A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
Moby

Hozzászólás #43821 2019.12.31. 11:48

Zóanagyvarázsló írta:Kösz, jó ez így, 4K-t ezen nyilván nem fogok nézni.

Szerk.: A Netflix csúnyábban butít, mint a Plex.
Ha nem kell feliratot ráégetni, és mondjuk nem h265, akkor a plex nem rekódolja (hacsak nincs forceolva neki).
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #43822 2019.12.31. 13:26

Ha nincs a Capcom, akkor ez egy bitang gyenge év lett volna. Ahol nem írtam külön, ott PC volt a platform. PS3-on egyébként még mindig a Fifa 16 pörgött messze a legtöbbet. :banplz:
2019-ben végigjátszott
Resident Evil Remake HD
Resident Evil 2 Remake
Portal
Devil May Cry 5
Uncharted: Drake’s Fortune (PS3)
Need For Speed: The Run
Grand Theft Auto 5

Sok cucc volt, amibe belekezdtem, aztán általában rövid úton ment a shiftdel, vagy szimplán inkább indítottam el újra a Resi 2-t, vagy a DMC 5-öt. Ezek a teljesség igénye nélkül:
Singularity
Overcooked
Hellblade
Battalion 1944
Resi 5 (PS3-ra is megvettem a Co-op miatt, de ez a játék még úgy is egy béna dögunalom)
CoD WW2
God of War: Ascension
Papers Please
Dead Space 3
Resi 4
Zelda: Breath of the Wild
Avatar
DanielT

Hozzászólás #43823 2019.12.31. 18:41

És akkor évzáró játékom...

Kép

Igen, egy jó kis COD, PS4-re. :banplz:

Mivel nincs warez, ez volt az egyetlen megoldás, szerencsére tökéletesen fut, ezt csekkoltam előre. És így még trofik is vannak, legalább valamivel foglalkozom játék közben...

Mert hát a játék az _SEMMIT_ nem tud hozzátenni az eredeti, már 12 éves játékhoz a grafikán kívül, az szerencsére szép. Próbálkoznak pár shock value résszel, meg alapvetően rendben van, ha csekklista szerint nézzük, de közben meg... csak úgy van. Nincs már alapból sárga háromszög követés, nincs kill marker, csomó dologban jó irányba mentek, de honnan kellett menni... a sok éves elbaszásgödörből próbálnak felkapaszkodni.
Avatar
eje75

Hozzászólás #43824 2019.12.31. 18:51

DanielT írta:És akkor évzáró játékom...

Kép

Igen, egy jó kis COD, PS4-re. :banplz:

Mivel nincs warez, ez volt az egyetlen megoldás, szerencsére tökéletesen fut, ezt csekkoltam előre. És így még trofik is vannak, legalább valamivel foglalkozom játék közben...

Mert hát a játék az _SEMMIT_ nem tud hozzátenni az eredeti, már 12 éves játékhoz a grafikán kívül, az szerencsére szép. Próbálkoznak pár shock value résszel, meg alapvetően rendben van, ha csekklista szerint nézzük, de közben meg... csak úgy van. Nincs már alapból sárga háromszög követés, nincs kill marker, csomó dologban jó irányba mentek, de honnan kellett menni... a sok éves elbaszásgödörből próbálnak felkapaszkodni.
jó választás, különösen a crossplay miatt :eljen: szeretettel várlak az online részben egy kis mélytorkozásra! :banplz:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #43825 2019.12.31. 18:53

eje75 írta:jó választás, különösen a crossplay miatt :eljen: szeretettel várlak az online részben egy kis mélytorkozásra! :banplz:
Na ne vicckeljél! Nem fogok emiatt befizetni multira. :szomoru1:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #43826 2019.12.31. 19:00

Ja és szeretnék mindenkit megnyugtatni, hogy a legmagasabb rangú parancsnok a mission briefing során egy Karen frizurás nő, az atyaúristen generális pedig egy néger nő. Az intróban pedig egy női kommandós vezeti a szakaszt és a legbedesszebb. A felkelők vezére emellett egy nő és az aktuális küldetésben épp 6 nőtársammal trancsírozzuk fel a hadsereget.

Minden rendben! :eljen:
Avatar
Moby

Hozzászólás #43827 2019.12.31. 20:53

DanielT írta:És akkor évzáró játékom...

Kép

Igen, egy jó kis COD, PS4-re. :banplz:

Mivel nincs warez, ez volt az egyetlen megoldás, szerencsére tökéletesen fut, ezt csekkoltam előre. És így még trofik is vannak, legalább valamivel foglalkozom játék közben...

Mert hát a játék az _SEMMIT_ nem tud hozzátenni az eredeti, már 12 éves játékhoz a grafikán kívül, az szerencsére szép. Próbálkoznak pár shock value résszel, meg alapvetően rendben van, ha csekklista szerint nézzük, de közben meg... csak úgy van. Nincs már alapból sárga háromszög követés, nincs kill marker, csomó dologban jó irányba mentek, de honnan kellett menni... a sok éves elbaszásgödörből próbálnak felkapaszkodni.
Őszinte leszek: valami nagyobb bejelentésre számítottam. Pl., hogy titokban összeházasodtatok deepel, vagy mittudomén :banplz:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #43828 2019.12.31. 21:24

Moby írta:Őszinte leszek: valami nagyobb bejelentésre számítottam. Pl., hogy titokban összeházasodtatok deepel, vagy mittudomén :banplz:
Arra meg lennétek hívva! :)
Avatar
Botond

Hozzászólás #43829 2019.12.31. 21:34

DanielT írta:Ja és szeretnék mindenkit megnyugtatni, hogy a legmagasabb rangú parancsnok a mission briefing során egy Karen frizurás nő, az atyaúristen generális pedig egy néger nő. Az intróban pedig egy női kommandós vezeti a szakaszt és a legbedesszebb. A felkelők vezére emellett egy nő és az aktuális küldetésben épp 6 nőtársammal trancsírozzuk fel a hadsereget.

