A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
Micsu

Hozzászólás #47251 2020.05.24. 22:26

phpBB [media]

Imádtam ezt a címet, 12-13 évesen toltam ha emlékeim nem csalnak, beletettem több tíz órát de végig játszani nem sikerült.
Avatar
Moby

Hozzászólás #47252 2020.05.24. 22:27

Lehet, hogy ezt a LastofUs2-t át kéne tennem 2021-re. Ez a moslék éve megfertőz mindent, amit idén indítok el :(( Vagy kéne addig valami táltost keríteni, aki leszedi erről az évről a rontást.
Avatar
Moby

Hozzászólás #47253 2020.05.24. 22:33

deep írta:Én is beleestem a hibába, és hittem a 85-ös metának. Ekkora écet én se láttam még. Az egy dolog, hogy fos a sztori, de hogy egy térképet sikerüljön totálisan használhatatlanra megcsinálni, az azért kemény. Ráadásul itt használni is kéne, mert jó kis labirintus az egész. Meg jó unalmas. Aki kitalálta, hogy egy irodaházban játszódjon a játék, hát minimum páros lábbal rúgtam volna ki.
Ja hát a térkép...az egy külön fejezet :D De hogy nincs ennél a nyomorék, kutyaütő bandánál egyetlen értelmes ember sem, aki ilyenkor felszólaljon, hogy fiúk, ez így KURVÁRA NEM LESZ JÓ??? Egyszerűen nem hiszem el...hogy ilyenek hogy mennek át? Van a játékban egy tökéletesen HASZ.NÁL.HA.AT.LAN. Térképnek sem hívható valami. Ha nem lenne felirat az ajtók felett, ember nem találna meg semmit a játékban, csak ehhez ugya végig kell nézni minden kibaszott ajtót, és sokszor sok ajtó felett nincs felirat, szóval csak úgy érzésre...kb valahol arrafelé LOL
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #47254 2020.05.24. 22:36

Moby írta:Lehet, hogy ezt a LastofUs2-t át kéne tennem 2021-re. Ez a moslék éve megfertőz mindent, amit idén indítok el :(( Vagy kéne addig valami táltost keríteni, aki leszedi erről az évről a rontást.
Én közben kipróbáltam a Doom Eternalt sokhertzen és instant ejakuláltam. :violent:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #47255 2020.05.24. 22:51

Moby írta:A tömegközlekedéshez nem értek. Illetve nekem az kimerül annyiban, hogy évente egyszer kisírják a fiúk, hogy menjünk el bkv hajózni a dunán :D Azt bírom, mert olcsóbb, mint bármilyen szervezett hajókázás.
Az a része jó, hogy alhatok, dolgozhatok vagy olvashatok. Vagy akár megihatok pár sört munka után kollégákkal (tudom, ez téged nem érint, és az utóbbi hónapokban nekem is féldeci alatt van a napi söradagom, de lassan a heti is). A vezetés munka, méghozzá nekem elég büdös.
Avatar
Moby

Hozzászólás #47256 2020.05.24. 22:58

Zóanagyvarázsló írta:Az a része jó, hogy alhatok, dolgozhatok vagy olvashatok. Vagy akár megihatok pár sört munka után kollégákkal (tudom, ez téged nem érint, és az utóbbi hónapokban nekem is féldeci alatt van a napi söradagom, de lassan a heti is). A vezetés munka, méghozzá nekem elég büdös.
Lehet, de ha munka, akkor inkább dolgozom, egy kényelmes fotelben, mint pihenjek a munkásszállón :D Nincsenek jó emlékeim diákéveimből az egész tömegközlekedésről. Alig vártam, hogy legyen saját autóm, azóta én fel nem ülök buszra/metróra/vilingerre. Nem tiszta, nem jó illatú, és nem jópofa népek járnak ottan :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Moby 2020.05.24. 23:00-kor.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #47257 2020.05.24. 23:00

Moby írta:Lehet, de ha munka, akkor inkább dolgozom, egy kényelmes fotelben, mint pihenjek a munkásszállón :D Nincsenek jó emlékeim diákéveimből az egész tömegközlekedésről. Alig vártam, hogy legyen saját autóm, azóta én fel nem ülök buszra/metróra/vilingerre. Nem jópofa népek járnak ottan :)
+1
kivéve nyaraláskor :D
Avatar
Moby

Hozzászólás #47258 2020.05.24. 23:02

Micsu írta:reunion.avi
Imádtam ezt a címet, 12-13 évesen toltam ha emlékeim nem csalnak, beletettem több tíz órát de végig játszani nem sikerült.
Grafban totál rendben van, a csaj magyaros angolsága vicces persze, de az amúgy tök rendbenvolt...mondjuk 89-90-ben. De nem 94-95-ben. Akkor ez már nem volt annyira menő, akkora ez a világ már kikopott,
Avatar
Micsu

Hozzászólás #47259 2020.05.24. 23:10

Moby írta:Grafban totál rendben van, a csaj magyaros angolsága vicces persze, de az amúgy tök rendbenvolt...mondjuk 89-90-ben. De nem 94-95-ben. Akkor ez már nem volt annyira menő, akkora ez a világ már kikopott,
Akkoriban az volt a menő ami éppen megvolt :), nem volt ncore stb, kicsit később már elég jó kapcsolatokkal rendelkeztem warez játékok megszerzésében, szinte minden megvolt megjelenéskor ami kellett, persze pesten biztos minden egyszerűbb volt.
Avatar
Botond

