A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
Mekee

Hozzászólás #41791 2019.09.11. 22:05

Daninak sok szeretettel ;)
Meg magamnak is persze

phpBB [media]
Avatar
DanielT

Hozzászólás #41792 2019.09.12. 09:58

Mekee írta:Daninak sok szeretettel ;)
Meg magamnak is persze

[video]GT4[/video]
Elég ütős lett/volt. :eljen:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #41793 2019.09.12. 12:33

Nem értem hogy mondhatják erre a Gears 5 -re hogy új grafikai mérce és társai... hát nincs egyetlen kép, vagy videó, amin egy kicsit is impresszívnek láttam volna.

Ez is mi a tököm?! Gaf PC Screenshot topikból, ahová általában rohadt jól válogatott és igényes shotokat raknak.

Kép

Kép

Ugyanazon az oldalon meg felette Man of Medan

Kép

Értem én, hogy más műfaj, meg anyámkínja, de na. Új mérce? Max a genericségben.
Avatar
Moby

Hozzászólás #41794 2019.09.12. 13:04

No akkor betenném a saját képemet a MOM-ról.

A kép címe: az őszinte mosoly.
Kép
Avatar
Moby

Hozzászólás #41795 2019.09.12. 13:06

A gírszöt meg helyenként gecijól néz ki, helyenkéne meg nagyon nem, de azért az tényszerűen parádés, ahogy ilyen graf mellett fut.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #41796 2019.09.12. 13:21

Moby írta:No akkor betenném a saját képemet a MOM-ról.

A kép címe: az őszinte mosoly.
Kép
Még így is pont annyira emberi, mint amikor egy ember mosolyog erőltetetten. Semmibaja.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #41797 2019.09.12. 13:31

Linux géming kísérlet vol. 2019:
-Elementary OS felrak, mert egész kultúráltan néz ki
-mindenhol annyit írnak, hogy Steam felrak, proton bepipál és indul a dmc 5
-nem indul
-elkezdi a lutris guide-ot, ami azzal kezdődik, hogy telepítsünk wine-t
-telepít..hohó, a legfrissebb wine még nem kompatibilis a mostani elementary os-el
-telepítsünk régebbit!
-valami dependencyt csinált a friss wine, amire 1 óra után sem találtam megoldást, hogyan lehetne feloldani, cserébe nem lehet korábbit wine verziót telepíteni tőle
-shift+del, majd újabb 5 év múlva megint ránézek
bónusz: a youtube firefoxszal néha egyszerűen befagyott és ilyen 5 mp alatt rakta ki a videót teljes képernyőre.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #41798 2019.09.12. 13:43

DanielT írta:Még így is pont annyira emberi, mint amikor egy ember mosolyog erőltetetten. Semmibaja.
igy van, nagyon is emberi, sok fényképen én pont ugyanígy mosolygok mikor kellett mosolyogni de nem akartam :nemtudom:
Avatar
Moby

Hozzászólás #41799 2019.09.12. 14:26

DanielT írta:Semmibaja.
Soselássálettőljobbat-játszálveleéletedvégéig :D Az a játék pont abban egy gennyes betegség, amire épít: az emberi arcok és mimikák.
Avatar
Moby

Hozzászólás #41800 2019.09.12. 14:29

Micsu írta:igy van, nagyon is emberi
Az hát! Én is pont így csinálok fogmosásnál!
Avatar
Micsu

Hozzászólás #41801 2019.09.12. 14:49

Moby írta:Az hát! Én is pont így csinálok fogmosásnál!
es mikor mosod a fogad akkor allat vagy nem ember? :D
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #41802 2019.09.12. 15:07

Moby írta:Az hát! Én is pont így csinálok fogmosásnál!
Én meg a kommentek olvasása közben :idiota:
Avatar
deep

Hozzászólás #41803 2019.09.12. 15:55

Nagyon röhögök :D
phpBB [media]
Avatar
Moby

Hozzászólás #41804 2019.09.12. 16:38

Micsu írta:es mikor mosod a fogad akkor allat vagy nem ember? :D
Nekem a fogmosásom is állat!!!3-om...janemnégy!!
Avatar
eje75

Hozzászólás #41806 2019.09.12. 19:21

deep írta:Nagyon röhögök :D
Szerintem eljön az a pillanat, amikor előállnak egy "innovatív" cuccal, amit a végbeledbe kell feltolni... és a Nintendo fanboyok fel fogják tolni, mert szeretett cégük már így is úgy kiárkolta őket, hogy az egész gép dobozostul felfér nekik!
Avatar
Micsu

Hozzászólás #41807 2019.09.12. 19:49

eje75 írta:.. és a Nintendo fanboyok fel fogják tolni
halkabban mert itt sokan vannak :ejnye1:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #41808 2019.09.12. 20:52

Micsu írta:halkabban mert itt sokan vannak :ejnye1:
Tele végbéllel úgysem érik utol.
Avatar
eje75

