A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
DanielT

Hozzászólás #5531 2016.06.21. 11:08

arty írta:szétbassza a működő, prosperáló ökoszisztémát.
Helyes. Örömmel nézem végig a pusztulását. :eljen:
Avatar
Botond

Hozzászólás #5532 2016.06.21. 11:13

Moby írta:Rohadtul tetszik, de már a videón látszik, hogy pont ugyanúgy működik, ahogy az apex: amikor épp gurul minden, akkor négyszáz csilliárd frém van, de néha egyszerűen valami beakad. Jó ez az uwp, hogy a ló kapná a faszára mindet, amelyiknek köze volt megszületéséhez.
Hát erre van hotfix, már sg-s Forza topikban is felismerték, és én alkalmazom is, azért sem találkoztam a jelenséggel. Az a hotfix ami a heros8-at is gyógyította day1, az pedig a 16csigaram. Nem corsair mint a komamnak, aki éppen emiatt szív, hanem rendes hyperx.
Avatar
Moby

Hozzászólás #5533 2016.06.21. 11:28

Botond írta:Hát erre van hotfix, már sg-s Forza topikban is felismerték, és én alkalmazom is, azért sem találkoztam a jelenséggel. Az a hotfix ami a heros8-at is gyógyította day1, az pedig a 16csigaram. Nem corsair mint a komamnak, aki éppen emiatt szív, hanem rendes hyperx.
Hotfix??? Milyen hotfix? Minden szar fentvan, nem fixálja ezt semmi.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #5534 2016.06.21. 11:44

Moby írta:Hotfix??? Milyen hotfix? Minden szar fentvan, nem fixálja ezt semmi.
Botond azt írta, hogy a mobysta bűvös nyolcas nem elég RAM-ból, TIZENHATGIGA kell, Botond approves típusból. Aztán azt nem tudom, hogy mennyid van és milyen.
Avatar
Moby

Hozzászólás #5535 2016.06.21. 11:49

Zóanagyvarázsló írta:Botond azt írta, hogy a mobysta bűvös nyolcas nem elég RAM-ból, TIZENHATGIGA kell, Botond approves típusból. Aztán azt nem tudom, hogy mennyid van és milyen.
Kösz a megfejtést. Viszek haza még nyócat, megnézem, bár azt kétlem, hogy a videóban ilyen apró huncutságból kiteszik magukat a szopásnak, miközben odarángatnak egy komplett szimulátorcuccot.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #5536 2016.06.21. 12:11

Moby írta:Kösz a megfejtést. Viszek haza még nyócat, megnézem, bár azt kétlem, hogy a videóban ilyen apró huncutságból kiteszik magukat a szopásnak, miközben odarángatnak egy komplett szimulátorcuccot.
Pedig az Apex hírhedten RAM-igényes, tényleg ezzel van tele az összes fórum, hogy a minimumnak beállított 8GB sovány neki. Nem kamu, hogy 12 GB RAM az ajánlott.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #5537 2016.06.21. 12:14

Apexben nálam eleinte volt pár stuttering, talán day1, aztán tükörsimán toltam végig a cuccot. 8giga retró DDR3
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #5538 2016.06.21. 12:34

DanielT írta:Apexben nálam eleinte volt pár stuttering, talán day1, aztán tükörsimán toltam végig a cuccot. 8giga retró DDR3
Az is lehet, hogy Moby még EDO RAM-mal retrózik.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #5539 2016.06.21. 12:42

Zóanagyvarázsló írta:Az is lehet, hogy Moby még EDO RAM-mal retrózik.
Az is jó, csak lyukat kell vágni rá!
Avatar
Moby

Hozzászólás #5540 2016.06.21. 12:50

Zóanagyvarázsló írta:Az is lehet, hogy Moby még EDO RAM-mal retrózik.
Kevésbé érdekes én mivel nyomom (pláne az apexet), érdekesebb kérdés, hogy miért ugyanolyan fos valami vélelmezhetően csillagrombolón az fh3. Az apex már csak a garancia, hogy nálam természetesen ez is ilyen lesz ezek szerint.
Avatar
arty

Hozzászólás #5541 2016.06.21. 12:58

DanielT írta:Apexben nálam eleinte volt pár stuttering, talán day1, aztán tükörsimán toltam végig a cuccot. 8giga retró DDR3
akkor ram + vram. nekem 8+2-n moslék, pedig már a fulldynamicig is lementem: a mittomén harmadik körre akár 5-7 mp-re is meg-megáll a kép :( agyfasz.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #5542 2016.06.21. 13:06

Moby írta:Kevésbé érdekes én mivel nyomom (pláne az apexet), érdekesebb kérdés, hogy miért ugyanolyan fos valami vélelmezhetően csillagrombolón az fh3. Az apex már csak a garancia, hogy nálam természetesen ez is ilyen lesz ezek szerint.
Arkham Knightot PC-n nem nézted? Állítólag az hálálta meg még a legalább 12 GB RAM-ot.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #5543 2016.06.21. 13:23