Hozzászólás #47260 2020.05.24. 23:12

Micsu írta:Ez igaz, bár ez esetben jobban tudsz védekezni (főleg ha van lóvé) mint egy társasház, panel esetében. Nekem hál istennek jók a szomszédaim de van a társaságban olyan akinek nem, eléggé szét tudja vinni az embert.
600 nm családi ház három lakásra osztva is társasház, nem csak a panel még mindig. És nem, ez illúzió, a hülyéktől nem óv meg semmi, csak az instant költözés.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #47261 2020.05.24. 23:38

Moby írta:Lehet, hogy ezt a LastofUs2-t át kéne tennem 2021-re. Ez a moslék éve megfertőz mindent, amit idén indítok el :(( Vagy kéne addig valami táltost keríteni, aki leszedi erről az évről a rontást.
Nem tudom miről beszélsz, csúcs ez az év! :D (mármint elindítás szermpontból, nem csak megjelenés)

Ori and The Will of Wisps 10/10 (2020)
Final Fantasy VII Remake 10/10 (2020)
Rage 2 10/10
Darksiders Genesis 10/10
Trials Fusion 10/10

Most épp Titanfall 2, ezt holnap befejezem, de már régről tudom 10/10

Felkészül Desperados 3 valszeg 10/10 (2020)
TLOU 2 -nél mondjuk valóban nem látom a 10/10-et, de majd meglássuk.

A Control meg egy hulladék, az nem az év hibája, hanem a nyomorult Remedy-é, akik a Max Payne 2 óta nem csináltak jó játékot. A túlértékeltség definciói a játékiparban, mert a grafikához-technóhoz értenek. Bár a Control az ilyen téren is egy métely.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #47262 2020.05.24. 23:41

Moby írta:Lehet, de ha munka, akkor inkább dolgozom, egy kényelmes fotelben, mint pihenjek a munkásszállón :D Nincsenek jó emlékeim diákéveimből az egész tömegközlekedésről. Alig vártam, hogy legyen saját autóm, azóta én fel nem ülök buszra/metróra/vilingerre. Nem tiszta, nem jó illatú, és nem jópofa népek járnak ottan :)
Nekem Pesten belül BKV-vel kellett volna járnom, vidékről a helyközitől már - több telephely esetében - gyalog mentem. A helyközi busz az marhára távol áll a 28-as villamostól. Ha meg több helyre kell menni, az nem mindig szórakoztató parkolásilag, és kocsifeltörésünk is volt már több százezres kárral (a kocsi nem az enyém volt, de az én cuccaimat lopták el néhány ezer forint értékben). Nyilván a cég vagy az Allee parkolója okésabb. A belső kerületekben autókázni amúgy sem kényelmes fotelnek tűnik, de legalább fenntarthatatlan mocsokhoz vezet.

Eléggé gyalogláspárti vagyok, és az országból is kitiltanám a sok büdös luxuskarosszéket. Normális tömegközlekedéssel normális tömeggel nem ártana, mert így mindenhogy fos. Tudom, kivéve a robogó, csak -40 fokban úgy a láda sör mellé már nem fér fel a gyerek, jöhet gyalog.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #47263 2020.05.24. 23:42

DanielT írta:Rage 2 10/10
Darksiders Genesis 10/10

Ilyen hozzáállással nem igen kell félni a következő 10 évtől sem :D
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #47264 2020.05.24. 23:46

Botond írta:600 nm családi ház három lakásra osztva is társasház, nem csak a panel még mindig. És nem, ez illúzió, a hülyéktől nem óv meg semmi, csak az instant költözés.
A szomszéd szobából jobban átjön a hang, ha csak egy fal választ el tőle, mintha egy teljes telek. Persze ez a hülyék ellen nem véd, de mondjuk ugyanaz a házibulizni/gyereket üvöltetni szerető személy az egyik esetben kevésbé lesz irritáló.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zóanagyvarázsló 2020.05.24. 23:50-kor.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #47265 2020.05.24. 23:49

Moby írta:Grafban totál rendben van, a csaj magyaros angolsága vicces persze, de az amúgy tök rendbenvolt...mondjuk 89-90-ben. De nem 94-95-ben. Akkor ez már nem volt annyira menő, akkora ez a világ már kikopott,
'89-90-ben már csak azért is rendben lett volna, mert akkoriban a szinkron még extrém műfaj volt, ez kapott volna eleve. Éppen az utána következő néhány évben indult be a mánia, és sok esetben csak a CD-s verzió kapta meg, a floppys nem.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #47266 2020.05.24. 23:55

DanielT írta:A Control meg egy hulladék, az nem az év hibája, hanem a nyomorult Remedy-é, akik a Max Payne 2 óta nem csináltak jó játékot. A túlértékeltség definciói a játékiparban, mert a grafikához-technóhoz értenek. Bár a Control az ilyen téren is egy métely.
Az Alan Wake szerintem is túlértékelt, nem szeretem, de nem is foskazán. A Quantum Break az, de meg is osztotta a játékosokat, a kritikusok is lehúzták. Ebben az értelemben én nem látom ennyire egyértelműnek a tendenciát. De ha lenne időgépem, visszamennék az időben, hogy adhassak nekik pénzt a Max Payne 2 miatti feloszláshoz. Egy jó húzások azért volt még: eladták a Max Payne jogait a Rockstarnak. Mert a Max Payne 3 egymilliárdszor többet ér, mint amit azóta ők alkottak. Talán a tehetségükkel együtt adták el.
Avatar
donatus13

Hozzászólás #47267 2020.05.25. 00:03

Botond írta: Az ellen max Donatus megoldása véd, egy kurvajó tanya a semmi közepén.

