A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #12391 2016.11.03. 16:39

arty írta:Wii játékok 60frémesek voltak pécén is, nem csak wii-n, ezért nem emeltem ki egyik serpenyőben se :beka2:
ha láttad az lcd-s képét az n64nek, akkor tudod te is, hogy gémbréker, ahogy az kinéz :P ellenben a donkey kong 1080-ban kimondottan ízléses volt.
ehez képest az AC zseniálisan upszkélel, mármár botond4ksamsungosan! (detényleg, én azt hittem az fhd, szal akár egy vakegér jelző is jogos... és bár plazmán kezdtem el, az utolsó harmad már elcédén ment le, szal ha akkora fos lenne, mint sok 900p-s cucc, akkor azé' csak feltűnt volna... remélem legalábbis ;) )

uplayszopás.... hátööö.... egy ideig most nem toltam azt a retket, nincsenek up2date infóim. de el tudod képzelni, hogy hibátlanul működjön?? :ravasz1:
Az AC-nál röhögve beáldoztad a fele rémet is, azért érdekes kontraszt, hogy a Wii képétől meg rosszul vagy, miközben máskor te is azt mondod, hogy 60 fps>grafika.

Amúgy ja, a régebbi játékokon is rengeteget segít az 1080p (meg a 720p vs 1080p között bármiben látványos a különbség), illetve ami jól nézett ki CRT-n, az már az LCD-vétel napján randává vált. Ez ilyen. Egy retrókonzolnál nyilván ennek megfelelően is próbáltam ki, de nem tartom dealbreakernek, ahogy a PSN szélesvásznúsított antikvitásainál sem. (Nyilván az N64-emnek egy emulátor mellett csak létjogosultsága van, hogy csekkolhatom érdekességként a régi konzol beviteli eszközét és felhasználói élményét, nem az a superior verzió.)

A UPlayből viszont előbb nézem ki, hogy hibátlanul működik, mint a One-ból, hogy tettek bele libraryt ;)
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #12392 2016.11.03. 16:42

benőmenő írta:Értem én, hogy biztonság, de ez már túlzás, amit az Origin művel.
Rányomok, ahol csak lehet, hogy remember, meg remember this pc, erre ma megint csak pw+email-re küldött kóddal enged be. :wilting:
Szerintem én már egy éve folyamatosan be vagyok jelentkezve, ha a kliensről beszélünk. De korábban úgy tűnt, hogy bizonyos időnként be kell lépni, mert pár hét vagy egy hónap után kiléptet, utáltam is (Battle.net dettó).

Nyugtass meg, nem a sign outtal lépsz ki, hanem a exittel, ugye? :fejvakaras:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #12393 2016.11.03. 17:03

Zóanagyvarázsló írta:Szerintem én már egy éve folyamatosan be vagyok jelentkezve, ha a kliensről beszélünk. De korábban úgy tűnt, hogy bizonyos időnként be kell lépni, mert pár hét vagy egy hónap után kiléptet, utáltam is (Battle.net dettó).

Nyugtass meg, nem a sign outtal lépsz ki, hanem a exittel, ugye? :fejvakaras:
Nem is szoktam kilépni. Tegnap kikapcsoltam a gépet, ma pedig most volt először elindítva az Origin.
Ez az Operations tök jó cucc. Elég egyértelműek az obdzsektívek. Még valami sikerélményszerűség is cseppent. :hawaii:
Spoiler
bf1_2016_11_03_16_59_17_681.jpg
bf1_2016_11_03_16_59_11_443.jpg
Avatar
DanielT

Hozzászólás #12394 2016.11.03. 20:37

Stalker, első küldetés: kilencedszerö halokö megö.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #12395 2016.11.03. 20:41

DanielT írta:Stalker, első küldetés: kilencedszerö halokö megö.
Megvan annak módja. Én nem sokkal később adtam fel végleg, mert nem quicksave-eltem és mindig vmi kutyahorda, mutánsgenyó, vagy iszonyat túlerő ölt meg, utána meg rohangálni kellett volna a nukleáris réten kilométereket újra.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #12396 2016.11.03. 21:22

Hát érdekes a cucc, de egyelőre még tetszik. Kissé archaikus megoldásai vannak, még rá kell éreznem, hogy hogyan is működik.

Viszont 4K-ra optimalizálódott a gépemen. Pictozs beosontak a fejlesztők és metálra kódolták.
Avatar
Mekee

Hozzászólás #12397 2016.11.03. 21:39

DanielT írta:Hát érdekes a cucc, de egyelőre még tetszik. Kissé archaikus megoldásai vannak, még rá kell éreznem, hogy hogyan is működik.

Viszont 4K-ra optimalizálódott a gépemen. Pictozs beosontak a fejlesztők és metálra kódolták.
És szétmoddoltad? Ha igen mutassmámajd képet mit tud

Én GTA-t próbáltam, de eza rothadó redux mod miatt 3x kellett telepítenem, egész szép eredményt kihoztam belőle, persze a trailerekben azé nem említik hogy minden fényviszonyhoz kb más reshade profil kellene, meg azt sem, hogy így maga mint játék felejtős, ugyanis kifagy bármilyen küldetés indításnál...
Avatar
DanielT

Hozzászólás #12398 2016.11.03. 21:51

Mekee írta:És szétmoddoltad? Ha igen mutassmámajd képet mit tud
Ma már nem csinálok sajátot, de a google dob eleget.

