én, igy nem is merül fel eme élősködők esetleges jelenléte. Megértem akik szeretik, mert mi meg a kutyákat imádjuk, ez kb olyan lehet, de neeeem, soha. Hogy tönkrevágjanak mindent, minden szőrös legyen mindenhol, leverjék a legoim, makettjeim, s cserébe uralkodjanak a családon. :nemtudom:
Namostez ugynézki, mintha utálnám őket, pedig csak simán elvagyunk igy, hogy barátoknál szorakozok velük pár percet, otthon viszont a rossz része kimarad :)
Avatar
Moby

Hozzászólás #60914 2021.04.27. 13:29

Mekee írta::vigyor4: szerencsére feleségem ugyanannyira nemszereti a macskákat, mint én, igy nem is merül fel eme élősködők esetleges jelenléte. Megértem akik szeretik, mert mi meg a kutyákat imádjuk, ez kb olyan lehet, de neeeem, soha. Hogy tönkrevágjanak mindent, minden szőrös legyen mindenhol, leverjék a legoim, makettjeim, s cserébe uralkodjanak a családon. :nemtudom:
Namostez ugynézki, mintha utálnám őket, pedig csak simán elvagyunk igy, hogy barátoknál szorakozok velük pár percet, otthon viszont a rossz része kimarad :)
Nekem sem volt macskám soha, világ életemben kutyás voltam, és lesújtó véleménnyel vagyok a macskásokról a mai napig :D De szofi más. Ő az én cicám lett. Nem akartam, ellenáltam, háromszorosan is, miután meghallottam ennek a fajtának az árát. Aztán beadtam a derekam látszólag, mert biztos voltam benne, hogy nem lesz belőle semmi, mert hiába szinten szó szerint arany árában mérik a súlyát, nem lehet hozzájutni. Ha valami normális helyről akarsz ilyet =brit rövidszőrű), akkor előre fel kell iratkozni, és valamikor majd a távoli jövőben egy alomból kapsz macskát. Én meg úgy voltam vele, hogy mire ez megörténik lecseng majd nálunk ez, és ennyi. Rábólintottam. Majd az történt, hogy a macskavétel nem úgy van, hogy megvan a lóvé, kihúznak a macskalottón, és akkor lesz macskád. Na nem. Elmész megismerkedni a macskával ( :wilting: ), és ha nem úgy sül el, akkor nem lesz a tied a macska. Namost a nejem be volt jelentkezve egy következő alomból származóra, de a mostani alomból a két cicából pont a nőstény nem "fogadta el" ( :wilting: :wilting: ) az új gazdit, szóval nem adták oda, és a nejem kisírta, hogy akkor hadd vigyük mi. Na így lettem akaratomon kívül 1 hónapja cicatulajdonos. És bá mennyire nem akartam, a kisasszony engem szeret leginkább a családban. Már amennyire a szeretet emberi módon értelmezhető egy 4 hónapos kölyökcicánál, akinél a létezés egyetlen célja és értelme a pusztítás.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #60915 2021.04.27. 13:34

Mekee írta::vigyor4: szerencsére feleségem ugyanannyira nemszereti a macskákat, mint én, igy nem is merül fel eme élősködők esetleges jelenléte. Megértem akik szeretik, mert mi meg a kutyákat imádjuk, ez kb olyan lehet, de neeeem, soha. Hogy tönkrevágjanak mindent, minden szőrös legyen mindenhol, leverjék a legoim, makettjeim, s cserébe uralkodjanak a családon. :nemtudom:
Namostez ugynézki, mintha utálnám őket, pedig csak simán elvagyunk igy, hogy barátoknál szorakozok velük pár percet, otthon viszont a rossz része kimarad :)
Én is hasonlóképpen vagyok a macskákkal mint te de ők is olyanok mint az ember, vannak köztük azért jó fejek.
Avatar
Mekee

Hozzászólás #60916 2021.04.27. 13:41

Moby írta:Nekem sem volt macskám soha, világ életemben kutyás voltam, és lesújtó véleménnyel vagyok a macskásokról a mai napig :D De szofi más. Ő az én cicám lett. Nem akartam, ellenáltam, háromszorosan is, miután meghallottam ennek a fajtának az árát. Aztán beadtam a derekam látszólag, mert biztos voltam benne, hogy nem lesz belőle semmi, mert hiába szinten szó szerint arany árában mérik a súlyát, nem lehet hozzájutni. Ha valami normális helyről akarsz ilyet =brit rövidszőrű), akkor előre fel kell iratkozni, és valamikor majd a távoli jövőben egy alomból kapsz macskát. Én meg úgy voltam vele, hogy mire ez megörténik lecseng majd nálunk ez, és ennyi. Rábólintottam. Majd az történt, hogy a macskavétel nem úgy van, hogy megvan a lóvé, kihúznak a macskalottón, és akkor lesz macskád. Na nem. Elmész megismerkedni a macskával ( :wilting: ), és ha nem úgy sül el, akkor nem lesz a tied a macska. Namost a nejem be volt jelentkezve egy következő alomból származóra, de a mostani alomból a két cicából pont a nőstény nem "fogadta el" ( :wilting: :wilting: ) az új gazdit, szóval nem adták oda, és a nejem kisírta, hogy akkor hadd vigyük mi. Na így lettem akaratomon kívül 1 hónapja cicatulajdonos. És bá mennyire nem akartam, a kisasszony engem szeret leginkább a családban. Már amennyire a szeretet emberi módon értelmezhető egy 4 hónapos kölyökcicánál, akinél a létezés egyetlen célja és értelme a pusztítás.
Nos hát mondhatni ezért örülök, hogy jelenleg nem áll fenn semmilyen igénye ennek, mert én is biztosan ebbe a csapdába esnék. :vigyor3:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #60917 2021.04.27. 13:50

phpBB [media]