Igen, ott teli torokból üvöltheted ,hogy az ítéletnap , az ítéletnap lecsapott. Nem fogja hallani senki.
Avatar
Botond

Hozzászólás #47268 2020.05.25. 07:35

Zóanagyvarázsló írta:Az Alan Wake szerintem is túlértékelt, nem szeretem, de nem is foskazán. A Quantum Break az, de meg is osztotta a játékosokat, a kritikusok is lehúzták. Ebben az értelemben én nem látom ennyire egyértelműnek a tendenciát. De ha lenne időgépem, visszamennék az időben, hogy adhassak nekik pénzt a Max Payne 2 miatti feloszláshoz. Egy jó húzások azért volt még: eladták a Max Payne jogait a Rockstarnak. Mert a Max Payne 3 egymilliárdszor többet ér, mint amit azóta ők alkottak. Talán a tehetségükkel együtt adták el.
Viszont mire hazaérek a nyomortanyámra, addig kijön a hélóhárom is, üvöltözhetnek a szomszédok amit akarnak, mi nyomhatjuk a hélómaratont! :eljen:
Avatar
Moby

Hozzászólás #47269 2020.05.25. 08:29

DanielT írta:Nem tudom miről beszélsz, csúcs ez az év! :D (mármint elindítás szermpontból, nem csak megjelenés)

Ori and The Will of Wisps 10/10 (2020)
Final Fantasy VII Remake 10/10 (2020)
Rage 2 10/10
Darksiders Genesis 10/10
Trials Fusion 10/10

Most épp Titanfall 2, ezt holnap befejezem, de már régről tudom 10/10

Felkészül Desperados 3 valszeg 10/10 (2020)
TLOU 2 -nél mondjuk valóban nem látom a 10/10-et, de majd meglássuk.

A Control meg egy hulladék, az nem az év hibája, hanem a nyomorult Remedy-é, akik a Max Payne 2 óta nem csináltak jó játékot. A túlértékeltség definciói a játékiparban, mert a grafikához-technóhoz értenek. Bár a Control az ilyen téren is egy métely.
Jézusom, én itt elviccelgetek vele, hogy a moslék éve, meg tudomisén, de hogy tényleg ekkora a baj, azt nem láttam :(
Avatar
Moby

Hozzászólás #47270 2020.05.25. 08:32

Hivatalosa is visszavonom. 2020 nem a moslék éve. 2020 az az év, amikor a Rage2 10/10 lett :D
Avatar
Botond

Hozzászólás #47271 2020.05.25. 08:34

Moby írta:Hivatalosa is visszavonom. 2020 nem a moslék éve. 2020 az az év, amikor a Rage2 10/10 lett :D
Meg a titanfall2 és a trials fusion is. :D
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #47272 2020.05.25. 08:52

DanielT írta:Most épp Titanfall 2, ezt holnap befejezem, de már régről tudom 10/10
Amikor adtak ingyen Origin Access-t kipróbáltam de szerintem borzasztó. Tényleg egyetlen porcikája nem volt ami tetszett volna.
Avatar
Moby

Hozzászólás #47273 2020.05.25. 08:54

Botond írta:Meg a titanfall2 és a trials fusion is. :D
Szerintem Dani úgy értette, hogy ha összeadjuk a felsoroltak pontszámát, akkor kijön a 10...pertíz :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #47274 2020.05.25. 08:59

Na a hitetlenek... meg is érdemlitek a Control-t, a Switchet meg a Sedó of Dö TUMB Raidert... :boxer: :boxer: :boxer:

Spoiler
:mf2:
Avatar
Botond

Hozzászólás #47275 2020.05.25. 09:06

Moby írta:Szerintem Dani úgy értette, hogy ha összeadjuk a felsoroltak pontszámát, akkor kijön a 10...pertíz :D
Kár, hogy lejárt a trials of mana review-m szerkesztési ideje, mert teljesen félrepontoztam ennek ismeretében. A hat pont jogos, de akkor legyen ötös a skála! :D (vagy mittomén mennyit adtam rá végül, csak ötöt vagy négyet? :D)
Avatar
eje75

Hozzászólás #47276 2020.05.25. 10:06

Moby írta:Jézusom, én itt elviccelgetek vele, hogy a moslék éve, meg tudomisén, de hogy tényleg ekkora a baj, azt nem láttam :(
Nincs itt baj... hisz a mestermű Nioh2-is megjelent, az elviszi a hátán az egész évet :banplz:
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #47277 2020.05.25. 11:00

Battlefield V kalandjaink végéhez értünk...

Deep: Mi lenne, ha ezzel a játékkal többet nem játszanánk.
TasMan: Ok, de ezt a meccset még fejezzük be.
Deep (pár halállal később): Na jó, ebből elég volt, kiléptem.
TasMan: Én még befejezem, már majdnem vége. (7-13 körül jártam K/D-ban)

Már csak 5 ticket volt. Gyanútlanul mászkáltam, hogy kiélvezzem még a maradék pár másodpercet... Tank szétbaszott valahonnan. Nem vártam meg a végét. Altf4uninstall. Soha többet ne lássuk ezt a szemetet.

BF6 meg leghamarabb 2021-ben. Nem csodálom, hogy idén a cod-nak meg sem kell erőltetnie magát.

Szerk: 34 óra ment bele ebbe a játékszoftvernek becézett szemétbe. Outpost mód kikerült, amit a legjobban élveztünk talán mindketten.
Avatar
Botond

Hozzászólás #47278 2020.05.25. 11:07

TasManXT írta:Battlefield V kalandjaink végéhez értünk...
Vissza a BF1hez?
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #47279 2020.05.25. 11:45

Botond írta:Vissza a BF1hez?
Igen, egy kicsit nosztalgiázunk. Viszont abban volt egy kis fagyási gondom, amit meg kellett oldani.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #47280 2020.05.25. 11:47

Viszont az új egeret 04.08.án érkezett meg akkor töltöttem fel majd most 05.25.én merült le, hogy pontosan hány órát ment nem tudom de minden nap használtam, 30+ órát tuti ment.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #47281 2020.05.25. 11:48

TasManXT írta:Battlefield V kalandjaink végéhez értünk...

