A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
arty

Hozzászólás #34652 2018.12.17. 19:26

Moby írta:Üljhátrébb reklám bezzeg ott nincs. Nyomorult lúzerek... :banplz:
és tuti lesz aki ezt is "látja" majd ... még akár fhd filmnél is (felskálázásnatív > natív)

micsu :worship: - feliratkozva!
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #34653 2018.12.17. 19:53

SlickAdam írta:le vagyunk maradva, mint a szar. errefele mar 8K-s teve reklamok mennek a teveben... :nezze:
Kell is az!
Poénból végignéztem a mmarkt újságot. Van 1 fhd, 1 720p, meg 8 4k-s tv. Mind 60" alatt. A legkisebb 4k negyvenvalamennyi col. Biztosan mindenki monitornak veszi, vagy 1-2 méterről bámulja a tv-t. Az is garantált, hogy a tartalom 70%-a sd amit néznek rajta. Szóval ugyanannyi vagy több pénzért átlagosan szarabb minőséget bámulnak a fos skálázás/tartalom miatt. Persze tévedhetek, és a vásárlók nagy része minőségi (nem netflix) 4k tartalmat néz rajta "hatótávolságon" belül.
Persze, hogy rohadtjó amúgy a 4k, csak érteni kell, hogy miről szól, és hát, a többségnek bizony fingja sincs.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #34654 2018.12.17. 21:20

Hali! A Preyben sokat kell lőni? Stresszes játék? Úgy értem, hogy kell benne erőlködni is, vagy easyn simán végig lehet futni a sztorit?
Avatar
DanielT

Hozzászólás #34655 2018.12.17. 21:29

aabyssx írta:Hali! A Preyben sokat kell lőni? Stresszes játék? Úgy értem, hogy kell benne erőlködni is, vagy easyn simán végig lehet futni a sztorit?
Szerintem elég stresszes, mert a kávésbögre és a szék is megtámadhat... Ennél mi lehet stresszesebb? :D (és ez nem vicc)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #34656 2018.12.17. 21:31

Greyfox írta:Persze, hogy rohadtjó amúgy a 4k, csak érteni kell, hogy miről szól, és hát, a többségnek bizony fingja sincs.
Én ezt a többséget olyan 99%-ra tenném.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #34657 2018.12.17. 21:51

aabyssx írta:Hali! A Preyben sokat kell lőni? Stresszes játék? Úgy értem, hogy kell benne erőlködni is, vagy easyn simán végig lehet futni a sztorit?
bioshock és deus ex keveréke, nem cső de akkor szabadság nincs benne mint a deus exben, nem muszáj benne lőni lehet lopakodni is
Avatar
Moby

Hozzászólás #34658 2018.12.17. 23:11

Greyfox írta:Kell is az!
Poénból végignéztem a mmarkt újságot. Van 1 fhd, 1 720p, meg 8 4k-s tv. Mind 60" alatt. A legkisebb 4k negyvenvalamennyi col. Biztosan mindenki monitornak veszi, vagy 1-2 méterről bámulja a tv-t. Az is garantált, hogy a tartalom 70%-a sd amit néznek rajta. Szóval ugyanannyi vagy több pénzért átlagosan szarabb minőséget bámulnak a fos skálázás/tartalom miatt. Persze tévedhetek, és a vásárlók nagy része minőségi (nem netflix) 4k tartalmat néz rajta "hatótávolságon" belül.
Persze, hogy rohadtjó amúgy a 4k, csak érteni kell, hogy miről szól, és hát, a többségnek bizony fingja sincs.
Naja. Régenmindenjobbvót. Vót feketfehér tévé, aztán meg színestévé. És mindenki jól látta a különbséget. Meg eltelt a kettő között 30 év. Rettenetesen pörögtek a fejlesztések! :D
Avatar
Botond

Hozzászólás #34659 2018.12.18. 05:51

Moby írta:Naja. Régenmindenjobbvót. Vót feketfehér tévé, aztán meg színestévé. És mindenki jól látta a különbséget. Meg eltelt a kettő között 30 év. Rettenetesen pörögtek a fejlesztések! :D
720p mindenre elég!
Avatar
Micsu

Hozzászólás #34660 2018.12.18. 08:33

Botond írta:720p mindenre elég!
igy van, nalad sztem itt senki se jatszik kevesebbet ezen a felbontason :eplus2:
Avatar
Botond

Hozzászólás #34661 2018.12.18. 08:50

Micsu írta:igy van, nalad sztem itt senki se jatszik kevesebbet ezen a felbontason :eplus2:
Zacskóban tartom a TV-t a távirányító mellett, hátrább ülök, downsamplézem a 8k-t, a felszaporodó képpontokat lefejtem és elteszem nehezebb időkre, a fiókba, a fiók vga mellé. Sok év tanításai nem vésznek kárba!
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #34662 2018.12.18. 09:42

Micsu írta:igy van, nalad sztem itt senki se jatszik kevesebbet ezen a felbontason :eplus2:

:banplz:
Avatar
Greyfox

Hozzászólás #34663 2018.12.18. 09:46

ja, a felesztes jo, csak a 4k egy atlag usernek olyan, mintha az osembernek adnank egy lezerfegyvert a bunko helyett, amivel sajnos nem is lehet akkorat utni.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #34664 2018.12.18. 10:04