Zóanagyvarázsló írta:Arkham Knightot PC-n nem nézted? Állítólag az hálálta meg még a legalább 12 GB RAM-ot.
arkhamban elofordul neha mikrolagg mindenfele ok nelkul bar annyira nem gyakori, 16gb rammal
Avatar
Botond

Hozzászólás #5544 2016.06.21. 13:51

DanielT írta:Apexben nálam eleinte volt pár stuttering, talán day1, aztán tükörsimán toltam végig a cuccot. 8giga retró DDR3
Day1 nekem is volt, aztán eltűnt, de az összes többi híres bugja elkerül szerencsére. Azt nemtom a 16 giga miatt e, de többen akik váltottak 8ról 16ra azok hyperugrásról számoltak be stabilitás területén.
Avatar
Botond

Hozzászólás #5545 2016.06.21. 13:57

Micsu írta:arkhamban elofordul neha mikrolagg mindenfele ok nelkul bar annyira nem gyakori, 16gb rammal
Annyira alapelvárás ma már a 16 giga a stabilitás meg a smoothság szempontjából sok esetben, hogy legkésőbb karácsonyra illene fellépni 32re persze jóféle háromezersokszázherces hyperxel.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #5546 2016.06.21. 14:00

Botond írta:Annyira alapelvárás ma már a 16 giga a stabilitás meg a smoothság szempontjából sok esetben, hogy legkésőbb karácsonyra illene fellépni 32re persze jóféle háromezersokszázherces hyperxel.
jó azért nézd meg mennyi fogy belőle mert pl tavaly kb 2 játék használta a 16gbt vagy még annyi sem
Avatar
Botond

Hozzászólás #5547 2016.06.21. 14:02

arty írta:akkor ram + vram. nekem 8+2-n moslék, pedig már a fulldynamicig is lementem: a mittomén harmadik körre akár 5-7 mp-re is meg-megáll a kép :( agyfasz.
Hm, l2p!
Konzolgéming= ha ledadog akkor tűröd és mivel úgysem tudsz mit csinálni így még örülsz is neki es mondod mindenkinek hogy ez a tuti, mert ez úgy dadog hogymég.
PCgéming= ha ledadog akkor adagolsz neki kraftot, ha nem segít akkor adagolsz neki még és még. Közben persze bazmegolsz hogy miezafos?!
Ugye mennyivel jobb, boldogabb, kiegyensúlyozottabb egy konzolgémer élete?!
Avatar
Micsu

Hozzászólás #5548 2016.06.21. 14:07

phpBB [media]


egyelőre nem vagyok hanyattesve a civ6tól így e3 után, bár sokat még nem láttunk belőle, grafikai art meg lehetne egyedibb
Avatar
Botond

Hozzászólás #5549 2016.06.21. 14:12

Micsu írta:jó azért nézd meg mennyi fogy belőle mert pl tavaly kb 2 játék használta a 16gbt vagy még annyi sem
Heroes8 pl nem használja ki, de egy-két óra után outofmemoryval letérdelt kiadáskor, mert szar volt, de 16 gigával ez nekem pl kimaradt az életemből.
Ősszel jön a civ6, ha még évtizedekig nem fog semmi 12 giga fölött se használni egy byteot se, de civ6ban huge mappon next turn 1 másodpercet gyorsul 200. kör után 32 gigával, akkor is várhatóan napokban lesz mérhető a nyereségem a civ5 gametimeomból kiindulva. És erre azért van reális esély, civ5 is erősen meghálálja a sok ramot. Szalz én előtte 32re váltok az biztos. A 8-10 magos procikon még filózok, azoknak azé elég zord ára van. :)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #5550 2016.06.21. 15:22

Ezt az epik failt szerintem több tárgyban tanítani fogják.

Kép
Avatar
Mekee

Hozzászólás #5551 2016.06.21. 15:41

Botond írta:Hát erre van hotfix, már sg-s Forza topikban is felismerték, és én alkalmazom is, azért sem találkoztam a jelenséggel. Az a hotfix ami a heros8-at is gyógyította day1, az pedig a 16csigaram. Nem corsair mint a komamnak, aki éppen emiatt szív, hanem rendes hyperx.
Ezt én is alátámasztanám, még mikor kijött egy 8-as modul volt benne, azóta került bele még egy, azóta semmilyen probléma vagy akármi nem adódott, és mivel még ssd-n is van, így töltési időről esm beszélhetek :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #5553 2016.06.21. 15:56

aabyssx írta:1+3 téma még (csak mert pozitívot is tudok ám linkelni :)