Deep: Mi lenne, ha ezzel a játékkal többet nem játszanánk.
TasMan: Ok, de ezt a meccset még fejezzük be.
Deep (pár halállal később): Na jó, ebből elég volt, kiléptem.
TasMan: Én még befejezem, már majdnem vége. (7-13 körül jártam K/D-ban)

Már csak 5 ticket volt. Gyanútlanul mászkáltam, hogy kiélvezzem még a maradék pár másodpercet... Tank szétbaszott valahonnan. Nem vártam meg a végét. Altf4uninstall. Soha többet ne lássuk ezt a szemetet.

BF6 meg leghamarabb 2021-ben. Nem csodálom, hogy idén a cod-nak meg sem kell erőltetnie magát.

Szerk: 34 óra ment bele ebbe a játékszoftvernek becézett szemétbe. Outpost mód kikerült, amit a legjobban élveztünk talán mindketten.
34 óra multiba kb olyan mint ha a tutorialt toltad volna le :D
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #47282 2020.05.25. 14:19

Micsu írta:34 óra multiba kb olyan mint ha a tutorialt toltad volna le :D
BF4-ben 45 órám van, a BF1-ben 42. Ez bőven elég volt leszűrni, hogy előbbin lássam mekkora istencsászárság csak már kevesen játszák, utóbbi meg egy hulladék.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #47283 2020.05.25. 14:35

Micsu írta:Viszont az új egeret 04.08.án érkezett meg akkor töltöttem fel majd most 05.25.én merült le, hogy pontosan hány órát ment nem tudom de minden nap használtam, 30+ órát tuti ment.
Ez elég szánalmas szerintem... hónapokig bírja két AA tölthetővel az MS egerem a melóban, pedig ott napi 8+órát fixen mozog.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #47284 2020.05.25. 14:56

DanielT írta:Ez elég szánalmas szerintem... hónapokig bírja két AA tölthetővel az MS egerem a melóban, pedig ott napi 8+órát fixen mozog.
A szanalmas az a sony kontrollere a 4 oras uzemidovel (de ha 10 az is lohugy), szar fogassal, szar dpaddal es meg opcio sincs helyette max eger/bill.
Azt a 30+ orat nagyon also hangon irtam, naponta tobb orat megy a gep es minden 2-3nap gaming is, de egyebken ne keverjuk a kettot a te elavult intelli egerddel, enyemet tolteni se kene ha olyan pad lenne hozza :mf1:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #47285 2020.05.25. 16:38

Micsu írta:A szanalmas az a sony kontrollere a 4 oras uzemidovel (de ha 10 az is lohugy), szar fogassal, szar dpaddal es meg opcio sincs helyette max eger/bill.
Azt a 30+ orat nagyon also hangon irtam, naponta tobb orat megy a gep es minden 2-3nap gaming is, de egyebken ne keverjuk a kettot a te elavult intelli egerddel, enyemet tolteni se kene ha olyan pad lenne hozza :mf1:
Meg vagyok győzve! :idiota:

A PS4 kontroller fogását meg annyira megszoktam, hogy már preferálom, persze minden egyebet is hozzávéve.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #47286 2020.05.25. 16:56

DanielT írta:Meg vagyok győzve! :idiota:

A PS4 kontroller fogását meg annyira megszoktam, hogy már preferálom, persze minden egyebet is hozzávéve.
Megmondom oszinten sztem a hangjan kivul a ps4pro leggyengebb pontja a kontroller, kozepen az a nagy gomb is mi mar? Talan van olyan jatek nem ahol tapipadkent funkcional mert ugy lenne ertelme, vagy ez csak egy meg nem valosult terv volt?
Az a hangszoro amiben van egy kis fantazia de anelkul is meglennenk siman.
Avatar
Botond

Hozzászólás #47287 2020.05.25. 17:18

DanielT írta:Meg vagyok győzve! :idiota:

A PS4 kontroller fogását meg annyira megszoktam, hogy már preferálom, persze minden egyebet is hozzávéve.
Nekem még sose volt PS4 kontroller a kezemben, de viszont PS3as se. PS2-ét fogtam vagy kétszer. :zavart2:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #47288 2020.05.25. 17:19

DanielT írta:Meg vagyok győzve! :idiota:

A PS4 kontroller fogását meg annyira megszoktam, hogy már preferálom, persze minden egyebet is hozzávéve.
Én bírnám a DS4-et (a DS3-hoz képest álom), ha nem vágná a bal mutatóujjamat a természetes fogásommal, de a One-kontrollernél jobb nem lenne. A D-padjével mondjuk nem tudom, hogy mi a baj, na ebben talán még jobb is a One-kontrollernél.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #47289 2020.05.25. 17:19

DanielT írta:Ez elég szánalmas szerintem... hónapokig bírja két AA tölthetővel az MS egerem a melóban, pedig ott napi 8+órát fixen mozog.
Ja, 30+ óránál sokkal többet tud a One-kontroller is a többéves Laddákkal.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #47290 2020.05.25. 17:23

Botond írta:Nekem még sose volt PS4 kontroller a kezemben, de viszont PS3as se. PS2-ét fogtam vagy kétszer. :zavart2:
Egy igazi prógémer Switch tulaj hölgyeim és uraim! :banplz:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #47291 2020.05.25. 17:28

