A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
Moby

Hozzászólás #30521 2018.07.08. 19:26

DanielT írta:Hátha mégis kiadják pc-re.
Felesleges. Akkora bukta volt, mint a ház. Enhanced verza sem készült belőle, 1 percet nem ölnek már bele, inkább csak felednék, és ez még nem UWP-re készült, szal portolni kellene.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #30522 2018.07.08. 20:19

Moby írta:Felesleges. Akkora bukta volt, mint a ház. Enhanced verza sem készült belőle, 1 percet nem ölnek már bele, inkább csak felednék, és ez még nem UWP-re készült, szal portolni kellene.
Sokáig igaz volt ez a Shenmue-ra is. Ha valaki olyan türelemmel rendelkezik, mint én, az reménykedhet! Még az is lehet, hogy 450 év múlva a Sega felvásárolja az MS romjait, és kitolja Steamre a Sonicok közé a Sunset Overdrive-ot is :finom:
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #30523 2018.07.08. 20:22

Zóanagyvarázsló írta:Sokáig igaz volt ez a Shenmue-ra is. Ha valaki olyan türelemmel rendelkezik, mint én, az reménykedhet! Még az is lehet, hogy 450 év múlva a Sega felvásárolja az MS romjait, és kitolja Steamre a Sonicok közé a Sunset Overdrive-ot is :finom:
Zó Dawg :hehe:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #30524 2018.07.08. 20:28

Moby írta:Felesleges. Akkora bukta volt, mint a ház. Enhanced verza sem készült belőle, 1 percet nem ölnek már bele, inkább csak felednék, és ez még nem UWP-re készült, szal portolni kellene.
Te már kicsekkoltál, de hagyd meg a reményt azoknak, akik rendelkeznek 2018-ban korszerű hardverrel, mondhatni ATOMGÉPPEL... :mf2:
Avatar
Moby

Hozzászólás #30525 2018.07.08. 20:44

DanielT írta:Te már kicsekkoltál, de hagyd meg a reményt azoknak, akik rendelkeznek 2018-ban korszerű hardverrel, mondhatni ATOMGÉPPEL... :mf2:
Egy enhanced kiadásnak én is tudnék örülni.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #30526 2018.07.08. 21:00

Finding Paradise

a gyenge bird story után itt a to the moon méltó folytatása, érzelmes kis történet, jópofa mint az előd

phpBB [media]
Avatar
Botond

Hozzászólás #30527 2018.07.09. 09:17

Moby írta:Az itseietek sem tudják megoldani, hogy egy retail windows10 ne frissüljön internetre kötve. Valszeg fogalmad sincs mivel küzdenek ők is, de mivel neked otthon bevált, körmödszakadtáig véded. Akinek meg szoftvert kell írnia erre a szarra, az meg szopik vele. Ebben a témában teljesen felesleges a szakértőt játszanod, párgépes rálátással.
Ezt én nem vitatom, hogy teljesen inkompetens vagyok a témában, de azt a véleményem fenntartom, hogy amikor lehet valamit jól meg nem jól üzemeltetni/használni akkor az nem az adott dolog hibája, hanem az egyik vagy másik üzemeltetőé/használóé. És azt is, hogy ami problémába belefutottam az elmúlt 20 év során Windows vonalon ott az esetek 99,9%-ban két vagy több nem ms által előállított sw összeakadása okozta a gondot. Szóval a kurvaanyját minden fakezűnek aki úgy ír winre progit, hogy az jól megbassza a mások progiját és/vagy a Windowst magát.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #30528 2018.07.09. 09:38

Botond írta: lehet valamit jól meg nem jól üzemeltetni/használni akkor az nem az adott dolog hibája, hanem az egyik vagy másik üzemeltetőé/használóé.
tehat ha egy cegnel egy komplett geek hadsereg meg tudja oldani a win problemakat, akkor igazabol semmi gond nincs. a normal felhasznalo - esetleg atlagon felüli (de nem super geek) pöcö ismerettel - szegyellje magat, ha ujraindul neki keres nelkül & shit. te eszednel vagy bobby? :wow3:

meg hogy a nem MS software-ek a problemasak... szakadok.
Avatar
Botond

Hozzászólás #30529 2018.07.09. 09:45

SlickAdam írta:tehat ha egy cegnel egy komplett geek hadsereg meg tudja oldani a win problemakat, akkor igazabol semmi gond nincs. a normal felhasznalo - esetleg atlagon felüli (de nem super geek) pöcö ismerettel - szegyellje magat, ha ujraindul neki keres nelkül & shit. te eszednel vagy bobby? :wow3:

meg hogy a nem MS software-ek a problemasak... szakadok.
Zó mekkora geek hadseregnek számít? És én? Hagyjuk már a hülyeséget! Nubok vagytok, az van. :D A win10 ezekszerint még a máriókártnál is hardcoreabb!!!!4
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #30530 2018.07.09. 09:59

DanielT írta:Na, ezt nevezem TPS karakter élménynek! Nem a fekélyes seggű nagypapát akarom nézni, hanem valami ilyesmit!

