A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
DanielT

Hozzászólás #43401 2019.12.14. 19:08

Botond írta:FF7 nem saját fejlesztés, nem ők adták a mindent is, és előre tudható a timed exclu. Ez most egy az egyben ugyanaz a megvetendő cselekvés, amit az epix csinál. Amúgy azok a szemét epixesek éppen most adtak motort a piranha bytes csávók alá, hogy elkészüljön a Gothic1 remake. Steamre fel is került egy demó, mindenkinek meleg szívvel ajánlom, kurvajó lett!
Sőt, ugyanannyi köze van a FF sorozathoz a Sony-nak, mint az Epic-nek ugye? Gondolom dobjuk ki az elmúlt 20 évet az ablakon a kínai+fortnitepénz zsarolás meletti érvként. :eljen:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #43402 2019.12.14. 20:08

Megint feltettem a Killzone Shadow Fall-t, de ez akkora szar, hogy minden perc kínszenvedés vele. A pályatervezés, a feladatok, a karakterek, dumák, minden borzalmas, ami nem a grafika, vagy esetleg a lövésmechanika.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #43403 2019.12.14. 20:50

Loves mechanika? Nem tudtam h ennyire komplex cuccal van dolgod :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #43404 2019.12.14. 21:50

Micsu írta:Loves mechanika? Nem tudtam h ennyire komplex cuccal van dolgod :D
Há' érted, ahogy célzol, fröccsenés fíling, stb.
Avatar
eje75

Hozzászólás #43405 2019.12.15. 00:06

Ma vettem még 16GB RAm-ot, mert végre normális áron volt ugyanaz ami a gépemben van... viszont ha idén még1x azt írnám, hogy megyek az Alzába, valaki lőjön le.... lassan ott lakom... az árú kiadó csókát nov-dec-ben többet láttam, mint a fiamat...
Avatar
donatus13

Hozzászólás #43406 2019.12.15. 00:15

Küldted volna mindig a fiadat az alzaba aztán alkatrészt is látod meg a fiadat is, te vagy a hibás :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #43407 2019.12.15. 08:59

eje75 írta:Ma vettem még 16GB RAm-ot, mert végre normális áron volt ugyanaz ami a gépemben van... viszont ha idén még1x azt írnám, hogy megyek az Alzába, valaki lőjön le.... lassan ott lakom... az árú kiadó csókát nov-dec-ben többet láttam, mint a fiamat...
Örülök, hogy másnak nincsenek fenntartásai, én egy SSD-re tudtam volna használni, de egyszerűen nem volt pofám. :D
Avatar
eje75

Hozzászólás #43408 2019.12.15. 11:31

DanielT írta:Örülök, hogy másnak nincsenek fenntartásai, én egy SSD-re tudtam volna használni, de egyszerűen nem volt pofám. :D
Ez már sajnos cigó kód nélkül volt... A szívem vérzett amikor láttam, hogy teljes árat kell fizetnem... Másfelől 70%-al olcsóbb most ahhoz képest amikor utoljára pampogtam róla... Akkor valami 50 valahány volt, most meg 31
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #43409 2019.12.15. 18:23

DanielT írta:1 eurós kategóriában volt már 5 éve máshol
Steamen 15 EUR. Szerintem megéri ráklikkelni.
Avatar
Mekee

Hozzászólás #43410 2019.12.15. 18:29

DanielT írta:Örülök, hogy másnak nincsenek fenntartásai, én egy SSD-re tudtam volna használni, de egyszerűen nem volt pofám. :D
Te sem gondoltál arra a vidéki nénire, akinek a megélhetést adták a kezébe, mikor napi 1000 utp kábelt krimpelt, de ennek most vége :(
Avatar
DanielT

Hozzászólás #43411 2019.12.15. 18:47

aabyssx írta:Steamen 15 EUR. Szerintem megéri ráklikkelni.
A Cyberpunk 2077-et is adhatnák ingyen, akkor se nyomnék rá.
Avatar
Moby

Hozzászólás #43412 2019.12.15. 18:59

Mekee írta:Te sem gondoltál arra a vidéki nénire, akinek a megélhetést adták a kezébe, mikor napi 1000 utp kábelt krimpelt, de ennek most vége :(
Én pl gondoltam a biciklicsengő gyárban dolgozókra is, illetve a fülhallgatókat gyártó proletárokra is, volt olyan termékem, amit összesen 12e forinttal olcsósítottam. A biciklicsengőknek van helye, viszont pár fülhallgató kukában végezte a patchkábelekkel együtt :(
Avatar
Botond

