A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
Botond

Hozzászólás #47181 2020.05.21. 17:28

És tényleg a Civ6 lett az epicstore ingyenjáték.
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #47182 2020.05.21. 18:12

Kép

Izé.....
Avatar
eje75

Hozzászólás #47183 2020.05.21. 19:49

TasManXT írta:[img]tökömleszakad[/img]

Izé.....
Ez valószínűleg tartalmazza a gépet, a játékot, meg egy 200 m2-es penthouse 1 havi bérleti díját, ahol nyugodtan tolhatod.... bassza meg, 999-ért is sok lenne... mi a f...?
Avatar
DanielT

Hozzászólás #47184 2020.05.21. 20:19

TasManXT írta:Kép

Izé.....
Az szép! :wow2: Szerintem a CDPR vezérigazgatóság vesz majd belőle 4-et és ennyivót.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #47185 2020.05.22. 16:14

Mondom lemérem már hogy egy töltéssel mennyit megy el a ps4 kontroller mert keveselltem nagyon, 4 óra, szánalom.
Avatar
Moby

Hozzászólás #47186 2020.05.22. 16:24

Micsu írta:Mondom lemérem már hogy egy töltéssel mennyit megy el a ps4 kontroller mert keveselltem nagyon, 4 óra, szánalom.
Azzal valami nem kerek szerintem. Az enyémek 2 meg 3 évesek, és simán ettől többet mennek úgy, hogy nagyrészt arról megy a füles is. Mondjuk nem is játszok ennyit egyszerre, és amikor nem játszok, akkor a töltőn pihennek. Az xbox kontrollerek sokkal tovább bírják, de az akkuk töltése is nagyobb macera, az jobban bánt. Mondjuk ahhoz is van ilyen venom töltő, vehettem volna azokhoz is...
Avatar
Micsu

Hozzászólás #47187 2020.05.22. 16:27

Sztem is hibás lehet vagy nem tudom, én gépen keresztül töltöm de csak addig még töltődik utána kihúzom, litionos aksinak nem tesz jó ha túl van töltve ha jól tudom

Moby írta: Az xbox kontrollerek sokkal tovább bírják

igen, meg lehet bele elemet is tenni, én jobban birom sokkal már magát a kontrollert is (fogás, stb)
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #47188 2020.05.22. 16:33

Moby írta:Azzal valami nem kerek szerintem. Az enyémek 2 meg 3 évesek, és simán ettől többet mennek úgy, hogy nagyrészt arról megy a füles is. Mondjuk nem is játszok ennyit egyszerre, és amikor nem játszok, akkor a töltőn pihennek. Az xbox kontrollerek sokkal tovább bírják, de az akkuk töltése is nagyobb macera, az jobban bánt. Mondjuk ahhoz is van ilyen venom töltő, vehettem volna azokhoz is...
Mivel vezetmentesen preferálom mindkettőt, ha játék közben lemerül, akkor intézkedni kell, az mindenképpen ugyanakkora macera. Játékon kívül persze a DS4-et egyszerűbb rádugni valamire, de volt olyan, hogy PC-ről cseszett feltölteni magát, a PS3 meg ritkán ment játékon kívül más okból. Telefontöltőm hozzávaló nem volt annak idején, a Nintendo Minikhez is úgy kellett kérnem, hogy be tudjam üzemelni őket. Amióta okostelefonos lettem, azóta persze van töltő és power bank.

Nálam sem 4 óra volt, két erősebb játékosnapot bírt új korában. Az legalább 10 óra, de inkább több. Most már szerintem nem tudna annyit, de a 4-et keveslem. (Most más használja, vezetékesen, nincs friss adatom.)
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #47189 2020.05.22. 17:15

Az 5 éves V1-es DS4-em az alsó hangon 4 órát bírt amikor néztem, a fehér V2 talán többet is. De ez nálam kb. 3 nap gaminget is jelenthet, de mivel a monitor alatt ott lóg az usb kábel (rögtön a bt dongle mellett :idiota: ) állandóan, így fel szoktam tölteni, ha épp nem használom.
Avatar
Mekee

Hozzászólás #47190 2020.05.22. 19:49

No, hatfon itt a c9-em,, ma is jött volna, de a telekomnal van egy olyan policy hogy csak nekem adjak oda, hiaba van egy felesegem, akivel mellesleg egy haztartasban élünk, oket nemzavarja. Mert. Mikor megrendeltem, akkor pont elfogyott, most hivtak hogy van 2db, de csak 55ös,,ugyhogy rácsaptam arra, majd közelebb ülök.
Valamint tesztelgettem ezta t-s netet, meg a rputert amit adnak, tud mindent ami kell, a. Hazban a kertben is van jel, meg bent is mindenhol, valamint 980korul tud, a regi tplink gigabitesem meg. Max 780at. Ledobni szakadozni nem lattam miota van, osszessegeben igy jibbnak tunik a diginel, bar az lehet hogy helyfuggo is, valamint ott. Nem optika jott be hozzam, egy kinti dobozból utp jött csak. A tv viszont csak a gagyi settopboxbol megy csak, momdjuk eg ossze se dugtam
Avatar
DanielT

Hozzászólás #47191 2020.05.23. 18:07

Ez azért durva, mi minden van még a prociban...

cry3.jpg
Avatar
Botond

Hozzászólás #47192 2020.05.23. 19:39

DanielT írta:Ez azért durva, mi minden van még a prociban...
Jó mondások voltak a videoban, hogy a 10300k az új 6700/7700k, a 10700k a 9900k, de azt nem értem miért nem végig a 3950x-hez benchmarkolnak. Az az AMD teteje. 3900x jóval olcsóbb, mint a 10900k.
No mindegy, nem gondoltam, hogy ennyire elment az idő a 6700k mellett, lehet tényleg ideje upgradelni. Nem tudom mennyire lesz erre idén keret meg idegem lakás bővítés mellett.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #47193 2020.05.23. 20:18

Botond írta:Jó mondások voltak a videoban, hogy a 10300k az új 6700/7700k, a 10700k a 9900k, de azt nem értem miért nem végig a 3950x-hez benchmarkolnak. Az az AMD teteje. 3900x jóval olcsóbb, mint a 10900k.
No mindegy, nem gondoltam, hogy ennyire elment az idő a 6700k mellett, lehet tényleg ideje upgradelni. Nem tudom mennyire lesz erre idén keret meg idegem lakás bővítés mellett.
Hogy lehet lakást bővíteni? :D Légmentesre szigeteled és felpumpálod? :wow2:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #47194 2020.05.23. 20:42

DanielT írta:Hogy lehet lakást bővíteni? :D Légmentesre szigeteled és felpumpálod? :wow2:
Társasházban lakik. A többieket ledarálja, aztán már lehet kiütni a falakat és gyarapodni.
Avatar
Botond

Hozzászólás #47195 2020.05.23. 21:00

DanielT írta:Hogy lehet lakást bővíteni? :D Légmentesre szigeteled és felpumpálod? :wow2:
Belső két szintes a lakás, a felső szint már a padlással egy szint, tetőtéri szobák. Lányoménak kibaszom a falát a padlás felé, és beépítek a padlásból vagy 10 nm-t, és úgy falazom le. Oszt ennyike. 100 helyett 110 lesz a kecó, az már elég hármunknak.
/szerk: padlás közös osztatlan, azt persze előbb megveszem, hogy enyém legyen a beépített rész
/szerk2: meg bár a tied is pro tipp, de olyat is láttam aki a paneloknál az erkélyt építette be, és úgy lett nagyobb a lakás. :papakacsint:
Avatar
Botond

Hozzászólás #47196 2020.05.24. 08:37

Zóanagyvarázsló írta:Társasházban lakik. A többieket ledarálja, aztán már lehet kiütni a falakat és gyarapodni.
Ezis valid tipp. Nem a ledaralás része, hanem hogy megveszi az ember vmelyik szomszéd lakást, és összenyitja a kettőt. De itt még nem tartunk.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #47197 2020.05.24. 12:36

Zóanagyvarázsló írta:Társasházban lakik. A többieket ledarálja, aztán már lehet kiütni a falakat és gyarapodni.