Kép
Ennyire férfias női segget elég ritkán lehet látni.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #30531 2018.07.09. 10:02

benőmenő írta:Ennyire férfias női segget elég ritkán lehet látni.
Ez az eredménye, ha Dani nőnek öltözik.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #30532 2018.07.09. 10:06

Botond írta:Zó mekkora geek hadseregnek számít? És én? Hagyjuk már a hülyeséget! Nubok vagytok, az van. :D A win10 ezekszerint még a máriókártnál is hardcoreabb!!!!4
Ha értenék a Win 10-hez, akkor tudnám, hogy másoknál miért vannak agyrémek, nálam miért nincs. Ökörségek persze vannak/voltak, messze nem tökéletes oprendszer, azt senki sem tagadja. IT-sek tapasztalatával meg nem igazán tudok vitatkozni. Mondjuk nálunk a munakhelyen a Win 10-es (nem IT-s) kollégák nem panaszkodnak Win 10-jellegű problémák miatt.

Viszont a store-juk és a közelmúlt balfékségei bőven elegek ahhoz, hogy az inkompetenciát kinézzem az MS-ből.
Avatar
Moby

Hozzászólás #30533 2018.07.09. 10:06

Botond írta:Ezt én nem vitatom, hogy teljesen inkompetens vagyok a témában, de azt a véleményem fenntartom, hogy amikor lehet valamit jól meg nem jól üzemeltetni/használni akkor az nem az adott dolog hibája, hanem az egyik vagy másik üzemeltetőé/használóé. És azt is, hogy ami problémába belefutottam az elmúlt 20 év során Windows vonalon ott az esetek 99,9%-ban két vagy több nem ms által előállított sw összeakadása okozta a gondot. Szóval a kurvaanyját minden fakezűnek aki úgy ír winre progit, hogy az jól megbassza a mások progiját és/vagy a Windowst magát.
A progik win10 alatt szendboxokban futnak, ezért sem nagyon látni mamár kékhalálat, de ettől még szét tudja baszni a program a bármit is. Ez tényleg az appok, és az készítőik hibája, nem a winé.
Másrészt amiről jelen esetben beszélünk, az annyi, hogy építhetőek olyan hálózatok, amiben a felhasználók, az oprendszer, a hálózat, és komponensek jogai és lehetőségei korlátozottak, és csak egy policy mentén működnek. Ezt csinálják az ITseitek, és ezt teszed Te otthon. Az élet sajnos nem ilyen egyszerű, ez sajnos nem alkalmazható minden esetben. A probléma most ottvan, hogy azon esetben, ahol ez nem alkalmazható, a korlátozást kiveszi az ms a kezedből, és felülbírálja. Ahhoz, hogy ezt ne tehesse meg, további korlátozások szükségesek. Ez minden szempontból problémás. Ha a security update-et kényszeríti az oké. Ha az alaprendszer működését megváltoztató update-et kényszeríti az nagyon nem oké. Ebben gondolom azért egyetértünk.
Avatar
Botond

Hozzászólás #30534 2018.07.09. 10:13

Moby írta:A progik win10 alatt szendboxokban futnak, ezért sem nagyon látni mamár kékhalálat, de ettől még szét tudja baszni a program a bármit is. Ez tényleg az appok, és az készítőik hibája, nem a winé.
Nocsak. Akkor mégiscsak jól látni amit jól látni. Na majd Ádám mindjárt elmondja neked is, hogy miért fingodsincs.
A maradék résszel is egyetértek, hogy a kényszerupdate nem jó, azzal kapcsolatban nekem kezdetektől fogva annyi volt a meglátásom, hogy bár ez nem jó, de sírás helyett az adaptáció hatékonyabb. Már ha jól figyeltem a suliban amikor az evolúcióról makogtak vmit.
Avatar
Moby

Hozzászólás #30535 2018.07.09. 10:33

Botond írta:Nocsak. Akkor mégiscsak jól látni amit jól látni. Na majd Ádám mindjárt elmondja neked is, hogy miért fingodsincs.
A maradék résszel is egyetértek, hogy a kényszerupdate nem jó, azzal kapcsolatban nekem kezdetektől fogva annyi volt a meglátásom, hogy bár ez nem jó, de sírás helyett az adaptáció hatékonyabb. Már ha jól figyeltem a suliban amikor az evolúcióról makogtak vmit.
a rinya még soha semmit nem oldott meg, de jelezni, tolni, kázi ellenálni azért érdemes, mert ha visszaemlékszel anno emiatt nem lett az xbox rendszeréből egy agyhalál. Mondjuk ott könnyebb volt szavazni, volt mire.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #30536 2018.07.09. 10:35

phpBB [media]

A szokásos minőségi videó, de 2 jelentős ponton nagyon nem értek vele egyet.
1. A zene tökéletes a játékban, nincs apelláta. :D
2. A rendőrök nálam inkább elvettek az élményből, ezért nálam mindig is az Underground széria marad a favorit.
Avatar
Botond

Hozzászólás #30537 2018.07.09. 10:44

Moby írta:a rinya még soha semmit nem oldott meg, de jelezni, tolni, kázi ellenálni azért érdemes, mert ha visszaemlékszel anno emiatt nem lett az xbox rendszeréből egy agyhalál. Mondjuk ott könnyebb volt szavazni, volt mire.
Emlékszem. Ment a nyálverés, meg a mutogatás, de a valós gond a +100 dolláros nyitó ár volt, aminek a bünbakja a kinect lett, amit aztán látványosan kivégeztek. Na nem mintha kinect nélkül ne lett volna drágább a PS4nél, ugye. Aztán azóta is ennek a beszopását élvezik, hogy félreáraztak 50-100 dollárral.
Kíváncsi lennék hányan vannak akik ugyanígy azért nem váltanak 360ról x1re, mert kinect már nincs és a bw compatibilis címek közül is ki van rakva minden kinectes játék. Az ismerősi körben (haverok és gyerekek osztálytársai) van legalább 6-8-10 ilyen család.
Vagy úgy érted, hogy agyhalál lett volna az OS-e, de aztán a tökéletes win10 alapjaira nyomták át, és így minden príma lett legalább OS szinten? :)
Avatar
Moby

