A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
Botond

Hozzászólás #36681 2019.02.12. 17:39

SlickAdam írta:oke. akkor tedd bele az egeszet egy dobiba es mondom a cimemet. a postaköltseget meg küldöm paypal-on. kösssssz :vigyor2:

(most rozsdáljon el a fiokban E?!)
Mondjuk nincs a csávónak egy fiók VGAja, az azért elgondolkoztató. Hol élt ez az elmúlt években?! Barlangban?! És az SQJ tanok az smafu?!
Avatar
Moby

Hozzászólás #36682 2019.02.12. 17:52

SlickAdam írta:oke. akkor tedd bele az egeszet egy dobiba es mondom a cimemet. a postaköltseget meg küldöm paypal-on. kösssssz :vigyor2:

(most rozsdáljon el a fiokban E?!)
Száz éve ez volt a fejlesztőgépem bele. Van 3 vinyó hozzá, amin régi fejlesztői cuccaim vannak, még ilyen win7-ekkel. Arra van elrakva, hogy erre biztosan bebútolnak, HÁTHA egyszer, bármikor, bármiért is kellhet. Mondjuk pont annyi lenne az egész, hogy virtualizálom őket a gecibe, nade kinek van ennyi felesleges szabadideje? Szal valszeg így fog elrozsdálni, ja.
Avatar
Moby

Hozzászólás #36683 2019.02.12. 18:03

Botond írta:Mondjuk nincs a csávónak egy fiók VGAja, az azért elgondolkoztató. Hol élt ez az elmúlt években?! Barlangban?! És az SQJ tanok az smafu?!
Az most nagyon jól jönne pedig :D Valahol itt szakadt el a cérna végleg. Mit tegyek ebbe a rakás szarba? Egy rx580-at még talán megérdemel, de azzal olyan csicskaszar lesz az egész, amilyen...nos amilyen valójában. 2060-at meg ez a fos nem érdemel. Meg ami a legnagyobb vicc, hogy minden eleme szarabb lesz, mint a NOTEBOOKOM-é, a vga-t leszámítva :DD Az meg azért még a fióknak is szégyen.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #36684 2019.02.12. 18:22

Moby írta:Az most nagyon jól jönne pedig :D Valahol itt szakadt el a cérna végleg. Mit tegyek ebbe a rakás szarba? Egy rx580-at még talán megérdemel, de azzal olyan csicskaszar lesz az egész, amilyen...nos amilyen valójában. 2060-at meg ez a fos nem érdemel. Meg ami a legnagyobb vicc, hogy minden eleme szarabb lesz, mint a NOTEBOOKOM-é, a vga-t leszámítva :DD Az meg azért még a fióknak is szégyen.
Milyen notebook proci jobb egy desktop 3770-nél?
Avatar
DanielT

Hozzászólás #36685 2019.02.12. 18:32

aabyssx írta:Milyen notebook proci jobb egy desktop 3770-nél?
Abból van vagy 2 féle a bolygón jelenleg kapható, szal ha Moby gépében az van, akkor respect! :D
Avatar
Moby

Hozzászólás #36686 2019.02.12. 18:35

aabyssx írta:Milyen notebook proci jobb egy desktop 3770-nél?
Például a notimban lévő 8300H, de azért van még ettől is főfele, szal olyan nagyon azért nem nehéz ilyet mamá' találni.

Más. A fejlesztésről jutott eszembe: fejlesztés alatt van a 4K linear scalerem. Ha kigurul élhető árban a prototípus, pár darabot tutter legyártok. Majd sikoltozok ha már működő darab van, hátha van itt akit érdekel. A kimenet még kérdéses, a 2.0 értelemszerű, az 1.4-es yuv42 elvileg itt semmiféle veszteséggel nem jár és több eszközzel kompatibilis, de jó lenne ha tudná a passtrought ha a bemenet 4K, de akkor meg 2.0 kell megint, ami meg minden tud, az gecidrága, szal még gyúrjuk.
Avatar
Moby

Hozzászólás #36687 2019.02.12. 18:38

DanielT írta:Abból van vagy 2 féle a bolygón jelenleg kapható, szal ha Moby gépében az van, akkor respect! :D
Jaja. ŰRTECHNOLÓGIA kell egy csillió éves ivybridge porbafingásához :D
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #36688 2019.02.12. 18:40

Moby írta:A folyton azt jelenti, hogy van egy állandó társaság, akik hasonló játékokra szenzitívek, vagy folyton találsz jó tarsaságot? Ha utóbbi, azt hogy? Valami tuti recept jöhetne :D A milliószor emlegett leáld team sem állt össze gyak egyetlen játékra sem.
Nagyrészt irl jól ismert emberekről van szó, meg régebbi multis haverokról. De ez gyakrabban jelent 2 főt, mint 3-at, nemhogy 4-et. Jellemzően a tipikus - a Divisionhöz akár hasonlítható - tápolós mókák (Diablo, Borderlands, Dead Island, Dying Light) az érintettek, esetleg stratégiák. Illetve még a ME3 kooperatív része és a Divinity van tervben idénre, és a Victor Vran se ártana végre. Ja meg persze arty és a Kastélyvánia. Szerintem ott is van még hely a PS3-as szívásra vágyóknak :buck:

Leáldos összeállás csak OW-re volt, de ott te eleve később csatlakoztál, és nem is csatlakoztál be minden este. Sokáig mondjuk tényleg nem tartott az se. De itt annyira nem is mennek ezek a co-op cuccok, mintha az általam a maga idejében passzolt Diablo 3-lázkor sem lett volna összebeszélés, pedig a fél topik játszotta.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #36689 2019.02.12. 18:42

Moby írta:Más. A fejlesztésről jutott eszembe: fejlesztés alatt van a 4K linear scalerem. Ha kigurul élhető árban a prototípus, pár darabot tutter legyártok. Majd sikoltozok ha már működő darab van, hátha van itt akit érdekel. A kimenet még kérdéses, a 2.0 értelemszerű, az 1.4-es yuv42 elvileg itt semmiféle veszteséggel nem jár és több eszközzel kompatibilis, de jó lenne ha tudná a passtrought ha a bemenet 4K, de akkor meg 2.0 kell megint, ami meg minden tud, az gecidrága, szal még gyúrjuk.
Hardveres checkerboard? A Sony le fog vadászni :idiota:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #36690 2019.02.12. 18:46

Moby írta:Jaja. ŰRTECHNOLÓGIA kell egy csillió éves ivybridge porbafingásához :D
Hm. A H-s procikat nem is néztem, csak az U-kat. NOS rohadtnagy(!) mázlid van, hogy kb egy porbafinkásnyival tényleg veri szintetikus benchmarkokban! :nezze: :ejnye1: :heureka: :ticking:
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #36691 2019.02.12. 18:47

Moby írta:Például a notimban lévő 8300H, de azért van még ettől is főfele, szal olyan nagyon azért nem nehéz ilyet mamá' találni.
Hááát, keresnem kéne bencsmárkokat, de az talán süvítő szélben eléregeti azt a teljesítményt, amit egy stock, húzatlan 3770 lazán kiad.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #36692 2019.02.12. 18:48

aabyssx írta:Hááát, keresnem kéne bencsmárkokat, de az talán süvítő szélben eléregeti azt a teljesítményt, amit egy stock, húzatlan 3770 lazán kiad.
UGYE! Osz' mekkora arcza van mégis! Hihetetlen. :schmoll2:
Avatar
Moby

Hozzászólás #36693 2019.02.12. 18:59

DanielT írta:Hm. A H-s procikat nem is néztem, csak az U-kat. NOS rohadtnagy(!) mázlid van, hogy kb egy porbafinkásnyival tényleg veri szintetikus benchmarkokban! :nezze: :ejnye1: :heureka: :ticking:
Szerintem a ddr4 ramokkal a startnál nyakonfossa a fiókkonfigot :D
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #36694 2019.02.12. 19:01

Moby írta:Szerintem a ddr4 ramokkal a startnál nyakonfossa a fiókkonfigot :D
nincs mese, itt az idö a topik elsö eGPU-s noti konfigjahoz. :nezze:
Avatar
Moby

Hozzászólás #36695 2019.02.12. 19:08

SlickAdam írta:nincs mese, itt az idö a topik elsö eGPU-s noti konfigjahoz. :nezze:
Mivel csak thunderbolton tundom bekötni, 100K-nál indul a móka, vga NÉLKÜL. Ráadásul az intel igp mellett van benne egy beforrasztott 1050Ti, érzésre egy harmadikat aligha engedne be a rendszer (se az intel, se a gtx nem tiltható le).
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #36696 2019.02.12. 19:17

Moby írta:Mivel csak thunderbolton tundom bekötni, 100K-nál indul a móka, vga NÉLKÜL. Ráadásul az intel igp mellett van benne egy beforrasztott 1050Ti, érzésre egy harmadikat aligha engedne be a rendszer (se az intel, se a gtx nem tiltható le).
te mé vanik neked ilyen hordozhato szamologeped? :fejvakaras:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #36697 2019.02.12. 19:24

SlickAdam írta:te mé vanik neked ilyen hordozhato szamologeped? :fejvakaras:
Ezt dobta a (másik) fiók.
Avatar
Moby

Hozzászólás #36698 2019.02.12. 19:25

SlickAdam írta:te mé vanik neked ilyen hordozhato szamologeped? :fejvakaras:
Ez egy pokoljárás eredménye. Még a nyáron akartam egy jót, de olyan ami minden kívánalomnak megfelelt, nos olyan nincs. 8700-el akartam, lebszeléltek mondván hűthetetlen. A másodikon csak hdmi1.4 volt, a harmadikon és a negyediken nem volt type-c, az ötödik kicsi volt (17-est akartam), a hatodikra a tökömtudja mivót, és ez volt a HETEDIK, ami végre nalam is maradt. Volt ebben msi, lenovo, asus, minden geci. Végül olyan ynert, amiből SOHA többé nem akartam a 2011-es pokoljáráso után: egy dell. Soha, az utolsó pillanatig meg nem néztem a kínaltukat, és végül egész elégedett vagyok vele.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #36699 2019.02.12. 20:55

