A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
Micsu

Hozzászólás #45641 2020.03.18. 18:14

aabyssx írta:Dani gépe majdnem ez a spec. Mikori is az?
Ki szeretné húzni vele valaki 2029-ig?
konzolra azért jobban optimalizálnak
pl rtxre ez sztem is kevés, nem véletlenül hangsúlyozta hogy opció, szvsz grafikában az rtx a jövő
Avatar
Moby

Hozzászólás #45642 2020.03.18. 18:16

aabyssx írta:Nem 2021 + 8 évig.
Ahogy tik haladtok a technóval, addigra talán meglépitek a 4K-t is :D Ez a gen, legalábbis az MS-nél meg elég lenne 4K-ra akármeddig is. Ha nem kezdik el a buzulást a 8K-val, simán ki is húzhatja. A pécé is ki fogja, ott is csak a pöcsmörgés megy évek óta. A 1080Ti volt az utolsó vga, amit érdemes is volt megvenni, és annak is mennyi ideje? 3 éve? Kemény...
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #45643 2020.03.18. 18:21

Amikor a kettő versenytársnak tök ugyanaz a techbeszállítója...
...a Nagy Durranás boxmeccse jut eszembe.
kb. "jó meccs lesz, mindkettőnek ugyanaz a menedzsere".
Avatar
Micsu

Hozzászólás #45644 2020.03.18. 18:21

Moby írta:Ahogy tik haladtok a technóval, addigra talán meglépitek a 4K-t is :D Ez a gen, legalábbis az MS-nél meg elég lenne 4K-ra akármeddig is. Ha nem kezdik el a buzulást a 8K-val, simán ki is húzhatja. A pécé is ki fogja, ott is csak a pöcsmörgés megy évek óta. A 1080Ti volt az utolsó vga, amit érdemes is volt megvenni, és annak is mennyi ideje? 3 éve? Kemény...
várjál, én abban se vagyok biztos hogy ebből lesz idén bármi is
Avatar
Moby

Hozzászólás #45645 2020.03.18. 18:37

Micsu írta:várjál, én abban se vagyok biztos hogy ebből lesz idén bármi is
Én majdnem biztos vagyok benne, hogy idén ez nálunk nem lesz elérhető. Egyik sem.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #45646 2020.03.18. 18:39

Botond írta:Két gyereket online iskolázni egyszerre és közben nyomni a home officet is, na az a kihívás, nem a CODozás. :D
phpBB [media]
Avatar
Botond

Hozzászólás #45647 2020.03.18. 20:03

Moby írta:Akik most még hozzád hasonlóan ilyen aljaszar, hulladék konfigokkal tolják, azoknak épp elég előrelépés lesz :D
Mindenkinek az van, ma derült ki! De majd a ps5!
Sajnálom, hogy lemaradtam a preziről, Ticket to rideozott a család, másodiknak futott be a vonatom, az is pont ilyen bosszantó volt, mint nektek ez a prezi. :)
Avatar
Botond

Hozzászólás #45648 2020.03.18. 20:06

benőmenő írta:IOSen nem látható videó]
Nem tölti be, nem iOS kompatibilis. Majd holnap megnézem a céges laptopon.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #45649 2020.03.18. 20:21

Komolyan mondom, minden ami ehhez a nyomorék Cerny-hez köthető, az egy gigantikus csalódás.

Vicces volt, hogy felhozta a PS4 hangerejét, hogy ha hangos, akkor nem jól tervezték meg. Hát az tuti!

Ez a faszi beházasodott a Sony-hoz azzal, hogy japán felesége van és beszél japánul.
Avatar
Botond

Hozzászólás #45650 2020.03.18. 20:37

Erről jut eszembe, ma bemutatták az új iPad prokat is. Azok mennyi teraflopsot vernek a PS5re? :nemtudom:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #45651 2020.03.18. 20:37

Botond írta:Mindenkinek az van, ma derült ki! De majd a ps5!
Sajnálom, hogy lemaradtam a preziről, Ticket to rideozott a család, másodiknak futott be a vonatom, az is pont ilyen bosszantó volt, mint nektek ez a prezi. :)
így van, az van itt mindenkinek, kivéve Donatus, többieknek hoki
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Micsu 2020.03.18. 20:39-kor.
Avatar
Moby

Hozzászólás #45652 2020.03.18. 20:38

Botond írta:Mindenkinek az van, ma derült ki! De majd a ps5!
Sajnálom, hogy lemaradtam a preziről, Ticket to rideozott a család, másodiknak futott be a vonatom, az is pont ilyen bosszantó volt, mint nektek ez a prezi. :)
Én kinyomtam félúton. Akkora érdeketlene határ szar volt az egész, hogy ilyenre én inkább nem baszom el az időmet. Ráadásul a DF elspoilerelte az egészet, mielőtt elkezdődött volna. Csalódás volt az egész. A gép, a prezi minősége, hogy nem mutattak két értelmes feature-t. Az MS a múltkorival csuklóból mosta le a japánokat a színről. AI támogatott HDR-é varázsló jóság, dinamikus precizitás, fix órajelek, stb. Ehhez képest a sony bemutatta, hogy miért jó az ssd...kurvagáz volt az egész.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #45653 2020.03.18. 20:44

DanielT írta:Komolyan mondom, minden ami ehhez a nyomorék Cerny-hez köthető, az egy gigantikus csalódás.