Hozzászólás #30538 2018.07.09. 10:55

Botond írta:Emlékszem. Ment a nyálverés, meg a mutogatás, de a valós gond a +100 dolláros nyitó ár volt, aminek a bünbakja a kinect lett, amit aztán látványosan kivégeztek. Na nem mintha kinect nélkül ne lett volna drágább a PS4nél, ugye. Aztán azóta is ennek a beszopását élvezik, hogy félreáraztak 50-100 dollárral.
Kíváncsi lennék hányan vannak akik ugyanígy azért nem váltanak 360ról x1re, mert kinect már nincs és a bw compatibilis címek közül is ki van rakva minden kinectes játék. Az ismerősi körben (haverok és gyerekek osztálytársai) van legalább 6-8-10 ilyen család.
Vagy úgy érted, hogy agyhalál lett volna az OS-e, de aztán a tökéletes win10 alapjaira nyomták át, és így minden príma lett legalább OS szinten? :)
Nem, nem erre gondoltam. Az ms ugyebár azzal a remek gondolattal indult neki ennek a generációnak, hogy a lemezen lévő játékot a userhez kapcsolja. A használt játékot pedig nem vehetik egymás között szabadon a játékosok, hanem ilyen hivatalos átvételi pontok lettek volna, ahol rögzített áron megveszik a használt lemezt, ráadásul a lemezes játékokkal is csak online kapcsolat mellett, user authentikáció után lehetett volna játszani. Ezt az elképzelést trollkodta a sony rommá az alábbi videóval. A népharag viszont kiüzte a fejekből ezt az ökörséget, mire megjelent az xbox. Persze nyilván ebben a sony hozzáállás is vastagon benne volt.
phpBB [media]
Avatar
Micsu

Hozzászólás #30539 2018.07.09. 11:02

Botond írta:Emlékszem. Ment a nyálverés, meg a mutogatás, de a valós gond a +100 dolláros nyitó ár volt, aminek a bünbakja a kinect lett, amit aztán látványosan kivégeztek. Na nem mintha kinect nélkül ne lett volna drágább a PS4nél, ugye. Aztán azóta is ennek a beszopását élvezik, hogy félreáraztak 50-100 dollárral.
Kíváncsi lennék hányan vannak akik ugyanígy azért nem váltanak 360ról x1re, mert kinect már nincs és a bw compatibilis címek közül is ki van rakva minden kinectes játék. Az ismerősi körben (haverok és gyerekek osztálytársai) van legalább 6-8-10 ilyen család.
Vagy úgy érted, hogy agyhalál lett volna az OS-e, de aztán a tökéletes win10 alapjaira nyomták át, és így minden príma lett legalább OS szinten? :)
ms belengette az always onlinet is csak megorult az internet nepe, volt itt hasznaltwareznoff meg miegymas is de lett szep nagy hatraarc a siro usereknek koszonhetoen
Avatar
Botond

Hozzászólás #30540 2018.07.09. 11:06

Moby írta:Nem, nem erre gondoltam. Az ms ugyebár azzal a remek gondolattal indult neki ennek a generációnak, hogy a lemezen lévő játékot a userhez kapcsolja. A használt játékot pedig nem vehetik egymás között szabadon a játékosok, hanem ilyen hivatalos átvételi pontok lettek volna, ahol rögzített áron megveszik a használt lemezt, ráadásul a lemezes játékokkal is csak online kapcsolat mellett, user authentikáció után lehetett volna játszani. Ezt az elképzelést trollkodta a sony rommá az alábbi videóval. A népharag viszont kiüzte a fejekből ezt az ökörséget, mire megjelent az xbox. Persze nyilván ebben a sony hozzáállás is vastagon benne volt.
Á, erre már nem is emlékeztem, mert ugye én mindent digitben vettem akkoriban és mindig online vagyok az xboxal/pcvel. A switch hozta el a kártyavásárlás korát és az offline géminget. Mondjuk ők is elkezdték figyelni, hogy honnan hova vándorolnak a kártyák.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #30541 2018.07.09. 11:16

Moby írta:Nem, nem erre gondoltam. Az ms ugyebár azzal a remek gondolattal indult neki ennek a generációnak, hogy a lemezen lévő játékot a userhez kapcsolja. A használt játékot pedig nem vehetik egymás között szabadon a játékosok, hanem ilyen hivatalos átvételi pontok lettek volna, ahol rögzített áron megveszik a használt lemezt, ráadásul a lemezes játékokkal is csak online kapcsolat mellett, user authentikáció után lehetett volna játszani. Ezt az elképzelést trollkodta a sony rommá az alábbi videóval. A népharag viszont kiüzte a fejekből ezt az ökörséget, mire megjelent az xbox. Persze nyilván ebben a sony hozzáállás is vastagon benne volt.
https://www.youtube.com/watch?v=kWSIFh8ICaA
Ezek az idióták még az első lépést se tudták bemutatni helyesen. Esetleg el kellett volna engednie annak, aki odaadja... :wilting:
Avatar
Moby

Hozzászólás #30542 2018.07.09. 11:17

Botond írta:Á, erre már nem is emlékeztem, mert ugye én mindent digitben vettem akkoriban és mindig online vagyok az xboxal/pcvel. A switch hozta el a kártyavásárlás korát és az offline géminget. Mondjuk ők is elkezdték figyelni, hogy honnan hova vándorolnak a kártyák.
Nagyon engem sem bántott volna, ráadásul fillérbaszásban lett volna előnye is (8gépes sharing, lemezes sharing), de a nép nem szerette az ötletet. Finoman szólva.
Avatar
arty

