A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
Moby

Hozzászólás #30591 2018.07.09. 14:42

Zóanagyvarázsló írta:Nem tudom, hogy pontosan ki mire gondol (értsd: nem tudtam, hogy Moby le van-e maradva vagy rosszul fogalmazott, egyik sem elképzelhetetlen), de a zinterneten úgyis terjedt a legenda, hogy minden Play Anywhere-es játékra vonatkozik, mintha mind benne lenne a a Game Passban. Többen benézték emiatt, így a Windows 10 User Error Topikban érdemesnek tartottam megjegyezni.

Mivel MS-ről van szó, egyelőre én is bizonytalan vagyok abban, hogy 100%-ig úgy van-e, ahogy írják. Szerinted ugye náluk normális az is, hogy ga azt mondom neki, mégse induljon újra, akkor is újraindul, szóval hazudhatnak máshol is. (Azóta megtudtam, hogy ezt nem a 10-hez találták fel kicseszésből, másnál már a Win 7 is produkálta. Nálam se a 7, se a 8.1.)
Valszeg én vagyok lemaradva, nekem viszonylag sokáig tartott nem-utálni a gamepasst, miután szépen belecsorgattak több olyan játékot, amit én sikeresen megvettem nem kevés pénzért. Mostmár ügyelek az ilyenekre, és irányítottan kúrogatom majd a rencert a cdkeys, vagy valamelyik másik kulcsosoldal támogatásával :)
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #30592 2018.07.09. 14:42

Moby írta:Mondjuk Forza7-et berakhatnák. Ja. Nemtudom, hogy játszanék-e vele, de az jól mutatna benne. De ott a GTS, nagy sebbel-lobbal megvettem azt is, szerintem 30 óra sem ment bele. Kormányt vettem hozzá, meg wheelstandet, mifaszomat. El sem lett indítva az első nagy lendület után. A kormányt is eladtam már. Hol ide pakoltuk, hol oda, mindenhol útban volt. Pedig nem nagy szám szétnyitni egy ilyen wheelstandet, de ingerenciám sincs már ilyenekhez. A kőrözgetéshez sem sok, de a gts legalább szép (az f7 is szép).
Bezzeg az FH3...egész hétvégén pörgött megint :D Gyerek is imádja, én is imádom, nem bírjuk abbahagyni. Már viszonylag ritkábban vesszük elő, de olyankor pár napig csak az pörög. És még mindig nem tartunk sehol.
FM7 nem motiválna, de egy működő FH3-ért bevállalnám az ingyenes trialt. Vagy nem, ha már a demó se megy.
Avatar
Botond

Hozzászólás #30593 2018.07.09. 14:44

Moby írta:Mondjuk Forza7-et berakhatnák. Ja. Nemtudom, hogy játszanék-e vele, de az jól mutatna benne. De ott a GTS, nagy sebbel-lobbal megvettem azt is, szerintem 30 óra sem ment bele. Kormányt vettem hozzá, meg wheelstandet, mifaszomat. El sem lett indítva az első nagy lendület után. A kormányt is eladtam már. Hol ide pakoltuk, hol oda, mindenhol útban volt. Pedig nem nagy szám szétnyitni egy ilyen wheelstandet, de ingerenciám sincs már ilyenekhez. A kőrözgetéshez sem sok, de a gts legalább szép (az f7 is szép).
Bezzeg az FH3...egész hétvégén pörgött megint :D Gyerek is imádja, én is imádom, nem bírjuk abbahagyni. Már viszonylag ritkábban vesszük elő, de olyankor pár napig csak az pörög. És még mindig nem tartunk sehol.
Ugyanez. Megvettem a FHt anno, és szanaszéttoltam, gondoltam szerzek egy FM4et is, na ahhoz kormány meg minden kutyafasza, aztán belekerült vagy 5 óra. Ez a sima körözés nem köt le. FM6apex se jutott messzire. FH3ra meg idő nincs sajna, néha bele-belekapok, mondjuk szerintem 100 fölötti az óraszám így is, de sose volt a nagy belemerülés mint az első résznél. Kormányt eladtam én is hamar.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #30594 2018.07.09. 14:44

Moby írta:Valszeg én vagyok lemaradva, nekem viszonylag sokáig tartott nem-utálni a gamepasst, miután szépen belecsorgattak több olyan játékot, amit én sikeresen megvettem nem kevés pénzért. Mostmár ügyelek az ilyenekre, és irányítottan kúrogatom majd a rencert a cdkeys, vagy valamelyik másik kulcsosoldal támogatásával :)
Szóval azért az olcsómobyskodás, hogy visszaszerezd a pénzed a mocskoktól! Csak nehogy aztán Phil Spencer ne tudjon enni adni a kölkeinek a szomszéd híd alatt!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zóanagyvarázsló 2018.07.09. 14:45-kor.
Avatar
Botond

Hozzászólás #30595 2018.07.09. 14:45

Zóanagyvarázsló írta:FM7 nem motiválna, de egy működő FH3-ért bevállalnám az ingyenes trialt. Vagy nem, ha már a demó se megy.
FH3 van a közösaccon. Azt használja még vki? Én egy két hét után vettem sajátot, meg szerintem Moby is, nemtudom ki volt még rácuppanva.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #30596 2018.07.09. 14:47

Botond írta:FH3 van a közösaccon. Azt használja még vki? Én egy két hét után vettem sajátot, meg szerintem Moby is, nemtudom ki volt még rácuppanva.
Veletek ellentétben én kezdettől fogva megválogatom, hogy kikkel közösködök :banplz:
Avatar
Moby

Hozzászólás #30597 2018.07.09. 14:49

Zóanagyvarázsló írta:Szóval azért az olcsómobyskodás, hogy visszaszerezd a pénzed a mocskoktól! Csak nehogy aztán Phil Spencer ne tudjon enni adni a kölkeinek a szomszéd híd alatt!
Neeem, ennyire én nem vagyok az elvek embere. Azért az olcsómobyskodás, mert benne van a rendszerben a lehetőség. De hisz pontosan tudod, hogy minden lepattanóra rámegyek. Én ezt hoztam a híd alól! :nezze:
Avatar
Moby