Moby írta:Ez egy pokoljárás eredménye.
Szerintem a webshopok/boltok is így emlegetik az ámokfutásod. :banplz:
Avatar
Moby

Hozzászólás #36700 2019.02.12. 21:11

DanielT írta:Szerintem a webshopok/boltok is így emlegetik az ámokfutásod. :banplz:
Ha van országos feketelista, ott vagyok valahol az elején.
Avatar
eje75

Hozzászólás #36701 2019.02.12. 21:37

DanielT írta:Neked persze. Egyéni nézetek - Felügyeleti események. Ott minden fontos megvan, a piros felkiáltójeleseket kellene főleg nézni, az probléma időpontja körül, hátha van gyanús.
Teszteltem a BFV-tel, és ahogy elsötétült a kép, kiléptem: nincs semmi abban az időpontban az eseménynaplóban... megpróbálom, hátha driver
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #36702 2019.02.12. 22:03

Moby írta:Ha van országos feketelista, ott vagyok valahol az elején.
üdv a klubban! :integet2:

azt hittetek viccelek azzal, hogy irok Amazon-nak az Nvidia kupon miatt, mi? :hawaii: persze szerencsetlenek nem tehetnek rola, Nvidia dönt a kooperaciorol. de teny, hogy egyik helyen 60 ojros jatekot kap hozza az ember, ugyanannyi zsozsoert. es az is teny, hogy negativ valasz eseten siman visszaadtam volna a kartyat. 4 csavar ki es betekereset es 2 perc setat siman meger nekem egy 60 euros jatek, amivel kurvara nem is akarok jatszani. :idiota:
na hat en ezt tök nyiltan, de butuska stilusban megirtam nekik 3 mondatban
Spoiler
359,90 ---> 305,90 € (-15%)

Kép
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #36703 2019.02.12. 22:09

tenyleg Aby!

nem is irtal meg a tapasztalataidrol. zaporoznak a fremek a kukas-konfig utan? suhan a tekken? :conf:
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #36704 2019.02.12. 22:32

SlickAdam írta:tenyleg Aby!

nem is irtal meg a tapasztalataidrol. zaporoznak a fremek a kukas-konfig utan? suhan a tekken? :conf:
Még nem találtam olyat, ahol CPU limit probléma lett volna. Volt egy audio alkalmazás, ami furcsán szaggatott, de aztán kiderült, hogy azért, mert Windows Balanced profilban túl sokat aludtak a magok. Úgyhogy a Ryzen Balanced profilt használom 5% minimum CPU-val és így suhan az is.

Nekem a 3570@4.0GHz + 970 tökre jó volt amúgy konzol settings @ 60 fps-re. Ha nem kellett volna odaadni az egyik gyereknek, akkor lehet, hogy csak Freesync update lett volna. Ezért fura, hogy Moby nem értékeli a fiók-3770-et. Simán használható lenne még.
Avatar
eje75

Hozzászólás #36705 2019.02.12. 22:54

eje75 írta:Teszteltem a BFV-tel, és ahogy elsötétült a kép, kiléptem: nincs semmi abban az időpontban az eseménynaplóban... megpróbálom, hátha driver
Visszaraktam az előző drivert, mentem két kört a BFV-ben, és nem csinálta... :wilting: furcsa lenne ha driver... azért még tesztelem és reménykedem...nincs kedvem Pöre venni az Exodust, 4K-ban akartam tolni...
Avatar
Moby

Hozzászólás #36706 2019.02.12. 22:55

aabyssx írta:Még nem találtam olyat, ahol CPU limit probléma lett volna. Volt egy audio alkalmazás, ami furcsán szaggatott, de aztán kiderült, hogy azért, mert Windows Balanced profilban túl sokat aludtak a magok. Úgyhogy a Ryzen Balanced profilt használom 5% minimum CPU-val és így suhan az is.

Nekem a 3570@4.0GHz + 970 tökre jó volt amúgy konzol settings @ 60 fps-re. Ha nem kellett volna odaadni az egyik gyereknek, akkor lehet, hogy csak Freesync update lett volna. Ezért fura, hogy Moby nem értékeli a fiók-3770-et. Simán használható lenne még.
Tudom, hogy használható még. Nem ez a bajom vele. Csak azért nem építek, hogy használható legyen, mer igazán nem kell, van min játszak, itt a ps4, itt a switch, annyira a frém meg már nem basz meg ilyenmódon meg nyomhatom a notin is a béna gpu-jával, re2 most épp azon pörgött le 1 perce. Csak ez így olyan uncsi :) Építenék valami nem drága de jót :)
Avatar
Moby