Rég volt már Cp :D
Avatar
arty

Hozzászólás #60918 2021.04.27. 13:52

DanielT írta:Teljesen jó így.

ON - Dynamiclófasz
OFF - Semmitnemcsinál
HGIG - Semmitnemcsinál, ha a tartalomba nincs implementálva. Ha van, akkor meg csinál.
csak a valóságban a te LG-den is az "OFF - Semmitnemcsinál" az valójában "OFF - Semmitnemcsinál, KIVÉVE....." :D a HGIG meg tényleg off. (kivéve az említett samsung lcdken, pl, de biztos van máshol is gond, ill. még akár uj firmwareben az LG-den is elbaszódhat :( senki nem tesztel le mindent minden upgrade után....)

a HGIG amugy soha semmti nem csinál, pont elengedi a témát, hogy a forrásoldal csináljon meg MINDENT, ő csak kirakja amit kap.
a forrásoldal pedig az általad elvégzett hdr kalibrációból, ahol min-max értékeket belősz, fogja tudni, hogy ő olyan megjelenítőre küldi a képet, ami 712 nits-nél elfogy (tehát az a max és az atomrobbanás 712 nitsre állítódik be a játékodban/konzolOS-ben)
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #60919 2021.04.27. 13:55

Mekee írta::vigyor4: szerencsére feleségem ugyanannyira nemszereti a macskákat, mint én, igy nem is merül fel eme élősködők esetleges jelenléte. Megértem akik szeretik, mert mi meg a kutyákat imádjuk, ez kb olyan lehet, de neeeem, soha. Hogy tönkrevágjanak mindent, minden szőrös legyen mindenhol, leverjék a legoim, makettjeim, s cserébe uralkodjanak a családon. :nemtudom:
Namostez ugynézki, mintha utálnám őket, pedig csak simán elvagyunk igy, hogy barátoknál szorakozok velük pár percet, otthon viszont a rossz része kimarad :)
Ha kirakod a kertbe, akkor kevesebb kárt okoz neked. A faunát persze egy xenomorph hatékonyságával ritkítja.
Avatar
Moby

Hozzászólás #60920 2021.04.27. 13:55

arty írta:csak a valóságban a te LG-den is az "OFF - Semmitnemcsinál" az valójában "OFF - Semmitnemcsinál, KIVÉVE....." :D a HGIG meg tényleg off. (kivéve az említett samsung lcdken, pl, de biztos van máshol is gond, ill. még akár uj firmwareben az LG-den is elbaszódhat :( senki nem tesztel le mindent minden upgrade után....)

a HGIG amugy soha semmti nem csinál, pont elengedi a témát, hogy a forrásoldal csináljon meg MINDENT, ő csak kirakja amit kap.
a forrásoldal pedig az általad elvégzett hdr kalibrációból, ahol min-max értékeket belősz, fogja tudni, hogy ő olyan megjelenítőre küldi a képet, ami 712 nits-nél elfogy (tehát az a max és az atomrobbanás 712 nitsre állítódik be a játékodban/konzolOS-ben)
Ez nem ilyen egyszerű. Egyszerű teszt: próbáld ki a 3 beállítás 3 különöző léptéket fog jelenteni a PS5 kalibrációnál úgy, hogy a csúcsfény mindhárom esetben ugyanannyi lesz (amit a tévé tud). Itt nem a szélsőértékek lényegesek, azt a tv képessége fogja meghatározni, hanem az, ami a kettő között történik.
Avatar
arty