Hozzászólás #30598 2018.07.09. 14:52

Botond írta:FH3 van a közösaccon. Azt használja még vki? Én egy két hét után vettem sajátot, meg szerintem Moby is, nemtudom ki volt még rácuppanva.
Én vettem azóta DLC-ket is meg mifaszomat. Mondjuk ez a játékautós hot wheels szerintem annyira kellett bele, mint egy kelés a seggemre, de megvan :D Annyit játszottunk vele, mint a GTS-el.
Mondjuk szerintem ha tudtuk volna, hogy szopás lesz ez a közösködés, és nem lehet egyidőben nyomni, valszeg senki nem ugrott volna bele, és ez volt az ok, hogy ki is szivárgott belőle mindenki.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Moby 2018.07.09. 14:53-kor.
Avatar
Botond

Hozzászólás #30599 2018.07.09. 14:53

Zóanagyvarázsló írta:Veletek ellentétben én kezdettől fogva megválogatom, hogy kikkel közösködök :banplz:
Mindegy, az én részvényeim átveheted abban a buliban, login/pass meg DTnél gondolom.
Avatar
Botond

Hozzászólás #30600 2018.07.09. 14:54

Moby írta:Én vettem azóta DLC-ket is meg mifaszomat. Mondjuk ez a játékautós hot wheels szerintem annyira kellett bele, mint egy kelés a seggemre, de megvan :D Annyit játszottunk vele, mint a GTS-el.
Mondjuk szerintem ha tudtuk volna, hogy szopás lesz ez a közösködés, és nem lehet egyidőben nyomni, valszeg senki nem ugrott volna bele, és ez volt az ok, hogy ki is szivárgott belőle mindenki.
Én is vettem amikor akciós volt, szerintem pont ugyanott tartunk és a hóesős kiegben is max egy versennyel jutottam messzebb, mint a játékautósban. Merhogyazismegvan magától értetődő módon!
/szerk: mondjuk ha captain toad elvisel 11,5 ezret (végül annyiért volt a legolcsóbb), akkor FH3 dlc-kért se sok egy tizes (2kieg+vip+még vmi, de az lehet ingyenes volt alapból)
Avatar
Moby

Hozzászólás #30601 2018.07.09. 14:59

Ja és ha már beszivárogtak ide ilyen xboxosok elemek: török sztórban Darksiders Fury's Collection - War and Death (mindhárom rész) 5500Ft :wow3:


/szerk: bocs, elszámoltam magam, 5100Ft...
Avatar
Botond

Hozzászólás #30602 2018.07.09. 15:06

Moby írta:Ja és ha már beszivárogtak ide ilyen xboxosok elemek: török sztórban Darksiders Fury's Collection - War and Death (mindhárom rész) 5500Ft :wow3:


/szerk: bocs, elszámoltam magam, 5100Ft...
Magyarban meg 7990 Ft. Hát nem az évezred fogása. :)
Avatar
insp

Hozzászólás #30603 2018.07.09. 15:14

Botond írta:Mindegy, az én részvényeim átveheted abban a buliban, login/pass meg DTnél gondolom.


En sem hasznalom mar, azota megvettem mar nem csak az FH3-mat, de az FM7-et is.
Avatar
Moby

Hozzászólás #30604 2018.07.09. 15:15

Botond írta:Magyarban meg 7990 Ft. Hát nem az évezred fogása. :)
Az ugye megvan, hogy ez egy még meg sem jelent új rész előrendelése, ami 21000-ért lesz a sztórban? :D
Avatar
Moby

Hozzászólás #30605 2018.07.09. 15:21

Moby írta:Az ugye megvan, hogy ez egy még meg sem jelent új rész előrendelése, ami 21000-ért lesz a sztórban? :D
Nem, összevissza ír a store. Ez csak a két első rész. A harmadikat természetesen nem tartalmazza, hiába írja a store. Most néztem meg az oldalukon.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #30606 2018.07.09. 15:27

Moby írta:Nem, összevissza ír a store. Ez csak a két első rész. A harmadikat természetesen nem tartalmazza, hiába írja a store. Most néztem meg az oldalukon.
Steamet megszégyenítő profizmus! :eljen:
Avatar
Moby

Hozzászólás #30607 2018.07.09. 15:46

benőmenő írta:Steamet megszégyenítő profizmus! :eljen:
Nem is annyira a store megtévesztő, hanem a játék borítója, amin jó érzékkel a harmadik rész van. Amit nem tartalmaz. De a sonynak is szóltam a múltkor, hogy vegyék már le a PSVR reklámoldaláról az elite-et, mint megjelent PSVR játék, mert nem, hogy nincs benne, de a készítők nem is tervezik belerakni...
Avatar
Botond

Hozzászólás #30608 2018.07.09. 15:54

Moby írta:Nem, összevissza ír a store. Ez csak a két első rész. A harmadikat természetesen nem tartalmazza, hiába írja a store. Most néztem meg az oldalukon.
Szóval akkor a helyreigazításod tárgytalan és jól láttam, hogy ami itthon 8k az 5k a törököknél és ez nem az év biznisze?
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #30609 2018.07.09. 16:00

Moby írta:Nem is annyira a store megtévesztő, hanem a játék borítója, amin jó érzékkel a harmadik rész van. Amit nem tartalmaz. De a sonynak is szóltam a múltkor, hogy vegyék már le a PSVR reklámoldaláról az elite-et, mint megjelent PSVR játék, mert nem, hogy nincs benne, de a készítők nem is tervezik belerakni...
Ja, én PSN-en néztem a múltkor, de az ára gyanús volt, a leírás pedig lebuktatta őket. Az új részről meg azt se tudjuk, megérné-e ebben a konstrukcióban is.
Avatar
Moby