Zóanagyvarázsló írta:Ja, 30+ óránál sokkal többet tud a One-kontroller is a többéves Laddákkal.
Nekem a one kontroller a sima elemet kb 8-10 óra alatt eszi meg (próbáltam 3-4 félével, arty még jól le is köpött érte hogy hogy gondolom ezt a környezet szennyezést), újratöltőssel elvan tovább, max 1 hónap
Avatar
DanielT

Hozzászólás #47292 2020.05.25. 17:29

Micsu írta:Nekem a one kontroller a sima elemet kb 8-10 óra alatt eszi meg, újratöltőssel elvan tovább, max 1 hónap
Na ez konkrétan a lehetetlen kategória. Hacsak nem 50 Ft-os piaci elem a "sima".
Avatar
Micsu

Hozzászólás #47293 2020.05.25. 17:30

DanielT írta:Na ez konkrétan a lehetetlen kategória. Hacsak nem 50 Ft-os piaci elem a "sima".
Olvass vissza, pár éve sírtam pár sort e miatt.
Panasonic, kék energizer, duracel, meg sztem még mással is próbáltam.
Lehet megvagyok áldva ezekkel a kontrollerekkel? :D
Avatar
Botond

Hozzászólás #47294 2020.05.25. 17:43

DanielT írta:Egy igazi prógémer Switch tulaj hölgyeim és uraim! :banplz:
Pléjsztésön kimaradt nekem, a 22-30 fps-t meghagyom azoknak akiknek erre igénye van. :mf2:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #47295 2020.05.25. 17:47

Botond írta:Pléjsztésön kimaradt nekem, a 22-30 fps-t meghagyom azoknak akiknek erre igénye van. :mf2:
Ok hogy switchen a mario maker az talán ennél több fpst pasziroz ki magából de a multiplatform címek 480pben mennyit is tolnak? :mf2:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #47296 2020.05.25. 17:54

Mai Alza kaland:

Rendeltem egy IP kamerát tegnap este, Alzaboxba valamiért nem lehetett, ezért ide egy közeli kisboltba kértem. Délelőtt már itt is volt, átvettem, minden fasza.

A kamera szar, ne menjünk bele a részletekbe. Visszavittem, reklamációs pult. ÖNKISZOLGÁLÓ REKLAMÁCIÓ! :D Ott van 3 gép talán bill+egér, benyomod a rendelésszámot, beírod mi a bajod, finish. Kinyomtat a gép egy matricát, rárakod a dobozra, a dobozt meg otthagyod egy ládában és távozol.

Eltelt 1-2 óra, jön Viberen egy üzenet: "A reklamacios ugye megoldodott: ASRE20242SAS. A teljesites modja: Penzvisszafizetesi jovairasi ertesites."

Még mindig messze a legdurvább és hightechebb vásárlási élmény. Persze instant vettem egy másik fajtát ugyanott és kb meg se fordul már a fejemben, hogy máshol vásároljak ilyesmit.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #47297 2020.05.25. 18:01

DanielT írta: és kb meg se fordul már a fejemben, hogy máshol vásároljak ilyesmit.
Iponról is ugyanezt mondtad pár éve :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #47298 2020.05.25. 18:02

Micsu írta:Iponról is ugyanezt mondtad pár éve :D
Így is volt, a világ és benne a dolgok változnak. Úgy lelépték őket szolgáltatásban, mint a ... nagyon.
Avatar
Mekee

Hozzászólás #47299 2020.05.25. 18:09

Micsu írta:Ok hogy switchen a mario maker az talán ennél több fpst pasziroz ki magából de a multiplatform címek 480pben mennyit is tolnak? :mf2:
Najó, de ott az N napellenző interpolálja felfele a frémeket!
Avatar
Botond

Hozzászólás #47300 2020.05.25. 18:11

Micsu írta:Ok hogy switchen a mario maker az talán ennél több fpst pasziroz ki magából de a multiplatform címek 480pben mennyit is tolnak? :mf2:
Több a 60 fps-es, mint ps4en. Tudom, hogy ez fájó pont, de attól még ez van. Ez egy igényesebb platform. Evvan.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #47301 2020.05.25. 18:32

DanielT írta:Így is volt, a világ és benne a dolgok változnak. Úgy lelépték őket szolgáltatásban, mint a ... nagyon.
De itt most min kellett meglepődni? 1 nap se telt el, törvény írja elő hogy kötelesek kicserélni vagy visszaadni a pénzt, ez bármelyik harmadrangú oldalnál így lett volna, már ha rendelsz cipőt a netről is küldik mellé a kinyomtatott papírt ha nem tetszik ugyanabba a dobozba küldheted is vissza mindenféle indoklás nélkül. Inkább az érdekel hogy gariznak az alzánál gari lejárta előtt 1 hónappal ;)
Avatar
Micsu

Hozzászólás #47302 2020.05.25. 18:33

Botond írta:Több a 60 fps-es, mint ps4en. Tudom, hogy ez fájó pont, de attól még ez van. Ez egy igényesebb platform. Evvan.
Ott az 50 eurós flashjáték a legtöbb nem a 60fpses cím ;)
Avatar
Moby

Hozzászólás #47303 2020.05.25. 18:38

Micsu írta:De itt most min kellett meglepődni? 1 nap se telt el, törvény írja elő hogy kötelesek kicserélni vagy visszaadni a pénzt, ez bármelyik harmadrangú oldalnál így lett volna, már ha rendelsz cipőt a netről is küldik mellé a kinyomtatott papírt ha nem tetszik ugyanabba a dobozba küldheted is vissza mindenféle indoklás nélkül. Inkább az érdekel hogy gariznak az alzánál gari lejárta előtt 1 hónappal ;)
természetesen hülyeség. 30 napon belül kell visszaadni a pénzedet, és elállás esetén napra be is tartja a boltok 99%-a, emellett pokollá teszik az ügyintézést, hogy lehetőleg SENKI ne élljen az elállás intézményével, csak nagyon-nagyon indokolt esetben. Nincs még egy bolt, ahol AZONNAL, CASH visszakapod az elállással a termék árát akkor is, ha utalva fizetted ki. Most ez csak azért nem megy, mert nincs személyes reklamációügyintézés. Az azonnal most is van, most természetesen nem készpénz van.