Karctűrés:
https://www.youtube.com/watch?v=8PZ8W_g6Vvk

Thermal throtling:
http://www.xda-developers.com/oneplus-3-performance-throttling-and-thermals-analysis-redeeming-the-oneplus-2/
Azt a rohadt, a karcolásos részt borzalmas volt nézni. :D
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #5554 2016.06.21. 16:05

DanielT írta:Azt a rohadt, a karcolásos részt borzalmas volt nézni. :D


Ja. Viszont egy intelligensebb videó volt, és igazolja, hogy minőségibb anyagokból rakták össze.
Továbbra is szeretném, ha jó lenne pár update után a cucc, és aztán sikere lenne. Ideje volna rendesen pofán vágni a többi gyártót, akik az idők során 2x ennyire tornászták fel a béna telefonok árait. Nagyon elmásztak. (Amúgy lehet, hogy ez lesz videokártyákkal is.)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #5555 2016.06.21. 17:00

Újabb epizód a G2A és a hasonló resellerek teljesen legális tevékenységét illetően.

Tinybuild nevű fejlesztőcsapat kiváló tapasztalatai.

A lényeg, hogy a saját boltjukban vásároltak tőlük, megkapták a kódot, a vevők visszakérték a pénzt a szolgáltatón keresztül, a kódot meg tolták G2A-ra.

Bukta: 250,000 dollár. Külön élmény a G2A hivatalos válasza.
Avatar
arty

Hozzászólás #5556 2016.06.21. 18:35

DanielT írta:Újabb epizód a G2A és a hasonló resellerek teljesen legális tevékenységét illetően.

Tinybuild nevű fejlesztőcsapat kiváló tapasztalatai.

A lényeg, hogy a saját boltjukban vásároltak tőlük, megkapták a kódot, a vevők visszakérték a pénzt a szolgáltatón keresztül, a kódot meg tolták G2A-ra.

Bukta: 250,000 dollár. Külön élmény a G2A hivatalos válasza.
gondolom a refundolt kulcsokat érvénytelenítik - tehát hol is a "kár" ? (már a belefeccölt emberórán kívül, mert az tény és az se lehet kevés)
Avatar
arty

Hozzászólás #5557 2016.06.21. 18:46

aabyssx írta:Ja. Viszont egy intelligensebb videó volt, és igazolja, hogy minőségibb anyagokból rakták össze.
Továbbra is szeretném, ha jó lenne pár update után a cucc, és aztán sikere lenne. Ideje volna rendesen pofán vágni a többi gyártót, akik az idők során 2x ennyire tornászták fel a béna telefonok árait. Nagyon elmásztak. (Amúgy lehet, hogy ez lesz videokártyákkal is.)
anand szidja a kijelző kalibrálatlanságát, a pentile matrixot, a fényerőtlenségét. előbbi mondjuk engem valszeg nem zavarna, a cikkíró többször nexus6-os mélységekre utal, márpedig engem az n6om képe nem zavar... (kivéve h a maxfényereje kevés a napon)

amin megdöbbentünk a melóban, az az öngyújtós teszt és a karcállóság ... wow! (tudnám a nexus6omon mitől lett egy karc a kijelzőn, miközben nem rémlik, hogy valaha is betettem volna kulcsos zsebbe, stb)
Avatar
arty

Hozzászólás #5559 2016.06.21. 18:55

az X a legdrágább pakk része :( :( nyalják ki.
skinnyman

Hozzászólás #5560 2016.06.21. 18:58

arty írta:anand szidja a kijelző kalibrálatlanságát, a pentile matrixot, a fényerőtlenségét. előbbi mondjuk engem valszeg nem zavarna, a cikkíró többször nexus6-os mélységekre utal, márpedig engem az n6om képe nem zavar... (kivéve h a maxfényereje kevés a napon)

amin megdöbbentünk a melóban, az az öngyújtós teszt és a karcállóság ... wow! (tudnám a nexus6omon mitől lett egy karc a kijelzőn, miközben nem rémlik, hogy valaha is betettem volna kulcsos zsebbe, stb)

Amiota gorilla glass-eket tesznek minden telefonra, kulcs nem nagyon karcolja egyiket sem. (ettol fuggetlenul azert sose raknek kulcsot vagy hasonlot egy zsebbe a telommal)
Ellenben egy "artalmatlan" homokszem gyonyoruen szanaszet tudja karcolni a letezo legjobb gorilla glass-eket is, egyszeruen mert az anyagkemenysege akkora vagy tipikusan inkabb nagyobb, mint a legjobb edzett uvegeknek.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #5561 2016.06.21. 19:45

arty írta:anand szidja a kijelző kalibrálatlanságát, a pentile matrixot, a fényerőtlenségét. előbbi mondjuk engem valszeg nem zavarna, a cikkíró többször nexus6-os mélységekre utal, márpedig engem az n6om képe nem zavar... (kivéve h a maxfényereje kevés a napon)

amin megdöbbentünk a melóban, az az öngyújtós teszt és a karcállóság ... wow! (tudnám a nexus6omon mitől lett egy karc a kijelzőn, miközben nem rémlik, hogy valaha is betettem volna kulcsos zsebbe, stb)


