A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
Micsu

Hozzászólás #38781 2019.04.04. 18:53

SlickAdam írta:en meg erre. nem szokasos retek DC-nek tünik, hanem real sájzének. :nezze: latszik, hogy ez egy igencsak mas Joker lesz, felesleges Ledger-hez hasonlitani. ebben is siman benne lehet egy Oscar performansz. Joaquin Phoenix nem ZS kat. 1:04-nel az a nevetes :csodalk:
phpBB [media]
igen ez lehet meg jo ;)
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #38782 2019.04.04. 19:06

Micsu írta:igen ez lehet meg jo ;)
Imádom ezt a színészt. Jó lesz ez!
Avatar
Mekee

Hozzászólás #38783 2019.04.04. 19:43

Greyfox írta:Imádom ezt a színészt. Jó lesz ez!
Sajnos volt má ilyen, de a DC-nél csak fejetlenség és következetlenség van, ezer reboot meg kusza eredetfilmek meg ilyenolyan keverékek, áh... elment a vopnat a marvellel, ezek meg próbálják másolni mindenáron, de csak izzadtságszag jön. De legyen ez, ami megcáfol
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #38784 2019.04.05. 01:17

DanielT írta:Nem tudom mirő' beszész' az összes Mass Effectet és Soulst végigvittem HOPPÁCSKA!!!!!!!!!! :nezze:
Végigment a DeS?
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #38785 2019.04.05. 01:30

Micsu írta:az hogy nincs benne direkt mentés azaz egy halál után (ami a desben nem ritka) ugyanazon a pályaszakaszon és ugyanazon az ellenfeleken kell 20xra is végigmenni mi ha nem backtrack? :D
Nem a manuális mentések világát éljük, és érdekes is lenne, ha egy ilyen játékban bárhol lehetne, checkpointok meg vannak a Soulsokban. Például archstone néven. A Ninja Gaidenben tudsz manuálisan menteni, de az oltáraknál, ahogy mész valahová, jönnek a respawnolt ellenségek, minden egyes helyszínen újra, ha csak le-fel sétálsz is. Ezzel szemben a Soulsokban legalább addig nem jönnek újra, amíg meg nem halsz vagy ki nem lépsz. Mindkét játék arról szól, hogy ne halj meg, és ha haladsz, akkor el tudod menteni/elmenti a játék a progresst, addig meg csak azt, amit összegrindoltál útközben.

Nem az a backtrack, ha meghalsz egy platformerben vagy lövöldében a checkpoint előtt, és ezért újra meg kell csinálnod a pálya(részt), ebbe nincs semmi back, legfeljebb "retrack" lenne. A backtrack az, amikor újra be kell járnod a már bejárt pályarészeket, mert oda-vissza küldözget a játék. Lásd fedex questek vagy Halo. És az sem backtrack, ha keresel valamit, és ezért bejársz újra egy pályát (pl. a Doomban a titkokat, de gyakran a továbbjutáshoz is kellenek kapcsolók), hiszen megtalálhattad volna elsőre is.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #38786 2019.04.05. 10:01

Zóanagyvarázsló írta:Végigment a DeS?
Ó, hogy a métely hágja meg azt a jó memóriádat... NEM. Nem ment végig. MOST BOLDOG VAGY?

Spoiler
:mf2: :mf2: :mf2:

De majd emulátoron egyszer. És rákúszok valami magic buildre, mert úgy tudom azzal kiválóan lehet abúzálni az abúzálnivalókat.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #38787 2019.04.05. 10:02

"Today we are excited to announce significant changes in the Windows update process, changes designed to improve the experience, put the user in more control, and improve the quality of Windows updates."

Bár Botondnak az updatekkel se volt baja, mégis változtat a Microsoft a világ legundorítóbb felhasználói terrorának metódusán.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #38788 2019.04.05. 10:30

Legfontosabb amit találtam, a totális élet/gépszétbaszó full frissítéseket kézzel kell indítani, ha úgy állítod be. 18 hónapig nem fogja forceolni az MS, csak utána. Na végre. Lesz ebből normális rendszer, még 5 év talán.

Persze a havi kis mocskokat azért felpakolják automatán, azokat csak 35 napig lehet elodázni.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #38789 2019.04.05. 13:15

DanielT írta:Ó, hogy a métely hágja meg azt a jó memóriádat... NEM. Nem ment végig. MOST BOLDOG VAGY?

Spoiler
:mf2: :mf2: :mf2:

De majd emulátoron egyszer. És rákúszok valami magic buildre, mert úgy tudom azzal kiválóan lehet abúzálni az abúzálnivalókat.
Persze, úgyis a napi endorfinomért járok ide :finom:

A varázslóval az baj, hogy úgy a játék elég mérsékelten élvezetes, és semmiképpen nem az a klasszikus, ami az utóéletéből következne. Én orgyillkosról váltottam rá, mert a szurkálós tör elég gagyi kezdő gear volt, de aztán folytattam azzal is, amikor rájöttem, hogy nem az egész közelharc hordó fos. Más kérdés, hogy nem volt sok motivációm azzal is a végére érni.

