A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
donatus13

Hozzászólás #44451 2020.01.30. 12:01

Greyfox írta::puszi: Szerintetek érdemes x570-es lapot venni a gyorsabb pcie miatt?
Milyen gyorsan terjed el majd vajon? Egy 5 évet jó lenne, ha bírna a lap.
én napok óta ezen agyalok ha építek mi legyen ryzen 3900 bejön és én is x570 et néztem hozzá de állítólag nem sokára cserélik a socketet am5 re. Na meg ha az x570-es lapok árát nézzük akkor intellel sokkal jobban jársz.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #44452 2020.01.30. 12:12

Iden en is rakok ossze valami gepet, bar en meg varok, sztem oszre
Avatar
DanielT

Hozzászólás #44453 2020.01.30. 12:15

Jelenleg nincs advancedebb hardver a gépben, mint a GPU.

És már a 8X PCI is majdnem kiszolgálja az elérhető csúcsot 4K-ban... És erre még dupla a 16x

Kép
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #44454 2020.01.30. 12:17

donatus13 írta:én napok óta ezen agyalok ha építek mi legyen ryzen 3900 bejön és én is x570 et néztem hozzá de állítólag nem sokára cserélik a socketet am5 re. Na meg ha az x570-es lapok árát nézzük akkor intellel sokkal jobban jársz.
A 4***-es Ryzenek még AM4-re jönnek. A 3900-ashoz is inkább a jobb vrm és magasabb boost clock miatt érdemes x570-es deszkában gondolkodni, de belemegy az a B450-esekbe is.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #44455 2020.01.30. 12:19

Ha majd gépet építetek, szóljatok, lehet tudok eladót! :banplz:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #44456 2020.01.30. 12:23

DanielT írta:Ha majd gépet építetek, szóljatok, lehet tudok eladót! :banplz:
kinek kell az :banplz:
Nem gondolod h valami oskovuletet veszek :taps
2080ti performance alatt en mar nem szeretnek fejleszteni
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #44457 2020.01.30. 12:35

donatus13 írta:én napok óta ezen agyalok ha építek mi legyen ryzen 3900 bejön és én is x570 et néztem hozzá de állítólag nem sokára cserélik a socketet am5 re. Na meg ha az x570-es lapok árát nézzük akkor intellel sokkal jobban jársz.

Mindenki ezt mondja, de nem értem.
Egy jó x470-es lap 50k+, 3700x 110e.
Egy tök alap 9900-as proci alapból 170-él kezdődik, szóval nem értem, hogy jön ki a matek. :whatever:
Avatar
Botond

Hozzászólás #44458 2020.01.30. 12:49

DanielT írta:Jelenleg nincs advancedebb hardver a gépben, mint a GPU.
Így is van, jelenleg. De AMD-s néni is pont tegnap nyilatkozott, hogy idén jön a nagynavi, ami aztán most már tényleg agyonveri a mindent is, de legfőképp a vídia fisemfosait. Az a kérdés, hogy az agyonveréshez, ami nyilván -30% performance, +20% fogyasztás lesz a végén, de ezt majd akkor megciccegjük, szóval ehhez az agyonveréshez kelleni fog e az új slot. Szerintem kelleni fog, szóval ha most fejlesztenék gépet akkor már csak az elméleti lehetőség miatt is olyat vennék amiben nem csak a régi 16x-os van benne.
Plusz télen gyünnek az új konzolok, azokban ide a rozsdás bökőt, hogy az új ssd-k is ezt fogják használni. És akkor az át fog szivárogni pc vonalra is a játékok miatt.
Szóval szerintem aki nem egy-két évre tervez a procival és lappal, annak kell az x570es cucc. De ez persze puszta tenyérjóslás.
Avatar
donatus13

Hozzászólás #44459 2020.01.30. 13:54

Greyfox írta:Mindenki ezt mondja, de nem értem.
Egy jó x470-es lap 50k+, 3700x 110e.
Egy tök alap 9900-as proci alapból 170-él kezdődik, szóval nem értem, hogy jön ki a matek. :whatever:

3700x hez 9700kf et nézzük
9900 hoz meg 3900x et

Ezek hasonló súlycsoportok. Játékra az intel jobb még mindig. Én azért akarok amd-t mert virtuális gépről tudok játszani és bele építem a NASt a pc be, aztán minden egy helyen elmegy így okoskodhatnek a több magon. De amd vel most van megint memória szopás,nem mindegyiket eszik meg akkor sem ha az épp adott frekvencia támogatott az alaplapon. Szóval mocskosul körbe kell járni, amd vga meg rettenet, a driverek teljesen szarok, abból csak Nvidia az opció.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára donatus13 2020.01.30. 13:55-kor.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #44460 2020.01.30. 14:04