Hozzászólás #43413 2019.12.16. 10:41

donatus13 írta:Ettől azért egy kicsit több van benne. Új sockettel (lga 1200) fog jönni és 10 maggal, ha megfelelő órajelet adnak akkor jó lesz ez, a végeredményben csak a teljesítmény számít. 9900KS minden magon tud hozni 5Ghz-t a tesztek szerint, ezzel szemben az AMD alacsonyabb nm-en van de órajelben még mindig nem érte utol az intelt. Az itteni felhasználási területben meg végül is a Ghz a döntő. A nm felszopás azért nem feltétlen jó mérőszám. 8 5Ghz-es mag a 9900ks-nél szerintem gamingre elég jó. Vajon mi az amin itt a nm csökkentéssel sokkal jobb lenne nekünk ? A fogyasztás ? Legkevésbé se érdekel az a pár watt különbség, hó végén 100 Ft ha lehet, főleg ha jól leszabályozza magát a masina.
És egész pontosan miért is jó 8 db 5 gigára boostoló mag amúgy? Mert azok az appok (hívjuk játéknak) amiket én használok, azok két kategóriába esnek, az egyik fele az telibe lefossa az első vagy első kettőn túli magot, ott ugye nem érdekes hogy a 3. vagy 4. vagy n-edik mag hova boostol és hova nem. A másik fele meg tudja használni a sok magot, és akkor már a 8*5 az kevesebb, mint mondjuk 16*4,8, vagy 16*4,5. Szóval a 8*5 az pont a 8*4,5-et üti, csak azok meg árban nem találkoznak. De amúgy minden fasza a zintel már szinte el is hozta nekünk az 1,4 nanot.
És akkor a 14 nano vs 7 nano kérdéseid meg gondolom költőiek. A wattból hő lesz, a hőből baj. Vagy nagy hűtés, ami meg zaj. Azt meg te különösen tudod, hogy mennyire nem okés.
Mindegy, mindenki álljon át 64 bitre meg dx12re, hogy a sok mag érvényesülni tudjon és akkor ez a herC hegyezés nem lesz élethalál kérdés. A win32 érát meg zárjuk egy dosbox klónba oszt csá.
Avatar
donatus13

Hozzászólás #43414 2019.12.16. 17:44

Igazából a magasabb Ghz még mindig hasznosabbnak bizonyul mint a több mag. Értem amit mondasz amúgy persze, viszont szerintem az intel azért se megy 7 nm re mert még nem tudná azt felmutatni minimumba mint amit a 14 nm en tud.

Na meg ha az első 1,2 magot vesszük akkor is jobb az 5ghz mint a 4,5-8 és meg olcsóbb is kb.
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #43415 2019.12.16. 20:14

Tényleg, most mi a leáld álláspont? AMD vagy intel proci? Durván 6 éves (!!!) retro 4670k-m még azért szépen kitart így 4.4-en, de jövőre lehet beújitok.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #43416 2019.12.16. 20:23

Captive State
Invazios film de nem a szokvanyos fajta, sok helyen elegge lehuztak sztem annyira azert nem rossz, egyszer erdemes megnezni foleg annak aki szereti a disztropiat, bar nagyon kozepszeru, ilyen stablistaval meg meg fajobb (John Goodman isteni)

High Life
Nahat ez is egy erdekes scifiNek tunt, lassu film, vannak benne kifejezetten jo meg nehezen ertelmezheto jelenetek is, nahat engem nagyon nem fogott meg, a 77es metascoret meg meg annyira sem ertem
Avatar
donatus13

Hozzászólás #43417 2019.12.16. 20:38

Greyfox írta:Tényleg, most mi a leáld álláspont? AMD vagy intel proci? Durván 6 éves (!!!) retro 4670k-m még azért szépen kitart így 4.4-en, de jövőre lehet beújitok.
Milyen ár kategóriában ?
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #43418 2019.12.16. 20:52

donatus13 írta:Milyen ár kategóriában ?
200, 16 ram+proci+lap.
Lapból nem tudom, hogy most olcsón van -e jó, mert ez is valami H87 asrock 30-ér, nem láttam értelmét a z-nek, betonstabilan húzható volt ebben is a proci a stabil kakaóellátásnak köszönhetően.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #43419 2019.12.16. 22:03

tényleg Dt te shroud barátoddal migráltál mixerre vagy elengedted? :D
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #43420 2019.12.16. 22:37

Greyfox írta:200, 16 ram+proci+lap.
Lapból nem tudom, hogy most olcsón van -e jó, mert ez is valami H87 asrock 30-ér, nem láttam értelmét a z-nek, betonstabilan húzható volt ebben is a proci a stabil kakaóellátásnak köszönhetően.
Én ebből a keretből egy 3700X-et vennék MSI B450 Tomahawk Max deszkával, a maradékból pedig még talán kijön valami durca 3600MHz-es RAM.
Ezeknél az új Ryzeneknél annyira nem játszik a hagyományos OC, hiába nincs szorzózár, viszont szeretik a gyors RAM-ot.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #43421 2019.12.17. 01:01

aabyssx írta:He? Az is walking sim?
Nem, éppen azért mondom, hogy már egy neves akció-kalandban sem lehetett, az akkor hírértékkel bírt. Walking simekben meg eddig se nagyon lehetett, akkor lepődöm meg, ha mégis.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #43422 2019.12.17. 08:37

Greyfox írta:Tényleg, most mi a leáld álláspont? AMD vagy intel proci? Durván 6 éves (!!!) retro 4670k-m még azért szépen kitart így 4.4-en, de jövőre lehet beújitok.
Talán jövőre már definitív lesz az AMD, szal' jó, hogy kivársz pont annyit.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #43423 2019.12.17. 08:43