Apropó, a DaS-remasterről van már valami kiforrottabb álláspont? 750 Ti-n a performance miatt tettem félre a DSfixált alapot, de máig fázok újra elővenni, mert taszít az, hogy a ráerőszakolt 60 fps miatt kisebbet ugrik a karakter, bizonyos ládákhoz nem lehet eljutni. Gányfosköpedelem.
Avatar
Botond

Hozzászólás #38790 2019.04.05. 13:24

Az intel terítette a lapjait, 2020-ben végre megugorják a hihetetlen és jön egy újabb 14 nanos gen, amire az idén elstartoló 7 nanos AMD talán nem lesz elég ütős, de még az új 14 nanos intel előtt ki tudják hozni az 5 nanosat is, mert a TMSC már év végére tömeggyártást ígér. Mondjuk az első felhasználó úgyis az apple lesz, lassan ipad procik is leverik majd az intel 14 nanoját. :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #38791 2019.04.05. 13:35

Zóanagyvarázsló írta:Persze, úgyis a napi endorfinomért járok ide :finom:

A varázslóval az baj, hogy úgy a játék elég mérsékelten élvezetes, és semmiképpen nem az a klasszikus, ami az utóéletéből következne. Én orgyillkosról váltottam rá, mert a szurkálós tör elég gagyi kezdő gear volt, de aztán folytattam azzal is, amikor rájöttem, hogy nem az egész közelharc hordó fos. Más kérdés, hogy nem volt sok motivációm azzal is a végére érni.

Apropó, a DaS-remasterről van már valami kiforrottabb álláspont? 750 Ti-n a performance miatt tettem félre a DSfixált alapot, de máig fázok újra elővenni, mert taszít az, hogy a ráerőszakolt 60 fps miatt kisebbet ugrik a karakter, bizonyos ládákhoz nem lehet eljutni. Gányfosköpedelem.
Eleget toltam láttam én már a DeS-t, hogy a varázskodás adja hozzá a legtöbb újdonságot. A PS3 mentésen kb a rája boss meg Allant lehet csak hátra.

Én nem vettem meg a Remastert, de kipróbáltam. Tök jó, de nekem a Fixes is tök jó volt, azt meg már tudom mit hogy kell nyomkodni, textúratuningolni, stb.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #38792 2019.04.05. 15:06

phpBB [media]
Avatar
DanielT

Hozzászólás #38793 2019.04.05. 15:29

benőmenő írta:[video]perenc[/video]
Nagyon hitelesnek tűnő beszámoló, pont ezt az ultra-generic fílinget láttam benne, amennyit kibírtam a gameplay videókból. És abból persze nem derült ki a vásárlás balansz, vagy GUI elbaszás, bár az utóbbi azért látszott. Mintha placeholder lenne.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #38794 2019.04.05. 17:01

én inkább a modernebb grimrock féle real time harcrendszert erőltettem volna
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #38795 2019.04.05. 21:32

Botond írta:Az intel terítette a lapjait, 2020-ben végre megugorják a hihetetlen és jön egy újabb 14 nanos gen, amire az idén elstartoló 7 nanos AMD talán nem lesz elég ütős, de még az új 14 nanos intel előtt ki tudják hozni az 5 nanosat is, mert a TMSC már év végére tömeggyártást ígér. Mondjuk az első felhasználó úgyis az apple lesz, lassan ipad procik is leverik majd az intel 14 nanoját. :D
AMD elkezdett szerverekbe szánt processzorokban chipeket - Intel által pejoratívan minősítve - összeragasztani. Aztán Intel is elkezdte átvenni. Hogy ha bejön a sok-core világ, akkor lehet, hogy multichip processzorok lesznek majd, és akkor nem a csíkvastagság küzdelme fog számítani.
Zen 2 is multi-chip lesz (asszem).
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #38796 2019.04.05. 21:35

DanielT írta:Eddig meh? Tehát mielőtt elkezdődött volna gyakorlatilag? Na fogsz te még nagyokat pislogni, ha kitartasz.

3 protipet fogadj meg:

1. Magyar feliratra válts, eszméletlen minőségű a fordítás, élmény olvasni a leírásokat.

2. Elég sárga genny, szal sweetfx-et toljad. Itt egy tonna, sajnos már nem tudom melyiket használtam. De kell valami.

3. Friendly HUD mod, sok minden kikapcsolható és kellemesebbé tehető vele.
Köszi, megnézem.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #38797 2019.04.05. 21:39

DanielT írta:"Today we are excited to announce significant changes in the Windows update process, changes designed to improve the experience, put the user in more control, and improve the quality of Windows updates."

Bár Botondnak az updatekkel se volt baja, mégis változtat a Microsoft a világ legundorítóbb felhasználói terrorának metódusán.
Jól értem, hogy a mandatory (security?) update-eket ugyanúgy keresztültolja?
Avatar
Moby

Hozzászólás #38798 2019.04.05. 21:47

DanielT írta:Nagyon hitelesnek tűnő beszámoló, pont ezt az ultra-generic fílinget láttam benne, amennyit kibírtam a gameplay videókból. És abból persze nem derült ki a vásárlás balansz, vagy GUI elbaszás, bár az utóbbi azért látszott. Mintha placeholder lenne.
Ilyen nyíltan én sem szarozom a nejem melóhelyét. Szerintem te se tedd a tieddel! :banplz:
Avatar
Moby

Hozzászólás #38799 2019.04.05. 21:51

Minden soulsbornok bossharcainak legdurvábbika, amiben részem lehetett. Egyetlen hiba instahalál. Olyan szinten opcionális boss, hogy egyetlen endingnél létezik csak, szóval ez itt aligha spoiler :D
phpBB [media]
Avatar
eje75