Társasház? Már a milliárdosok is ennyire le adják? Vagy ennyire drága volt a válás? :banplz:
Avatar
Botond

Hozzászólás #47198 2020.05.24. 14:14

Micsu írta:Társasház? Már a milliárdosok is ennyire le adják? Vagy ennyire drága volt a válás? :banplz:
Vótmá!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #47199 2020.05.24. 16:46

Micsu írta:Társasház? Már a milliárdosok is ennyire le adják? Vagy ennyire drága volt a válás? :banplz:
Nem szeretnek füvet nyírni! :D
Avatar
Mekee

Hozzászólás #47200 2020.05.24. 16:53

DanielT írta:Nem szeretnek füvet nyírni! :D
Nem szeretik nézni, ahogy az inas nyírja
Avatar
Micsu

Hozzászólás #47201 2020.05.24. 16:56

DanielT írta:Nem szeretnek füvet nyírni! :D
Én is valami hasonló megfejtésre várok de mindig csak a terelést kapom :nezze: :fogmosas:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #47202 2020.05.24. 17:03

Micsu írta:Én is valami hasonló megfejtésre várok de mindig csak a terelést kapom :nezze: :fogmosas:
Nincs ám mindenkinek ez a házfétise. Életem felét családi házban töltöttem és abszolút nem hiányzik a mindennapjaimban. Nekem megfelelőt nyilván nem is tudnék venni, de az igényem sincs meg rá.
Avatar
Moby

Hozzászólás #47203 2020.05.24. 17:13

Micsu írta:Én is valami hasonló megfejtésre várok de mindig csak a terelést kapom :nezze: :fogmosas:
Az van, hogy BP-en kertesházad úgy van, hogy
- örököltél
- van 100 milliód házra
Aki ezen paramétereknek nem felel meg, azoknak van az agglomerációban kertes háza. Azaz a többség. Na, ott megvan mondjuk a feléből, és lehet szopni a közelekdéssel, mert a Bp-re vezető össze gerincút maga a faszerdő reggel és délután. Nyilván, mert ezek olyan ütemben válnak lakottá, hogy lassan összefolyik, és a BP táblákat ki kell tolni minden irányban vagy 60Km-et.
Ott, ahol meg már jó a közlekedés, olyat venni, ahol csak te vagy a telken, és a telek is jó méretű....áh. Zilliárdosnak kell lenni. Vagy NER lovagnak.
Én nagyon vennék most egyet, de még 100 évig kéne éljek, hogy ennyi lövét össze tudjak rakni. Nem megy. Egy élet ehez már kevés. 15 éve még ment volna, és rettenetesen bánom, hogy akkor nem vettem itt egyet. Akkor még 30-ból meg lett volna, nade akkor 15-ért vettem máshol.
Avatar
Botond

Hozzászólás #47204 2020.05.24. 17:32

Moby írta:Az van, hogy BP-en kertesházad úgy van, hogy
- örököltél
- van 100 milliód házra
Aki ezen paramétereknek nem felel meg, azoknak van az agglomerációban kertes háza. Azaz a többség. Na, ott megvan mondjuk a feléből, és lehet szopni a közelekdéssel, mert a Bp-re vezető össze gerincút maga a faszerdő reggel és délután. Nyilván, mert ezek olyan ütemben válnak lakottá, hogy lassan összefolyik, és a BP táblákat ki kell tolni minden irányban vagy 60Km-et.
Ott, ahol meg már jó a közlekedés, olyat venni, ahol csak te vagy a telken, és a telek is jó méretű....áh. Zilliárdosnak kell lenni. Vagy NER lovagnak.
Én nagyon vennék most egyet, de még 100 évig kéne éljek, hogy ennyi lövét össze tudjak rakni. Nem megy. Egy élet ehez már kevés. 15 éve még ment volna, és rettenetesen bánom, hogy akkor nem vettem itt egyet. Akkor még 30-ból meg lett volna, nade akkor 15-ért vettem máshol.
A mi környékünkön az 3-400 milla, de ha ingyen lenne se kellene. Elnyomorgok én egy társasházban is, a prolikkal. Egyszerű csóri vagyok, ez van. :D
Avatar
Botond

Hozzászólás #47205 2020.05.24. 17:33

DanielT írta:Nincs ám mindenkinek ez a házfétise. Életem felét családi házban töltöttem és abszolút nem hiányzik a mindennapjaimban. Nekem megfelelőt nyilván nem is tudnék venni, de az igényem sincs meg rá.
Áh, ezt csak azok mondják, akiknek nem fussa rá, mint a kispöcsűek, hogy nem a méret a lényeg. :nezze: Legalábbis micsu világában! :D
Avatar
Moby

Hozzászólás #47206 2020.05.24. 17:40

Én vennék, de készen. Mármint...totál készen. Ha ilyen lenne, és megtehetném, vennék. Azt talán megtehetném, hogy veszek egy rettenetet, eltolatom, és építeni. De. Szerintem ehhez nekem már nincs elég erőm, szabadidőm és kedvem meg biztos nem. És mire készlenne annyira, hogy már csak élvezni kellene, a gyerekek már a haverokkal/haveroknál fognak lógni, és pont gecimindegy lesz nekik, hogy otthon mivan. Magamnak meg nem csinálon. Én konkrétan leszarom, kertesházban nőttem fel. Sosem voltam ott, utáltam, mert csak a munka jutott belőle nekem. Apáméknak is csak azért kellett szerintem, mert akkoriban még mindenkinek ilyen volt, és ciki volt, ha nem volt ilyened. A kertet és az udvart akkor látták, amikor be meg kiálltak az autóval. Nálam sem lenne másképp. És ehhez mopst vissza kéne mennem az agglomerációba, amiből 12 év egy életre volt elég.
Avatar
Moby

Hozzászólás #47207 2020.05.24. 17:49

Tudom, hogy gecirégi, de ma lement nálam a Dark sori második évada. Nagyon szeretem, nagyon lektötte a figyelmem, és bár tuti, hogy tele van plothole-al, de én nem kaptam rajta egyen sem nézés közben, és az hatalmas jóság. Rettenetesen várom a harmadik évadot. :eljen: Bevallom angolul nem ment, rettenetes a szinkronja, németül néztem végig, talán ragadt is közben rám valami.
Avatar
Moby