Emlékeztetőül:
#44255
Avatar
DanielT

Hozzászólás #47304 2020.05.25. 18:45

Moby írta:természetesen hülyeség. 30 napon belül kell visszaadni a pénzedet, és elállás esetén napra be is tartja a boltok 99%-a, emellett pokollá teszik az ügyintézést, hogy lehetőleg SENKI ne élljen az elállás intézményével, csak nagyon-nagyon indokolt esetben. Nincs még egy bolt, ahol AZONNAL, CASH visszakapod az elállással a termék árát akkor is, ha utalva fizetted ki. Most ez csak azért nem megy, mert nincs személyes reklamációügyintézés. Az azonnal most is van, most természetesen nem készpénz van.
LEL. Miközben vártam a soromra épp kérdezte valaki az ügyintézőt, hogy utalással kért vissza korábban pénzt, de most itt van, nem -e lehetne készpénzben azonnal? Már vártam a szokásos bullshit kifogást, hogy "de már meg lett igényelve, nem lehet változtatni BLABLABLA. Ehelyett: Ha nem indítottuk még el az utalást, akkor persze, erre tessék.

Micsu: Majd ha feljöttök a családdal a FŐVÁROSBA valami keresztelő, hatosiker születés, vagy egyéb alkalomból, mindenképpen menj be és próbáld ki. Majd megérted. :)
Avatar
Moby

Hozzászólás #47305 2020.05.25. 18:47

Azóta vittem vissza gariba egy smoothiekészítőt, teljesen simán ment annál is minden. Természetesen a C9-et is ott vettem, a múlt héten is vettem náluk nyomtatót, ebookreadert, ma meg vettem egy szopókember goty-t, mer a múltkor lemaradtam a digitakcióról. Ha lenne náluk tej meg kenyér, azér is oda mennék...
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #47306 2020.05.25. 18:52

Moby írta:ebookreadert
Milyet?
Avatar
Micsu

Hozzászólás #47307 2020.05.25. 18:52

Én hiszek nektek srákok ;) Még pénzt nem kértem vissza, csere volt mindig de az új egeret az alzánál vettem. (asszem azért mert nem kellett regisztrálni :D meg az ár is jó volt és nagy bolt, nem szoktam 1-2 ezer forintért noname bolthoz menni).
De az utolsó kérdésemre is érdekel a válasz/tapasztalat :)

#47304
Sajnos 1-2 hetente járok pestre, bár vásárolni nagyon ritkán megyek.

szerk: közben látom Moby már gariztatott később is
Avatar
DanielT

Hozzászólás #47308 2020.05.25. 18:56

Moby írta:Azóta vittem vissza gariba egy smoothiekészítőt, teljesen simán ment annál is minden. Természetesen a C9-et is ott vettem, a múlt héten is vettem náluk nyomtatót, ebookreadert, ma meg vettem egy szopókember goty-t, mer a múltkor lemaradtam a digitakcióról. Ha lenne náluk tej meg kenyér, azér is oda mennék...
Nekem előrendelve ott a Cyberpunk, TLOU2, WD Legion, PS5. :D

JA! Felhívtam délután őket, hogy 15:00 után vannak -e már. Szerintem a menüpont kiválasztása után 1x se csöngött és már felvette az ügyintéző, mondta a tutit és indultam befelé!

ÉS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Automatikusan, bármi nyomása nélkül azzal fogadott a menü, hogy minden rendben a rendelésemmel, relaxáljak. (Mert akkor már leadtam az új ipkamerára és telefonszám alapján azonosított). Nem ám anyám leánykori születési helye, meg ÜGYFÉLSZÁM ÉS VEVŐAZONOSÍTÓ. Inkább a semmi és minden fasza.
Avatar
Moby

Hozzászólás #47309 2020.05.25. 18:58

Zóanagyvarázsló írta:Milyet?
Ne is kérdezd... :( Széttörtem véletlenül a nejem százezer éves touch lux 3-át. Semmi baja amúgy, csak letölrtem a teljes hátlapot, mert el voltak már öregedve a karmok, és az új tok egyszerűen nem ment rá. Lófaszt nem számít, mert úgyis rajt van a tok, nem is látni, hogy a hátfal nincs, de mindegy, széttörtem, nincs mit szépíteni rajta. Meg öreg már. Semmi baja, de öreg, és eltörtem.
Na. Kinézte magának Touch HD 3-at, mert az vizálló!!! (nem tudom mi a gecinek vizállóság egy ebook readernek, de oké, legyen vízálló...), meg nagyfelbontású, meg színhőmérsékletszabályzós a világítás meg apámfasza...HATVANEZER forint ez a szar, a régi meg mittudomén...25?
Poén: hót ugyanaz, mint a régi. Hogy ebbe hova a faszomba dugták a plusz pixeleket, én nem tudom, de minden PONTOSAN ugyanúgy néz ki rajta, mint a régi. És minden más is kb szögugyanaz, csak lehet sárgítani a világítást, meg VÍZÁLLÓ!!!négy!
Hatvanezerér... Zokogok azót a is :D

/az esélytelenek nyugalmával böktem ki, hogy szerintem ez pont ugyanaz, mint a régivót. Megvonta a vállát, és közölte, hogy a TE tévéd meg négyszázezer volt, szóval ez igazán nem volt drága. És otthagyott. Nem volt több érvem :D
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #47310 2020.05.25. 19:04

DanielT írta:Mai Alza kaland:

Rendeltem egy IP kamerát tegnap este, Alzaboxba valamiért nem lehetett, ezért ide egy közeli kisboltba kértem. Délelőtt már itt is volt, átvettem, minden fasza.