Hozzászólás #41809 2019.09.12. 21:31

Megy az online béta
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #41810 2019.09.12. 21:57

benőmenő írta:Linux géming kísérlet vol. 2019:
Nem hagytam annyiban, de játék így sem lett. A wine-t abszolváltam, és a millió driver, meg "ezt jó ha felteszed" hülyeség után rányomtam a Lutrisnak, hogy install és nem.
Utána még a Grid Autosportot megpróbáltam, az már elindult de se a kontrollert nem ismerte fel a Steam, se a cloud mentést nem tudta betölteni a játék. Maximális putri feeling, sírva menekültem vissza a sokat szidott windowshoz.
Lehet mondani, hogy mit vártam, hogy nem natív cuccok, de ez engem érdekelt, mert egyrészt több videóban is bizonygatták, hogy megy ez és nem bonyolult összehozni, másrészt a Steam gyűjteményem több mint 60%-a, nem az hogy nem natív Linuxos, de még a Steam protonnal se nagyon indul el csak úgy.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #41811 2019.09.12. 23:45

benőmenő írta:Nem hagytam annyiban, de játék így sem lett. A wine-t abszolváltam, és a millió driver, meg "ezt jó ha felteszed" hülyeség után rányomtam a Lutrisnak, hogy install és nem.
Utána még a Grid Autosportot megpróbáltam, az már elindult de se a kontrollert nem ismerte fel a Steam, se a cloud mentést nem tudta betölteni a játék. Maximális putri feeling, sírva menekültem vissza a sokat szidott windowshoz.
Lehet mondani, hogy mit vártam, hogy nem natív cuccok, de ez engem érdekelt, mert egyrészt több videóban is bizonygatták, hogy megy ez és nem bonyolult összehozni, másrészt a Steam gyűjteményem több mint 60%-a, nem az hogy nem natív Linuxos, de még a Steam protonnal se nagyon indul el csak úgy.
Én eddig az életemböl félórát szántam a témára, azt is megbántam. A Windows az oprendszerek konzolja.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #41812 2019.09.13. 08:37

Micsu írta:es mikor mosod a fogad akkor allat vagy nem ember? :D
Most megfogtad! :idiota: :taps:Erről beszélek, attól, hogy erőltetett, még nagyon is hiteles.

Ő is ember, de még kínosabb nézni. :D

Spoiler
Kép
Avatar
DanielT

Hozzászólás #41813 2019.09.13. 08:38

eje75 írta:Megy az online béta
Pécéset szerintem kipróbálom.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #41814 2019.09.13. 08:39

benőmenő írta:Nem hagytam annyiban, de játék így sem lett. A wine-t abszolváltam, és a millió driver, meg "ezt jó ha felteszed" hülyeség után rányomtam a Lutrisnak, hogy install és nem.
Utána még a Grid Autosportot megpróbáltam, az már elindult de se a kontrollert nem ismerte fel a Steam, se a cloud mentést nem tudta betölteni a játék. Maximális putri feeling, sírva menekültem vissza a sokat szidott windowshoz.
Lehet mondani, hogy mit vártam, hogy nem natív cuccok, de ez engem érdekelt, mert egyrészt több videóban is bizonygatták, hogy megy ez és nem bonyolult összehozni, másrészt a Steam gyűjteményem több mint 60%-a, nem az hogy nem natív Linuxos, de még a Steam protonnal se nagyon indul el csak úgy.
A Linux egy gigantikus hazugság, amit azok terjesztenek, akiknek már megölte a lelkét és mást is magukkal akarnak rántani a pokolba.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #41815 2019.09.13. 10:20

deep írta:Nagyon röhögök :D
[video]cringefest_familyvideo[/video]
Cringe-fest az egész, és most már beállítják játéknak, ami felháborító; de asszem mégis leszarom módba megyek. Vegyétek nyomik, ha olyan hülyék vagytok, aztán legalább mozogtok valamit...
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #41816 2019.09.13. 10:24

Én a linuxnak is drukkolok. Technikailag semmi sem indokolja, hogy csak Windowson lehessen játszani. Sőt, a MS - Apple mintájára - platformfogollyá teszi azokat. Asszem a videokártya gyártók is komolyabban veszik már kicsit a drivertámogatást. Steamos-t nem tudom, hogy menyire tolja a Valve, de egyszer végre lehet, hogy átállunk.
Playstation OS is linux alapú amúgy (asszem freebsd).
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #41817 2019.09.13. 10:28

aabyssx írta:Én a linuxnak is drukkolok. Technikailag semmi sem indokolja, hogy csak Windowson lehessen játszani. Sőt, a MS - Apple mintájára - platformfogollyá teszi azokat. Asszem a videokártya gyártók is komolyabban veszik már kicsit a drivertámogatást. Steamos-t nem tudom, hogy menyire tolja a Valve, de egyszer végre lehet, hogy átállunk.
Playstation OS is linux alapú amúgy (asszem freebsd).
Én is drukkolok neki, mert nagyon kéne valami versenyhelyzet szerűség az OS-ek között. De amikor azt olvasod, hogy "Linux gaming better than ever!", akkor nem az fogalmazódik meg benned, hogy "még 10 év és lehet utoléri az XP-t."
Avatar
Botond

Hozzászólás #41818 2019.09.13. 10:41

aabyssx írta:Én a linuxnak is drukkolok. Technikailag semmi sem indokolja, hogy csak Windowson lehessen játszani. Sőt, a MS - Apple mintájára - platformfogollyá teszi azokat. Asszem a videokártya gyártók is komolyabban veszik már kicsit a drivertámogatást. Steamos-t nem tudom, hogy menyire tolja a Valve, de egyszer végre lehet, hogy átállunk.
Playstation OS is linux alapú amúgy (asszem freebsd).
Apple fogságból, windows fogságba, de majd abból szabadulunk a steam fogságába, de az epic fogságot elítéljük, mert csak a ps-nintendo konzoltúszság a jó. Én úgy látom mindenki választhat magának kedvenc cellát, aztán a cellaszomszédnak magyarázhatja, hogy az övé nem is cella, ő itt nem fogoly, csak az elkövetkező húsz évben amúgy se megy sehova, mert nincs kedve. :papakacsint:
Avatar
Moby