Hozzászólás #60921 2021.04.27. 13:57

Moby írta:Nekem sem volt macskám soha, világ életemben kutyás voltam, és lesújtó véleménnyel vagyok a macskásokról a mai napig :D De szofi más. Ő az én cicám lett. Nem akartam, ellenáltam, háromszorosan is, miután meghallottam ennek a fajtának az árát. Aztán beadtam a derekam látszólag, mert biztos voltam benne, hogy nem lesz belőle semmi, mert hiába szinten szó szerint arany árában mérik a súlyát, nem lehet hozzájutni. Ha valami normális helyről akarsz ilyet =brit rövidszőrű), akkor előre fel kell iratkozni, és valamikor majd a távoli jövőben egy alomból kapsz macskát. Én meg úgy voltam vele, hogy mire ez megörténik lecseng majd nálunk ez, és ennyi. Rábólintottam. Majd az történt, hogy a macskavétel nem úgy van, hogy megvan a lóvé, kihúznak a macskalottón, és akkor lesz macskád. Na nem. Elmész megismerkedni a macskával ( :wilting: ), és ha nem úgy sül el, akkor nem lesz a tied a macska. Namost a nejem be volt jelentkezve egy következő alomból származóra, de a mostani alomból a két cicából pont a nőstény nem "fogadta el" ( :wilting: :wilting: ) az új gazdit, szóval nem adták oda, és a nejem kisírta, hogy akkor hadd vigyük mi. Na így lettem akaratomon kívül 1 hónapja cicatulajdonos. És bá mennyire nem akartam, a kisasszony engem szeret leginkább a családban. Már amennyire a szeretet emberi módon értelmezhető egy 4 hónapos kölyökcicánál, akinél a létezés egyetlen célja és értelme a pusztítás.
Egyrészt meg vagyok lepve, hogy nem volt 6 helyen 9 macska előjegyezve neked. NEKED!

Másrészt belegondolok, hogy az alzás PS5-öd engem ott és anno nem fogad el.... hátnemtom. Szerintem bekerülök a híradóba :idiota:
Avatar
Moby

Hozzászólás #60922 2021.04.27. 14:24

arty írta:Egyrészt meg vagyok lepve, hogy nem volt 6 helyen 9 macska előjegyezve neked. NEKED!

Másrészt belegondolok, hogy az alzás PS5-öd engem ott és anno nem fogad el.... hátnemtom. Szerintem bekerülök a híradóba :idiota:
Ha NEKEM kellett volna, aznap lett volna macska. De én nem akartam macskát :D
Avatar
Moby

Hozzászólás #60923 2021.04.27. 14:30

Btw mondanom sem kell a robotporszívó is a cica miatt került terítékre...
Avatar
Botond

Hozzászólás #60924 2021.04.27. 14:35

Mekee írta::vigyor4: szerencsére feleségem ugyanannyira nemszereti a macskákat, mint én, igy nem is merül fel eme élősködők esetleges jelenléte. Megértem akik szeretik, mert mi meg a kutyákat imádjuk, ez kb olyan lehet, de neeeem, soha. Hogy tönkrevágjanak mindent, minden szőrös legyen mindenhol, leverjék a legoim, makettjeim, s cserébe uralkodjanak a családon. :nemtudom:
Namostez ugynézki, mintha utálnám őket, pedig csak simán elvagyunk igy, hogy barátoknál szorakozok velük pár percet, otthon viszont a rossz része kimarad :)
Kutya az két hét múlva jön a cicákhoz, de szüleim úgy voltak, hogy az összeszoktatásnál már a múltkor is az volt a nyerő, hogy előbb macska. Aztán kettő lett, maradhat? Meg szerintem abban bíznak, hogy a lányom kisírja, hogy az egyiket vigyük el. De nem így lesz. :)
Avatar
Mekee

Hozzászólás #60925 2021.04.27. 14:55

Moby írta:Btw mondanom sem kell a robotporszívó is a cica miatt került terítékre...
Spoiler
phpBB [media]
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #60926 2021.04.27. 15:42

Moby írta:Na, ez nálam nem történhet meg.
Spoiler
Mobycicája. Ő az, aki tönkre tette(és teszi minden nap) az új kanapét, az összes függönyt, meg az idegeimet. De imádom :)
Kép
Egyemmög! :szeret:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #60927 2021.04.27. 16:51

Moby írta:Ha NEKEM kellett volna, aznap lett volna macska. De én nem akartam macskát :D
Nahat ha ezt vasarnap tudom akkor a falnezes helyett macska simogatast javasoltam volna :fogmosas:
Avatar
Botond

Hozzászólás #60928 2021.04.27. 17:01

Micsu írta:Nahat ha ezt vasarnap tudom akkor a falnezes helyett macska simogatast javasoltam volna :fogmosas:
Eljár majd kurvázni, az lett a drogdíleres elmélkedés vége, szóval ki fog simulni minden. :banplz:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #60929 2021.04.27. 17:15

Moby írta:Na, ez nálam nem történhet meg.
Spoiler
Mobycicája. Ő az, aki tönkre tette(és teszi minden nap) az új kanapét, az összes függönyt, meg az idegeimet. De imádom :)
Kép
Nagyon aranyos ez a kis görény. Nekem is kellene állat és a tökéletes egy egyáltalán nem pusztító macska lenne. Csak az a baj, hogy allergiás vagyok rájuk és utálom a személyiségüket. Ha úgy viselkednének mint a kutyák, már évek óta lenne.
Avatar
Moby

Hozzászólás #60930 2021.04.27. 17:33

DanielT írta:Nagyon aranyos ez a kis görény. Nekem is kellene állat és a tökéletes egy egyáltalán nem pusztító macska lenne. Csak az a baj, hogy allergiás vagyok rájuk és utálom a személyiségüket. Ha úgy viselkednének mint a kutyák, már évek óta lenne.
Van ilyen! Ő az itt jobb oldalon.
Spoiler
Kép

És nem mellesleg megfogja az egeret!
Spoiler
Kép
Avatar
Kandurex

Hozzászólás #60931 2021.04.27. 17:49

OLED témához:

Végül is a PS5 -nél szinte minden auto, a TV -nél meg HGIG és auto. Egyelőre a Resident Evil 8 Maiden demó tűnik genyó sötétnek, bármit csinálok, a DTM -el viszont az is élvezhető.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #60932 2021.04.27. 18:03

Moby írta:Van ilyen! Ő az itt jobb oldalon.
Spoiler
Kép

És nem mellesleg megfogja az egeret!
Spoiler
Kép
Bazzeg, hát így lehet élni! Vagyis így érdemes! :eljen: :eljen: :eljen: :eljen: :eljen:
Avatar
Moby

Hozzászólás #60933 2021.04.27. 18:16

Kandurex írta:OLED témához:

Végül is a PS5 -nél szinte minden auto, a TV -nél meg HGIG és auto. Egyelőre a Resident Evil 8 Maiden demó tűnik genyó sötétnek, bármit csinálok, a DTM -el viszont az is élvezhető.
Errű beszéltem.
Avatar
Moby

Hozzászólás #60934 2021.04.27. 18:30

DanielT írta:Bazzeg, hát így lehet élni! Vagyis így érdemes! :eljen: :eljen: :eljen: :eljen: :eljen:
Ő az elsőszülött gyerekpótlónk volt, amíg úgy nézett ki, hogy nem lesz gyerek. 13 éve velünk van. Tökéletes társ. Nyugodt, kiegyensúlyozott, a végtelenségig odaadó, és imádja az embereket. Különleges személyiség, és nálunk egyenrangú családtag. Nincs belőle egy szőrszál sem, tiszta, havonta elviszem fodrászhoz, kéthetente megfürdik, tiszta és ápolt. Most kevésbé, mert a kozmetikák is zárva voltak, illetve ő már elvesztette a fogainak a nagyrészét a kora miatt, így különleges szájápolást igényel, de ezeket a kis kényelmetlenségeket természetesen elnézzük már neki, boldogok vagyunk, hogy az izületeit még gyógyszerekkel rendben tudjuk tartani, ez sokkal fontosabb. Soha nem mentünk nyaralni vagy hosszabb útra nélküle, sokszor nagybevásárolni is visszük magunkkal. Holnap viszem a fodrásznéninhez, megint szép lesz és illatos.
Avatar
Moby

Hozzászólás #60935 2021.04.27. 18:43

Arra jutottam, hogy belevágok én ebbe a returnalba. Annyira semmi nincs más, ami érdekelne, hogy kap egy esélyt. A resit meg basszák meg ezzel az időlimites demoval. Ez mi má megint? :wilting: tegnap nem vol rá időm, há má nem megy! Vajon a kurvaanyjukat, vagy igen azt? :wow3:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #60936 2021.04.27. 18:55

Moby írta:Ő az elsőszülött gyerekpótlónk volt, amíg úgy nézett ki, hogy nem lesz gyerek. 13 éve velünk van. Tökéletes társ. Nyugodt, kiegyensúlyozott, a végtelenségig odaadó, és imádja az embereket. Különleges személyiség, és nálunk egyenrangú családtag. Nincs belőle egy szőrszál sem, tiszta, havonta elviszem fodrászhoz, kéthetente megfürdik, tiszta és ápolt. Most kevésbé, mert a kozmetikák is zárva voltak, illetve ő már elvesztette a fogainak a nagyrészét a kora miatt, így különleges szájápolást igényel, de ezeket a kis kényelmetlenségeket természetesen elnézzük már neki, boldogok vagyunk, hogy az izületeit még gyógyszerekkel rendben tudjuk tartani, ez sokkal fontosabb. Soha nem mentünk nyaralni vagy hosszabb útra nélküle, sokszor nagybevásárolni is visszük magunkkal. Holnap viszem a fodrásznéninhez, megint szép lesz és illatos.
Húszezerbe' adod? :banplz:
Avatar
Moby

Hozzászólás #60937 2021.04.27. 19:01

DanielT írta:Húszezerbe' adod? :banplz:
45 a vége! :schmoll2:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #60938 2021.04.27. 19:20

Moby írta:Arra jutottam, hogy belevágok én ebbe a returnalba. Annyira semmi nincs más, ami érdekelne, hogy kap egy esélyt. A resit meg basszák meg ezzel az időlimites demoval. Ez mi má megint? :wilting: tegnap nem vol rá időm, há má nem megy! Vajon a kurvaanyjukat, vagy igen azt? :wow3:
Nyugi, hamarosan jon a bf :P
Avatar
arty

Hozzászólás #60939 2021.04.27. 19:38

BRÉKING!

Szóval ezért nincs VRR és a többi nyalánkság, másra ment a gigantikus mennyiségű fejlesztési idő, rendesen megszőnyegbombázzák a tech világot:
"PlayStation Now will begin rolling out support for streaming 1080p capable games this week."

Készvagyok, ezek menetelnek, mint a gőzhenger, nem lesz ami megállítsa őket.
Avatar
Botond

Hozzászólás #60940 2021.04.27. 19:58

arty írta:BRÉKING!