Hozzászólás #38800 2019.04.05. 22:30

Moby írta:Minden soulsbornok bossharcainak legdurvábbika, amiben részem lehetett. Egyetlen hiba instahalál. Olyan szinten opcionális boss, hogy egyetlen endingnél létezik csak, szóval ez itt aligha spoiler :D
Végignéztem a videót, és rengeteg jelző tódult csókos ajkamra, de a "ez szórakoztatónak kikapcsolódásnak tűnik" még véletlenül se volt köztük... megmondom őszintén, csodálattal adózom az idegrendszered előtt.... Ha választanom kellene, hogy vagy legyőzöm ezt a bosst, vagy felhúzom a fitymám, és a farkam fejét akkurátusan lefújom paprika spay-el, és utána szépen visszahúzom rá a bőrt, én a könnyem utat választanám, és már nyúlnék is a palackért.... nem véletlenül tartottam tőle távol magam, ez valami geci undorítónak tűnik... mármint ügyes volt, meg minden...de... ez nem embernek való...
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #38801 2019.04.05. 22:42

DanielT írta:Nagyon hitelesnek tűnő beszámoló, pont ezt az ultra-generic fílinget láttam benne, amennyit kibírtam a gameplay videókból. És abból persze nem derült ki a vásárlás balansz, vagy GUI elbaszás, bár az utóbbi azért látszott. Mintha placeholder lenne.
Nekem két bajom van a videóval.

Az egyik, hogy a stílust elsősorban a játékmenet miatt játsszák a hívei, de azon kívül, hogy a feladványok jók, és a felfedezni a játékot érdemes, nem derül ki semmi. Se a harcrendszerről, se a karakterfejlesztésről.

A másik, hogy az egész hol kimondva, hol kimondatlanul arról szól, hogy ez egy idejétmúlt műfaj, nem ezt kellett volna fejleszteni. Lehet, hogy a Zennek nem, és nyilván niche, de szerintem ez egy aránylag kisebb stúdiók által is felvállalható rétegműfaj. Az más kérdés, hogy üzletileg tényleg necces lehet, a nem túl acélosnak tűnő Bard's Tale is nagyot bukott. Nehéz egy ilyen specifikus közönségnek készülő játékot sokaknak eladni, ha pedig felvizezik, éppen az elkötelezettebbek fogják kihagyni.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #38802 2019.04.05. 22:43

Micsu írta:én inkább a modernebb grimrock féle real time harcrendszert erőltettem volna
Én meg sosem szerettem ebben a műfajban a klikkfesztet, lehet csinálni remek harcrendszert körökre osztva. Hogy is ne lehetne!
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #38803 2019.04.05. 23:44

Game of thrones 7 évadnyi lore befrissítve. Az utolsó két évadban volt egy két rész amit most is utáltam, de összességében minden idők egyik legzseniálisabb sorozata, fantasy témában pedig film sincs, ami felérne hozzá.
A folyatásig ezt bámulom :D
Avatar
Botond

Hozzászólás #38804 2019.04.06. 01:22

eje75 írta:Végignéztem a videót, és rengeteg jelző tódult csókos ajkamra, de a "ez szórakoztatónak kikapcsolódásnak tűnik" még véletlenül se volt köztük... megmondom őszintén, csodálattal adózom az idegrendszered előtt.... Ha választanom kellene, hogy vagy legyőzöm ezt a bosst, vagy felhúzom a fitymám, és a farkam fejét akkurátusan lefújom paprika spay-el, és utána szépen visszahúzom rá a bőrt, én a könnyem utat választanám, és már nyúlnék is a palackért.... nem véletlenül tartottam tőle távol magam, ez valami geci undorítónak tűnik... mármint ügyes volt, meg minden...de... ez nem embernek való...
Ezzel nincs is baj, csak ne csináld azt amit Moby. Vagyis ne csinálj róla videót, ha csinálsz akkor ne töltsd fel youtubera, ha feltöltöd youtubera, akkor ne oszd meg a topikban. Előre is köszi a többiek nevében is! :ijedt:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #38805 2019.04.06. 07:37

Moby írta:Minden soulsbornok bossharcainak legdurvábbika, amiben részem lehetett. Egyetlen hiba instahalál. Olyan szinten opcionális boss, hogy egyetlen endingnél létezik csak, szóval ez itt aligha spoiler :D
[video]segghíró[/video]
Max respect, hogy ezt kibírtad/megcsináltad. :eljen:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #38806 2019.04.06. 07:40

Botond írta:Ezzel nincs is baj, csak ne csináld azt amit Moby. Vagyis ne csinálj róla videót, ha csinálsz akkor ne töltsd fel youtubera, ha feltöltöd youtubera, akkor ne oszd meg a topikban. Előre is köszi a többiek nevében is! :ijedt:
Nananana... már-már lemondtam arról, hogy újabb fétist találok, ami felizgat és most megcsillant a remény... szóval nekem jöhet az a videó. :miaz:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #38807 2019.04.06. 07:53

Zóanagyvarázsló írta:Nekem két bajom van a videóval.

Az egyik, hogy a stílust elsősorban a játékmenet miatt játsszák a hívei, de azon kívül, hogy a feladványok jók, és a felfedezni a játékot érdemes, nem derül ki semmi. Se a harcrendszerről, se a karakterfejlesztésről.