Micsu írta:tényleg Dt te shroud barátoddal migráltál mixerre vagy elengedted? :D
Természetesen elengedtem, de mostanában nem is nagyon nézek streameket.
Avatar
eje75

Hozzászólás #43424 2019.12.17. 09:21

Van valakinek Airpods Pro-ja, vagy Sony WF1000XM3-a? Tanács kellene.... Millió videót megnéztem, de nem tudok dönteni... Sony lenne a racionális döntés de vannak gondok is vele... Valaki próbálta valamelyiket?
Avatar
DanielT

Hozzászólás #43425 2019.12.17. 10:33

eje75 írta:Van valakinek Airpods Pro-ja, vagy Sony WF1000XM3-a? Tanács kellene.... Millió videót megnéztem, de nem tudok dönteni... Sony lenne a racionális döntés de vannak gondok is vele... Valaki próbálta valamelyiket?
Nem próbáltam, de természetesen a Sony-t venném. Most is az van, arról is csak jól olvastam, amit fontolgatsz. A másik meg egy Apple termék... :miaz:
Avatar
eje75

Hozzászólás #43426 2019.12.17. 11:50

DanielT írta:Nem próbáltam, de természetesen a Sony-t venném. Most is az van, arról is csak jól olvastam, amit fontolgatsz. A másik meg egy Apple termék... :miaz:
Szuper, köszi a segítséget... Természetesen az Airpods lett :banplz: de hé: későn szótál...
Avatar
DanielT

Hozzászólás #43427 2019.12.17. 11:59

eje75 írta:Szuper, köszi a segítséget... Természetesen az Airpods lett :banplz: de hé: későn szótál...
Meg is érdemled! :nezze:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #43428 2019.12.17. 13:22

eje75 írta:Van valakinek Airpods Pro-ja, vagy Sony WF1000XM3-a? Tanács kellene.... Millió videót megnéztem, de nem tudok dönteni... Sony lenne a racionális döntés de vannak gondok is vele... Valaki próbálta valamelyiket?
És jöhet a pofátlan reklám: Sony | Airpods prő
A srác valamennyire részrehajló az apple részére. Basicly a Sony kicsit bumfordibb, kevésbé ergonomikus (azt mondta futás közben azér párszor kiesett a füléből, ellentétben az airpodsal) de a hangzása jobb.
Az Airpods prő neki meg jobban bejött, mert kisebb a töltő tok és az ő füléhez kényelmesebb is. Meg talán telefonban is jobban érteni amit mond, mint amikor a Sony-val beszélt. Mivel iphone-ja, meg macbook pro-ja van mellé, így talán minimalizálni tudja az önszopatást, hogy a füles is apple.
Avatar
deep

Hozzászólás #43429 2019.12.17. 15:16

benőmenő írta:A srác valamennyire részrehajló az apple részére... iphone-ja, meg macbook pro-ja van
Aszongya valamennyire :DDDD
Avatar
DanielT

Hozzászólás #43430 2019.12.17. 18:01

És tényleg.

Kép
Avatar
Micsu

Hozzászólás #43431 2019.12.17. 18:28

DanielT írta:És tényleg.

Kép
2012ben is volt ezek nagyresze
Avatar
Moby

Hozzászólás #43432 2019.12.17. 19:44

Legyen valami utálatos faszaság is :)
phpBB [media]
Avatar
eje75

Hozzászólás #43433 2019.12.17. 20:52

benőmenő írta:És jöhet a pofátlan reklám: Sony | Airpods prő
A srác valamennyire részrehajló az apple részére.
Tekbetyár review?
Spoiler
aEkqY0wd_700wa_0.gif
na ne vicceljünk, mé nem mingyá a "sziasztok-sziasztok a nvem gálbalázs"-zsal jössz? Ennél azért komolyabban alátúrtam a témának... megrágtam az android és apple fanboyok irányból is a kérdést, kb 30 videót néztem végig, és miután azt a megállapítást szűrtem le, hogy a Sony a jobb, megrendeltem az Airpods-ot... vannak hibái a Sony-nak is bőven...
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #43434 2019.12.17. 21:03

eje75 írta:Tekbetyár review?
Spoiler
aEkqY0wd_700wa_0.gif
na ne vicceljünk, mé nem mingyá a "sziasztok-sziasztok a nvem gálbalázs"-zsal jössz? Ennél azért komolyabban alátúrtam a témának... megrágtam az android és apple fanboyok irányból is a kérdést, kb 30 videót néztem végig, és miután azt a megállapítást szűrtem le, hogy a Sony a jobb, megrendeltem az Airpods-ot... vannak hibái a Sony-nak is bőven...
Nekem volt szerencsém mindkettőt kipróbálni, unokaöcsém még anno megvette a sony-t. Hát, már akkor eldöntöttem, ha ekkora mérettel jár a noise cancelling, akkor köszi, nem. Jól döntöttél.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #43435 2019.12.17. 21:20

Úgy látom, hogy kijött a Detroit Become Human pécére.
Ráraknám a wishlistre, de az nincs az Epicen.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #43436 2019.12.17. 22:30

eje75 írta: vannak hibái a Sony-nak is bőven...
ez ám a két bizalomgerjesztő figura :banplz:
Avatar
eje75

