A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
eje75

Hozzászólás #54601 2020.11.13. 22:06

Arty-t sajnáltam, hogy lecsúszott a launch boxról :wilting: de találtam megoldást a problémájára
Spoiler
nem kellett volna szarfaszúskodni, meg kell venni 50-60e-res felárral, oszt csókolom.... :banplz:
Spoiler
nem, de viccen kívül: tényleg szar érzés lehetett, rohadtul megértem a csalódottságát, full respect...az más kérdés, hogy Én bementem volna, és utána az áruház meg a részleg vezető közösen legyártanak nekem egy boxot komponensekből, csak hagyjam abba a veséjük rugdalását!
Avatar
Moby

Hozzászólás #54602 2020.11.13. 22:07

aabyssx írta:DF Alex csinált érdekes összehasonlítást: összetákolta modokkal kb. konzolszintűre a pécés Watchdogst, keresett helyet, ahol limites a konzol és hozzánézte a pécét.
Ez alapján RTX 2060 Super teljesítményű kb. a konzolszint, ha van RT.
Ezt majdnem-énmegmondtam(tm), amikor anno jött a sok tflops bullshit.
Jaj hagyd má azt a watch dogst :D Még a seires s-en is van benne RT (helyett cubemapping) :D
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #54603 2020.11.13. 22:12

aabyssx írta:DF Alex csinált érdekes összehasonlítást: összetákolta modokkal kb. konzolszintűre a pécés Watchdogst, keresett helyet, ahol limites a konzol és hozzánézte a pécét.
Ez alapján RTX 2060 Super teljesítményű kb. a konzolszint, ha van RT.
Ezt majdnem-énmegmondtam(tm), amikor anno jött a sok tflops bullshit.
PC-vel kár összehasonlítani, ez tény. DE! Az előző gen konzol címeit lehet végre minőségben nyomni egy fél VGA áráért. Amúgymeg RT nélkül is jól néz ki pl. a Demons.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #54604 2020.11.13. 22:12

aabyssx írta:DF Alex csinált érdekes összehasonlítást: összetákolta modokkal kb. konzolszintűre a pécés Watchdogst, keresett helyet, ahol limites a konzol és hozzánézte a pécét.
Ez alapján RTX 2060 Super teljesítményű kb. a konzolszint, ha van RT.
Ezt majdnem-énmegmondtam(tm), amikor anno jött a sok tflops bullshit.
Konkrétan CSODA, hogy egyáltalán ennyit tudnak. Pc GPU-ban az AMD ezt se tudta letenni az asztalra a legutolsó kártyákig és azok is épphogy megütik a szintet.
Avatar
Moby

Hozzászólás #54605 2020.11.13. 22:24

aabyssx írta:DF Alex csinált érdekes összehasonlítást: összetákolta modokkal kb. konzolszintűre a pécés Watchdogst, keresett helyet, ahol limites a konzol és hozzánézte a pécét.
Ez alapján RTX 2060 Super teljesítményű kb. a konzolszint, ha van RT.
Ezt majdnem-énmegmondtam(tm), amikor anno jött a sok tflops bullshit.
Hátugye RT-re nincs TFLOPS. Vagyis nvidiánál van, de nem igazán tudjuk mit is jelent pontosan (itt a BVH teljesítmény a meghatározó). Másrészt ez nem bizros, hogy az ubi elsőnapos tákolmányán fogjuk lemérni. Mer itt rögtön egy elég combos szakadék van mondjuk abban, amit a szopókember mutat, meg ez a retek. 60FPS-es RT ezzel együtt nem lesz, de ezt talán nem is várta senki.
Avatar
Botond

Hozzászólás #54606 2020.11.13. 22:28

eje75 írta:Ja...frankó cucc lesz majd a PS5, de Én Botondot érvelését is megértem, ha nagyobb gyerekem lenne, vagy nem lenne pénzem PC komponensekre, tuti Én is azt venném+ a gamepass szerintem sokat nyújt ennyiért... az más kérdés, hogy a PS-t is behúznám mellé, de az Én vagyok :nyes: Egyébként nem is értem, hát amúgy így kerek a világ, így adja ki a képlet a megoldást: kell egy gamer PC (Xbox) és egy PS, oszt kész....
3080ast sikerült szerezni vagy te is még a 1080tiájon nyomorogsz, mint én?
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #54607 2020.11.13. 22:51

Ezt amúgy én nem (full :) fikának szántam. Én mindig azt nézem, hogy vajon mi kell majd (egyszer) a konzol szint @ 60fps-hez. CPU-kat is ezért figyelem.