Hozzászólás #36707 2019.02.12. 22:56

eje75 írta:Visszaraktam az előző drivert, mentem két kört a BFV-ben, és nem csinálta... :wilting: furcsa lenne ha driver... azért még tesztelem és reménykedem...nincs kedvem Pöre venni az Exodust, 4K-ban akartam tolni...
Az jó lenne, de a driver miatt nem kapcsol be a gép? Az azé' nehezen hihető.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #36708 2019.02.12. 22:57

Moby írta:Tudom, hogy használható még. Nem ez a bajom vele. Csak azért nem építek, hogy használható legyen, mer igazán nem kell, van min játszak, itt a ps4, itt a switch, annyira a frém meg már nem basz meg ilyenmódon meg nyomhatom a notin is a béna gpu-jával, re2 most épp azon pörgött le 1 perce. Csak ez így olyan uncsi :) Építenék valami nem drága de jót :)
pcmr sqjt tudom ajanlani :P
Avatar
Micsu

Hozzászólás #36709 2019.02.12. 22:59

Moby írta:Az jó lenne, de a driver miatt nem kapcsol be a gép? Az azé' nehezen hihető.
hat az meredek lenne, nekem csinalt 2002 korul a matrox kartyam bios miatt hasonlot
Avatar
Moby

Hozzászólás #36710 2019.02.12. 23:03

Ja igen, ésakkor re2 A útvonal másodszor is lepürgött, most épp pécén. És másodszor is szivenbaszottjó. Közben nyomom switchen a The Way Remastered-et, ami szintén geicjó (számomra is meglepően, főképp az értékelésekhez képest), meg nyomom ps4-en a wolfi2-t, ami szintén rohadtjó, sokkal jobb, mint a demo alapján tűnt. De Ps4-en annyi minden van a que-ban, hogy nemigaz. Sose jutok a végére.És végre valamikor neki kéne kezdeni a DD:DA-nak is. Meg kéne állni a játékvásárlással is, de nem megy. Mindig jön valami, és mindig van valamire akció.
Avatar
Moby

Hozzászólás #36711 2019.02.12. 23:08

Micsu írta:pcmr sqjt tudom ajanlani :P
Ha el tudnám adni megépíteném. Meg nem tartanám, sok pénz az, de eladni sem lehet ilyet. A bányászláz közepén széttéptek a 1080Ti-ért, de annak vége. Ilyet használtan nem vesz senki (újat se nagyon). Nekem meg nem köll. Megmérném, megnyálazgatnám, begyűjteném az irigykedő posztokat tőletek, és másnap menne a hardverapróra. Elméletben. A gyakorlat ezt most nem támogatja, szal kihagyom.
Avatar
eje75

Hozzászólás #36712 2019.02.12. 23:12

Moby írta:Az jó lenne, de a driver miatt nem kapcsol be a gép? Az azé' nehezen hihető.
A vicc az, hogy ma reggel és este is pöccre indult...természetesen az a driver downgr. előtt volt... jó lenne, ha ez megoldaná, és a power csak sima kapcsoló gond lenne, de azért a pénzemet azért nem tenném erre...
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #36713 2019.02.12. 23:22

Moby írta:Ja igen, ésakkor re2 A útvonal másodszor is lepürgött, most épp pécén. És másodszor is szivenbaszottjó. Közben nyomom switchen a The Way Remastered-et, ami szintén geicjó (számomra is meglepően, főképp az értékelésekhez képest), meg nyomom ps4-en a wolfi2-t, ami szintén rohadtjó, sokkal jobb, mint a demo alapján tűnt. De Ps4-en annyi minden van a que-ban, hogy nemigaz. Sose jutok a végére.És végre valamikor neki kéne kezdeni a DD:DA-nak is. Meg kéne állni a játékvásárlással is, de nem megy. Mindig jön valami, és mindig van valamire akció.
Ja, én decemberben vettem GTA V-öt, most meg Witcher 3-at, de a tököm se játszik ilyen szarokkal, ha van jobb dolgom is.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #36714 2019.02.12. 23:26

Zóanagyvarázsló írta:Ja, én decemberben vettem GTA V-öt, most meg Witcher 3-at, de a tököm se játszik ilyen szarokkal, ha van jobb dolgom is.
nahat a halo wars elorebb vanik :P
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #36715 2019.02.12. 23:35

Micsu írta:nahat a halo wars elorebb vanik :P
Naná! Master Chief>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>Geralt+Trevor :banplz:
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #36716 2019.02.13. 00:37

RE2 elsö boss eleg mokas volt megjelenesre. :nevetes1:
de a helyszin adta :eljen:
Avatar
deep

Hozzászólás #36717 2019.02.13. 08:21

Overwatch pajtik nyomására (tényleg csak és kizárólag az ő kedvükért) kipróbáltam az apexet. Pontosan ugyanaz a rákos éc egy az egyben reskinelve, mint a pubg csak jó a frém pacing és lehet normálisabban célozni. Fél óra után shiftdel soselássak többé BR játékot.
Avatar
Botond