Hozzászólás #43437 2019.12.17. 22:33

Micsu írta:ez ám a két bizalomgerjesztő figura :banplz:
Mé? A tálibok között nem lehetnek geek-ek? :banplz:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #43438 2019.12.17. 22:36

Micsu írta:2012ben is volt ezek nagyresze
Na ja. Érted, Rockstar-kliens nem volt, de volt helyette akkor már 4 éve Social Club, sőt a GTA IV-hez még GfWL is kellett, de ez így tuti jobb volt. Meg PC-s Xbox sem volt még, csak éppen az említett GfWL. 2012-ben pont ennek a hattyúdala ment, valamint az Origin és a UPlay szidása.

GOG-ból pedig akkor még nem volt kliens, aminél jobb az, hogy azóta opcionálisan van. Sőt a már publikus bétában járó Galaxy 2.0-ban egyesíthető a Battle.net kivételével a többi kliens játéka (+PS4+Xbox One). (Nem tökéletes, de librarynek jobb, mint az eddigi vagy a mostani Steam.) Persze ettől még a kliensek kellenek, de a fragmentáció nem annyira arcul csapós, és ezzel a warez pozíciója nagyot gyengül.

Nyilván mindez attól függ, hogy az embert érdeklő játékok mennyire sokfelé jelennek meg, illetve milyen funkciókkal. Az ótvar kliens bekavarhat, és például az Epic az acsibuzgárokat sem szolgálja ki.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #43439 2019.12.17. 22:51

aabyssx írta:Úgy látom, hogy kijött a Detroit Become Human pécére.
Ráraknám a wishlistre, de az nincs az Epicen.
Az Epikgeci exkluzív cuccokat én itt szoktam wishlistre tenni.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #43440 2019.12.17. 22:56

Zóanagyvarázsló írta:Na ja. Érted, Rockstar-kliens nem volt, de volt helyette akkor már 4 éve Social Club, sőt a GTA IV-hez még GfWL is kellett, de ez így tuti jobb volt. Meg PC-s Xbox sem volt még, csak éppen az említett GfWL. 2012-ben pont ennek a hattyúdala ment, valamint az Origin és a UPlay szidása.
Csakhogy Steamen MINDENT meg tudtál venni. Ubi, EA, minden ott volt, a saját faszkodásaiktól függetlenül. Aztán jött a kötelező launcser, de még mindig meg tudtad venni, egy helyen tartva a dolgokat. Most meg egy okádék az egész.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #43441 2019.12.17. 23:20

DanielT írta:Csakhogy Steamen MINDENT meg tudtál venni. Ubi, EA, minden ott volt, a saját faszkodásaiktól függetlenül. Aztán jött a kötelező launcser, de még mindig meg tudtad venni, egy helyen tartva a dolgokat. Most meg egy okádék az egész.
A 2012-es Mass Effect 3 máig nincs Steamen, sőt már a 2011-es Dragon Age 2 se, a még korábbi ME2 is csonka. Hogy még egy általad felszopott Origin-exkluzívot említsek: az NFS: The Run is 2011-es. És hogy te melyik okádék klienst védted évekig? Éppen az Origint.

Arra emlékszel, hogy ÉPPEN 2012-ben a Steamet elkerülő Diablo 3 miatt lettél újra a Master Race tagja?

De mehetünk tovább: a régi GfWL-es játékok sem voltak mind Steamre. GeoW? Halo 2? Ehhez képest most MS-ről azért beszélünk, mert olyan játékokat hoz azonnal PC-re, melyeket korábban később is alig, és éppen 2019-ben tértek vissza újra a Steamre.

A Ubi kivonulása a friss fejlemény az Epic EGY évre szóló bevásárlásai mellett. A Bethesda csak a Fallout 76-tal tett eddig próbát, azóta visszatért.

Summa summarum: van mit kritizálni, de a hiszti túltolt, az alábbi kép meg rezonált ezek tartalmára, de az alkotójának a tényekről fingja nincs.

Az egy helyen vásárlásra is van megoldás: GMG, kulcsos oldalak, szerintem eddig se Steamen vásároltál mindig, csak oda gyűjtöttél. És mivel éppen erre használom a Galaxy 2.0-t, ezért említettem. Mert én megoldást kerestem, nem papírzsebkendőt és hányószacskót az őrjöngéshez.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #43442 2019.12.18. 00:03

DanielT írta:Csakhogy Steamen MINDENT meg tudtál venni. Ubi, EA, minden ott volt, a saját faszkodásaiktól függetlenül. Aztán jött a kötelező launcser, de még mindig meg tudtad venni, egy helyen tartva a dolgokat. Most meg egy okádék az egész.
tudtommal a dragon age 2 se volt már steamre (2011)
abban egyetértünk hogy azóta még több játék az ami vagy nincs steamre vagy epic time excl lett, bár most nyitott az ms meg az origin is a steam felé btw, nameg ennyi konzolos cím még sose jött pcre mint az utóbb pár évben
értelek én de a múlt ennyire azért ne szépüljön meg :P
Avatar
Micsu

Hozzászólás #43443 2019.12.18. 00:04

Zóanagyvarázsló írta:A 2012-es Mass Effect 3 máig nincs Steamen, sőt már a 2011-es Dragon Age 2 se, a még korábbi ME2 is csonka. Hogy még egy általad felszopott Origin-exkluzívot említsek: az NFS: The Run is 2011-es. És hogy te melyik okádék klienst védted évekig? Éppen az Origint.