Minden rendben! :eljen:
Az semmi. A NAV 3 perce küldött e-mailt, hogy 28án olyan bevallást adtam be, ami 31ig szól és az nem lehet. Éjfél előtt még pont tudtak szólni, bravó! :wow2:
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #43830 2019.12.31. 22:12

DanielT írta:Ja és szeretnék mindenkit megnyugtatni, hogy a legmagasabb rangú parancsnok a mission briefing során egy Karen frizurás nő, az atyaúristen generális pedig egy néger nő. Az intróban pedig egy női kommandós vezeti a szakaszt és a legbedesszebb. A felkelők vezére emellett egy nő és az aktuális küldetésben épp 6 nőtársammal trancsírozzuk fel a hadsereget.

Minden rendben! :eljen:
Hajjajj, rossz vége lesz ennek a pc propagandának. :ticking:
Pl. elhiszik ezt a túltolást, elmennek rendőrnek és ennyire lesznek haaznosak:
phpBB [media]

Imádkozz, hogy ne ilyen hasznos partnered legyen!
Avatar
Moby

Hozzászólás #43831 2019.12.31. 23:01

Amúgy boldog új mialófaszt mindenkinek! :banplz:

Az elmúlt 20 év legszarabb évét zártam, és tök jó lenne azt mondani, hogy örülök, hogy vége, de a következőt se várom igazán jobbra. Úgyhogy én bebaszok valamit filmet, és evvel zárom ezt a határ szart, nincs mire koccintani.
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #43832 2019.12.31. 23:56

Buék!
Amúgy greenman gamingen hugyérszarér vannak capcom cuccok, behúztam re7-et, meg dmc5-öt együttesen 30 dodóért se!
RE2 is nevetséges 16 dollár, csakhát az már lement.
Avatar
eje75

Hozzászólás #43833 2020.01.01. 00:07

BUÉK srácok!!! 2020 lesz AZ év, érzem.... a Switch éve :banplz:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #43834 2020.01.01. 00:08

BUÉK!
Én Prince of Persia: Sands of Time gányolással vártam az új évet. :email: :pias:
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #43835 2020.01.01. 00:37

Buékosat!
Én úgy kezdem, hogy az egyik gyereket éppen letiltottam a wifiről...
Avatar
DanielT

Hozzászólás #43836 2020.01.01. 00:39

Én is nagyon boldogat és sikereset kívánok!

Legalább olyat, mint a COD kampány végigvitele és a trofik 77%-nak megszerzése volt ma nekem! (volt küldi amit 4x csináltam újra trofi unlock miatt, volt amit 8x)

Játék letörölve, meghirdetve/10.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #43837 2020.01.01. 00:39

aabyssx írta:Buékosat!
Én úgy kezdem, hogy az egyik gyereket éppen letiltottam a wifiről...
Mit vétett a kis kópé? :D
Avatar
Botond

Hozzászólás #43838 2020.01.01. 07:09

Búékságot mindenkinek!
Avatar
Botond

Hozzászólás #43839 2020.01.01. 07:10

eje75 írta:BUÉK srácok!!! 2020 lesz AZ év, érzem.... a Switch éve :banplz:
Igen. :beka3:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #43840 2020.01.01. 07:55

benőmenő írta:BUÉK!
Én Prince of Persia: Sands of Time gányolással vártam az új évet. :email: :pias:
Boldog BUÉK-ot mindenkinek!

De mit kell gányolni a Sands of Time-mal? Felbontásmod nextnextfinish, csak a kontrollerérzékenység rémlik mint probléma.
Avatar
eje75

Hozzászólás #43841 2020.01.01. 08:31

DanielT írta:Én is nagyon boldogat és sikereset kívánok!

Legalább olyat, mint a COD kampány végigvitele és a trofik 77%-nak megszerzése volt ma nekem! (volt küldi amit 4x csináltam újra trofi unlock miatt, volt amit 8x)

Játék letörölve, meghirdetve/10.
Most ez komoly???? Vettél egy COD-ot, hogy letold a SINGE részét??? Ez olyan, mintha a kupiban csilliárdokért kivennéd a kurvát, aki a legjobban szopik, és utána hazavinnéd és kimosatnád vele a féknyomos alsóidat, és hazaküldenéd anélkül, hogy kapcsolódna a központi agyra :wilting: :wilting: ez valahogy olyan... nem is tudom: természetellenes...
Avatar
DanielT

Hozzászólás #43842 2020.01.01. 08:35

Gondolom az új év miatt nem találta reggel a Bone kontroller a Pc-vel a kapcsolatot, 2x kellett szinkronizálnom, kihúzni/bedugni/gányolni. Most nincs kurzor a gépen, ha a kontrollerrel irányítanám.

Sajnos erről nem volt semmi infó a könyvben, hogy mit csinálok rosszul. :((
Avatar
DanielT

Hozzászólás #43843 2020.01.01. 08:39

eje75 írta:Most ez komoly???? Vettél egy COD-ot, hogy letold a SINGE részét??? ez valahogy olyan... nem is tudom: természetellenes...
Ezt az trofi statisztikákból is láttam. :D Ugyan 34% végigvitte valamelyik fokozaton a single-t, de a többi trófea ilyen 1.1% ultra rare státuszban volt, annyira leszarták.