Vicces volt, hogy felhozta a PS4 hangerejét, hogy ha hangos, akkor nem jól tervezték meg. Hát az tuti!

Ez a faszi beházasodott a Sony-hoz azzal, hogy japán felesége van és beszél japánul.
Figye, eddig papír alapján a PS5 nagyon közel van az xsx-hez. A bogz egy kicsit érdekesebb, de az a pár érdekesség lehet pont fojtás is (pl. eltérő memóriák jelenthetnek előnyt és egyben korlátozást is). Ha a bogz nem volt csalódás, akkor ennek a dögunalom prezi alatt összeszenvedett specnek sem kéne annyira annak lenni.
Avatar
Botond

Hozzászólás #45655 2020.03.18. 20:48

aabyssx írta:Figye, eddig papír alapján a PS5 nagyon közel van az xsx-hez. A bogz egy kicsit érdekesebb, de az a pár érdekesség lehet pont fojtás is (pl. eltérő memóriák jelenthetnek előnyt és egyben korlátozást is). Ha a bogz nem volt csalódás, akkor ennek a dögunalom prezi alatt összeszenvedett specnek sem kéne annyira annak lenni.
Ja a 10 meg a 12 tflops az közel van egymáshoz, mint a 900p meg a FHD. Hátrábbülsz és jó lesz az! Lehet még a frémszámolásban is segít! :D
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #45656 2020.03.18. 20:55

Botond írta:Ja a 10 meg a 12 tflops az közel van egymáshoz, mint a 900p meg a FHD. Hátrábbülsz és jó lesz az! Lehet még a frémszámolásban is segít! :D
FHD másfélszerese a 900p-nek.
A tflops meg egy lófaszmértékegység ezekben a gépekben...
:whatever:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #45657 2020.03.18. 21:01

aabyssx írta:Figye, eddig papír alapján a PS5 nagyon közel van az xsx-hez. A bogz egy kicsit érdekesebb, de az a pár érdekesség lehet pont fojtás is (pl. eltérő memóriák jelenthetnek előnyt és egyben korlátozást is). Ha a bogz nem volt csalódás, akkor ennek a dögunalom prezi alatt összeszenvedett specnek sem kéne annyira annak lenni.
A Box hardver felépítése is ISZONYATOSAN ÉRDEKES és izgalmas. Ráadásul létezik!

Ez egy kalap szar SE volt, az MS pedig iszonyat jól és korrekten bemutatott fasza dolgokat.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #45658 2020.03.18. 21:19

DanielT írta:A Box hardver felépítése is ISZONYATOSAN ÉRDEKES és izgalmas. Ráadásul létezik!

Ez egy kalap szar SE volt, az MS pedig iszonyat jól és korrekten bemutatott fasza dolgokat.

#45573 :nezze:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #45659 2020.03.18. 21:22

Micsu írta:#45573 :nezze:
A rendezvény elmarad! :banplz:
Avatar
Moby

Hozzászólás #45660 2020.03.18. 21:26

aabyssx írta:FHD másfélszerese a 900p-nek.
A tflops meg egy lófaszmértékegység ezekben a gépekben...
:whatever:

A variable freq viszont nem az. És az majd külön lesz fasza, ahogy majd száradnak ki a paszták a feltétlelezhetően ismét csodálatosan tervezett sony hűtéstől, és lassulnak majd a ps5-ök. Változó freki. Egy konzolban. :vomit: A létező legnagyobb szar, ami generációk óta történhetett egy konzollal. Nyilván a szükség hozta, mert jön megint a süvöltő sony gép. Éljen!
Avatar
Micsu

Hozzászólás #45661 2020.03.18. 21:26

Doomot senki nem vette a topikból? Elég jó henteldének tünik
Avatar
Botond

Hozzászólás #45662 2020.03.18. 21:28

Moby írta:A variable freq viszont nem az. És az majd külön lesz fasza, ahogy majd száradnak ki a paszták a feltétlelezhetően ismét csodálatosan tervezett sony hűtéstől, és lassulnak majd a ps5-ök. Változó freki. Egy konzolban. :vomit: A létező legnagyobb szar, ami generációk óta történhetett egy konzollal. Nyilván a szükség hozta, mert jön megint a süvöltő sony gép. Éljen!
Hagyjad, ő tudja. Micsuval közösen szakértik a 4K-t Dani kézikönyvéből.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #45663 2020.03.18. 21:30

egyébként meg lehet itt x64es rendszer ez is egy mókolt (emulált) visszafele kompatibilitást kap, megjelenéskor nem minden címmel
Avatar
Moby

