A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
Botond

Hozzászólás #51381 2020.09.11. 07:10

Moby írta:Figyuzzatok mit mondanak a bácsik a nemskálázható izéságról(Kb 2 mondat az egész):]
Najó, de nekik is csak akkor hiszünk, ha fikáznak vmit. Néztek húsz switch portot, 18 jó, kettő szar, nyilván csak a szarokra emlékszünk, stb. Senkit nem érdekelnek a jó hírek, mindmeghalunk!
Hála égnek megjött kandurex is a nagy megmondásokkal, mert az SG-s Playstation topik már nem bírt el több Xbox fikát, szóval már ide is tolja a frusztrációját.
Avatar
Kandurex

Hozzászólás #51382 2020.09.11. 08:11

Botond írta:Hála égnek megjött kandurex is a nagy megmondásokkal, mert az SG-s Playstation topik már nem bírt el több Xbox fikát, szóval már ide is tolja a frusztrációját.
Nem akartam, hogy kimaradjatok a szokásos adagból :nyes:
Avatar
Botond

Hozzászólás #51383 2020.09.11. 08:18

Kandurex írta:Nem akartam, hogy kimaradjatok a szokásos adagból :nyes:
Jóvan, de lazítsál, nem fogják bevezetni a minden háztartásban kötelező lesz xbox series akármit tartani törvényt mégsem, aki akarja úgyis megveszi akármit arconpörögnek az ellendrukkerek, aki nem akarja az meg nem veszi és ha ebben a genben nem a ps5 lesz a legtöbbet eladott konzol, akkor se fog semmi se történni.
Amit az MS csinál az ügyes próbálkozás, ha sony részvényes vagy sony alkalmazott lennék akkor kicsit én is izgulnék, és drukkolnék, hogy földbeálljon az ms-nek ez a próbálkozása is, de mint egyszeri gémer azért drukkolok nekik, hogy ha másért nem is, de legalább azért hogy a sony és a nintendo is kénytelen legyen erőlködni valamennyire.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #51384 2020.09.11. 08:18

Ja bocsi, nem tudtam, hogy üresek a boxok... ki a tökömnek jutna ez eszébe, csak a thumbnaileket láttam... Ez is mekkora WTF már vazzeg.
Avatar
Botond

Hozzászólás #51385 2020.09.11. 08:29

Viszont az ubisok a sonyval vannak, mert ők az erőlködésnek semmilyen árnyékát nem hagyják magukra vetülni, ez a tegnapi só annyira izgis volt, hogy konkrétan bele is aludtam, de reggel végigpörgetve a híreket talán jobb is így. Megvettem az anno history collectiont, szerintem idénre ennyi futotta tőlük.
Az újranevezett játékukat talán megsasolom majd, de engem az se ragadott magával annyira.
Avatar
arty

Hozzászólás #51386 2020.09.11. 08:41

DanielT írta:Te... ez valami förtelem bóvlinak néz ki... értem én, hogy vágysz a műfajra de ez nem fog pótolni semmit.
Issssszonyatosan jól néz ki, ezzel nincs gond. Mezítelen poligonok, pompázó színek, nyammmm! MAJDNEM Horizon chase szintű remekmű, persze kevesebb a pálya, de azok sokkal komplexebbek, van kék ég és vidámpark theme - instant klasszik.

DE :(

Ganépassz, temp akkount (köszi MS).
HUD nem kikapcsolható. (szerintem talán ettől érzed gagyornak?)
Nevek a kocsik felett nem kikapcsolhatóak. (vagy méginkább ettől!! hát miféle font az ott?! a 0.0.0a buildben voltak ezek benne, ahol még életerőcsík is volt, erre 6 évvel később így jön ki a kész játék?! jóhogy életerőcsík nincs :( )

Zenék nagyon bejönnek, ez csekk. Nehézség, AI - a kecsöp embertelen brutál, 1-1 versenyen elviselhető, nemtom egy teljes karrierben mennyire menne az idegeimre.

És akkor a legfontosabb, a drift-mehanika :( :( :( Ezt hogy és miért?! Hát odament segíteni a SUMO !!! Az outrun árkád portot készítő MESTEREK!
Hát 11 év alatt mindenki elment onnan?! :(
Szóval ez elég fosi. MűködGET, de semmiféle elégedettségérzete nincs az embernek.
A Daytonában se egy nagy élmény a drift, na ez annak az ócska kopija és nem is sikerült valami jól másolni - miközben ez adja a boostot!! Tehát lépten nyomon csinálni kéne! :(

Szóval megkötésekkel élvezhető, részben valóban azért mert KELL már végre egy modern daytona-outrun-virtuaracing.
De tényleg, valami kibebaszott módon meghalt ez a műfaj :( (forint per órában nyilván értelmezhetetlenek egy fortnájt mellett)

Nem tudom nem támogatni ezeket a fakezű barmokat, mégiscsak 5 éve szülik ezt a torzszülöttet, valszeg az életük bennevan :D
Rajtam ne múljon. Még annyi, hogy megtanulok twitterezni :idiota: és megírom nekik, hogy pecseljék már be a HUD on/off-ot, nevek on/off-ot.
A drift nulláról újraírására nincs esély, béta óta mondták nekik, hogy FOS, hiába :(