Az egyébként teljesen pozitív, hogy egy acsit ad a játék a végigvitel során, tehát nincs olyan, hogy minden küldetés után kapsz. Az összesért tenni kell valami extrát. További pozitívum, hogy nincsenek multi only, vagy! És ez a legjobb: nincs gyűjtögetős bullshit sem! :eljen:

Das definitív single player játék! :idiota:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #43844 2020.01.01. 09:06

DanielT írta:Ezt az trofi statisztikákból is láttam. :D Ugyan 34% végigvitte valamelyik fokozaton a single-t, de a többi trófea ilyen 1.1% ultra rare státuszban volt, annyira leszarták.

Az egyébként teljesen pozitív, hogy egy acsit ad a játék a végigvitel során, tehát nincs olyan, hogy minden küldetés után kapsz. Az összesért tenni kell valami extrát. További pozitívum, hogy nincsenek multi only, vagy! És ez a legjobb: nincs gyűjtögetős bullshit sem! :eljen:

Das definitív single player játék! :idiota:
Ezzel szemben a _legalja_ hulladék a Last of Us. NULLA százalékon van úgy, hogy 2x nyomtam végig. Egyetlen trofit se adott és az összes gyűjtögetős/noskill/grind bullshit.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #43845 2020.01.01. 10:09

Zóanagyvarázsló írta:De mit kell gányolni a Sands of Time-mal? Felbontásmod nextnextfinish, csak a kontrollerérzékenység rémlik mint probléma.
Eleve ott kezdődnek a gondok, hogy nem Steamre van, tehát vissza a kőkorszakba DS4Windows-ozni (amiből elvileg jött ki új, én még mindig csak a régit találtam a honlapjukon, de mindegy).
Meg amit említettél, hogy a dinput négyszög alakban érzékeli az analóg kart (ezért átlósan egyszerűen nem tud futni a herceg, meg szaggat a kamera forgatáskor), szemben a xinput kör alakjával. Igenám, de ha dinput onlyba rakom a ds4windowst, akkor a játék egyáltalán nem látja a gamepadot. A megoldás az volt, hogy egyszerűen feljebb vettem a karok érzékenységét.
Egyébként ennek a trilógiának nagyon kijárna egy remake, mert a kamera és a harcrendszer szörnyen öregedett. Mindenkinek ajánlom reality checkre, aki szerint a Witcher 3-ban élvezhetetlenül bitang fostos a harc.
Avatar
Botond

Hozzászólás #43846 2020.01.01. 11:04

eje75 írta:Most ez komoly???? Vettél egy COD-ot, hogy letold a SINGE részét??? Ez olyan, mintha a kupiban csilliárdokért kivennéd a kurvát, aki a legjobban szopik, és utána hazavinnéd és kimosatnád vele a féknyomos alsóidat, és hazaküldenéd anélkül, hogy kapcsolódna a központi agyra :wilting: :wilting: ez valahogy olyan... nem is tudom: természetellenes...
Mégjobban a switch éve lesz.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #43847 2020.01.01. 12:43

benőmenő írta:Eleve ott kezdődnek a gondok, hogy nem Steamre van, tehát vissza a kőkorszakba DS4Windows-ozni (amiből elvileg jött ki új, én még mindig csak a régit találtam a honlapjukon, de mindegy).
Meg amit említettél, hogy a dinput négyszög alakban érzékeli az analóg kart (ezért átlósan egyszerűen nem tud futni a herceg, meg szaggat a kamera forgatáskor), szemben a xinput kör alakjával. Igenám, de ha dinput onlyba rakom a ds4windowst, akkor a játék egyáltalán nem látja a gamepadot. A megoldás az volt, hogy egyszerűen feljebb vettem a karok érzékenységét.
Egyébként ennek a trilógiának nagyon kijárna egy remake, mert a kamera és a harcrendszer szörnyen öregedett. Mindenkinek ajánlom reality checkre, aki szerint a Witcher 3-ban élvezhetetlenül bitang fostos a harc.
Bármit hozzá lehet adni Steamhez, mondom, hogy én a Diablo 3-mat is így kontrollereztem meg.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #43848 2020.01.01. 13:28

ha a legszarabb port tituluse megy a verseny akk biztosan :P
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #43849 2020.01.01. 13:32

Zóanagyvarázsló írta:Bármit hozzá lehet adni Steamhez, mondom, hogy én a Diablo 3-mat is így kontrollereztem meg.
Addig eljutottam már, hogy nem steames játékot is fel lehet venni steambe, de hiába onnan indítom a kontroller desktop módban marad, tehát nem is érzékeli a játék, mint gamepadot.
Nyilván user error, de azt a big picture-ös felületet már végképp nem tudom átlátni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára benőmenő 2020.01.01. 13:33-kor.
Avatar
Moby

Hozzászólás #43850 2020.01.01. 13:32

Micsu írta:ha a legszarabb port tituluse megy a verseny akk biztosan :P
Aztán nehogy úgy járjon ez is, mint az idegen izoláció :)
Avatar
Micsu

Hozzászólás #43851 2020.01.01. 13:34

eje75 írta:jó választás, különösen a crossplay miatt :eljen: szeretettel várlak az online részben egy kis mélytorkozásra! :banplz:
eger+billel kontrolleres ellen? :) ilyen alapon berihatnad h iddqd
Avatar
DanielT

Hozzászólás #43852 2020.01.01. 13:39

Micsu írta:eger+billel kontrolleres ellen? :) ilyen alapon berihatnad h iddqd
Nem enged össze a játék eltérő input konfiggal.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #43853 2020.01.01. 13:39

DanielT írta:Ezt az trofi statisztikákból is láttam. :D Ugyan 34% végigvitte valamelyik fokozaton a single-t, de a többi trófea ilyen 1.1% ultra rare státuszban volt, annyira leszarták.