Tudsz e jatszani, az mar mas kerdes h akarsz e ? :D
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #44461 2020.01.30. 14:10

WTF, most nézem hogy bootloader nyitáshoz valami kínai fórumon kéne könyörögni, hogy 3 napon belül küldjenek hozzá tool-t. 'nyátok picsája kedves Xiaomi! :zavart2:
Avatar
donatus13

Hozzászólás #44462 2020.01.30. 14:11

Micsu írta:Tudsz e jatszani, az mar mas kerdes h akarsz e ? :D
Hát ezen sokat gondolkodom :D overwatch meg civ hiányzik, néha total warhoz lenne kedvem, de ha beindul a szezon akkor méhészkedés meg a kert lefoglal és egyáltalán nem játszom megint:D na meg legend of runaterra teljesen leköt most, szóval ha még 1-2 hónapig kihúzom a szezonig akkor decemberig nem lesz gép (a következő gépet akarok időszakig) :D
Avatar
deep

Hozzászólás #44463 2020.01.30. 14:16

benőmenő írta:WTF, most nézem hogy bootloader nyitáshoz valami kínai fórumon kéne könyörögni, hogy 3 napon belül küldjenek hozzá tool-t. 'nyátok picsája kedves Xiaomi! :zavart2:
Én is védeném a cuccot amit gyártok, ahogy csak tudom. Mihez kell neked nyitott loader? Ez régebben nekem is probléma volt, amikor még határszar volt a rendszer, de nem csak a miui hanem az android is. Ma már nem tudok mondani semmit, ami miatt kéne a nyitott.
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #44464 2020.01.30. 14:49

donatus13 írta:3700x hez 9700kf et nézzük
9900 hoz meg 3900x et

Ezek hasonló súlycsoportok. Játékra az intel jobb még mindig. Én azért akarok amd-t mert virtuális gépről tudok játszani és bele építem a NASt a pc be, aztán minden egy helyen elmegy így okoskodhatnek a több magon. De amd vel most van megint memória szopás,nem mindegyiket eszik meg akkor sem ha az épp adott frekvencia támogatott az alaplapon. Szóval mocskosul körbe kell járni, amd vga meg rettenet, a driverek teljesen szarok, abból csak Nvidia az opció.

Hát amiben én nézem, ott bőven párja a 9900-nak a 3700x is.
(cinebench, meg szimuláció), néhol pár százalékkal gyorsabb a 9900, ami az árakat tekintve elenyésző.!
Avatar
Botond

Hozzászólás #44465 2020.01.30. 14:59

donatus13 írta:Hát ezen sokat gondolkodom :D overwatch meg civ hiányzik, néha total warhoz lenne kedvem, de ha beindul a szezon akkor méhészkedés meg a kert lefoglal és egyáltalán nem játszom megint:D na meg legend of runaterra teljesen leköt most, szóval ha még 1-2 hónapig kihúzom a szezonig akkor decemberig nem lesz gép (a következő gépet akarok időszakig) :D
Overwatch és civ van switchre, totalwar meg civ van iosre, egy switch+ipad kombóval meg is vagy töredék pénzből. Szívesen!
Avatar
Micsu

Hozzászólás #44466 2020.01.30. 15:02

Botond írta:Overwatch és civ van switchre, totalwar meg civ van iosre, egy switch+ipad kombóval meg is vagy töredék pénzből. Szívesen!
van akinek tökei vannak a lába között nem p****** :)
Avatar
donatus13

Hozzászólás #44467 2020.01.30. 15:05

Greyfox írta:Hát amiben én nézem, ott bőven párja a 9900-nak a 3700x is.
(cinebench, meg szimuláció), néhol pár százalékkal gyorsabb a 9900, ami az árakat tekintve elenyésző.!
Ez attól is függ milyen felbontásra és fps-re mész, felsőbb 4k 60fps es kategóriában ilyen 5-20 fps különbségek is vannak. 2k körül szinte elenyésző a különbség az igaz.
Az biztos, hogy még mindig nagyon fenntartásokkal kezelem az amd-t attül függetlenül hogy nagyon tetszik.
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #44468 2020.01.30. 15:14

donatus13 írta:Ez attól is függ milyen felbontásra és fps-re mész, felsőbb 4k 60fps es kategóriában ilyen 5-20 fps különbségek is vannak. 2k körül szinte elenyésző a különbség az igaz.
Az biztos, hogy még mindig nagyon fenntartásokkal kezelem az amd-t attül függetlenül hogy nagyon tetszik.