Csak egy gameplay fanpecset tettem fel és 2 textúra modot egyelőre. Van még több féle shader mod, majd azokkal is próbálkozok.

phpBB [media]
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #12399 2016.11.03. 22:45

Azért kezdem érteni min húzhatta fel magát Moby.
Az Olasz alpokban van egy olyan pont, amit konkrétan lehetetlen bevenni. Berusholt az összes védő b bunkerre és dobálták ki a 2 ajtón a végtelen gránát esőt. Mi meg állhattunk a hegyen, nem szedte a zászlót. Az egész pálya tele van röhelyes choke pointokkal. Kb. mint a Metro, vagy a Locker, csak még rosszabb.
Vagy az a tepsi török pálya a hajóval, amit ha bénák a repcsik és nem szedik ki, akkor fingani nem tudsz már meg is haltál, mert az onnan belő mindent.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #12400 2016.11.03. 23:01

benőmenő írta:Azért kezdem érteni min húzhatta fel magát Moby.
Az Olasz alpokban van egy olyan pont, amit konkrétan lehetetlen bevenni. Berusholt az összes védő b bunkerre és dobálták ki a 2 ajtón a végtelen gránát esőt. Mi meg állhattunk a hegyen, nem szedte a zászlót. Az egész pálya tele van röhelyes choke pointokkal. Kb. mint a Metro, vagy a Locker, csak még rosszabb.
Vagy az a tepsi török pálya a hajóval, amit ha bénák a repcsik és nem szedik ki, akkor fingani nem tudsz már meg is haltál, mert az onnan belő mindent.
Az a bunker el van cseszve, de szerintem Moby nem ezen húzta fel magát... a BF4-ben pl nem volt bunker... bááár! A Locker pálya akár annak is nevezhető. Akkor mégis. Moby nem bunker kompatibilis, azé' szar az összes BF. :banplz:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #12401 2016.11.03. 23:08

Csak nem bírtam ki és kipróbáltam ez a Stalker Complete modot. Hát beszarás, ahogy a fényeket és egyebeket megturbózták. Ezzel fogom tolni, nem kell jobb.

Kép
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #12402 2016.11.03. 23:14

DanielT írta:Az a bunker el van cseszve, de szerintem Moby nem ezen húzta fel magát... a BF4-ben pl nem volt bunker... bááár! A Locker pálya akár annak is nevezhető. Akkor mégis. Moby nem bunker kompatibilis, azé' szar az összes BF. :banplz:
Hiába próbálod bagatelizálni, igenis eléggé gyengus a mapok nagyrésze.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #12403 2016.11.03. 23:16

DanielT írta:Csak nem bírtam ki és kipróbáltam ez a Stalker Complete modot. Hát beszarás, ahogy a fényeket és egyebeket megturbózták. Ezzel fogom tolni, nem kell jobb.

Kép
pöppet szebb, mint a videoban. :eljen:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #12404 2016.11.04. 00:25

DanielT írta:Hát érdekes a cucc, de egyelőre még tetszik. Kissé archaikus megoldásai vannak, még rá kell éreznem, hogy hogyan is működik.

Viszont 4K-ra optimalizálódott a gépemen. Pictozs beosontak a fejlesztők és metálra kódolták.
Én főleg az alábbiaktól másztam a dologtól másztam a falra:

- lenyomok valami kemény fekete kutyát, de nincs semmi jelentősége, majd klésőbb megkapoma küdletést, hogy vigyem el a farkát, de ugye addig nem dobta - látszólag apróság, de kapják be (máshol, jó messze is van elvileg olyan dög), ez a küldetéseket tekintve későbbre sem ígér sok jót
- éppen ezek miatt elég MMO-sak is a küldetések
- brutális respawn, okádtam folyamatosan

Tehát azt még benyeltem, hogy fontos szereplők csak úgy simán meghalnak a vadonban, mert mielőtt találkozhatnánk, belesétál a játék számításai szerint egy anomáliába vagy varangykutyahiúzba.

Persze ez még a Shadow of Chernobyl modok nélkül, nem tudom, hogy azt mennyire pofozták ki, illetve a Call of Pripyat már elvileg olyan, amilyennek eleve kellett volna lennie az egésznek. Ennek ellenére majd belekezdek még újra, mert tényleg jobb szó rá az érdekes, mint a legtöbb általam is játszott eredetiséget kerülő AAA játékban.
Avatar
deep

Hozzászólás #12405 2016.11.04. 07:15

Az en Stalker élményem addig tartott, míg kiértem az udvarra, és rálőttem az első ellenfélre. A pisztoly súlytalan pukkanása olyan illúziórimbolóan hatott rám, annyira kinyírta az immerziót, hogy ment a shiftdel. Plusz elképesztően szarul futott. Persze ez 10 éve volt kb, amikor az eredeti megjelent.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #12406 2016.11.04. 07:34

Zóanagyvarázsló írta:Én főleg az alábbiaktól másztam a dologtól másztam a falra:

- lenyomok valami kemény fekete kutyát, de nincs semmi jelentősége, majd klésőbb megkapoma küdletést, hogy vigyem el a farkát, de ugye addig nem dobta - látszólag apróság, de kapják be (máshol, jó messze is van elvileg olyan dög), ez a küldetéseket tekintve későbbre sem ígér sok jót
Szó szerint ezt meséli el ITT a fickó. Amint a videón is látszik, a Complete modban ez is javítva van, millió más dolog mellett.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #12407 2016.11.04. 07:37

deep írta:Az en Stalker élményem addig tartott, míg kiértem az udvarra, és rálőttem az első ellenfélre. A pisztoly súlytalan pukkanása olyan illúziórimbolóan hatott rám, annyira kinyírta az immerziót, hogy ment a shiftdel. Plusz elképesztően szarul futott. Persze ez 10 éve volt kb, amikor az eredeti megjelent.
Igen, a lövés mechanika finoman szólva nem kielégítő, de a hang pl szintén fixálva van modban.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #12408 2016.11.04. 07:41

benőmenő írta:Hiába próbálod bagatelizálni, igenis eléggé gyengus a mapok nagyrésze.
Nekem csak az egyikkel van bajom(Empire's Edge), de az is azért, mert mindig középen van az akció és sok felől tudnak jönni, plusz a nyílt terep miatt a sniperek is pokollá teszik az életemet.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #12409 2016.11.04. 07:50

DanielT írta:Nekem csak az egyikkel van bajom(Empire's Edge), de az is azért, mert mindig középen van az akció és sok felől tudnak jönni, plusz a nyílt terep miatt a sniperek is pokollá teszik az életemet.
Mindeközben a középső akciót cirógatja a drednaught. Pokol. Oké, átjött, hogy szar volt az 1. vh, de ezt így játszani sem kellemes. Szerencsére azért van pár másik, amik jobban sikerültek.
A másik, hogy főleg medic vagyok, de ezek az auto puskák picsafüstök ahhoz képest, amire a cod 2 Garandjával emlékszem. Ami azért gáz, mert hiába egy konfliktussal előrébb vagyunk itt is vannak smg-s tunkolók bőven és esélyem nincs. 4x lövöm telibe, ő meg olyat dps-el, mire felvillanna a dmg indikátor, már rég fekszem.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #12410 2016.11.04. 07:54

benőmenő írta:Mindeközben a középső akciót cirógatja a drednaught. Pokol. Oké, átjött, hogy szar volt az 1. vh, de ezt így játszani sem kellemes. Szerencsére azért van pár másik, amik jobban sikerültek.
A másik, hogy főleg medic vagyok, de ezek az auto puskák picsafüstök ahhoz képest, amire a cod 2 Garandjával emlékszem. Ami azért gáz, mert hiába egy konfliktussal előrébb vagyunk itt is vannak smg-s tunkolók bőven és esélyem nincs. 4x lövöm telibe, ő meg olyat dps-el, mire felvillanna a dmg indikátor, már rég fekszem.
3 DMR lövés garantált kill, még a BF4-ben is 4 kellett, ha csak testre ment. Adj neki még időt, ne egy nap alatt hozz ítéletet a mechanikáról, mert több ezer embernap alatt balanszolták.

Viszont pecs jön, 2 héten belül, amiben pl a Suez pálya kap még 2 flaget, plusz ki tudja mi minden várható. A BF4 erre a csiszoltságra olyan 8 hónap alatt jutott el, ahol ez kezdett, szóval nem aggódom.

BTW SMG-vel meg ő fekszik, ha már 8 méterrel messzebb van, a BF1 egyik fő mechanikája az optimális támadási távolság, amit persze medikkel néha meg kell szegni, de akkor meg ráfizethetsz, ez benne van a pakliban. Ha közelről vársz ellenfelet, még akkor is válts pisztolyra, ha nem látod, vagy nincs is ott. SOKKAL jobbak lesznek az esélyeid.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #12411 2016.11.04. 08:10

Ladies an gentleman, a Mac célcsoportjának egy tagja:

Kép
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #12412 2016.11.04. 08:54

DanielT írta:3 DMR lövés garantált kill, még a BF4-ben is 4 kellett, ha csak testre ment. Adj neki még időt, ne egy nap alatt hozz ítéletet a mechanikáról, mert több ezer embernap alatt balanszolták.

Viszont pecs jön, 2 héten belül, amiben pl a Suez pálya kap még 2 flaget, plusz ki tudja mi minden várható. A BF4 erre a csiszoltságra olyan 8 hónap alatt jutott el, ahol ez kezdett, szóval nem aggódom.

BTW SMG-vel meg ő fekszik, ha már 8 méterrel messzebb van, a BF1 egyik fő mechanikája az optimális támadási távolság, amit persze medikkel néha meg kell szegni, de akkor meg ráfizethetsz, ez benne van a pakliban. Ha közelről vársz ellenfelet, még akkor is válts pisztolyra, ha nem látod, vagy nincs is ott. SOKKAL jobbak lesznek az esélyeid.
Nyilván fognak még balanszolni rajta.
Meg a kommentjeim ellenére baromira élvezem, még a taknyon csúszást is. Tegnap pont az Empire's Edge-en szenvedtem, amikor bejött a lakótárs és percekig némán vigyorogva néztük a történéseket. Ez az Epic, nem amikor a script dönti a felhőkarcolót.
Avatar
Moby

Hozzászólás #12413 2016.11.04. 09:05

benőmenő írta:Azért kezdem érteni min húzhatta fel magát Moby.
Nem kezded, nekem egész más bajom volt a patkányfíldel. De már az is elmúlt, mióta nem piszkálom.