Hozzászólás #30543 2018.07.09. 11:52

phpBB [media]
Avatar
DanielT

Hozzászólás #30544 2018.07.09. 12:08

arty írta:[video]forzgta.avi[/video]
Hihetetlen mennyiségű munkát tesznek ezekbe, hasznát nem látom, de egy elismerő csettintés jár nekik.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #30545 2018.07.09. 12:33

Botond írta:Nocsak. Akkor mégiscsak jól látni amit jól látni. Na majd Ádám mindjárt elmondja neked is, hogy miért fingodsincs.
mé ne lenne fingja? ugy van, ahogy mondja. de te kabe azt irtad korabban, hogy "hasznaljatok MS szoftvereket buzikok es akkor minden rendben lesz". nem törtenhet semmisemnem. hat a faszt. latjuk az update-ek eredmenyeit, nem? ezekröl beszelünk. de mar leirtad, hogy te mit csinalsz gond eseten: hivod a 24h-s support-ot. jönnek 5 percen belül es a fotelben borozgatsz, amig a problema megoldodik "magatol". :D
Avatar
Botond

Hozzászólás #30546 2018.07.09. 12:51

SlickAdam írta:mé ne lenne fingja? ugy van, ahogy mondja. de te kabe azt irtad korabban, hogy "hasznaljatok MS szoftvereket buzikok es akkor minden rendben lesz". nem törtenhet semmisemnem. hat a faszt. latjuk az update-ek eredmenyeit, nem? ezekröl beszelünk. de mar leirtad, hogy te mit csinalsz gond eseten: hivod a 24h-s support-ot. jönnek 5 percen belül es a fotelben borozgatsz, amig a problema megoldodik "magatol". :D
Nem, nem ezt írtam, így csak a funkcionális analfabéták dekódolták a mondanivalóm. Pont azt írtam amit Moby ír, hiszen a kommentje is azzal indul, hogy egyetért azokkal amiket írok. Amiben nem értünk egyet, vagyis amiben minimálisan eltér a meglátásunk, hogy mennyire fontos, vagy melyik fontosabb, a problémához való adaptálódás, vagy az amiatti reklamáció/petíciószervezés.
Avatar
Moby

Hozzászólás #30547 2018.07.09. 13:01

DanielT írta:Hihetetlen mennyiségű munkát tesznek ezekbe, hasznát nem látom, de egy elismerő csettintés jár nekik.
Én csak annak csettintgetek, hogy bekerül day1 a gamepassba, én meg majd verethetem 200Ft-ért :D
Avatar
Botond

Hozzászólás #30548 2018.07.09. 13:16

Moby írta:Én csak annak csettintgetek, hogy bekerül day1 a gamepassba, én meg majd verethetem 200Ft-ért :D
Tesóddal nem tudod homesharingelni, hogy 100 Ft-ból is megálljon? :o Mégiscsak van a rablásnak is határa!
/szerk: btw ezzel a lukas switch átpasszolással akkora anyagi csődbe löktél, már többet költöttem játékra rá, mint ami a beugró volt. :D
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #30549 2018.07.09. 13:18

Botond írta:Nem, nem ezt írtam, így csak a funkcionális analfabéták dekódolták a mondanivalóm. Pont azt írtam amit Moby ír, hiszen a kommentje is azzal indul, hogy egyetért azokkal amiket írok. Amiben nem értünk egyet, vagyis amiben minimálisan eltér a meglátásunk, hogy mennyire fontos, vagy melyik fontosabb, a problémához való adaptálódás, vagy az amiatti reklamáció/petíciószervezés.
ADAPTALODAS 2000! meg mindig nem irtad le, hogy szerinted hogyan kene ADAPTALODNI(tm) abban az esetben, ha keretlenül ujraindul a gep, nem müködik a kontroller, resetelödnek a beallitasok, ...

mehh
Avatar
Moby

Hozzászólás #30550 2018.07.09. 13:19

Botond írta:Tesóddal nem tudod homesharingelni, hogy 100 Ft-ból is megálljon? :o Mégiscsak van a rablásnak is határa!
/szerk: btw ezzel a lukas switch átpasszolással akkora anyagi csődbe löktél, már többet költöttem játékra rá, mint ami a beugró volt. :D
Nem a kurva élet bassza meg! :(((
Avatar
Botond

Hozzászólás #30551 2018.07.09. 13:21

SlickAdam írta:ADAPTALODAS 2000! meg mindig nem irtad le, hogy szerinted hogyan kene ADAPTALODNI(tm) abban az esetben, ha keretlenül ujraindul a gep, nem müködik a kontroller, resetelödnek a beallitasok, ...

mehh
De leírtam. Reakció a fákon élő majmoktól? Hülye vagy te ott lent a földön, majd megesznek az oroszlánok. És akkor odébbsétálok, mert nekem nincs problémám vele, nektek meg van, szóval majd megoldjátok akkor ti ahogy akarjátok, ha a szép szóra nem hallgattok. :)
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #30552 2018.07.09. 13:22

Botond írta:/szerk: btw ezzel a lukas switch átpasszolással akkora anyagi csődbe löktél, már többet költöttem játékra rá, mint ami a beugró volt. :D
kis köcsög inferior szviccs azé' csak pumpalja kifele a mókát a szaros tegra-val E :D
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #30553 2018.07.09. 13:24