2k-s moncsim van freesyncel. Ez a freesync amugy egy csoda, tenyleg musthave. Gamingre mostani vasam is eleg, csak kene m2, meg jobb proci egy ket felhasznaloi progi ala. 4k nalam nem cel.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #44469 2020.01.30. 15:22

btw tényleg nincs valakinek eladó splatoon 2 switchre :worship:
nem vicc :P most segítsetek a rászorulón
Avatar
Botond

Hozzászólás #44470 2020.01.30. 15:47

Micsu írta:btw tényleg nincs valakinek eladó splatoon 2 switchre :worship:
nem vicc :P most segítsetek a rászorulón
#44466 :mf2:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #44471 2020.01.30. 15:49

Botond írta:#44466 :mf2:
vannak a családban gyerekek is :)
Avatar
Botond

Hozzászólás #44472 2020.01.30. 15:52

Micsu írta:vannak a családban gyerekek is :)
Na legalább a sztenderd kifogást megtaláltad, hogy tudjad copypastelni, gg!
Avatar
Micsu

Hozzászólás #44473 2020.01.30. 15:58

Botond írta:Na legalább a sztenderd kifogást megtaláltad, hogy tudjad copypastelni, gg!
volt kitől tanulnom :), emlékszem én a te switch karriered is magyarázkodással indult (sicc !!!!), "jajj a gyereknek kell nem nekem", azóta meg az lett a main platform (én már csak azon reménykedek a gyerekek nem a sarokban rínak mikor elbújva tolod a civet)
nyugi itt ilyenről nincs szó :)
Avatar
Botond

Hozzászólás #44474 2020.01.30. 16:02

Micsu írta:volt kitől tanulnom :), emlékszem én a te switch karriered is magyarázkodással indult (sicc !!!!), "jajj a gyereknek kell nem nekem", azóta meg az lett a main platform (én már csak azon reménykedek a gyerekek nem a sarokban rínak mikor elbújva tolod a civet)
nyugi itt ilyenről nincs szó :)
Az összes géming időm kb 5-5%-a éves szinten a switch/ios, de ugyanakkor a költéseim 90%-a. Most is meetingen ülök, gyereket kiadták iskolából 1kor, kint tolja az irodámban a luigit azóta is.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #44475 2020.01.30. 16:09

Botond írta:Az összes géming időm kb 5-5%-a éves szinten a switch/ios, de ugyanakkor a költéseim 90%-a. Most is meetingen ülök, gyereket kiadták iskolából 1kor, kint tolja az irodámban a luigit azóta is.
ez a baj, ahelyett hogy a házit csinálná, ez a switch miatt van, nah most akkor jó ez? :banplz:
Avatar
Botond

Hozzászólás #44476 2020.01.30. 16:18

Micsu írta:ez a baj, ahelyett hogy a házit csinálná, ez a switch miatt van, nah most akkor jó ez? :banplz:
Kész a lecke, a bizonyítványa is rendben van, és a szövegértése is messze veri a tied. Hozta magával a könyvét, én felejtettem a kocsiban, és nem volt már időm kimenni érte.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #44477 2020.01.30. 16:40

DT látszik hogy te vagy a főnök a jatekaimon, egy splatoon2 van csak értékesítésre :)
Avatar
Moby

Hozzászólás #44478 2020.01.30. 16:52

No, Greyfoxnak van szülinapja, mégis én (is) kaptam ajándékot: nem műtenek! Spontán gyógyulok, minden eredmény váratlanul ultrafasza, minden szempontból visszatérhetek a normális életbe. Nyilván a diéta, illetve néhány életviteli módosítás élethosszig megmarad, de nincs többé napi injekciózás, nincs eredmények várása, meg izgalom, szóval mostantól hevön van. :eljen:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #44479 2020.01.30. 16:57