Hozzászólás #45664 2020.03.18. 21:31

Moby írta:A variable freq viszont nem az. És az majd külön lesz fasza, ahogy majd száradnak ki a paszták a feltétlelezhetően ismét csodálatosan tervezett sony hűtéstől, és lassulnak majd a ps5-ök. Változó freki. Egy konzolban. :vomit: A létező legnagyobb szar, ami generációk óta történhetett egy konzollal. Nyilván a szükség hozta, mert jön megint a süvöltő sony gép. Éljen!
Ráadásul van egy nagyobb összegem rá, hogy a kínszarás szülte, hogy meglegyen a TFLOPS. Ne 9 legyen, mert az gecigáz. A CU-kat (és így a tranyókat) megspórolták az AMD-nél, a frekit agyit csavarták, amit nem bír tartani a gép hosszútávon hűtéssel. És amit ezen az egész kínszaráson megspóroltak, az beletöltik egy olyan ssd-re, amire egy konzolnál az égvilágon semmi indkolt szükség nincs.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #45665 2020.03.18. 21:33

Moby írta:Ráadásul van egy nagyobb összegem rá, hogy a kínszarás szülte, hogy meglegyen a TFLOPS. Ne 9 legyen, mert az gecigáz. A CU-kat (és így a tranyókat) megspórolták az AMD-nél, a frekit agyit csavarták, amit nem bír tartani a gép hosszútávon hűtéssel. És amit ezen az egész kínszaráson megspóroltak, az beletöltik egy olyan ssd-re, amire egy konzolnál az égvilágon semmi indkolt szükség nincs.
igen az nekem is feltűnt hogy az ssd kifejezetten jó benne
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #45666 2020.03.18. 21:35

Ma megúsztam a God of Wart és az UC4-et még pár évig :eljen:

Spoiler
Szarkazmusnak szántam eredetileg, de rájöttem, hogy komolyan gondolom.
Avatar
Moby

Hozzászólás #45667 2020.03.18. 21:37

Micsu írta:igen az nekem is feltűnt hogy az ssd kifejezetten jó benne
Gyak azt tudja, amit a Samu 980 PRO fog tudni, ha egyszer megjelenik. Gondolom mennyire lehet olcsó. Nyilván ez miatt kellett spórolni az APU-n, hogy ne szálljon el a konzol ára a gecibe. Mert ez olyan kibebaszottfontos killer feature egy konzolba hogy nemigaz. Meghát a az XSX-ben is látható volt, mennyire geci lassú oda egy totál kommersz (és olcsó) nvme-s ssd.
Semennyire.
Avatar
eje75

Hozzászólás #45668 2020.03.18. 21:37

Botond írta:Erről jut eszembe, ma bemutatták az új iPad prokat is.
Jópofa a floating keyboard... lehet behúzok 1-et... a gen1-es 12-esem már rohadt gyorsan merül..
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #45669 2020.03.18. 21:38

AC: Odüsszeia és a Football manager 2020 is inygyenes hétvégét. Valaha ettől magamhoz nyúltam volna, de most eszembe sem jut letölteni őket. Az utolsó free weekendem még a megjelenése utáni első free weekendje volt az L4D2-nek, mert haverok is mentek. Mondjuk fasza volt, és meg is vettem, hogy utána már csak 11 órát játsszak vele.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #45670 2020.03.18. 21:40

Moby írta:Gyak azt tudja, amit a Samu 980 PRO fog tudni, ha egyszer megjelenik. Gondolom mennyire lehet olcsó. Nyilván ez miatt kellett spórolni az APU-n, hogy ne szálljon el a konzol ára a gecibe. Mert ez olyan kibebaszottfontos killer feature egy konzolba hogy nemigaz. Meghát a az XSX-ben is látható volt, mennyire geci lassú oda egy totál kommersz (és olcsó) nvme-s ssd.
Semennyire.
NE VICCEZGESSÉL! Hát game changer! Már a Digital Foundry-s John is azt tweeteli, hogy MÁSHOGY TERVEZHETIK MAJD A JÁTÉKOKAT!