Greyfox írta:ja, a felesztes jo, csak a 4k egy atlag usernek olyan, mintha az osembernek adnank egy lezerfegyvert a bunko helyett, amivel sajnos nem is lehet akkorat utni.
Igazából a 4k is elég szopóálarc tud lenni, mert egy csomó cuccon hdmi 1.4 van, ami 2160@30 vagy ha 60hz, akkor a színeket dobhatod ki az ablakon.
Konkrét példa: egy korai olcsó Hisense tv-t akartunk egy asus notival összekötni, és akkor ment a user manual bújás, meg a guglizás, hogy a tökegyformán kinéző csatik közül melyik milyen verziója a szabványnak. Végül kiderült, hogy a tv-nek egyetlen hdmi 2.0 portja van a lehető legnehezebben elérhető pontján, az összes többi csak 1.4, talán a notinak is 2.0 volt a hdmi-je, csak a kábel volt régi.
Namost képzeld el, amikor Béla néni megveszi a fórké tv-t, - mert szinte csak azt árulnak a boltban - összedugja és élvezi a négyká élményt ycbcr 420-ban, meg a tv adást jóesetben 720/1080i-ről felskálázva, de sok adó a mai napig sd-ben ad csak már 16:9-ben mióta megszűnt az analóg műsor. A távolban pedig egy R&D-s felsír.
Avatar
Moby

Hozzászólás #34665 2018.12.18. 10:17

benőmenő írta:Igazából a 4k is elég szopóálarc tud lenni, mert egy csomó cuccon hdmi 1.4 van, ami 2160@30 vagy ha 60hz, akkor a színeket dobhatod ki az ablakon.
Konkrét példa: egy korai olcsó Hisense tv-t akartunk egy asus notival összekötni, és akkor ment a user manual bújás, meg a guglizás, hogy a tökegyformán kinéző csatik közül melyik milyen verziója a szabványnak. Végül kiderült, hogy a tv-nek egyetlen hdmi 2.0 portja van a lehető legnehezebben elérhető pontján, az összes többi csak 1.4, talán a notinak is 2.0 volt a hdmi-je, csak a kábel volt régi.
Namost képzeld el, amikor Béla néni megveszi a fórké tv-t, - mert szinte csak azt árulnak a boltban - összedugja és élvezi a négyká élményt ycbcr 420-ban, meg a tv adást jóesetben 720/1080i-ről felskálázva, de sok adó a mai napig sd-ben ad csak már 16:9-ben mióta megszűnt az analóg műsor. A távolban pedig egy R&D-s felsír.
Az a kábel elég régi lehetett, mert amin az 1.4 átmegy, azon átmegy a 2.0 is (High-Speed HDMI). A kábelnek nincs verziója a HDMI szabványra vonatkozóan. Egyébként ha nem pc, akkor semmi különbséget nem fog észrevenni a yuv420-ban, pc-nél is csak a fontok szélein látni.Dinamikus tartalomnál (konzol vagy tv) picsafüst. Vakteszten senki nem megy át.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #34666 2018.12.18. 10:18

Micsu írta:igy van, nalad sztem itt senki se jatszik kevesebbet ezen a felbontason :eplus2:
sztem itt sokan jatszanak kevesebbet azon a felbontason
Avatar
arty

Hozzászólás #34667 2018.12.18. 10:27

SlickAdam írta:sztem itt sokan jatszanak kevesebbet azon a felbontason
szerintem max ugyanannyit :) (semennyit)
Avatar
Botond

Hozzászólás #34668 2018.12.18. 10:36

arty írta:szerintem max ugyanannyit :) (semennyit)
Switch handheld natívja 720p, az a kiinduló pont. Szóval nekem azért heti ~5 óra belecsúszik az ilyen felbontáson játszásba, ami lehet tényleg a legtöbb a topikban.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #34669 2018.12.18. 11:00

Botond írta:Switch handheld natívja 720p, az a kiinduló pont. Szóval nekem azért heti ~5 óra belecsúszik az ilyen felbontáson játszásba, ami lehet tényleg a legtöbb a topikban.
Vagy kirakod a jó esetben 900p-t a 4K tévére. Igazi ígyenc vagy te komám! :D
Avatar
Botond

Hozzászólás #34670 2018.12.18. 11:06

DanielT írta:Vagy kirakod a jó esetben 900p-t a 4K tévére. Igazi ígyenc vagy te komám! :D
Ez csak elméleti lehetőség, valójában összesen 10 percet ment tv-n 1-2 játék, csak megnézni, hogy úgy hogy néz ki. Ez handheld platform, úgy is használom. Rendeltem hozzá egy laptop tartót, hogy fekve pont ideális szemmagasságban legyen az ágyban a képernyő, karácsonyra meg is jön. :D
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #34671 2018.12.18. 11:37

DanielT írta:Vagy kirakod a jó esetben 900p-t a 4K tévére. Igazi ígyenc vagy te komám! :D
van azé' 1080@60 is, szepseges latvannyal :nezze:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #34672 2018.12.18. 11:42

SlickAdam írta:sztem itt sokan jatszanak kevesebbet azon a felbontason
hallgatlak :fogmosas:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #34673 2018.12.18. 11:43

SlickAdam írta:van azé' 1080@60 is, szepseges latvannyal :nezze:
szerencsed h vezetek keresnek erre egy jo nagy lolos gifet :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #34674 2018.12.18. 11:45