Hozzászólás #41819 2019.09.13. 10:42

aabyssx írta:Én a linuxnak is drukkolok. Technikailag semmi sem indokolja, hogy csak Windowson lehessen játszani. Sőt, a MS - Apple mintájára - platformfogollyá teszi azokat. Asszem a videokártya gyártók is komolyabban veszik már kicsit a drivertámogatást. Steamos-t nem tudom, hogy menyire tolja a Valve, de egyszer végre lehet, hogy átállunk.
Playstation OS is linux alapú amúgy (asszem freebsd).
Az xboxban meg windows(kernel) fut, aztán mégis elég jól elgurul egy onex is. Nem ezen múlik. A linux meg sosem lesz játékplatform, mert nem lett alkalmas asztali oprendszernek széles tömegek számára ennyi idő alatt sem. Anélkül meg elengedhetetlen. A usert kell kiszolgálni, nem a játékot. A játékok ma már oprendszerfüggetlenek, gyak mindent meg lehet írni vulkanra.
Avatar
Moby

Hozzászólás #41820 2019.09.13. 10:48

benőmenő írta:Én is drukkolok neki, mert nagyon kéne valami versenyhelyzet szerűség az OS-ek között. De amikor azt olvasod, hogy "Linux gaming better than ever!", akkor nem az fogalmazódik meg benned, hogy "még 10 év és lehet utoléri az XP-t."
"Linux gaming better than ever!" ami úgy kezdi, hogy telepítsél windows emulátort a linux alá :taps:
Avatar
Moby

Hozzászólás #41821 2019.09.13. 10:58

Az egész helyzetet a legpontosabban a steammachine-ek pokoljárása mutatta: amikorra egyértelművé vált, hogy a valve ki fog farolni az egészből, a gyártók a rajtuk maradt gépektől úgy próbáltak megszabadulni, hogy windows-t telepítettek rá inkább :hehe: Na pontosan ennyi esélye van a linuxnak géming platformként.
Avatar
Botond

Hozzászólás #41822 2019.09.13. 12:01

Moby írta:"Linux gaming better than ever!" ami úgy kezdi, hogy telepítsél windows emulátort a linux alá :taps:
Na én pont ugyanezt érzem, amikor a 64bites világ az úgy indul, hogy telepíjjé 32 bites környezetet is, mert majd egyszer használni fogja az antik vmid. Vagy nem.
Már rég leválhattunk volna erről a vonalról, és ha vki a 2001es akármivel (könyvelőprogram, játék, bármi) baszkódni, akkor indíthatna egy 32 bites környezet szimulációt. 4 giga rammal, meg minden. És ha végre magunk mögött hagynánk a 32 bites környezetet, amit csak Zó használna szökőévente egyszer, és senki más, akkor végre lehetne olyan megoldásokat találni a sokmagos procikra, amiket nem basz keresztbe minden 32 bites kompatibilitásos limitáció.
Nodemindegy.
Avatar
Moby

Hozzászólás #41823 2019.09.13. 12:05

Botond írta:Na én pont ugyanezt érzem, amikor a 64bites világ az úgy indul, hogy telepíjjé 32 bites környezetet is, mert majd egyszer használni fogja az antik vmid. Vagy nem.
Már rég leválhattunk volna erről a vonalról, és ha vki a 2001es akármivel (könyvelőprogram, játék, bármi) baszkódni, akkor indíthatna egy 32 bites környezet szimulációt. 4 giga rammal, meg minden. És ha végre magunk mögött hagynánk a 32 bites környezetet, amit csak Zó használna szökőévente egyszer, és senki más, akkor végre lehetne olyan megoldásokat találni a sokmagos procikra, amiket nem basz keresztbe minden 32 bites kompatibilitásos limitáció.
Nodemindegy.
Már megint a 32bites agymenés :D A sokmagos prociizét meg nem értem, de ez már az én tudatlanságom :)
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #41824 2019.09.13. 12:37

Moby írta:Már megint a 32bites agymenés :D A sokmagos prociizét meg nem értem, de ez már az én tudatlanságom :)
A te agyad még 32 bites, Botondé már 64-es, ezért nem tudod követni.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #41825 2019.09.13. 14:16

Ha már a verseny hiánya: Ellehetetlenült a DIGI Mobil
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #41826 2019.09.13. 15:29

Hát, kicsit sok hű-hó a (majdnem) semmiért, de legalább megoldották.
phpBB [media]
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #41827 2019.09.13. 15:37

Moby írta:Az xboxban meg windows(kernel) fut, aztán mégis elég jól elgurul egy onex is. Nem ezen múlik. A linux meg sosem lesz játékplatform, mert nem lett alkalmas asztali oprendszernek széles tömegek számára ennyi idő alatt sem. Anélkül meg elengedhetetlen. A usert kell kiszolgálni, nem a játékot. A játékok ma már oprendszerfüggetlenek, gyak mindent meg lehet írni vulkanra.
Azért írtam a PS referenciát, mert példa arra, hogy a linux is alkalmas közel real-time feladatokra, mint a játék és a hang, meg megvannak a libek is.
Amúgy szerintem már régóta alkalmas tömegek számára is. Pl. akinek nem kell más, mint böngésző, annak next-next finish telepítéssel szinte kész ma már a legtöbb disztró. És ma már offline Word és Excel sem kell, a tömegeknek elég, amit a cloudos megoldások adnak. A terjedést inkább szokás, vagy tudatlanság gátolja.
Avatar
Moby