Érted! MÁSHOGY LESZNEK MAJD TERVEZVE! A Tomb Raider 34 és az Ánuszkríd 29 már nem olyan lesz, hogy nézed a hátát a karakternek és mész, hanem MÁS! Új műfajok születnek instant!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #45671 2020.03.18. 21:41

Micsu írta:Doomot senki nem vette a topikból? Elég jó henteldének tünik
Én igen, de persze le kell húznom vidékre, szal' nemtom mikor vehetem át... lehet jövő hét elején csak.
Avatar
Moby

Hozzászólás #45672 2020.03.18. 21:42

eje75 írta:Jópofa a floating keyboard... lehet behúzok 1-et... a gen1-es 12-esem már rohadt gyorsan merül..
Kéne már nekem is cserélnem. Bár én fizikai keyboardot használok, és a legnagyobb bajom az egésszel az, hogy a nyomorék windowsos RDP-t nem tudom rendesen használni, mert meg kell fognom az egérkurzort az ipad kurzorral :(
Avatar
DanielT

Hozzászólás #45673 2020.03.18. 21:44

Moby írta:Ráadásul van egy nagyobb összegem rá, hogy a kínszarás szülte, hogy meglegyen a TFLOPS. Ne 9 legyen, mert az gecigáz. A CU-kat (és így a tranyókat) megspórolták az AMD-nél, a frekit agyit csavarták, amit nem bír tartani a gép hosszútávon hűtéssel. És amit ezen az egész kínszaráson megspóroltak, az beletöltik egy olyan ssd-re, amire egy konzolnál az égvilágon semmi indkolt szükség nincs.
Tuti egy gigantikus hazugság a Tflops szám. 2,3+ ghz-es GPU? Van egyáltalán olyan most Pc-ben?
Avatar
Moby

Hozzászólás #45674 2020.03.18. 21:45

DanielT írta:Én igen, de persze le kell húznom vidékre, szal' nemtom mikor vehetem át... lehet jövő hét elején csak.
Veszem én is majd, de amíg homeoffice-ban össze vagyok zárva a családommal, és dolgozni is kéne úgy, hogy igazából semmit nem tudok csinálni, nos, estére sok mindent kívánok, de a játék nincs közte. Az ORI még épp jókor pörgött le.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #45675 2020.03.18. 21:45

Moby írta:Kéne már nekem is cserélnem. Bár én fizikai keyboardot használok, és a legnagyobb bajom az egésszel az, hogy a nyomorék windowsos RDP-t nem tudom rendesen használni, mert meg kell fognom az egérkurzort az ipad kurzorral :(
LOL! Eléggé klasszik Apple megoldásnak hangzik! Esetleg konzolparancsokkal nem tudod vezérelni? Az még arrafelé a menő. :eljen: :eljen: :eljen:
Avatar
Moby

Hozzászólás #45676 2020.03.18. 21:47

DanielT írta:LOL! Eléggé klasszik Apple megoldásnak hangzik! Esetleg konzolparancsokkal nem tudod vezérelni? Az még arrafelé a menő. :eljen: :eljen: :eljen:
Pedig elsőre azt mondanám, hogy ez az app bénasága. Persze simán lehet, hogy nem.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #45677 2020.03.18. 22:25

Új-Zélandi accounttal már szedhető a Resident Evil 3 demó.

EU-ban meg éjféltől.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #45678 2020.03.18. 22:57

Megnéztem. Nos a PS5 SSD-vel ÚJRATERVEZVE biztosan kb egymilliószor jobb lenne, de így is eléggé állat.

Ehhez képest a Resi 2 egy délutáni matinének tűnik hangulatban, olyan iszonyatos atmoszférája van. Látszik, hogy a srácok csiszolgatták az engine-t, végig a hideg futkosott a hátamon.

Szerencsére lecserélték azt a totális elmebeteg színtér választást az optionsban, helyette egy nagyon frankó 3 lépéses fényerő állítás van, ami helyesen belőve kegymentes eredményt hoz. (Megfelelő és megfelelően kalibrált kijelzőn persze... :miaz: )
Avatar
DanielT

Hozzászólás #45679 2020.03.18. 23:42

Reddit PS5 subon még megy a kritikák downvoteolása, Gaf-on és Twitteren meg szétszedik őket ezért a szarért amit előadtak. :eljen:

De legalább megvan a saját tívítívítívíjük. :eljen:

phpBB [media]
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #45680 2020.03.18. 23:48

DanielT írta:Reddit PS5 subon még megy a kritikák downvoteolása, Gaf-on és Twitteren meg szétszedik őket ezért a szarért amit előadtak. :eljen:

De legalább megvan a saját tívítívítívíjük. :eljen:

yawn.avi
Kösz, most már nem kell megnéznem a teljeset, ez reprezentatív összefoglalónak tűnik.
Avatar
Moby

Hozzászólás #45681 2020.03.18. 23:55

DanielT írta:Megnéztem. Nos a PS5 SSD-vel ÚJRATERVEZVE biztosan kb egymilliószor jobb lenne, de így is eléggé állat.

