A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
Botond

Hozzászólás #45711 2020.03.20. 08:25

aabyssx írta:Én olyan eseteket tudok még elképzelni, hogy pl. ha ki tudom dobni a nem, vagy kevésbé látszódó LOD szintek felét, akkor virtuálisan megkétszerezem az erre szánt memóriát. Minél nagyobb garanciám van arra, hogy valami beér az SSD-ről, annál többet merek a lassú tárolóban hagyni. Ha ilyen hekkek működnek, akkor itt lehet rendesen előny a gyorsabb SSD. Cerny említette azt is, hogy lehet priorizálni (6? szintben), hogy SSD-ről mi mennyire fontos, hogy beérjen, ami arra utal, hogy pont ilyenre legyen kontroll.
Csak hogy legyen vmi a ramnak használt SSD-ben, ahhoz ki kell számolnia vminek azokat a dolgokat. Ez max nagyon, de nagyon statikus felületekre lehetne igaz, de ugye a réjtrészing meg pont az ellenkező irányba fut. Szóval a legnagyobb wolf3d pályarendszert ez a megoldás tuti kiszolgálja profin, de azóta húszonévvel odébb járunk már a grafikai megoldások terén.
De majd meglássuk. Kivételesen én is preorderelek egy next gen konzolt. Én mondjuk xboxot, mert arra lesz induláskor 500 játékom, de ha szépen futnak a ps5ön a PS4 gammák, akkor arra is ránézek, hogy végre azokhoz is hozzátudjak szólni az eladási számaikon túl.
Más. Tegnap nekikezdtem a deadfall adventuresnek vagy minek. Külső hdd-n van, úgy szaggat mint a franc az átvezető videók alatt. Még nem tudom a külső hdd miatt vagy amúgy is fos, nem volt erőm se megguglizni. Gyerekeknek tetszik, Indiana jones film helyett. :D
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #45712 2020.03.20. 08:31

Botond írta:Csak hogy legyen vmi a ramnak használt SSD-ben, ahhoz ki kell számolnia vminek azokat a dolgokat. Ez max nagyon, de nagyon statikus felületekre lehetne igaz, de ugye a réjtrészing meg pont az ellenkező irányba fut. Szóval a legnagyobb wolf3d pályarendszert ez a megoldás tuti kiszolgálja profin, de azóta húszonévvel odébb járunk már a grafikai megoldások terén.
De majd meglássuk. Kivételesen én is preorderelek egy next gen konzolt. Én mondjuk xboxot, mert arra lesz induláskor 500 játékom, de ha szépen futnak a ps5ön a PS4 gammák, akkor arra is ránézek, hogy végre azokhoz is hozzátudjak szólni az eladási számaikon túl.
Más. Tegnap nekikezdtem a deadfall adventuresnek vagy minek. Külső hdd-n van, úgy szaggat mint a franc az átvezető videók alatt. Még nem tudom a külső hdd miatt vagy amúgy is fos, nem volt erőm se megguglizni. Gyerekeknek tetszik, Indiana jones film helyett. :D
phpBB [media]
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #45713 2020.03.20. 08:49

Tegnap este még belenéztem a Resi 3 demóba:
-Jól fut még az excel PC-n is (4k downsampling-re defaultolta a felbontást)
-A karaktermodellek eszméletlen jól néznek ki itt is
-Jóval akció(?) orientáltabb, mint a REmake 2 volt, vagy legalábbis nehezebbnek tűnik a konfliktus kerülés*
-a szinkron hangok és a szövegkönyv továbbra sem "A" listásak, de ez már tradíció a szériában

*
Spoiler
Sajnos a sunnyogás egyáltalán nem opció, és a zombik is gyorsabban mozognak, szóval nem igazán éri meg nem futni. Cserébe van dodge, de arra meg elég keskeny window van, biztos menni fog miatta a sopánkodás.
Avatar
Botond

Hozzászólás #45714 2020.03.20. 08:53

TasManXT írta:kínszarás.avi
Ezt még nem láttam, de az 1080ti számítási kapacitását egy sima 7200es vinyó ki tudja szolgálni, de egy sima pc-s SSD meg aztán végképp überfaszán. Most a réjtrészingnél nem tudom mennyire lesz a számítási kapacitással szemben a sávszél a szűk keresztmetszet, de elsőre overkillnek tűnik a dolog, aztán majd meglássuk. Ezzel kapcsolatban valóban nincs első kézből tapasztalatom, hogy mennyire popuppolnak a dolgok a lassú háttértár miatt. Ramból sok és gyors kell az biztos, de itt most simán annyit csinálnak, hogy 32 giga ram helyett az ssd egy része lesz a ram. Volt már ilyen, a fatökű MS találta fel a swap filet a windows3.1hez vagy melyikhez, már nem is emlékszem, ezer éve volt. (Zó?) De már akkor is az volt a jó megoldás, hogy raktál bele még 4 megát, vagy nagyobb VGA-t több vrammal, nem a nagyobb, gyorsabb vinyó. Meg azóta is.
Szóval ja, meglássuk. Önmagában a swapfile nem fog csodát csinálni abban szinte biztos vagyok.
Avatar
Moby

Hozzászólás #45715 2020.03.20. 09:14

Botond írta:Ezt még nem láttam
Pedig ez a HZD a 5400-es hdd-vel :) Ennek az übergyors ssd-nek az lesz az előnye, hogy ilyen kínszarások nem kellenek. Ezt teljesen magától intézi a rendszer az ssd-n keresztül a rendszer. Szóval persze, hogy a devek ujjonganak a ps5-től: a sok töketlen, fakezű hülye lehet nyugodtan töketlen fakezű hülye, nem fognak lebukni. Az más kérdés, hogy egyrészt a felhasználókkal fizettetik ki, másrészt a változófrekis ökörség, meg a nyomoronc CU mennyiség lett az ára.
Avatar
Necro

Hozzászólás #45716 2020.03.20. 09:17

Mondjuk Bloodborne-ban voltak halál után egy perces töltések, azok nélkül azért meglennék.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #45717 2020.03.20. 09:21

Gaf topik:

"Do you think PlayStation 5's exclusives will develop more quickly because of the SSD/System Architecture?"