"Nyilván fognak még balanszolni rajta."

Ja. A cavalryt is olyan faszán kibalanszolták, hogy ott rohadtak keződponton, a kutya faszának nem kellettek soha. Pedig korábban használhatóak, ütősek voltak. Mostanra a szardarabbal tették egyenlővé. :eljen:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #12414 2016.11.04. 09:19

Moby írta:Nem kezded, nekem egész más bajom volt a patkányfíldel. De már az is elmúlt, mióta nem piszkálom.

"Nyilván fognak még balanszolni rajta."

Ja. A cavalryt is olyan faszán kibalanszolták, hogy ott rohadtak keződponton, a kutya faszának nem kellettek soha. Pedig korábban használhatóak, ütősek voltak. Mostanra a szardarabbal tették egyenlővé. :eljen:
Én már a béta alatt is azt hallottam, hogy inkább gyalog rohantak az emberek. :nemtudom:
Igazából a háború alatt is ennyit értek a lovak a géppuska tűz és tankok ellen.
Avatar
Moby

Hozzászólás #12415 2016.11.04. 09:29

benőmenő írta:Én már a béta alatt is azt hallottam, hogy inkább gyalog rohantak az emberek. :nemtudom:
Igazából a háború alatt is ennyit értek a lovak a géppuska tűz és tankok ellen.
A háborúban ha valakit nyakonbaszott a golyó, az bekúrták a fődbe. Nem gyógyult meg magától a falat bámulva. Ez nem egy valóságszimulátor. A cavalrynak nem az a lényeg, hogy ülsz-e a lovon, hanem amikor leszálsz, akkor is cavalry class maradsz. Aminek meg volt a hasznossága, amíg széjjel nem baszták. Mostmár csak hátránya van. Inkább nem is használják. Így meg gecisok értelme van a létezésének a játékban. Persze ez sem akkora probléma, mindkét oldal szopja, csak arra mondtam, hogy ezt a balanaszolgatástól csodavárást csak módjával. A tankok nerfelésének pl. volt értelme, azt el is óvatoskodták.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #12416 2016.11.04. 09:58

Moby írta:A háborúban ha valakit nyakonbaszott a golyó, az bekúrták a fődbe. Nem gyógyult meg magától a falat bámulva. Ez nem egy valóságszimulátor. A cavalrynak nem az a lényeg, hogy ülsz-e a lovon, hanem amikor leszálsz, akkor is cavalry class maradsz. Aminek meg volt a hasznossága, amíg széjjel nem baszták. Mostmár csak hátránya van. Inkább nem is használják. Így meg gecisok értelme van a létezésének a játékban. Persze ez sem akkora probléma, mindkét oldal szopja, csak arra mondtam, hogy ezt a balanaszolgatástól csodavárást csak módjával. A tankok nerfelésének pl. volt értelme, azt el is óvatoskodták.
Egyetértenék, ha a BF4-nél pl. nem történt volna meg a csoda.
Avatar
Moby

Hozzászólás #12417 2016.11.04. 10:08

benőmenő írta:Egyetértenék, ha a BF4-nél pl. nem történt volna meg a csoda.
Az a mintavétel itt nem lesz alkalmazható. Én nem értek a bf4-hez semmit, és ehhez sem, de az eddig látottakból közelebb van a battlefronthoz, mint a bf4-hez. Jóval. Csak ügyesen elbújik a témaválasztásban.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #12418 2016.11.04. 10:27

Kicsit más képest festenek a statisztikák, amikor nem a ph! posványából halásszák hozzá az adatokat.
phpBB [media]
Avatar
DanielT

Hozzászólás #12419 2016.11.04. 10:28

Moby írta:Csak ügyesen elbújik a témaválasztásban.
Sajnos te kevésbé ügyesen bújsz el az ellenfelek elől, aminek köszönhetően most csapkodsz... :miaz:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #12420 2016.11.04. 10:37

benőmenő írta:Kicsit más képest festenek a statisztikák, amikor nem a ph! posványából halásszák hozzá az adatokat.
[video]ltt.avi[/video]
Zabálják az amcsik az EVGA-t, aminek messze a legnagyobb bullshit az SKU politikája. Ugyanarra a pudvás 1070 csipre építenek TÍZ FÉLE kártyát. Szánalmas és működik.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #12421 2016.11.04. 11:30

Valaki akart csinálni egy nagyon ultimate chartot, de már az első lépésnél olyan epikmód elbaszta, hogy jobban talán nem is lehetne.

Kép

Ja, imedzsinelek egy CDPR combat mechanikát és ordítva okádok, te istenverte fogalmatlan kretén.
Avatar
arty

Hozzászólás #12422 2016.11.04. 11:39

Zóanagyvarázsló írta:Az AC-nál röhögve beáldoztad a fele rémet is, azért érdekes kontraszt, hogy a Wii képétől meg rosszul vagy, miközben máskor te is azt mondod, hogy 60 fps>grafika.