Moby írta:No, Greyfoxnak van szülinapja, mégis én (is) kaptam ajándékot: nem műtenek! Spontán gyógyulok, minden eredmény váratlanul ultrafasza, minden szempontból visszatérhetek a normális életbe. Nyilván a diéta, illetve néhány életviteli módosítás élethosszig megmarad, de nincs többé napi injekciózás, nincs eredmények várása, meg izgalom, szóval mostantól hevön van. :eljen:
nah ez jo hir, ugy latszik a korodhoz kepest meg jol szuperal a szervezeted (:D), minel tobb aaa cim letolasat kivanom a jovoben ;)
Avatar
Moby

Hozzászólás #44480 2020.01.30. 17:11

Micsu írta:nah ez jo hir, ugy latszik a korodhoz kepest meg jol szuperal a szervezeted (:D), minel tobb aaa cim letolasat kivanom a jovoben ;)
Mit mondhatnék? Ezt a remek hírt a Sea of Thieves kipróbálásával fogom megünnepelni! :banplz:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #44481 2020.01.30. 17:14

nahát én is a ds mellett mondom tolok egy kis tlou remasteredet kicsit megtöröm már a monotonitást
ez szétvisz, nem istallálja fel a játékot, én keresem hogy hol lehet de sehol nem találom, és én azt hittem hogy a süvítésnél nincs idegesítőbb, dehogynincs, a folyamatos bluray ciripelés, sose hagyja abba whut :boxer: :boxer: :boxer:

most hogy google a barátom azt írja hogy van install, mindjárt rápróbálok
Avatar
deep

Hozzászólás #44482 2020.01.30. 17:20

Micsu írta:nahát én is a ds mellett mondom tolok egy kis tlou remasteredet kicsit megtöröm már a monotonitást
ez szétvisz, nem istallálja fel a játékot, én keresem hogy hol lehet de sehol nem találom, és én azt hittem hogy a süvítésnél nincs idegesítőbb, dehogynincs, a folyamatos bluray ciripelés, sose hagyja abba whut :boxer: :boxer: :boxer:

most hogy google a barátom azt írja hogy van install, mindjárt rápróbálok
Automatikusan telepítenie kéne amikor berakod a lemezt. Ha az előtt indítod el, hogy befejezné, akkor párhuzamosan fogja csinálni és az eltart egy darabig.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #44483 2020.01.30. 17:21

deep írta:Automatikusan telepítenie kéne amikor berakod a lemezt. Ha az előtt indítod el, hogy befejezné, akkor párhuzamosan fogja csinálni és az eltart egy darabig.

jaja most olvastam
"It is installing in the background, even if it doesn't show up in the menu. I had the exact same problem like you where the disk would be spinning even though the game was installed "directly". As long as the disk is spinning it is installing, so just let it finish before you start the game!"

OMFG sry bazdmeg de ez mi :banplz: :taps: :taps:
Avatar
Moby

Hozzászólás #44484 2020.01.30. 17:27

Micsu írta:jaja most olvastam
"It is installing in the background, even if it doesn't show up in the menu. I had the exact same problem like you where the disk would be spinning even though the game was installed "directly". As long as the disk is spinning it is installing, so just let it finish before you start the game!"

OMFG sry bazdmeg de ez mi :banplz: :taps: :taps:
Mármint hogy nem kell semmire nyomni, és installálja? SKANDALLUM! :D Annyira hozzá vagy szokva a next-next-finish nyomkodáshoz, hogy ha nem lóbálják a szemed előtt a brét, már azt hiszed rögtön, hogy valami nem működik jól :D
Avatar
Micsu

Hozzászólás #44485 2020.01.30. 17:40

Moby írta:Mármint hogy nem kell semmire nyomni, és installálja? SKANDALLUM! :D Annyira hozzá vagy szokva a next-next-finish nyomkodáshoz, hogy ha nem lóbálják a szemed előtt a brét, már azt hiszed rögtön, hogy valami nem működik jól :D
én értem a koncepciót
de szaggat, popup, süví, vinnyog, nem minden paraszt nyeli be ezt :P
akkor jelezné hogy telepítenem kell még 50 gigát de közben játszhatsz paraszt, kb ennyi a történet :)
bár az biztos hogy már az elején lehetett látni hogy lefolyik a képről, az uc4 nem így szaladt :P
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Micsu 2020.01.30. 17:44-kor.
Avatar
deep