TELJES az agyhalál. Bármit odadobnak a fanbojoknak, úgy kapaszkodnak bele, mintha az életük múlna rajta.
Avatar
Moby

Hozzászólás #45718 2020.03.20. 09:23

DanielT írta:Gaf topik:

"Do you think PlayStation 5's exclusives will develop more quickly because of the SSD/System Architecture?"

TELJES az agyhalál. Bármit odadobnak a fanbojoknak, úgy kapaszkodnak bele, mintha az életük múlna rajta.
A TFLOPS lett az ördög, az SSD pedig az isten psfalván :DD
Avatar
Botond

Hozzászólás #45719 2020.03.20. 09:44

Moby írta:Pedig ez a HZD a 5400-es hdd-vel :) Ennek az übergyors ssd-nek az lesz az előnye, hogy ilyen kínszarások nem kellenek. Ezt teljesen magától intézi a rendszer az ssd-n keresztül a rendszer. Szóval persze, hogy a devek ujjonganak a ps5-től: a sok töketlen, fakezű hülye lehet nyugodtan töketlen fakezű hülye, nem fognak lebukni. Az más kérdés, hogy egyrészt a felhasználókkal fizettetik ki, másrészt a változófrekis ökörség, meg a nyomoronc CU mennyiség lett az ára.
Nagy floppyról játszva még szarabb lehet az élmény, szóval ilyenkor tényleg az egyetlen megoldás az overkill SSD valóban. Azé szerintem egy sima samsung nyócszázvalahanyas, vagy kilencszázvalahanyas SSD-vel elvan vígan a HZD is, nem? :D
Lehet majd kell tartani otthon egy xboxot a PS5-re rákötve, hogy legyen ami kiszámolja a képet, hogy a PS5 tudjunk mit előhúzni a swapfileból...
Avatar
Botond

Hozzászólás #45720 2020.03.20. 09:46

Viszont akkor a switch pro-ba is elég lesz gyorsabb belső tárhelyet rakni és kész is. 427,83 gigásat!
Avatar
Micsu

Hozzászólás #45721 2020.03.20. 10:40

még ez az ssdzés jobb azért mint mikor a cloud power ment mséknél :D
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #45722 2020.03.20. 12:31

RT cinematic framerate-en.
phpBB [media]
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #45723 2020.03.20. 17:17

Na elindult a Doom Eternal.
Ez a Bethesda Launcher még az Epic-nél is nagyobb fapad, ráadásul a Steam-es verzióhoz is kell Bethesda account. Sebaj, akkor legyen dobozos, legalább egy szép porfogó lesz...gondoltam én. Ezeknek a vadparasztoknak a physical edition azt jelenti, hogy a lemez helyén van egy karton korong, amire rá van nyomva a CD kulcs. :falbav:
Viszont a klasszik Doom-os hangok és ellenfelek valami eszméletlen nosztalgiafaktort adnak, pedig én a régi részekkel csak a harmadik után találkoztam már. Nyilván még nem láttam sokat, de megkockáztatom, hogy így a játék első....ööö nem tudom hány perce, mert a kurva launcher még playtime-ot sem mér, szóval eddig még talán jobban is fut mint a 2016-os.
Amivel még mindig nem vagyok kibékülve az továbbra is a vsync. Valami kolosszális lag-ot csinál a sima double buffer-es is (mostmár van tripla pufferelt is az optionsben). Konkrétan a menüben is kihívás egérrel navigálni, akkora késéssel mozog a kurzor. Ha kikapcsolom megszűnik és nem emlékszem, hogy bármelyik másik játékban is ekkora késleltetést csinálna (a 2016-os Doom-ot leszámítva), pedig nálam általában a triple buffer az alapértelmezett állapot.
Avatar
Moby

Hozzászólás #45724 2020.03.20. 17:53

benőmenő írta:Na elindult a Doom Eternal.
Ez a Bethesda Launcher még az Epic-nél is nagyobb fapad, ráadásul a Steam-es verzióhoz is kell Bethesda account. Sebaj, akkor legyen dobozos, legalább egy szép porfogó lesz...gondoltam én. Ezeknek a vadparasztoknak a physical edition azt jelenti, hogy a lemez helyén van egy karton korong, amire rá van nyomva a CD kulcs. :falbav:
Viszont a klasszik Doom-os hangok és ellenfelek valami eszméletlen nosztalgiafaktort adnak, pedig én a régi részekkel csak a harmadik után találkoztam már. Nyilván még nem láttam sokat, de megkockáztatom, hogy így a játék első....ööö nem tudom hány perce, mert a kurva launcher még playtime-ot sem mér, szóval eddig még talán jobban is fut mint a 2016-os.
Amivel még mindig nem vagyok kibékülve az továbbra is a vsync. Valami kolosszális lag-ot csinál a sima double buffer-es is (mostmár van tripla pufferelt is az optionsben). Konkrétan a menüben is kihívás egérrel navigálni, akkora késéssel mozog a kurzor. Ha kikapcsolom megszűnik és nem emlékszem, hogy bármelyik másik játékban is ekkora késleltetést csinálna (a 2016-os Doom-ot leszámítva), pedig nálam általában a triple buffer az alapértelmezett állapot.
Megvettem én is, de azt nem igazán tudom minek. Szerintem ez olyan kurva fűrészporízű, hogy ez nálam még addig sem fog pörögni, mint az előző. Pedig az sem ment végig sohasehol. Lagot nem érzékelek. Csak pusztítóan unom magam közben.
Avatar
Botond

Hozzászólás #45725 2020.03.20. 17:58

Moby írta:Megvettem én is, de azt nem igazán tudom minek. Szerintem ez olyan kurva fűrészporízű, hogy ez nálam még addig sem fog pörögni, mint az előző. Pedig az sem ment végig sohasehol. Lagot nem érzékelek. Csak pusztítóan unom magam közben.
Biztos a lassú SSD miatt nem kapott el a feeling.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #45726 2020.03.20. 18:32