Meghát... mivan ha csak én vagyok béna, a kezdő kocsikkal? ;)

phpBB [media]


szerk: úristen vannak zöld életerőcsíkok!!! :(
Avatar
DanielT

Hozzászólás #51387 2020.09.11. 09:11

arty írta:DE :(
Tehát egy akkora rakás szar, amit 10-15 éve meg se említett volna senki, esetleg negatív példaként vagy kiröhögni. El kell fogadni a realitást és elengedni. :nemtudom:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #51388 2020.09.11. 09:18

Botond írta:Najó, de nekik is csak akkor hiszünk, ha fikáznak vmit. Néztek húsz switch portot, 18 jó, kettő szar, nyilván csak a szarokra emlékszünk, stb. Senkit nem érdekelnek a jó hírek, mindmeghalunk!
Hála égnek megjött kandurex is a nagy megmondásokkal, mert az SG-s Playstation topik már nem bírt el több Xbox fikát, szóval már ide is tolja a frusztrációját.
Megneztem a dfen a legutobbi 5 switch multiplat cim portjat, 5bol 4 vallahatatlan, nezd meg nyugodtan te is ;)
Avatar
Botond

Hozzászólás #51389 2020.09.11. 10:41

Micsu írta:Megneztem a dfen a legutobbi 5 switch multiplat cim portjat, 5bol 4 vallahatatlan, nezd meg nyugodtan te is ;)
Rendeltem egy game&watchot, hátha azok jól sikerült portok lesznek. :banplz:
Avatar
Moby

Hozzászólás #51390 2020.09.11. 11:04

Botond írta:Rendeltem egy game&watchot, hátha azok jól sikerült portok lesznek. :banplz:
Szintén :D
Avatar
Kandurex

Hozzászólás #51391 2020.09.11. 11:26

DanielT írta:Ja bocsi, nem tudtam, hogy üresek a boxok... ki a tökömnek jutna ez eszébe, csak a thumbnaileket láttam... Ez is mekkora WTF már vazzeg.
erről beszéltem, hogy totál elmebetegség folyik
Avatar
Botond

Hozzászólás #51392 2020.09.11. 11:26

Moby írta:Szintén :D
Én attól félek, hogy vissza fogja fogni ez a kraft a ps5 játékokat, mert ha erre optimalizálnak a fejlesztők, akkor jajjujj! :banplz: Meg a másik amitől félek, hogy most hogy comingoutoltunk ezzel a cuccal szerintem együtt fogjuk tudni nyomkodni a banamákon. :banplz:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #51393 2020.09.11. 12:46

Botond írta:Viszont az ubisok a sonyval vannak, mert ők az erőlködésnek semmilyen árnyékát nem hagyják magukra vetülni, ez a tegnapi só annyira izgis volt, hogy konkrétan bele is aludtam, de reggel végigpörgetve a híreket talán jobb is így. Megvettem az anno history collectiont, szerintem idénre ennyi futotta tőlük.
Az újranevezett játékukat talán megsasolom majd, de engem az se ragadott magával annyira.
Én a Settlers History Collectionnek tudtam le őket. A 2006-os Settlers-remake-nek van értelme mellette? Úgy látom, az nincs benne.
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #51394 2020.09.11. 12:52

DanielT írta:Ja bocsi, nem tudtam, hogy üresek a boxok... ki a tökömnek jutna ez eszébe, csak a thumbnaileket láttam... Ez is mekkora WTF már vazzeg.
Egy vicc.
phpBB [media]
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #51395 2020.09.11. 13:05

benőmenő írta:És nem...nem csak rémálom volt. De legalább nem kell kávé ma reggel. :falbav:
Névtelen.jpg
A vicc az, hogy ezt remake-nek hívják és 40 euróért adják. Annak idején a trlógia remastere került ennyibe, és nyilván kevésbé nyúltak bele a grafikába, de még közelebb is volt a PS2 szintje. És ez pont nem úgy néz ki, hogy ne érném be helyette a PC-n az ősverzióból is szépen HD-síthető grafikával. Az achievementek vagy a rendbe tett irányítás nagyobb dolog itt. Még egyszer: 40 euró! Vicc.
Avatar
Botond

Hozzászólás #51396 2020.09.11. 13:05

Zóanagyvarázsló írta:Én a Settlers History Collectionnek tudtam le őket. A 2006-os Settlers-remake-nek van értelme mellette? Úgy látom, az nincs benne.
Nem tudom. Nekem is megvan a settlers history collection, de én azt pont a 3-4 és a 6-7 miatt vettem meg. Az első kettőt anno nyomtam eleget, meg a harmadikat is, de ez utóbbi mindig jól jön a háznál. Ráadásul a kettőből az a remake is megvolt nyolcvanszor oda vissza, szóval ebbe az újabb remakebe bele se néztem. Ma lehet felrakom és megtekintem, hogy a kérdésedre válaszolni tudjak.
Avatar
Botond