Hozzászólás #41828 2019.09.13. 16:03

aabyssx írta:Azért írtam a PS referenciát, mert példa arra, hogy a linux is alkalmas közel real-time feladatokra, mint a játék és a hang, meg megvannak a libek is.
Nem, hogy a linux is, hanem ma csak a linux (ill. unix variánsok) már az egyetlen realtime oprendszerek. Az MS kinyírta a realtime-ot a 2013 embedded compact-al, azóta már nincs realtime kernele az MS-nek (a 10, meg a 10 IOT-ból sincs már, illetve nem azok). Szal az xboxban sincs, és ezzel együtt is karistol.
Ennek az az oka, hogy a konzolok nem igénylnek realtime kernelt, merthogy ami időkritikus, azokra vannak lowlevelt támogató apik. A többinek meg baszommindegy.
Avatar
Moby

Hozzászólás #41829 2019.09.13. 16:08

Egyébként a PS-en sem tud már egy játék sem realtime-ba futni, merugye virtualizált réteg felett fut a security miatt. A PS azért épül BSD-re, mert kézenfekvő, szar sem kell tőle, és ilyenre tökre ilyet használ mindenki.
Avatar
donatus13

Hozzászólás #41830 2019.09.13. 17:13

Én játszottam linuxon semmi gond nem volt vele, de ez ubuntu volt meg fedora. Bármi máson megpróbálni is felesleges, elementary OS rossz ötlet. Maguk a disztrok akadályozzák a linux terjedését. Túl sok van, ha red hat és debian lenne csak még talán lenne értelme. De maga a fejlődése és a kezelése nem a napi kis embernek való és soha nem is lesz.

Egyébként linuxot én is csak vmware be ajánlok meg szülőknek böngészni, arra hibátlan. Persze házi felhasználás esetében, szerver szinten már nagyon más a kép.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #41831 2019.09.13. 17:21

aabyssx írta:Azért írtam a PS referenciát, mert példa arra, hogy a linux is alkalmas közel real-time feladatokra, mint a játék és a hang, meg megvannak a libek is.
Amúgy szerintem már régóta alkalmas tömegek számára is. Pl. akinek nem kell más, mint böngésző, annak next-next finish telepítéssel szinte kész ma már a legtöbb disztró. És ma már offline Word és Excel sem kell, a tömegeknek elég, amit a cloudos megoldások adnak. A terjedést inkább szokás, vagy tudatlanság gátolja.
Tedd fel és próbáld használni, mert az az elmélet amiről beszélsz. A gyakorlatban meg fél éve is próbáltam és egy undorító, gusztustalan, használhatatlan szemét. Azt tudja, amit a distro-val feltelepül, de már egy médialejátszás emberi felülettel megoldhatatlan kihívást jelent neki, meg lényegében bármi.

Ja, hogy fut rajta egy böngésző? Az lehet, de hogy bármelyik szarabbul, mint Windowson, az is tuti.
Avatar
Botond

Hozzászólás #41832 2019.09.13. 18:18

donatus13 írta:Én játszottam linuxon semmi gond nem volt vele, de ez ubuntu volt meg fedora. Bármi máson megpróbálni is felesleges, elementary OS rossz ötlet. Maguk a disztrok akadályozzák a linux terjedését. Túl sok van, ha red hat és debian lenne csak még talán lenne értelme. De maga a fejlődése és a kezelése nem a napi kis embernek való és soha nem is lesz.

Egyébként linuxot én is csak vmware be ajánlok meg szülőknek böngészni, arra hibátlan. Persze házi felhasználás esetében, szerver szinten már nagyon más a kép.
A topik társakat a win10 is legyőzi napi kétszer minimum, naná, hogy az ördögöt látják a linuxban. :zavart2:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #41833 2019.09.13. 18:45

Botond írta:A topik társakat a win10 is legyőzi napi kétszer minimum, naná, hogy az ördögöt látják a linuxban. :zavart2:
Az is hozzátartozik, hogy messze nincs olyan napi rutinom a Linux hülyeségeivel, mint a Windowséval.
Friss windows install, mert lecseréltem az 5 éves rendszer SSD-met biztonsági okokból. Minden király, egyedül a DMC5 nem indul, de csak az nem. Jobb híján a visual c++ runtime-ot (amit elvileg a steam ilyenkor felrak) feltelepítettem manuálisan a legfrissebbet, csináltam egy rebootot és elindult. :nemtudom:
Avatar
eje75

Hozzászólás #41834 2019.09.13. 20:20

DanielT írta:Pécéset szerintem kipróbálom.
Szerintem Moby is jön...ha megéli... a többiek sajnos viszont:
Spoiler
bunch of
Kép
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #41835 2019.09.13. 22:18

donatus13 írta:Én játszottam linuxon semmi gond nem volt vele, de ez ubuntu volt meg fedora. Bármi máson megpróbálni is felesleges, elementary OS rossz ötlet. Maguk a disztrok akadályozzák a linux terjedését. Túl sok van, ha red hat és debian lenne csak még talán lenne értelme. De maga a fejlődése és a kezelése nem a napi kis embernek való és soha nem is lesz.