Amúgy ja, a régebbi játékokon is rengeteget segít az 1080p (meg a 720p vs 1080p között bármiben látványos a különbség), illetve ami jól nézett ki CRT-n, az már az LCD-vétel napján randává vált. Ez ilyen. Egy retrókonzolnál nyilván ennek megfelelően is próbáltam ki, de nem tartom dealbreakernek, ahogy a PSN szélesvásznúsított antikvitásainál sem. (Nyilván az N64-emnek egy emulátor mellett csak létjogosultsága van, hogy csekkolhatom érdekességként a régi konzol beviteli eszközét és felhasználói élményét, nem az a superior verzió.)

A UPlayből viszont előbb nézem ki, hogy hibátlanul működik, mint a One-ból, hogy tettek bele libraryt ;)
Az esetek 98%-ban a frém a tuti, igen, de az AC az irányítás-lag szempontjából a létező legrosszabb (felengeded a gombot, mégis felfut az épületen, nyomsz mást, hogy neeeee menjen, arra megint rosszul reagál a szereplő mert mondjuk ott egy ablak és néha az ember hátradől, elengedi a kart és ... restart inkább, mert a küldetés elúszott. oké, ez nem a klasszikus irányítás lag, de hasonló. ill. harcban nemtom, annyira ott se éreztem, hogy dárkszószosan én kontrollálnám az eseményeket ;) ), szal nem érzékelem/-tem annyira, hogy nagy hátrány érne. Nyilván, a 60frém feelinget buktam (ahogyan némi extra grafot is), viszont nem kellett a pécés uplayen lottóznom (ami vagy szenvedés lett volna vagy sem... így BIZTOSAN nem lett gondom ;) ). Maradjunk annyiban, hogy racionálisan az ac-k konzolon játszása esetemben nem mindig indokolható.

One library meg "alakulgat", Steam 2006-os állapotát már majdnem eléri ;)
- tehát van 'installed' menüpont a fentlévő cuccaiddal (games és app fül és külső/belső hdd/együtt mindkét hdd nézet szűrő! :D )
- 'ready to install' menüpont, amiben elhájdolhatod a szemetet (ellenben nincs 'elhájdolt szarok' szűrő, szal a véletlen kukázottakat gondolom nehézkes ujra visszarakni)
- van updates menüpont, amire kattintva lecsekkolja, hogy van-e bármi installált cuccra frissítés és utána ha 8db cuccra kell, akkor egyesével frissítheted. egyelőre nem látom, hogy ez full automatán menne, de nekem nincs is 'instant on' módban a boxom, mer' a 60-70 wattos standy fogyasztást sokallom és régen bugos is volt állítólag - márpedig ezen móddal járna pár extra fícsör. (hasonlóan a sonyhoz, ott is a fogyasztás kárára lehet használni pécén triviális automatizmusokat. baromállatok.
Avatar
TasManXT

Hozzászólás #12423 2016.11.04. 11:44

DanielT írta:Valaki akart csinálni egy nagyon ultimate chartot, de már az első lépésnél olyan epikmód elbaszta, hogy jobban talán nem is lehetne.

Kép

Ja, imedzsinelek egy CDPR combat mechanikát és ordítva okádok, te istenverte fogalmatlan kretén.
Dark Souls-hoz hasonlít a combat, de a potik és egyebek miatt nagyon más, főleg, hogy a különböző witcher megbízásokat teljesen máshogy kell megcsinálnod, más spelleket kell használnod, dodge, stb. Viszont mivel toltam mindkettőt, a combat mechanikát a Dark Soulsból venném, a quest részével teljesen egyetértek, mert az kibaszott jó a witcherben. Még a keresd meg a néni elveszett serpenyőjét jellegű küldetések is jók és mindig pofán basz valamivel a játék.
Avatar
Moby

Hozzászólás #12424 2016.11.04. 11:50

TasManXT írta:Dark Souls-hoz hasonlít a combat, de a potik és egyebek miatt nagyon más, főleg, hogy a különböző witcher megbízásokat teljesen máshogy kell megcsinálnod, más spelleket kell használnod, dodge, stb. Viszont mivel toltam mindkettőt, a combat mechanikát a Dark Soulsból venném, a quest részével teljesen egyetértek, mert az kibaszott jó a witcherben. Még a keresd meg a néni elveszett serpenyőjét jellegű küldetések is jók és mindig pofán basz valamivel a játék.
Épp ezért volt nagyobb fail, a CDPR cellájába a bethesdát bebaszni. A bethesdától pont a távolmaradást tudnám elképzelni, mint konstruktív jelenlét.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #12425 2016.11.04. 12:02

TasManXT írta:Dark Souls-hoz hasonlít a combat, de a potik és egyebek miatt nagyon más
Ja. Pl egy fakezű suta üszkösszar.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #12426 2016.11.04. 12:26

DanielT írta:Valaki akart csinálni egy nagyon ultimate chartot, de már az első lépésnél olyan epikmód elbaszta, hogy jobban talán nem is lehetne.