Hozzászólás #30610 2018.07.09. 16:01

Botond írta:Szóval akkor a helyreigazításod tárgytalan és jól láttam, hogy ami itthon 8k az 5k a törököknél és ez nem az év biznisze?
Hát így nem. Ha igaz lenne amit a sztór hazudik, akkor még 8k-is gecijó vétel lenne.
Spoiler
Kivétel, ha bekúrják gamepassba. Akkor 5k-ért is szopó :banplz:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #30611 2018.07.09. 16:02

Botond írta:Mindegy, az én részvényeim átveheted abban a buliban, login/pass meg DTnél gondolom.
Sose merném merném, félek tőle, hogy a többiek Win 10-rontó bájtjai másznának rá a gépemre. MS-bosszú a Forza-cigányolásért!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zóanagyvarázsló 2018.07.09. 16:04-kor.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #30612 2018.07.09. 16:04

Moby írta:Hát így nem. Ha igaz lenne amit a sztór hazudik, akkor még 8k-is gecijó vétel lenne.
Spoiler
Kivétel, ha bekúrják gamepassba. Akkor 5k-ért is szopó :banplz:
Ez a THQ Nordic elcseszett elnevezése. A leírásból számomra MS-éknél is egyértelmű (na jó, a török szövegből nem :idiota: ), hogy nincs benne a 3. Persze azért gennyes húzás.
Avatar
Botond

Hozzászólás #30613 2018.07.09. 16:06

Zóanagyvarázsló írta:Sose merném merném, félek tőle, hogy a többiek Win 10-rontó bájtjai másznának rá a gépemre. MS-bosszú a Forza-cigányolásért!
Ahogy érzed. A lehetőség később is nyitott lesz mindenesetre.
Avatar
Moby

Hozzászólás #30614 2018.07.09. 16:08

Zóanagyvarázsló írta:Ez a THQ Nordic elcseszett elnevezése. A leírásból számomra MS-éknél is egyértelmű (na jó, a török szövegből nem :idiota: ), hogy nincs benne a 3. Persze azért gennyes húzás.
Egyértelmű??? Na ne kúrj már fel :D

ds3.jpg
Avatar
Botond

Hozzászólás #30615 2018.07.09. 16:13

Moby írta:Egyértelmű??? Na ne kúrj már fel :D

fake.jpg
Na ha ennyivel meg tudnak vezetni, akkor nem csoda, ha napi szinten kifog rajtad a win10. :D
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #30616 2018.07.09. 16:21

Moby írta:Egyértelmű??? Na ne kúrj már fel :D

ds3.jpg
Azt nem is láttam, mert egyből az "Ismertető" részt olvastam. Jól tolja az MS :eljen:
Avatar
Moby

Hozzászólás #30617 2018.07.09. 16:34

Botond írta:Na ha ennyivel meg tudnak vezetni, akkor nem csoda, ha napi szinten kifog rajtad a win10. :D
Hülye :DD
Avatar
Botond

Hozzászólás #30618 2018.07.09. 16:59

SlickAdam írta:octopath-nak najszos az art-ja, de igyekszek ignoralni. hacsak nem lesz egyhanguan magasan pontozva.:/
Demót nézted? Én tegnap vágtam bele, és olyan, hm, nemtom. Nem az igazi, de mégis izgassa a fantáziám. A másik ami nagyon piszkálja még az amúgy a csütörtökön megjelenő bomber crew. Azt régóta nézegetem steamen, de egy időben ótvarszar volt a kritikája, meg az is az a cucc, amit sose játszanék komoly gépen, mint az overcooked, de strandgémingre érdekes lehet. Csupa kétely és gyötrődés az élet.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #30619 2018.07.09. 17:02

Botond írta:Szóval akkor a helyreigazításod tárgytalan és jól láttam, hogy ami itthon 8k az 5k a törököknél és ez nem az év biznisze?
Ez akkora biznisz, hogy most rákeresve ott van mind a 2 a Steam fiókomon, plusz a nem definitív első rész és fingom nincs mikor és hogyan kerültek oda, játszani az elsővel játszottam még a warezzal vagy 2 óra hosszát (nyilván akkor még nem volt meg steamen).
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #30620 2018.07.09. 17:04

Botond írta:Demót nézted? Én tegnap vágtam bele, és olyan, hm, nemtom. Nem az igazi, de mégis izgassa a fantáziám. A másik ami nagyon piszkálja még az amúgy a csütörtökön megjelenő bomber crew. Azt régóta nézegetem steamen, de egy időben ótvarszar volt a kritikája, meg az is az a cucc, amit sose játszanék komoly gépen, mint az overcooked, de strandgémingre érdekes lehet. Csupa kétely és gyötrődés az élet.
neztem es mar az alatt megörjitett a veget nem erö pofazas. ertem en, hogy old school, de ezt modernizalhatnak pöppet...
Avatar
Moby

Hozzászólás #30621 2018.07.09. 17:15

Botond írta:Demót nézted? Én tegnap vágtam bele, és olyan, hm, nemtom. Nem az igazi, de mégis izgassa a fantáziám. A másik ami nagyon piszkálja még az amúgy a csütörtökön megjelenő bomber crew. Azt régóta nézegetem steamen, de egy időben ótvarszar volt a kritikája, meg az is az a cucc, amit sose játszanék komoly gépen, mint az overcooked, de strandgémingre érdekes lehet. Csupa kétely és gyötrődés az élet.
Az overcooked coopban az igazi. Ez meg egy böngésző szökevény flashszar.
Avatar
Moby

Hozzászólás #30622 2018.07.09. 17:16

benőmenő írta:Ez akkora biznisz, hogy most rákeresve ott van mind a 2 a Steam fiókomon, plusz a nem definitív első rész és fingom nincs mikor és hogyan kerültek oda, játszani az elsővel játszottam még a warezzal vagy 2 óra hosszát (nyilván akkor még nem volt meg steamen).