Moby írta:Megvettem én is, de azt nem igazán tudom minek. Szerintem ez olyan kurva fűrészporízű, hogy ez nálam még addig sem fog pörögni, mint az előző. Pedig az sem ment végig sohasehol. Lagot nem érzékelek. Csak pusztítóan unom magam közben.
Melyik FPS -t élvezted utoljára?
Avatar
Moby

Hozzászólás #45727 2020.03.20. 18:43

DanielT írta:Melyik FPS -t élvezted utoljára?
Mjetroexet.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #45728 2020.03.20. 18:53

Moby írta:Mjetroexet.
BÖE. Előtte? Mi a top 3?
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #45729 2020.03.20. 19:13

Necro írta:Mondjuk Bloodborne-ban voltak halál után egy perces töltések, azok nélkül azért meglennék.
Szerintem jól passzolt a technikai hulladék körítésbe. :whatever:
Avatar
Moby

Hozzászólás #45730 2020.03.20. 19:37

DanielT írta:BÖE. Előtte? Mi a top 3?
Előtte? Előtte mondjuk a Titanfall2. A top3 meg nehéz kérdés. Top1 a HL2. Ebben biztos vagyok. A 2. talán a Mirror's Edge, az mondjuk elég meghatározó. A harmadiknak meg bármi befuthat. Riddick-ek, talán az FC3 is ideférhet, de akár a Halo4 is nekem, vagy akár a Black is. Vagy akár a BFBC2 is. Ezen egyszer el kéne gondolkodonom ettől komolyabban is :)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #45731 2020.03.20. 19:43

Moby írta:Előtte? Előtte mondjuk a Titanfall2. A top3 meg nehéz kérdés. Top1 a HL2. Ebben biztos vagyok. A 2. talán a Mirror's Edge, az mondjuk elég meghatározó. A harmadiknak meg bármi befuthat. Riddick-ek, talán az FC3 is ideférhet, de akár a Halo4 is nekem, vagy akár a Black is. Vagy akár a BFBC2 is. Ezen egyszer el kéne gondolkodonom ettől komolyabban is :)
Jah, a Titanfall 2 frankó volt. Az új Doomról meg negatív vélményt még nem olvastam, vasárnap át is veszem. Remélem kijön holnap a DF tech analízis és az is jó hírekkel szolgál. Bááár SSD nélkül semmi esélye
Avatar
Botond

Hozzászólás #45732 2020.03.20. 19:48

DanielT írta:Jah, a Titanfall 2 frankó volt. Az új Doomról meg negatív vélményt még nem olvastam, vasárnap át is veszem. Remélem kijön holnap a DF tech analízis és az is jó hírekkel szolgál. Bááár SSD nélkül semmi esélye
switchre ma jelent meg a doom64. Az hasít SSD nélkül is.
Railways empire viszont eltolásra került májusra. Pedig az jó lett volna a karanténban.
Avatar
Moby

Hozzászólás #45733 2020.03.20. 19:56

DanielT írta:Jah, a Titanfall 2 frankó volt. Az új Doomról meg negatív vélményt még nem olvastam, vasárnap át is veszem. Remélem kijön holnap a DF tech analízis és az is jó hírekkel szolgál. Bááár SSD nélkül semmi esélye
X-en jól megy, meg elég jó benne a HDR. Nem olyan baszó, mint a RE3 Remake-ben, de azért elég korrekt. Szóval jól megy.
Csak a játék közben kaka :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #45734 2020.03.20. 20:07

Helyén voltak a prioritások! XoneX-en nyalja a 42 frémet NÉGYKÁBAN, miközben Pro-n 60, valami alacsonyabb felbontáson persze, de kitérdekel.

phpBB [media]
Avatar
Moby

Hozzászólás #45735 2020.03.20. 20:15

DanielT írta:Helyén voltak a prioritások! XoneX-en nyalja a 42 frémet NÉGYKÁBAN, miközben Pro-n 60, valami alacsonyabb felbontáson persze, de kitérdekel.

fosfaszlé.avi
Én nem láttam ennyire szarnak, de itt már a vrr bejátszhat. 2 dolog maradt meg a demóból: az állandó pánik, és hogy nagyon-nagyon baszó benne a HDR.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #45736 2020.03.20. 20:17

Moby írta:Én nem láttam ennyire szarnak, de itt már a vrr bejátszhat. 2 dolog maradt meg a demóból: az állandó pánik, és hogy nagyon-nagyon baszó benne a HDR.
Nem -csak- a HDR a baszó, hanem végre nem egy retek a kijelződ.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #45737 2020.03.20. 20:22

Ezt a Titanfall 2-t egyébként miért kedvelitek?
Addig jutottam benne, hogy összeszedtem a kacatokat a mech-hez és lehetett lőni a többit, amik lepotyogtak. Minden percét untam.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #45738 2020.03.20. 21:01

benőmenő írta:Ezt a Titanfall 2-t egyébként miért kedvelitek?
Addig jutottam benne, hogy összeszedtem a kacatokat a mech-hez és lehetett lőni a többit, amik lepotyogtak. Minden percét untam.
Volt benne valami jópofa mechanika, a robotspan se volt gagyi, érdekes pályák is asszem, jó mozgolódás.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #45739 2020.03.20. 21:14

Titanfallban van valami sztori? Az nem multilövölde?
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #45740 2020.03.20. 21:17