Szóval ezért nincs VRR és a többi nyalánkság, másra ment a gigantikus mennyiségű fejlesztési idő, rendesen megszőnyegbombázzák a tech világot:
"PlayStation Now will begin rolling out support for streaming 1080p capable games this week."

Készvagyok, ezek menetelnek, mint a gőzhenger, nem lesz ami megállítsa őket.
Ez itthon működik már hazugság vagy VPN nélkül, vagy még mindig az az üzletpolitika, amit teljes mellszélességgel támogattok, hogy mi amúgy nem is létezünk?
Avatar
arty

Hozzászólás #60941 2021.04.27. 20:15

Botond írta:Ez itthon működik már hazugság vagy VPN nélkül, vagy még mindig az az üzletpolitika, amit teljes mellszélességgel támogattok, hogy mi amúgy nem is létezünk?
Tippre nem megy még UK accal se, de sose néztem utána, mert ... maga a moslékosvödör. Most a vödör melletti négynapos hányást sonyék letakarták egy múltheti Borsmagazinnal, de ettől én még nem repülnék behabzsolni.

Deméramúgy?
Nyomnál valami péeshármas jóságot brutális inputlaggal, undorító képminőségben, versenyezve az idővel, hogy a jövőheti lekerülés előtt még beletolj pár órát?

De ha csak kiröhögni akarod az xcloud árnyékában, abban bennevagyok! ;)
Avatar
Moby

Hozzászólás #60942 2021.04.27. 20:19

Botond írta:Ez itthon működik már hazugság vagy VPN nélkül, vagy még mindig az az üzletpolitika, amit teljes mellszélességgel támogattok, hogy mi amúgy nem is létezünk?
Nem működik, de ez nem létezünk ez elég visszás dolog, mert az sony címek sorra jönnek magyarul, az ms-nél meg a rendszer is google fordítóval beszél, a játékok meg sehogy. A nintendoról meg aztán nem is beszélve. Jelenleg az orbánisztáni létezés leginkább sony privilégium összességében. Persze ez nem a sony anyavállalatnak köszönhető, hanem a sony magyarországnak. Pedig állítólag xbox magyarország is van, de ebből kevés érzékelhető.
Avatar
Moby

Hozzászólás #60943 2021.04.27. 20:23

arty írta:Tippre nem megy még UK accal se, de sose néztem utána, mert ... maga a moslékosvödör. Most a vödör melletti négynapos hányást sonyék letakarták egy múltheti Borsmagazinnal, de ettől én még nem repülnék behabzsolni.

Deméramúgy?
Nyomnál valami péeshármas jóságot brutális inputlaggal, undorító képminőségben, versenyezve az idővel, hogy a jövőheti lekerülés előtt még beletolj pár órát?

De ha csak kiröhögni akarod az xcloud árnyékában, abban bennevagyok! ;)
Nem kívánok neked mást, csak hogy aztal a másik retekkel kelljen életed végéig játszani (xcloud). Meg mindekinek, aki ezeket élteti.
Avatar
arty

Hozzászólás #60944 2021.04.27. 20:53

Moby írta:Nem kívánok neked mást, csak hogy aztal a másik retekkel kelljen életed végéig játszani (xcloud). Meg mindekinek, aki ezeket élteti.
Inkább kívánd a halálomat baszki, de hogy sztrimelt játékot kelljen játszanom?! NEKEM!? :( :D

Igen, szerencsétlen volt ahogy fogalmaztam, én ezeket mindet gyűlölöm, április 30-a az Onlive bezárásának 6. évfordulója és idén is gyújtok hálaadásként egy gyertyát!
... csak az legalább techben jópofi (forza a zsebedben!). Értelme nincs, semmi, de kétpercre érdekes volt anno a bejelentés (és jó tudni, hogy mennyi időt elvesz pl az fps boost "fejlesztésétől" :( ).

Moby írta:Pedig állítólag xbox magyarország is van, de ebből kevés érzékelhető.
Régen érzékelhető volt, a 360as érában voltak magyar MS játékok... mondjuk eleve, a 360 érában voltak MS játékok! :D Pl a viva pinata még szinkronos volt, amit színészek szinkronizáltak (vagymik), lényeg h minőségi honosítás volt.

Ma az van, hogy még az egykoron, általam magyarul játszott viva pinata LEMEZEM is ANGOLLÁ változik xboxon :D (visszakompatibilitás átka)
Castle82

Hozzászólás #60945 2021.04.27. 21:09

Kandurex írta:Leírod, hogy milyen beállításaid vannak?