Hozzászólás #36718 2019.02.13. 08:52

Moby írta:Meg kéne állni a játékvásárlással is, de nem megy. Mindig jön valami, és mindig van valamire akció.
Nekem is ez volt az új évi fogadalmam, hogy havi 1 játék max, úgyse játszok végig csak háromhavonta egyet. Idén nem is vettem még mást csak a máriót. Már switchen is akkora backlogom van, hogy ha minden más platformom megsemmisülne vmiért, akkor se érnék rajta végig sosenem.
Civ6 kieget még tavaly beszereztem elővételben, idénre kinéz még egy anno1800 vásárlás, aztán ötletszerűen kiddie címek nintendora, és ennyi.
Megy a küzdelem skyrim/me:a/ac:london vonalon, talán még ac:egyiptomnak lesz idén esélye sorrakerülni meg dió3 következő szezonjába is lehet belenézek, ez a 16os kimarad, de azé esélyes, hogy civ6 kieg az idei ~500 órámból elnyel ~300at és akkor megint nem fog beleférni lóf*sz se.
Mindegy, azért a családi kasszára jó hatással van, hogy 50k-val kevesebbet költök havonta játékra. :)
Avatar
kigyi

Hozzászólás #36719 2019.02.13. 09:46

Moby írta:Ha el tudnám adni megépíteném. Meg nem tartanám, sok pénz az, de eladni sem lehet ilyet. A bányászláz közepén széttéptek a 1080Ti-ért, de annak vége. Ilyet használtan nem vesz senki (újat se nagyon). Nekem meg nem köll. Megmérném, megnyálazgatnám, begyűjteném az irigykedő posztokat tőletek, és másnap menne a hardverapróra. Elméletben. A gyakorlat ezt most nem támogatja, szal kihagyom.
Olcsón átveszem amúgy is szükség van egy Ti-ra :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #36720 2019.02.13. 10:37

Nálam meg elindult a döglött Xbox classic feltámasztási projektje. Olyan egzotikus feladatokat kell megoldani, mint IDE/PATA vinyó, vagy átalakító beszerzés, aztán DVD lemez írás, gép csippelés és társai.

Ez eddig tök izgi, megrendeltem csipet meg ami kell, DE!

Elakadtam a klasszikus MS konzol dilemmánál: Mi a szart nyomjak rajta? Emulátor gépnek jó volt, de arra már jobb a Pi, Hélózni nem annyira akarok... :nemtudom: Frankó multiplatform pléjer volt annak idején, de mostanra totál semmi haszna.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #36721 2019.02.13. 10:45

DanielT írta:Elakadtam a klasszikus MS konzol dilemmánál: Mi a szart nyomjak rajta? Emulátor gépnek jó volt, de arra már jobb a Pi, Hélózni nem annyira akarok... :nemtudom: Frankó multiplatform pléjer volt annak idején, de mostanra totál semmi haszna.
jol kell feltamasztani :nezze:
phpBB [media]
Avatar
DanielT

Hozzászólás #36722 2019.02.13. 10:47

SlickAdam írta:jol kell feltamasztani :nezze:
[video]linus[/video]
Hehe, ja, láttam a projektet. És kb tényleg erre jó: virágládának, projekthez doboznak, stb. Na mindegy, legalább lesz forrasztani való.
Avatar
Moby

Hozzászólás #36723 2019.02.13. 11:44

kigyi írta:Olcsón átveszem amúgy is szükség van egy Ti-ra :D
Olcsón én is átveszem magamtól :D
Avatar
Moby

Hozzászólás #36724 2019.02.13. 11:55

De engedve a topik fiokkonfig megmentésére irányuló iszonyú nyomásának, felmelegítve a projektet beszereltem egy lekoszlott házba, és életet leheltem bele, egyelőre az egyik korábban is ezzel működő win7-el. Megy, működik, látszólag semmi hiba. 1600-as ramok laknak benne. Már csak VGA kell bele, és összeáll a trashkonfig :DD
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #36725 2019.02.13. 12:00

Moby írta:De engedve a topik fiokkonfig megmentésére irányuló iszonyú nyomásának, felmelegítve a projektet beszereltem egy lekoszlott házba, és életet leheltem bele, egyelőre az egyik korábban is ezzel működő win7-el. Megy, működik, látszólag semmi hiba. 1600-as ramok laknak benne. Már csak VGA kell bele, és összeáll a trashkonfig :DD
Maradt a 8 GB RAM egyelőre? Kíváncsi lennék a te tapasztalataidra is, mert nekem is csak 8 van és egyelőre 0 értelmét látom többnek gémingre. A Lords of the Fallent leszámítva soha nem láttam 6-nál többet lefoglalva úgy hogy maga a rendszer 1 megnyitott chorme tabbal ~3.8GB-ot eszik.
Az otthoni Phenom 2 kuka konfigban csak 4 GB van, az már megtelik, de múltkor a resi 2-t próbálgattam és ott sem a ram hiánya miatt akadozott.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #36726 2019.02.13. 12:07

Filmajánló

The Ballad of Buster Scruggs

Azt hittem, hogy ez valami western paródia, de nem. Illetve az első epizód valóban az, hiszen mint kiderült, 6 kis történetből áll a film.