Hozzászólás #51397 2020.09.11. 13:10

TasManXT írta:Egy vicc.
Szerintem is a kurvaanyjukat, hogy szétküldtek egy csomó ilyet, így most már mindenki tudja, hogy ezek sokkal kisebbek lesznek, mint bárki gondolta. Engem is meglepett, hogy az XSX-et átéri felül egy kézzel úgy, hogy meg is tudja fogni. Azt hittem ez akkor cucc lesz, mint a mélynyomóm, de nem, ez kb fel akkora. Az meg hogy az XSS akkora mint a switch. Hát új értelmet nyer a hordozható géming. Egy XSS-t tudsz ugyanúgy vinni bárhova, mint egy switchet dokkostúl, és akár szállodában, akár szüleimnél, akár a csajomnál kb 20 másodperc rádugni a tv-re. Na mindegy, gecik, mert most már ezt is mindenki tudja, mennyivel jobb nem mondani semmit!
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #51398 2020.09.11. 13:41

Botond írta:Szerintem is a kurvaanyjukat, hogy szétküldtek egy csomó ilyet, így most már mindenki tudja, hogy ezek sokkal kisebbek lesznek, mint bárki gondolta. Engem is meglepett, hogy az XSX-et átéri felül egy kézzel úgy, hogy meg is tudja fogni. Azt hittem ez akkor cucc lesz, mint a mélynyomóm, de nem, ez kb fel akkora. Az meg hogy az XSS akkora mint a switch. Hát új értelmet nyer a hordozható géming. Egy XSS-t tudsz ugyanúgy vinni bárhova, mint egy switchet dokkostúl, és akár szállodában, akár szüleimnél, akár a csajomnál kb 20 másodperc rádugni a tv-re. Na mindegy, gecik, mert most már ezt is mindenki tudja, mennyivel jobb nem mondani semmit!
XSS egyre viccesebb kategória kezd lenni. A memória miatt ugyanis visszafelé csak Xbox One O / S játékokat tud majd futtatni. Az XOX címekhez nincs elég memória benne. :D Egyre több developer írja twitteren, hogy ez über szopás... Persze a sok agyhalott atka tapsikol mert olcsóka.
Avatar
Botond

Hozzászólás #51399 2020.09.11. 13:43

Micsu! Az XSX is csak azért van, hogy berakják a ganépassba, csak úgy 35 dodó 24 hónapig. És nem csak netflixusában, hanem összesen 12 országban, amikben vannak finnek, franciák, dánok meg még jópár nyugat európai ország kivéve olaszok és németek.
/szerk: az európai lista az előző három plusz svéd, norvég, angol és lengyel.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #51400 2020.09.11. 13:46

:D
Kép
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #51401 2020.09.11. 13:48

:D:D:D
Kép
Avatar
Micsu

Hozzászólás #51402 2020.09.11. 13:48

Botond írta:Micsu! Az XSX is csak azért van, hogy berakják a ganépassba, csak úgy 35 dodó 24 hónapig. És nem csak netflixusában, hanem összesen 12 országban, amikben vannak finnek, franciák, dánok meg még jópár nyugat európai ország kivéve olaszok és németek.
/szerk: az európai lista az előző három plusz svéd, norvég, angol és lengyel.
Nepal? Mert ha ott nincs ez konstrukcio akkor nem kell :P
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #51403 2020.09.11. 13:48

Üres doboz unboxing ...wat? :wilting:
Avatar
Botond

Hozzászólás #51404 2020.09.11. 13:50

Micsu írta:Nepal? Mert ha ott nincs ez konstrukcio akkor nem kell :P
Dél-Koreában van, az is kínai tartomány, ott van rögtön Nepál mellett! :banplz:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #51405 2020.09.11. 13:54

aabyssx írta:Üres doboz unboxing ...wat? :wilting:
Lehet hogy ittott nehany car bombat lekell dobni hogy ujra legyen ebbol a vilagbol valami :P
Avatar
Moby

Hozzászólás #51406 2020.09.11. 14:48

TasManXT írta:XSS egyre viccesebb kategória kezd lenni. A memória miatt ugyanis visszafelé csak Xbox One O / S játékokat tud majd futtatni. Az XOX címekhez nincs elég memória benne. :D Egyre több developer írja twitteren, hogy ez über szopás... Persze a sok agyhalott atka tapsikol mert olcsóka.
A memória miatt.
Amiatt nem, hogy fele annyi CU van benne, mint az XOX-ben, de az 1 gigabyte memória! Az nagyon hiányzik a visszafele kompatibilitáshoz :DD
Nem az XSS-el van itt a baj, hanem a sok semmihez-nem-értő-de-mindenhez-véelményt-fűző oktondi balfasszal.
És hát az az memória....juuuuj most mi lesz szegény fejlesztőkkel. Az nem gond, hogy 9 gigból kell megcsinálni még évekig ugyanazt 4K-ra!(XOX). Az viszont ÁTHIDALHATATLAN probléma lesz, hogy fullhd-ra meg kell csinálni 8-ból. Abu kéne még ide a prohardverről, meg pár igen szakmai kifejezés, mint a "leképezhetetlen mélységű integráció", meg a hasonló bullshiétek, amik menni szoktak :D
Avatar
Botond