Arra emlékszel, hogy ÉPPEN 2012-ben a Steamet elkerülő Diablo 3 miatt lettél újra a Master Race tagja?

De mehetünk tovább: a régi GfWL-es játékok sem voltak mind Steamre. GeoW? Halo 2? Ehhez képest most MS-ről azért beszélünk, mert olyan játékokat hoz azonnal PC-re, melyeket korábban később is alig, és éppen 2019-ben tértek vissza újra a Steamre.

A Ubi kivonulása a friss fejlemény az Epic EGY évre szóló bevásárlásai mellett. A Bethesda csak a Fallout 76-tal tett eddig próbát, azóta visszatért.

Summa summarum: van mit kritizálni, de a hiszti túltolt, az alábbi kép meg rezonált ezek tartalmára, de az alkotójának a tényekről fingja nincs.

Az egy helyen vásárlásra is van megoldás: GMG, kulcsos oldalak, szerintem eddig se Steamen vásároltál mindig, csak oda gyűjtöttél. És mivel éppen erre használom a Galaxy 2.0-t, ezért említettem. Mert én megoldást kerestem, nem papírzsebkendőt és hányószacskót az őrjöngéshez.
koptatom itt a billt mikor itt a szócsövem :nezze: :banplz: :banplz:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #43444 2019.12.18. 07:55

Zóanagyvarázsló írta:A 2012-es Mass Effect 3 máig nincs Steamen, sőt már a 2011-es Dragon Age 2 se, a még korábbi ME2 is csonka. Hogy még egy általad felszopott Origin-exkluzívot említsek: az NFS: The Run is 2011-es. És hogy te melyik okádék klienst védted évekig? Éppen az Origint.

Arra emlékszel, hogy ÉPPEN 2012-ben a Steamet elkerülő Diablo 3 miatt lettél újra a Master Race tagja?

De mehetünk tovább: a régi GfWL-es játékok sem voltak mind Steamre. GeoW? Halo 2? Ehhez képest most MS-ről azért beszélünk, mert olyan játékokat hoz azonnal PC-re, melyeket korábban később is alig, és éppen 2019-ben tértek vissza újra a Steamre.

A Ubi kivonulása a friss fejlemény az Epic EGY évre szóló bevásárlásai mellett. A Bethesda csak a Fallout 76-tal tett eddig próbát, azóta visszatért.

Summa summarum: van mit kritizálni, de a hiszti túltolt, az alábbi kép meg rezonált ezek tartalmára, de az alkotójának a tényekről fingja nincs.

Az egy helyen vásárlásra is van megoldás: GMG, kulcsos oldalak, szerintem eddig se Steamen vásároltál mindig, csak oda gyűjtöttél. És mivel éppen erre használom a Galaxy 2.0-t, ezért említettem. Mert én megoldást kerestem, nem papírzsebkendőt és hányószacskót az őrjöngéshez.
A Mass Effect 3 hiánya konkrétan akkor is botrány volt, a Halo 2+Gears MS balfaszság szokás szerint, mint a GFWL. Konkrét kivételeket tudtál felsorolni, most meg már szinte nincs "AAA" cím Steamen day1, vagy egyáltalán. Ha meg véletlen van, akkor külső launcserrel.

Szerintem sokkal, de sokkal egységesebb és pozitív jövőképet előremutató store helyzet volt 2012-ben, a mostani szegregált szartól meg undorodom.
Avatar
Botond

Hozzászólás #43445 2019.12.18. 08:09

DanielT írta:A Mass Effect 3 hiánya konkrétan akkor is botrány volt, a Halo 2+Gears MS balfaszság szokás szerint, mint a GFWL. Konkrét kivételeket tudtál felsorolni, most meg már szinte nincs "AAA" cím Steamen day1, vagy egyáltalán. Ha meg véletlen van, akkor külső launcserrel.

Szerintem sokkal, de sokkal egységesebb és pozitív jövőképet előremutató store helyzet volt 2012-ben, a mostani szegregált szartól meg undorodom.
Bár user vagyis gémer szemszögből egyetértek, de azt is látod gondolom, hogy a steam monopóliummal történő visszaélés kényszerítette ki a saját megoldásokat.
@Zó hétvégén akkor Héló:elérés mehet, vagy mi legyen a terv?
Avatar
donatus13

Hozzászólás #43446 2019.12.18. 10:41

Mióta eladtam a gépem néhány hetente kártyázom egyet aztán kb ki is fújt, és ahogy olvasom a topicot nekem is mindig eszembe jut mennyi fostos kliens van, én utálom őket. Legjobb lenne ha lenne 1 közös szolgáltatás ami összevon mindent és akkor csak ott megveszed valamennyi sápot le emel, de a háttérben kezeli a másik kliensekkel a baszást, és el is tudja indítani a játékot, hogy én ne is tudjak róla.