Persze, nem kell a gagyor launch-Watchdogsból túl sokat következtetni, de egész szellemes volt az összehasonlítás. Szopókemberben több a trükközés és korlátozás RT-ben.
Avatar
eje75

Hozzászólás #54608 2020.11.13. 22:54

Botond írta:3080ast sikerült szerezni vagy te is még a 1080tiájon nyomorogsz, mint én?
áááá fasorba sincs, a nyerészkedők tőlem megbaxhatják anyjukat a felvásárolt készleteikkel... semmi se sürget, tegnap is 4K-ban játszottam, holnap is azzal fogok...két éve 4K-ban játszom (kivéve Switch meg a Prő) kit érdekel még pár hónap? Jövőre minden lesz, megvárom.. meg kíváncsi vagyok az rx 6900xt-re is...
Avatar
Botond

Hozzászólás #54609 2020.11.13. 22:55

eje75 írta:áááá fasorba sincs, a nyerészkedők tőlem megbaxhatják anyjukat a felvásárolt készleteikkel... semmi se sürget, tegnap is 4K-ban játszottam, holnap is azzal fogok...két éve 4K-ban játszom (kivéve Switch meg a Prő) kit érdekel még pár hónap? Jövőre minden lesz, megvárom.. meg kíváncsi vagyok az rx 6900xt-re is...
Én lejjebb adtam az igényekből, már csak a 6800xt-re vagyok kíváncsi. :)
Avatar
Moby

Hozzászólás #54610 2020.11.13. 23:01

aabyssx írta:Ezt amúgy én nem (full :) fikának szántam. Én mindig azt nézem, hogy vajon mi kell majd (egyszer) a konzol szint @ 60fps-hez. CPU-kat is ezért figyelem.

Persze, nem kell a gagyor launch-Watchdogsból túl sokat következtetni, de egész szellemes volt az összehasonlítás. Szopókemberben több a trükközés és korlátozás RT-ben.
Én azt mondom, hogy nem annyira a hardver a lényeges az RT-ben jelenleg, hanem meg kellene tanulni használni. Elég messze van mit a szopókember mutat attól, amit az elmúlt években láttnuk ilyen kényszerpróbálkozások szintjén, DE az látszik, hogy ez sem érdekli igazán az embereket. Nem is nagyon látják a különbséget, csak azt, hogy kevesebb az fps. Sosem(vagy nagyon sokáig) lesz annyira magától értetődő a használata, hogy ne legyen majd mindig valami látható kompromisszum azért, hogy ott legyen a játékokban, és ezt egyelőre el kellene tudni adni, ami nem igazán megy.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #54611 2020.11.13. 23:39

Moby írta:Hátugye RT-re nincs TFLOPS. Vagyis nvidiánál van, de nem igazán tudjuk mit is jelent pontosan (itt a BVH teljesítmény a meghatározó). Másrészt ez nem bizros, hogy az ubi elsőnapos tákolmányán fogjuk lemérni. Mer itt rögtön egy elég combos szakadék van mondjuk abban, amit a szopókember mutat, meg ez a retek. 60FPS-es RT ezzel együtt nem lesz, de ezt talán nem is várta senki.
Pont ma neztem a pokember dlcbol ps5 gameplayt, hat a ti altalatok linkelt kepeken boven jobban nezett ki, eloszor azt hittem ps4 streamet nezek.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #54612 2020.11.14. 07:36

Tegnap belenéztem egy streambe és ez a Yakuza: Like a dragon eléggé hullámzó ami a kinézetet illeti. Folyamatosan csapong a prevgen lowpoly meg a közel fotoríl közt.
Avatar
Botond

Hozzászólás #54613 2020.11.14. 07:49

benőmenő írta:Tegnap belenéztem egy streambe és ez a Yakuza: Like a dragon eléggé hullámzó ami a kinézetet illeti. Folyamatosan csapong a prevgen lowpoly meg a közel fotoríl közt.
Forza horizon 4 is ilyen. Egy tócsás úton leesik az állad, aztán egy városban egyik-másik ház fala olyan, hogy felszalad a szemöldök, hogy “Hm, nem is tudtam, hogy van ps2 verzió, de ha van is miért abból vették át a texturát?!”. Ez utóbbi szerencsére ritka, de a pc-s 4K verzió után engem pl eléggé zavar. :nemtudom:
Avatar
Botond

Hozzászólás #54614 2020.11.14. 11:20

Na megvolt az első nextgen végigjátszásom. Secret of the monkey island1: Special edition, az x360 bc verzió. Persze vegyesen az új és az eredeti grafikával. Zseniális 10/10 a cucc. Pont annyi gameplay van benne így sokadik végigjátszásra, mint egy nextgen szopókemberben (6 óra), csak ez se került huszonharmincezerbe, szóval jobb a forint per perc mutatója, meg szerintem többet is nevettem rajta. Megint. Rage2 10/10 szintet simán adja. :eljen:
Gyühet a második rész, az is az Xbox backlogom része. :)
Avatar
Micsu

Hozzászólás #54615 2020.11.14. 11:39

Botond írta:Na megvolt az első nextgen végigjátszásom. Secret of the monkey island1: Special edition, az x360 bc verzió. Persze vegyesen az új és az eredeti grafikával. Zseniális 10/10 a cucc. Pont annyi gameplay van benne így sokadik végigjátszásra, mint egy nextgen szopókemberben (6 óra), csak ez se került huszonharmincezerbe, szóval jobb a forint per perc mutatója, meg szerintem többet is nevettem rajta. Megint. Rage2 10/10 szintet simán adja. :eljen:
Gyühet a második rész, az is az Xbox backlogom része. :)
Switches vegig jatszasaidnal nem szoktad emlegetni ezt a forint/ora mutatot :fejvakaras:
Avatar
Botond