A másik, hogy az egész hol kimondva, hol kimondatlanul arról szól, hogy ez egy idejétmúlt műfaj, nem ezt kellett volna fejleszteni. Lehet, hogy a Zennek nem, és nyilván niche, de szerintem ez egy aránylag kisebb stúdiók által is felvállalható rétegműfaj. Az más kérdés, hogy üzletileg tényleg necces lehet, a nem túl acélosnak tűnő Bard's Tale is nagyot bukott. Nehéz egy ilyen specifikus közönségnek készülő játékot sokaknak eladni, ha pedig felvizezik, éppen az elkötelezettebbek fogják kihagyni.
Én azt vettem ki fő hibának, hogy egy eleve elavult és lerágott csont műjfajhoz nem tett hozzá semmit, sőt kifejezetten mega-giga klisékből építkeztek, kivéve a káeurópai mitológiát. Nem hiszem, hogy sikeres lesz, mi sem beszélnénk róla egy szót se, ha ne lennénk érintettek több szempontból is.

Ezért is mentek boldogan az Epic Store-hoz. Ott megkapták a garantált bevételt, oszt' csá.
Avatar
deep

Hozzászólás #38809 2019.04.06. 09:31

DanielT írta:Én azt vettem ki fő hibának, hogy egy eleve elavult és lerágott csont műjfajhoz nem tett hozzá semmit, sőt kifejezetten mega-giga klisékből építkeztek, kivéve a káeurópai mitológiát. Nem hiszem, hogy sikeres lesz, mi sem beszélnénk róla egy szót se, ha ne lennénk érintettek több szempontból is.

Ezért is mentek boldogan az Epic Store-hoz. Ott megkapták a garantált bevételt, oszt' csá.
Melyik játék tud ma már újat mutatni, hozzátenni a műfajához? Millióból egy tud TALÁN valami olyat villantani, amit sehol máshol nem láttál. Az Óperencia miért is akarná megreformálni a dungeon crawler műfajt? Miért kellene neki? Szerintem amúgy vannak benne egyáltalán nem klisés helyszínek (rézerdő, óriás fa lombjai közti pálya, márványpalota). Ellenfelek közt is van egyáltalán nem klisés (busók, békaemberek). A puzzlek kifejezetten jók, egyediek. Vannak a játékban általam máshol nem látott mechanikák(varázs ásó amivel a rejtett kincseket keresed, vagy a felhúzós kakas). A zene is kiemelkedő, jó a hangulata a játéknak. Az egyik companiont jóskának hívják, igen. Akinél ez kicsapja a biztosítékot, hát meg is érdemli. Szerintem ez a savazás amit itthon kap nagyon erős túlzás és simán indokolt a 82-es meta.
Avatar
deep

Hozzászólás #38810 2019.04.06. 09:32

deep írta:Melyik játék tud ma már újat mutatni, hozzátenni a műfajához? Millióból egy tud TALÁN valami olyat villantani, amit sehol máshol nem láttál. Az Óperencia miért is akarná megreformálni a dungeon crawler műfajt? Miért kellene neki? Szerintem amúgy vannak benne egyáltalán nem klisés helyszínek (rézerdő, óriás fa lombjai közti pálya, márványpalota-ami úgy néz ki hogy beszartam mikor megláttam). Ellenfelek közt is van egyáltalán nem klisés (busók, békaemberek). A puzzlek kifejezetten jók, egyediek. Vannak a játékban általam máshol nem látott mechanikák(varázs ásó amivel a rejtett kincseket keresed, vagy a felhúzós kakas). A zene is kiemelkedő, jó a hangulata a játéknak. Az egyik companiont jóskának hívják, igen. Akinél ez kicsapja a biztosítékot, hát meg is érdemli. Szerintem ez a savazás amit itthon kap nagyon erős túlzás és simán indokolt a 82-es meta.
Avatar
deep

Hozzászólás #38811 2019.04.06. 09:33

És megint bugos a szerkesztés :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #38812 2019.04.06. 09:47

deep írta:És megint bugos a szerkesztés :D
Sose volt bugos, egyetlen egyszer nem futottam bele. Max annyi lehet, hogy lejár a szerkesztési idő miközben elkezded és beküldenéd. Megnövelem.
Avatar
deep

Hozzászólás #38813 2019.04.06. 09:48

DanielT írta:Sose volt bugos, egyetlen egyszer nem futottam bele. Max annyi lehet, hogy lejár a szerkesztési idő miközben elkezded és beküldenéd. Megnövelem.
Lehet csak telefonról szar. Instant szerkesztettem.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #38814 2019.04.06. 09:53

deep írta:Melyik játék tud ma már újat mutatni, hozzátenni a műfajához? Millióból egy tud TALÁN valami olyat villantani, amit sehol máshol nem láttál. Az Óperencia miért is akarná megreformálni a dungeon crawler műfajt? Miért kellene neki? Szerintem amúgy vannak benne egyáltalán nem klisés helyszínek (rézerdő, óriás fa lombjai közti pálya, márványpalota). Ellenfelek közt is van egyáltalán nem klisés (busók, békaemberek). A puzzlek kifejezetten jók, egyediek. Vannak a játékban általam máshol nem látott mechanikák(varázs ásó amivel a rejtett kincseket keresed, vagy a felhúzós kakas). A zene is kiemelkedő, jó a hangulata a játéknak. Az egyik companiont jóskának hívják, igen. Akinél ez kicsapja a biztosítékot, hát meg is érdemli. Szerintem ez a savazás amit itthon kap nagyon erős túlzás és simán indokolt a 82-es meta.
Mintha kicsit elfogult lennél... :D Engem a Jóska nem zavar. Egyébként a békaemberek/béka ellenfelek kb olyan alapvetések rpg-k ben, fantasy mesékben és hasonló cuccokban, mint a csontvázak. Lásd.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #38815 2019.04.06. 10:08