Botond írta:De leírtam. Reakció a fákon élő majmoktól? Hülye vagy te ott lent a földön, majd megesznek az oroszlánok. És akkor odébbsétálok, mert nekem nincs problémám vele, nektek meg van, szóval majd megoldjátok akkor ti ahogy akarjátok, ha a szép szóra nem hallgattok. :)
de mi az a szep szo? pötyögd be plz! mit csinalunk rosszul? mit kene tenni? mennyen mindenki PRÖ-re? mar naggyabol megtörtent :idiota:
Avatar
Botond

Hozzászólás #30554 2018.07.09. 13:28

SlickAdam írta:de mi az a szep szo? pötyögd be plz! mit csinalunk rosszul? mit kene tenni? mennyen mindenki PRÖ-re? mar naggyabol megtörtent :idiota:
Ez nem focimeccs, itt nincs replay 8* azoknak akik lemaradtak, mert éppen kimentek sörért. Viszont van hangrögzítés, minden megvan írásban, vissza lehet olvasni.
Avatar
Botond

Hozzászólás #30555 2018.07.09. 13:35

SlickAdam írta:kis köcsög inferior szviccs azé' csak pumpalja kifele a mókát a szaros tegra-val E :D
Van az az igénykészlet amit kiszolgál, és az éppen most van abból az igénykészletből a háznál, szóval jóság. De inferior az biztos és nagyon szűk az a scope ahol betalálhat, csak hát most éppen sikerült neki. Összességében jó vétel volt. Captain toadot még én is várom, és demó alapján most az octopathal nem tudom mi legyen. Illetve jövő héten kitelepülünk két hétre a két kicsival a nou camp árnyékába, és már alig várom, hogy két vízben dagonya között a lányommal kimaxoljuk az overcookedet. Amit switchen el tudok képzelni a két kontrollerrel a jó levegőn valahol, de tegnap artyt láttam ugyanezt tolni steamen, és olyan wtf érzés volt, hogy na ezért se adnék egy petákot se pc-n, és zárt térben se tolnám, és főleg nem egyedül. Szóval furi.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #30556 2018.07.09. 13:39

Botond írta:Van az az igénykészlet amit kiszolgál, és az éppen most van abból az igénykészletből a háznál, szóval jóság. De inferior az biztos és nagyon szűk az a scope ahol betalálhat, csak hát most éppen sikerült neki. Összességében jó vétel volt. Captain toadot még én is várom, és demó alapján most az octopathal nem tudom mi legyen. Illetve jövő héten kitelepülünk két hétre a két kicsival a nou camp árnyékába, és már alig várom, hogy két vízben dagonya között a lányommal kimaxoljuk az overcookedet. Amit switchen el tudok képzelni a két kontrollerrel a jó levegőn valahol, de tegnap artyt láttam ugyanezt tolni steamen, és olyan wtf érzés volt, hogy na ezért se adnék egy petákot se pc-n, és zárt térben se tolnám, és főleg nem egyedül. Szóval furi.
Arty szerintem csak Overcokednak olvasta, és így akarta a következő user errort előállítani. Kapóra jött volna neki egy dedikált tool rá :szomoru1:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #30557 2018.07.09. 13:42

Moby írta:Én csak annak csettintgetek, hogy bekerül day1 a gamepassba, én meg majd verethetem 200Ft-ért :D
Na mesélj, mi a trükk hómlesszfalván? Tovább adnám a Bone leendő tulajdonosának.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #30558 2018.07.09. 13:44

DanielT írta:Na mesélj, mi a trükk hómlesszfalván? Tovább adnám a Bone leendő tulajdonosának.
Nincs trükk.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #30559 2018.07.09. 13:44

Isteni ez a videó, ahogy kisorsolják a Bone gépeket és a 20 dolcsis Live kuponokat, majd megkérdezi , hogy "Na, mit szólsz? jó mi?" :D Amikor a gyerek viszi a Bone-t, neked meg a kupon jutott, aztán a következő megint gépet kap. :DDD

Bónusz meta poén: Csomóan nyernek gépet akiknek már van és kontrollert+Liveot akiknek még nincs. :DDDD

phpBB [media]
Avatar
DanielT

Hozzászólás #30560 2018.07.09. 13:45

Zóanagyvarázsló írta:Nincs trükk.
A 200 Ft-os trükkre gondoltam. A normál előfizu az még nekem is menne. :D
Avatar
Moby

Hozzászólás #30561 2018.07.09. 13:46

DanielT írta:Na mesélj, mi a trükk hómlesszfalván? Tovább adnám a Bone leendő tulajdonosának.

Egyrészt többször volt már idén is, meg lesz is akció, amikor 200ft a gamepass. Az teljes jogú, bárhova aktiválható. Másrészt egyhavi trialt párszázért mindig lehet venni kulcsosoldalon, amihez ha megadsz kártyát, még 1 hónapot hozzábasz az ms. Ez viszont csak egyszer aktiválható, node akárhány accountot csinálhatsz, aminek a gép az otthona, és onnantól mindegyik account használhatja a gépen.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #30562 2018.07.09. 13:48

DanielT írta:A 200 Ft-os trükkre gondoltam. A normál előfizu az még nekem is menne. :D
Alapból van két hét trial, amúgy meg le szokták akciózni 200 Ft-ra. Akción kívül nem annyi, tehát nem day1 gmaingra való, hanem smucigoskodva pótlásra. Lehet, hogy a Mobyneten mindig akciós, azt már nem tudom.