Mondjuk mivel már totális nongamer lettem így ezt a problémát se kell megoldani, de azért együtt érzek :D
Avatar
Micsu

Hozzászólás #43447 2019.12.18. 10:46

Botond írta:Bár user vagyis gémer szemszögből egyetértek, de azt is látod gondolom, hogy a steam monopóliummal történő visszaélés kényszerítette ki a saját megoldásokat.
@Zó hétvégén akkor Héló:elérés mehet, vagy mi legyen a terv?
ebbol a tortabol igy is ugy is akart volna minden nagy kiado egy szeletet akar mennyit is sarcol a steam, anno mikor fuggetlen fejlesztok ertekeltek platformokat a steam vezetett az msel meg psel szemben ;)
Avatar
Micsu

Hozzászólás #43448 2019.12.18. 11:23

Pcn csak akkor lenne egy kliens ha ezt az ms szabalyozna, minden mas csak tevkepzet
Avatar
Botond

Hozzászólás #43449 2019.12.18. 15:55

Micsu írta:Pcn csak akkor lenne egy kliens ha ezt az ms szabalyozna, minden mas csak tevkepzet
Az esetek 75%-ában ezért a kijelentésért vagyok lehülyézve. :mf2:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #43450 2019.12.18. 16:20

Botond írta:Az esetek 75%-ában ezért a kijelentésért vagyok lehülyézve. :mf2:
nem
te azért lettél mert emlékeim szerint úgy fogalmaztál hogy a winstore lenne a jó megoldás, de ilynekor mindenki figyelembe veszi a jelenlegi állapotát az meg olyan hogy szerintem már egyikünk se lenne pcn :vigyor2:
ennek fényében meg lehet nem is baj hogy pcn nincs az a fajta megkötés mint konzolon mert az ms szinte csak ártott a pc gamingnek az elmúlt 20 évben, az utóbbi években látszik az hogy tenni akarnak érte (biztos éreztek egy kis pénz szagot), de ez nem a store miatt van :P
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #43451 2019.12.18. 16:37

Lehet, hogy engem azért nem zavar annyira a sok launcher és store, mert én nem vagyok gyűjtő. Shortcut van a start menuben, aztán annyi. Ha megvót a játék, akkor meg megy az uninstall és nagy valószínűséggel elő sem veszem többet. Annyi a macera, hogy ha nincs wishlist, akkor én észre sem veszem, hogy megjelent, vagy leárazásra került valami.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #43452 2019.12.18. 16:39

A social része nagyon szar pécén mindennek. De azt meg én jórészt leszarom.
Avatar
Moby

Hozzászólás #43453 2019.12.18. 17:33

Óriási mázli, hogy nem fotózok ezzzel a 9t pro-va. Ez valami olyan szinten hulladék képeket, meg videót csinál, hogy az botrány. Szerintem ettől jobb képeket csináltak a telefonok 5-6 éve is. Konkrétan képtelenség egy éles fotót készíteni. A videókon nincsenek színek. Katasztrófa :D
Avatar
Micsu

Hozzászólás #43454 2019.12.18. 17:39

aabyssx írta:A social része nagyon szar pécén mindennek. De azt meg én jórészt leszarom.
konzolon mivel jobb? Hogy fizetos a multi? :)
Oke h csippan a trophy, de semmi olyat nem tud amit a masik konkurens ne tudna
Avatar
DanielT

Hozzászólás #43455 2019.12.18. 18:22

Micsu írta:konzolon mivel jobb? Hogy fizetos a multi? :)
Hogy ez mekkora hányás te jó ég... Hétvégén az Alienationt vettem elő ismét, mint befejezetlen PS4 exkluzívot és sajnos az is maradt. Egyrészt pokoli nehéz alaphangon és ez ebben az esetben a többszereplős coop gyakást jelenti. Ehelyett ugye egyedül kellett nyomnom, halál esetén újraélesztési lehetőség nélkül és még így is elvittem az utolsó pályáig, mert egyébként zseniálisan jó a cucc. CSAKHOGY az összes pályán vannak respawn pontok, kivéve az utolsót, ami meg nehezebb és hosszabb az összesnél és halál után full elölről kell kezdeni. Egy próbálkozás után feladtam, utána még kicsippantottam belőle pár trofit korábbi pályákon és ment az uninstall...
Avatar
deep

Hozzászólás #43456 2019.12.18. 18:33

Moby írta:Óriási mázli, hogy nem fotózok ezzzel a 9t pro-va. Ez valami olyan szinten hulladék képeket, meg videót csinál, hogy az botrány. Szerintem ettől jobb képeket csináltak a telefonok 5-6 éve is. Konkrétan képtelenség egy éles fotót készíteni. A videókon nincsenek színek. Katasztrófa :D
Ottan vagy valami user error van, vagy hibás a készüléked :D
Avatar
Moby