Ehhez képest a Resi 2 egy délutáni matinének tűnik hangulatban, olyan iszonyatos atmoszférája van. Látszik, hogy a srácok csiszolgatták az engine-t, végig a hideg futkosott a hátamon.

Szerencsére lecserélték azt a totális elmebeteg színtér választást az optionsban, helyette egy nagyon frankó 3 lépéses fényerő állítás van, ami helyesen belőve kegymentes eredményt hoz. (Megfelelő és megfelelően kalibrált kijelzőn persze... :miaz: )

Lenyomtam, de ennyi pánik nekem elég volt :D Szerintem én ezt órákon keresztül nem bírnám.

/Jill neha ilyen nagyon ostoba képpel bámul ki oldalra.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #45682 2020.03.18. 23:57

Zóanagyvarázsló írta:Kösz, most már nem kell megnéznem a teljeset, ez reprezentatív összefoglalónak tűnik.
lehet akkor hogy az idei pc upgradet meguszom egy ssd cserevel :P
Avatar
DanielT

Hozzászólás #45683 2020.03.19. 00:11

Moby írta:Lenyomtam, de ennyi pánik nekem elég volt :D Szerintem én ezt órákon keresztül nem bírnám.

/Jill neha ilyen nagyon ostoba képpel bámul ki oldalra.
Na nehogy azt hidd, hogy én végigvittem... :DD Majd Deeppel szépen, biztonságban, kezemet a szemem előtt tartva...

Spoiler
A másikkal meg szorosan a combját markolva... :finom:
Avatar
Botond

Hozzászólás #45684 2020.03.19. 07:02

Micsu írta:lehet akkor hogy az idei pc upgradet meguszom egy ssd cserevel :P
Csak óvatosan azzal az SSD-vel, nehogy PS5 legyen a gépedből, mire végzel a cserével. :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #45685 2020.03.19. 08:44

Amazon már nem szállítja ki a gémeket, hogy ha ott rendeltél akkor you are DOOMED! Eheh.. get it? DOOMed. Mármint nem csak a gémeket nem, hanem semmit ami nem esszenciális élelmiszer, higiéniai cucc stb.

Alza nekem is szombatot ír már a pénteki terv helyett, szal' ki tudja mi lesz belőle.
Avatar
Botond

Hozzászólás #45686 2020.03.19. 08:47

DanielT írta:Amazon már nem szállítja ki a gémeket, hogy ha ott rendeltél akkor you are DOOMED! Eheh.. get it? DOOMed. Mármint nem csak a gémeket nem, hanem semmit ami nem esszenciális élelmiszer, higiéniai cucc stb.

Alza nekem is szombatot ír már a pénteki terv helyett, szal' ki tudja mi lesz belőle.
Én ma még rendeltem zoknikat a gyerekeknek, remélem az még kiér. :D Tankönyvet hétfőn rendeltem, az tegnap még megjött. De akkor hétfőn már nem rendelek PC-t sehonnan. :D
Avatar
Moby

Hozzászólás #45687 2020.03.19. 08:49

DanielT írta:Amazon már nem szállítja ki a gémeket, hogy ha ott rendeltél akkor you are DOOMED! Eheh.. get it? DOOMed. Mármint nem csak a gémeket nem, hanem semmit ami nem esszenciális élelmiszer, higiéniai cucc stb.

Alza nekem is szombatot ír már a pénteki terv helyett, szal' ki tudja mi lesz belőle.
Én Óriási Csodaknt éltem meg, hogy az oledet még kiszállították. Totál elengedtem magamban a dolgot. A DOOM meg majd kiderül. Most nem is az alzától rendeltem, így homeofficeban hirtelen távol lettek ők is.
Avatar
Botond

Hozzászólás #45688 2020.03.19. 09:11

Moby írta:Én Óriási Csodaknt éltem meg, hogy az oledet még kiszállították. Totál elengedtem magamban a dolgot. A DOOM meg majd kiderül. Most nem is az alzától rendeltem, így homeofficeban hirtelen távol lettek ők is.
Ha eltart ez a karantén 2-3 hónapig, akkor milliókat fogok megspórolni, én úgy számoltam. :D Annyi minden kiesik hirtelen, hogy az megdöbbentő.
Avatar
donatus13

Hozzászólás #45689 2020.03.19. 09:24

Egyébként én is azt látom, hogy sok ember most rájött, hogy nem kell annyi szart vásárolni, így a karantén alatt :D. Az viszont teljesen őrjítő ami nálunk megy, nem lehet bekanyarodni a lidl-be, mert a parkoló ÚTJÁN állnak az autók (ez persze az élelmiszerre vonatkozik most). Bár a többiben se jobb itt a helyze.