Ezek értik mi a csízió! FROM DOWNTOWN!

phpBB [media]
Avatar
deep

Hozzászólás #38816 2019.04.06. 10:24

DanielT írta:Mintha kicsit elfogult lennél... :D Engem a Jóska nem zavar. Egyébként a békaemberek/béka ellenfelek kb olyan alapvetések rpg-k ben, fantasy mesékben és hasonló cuccokban, mint a csontvázak.
Én ezt így gondolom. Csináltunk olyan játékokat is, amit eszem ágában nem lenne védeni, most nem mondanék címeket, de több is van. Szerintem az Óperencia igenis jó cucc.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #38817 2019.04.06. 11:02

DanielT írta:Ezek értik mi a csízió! FROM DOWNTOWN! *a maradék 3 agysejtem halála.mp4*
Ha ennél is erősebben forgatnám a szemem, akkor kiesne az üregéből. :wow3:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #38818 2019.04.06. 11:09

benőmenő írta:Ha ennél is erősebben forgatnám a szemem, akkor kiesne az üregéből. :wow3:
Szétszakad az ellenfél, amikor lövöd. Mi kell még?! :conf:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #38819 2019.04.06. 11:09

Moby írta:Ilyen nyíltan én sem szarozom a nejem melóhelyét. Szerintem te se tedd a tieddel! :banplz:
lehet az asszony csinalta a zenet :D
Avatar
Micsu

Hozzászólás #38820 2019.04.06. 11:11

deep írta:Én ezt így gondolom. Csináltunk olyan játékokat is, amit eszem ágában nem lenne védeni, most nem mondanék címeket, de több is van. Szerintem az Óperencia igenis jó cucc.
majd micsu papa megmondja a verdiktet :nezze:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #38821 2019.04.06. 11:13

DanielT írta:Szétszakad az ellenfél, amikor lövöd. Mi kell még?! :conf:
az kell is, van impact, van fizika/ragdoll ami egyre ritkabb :P
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #38822 2019.04.06. 13:55

DanielT írta:Én azt vettem ki fő hibának, hogy egy eleve elavult és lerágott csont műjfajhoz nem tett hozzá semmit, sőt kifejezetten mega-giga klisékből építkeztek, kivéve a káeurópai mitológiát. Nem hiszem, hogy sikeres lesz, mi sem beszélnénk róla egy szót se, ha ne lennénk érintettek több szempontból is.

Ezért is mentek boldogan az Epic Store-hoz. Ott megkapták a garantált bevételt, oszt' csá.
Hozzám a műfaj miatt eljutott volna, ha amerikaiak fejlesztik is, de valószínűleg itt tényleg nem beszélnénk róla.

Ez a lerágott csont annyiban nem igaz, hogy manapság alig vannak képviselői, a régieket a rajongók már rongyosra játszottak, az esetleges fiatalabb érdeklődőknek meg nincs igazán hozzáférhető és jó alternatíva. Azt már lehet mondani, hogy a műfajt kimaxolták, de ebben nem hiszek. Harcrendszerben és karakterfejlesztésben ugyanígy lehet itt is érdekeset kitalálni, mint más RPG-kben, és ez a stílus erről szól. A feladványok is fontosak lehetnek, azokat pedig szinte mindenki dicséri. A crafting is állítólag újszerű és érdekes.

A klisék meg fárasztóak tudnak lenni, de azokkal minden tele van. Sok esetben egy hangulatos világhoz csak egy kis plusz kell. Például a King's Bounty: The Legend a mesésebb hangvételnek köszönhetően vált varázslatossá, vagy annak idején a Gothic világa (emberek vs orkok, de vannak élőhalottak, démonok, a második részben meg sárkányok) is az európaibb, kevésbé high-fantasy megközelítés, és a kevesebb több (nincsenek tündék, törpék meg minden hülyeség) alapon működött. A legnagyobb RPG-pénznyomda, a TES is a nevén kívül azt csinálja, hogy nyomja a klisélényeit és a szokásosok mellett a különböző antropomorf állatokat, mint intelligens fajokat. A populáris Forgotten Realms, mely számos cRPG-nek is adott otthont, többek között a Baldur's Gate-eknek, szintén évtizedek óta sablonhegy. (De igazság szerint az SW óta a populáris sci-fi is ezekkel van tele, én a ME: Andromeda trélereire is ezért legyintettem.)

Az egyik legérdekesebb fantasyvilág a sikeresek közül még a Witcheré volt, de az is a szokásosok elszlávosítása. Szóval egy kis régiós íz sokat segíthet, és a kritika mellett az derült ki, hogy ez az OW esetében is működött.