Hozzászólás #43457 2019.12.18. 19:00

deep írta:Ottan vagy valami user error van, vagy hibás a készüléked :D
Simán lehet, de ez ment a lecsóba. Néha azért kellene ezt-azt meló miatt fotóznom, de nem ártana látni is valamit rajtuk. Amit az utóbbi időben vettem a xiaomitól (kamera, óra, telefon), mind egy határ szar, most egy kicsit elég volt a cuccaikból. Fogalmam sincs ki maradt, akiben lehet még bízni :(
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #43458 2019.12.18. 19:01

Micsu írta:konzolon mivel jobb? Hogy fizetos a multi? :)
Oke h csippan a trophy, de semmi olyat nem tud amit a masik konkurens ne tudna
Akivel találkoztál rá tudsz írni FR nélkül, egy helyen vannak a friendek és a chat history. Ebben van értelme az egységességnek. Steam totál fapados a konzolokhoz képest.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #43459 2019.12.18. 19:35

aabyssx írta:Akivel találkoztál rá tudsz írni FR nélkül, egy helyen vannak a friendek és a chat history. Ebben van értelme az egységességnek. Steam totál fapados a konzolokhoz képest.
fapados az kontrollerrel írkálni, nah az szörnyű :D
Avatar
Moby

Hozzászólás #43460 2019.12.18. 20:09

Micsu írta:fapados az kontrollerrel írkálni, nah az szörnyű :D
Na nem is ír senki kontrolleren szerintem.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #43461 2019.12.18. 20:32

Moby írta:Na nem is ír senki kontrolleren szerintem.
miért tán minden konzol tulajnak lenne billentyűzet csatlakoztatva a konzolhoz?
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #43462 2019.12.18. 20:35

Appon is lehet írni már PS3 idők óta...
Avatar
Micsu

Hozzászólás #43463 2019.12.18. 20:45

értem, környezetemben senki nem használja bár multizni kb senki nem multizik ps4en

btw én egyébként utálok telon irni :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Micsu 2019.12.18. 20:48-kor.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #43464 2019.12.18. 20:46

Valakinek bejön még cacheből SQJ fenti logója? Úgy tűnik a kedves SG megváltoztatta az URL-t. Meg kéne menteni.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #43465 2019.12.18. 20:48

DanielT írta:Valakinek bejön még cacheből SQJ fenti logója? Úgy tűnik a kedves SG megváltoztatta az URL-t. Meg kéne menteni.
nem

Kép
tess, bár itt se hiszem hogy sokáig fennmarad
Avatar
DanielT

Hozzászólás #43466 2019.12.18. 21:37

Micsu írta:nem

Kép
tess, bár itt se hiszem hogy sokáig fennmarad
Szuper, köszi! Intézem neki a méltó és biztonságos helyet!
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #43467 2019.12.18. 21:37

DanielT írta:A Mass Effect 3 hiánya konkrétan akkor is botrány volt, a Halo 2+Gears MS balfaszság szokás szerint, mint a GFWL. Konkrét kivételeket tudtál felsorolni, most meg már szinte nincs "AAA" cím Steamen day1, vagy egyáltalán. Ha meg véletlen van, akkor külső launcserrel.

Szerintem sokkal, de sokkal egységesebb és pozitív jövőképet előremutató store helyzet volt 2012-ben, a mostani szegregált szartól meg undorodom.
Hát igen, még példákat is kevertem a tények közé :(

Az AAA játékok túlnyomó többsége most is van day1 Steamen, ami kissé üti azt, hogy szinte nincs egy se. A külső launchereknél meg tisztáztuk, hogy kb. ugyanazok, mint 2012-ben. Jó, próbálkozik a Bethesda és a WB is erőlködött, de túl sok aljuk ennek nem lett. Az Epic kavart itt be, azért is irányul feléjük a gyűlölet.

Nézzük máshogy kiadóként! De spoilerben, mert hosszú.

Spoiler
Microsoft

Éppen most jöttek vissza Steamre, a 2012-es GfWL-es, majd non-PC, majd Win Store-only vonal után, és eközben dobták a az UWP-t és a Win 10-exkluzivitást is. Persze a store-juk a csábító a Game Pass miatt, és a mostani saját hányásuk bealázza a GfWL-t, illetve a közös ökoszisztéma az MS-platformoknak alapvetően jó ötlet. Ez minden fronton óriási előrelépés felhasználói szemmel, a konkrétan tárgyaltban is.

:eljen: :eljen: :eljen:

EA

2011 óta van Origin-exkluzivitás, ez most szűnt meg a Fallen Orderrel, és tudjuk, hogy hivatalosan is lepaktáltak a Steammel a jövőre nézve (jön az Origin Access is oda), a kiszivárgott képek alapján az utóbbi évek termései is csorognak majd. A közelmúltban a GOG-os katalógusukon is frissítettek, már prevgen játékok is vannak ott, nem csak 240p-s királyságok, mint 2012-ben.

:eljen: :eljen: :eljen:

UbiSoft

Ők valóban csak ráadásként erőszakolták ránk a klienst akkoriban, most meg éppen lelépőben vannak, de az Epicnek pénzért hintenek morzsákat (ugye oda nem exkluzívok PC-n, hiszen ott a UPlay). Javukra írható, hogy az Originnel szemben több jelét adják a fejlődést. Előfizetős olcsóskodás náluk is van már.