SlickAdam írta:van azé' 1080@60 is, szepseges latvannyal :nezze:
Lenyűgöző, tényleg! :fogmosas:
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #34675 2018.12.18. 11:55

ejjj de butak vagytok, mint a segg E ! :bdead: :idiota:
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #34676 2018.12.18. 11:56

Micsu írta:hallgatlak :fogmosas:
"igy van, nalad sztem itt senki se jatszik kevesebbet ezen a felbontason :eplus2:"

na most vagy az en magyarom rothadt el itt a messzesegben vagy a tied kakás. nemtom, hajlok az en igazam fele :)
Avatar
Micsu

Hozzászólás #34677 2018.12.18. 12:07

SlickAdam írta:"igy van, nalad sztem itt senki se jatszik kevesebbet ezen a felbontason :eplus2:"

na most vagy az en magyarom rothadt el itt a messzesegben vagy a tied kakás. nemtom, hajlok az en igazam fele :)
jogos, tobbet kellett vna irnom :P
Karacsony lesz , legyen neked is igazad neha :banplz:
Avatar
arty

Hozzászólás #34678 2018.12.18. 12:49

Botond írta:Switch handheld natívja 720p, az a kiinduló pont. Szóval nekem azért heti ~5 óra belecsúszik az ilyen felbontáson játszásba, ami lehet tényleg a legtöbb a topikban.
6"-on valszeg nem számít... (ott max a 360p lehet problémáska)
szal ezért ez így nem fair :P
Avatar
Botond

Hozzászólás #34679 2018.12.18. 12:51

arty írta:6"-on valszeg nem számít... (ott max a 360p lehet problémáska)
szal ezért ez így nem fair :P
Mióta szempont itt a fairség? :) Nagy abszolút igazságok vannak. Amiket max az ír felül, ha kicsit hátrább ülsz.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #34680 2018.12.18. 13:58

Moby írta:Az a kábel elég régi lehetett, mert amin az 1.4 átmegy, azon átmegy a 2.0 is (High-Speed HDMI). A kábelnek nincs verziója a HDMI szabványra vonatkozóan. Egyébként ha nem pc, akkor semmi különbséget nem fog észrevenni a yuv420-ban, pc-nél is csak a fontok szélein látni.Dinamikus tartalomnál (konzol vagy tv) picsafüst. Vakteszten senki nem megy át.
Én nem vagyok egy sasszem de 3-an voltunk akkor ott és mindenkinek az volt az első reakciója, hogy "hol vannak a színek?".
Avatar
eje75

Hozzászólás #34681 2018.12.18. 19:32

Hát ez mekkora game...hommade cucc, de gecijó, dugnám napokig... Twitterje
phpBB [media]
Avatar
Moby

Hozzászólás #34682 2018.12.18. 19:35

benőmenő írta:Én nem vagyok egy sasszem de 3-an voltunk akkor ott és mindenkinek az volt az első reakciója, hogy "hol vannak a színek?".

A tévék minden üzemmódra külön presetet tárolnak. Nem volt a tévé beállítva yuvra(vagy 4k-ra). A jelátvitel alapvetően nem szűkíti a színteret, a hdr10@4k@60Hz is yuv420-ban megy át hdmi2.0-ban kizárólag, mert rgb-ben nem fér bele a hdmi2.0 bandwidthbe.
Avatar
arty

Hozzászólás #34683 2018.12.18. 20:52

moby! te végül végigbírtad a life is stranget? megérte? (lusta voltam "átülni" a ps3 elé és ps4en ez volt ilyen feleletválasztós gyorsan, belekezdtem, itt-ott ígéretes, de a tinilányproblémák elég kiborítóak :D )
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #34684 2018.12.18. 22:47

arty írta:moby! te végül végigbírtad a life is stranget? megérte? (lusta voltam "átülni" a ps3 elé és ps4en ez volt ilyen feleletválasztós gyorsan, belekezdtem, itt-ott ígéretes, de a tinilányproblémák elég kiborítóak :D )
A masszívan tinilányos vonalat a második epizód felétől átveszik más szálak, ahogy felpörög a sztori, de valahogy fel kell vezetni az egészet.
Avatar
arty

Hozzászólás #34685 2018.12.19. 10:01

benőmenő írta:A masszívan tinilányos vonalat a második epizód felétől átveszik más szálak, ahogy felpörög a sztori, de valahogy fel kell vezetni az egészet.
lehet azabaj, hogy mindenkivel barinő akartam lenni és kicsit hangsúlyosabb lett nálam ez a vonal :) de oké, akkor nyomom még, ha ez később elül! (valamennyi amúgy maradhat, nem gond, sőt)
Avatar
Botond