A videóból számomra az derült ki, hogy a szerző nem a műfaj ismerője vagy kedvelője, a játékról néhány személyes benyomáson túl alig derült ki valami. Mivel te is hozzá közeli halmazban foglalsz helyet, jobban a célközönsége vagy a videónak, mint én, hátba veregetheted magad, hogy elmondta, amire te látatlanban gondoltál. Én viszont a játék célközönsége vagyok, és mint valós érdeklődőnek, közel nulla a lentebbi videó, információkat inkább máshonnan szerzek. Hogy megüti-e a szintet, azt pedig majd magam döntöm el, a releváns visszhang alapján az esélyt megérdemli.

Persze annak én is örülnék, ha igazi forradalmat látnánk és csúcsminőséget, de ezen elvárások alapján - ha gyököt is vonok belőlük - még a topikban kedvelt játékok közül is jó sokat ki lehetne röhögni.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #38823 2019.04.06. 14:24

Zóanagyvarázsló írta:mely számos cRPG-nek is adott otthont, többek között a Baldur's Gate-eknek, szintén évtizedek óta sablonhegy. (De igazság szerint az SW óta a populáris sci-fi is ezekkel van tele, én a ME: Andromeda trélereire is ezért legyintettem.)

erre majd azért térjünk vissza azután ha végigtoltad a throne of bhaalt ;)
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #38824 2019.04.06. 14:56

Micsu írta:erre majd azért térjünk vissza azután ha végigtoltad a throne of bhaalt ;)
A Forgotten Realms világáról beszéltem.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #38825 2019.04.06. 15:05

Zóanagyvarázsló írta:A Forgotten Realms világáról beszéltem.
87ben mikor kreálták biztos nem számított még annyira sablonosnak, bár látszik rajta tolkien világát vették alapul
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #38826 2019.04.06. 18:02

Túszejtő epic most a witness-t kínálja ingyen. Aszemetek.
Avatar
Botond

Hozzászólás #38827 2019.04.06. 18:07

Greyfox írta:Túszejtő epic most a witness-t kínálja ingyen. Aszemetek.
Elhozzák PC-re az RDR2-t is, szóval jön a feketeleves, mindenki megbűnhődik öröklovaglással és dögunalommal a kínai átokért!
Avatar
Micsu

Hozzászólás #38828 2019.04.06. 18:09

Greyfox írta:Túszejtő epic most a witness-t kínálja ingyen. Aszemetek.
volt mar humbliban is nameg en hamar meguntam, terdre biztos nem borulok :P
Avatar
Micsu

Hozzászólás #38829 2019.04.06. 18:11

Botond írta:Elhozzák PC-re az RDR2-t is, szóval jön a feketeleves, mindenki megbűnhődik öröklovaglással és dögunalommal a kínai átokért!
azert ha olvasol valami pletykat ne vedd kezpenznek
Avatar
DanielT

Hozzászólás #38830 2019.04.06. 18:14

Greyfox írta:Túszejtő epic most a witness-t kínálja ingyen. Aszemetek.
Igazi angyalok ezek! Mindent értünk! :worship:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #38831 2019.04.06. 18:27

Greyfox írta:Túszejtő epic most a witness-t kínálja ingyen. Aszemetek.
IMG_20190406_182514_634.jpg
Avatar
Micsu

Hozzászólás #38832 2019.04.06. 18:30

Habar engem hidegen hagy de humble monthlyban az ac: origins jo vetel szvsz
Beno: +1
Avatar
DanielT

Hozzászólás #38833 2019.04.06. 18:40

Piaci versenyeznek a kegyeimért, hogy még jobb funkciókkal átcsábítsanak!

Tetű gecik, nem többek.

Kép
Avatar
DanielT

Hozzászólás #38834 2019.04.06. 18:41

ROHADÉK STEAM!

Kép
Avatar
Moby

Hozzászólás #38835 2019.04.06. 18:46

DanielT írta:ROHADÉK STEAM!

Kép
Igazán szuper ez a sok ződ fícsör, de emellett azé nem lenne baj, ha be is lehetne jelentkezni, mer enélkül minden cella elméleti.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #38836 2019.04.06. 18:50

Moby írta:Igazán szuper ez a sok ződ fícsör, de emellett azé nem lenne baj, ha be is lehetne jelentkezni, mer enélkül minden cella elméleti.
Mé' nem lehet? Vagy most ez a múlt heti probléma a téma, ami 300 évente 1x fordul elő? Nebasszfellécci.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #38837 2019.04.06. 18:53

DanielT írta:Mé' nem lehet? Vagy most ez a múlt heti probléma a téma, ami 300 évente 1x fordul elő? Nebasszfellécci.
Megint nem lehet. Érdekes ez a kínaiak által sponzorált vadkapitalizmus. :fejvakaras:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #38838 2019.04.06. 18:55

benőmenő írta:Megint nem lehet. Érdekes ez a kínaiak által sponzorált vadkapitalizmus. :fejvakaras:
Én bent vagyok, 2 másik friend is tolja épp, Zó is online. :nemtudom:
Avatar
Moby

Hozzászólás #38840 2019.04.06. 19:50

DanielT írta:Én bent vagyok, 2 másik friend is tolja épp, Zó is online. :nemtudom:
Igen, aki bent volt, annak ment, de bejelentkezni kliensből nem lehet(ett). Webről igen. Most megint jó.
Avatar
Botond