Hozzászólás #44486 2020.01.30. 17:44

Micsu írta:én értem a koncepciót
de szaggat, popup, süví, vinnyog, nem minden paraszt nyeli be ezt :P
akkor jelezné hogy telepítenem kell még 50 gigát de közben játszhatsz paraszt, kb ennyi a történet :)
Játéka válogatja, horizon pl addig be se tölt a főmenün kívül semmit, egy kedves copying képernyőt tol a képedbe.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #44487 2020.01.30. 17:45

deep írta:Játéka válogatja, horizon pl addig be se tölt a főmenün kívül semmit, egy kedves copying képernyőt tol a képedbe.
eddig a ds, az uc4 meg az order is így volt, telepített, frissített és utána játszhattál
Avatar
donatus13

Hozzászólás #44488 2020.01.30. 17:48

Moby írta:No, Greyfoxnak van szülinapja, mégis én (is) kaptam ajándékot: nem műtenek! Spontán gyógyulok, minden eredmény váratlanul ultrafasza, minden szempontból visszatérhetek a normális életbe. Nyilván a diéta, illetve néhány életviteli módosítás élethosszig megmarad, de nincs többé napi injekciózás, nincs eredmények várása, meg izgalom, szóval mostantól hevön van. :eljen:
Na ez nagyon jó hír, aztán nem ám elbuzulni a diétát meg a többit, egészségért mindent.
Avatar
Moby

Hozzászólás #44489 2020.01.30. 18:14

Micsu írta:én értem a koncepciót
de szaggat, popup, süví, vinnyog, nem minden paraszt nyeli be ezt :P
akkor jelezné hogy telepítenem kell még 50 gigát de közben játszhatsz paraszt, kb ennyi a történet :)
bár az biztos hogy már az elején lehetett látni hogy lefolyik a képről, az uc4 nem így szaladt :P
Ha rettentően kíváncsi vagy rá, nézheted a progresst a notifications-ben.
Spoiler
Kép
Avatar
Moby

Hozzászólás #44490 2020.01.30. 18:23

donatus13 írta:Na ez nagyon jó hír, aztán nem ám elbuzulni a diétát meg a többit, egészségért mindent.
Már teljesen az életünk részévé vált fél év alatt. Illetve mostmár egyre kevesebbszer kell külön főzni nekem, mert eszi az egész család sokszor az én kajámat. Persze a kölyöket nem lehet feszt diétán tartani, de nekik sem árt néha kímélőbbet enni. Meg a napraforgóolaj meg ilyenek felhasználása gyakorlatilag a nullára esett, ezt előnyként értékelem úgy összességében.
Avatar
donatus13

Hozzászólás #44491 2020.01.30. 18:28

Milyen típusú diéta ez pontosan ? Mehet privbe is ha nem akarubk offolni, de ez a topic elbír mindent :vigyor4:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #44492 2020.01.30. 18:37

Moby írta:Ha rettentően kíváncsi vagy rá, nézheted a progresst a notifications-ben.
Spoiler
Kép
köszi a tippet de ott mikor telepített csak azt írta hogy tlour telepítés kész, nem volt csík, de mind1 már felment :)
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #44493 2020.01.30. 19:16

Moby írta:No, Greyfoxnak van szülinapja, mégis én (is) kaptam ajándékot: nem műtenek! Spontán gyógyulok, minden eredmény váratlanul ultrafasza, minden szempontból visszatérhetek a normális életbe. Nyilván a diéta, illetve néhány életviteli módosítás élethosszig megmarad, de nincs többé napi injekciózás, nincs eredmények várása, meg izgalom, szóval mostantól hevön van. :eljen:
Őszintén örülök, hajrá! :eljen: :eljen:
Avatar
Botond

Hozzászólás #44494 2020.01.30. 19:20

Moby írta:No, Greyfoxnak van szülinapja, mégis én (is) kaptam ajándékot: nem műtenek! Spontán gyógyulok, minden eredmény váratlanul ultrafasza, minden szempontból visszatérhetek a normális életbe. Nyilván a diéta, illetve néhány életviteli módosítás élethosszig megmarad, de nincs többé napi injekciózás, nincs eredmények várása, meg izgalom, szóval mostantól hevön van. :eljen:
Szuper, csak így tovább! :eljen:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #44495 2020.01.30. 19:21

Moby írta:No, Greyfoxnak van szülinapja, mégis én (is) kaptam ajándékot: nem műtenek! Spontán gyógyulok, minden eredmény váratlanul ultrafasza, minden szempontból visszatérhetek a normális életbe. Nyilván a diéta, illetve néhány életviteli módosítás élethosszig megmarad, de nincs többé napi injekciózás, nincs eredmények várása, meg izgalom, szóval mostantól hevön van. :eljen:
Na, ez nagyon örömteli, maradjon így! :eljen: :eljen: :eljen:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #44496 2020.01.30. 19:29