Az egyébként teljesen pozitív, hogy egy acsit ad a játék a végigvitel során, tehát nincs olyan, hogy minden küldetés után kapsz. Az összesért tenni kell valami extrát. További pozitívum, hogy nincsenek multi only, vagy! És ez a legjobb: nincs gyűjtögetős bullshit sem! :eljen:

Das definitív single player játék! :idiota:
ez annyit bizonyit h megsem az acsiwhoreoknak all a vilag, van meg remeny :D
Avatar
Micsu

Hozzászólás #43854 2020.01.01. 13:40

DanielT írta:Nem enged össze a játék eltérő input konfiggal.
hat akkor igy sehogy se tudtatok volna jatszani
Avatar
Micsu

Hozzászólás #43855 2020.01.01. 13:42

Moby írta:Aztán nehogy úgy járjon ez is, mint az idegen izoláció :)
kivetel erositi a szabalyt ;) en orulok h van mibe kapaszkodnotok, 1 cim :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #43856 2020.01.01. 13:43

Micsu írta:hat akkor igy sehogy se tudtatok volna jatszani
Ráköthettem volna billegeret PS4-re, emiatt van crossplay.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #43857 2020.01.01. 14:07

DanielT írta:Ráköthettem volna billegeret PS4-re, emiatt van crossplay.
de nem eszik meg barmilyen billt vagy egeret? Vagy igen?
Avatar
Moby

Hozzászólás #43858 2020.01.01. 14:10

Micsu írta:de nem eszik meg barmilyen billt vagy egeret? Vagy igen?
Mámér ne enne meg? Egy keyboard+mouse support nem win10 privilégium :)
Avatar
Micsu

Hozzászólás #43859 2020.01.01. 14:14

Moby írta:Mámér ne enne meg? Egy keyboard+mouse support nem win10 privilégium :)
ps3ra anno azt hiszem nem lehetett barmit ratenni, abbol indultam ki
Hogy mukodik? Bedugom es kesz? Hol lehet konfiguralni?
Avatar
Moby

Hozzászólás #43860 2020.01.01. 14:36

Micsu írta:ps3ra anno azt hiszem nem lehetett barmit ratenni, abbol indultam ki
Hogy mukodik? Bedugom es kesz? Hol lehet konfiguralni?
Tökömtudja. Sosem dugtam rá, nem is tervezem.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #43861 2020.01.01. 15:15

Micsu írta:ps3ra anno azt hiszem nem lehetett barmit ratenni, abbol indultam ki
Hogy mukodik? Bedugom es kesz? Hol lehet konfiguralni?
Szerintem UT3-ban lehetett, de most telefonról nem guglizom.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #43862 2020.01.01. 15:16

benőmenő írta:Addig eljutottam már, hogy nem steames játékot is fel lehet venni steambe, de hiába onnan indítom a kontroller desktop módban marad, tehát nem is érzékeli a játék, mint gamepadot.
Nyilván user error, de azt a big picture-ös felületet már végképp nem tudom átlátni.
És még a Win32-öt sem cserélted le, te user error!
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #43863 2020.01.01. 15:45

BÚÉK fijúk! :pias:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #43864 2020.01.01. 16:38

Zóanagyvarázsló írta:És még a Win32-öt sem cserélted le, te user error!
Ez így nem teljesen igaz, mert a tavalyi Linux kalandozáskor kipróbáltam. Na ott még a natív linuxos és steames játékkal sem működött a kontroller. :nezze:
Avatar
eje75

Hozzászólás #43865 2020.01.01. 18:43

Micsu írta:ps3ra anno azt hiszem nem lehetett barmit ratenni, abbol indultam ki
Hogy mukodik? Bedugom es kesz? Hol lehet konfiguralni?
Bedugod és kész, konfigurálni magában a gammában lehet, de csak azoknál a játékoknál működik, amelyek alapból támogatják az egérbillt.... amelyikben nincs támogatás, azoknál a XIM Apex, Cronusmax, Venom X és társai maradnak....
Avatar
eje75

Hozzászólás #43866 2020.01.01. 18:47

DanielT írta:Nem enged össze a játék eltérő input konfiggal.
Rossebet nem... összeenged az, ha a konzolon a crossplay-nél nem pipálod be, hogy ne engedjen.... sokszor játszom PC-n tele van XBOX és PS playerekkel, akik PC-sek ellen nyomják.... az írja ki a lobby-ban, hogy kontrollert használnak, de ne legyen kétség senkiben, az előbb emlegetett XIM Apex-et és társait használja mindenki... a sima kontrolleresek nem merészkednek ki a crossplay-be....
Avatar
Necro

Hozzászólás #43867 2020.01.01. 19:34

2019:

Path of Exile - csodálatos ahogy van, tök esélytelen a D4 hogy azt a contentet ami ebben van valaha behozza.
Darkest Dungeon - egész nyáron ment, a savegameket haxoltam (sima backupolgatás kézzel) hogy egy elbaszás miatt ne kelljen 30 órát újrajátszani. Kurva jó, nincsenek rá szavak.
FF15 - hát ez FF-nek is szar, de ha nem FF lenne biztos hogy soha nem nyúlok hozzá. Azt persze továbbra is díjazom hogy ezek az állatok 30 rész után is kidobják részről-részre a formula 80%-át és nulláról csinálnak valamit, kár hogy az X óta inkább csak szart.
Resi2 Remake - Egyetlen 0day vásárlásom volt amúgy (impulzusvásárlás, reggel még nem terveztem megvenni, ebédkor megvettem a konzolboltban), kurva jó volt, kétszer ment végig.
Two Point Hospital - Aki bírta a TH-t annak tök jó, picit zavar hogy mennék a pályákra a térképen aztán mindig kiírja hogy épp melyik DLC-t vegyem meg ahhoz... Az üzleti modell meg az hogy másfél év után is 15+Euró az alapjáték + van vagy 4 DLC izé. Amúgy jó.
Doom 2016 végigment mégegyszer valami magasabb nehézségen
BF1 - esténként szoktam lövöldözni fél órát, mióta 42"/4k-t nézek azóta látok is

PSP-n ment a Lumines 2 és a TekkenDR utazás közben

Mással szerintem nem játszottam 10 óránál többet

A gépembe bekerült egy 512-es SSD ez volt az összes ráköltés.