Anand cikkre ez a válasz (egész szimpatikus amúgy :D ):
https://www.reddit.com/r/oneplus/comments/4oyi6o/anandtechs_oneplus_3_review/d4hrn6c

Arról is beszélnek még, hogy az S7 túlszaturált parasztmódjához lőtték a displayt (amit elvileg minden user használ, mert azt sem tudják, hogy hol kell átállítani). De ezt még nem mérte senki, meg lehet, hogy hülyeség amúgy is.
Avatar
Moby

Hozzászólás #5562 2016.06.21. 20:39

Zóanagyvarázsló írta:Arkham Knightot PC-n nem nézted? Állítólag az hálálta meg még a legalább 12 GB RAM-ot.
Báááázmeg elfelejtettem hazahozni a ramot, holnap meg mán vga-m sincs. Hát ez mán csak jövőhéten lesz leigazolva, de hiszek nektek (vagyis nem, de nincs kedvem vitázni, meg nem tudok mondani semmi mást :D).
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #5563 2016.06.21. 20:44

Moby írta:Báááázmeg elfelejtettem hazahozni a ramot, holnap meg mán vga-m sincs. Hát ez mán csak jövőhéten lesz leigazolva, de hiszek nektek (vagyis nem, de nincs kedvem vitázni, meg nem tudok mondani semmi mást :D).
Nekem nem kell hinni, én csak azt osztottam meg, mit írnak a zinterneten. Csak furcsállom, hogy te lemaradtál róla, és totálisan újnak találod az információt.

Mivel a játékok már nem érdekelnek téged, a teszttel mi is tudunk várni egy keveset :ravasz1:
Avatar
Moby

Hozzászólás #5564 2016.06.21. 20:58

Zóanagyvarázsló írta:Nekem nem kell hinni, én csak azt osztottam meg, mit írnak a zinterneten. Csak furcsállom, hogy te lemaradtál róla, és totálisan újnak találod az információt.

Mivel a játékok már nem érdekelnek téged, a teszttel mi is tudunk várni egy keveset :ravasz1:
Nem nagyon érdekelt az apex, nem játszottam, nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget. Az fh3 viszont érdekel, ott nekem ne baszkódjon majd ilyenekkel.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #5565 2016.06.21. 21:16

Moby írta:Nem nagyon érdekelt az apex, nem játszottam, nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget. Az fh3 viszont érdekel, ott nekem ne baszkódjon majd ilyenekkel.
Egyetértek, de az UWP-bolondériától még elvek nélkül permanens hányingerem van, nem tudom, hogy fogok én abba belevágni :nemtudom:
Avatar
Moby

Hozzászólás #5566 2016.06.21. 21:42

Zóanagyvarázsló írta:Egyetértek, de az UWP-bolondériától még elvek nélkül permanens hányingerem van, nem tudom, hogy fogok én abba belevágni :nemtudom:
Hát, ha sikerül meglőni azt a minőséget, amit a múltkori videóban láttam, azt én bőven megeszem. Sajna nem lesz hozzá olyan szmöttyögő ülés, meg bengageci tévé, de talán még kormány sem. Pedig az ott úgy, azzal a mi a képernyőn történik annyira játéktermi fílen, hogy kerestem hova dobálhatom be a kétszázast a tévébe.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #5567 2016.06.21. 21:43

arty írta:gondolom a refundolt kulcsokat érvénytelenítik - tehát hol is a "kár" ? (már a belefeccölt emberórán kívül, mert az tény és az se lehet kevés)
Jaaaaaaaaa, sehol. Mindenki hepi. Nincs kár, ez így fasza, ahogy van, minden résztvevő számára a tranzakcióban.

Te egyébként most már globálisan a józan ész ellensége vagy? Nem elég a márkabuziság miatti széllel szemben pisálás?
Avatar
DanielT

Hozzászólás #5568 2016.06.21. 21:47

Ma 2 órát volt a kezemben ultra heavy usage alatt az OP3 (full reset, teljes ráköltözés, stb). Eddig is fájdalmas volt olvasni a papír szakértést, de ezek után meg végképp az lesz.

Protip: a gyári tokok iszonyú jók, a rózsafát volt alkalmam próbálni.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #5569 2016.06.21. 22:44

"Konzolos optimalizáció"

2d flashszar, 40-60 fps között.

phpBB [media]
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #5570 2016.06.22. 09:37

DanielT írta:"Konzolos optimalizáció"

2d flashszar, 40-60 fps között.

szanalom.avi
Ez is a Neo és a Project Scorpio miatt van a sikergenen :rinya:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #5571 2016.06.22. 09:44

Amikor nem streamen sikítozik, akkor egész vicces ez a Pjúdipáj. :D

Kép
Avatar
arty

Hozzászólás #5572 2016.06.22. 12:18

DanielT írta:Jaaaaaaaaa, sehol. Mindenki hepi. Nincs kár, ez így fasza, ahogy van, minden résztvevő számára a tranzakcióban.