Egyébként linuxot én is csak vmware be ajánlok meg szülőknek böngészni, arra hibátlan. Persze házi felhasználás esetében, szerver szinten már nagyon más a kép.
Nem tudom, hogy hol tart az Ubuntu, de amikor úgy 13 éve ránéztem, még arra sem volt képes, hogy 60 Hz-nél többet tudjon. Ami CRT-vel gáz volt. Úgy töröltem az életemből azt a szemetet, mintha csak Linux lett volna.
Avatar
Botond

Hozzászólás #41836 2019.09.13. 22:37

Zóanagyvarázsló írta:Nem tudom, hogy hol tart az Ubuntu, de amikor úgy 13 éve ránéztem, még arra sem volt képes, hogy 60 Hz-nél többet tudjon. Ami CRT-vel gáz volt. Úgy töröltem az életemből azt a szemetet, mintha csak Linux lett volna.
Mint említettem korábban, minden jó vmire, ha más nem, akkor elrettentő példának. És ma kijött deep flippere switchre amúgy.
Avatar
donatus13

Hozzászólás #41837 2019.09.14. 00:24

Zóanagyvarázsló írta:Nem tudom, hogy hol tart az Ubuntu, de amikor úgy 13 éve ránéztem, még arra sem volt képes, hogy 60 Hz-nél többet tudjon. Ami CRT-vel gáz volt. Úgy töröltem az életemből azt a szemetet, mintha csak Linux lett volna.
Ez most szerintem kicsit buta dolog így. Neked sem kell mondani egy percre sem, hogy informatikában 13 év sok idő, azóta nem ilyen. Felraktam ubuntut, VGA drivert (igen ez szopás tud lenni nouveau szarokkal) steamet, és ment minden simán, ami persze linuxon is futó játék volt. Ami nincs megcsinálva rá, meg se kell próbálni. Sajnos néhány barom kitalálta, hogy a windows-t akarják kergetni, többek között ubuntut ezért nem szeretem mert ezek közé a rendszerek közé tartozik. A linux maga sosem lesz felhasználó barát, nem annak készül és nem is célja tök mind 1, hogy ki mit mond, sokkal nagyobb időt és alap tudást igényel a másik két elterjedt OS-hez képest. De ha ilyen gyorsan könnyen használható linux kell, akkor kb csak az ubuntu van, az összes többihez már "gányolni" kell.

Bár az elmúlt néhány évben óriási átalakuláson megy át a linux, gondolok itt az init scriptes rendszer megszűnésére, az X szerver távolodására (wayland váltja), pulse audio térnyerése stb. Eléggé elkezdett központosított irányba haladni tehát előfordulhat ,hogy játék szempontjából is tényleg jobb lesz, de én erre alig látok esélyt, egyszerűen kár rá időt baszarintani. Na meg azért ne felejtsük el, hogy a linux pont azoknak van akik szeretnek mókolni és leszarják a külalakot. Amúgy meg a WIN10 a sok nyafogás ellenére egy teljesen jó rendszer, felraktam, azóta le se szarom. Frissül, csá. Ez van mióta kijött.

Linuxot is használtam dualbooton, notin natívba, idő és szopás tenger, ha egyszer be van állítva akkor viszont kurva jó tud lenni. De azért azt meg kell érteni, hogy itt nem cél a "'kényelmes" felhasználói élmény, egyszerűen ez nem az ilyen igényű embereknek készül és pont. Miután eladtam a gépet töröltem is a notiról és ezen is win10 van. Mindenkinek ezt ajánlom, könnyű és alig van szopás, akár ki akár mit mond, a win 10 a legjobb windows OS amit eddig kiadtak.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #41838 2019.09.14. 07:47

Zóanagyvarázsló írta:Nem tudom, hogy hol tart az Ubuntu, de amikor úgy 13 éve ránéztem, még arra sem volt képes, hogy 60 Hz-nél többet tudjon. Ami CRT-vel gáz volt. Úgy töröltem az életemből azt a szemetet, mintha csak Linux lett volna.
Mondjuk ez tényleg baromi rég volt. De én is jártam úgy 5+ éve, hogy vga driver telepítése után default beállt 1920x1080-ra a felbontás, csakhogy akkor a monitorom még nem tudta ezt és a reboot után kaptam az "out of order" feliratot meg az elfeketült képernyőről bambán visszanéző tükörképemet.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #41839 2019.09.14. 11:10

Még csak 10 percig jutottam, de elég érdekesnek tűnik.
phpBB [media]
Avatar
DanielT

Hozzászólás #41840 2019.09.14. 11:19

benőmenő írta:Még csak 10 percig jutottam, de elég érdekesnek tűnik.
[video]pokol[/video]
Ahogy a hosszából és a bevezetőből is látszik, ez a téma akkora rémálom, hogy horrorfilmnek is beillene a videó. Még csak 2 percnél járok, de "pontosan" tudom, hogy micsoda istenverte rabbit hole és inkonzisztens szopástenger ez az egész.