Tíz év után átültem kanapéról íróasztalhoz, kicsit jobban megy bármi amiben pontosan kell kattintgatni.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #43868 2020.01.01. 20:20

Jó kis VR + RÍL lájf verseny, már a gyakorló körnél majdnem okád mindenki. :taps:

Nagyon jó egyébként a Donut csatorna, érdemes nézni akit egy kicsit is érdekel az autós téma, szórakoztató és informatív.

phpBB [media]
Avatar
Botond

Hozzászólás #43869 2020.01.02. 08:49

Én listám este, akkor leszek normálisan gépek közelében.
Avatar
deep

Hozzászólás #43870 2020.01.02. 11:27

Botond írta:Én listám este, akkor leszek normálisan gépek közelében.
Nagyon várjuk a szVICCs címkavalkádot meg a Civ őrületet :D
Avatar
Botond

Hozzászólás #43871 2020.01.02. 11:52

deep írta:Nagyon várjuk a szVICCs címkavalkádot meg a Civ őrületet :D
Amik fejből is rémlenek azok MS exclu címek és Zen studió alkotás. :D
/szerk: és ez utóbbi simán top3as a tavalyi évből, kár hogy nincs switchre, magyar felirattal a gyerekek is zabálnák és jöhetett volna sztori dlc is hozzá.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #43872 2020.01.02. 12:02

SZÁMADÁS 2019

PC

Végigjátszások

Sunset Overdrive (2014)
Star Wars Battlefront II (2017)
Halo Wars (2009)
Gears of War 4 (2016)
Forza Horizon 4 (2018) + Fortune Island (2019) - nem tudom, hogy ennél mi számít végigjátszásnak, de az első DLC-t egy driftes csillag híján maxoltam, az alapjátékból meg megvolt a nagy verseny (ami után hozzám sem szólt, a máskor 11. hely után is örömködő játék)
Borderlands 2: Commander Lilith & the Fight for Sanctuary - és egy-két más DLC-be is benéztünk, egyébként pofátlanság, hogy a korábbi ingyenesség után már 15 euróért adják
Mutant Year Zero: Road to Eden (2018)
Sky Force Anniversary (2014/2015)
Gears of War 5 (2019)
Gears of War: Ultimate Edition (2015)
A Way Out (2018)

A 11 tételből 6 teljes egészében co-opban ment, plusz az FH4 is részben multi (benne co-op).

Folyamatban

Sky Force Reloaded (2016) - tulajdonképpen csak a bosst nem nyomtam le (aki annyira nem legvégső, mert három bónusz pálya még van utána)
ReCore (2018) - a bosst lenyomtam, de utána még volt ugrabugra, így a legvége és a DLC-küldetések előtt járt le az előfizetés
Disco Elysium (2019) - tetszik, de még az elején járok
Kingdom Come: Deliverance (2018) - bejövős, de még csak pár óra ment bele
Unravel (2016) - aranyos, de nem motivál; lassacskán haladgattam vele, következő előfizetéskor talán letudom
The Saboteur (2009) - egy kicsit ment idén
Warhammer 40,000: Dawn of War II: Retribution (2011) - a kampány vége felé járunk co-opban (az év eleje óta), ment AI ellen, egymás ellen és a Last Stand (hordamód) is
Wreckfest (2018) - csalódás, rossz vezetni a kocsikat, a karrier sem jön be annyira, mint a FlatOut 2/UC-ben, CSAKAFORZA! azért az újabb patchek után adok még neki esélyt

Ezek is megyegettek

Warhammer 40,000: Dawn of War - Soulstorm (2008) - év elején még ment, AI ellen biztos, egymás ellen nem tudom, hogy decemberben volt-e az utolsó meccs vagy januárban
Apex Legends (2019) - hívtak szopni, erre pedig nem lehetett nemet mondani, de sokat nem ment (3 óra), mert annyit nyeltem, hogy kis híján diabéteszes lettem
Realms of Arkania: Blade of Destiny (1992) - nem találom azt a rohadt titkos templomot, mely régen egyből meglett!
Albion (1995) - csak éppen elindítottam németül, aztán rájöttem, hogy erre nem állok készen
Warhammer: Shadow of the Horned Rat (1995) - csináltam néhány kampányküldetést, de újrakezdem majd, mert szokni kell az elavult irányítást és a kézikönyv nélkül zavaros kezelőfelületet
Jagged Alliance 2 (1999) - imádom, sikerült vele 4 órát szöszölnöm, anélkül, hogy egy csatáig eljussak
Assassin's Creed: Revelations (2011) - lehet, hogy hagynom kéne a fenébe, és a Watch Dogsokra ugrani
Titanfall 2 (2016) - még a titánhoz sem szedtem össze a cuccokat, CoD-os eleje uncsi volt, kéne neki még esélyt adni
Crusader Kings II (2012) - kicsit megyegetett csak tényleg, sosem volt időm rendesen belevetődni
Steel Rats (2018) - bő két óra után kukáztam

Minden fentebbi PC, de telefonon ezeken kívül még belenéztem a két Sky Force-ba és a Downfallba, de a platform értelmezhetetlen számomra, és nincs is rá igényem.