Hozzászólás #47208 2020.05.24. 17:53

Közben nyomom ezt a CONTROL című fertelmet is. Szerintem a felénél lehetek talán, legalábbis játékidő van már benne. Én bevallom, egy kurva szót nem értek a sztoriból akkora nyomorult agyfasz az egész, és ezzel a látvány is kb korrelál. Technóban egy okádék, a gameplay annyira nem volna szar, pláne, ha lenne valami supereasy fokozat, hogy sose lássak benne töltőképernyőt, mert az agyfasz, hogy evo970-ről többet tölt, mint a konzoljátékok átlagban, meg az egész checkpoint rendszerért kiosztanék pár halálbünetést a készítők között. Most így 2/10-re értékelném, de ha egyáltalán sikerül végigmennem, lehet, hogy lesz ez még rosszabb is :DD
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #47209 2020.05.24. 17:57

Moby írta:Közben nyomom ezt a CONTROL című fertelmet is. Szerintem a felénél lehetek talán, legalábbis játékidő van már benne. Én bevallom, egy kurva szót nem értek a sztoriból akkora nyomorult agyfasz az egész, és ezzel a látvány is kb korrelál. Technóban egy okádék, a gameplay annyira nem volna szar, pláne, ha lenne valami supereasy fokozat, hogy sose lássak benne töltőképernyőt, mert az agyfasz, hogy evo970-ről többet tölt, mint a konzoljátékok átlagban, meg az egész checkpoint rendszerért kiosztanék pár halálbünetést a készítők között. Most így 2/10-re értékelném, de ha egyáltalán sikerül végigmennem, lehet, hogy lesz ez még rosszabb is :DD
Szóval előrelépés a Quantum Breakhez képest :finom:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #47210 2020.05.24. 18:04

Moby írta:Én vennék, de készen. Mármint...totál készen. Ha ilyen lenne, és megtehetném, vennék. Azt talán megtehetném, hogy veszek egy rettenetet, eltolatom, és építeni. De. Szerintem ehhez nekem már nincs elég erőm, szabadidőm és kedvem meg biztos nem. És mire készlenne annyira, hogy már csak élvezni kellene, a gyerekek már a haverokkal/haveroknál fognak lógni, és pont gecimindegy lesz nekik, hogy otthon mivan. Magamnak meg nem csinálon. Én konkrétan leszarom, kertesházban nőttem fel. Sosem voltam ott, utáltam, mert csak a munka jutott belőle nekem. Apáméknak is csak azért kellett szerintem, mert akkoriban még mindenkinek ilyen volt, és ciki volt, ha nem volt ilyened. A kertet és az udvart akkor látták, amikor be meg kiálltak az autóval. Nálam sem lenne másképp. És ehhez mopst vissza kéne mennem az agglomerációba, amiből 12 év egy életre volt elég.
A kertbe én se járok le elég sűrűn, de hiányozna, annyira megszoktam. És szerencsére a diófákat művelni se kell. A pufferzóna is jó, hogy a szomszédokat nemcsak nem hallom át (meg ők sem engem), de a legtöbbjükről azt sem tudom, hogy néz ki.

Amíg Pesten is laktam, addig borzasztó leprának éreztem az összeset. A barátaim laktak normális helyen és lakásban, de ők meg pont kiköltöztek a városból a Duna-partra kertes házba, és az frankóbb is volt. Persze nekik se kellett Pest munkára meg nekem sem. Az Age of Home Office-ban Budapest okafogyottá vált :nezze:
Avatar
donatus13

Hozzászólás #47211 2020.05.24. 18:12

Nahát, csodálkozom a kommenteken. Én pont még messzebbre vágyom, konkrétan tanyákat nézek. Home office valóban sok utat nyit :)
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #47212 2020.05.24. 18:19

donatus13 írta:Nahát, csodálkozom a kommenteken. Én pont még messzebbre vágyom, konkrétan tanyákat nézek. Home office valóban sok utat nyit :)
Én nem szívesen mennék innen sehova, inkább a populációt és a járműveket telepíteném ki. Az biztos, hogy inkább nyugalmasabb, csendesebb, kertesebb irányba mennék élni, nem az ellenkezőjébe. Valaha még lucernamező jött a szomszédház után, most már beépítették azt is.

A vicc az, hogy régen voltak üzletek és vendéglátóipari egységek az utca végében, most, hogy itt egy komplett lakóliget vásárlóképes népséggel, már megszűnt van az összes. A Lidl és a Tesco a menő.
Avatar
Botond

Hozzászólás #47213 2020.05.24. 18:21

Zóanagyvarázsló írta:A kertbe én se járok le elég sűrűn, de hiányozna, annyira megszoktam. És szerencsére a diófákat művelni se kell. A pufferzóna is jó, hogy a szomszédokat nemcsak nem hallom át (meg ők sem engem), de a legtöbbjükről azt sem tudom, hogy néz ki.

Amíg Pesten is laktam, addig borzasztó leprának éreztem az összeset. A barátaim laktak normális helyen és lakásban, de ők meg pont kiköltöztek a városból a Duna-partra kertes házba, és az frankóbb is volt. Persze nekik se kellett Pest munkára meg nekem sem. Az Age of Home Office-ban Budapest okafogyottá vált :nezze:
Age of home officet én is falun töltöm szüleimnél, ugye. Innen tudom én is, hogy kertes ház az permanens szopás, kinek van ahhoz idege. Hazaérek melóból akkor lazulni akarok egyedül vagy a kölykökkel vagy a csajommal vagy ennek kombója, de tuti nem sövényt vagy füvet vágni, tetőcserepet megigazítani vagy ilyesmi. És pláne nem akarok izgulni, hogy elmegyek karanténba három hónapra szüleimhez, akkor Jajj mi lesz a muskátlival otthon. Szomszédnénik elkombóznak az 5000nm-es zöld részen, a szomszéd telek meg a hármashatárhegy. Szóval nem olyan, mint egy kertes ház vhol lent a sűrűjében a városnak, de azé nem rossz. Mondjuk az zavaró, mikor reggel a mókusok meg az őzikék sasolnak be az ablakon, hogy mit reggelizek, a privátszféra ezeknek bakfitty, de hát nem lehet mindenhol elszigetelni a szomszédokat úgy, mint nálad! :D
Avatar
Botond

Hozzászólás #47214 2020.05.24. 18:22

donatus13 írta:Nahát, csodálkozom a kommenteken. Én pont még messzebbre vágyom, konkrétan tanyákat nézek. Home office valóban sok utat nyit :)
Onnan azért macera behordani a gyerekeket suliba. Mert a suli nem lesz home officeban örökké.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #47215 2020.05.24. 18:28