Nekem eddig nem érte meg az ingyent se, de majd egyszer meg fogja.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #30563 2018.07.09. 13:50

DanielT írta:Isteni ez a videó, ahogy kisorsolják a Bone gépeket és a 20 dolcsis Live kuponokat, majd megkérdezi , hogy "Na, mit szólsz? jó mi?" :D Amikor a gyerek viszi a Bone-t, neked meg a kupon jutott, aztán a következő megint gépet kap. :DDD

majsotthontalanmegisnezem.mp4
Nem értem a problémát, a legtöbb játékban ugyanannyira tudja a kupon is a 60 fps-t, mint a konzol. Alatta úgysem létezik semmi, pláne nem játék.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #30564 2018.07.09. 13:52

Moby írta:Egyrészt többször volt már idén is, meg lesz is akció, amikor 200ft a gamepass. Az teljes jogú, bárhova aktiválható. Másrészt egyhavi trialt párszázért mindig lehet venni kulcsosoldalon, amihez ha megadsz kártyát, még 1 hónapot hozzábasz az ms. Ez viszont csak egyszer aktiválható, node akárhány accountot csinálhatsz, aminek a gép az otthona, és onnantól mindegyik account használhatja a gépen.
Mondjuk egy több hónapos Forza-karrierhez nem hangzik menőnek a accváltogatás. Vagy átcigányolható a mentés valahogy?
Avatar
Moby

Hozzászólás #30565 2018.07.09. 13:52

Zóanagyvarázsló írta:Alapból van két hét trial, amúgy meg le szokták akciózni 200 Ft-ra. Akción kívül nem annyi, tehát nem day1 gmaingra való, hanem smucigoskodva pótlásra. Lehet, hogy a Mobyneten mindig akciós, azt már nem tudom.

Nekem eddig nem érte meg az ingyent se, de majd egyszer meg fogja.
Oké, ezzel a 300-at is eléri(1 hónapot kapsz még hozzá új előfizetőként) :)
Avatar
Moby

Hozzászólás #30566 2018.07.09. 13:53

Zóanagyvarázsló írta:Mondjuk egy több hónapos Forza-karrierhez nem hangzik menőnek a accváltogatás. Vagy átcigányolható a mentés valahogy?
Semmit nem kell cigányolni. A sajátoddal játszol. Egy randomra csak megveszed. A gépen osztozik rajta minden account. Mint a live/psn.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #30567 2018.07.09. 13:54

Moby írta:Semmit nem kell cigányolni. A sajátoddal játszol. Egy randomra csak megveszed. A gépen osztozik rajta minden account. Mint a live/psn.
És PC-n is megy több accounttal? Nem mintha érintene.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #30568 2018.07.09. 13:55

Oks, akkor veszek még neki egy ilyet, aztán csend legyen. :D
Avatar
Moby

Hozzászólás #30569 2018.07.09. 13:55

Zóanagyvarázsló írta:És PC-n is megy több accounttal? Nem mintha érintene.
Ott nincs a gamepass.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #30570 2018.07.09. 13:56

Botond írta:Van az az igénykészlet amit kiszolgál, és az éppen most van abból az igénykészletből a háznál, szóval jóság. De inferior az biztos és nagyon szűk az a scope ahol betalálhat, csak hát most éppen sikerült neki. Összességében jó vétel volt. Captain toadot még én is várom, és demó alapján most az octopathal nem tudom mi legyen. Illetve jövő héten kitelepülünk két hétre a két kicsival a nou camp árnyékába, és már alig várom, hogy két vízben dagonya között a lányommal kimaxoljuk az overcookedet. Amit switchen el tudok képzelni a két kontrollerrel a jó levegőn valahol, de tegnap artyt láttam ugyanezt tolni steamen, és olyan wtf érzés volt, hogy na ezért se adnék egy petákot se pc-n, és zárt térben se tolnám, és főleg nem egyedül. Szóval furi.
octopath-nak najszos az art-ja, de igyekszek ignoralni. hacsak nem lesz egyhanguan magasan pontozva.:/
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #30571 2018.07.09. 14:03

Moby írta:Ott nincs a gamepass.
A te Win 10-edből lehet, hogy kihagyták, ezen már csak Botond IT-sei tudnának segíteni. Az enyémben viszont már lassan egy éve van, csak szűkebb kínálattal, mint One-ra.
Avatar
Moby

Hozzászólás #30572 2018.07.09. 14:06

Zóanagyvarázsló írta:A te Win 10-edből lehet, hogy kihagyták, ezen már csak Botond IT-sei tudnának segíteni. Az enyémben viszont már lassan egy éve van, csak szűkebb kínálattal, mint One-ra.
Nem, a tiedben sincs. Windowson nincs gamepass. Olyan van, hogy neked lehet xboxos előfizetésed, és ami play anywhere, és a gamepassban engedélyezve van azt tolhatod. De ez bizonyos esetekben le van tiltva gamepasson belül is, annak ellenére, hogy a játék eredendően play anywhere.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #30573 2018.07.09. 14:09

A rühes Quantum Break vajon miért nincs a Game Pass-ban? Forzák sincsenek. Érthetetlen amit az MS művel.
Avatar
Moby

Hozzászólás #30574 2018.07.09. 14:11

DanielT írta:A rühes Quantum Break vajon miért nincs a Game Pass-ban? Forzák sincsenek. Érthetetlen amit az MS művel.
Nemtudom, a 4 már benne lesz. Sajnos ezt is el fogja vinni a népharag. Na nem a játékosoké, hanem a kereskedőké. Sok bolt bojkottálja az xboxot amióta behozták a gamepasst. Ha beletolnak mindent, mint ahogy igérik-mondják, xbox lemezekkel fognak fűteni mindenhol.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #30575 2018.07.09. 14:13