Kép

Ja, imedzsinelek egy CDPR combat mechanikát és ordítva okádok, te istenverte fogalmatlan kretén.

Az a baja, hogy auto lock-on van, és így mire valaki felé suhintanál targetet vált és a levegőt kaszálod. Illetve szimplán gagyi a hitbox-hitreg. Egyébként akció-rpg-k közt elmegy még így is.
Az áltimét meg az lenne, ha maradna a Dice az engine-nél, a cdpr a karakterek és sztori, a gameplay meg lenne a From, vagy a Machine games.
Open world felejtős, a bethesdától pedig a mod communityn kívül semmit ne másoljon senki.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #12427 2016.11.04. 13:23

17 és 170 fps között ingadozik, elég szép munka! :D

phpBB [media]
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #12428 2016.11.04. 13:33

DanielT írta:17 és 170 fps között ingadozik, elég szép munka! :D
https://youtu.be/DSjfQeiZhsM
A cpu meg gpu alszik közben 16 frém. WTF?!
BF alatt egyedül a RAM-jaim nincsenek tele (btw miért is 16 GB akkor az ajánlott?), minden más vért izzad a 70-110 frémért.
Annyit viszont meg kell hagyni, hogy tényleg durván felpimpelték, még a fegyverhangokat is.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #12429 2016.11.04. 13:46

benőmenő írta:Az a baja, hogy auto lock-on van, és így mire valaki felé suhintanál targetet vált és a levegőt kaszálod. Illetve szimplán gagyi a hitbox-hitreg. Egyébként akció-rpg-k közt elmegy még így is.
Az áltimét meg az lenne, ha maradna a Dice az engine-nél, a cdpr a karakterek és sztori, a gameplay meg lenne a From, vagy a Machine games.
Open world felejtős, a bethesdától pedig a mod communityn kívül semmit ne másoljon senki.
Már open world a Witcher is, nem feltétlen felejtős az, és nincs ok a Bethesdáért futni, már Geralt első kalandjában is jobban, gothicosabban élt a világ, mint a TES-gyárosoknál. A Bethesda az egyenhollywoodi dramaturgiájával és karaktereivel szintén túlértékelt. Szóval a kép tanulsága tényleg bukó.

A harcrendszerhez kevésbé tudok hozzászólni (nem ismerem a Witcher 3-ét), a Soulsok jó alapot jelentenek, de én nem vagyok róla meggyőződve, hogy a From adja a definitív mintát egy igazi RPG-be (a Souls nem az, más, és annak tényleg megsüvegelendő). Azon kívül is, hogy nem tudom, még mindig ótvarok-e varázslóval és íjászokkal, de én azért szeretnék több élvezhető kasztot is látni. A pörgősebb, több kaszttal élvezetesebb Dragon's Dogma harcrendszere ezért is volt számomra RPG-be illőbb.

Nálam mondjuk eleve a körökre osztott RPG-k jelentik harcra a csúcsot, és tény, hogy a legtöbb valós idejű bohóckodást röhögve cserélném le bármelyik Soulséra.

Az meg már megint egy külön kérdéskör, hogy lopakodós karakterek kijátszásához, sci-fi RPG-hez hogy értelmezhető ez az egész.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #12430 2016.11.04. 13:51

Zóanagyvarázsló írta:Már open world a Witcher is...
Ezért is a 2 a favoritom. Egy idő után sok volt a CSI: Temeriából, miközben egy kövér 0-t mozdult előre a főszál.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #12431 2016.11.04. 14:16

Hát ez egyre jobb lesz! :DDDDD

"CONFIRMED: COD:IW & MWR - no crossplay support between Win10 Store and rest of PC"

szerk: Már porhanyósra warezolható. :eljen:
Avatar
Moby

Hozzászólás #12432 2016.11.04. 14:22

DanielT írta:szerk: Már porhanyósra warezolható. :eljen:
Má telepedik. :banplz:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #12433 2016.11.04. 14:23

Ja és külön vicces, hogy warezban bezzeg választhatsz, hogy melyiket akarod tölteni! Ennyike.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #12434 2016.11.04. 14:24

Moby írta:Má telepedik. :banplz:
Ebben talán a megfelelő kihívással találkozol, az űrben ráadásul bunkerre is kevés, lóra meg aztán tényleg elenyésző esély van! :mf2:
Avatar
Moby

Hozzászólás #12435 2016.11.04. 14:28

DanielT írta:Ebben talán a megfelelő kihívással találkozol, az űrben ráadásul bunkerre is kevés, lóra meg aztán tényleg elenyésző esély van! :mf2:
Az űrbenpuffpuff annyira nemérdekel, pláne miután tegnap egy videón láttam/hallottam, hogy az űrben is vannak hangok, csak tompák. Hát jamondjuk, a vákuum az pont olyan, mint amikor az ember a vízalatt van. A remaszter érdekel. A patkányfíldet meg idecibálhatod minden posztnál, az kibaszottepik fosmomentumokat énmá meghagyom nektek belőle. És százszor inkább bármi más, de legalább ötvenszerinkább a semmi.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #12436 2016.11.04. 14:31