A boldog tudatlanságban élők inkább ne is nézzék meg, mert ha nincs meg az elszántság, csak azt fogják megtudni, hogy tutira kaki amit néznek, de tenni ellene nem fognak tudni. :D

Én desktop gépnél beérem annyival, hogy monitor menüből bekalibrálom egy referencia képre, notin meg ugyanezt Intel HD driverből... de hát ez csak a desktop tartalom, videó tartalomra más kell, stb stb... ÁH. :zavart2:
Avatar
eje75

Hozzászólás #41841 2019.09.14. 12:53

Na, csak nem bírtam ki és mokoltam magamnak béta kódot... Qwa jó az egész, pillanatok alatt 20 éves lettem megint, elkapott az érzés amit a MW2-nél éreztem utoljára... Igazi, vegytiszta COD a cucc, aki szereti ne hagyja ki... Aki viszont konzolon akarja tolni a controllert felejtse el... Kontrollerrel kezdtem, de azonnal levettem, hogy a többiek nem azzal vannak... Bedugtam egy egeret, aztán Crossplayt választottam, a lobby-ban csak engem jelzett egérrel, de direkt figyeltem a killcam-eket, talán ha két csókát láttam, aki controllerrel tolta a többi tuti egérrel... Vszinüleg xim apex-el, vagy valami hasonszőrű cuccal.. Egyszerűen lehet látni a mozgásokon, hogy a kontroller miatt van a legjobbaknál is pici szögletesség.. Itt ezeknél nem volt... Mindenki egérrel tolta... Lezárult egy korszak a konzolos FPS-eknél...
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #41842 2019.09.14. 13:30

donatus13 írta:Ez most szerintem kicsit buta dolog így. Neked sem kell mondani egy percre sem, hogy informatikában 13 év sok idő, azóta nem ilyen. Felraktam ubuntut, VGA drivert (igen ez szopás tud lenni nouveau szarokkal) steamet, és ment minden simán, ami persze linuxon is futó játék volt. Ami nincs megcsinálva rá, meg se kell próbálni. Sajnos néhány barom kitalálta, hogy a windows-t akarják kergetni, többek között ubuntut ezért nem szeretem mert ezek közé a rendszerek közé tartozik. A linux maga sosem lesz felhasználó barát, nem annak készül és nem is célja tök mind 1, hogy ki mit mond, sokkal nagyobb időt és alap tudást igényel a másik két elterjedt OS-hez képest. De ha ilyen gyorsan könnyen használható linux kell, akkor kb csak az ubuntu van, az összes többihez már "gányolni" kell.

Bár az elmúlt néhány évben óriási átalakuláson megy át a linux, gondolok itt az init scriptes rendszer megszűnésére, az X szerver távolodására (wayland váltja), pulse audio térnyerése stb. Eléggé elkezdett központosított irányba haladni tehát előfordulhat ,hogy játék szempontjából is tényleg jobb lesz, de én erre alig látok esélyt, egyszerűen kár rá időt baszarintani. Na meg azért ne felejtsük el, hogy a linux pont azoknak van akik szeretnek mókolni és leszarják a külalakot. Amúgy meg a WIN10 a sok nyafogás ellenére egy teljesen jó rendszer, felraktam, azóta le se szarom. Frissül, csá. Ez van mióta kijött.

Linuxot is használtam dualbooton, notin natívba, idő és szopás tenger, ha egyszer be van állítva akkor viszont kurva jó tud lenni. De azért azt meg kell érteni, hogy itt nem cél a "'kényelmes" felhasználói élmény, egyszerűen ez nem az ilyen igényű embereknek készül és pont. Miután eladtam a gépet töröltem is a notiról és ezen is win10 van. Mindenkinek ezt ajánlom, könnyű és alig van szopás, akár ki akár mit mond, a win 10 a legjobb windows OS amit eddig kiadtak.
Mármint butaság volt törölni azt, ami használhatatlan volt? Aminek az elkerülését ajánlod? Mert ez így szuperlogikus ám!

Egyébiránt nyilván nem az lett volna a lényeg, hogy a Linux szar mindenkinek mindenre, hanem hogy időnként bedobják, hogy ez már tiszta Windows, játszani is lehet vele, tök egyszerű, de tényleg! Akkor is belefutottam ilyen fanboyokba, kipróbáltam, kiderült, hogy játszani szemét, új monitor kéne hozzá, hogy bármire használjam, érv meg mellette egyszeri felhasználóként csak az ingyenesség volt.

A Win 10-nél a restrikciók vagy a bugok miatt jogos a a sírás, de tényleges problémám nekem sem volt vele soha. Mindenki írja az erőszakos frissítéseket, de én eddig csak anyám laptopján láttam olyat, mert ő mindig váratja újraindítás nélkül addig, amíg elfogy a türelem Redmondban.

Csak a Win32-t tudnám feledni! :banplz:
Avatar
donatus13

Hozzászólás #41843 2019.09.14. 13:37

Azt csak arra értettem, hogy 13 évvel ezelőtti példát hozol fel :)
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #41844 2019.09.14. 14:07

donatus13 írta:Azt csak arra értettem, hogy 13 évvel ezelőtti példát hozol fel :)
De mikorit hozzak fel? Nem azt állítottam, hogy most is olyan, hanem hogy engem akkortájt hülyítettek be utoljára, és azóta nem volt nyomós okom újabb próbára. Persze örülnék alternatívának, de a fanboyokat nem veszem komolyan.
Avatar
deep

Hozzászólás #41845 2019.09.14. 18:25

Egyelőre mobil és japó only. Ezt is meg kellett élnem, hogy egy castlevania kijöjjön egyáltalán mobilra, sőt, csak arra. Na hátha majd kijön később értelmes platformra is.
phpBB [media]
Avatar
DanielT

Hozzászólás #41846 2019.09.14. 19:48

LOL!