Psnben is adták már mindkettőt.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #30623 2018.07.09. 18:01

4 napja nem tudom megnézni milyen gifek vannak feltöltve a onedriveba, jó ha 2-3 filet betölt, túl sok a böngésző mi? :banplz:
Avatar
Botond

Hozzászólás #30624 2018.07.09. 18:03

Micsu írta:4 napja nem tudom megnézni milyen gifek vannak feltöltve a onedriveba, jó ha 2-3 filet betölt, túl sok a böngésző mi? :banplz:
Citromos zéró kólát mennyit öntöttél a proci ventire? Nem eleget, mi? :banplz:
Avatar
donatus13

Hozzászólás #30625 2018.07.10. 07:45

DT:
Meg szervizelték a thinkpadet most olyat csinál, hogy a ventilátor fel-le veszi fordulatszámát kb 15 mp-ként, de már a faszom kivan vele mert hangos. Pasztázást baszták el, vagy találkoztál már ilyen jelenséggel?
Avatar
DanielT

Hozzászólás #30626 2018.07.10. 08:01

donatus13 írta:DT:
Meg szervizelték a thinkpadet most olyat csinál, hogy a ventilátor fel-le veszi fordulatszámát kb 15 mp-ként, de már a faszom kivan vele mert hangos. Pasztázást baszták el, vagy találkoztál már ilyen jelenséggel?
A büdös patkány. Tehát nem változik a terhelés és megy fel/le, akár desktopon is? Nem találkoztam ilyennel. Ennyire elrontani nem lehet szerintem a pasztázást csak akkor, ha kifelejtették.
Avatar
donatus13

Hozzászólás #30627 2018.07.10. 08:13

DanielT írta:A büdös patkány. Tehát nem változik a terhelés és megy fel/le, akár desktopon is? Nem találkoztam ilyennel. Ennyire elrontani nem lehet szerintem a pasztázást csak akkor, ha kifelejtették.
Jah, desktopon is, alapból olyan volt most, miután vissza kaptam mert komplett alaplap csere volt, hogy ha bedugom a tápot futás közben nem veszi észre,csak kikapcsolt állapotban, de úgy voltam vele ez linux miatt van mert nem húztam újra. Ma csinálok egy clean install-t neki szerintem és ha nem segít akkor nyomozok tovább vagy indul vissza a szervizbe.
Avatar
arty

Hozzászólás #30628 2018.07.10. 09:02

Botond írta:Az én cégemnél 4500 userrel megoldják, és megy folyamatosan az update a 8.1ről 10re. Az is igaz, hogy van normális IT, akik nem engedik fel day1 a patcheket, hanem ütemezetten települ, amikor már minden programmal ki van tesztelve (ez nálunk olyan 5-600 program SAPtól elkezdve házibarkács ticketing rendszerig minden). Azt hiszem most éppen 1 éves lemaradásban vagyunk az official patcheléshez képest. (Jé, megoldották, hogy ne patcheljen a win10 amikor kedve szottyan...) Szóval ezt is lehet jól csinálni. Meg lehet nem jól. És nem gondolom, hogy a software hibája, ha valaki nem jól csinálja. Ami mindenkinél fos az fos, de ahol van egy réteg aki nem boldogul, míg mások gond nélkül veszik az akadályt, ott nem a fröcsögésnek, hanem az önvizsgálatnak van helye.
az ilyen "hozzáértő" helyeket enkriptálta le a petya tavaly, meg jártak ki-be éveken át a heartbleed miatt minden lukán ... :P
van ahol "sajnos" audit követelmény max 1 hónapra lemaradva lenni, mert komolyan veszik az ájtít :P (én ahány cégnél jártam, ill hallottam ismerősöktől, a w10re migrálás mindenhol rémálom, pláne kisebbeknél, ahol esetlen nem volt píz az enterprise-ra...)
Avatar
arty

Hozzászólás #30629 2018.07.10. 09:20

Botond írta:Van az az igénykészlet amit kiszolgál, és az éppen most van abból az igénykészletből a háznál, szóval jóság. De inferior az biztos és nagyon szűk az a scope ahol betalálhat, csak hát most éppen sikerült neki. Összességében jó vétel volt. Captain toadot még én is várom, és demó alapján most az octopathal nem tudom mi legyen. Illetve jövő héten kitelepülünk két hétre a két kicsival a nou camp árnyékába, és már alig várom, hogy két vízben dagonya között a lányommal kimaxoljuk az overcookedet. Amit switchen el tudok képzelni a két kontrollerrel a jó levegőn valahol, de tegnap artyt láttam ugyanezt tolni steamen, és olyan wtf érzés volt, hogy na ezért se adnék egy petákot se pc-n, és zárt térben se tolnám, és főleg nem egyedül. Szóval furi.
4-en nyomtuk, de én végül inkább kiszálltam, mert fontosabb a házasságom és a barátság ... :) (a platformválasztásról: kívánom, hogy vegyél még egyet abból a retek szvicskontrollerből, 22 ezerért, atán nyomorogjatok 6" előtt a 6-1+ pályákon :D A pécéhez van 8-10 használható gamepadom, köztük a legjobb one-osok... )

egyébként teljesen a legvégén vagyunk, majdnem minden pályát 3 csillagosra KELL(ett) csinálni, ellenkező esetben nem jutsz tovább egy ponton :( totális elmebaj a nehézségi görbe, sajnos :(

Lovers in a dangerous spacetime van szviccsre? Fiammal toltuk ketten, az inkább jó, viszont ha 4-en nyomnánk, akkor elölről kell(ene) kezdeni :( gyász :(
Avatar
Botond

Hozzászólás #30630 2018.07.10. 09:35

arty írta:4-en nyomtuk, de én végül inkább kiszálltam, mert fontosabb a házasságom és a barátság ... :) (a platformválasztásról: kívánom, hogy vegyél még egyet abból a retek szvicskontrollerből, 22 ezerért, atán nyomorogjatok 6" előtt a 6-1+ pályákon :D A pécéhez van 8-10 használható gamepadom, köztük a legjobb one-osok... )

egyébként teljesen a legvégén vagyunk, majdnem minden pályát 3 csillagosra KELL(ett) csinálni, ellenkező esetben nem jutsz tovább egy ponton :( totális elmebaj a nehézségi görbe, sajnos :(