Moby írta:Előtte? Előtte mondjuk a Titanfall2. A top3 meg nehéz kérdés. Top1 a HL2. Ebben biztos vagyok. A 2. talán a Mirror's Edge, az mondjuk elég meghatározó. A harmadiknak meg bármi befuthat. Riddick-ek, talán az FC3 is ideférhet, de akár a Halo4 is nekem, vagy akár a Black is. Vagy akár a BFBC2 is. Ezen egyszer el kéne gondolkodonom ettől komolyabban is :)
A TOP 3-hoz közel nincs nálad semmi Doom-szerű? Mert akkor talán kevésbé meglepő, hogy az újak sem a te játékaid.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #45741 2020.03.20. 21:19

benőmenő írta:Ezt a Titanfall 2-t egyébként miért kedvelitek?
Addig jutottam benne, hogy összeszedtem a kacatokat a mech-hez és lehetett lőni a többit, amik lepotyogtak. Minden percét untam.
Én a kacatok összeszedése közben untam meg a gyalogos CoD-ot benne annyira, hogy félbehagytam. Pedig biztos fantasztikus, de nem maradt kedvem ezt megtapasztalni.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #45742 2020.03.20. 21:25

aabyssx írta:Titanfallban van valami sztori? Az nem multilövölde?
A 2-t simán tolhatod, abban van rendes single.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #45743 2020.03.20. 21:34

DanielT írta:A 2-t simán tolhatod, abban van rendes single.
Jóvan, ráraktam wishlistre. (Bár nem találtam el elsőre, hogy melyik store-ban van. :D )
Avatar
DanielT

Hozzászólás #45744 2020.03.20. 21:39

aabyssx írta:Jóvan, ráraktam wishlistre. (Bár nem találtam el elsőre, hogy melyik store-ban van. :D )
Szólj, ha küldjem a 4 eurót az Origin előfizetésre.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #45745 2020.03.21. 00:21

DanielT írta:Szólj, ha küldjem a 4 eurót az Origin előfizetésre.
:D
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #45746 2020.03.21. 00:22

Amúgy most vittem végig a Yakuza 1-et (Kiwami).
Hogy lehet egy játék, ami ennyire nem veszi magát komolyan ennyire jó / 10
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #45747 2020.03.21. 07:36

Az AMD továbbra is remekel a drivereivel. Újabban már egy progress bar is nehézséget okoz nekik.
Avatar
Moby

Hozzászólás #45748 2020.03.21. 08:30

Zóanagyvarázsló írta:A TOP 3-hoz közel nincs nálad semmi Doom-szerű? Mert akkor talán kevésbé meglepő, hogy az újak sem a te játékaid.
De igen: a doom 3. Csak az keg a legkevésbé doom+szerű. Viszont a 2016-os szerintem ugyanaz a száraz kutyaszar, mint a mostani. Vagyis az azért jobb volt az eternaltól, de nem annyira, hogy végigmenjen.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #45749 2020.03.21. 11:39

Moby írta:De igen: a doom 3. Csak az keg a legkevésbé doom+szerű. Viszont a 2016-os szerintem ugyanaz a száraz kutyaszar, mint a mostani. Vagyis az azért jobb volt az eternaltól, de nem annyira, hogy végigmenjen.
A 3-at csak a GF4 MX-en néztem annak idején, az akkori performansz miatt azóta sem járt semmilyen vasamon. De nekem amúgy is a Doom 1-2 az etalon, máig piszok élvezetesek tudnak lenni.

A 2016-os bejött, de nekem is erőltetett volt az arénázás, ráadásul nem volt kedvem bill+egerezni (a demó még végigment úgy is), és kontrollerekkel kissé megterhelő volt nightmare-en, ezért jegeltem. Azóta a mérete miatt csesztem elővenni, kicsi az 525-ös SSD, ha felnyom rá az ember a rendszer mellé egy FH4-et, egy méretesebb stratégiát és RPG-t, akkor az aprólék mellé már sok plusz nagyobb méretű játék nem fér.

Ja, ha már SSD-méret, a PS5-nél hogy is lesz ez? Az új feature-ök fognak zabálni szignifikáns helyet rajta? Mert akkor tényleg nem tűnik nagynak OS+akár 100-150 GB-os játékok+20% szabad hely mellett. Illetve nagynak sehogy. Még ha a letöltés sebessége PC-s szintű lenne (nem Windows Store-os!), hogy jobban merjen az ember uninstallálni.

Meg mi van, ha bővíteni akarom? Olcsóbb SSD-k belemennek majd, tudnak valamit a feature-ökből, vagy full konfig árából tehetek bele 2 GB-os csoda-SSD-t?
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #45750 2020.03.21. 12:08

Botond írta:Csak hogy legyen vmi a ramnak használt SSD-ben, ahhoz ki kell számolnia vminek azokat a dolgokat. Ez max nagyon, de nagyon statikus felületekre lehetne igaz, de ugye a réjtrészing meg pont az ellenkező irányba fut. Szóval a legnagyobb wolf3d pályarendszert ez a megoldás tuti kiszolgálja profin, de azóta húszonévvel odébb járunk már a grafikai megoldások terén.
De majd meglássuk. Kivételesen én is preorderelek egy next gen konzolt. Én mondjuk xboxot, mert arra lesz induláskor 500 játékom, de ha szépen futnak a ps5ön a PS4 gammák, akkor arra is ránézek, hogy végre azokhoz is hozzátudjak szólni az eladási számaikon túl.
Más. Tegnap nekikezdtem a deadfall adventuresnek vagy minek. Külső hdd-n van, úgy szaggat mint a franc az átvezető videók alatt. Még nem tudom a külső hdd miatt vagy amúgy is fos, nem volt erőm se megguglizni. Gyerekeknek tetszik, Indiana jones film helyett. :D
Neked XSX minek? Úgyis van erős PC-d, és nem állod meg, hogy ne költsél rá, ugye? Mondjuk ha nem száll el az ára, nem tűnik hülyeségnek az XSX, ha még nincs is rá bejelentve, csak lesz rá AoE 4 is.

A swap file-t meg nem tudom, én itthon Win 95-ön kezdtem, suliban volt DOS és Win 3.1, de ott nem ezzel foglalkoztunk.
Avatar
Botond

Hozzászólás #45751 2020.03.21. 12:12

Zóanagyvarázsló írta:A 3-at csak a GF4 MX-en néztem annak idején, az akkori performansz miatt azóta sem járt semmilyen vasamon. De nekem amúgy is a Doom 1-2 az etalon, máig piszok élvezetesek tudnak lenni.