Botond írta:Age of home officet én is falun töltöm szüleimnél, ugye. Innen tudom én is, hogy kertes ház az permanens szopás, kinek van ahhoz idege. Hazaérek melóból akkor lazulni akarok egyedül vagy a kölykökkel vagy a csajommal vagy ennek kombója, de tuti nem sövényt vagy füvet vágni, tetőcserepet megigazítani vagy ilyesmi. És pláne nem akarok izgulni, hogy elmegyek karanténba három hónapra szüleimhez, akkor Jajj mi lesz a muskátlival otthon. Szomszédnénik elkombóznak az 5000nm-es zöld részen, a szomszéd telek meg a hármashatárhegy. Szóval nem olyan, mint egy kertes ház vhol lent a sűrűjében a városnak, de azé nem rossz. Mondjuk az zavaró, mikor reggel a mókusok meg az őzikék sasolnak be az ablakon, hogy mit reggelizek, a privátszféra ezeknek bakfitty, de hát nem lehet mindenhol elszigetelni a szomszédokat úgy, mint nálad! :D
Itt fácánok jártak telelni a kertbe, de amióta több a szomszéd, azóta már nem. A nyulakhoz, őzekhez már legalább 500 métert el kell mászni, de patkány még van :eljen:
Avatar
Moby

Hozzászólás #47216 2020.05.24. 18:31

donatus13 írta:Nahát, csodálkozom a kommenteken. Én pont még messzebbre vágyom, konkrétan tanyákat nézek. Home office valóban sok utat nyit :)
Én szívesen mennék vidékre, csak ehhez olyan internetes céget kéne csinálni, amihez Bp-et még érinteni sem kell. Bár az igazat megvallva az agglomerációból sem miattam jöttünk vissza, egyszerűen annyira beépült a város, hogy kiderült, hogy a gyerekeket már az ovi ott nem tudja fogadni, csak valamelyik szomszédváros ovija. Ahova szintén képtelenség reggel eljutni.
Na itt nyomtunk egy restartot az egésznek. és visszacuccoltunk 12 év után budára. Szóval vidékre is úgy mennék csak, hogy minden, de MINDEN megoldott. Mondjuk biztos van ilyen, csak messzebb kell menni. Ilyen Szeged, vagy ilyesmi tuti érdekelne. De ez egyelőre nem időszerű.
Egyébként ma voltunk pont a másik lakásban. Azóta a környékén épülő házak száma alapján, az elmúlt 4 évben, mióta visszaköltöztünk, szerintem olyan másfélszeres lehet a létszám a településen. Város vonzáskörzetébe SOHA TÖBBET. Vagy bent a városban, a még élhető részeken, vagy nagyon távol tőle.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #47217 2020.05.24. 18:37

Botond írta:Innen tudom én is, hogy kertes ház az permanens szopás, kinek van ahhoz idege. Hazaérek melóból akkor lazulni akarok egyedül vagy a kölykökkel vagy a csajommal vagy ennek kombója, de tuti nem sövényt vagy füvet vágni, tetőcserepet megigazítani vagy ilyesmi.
Ez azért hülyeség. Ha beéred pár igénytelenebb fával (a diót is be kell gyűjteni, és még törni is, de azt marha jó árban el is lehet adni, szinte pénzfa) és egy kis gyeppel, az nem töméntelen kerti munkáról szól. A csicsóka is kb. magától terem, mint a gyom, egy óra alatt kiástam az egész tavalyi termést, hónapok óta kitart. A fűszernövények is hasonlók.

A leggyakoribb probléma itt is vizest vagy egyéb szakikat igényel, mint panelben. Persze lehet magadnak sok munkát gyártani bele.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #47218 2020.05.24. 18:41

Moby írta:Én szívesen mennék vidékre, csak ehhez olyan internetes céget kéne csinálni, amihez Bp-et még érinteni sem kell. Bár az igazat megvallva az agglomerációból sem miattam jöttünk vissza, egyszerűen annyira beépült a város, hogy kiderült, hogy a gyerekeket már az ovi ott nem tudja fogadni, csak valamelyik szomszédváros ovija. Ahova szintén képtelenség reggel eljutni.
Na itt nyomtunk egy restartot az egésznek. és visszacuccoltunk 12 év után budára. Szóval vidékre is úgy mennék csak, hogy minden, de MINDEN megoldott. Mondjuk biztos van ilyen, csak messzebb kell menni. Ilyen Szeged, vagy ilyesmi tuti érdekelne. De ez egyelőre nem időszerű.
Egyébként ma voltunk pont a másik lakásban. Azóta a környékén épülő házak száma alapján, az elmúlt 4 évben, mióta visszaköltöztünk, szerintem olyan másfélszeres lehet a létszám a településen. Város vonzáskörzetébe SOHA TÖBBET. Vagy bent a városban, a még élhető részeken, vagy nagyon távol tőle.
A levegő is kérdéses mindig, de sok helyen vidéken is (ha falun gumival fűt a szomszéd, Budapesten jobban kapsz levegőt, meg hát az sem homogén). Mi szerencsére nem szoktunk bekerülni soha a szennyezettek listájára, de itt sem olyan már, mint régen. Ez a hülye koronavírus még ezt se oldotta meg :(

Belőlem a főváros orrsprén élő allergiásat csinált (sem a kollégium, sem az egyetem melletti albérlet nem a Gellérthegyen volt), ezért nem költöztem be a pesti lakásba akkor sem, amikor fenn dolgoztam, inkább feljártam.
Avatar
Botond

Hozzászólás #47219 2020.05.24. 18:43

Zóanagyvarázsló írta:Ez azért hülyeség. Ha beéred pár igénytelenebb fával (a diót is be kell gyűjteni, és még törni is, de azt marha jó árban el is lehet adni, szinte pénzfa) és egy kis gyeppel, az nem töméntelen kerti munkáról szól. A csicsóka is kb. magától terem, mint a gyom, egy óra alatt kiástam az egész tavalyi termést, hónapok óta kitart. A fűszernövények is hasonlók.

A leggyakoribb probléma itt is vizest vagy egyéb szakikat igényel, mint panelben. Persze lehet magadnak sok munkát gyártani bele.
Közösképviselő megold mindent, a szomszéd öregnénikék meg a többit. Lakásban meg nincs gond, ha egyszer jól összerakja az ember, max ilyen huszonharminc évente. Én hétvégente el hobbikertészkedem szüleimnél amit kell, hétköznap, meló után erre pont nulla igényem van. De nem vagyunk egyformák.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #47220 2020.05.24. 18:51

Zóanagyvarázsló írta:Itt fácánok jártak telelni a kertbe, de amióta több a szomszéd, azóta már nem. A nyulakhoz, őzekhez már legalább 500 métert el kell mászni, de patkány még van :eljen:
Én tegnap kinéztem a panel ablakán és ott szaladt a nyúl a parkban. No nem Budapesten.
Kertből egyelőre bőven elég a nagyié, de nem lenne rossz egy jóval kisebb saját egyszer.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #47221 2020.05.24. 18:52

Botond írta:Közösképviselő megold mindent, a szomszéd öregnénikék meg a többit. Lakásban meg nincs gond, ha egyszer jól összerakja az ember, max ilyen huszonharminc évente. Én hétvégente el hobbikertészkedem szüleimnél amit kell, hétköznap, meló után erre pont nulla igényem van. De nem vagyunk egyformák.
De ezt mondom, hogy marhára nem kell mindennap foglalkozni vele (télen nem is nagyon tudsz nyit, nyáron terméstől és időjárástól függően kellhet rendszeresen locsolni), ha nem olyat ültetsz direkt vagy kertszépségversenyre hajtasz. Nem csak a növénymentes társasház és a főállású gazdálkodás létezik. A szomszédjaink telkén nincs is szinte semmi, csak hely a gyerekeknek meg nyársalásra.