Hozzászólás #51407 2020.09.11. 15:00

Moby írta:A memória miatt.
Amiatt nem, hogy fele annyi CU van benne, mint az XOX-ben, de az 1 gigabyte memória! Az nagyon hiányzik a visszafele kompatibilitáshoz :DD
Nem az XSS-el van itt a baj, hanem a sok semmihez-nem-értő-de-mindenhez-véelményt-fűző oktondi balfasszal.
És hát az az memória....juuuuj most mi lesz szegény fejlesztőkkel. Az nem gond, hogy 9 gigból kell megcsinálni még évekig ugyanazt 4K-ra!(XOX). Az viszont ÁTHIDALHATATLAN probléma lesz, hogy fullhd-ra meg kell csinálni 8-ból. Abu kéne még ide a prohardverről, meg pár igen szakmai kifejezés, mint a "leképezhetetlen mélységű integráció", meg a hasonló bullshiétek, amik menni szoktak :D
Ez számomra megdöbbentő és hihetetlen. Bejelentik, hogy ez a gép FHD-ra van kitalálva, ha ügyes a fejlesztő akkor megvan az 1440p, de itt a vége, és most derültégből villámcsapásként jön, hogy nem lesz 4k?! Ezekután?! Ki számított erre?! Hogy képzelik?! Már az analfabétizmus sem a régi!!!!44
Avatar
Moby

Hozzászólás #51408 2020.09.11. 15:08

Botond írta:Ez számomra megdöbbentő és hihetetlen. Bejelentik, hogy ez a gép FHD-ra van kitalálva, ha ügyes a fejlesztő akkor megvan az 1440p, de itt a vége, és most derültégből villámcsapásként jön, hogy nem lesz 4k?! Ezekután?! Ki számított erre?! Hogy képzelik?! Már az analfabétizmus sem a régi!!!!44
Hát. Megy a lakossági szakértés annak bizonyítására, hogy mindenki hülye, aki szerint az MS nem az. Mer az olcsón szar az szarabb, mint a drágán szar :)
Avatar
arty

Hozzászólás #51410 2020.09.11. 15:23

DanielT írta:Tehát egy akkora rakás szar, amit 10-15 éve meg se említett volna senki, esetleg negatív példaként vagy kiröhögni. El kell fogadni a realitást és elengedni. :nemtudom:
10-15 éve igen, akkor még nem pörgött ennyire a retro :D A virtua racing mellett sztem ütős lett volna 90 körül, és persze most is ütős, amikor ilyen kinézettel mobilon vannak f2p szarok, semmi játékmenettel - ÉS CSAK OTT.

Szóval támogatni kell, még ezt a kicsit savanykás citromot is, hátha lesz belőle valami.
Vagy hátha megszokom a driftet (daytonát is szeretem, holott abban is moslék a drift egy outrunhoz képest).

És tweeteltem is ELVILEG* a készítőknek, hogy vegyékmáki a kocsik fölül a feliratot :idiota:

* 'szom találta ki ezt a twittert és hogy lett ez a katyvasz népszerű?!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #51411 2020.09.11. 15:37

Moby írta:A memória miatt.
Amiatt nem, hogy fele annyi CU van benne, mint az XOX-ben, de az 1 gigabyte memória! Az nagyon hiányzik a visszafele kompatibilitáshoz :DD
Nem az XSS-el van itt a baj, hanem a sok semmihez-nem-értő-de-mindenhez-véelményt-fűző oktondi balfasszal.
És hát az az memória....juuuuj most mi lesz szegény fejlesztőkkel. Az nem gond, hogy 9 gigból kell megcsinálni még évekig ugyanazt 4K-ra!(XOX). Az viszont ÁTHIDALHATATLAN probléma lesz, hogy fullhd-ra meg kell csinálni 8-ból. Abu kéne még ide a prohardverről, meg pár igen szakmai kifejezés, mint a "leképezhetetlen mélységű integráció", meg a hasonló bullshiétek, amik menni szoktak :D
Úgy teszel, mintha nem lenne _egyáltalán_ létező probléma, hogy nem egyetlen korszerű és elég fasza Boxra kell mindent csinálni és kihozni a maximumot. Teljesen biztos vagyok benne, hogy emiatt születnek majd olyan kompromisszzumok, amik egyébként nem lennének. Jó ez? Nem jó.