E szerint lőttem be. Igaz ez CX és nem C9, de cirka ugyan az a két tv, annyi hogy C9-en a black level automata nem lehet csak ha PC-re állítod az aktuális bemenetet ezzel pár filmhez hasznos beállítást bukva de filmet úgyse ps5-ön nézek. Szóval a C9 black level automata akárcsak a ps5-ön. HGIG bekapcs, color temp ízlés szerint de elméletileg a warm 2 a leg közelebbi a natívhoz.
Bővebben ez a vid: PS5 beállítások 1

Majd ezután beállítottam a HDR-t a következő mód, itt kimérte a fényerőket, jól látható hogy a fekete állításnál jókora f*szság oleden az hogy addig húzd le míg épphogy látod az ikont,mert úgy bizony nem fekete a fekete. Ugyan arra lőttem be amire ő. HDR beállítás
Castle82

Hozzászólás #60946 2021.04.27. 21:21

Castle82 írta:E szerint lőttem be. Igaz ez CX és nem C9, de cirka ugyan az a két tv, annyi hogy C9-en a black level automata nem lehet csak ha PC-re állítod az aktuális bemenetet ezzel pár filmhez hasznos beállítást bukva de filmet úgyse ps5-ön nézek. Szóval a C9 black level automata akárcsak a ps5-ön. HGIG bekapcs, color temp ízlés szerint de elméletileg a warm 2 a leg közelebbi a natívhoz.
Bővebben ez a vid: PS5 beállítások 1

Majd ezután beállítottam a HDR-t a következő mód, itt kimérte a fényerőket, jól látható hogy a fekete állításnál jókora f*szság oleden az hogy addig húzd le míg épphogy látod az ikont,mert úgy bizony nem fekete a fekete. Ugyan arra lőttem be amire ő. HDR beállítás



Most nézem Rezesgonoszra írtad hogy genyó sötét, első blikkre nekem is az volt az első demó amikor a ps5 utasításai szerint lőttem be a HDR-t illetve saját képbeállításokat használtam feketére,mindenre. Viszont így a fentebbi beállításokat követve és HDR-t beállítva fasza lett. Mondanám hogy próbázd ki, de most pár nap az új demóig. Viszont Moby anyázása eljutott hozzájuk mert az utolsó demó végül tovább lesz elérhető. :banplz:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #60947 2021.04.27. 21:47

Tudtam én, hogy hatodszor(hetedszer?) elkezdve lesz az igazi ez a Far Cry 5! Egész nap ment, a rohadt kontroller lemerülés szabotálta el a folytatást...

De majd holnap, huhú! :violent: :violent: :violent:

Arty: megnyugodhatsz, nem kell refundolnod...
Avatar
Moby

Hozzászólás #60948 2021.04.27. 21:48

arty írta:Inkább kívánd a halálomat baszki, de hogy sztrimelt játékot kelljen játszanom?! NEKEM!? :( :D

Igen, szerencsétlen volt ahogy fogalmaztam, én ezeket mindet gyűlölöm, április 30-a az Onlive bezárásának 6. évfordulója és idén is gyújtok hálaadásként egy gyertyát!
... csak az legalább techben jópofi (forza a zsebedben!). Értelme nincs, semmi, de kétpercre érdekes volt anno a bejelentés (és jó tudni, hogy mennyi időt elvesz pl az fps boost "fejlesztésétől" :( ).

Régen érzékelhető volt, a 360as érában voltak magyar MS játékok... mondjuk eleve, a 360 érában voltak MS játékok! :D Pl a viva pinata még szinkronos volt, amit színészek szinkronizáltak (vagymik), lényeg h minőségi honosítás volt.

Ma az van, hogy még az egykoron, általam magyarul játszott viva pinata LEMEZEM is ANGOLLÁ változik xboxon :D (visszakompatibilitás átka)
Mostmár nem csak a zsebben, kaptam bétameghívót tőlük a pécés meg a ios-es próbára. Kipróbáltam. Továbbra is a halálát kívánom az egésznek :D (azzal együtt, hogy öösszességében a legkulturáltab rendszer mindközül szerintem). Inputlagban is szar, meg minőségben is (30fps). Mondjuk nyilván itt is valami gecitávoli külföldi szervereken játszok, meg a másik szaron is, csak itt engedik orbánisztánból, amazok meg nem.
Avatar
Kandurex

Hozzászólás #60949 2021.04.28. 10:44

hmm,...ezt most fedeztem fel a TV -n, eddig nem is nagyon néztem nappali környezetben. Ez mi? Normális? Közelebről nem látok semmit, se deformációt, se semmit.

Spoiler
phpBB [media]
Avatar
Moby

Hozzászólás #60950 2021.04.28. 11:04

Kandurex írta:hmm,...ezt most fedeztem fel a TV -n, eddig nem is nagyon néztem nappali környezetben. Ez mi? Normális? Közelebről nem látok semmit, se deformációt, se semmit.

Spoiler
phpBB [media]
Gondolom ez valami megerősített felfüggesztés a szélén a benga méret miatt. Aligha látszik ebből bármi üzem közben. Gondolom a másik széle is ilyen.
Avatar
Kandurex

Hozzászólás #60951 2021.04.28. 11:13

Moby írta:Gondolom ez valami megerősített felfüggesztés a szélén a benga méret miatt. Aligha látszik ebből bármi üzem közben. Gondolom a másik széle is ilyen.
Ez csak ebből a szögből látszik, máshonnan nem és semmi nem látszik bekapcsolás után. És valóban a másik oldalon is ez van.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #60952 2021.04.28. 11:13