A kamera szar, ne menjünk bele a részletekbe. Visszavittem, reklamációs pult. ÖNKISZOLGÁLÓ REKLAMÁCIÓ! :D Ott van 3 gép talán bill+egér, benyomod a rendelésszámot, beírod mi a bajod, finish. Kinyomtat a gép egy matricát, rárakod a dobozra, a dobozt meg otthagyod egy ládában és távozol.

Eltelt 1-2 óra, jön Viberen egy üzenet: "A reklamacios ugye megoldodott: ASRE20242SAS. A teljesites modja: Penzvisszafizetesi jovairasi ertesites."

Még mindig messze a legdurvább és hightechebb vásárlási élmény. Persze instant vettem egy másik fajtát ugyanott és kb meg se fordul már a fejemben, hogy máshol vásároljak ilyesmit.

Erről beugrott a Los Angeles-i amazon átvevőpontos kalandom.
Fasza kis pultos helyiség, odamentem, hozták a dobozt benne a kb. 30%-al olcsóbb finomságokkal.
Kibontom szépen egyesével a dobozokat, az egyik egy fotós hátizsák.. lett volna. Már a dobozból kihúzva rosszul lettem a barnás színétől, meg úgy az egész formája és anyag nem stimmelt.
Dehát hiába, bárhogy is forgatom, az egy szaros lovas vagy rodeós bőr tarisznya. Hát, mondom a csajnak, hogy ez no go, mi légyen.
No promlémo amigo, üssed be a pulton, jön rá a matrica, rátoszod, aztán told be a falon található kukanyílásba.
Párszor beütöttem, de valahogy csak a kezdőképernyőre dobott vissza, "not eligible for return".
Akkor közölte a csaj, ja hát hogy ez third party kereskedő, nem amazonos termék (itt azért egy két hajszálér elpattant a szememben),
a 60x60-as doboz, amúgy sem férne be a lyukon. Jó, mondom és akkor most mi van, végül is tőletek rendeltem, ha nem is Ti, de a haverotok elbaszott valamit.
Semmi gond, menjek el egy postára és adjam fel, majd a postaköltséget is írjam be a dispute-hoz.
Jó, mondom, akkor köszipuszi, kurvanagy papírdobozzal a kezemben, meg még egy két csomaggal elindultunk kifele.
Eső abban a pillanatban kezdett ömleni...ééés fingom nem volt, hol parkoltunk le :D
úgy fél óra bolyongás után meglett az autó, a csomagfeladással vártam 2 napot mert nem akartam a városban szarakodni (parkolás, stb.),
így valami kis faluban a mojave felé küldtem el a csomagot, másnap már jött is a lé.
Mai napig eszembe jut, hogy vajon a rodeós faszi bevállalta -e a fotóstáskát. :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Greyfox 2020.05.25. 19:11-kor.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #47311 2020.05.25. 19:09

Greyfox írta:Erről beugrott a Los Angeles-i amazon átvevőpontos kalandom. Fasza kis pultos helyiség, odamentem, hozták a dobozt benne a kb. 30%-al olcsóbb finomságokkal. Kibontom szépen egyesével a dobozokat, az egyik egy fotós hátizsák.. lett volna. Már a dobozból kihúzva rosszul lettem a barnás színétől, meg úgy az egész formája és anyag nem stimmelt. Dehát hiába, bárhogy is forgatom, az egy szaros lovas vagy rodeós bőr tarisznya. Hát, mondom a csajnak, hogy ez no go, mi légyen. No promlémo amigo, üssed be a pulton, jön rá a matrica, rátoszod, aztán told be a falon található kukanyílásba. Párszor beütöttem, de valahogy csak a kezdőképernyőre dobott vissza, not eligible for return. Akkor közölte a csaj, ja hát hogy ez third party kereskedő, nem amazonos termék (itt azért egy két hajszálér elpattant a szememben), a 60x60-as doboz, amúgy sem férne be a lyukon. Jó, mondom és akkor most mi van, végül is tőletek rendeltem, ha nem is Ti, de a haverotok elbaszott valamit.
Semmi gond, menjek el egy postára és adjam fel, majd a postaköltséget is írjam be a dispute-hoz. Jó, mondom, akkor köszipuszi, kurvanagy papírdobozzal a kezemben, meg még egy két csomaggal elindultunk kifele. Eső abban a pillanatban kezdett ömleni...ééés fingom nem volt, hol parkoltunk le :D
úgy fél óra bolyongás után meglett az autó, a csomagfeladással vártam 2 napot mert nem akartam a városban szarakodni (parkolás, stb.), így valami kis faluban a mojave felé küldtem el a csomagot, másnap már jött is a lé. Mai napig eszembe jut, hogy vajon a rodeós faszi bevállalta -e a fotóstáskát. :D
Én ezt 2x teljesen, plusz részleteket újraolvastam. Kb 76%-át képes voltam dekódolni, de azt még nem tudom, hogy ki a rodeós faszi? :FFDSF :banplz:
Avatar
Moby