A 2016-os bejött, de nekem is erőltetett volt az arénázás, ráadásul nem volt kedvem bill+egerezni (a demó még végigment úgy is), és kontrollerekkel kissé megterhelő volt nightmare-en, ezért jegeltem. Azóta a mérete miatt csesztem elővenni, kicsi az 525-ös SSD, ha felnyom rá az ember a rendszer mellé egy FH4-et, egy méretesebb stratégiát és RPG-t, akkor az aprólék mellé már sok plusz nagyobb méretű játék nem fér.

Ja, ha már SSD-méret, a PS5-nél hogy is lesz ez? Az új feature-ök fognak zabálni szignifikáns helyet rajta? Mert akkor tényleg nem tűnik nagynak OS+akár 100-150 GB-os játékok+20% szabad hely mellett. Illetve nagynak sehogy. Még ha a letöltés sebessége PC-s szintű lenne (nem Windows Store-os!), hogy jobban merjen az ember uninstallálni.

Meg mi van, ha bővíteni akarom? Olcsóbb SSD-k belemennek majd, tudnak valamit a feature-ökből, vagy full konfig árából tehetek bele 2 GB-os csoda-SSD-t?
Tegnapelőtt este belenéztem pár pálya erejéig mind a háromba, ha már megvan kártyapénzből switchre. Első kettő azonnal hozta az emlékeket, minden secret meg minden visszajött, a hárommal viszont ez volt az első találkozásom. Mondjuk szebben és jobban fut, mint futthatott anno a gf4eseden.
Deadfallal os haladtam. Mindig szemeztem vele, hogy pc-n ránézek, de eddig úgy látom az x360 élmény pont elég lesz.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #45752 2020.03.21. 13:29

Botond írta:Tegnapelőtt este belenéztem pár pálya erejéig mind a háromba, ha már megvan kártyapénzből switchre. Első kettő azonnal hozta az emlékeket, minden secret meg minden visszajött, a hárommal viszont ez volt az első találkozásom. Mondjuk szebben és jobban fut, mint futthatott anno a gf4eseden.
Deadfallal os haladtam. Mindig szemeztem vele, hogy pc-n ránézek, de eddig úgy látom az x360 élmény pont elég lesz.
Én elvoltam a Deadfall-lal, bár nagyon CS-kategóriás. Újrajátszást azért nem tervezek. Mondjuk a feladványokhoz (főleg a fakultatívokhoz) még mindig több szürkeállomány kell, mint az otthon hómofiszoló bölcsődések szintjére belőtt UC-ban és UC Raiderben.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #45753 2020.03.21. 13:48

aabyssx írta:Amúgy most vittem végig a Yakuza 1-et (Kiwami).
Hogy lehet egy játék, ami ennyire nem veszi magát komolyan ennyire jó / 10
Én meg azt nem értem, hogy hogy lehetsz ennyire rákattanva erre a sorozatra? :D Engem mondjuk már ott kivet magából, hogy a japán gorilla makkogást kell(ene) hallgatnom, szal' tök esélytelen.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #45754 2020.03.21. 14:27

DanielT írta:Én meg azt nem értem, hogy hogy lehetsz ennyire rákattanva erre a sorozatra? :D Engem mondjuk már ott kivet magából, hogy a japán gorilla makkogást kell(ene) hallgatnom, szal' tök esélytelen.
Tele van olyan hülyeségekkel, amit ki nem találok előre. Nagyon szórakoztató (nekem).
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #45755 2020.03.21. 14:31

Most amúgy elkezdtem a hétvégére ingyenes AC Odysseyt az "erős nővel", de gyorsan újra is kezdtem a faszival, mert hú, de nem passzol.
Első élményem az volt, hogy a cutscene-ek 31(!) fps-sel mennek - á nem szaggatnak ám.
Avatar
Mekee

Hozzászólás #45756 2020.03.21. 17:47

Zóanagyvarázsló írta:A 3-at csak a GF4 MX-en néztem annak idején, az akkori performansz miatt azóta sem járt semmilyen vasamon. De nekem amúgy is a Doom 1-2 az etalon, máig piszok élvezetesek tudnak lenni.

A 2016-os bejött, de nekem is erőltetett volt az arénázás, ráadásul nem volt kedvem bill+egerezni (a demó még végigment úgy is), és kontrollerekkel kissé megterhelő volt nightmare-en, ezért jegeltem. Azóta a mérete miatt csesztem elővenni, kicsi az 525-ös SSD, ha felnyom rá az ember a rendszer mellé egy FH4-et, egy méretesebb stratégiát és RPG-t, akkor az aprólék mellé már sok plusz nagyobb méretű játék nem fér.

Ja, ha már SSD-méret, a PS5-nél hogy is lesz ez? Az új feature-ök fognak zabálni szignifikáns helyet rajta? Mert akkor tényleg nem tűnik nagynak OS+akár 100-150 GB-os játékok+20% szabad hely mellett. Illetve nagynak sehogy. Még ha a letöltés sebessége PC-s szintű lenne (nem Windows Store-os!), hogy jobban merjen az ember uninstallálni.