LOL. Úgy tűnik a mobil verziót adták ki. Az úgyis mindenkinek van ugyebár...

phpBB [media]
Avatar
Micsu

Hozzászólás #44497 2020.01.30. 19:41

itt a kameraszögön meg a fátyolon kívül nagy különbség nincsen
Avatar
eje75

Hozzászólás #44498 2020.01.30. 20:07

HBD Greyfox!
Torta megy, kapd el!
Spoiler
Kép
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #44499 2020.01.30. 20:08

Isten éltesse greyfoxot!
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #44500 2020.01.30. 20:09

Moby írta:No, Greyfoxnak van szülinapja, mégis én (is) kaptam ajándékot: nem műtenek! Spontán gyógyulok, minden eredmény váratlanul ultrafasza, minden szempontból visszatérhetek a normális életbe. Nyilván a diéta, illetve néhány életviteli módosítás élethosszig megmarad, de nincs többé napi injekciózás, nincs eredmények várása, meg izgalom, szóval mostantól hevön van. :eljen:
Ez se szar hír, majd iszom holnap a te egészségedre is.
Avatar
Moby

Hozzászólás #44501 2020.01.30. 20:16

Köszi srácok!

Micsu: pancreas diéta. Viszonylag egyszerűek az alapelvek: minimális zsíradék(az is inkább kókuszzsír, oliva, ilyesmi), sovány húsok, héjas gyümölcsök és növények tiltott(héj és mag nélkül viszont mehet), K-s zöldségek tiltott, citrusfélék nogo, kávé tiltott, alkohol tiltott (ez mondjuk a legkönnyebben betartható, kb 10 éve nem ittam alkoholt), kakaó-csoki kerülendő, vöröshagyma-fokhagyma szigorúan tiltott. Panírozott-olajban kisütött dolgok szigorúan tiltottak. Csípős, fűszeres kaja szigorúan tiltott(bors se). Tejtermékek csökkentett zsírral oké. Paradicsom, paprika semmilyen formában. Tartósított dolgok kerülendőek. Magvas pékárú szintén kerülendő. Egyébként csomó hagyományos kaja diétás verzióját kifejlesztettem már. Simán csinálok pl fasírtot is diétásban a hagyományos mellett. Vagy hamburgert pl. A szószokkal még sokat kell kísérletezgessek, azok nagyon nehezen pótolhatóak, és a hagyományosak mind vörös zónás nekem.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #44502 2020.01.30. 20:28

Moby írta:Köszi srácok!

Micsu: pancreas diéta. Viszonylag egyszerűek az alapelvek: minimális zsíradék(az is inkább kókuszzsír, oliva, ilyesmi), sovány húsok, héjas gyümölcsök és növények tiltott(héj és mag nélkül viszont mehet), K-s zöldségek tiltott, citrusfélék nogo, kávé tiltott, alkohol tiltott (ez mondjuk a legkönnyebben betartható, kb 10 éve nem ittam alkoholt), kakaó-csoki kerülendő, vöröshagyma-fokhagyma szigorúan tiltott. Panírozott-olajban kisütött dolgok szigorúan tiltottak. Csípős, fűszeres kaja szigorúan tiltott(bors se). Tejtermékek csökkentett zsírral oké. Paradicsom, paprika semmilyen formában. Tartósított dolgok kerülendőek. Magvas pékárú szintén kerülendő. Egyébként csomó hagyományos kaja diétás verzióját kifejlesztettem már. Simán csinálok pl fasírtot is diétásban a hagyományos mellett. Vagy hamburgert pl. A szószokkal még sokat kell kísérletezgessek, azok nagyon nehezen pótolhatóak, és a hagyományosak mind vörös zónás nekem.
donatus kérdezte de köszi, engem is érdekelt :)
hát nem tudom mit csinálnék ha nem ehetnél pl többet steaket
Avatar
Botond

Hozzászólás #44503 2020.01.30. 20:43

Moby írta:Köszi srácok!