Egyébként nagyon jó, hogy nálatok mindent megold a közös képviselő, felénk társasházban ez csont ugyanúgy a tulaj/főbérlő macerája. De ha nálatok a nénikkel együtt ki is szellőztet meg k is takarít, akkor értelek.
Avatar
Moby

Hozzászólás #47222 2020.05.24. 18:53

Zóanagyvarázsló írta:A levegő is kérdéses mindig, de sok helyen vidéken is (ha falun gumival fűt a szomszéd, Budapesten jobban kapsz levegőt, meg hát az sem homogén). Mi szerencsére nem szoktunk bekerülni soha a szennyezettek listájára, de itt sem olyan már, mint régen. Ez a hülye koronavírus még ezt se oldotta meg :(

Belőlem a főváros orrsprén élő allergiásat csinált (sem a kollégium, sem az egyetem melletti albérlet nem a Gellérthegyen volt), ezért nem költöztem be a pesti lakásba akkor sem, amikor fenn dolgoztam, inkább feljártam.
MO-n ipar már nincs, szóval nálunk a rossz levegő=por. Por meg ott van, ahol sok autó jár (mondjuk ott a kipufógázoktól is szarabb), meg ahol földet túrnak. Namost BP belvárosban geci nagy forgalom van, csomó helyen viszont nincs, nálunk sem, de mindez nem ér semmit, mert földet mindenhol túrnak, mert építkezés van MINDNENHOL. És ez nem budapestspecifikus, hanem mindenholspecifikus. Mármint ott, ahol viszonylag sűrű élet van. Hogy tanyán mennyire van por a földműveléstől, ezt nemtudom, nyilván ahol erdő van, ott gondolom megoldja.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #47223 2020.05.24. 18:58

benőmenő írta:Én tegnap kinéztem a panel ablakán és ott szaladt a nyúl a parkban. No nem Budapesten.
Kertből egyelőre bőven elég a nagyié, de nem lenne rossz egy jóval kisebb saját egyszer.
Nyúl az fura- Mókust persze könnyű találni a városligetben is, de derékmagasságban kopácsoló harkállyal még a Röntgen utcában (a Lehel térnél van) is találkoztam, éppen annyira nem akart elrepülni előlem, mint egy galamb. A kertbe meg már nem is jönnek, mint régen.

Most azon szurkolok, hogy nyár végéig visszaköltözzenek a denevérek, azok jópofák és hasznosak, csak ijesztő, ahogy fejmagasságban cikáznak sötétedés előtt, és 10 centivel a neked csapódás előtt térnek ki. Vagányak, no.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #47224 2020.05.24. 19:02

Moby írta:MO-n ipar már nincs, szóval nálunk a rossz levegő=por. Por meg ott van, ahol sok autó jár (mondjuk ott a kipufógázoktól is szarabb), meg ahol földet túrnak. Namost BP belvárosban geci nagy forgalom van, csomó helyen viszont nincs, nálunk sem, de mindez nem ér semmit, mert földet mindenhol túrnak, mert építkezés van MINDNENHOL. És ez nem budapestspecifikus, hanem mindenholspecifikus. Mármint ott, ahol viszonylag sűrű élet van. Hogy tanyán mennyire van por a földműveléstől, ezt nemtudom, nyilván ahol erdő van, ott gondolom megoldja.
Hat azert nagyon nem, budapesten a szmog sok, meg persze a por is, persze futesi szezonban videk se kutya, pesten kinyitom az ablakot, 2 ora mulva letorlom feher papir torlovel a butort es fekete, videken nkurvara nem igy van ;)
Ipar lehet nincs sok de eromuvek, szemetegetok meg kisebb ipar azert szinte minden megyeben van
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #47225 2020.05.24. 19:04

Moby írta:MO-n ipar már nincs, szóval nálunk a rossz levegő=por. Por meg ott van, ahol sok autó jár (mondjuk ott a kipufógázoktól is szarabb), meg ahol földet túrnak. Namost BP belvárosban geci nagy forgalom van, csomó helyen viszont nincs, nálunk sem, de mindez nem ér semmit, mert földet mindenhol túrnak, mert építkezés van MINDNENHOL. És ez nem budapestspecifikus, hanem mindenholspecifikus. Mármint ott, ahol viszonylag sűrű élet van. Hogy tanyán mennyire van por a földműveléstől, ezt nemtudom, nyilván ahol erdő van, ott gondolom megoldja.
A szálló port mérik, azokra az adatokra gondoltam. Meg arra, hogy forgalmasabb helyeken érzem, hogy rosszabbul kapok levegőt. Egy jó tölgyesben kellemesebb a levegő, mint Róbert Károly körút felüljáróján. Nem szívesen nevelnék gyereket Pesten, de ez sok más helyről is elmondható. Gyár, erőmű meg van ahol van, vidéken is, hallom panaszokat, mit tesz a rossz környékbeli kertekkel (pl. Visonta).

Persze nekem az volt a természetesen gyerekként, hogy lehetett a határban, a földeken az erdőkben csavarogni, a kertben kiskapával hasznoskodni, volt saját homokozó, bármikor lehetett nyársalni. Nyáron meg lehetett saját kuckót építeni a meggyfa alatt. Nagyon örülök, hogy csak későn lett PC-m (a NES/C64 ingerszgényebb volt számomra alapból). Csak amikor már jártam koncertekre meg sörözni is, sosem volt kizárólagos zombulás tárgya.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zóanagyvarázsló 2020.05.24. 19:04-kor.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #47226 2020.05.24. 19:04

Zóanagyvarázsló írta:Nyúl az fura- Mókust persze könnyű találni a városligetben is, de derékmagasságban kopácsoló harkállyal még a Röntgen utcában (a Lehel térnél van) is találkoztam, éppen annyira nem akart elrepülni előlem, mint egy galamb. A kertbe meg már nem is jönnek, mint régen.

Most azon szurkolok, hogy nyár végéig visszaköltözzenek a denevérek, azok jópofák és hasznosak, csak ijesztő, ahogy fejmagasságban cikáznak sötétedés előtt, és 10 centivel a neked csapódás előtt térnek ki. Vagányak, no.
Denever? Tessek a mult heten az irodaban :D
Csatolmányok
52E0AE99-BFCC-42A0-9F95-0F41AA740458.jpeg
Avatar
Moby

Hozzászólás #47227 2020.05.24. 19:12

Zóanagyvarázsló írta:A szálló port mérik, azokra az adatokra gondoltam. Meg arra, hogy forgalmasabb helyeken érzem, hogy rosszabbul kapok levegőt. Egy jó tölgyesben kellemesebb a levegő, mint Róbert Károly körút felüljáróján. Nem szívesen nevelnék gyereket Pesten, de ez sok más helyről is elmondható. Gyár, erőmű meg van ahol van, vidéken is, hallom panaszokat, mit tesz a rossz környékbeli kertekkel (pl. Visonta).