Hozzászólás #54616 2020.11.14. 11:47

Micsu írta:Switches vegig jatszasaidnal nem szoktad emlegetni ezt a forint/ora mutatot :fejvakaras:
Pedig azok esetén se rossz, de akkor még nem tudtam, hogy az új célfüggvénye a topiknak nem a 60 frém, hanem az akciós csirkefarhát. Fejlődök, alkalmazkodok. :)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #54617 2020.11.14. 11:54

Botond írta:Na megvolt az első nextgen végigjátszásom. Secret of the monkey island1: Special edition, az x360 bc verzió. Persze vegyesen az új és az eredeti grafikával. Zseniális 10/10 a cucc. Pont annyi gameplay van benne így sokadik végigjátszásra, mint egy nextgen szopókemberben (6 óra), csak ez se került huszonharmincezerbe, szóval jobb a forint per perc mutatója, meg szerintem többet is nevettem rajta. Megint. Rage2 10/10 szintet simán adja. :eljen:
Gyühet a második rész, az is az Xbox backlogom része. :)
Méltó mindenhez amit eddig a témában tomboltál és a géphez is. :eljen: :hehe:
Avatar
Botond

Hozzászólás #54618 2020.11.14. 13:45

DanielT írta:Méltó mindenhez amit eddig a témában tomboltál és a géphez is. :eljen: :hehe:
A kettőnek az upgradelt irányítását nem tudom értelmezni, szóval az az eredeti képvilággal megy végig. Annyi a hiperugrás a dologban, hogy az 1nél, ha klasszikra kapcsoltam elment a hang, itt ha váltok a gfx verziók között attól még a hang megmarad. :)
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #54619 2020.11.14. 14:09

Botond írta:A kettőnek az upgradelt irányítását nem tudom értelmezni, szóval az az eredeti képvilággal megy végig. Annyi a hiperugrás a dologban, hogy az 1nél, ha klasszikra kapcsoltam elment a hang, itt ha váltok a gfx verziók között attól még a hang megmarad. :)
Pedig a 2 új irányítása sokkal jobb kontrollerrel. Bár egy-két inventoryduma elveszik vele.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #54620 2020.11.14. 14:20

Mindent elmond a Microsoft és a gaming brand kompetenciájáról... de tényleg, miben lehet reménykedni ezektől?

Kép
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #54621 2020.11.14. 15:07

DanielT írta:Mindent elmond a Microsoft és a gaming brand kompetenciájáról... de tényleg, miben lehet reménykedni ezektől?

https://i.redd.it/3h7pf2pwnjz41.png
Én azért még beleraktam volna a "360 xbox 360"-at is. :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #54622 2020.11.14. 15:43

Molekuláira kell szedni a gépet, hogy az egyik legelső hibalehetőséghez (tápegység) hozzá lehessen férni...

phpBB [media]
Avatar
eje75

Hozzászólás #54623 2020.11.14. 16:11

DanielT írta:Molekuláira kell szedni a gépet, hogy az egyik legelső hibalehetőséghez (tápegység) hozzá lehessen férni...
Messze nem vagyok szakértő, de ebben a design-ban semmi elegáns nincs mérnöki szemmel.... vegyünk egy baszom nagy házat, a komponenseknek legyen helye, ne szórjuk őket egymásra, basszunk bele egy nagy hűtést, méret amúgy sem számít...mintha valami orosz katonai gyárból jött volna ki a belseje... de ez nem feltétlenül gond, sőt! Ha nem az lett volna az elsődleges szempontjuk, hogy minél olcsóbb legyen benne minden alkatrész, talán még tartós cucc is lehetne belőle...
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #54624 2020.11.14. 16:33

eje75 írta:Messze nem vagyok szakértő, de ebben a design-ban semmi elegáns nincs mérnöki szemmel.... vegyünk egy baszom nagy házat, a komponenseknek legyen helye, ne szórjuk őket egymásra, basszunk bele egy nagy hűtést, méret amúgy sem számít...mintha valami orosz katonai gyárból jött volna ki a belseje... de ez nem feltétlenül gond, sőt! Ha nem az lett volna az elsődleges szempontjuk, hogy minél olcsóbb legyen benne minden alkatrész, talán még tartós cucc is lehetne belőle...
Hangos hűtéssel lehet, hogy tervezhették volna talán 2/3 magasra.
Nemtom melyik a problémásabb a tévészekrény/nappalibútor körül: a) ez a brutál magas, de cserébe lapos, vagy a b) négyzet alapú hasáb, ami minden irányba zavaróan terjeszkedik.
Avatar
Moby