Megnéztem most a vérnyákolásnak is az okát PS5, és xbox tököm tudja éppen mi közötti különbségeket, szerintem rendben van mind a kettő, úgy is a játékok fognak dönteni az meg egyelőre a sonynál volt jobb mindig. Nagy valószínűséggel én megint nem fogok venni egyikből se mert nekem semmit se ér az ottani felhozatal, de mint gépek, szerintem nem nagyon van gond velük.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára donatus13 2020.03.19. 09:26-kor.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #45690 2020.03.19. 09:25

Botond írta:Ha eltart ez a karantén 2-3 hónapig, akkor milliókat fogok megspórolni, én úgy számoltam. :D Annyi minden kiesik hirtelen, hogy az megdöbbentő.
Majd amikor a milliók esnek ki a cég oldalról, ne felejtsd el szembeállítani ezzel az ultra-win szituációval.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #45691 2020.03.19. 09:54

Botond írta:Csak óvatosan azzal az SSD-vel, nehogy PS5 legyen a gépedből, mire végzel a cserével. :D
majd az ev vegi fasz meresen talalkozunk :P
Avatar
Botond

Hozzászólás #45692 2020.03.19. 10:10

DanielT írta:Majd amikor a milliók esnek ki a cég oldalról, ne felejtsd el szembeállítani ezzel az ultra-win szituációval.
Megdöglik itt most minden. Nem tudom mikor és hogyan áll talpra a gazdaság. De egyelőre olyan, mint amikor az öngyilkos leugrik a tizedikről és a harmadiknál kérdezik tőle, hogy mi a helyzet, és mondja, hogy eddig minden jó. :D
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #45693 2020.03.19. 10:32

Micsu írta:Doomot senki nem vette a topikból? Elég jó henteldének tünik
A boltos azt mondta telefonon, hogy mára várják, aztán majd kiderül mit hoz a gyakorlat. Ha minden jól megy szombaton érte is tudok menni. :email:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #45694 2020.03.19. 21:25

Botond írta:Ha eltart ez a karantén 2-3 hónapig, akkor milliókat fogok megspórolni, én úgy számoltam. :D Annyi minden kiesik hirtelen, hogy az megdöbbentő.
Ja, én is jól állok spórolásilag, ha kimaradnak a nyaralások, pláne. (A bevételi oldal miatt még hónapokig nincs okom aggódni, sőt, még az is nő így.) Mintha így akarna nextgen+C9-et vetetni a vírus az emberekkel, de nem hagyom magam, majd elégetem a pénzt.

Mondjuk az árfolyamok nem tetszenek, ilyen címletet nem szeretnék látni forintból:

Kép
Avatar
Moby

Hozzászólás #45695 2020.03.19. 21:33

Zóanagyvarázsló írta:Ja, én is jól állok spórolásilag, ha kimaradnak a nyaralások, pláne. (A bevételi oldal miatt még hónapokig nincs okom aggódni, sőt, még az is nő így.)
Szerintem most nincs olyan ember, akinek nincs oka aggódni. Maxmimum nem vesz tudomást róla, de egy leálló gazdaságban a szopórolleren nincsenek kimaradók. A mértéket lehet majd csillapítani. Az előjelet nem.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #45696 2020.03.19. 22:05

Moby írta:Szerintem most nincs olyan ember, akinek nincs oka aggódni. Maxmimum nem vesz tudomást róla, de egy leálló gazdaságban a szopórolleren nincsenek kimaradók. A mértéket lehet majd csillapítani. Az előjelet nem.
Írtam, hogy hónapokig (nem 12 000 hónapra gondoltam). Ha nagy a gebasz, nyilván nekem is kell, pláne ha borul a gazdaság, ezért is hoztam fel félkomolyan a pengőt.

A lényeg, hogy egyelőre anyagilag nem vagyok a vesztese a történteknek (sokaknak már most szopó, sajnos), de nagyon nem örülök neki, és nem kéne, hogy kulminálódjon.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #45697 2020.03.19. 22:05

Moby írta:Ráadásul van egy nagyobb összegem rá, hogy a kínszarás szülte, hogy meglegyen a TFLOPS. Ne 9 legyen, mert az gecigáz. A CU-kat (és így a tranyókat) megspórolták az AMD-nél, a frekit agyit csavarták, amit nem bír tartani a gép hosszútávon hűtéssel. És amit ezen az egész kínszaráson megspóroltak, az beletöltik egy olyan ssd-re, amire egy konzolnál az égvilágon semmi indkolt szükség nincs.
Benne van, hogy erőltetik. Még az is benne van, hogy a boost csak nagyon átmeneti - de ezt csak én spekulálom.
Viszont kb. kritikus a Sonynak és a MS-nak is, hogy az SSD-ről való direkt streaming tényleg működjön, mert 16GB össz. memó nevetségesen kevés a következő évtizedre. Így még logikus is lehet, hogy erre költött a Sony többet. Dobozt nem láttunk még, van esély rá, hogy a hűtés nem lesz full szar.
Avatar
Moby