Hozzászólás #38841 2019.04.06. 20:40

DanielT írta:ROHADÉK STEAM!
Az a baj, hogy ez így full kreténség. Artyval is múltkor erről csevegtünk szarasteamen, hogy egyeseknek nem annyira jó a memóriája, mint Zónak. A Steam is úgy manőverezte magát monopóliumba, hogy megvett játékokat. Pl a civ5öt. Pont ugyanilyen mellbevágó szopás volt, hogy steamworks lett a civ5, mint a metró vevőknek, hogy a dobozossal mehetnek az epic storera. Szóval ez a recept, ilyen túszokkal operál a Sony, az ms, az ea, az ubisoft, a Nintendo, a blizzard, stb. Ennek ez a módja, mindenki így csinálja, mindenkinek bejött, másolják. Steamworks pont erről szólt az elején, hogy fizettek, hogy oda jöjjön pár nagyobb gém.
A másik, hogy ezeknek a featuréknak a felétől még pörögve hánytunk, amikor bejöttek. Earlyaccess? Fizetős béta? Marketplace lehúzás? Régiós árazás, aminek itt semmi haszna, mert a németekkel vagyunk egy régióban? Stb
Szóval ez már kezd fanboikodás lenni, meg sznobság. Kerülöm én is ezt az epicet, ha oda jön a civ7, akkor az már kimarad, maradok a backlog legyűrésnél, de ne csináljunk már szentet a szarasteamből.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #38842 2019.04.06. 20:44

Botond írta:Szóval ez már kezd fanboikodás lenni, meg sznobság. Kerülöm én is ezt az epicet, ha oda jön a civ7, akkor az már kimarad, maradok a backlog legyűrésnél, de ne csináljunk már szentet a szarasteamből.
Nem csinálunk szentet, de a lábnyomát nem csókolhatná megy egyik konkurens sem. HOL VANNAK A FUNKCIÓK a többi helyen? A GOG az egyetlen, aki legalább próbálkozik. Rengeteget köszönhetünk a steamnek és nagyon durván pozitív a mérleg. Az Epik egy éces geci, akik semmit nem tettek le az asztalra. Illetve a semminél is kevesebbet, ha a marketplaceről van szó.

A Fortnite hátán rájuk szakadt a bank meg kína, a Fortnite meg nem létezne a Steam nélkül.
Avatar
eje75

Hozzászólás #38843 2019.04.06. 21:16

Division 2-ben 38 óránál járok, legyaktam 3351 npc-t és valami ELKÚRTÚL élvezetesnek találom. Nem tudom mi, de valami nagyon beütött benne, minden pillanatát élvezem. Ha kitolom a single-t, megyek dark zone-ba, ami érdekes lesz, mert az előzőben azt kihagytam.. valaki tolja innen?
Avatar
Micsu

Hozzászólás #38844 2019.04.06. 21:19

Botond írta:Az a baj, hogy ez így full kreténség. Artyval is múltkor erről csevegtünk szarasteamen, hogy egyeseknek nem annyira jó a memóriája, mint Zónak. A Steam is úgy manőverezte magát monopóliumba, hogy megvett játékokat. Pl a civ5öt. Pont ugyanilyen mellbevágó szopás volt, hogy steamworks lett a civ5, mint a metró vevőknek, hogy a dobozossal mehetnek az epic storera. Szóval ez a recept, ilyen túszokkal operál a Sony, az ms, az ea, az ubisoft, a Nintendo, a blizzard, stb. Ennek ez a módja, mindenki így csinálja, mindenkinek bejött, másolják. Steamworks pont erről szólt az elején, hogy fizettek, hogy oda jöjjön pár nagyobb gém.
A másik, hogy ezeknek a featuréknak a felétől még pörögve hánytunk, amikor bejöttek. Earlyaccess? Fizetős béta? Marketplace lehúzás? Régiós árazás, aminek itt semmi haszna, mert a németekkel vagyunk egy régióban? Stb
Szóval ez már kezd fanboikodás lenni, meg sznobság. Kerülöm én is ezt az epicet, ha oda jön a civ7, akkor az már kimarad, maradok a backlog legyűrésnél, de ne csináljunk már szentet a szarasteamből.
jo de a civ5 melle kaptal szepen lassan olyan akkor meg vadi uj ficsoroket mint a cloud save, ganymentes moddolas, autopatch stb
En nem bantam h vege lett a dobozos/lemez korszaknak
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #38845 2019.04.06. 21:29

Uncharted-re is kereshetnék, valószínűleg nem találnám meg sehol.
Tudom, nem pc, de a párhuzam erős, a kiadóé a szellemi tulajdon, és ő dönti el, hogy milyen platformon teszi elérhetővé.
Ennek ellenére, ha játszani akarok vele, veszek egy p4-et és játszom, pedig nagyságrendekkel szarabb, mintha pc-n jelenne meg, dehát ez van.