Hozzászólás #54625 2020.11.14. 16:51

eje75 írta:Messze nem vagyok szakértő, de ebben a design-ban semmi elegáns nincs mérnöki szemmel.... vegyünk egy baszom nagy házat, a komponenseknek legyen helye, ne szórjuk őket egymásra, basszunk bele egy nagy hűtést, méret amúgy sem számít...mintha valami orosz katonai gyárból jött volna ki a belseje... de ez nem feltétlenül gond, sőt! Ha nem az lett volna az elsődleges szempontjuk, hogy minél olcsóbb legyen benne minden alkatrész, talán még tartós cucc is lehetne belőle...
Miből kellett volna drágább bele? És itt most nem arra gondolok, hogy kellett volna több SSD, vagy ilyesmi.
Avatar
Moby

Hozzászólás #54626 2020.11.14. 16:55

aabyssx írta:Hangos hűtéssel lehet, hogy tervezhették volna talán 2/3 magasra.
Nemtom melyik a problémásabb a tévészekrény/nappalibútor körül: a) ez a brutál magas, de cserébe lapos, vagy a b) négyzet alapú hasáb, ami minden irányba zavaróan terjeszkedik.
Elhelyezés szempontjából szerintem a XSX szerencsésebb, de iszonyú idiótán néz ki elfektetve a talp miatt (de ez már nem a forma hibája). Mint form factor, és megoldás az XSX nekem jobban tetszik, de ott azért vannak esetleges dolgok (pl ez a gumiszalag, hát ez eléggé izé).
Avatar
Mekee

Hozzászólás #54627 2020.11.14. 17:13

DanielT írta:Molekuláira kell szedni a gépet, hogy az egyik legelső hibalehetőséghez (tápegység) hozzá lehessen férni...

[video]https://youtu.be/weOCONceK4E[/vide]
Mármint a második hibaforrás, az ssd után.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #54628 2020.11.14. 17:15

Mekee írta:Mármint a második hibaforrás, az ssd után.
Népi babona.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #54629 2020.11.14. 17:33

De hogy alátámasszam, mekkora elavult baromság az SSD témában remegni, itt az egyik legnagyobb backup cég a világon, aki rendszeresen ad ki saját hardverhiba adatokat: Blackblaze.

SSD témában is van egy csomó cikkük, rá lehet keresni.

So, How Reliable is an SSD?

Question 1: Do SSDs fail faster than HDDs?

Answer: That depends on the technology of the drives and how they’re used. HDDs are better suited for some applications and SSDs for others. SSDs can be expected to last as long or longer than HDDs in most general applications.

HDD VS SSD

Kép

In just about all respects, SSDs are superior to HDDs. So why don’t we replace the 100,000+ hard drives we have spinning in our data centers with SSDs?

The primary reason is cost.
Avatar
Botond

Hozzászólás #54630 2020.11.14. 18:39

Zóanagyvarázsló írta:Pedig a 2 új irányítása sokkal jobb kontrollerrel. Bár egy-két inventoryduma elveszik vele.
Pont az inventorykezelés nem tetszik. :)
Avatar
Botond

Hozzászólás #54631 2020.11.14. 18:45

Toltunk egy intenzív 6 órás XSX tesztet sógorral. Végigzongoráztuk az FM4-5-7et, FH3-4et és a gears5öt. Ez három platformot ölelt fel, hasonlítgattuk az FM4 grafikát az 5höz, az FH3at a 4hez, a FM7/FH4 grafikát PC-n és xsx-en, stb. Végül elkezdtük a splitscreen kampányt a gears5ben. Előtte kicsit lőttünk szólóban, hogy a teljes látványvilágot befogadjuk. Gears5öt én is most láttam először az XSX-en ilyen hosszan. Hát ez tényleg megbasz mindent szárazon.
Végül sógor arra jutott, hogy nem vesz XSX-et, mert sok helyet foglal. Na nem a box maga, hanem a többi cucca amit el kellene hoznia húgomtól, amikor kibassza a házból. :idiota: Szóval majd átjár sutyiban és úgy lőjjük végig a splitscreenben a kampányt.
Ideje visszatérni a monkey island2höz a klasszik kinézettel. :gonosz1:
Avatar
Necro

Hozzászólás #54632 2020.11.14. 18:53

Bloodborne platina, jön a DLC.
Avatar
eje75

Hozzászólás #54633 2020.11.14. 19:01

Moby írta:Miből kellett volna drágább bele? És itt most nem arra gondolok, hogy kellett volna több SSD, vagy ilyesmi.
Hát a lemezesbe pl. egy normális drive-ból, aminek nem olyan a hangja mint egy gőzmalom sípjának... az alaplapra forrasztott bizbaszokból se hiszem, hogy a military grade szintűt tették bele mindenből, ha a fejlesztő minden mondatában szerepelt a költségcsökkentés szó... de ezért külön jó a fehér oldallap, így legalább ha megfeketedik egy ponton, tudhatod, hogy ott gond van alatta!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #54634 2020.11.14. 19:08

Necro írta:Bloodborne platina, jön a DLC.
Nice. :eljen:
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #54635 2020.11.14. 19:22

Necro írta:Bloodborne platina, jön a DLC.
:worship:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #54636 2020.11.14. 19:26