:levele: :levele:

Activision

2012-ben a Blizzard játékok voltak érintettek, most volt átmenetileg a Destiny 2 (azóta steamessé vált), illetve a BO4 óta az évi CoD.

:levele:

Take-Two

A kliensezés megvolt már 2012-ben is, a Steam időleges mellőzése új elem. Két nagy megjelenés érintett eddig: az RDR2 (ez csak nagyon rövid időre maradt el) és a Borderlands 3.

:levele:

505 Games

Death Stranding, Metro Exodus, Control=Epic-időlegesség. Persze a DS előtte PS4-only volt egy rövid időre

:levele:

Quantic Dream

Ezek konkrétan tartós PS-exkluzivitásból jönnek végre PC-re, ahol időlegesen Epic-exkluk. A Detroit tekinthető csak frissebb AAA-nak, hiszen a többi már retró.

:nemtudom: (2012-ben Steamre kellett volna jönniük, más kérdés, hogy a gyakorlatban nem jöttek, hanem a világokádék Sony-kliens exkluzívjai voltak)

Egyéb

Más AAA lényegében nem érintett (a Fortnite-ot minden szempontból hagyjuk), a többi más kategória, de aggasztó, hogy levadászhatók az Epic által.

:levele:
Nagyon fontos, hogy a legtöbb esetben csak időleges távol maradókról van szó, miközben komoly tartós exkluzívok/túsztartók tértek vissza. Örülök az Epic által okozott fragmentációnak, optimsitává tesz. Nem, erről szó sincs, abban egyetértek, hogy ez számunkra kellemetlenségekkel jár. De a 2012-ben minden rendben volt, most meg semmi sincs Steamre, egy nevetséges túlzás. Nyilván mint Galaxy-használót és elvétve day1-ezőt végképp alig érint 2019-ben a téma. Téged viszont 2012 környékén érintett, hiszen Mass Effect-eztél, NFS-eztél, BF-eztél, diablóztál. Ezért hadd ne győzzél meg engem arról, hogy akkor a steames Kánaán éveit éltük.

Ugyanakkor a szocialista gazdaságtan kereteiből kilépve el kéne tudnunk fogadni, hogy a különböző gazdasági szereplők a saját vélt érdekeik szerint járnak el. Gáz az Epic, gáz a Tencent, de a próbálkozás élből nem utasítható el kapitalista alapon. Az egységes felületekre (igen, többes szám) kell törekedni, a VERSENY!!!!4-gy! megtartása mellett. A bankoknál ugye azt kényszeríti ki az EU, hogy egymással versengő third-party szoftverekkel lehessen egy felüleleten kezelni a különböző bankoknál nyitott számlákat. Ha ott működni fog, akkor játékoknál is megoldhatónak kellene lennie (persze feature-ökben van eltérés, lásd Steam-kártyák, unlockolható ubis farokságok), ha, persze szándék kérdése, az meg jelenleg nincs. Pedig ez egymilliárdszor vonzóbb jövőkép az eddigi paradicsominak hallucinált helyzetnél.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #43468 2019.12.18. 21:41

Micsu írta:értem, környezetemben senki nem használja bár multizni kb senki nem multizik ps4en

btw én egyébként utálok telon irni :D
Dettó, ráadásul a tököm se ír rá vadidegenre, mert előző nap játszottunk, de akkor nem akartunk felvenni egymást. Soha nem merült fel még bennem ennek az igénye. Belátom, hogy jó feature, csak nem tartom esszenciálisnak, és engem nem érint. Ha tekkeneznék... izé... walking simeznék, biztos másként látnám.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #43469 2019.12.18. 21:46

Botond írta:Bár user vagyis gémer szemszögből egyetértek, de azt is látod gondolom, hogy a steam monopóliummal történő visszaélés kényszerítette ki a saját megoldásokat.
@Zó hétvégén akkor Héló:elérés mehet, vagy mi legyen a terv?
Már csak egyhavi Game Pass jár 300 Ft-ért, így kétséges a bevállalhatósága :szomoru1:

A hétvége amúgy nemigen, akkor jellemzően vannak más programjaim, most is. Holnap vagy holnapután jöhet szóba, illetve jövő héttől (persze lesz egy karácsony is). Meg ugye az is kérdés, hogy Mobynak mikor jó. Vagy más Halo-őrültnek, ha jönne.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #43470 2019.12.18. 21:52

Zóanagyvarázsló írta:Dettó, ráadásul a tököm se ír rá vadidegenre, mert előző nap játszottunk, de akkor nem akartunk felvenni egymást. Soha nem merült fel még bennem ennek az igénye. Belátom, hogy jó feature, csak nem tartom esszenciálisnak, és engem nem érint. Ha tekkeneznék... izé... walking simeznék, biztos másként látnám.
a vadidegenre ráírás engem se vonz de steamen is megoldható btw, sőt játékokban már azt is írja kivel játszotatm korábban pl csgo
a chat előzmény az lehetne jobb mert elég fapados bár létezik, egyébként itt annyira nem fontos mint pl facen :)

Vissza: “Leáldozott.hu”