Szerintem senki nem mond ennél sokkal többet, nem kő' instant totál idiótának nézni mindenkit. :nezze:
Avatar
Moby

Hozzászólás #51412 2020.09.11. 16:47

DanielT írta:Úgy teszel, mintha nem lenne _egyáltalán_ létező probléma, hogy nem egyetlen korszerű és elég fasza Boxra kell mindent csinálni és kihozni a maximumot.
Úgy teszel, mintha ehhez köze lenne az XSS-nek.
Avatar
Moby

Hozzászólás #51413 2020.09.11. 17:07

Befutottak az új részek a Farkas gyermekeiből. Este mozi! :eljen:
Avatar
arty

Hozzászólás #51414 2020.09.11. 18:17

Moby írta:Figyuzzatok mit mondanak a bácsik a nemskálázható izéságról(Kb 2 mondat az egész):
df xss analizis
és még mit mondtak el? hogy a cpu-s dolgokat nehezebb leskálázni. xss-ben meg ugye az is gyengébb. tuti nem 3.6ghz lesz a target, dehhhhhogy.

meg hogy a 7.5(8?)gb ram lehet, hogy szűkös lesz... lehet, hogy ha van 5 giga játékkódom-adatom, amellé nem lesz elég a 2.5-3 giga vram, még 1080p-ben sem (xsx-en ugye a 13.5-ből 8.5g vram juthat)...
vagy ha elég, akkor mit kezdünk 4k-ban a nagygépen a felesleggel? sakkfeladványt számoltatunk oda a ki nem használt 200mhzel? :P

tudom, pécé, de... na:
https://www.youtube.com/watch?v=SMrrxPIsDNQ
gta5 pl:
4k 5.8GB VRAM
1080 3.8 GB VRAM
nahát-nahát, az a 2gb nyereség a LESKÁLÁZÁSTÓL nem húzza ki a fakézdevet a bajból.... nem fér be... vagy sok szabad marad a 4kgépen.

és jé, a gta után a többi játékban sem látni a drámai nyereséget... 1.5-2.5g összejön persze, de ~5-6 nem akaródzik... de majd a devbácsik jobb sztríminget írnak a GYENGÉBB CPU-s ketyerére, mert a külön codepath az aztán az igazi tutiság a fakézdevnek. arra tuti nem fog senki vetemedni, hogy kihagyjon a játékából fícsöröket, hogy beférjen a 3 gigába a kód, az elfut minden szaron, áh fakézdev nemilyen!

(nyilván elképzelhető az is, hogy az XSX-en lesz minden tuti, az XSS-en minden "vállalhatatlan"... ezt nehét megjósolni. de hogy mindkettő a maxot hozza? jah, talán a T10 keze munkája igen, talán a coalitioné igen, de baszki, ide olyanok is fejlesztenek játékot, akik az Andromédát csinálták, ráadásul gémpasseaplay-ben jönne egyből mindenkinek !!! :D )
Avatar
arty

Hozzászólás #51415 2020.09.11. 18:19

Botond írta:Szerintem is a kurvaanyjukat, hogy szétküldtek egy csomó ilyet, így most már mindenki tudja, hogy ezek sokkal kisebbek lesznek, mint bárki gondolta. Engem is meglepett, hogy az XSX-et átéri felül egy kézzel úgy, hogy meg is tudja fogni. Azt hittem ez akkor cucc lesz, mint a mélynyomóm, de nem, ez kb fel akkora. Az meg hogy az XSS akkora mint a switch. Hát új értelmet nyer a hordozható géming. Egy XSS-t tudsz ugyanúgy vinni bárhova, mint egy switchet dokkostúl, és akár szállodában, akár szüleimnél, akár a csajomnál kb 20 másodperc rádugni a tv-re. Na mindegy, gecik, mert most már ezt is mindenki tudja, mennyivel jobb nem mondani semmit!
az XSX továbbra is egy kikurtszar form factor, hiába "nem nagy". ezt biztosan megtudtam :D
Avatar
arty

Hozzászólás #51416 2020.09.11. 18:30

Moby írta:Hát. Megy a lakossági szakértés annak bizonyítására, hogy mindenki hülye, aki szerint az MS nem az. Mer az olcsón szar az szarabb, mint a drágán szar :)
Hogy az MS mennyire okos, mesél nekünk a

DDR3+EDRAM.

Kinect.

TVTVTV.

AlwaysOnDRM.

Powerofthecloud.

Currgen alatt 20x átdolgozott dashboard, hetente frissülő store app. és 7 év után pont ugyanugy egy laggoló szardarab az egész.

És a sok lakossági szakértő, egyikről se mondta meg előre, hogy "de ez lehet hogy nem lesz túlságosan szupertuti...", mer ez mind ráketszájenc.
És azt sem állítom, hogy csodák nem történhetnek, még akkor se, ha pár generációt azért már megélt az ember...
Avatar
Moby

Hozzászólás #51417 2020.09.11. 18:30

1 nap alatt elment a XOX. Két hónap múlva jöhet az XSS.
Avatar
arty

Hozzászólás #51418 2020.09.11. 18:32

Moby! Van legalább 1-2 érdeklődő a boxra? Vagy reménytelen?

szerk: nabazz, jókor kérdeztem :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára arty 2020.09.11. 18:32-kor.
Avatar
Moby

Hozzászólás #51419 2020.09.11. 18:32

arty írta:Hogy az MS mennyire okos, mesél nekünk a

DDR3+EDRAM.

Kinect.

TVTVTV.

AlwaysOnDRM.

Powerofthecloud.