Castle82 írta:E szerint lőttem be. Igaz ez CX és nem C9, de cirka ugyan az a két tv, annyi hogy C9-en a black level automata nem lehet csak ha PC-re állítod az aktuális bemenetet ezzel pár filmhez hasznos beállítást bukva de filmet úgyse ps5-ön nézek. Szóval a C9 black level automata akárcsak a ps5-ön. HGIG bekapcs, color temp ízlés szerint de elméletileg a warm 2 a leg közelebbi a natívhoz.
Bővebben ez a vid: PS5 beállítások 1

Majd ezután beállítottam a HDR-t a következő mód, itt kimérte a fényerőket, jól látható hogy a fekete állításnál jókora f*szság oleden az hogy addig húzd le míg épphogy látod az ikont,mert úgy bizony nem fekete a fekete. Ugyan arra lőttem be amire ő. HDR beállítás
A feketet en is csont feketere tettem.
Avatar
arty

Hozzászólás #60953 2021.04.28. 12:59

DanielT írta:Tudtam én, hogy hatodszor(hetedszer?) elkezdve lesz az igazi ez a Far Cry 5! Egész nap ment, a rohadt kontroller lemerülés szabotálta el a folytatást...
De majd holnap, huhú! :violent: :violent: :violent:
Arty: megnyugodhatsz, nem kell refundolnod...
natessék :D kíváncsi leszek neked mi lesz a vége (ha végigérsz)... tudtommal sokféle vége lehet.

ha ezt kipipáltad, jöhet a ghost recon breakpoint! :D (bár az közben 60fps lett....)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #60954 2021.04.28. 15:14

Moby írta:Gondolom ez valami megerősített felfüggesztés a szélén a benga méret miatt.
Mé' mekkora ez 77-es? Nálam a 65-ösön semmi ilyen nincs.
Avatar
Moby

Hozzászólás #60955 2021.04.28. 15:35

DanielT írta:Mé' mekkora ez 77-es? Nálam a 65-ösön semmi ilyen nincs.
Ja, az van neki. 77GX.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #60956 2021.04.28. 15:48

Moby írta:Ja, az van neki. 77GX.
Nice!
Avatar
Micsu

Hozzászólás #60957 2021.04.28. 15:51

DanielT írta:Nice!
Igy lett beloled karora :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #60958 2021.04.28. 16:30

Micsu írta:Igy lett beloled karora :D
Vállalom, de sajnos ide ez a max. Már így is annyira hátratoltam, hogy a következő szinthez a festékből kellene lekaparni. A szekrényen még pont férne, megvan a helye, de nem akarom úgy csekkolni a HUD-on a HP-t meg a térképet mintha tenisz meccset néznék. :idiota:
Avatar
arty

Hozzászólás #60959 2021.04.28. 16:49

"PlayStation 5 sales hit 7.8m as of the end of March 2021.
That's ahead of where the PS4 was (7.6m sales) in the same timeframe, but it's worth noting the PS5 is severely supply constrained, and remains out of stock at most retailers."

ps4-ből úgy ment el anno a 7.6, hogy nem volt különösebben érzékelhető a hiány (bár az emlékezet nyilván csalóka, akkor nem érdekelt egyik konzol se day1 - szia visszakompatibilitás!)
egyébként MS csak bevételt közölt, Sony nyereséget is (+h ps5hw veszteséges) ami 10% feletti, de talán valaki kibányássza majd az adatokból a gamepass életképességét később ;)

bosszantó az ms taktika :(
Avatar
Botond

Hozzászólás #60960 2021.04.28. 17:05

arty írta:"PlayStation 5 sales hit 7.8m as of the end of March 2021.
That's ahead of where the PS4 was (7.6m sales) in the same timeframe, but it's worth noting the PS5 is severely supply constrained, and remains out of stock at most retailers."

ps4-ből úgy ment el anno a 7.6, hogy nem volt különösebben érzékelhető a hiány (bár az emlékezet nyilván csalóka, akkor nem érdekelt egyik konzol se day1 - szia visszakompatibilitás!)
egyébként MS csak bevételt közölt, Sony nyereséget is (+h ps5hw veszteséges) ami 10% feletti, de talán valaki kibányássza majd az adatokból a gamepass életképességét később ;)

bosszantó az ms taktika :(
MS az year-on-year 50%-okat nőtt az előző két negyedévben, ami a nullához képest nem nagy mutatvány, de mondjuk egy sony 2018-2019es évekkel összemérhető mértékű bevételt jelent, ami szintén nem a csúcsok csúcsa, de mégis olyan az optikája messziről hunyorogva, mintha nem egyszereplős lenne a verseny, hanem egyenesen másfél! :idiota:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #60961 2021.04.28. 18:30

Negyedszer fagy csontra az FC5... Nyilván nem volt elég idő kicsiszolni.
Avatar
deep

Hozzászólás #60962 2021.04.28. 19:54

DanielT írta:Negyedszer fagy csontra az FC5... Nyilván nem volt elég idő kicsiszolni.
Töröld már le a chrome-ot baszki!
Avatar
Botond

Hozzászólás #60963 2021.04.28. 21:31

deep írta:Töröld már le a chrome-ot baszki!
Vagy az vagy az ms honlap. Xsx hivatalos viszonteladók részen van a tuti megoldás. :banplz:
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #60964 2021.04.28. 23:28

Pörög a Resi 7 credits... fasza volt teljesen.