Moby írta:de legalább ötvenszerinkább a semmi.
Véged, ennyike. Jöhet a Neo vergődés még a végére, aztán amikor már az utórángások is elmúltak, elföldelünk. :banplz:
Avatar
Moby

Hozzászólás #12437 2016.11.04. 14:38

DanielT írta:Véged, ennyike. Jöhet a Neo vergődés még a végére, aztán amikor már az utórángások is elmúltak, elföldelünk. :banplz:
Nem, ennyire azért szerencsére nem súlyos a helyzet, hogyha nincs ez, akkor nincs semmi más se. Ez csak egy rövid, de felesleges kitérő volt. Egy ökörség volt. Kifizettem az árával a bolondok adóját, szal részemről tiszta lelkiismerettel léptem át ezt a balesetet :) Nem az első, gondolom nem az utolsó.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #12438 2016.11.04. 16:00

benőmenő írta:Ezért is a 2 a favoritom. Egy idő után sok volt a CSI: Temeriából, miközben egy kövér 0-t mozdult előre a főszál.
Mondjuk az open world sem kötewlező elvárás, ja, de azért tud jól működni. Mindenesetre ha csak arra gondolok, hogy a csőbb, de némi szabadságot azért biztosító Witcher 1 mennyivel jobban élt, mint az Oblivion, már az is jelzésértékű. Éppen ezt kéne jól csinálni a statikusság helyett. Ahogy a Gothic is megcsinálta már 2001-ben. Ez fontosabb mint a négyzetkilométer és a csilliárd NPC.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #12439 2016.11.04. 16:56

Zóanagyvarázsló írta:Mondjuk az open world sem kötewlező elvárás, ja, de azért tud jól működni. Mindenesetre ha csak arra gondolok, hogy a csőbb, de némi szabadságot azért biztosító Witcher 1 mennyivel jobban élt, mint az Oblivion, már az is jelzésértékű. Éppen ezt kéne jól csinálni a statikusság helyett. Ahogy a Gothic is megcsinálta már 2001-ben. Ez fontosabb mint a négyzetkilométer és a csilliárd NPC.
Wowowowow lassítsunk.
Nekem nem az volt a bajom, hogy nem élt a witcher, hanem tönkrevágta a sztori pacingjét (ezt nemtom hirtelen hogyan lehetne magyarul :D). Pont, mint amikor a Skyrimben éveket várnak a főszálban a Greybeard-ek, amíg te kalandozol.
A Skyrimet pedig pont az open worldje vitte el, az a baromi nagy szabadság, ami a TES védjegye. Csak sajnos közben minden egyes rohadt küldiben le kellett mászni az ugyanúgy kinéző kazamatákban, ahol ugyanolyan élőholtakat vertél agyon ugyan úgy, állandóan azt a 3 féle csapdát és 3 féle puzzle-t variálva. Ezt mind beoszthattad a több száz óra kalandozásra.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #12440 2016.11.04. 16:59

Mivel a mailbox.hu sokadszor szarta össze magát, ezúttal több, mint egy hete, véglegesen váltok. Ez hatalmas fun, 15 év után mindenhol accountot cserélni, de eddig simán megy, 10 szolgáltatónál már végeztem, pillanatok alatt. Ebay, Origin, Paypal és társaik. De most elakadtam. Az egyiknél nem tudok mailcímet cserélni.

Kitaláljátok hol?

Igen. A szívenbaszott, mocskos kurva Windows Live accountnál.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #12441 2016.11.04. 17:03

DanielT írta:Mivel a mailbox.hu sokadszor szarta össze magát, ezúttal több, mint egy hete, véglegesen váltok. Ez hatalmas fun, mindenhol accountot cserélni, de eddig simán megy, 10 szolgáltatónál már végeztem, pillanatok alatt. Ebay, Origin, Paypal és társaik. De most elakadtam. Az egyiknél nem tudok mailcímet cserélni.

Kitaláljátok hol?

Igen. A szívenbaszott, mocskos kurva Windows Live accountnál.
Biztos ugyanott fejlesztik, ahol a Sony-nak a PSN névváltást. :banplz:
A múltkor a neogafon röhögtem fel, amire gmail-el nem lehet regelni, mert ingyenes és bárkinek lehet, de pl. nincsmail.com-os dump mail fiókot csont nélkül validnak találta. :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #12442 2016.11.04. 17:10

benőmenő írta:Biztos ugyanott fejlesztik, ahol a Sony-nak a PSN névváltást. :banplz:
A múltkor a neogafon röhögtem fel, amire gmail-el nem lehet regelni, mert ingyenes és bárkinek lehet, de pl. nincsmail.com-os dump mail fiókot csont nélkül validnak találta. :D
Hehe, az frankó, mert nyilván én is gmailre térek át. Persze a Sony accountom elveszítésével valójában semmit nem veszítek már.