Lovers in a dangerous spacetime van szviccsre? Fiammal toltuk ketten, az inkább jó, viszont ha 4-en nyomnánk, akkor elölről kell(ene) kezdeni :( gyász :(
Ahol kezd szopó fordulni ott kap egy kaszát és kész. Nem élethalál kérdés ez. Kivesszük belőle a funt 6 colon, aztán dobó. Kényszeres kimaxolás switchen nem lesz, csak ameddig a fun tart. Ha jól érzékelem steamen is eljött ez a pont, és kiszálltál amikor odaértél, szóval tudod miről beszélek. Na most annyi a különbség, hogy én ezt nem egy szobában tervezem megvalósítani és a már megszűnt házasságom sem szempont. :)
/szerk: van, sose hallottam róla, majd ránézek
Avatar
arty

Hozzászólás #30631 2018.07.10. 09:56

Moby írta:Bezzeg az FH3...egész hétvégén pörgött megint :D Gyerek is imádja, én is imádom, nem bírjuk abbahagyni. Már viszonylag ritkábban vesszük elő, de olyankor pár napig csak az pörög. És még mindig nem tartunk sehol.
bassza rendesen az ocd-m, hogy FOGALMAM sincs, hogy kb hol is tartok és közben csak egyre több az ikon, amit ki kéne aranyazni ... (nyilván én tényleg sehol, a játszott óráim alapján legalábbis :( )

hétvégén el is kezdtem inkább az FH2-t 360on, az még rendes forza volt - de tényleg, van progressz, meg minden. persze MS kissé elfelejtette kiadás után, így a játék háromnegyedénél (szigoruan csak a karrierben!) van kb 800 ezrem, amiből egy rendes autót SE tudnék venni.... (viszont vehetek 50 fost :D ). tehát a gazdasági rész egy balanszolatlan moslék, ami mondjuk az F40 birtokában annyira nemérdekel, ha lehet, ezzel fogom megnyerni az utolsó versenyt is :)

játékmenet az FH1-es: "háttérben" megy a fesztivál, mi megyünk egyik városból a másikba, ahol megnyerem a 4 eventet és máris tovább a köv. helyszínre... a karszalagom egyre szebb ( ;) ), haladok az arany felé, ahol gondolom megint valami főbosst kell legyőzni egy nehezebb versenyen és GAME OVER, nyertél, buksisimi. 10/10. ami jó volt 2012-ben, az ma is jó ;)

FH3-ban FEJLESZTEM a fesztivált (lol), és mint a szétvert pinyátából, kirobban az újabb 33 event a térképre, az addigi 59 mellé... és egy fesztivált 5x lehet asszem fejleszteni és van mittomén 5 helyszín. + a sallang eventek.
komolyan, fájdalmas játszanom, nyilván elmebaj, majdcsak túllendülök rajta, amikor elfogy a régirész, de addig...... :( túltolták. a one-os FH2 még éppcsak jó volt, azóta ennek a szériának vége. (a motorsportban meg állandóan borult az ég :( azt se szeretem játszani, fájdalmasan lassan haladok a karrierben :( GTS-ben nyomtam pár online eventet, ill az árkád részt maxolom (majdnem kész), sajna az AI a forzák agresszívebbje után elég lapos, inkább csak "fix" akadályok a pályán)

az ótósjátékoknak leáldozott :(

(kivéve a wreckfest! megint pecselték, sokkal élőbb az AI, szemétkednek, a törés realisztikon űberjó... egy hiba és restart :) ezt bátran ajánlom mindenkinek!)

---

Botond!

te ezt a 360as FH2-t mennyit toltad? néhol látom a rekodrjaid, bár elég rossz időkkel, ergo gagyi kocsid lehetett még, ergo elején abbahagytad? ;)
Avatar
Botond

Hozzászólás #30632 2018.07.10. 10:01

arty írta:Botond!

te ezt a 360as FH2-t mennyit toltad? néhol látom a rekodrjaid, bár elég rossz időkkel, ergo gagyi kocsid lehetett még, ergo elején abbahagytad? ;)
Talán négy-öt versenybe is belenéztem/belenéztünk, egy részét a fiam tolta hat évesen, vagy a lányom hétévesen, szóval ehhez mértek az idők. :)
Avatar
donatus13

Hozzászólás #30633 2018.07.10. 10:18

Na, hogy az én történetemnek és happy end legyen a vége, a szájba baszott kurva tracker csinálta a linuxon a terhelést és ez őrjítette a gépet csak elsőre nem tűnt fel mert nem lassult be a gép. Lelőttem a picsába és most jó.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #30634 2018.07.10. 10:23

donatus13 írta:Na, hogy az én történetemnek és happy end legyen a vége, a szájba baszott kurva tracker csinálta a linuxon a terhelést és ez őrjítette a gépet csak elsőre nem tűnt fel mert nem lassult be a gép. Lelőttem a picsába és most jó.
Na tessék! :taps:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #30635 2018.07.10. 10:35

arty írta:kívánom, hogy vegyél még egyet abból a retek szvicskontrollerből, 22 ezerért,
Az árán és a Nintendo-gyűlöleten kívül nem hallottam még rossz szót arról (Pro) a kontrollerről.
Avatar
arty

Hozzászólás #30636 2018.07.10. 10:45

Zóanagyvarázsló írta:Az árán és a Nintendo-gyűlöleten kívül nem hallottam még rossz szót arról (Pro) a kontrollerről.
a dpadot és a digitális(!) ravaszokat kivéve? ;) és ahogy nézem, itthon 19-20k körül is beszerválható :D

(viszont botond szerintem joyconokkal nyomja, én alapvetően arra céloztam, holott szvsz a próval kapcs is megáll :P)
Avatar
Moby