TOP 3

ForzaHaloGeoW!!!4! :banplz:

FOS of the Year

Star Wars Battlefront II
Avatar
Botond

Hozzászólás #43873 2020.01.02. 12:15

Zóanagyvarázsló írta:TOP 3

ForzaHaloGeoW!!!4! :banplz:
Mondanám, hogy mindig van lejjebb, de nem, nincs. :banplz:
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #43874 2020.01.02. 12:32

Ha valaki még nem játszotta a Zeldat normális minőségben, akkor most már lassan tákolás sem kell ahhoz, hogy sima legyen.
phpBB [media]
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #43875 2020.01.02. 12:56

Youtube ajánlója dobott leáldozós videót. :D
phpBB [media]
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #43876 2020.01.02. 12:57

Botond írta:Mondanám, hogy mindig van lejjebb, de nem, nincs. :banplz:
Egyetértenék, ha nem létezne tapigéming.

Mindazonáltal az a rész hazudás volt, bár az FH4 játszik, de a Sunset Overdrive és a Sky Force volt a top a végigjátszottak közül.
Avatar
donatus13

Hozzászólás #43877 2020.01.02. 12:59

Viszont ha már eljött ez az év is akkor lehet nézni ki mit vár idénre :)
2020 várólista, végigjátszási terv a rég múltból (új gép elkészülte után):

2020:
The settlers alliance
Legends of runaterra
Artifact 2.0
Stronghold warlords
Knights of Honor 2
Age of Empires 4

2019-ből kimaradt de jó lenne:
Total war Three kingdoms
Hardcore Mecha
Katana ZERO
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #43878 2020.01.02. 13:21

benőmenő írta:Sok cucc volt, amibe belekezdtem, aztán általában rövid úton ment a shiftdel, vagy szimplán inkább indítottam el újra a Resi 2-t, vagy a DMC 5-öt. Ezek a teljesség igénye nélkül:...
Most így a többieket olvasgatva volt még Forza Horizon 4, Gears Ultimate, Gears 4 meg a Shadow of the Tomb Raider amiket lehagytam.
Idén sem fogok belefulladni a sok új cuccba. Lesz új Doom és a Resi 3. A Cyberpunkot meg majd meglátjuk, mert a Witcherrel ellentétben ezt a környezetet rühellem.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #43879 2020.01.02. 13:50

Botond írta:Én listám este, akkor leszek normálisan gépek közelében.
Ez a feltételrendszer évek óta nem teljesült.
Avatar
Botond

Hozzászólás #43880 2020.01.02. 13:58

DanielT írta:Ez a feltételrendszer évek óta nem teljesült.
Az amerikába jöttem című filmben van az a rész, amikor a fodrász srác mesél vmit, és mindenki elkezdi cinkelni, és azt mondja a fodrász, hogy: "kapd be, kapd be, te is kapd be, ki következik?". Na az a rész most pont ide illene. :mf2:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #43881 2020.01.02. 15:00

DanielT írta:Ez a feltételrendszer évek óta nem teljesült.
Kép
Avatar
Micsu

Hozzászólás #43882 2020.01.02. 16:00

közben a két ünnep között lement a

Uncharted 4: Thief's End

+grafikailag még mindig ott van, igényesen megrajzolt épületek, tájak, a pályadesign is rendben van, textúrák nagyrésze se lowpoly, igényes
+kellemes történet,karakterek, és helyszinek
+a járművezetést gagyibbnak gondoltam, teljesen rendben volt
+néhány gameplay elemen finomítottak, semmi extra de legalább nem frusztráló semmisem, egyes elemeket jól adagoltak, kellően változatos
+elég hosszú, nem is baj hogy nem kaptunk 1-2 évente új uct

0 zenék tekintetében semmi extra
0 lehetett volna több és ötletesebb fejtörő, itt semmi előrelépést nem talasztaltam

-technikailag tényleg valami nincs rendben, 0 blur mellett is ha mozog a kép bántó a szemnek, főleg ha forgok a karakterrel, itt ott bugok, popup (amit utoljára kb a dcsben láttam), villogó textúrák/árnyékok, beszoruló karakter, etc, nem vészes de egy naughty dogról van szó :P
-ennek a játéknak sokkal jobban állt volna az a játékmenet amit pl a last of us is kapott, sunnyogósabb, megfontoltabb rambomentes gameplay, szornyű ahogy pl a heavyk tarzan módjára ugrálnak a platformok között

Tény hogy fejlődött a lopakodás de még így is elég fapados, emelett összességében még így is magasan a legjobb hentelde/kaland, hál istennek rengeteg rész van mikor nem kell lőni, méltő gigaex, a tombchartedcsakszeretneilyenlenni/10

néhány szó a gépről :fogmosas:
ezt az ost, storet még szokni kell, utóbbi meg főleg fos
rendben hogy csippan a trophy de legalább ha rádugom a kontrollert tölteni akkor is csipannhatna valami, vagy megváltozhatna a kontroller szine de semmi, ki kell lépni az osbe hogy lássam hogy töltődik a vezérlő, és nagyon hamar lemerül, 3 töltéssel ment le az uc
kontroller is biztos megszokható mert a ds3 is az volt de a bone kontroller után szar, bár még csak egy játékkal játszottam de az a tuchpad szerű gomb középen remélem nem csak annyira lesz jó mint az ucben (elővette a naplót) mert akkor az jó nagy fail, mondom lövök pár képet, az a share gomb is olyan faja helyen van hogy 5ből 3x
egyszerre nyomtam meg a középső paddal, az meg a másik hogy megnyomás utána kb úgy reagál mint nagyanyám, 2-3mp késéssel
a többit tudja mindenki, a gép hangos és a bluray lejátszó is, uc alatt csak az elején töltött sokat utána már rendben volt
az biztos hogy már 1 játék után is jobban tetszik ez a gép mint a ps3 amivel nekem elég sok bajom volt anno
Avatar
Micsu