Te egyébként most már globálisan a józan ész ellensége vagy? Nem elég a márkabuziság miatti széllel szemben pisálás?
ha ebayen átbasz a seller, paypal visszaadja a pénzem, akkor dögöljön meg az ebay, mert ... miért is? mert piacteret adott a gecisellernek?
Avatar
Micsu

Hozzászólás #5573 2016.06.22. 12:21

és ha nem papalal fizetsz?
Avatar
arty

Hozzászólás #5574 2016.06.22. 12:26

DanielT írta:"Konzolos optimalizáció"

2d flashszar, 40-60 fps között.

phpBB [media]
Látod, ilyen az optimalizáció HIÁNYA. Ezért is van rá szükség konzolon, ott ugyanis nincs más. Abba nem vehetsz tíznyócvanat.

(Sajna ez az indie full kezdő az ánrílendzsinben és/vagy a sok csúszás miatt/után kiadták így, szarnak rá.)
Avatar
donatus13

Hozzászólás #5575 2016.06.22. 12:44

Micsu írta:és ha nem papalal fizetsz?

Akkor feleslegesen szopatod magad és szar megoldást választottál ?
Avatar
Moby

Hozzászólás #5576 2016.06.22. 12:57

arty írta:Látod, ilyen az optimalizáció HIÁNYA. Ezért is van rá szükség konzolon, ott ugyanis nincs más. Abba nem vehetsz tíznyócvanat.

(Sajna ez az indie full kezdő az ánrílendzsinben és/vagy a sok csúszás miatt/után kiadták így, szarnak rá.)
Ebben az egészben még csak nem is az a érdekes, hogy mennyire lett szar, hanem az, hogy micsoda balfasz mekkelekekre bízzák az emberek a pénzüket bemondásra.
Kivonatolva is annyira kínos az egész, hogy arra szavak sincsenek már.
Inkább linkben.
"after everything that’s happened, it’s still better than not having the game at all." ROFL. Az egész crowdfunding megérett a pusztulásra. Emberkísérletnek jó volt. Jelentem elbuktunk.
Avatar
arty

Hozzászólás #5577 2016.06.22. 13:36

donatus13 írta:Akkor feleslegesen szopatod magad és szar megoldást választottál ?
még lehet menni a hitelkarit adó bankhoz kuncsorogni a pénzünkért....
Avatar
DanielT

Hozzászólás #5578 2016.06.22. 13:40

Moby írta:Ebben az egészben még csak nem is az a érdekes, hogy mennyire lett szar, hanem az, hogy micsoda balfasz mekkelekekre bízzák az emberek a pénzüket bemondásra.
Kivonatolva is annyira kínos az egész, hogy arra szavak sincsenek már.
Inkább linkben.
"after everything that’s happened, it’s still better than not having the game at all." ROFL. Az egész crowdfunding megérett a pusztulásra. Emberkísérletnek jó volt. Jelentem elbuktunk.
Azért mégis jó lenne egy kivonat, mert 2 nappal ezelőttig kb a létezéséről se tudtam, de annyi lejött, hogy egy epik fail lett. A streambe kattintva éppen arról ment a magyarázás, hogy túl sok volt a platform egyszerre és ezért lett fos.

Vallomás: Soha egyetlen Mega Man játékot nem láttam szerintem élőben.

szerk: Már olvasom a Steam review-kat, kezdem érteni mi a gond. Tényleg, konzolon hol is van a platform, ahol ezeknek a kritikáknak hangot adhatnak a userek?
Avatar
arty

Hozzászólás #5579 2016.06.22. 13:41

Moby írta:Ebben az egészben még csak nem is az a érdekes, hogy mennyire lett szar, hanem az, hogy micsoda balfasz mekkelekekre bízzák az emberek a pénzüket bemondásra.
Kivonatolva is annyira kínos az egész, hogy arra szavak sincsenek már.
Inkább linkben.
"after everything that’s happened, it’s still better than not having the game at all." ROFL. Az egész crowdfunding megérett a pusztulásra. Emberkísérletnek jó volt. Jelentem elbuktunk.
az a baj, h ha akarod a játékot, amihez nem lehet kiadót találni akkor mi marad?

a semminél maga a kiksztarter jobb (és készült/készül sok jó játék is általa), pláne amíg nincs valakinek jobb ötlete ... noha az elkurt kiksztarter projektre simán rámondom h bár el se kezdték volna, lásd pl a hírhedt Next Car Game/Wreckfest a korábban legkevésbé sem mekkelek bugbeartől (és ha már nekik sem hisz az ember (finnek! már sokszor bizonyítottak! stb), akkor kinek?!