Meg mi van, ha bővíteni akarom? Olcsóbb SSD-k belemennek majd, tudnak valamit a feature-ökből, vagy full konfig árából tehetek bele 2 GB-os csoda-SSD-t?
Elvileg egy mezei nvme t megeszik
Avatar
Moby

Hozzászólás #45757 2020.03.21. 17:55

Elérte a komikus szintet a ps5 mosdatása a ps szopó oldalakon. Én komolyan nem gondoltam volna, hogy egy teljes generáció menetelése után a sony a legfontosabb pillanatban átmegy idióta gyökérbe, de ez történik. Sajnos. Ez már szánalmasabb attól is, amit a MS művelt ennek a generációnak az elején. A különbség csak annyi, hogy ezek aligha fognak belebukni, pedig simán megérdemelnék.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #45758 2020.03.21. 18:20

Moby írta:Elérte a komikus szintet a ps5 mosdatása a ps szopó oldalakon. Én komolyan nem gondoltam volna, hogy egy teljes generáció menetelése után a sony a legfontosabb pillanatban átmegy idióta gyökérbe, de ez történik. Sajnos. Ez már szánalmasabb attól is, amit a MS művelt ennek a generációnak az elején. A különbség csak annyi, hogy ezek aligha fognak belebukni, pedig simán megérdemelnék.
"The ability to load in the highest resolution version of any asset just in front of you and drop it immediately as you turn around means that every tree can have 3D bark and moss and ants marching on it just when needed, without blowing up the budget. It’s going to be great."

A flopszok meg nem kellenek, hogy kiszámolják a hangyákat! Elég snecigyorsan bető'teni, a többi már megy magától! :eljen:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #45759 2020.03.21. 18:54

Most olvasom, hogy a PS4 verziós Doomhoz is kell Bethesda account... Micsoda undorító mocsok lett ez az iparág.
Avatar
Moby

Hozzászólás #45760 2020.03.21. 19:00

DanielT írta:"The ability to load in the highest resolution version of any asset just in front of you and drop it immediately as you turn around means that every tree can have 3D bark and moss and ants marching on it just when needed, without blowing up the budget. It’s going to be great."

A flopszok meg nem kellenek, hogy kiszámolják a hangyákat! Elég snecigyorsan bető'teni, a többi már megy magától! :eljen:
Kellenek a flopszok is, csak az most ilyen misunderstood dolog lett :D
Avatar
Moby

Hozzászólás #45761 2020.03.21. 19:02

DanielT írta:Most olvasom, hogy a PS4 verziós Doomhoz is kell Bethesda account... Micsoda undorító mocsok lett ez az iparág.
Nem ez a legnagyobb gond ezzel az eternallal, hanem az hogy eladni sem tudom, mert a kutyának nem kell (valahol értem is). :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #45762 2020.03.21. 19:16

Moby írta:Nem ez a legnagyobb gond ezzel az eternallal, hanem az hogy eladni sem tudom, mert a kutyának nem kell (valahol értem is). :D
Boxra nem csoda...
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #45763 2020.03.21. 19:38

DanielT írta:Most olvasom, hogy a PS4 verziós Doomhoz is kell Bethesda account... Micsoda undorító mocsok lett ez az iparág.
Az hagyján, de a "launcherjük" már csak akkor lenne fapadosabb, ha Ryan Air-en hoznák a biteket az SSD-re. Se felhőbe mentés, de még egy nyamvadt playtime számláló sincs. Szerencsére a játék maga az kifejezetten tetszik eddig.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #45764 2020.03.21. 22:35

Doomban nagyon becsülöm a 60 FPS targetet. De nekem a játék nagyon uncsi dara volt (szoba --> lezár --> dara --> spawn --> dara --> spawn --> dara --> ajtó --> repeat).
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #45765 2020.03.21. 23:11

aabyssx írta:Doomban nagyon becsülöm a 60 FPS targetet. De nekem a játék nagyon uncsi dara volt (szoba --> lezár --> dara --> spawn --> dara --> spawn --> dara --> ajtó --> repeat).
Doom May Cry?
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #45766 2020.03.21. 23:13

Mekee írta:Elvileg egy mezei nvme t megeszik
Az jó, csak milyen feature-ökkel fogja támogatni? Azért az is kínos lenne, ha két perc legózás után kiderülne, hogy a belecsattintott 3 terás SSD-hez képest alig hoz valamit a csoda-SSD.
Avatar
Moby

Hozzászólás #45767 2020.03.22. 00:10

Hát ez a doom eternal hosszú évek legdurvább tévedése volt. Alig várom, hogy elvigyék innen ezt a permanens low ammo játékot :D
Hogyezmekkoraegyfostejóisten :(
Avatar
Moby

Hozzászólás #45768 2020.03.22. 00:17

Zóanagyvarázsló írta:Az jó, csak milyen feature-ökkel fogja támogatni? Azért az is kínos lenne, ha két perc legózás után kiderülne, hogy a belecsattintott 3 terás SSD-hez képest alig hoz valamit a csoda-SSD.
Nem tökêletesen mindegy, milyen featurekkel támogatja? UGYSEVESZED! :D

/Mondjuk én sem. Legalábbis pár évig biztos nem. A belengetett csodafícsörök hazugságok voltak, a hw egy nyomorék, a BC foslé. A megjelenéskori exek száma meg várhatón nulla és egy között lesz valahol. Ahogy szokott.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #45769 2020.03.22. 01:04

Zóanagyvarázsló írta:Doom May Cry?
Olyasmi. Kicsit elavult format már.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #45770 2020.03.22. 09:41

Moby írta:Nem tökêletesen mindegy, milyen featurekkel támogatja? UGYSEVESZED! :D

/Mondjuk én sem. Legalábbis pár évig biztos nem. A belengetett csodafícsörök hazugságok voltak, a hw egy nyomorék, a BC foslé. A megjelenéskori exek száma meg várhatón nulla és egy között lesz valahol. Ahogy szokott.
A játékipari érdeklődésem miatt kérdeztem, nem érintettség okán, de miért ne venném? Exkluzívok úgyis sem jönnek át PC-re, hiába csapódik be lassan Steamen a Horizon, a PS Now-val sem fogok szórakozni. A PS4-PS5 (esetleg valamennyire a korábbiak) lefedésére kellene. Csak nem fogok early adopterként szívni, sem több mint 200k-t leperkálni érte kismillió játékon ülve. Fog függeni ez a PC-bővítéstől (eddig általában részben indokolta a munka és az egyéb felhasználási területek is, jelenleg a 8600K+1060 bő nyállal elég), és attól is, hogy mennyire maradok játékos.