Persze nekem az volt a természetesen gyerekként, hogy lehetett a határban, a földeken az erdőkben csavarogni, a kertben kiskapával hasznoskodni, volt saját homokozó, bármikor lehetett nyársalni. Nyáron meg lehetett saját kuckót építeni a meggyfa alatt. Nagyon örülök, hogy csak későn lett PC-m (a NES/C64 ingerszgényebb volt számomra alapból). Csak amikor már jártam koncertekre meg sörözni is, sosem volt kizárólagos zombulás tárgya.
Én is ilyen helyen nőttem fel, abszolút. Én nem csak képen láttam lovaskocsit, haem a nagyapám vitt vele. De ez ma már ott sincs, ahol én felnőttem, én ennek sokkal kevésbé a környezet az oka, mint az emberek. Vagyis mint az emberi környezet. Azt az életet, amit mi természetes módon éltünk gyerekként, ma úgy tudnám biztosítani a gyerekeimnek egy olyan helyen, ahol én nőttem fel, ha felvennék melléjük fegyveres őröket.
Avatar
Moby

Hozzászólás #47228 2020.05.24. 19:30

Mondjuk abban sem vagyok biztos, hogy olyan jót tett nekem, hogy ilyen paréj helyen nőttem fel :D Felnőhettem volna valami urbánus környeezetben is, normális szülőkkel, akik még mindig élnének, lenne nagyapja/nagyanja a gyerekeimnek, lenne valami örökségem, meg lett volna kitől megtanulni ezt-azt. Gyerekként járhattam szabadon erdőn-mezőn, de a gyerekkorom ettől függetlenül egy határ szar volt. Na, szóval vannak ettől fontosabb kérdések, hogy szalad-e nyúl a kertben, vagy sem.
Avatar
Mekee

Hozzászólás #47229 2020.05.24. 19:40

Érdekes itt sokak elképzelése az agglomerációs kertes házakról, én pl fél órára lakom a melohelytől, ezt bp-en belül is meglehet csinálni, persze akkor nem 18km az út, hanem 4. :D
Kert meg pont akkora, hogy ólessen a teraszon kiülni, meg a gyerekeknek játszani, meg persze garázs, és ami ezzel jár, hogy ittvan közvetlen a kocsi, nemkell a parkoloba 3 körrel felhozni a vásárlást, stb. Igaz nem nagy a kert, direkt olyan kellett, hogy ne legyen 3000nm, lenyírni is vagy fél órát vehet igénybe. De bármi is legyen,végsősoron a gyerekek miatt kellett, hogy ne egy játszótéren élje ki magát, hanem legyen saját, meg olyan legyen amit szeretne, és oda szívesebben is engedem ki felügyelet nélkül, ezt egy játszótéren nemlehet.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #47230 2020.05.24. 19:55

Mekee írta:Érdekes itt sokak elképzelése az agglomerációs kertes házakról, én pl fél órára lakom a melohelytől, ezt bp-en belül is meglehet csinálni, persze akkor nem 18km az út, hanem 4. :D
Mi ezen az érdekes? Te (most)közel laksz a melódhoz. Más meg bejár Kerepesről a 11. kerületbe és felvágja az ereit. És ez még csak a család egyik tagja... a másik meg dolgozzon mondjuk csak a VI-ban, a gyereknek meg főiskolába/középsuliba nem ártana bemászni jobb helyre, mint amit dobott a környék.

Most is aktívan próbálom erről lebeszélni az egyik panelből költözni kívánó barátomat, hogy valóra váltsa a kertes házas álmot. Kurvajó közlekedésnél van, kellően nagy a lakás, nyugis környék és bárki bárhova el tud jutni kötelező oltás nélkül... DE A KERT. Hát az.
Avatar
Moby

Hozzászólás #47231 2020.05.24. 19:57

Mekee írta:Érdekes itt sokak elképzelése az agglomerációs kertes házakról, én pl fél órára lakom a melohelytől, ezt bp-en belül is meglehet csinálni, persze akkor nem 18km az út, hanem 4. :D
Kert meg pont akkora, hogy ólessen a teraszon kiülni, meg a gyerekeknek játszani, meg persze garázs, és ami ezzel jár, hogy ittvan közvetlen a kocsi, nemkell a parkoloba 3 körrel felhozni a vásárlást, stb. Igaz nem nagy a kert, direkt olyan kellett, hogy ne legyen 3000nm, lenyírni is vagy fél órát vehet igénybe. De bármi is legyen,végsősoron a gyerekek miatt kellett, hogy ne egy játszótéren élje ki magát, hanem legyen saját, meg olyan legyen amit szeretne, és oda szívesebben is engedem ki felügyelet nélkül, ezt egy játszótéren nemlehet.
Nekem erről egy jelentéktelen 12 évig tartó képzelgésem van :D 26Km volt az iroda és az otthon között. Ez napi 3 órámba telt oda-vissza. De ahogy mindtam, nem ez volt a fő ok, hanem a ovi/suli.

/az kicsit vicces, hogy most útban 1km-et nyertem, időben másfél-két órát :D Meg azt, hogy egy 5km sugarú körben van 11 iskola meg óvoda. Meg, hogy nem az szabja meg az életem, hogy milyen kibaszott felújítást csinálnak épp az M0-n.
Avatar
Botond

Hozzászólás #47232 2020.05.24. 20:13

Mekee írta:Érdekes itt sokak elképzelése az agglomerációs kertes házakról, én pl fél órára lakom a melohelytől, ezt bp-en belül is meglehet csinálni, persze akkor nem 18km az út, hanem 4. :D
Kert meg pont akkora, hogy ólessen a teraszon kiülni, meg a gyerekeknek játszani, meg persze garázs, és ami ezzel jár, hogy ittvan közvetlen a kocsi, nemkell a parkoloba 3 körrel felhozni a vásárlást, stb. Igaz nem nagy a kert, direkt olyan kellett, hogy ne legyen 3000nm, lenyírni is vagy fél órát vehet igénybe. De bármi is legyen,végsősoron a gyerekek miatt kellett, hogy ne egy játszótéren élje ki magát, hanem legyen saját, meg olyan legyen amit szeretne, és oda szívesebben is engedem ki felügyelet nélkül, ezt egy játszótéren nemlehet.
Mondjuk én se engedem ki egyedül őket a játszóra, hanem kimegyek velük. Én ebben a kertben elzárkózunkban nem hiszek, jobb a többiekkel együtt játszaniuk, szocializálódjanak csak.
Avatar
Mekee

Hozzászólás #47233 2020.05.24. 20:30

Botond írta:Mondjuk én se engedem ki egyedül őket a játszóra, hanem kimegyek velük. Én ebben a kertben elzárkózunkban nem hiszek, jobb a többiekkel együtt játszaniuk, szocializálódjanak csak.
Ja, hát mi sem antiszocnak neveljük, de ottvan neki mindig.
Avatar
donatus13