EzeKet A mAI f1-eS AutÓKaT mÁR bÁrkI eLVeZeTI!!! NemISSpoRT!!444!
Spoiler

(spoilerba raktam, mert previewban óriásira kihúzta a videót)
Avatar
Moby

Hozzászólás #54637 2020.11.14. 19:36

Necro írta:Bloodborne platina, jön a DLC.
:eljen: A DLC húzós :)
Avatar
Necro

Hozzászólás #54638 2020.11.15. 11:06

Moby írta::eljen: A DLC húzós :)
Kész van az is. Kéne most valami vidám játék mielőtt nekiállok a Hallow Knightnak (Mármint vidám ahhoz képest hogy nagyjából ezek mentek sorban: TLOU1, TLOU2, Death Stranding, BB) mert elegem van már a sötétségből és a zombikból.
Avatar
Botond

Hozzászólás #54639 2020.11.15. 11:10

Necro írta:Kész van az is. Kéne most valami vidám játék mielőtt nekiállok a Hallow Knightnak (Mármint vidám ahhoz képest hogy nagyjából ezek mentek sorban: TLOU1, TLOU2, Death Stranding, BB) mert elegem van már a sötétségből és a zombikból.
Monkey island1-2. ;)
Avatar
pacoka

Hozzászólás #54640 2020.11.15. 13:09

PS5 kontroller az új Call of Duty-ban:

"For the uninitiated, haptic feedback is an evolution of the standard rumble we've seen in controllers for the past few decades. Previous controllers like the DualShock 4 use motors to create impactful but binary experiences with vibration. It shakes when it's supposed to and stops when it needs to stop. With haptic feedback, it uses voice-coil actuators, which is the same kind of tech used to vibrate speakers, and as a result, developers have finer control over how the rumble operates.

In the case of Call of Duty: Black Ops Cold War, when I fire an MP5, the DualSense vibrates to the fire rate's specific rhythm, and when you swap to a burst fire weapon, that rhythm changes. The same effect applies to reloading. Feeling the controller as you load each shell is subtle but adds a lot to the experience of a firefight. And this fine-tuning of controller vibration changes from gun to gun. It's the kind of improvement that's hard to express fully, but you feel the difference right away in your hand.

Meanwhile, the adaptive triggers change the amount of pressure required to press them down based on the current situation in a game. The triggers now have a resistance that changes based on the weapon. Pistols can be tapped with your finger much more quickly, while a single shot rifle requires more effort to fire. It makes every shot feel more impactful, and there's a real tangible difference to using each gun. Even pulling the left trigger to aim down sights uses the adaptive triggers. Pulling out a machine gun requires a lot more pressure and tricks your brain into giving the impression that this gun is a massive beast."

Teljes cikk:
Gamespot cikk
Avatar
Botond

Hozzászólás #54641 2020.11.15. 13:51

Kép
Nekem nem passzol a nappaliba a PS5, neked kell eje, átküldjem? :idiota:
Avatar
Necro

Hozzászólás #54642 2020.11.15. 15:45

Az is eldőlt a reggeli ágyból Bloodborneozás közeben hogy a Cyberpunkot az üvöltő fosra veszem.
Avatar
eje75

Hozzászólás #54643 2020.11.15. 15:47

Botond írta:Kép
Nekem nem passzol a nappaliba a PS5, neked kell eje, átküldjem? :idiota:
LOL, szakasztott...megvan honnan loptak a japók...
Avatar
DanielT

Hozzászólás #54644 2020.11.15. 16:10

Moby, reménykedhetsz, hogy a tiédet is benézik! :D Nem egyedi az eset.

Kép
Avatar
Moby

Hozzászólás #54645 2020.11.15. 16:41

DanielT írta:Moby, reménykedhetsz, hogy a tiédet is benézik! :D Nem egyedi az eset.
Közsönöm, nem kérek bele lemezegységet!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #54646 2020.11.15. 17:49

Hát nem egy Xbox minőség lett ez se.

Kép
Avatar
eje75

Hozzászólás #54647 2020.11.15. 18:01

DanielT írta:Hát nem egy Xbox minőség lett ez se.

Kép
Pedig de!
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #54648 2020.11.15. 18:04

Ma betévedtem a nyíregyházi Hülyevagyokba és kb. egy tucat Series S állt ott felstócolva és magasról le volt ejtve mindenki által. X egy darab se, PS5-öt nem is kerestem.
Avatar
Kandurex

Hozzászólás #54649 2020.11.15. 18:10

benőmenő írta:Ma betévedtem a nyíregyházi Hülyevagyokba és kb. egy tucat Series S állt ott felstócolva és magasról le volt ejtve mindenki által. X egy darab se, PS5-öt nem is kerestem.
remélhetőleg így is marad, mert ez a generációs visszalépés egy tekintélyes agyfasz
Avatar
DanielT

Hozzászólás #54650 2020.11.15. 18:16

eje75 írta:Pedig de!
Felháborító, hogy az MS-el lepaktáltak, de más közük nincs hozzájuk.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #54651 2020.11.15. 18:18

benőmenő írta:Ma betévedtem a nyíregyházi Hülyevagyokba és kb. egy tucat Series S állt ott felstócolva és magasról le volt ejtve mindenki által. X egy darab se, PS5-öt nem is kerestem.
Igy hogy lesz meg a 200 millio? :fejvakaras:
Avatar
Moby