Ezek a rövid sztorik egyenként nagyobb hatással voltak rám, mint kb bármi az elmúlt években, már alig mertem elindítani a következőt, mert nem hevertem ki az előzőt.

Különleges darab!

El is kezdtem nyomni DOS-on az Oregon Trail-t és dokumentumfilmet+cikkeket olvasni a témában.
Avatar
Moby

Hozzászólás #36727 2019.02.13. 12:25

benőmenő írta:Maradt a 8 GB RAM egyelőre? Kíváncsi lennék a te tapasztalataidra is, mert nekem is csak 8 van és egyelőre 0 értelmét látom többnek gémingre. A Lords of the Fallent leszámítva soha nem láttam 6-nál többet lefoglalva úgy hogy maga a rendszer 1 megnyitott chorme tabbal ~3.8GB-ot eszik.
Az otthoni Phenom 2 kuka konfigban csak 4 GB van, az már megtelik, de múltkor a resi 2-t próbálgattam és ott sem a ram hiánya miatt akadozott.
Egyelőre??? ÖRÖKRE! Én ebbe már nem veszek ddr3-at, meg semmit :D Talán egy hűtőt, ha a gyári az idegeimre fog menni. Egyébként bf-ek(1 pl.) gond nélkül felzabálják a nyolcat is. Ilyen tapasztalatom volt már korábban is.
Avatar
Moby

Hozzászólás #36728 2019.02.13. 12:30

Zóanagyvarázsló írta:Ja, én decemberben vettem GTA V-öt, most meg Witcher 3-at, de a tököm se játszik ilyen szarokkal, ha van jobb dolgom is.
Mondjuk az is érdekelne, a witcher2 már pörgött-e bármit, amit a jóisten tudja hány éve vittem neked. De ha nem, akkor a w3 vásárlást értem kevésbé, nem a nem-játszását :)
Avatar
Moby

Hozzászólás #36729 2019.02.13. 12:51

És ha már csetüzemmódban vagyok: a scaler fejlesztés közepette ráakadtam egy programra, ami pécén némi korlátokkal, de megcsinálja az óhajtott leáldnatív főskálázást. Integerscaler.
Ő azt tudja, hogy ha az ablakod 1080p-ben fut, kibassza fullscreenre, 4pixeles nagyításban.
Spoiler
Integerscaler. Nincs más 4K-s kijelzőm kéznél, a 65-ös interaktívtáblámon csináltam amiben szerintem szerintem lg IPS panel van, ami RGBW, szerintem azért ilyen buzeráns a maszk.
Kép
Kijező scalere.
Kép

Játékhoz simán lehet akár használható is!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #36730 2019.02.13. 13:09

Moby írta:És ha már csetüzemmódban vagyok: a scaler fejlesztés közepette ráakadtam egy programra, ami pécén némi korlátokkal, de megcsinálja az óhajtott leáldnatív főskálázást. Integerscaler.
Ő azt tudja, hogy ha az ablakod 1080p-ben fut, kibassza fullscreenre, 4pixeles nagyításban.
Spoiler
Integerscaler. Nincs más 4K-s kijelzőm kéznél, a 65-ös interaktívtáblámon csináltam amiben szerintem szerintem lg IPS panel van, ami RGBW, szerintem azért ilyen buzeráns a maszk.
Kép
Kijező scalere.
Kép

Játékhoz simán lehet akár használható is!
Csinálj képet nem RGBW panelen is, mert ettől becsandáztam.
Avatar
Moby

Hozzászólás #36731 2019.02.13. 13:15

DanielT írta:Csinálj képet nem RGBW panelen is, mert ettől becsandáztam.
Majd otthoL
Avatar
DanielT

Hozzászólás #36732 2019.02.13. 13:36

Addig is referencia valódi natív képről. Botond, ne nyisd meg! :D

Spoiler
Kép
Avatar
Moby

Hozzászólás #36733 2019.02.13. 13:48

DanielT írta:Addig is referencia valódi natív képről. Botond, ne nyisd meg! :D

Spoiler
Kép
Ja, referenciának ponjó! :eljen: Kíváncsi vagyok a rendes RGB-n hogy fog kinézni.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #36734 2019.02.13. 13:51

najsz :eljen:
jol ertem, hogy ez ablakban futtatott cuccokra jo csak?
Kép
Avatar
Moby

Hozzászólás #36735 2019.02.13. 14:03

SlickAdam írta:najsz :eljen:
jol ertem, hogy ez ablakban futtatott cuccokra jo csak?
Kép
Sajna igen. Évek óta kérik a userek az amd-től és az nvidiatól is a globális opció bevezetését, de ezek a buzik nem csinálják. És akkor ez még csak a pécé oldal. Na ehhez próbálok én meg forrásfüggetlen hardvertet csinázni. Sajna nem lesz olcsó, az már most látszik. Persze a legjobb az vóna, ha a tévék tudnák, de azok a buzik sem csinálják. Panasonicnak volt pár modellje ami tudta, de újabban már ők sem.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Moby 2019.02.13. 14:04-kor.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #36736 2019.02.13. 14:03