Micsu: pancreas diéta. Viszonylag egyszerűek az alapelvek: minimális zsíradék(az is inkább kókuszzsír, oliva, ilyesmi), sovány húsok, héjas gyümölcsök és növények tiltott(héj és mag nélkül viszont mehet), K-s zöldségek tiltott, citrusfélék nogo, kávé tiltott, alkohol tiltott (ez mondjuk a legkönnyebben betartható, kb 10 éve nem ittam alkoholt), kakaó-csoki kerülendő, vöröshagyma-fokhagyma szigorúan tiltott. Panírozott-olajban kisütött dolgok szigorúan tiltottak. Csípős, fűszeres kaja szigorúan tiltott(bors se). Tejtermékek csökkentett zsírral oké. Paradicsom, paprika semmilyen formában. Tartósított dolgok kerülendőek. Magvas pékárú szintén kerülendő. Egyébként csomó hagyományos kaja diétás verzióját kifejlesztettem már. Simán csinálok pl fasírtot is diétásban a hagyományos mellett. Vagy hamburgert pl. A szószokkal még sokat kell kísérletezgessek, azok nagyon nehezen pótolhatóak, és a hagyományosak mind vörös zónás nekem.
Paprika is? Érdekes.
Avatar
Moby

Hozzászólás #44504 2020.01.30. 20:45

Bicsi donatus, elnéztem egy sorral :D
Micsu: nem csinálnál semmit. Megvonnád a vállad, és mennél tovább. Találnál mást, ami kiváltja ugyanezt.
Avatar
Moby

Hozzászólás #44505 2020.01.30. 20:49

Botond írta:Paprika is? Érdekes.
Édes pirospaprika fűszerként okés, ésszerű mennyiségben. A paprika héja kurvanehezen emészthető, amikor szabad volt egyek is savat csinált.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #44506 2020.01.30. 21:26

benőmenő írta:WTF, most nézem hogy bootloader nyitáshoz valami kínai fórumon kéne könyörögni, hogy 3 napon belül küldjenek hozzá tool-t. 'nyátok picsája kedves Xiaomi! :zavart2:
No, rootolni akartam, hogy menjen a dualshock 4 rendesen. Most ott tartok, hogy végre sikerült guberálni vissza egy stock állapotot és lehet mindent telepítgetni, meg belépkedni. Jó móka, de soha többet. :fogmosas:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #44507 2020.01.30. 21:37

Moby írta:No, Greyfoxnak van szülinapja, mégis én (is) kaptam ajándékot: nem műtenek! Spontán gyógyulok, minden eredmény váratlanul ultrafasza, minden szempontból visszatérhetek a normális életbe. Nyilván a diéta, illetve néhány életviteli módosítás élethosszig megmarad, de nincs többé napi injekciózás, nincs eredmények várása, meg izgalom, szóval mostantól hevön van. :eljen:
Nem semmi, kitartást a diétához! :taps:
Én most citromfű teázgatok, mert már gyomorgörcsöt kaptam a nagy telefonbuzergálás közben.
Egyébként még az AMD is összekapta magát, mert a legfrissebb hotfix driverükkel már nem villog egyik képernyő sem kiterjesztett desktop módban. :eljen:
Avatar
donatus13

Hozzászólás #44508 2020.01.30. 22:04

Hajrá, nem egyszerű megkötések ezek de egészségesebb életmód az biztos. Asszonyka ételintoleranciás, nála búza, tejtermékek, kukorica alapú termékek az offosak, szóval nagyjából képben vagyok milyen stílusúak ezek az életmódok. De idővel az ember nagyon megtanulja a főzést az életmódjához, utána már jobb.

HBD Gayfox!
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #44509 2020.01.31. 12:18

benőmenő írta:Egyébként még az AMD is összekapta magát, mert a legfrissebb hotfix driverükkel már nem villog egyik képernyő sem kiterjesztett desktop módban. :eljen:
Na ennek hamar örültem. Többnyire működik, de ha az egyik kijelzőn megy egy youtube videó, akkor a másikon ugrál a kép. Ugyanez twitchel, vagy bármi mással nem probléma.
Avatar
donatus13

Hozzászólás #44510 2020.01.31. 13:20

benőmenő írta:Na ennek hamar örültem. Többnyire működik, de ha az egyik kijelzőn megy egy youtube videó, akkor a másikon ugrál a kép. Ugyanez twitchel, vagy bármi mással nem probléma.

h264 ify addont dobd fel és nézd meg azzal.
Avatar
Botond

Hozzászólás #44511 2020.01.31. 16:08

Na AC görögök pipa. Jóvót! Annak ellenére, hogy 138 óra ment bele kicsit se untam az első 130 órában, ott fáradt el. Egyedül atlantis 3 chaptert nem maxoltam farmolás szempontból, mert elfogyott a türelem. Ennek ellenére az eddigi legjobb ac. Egyiptomot pl kurvára untam már a közepétől, talán a hajós cuccokat bírtam még ennyire (4+rouge). Letöröltem, és felraktam helyette a sokkal aktuálisabb kérdéseket feszegető division2-t. Nem mintha az 1-el végeztem volna már. :banplz:
Avatar
Moby