Tök egyszerű, a piaci verseny el fogja dönteni, hogy az epic store eltűnik -e a süllyesztőben.
Most beleinvesztálnak egy valag lóvét, simán lehet, hogy nem jön be.
Félreértés nem essék, nem vagyok mellettük de ezt a hatalmas rinyát nem értem. Ha nem tetszik, nem veszed meg. Ha tetszik, megveszed, és nyomod fórum és screeshot nélkül a játékot :D
Amúgy személyszerint a cloud save-n kívűl nem tudom milyen csodás fícsörét használtam a steamnek, talán egyszer chateltem is.
Avatar
Botond

Hozzászólás #38846 2019.04.06. 21:38

eje75 írta:Division 2-ben 38 óránál járok, legyaktam 3351 npc-t és valami ELKÚRTÚL élvezetesnek találom. Nem tudom mi, de valami nagyon beütött benne, minden pillanatát élvezem. Ha kitolom a single-t, megyek dark zone-ba, ami érdekes lesz, mert az előzőben azt kihagytam.. valaki tolja innen?
Van ez steamen?! Nincs! Akkor egyáltalán hogyan merül fel benned, hogy bárki tolná innen?! Nézzél már magadba, na!
Avatar
Botond

Hozzászólás #38847 2019.04.06. 21:39

Micsu írta:jo de a civ5 melle kaptal szepen lassan olyan akkor meg vadi uj ficsoroket mint a cloud save, ganymentes moddolas, autopatch stb
En nem bantam h vege lett a dobozos/lemez korszaknak
Igen, ez a másik. Szép lassan. Szép lassan majd lehet az epickliensben is kapol ilyesmit.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #38848 2019.04.06. 21:44

Botond írta:Igen, ez a másik. Szép lassan. Szép lassan majd lehet az epickliensben is kapol ilyesmit.
oksa csak akkor vitte az ujdonsag varazsa, kioregedett szarok vagyunk mar :P
Avatar
neoreg

Hozzászólás #38849 2019.04.06. 21:59

Botond írta:Az a baj, hogy ez így full kreténség. Artyval is múltkor erről csevegtünk szarasteamen, hogy egyeseknek nem annyira jó a memóriája, mint Zónak. A Steam is úgy manőverezte magát monopóliumba, hogy megvett játékokat. Pl a civ5öt. Pont ugyanilyen mellbevágó szopás volt, hogy steamworks lett a civ5, mint a metró vevőknek, hogy a dobozossal mehetnek az epic storera. Szóval ez a recept, ilyen túszokkal operál a Sony, az ms, az ea, az ubisoft, a Nintendo, a blizzard, stb. Ennek ez a módja, mindenki így csinálja, mindenkinek bejött, másolják. Steamworks pont erről szólt az elején, hogy fizettek, hogy oda jöjjön pár nagyobb gém.
A másik, hogy ezeknek a featuréknak a felétől még pörögve hánytunk, amikor bejöttek. Earlyaccess? Fizetős béta? Marketplace lehúzás? Régiós árazás, aminek itt semmi haszna, mert a németekkel vagyunk egy régióban? Stb
Szóval ez már kezd fanboikodás lenni, meg sznobság. Kerülöm én is ezt az epicet, ha oda jön a civ7, akkor az már kimarad, maradok a backlog legyűrésnél, de ne csináljunk már szentet a szarasteamből.
A 2K elismerte valaha, hogy a steam lefizette? Nem lehet, hogy a kiadó magától döntött úgy, hogy kizárólag ott jelenteti meg a játékát? Vajon Gaben bácsi a Modern Warfare 2-ért is mélyen a zsebébe nyúlt? Volt akkoriban annyi pénzük, hogy a világ egyik legsikeresebb játéksorozatának legújabb részének digitális terjesztési jogát megvegyék maguknak? Nem lehet, hogy a kiadóknak egyszerűen nem volt kedvük saját digitális store-t csinálni és inkább azt használták, ami kéznél volt? Most már persze van választék dögivel, mindenki oda viheti a játékait, ahová akarja. Az epic is csak azért kapja az utálatot, mert ők viszont kerek perec kijelentették, hogy lefizetik a kiadókat/fejlesztőket és még büszkék is rá.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #38850 2019.04.06. 22:03

Greyfox írta:Uncharted-re is kereshetnék, valószínűleg nem találnám meg sehol.
Tudom, nem pc, de a párhuzam erős, a kiadóé a szellemi tulajdon, és ő dönti el, hogy milyen platformon teszi elérhetővé.
Ennek ellenére, ha játszani akarok vele, veszek egy p4-et és játszom, pedig nagyságrendekkel szarabb, mintha pc-n jelenne meg, dehát ez van.

Tök egyszerű, a piaci verseny el fogja dönteni, hogy az epic store eltűnik -e a süllyesztőben.
Most beleinvesztálnak egy valag lóvét, simán lehet, hogy nem jön be.
Félreértés nem essék, nem vagyok mellettük de ezt a hatalmas rinyát nem értem. Ha nem tetszik, nem veszed meg. Ha tetszik, megveszed, és nyomod fórum és screeshot nélkül a játékot :D
Amúgy személyszerint a cloud save-n kívűl nem tudom milyen csodás fícsörét használtam a steamnek, talán egyszer chateltem is.
Rosszabb példát nem hozhattál volna, mint egy Sony által finanszírozott játék, Sony gépre történő megjelenése.

Lázadt itt valaki, amikor az Epic által fejlesztett Fortnite nem jött Steamre? Nem. Ok, rakják a saját mocsok launcserükbe, más is ezt csinálja, ez most a divat. Persze elég baj, mert user ellenes okádék helyzetet teremt, hogy ezer helyen kell vásárolni és számon tartani, hogy mi hol van meg. UNDORÍTÓ.

Szerintem csak nem akarod érteni mi a valódi probléma a mocsok tetű féreg Epic-el, ami miatt nem véletlenül lázad a gamer társadalom igen jelentős része.

Lázadt valaki a GOG ellen? Konkurens store ugye? Az. :miaz:

Vissza: “Leáldozott.hu”