Hozzászólás #43883 2020.01.02. 17:45

számadás 2019

ami végigment
Redeemer
Blood Fresh Supply
Everybody's Gone to the Rapture
The Bureau: Xcom
Dungeons 3
Way Out (coop)
Mass Effect: Andromeda
Dishonored 2
Halo Wars (coop)
Blood: Fresh Supply
Icewind Dale: EE
Quake IV
Shadow Warrior 2 (coop)
Watch Dogs 2
Uncharted 4 Thief's End
Gears 4 (coop)

folyamatban a végigjátszás vagy csak toltam
Cities in Motion 2
Northgard
War For The Overlord
Csgo
Elite Dangerous
Heroes VII
DCS
TrainSimWorld
Railway Empire
Star Wars: Kotor 2
Pillars Of Eternity
Avatar
Botond

Hozzászólás #43884 2020.01.02. 18:47

A 2019es nongémer lista:

uplay szekció:
- Anno1800 (alap campaign minden nehézségen oda-vissza 2x, sztori dlc-k folyamatban, mármint folyamatosan jönnek ki, és folyamatosan nyomom őket)
- AC: origins (alap+dlc-k is)
- AC: syndicate (januárban ment le a legvége, nagyja még 2018, dlc-k is 2019)
- AC: Odyssey (alap végigment, dlc-k folyamatban)

origin szekció:
- mass effect3 (ismétlés vót)
- ME: Androméda
- BF1 kampány (egyik hétvégén nekiültem, hogy miért ne, szép képeskönyv volt tulajdonképpen, erős sztorikkal, igazi antiháborús propaganda)

gog szekció:
üreshalmaz

bnet szekció:
üreshalmaz

steam szekció:
- civ6 második kieg (Deep legnagyobb örömére rongyosra játszottam \o/)
- GTA5 (első végigjátszás PC-n)

xbox360 szekció:
üreshalmaz

switch szekció:
- mutant year zero (csak az alap, kieg folyamatban)
- sokminden mást is pörgettem, de emlékeim szerint végig nem ment semmi se, se skyrim, se octopath, se link, se luigi, se semmi :( in progress minden is, tényleg a gyerekek tolják vele sokat, én csak néha kapom kézbe, a három házba még bele se néztem konkrétan, wolf, doom se volt még a gépben sosem, stb

gémpassz szekció:
- gears1 ultimate (bughalom, és hányinger ahogy kinéz 4k@ultra is)
- gears4 (ez viszont csodaszép, és a sztori is egész elviselhető)
- gears5 (lásd gears4)
- mutant year zero (lement 4k@ultra is, nem csak 720p handheld, de itt nincs kieg :) )
- operencia (bestest, switch port kellene, meg sztori dlc!)
- imperátor rome (nem kapott meg, beleraktam tizenhúsz órákat, lement egy kampány is, de túl sok benne a családi intrikás baromság, szóval ez egy win után nem kellene kijátszva lennie, de ez ki van, shiftdelt megkapta, következő jelölt ezen a vonalon az age of wonder: planetfall, abban is túltolták a lényegtelen baromságokat, de ott még folyamatban az első win, szóval azt majd a 2020as eredményeim közé jegyzem fel :D )

És ennyi, amire emlékszem és amikre emlékszik vmi acsi dátummal. :)

FH3-4 is pörgött "kicsit", de az csak ötletszerű autókázások voltak, sosem értem a végükre.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #43885 2020.01.02. 18:55

Anno 1800 érdekel, 2070 ment utoljára vagy 5 éve, 2205 valahogy nem fogott meg pár video alapján, 1404 a kedvenc azóta is
Avatar
Botond

Hozzászólás #43886 2020.01.02. 19:26

Micsu írta:Anno 1800 érdekel, 2070 ment utoljára vagy 5 éve, 2205 valahogy nem fogott meg pár video alapján, 1404 a kedvenc azóta is
Hát ugye volt az első 3 anno, ami kb egy kaptafára készült (1503,1602,1701, nem ebben a sorrendben), és azt csiszolta tökélyre az 1404. Az 2070 meg ugye az 1404 átskinezése volt modern környezetbe. Mindegyiket imádtam, ment benne a készlet (stock) alapú gazdálkodás, ahol készletet építettél és éltél fel, és tartottál egyensúlyba és úgy lehetett 3 szinten fejleszteni a fő frakciót és 2 szinten az alsóbbrendű frakciót. Ettől gyökeresen eltért a 2205, ahol áttértek az egyenleg alapú (flow) mechanizmusra, ami ugye azt jelenti, hogy nincs készlet, hanem a termelést és fogyasztást kell nonstop egyensúlyba tartani, mert ami többlet van az elvész, de ha bárhol bármiből kialakul a hiány az egyből pofánrúgja a gazdaságot, mert nincs készlet, amihez nyúlhatnál. Voltak fix kereskedelmi útvonalak, amik instant tolták át a felesleget egyik helyről a másikra. Összességében nagyon jól megcsinálták, nagyon jó játék lett, összemérhető az 1404al meg a 2070el, bár én is nagyon féltem tőle, hogy foscsi lesz, de nem, sőt!
Aztán jött az anno1800, ami visszatért a régi iskolához (stock), és ami mindenre rátett egy lapáttal vagy kettővel. És az ilyen csillivilli, hiperszuper, gigamega, nonpluszultra meg minden eposzi jelző szintű lett. És ez a baja is, hogy too much lett. Már a fő frakciónak nem 3 szintje van hanem 5 vagy 6 (a másodlagos frakció maradt 2 szintes). Ráadásul van egy korszakváltás, amikor a klasszik (helló 1404!) fa-vasérc-vasrúd-vitorláshajó sztenderd receptből átváltunk az olaj korára, és vasbeton, alumínium meg vasút kell hirtelen. Ami überfasza, csak a fél kontinenst le kell dózerolni, hogy legyen hely a vasútnak az olajmezőktől a tengerparti olajtartályokhoz, aztán a másik felét akkor kell, amikor az áramot viszed vissza az épületekhez, mert az egyik felének attól van plusz termelés, a másik felének meg attól van egyáltalán termelés. És ugye nem kell elmondanom, hogy egy tűre kiélezett gazdaság, ahol éppen elérted a 4. vagy 5. szintet a lakossággal és már 30 féle dolgot hordasz oda húsz helyről, annak mennyire tesz jót egy "na, akkor újratervezés az alapoktól" manőver. Szóval az ott konkrétan zsákutca, vagy irracionálisan sok idő, lásd még megöli a funt. Nettó időhúzás. Grandiózusabb lesz tőle, meg minden, valójában olaj nélkül is lehet csinálni mindent is, amivel nyerni lehet scenáriót, vagy kampányt vagy akármit. Felesleges csicsa. És a DLC-k is erről szólnak. Már az 1404ben is volt (aztán 2070ben és 2205ben is) ilyen csoda szerű dolog, hogy végtelen plusz kettő nyersanyagot hordj oda egy épülethez aminek semmi értelme, csak "feladat" és akkor 3-4-5 fázisban felépül a gigamega nagy semmi. Na most ilyenek a dlc-k. Van ahol múzeumba kell gyűjteni ugyanolyan ismétlődő küldiket keresztül a műtárgyakat, aztán van ugyanez állatkertben, vagy botanikus kertben (ezekbe nyilván állatok meg ritka növények), és persze a nagyonnagy semmi, amit 4 fázisban rengeteg nyersanyaggal felépül rohadt nagy helyen és akkor... dobpergés … ott lesz! És ennyi! Szóval nagyon, de nagyon nagy timesinkre építették fel a vége utáni végének a végét, ami repetatív és uncsi. De ami előtte van, amíg el nem érsz az olajkorig, az profi, gyönyörű és zseniális. Ott bontakozik ki a játék 80% az idő 25%-ban, aztán az azt követő 75%-nyi idő hozzátesz még 20%-ot. Kivéve, ha okosan kiszáll az ember abból a részéből, és kezd megint egy új mappon. Összességében az alapgém minden pénzt megér, a dlc-k véleményesek.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #43887 2020.01.02. 19:41