DanielT írta:A rühes Quantum Break vajon miért nincs a Game Pass-ban? Forzák sincsenek. Érthetetlen amit az MS művel.
state of tooth decay es az a kalozos akarmi. ket jatek, amire valaha szükseged lehet boi :banplz:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #30576 2018.07.09. 14:13

Moby írta:Nemtudom, a 4 már benne lesz. Sajnos ezt is el fogja vinni a népharag. Na nem a játékosoké, hanem a kereskedőké. Sok bolt bojkottálja az xboxot amióta behozták a gamepasst. Ha beletolnak mindent, mint ahogy igérik-mondják, xbox lemezekkel fognak fűteni mindenhol.
Hát olyan sokat nem veszítenek. Beszéltem konzolboltossal 1-2 hónapja, azt mondta, hogy a Bone polchoz ember nem megy oda, kb 40x akkora a Ps4 forgalom.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #30577 2018.07.09. 14:14

SlickAdam írta:state of tooth decay es az a kalozos akarmi. ket jatek, amire valaha szükseged lehet boi :banplz:
Legalább egy Fable ott lenne még mellettük, akkor egyet is értenék. :idiota:
Avatar
Moby

Hozzászólás #30578 2018.07.09. 14:15

DanielT írta:Hát olyan sokat nem veszítenek. Beszéltem konzolboltossal 1-2 hónapja, azt mondta, hogy a Bone polchoz ember nem megy oda, kb 40x akkora a Ps4 forgalom.
Minden boltos ugyanezt nyilatkozta, ezzel szemben meg nem értem milyen bojkottról hadoválnak :) Meg amíg ilyen filléres gamepassokat eredményez ez a helyzet, én nagyon támogatom, hogy ne vásároljanak :D
Avatar
Botond

Hozzászólás #30579 2018.07.09. 14:16

Moby írta:Nem, a tiedben sincs. Windowson nincs gamepass. Olyan van, hogy neked lehet xboxos előfizetésed, és ami play anywhere, és a gamepassban engedélyezve van azt tolhatod. De ez bizonyos esetekben le van tiltva gamepasson belül is, annak ellenére, hogy a játék eredendően play anywhere.
Idézem a megfelelő részt az xbox honlapról:
"Can I use Xbox Game Pass on my Windows 10 PC?
Xbox Game Pass is an Xbox One, Xbox Play Anywhere, and Xbox 360 backwards compatibility game subscription for Xbox One. Xbox Game Pass currently features a select number of Xbox Play Anywhere games that is continually increasing. The latest list of Xbox Play Anywhere titles can be viewed at xbox.com/gamepass"
Itten aszondják, hogy ami play anywhere az megy PCn, ha gémpassz akkor is.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #30580 2018.07.09. 14:19

Moby írta:Nem, a tiedben sincs. Windowson nincs gamepass. Olyan van, hogy neked lehet xboxos előfizetésed, és ami play anywhere, és a gamepassban engedélyezve van azt tolhatod. De ez bizonyos esetekben le van tiltva gamepasson belül is, annak ellenére, hogy a játék eredendően play anywhere.
Akkor egyre gondolunk, nem is hiányzik nekem a windowsos masni róla.

De én nem ezt kérdeztem, hanem hogy a megpécézhető játékokkal mennyire kompatibilis PC-n az ügyeskedés.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #30581 2018.07.09. 14:20

Botond írta:Nem, nem ezt írtam, így csak a funkcionális analfabéták dekódolták a mondanivalóm. Pont azt írtam amit Moby ír, hiszen a kommentje is azzal indul, hogy egyetért azokkal amiket írok. Amiben nem értünk egyet, vagyis amiben minimálisan eltér a meglátásunk, hogy mennyire fontos, vagy melyik fontosabb, a problémához való adaptálódás, vagy az amiatti reklamáció/petíciószervezés.
egyetertett azokkal amit irsz? Mire gondolsz? :D az hogy leirta h keszulnek szar programok winre, ezt tudta eddig is mindenki attol fuggetlen egy koncepcionalisan hibas tragya, pont az egyeterto moby irta h inkabb win8.1 mint 10 meg ocsarolja mar honapok ota :D
Avatar
Botond

Hozzászólás #30582 2018.07.09. 14:22

Moby írta:Minden boltos ugyanezt nyilatkozta, ezzel szemben meg nem értem milyen bojkottról hadoválnak :) Meg amíg ilyen filléres gamepassokat eredményez ez a helyzet, én nagyon támogatom, hogy ne vásároljanak :D
Ennek két oka van. Egyrészt normális akciók vannak digitálisan, szóval minek a lemezzel szenvedni meg házalni? Másrészt meg az xbox játékok az örökkévalóságnak szólnak, egyrészt ugye BW miatt majd lehet pörgetni 8k-ban is majd az x2x-en 5 év múlva, másrészt meg annyira mély bennük a tartalom, hogy érdemes sokszor pörgetni forgatni (mármár máriókárt8 mélységről beszélünk!!!4), és hát ezért eleve mindenki meg akarja tartani, nem ilyen ps4 exclu szintű cuccok, hogy végiglövöd 12,5 óra alatt, aztán mehet a kukába, soselássamtöbbet szintű selejtek. Quality first junó! :email:
Avatar
Moby