Hozzászólás #54652 2020.11.15. 18:24

benőmenő írta:Ma betévedtem a nyíregyházi Hülyevagyokba és kb. egy tucat Series S állt ott felstócolva és magasról le volt ejtve mindenki által. X egy darab se, PS5-öt nem is kerestem.
Hát ezt kurvára benézték. Szerintem meg voltak róla győződve, hogy a csóró keleteurópaiaknál az XSS lesz a slágertermék, errefel..BTW én sem gondoltam volna, hogy ennyire nem kíváncsi rá senki.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #54653 2020.11.15. 18:28

Moby írta:Hát ezt kurvára benézték. Szerintem meg voltak róla győződve, hogy a csóró keleteurópaiaknál az XSS lesz a slágertermék, errefel..BTW én sem gondoltam volna, hogy ennyire nem kíváncsi rá senki.
Mondtam már korábban is: még a gyerekeknek is égő a suliban, hogy nem a fekete bedessz erőgép jutott, csak a lesajnált kis fehér hangszóró... Kaptam az új Xboxot! Melyiket? Á, csak a szart... Nincs pénzetek az "igazira"? Nem szeretnek a szüleid?

Hát ennyi.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #54654 2020.11.15. 18:33

Moby írta:Hát ezt kurvára benézték. Szerintem meg voltak róla győződve, hogy a csóró keleteurópaiaknál az XSS lesz a slágertermék, errefel..BTW én sem gondoltam volna, hogy ennyire nem kíváncsi rá senki.
Ha nagyon szaGérteni szeretnék, akkor kb. pont azt a réteget érte a legszarabbul a mostani válság akit ez a gép célzott. Plusz biztos lesz aki karácsony előtti héten kapcsol majd, hogy Ödönke valami Ikszboksz Szeri...X...S..izét mondott.
Az is lehet, hogy ezekből a kis gépekből tök sokat tudnak gyártni....de azért valószínűbb, hogy a day1 vásárlók masszívan az X-re meg a PS5-re mentek rá.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #54655 2020.11.15. 18:51

Minden idok legerosebb xbox startja volt gyerekek, mi nyafogtok :)
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #54656 2020.11.15. 18:55

benőmenő írta:Ha nagyon szaGérteni szeretnék, akkor kb. pont azt a réteget érte a legszarabbul a mostani válság akit ez a gép célzott. Plusz biztos lesz aki karácsony előtti héten kapcsol majd, hogy Ödönke valami Ikszboksz Szeri...X...S..izét mondott.
Az is lehet, hogy ezekből a kis gépekből tök sokat tudnak gyártni....de azért valószínűbb, hogy a day1 vásárlók masszívan az X-re meg a PS5-re mentek rá.
Akinek van egy alsó-középkategóriás PC-je, annak éppúgy nem sürgős a váltás, mint annak, akinek prevgen konzolja. Gyereknek meg játszik a Switch is. Jó árban van, de szerintem idehaza tízszer is megondolja a koronabizonytalanságban a nem elkötelezett kispénzű vásárló, hogy 100k fölött vegyen egy csak játékra való korlátozott tudású gépet (és is drágállanám érintettként, inkább X-et vennék). De nem tudom, hogy mennyire van benne itthon a célközönség köztudatában a Game Pass.

Lehet, hogy sokat gyártottak belőle, de ha halomban állnak, akkor a várakozások alatt fogy. De majd kiderül, hova fut ki nálunk. Máshol nagyobb hitel- és konzolkultúra mellett, a fizetésekhez képest tényleg filléresség mellett talán esélyesebb.

Világszerte nagyon elégedett az MS, de nyilván elosztja az ember párral az örömködéseket.

More new consoles sold than any prior generation, with Xbox Series S adding the highest percentage of new players for any Xbox console at launch
More games played, 3,594 in total, spanning four generations, setting a record for the most games ever played during an Xbox console launch
Next gen means more ways to discover and play, 70 percent of Series X|S consoles are attached to new and existing Xbox Game Pass members
Avatar
Botond

Hozzászólás #54657 2020.11.15. 19:00

Moby írta:Hát ezt kurvára benézték. Szerintem meg voltak róla győződve, hogy a csóró keleteurópaiaknál az XSS lesz a slágertermék, errefel..BTW én sem gondoltam volna, hogy ennyire nem kíváncsi rá senki.
Én akivel eddig beszéltem azok mind azt mondták, hogy xss-t láttak a boltban 1-10 közötti darabot. Ahol én vettem ott pl pontosan 6db volt, amikor legutóbb arra jártam. xsx nyilván mindenhol nulla. Csak ugye annyi a probléma, hogy ott is, ahol én vettem az xsx-et, meg a többi helyen is 2-3x annyi xss volt és a kettő közötti delta nem 1-10 darab, szóval ahogy én látom minden bolt több xss-t adott el, mint xsx-et. Amiben nyilván az is közrejátszott, hogy xsx korlátos darabszámú volt (ahol én jártam ott nyitáskor kb 20-50), míg xss jóval több (ahol én jártam nyitáskor ott 50+, és ebből maradt 6). Remélem vmikor látunk majd hivatalos számokat is.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #54658 2020.11.15. 19:07