Hozzászólás #30637 2018.07.10. 10:51

Zóanagyvarázsló írta:Az árán és a Nintendo-gyűlöleten kívül nem hallottam még rossz szót arról (Pro) a kontrollerről.
Ha szelektíven olvasol, akkor nem csodálom. Konkrétan egy határ szar nevetséges áron.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #30638 2018.07.10. 11:03

A wiiu prő kontroller megy a szVICCsel? Arról nem hallottam ilyen panaszokat.
Szerk.: mondjuk azt meg már nem nagyon árulják.
Avatar
Botond

Hozzászólás #30639 2018.07.10. 11:43

arty írta:a dpadot és a digitális(!) ravaszokat kivéve? ;) és ahogy nézem, itthon 19-20k körül is beszerválható :D

(viszont botond szerintem joyconokkal nyomja, én alapvetően arra céloztam, holott szvsz a próval kapcs is megáll :P)
Használtan van 15ért, de valóban joyconokkal nyomom meg a gyerekek is. Elég az bohóckódni, meg HC máriókártozni is.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #30640 2018.07.10. 11:53

Moby írta:Ha szelektíven olvasol, akkor nem csodálom. Konkrétan egy határ szar nevetséges áron.
Mivel vásárlás nem volt tervben, sokat nem olvastam róla (az SG-s topikot pláne nem), a szembejövő vélemények pozitívak voltak. Azt meg álmomban nem gondoltam volna, hogy a Nintendo el tudja kúrni a D-adet. Persze hiszek neked, csak ez tényleg elképesztő.
Avatar
Botond

Hozzászólás #30641 2018.07.10. 11:58

Zóanagyvarázsló írta:Mivel vásárlás nem volt tervben, sokat nem olvastam róla (az SG-s topikot pláne nem), a szembejövő vélemények pozitívak voltak. Azt meg álmomban nem gondoltam volna, hogy a Nintendo el tudja kúrni a D-adet. Persze hiszek neked, csak ez tényleg elképesztő.
Engem mondjuk eleve az a kolosszális innováció basz fel, hogy megcseréljük az a-b és az x-y gombok helyét. Hát meg a kurva anyátok azt. Ha 80x nem szoptam be ezt vagy azt emiatt akkor egyszer se. Persze amikor visszaülök a pc/xbox elé az xbox kontrollerrel nyomulni akkor meg ott van belőle gond. Szakadt volna a feje az anyjába a születésekor annak aki ezt találta ki. Ennél még az is jobb lett volna, ha azonos a funkcionalitás, csak japán betűk, hogy ne a-b-x-y legyen. Köcsögök!
Avatar
Moby

Hozzászólás #30642 2018.07.10. 12:00

Zóanagyvarázsló írta:Mivel vásárlás nem volt tervben, sokat nem olvastam róla (az SG-s topikot pláne nem), a szembejövő vélemények pozitívak voltak. Azt meg álmomban nem gondoltam volna, hogy a Nintendo el tudja kúrni a D-adet. Persze hiszek neked, csak ez tényleg elképesztő.
phpBB [media]
Avatar
Moby

Hozzászólás #30643 2018.07.10. 12:04

Namost azt ne gondolja bárki, hogy ilyen direkten kell oldalra tolni, ahogy a videóban. Ó nem. Szimplán csak szeretnéd valamilyen irányba tolni.
De nincs semmi vész, valami szilikonlófasz berakásával simán gyógyítható, szal huszonkétezerért nem tudom mi várnak az elégedetlen keciek! De nem ez a dealbreaker, hanem...nos minden. Egy gagyi fos az egész, ami mellett egy ds4 vagy egy xcont egy technikai remekmű. Egy csoda. Egy sebész szerszám. Egy tudományos vívmány. Vicc bazdmeg. Na ennek a bevédéshez kell ám tényleg nagyon komolyan és mélyen fanbojnak lenni.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #30644 2018.07.10. 12:17

Botond írta:Engem mondjuk eleve az a kolosszális innováció basz fel, hogy megcseréljük az a-b és az x-y gombok helyét. Hát meg a kurva anyátok azt. Ha 80x nem szoptam be ezt vagy azt emiatt akkor egyszer se. Persze amikor visszaülök a pc/xbox elé az xbox kontrollerrel nyomulni akkor meg ott van belőle gond. Szakadt volna a feje az anyjába a születésekor annak aki ezt találta ki. Ennél még az is jobb lett volna, ha azonos a funkcionalitás, csak japán betűk, hogy ne a-b-x-y legyen. Köcsögök!
Az megvan, hogy már NES-en B-A volt a sorrend, és SNES-en, B-A, illetve Y-X? De ja, Box-kontroller után egy ideig keresni kell, hogy mi micsoda, még egy kis átállás SNES Minin is kell a modern megszokások után.

Szerk.: És ugye nemcsak a hagyományaikat kellene feladni, hanem jogilag is kellemetlen lenne a boxos kiosztás átvétele. Ha valami irányításbeli kínszarás is jár melléjük, az más, azt nem tudom, csak hogy Nintendo=10/10.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #30645 2018.07.10. 12:20

Moby írta:Namost azt ne gondolja bárki, hogy ilyen direkten kell oldalra tolni, ahogy a videóban. Ó nem. Szimplán csak szeretnéd valamilyen irányba tolni.
De nincs semmi vész, valami szilikonlófasz berakásával simán gyógyítható, szal huszonkétezerért nem tudom mi várnak az elégedetlen keciek! De nem ez a dealbreaker, hanem...nos minden. Egy gagyi fos az egész, ami mellett egy ds4 vagy egy xcont egy technikai remekmű. Egy csoda. Egy sebész szerszám. Egy tudományos vívmány. Vicc bazdmeg. Na ennek a bevédéshez kell ám tényleg nagyon komolyan és mélyen fanbojnak lenni.
Várom SlickAdam véleményét! :ravasz1:
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #30646 2018.07.10. 12:22

arty írta:a dpadot és a digitális(!) ravaszokat kivéve? ;) és ahogy nézem, itthon 19-20k körül is beszerválható :D