Egyébként bár várhatóan továbbra is erősebb lesz exkluzívokban a Sony, számomra már ez sem egyértelmű. A Forza Horizonnal szemben nincs engem érdeklő ótókájuk (a multiplatformok is vonzóbbak a GT-nél, de legalább azok nyilván vannak PS-en is), és ugye ott vannak az MS-nél a stratégiák. A remasterek mellé jön az AoE 4 is, ki tudja, hátha lesz Rise of Nations 2 is. A co-op mókát is ők adják. Ha az Obsidian, a Double Fine vagy a Ninja Theory letesz valami normálisat az asztalra, az is játszik nálam. Persze a szoftveres oldalt simán elszúrhatják megint, de annyira nem vagyok Sony-rajongó, hogy nálam ez lefutott lenne.

Ha ár-teljesítmény arányban tényleg nagyon jó lesz az XSX, akkor köztes "PC-ként" játszhat egy nem elszállt Game Pass-árazással és a PC-re esetleg továbbra sem érkező korábbi darabok pótlásához. Végül is a PS5 is "retróra", filmezésre és PC-félgenerációnak lenne egy darabig, ha belátható időn belül vennék. Nem tudom még, hogy mi lesz a következő gépem.
Avatar
Moby

Hozzászólás #45771 2020.03.22. 09:58

Zóanagyvarázsló írta:A játékipari érdeklődésem miatt kérdeztem, nem érintettség okán, de miért ne venném?
Mert kurvadrága lesz, és a BC álmok végül hatalmas bullshitté váltak? Semmi nem mutat abba az irányba, hogy ps4 játékok visszatekintésére olyan nagyon jó vétel lenne, mást meg amúgy sem tud BC kereteiben. Ahogy szépen ténnyé válnak a dolgok, ez az egész ps5 úgy lesz egyre nagyobb lóhúgy. A ps4-et sem vetted meg, pedig az ma már olcsó. Na ez még az sem lesz. És ahogy elnézem ezt a nyomorult jelenlegi sony vezetést , és mindazt, ami hozzájuk köthető, szerintem a minőségi exkluzívoknak is csókot lehet dobni. Majd azokra is adnak valami ökörség magyarázatot, vagy SSD!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #45772 2020.03.22. 10:01

Moby írta:Hát ez a doom eternal hosszú évek legdurvább tévedése volt. Alig várom, hogy elvigyék innen ezt a permanens low ammo játékot :D
Hogyezmekkoraegyfostejóisten :(
Hm.... Metacritic user vélemények. Erre az ammo problémára elég sokan rá vannak állva, sose gondoltam volna, hogy ez tényező lehet.

"I don’t understand how THIS simulator of piano and ammunition collection can be called DOOM.
No fun, no fun action game, you just run around and try to **** find bullets while the ****ing chainsaw is on cd."

"During arena battles you're constantly out of ammunition which puts the whole fight on pause. "

"This game is supposed to give you complete gameplay freedom yet restricts you so hard with it's lack of ammo and forcing you to use your chainsaw in order to fill up (and when your chainsaw is on CD, you just jump around like a clown waiting for it to refill)."

MI.A.F.

Legyen inkább nCore a jó kis fospécén? Végülis launcser/Bethesda account nélkül menne. :wilting:
Avatar
Moby

Hozzászólás #45773 2020.03.22. 10:03

DanielT írta:Hm.... Metacritic user vélemények. Erre az ammo problémára elég sokan rá vannak állva, sose gondoltam volna, hogy ez tényező lehet.

"I don’t understand how THIS simulator of piano and ammunition collection can be called DOOM.
No fun, no fun action game, you just run around and try to **** find bullets while the ****ing chainsaw is on cd."

"During arena battles you're constantly out of ammunition which puts the whole fight on pause. "

"This game is supposed to give you complete gameplay freedom yet restricts you so hard with it's lack of ammo and forcing you to use your chainsaw in order to fill up (and when your chainsaw is on CD, you just jump around like a clown waiting for it to refill)."

MI.A.F.

Legyen inkább nCore a jó kis fospécén? Végülis launcser/Bethesda account nélkül menne. :wilting:
Magamat idézve:
Nagy nehezen megszabadultam a doom "low ammo" eternal című remekműtől :D Azthittem rajtam marad, a kutya meg se kérdezte a hirdetési oldalakon (ezt így utólag értem is).
Hát ez bizony jó lecke volt :(
Avatar
Moby

Hozzászólás #45774 2020.03.22. 10:04

Egy hentelde játék, ami arról szól, hogy feszt muníciót vadászol? Idiótabaromállatok...
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #45775 2020.03.22. 10:21

Moby írta:Mert kurvadrága lesz, és a BC álmok végül hatalmas bullshitté váltak? Semmi nem mutat abba az irányba, hogy ps4 játékok visszatekintésére olyan nagyon jó vétel lenne, mást meg amúgy sem tud BC kereteiben. Ahogy szépen ténnyé válnak a dolgok, ez az egész ps5 úgy lesz egyre nagyobb lóhúgy. A ps4-et sem vetted meg, pedig az ma már olcsó. Na ez még az sem lesz. És ahogy elnézem ezt a nyomorult jelenlegi sony vezetést , és mindazt, ami hozzájuk köthető, szerintem a minőségi exkluzívoknak is csókot lehet dobni. Majd azokra is adnak valami ökörség magyarázatot, vagy SSD!
Leszel szerintem ennél jóindulatúbb is még a Sony irányába :wink:

Jobb BC-nek nyilván jobban örültem volna, de a PS4-es exkluzívokat nyilván jobban tudja, mint a PS Now vagy a nem létező emu. A kérdés, hogy milyen teljesítménnyel, marad-e a GoW olyan, mint volt, vagy Xbox Enhanced lesz. Az ár mellett ez is fontos szempont lesz, mert performanszjavulás nélkül letudásra valóban elég lehet egy "olcsó" Pro.