Hozzászólás #30583 2018.07.09. 14:22

DanielT írta:Legalább egy Fable ott lenne még mellettük, akkor egyet is értenék. :idiota:
Mind ott van mellette :D
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #30584 2018.07.09. 14:22

DanielT írta:A rühes Quantum Break vajon miért nincs a Game Pass-ban? Forzák sincsenek. Érthetetlen amit az MS művel.
Minek az (QB)? Van PC-re is, és ott a steames verzió a superior. Mondjuk annak is durva a gépigénye.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zóanagyvarázsló 2018.07.09. 14:26-kor.
Avatar
Moby

Hozzászólás #30585 2018.07.09. 14:24

Hozzáteszem nekem is van gamepassom, semmi nincs fent a gépen belőle. FH4-ig nem is lesz, hacsak be nem raknak olyat, ami érdekel. Ami most bennevan, az vagy megvolt/megvan, vagy leszarom. Jelenleg nekem egy fillért nem ért. Mondjuk pont annyi adtam érte(lőttem egy ingyenkódot).
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #30586 2018.07.09. 14:25

Botond írta:Idézem a megfelelő részt az xbox honlapról:
"Can I use Xbox Game Pass on my Windows 10 PC?
Xbox Game Pass is an Xbox One, Xbox Play Anywhere, and Xbox 360 backwards compatibility game subscription for Xbox One. Xbox Game Pass currently features a select number of Xbox Play Anywhere games that is continually increasing. The latest list of Xbox Play Anywhere titles can be viewed at xbox.com/gamepass"
Itten aszondják, hogy ami play anywhere az megy PCn, ha gémpassz akkor is.
De nem biztos, hogy benne van a Game Passban. Lásd FH3.

Ez alapján vissza nem kéne olyan kivételnek lenni, hogy Play Anywhere és Game Pass valami, de PC-n csak azért sem megy vele.
Avatar
Moby

Hozzászólás #30587 2018.07.09. 14:29

Zóanagyvarázsló írta:De nem biztos, hogy benne van a Game Passban. Lásd FH3.

Ez alapján vissza nem kéne olyan kivételnek lenni, hogy Play Anywhere és Game Pass valami, de PC-n csak azért sem megy vele.
Volt ilyen korábban, de már lehet, hogy feloldották ezt is.
Avatar
Botond

Hozzászólás #30588 2018.07.09. 14:30

Zóanagyvarázsló írta:De nem biztos, hogy benne van a Game Passban. Lásd FH3.

Ez alapján vissza nem kéne olyan kivételnek lenni, hogy Play Anywhere és Game Pass valami, de PC-n csak azért sem megy vele.
Ilyet senki nem is állított, hogy ami nincs gémpasszban az benne van a gémpasszban. Ami gémpasszos és még ráadásul play anywhere is az megy win10en is, ennyit írt az is amit linkeltem, és Moby is ennyit állított, jelezve, hogy kivéve amikor mégsem megy, mert egyedileg le van tiltva az adott gém vmiért. Az MS szerint nincs ilyen mondjuk az alapján amit copypasteltem.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #30589 2018.07.09. 14:37

Botond írta:Ilyet senki nem is állított, hogy ami nincs gémpasszban az benne van a gémpasszban. Ami gémpasszos és még ráadásul play anywhere is az megy win10en is, ennyit írt az is amit linkeltem, és Moby is ennyit állított, jelezve, hogy kivéve amikor mégsem megy, mert egyedileg le van tiltva az adott gém vmiért. Az MS szerint nincs ilyen mondjuk az alapján amit copypasteltem.
Nem tudom, hogy pontosan ki mire gondol (értsd: nem tudtam, hogy Moby le van-e maradva vagy rosszul fogalmazott, egyik sem elképzelhetetlen), de a zinterneten úgyis terjedt a legenda, hogy minden Play Anywhere-es játékra vonatkozik, mintha mind benne lenne a a Game Passban. Többen benézték emiatt, így a Windows 10 User Error Topikban érdemesnek tartottam megjegyezni.

Mivel MS-ről van szó, egyelőre én is bizonytalan vagyok abban, hogy 100%-ig úgy van-e, ahogy írják. Szerinted ugye náluk normális az is, hogy ha azt mondom neki, mégse induljon újra, akkor is újraindul, szóval hazudhatnak másban is. (Azóta megtudtam, hogy ezt nem a 10-hez találták fel kicseszésből, másnál már a Win 7 is produkálta. Nálam se a 7, se a 8.1.)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zóanagyvarázsló 2018.07.09. 14:40-kor.
Avatar
Moby

Hozzászólás #30590 2018.07.09. 14:39

Mondjuk Forza7-et berakhatnák. Ja. Nemtudom, hogy játszanék-e vele, de az jól mutatna benne. De ott a GTS, nagy sebbel-lobbal megvettem azt is, szerintem 30 óra sem ment bele. Kormányt vettem hozzá, meg wheelstandet, mifaszomat. El sem lett indítva az első nagy lendület után. A kormányt is eladtam már. Hol ide pakoltuk, hol oda, mindenhol útban volt. Pedig nem nagy szám szétnyitni egy ilyen wheelstandet, de ingerenciám sincs már ilyenekhez. A kőrözgetéshez sem sok, de a gts legalább szép (az f7 is szép).
Bezzeg az FH3...egész hétvégén pörgött megint :D Gyerek is imádja, én is imádom, nem bírjuk abbahagyni. Már viszonylag ritkábban vesszük elő, de olyankor pár napig csak az pörög. És még mindig nem tartunk sehol.

Vissza: “Leáldozott.hu”