Currgen alatt 20x átdolgozott dashboard, hetente frissülő store app. és 7 év után pont ugyanugy egy laggoló szardarab az egész.

És a sok lakossági szakértő, egyikről se mondta meg előre, hogy "de ez lehet hogy nem lesz túlságosan szupertuti...", mer ez mind ráketszájenc.
És azt sem állítom, hogy csodák nem történhetnek, még akkor se, ha pár generációt azért már megélt az ember...
Írj még arty bármiről. Ami eszedbe jut. Ittleszek, és meghallgatlak. Add ki, ami szívedet nyomja! :law:
Avatar
Moby

Hozzászólás #51420 2020.09.11. 18:39

arty írta:Moby! Van legalább 1-2 érdeklődő a boxra? Vagy reménytelen?

szerk: nabazz, jókor kérdeztem :D
1 huncut forintot nem buktam rajta. 78-ért vettem SW Fallen Order bundle-ben, amit eladtam azonnal 9-ért, és most 1 év után 70-ért ment el.
Avatar
arty

Hozzászólás #51421 2020.09.11. 18:43

Moby írta:Írj még arty bármiről. Ami eszedbe jut. Ittleszek, és meghallgatlak. Add ki, ami szívedet nyomja! :law:
Értemén, az MS sokmindent elkúrt, de az XSS az maga lesz a tökéletesség. Olyan SDK-t kap a dev, hogy az magától készíti el a 2 verzát a smart deliverynek és mindkettő verza a maximálisan elérhető minőséget nyújtja, fixfrémmel.

Én a multkor két kölkömnek kétféle palacsintát csináltam, pont annyi idő alatt lettem kész, mintha egyfélét kellett volna.
Nem, azóta sem voltam egy helységben játékfejlesztővel.

---

:worship:
rettegve meghirdetem akkor a sajátom... sajnos enyém nem garis már és szívem szerint S beszámítással "adnám" el (de lehet eladom és veszek egy S-t fillérekért, évvégén)
Avatar
Moby

Hozzászólás #51422 2020.09.11. 18:54

Moby írta:1 huncut forintot nem buktam rajta. 78-ért vettem SW Fallen Order bundle-ben, amit eladtam azonnal 9-ért, és most 1 év után 70-ért ment el.
Nos ez így nemigaz. Összeszámoltam mi vettem rá az elmúlt 1 évben, és engem is sokkolt, hogy gamepass mellett ennyi pénzt elvertem játékra. Az 1 év alatt 45347 forintért vettem 17db játékot. És ezeknek (még)csak egy nagyon kis részét játszottam végig.
Avatar
eje75

Hozzászólás #51423 2020.09.11. 19:05

Na...ezt nem a Microsoft vagy az Ubi remakelte... iszonyatosan dugnám már...
phpBB [media]
Avatar
Moby

Hozzászólás #51424 2020.09.11. 19:07

arty írta:Értemén, az MS sokmindent elkúrt, de az XSS az maga lesz a tökéletesség.
Deeeehogy lesz maga a tökéletesség. Egy olcsó kis szar. Ami elég korszerű megoldásokkal tudja a kis szart, ami az ára alapján elvárható tőle. És ez még mindig sokkal normálisabb megoldás egy olyan ökoszisztémában, ami soha semmikor nem akar már egyetlen gépre koncentrálni. Úgy siratjátok azt az XSX-et, mintha akartatok volna venni, vagy mintha az XSX-lett volna az MS sikerének a záloga. Ha csak az XSX lett volna az MS nextgen konzolja, akkor a sony a következő genváltásánál már egyedül maradt volna a piacon. Az XSX tottálisan alkalmatlan lesz arra, hogy a ps5-el versenyezzen bármilyen szinten, az xbox fanokon kívül a lófasz nem fogja megvenni. És ezen semmit, SEMMIT nem változtatna az sem, ha a játékokat órajelre igazítanák rá. 2 év múlva a legcsumpibb RTX is a padlót fogja felmosni ezekkel a konzolokkal. Ezzel itt mindenki pontosan tisztában van, de nyomni kell az értetlen, mert azt hiszitek, hogy ez jól áll nektek.
$300-ért viszont nem lesz semmi. Se ps, se switch, se pécé. Semmi. Mostmár lesz. XBOX. Oda álltak le, ahol már senki nincs. És ott laknak azok az óóóóóóóóriási többségek, akikkel aláhúztátok pár napja a fullhd szentségét.
Avatar
eje75

Hozzászólás #51425 2020.09.11. 19:29

Megnéztem a Huawei fejlesztői konferenciáját... megmondom őszintén, hogy az EMUI 11 az első olyan gyártói cucc, amitől nem okádok hupililát, ideértve a sajátom One UI-t is....Igényesek a telóik is... qwa igényesek... szégyen, amit művelnek velük, de tényleg: ki a gecit érdekel, hogy a kínai titkosszolgálat tudja, milyen pornóra szoktam recskázni, vagy mi a hitelkártya számom?? Az orosz és az amerikai már tudja rég... akkor? Még egy titkos szolgálat ide vagy oda nem mind1??? Én sajnálom ami történik velük... Nemtom, de nekem annyira az jön le róluk, hogy kibaszottul IGYEKEZNEK jó cuccokat csinálni... lehet azért, mert tudják, hogy szerencsés esetben munkatáborba kerülnek, rosszabb esetben kivégzik őket, ha valami nem úgy sül el... szerintem náluk egy ilyen "creator update" szerű fiaskóért az egész családjukkal együtt elnyelné őket valami láger...de így van ez jól :banplz:
Avatar
Botond