Hozzászólás #34686 2018.12.19. 11:15

@Arty Itt ez a DF video, hogy akkor milyen AA-k vannak. Ment itt a múltkor a vergődés, hogy nem natív a kép, csak ha minden képpont egyedileg ki van számolva, mire mondtam, hogy akkor az AA feltalálása óta nincs natív kép, ha ezt így definiáljuk, se 720p, se 1080p, se 4k, se semmi. Ott a videó, abban látni lehet, hogy bizony csal mindegyik a távoli objektumokkal, vagy előző képkockából tart meg infót, vagy ilyesmi. Nincs új a nap alatt, a képrács van, abban a pixelek, abba kell szín infót belőni, és azt vagy kiszámolja az ember izomból, és akkor lesz egy kockás, ledadogós fosod, vagy trükközni kell, és minden esetben ugyanazon dolgokkal tudsz játszani, akárhogy nevezgeted el. Checkerboard is ezekből épít, mindegy AA is, és a DLSS is. Szóval PHn ennek fényében nem is értem a kommented, csak nem akarok ott is szájkaratét nyitni. Nem 4k alatt tűnik el az extra részletesség, hanem már 1080p alatt is. Azzal, hogy a 970est lecseréltem 1080ti-re, és mondjuk rákötöm egy FHD monitorra a gépet, azzal nem lesz a randomjáték a ti definíciótok szerint natív vagy natívabb, vagy a fasztudja mi, csak több lesz a frém. Ilyen meghekkelt, a távolban kisebb felbontású texturákat tartalmazó frémből lesz sok, ami ugye a leáldos tankönyv szerint nem natív. Ha v-syncelem 60ra, akkor meg kevesebbet pörög a venti a VGAn, mert nem melegszik annyira a tiáj. De a távolban a sátor akkor se lesz leáldosnatív 1080pben megjelenítve.
Na most innen nézve a DLSS-t meg a checkerboarding rendert fikázó kommentjeiteket nem tudom hova tenni. És felmerül bennem a kérdés, hogy ti hol a faszomban voltatok az elmúlt 15 évben? :D
Mindegyik technika azt próbálja elérni, hogy azok a részletek amikre figyelsz játék közben azok minél patentebbek legyenek, amikre meg nem, azok meg minél kevesebb erőforrást zabáljanak. Keresik az egyensúlyi pontot ebben, meg próbálják minél ügyesebben kombinálni az alap lehetőségeket, amelyek közül egyik sem 100%-osan natív megoldás, ha elfogadjuk, hogy a natív csak az ahol minden egyes képpont, minden egyes frémben egyedileg kiszámolt és a megjelenítő felbontásával azonos darabszámú. A leáldosnatív felbontás meghalt tizeniksz éve, béke poraira, emlékét a minecraftban őrizzük. Az olyan kockás. :D Meg talán Dani rácsos képein.
Amúgy a videóból jól látszik a FHD -> 4k váltás jelentősége, ahogy a rácson négyfelé vágja a képkockákat az elején, na a FHD -> 4k váltás pont ezt teszi meg trükközés nélkül.
Avatar
Moby

Hozzászólás #34687 2018.12.19. 11:17

arty írta:moby! te végül végigbírtad a life is stranget? megérte? (lusta voltam "átülni" a ps3 elé és ps4en ez volt ilyen feleletválasztós gyorsan, belekezdtem, itt-ott ígéretes, de a tinilányproblémák elég kiborítóak :D )
Dehogy bírtam. Youtubeon sem ment le, egyetlen molekulám nem kíván belőle egy villanóképet sem.
Avatar
Moby

Hozzászólás #34688 2018.12.19. 11:19

Kiváló döntésnek bizonyult elskippelni a deep-féle 300k-s fhd oledet, most vágnék eret magamon. De ezt sem veszem meg, mert részint továbbra sem kell, részint meg nehogy 1 hónap múlva megint eret kelljen metszenem.
Avatar
Botond

Hozzászólás #34689 2018.12.19. 11:26

DanielT írta:Vagy kirakod a jó esetben 900p-t a 4K tévére. Igazi ígyenc vagy te komám! :D
Elkapott a takonykór, szóval lemondtam minden szociális tevékenységet, mert önző vagyok, nem adok senkinek a bacikból, a gyerekek az anyjuknál két napig, szóval megfogadtam a tanácsod és kiraktam a 4k tv-re a 900p képet bámulni. Gondoltam úgyis van egy 330 literes babzsákom, amibe 3 év alatt nem sikerült 10 üzemórát belerakni, hát most használom legalább azt is kicsit. Na diabló3 switchdokkolóból a 4k tvre élményem egy szóval kellene jellemezni, akkor az a "bazári" lenne. :D A kis képernyőn egész jól néz ki, de a Samsung színvariálós algoritmusa olyan bazári színkavalkádot csinál belőle, hogy vmi hihetetlen. Csak lusta voltam 1 óra gémingért 1,5et konfigolgatni a TVt, szóval úgy hagytam. Necro egy vicc. Van ez hullákat felrobbantó skillje, azzal operálok, fél képernyők berobbannak, na az még bazáribb ezen színösszeállítás mellett. Igazándiból egy órás epilepszia teszt volt, mert annyi villódzás mellett aki nem lesz epilepsziász az mindent kibír. Azért élveztem. Ma még szabad estém van, lehet megint belerakok egy órát, és akkor a babzsákban is meglesz a kb 10 üzemóra. :D
Viszont a switches irányítás még mindig kurvajó.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #34690 2018.12.19. 11:40

Botond írta:Viszont a switches irányítás még mindig kurvajó.
valamivel kell vigasztalodni :D
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #34691 2018.12.19. 14:57

Moby írta:Kiváló döntésnek bizonyult elskippelni a deep-féle 300k-s fhd oledet, most vágnék eret magamon. De ezt sem veszem meg, mert részint továbbra sem kell, részint meg nehogy 1 hónap múlva megint eret kelljen metszenem.
Na, ha a VFR-t is tud majd ennyiért, akkor már jó eséllyel én is elcsábulok.