Hozzászólás #45698 2020.03.19. 22:09

aabyssx írta:Benne van, hogy erőltetik. Még az is benne van, hogy a boost csak nagyon átmeneti - de ezt csak én spekulálom.
Viszont kb. kritikus a Sonynak és a MS-nak is, hogy az SSD-ről való direkt streaming tényleg működjön, mert 16GB össz. memó nevetségesen kevés a következő évtizedre. Így még logikus is lehet, hogy erre költött a Sony többet. Dobozt nem láttunk még, van esély rá, hogy a hűtés nem lesz full szar.
Igen, mert az aztán rengeteg fog múlni, hogy a ram ÖTVENEDÉVEL vag századával fut-e az SSD...ramként dolgozni pont ugyanolyan picsamód nem lehet egyikről sem gpu szinten.

/a szar hűtésre meg a sony név a garancia :D Az égbe tolt freki csak a garanteed plecsni az egészre.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Moby 2020.03.19. 22:11-kor.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #45699 2020.03.19. 22:11

DanielT írta:A Box hardver felépítése is ISZONYATOSAN ÉRDEKES és izgalmas. Ráadásul létezik!
Ez egy kalap szar SE volt, az MS pedig iszonyat jól és korrekten bemutatott fasza dolgokat.
Nehéz lenne alulmúlni ezt a slideware altatót, amit a Sony adott, de a bogznál a Minecraft és a szaggatós GeoW port győzőtt meg? Mert szerintem az is egy nulla volt. (A doboz tetszik.)
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #45700 2020.03.19. 22:11

Moby írta:Igen, mert az aztán rengeteg fog múlni, hogy a ram ÖTVENEDÉVEL vag századával fut-e az SSD...ramként dolgozni pont ugyanolyan picsamód nem lehet egyikről sem gpu szinten.
Akkó reszeltek mind a kettőnek.
Avatar
Moby

Hozzászólás #45701 2020.03.19. 22:12

aabyssx írta:Nehéz lenne alulmúlni ezt a slideware altatót, amit a Sony adott, de a bogznál a Minecraft és a szaggatós GeoW port győzőtt meg? Mert szerintem az is egy nulla volt. (A doboz tetszik.)
A szaggatós geow port a pécé volt :DD Az SX-en nem volt szaggatás egy deka se.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #45702 2020.03.19. 22:14

Ha leveszed az operációs rendszert, akkor bogzon nem marad RAM.
Avatar
Moby

Hozzászólás #45703 2020.03.19. 22:15

aabyssx írta:Akkó reszeltek mind a kettőnek.
5GB/s vs 448GB/s. Ne álmodjunk má bele többet egy akármilyen zupa SSD-be se, mint ami. Nem RAM, sosem lesz az. Tudja akként használni a rendszer, ami gecijó(mert transzparensen csinálja az OS), de arról renderelni semmit nem fogsz, az tuti.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #45704 2020.03.19. 22:16

Moby írta:A szaggatós geow port a pécé volt :DD Az SX-en nem volt szaggatás egy deka se.
De. Pont most néztem. Pl. a fastrope végén is szaggat. Akkor írtam a kommentet. Nézem, hgoy micsoda hulladék, má írom is ide.
szerk.: meg most is, fut a barna ratyiban, talán 30 fps alá is esik, spike-ot is látok. Sajnos baze ez a keresztem, kurvára látom ezeket.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára aabyssx 2020.03.19. 22:23-kor.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #45705 2020.03.19. 22:18

Moby írta:5GB/s vs 448GB/s. Ne álmodjunk má bele többet egy akármilyen zupa SSD-be se, mint ami. Nem RAM, sosem lesz az. Tudja akként használni a rendszer, ami gecijó(mert transzparensen csinálja az OS), de arról renderelni semmit nem fogsz, az tuti.
Nem is arra számítanak, hanem arra, hogy forgolódás közben betölti azt, ami a hátad mögött van, vagy séta közben azt, ami ki van takarva. Full necces ez is, de ha nem működik, akkó mondom, reszeltek, mert nevetséges a RAM mérete.
Avatar
Moby