thx, a dlcket sztem amúgy se erőltettem volna, ritka eset nálam :P

phpBB [media]
Avatar
Botond

Hozzászólás #43888 2020.01.02. 20:09

Micsu írta:thx, a dlcket sztem amúgy se erőltettem volna, ritka eset nálam :P
Viszont, ha mégis úgy döntesz, hogy adsz egy esélyt a 2205-nek (is), akkor abból ultimate editiont vegyél. Az ultimate (vagy gold, vagy mi a szar a legnagyobb, minden dlcvel) le szokott lenni árazva 10 euróra, az alap 7,5re, és tudom, hogy évtizedekre sárba rántana az a plusz 2,5 euró, de ennél a játéknál ne spórold meg, mert nem csak az az egyik különlegessége, hogy Stock helyett flow a játékmechanika, hanem hogy a dlc-k nem plusz csicsamicsa tartalmak, hanem kivágott alaptartalmak, amik kurvára szükségesek a játékhoz, nélkülük csak szopás nonpluszultrával érvényesülhetsz. Szóval anno2205 csak dlc-kkel. A többi annohoz a dlc hülyeség, talán még az 1404 kivétel, ahol meg tényleges érdemi, de nem kivágott tartalmat kapsz, igaz ott még nem dlc volt, hanem kiegészítő és hát az az is.
Avatar
Botond

Hozzászólás #43889 2020.01.03. 09:40

Megszűnt a magyar nyomtatott gémer sajtó. Meglepően sokáig húzták. Anno én is előfizető voltam cov-ra, 576-ra, pc-x-re, gamestarra, mikor melyikre, meg ötletszerűen vettem még vagy 5-6 félét, különböző gurukat, meg 2-3 számos fellángolás kezdeményezéseket, amiknek a nevére se emlékszem. Pár éve sikerült elpasszolni a régi évfolyamokat fillérekért, egyedül a gamestarok nem kellettek senkinek, azt végül az egyik gyerek iskolai papírgyűjtésébe adtuk le. Mikor bevittem 2018ban vagy 2019ben, akkor ráraboltak az alsós fiúk, vitték a civ3 meg dió2-t bemutatókat és olvasták nagy örömmel. :D
CoVos polóm is volt anno, dedikálta is a grafikus srác, akinek a nevére sajna már nem emlékszem. Kisgettó talán?
Avatar
DanielT

Hozzászólás #43890 2020.01.03. 10:11

Botond írta:Megszűnt a magyar nyomtatott gémer sajtó. Meglepően sokáig húzták. Anno én is előfizető voltam cov-ra, 576-ra, pc-x-re, gamestarra, mikor melyikre, meg ötletszerűen vettem még vagy 5-6 félét, különböző gurukat, meg 2-3 számos fellángolás kezdeményezéseket, amiknek a nevére se emlékszem. Pár éve sikerült elpasszolni a régi évfolyamokat fillérekért, egyedül a gamestarok nem kellettek senkinek, azt végül az egyik gyerek iskolai papírgyűjtésébe adtuk le. Mikor bevittem 2018ban vagy 2019ben, akkor ráraboltak az alsós fiúk, vitték a civ3 meg dió2-t bemutatókat és olvasták nagy örömmel. :D
CoVos polóm is volt anno, dedikálta is a grafikus srác, akinek a nevére sajna már nem emlékszem. Kisgettó talán?
Nekem most költözés miatt gondot jelent a gyűjtemény. Nincs szívem kidobni, se eltékozolni, de túl sok van ahhoz, hogy feleslegesen tároljam az idők végezetéig. :((

Vissza: “Leáldozott.hu”