Ezzel az egész tévés dologgal az a baj, hogy lassan csöpögtetik be a technológiákat évről évre sok százezerért (közte a sok bullshitet: 3D, hajlított idiotizmus, Steamen kívüli kliensvilágot idéző okosodás), ha meg veszel valamit, akkor azt látod, hogy költhetsz lassan újra 400k-t, mert végre bekerül egy régóta várt feature, a tiéd meg már a felét sem éri. Régen a tévék ártartóbbak voltak, most a VGA és a CPU a jó befektetés.
Avatar
Moby

Hozzászólás #34692 2018.12.19. 15:13

Zóanagyvarázsló írta:Na, ha a VFR-t is tud majd ennyiért, akkor már jó eséllyel én is elcsábulok.

Ezzel az egész tévés dologgal az a baj, hogy lassan csöpögtetik be a technológiákat évről évre sok százezerért (közte a sok bullshitet: 3D, hajlított idiotizmus, Steamen kívüli kliensvilágot idéző okosodás), ha meg veszel valamit, akkor azt látod, hogy költhetsz lassan újra 400k-t, mert végre bekerül egy régóta várt feature, a tiéd meg már a felét sem éri. Régen a tévék ártartóbbak voltak, most a VGA és a CPU a jó befektetés.
Ebből a szempontból rendkívül kényelmes helyzetben vagyok. Nincs olyan feature, ami jelenleg eladna nekem bármilyen kijelzőt. A meglévőktől is inkább csak szabadulnék.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #34693 2018.12.19. 15:16

Botond írta:Na diabló3 switchdokkolóból a 4k tvre élményem egy szóval kellene jellemezni, akkor az a "bazári" lenne.
Egyet kell értenem Botonddal. A switch asztali konzolként, tv-re kötve bazári. Még az "ülj hátrébb" sem működik, mert másfél méterre ültem a konzoltól, de a joyconról már nem ment át minden gombnyomás. Ez alig idegesítő, amikor külön mechanika épül az utolsó pillanatban elugrásra. :bdead:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #34694 2018.12.19. 15:41

Moby írta:Ebből a szempontból rendkívül kényelmes helyzetben vagyok. Nincs olyan feature, ami jelenleg eladna nekem bármilyen kijelzőt. A meglévőktől is inkább csak szabadulnék.
Neked könnyebben is lett csömöröd, én eddig elég csínján bántam a kijelzőkkel is. A játszós tévém is egy 8 éves cucc, mely korábban a nappaliban kapott helyet (igaz, ott a PS3 is évekig rá volt kötve). Nekem a vegyek 400k-ért tévét PC-hez agyament, bár több értelme van, mintha a Story TV-hez teszem ezt. Egyszerűen nem úgy nőttem fel, hogy a pénzt így kell kidobálni. Na nem mintha nem vettem volna haszontalanságokat (ma pl. GTA V-öt, de még nyomtatott lapokra is fizettem elő) a héten is...
Avatar
Moby

Hozzászólás #34695 2018.12.19. 15:52

Zóanagyvarázsló írta:Neked könnyebben is lett csömöröd, én eddig elég csínján bántam a kijelzőkkel is. A játszós tévém is egy 8 éves cucc, mely korábban a nappaliban kapott helyet (igaz, ott a PS3 is évekig rá volt kötve). Nekem a vegyek 400k-ért tévét PC-hez agyament, bár több értelme van, mintha a Story TV-hez teszem ezt. Egyszerűen nem úgy nőttem fel, hogy a pénzt így kell kidobálni. Na nem mintha nem vettem volna haszontalanságokat (ma pl. GTA V-öt, de még nyomtatott lapokra is fizettem elő) a héten is...
Nem kaptam csömört, csak nincs mire. A notebooknak van sajátja, a falon lévőkre ott ahol én vagyok már nincs kötve semmi, tévé adást nem nézek, filmet meg nem azokon. A létezésük vált okafogyottá. A samu, amire a konzolokpécék voltak kötve gyak falidísszé vált, a családi tévét meg ugye a bútorok nézik. A kijelzőnek meg az a halálos ítélete, ha nincs mit kijelezzen. Ezen meg semmilyen feature nem javít.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #34696 2018.12.19. 16:06

Moby írta:Nem kaptam csömört, csak nincs mire. A notebooknak van sajátja, a falon lévőkre ott ahol én vagyok már nincs kötve semmi, tévé adást nem nézek, filmet meg nem azokon. A létezésük vált okafogyottá. A samu, amire a konzolokpécék voltak kötve gyak falidísszé vált, a családi tévét meg ugye a bútorok nézik. A kijelzőnek meg az a halálos ítélete, ha nincs mit kijelezzen. Ezen meg semmilyen feature nem javít.
Hát, én ennyi tévétől csömört is kaptam volna, de az én vagyok.
Avatar
Moby