Hozzászólás #51426 2020.09.11. 19:31

eje75 írta:Na...ezt nem a Microsoft vagy az Ubi remakelte... iszonyatosan dugnám már...
Ja, várós! Mondjuk én majd csak karácsonyi kiárusításban nézek bele, annyira nem sürgős.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #51427 2020.09.11. 19:41

Moby írta:$300-ért viszont nem lesz semmi. Se ps, se switch, se pécé. Semmi. Mostmár lesz. XBOX. Oda álltak le, ahol már senki nincs. És ott laknak azok az óóóóóóóóriási többségek, akikkel aláhúztátok pár napja a fullhd szentségét.
Nem is tudtam, hogy a 60 frémre vágyó, igényes gémerek a 300 dolcsis konzolra vártak. De már tudom!
Avatar
Moby

Hozzászólás #51428 2020.09.11. 19:46

DanielT írta:Nem is tudtam, hogy a 60 frémre vágyó, igényes gémerek a 300 dolcsis konzolra vártak. De már tudom!
Ők azok, akik a 1060-akkal vágynak nagyon a 60 frémre :)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #51429 2020.09.11. 19:47

Moby írta:Ők azok, akik a 1060-akkal vágynak nagyon a 60 frémre :)
Szerintem inkább azok akik az se tudják mi az a frém, se a 1060.
Avatar
Moby

Hozzászólás #51430 2020.09.11. 19:50

Hangulatos ez a maffia remake, deazé vezetés közben szögugyanúgy fest, mint egy maffia3, amiben kicsérlték a modelleket.
Avatar
Mekee

Hozzászólás #51431 2020.09.11. 20:25

Hogy jobb nem lesz? Az tuti, de szerintem rosszabb sem, ami megérne ennyi oldalon keresztüli drámázást és spekulációt, bár én élvezem olvasni mindenesetre. Ha az ár a fontos ottlesz a sokolrádió, kábelelőfizuval, ha kell a mittudoménmire a több pówa, de mégse pc, akkor ott a xsx, ha meg igazi pówa kell, pc. Innen sanszos, hogy aki konzolt vesz, az ps5öt fog, mellette pc, szóval miértis érdekes, hogy melyik ms konzolon mi fog merre skálázódni, mittoménmicsinálni?
Avatar
Mekee

Hozzászólás #51432 2020.09.11. 20:29

Moby írta:Hangulatos ez a maffia remake, deazé vezetés közben szögugyanúgy fest, mint egy maffia3, amiben kicsérlték a modelleket.
Belenéztem egy gameplaybe, ami összehasonlította az eredetivel, azért jócskán változtattak, átalakítottak, nekem az új hangok nem jönnek úgy be, de tetszik. Vágytam már régóta, hogy játszhassak vele, de a régi már épp elég lehangoló lenne látványilag.
Avatar
Moby

Hozzászólás #51433 2020.09.11. 20:44

Na, az XSS hiszti lezárására:
Xbox Series S was designed to be the most affordable next generation console and play next generation games at 1440P at 60fps. To deliver the highest quality backwards compatible experience consistent with the developer's original intent, the Xbox Series S runs the Xbox One S version of backward compatible games while applying improved texture filtering, higher and more consistent frame rates, faster load times and Auto HDR.
Despite the fact the Xbox Series S is capable of 1440p resolutions and 120 frames per second, the games need to be built and targeted specifically towards the Xbox Series S architecture. Older Xbox One games built on the "ERA" developmental platform will still get natural benefits from running on an Xbox Series S, including more stable frame rates, faster texture loading, and more consistent resolutions from games that use dynamic scaling.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #51434 2020.09.11. 21:00

Moby írta:Hangulatos ez a maffia remake, deazé vezetés közben szögugyanúgy fest, mint egy maffia3, amiben kicsérlték a modelleket.
Így a PoP remake leleplezés után elmondhatjuk, hogy nem ez a legrosszabb, ami kisülhetett a Mafia Remake projektből.
Avatar
Moby

Hozzászólás #51436 2020.09.11. 21:40

eje75 írta:Mocskos kriptobányászok
És a cáfolata :)
Avatar
eje75

Hozzászólás #51437 2020.09.11. 22:41

Moby írta:És a cáfolata :)
Ez nem cáfolata annak, hogy mocskos tetűk... csak, valakik azt állítják, hogy a képek náluk készültek... mondjuk az Inno 3D is tetvek gyülekezete... :banplz: mind1 amúgy.... nagy a buzzing.... itt állítólagos mérési eredmények "szivárogtak" ki... nyilván ha igaz is, olyan driverrel készülhetett, ami még nem rendesen támogatja a hardvert... rosseb se tudja...
Avatar
Moby