úgyhogy szerintem az emberkísérlet sikerült, de vannak áldozatok.
Avatar
Moby

Hozzászólás #5580 2016.06.22. 14:15

DanielT írta:Azért mégis jó lenne egy kivonat, mert 2 nappal ezelőttig kb a létezéséről se tudtam, de annyi lejött, hogy egy epik fail lett. A streambe kattintva éppen arról ment a magyarázás, hogy túl sok volt a platform egyszerre és ezért lett fos.

Vallomás: Soha egyetlen Mega Man játékot nem láttam szerintem élőben.

szerk: Már olvasom a Steam review-kat, kezdem érteni mi a gond. Tényleg, konzolon hol is van a platform, ahol ezeknek a kritikáknak hangot adhatnak a userek?
Kivonatnak azt az egyetlen idézetet gondoltam. Ott a hol a készítő mocskos trágyaszagú pofáját elhagyja ilyen mondat (miután minden létező helyen megcibálták a felmosórongyot, amit produktumként a világ elé tárt), hogy még ebben a formában is jobb, mintha nem létezne, ott már semmi többet nem kell elmondani.
Egyébként attól, hogy nincs steam, még bele lehet mondani a mikrofonban, hogy mi a gond. Látod, még az ms is hallja. Az oldalukon hivatalosan hirdetnek egy nemlétező konzolt azzal a reklámszöveggel, hogy a világ legerősebb konzolja. Valahogy mégis lehallgathatják a telefonbeszélgetéseket, vagy kiszaszerolják a a női mosdóban az aktuálpletykákat, nemtudom.
Avatar
Moby

Hozzászólás #5581 2016.06.22. 14:16

arty írta:az a baj, h ha akarod a játékot, amihez nem lehet kiadót találni akkor mi marad?

a semminél maga a kiksztarter jobb (és készült/készül sok jó játék is általa), pláne amíg nincs valakinek jobb ötlete ... noha az elkurt kiksztarter projektre simán rámondom h bár el se kezdték volna, lásd pl a hírhedt Next Car Game/Wreckfest a korábban legkevésbé sem mekkelek bugbeartől (és ha már nekik sem hisz az ember (finnek! már sokszor bizonyítottak! stb), akkor kinek?!

úgyhogy szerintem az emberkísérlet sikerült, de vannak áldozatok.
Én eddig a mérhetetlen elbaszástenger közepén egyetlen jót láttam: az elitet. De olyan fos az arány hogy nyugodtan tolnám be a darálóba azt a néhány járulékos áldozatot.
Avatar
donatus13

Hozzászólás #5582 2016.06.22. 14:20

Moby írta:Én eddig a mérhetetlen elbaszástenger közepén egyetlen jót láttam: az elitet. De olyan fos az arány hogy nyugodtan tolnám be a darálóba azt a néhány járulékos áldozatot.

Én a planetary annihilationt-t nagyon szerettem, akkor ott van még a tides of numeria vagy mi is pontosan a neve,meg az a másik ilyen felülnézetes baldurs gate szerűség aminek szintén elfelejtettem a nevét. Másrészt senkit nem kényszerítenek, ha nem tetszik és kételkedsz akkor ráérsz akkor ha már kijött:)
Avatar
Micsu

Hozzászólás #5583 2016.06.22. 14:35

donatus13 írta:Akkor feleslegesen szopatod magad és szar megoldást választottál ?
en biztos nem mert fel kezemen meg tudom szamolni amit vasaroltam onnan
Avatar
Micsu

Hozzászólás #5584 2016.06.22. 14:37

Moby írta:Ebben az egészben még csak nem is az a érdekes, hogy mennyire lett szar, hanem az, hogy micsoda balfasz mekkelekekre bízzák az emberek a pénzüket bemondásra.
Kivonatolva is annyira kínos az egész, hogy arra szavak sincsenek már.
Inkább linkben.
"after everything that’s happened, it’s still better than not having the game at all." ROFL. Az egész crowdfunding megérett a pusztulásra. Emberkísérletnek jó volt. Jelentem elbuktunk.
leszarom milyen lett a megafosman mikor kaptunk egy poet, wastelandet, diviniy ost meg sok mas jo es hianypotlo cimet
Pl az assetto corsa is kozossegis vt, simesek forzacumiztatonak hivjak
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #5585 2016.06.22. 15:26

Moby írta:Én eddig a mérhetetlen elbaszástenger közepén egyetlen jót láttam: az elitet. De olyan fos az arány hogy nyugodtan tolnám be a darálóba azt a néhány járulékos áldozatot.
A Pillars of Eternity hol végzett a Moby-görbén? Mert nagy lelkesen vetted a dobozost belőle, miután megjelent. Itt amúgy a wikis lista művelődésre, lettek közülük GotY-k, közönségsikerek is szép számmal. Arról nem is beszélve, hogy műfajokat támasztott fel már a hatásuk is. Megjegyzem, a fél topik itt pörgött a Stasisen, hogy milyen jó játék lett, aztán mostanra mindenki elfelejtette, amit már akkor sem tudott: crowdfundinggal kelt életre az is.