(viszont botond szerintem joyconokkal nyomja, én alapvetően arra céloztam, holott szvsz a próval kapcs is megáll :P)
dpad tema borzalom, de mivel a joy-con-ok ravasza is digital, ezert kabe egyertelmü, hogy pro-n is az. mit kezdenel analoggal...?
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #30647 2018.07.10. 12:23

Zóanagyvarázsló írta:Várom SlickAdam véleményét! :ravasz1:
itt van: SZAR. joy-con tökeletes (leszeded a gepröl, akkor nem gond a meret, "kicsi" analog karokat meg 5 perc alatt megszokod), azzal kell jatszani.
Avatar
Moby

Hozzászólás #30648 2018.07.10. 12:24

SlickAdam írta:itt van: SZAR. joy-con tökeletes (leszeded a gepröl, akkor nem gond a meret, "kicsi" analog karokat meg 5 perc alatt megszokod), azzal kell jatszani.
Egyébként igen. Nekem semmi bajom nem volt a joyconokkal. Az egyetlen ok amiért vettem pro controllert, hogy meg akartam kímélni a joyconokat. Vehettem volna azt is, de minden review a világűrbe szopja fel ezt a szart...

/oké, az sem lesz soha ds4, de ott érted a miértjét. És még az is használható volt nekem. A procontroller minden létező aspektusa indokolhatatlan. Legfőképp az ára.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Moby 2018.07.10. 12:27-kor.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #30649 2018.07.10. 12:26

Moby írta:Egyébként igen. Nekem semmi bajom nem volt a joyconokkal. Az egyetlen ok amiért vettem pro controllert, hogy meg akartam kímélni a joyconokat. Vehettem volna azt is, de minden review a világűrbe szopja fel ezt a szart...
raadasul legnagyobb feeling, amikor szetterülsz az agyon es szettart karokkal, jezus pozban jaccol... :nezze: (wii-n nem lehetett ugye, össze voltak kötve)
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #30650 2018.07.10. 13:17

Botond írta:Engem mondjuk eleve az a kolosszális innováció basz fel, hogy megcseréljük az a-b és az x-y gombok helyét. Hát meg a kurva anyátok azt. Ha 80x nem szoptam be ezt vagy azt emiatt akkor egyszer se. Persze amikor visszaülök a pc/xbox elé az xbox kontrollerrel nyomulni akkor meg ott van belőle gond. Szakadt volna a feje az anyjába a születésekor annak aki ezt találta ki. Ennél még az is jobb lett volna, ha azonos a funkcionalitás, csak japán betűk, hogy ne a-b-x-y legyen. Köcsögök!
Ne is mond! Amikor emun nyomtam a GoW-ot és az xinputos kiírásokhoz szokva, jött a qute, hogy nyomd az X-et, én meg a négyzetet nyomtam és ott ültem értetlenül, hogy miért game over?! :circling:
Avatar
arty

Hozzászólás #30651 2018.07.10. 14:12

Zóanagyvarázsló írta:Az megvan, hogy már NES-en B-A volt a sorrend, és SNES-en, B-A, illetve Y-X? De ja, Box-kontroller után egy ideig keresni kell, hogy mi micsoda, még egy kis átállás SNES Minin is kell a modern megszokások után.
Szerk.: És ugye nemcsak a hagyományaikat kellene feladni, hanem jogilag is kellemetlen lenne a boxos kiosztás átvétele. Ha valami irányításbeli kínszarás is jár melléjük, az más, azt nem tudom, csak hogy Nintendo=10/10.
nyilvánvaló, hogy az ms "kúrta el", de őket is megértem, hogy egy per-troll nincsendóval nem mertek ANNYIRA újat húzni :) (ugyebár a kereszt dpadot is azok a japópatkányférgek védették le, akik aztán jól legyártatni már képtelenek :D)
Avatar
arty

Hozzászólás #30652 2018.07.10. 14:40

SlickAdam írta:dpad tema borzalom, de mivel a joy-con-ok ravasza is digital, ezert kabe egyertelmü, hogy pro-n is az. mit kezdenel analoggal...?
lőnék, esetleg... vaaagy mittomén, ótósjátékba nyomnám a félgázt, félféket? akár még marióban is.... javárj, az olyan VÉRMÉLY, hogy ott ezzel KIVÉTELESEN nem kell bűvészkedni. Az máshol MÉLY.

ha akarod, meg is fordíthatod: miért nem analóg vagy legalább nyomásérzékeny a joycon ravasza?
Avatar
Botond

Hozzászólás #30653 2018.07.10. 14:41

arty írta:lőnék, esetleg... vaaagy mittomén, ótósjátékba nyomnám a félgázt, félféket? akár még marióban is.... javárj, az olyan VÉRMÉLY, hogy ott ezzel KIVÉTELESEN nem kell bűvészkedni. Az máshol MÉLY.

ha akarod, meg is fordíthatod: miért nem analóg vagy legalább nyomásérzékeny a joycon ravasza?
Ez ebben a formában így konkrétan geciség volt. :D
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #30654 2018.07.10. 14:43

arty írta:nyilvánvaló, hogy az ms "kúrta el", de őket is megértem, hogy egy per-troll nincsendóval nem mertek ANNYIRA újat húzni :) (ugyebár a kereszt dpadot is azok a japópatkányférgek védették le, akik aztán jól legyártatni már képtelenek :D)
Az MS-nek már nem volt mit "elkúrni", csak tovább vitték a Sega megoldását az általad is felvázolt szabadalmi problémára:
Kép
Spoiler
Kép

Pedig hol vannak már a békebeli dinputos Logitech és millió másik márka számozós agyfasza!
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #30655 2018.07.10. 15:02

arty írta:lőnék, esetleg... vaaagy mittomén, ótósjátékba nyomnám a félgázt, félféket? akár még marióban is.... javárj, az olyan VÉRMÉLY, hogy ott ezzel KIVÉTELESEN nem kell bűvészkedni. Az máshol MÉLY.