Hozzászólás #47234 2020.05.24. 20:32

Én falun laktam és nőttem fel, a városokat sosem szerettem, de amit moby ír én is érzem, egyre többen költöznek ide a városból és sajnos ezzel együtt szaporodnak a feljelentgetések is, a nyaraló soron ami megy az kész téboly. Na de ez mind 1 is, nekem már kezd túl sok lenni itt a barom, elrontják a "falu" érzetet, pedig még mindig 1300 fő felé járunk. A melóhelyem bp-n van, amíg nem HO-ztam ez napi 4-5 órát jelent. De tudok olvasni közben vagy dumálni stb, az internet már mindenhol ott van.
Ahogy írtátok is mindenki más, én méheket tartok, van vagy 35 gyümölcsfa amit metszek, permetezek stb. Zöldségekkel is foglalkozom. Igazából úgy látom kicsit más kertekhez vagyunk szokva, a kertben az első dolog aminek nem nagyon van helye az egy pázsit. Teljes baromság. Nem kell mindent cicomázni, a kert adjon enni, aztán mehet a cicoma ha nagyon muszáj. Ha már térdig ér a gaz akkor megyek a fűkaszával aztán nyomom általában egy 2 - 2,5 órát. Takarja a földet mert az a legrosszabb ha közvetlenül égeti a nap vagy fújja a szél.
Minden kertet be lehet állítani az időnkhöz amit rá tudunk szánni. Ha pl otthon tudsz lenni HO-ban de nem nagyon akarsz gazat/füvet nyírni, tyúk - birka vagy valami más szárnyas akár és le van az is, és még hús is lesz.

Megoldás mindenre van kedves elvtársaim :D

@Botond, én gyereket nem akarok, igazából házasodni se, így az ovi és a többi dolog az most engem hidegen hagy. Természetesen megértem ,hogy nektek nagyon fontos és ennek így is kell lennie, akinek van ott a gyerek legyen az első.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #47235 2020.05.24. 20:37

Mielőtt vidéki-man lettem én is azt néztem, hogy venni több lakást és aztán összenyitni egy bazi nagyra, mert én bírtam a teremgarázs+lift+lakás kombót. De a feleségnek, gyerekeknek kert, meg medence nagyobb élmény, mint a kanapé...
...nálunk az automatizálás miatt viszonylag kevés meló van - azt is feleség végzi -, de így is kell időnként kertész, meg medencés, meg minden szar, és az egy rakás pénzbe kerül. Én bírom, hogy fullra el vagyunk szigetelve egy nagy telken, nagy élettérrel mindenki, gyerekek jól érzik magukat, de én sem áldoznék az időmből erre sokat, megértem a lakásosokat is.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #47236 2020.05.24. 20:38

Moby írta:Én is ilyen helyen nőttem fel, abszolút. Én nem csak képen láttam lovaskocsit, haem a nagyapám vitt vele. De ez ma már ott sincs, ahol én felnőttem, én ennek sokkal kevésbé a környezet az oka, mint az emberek. Vagyis mint az emberi környezet. Azt az életet, amit mi természetes módon éltünk gyerekként, ma úgy tudnám biztosítani a gyerekeimnek egy olyan helyen, ahol én nőttem fel, ha felvennék melléjük fegyveres őröket.
Őszintén szólva nem tudom, hogy nálunk rosszabb-e a közbiztonság, mint a '90-es években, mert akkor is volt itt cigánymaffia meg skinheadek. De az biztos, hogy 7-8 évesen jártunk egyedül iskolába vagy átvinni egymáshoz a leckét. Ma már ez nem jellemző.

Nekem szerencsére anyagilag nem túl gazdag, de boldog gyermekkorom volt, örülök, hogy megszerettem a természetközeliséget, a könyvek analóg élményét, illetve hogy a sokáig C64-en ragadással a Basicre is sikerült rákapni, szocializálódni koncerteken, bulikban. Tényleg, még akkor sem volt PC-m, amikor 15 évesen elmentünk hármasban felnőttmentes nyaralásra a Balatonra. Ha egyből szilikongyerek lettem volna átmenet nélkül, valószínűleg nem vált volna hasznomra. Sőt, lehet, hogy az lenne a legjobb, ha csak most venném az első PC-met. Lenne pár év leáld olvasnivalónak, ha most kopogtatnék be itt pótolni :idiota:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #47237 2020.05.24. 20:39

Micsu írta:Denever? Tessek a mult heten az irodaban :D
Szép. Majd a tojásából kérek.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #47238 2020.05.24. 20:42

Botond írta:Mondjuk én se engedem ki egyedül őket a játszóra, hanem kimegyek velük. Én ebben a kertben elzárkózunkban nem hiszek, jobb a többiekkel együtt játszaniuk, szocializálódjanak csak.
Az elzárkózás egy lehetőség, nem kell azt 7/24-ben űzni, ha elolvasod a kommentjeimet, nem arról szólnak, hogy nem hagyhattam el a kertet. A nyulaknak a lucerna eleve nem ott termett.

Szóval külsős gyerekeket is be lehet engedni a kertbe, meg attól ki is lehet menni a gyerekkel. Én is voltam játszótéren eleget. Kosarazni is szerettem járni később, de egy idő után mindig ellopták a nyitott pálya palánkját, ma már parkolónak használják.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #47239 2020.05.24. 20:47

Moby írta:Nekem erről egy jelentéktelen 12 évig tartó képzelgésem van :D 26Km volt az iroda és az otthon között. Ez napi 3 órámba telt oda-vissza. De ahogy mindtam, nem ez volt a fő ok, hanem a ovi/suli.

/az kicsit vicces, hogy most útban 1km-et nyertem, időben másfél-két órát :D Meg azt, hogy egy 5km sugarú körben van 11 iskola meg óvoda. Meg, hogy nem az szabja meg az életem, hogy milyen kibaszott felújítást csinálnak épp az M0-n.
Csak ugye Pesten belül is változhat a munkahely, meg lehet, hogy többfelé dolgozik a család. És akkor városon belül sem egyszerű. Nekem a pesti lakásból egy óra volt a korábbi munkahelyem, a szomszéd megyéből másfél. Persze tömegközlekedésről beszélek mindkét esetben (vidékről is gyorsabb kocsival), és vidékről csúcsidő előtt kellett ehhez feljárni (fenn mindegy volt az idő szempontjából). Ez is különbség, de ha a helyközi kényelmesebb (és ez a BKV-hez képest egyértelmű), akkor már megéri.

Tehát a pesti bejárás is lehet rémálom, és a vidéki is meggyorsítható - ha olyanok a körülmények. Én megtehettem, és a nekem kényelmesebbet választottam.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #47240 2020.05.24. 20:47

Zóanagyvarázsló írta:Az elzárkózás egy lehetőség, nem kell azt 7/24-ben űzni, ha elolvasod a kommentjeimet, nem arról szólnak, hogy nem hagyhattam el a kertet. A nyulaknak a lucerna eleve nem ott termett.