Forbes: 'Gears 5' Is The Win That Microsoft Needed, The Xbox's Answer To 'Uncharted'

Azhát. Mondjuk ha a végletekig legrágott csont formulára gondolnak, akkor stimmel.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #41847 2019.09.14. 19:49

deep írta:Egyelőre mobil és japó only. Ezt is meg kellett élnem, hogy egy castlevania kijöjjön egyáltalán mobilra, sőt, csak arra. Na hátha majd kijön később értelmes platformra is.
[video]miezafos[/video]
Nem akarom elvenni a kedved, de a videóból csak annyi jött át, hogy mindent láttunk már ebből, csak nem nézett ki ilyen orbitálisan szarul.
Avatar
deep

Hozzászólás #41848 2019.09.14. 20:21

DanielT írta:Nem akarom elvenni a kedved, de a videóból csak annyi jött át, hogy mindent láttunk már ebből, csak nem nézett ki ilyen orbitálisan szarul.
Jó, azt most tegyük félre. De CV mobilra? Only? Mi történik itt kérem?
Avatar
DanielT

Hozzászólás #41849 2019.09.14. 21:34

deep írta:Jó, azt most tegyük félre. De CV mobilra? Only? Mi történik itt kérem?
Akkora szutyok, hogy csak oda merik kihozni.
Avatar
eje75

Hozzászólás #41850 2019.09.14. 22:18

Ráengedték a bétára a night google only mod-ot is... qwa nagy... a barlangos pályánál nem látod be vele az egész teret, tiszta spooky, ahogy nyomulsz előre, a lámpák alatt meg picit elvakít... rohadt jó az egész...
Avatar
DanielT

Hozzászólás #41851 2019.09.15. 11:51

eje75 írta:Ráengedték a bétára a night google only mod-ot is... qwa nagy... a barlangos pályánál nem látod be vele az egész teret, tiszta spooky, ahogy nyomulsz előre, a lámpák alatt meg picit elvakít... rohadt jó az egész...
Attól félek, hogy kezdetként ebben is nulla közeli alibi tartalom lesz, nem pedig teletömve, hogy úgy érezze az ember kapott is valamit a pénzéért. Ígéret persze lesz a folyamatos frissítésekre meg a többi szarságra. Úristen mennyire gyűlölöm ezt az update modellt.

Próbáltam kideríteni, hogy hány pálya lesz, de nincs semmi konkrét hivatalos, ami meg van az siralmas képet fest. Lesz 4-6 ilyen bullshit 2V2 garzon alapterületű alibi "pálya" és esetleg 6 normálisabb (COD mércével) meg 1-2 "extra" nagy. Mindenből _legalább_ ennek a kétszerese kellene, 12 fullos MP pálya, ehhez pluszként a kicsik és az extrák. 20 teljesen különböző területtel már elégedett lennék.
Avatar
Mekee

Hozzászólás #41852 2019.09.15. 19:41

DanielT írta:Attól félek, hogy kezdetként ebben is nulla közeli alibi tartalom lesz, nem pedig teletömve, hogy úgy érezze az ember kapott is valamit a pénzéért. Ígéret persze lesz a folyamatos frissítésekre meg a többi szarságra. Úristen mennyire gyűlölöm ezt az update modellt.

Próbáltam kideríteni, hogy hány pálya lesz, de nincs semmi konkrét hivatalos, ami meg van az siralmas képet fest. Lesz 4-6 ilyen bullshit 2V2 garzon alapterületű alibi "pálya" és esetleg 6 normálisabb (COD mércével) meg 1-2 "extra" nagy. Mindenből _legalább_ ennek a kétszerese kellene, 12 fullos MP pálya, ehhez pluszként a kicsik és az extrák. 20 teljesen különböző területtel már elégedett lennék.
Nem az szokott lenni a sztenderd, hogy van 2 bejáratott pálya, a többin senki nem játszik?
Avatar
eje75

Hozzászólás #41853 2019.09.15. 20:11

DanielT írta:Attól félek, hogy kezdetként ebben is nulla közeli alibi tartalom lesz, nem pedig teletömve, hogy úgy érezze az ember kapott is valamit a pénzéért. Ígéret persze lesz a folyamatos frissítésekre meg a többi szarságra. Úristen mennyire gyűlölöm ezt az update modellt.

Próbáltam kideríteni, hogy hány pálya lesz, de nincs semmi konkrét hivatalos, ami meg van az siralmas képet fest. Lesz 4-6 ilyen bullshit 2V2 garzon alapterületű alibi "pálya" és esetleg 6 normálisabb (COD mércével) meg 1-2 "extra" nagy. Mindenből _legalább_ ennek a kétszerese kellene, 12 fullos MP pálya, ehhez pluszként a kicsik és az extrák. 20 teljesen különböző területtel már elégedett lennék.
A ground war-t a 22-i kezdetű bétába teszik bele, jövő hétvégén PC-n is free beta lesz, meglátjuk... arra a pályára egy olyan nevet írtak, amiről még nem hallottam....
Avatar
eje75

Hozzászólás #41854 2019.09.15. 20:12

Mekee írta:Nem az szokott lenni a sztenderd, hogy van 2 bejáratott pálya, a többin senki nem játszik?
Nem
Avatar
deep

Hozzászólás #41855 2019.09.15. 21:26

Ingyenes steamen a dirt rally, ha valakit érdekel.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #41856 2019.09.15. 23:19

DanielT írta:Tedd fel és próbáld használni, mert az az elmélet amiről beszélsz. A gyakorlatban meg fél éve is próbáltam és egy undorító, gusztustalan, használhatatlan szemét. Azt tudja, amit a distro-val feltelepül, de már egy médialejátszás emberi felülettel megoldhatatlan kihívást jelent neki, meg lényegében bármi.