A PS4-ről már százszor leírtam, hogy mivel a remastereken kívül végképp szegényes a BC-je, jó PC mellé már nem erőltettem. Meg hát olcsó az nem lett. A Slim is 100k újonnan a mai napig játékkal (az új PS3 használt játékkal és levásárolható kuponokkal volt 57k 2012-ben, mondjuk pont a legjobbkor vásárolva, mert akkor ment le annyira, és utána még évekkel is jó ajánlatnak számított), ami szóba jöhet, a Pro meg drágább. Persze a PC-s hardverárak is elszálltak, de a PS4 akkor is sokkal drágább volt cikluson belül az előző generációhoz képest, amikor még jó áron lehetett PC-t építeni. A nextgenhez képest nyilván filléres, és nem egy brutális összeg, de lélektanilag sokallja a hardversmucig énem. (A 2012-es újonnan GTX 660 229 dollár volt, 2019-ben a 2060 meg 339. Nehéz persze forintos nem friss megjelenésű konzolhoz hasonlítani, de a lényeg, hogy az engem érintő ritmusban fogyasztott középkategóriában a VGA-k sem drágultak nagyobb arányban, mint a konzolok. A csúcskategória más kérdés.)

Ja, és még ott a fizetősmulti konzolokon, azért megrohadhatnának.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #45776 2020.03.22. 10:28

Moby írta:Egy hentelde játék, ami arról szól, hogy feszt muníciót vadászol? Idiótabaromállatok...
Komolyabb nehézségi szinten mindig be kellett osztani a Doomban. Az Ultimate Doom új epizódjának első pályája ultra-violence-en melee nélkül csak úgy teljesíthető, ha minden lövésed talál és minden muníciót felveszel (mivel csak a pálya elején mentettem, többször újra kellett kezdenem, mert kifogytam). Kell pár pályányi gyűjtögetés, mire nem a lőszermenedzselése a legnagyobb kihívás, sőt így utána könnyebb is lesz az egész. Igaz, az az epizód nem sokak kedvence. De ultra-violence-en a Doom 2-ben is életmentő a közelharcos lőszerspórolás, illetve a titkos helyek megtalálása, kell centizni.

Az meg alap, hogy 2016-os Doom is épített a glory killekre, bár nem csak a lőszer miatt, gyakran HP-töltéshez kellett. Lehet, hogy az Eternalban kevésbé élvezhető a közelharc, és még jobban túltolták, de a kommentes fanyalgásokból nem jön át annyira a nóvum.

Abba már bele se menjünk, hogy a Halo 2-ben van lőszer dögivel, de heroictól kb. az egész játék arról szól, hogy két lövés után kifogysz, és backtrackelhetsz vissza a hullatömegekhez. (A többi általam játszott Halóra is igaz, de ott jött ki a legjobban.)
Avatar
Moby

Hozzászólás #45777 2020.03.22. 10:35

Zóanagyvarázsló írta:Komolyabb nehézségi szinten mindig be kellett osztani a Doomban.
Igen. Gondolom ezért is volt az előző részében (is) a soha ki nem fogyó pisztoly, meg az kurvaerős meelee :wow3:
Avatar
Moby

Hozzászólás #45778 2020.03.22. 10:51

Moby írta:Igen. Gondolom ezért is volt az előző részében (is) a soha ki nem fogyó pisztoly, meg az kurvaerős meelee :wow3:
Lehet, hogy nem volt világos: itt per cenként futsz bele olyanhelyzetbe, hogy:
- nincs semmilyen ammo, sem a fegyveredben, sem a pályán
- a meele lófaszt nem ér még a pöcs mobok ellen sem
- chaninsaw-ból kifogyott a nafta
Ergo nem tudsz már tenni SEMMIT. Pécén talán még könnyebb a helyzet, van pontos célzás, de konzolon....
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #45779 2020.03.22. 10:56

Moby írta:Igen. Gondolom ezért is volt az előző részében (is) a soha ki nem fogyó pisztoly, meg az kurvaerős meelee :wow3:
Bocs, hogy egy '90-es években indult legendás sorozatnál nem csak a 2016-os részt veszem alapul. Ezért mondom, ha a melee-t elszúrták, az nagyon nem jó, de én nem próbáltam, hadd ne minősítsem sirámok alapján. A pisztolyt használgattam, de komolyan szinten pörgésnél azért nem éltem meg túl erősnek, inkább melee-re sarkallt. Más szinten, esetleg upgrade-ekkel biztos jobb volt. Pszichológiai biztosítéknak nyilván jobb, mint az üres tár, és nem állítom, hogy használhatatlan fegyver volt.

A Quake 2-ben is volt kifogyhatalan vízipisztoly (ha már id-történelem), de azért azzal nem voltak túl élvezetesek a keményebb részek. De ezt Dani tudja jobban, ő játszott vele a közelmúltban, én annak idején az első boss után kiszálltam.

Én csak azt mondom, hogy ne tegyünk úgy, mintha a 2020-as Doom előtt az FPS-ekben végtelen lett volna a lőszer, mert engem rendszeresen kínoztak a hiányával, csak én emlékszem is rá. Lehet, hogy itt alacsonyabb szintekre is lehozták a korábban magasabb szinten érvényesülő szívatást. És az is - ami nem zárja ki az előbbit -, hogy régen fiatalabban egérrel jobban céloztál, mint most kontrollerrel.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #45780 2020.03.22. 10:57

Moby írta:Lehet, hogy nem volt világos: itt per cenként futsz bele olyanhelyzetbe, hogy:
- nincs semmilyen ammo, sem a fegyveredben, sem a pályán
- a meele lófaszt nem ér még a pöcs mobok ellen sem
- chaninsaw-ból kifogyott a nafta
Ergo nem tudsz már tenni SEMMIT. Pécén talán még könnyebb a helyzet, van pontos célzás, de konzolon....
Így világosabb. Majd kipróbálva egyszer megtudom én is. Vagy kihagyom.

Vissza: “Leáldozott.hu”