Hozzászólás #45706 2020.03.19. 22:27

aabyssx írta:Nem is arra számítanak, hanem arra, hogy forgolódás közben betölti azt, ami a hátad mögött van, vagy séta közben azt, ami ki van takarva. Full necces ez is, de ha nem működik, akkó mondom, reszeltek, mert nevetséges a RAM mérete.
Én azt gondolom, hogy a ram elég lehet. Design területén a játékokban olyan nagy fejlődés nincs, sem potenciál. A számítási kapacitás a szűk keresztmetszet, nem a tárolható mennyiség. És az nem növekszik olyan ütemben, hogy a tárolási kapacitást ennél jobban kellene emelni. Igen, a streamingnek jót fog tenni az SSD, de ott már a 2 meg az 5 giga között nem lesz olyan számottevő különbség, hogy ennek oltárán célszerű lett volna feláldozni minden mást. Szerintem. Persze nem terveztem konzolt, és nyomokban sincs meg hozzá a tudásom. Ami van, az alapján nekem az SX egy kiegyensúlyozottabb felépítésnek tűnik. Nem azért, mert az a világmegbaszó teljesímény. Nyilván nincs neki. Inkább csak abban szerintem egészséges kompromisszumokat kötöttek konzol szinten.
Avatar
Moby

Hozzászólás #45707 2020.03.19. 22:37

Moby írta:Én azt gondolom, hogy a ram elég lehet. Design területén a játékokban olyan nagy fejlődés nincs, sem potenciál. A számítási kapacitás a szűk keresztmetszet, nem a tárolható mennyiség. És az nem növekszik olyan ütemben, hogy a tárolási kapacitást ennél jobban kellene emelni. Igen, a streamingnek jót fog tenni az SSD, de ott már a 2 meg az 5 giga között nem lesz olyan számottevő különbség, hogy ennek oltárán célszerű lett volna feláldozni minden mást. Szerintem. Persze nem terveztem konzolt, és nyomokban sincs meg hozzá a tudásom. Ami van, az alapján nekem az SX egy kiegyensúlyozottabb felépítésnek tűnik. Nem azért, mert az a világmegbaszó teljesímény. Nyilván nincs neki. Inkább csak abban szerintem egészséges kompromisszumokat kötöttek konzol szinten.
Egyébként meg amennyivel többe kerül ez a mindentmegbaszó ssd attól, ami az SX-ben van, hát, ramot is lehetett volna gyömöszölni bele jócskán. Én absz azt gondolom, hogy ez az überssd ez valami döntéshozó kattanása a sonynál, mint annó a cell. És az egész úgy is van kezelve. Ez lesz a gamechanger fícsör, meg ettől minden játék más lesz, meg a sok hasonló fasság. És azt is gondolom, hogy a ps5-öt követő ps6-ban már nem a világ legygyorsabb háttértára lesz :) Addigra majd kiderül, hogy jó lett volna ebbe is, egy háztartási akármilyen is, mint a másikban.

/mondjuk azt sajnálom, hogy nem a világ leggyorsabb gpu-ja kattant be neki :((
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #45708 2020.03.19. 23:30

Moby írta:Én azt gondolom, hogy a ram elég lehet. Design területén a játékokban olyan nagy fejlődés nincs, sem potenciál. A számítási kapacitás a szűk keresztmetszet, nem a tárolható mennyiség. És az nem növekszik olyan ütemben, hogy a tárolási kapacitást ennél jobban kellene emelni. Igen, a streamingnek jót fog tenni az SSD, de ott már a 2 meg az 5 giga között nem lesz olyan számottevő különbség, hogy ennek oltárán célszerű lett volna feláldozni minden mást. Szerintem. Persze nem terveztem konzolt, és nyomokban sincs meg hozzá a tudásom. Ami van, az alapján nekem az SX egy kiegyensúlyozottabb felépítésnek tűnik. Nem azért, mert az a világmegbaszó teljesímény. Nyilván nincs neki. Inkább csak abban szerintem egészséges kompromisszumokat kötöttek konzol szinten.
Én olyan eseteket tudok még elképzelni, hogy pl. ha ki tudom dobni a nem, vagy kevésbé látszódó LOD szintek felét, akkor virtuálisan megkétszerezem az erre szánt memóriát. Minél nagyobb garanciám van arra, hogy valami beér az SSD-ről, annál többet merek a lassú tárolóban hagyni. Ha ilyen hekkek működnek, akkor itt lehet rendesen előny a gyorsabb SSD. Cerny említette azt is, hogy lehet priorizálni (6? szintben), hogy SSD-ről mi mennyire fontos, hogy beérjen, ami arra utal, hogy pont ilyenre legyen kontroll.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #45709 2020.03.20. 07:58

Elérkeztünk a CSAKAZSSD fázishoz, jó'van! :D
Avatar
Botond

Hozzászólás #45710 2020.03.20. 08:18

DanielT írta:Elérkeztünk a CSAKAZSSD fázishoz, jó'van! :D
Az SSD fogja renderelni a tenger tesszálását a föld alatt, és akkor hirtelen kisimul minden. Más logikus magyarázat nem lehet!

Vissza: “Leáldozott.hu”