Moby írta:Sajna igen. Évek óta kérik a userek az amd-től és az nvidiatól is a globális opció bevezetését, de ezek a buzik nem csinálják. És akkor ez még csak a pécé oldal. Na ehhez próbálok én meg forrásfüggetlen hardvertet csinázni. Sajna nem lesz olcsó, az már most látszik.
pedig meddig tartana implementalniuk egy ilyet? 1 vagy 2 nap...? :sniffles:
vajon mekkora teljesitmeny impact-je lenne?
Avatar
Moby

Hozzászólás #36737 2019.02.13. 14:12

SlickAdam írta:pedig meddig tartana implementalniuk egy ilyet? 1 vagy 2 nap...? :sniffles:
vajon mekkora teljesitmeny impact-je lenne?
Semekkora. Hisz a mostani jóval bonyolultabb, miondenféle pre és post-scaling eljárásokat kell leművelni ennek a posványnak az előállításához, nem beszélve a jóval bonyásabb matekról, ami egyáltalán főskálázza.
Avatar
arty

Hozzászólás #36738 2019.02.13. 15:53

DanielT írta:Nálam meg elindult a döglött Xbox classic feltámasztási projektje. Olyan egzotikus feladatokat kell megoldani, mint IDE/PATA vinyó, vagy átalakító beszerzés, aztán DVD lemez írás, gép csippelés és társai.

Ez eddig tök izgi, megrendeltem csipet meg ami kell, DE!

Elakadtam a klasszikus MS konzol dilemmánál: Mi a szart nyomjak rajta? Emulátor gépnek jó volt, de arra már jobb a Pi, Hélózni nem annyira akarok... :nemtudom: Frankó multiplatform pléjer volt annak idején, de mostanra totál semmi haszna.
mennyire/hogyan halott?
miért nem softmod?
ide-sata átalakítóm van, 1+ éve vettem, állítólag jó xboxba... még nem jutottam odáig, h beépítsem - kell kölcsönbe? (vagy örökbe/ajcsiba és én rendelek másikat, ha még van, otthonról megnézem majd)

burnout3-4, black, mortal kombat 6-7-8-shaolinmonks, pgr1-2, rallysport1-2, segagtonline, outrun2/2006c2c, ninnyagájden, doom1-2(-3), forza1 :idiota: - PLÉJER! (így h nincs később xboxod... crt-n...)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #36739 2019.02.13. 16:07

arty írta:mennyire/hogyan halott?
miért nem softmod?
ide-sata átalakítóm van, 1+ éve vettem, állítólag jó xboxba... még nem jutottam odáig, h beépítsem - kell kölcsönbe? (vagy örökbe/ajcsiba és én rendelek másikat, ha még van, otthonról megnézem majd)

burnout3-4, black, mortal kombat 6-7-8-shaolinmonks, pgr1-2, rallysport1-2, segagtonline, outrun2/2006c2c, ninnyagájden, doom1-2(-3), forza1 :idiota: - PLÉJER! (így h nincs később xboxod... crt-n...)
Vinyó döglött, softmodos volt. Softmoddal, IDE meghajtós Pc, vagy másik Xbox híján nem lehet megcsinálni. Csippel meg simán eszi majd az új vinyót.

Köszi, már megrendeltem az adaptert, mivel várni kell a csipre is, így ráérek.

Burnout 3 az egyetlen, amit pár percre előveszek majd, azt is töltöttem le ma egyedül. Az, hogy nálad is első helyen van, jelzi a platform relevanciáját. :) A többit vagy nyomtam már eleget, vagy nem érdekelnek egyáltalán.
Avatar
kigyi

Hozzászólás #36740 2019.02.13. 16:08

Na jó, hogy beszéltünk erről az AOC-ről a napokban Q3279VWFD8. Úgy tűnik estére monitor nélkül maradok, ha a vevőmnek tetszik majd amit lát. Most kereshetem az utódját ez már az egyik kiszemelt példány lett.
Avatar
Botond

Hozzászólás #36741 2019.02.13. 16:14

DanielT írta:Vinyó döglött, softmodos volt. Softmoddal, IDE meghajtós Pc, vagy másik Xbox híján nem lehet megcsinálni. Csippel meg simán eszi majd az új vinyót.

Köszi, már megrendeltem az adaptert, mivel várni kell a csipre is, így ráérek.

Burnout 3 az egyetlen, amit pár percre előveszek majd, azt is töltöttem le ma egyedül. Az, hogy nálad is első helyen van, jelzi a platform relevanciáját. :) A többit vagy nyomtam már eleget, vagy nem érdekelnek egyáltalán.
Vhol olvastam pont a napokban, hogy vki barkácsolt rá SSDt, amivel simán megy, csak a várakozásokkal ellentétben picit lassabb lett tőle. :guluszem1:
Avatar
arty

Hozzászólás #36742 2019.02.13. 16:15

DanielT írta:Vinyó döglött, softmodos volt. Softmoddal, IDE meghajtós Pc, vagy másik Xbox híján nem lehet megcsinálni. Csippel meg simán eszi majd az új vinyót.