Egyébként is érdekes a megjegyzésed, ugyanez megy a hagyományos módon készülő indie-knél, AAA-knál vagy közteseknél, egy csomó porjekt menet közben hullik el, egy másik rakat pedig végül is jobb, hogy legalább megjelent (frászt) kategória.

Sosem lesz olyan, hogy a többség 10/10-es csoda lesz, és még neked is való, erre semmilyen modell nem ad neked garanciát, csak ha már végigjátszottad vásárlás előtt. Mondjuk te még utána is képes lehetsz mennyből pokolba bukni, szóval az se ;) Egyszerűen beőrülős, naiv idealizmus nélkül kell szemlélni a jelenséget, ahogy korábban is úgy kellett. Az egyetlen probléma itt a kockázatvállalás, amit amíg ugye nem te művelsz, addig merőben elvi kérdés, tehát számodra nem létezik.
Avatar
Moby

Hozzászólás #5586 2016.06.22. 16:59

Nem azért nem vállalok kockázatot, mert az távol állna tőlem ugyebár, hanem mert az egészet ebben a formában ökörségnek tartom. Az alapelvet, ami a fizetőket nem befektetőként, hanem valami jótékonykodóként tekinti, és ezek a nyomorultak senki és semmi felé nem tartoznak elszámolással. Namost ki volt az az elmebeteg állat, aki azt gondolta, hogy ha már pre-produktum sokszorosan megvan a profit is, akkor ott bárki kapacitálva van bármiben? Ez nem idealizmus, ez idiotizmus.
Avatar
arty

Hozzászólás #5587 2016.06.22. 21:09

Moby írta:Nem azért nem vállalok kockázatot, mert az távol állna tőlem ugyebár, hanem mert az egészet ebben a formában ökörségnek tartom. Az alapelvet, ami a fizetőket nem befektetőként, hanem valami jótékonykodóként tekinti, és ezek a nyomorultak senki és semmi felé nem tartoznak elszámolással. Namost ki volt az az elmebeteg állat, aki azt gondolta, hogy ha már pre-produktum sokszorosan megvan a profit is, akkor ott bárki kapacitálva van bármiben? Ez nem idealizmus, ez idiotizmus.
én nem hiszem, hogy lenne olyan cím, ami kiksztarteren már nyereséget hozott... az ott összekalapozott pár százezer, pár millió a legtöbb játéknál ~semmire nem elég szvsz

nyilván nem követtem mindet, de amiket megnéztem, ott nem tűnt elégségesnek a kalapolt összeg a vállalt, "komolyabb" projektre (ezért is lett sok játék gyengébb, kevesebb szvsz)
Avatar
Micsu

Hozzászólás #5588 2016.06.22. 21:53

Moby írta:Nem azért nem vállalok kockázatot, mert az távol állna tőlem ugyebár, hanem mert az egészet ebben a formában ökörségnek tartom. Az alapelvet, ami a fizetőket nem befektetőként, hanem valami jótékonykodóként tekinti, és ezek a nyomorultak senki és semmi felé nem tartoznak elszámolással. Namost ki volt az az elmebeteg állat, aki azt gondolta, hogy ha már pre-produktum sokszorosan megvan a profit is, akkor ott bárki kapacitálva van bármiben? Ez nem idealizmus, ez idiotizmus.
igen ez hasonlo egy szerencsejatekhoz nem vitatom de aki egy far cry primalert first day fizet az mi? Nem az idealizmus
Avatar
Micsu

Hozzászólás #5589 2016.06.22. 21:55

arty írta:én nem hiszem, hogy lenne olyan cím, ami kiksztarteren már nyereséget hozott... az ott összekalapozott pár százezer, pár millió a legtöbb játéknál ~semmire nem elég szvsz

nyilván nem követtem mindet, de amiket megnéztem, ott nem tűnt elégségesnek a kalapolt összeg a vállalt, "komolyabb" projektre (ezért is lett sok játék gyengébb, kevesebb szvsz)
pedig hozhatott par cim mert egyket fejleszto nem kunyeralt ujra es fejleszt
Avatar
Moby

Hozzászólás #5590 2016.06.22. 21:56

Micsu írta:igen ez hasonlo egy szerencsejatekhoz nem vitatom de aki egy far cry primalert first day fizet az mi? Nem az idealizmus

Én itt sosem tartoztam a ubijáték hater teambe. FC3-at szerettem. AC-ket nagyon, stb. Ha nem kurvaszar az én mércémmel mérve, ezt is fogom.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #5591 2016.06.22. 23:17

DanielT írta:Ma 2 órát volt a kezemben ultra heavy usage alatt az OP3 (full reset, teljes ráköltözés, stb). Eddig is fájdalmas volt olvasni a papír szakértést, de ezek után meg végképp az lesz.
Protip: a gyári tokok iszonyú jók, a rózsafát volt alkalmam próbálni.