Hozzászólás #51438 2020.09.11. 23:15

Szuper kis launchnak ígérkezik ez :eljen:
Kép
Avatar
Botond

Hozzászólás #51439 2020.09.12. 00:19

eje75 írta:itt állítólagos mérési eredmények "szivárogtak" ki...
Egyes AMD fansiteok szerint ezek a radeon 6000es kártyák pariban lesznek a 3000es vídiákkal, deviszont olcsóbban. Érdekesen hangzik.
Avatar
eje75

Hozzászólás #51440 2020.09.12. 06:45

Botond írta:Egyes AMD fansiteok szerint ezek a radeon 6000es kártyák pariban lesznek a 3000es vídiákkal, deviszont olcsóbban. Érdekesen hangzik.
Na neeeem: kétszer volt életemben AMD (ATi) videókártyám... soha többé! Nekem aztán mesélhetik, hogy: "most már megtanultunk drivert írni!"... nem veszem be!
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #51441 2020.09.12. 07:55

Moby írta:Szuper kis launchnak ígérkezik ez :eljen:
Kép
Mi jön boxra?
Avatar
Botond

Hozzászólás #51442 2020.09.12. 08:04

eje75 írta:Na neeeem: kétszer volt életemben AMD (ATi) videókártyám... soha többé! Nekem aztán mesélhetik, hogy: "most már megtanultunk drivert írni!"... nem veszem be!
Nekem felváltva volt többször ilyen is, olyan is, de szívás mindig a vídiadriverekkel volt. Mondjuk nem is egy stílust játszunk, szóval ez bőven előfordulhat, hogy a te kedvenceid catalyst szinten szarok, amiket én játszok azok meg vídia szinten szarok, és azt még hozzátenném, hogy ~6 éve nem járt nálam radeon, szóval nem tudom az utóbbi időben milyenek, de mostanában tényleg sok rosszat olvasok róluk, csak ugye erről meg tapasztalatom nincs már egy ideje.
Avatar
Moby

Hozzászólás #51443 2020.09.12. 08:12

TasManXT írta:Mi jön boxra?
Fingom sincs. Kit érdekel ez?
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #51444 2020.09.12. 11:34

Most nézem Baldur's gate early access september 30. Ebből nekem nem derül ki, mikor lesz kész, illetve ki a fene akar egy nem kész játékkal játszani? Később majd újra végigviszi a final verziót is?
Öregvagyokénmárehhez.
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #51445 2020.09.12. 12:28

Moby írta:Fingom sincs. Kit érdekel ez?
Nem tudom, te adtad el a jelenlegi konzolod és várja a tested az XSS-t. Érdeklődtem mit vársz a nextgen konzolodra.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #51446 2020.09.12. 12:51

TasManXT írta:Mi jön boxra?
Eddig az egész nextgen egy nagy mém:
Képernyőkép 2020-09-12 125029.jpg
Avatar
Botond

Hozzászólás #51447 2020.09.12. 12:59

benőmenő írta:Eddig az egész nextgen egy nagy mém:
Mint mondottam vala, már nem tudna olyan történni, hogy ne az legyen. Már mindenki másodállásban otthon hivatalos fikázó, kötözködő és mémgyáros. Ez már civilizációs szintű betegség.
/szerk: kb így állunk:
Kép
Avatar
Moby

Hozzászólás #51448 2020.09.12. 13:02

TasManXT írta:Nem tudom, te adtad el a jelenlegi konzolod és várja a tested az XSS-t. Érdeklődtem mit vársz a nextgen konzolodra.
Semmit. A kölkeimnek veszem minecraftra, meg legos játékokra. Azok meg megvannak. Leszarom mi jön rá (illetve nem teljesen, de az nem XSS vonatkozás, hanem pc). De az még mindig kurvagáz, hogy minden ps5 hírre az a mosdatás, hogy de a MS is milyen már :D
Ha a sony-t az MS bénáskodásával kell kimenteni, akkor gecikurvanagyabaj japániában.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #51449 2020.09.12. 13:07

Botond írta:Mint mondottam vala, már nem tudna olyan történni, hogy ne az legyen. Már mindenki másodállásban otthon hivatalos fikázó, kötözködő és mémgyáros. Ez már civilizációs szintű betegség.
/szerk: kb így állunk:
Ha már játékok nincsenek, valamivel el kell ütni az időt. :nemtudom:
Avatar
Botond

Hozzászólás #51450 2020.09.12. 13:11

benőmenő írta:Ha már játékok nincsenek, valamivel el kell ütni az időt. :nemtudom:
Jaja, idén se jelent meg semmi, ezt tényszerűen leszögezhetjük! Vagy PS3ra gondolsz, ami mai napig a fő platformod? Annak tényleg karcsú idei év volt, de ezen szerintem a nextgen se fog segíteni, attól se fognak ömleni a jobbnál jobb PS3 címek. :rinya:

Vissza: “Leáldozott.hu”