Hozzászólás #47312 2020.05.25. 19:11

DanielT írta:Én ezt 2x teljesen, plusz részleteket újraolvastam. Kb 76%-át képes voltam dekódolni, de azt még nem tudom, hogy ki a rodeós faszi? :FFDSF :banplz:
Összecserélték a táskát more! :D A rodeós faszi kapott egy fotóstáskát, fotósgreyfox meg rodeóstáskát. Mkay? :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #47313 2020.05.25. 19:13

Moby írta:Összecserélték a táskát more! :D A rodeós faszi kapott egy fotóstáskát, fotósgreyfox meg rodeóstáskát. Mkay? :D
Na ezen is elmorfondíroztam egy darabig, de végre leesett! :banplz: :banplz: Köszi! :D

szerk: NESZERKESSZÉ!!! Így most az indokoltnál hülyébbnek tűnök. :idiota: :idiota: :idiota:
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #47314 2020.05.25. 19:13

DanielT írta:Én ezt 2x teljesen, plusz részleteket újraolvastam. Kb 76%-át képes voltam dekódolni, de azt még nem tudom, hogy ki a rodeós faszi? :FFDSF :banplz:
Fingom sincs, de szerintem az, aki ilyesmit rendelt tuti nem obikat pakolt bele :DD Nem, egy pillanatig sem gondolkodtam el, hogy jó lesz ez a vállamon átvetve :D
Kép
Avatar
Moby

Hozzászólás #47315 2020.05.25. 19:15

DanielT írta:Na ezen is elmorfondíroztam egy darabig, de végre leesett! :banplz: :banplz: Köszi! :D

szerk: NESZERKESSZÉ!!! Így most az indokoltnál hülyébbnek tűnök. :idiota: :idiota: :idiota:
Szerintem dobjál egy kétdekás hubertuszt, hátha az meglódít picit! :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #47316 2020.05.25. 19:24

Moby írta:Szerintem dobjál egy kétdekás hubertuszt, hátha az meglódít picit! :D
Majd holnap reggel, már vége a műszaknak! :pias:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #47317 2020.05.25. 19:36

Moby írta:Ne is kérdezd... :( Széttörtem véletlenül a nejem százezer éves touch lux 3-át. Semmi baja amúgy, csak letölrtem a teljes hátlapot, mert el voltak már öregedve a karmok, és az új tok egyszerűen nem ment rá. Lófaszt nem számít, mert úgyis rajt van a tok, nem is látni, hogy a hátfal nincs, de mindegy, széttörtem, nincs mit szépíteni rajta. Meg öreg már. Semmi baja, de öreg, és eltörtem.
Na. Kinézte magának Touch HD 3-at, mert az vizálló!!! (nem tudom mi a gecinek vizállóság egy ebook readernek, de oké, legyen vízálló...), meg nagyfelbontású, meg színhőmérsékletszabályzós a világítás meg apámfasza...HATVANEZER forint ez a szar, a régi meg mittudomén...25?
Poén: hót ugyanaz, mint a régi. Hogy ebbe hova a faszomba dugták a plusz pixeleket, én nem tudom, de minden PONTOSAN ugyanúgy néz ki rajta, mint a régi. És minden más is kb szögugyanaz, csak lehet sárgítani a világítást, meg VÍZÁLLÓ!!!négy!
Hatvanezerér... Zokogok azót a is :D

/az esélytelenek nyugalmával böktem ki, hogy szerintem ez pont ugyanaz, mint a régivót. Megvonta a vállát, és közölte, hogy a TE tévéd meg négyszázezer volt, szóval ez igazán nem volt drága. És otthagyott. Nem volt több érvem :D
60K tényleg rengeteg egy ebook reader-ért, de a vízállóság az mondjuk nem rossz. Ha még nem olvastál kádban akkor ajánlom!
Avatar
Moby

Hozzászólás #47318 2020.05.25. 19:46

benőmenő írta:60K tényleg rengeteg egy ebook reader-ért, de a vízállóság az mondjuk nem rossz. Ha még nem olvastál kádban akkor ajánlom!
Kevés dolog áll távolabb tőlem, mint a kádban olvasás :D (talán a kétdekás hubertusz ilyen még). Én a 2 perc alatt letusolok típus vagyok. De a nejemet sem nagyon kaptam rajta eddig a kádban olvasáson, bár lehet, hogy ebbéli tervek motiválták a modellválasztásban :)
Avatar
eje75

Hozzászólás #47319 2020.05.25. 20:06

Alzánál ügyfél centrikusabb cég kevés van... múltkor megénekeltem a kálváriámat: 24 óra alatt két fülest vittem vissza a 100e-res kategóriából, mert egyiknek sem jött be a hangja... másodiknál már eléggé vörös volt a fülem, de a szeme se rebbent a gyereknek, azonnal adta vissza a pénzt... mondjuk már kb. 2 misit hagytam ott, de akkor is... jó hely.... csak a föld alatti parkolóját tudnám feledni...GYŰLÖLÖM
Avatar
Moby

Hozzászólás #47320 2020.05.25. 20:09

eje75 írta:Alzánál ügyfél centrikusabb cég kevés van... múltkor megénekeltem a kálváriámat: 24 óra alatt két fülest vittem vissza a 100e-res kategóriából, mert egyiknek sem jött be a hangja... másodiknál már eléggé vörös volt a fülem, de a szeme se rebbent a gyereknek, azonnal adta vissza a pénzt... mondjuk már kb. 2 misit hagytam ott, de akkor is... jó hely.... csak a föld alatti parkolóját tudnám feledni...GYŰLÖLÖM
Hát azzal meg mibaj? :D VAN HELY! MINDIG. Ennél jobbat elképzelni nem tudok!

Vissza: “Leáldozott.hu”