Hozzászólás #44512 2020.01.31. 18:13

Botond írta:Na AC görögök pipa. Jóvót! Annak ellenére, hogy 138 óra ment bele kicsit se untam az első 130 órában, ott fáradt el. Egyedül atlantis 3 chaptert nem maxoltam farmolás szempontból, mert elfogyott a türelem. Ennek ellenére az eddigi legjobb ac. Egyiptomot pl kurvára untam már a közepétől, talán a hajós cuccokat bírtam még ennyire (4+rouge). Letöröltem, és felraktam helyette a sokkal aktuálisabb kérdéseket feszegető division2-t. Nem mintha az 1-el végeztem volna már. :banplz:
Nohát. Pont azt kezdtem el én is AC után :) Az első rész hangulattttya jobban tecccett :) Mondjuk az kib. bugos volt megjelenéskor.
Avatar
Botond

Hozzászólás #44513 2020.01.31. 18:18

Moby írta:Nohát. Pont azt kezdtem el én is AC után :) Az első rész hangulattttya jobban tecccett :) Mondjuk az kib. bugos volt megjelenéskor.
Én nem kezdtem el, csak felraktam, de még Zóval kellene leküzdeni a HW2-t, aztán a div1-et és utána esetleg jöhet a div2.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #44514 2020.01.31. 19:12

Moby írta:Nohát. Pont azt kezdtem el én is AC után :) Az első rész hangulattttya jobban tecccett :) Mondjuk az kib. bugos volt megjelenéskor.
Na ezt nem fogja át a tudatom. Hogyan jöhet be valakinek nemhogy jobban, de egyáltalán az a latyakos, csatornaszagú, undorító betondzsungel, mint BÁRMI más. :wilting: :wilting: :wilting:

Ha nekem ezt dobja fel valaki meetingen settingnek, azonnal kirúgnám.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #44515 2020.01.31. 19:22

Én a Prince of Persia trilógia után a Yakuza 0-nak adtam még egy esélyt. Még mindig jópofa japó hülyeség, de ez a verekedés ez valami kritikán aluli és minden egyes rohadt utcasarkon meg kell állni bunyózni. :boxer:
Avatar
Moby

Hozzászólás #44516 2020.01.31. 19:25

DanielT írta:Na ezt nem fogja át a tudatom. Hogyan jöhet be valakinek nemhogy jobban, de egyáltalán az a latyakos, csatornaszagú, undorító betondzsungel, mint BÁRMI más. :wilting: :wilting: :wilting:

Ha nekem ezt dobja fel valaki meetingen settingnek, azonnal kirúgnám.
Sosem tanulsz. Egyszer már megégetted magad ezzel a csatornaszaggal! :)
Avatar
Moby

Hozzászólás #44517 2020.01.31. 19:31

Ja igen, ma kipróbáltam ezt a világba felszopott untitled goose game-et.
Verdikt:
Spoiler
Kép
Avatar
DanielT

Hozzászólás #44518 2020.01.31. 19:43

Moby írta:Sosem tanulsz. Egyszer már megégetted magad ezzel a csatornaszaggal! :)
Bloodborne-ra gondolsz? Biztos vagyok benne, hogy hasonló gyöngyszem rejtőzik a 300km mély trágyaréteg alatt a Divisionben. :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #44519 2020.01.31. 21:47

Idei első végigjátszásom vagy a SNES-es Castlevania Dracula X lesz, vagy nem. Utolsó bossnál vagyok, de még egy ekkora patkány szemét aljas játékotnem hordott a hátán a Föld. Szénné save-statelem természetesen az emulátorban és még így is a lehetetlennel vetekszik. Mármint nem csak ez a fight, hanem a pályatervezés eddig is. Folyamatosan bedob elém ugrás KÖZBEN ellenfeleket, lelöknek természetesen, a platformok kiszámíthatatlanok, borzalom. Be kell tanulni minden méterét, máshogy teljesen esélytelen.
Avatar
insp

Hozzászólás #44520 2020.01.31. 22:18

Uj kedvenc youtube csatornam - leald kompatibilis:
phpBB [media]

Vissza: “Leáldozott.hu”