RohadjmegJack/10
Avatar
arty

Hozzászólás #60965 2021.04.28. 23:31

Botond írta:MS az year-on-year 50%-okat nőtt az előző két negyedévben, ami a nullához képest nem nagy mutatvány, de mondjuk egy sony 2018-2019es évekkel összemérhető mértékű bevételt jelent, ami szintén nem a csúcsok csúcsa, de mégis olyan az optikája messziről hunyorogva, mintha nem egyszereplős lenne a verseny, hanem egyenesen másfél! :idiota:
jah, pont ez a bajom, hogy mindenki MÁSFÉLE számot közöl, aztán hasonlítsd össze, ki hogy áll
engem a bevétel/nyereség hányados érdekelt volna mindegyiknél... azt értem :) (de ha csak gépeladásokat kapok, az is jó lett volna, csak ne ezt a bullshitet....)

---

Mortal Kombat 2021

Spoiler
Tegnap éjfél után kezdtem nézni és bealudtam sajna, most pótoltam.
Kettős véleményem van:
- ez egy remek grafikájú MK játék átvezetőiből összevágott "film" - volt pár ikonikus mondat, jelenet is, Goro 10/10, tényleg látszott, hogy aminek egy MK-ba be kell kerülnie mindenképpen, az bele is került (persze jó lett volna mégtöbb szereplő ezzel a graffal :) )
- filmként viszont csőd: bugyuta, csapongó (teleportálgató) hulladék, ahol valószínűleg az író kereste a legkevesebbet a stábból - megérdemelten, hiszen 4 sor az egész, a többit a szereplők imprózták össze


Operation Red Sea-t néztem az MK előtt, két fos* után jó volna valami nézhetőbe belenyúlni... (*5/10, hisz a potenciál mindkettőben ottvolt)

---

PSN+ pokoli hónap lesz nekem megint :(
Wreckfest pécén megy, BF5-öt megvettem már xboxra, a harmadiknak a címére se emlékszem.
Mindenki másnak viszont szvsz kurvajó pakk.
Avatar
Botond

Hozzászólás #60966 2021.04.29. 01:24

Lepörgött a Halo5, xsx-en és nyilván coopban. Hátna. A sztori végre teljesen összeállt, totál felkészülten várom az Infinite-t ebből a szempontból.
A gameplay viszont eléggé visszalépés a korábbiakhoz képest. Behozták az élesztést, de ha nem sikerül akkor 15-30 másodperc után ugyanúgy a társadon éledsz. Magyarul ugyanaz, csak 5-10 sec szopódás helyett 35-50. Taps.
Grafikát is túl akarták tolni, de annyira csilivili lett minden, hogy attól az ellenfelet nem látni szinte. További taps.
Végére azért visszajön a halo feeling, de kurva nehezen.
Azé egy jól megérdemelt 6/10 érdemérem, régen minden jobb volt fokozattal jár neki.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #60967 2021.04.29. 07:46

arty írta:ps4-ből úgy ment el anno a 7.6, hogy nem volt különösebben érzékelhető a hiány (bár az emlékezet nyilván csalóka, akkor nem érdekelt egyik konzol se day1 - szia visszakompatibilitás!)
Ilyenkorra már eladtam és egy hónapig hirdettem mire egy balek végre elvitte. Össze sem mérhető a mostani hiány és keresleti helyzet.
Avatar
arty

Hozzászólás #60968 2021.04.29. 10:58

DanielT írta:Ilyenkorra már eladtam és egy hónapig hirdettem mire egy balek végre elvitte. Össze sem mérhető a mostani hiány és keresleti helyzet.
köszi a megerősítést ;)

összességében viszont - hasonlóan a ps4 "végeredményéhez" - itt is inkább csak időleges kereslet-boom van: a ps4 sem döntötte meg a ps2 eredményeit, szerintem erre a ps5nek sincs esélye, mert ahoz mind az ms, mind a nintendo ajánlatának vállalhatatlannak kellene lennie - márpedig az xbox is jól fogy, a switch szintén

a gen eleji boom meg a hiperolcsó beugró miatt van (átlagkeresethez képest, legalábbis vs. 90es/2000es évek)

---

Botond: akkor kész vagy minden hélóval és gearsel, ugye? forza! :D (jótudom, az az ÉN hibám!)
Avatar
Micsu

Hozzászólás #60969 2021.04.29. 11:04

arty írta:
összességében viszont - hasonlóan a ps4 "végeredményéhez" - itt is inkább csak időleges kereslet-boom van: a ps4 sem döntötte meg a ps2 eredményeit
Moby azt bizonygatta itt par eve hogy idoaranyosan megdontotte most akkor mi az igazsag?
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #60970 2021.04.29. 11:14

Micsu írta:Moby azt bizonygatta itt par eve hogy idoaranyosan megdontotte most akkor mi az igazsag?
Én úgy tudom PS2-ből még mindig többet adtak el, de elég közel van. Viszont szoftver eladásban már megelőzte a PS2-t.

Vissza: “Leáldozott.hu”