Én amúgy megrendeltem pár napja, mert ki akarom próbálni, meg tetszik, hogy (legalább fórumban) reagál a gyártó.
(De eléggé kifogyhatnak, mert az enyémet talán jövő héten fel tudják adni.)
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #5592 2016.06.22. 23:46

MGS5-ben már 60 órám van. Nem gondoltam, hogy ennyire jól játszható lesz.
És nem tudom, hogy mikor játszottam utoljára játékkal ennyit.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #5593 2016.06.23. 08:08

No, ezek csak a hűtőn megspóroltak vagy 15k-t.

29-én jár le a teszt NDA és még nincs hozzá megfelelő driver. Tényleg mindjárt elhiszem, hogy most már nagyon frankó lesz a szoftveres körítés is! :miaz:

Kép
Avatar
DanielT

Hozzászólás #5594 2016.06.23. 08:14

aabyssx írta:Én amúgy megrendeltem pár napja, mert ki akarom próbálni, meg tetszik, hogy (legalább fórumban) reagál a gyártó.
(De eléggé kifogyhatnak, mert az enyémet talán jövő héten fel tudják adni.)
Remegek az izgalomtól, hogy bírni fogja -e a "konferencia scenáriót"... :wilting:

BTW fenti rózsaszín szövegben foglaltakat légyszi tedd magadévá.
Avatar
Moby

Hozzászólás #5595 2016.06.23. 09:19

DanielT írta:No, ezek csak a hűtőn megspóroltak vagy 15k-t.

29-én jár le a teszt NDA és még nincs hozzá megfelelő driver. Tényleg mindjárt elhiszem, hogy most már nagyon frankó lesz a szoftveres körítés is! :miaz:

Kép
Viszont még ezzel a retekkel is csak 72 fokig sikerült fűteni a cucct. Jó lesz ez, ha sikerül hozzá működő drivert is csináni.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #5596 2016.06.23. 09:42

És végre ebből is sikerült open world játékot csinálni, ezúttal egyben egy Just Cause klónt is.

phpBB [media]
Avatar
arty

Hozzászólás #5597 2016.06.23. 10:13

Micsu írta:pedig hozhatott par cim mert egyket fejleszto nem kunyeralt ujra es fejleszt
persze, nyilván bíznak benne, hogy nem csak a kiksztarteres támogatók, de a nagyközönség is veszi majd ...
Avatar
DanielT

Hozzászólás #5598 2016.06.23. 10:17

E3 Trailerek nézettsége, Top10. A gamer társadalom sokadszor elbukott, lásd 1. hely.

Watch Dogs 2:* 7,673,130 views --- 42,938 likes
Battlefield 1: 7,653,445 views --- 290,354 likes
God of War: 6,592,462 views --- 170,453 likes
The Legend of Zelda: Breath of the Wild: 5,338,256 views --- 120,572 likes
FIFA 17: 5,136,398 views --- 118,061 likes
Halo Wars 2: 4,102,442 views --- 22,265 likes
Titanfall 2: 2,387,774 views --- 40,025 likes
Mass Effect Andromeda: 1,914,344 views --- 28,706 likes
Ghost Recon: Wildlands: 1,866,010 views --- 2,711 likes
ReCore: 1,656,210 views --- 6,674 likes
Avatar
Micsu

Hozzászólás #5600 2016.06.23. 10:20

DanielT írta:E3 Trailerek nézettsége, Top10. A gamer társadalom sokadszor elbukott, lásd 1. hely.

Watch Dogs 2:* 7,673,130 views --- 42,938 likes
Battlefield 1: 7,653,445 views --- 290,354 likes
God of War: 6,592,462 views --- 170,453 likes
The Legend of Zelda: Breath of the Wild: 5,338,256 views --- 120,572 likes
FIFA 17: 5,136,398 views --- 118,061 likes
Halo Wars 2: 4,102,442 views --- 22,265 likes
Titanfall 2: 2,387,774 views --- 40,025 likes
Mass Effect Andromeda: 1,914,344 views --- 28,706 likes
Ghost Recon: Wildlands: 1,866,010 views --- 2,711 likes
ReCore: 1,656,210 views --- 6,674 likes

Meg a 4.
Esku donkey kongon, marion meg zeldan kivul tudnak mast is?

Vissza: “Leáldozott.hu”