Hozzászólás #34697 2018.12.19. 17:57

Zóanagyvarázsló írta:Hát, én ennyi tévétől csömört is kaptam volna, de az én vagyok.
Ügyes srácnak tartom magam, de két fotelben nem tudok ülni egyszerre, két autót nem tudok vezetni egyszerre, két tévét nem tudok nézni egyszerre, csak ez a szakma olyan, hogyha változás áll be az ember családi állapotában, akkor a mennyiségek is szükségszerűen változnak :)
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #34698 2018.12.20. 07:43

hepibörzdéj eje75! :pias:
Avatar
Botond

Hozzászólás #34699 2018.12.20. 07:47

SlickAdam írta:hepibörzdéj eje75! :pias:
Boldog eje75 napot mindenkinek!
Avatar
arty

Hozzászólás #34700 2018.12.20. 09:16

Zóanagyvarázsló írta:Hát, én ennyi tévétől csömört is kaptam volna, de az én vagyok.
ennyitől?! ez mégcsak nem is sok egy családnak... igazából nem is értem, hogy oldották meg mobyék :)
nálunk sokszor előjön, hogy kevés a képernyő, de a nagyobb baj, amikor hárman állunk sorba a plazmámért, miközben a DRÁGASZÁGOM én akarnám élvezni :) (vagy ha épp hádéerrel tompítom az elmém, tuti a feleségem is és a lányom is épp tévézne a családi tévén... egyedül a crt előtt van nyugtom, amit nem is értek (de :( hihetetlen, hogy egyik kölköm se sikerült ennyire bevonzanom a "régi máriózásba", se az ótózásba, se, se, se ... :( ))
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #34701 2018.12.20. 09:52

arty írta:ennyitől?! ez mégcsak nem is sok egy családnak... igazából nem is értem, hogy oldották meg mobyék :)
nálunk sokszor előjön, hogy kevés a képernyő, de a nagyobb baj, amikor hárman állunk sorba a plazmámért, miközben a DRÁGASZÁGOM én akarnám élvezni :) (vagy ha épp hádéerrel tompítom az elmém, tuti a feleségem is és a lányom is épp tévézne a családi tévén... egyedül a crt előtt van nyugtom, amit nem is értek (de :( hihetetlen, hogy egyik kölköm se sikerült ennyire bevonzanom a "régi máriózásba", se az ótózásba, se, se, se ... :( ))
Legalább négy tévéről volt szó Mobynál. De nem is azt sokallom, itthon is van jó pár, hanem ezek beszerzését (beleértve a specifikációl és rivjúk olvasását, akciókra várást, a költséget). Venni egy ötezredik alig használt eszközt, miközben nem is tudod hova kidobni az elődjét, eléggé bosszantó. Szoftvernél, pláne pluszegysoroknál ez nem jön elő. És itt "szoftver" nálam a könyv vagy a film is.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #34702 2018.12.20. 09:57

SlickAdam írta:hepibörzdéj eje75! :pias:
Isten éltesse! De az ő korábban már vigyázni kell a féktelen tivornyával!

Kép
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #34703 2018.12.20. 10:38

Boldogat, eje75!
Kép
Avatar
Moby

Hozzászólás #34704 2018.12.20. 10:49

Zóanagyvarázsló írta:Legalább négy tévéről volt szó Mobynál.
Kettőnél többről nem írtam pedig :D De legalábbis nem állt szándékomban. De tegnap megszületett a döntés: a korábbi játszóstévé menesztve lesz a jópicsába. Game over, bezár a bazár végleg.

Boldog Születésnapot eje75!
Spoiler
Azonos naptári napon bírtál születni a nejemmel :)
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #34705 2018.12.20. 10:54

Moby írta:Kettőnél többről nem írtam pedig :D De legalábbis nem állt szándékomban. De tegnap megszületett a döntés: a korábbi játszóstévé menesztve lesz a jópicsába. Game over, bezár a bazár végleg.

Boldog Születésnapot eje75!
Spoiler
Azonos naptári napon bírtál születni a nejemmel :)
Ja, hogy a két falon lévő a családi és a játszós? Az tényleg kevés, ha nincs más, de korábban mintha írtál volna arról, hogy a konyhában is van, és mivel te vagy itt a mindent megvásárlós arc (igaz, az eladós), eleve hajlamos voltam a nagyobb szám felé elmozdulni.

Viszont ahogy hallom, nemsokára veszel játszóstévét a bazárújranyitáshoz. De pszt, Moby még nem tud róla!
Avatar
Moby

Hozzászólás #34706 2018.12.20. 11:03

Zóanagyvarázsló írta:Ja, hogy a két falon lévő a családi és a játszós? Az tényleg kevés, ha nincs más, de korábban mintha írtál volna arról, hogy a konyhában is van, és mivel te vagy itt a mindent megvásárlós arc (igaz, az eladós), eleve hajlamos voltam a nagyobb szám felé elmozdulni.