ha akarod, meg is fordíthatod: miért nem analóg vagy legalább nyomásérzékeny a joycon ravasza?
na várjá! nem mondtam, hogy a digi ravasz jo dolog. wii u era-ban is kipanaszkodtam magam, hogy hogyan lehetnek ekkora marhak. en arrol pofaztam lentebb, hogy a pro kontroller ugy lett szidva, mintha el lenne baszva a kakas ravaszaval. nem, nincs is mas. igy nezve felesleges megemliteni negativumkent a pro kontroller kapcsan.
erti?

es ja, kart-ban kurvara nem kell fél-gáz & shit :mf2:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #30656 2018.07.10. 15:45

benőmenő írta:Az MS-nek már nem volt mit "elkúrni", csak tovább vitték a Sega megoldását az általad is felvázolt szabadalmi problémára:
Kép
Spoiler
Kép

Pedig hol vannak már a békebeli dinputos Logitech és millió másik márka számozós agyfasza!
De ezt sem jól, mert máshogy vannak a színek. Számomra az legalább annyira zavaró, mint a betűk/jelek eltérése.

Én alapvetően könnyen megszoktam, mert PS3-on kezdtem modern kontrollerrel, és mellette vittem a DS3-at PC-re, így kapásból betanultam az MS-es jeleket mellé. Könnyen át tudok állni egyikről a másikra, a gombok feliratát meg szerintem nem sokan olvasgatják Tekken közben.

Amúgy ja a számozós módszer a legalja, az tényleg követhetetlen volt. Ha kihúztam véleltlenül a DS4-et Dragon's Dogma közben, akkor át is állt DInputra, aztán lestem, hogy mik azok a számok (akkor még nem volt steames kontrollervarázsló, és szerintem funkcionálisan is változott a kiosztás).
Avatar
arty

Hozzászólás #30657 2018.07.10. 16:40

SlickAdam írta:na várjá! nem mondtam, hogy a digi ravasz jo dolog. wii u era-ban is kipanaszkodtam magam, hogy hogyan lehetnek ekkora marhak. en arrol pofaztam lentebb, hogy a pro kontroller ugy lett szidva, mintha el lenne baszva a kakas ravaszaval. nem, nincs is mas. igy nezve felesleges megemliteni negativumkent a pro kontroller kapcsan.
erti?

es ja, kart-ban kurvara nem kell fél-gáz & shit :mf2:
wii-n még analog volt a ravaszuk, vajon ott számított a máriókartban? (vicc nélkül!) van emléked?
a prokontrolleren javithatták volna a joyconos elkúrást és esetleg a későbbi játékok támogathatták volna annak analogját - ha meg nem támogatták volna külön, akkor ment volna "digitálisban".... szal, de, mégiscsak van a próval is baj ;)

pontosabban az egész nintendóval vannak komoly bajok :( (amugy most a (s)nesemu ősztől game-as-service-ként fog újraéledni? tudsz részleteket? pár sort elkaptam belőle, de csak annyit tudok biztosan, hogy virtual console többé nem lesz... tehát nem csak rezetelik az ujgenen a VC profilod, a megvett játékaid >/dev/nul, hanem már el se indítják többé' :D ill. de: havidíjasan :D (???) )
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #30658 2018.07.10. 17:00

arty írta:wii-n még analog volt a ravaszuk, vajon ott számított a máriókartban? (vicc nélkül!) van emléked?
a prokontrolleren javithatták volna a joyconos elkúrást és esetleg a későbbi játékok támogathatták volna annak analogját - ha meg nem támogatták volna külön, akkor ment volna "digitálisban".... szal, de, mégiscsak van a próval is baj ;)

pontosabban az egész nintendóval vannak komoly bajok :( (amugy most a (s)nesemu ősztől game-as-service-ként fog újraéledni? tudsz részleteket? pár sort elkaptam belőle, de csak annyit tudok biztosan, hogy virtual console többé nem lesz... tehát nem csak rezetelik az ujgenen a VC profilod, a megvett játékaid >/dev/nul, hanem már el se indítják többé' :D ill. de: havidíjasan :D (???) )
olyan nincs, hogy opcionalis kontroller extra preciziot nyujtson. ezt te se gondolod komolyan...

wii-n analog ravasz? erröl en nem tudok :D

nemtok sokat az ösztöl erkezö szolgaltatasokrol.
Avatar
Moby

Hozzászólás #30659 2018.07.10. 17:52

eje75 írta:A pro-ról jut eszembe...sajnos rátaláltam a Westworld-re (valahogy komplett kimaradt, fel se foghatom miért, mert rohadt jó) és annyira rátekeredtem, hogy gaming-re alig marad időm, ezért inkább levezetésként megint elkezdtem az UC4-et Pro-n ... tologattam, és egyre inkább elfogott az érzés, hogy soha életemben nem találkoztam ilyen tökéletes... nem is tudom: produktummal... egyszerűen kéjes élvezet játszani vele, a graf, a játékmenet: mindenről csak szuperlatívuszokban lehet beszélni.... mi lesz, ami ezt fölülmúlja? Jön valami a horizonton? LOU2 talán? Vagy a polákok?
Nem tudom hol tartasz bazzeg, nekem tegnap pörgött le az első évad utolsó része, de akkorát baszott oda, hogy rendesen szédültem még reggel is :wow3:
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #30660 2018.07.10. 18:24

Moby írta:Nem tudom hol tartasz bazzeg, nekem tegnap pörgött le az első évad utolsó része, de akkorát baszott oda, hogy rendesen szédültem még reggel is :wow3:
en meg a kib. Trailer Park Boys-ot lesem :D LOL
Spoiler
közepsöt mar biztos latta mindenki :)
Kép


na majd hetvegen belenezek ebbe a West-izébe akko', van tan Netflixen.

Vissza: “Leáldozott.hu”