arty írta:az én vásárlásomnál feleslegesebb talán csak Zó-é lenne (a tiéd szorosan mögötte :D), de többé kevésbé mindenkié az. mármint, kicsit is reálisan nézve.
deep anno leírta jól, hogy miért "kell" ez a kurva gép... (2020, egyjójódolog, egyhobbi, mittomén)

szerk: Botondot ne hozd ide, egy 2005-ös x360on tengődik, meg a szvicsen!!!!!!!!!!444 ha valakinek kell a nextgen, Ő AZ! 10-15 éve nem lép be a kontrollerje a profiljába!!!!!!!!!!!
Nekem annyiból lenne fölösleges, hogy alig játszom már. Egyébként ha valakinek lenne mit bepótolnia a korábbi Boxokról, az én vagyok, és az aktuális Gears- és Halo-maratonok fehér foltjainak eltüntetésére is tökéletes lenne. Azaz: Rare Replay (ÜBERGIGA), PGR 4, NGB/NG2, Gears 2-3-J, Halo 5, Fable 2 (na jó, ez kilóg, a többi vagy jó, vagy co-op), illetve (pre-)pre-prevgen BC-s jóságok (RDR, Shaolin Monks, Condemned 2, Tomb Raider: Underworld+DLC, PoP 2008+DLC, esetleg superior GTA 4 stb.), fingomsincs, mi hogy megy ténylegesen közülük, de a One-ra már megoldottakra nyilván nagyobb az esélyem, mint PS2-es/PS3-as darabokra PS5-ön.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zóanagyvarázsló 2020.11.15. 19:14-kor.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #54659 2020.11.15. 19:08

Botond írta:Én akivel eddig beszéltem azok mind azt mondták, hogy xss-t láttak a boltban 1-10 közötti darabot. Ahol én vettem ott pl pontosan 6db volt, amikor legutóbb arra jártam. xsx nyilván mindenhol nulla. Csak ugye annyi a probléma, hogy ott is, ahol én vettem az xsx-et, meg a többi helyen is 2-3x annyi xss volt és a kettő közötti delta nem 1-10 darab, szóval ahogy én látom minden bolt több xss-t adott el, mint xsx-et. Amiben nyilván az is közrejátszott, hogy xsx korlátos darabszámú volt (ahol én jártam ott nyitáskor kb 20-50), míg xss jóval több (ahol én jártam nyitáskor ott 50+, és ebből maradt 6). Remélem vmikor látunk majd hivatalos számokat is.
Olcsóbból nyilván több van, az érdekes, hogy felültervezték,m bár valószínűleg inkább azt kéne nézni, hogy a csúcsgépekből van aránylag kevés (lásd még PS5). Az Nvidia és a Sony rászoktatott minket, hogy kapható=FOS.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #54660 2020.11.15. 19:09

Botond írta:Én akivel eddig beszéltem azok mind azt mondták, hogy xss-t láttak a boltban 1-10 közötti darabot. Ahol én vettem ott pl pontosan 6db volt, amikor legutóbb arra jártam. xsx nyilván mindenhol nulla. Csak ugye annyi a probléma, hogy ott is, ahol én vettem az xsx-et, meg a többi helyen is 2-3x annyi xss volt és a kettő közötti delta nem 1-10 darab, szóval ahogy én látom minden bolt több xss-t adott el, mint xsx-et. Amiben nyilván az is közrejátszott, hogy xsx korlátos darabszámú volt (ahol én jártam ott nyitáskor kb 20-50), míg xss jóval több (ahol én jártam nyitáskor ott 50+, és ebből maradt 6). Remélem vmikor látunk majd hivatalos számokat is.
Phil megmondta hogy nem közölnek számokat.
Avatar
Moby

Hozzászólás #54661 2020.11.15. 19:12

Micsu írta:Minden idok legerosebb xbox startja volt gyerekek, mi nyafogtok :)
Mostmár csak az nem világos, hogy ennek örülnek-e, vagy sem. Én nem tudom mennyibe kerülhetett ez a rajt az MS-nek, de én tegnap ledöbbentem, amikor kiderült számomra, hogy már gamepass meg goldot sem csomagol a gépek mellé az MS. Mennyit bukhatnak gépenként, ha már azt sem teszik mellé, ami nekik kvázi ingyen van? :ijedt: Még a szaros kontrollerek mellé is adtak eddig 15 vagy 30 nap gamepass-t.
Avatar
Botond

Hozzászólás #54662 2020.11.15. 19:45

Moby írta:Mostmár csak az nem világos, hogy ennek örülnek-e, vagy sem. Én nem tudom mennyibe kerülhetett ez a rajt az MS-nek, de én tegnap ledöbbentem, amikor kiderült számomra, hogy már gamepass meg goldot sem csomagol a gépek mellé az MS. Mennyit bukhatnak gépenként, ha már azt sem teszik mellé, ami nekik kvázi ingyen van? :ijedt: Még a szaros kontrollerek mellé is adtak eddig 15 vagy 30 nap gamepass-t.
Előfizetéses modell miatt került ki szerintem.
Avatar
Botond