Viszont ahogy hallom, nemsokára veszel játszóstévét a bazárújranyitáshoz. De pszt, Moby még nem tud róla!
Ne is mondd! Iszonyúan stresszes lennék, ha jelen piaci körülmények között kellene valami tévét vegyek. Az isten irgalmazzon mindenkinek, aki ilyen helyzetben van.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #34707 2018.12.20. 11:04

Boldog Szülinapot Eje! Az egyetlen buli amin idén részt veszek ma lesz és ezennel cégesről transzformálom a szülinapidra! Kicsit furcsa lesz, hogy nem leszel itt, de mondjuk azt, hogy hóvihar miatt nem tudott felszállni a géped.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #34708 2018.12.20. 11:13

Moby írta:Ne is mondd! Iszonyúan stresszes lennék, ha jelen piaci körülmények között kellene valami tévét vegyek. Az isten irgalmazzon mindenkinek, aki ilyen helyzetben van.
Nincs itt semmi probléma, most is van 165 centis Panasonic plazma eladó 285-ért hwaprón...
Avatar
Micsu

Hozzászólás #34709 2018.12.20. 11:15

SlickAdam írta:hepibörzdéj eje75! :pias:
hbd
Vajon gyerekkoraban egy ajndekot kapott szulinapra meg karacsonyra mert az szivas :D
Avatar
arty

Hozzászólás #34710 2018.12.20. 11:20

Moby írta:Kettőnél többről nem írtam pedig :D De legalábbis nem állt szándékomban. De tegnap megszületett a döntés: a korábbi játszóstévé menesztve lesz a jópicsába. Game over, bezár a bazár végleg.
nanemár :(
picit hirtelennek érzem, nem porosodik az még olyan rég óta... érdemes lenne várakozni "kicsit", hátha.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #34711 2018.12.20. 11:22

arty írta:nanemár :(
picit hirtelennek érzem, nem porosodik az még olyan rég óta... érdemes lenne várakozni "kicsit", hátha.
Majd vesz újat, ha kell. És akkor spórol mínusz százezreket. :D
Avatar
Moby

Hozzászólás #34712 2018.12.20. 11:24

DanielT írta:Nincs itt semmi probléma, most is van 165 centis Panasonic plazma eladó 285-ért hwaprón...
Úgy tippelem ez az információ nem csökkentené a stressz szintemet, de ezt most biztosan nem fogjuk kipróbálni élesben :D
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #34713 2018.12.20. 11:25

Micsu írta:hbd
Vajon gyerekkoraban egy ajndekot kapott szulinapra meg karacsonyra mert az szivas :D
hja, növerem is dec.29. nem emlekszek mar hogy volt, de biztos "ez akkor születesnapra is kislanyom" :D
Avatar
Moby

Hozzászólás #34714 2018.12.20. 11:43

arty írta:nanemár :(
picit hirtelennek érzem, nem porosodik az még olyan rég óta... érdemes lenne várakozni "kicsit", hátha.
A prö megmarad a nagyobbiknál, ő megörökölte a régi fhd samumat, azon elvan, oda nem akarok nagyobb tévét. Nála tudok múltidézni ha épp arra támad kedvem, de erre momentán túl sok esélyt nem látok. Messze nem volt ez hirtelen, gyak gow óta ilyen időelbaszsás szintjén megy minden, még azok is, akmiket élveztem. Az egész 2018-ból két játékra emlékszem, a gow meg az astrobot, pedig nem két játékot ki is platináztam, de valahogy nem. Inkább csak azért játszottam, hogy ezzel is elmenjen az idő, meg még itt-ott élveztem is, de semmi komoly. Aztán az rdr2 keményen rábaszta a vasajtót az egészre. Géming szempontból az egész 2018 arról szól, hogy már semmi nem tud kiváltani semmilyen érzelmet belőlem, mert vagy olyan készül ami nem tetszik, vagy olyan, ami tetszik, de már sokszor láttam, és nem tud már meglepni. 2018 legnagyobb meglepetése éppen az rdr2 volt, amit soha nem hittem volna, hogy akkora határ szar lesz mint ami lett. Tonképp én is sajnálom, és nagyon nehezen mondtam ki, de totál nyilvánvaló, hogy már nem igazán érdekelnek a videójátékok, csak az emléke löki tovább időről időre. Meg nem is gondolom azt már, hogy nekem való lenne, főleg a korom miatt sem.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #34715 2018.12.20. 11:51

Moby írta:A prö megmarad a nagyobbiknál, ő megörökölte a régi fhd samumat, azon elvan, oda nem akarok nagyobb tévét. Nála tudok múltidézni ha épp arra támad kedvem, de erre momentán túl sok esélyt nem látok. Messze nem volt ez hirtelen, gyak gow óta ilyen időelbaszsás szintjén megy minden, még azok is, akmiket élveztem. Az egész 2018-ból két játékra emlékszem, a gow meg az astrobot, pedig nem két játékot ki is platináztam, de valahogy nem. Inkább csak azért játszottam, hogy ezzel is elmenjen az idő, meg még itt-ott élveztem is, de semmi komoly. Aztán az rdr2 keményen rábaszta a vasajtót az egészre. Géming szempontból az egész 2018 arról szól, hogy már semmi nem tud kiváltani semmilyen érzelmet belőlem, mert vagy olyan készül ami nem tetszik, vagy olyan, ami tetszik, de már sokszor láttam, és nem tud már meglepni. 2018 legnagyobb meglepetése éppen az rdr2 volt, amit soha nem hittem volna, hogy akkora határ szar lesz mint ami lett. Tonképp én is sajnálom, és nagyon nehezen mondtam ki, de totál nyilvánvaló, hogy már nem igazán érdekelnek a videójátékok, csak az emléke löki tovább időről időre. Meg nem is gondolom azt már, hogy nekem való lenne, főleg a korom miatt sem.
Érdekes mekkora töréseket okoz ez az RDR az emberek gaming életében. Már írtam, de akkor most aktuális megint, hogy az első rész végignyomása után többé nem kapcsoltam be a 360-at, aztán pedig elajándékoztam. Illetve eredetileg kölcsön, csak a fogadó fél úgy tűnik ezt máshogy értelmezte. :D

Szóval már akkor is tudtam, hogy egy unalmas genny és évek óta nézem ezt az érthetetlen hájpot. Amit egyébként nagyrészt az generált, hogy maradt konzol exkluzív, ezért lehetett rá vágyni pécé oldalról, a konzolosok meg mutogathatták, hogy "nekem ez megvolt és kurvajó".