Ja, hogy fut rajta egy böngésző? Az lehet, de hogy bármelyik szarabbul, mint Windowson, az is tuti.
Mivel utoljára kb. egy éve telepítettem linuxot, ezen felbuzdulva most gyorsan feldobtam egy Ubuntut feleségem notebookjára. Next-next-finish volt és kb. annyi idő alatt ment fel, amíg megettem pár palacsintát.
Wifi, bluetooth, egér, touchpad, hang, illetve még a képelforgatás is magától működött, amit nem is tudtam, hogy van benne, mert Windowson nem ment. Grafikai szempontból pedig ez egy nagyon macera notebook, mert switchable GPU van benne, ráadásul az egyik meg is sült régen (nem volt fagyás, de a biztonság kedvéért letiltottam).
Chrome-ot kellett csak külön leszednem, de az is pár klikk volt. Youtube megy, gmail megy, socialszarok mennek...
...gyors is ...ennyi. Most is erről írok. Hibernálást kell még külön beállítanom, aztán annyi. Kíváncsi vagyok, hogy stabil lesz-e. Majd szól, ha nem.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #41857 2019.09.16. 00:17

aabyssx írta:Mivel utoljára kb. egy éve telepítettem linuxot, ezen felbuzdulva most gyorsan feldobtam egy Ubuntut feleségem notebookjára. Next-next-finish volt és kb. annyi idő alatt ment fel, amíg megettem pár palacsintát.
Wifi, bluetooth, egér, touchpad, hang, illetve még a képelforgatás is magától működött, amit nem is tudtam, hogy van benne, mert Windowson nem ment. Grafikai szempontból pedig ez egy nagyon macera notebook, mert switchable GPU van benne, ráadásul az egyik meg is sült régen (nem volt fagyás, de a biztonság kedvéért letiltottam).
Chrome-ot kellett csak külön leszednem, de az is pár klikk volt. Youtube megy, gmail megy, socialszarok mennek...
...gyors is ...ennyi. Most is erről írok. Hibernálást kell még külön beállítanom, aztán annyi. Kíváncsi vagyok, hogy stabil lesz-e. Majd szól, ha nem.
Nekem is pöccre felismerte tizenéve is a nyomtatót, ,amit az XP csak nehézkesen, és a böngészés hasított, a település fasza volt. Csak ahogy érdemben használtam volna, akkor jöttek a turpisságok. Szóval ez a megy a YouTube nem győzött meg. Legyél Linux-only egy hónapig, és próbálj közben játszani is, és repesve várom a beszámolót.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #41858 2019.09.16. 10:26

Zóanagyvarázsló írta:Nekem is pöccre felismerte tizenéve is a nyomtatót, ,amit az XP csak nehézkesen, és a böngészés hasított, a település fasza volt. Csak ahogy érdemben használtam volna, akkor jöttek a turpisságok. Szóval ez a megy a YouTube nem győzött meg. Legyél Linux-only egy hónapig, és próbálj közben játszani is, és repesve várom a beszámolót.
Jaja, a telepítési élmény _lenyűgöző_.

"Legyél Linux-only egy hónapig, és próbálj közben játszani is, és repesve várom a beszámolót."

Nekem elég egy hét és játék nélkül. Menjen rá szépen az otthoni NAS-ra, csatolja a többi eszközhöz, stb stb.

Chromebooként működik, de ez a vicc kategória, egy program futtatása.

Persze bármit be lehet bizonyítani a fórumon, ha most az a cél. Az meg tény, hogy át akartam állni és 1 nap alatt kiderült, hogy _LEHETETLEN_.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #41859 2019.09.16. 11:36

Jó kis Microsoft féle notifikációk.

Hosszabb verzió, viccesen vágva. :D

phpBB [media]
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #41860 2019.09.16. 11:37

aabyssx írta:Mivel utoljára kb. egy éve telepítettem linuxot, ezen felbuzdulva most gyorsan feldobtam egy Ubuntut feleségem notebookjára. Next-next-finish volt és kb. annyi idő alatt ment fel, amíg megettem pár palacsintát.
Wifi, bluetooth, egér, touchpad, hang, illetve még a képelforgatás is magától működött, amit nem is tudtam, hogy van benne, mert Windowson nem ment. Grafikai szempontból pedig ez egy nagyon macera notebook, mert switchable GPU van benne, ráadásul az egyik meg is sült régen (nem volt fagyás, de a biztonság kedvéért letiltottam).
Chrome-ot kellett csak külön leszednem, de az is pár klikk volt. Youtube megy, gmail megy, socialszarok mennek...
...gyors is ...ennyi. Most is erről írok. Hibernálást kell még külön beállítanom, aztán annyi. Kíváncsi vagyok, hogy stabil lesz-e. Majd szól, ha nem.
A Dualshock 4-en nekem pl. csak a touchpad működött, a Steam se ismerte fel, mint kontrollert Linuxon. Fogalmam sincs mit kellett volna csinláni, elvileg plug and play.
Windows alatt ugyanúgy Steamben bepipálom, hogy PS4 kontroller támogatás és megy.

Vissza: “Leáldozott.hu”