Hozzászólás #54663 2020.11.15. 19:47

Zóanagyvarázsló írta:Olcsóbból nyilván több van, az érdekes, hogy felültervezték,m bár valószínűleg inkább azt kéne nézni, hogy a csúcsgépekből van aránylag kevés (lásd még PS5). Az Nvidia és a Sony rászoktatott minket, hogy kapható=FOS.
Az események alapján nem az xss lett sok, hanem a xsx kevés. Szóval a két megoldásod közül az utóbbi szerintem is.
Avatar
Moby

Hozzászólás #54664 2020.11.15. 19:56

Botond írta:Előfizetéses modell miatt került ki szerintem.
All access csak az usában érhető el, kódot viszont sehol nem adnak már.
Avatar
Botond

Hozzászólás #54665 2020.11.15. 19:58

Moby írta:All access csak az usában érhető el, kódot viszont sehol nem adnak már.
Ő, nem. Még további tizensok országban minden kontinensen, Európában németektől nyugatra és északra is majd mindehol. Többi kontinensen Korea, Ausztrália, Mexikó, Kanada meg mittoménmég hol.
/szerk: és szó van a kiterjesztéséről, itthon is partnereket keresnek hozzá.
Avatar
Moby

Hozzászólás #54666 2020.11.15. 20:14

Tegnap (kicsit kínomban már) dobtam egy ötöst a ubisoft plusra, hogy ránézzek a valhallára.Sok időm nincs még benne, de ennyi alapján azt tudom mondani, pont olyan, mint ami a videókon látszik: egy generic fos :D Nemtudom ránézzek-e még a Watch Dogs légiókra. Az még rosszabnak tűnt videókból :D Valami szarral el kell ütni ezt a 3 napot még :D
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #54667 2020.11.15. 20:33

Moby írta:Tegnap (kicsit kínomban már) dobtam egy ötöst a ubisoft plusra, hogy ránézzek a valhallára.Sok időm nincs még benne, de ennyi alapján azt tudom mondani, pont olyan, mint ami a videókon látszik: egy generic fos :D Nemtudom ránézzek-e még a Watch Dogs légiókra. Az még rosszabnak tűnt videókból :D Valami szarral el kell ütni ezt a 3 napot még :D
Covid-tüdözés jobb mókának hangzik, és jó esetben három napnál tovább is kitart!
Avatar
arty

Hozzászólás #54668 2020.11.15. 20:51

DanielT írta:Molekuláira kell szedni a gépet, hogy az egyik legelső hibalehetőséghez (tápegység) hozzá lehessen férni...

[video]https://youtu.be/weOCONceK4E[/video
nem mondta, hogy az ssdcsere inkább közepes vagy inkább nehéz? :D
Avatar
arty

Hozzászólás #54669 2020.11.15. 21:02

Moby írta:Tegnap (kicsit kínomban már) dobtam egy ötöst a ubisoft plusra, hogy ránézzek a valhallára.Sok időm nincs még benne, de ennyi alapján azt tudom mondani, pont olyan, mint ami a videókon látszik: egy generic fos :D Nemtudom ránézzek-e még a Watch Dogs légiókra. Az még rosszabnak tűnt videókból :D Valami szarral el kell ütni ezt a 3 napot még :D
lopakodást tényleg száműzték? originsben már tökjóvolt... (biztos, hogy valszeg meg se nézem, mert nem elég, hogy origin-odyssey-copypaste-grindfos, de még TÉL is van benne, de jó lenne megerősítés, hogy SEMMIKÉPPSE!)

Moby írta:Hát ezt kurvára benézték. Szerintem meg voltak róla győződve, hogy a csóró keleteurópaiaknál az XSS lesz a slágertermék, errefel..BTW én sem gondoltam volna, hogy ennyire nem kíváncsi rá senki.
nem tudom h ezt ki gondolta volna... bár a day1 talán tényleg a hc gémerek napja, lehet első hónap-kéthónap-karácsony végére brutál elhúz.

mondjuk paypal részvényt se vettem 34$-ért, amikor felment 32-ről... mondom ez sok, innen nagy minusz jön! (most jött vissza 200 fölül)

benőmenő írta:EzeKet A mAI f1-eS AutÓKaT mÁR bÁrkI eLVeZeTI!!! NemISSpoRT!!444!
ilyen vízen a yarist is sokan eldobják... relevancia 0. a mai f1 az gokart (vagy legalábbis a pár évvel ezelőtti azvolt!)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára arty 2020.11.15. 21:06-kor.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #54670 2020.11.15. 21:06

arty írta:lopakodást tényleg száműzték? originsben már tökjóvolt... (biztos, hogy valszeg meg se nézem, mert nem elég, hogy origin-odyssey-copypaste-grindfos, de még TÉL is van benne, de jó lenne megerősítés, hogy SEMMIKÉPPSE!)
Te ez a LOPAKODÁS!!!!! mánia honnan van? A házasélet reflexei? :eplus2:

Vissza: “Leáldozott.hu”