És még neked is bejött az első rész, amit megint nehezen értek, ha ebben untad a lovaglást. Abban is az volt az egész játék, BÖEEEEEEE.

Ha kijön pécére és valahol vehető nem full áron, miért ne alapon még be is ránthatom, de már pontosan tudom hogyan kell kezelni ezt a szériát.
Avatar
Moby

Hozzászólás #34716 2018.12.20. 12:07

DanielT írta:Érdekes mekkora töréseket okoz ez az RDR az emberek gaming életében. Már írtam, de akkor most aktuális megint, hogy az első rész végignyomása után többé nem kapcsoltam be a 360-at, aztán pedig elajándékoztam. Illetve eredetileg kölcsön, csak a fogadó fél úgy tűnik ezt máshogy értelmezte. :D

Szóval már akkor is tudtam, hogy egy unalmas genny és évek óta nézem ezt az érthetetlen hájpot. Amit egyébként nagyrészt az generált, hogy maradt konzol exkluzív, ezért lehetett rá vágyni pécé oldalról, a konzolosok meg mutogathatták, hogy "nekem ez megvolt és kurvajó".

És még neked is bejött az első rész, amit megint nehezen értek, ha ebben untad a lovaglást. Abban is az volt az egész játék, BÖEEEEEEE.

Ha kijön pécére és valahol vehető nem full áron, miért ne alapon még be is ránthatom, de már pontosan tudom hogyan kell kezelni ezt a szériát.
Ha nem az RDR2 akkor valami más belökte volna az árokba. Csak idő kérdése volt, hogy meddig megy még ez az agónia. Az más kérdés, hogy az RDR2 nagyon alkalmas leszoktatni az egészről: jött, látott, és pusztított. Elpusztította a géming iránti érdeklődés utolsó molekuláit is. :D Persze nem is volt nehéz dolga.
Avatar
eje75

Hozzászólás #34717 2018.12.20. 12:20

Köszi mindenkinek a köszöntést!
Spoiler
Thank-You-to-all-my-fans.gif
Avatar
DanielT

Hozzászólás #34718 2018.12.20. 12:31

Moby írta:Ha nem az RDR2 akkor valami más belökte volna az árokba. Csak idő kérdése volt, hogy meddig megy még ez az agónia. Az más kérdés, hogy az RDR2 nagyon alkalmas leszoktatni az egészről: jött, látott, és pusztított. Elpusztította a géming iránti érdeklődés utolsó molekuláit is. :D Persze nem is volt nehéz dolga.
Részvétem, de azért a temetésre nem megyek még el... Mi Deeppel a PS1-es Alone in The Dark: New nightmare-t toltuk valamelyik nap és még lesz folytatás. Aztán a Way Out co-op-ban van következőként a listán. Majd február új Resident Evil.

Közben én a MGS-t nyomom sokadszor, egy kis Ridge Racer 4 mellett.

Hét közben semmit nem indítok el, csak szabadnapon megy gaming. (Ja de, melóban is megy a Ridge 4, amíg várom, hogy lemenjen a dugó este. Sajnos kénytelen voltam elővenni az autót.)
Avatar
Botond

Hozzászólás #34719 2018.12.20. 12:41

SlickAdam írta:hja, növerem is dec.29. nem emlekszek mar hogy volt, de biztos "ez akkor születesnapra is kislanyom" :D
Nekem ezt január 19el is megjátszották a szüleim gyakran, hogy akkor karácsonyra vmi nagy izé, és akkor az szülinapi is egyben, szülinapra meg torta és egy tábla csoki. :D
Avatar
Botond

Hozzászólás #34720 2018.12.20. 12:43

Moby írta:Ha nem az RDR2 akkor valami más belökte volna az árokba. Csak idő kérdése volt, hogy meddig megy még ez az agónia. Az más kérdés, hogy az RDR2 nagyon alkalmas leszoktatni az egészről: jött, látott, és pusztított. Elpusztította a géming iránti érdeklődés utolsó molekuláit is. :D Persze nem is volt nehéz dolga.
Nálam a legkisebb most 8,5. Már tolja önállóan a kinect adventurest, és maxolja a feladatokat, bár még nem érti, hogy ez öcsifarm lényegében, mert még nem tud az öcsikről, de ma meg beleszántottunk 1,5 órát a lego indiana jones2be, és hát iszonyat móka a gyerekkel coopban. De komoly platformért már én se adnék pénzt. A 6700k+1080tiáj kiszolgál még pár évet, meg remélem a 360 is sok év múlva adja be a kulcsot, mert ha ezek kidőlnek akkor csak a switch marad. Azon van már annyi kontent amennyi időm nekem erre az egészre van...

Vissza: “Leáldozott.hu”