Köszi, már megrendeltem az adaptert, mivel várni kell a csipre is, így ráérek.

Burnout 3 az egyetlen, amit pár percre előveszek majd, azt is töltöttem le ma egyedül. Az, hogy nálad is első helyen van, jelzi a platform relevanciáját. :) A többit vagy nyomtam már eleget, vagy nem érdekelnek egyáltalán.
van 2 boxom, 'ménemszóltál :( (vagy ha nem várnál a szállításra, hétvégén elviheted egyiket!)

tény h xboxra eddig nekem se jutott elég idő, de az említettek mindegyike játszható és céertén pláne jók (többet 360on játszottam, 1-2-t pedig most one x-en, mert... NAGYOBB KIJELZŐ :D és a 480p nem AKKORA dráma plazmán)... najó, de..... denem :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #36743 2019.02.13. 16:23

arty írta:van 2 boxom, 'ménemszóltál :( (vagy ha nem várnál a szállításra, hétvégén elviheted egyiket!)

tény h xboxra eddig nekem se jutott elég idő, de az említettek mindegyike játszható és céertén pláne jók (többet 360on játszottam, 1-2-t pedig most one x-en, mert... NAGYOBB KIJELZŐ :D és a 480p nem AKKORA dráma plazmán)... najó, de..... denem :D
Áh, a softmod GÁNY. Végre rendesen meg lesz csinálva. Nekem mocsoksok idő jutott Boxra, PS2 korszakban sokkal többet ment, szal' erősen ki van pipálva. De tényleg az összes multi cucc ment rajta, miután otthagytam a pécét akkoriban.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #36744 2019.02.13. 16:48

telekom internet csomag update volt. mostmar kökemeny 100 Mbit le es 50 Mbit fel. :rolleyes: vagyis csak 40 Mbit fel, mert ez a környek nem tud többet. ha a 250/100-as csomagot kernem (geci dragan), akkor is 40 lenne fel. kabare.
neztem amugy mar vanik csigabit is telekomnal. szo szerint 1-1 lepcsöhaz szetszorva a varosban.



100-150 euroert... :bdead:

2019
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #36745 2019.02.13. 16:51

Tök érdekes hogy itt bantuland(tm)-en megfizethetőbb és végül is jobb internet van.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #36746 2019.02.13. 16:52

aabyssx írta:Tök érdekes hogy itt bantuland(tm)-en megfizethetőbb és végül is jobb internet van.
ja, azert irom. kanaan vanik ottan (nagyreszt)
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #36747 2019.02.13. 16:53

Mondjuk ha nem vagy technology early adopter akkor később jobbat kaphatsz. Így van ez országokkal is.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #36748 2019.02.13. 16:54

SlickAdam írta:ja, azert irom. kanaan vanik ottan (nagyreszt)
Hómlesszpécé, kaka net, minek is vagy te ott egyébként? :D
Avatar
Botond

Hozzászólás #36749 2019.02.13. 16:54

SlickAdam írta:telekom internet csomag update volt. mostmar kökemeny 100 Mbit le es 50 Mbit fel. :rolleyes: vagyis csak 40 Mbit fel, mert ez a környek nem tud többet. ha a 250/100-as csomagot kernem (geci dragan), akkor is 40 lenne fel. kabare.
neztem amugy mar vanik csigabit is telekomnal. szo szerint 1-1 lepcsöhaz szetszorva a varosban.



100-150 euroert... :bdead:

2019
Nekem is T van a budai hegyekben, az talán 120as, de lehet 250es, mindegyis, 13ezer pénz az a lényeg. Itt a digi az utcában gigabit 5ért, ami nem 13, ugye. Megrendeltem neten, küldtek egy levelet postán, hogy márpedig nem. Bementem személyesen, hogy mi a szar, hát az alsó szomszédnak be van kötve. Jó, de családi házban lakok, oda egyet tudnak bekötni. Mondtam, hogy ez társasház, egyenesen 5 lakással, jó akkor címfelmérés kell. Kijött a szaki, meghümmögte, hogy igen, az utcafronton az alsó szomszédnek bekötötték a villanyoszlopról, de én hátul lakok, közel távol nincs villanyoszlop, nem fogja tudni behúzni, de bevezetik majd a házba földkábellel, lesz bent elosztó és belső vezetékeléssel szétkötik mindenhova. Nem mostanában, de 3000ig vmikor tutibiztos, hogy majdnemszinte előfordulhat. Hátkösz! Szóval a nagy spórolás projekt megbukott. T meg másik oszlopról köt be, azok hátrahúzták simán, jó is, meg minden, de 13k. :(
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #36750 2019.02.13. 16:55

Amcsik nál van még indigós bankkártya is.

Vissza: “Leáldozott.hu”