Szóval külsős gyerekeket is be lehet engedni a kertbe, meg attól ki is lehet menni a gyerekkel. Én is voltam játszótéren eleget. Kosarazni is szerettem járni később, de egy idő után mindig ellopták a nyitott pálya palánkját, ma már parkolónak használják.
igen, kurvara nem mind1 hogy van lehetosegem szocialis eletet elni es akkor elek is vele, vagy eppen akkor kell hallgatnom egy szamomra erdektelen gyerek/felnott orditasat vagy a kefelest mikor ehhez semmi kedvem sincs pl egy atmulatott ejszaka utan :)
Avatar
Moby

Hozzászólás #47241 2020.05.24. 21:02

Zóanagyvarázsló írta:Csak ugye Pesten belül is változhat a munkahely, meg lehet, hogy többfelé dolgozik a család. És akkor városon belül sem egyszerű. Nekem a pesti lakásból egy óra volt a korábbi munkahelyem, a szomszéd megyéből másfél. Persze tömegközlekedésről beszélek mindkét esetben (vidékről is gyorsabb kocsival), és vidékről csúcsidő előtt kellett ehhez feljárni (fenn mindegy volt az idő szempontjából). Ez is különbség, de ha a helyközi kényelmesebb (és ez a BKV-hez képest egyértelmű), akkor már megéri.

Tehát a pesti bejárás is lehet rémálom, és a vidéki is meggyorsítható - ha olyanok a körülmények. Én megtehettem, és a nekem kényelmesebbet választottam.
A tömegközlekedéshez nem értek. Illetve nekem az kimerül annyiban, hogy évente egyszer kisírják a fiúk, hogy menjünk el bkv hajózni a dunán :D Azt bírom, mert olcsóbb, mint bármilyen szervezett hajókázás.
Avatar
Botond

Hozzászólás #47242 2020.05.24. 21:18

Micsu írta:igen, kurvara nem mind1 hogy van lehetosegem szocialis eletet elni es akkor elek is vele, vagy eppen akkor kell hallgatnom egy szamomra erdektelen gyerek/felnott orditasat vagy a kefelest mikor ehhez semmi kedvem sincs pl egy atmulatott ejszaka utan :)
Ja, mert a társasház az csak és kizárólag a hatszáz lakásos panel. :)
Avatar
Micsu

Hozzászólás #47243 2020.05.24. 21:34

Botond írta:Ja, mert a társasház az csak és kizárólag a hatszáz lakásos panel. :)
tudom hogy haz es szomszed valogatja, de akkor is tarsas haz, nemtudom mit szolnal ha en lennek a szomszed es beizzitanam a klub szintu hangrendszert a nappaliban :)
Avatar
Botond

Hozzászólás #47244 2020.05.24. 22:08

Micsu írta:tudom hogy haz es szomszed valogatja, de akkor is tarsas haz, nemtudom mit szolnal ha en lennek a szomszed es beizzitanam a klub szintu hangrendszert a nappaliban :)
Ugyanazt amit te, ha a szomszéd házban laknék, és az udvaron hajnali 2kor max hangerővel dajdajoznánk a haverokkal. Esetleg IFÁt szerelnénk, és két percenként beindítanánk, és kicsit járatnánk a motort. A zajt egy kis kertecske nem fogja meg. Vagy mondjuk napi 24 órában gumit égetnék a közös kerítésnél. Lenne három idegbeteg kutyám, akik egész nap csaholnak. Soroljam még? A hülye szomszéd nem lakás/ház függő. Az ellen max Donatus megoldása véd, egy kurvajó tanya a semmi közepén.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #47245 2020.05.24. 22:17

Botond írta:Ugyanazt amit te, ha a szomszéd házban laknék, és az udvaron hajnali 2kor max hangerővel dajdajoznánk a haverokkal. Esetleg IFÁt szerelnénk, és két percenként beindítanánk, és kicsit járatnánk a motort. A zajt egy kis kertecske nem fogja meg. Vagy mondjuk napi 24 órában gumit égetnék a közös kerítésnél. Lenne három idegbeteg kutyám, akik egész nap csaholnak. Soroljam még? A hülye szomszéd nem lakás/ház függő. Az ellen max Donatus megoldása véd, egy kurvajó tanya a semmi közepén.
Ezzel is el lehetne vitatkozni mert a azért a közös fal nem egyenlő el szeparált szomszédsággal. kurvára más a kettő, főleg a mai nyílászáról és szigetelés technológia mellett.
Avatar
Botond

Hozzászólás #47246 2020.05.24. 22:19

Micsu írta:Ezzel is el lehetne vitatkozni mert a azért a közös fal nem egyenlő el szeparált szomszédsággal. kurvára más a kettő, főleg a mai nyílászáról és szigetelés technológia mellett.
Jó is egy kertes ház, ahol nem tudsz kimenni a kertbe, mert seggfej a szomszéd! :eljen:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #47247 2020.05.24. 22:21

Botond írta:Jó is egy kertes ház, ahol nem tudsz kimenni a kertbe, mert seggfej a szomszéd! :eljen:
Ez igaz, bár ez esetben jobban tudsz védekezni (főleg ha van lóvé) mint egy társasház, panel esetében. Nekem hál istennek jók a szomszédaim de van a társaságban olyan akinek nem, eléggé szét tudja vinni az embert.
Avatar
Moby

Hozzászólás #47248 2020.05.24. 22:21

Zóanagyvarázsló írta:Szóval előrelépés a Quantum Breakhez képest :finom:
Ezt ebben a pillanatban cáfolnám. Ez ugyanolyan, Mármint ugyanolyan kibírhatatlan fos ez is. Én ezt képtelen vagyok végigjátszani. Ezek a totál összefüggéstelen zagyvaságok, amik folyik "sztorimesélés" címszó alatt...Kifolyt tőle az agyam a fülemen. A harc meg olyan geciunalmas és repepitív, meg minden a játékban, hogy az egyszerűen nem viszi végig.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #47249 2020.05.24. 22:25

Moby írta:Ezt ebben a pillanatban cáfolnám. Ez ugyanolyan, Mármint ugyanolyan kibírhatatlan fos ez is. Én ezt képtelen vagyok végigjátszani. Ezek a totál összefüggéstelen zagyvaságok, amik folyik "sztorimesélés" címszó alatt...Kifolyt tőle az agyam a fülemen. A harc meg olyan geciunalmas és repepitív, meg minden a játékban, hogy az egyszerűen nem viszi végig.
Biztos azért mert nem rtxel tolod pcn :nezze: :banplz:
Avatar
deep

Hozzászólás #47250 2020.05.24. 22:25

Moby írta:Ezt ebben a pillanatban cáfolnám. Ez ugyanolyan, Mármint ugyanolyan kibírhatatlan fos ez is. Én ezt képtelen vagyok végigjátszani. Ezek a totál összefüggéstelen zagyvaságok, amik folyik "sztorimesélés" címszó alatt...Kifolyt tőle az agyam a fülemen. A harc meg olyan geciunalmas és repepitív, meg minden a játékban, hogy az egyszerűen nem viszi végig.
Én is beleestem a hibába, és hittem a 85-ös metának. Ekkora écet én se láttam még. Az egy dolog, hogy fos a sztori, de hogy egy térképet sikerüljön totálisan használhatatlanra megcsinálni, az azért kemény. Ráadásul itt használni is kéne, mert jó kis labirintus az egész. Meg jó unalmas. Aki kitalálta, hogy egy irodaházban játszódjon a játék, hát minimum páros lábbal rúgtam volna ki.

Vissza: “Leáldozott.hu”