Fun fact: Eddig 34 helyet szedtem össze, ahol cserélnem kell accot, ha nem lenne a Chrome jelszókezelője, kb cseszhetném.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #12443 2016.11.04. 19:33

benőmenő írta:Wowowowow lassítsunk.
Nekem nem az volt a bajom, hogy nem élt a witcher, hanem tönkrevágta a sztori pacingjét (ezt nemtom hirtelen hogyan lehetne magyarul :D). Pont, mint amikor a Skyrimben éveket várnak a főszálban a Greybeard-ek, amíg te kalandozol.
A Skyrimet pedig pont az open worldje vitte el, az a baromi nagy szabadság, ami a TES védjegye. Csak sajnos közben minden egyes rohadt küldiben le kellett mászni az ugyanúgy kinéző kazamatákban, ahol ugyanolyan élőholtakat vertél agyon ugyan úgy, állandóan azt a 3 féle csapdát és 3 féle puzzle-t variálva. Ezt mind beoszthattad a több száz óra kalandozásra.
Nem arra gondoltam, hogy ezzel vádoltad a Witchert, hanem arra, hogy a Witcherbe sem feltétlen hatalmas terület kell, és a Bethesda sem a legszuperebb példa. Ettől persze a jó sandbox működhet, ha jól kezeli a fejlesztő - és játékos is :)
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #12444 2016.11.04. 19:41

DanielT írta:Mivel a mailbox.hu sokadszor szarta össze magát, ezúttal több, mint egy hete, véglegesen váltok. Ez hatalmas fun, 15 év után mindenhol accountot cserélni, de eddig simán megy, 10 szolgáltatónál már végeztem, pillanatok alatt. Ebay, Origin, Paypal és társaik. De most elakadtam. Az egyiknél nem tudok mailcímet cserélni.

Kitaláljátok hol?

Igen. A szívenbaszott, mocskos kurva Windows Live accountnál.
Nekem a GfWL volt az, amelyik egy büdös jelszó-emlékeztetőt sem tudott kiküldeni, az akkor még az MS által félszívvel erőltetett saját hotmailes címükre. Mivel egy béta volt az accon csak (akkor regeltem Steamre és az MS mocskára), így fájó szívvel, de lemondtam róla. Most már bánom, hogy az állítólag nagyon jóarc supportjukkal nem ismerkedtem meg :szomoru1:
Avatar
arty

Hozzászólás #12445 2016.11.04. 21:04

sony keszbazmeg

ps4pro
vr cucc

mivel a psvr dobozkaja nem tud hdr pass throught, ha a gephez rk hdr teved van es epp nem vrezel, hanem normal jatekot nyomnal... nos, akkor dugdosni kell: ps4prot a tevebe, direktbe

maskulonben.... dobperges: yuv4:2:0 lesz a kep :)))))
szal 4k + legszarabb szinformat...

tippre hanyan fogjak dugdosni es hanyan fogjak a 420ban latni a placebohdrt? :)
es esetleg hanyak teveje bassza ra a hdr konvertert a yuv420ra butult retekre?
stb

igenytelen, kokler japan faszkalapok.
erre szavakat nem talalok :(((
Avatar
arty

Hozzászólás #12446 2016.11.04. 21:06

[*]
DanielT írta:Hehe, az frankó, mert nyilván én is gmailre térek át. Persze a Sony accountom elveszítésével valójában semmit nem veszítek már.

Fun fact: Eddig 34 helyet szedtem össze, ahol cserélnem kell accot, ha nem lenne a Chrome jelszókezelője, kb cseszhetném.
mailt lehet valtani a sony acc alatt is, ahogyan ms acc alatt is

szal psn accod is maradhat.

driveclubhoz most jott 15 varosi palya....... ;)
free update a vr verzabol a normalba.
Avatar
arty

Hozzászólás #12447 2016.11.04. 21:09

DanielT írta:Valaki akart csinálni egy nagyon ultimate chartot, de már az első lépésnél olyan epikmód elbaszta, hogy jobban talán nem is lehetne.

Kép

Ja, imedzsinelek egy CDPR combat mechanikát és ordítva okádok, te istenverte fogalmatlan kretén.
nekem lenne megegy adalekom ehez:
- 800 fős ubi studio, akik 1 ev alatt elkiszitik, majd 10 evig minden fordulora folytatast (ha van ra igeny :D ha nincs akkor is, persze)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #12448 2016.11.04. 21:13

arty írta:[*]mailt lehet valtani a sony acc alatt is, ahogyan ms acc alatt is
HUSZONÖT helyen csináltam meg eddig a legkisebb probléma nélkül. Azonnal, mindenhol megtaláltam, pikk-pakk, hibátlan.

Csak az MS-nél nem találom/ahol ott van, ott nem engedi. Csak ott.

ATOMOT EZEKRE.

szerk: és jöhet a link/screenshot/anyámkínja, hogy hol van, te még úgyis MS fanboj vagy a szíved mélyén... :bdead:
Avatar
Moby

Hozzászólás #12449 2016.11.04. 21:23

DanielT írta:HUSZONÖT helyen csináltam meg eddig a legkisebb probléma nélkül. Azonnal, mindenhol megtaláltam, pikk-pakk, hibátlan.

Csak az MS-nél nem találom/ahol ott van, ott nem engedi. Csak ott.

ATOMOT EZEKRE.

szerk: és jöhet a link/screenshot/anyámkínja, hogy hol van, te még úgyis MS fanboj vagy a szíved mélyén... :bdead:
Van ezeknek helpjük ám.
Avatar
Moby

Hozzászólás #12450 2016.11.04. 21:33

Belenéztem ebbe az inifinite warfare-be vagy mi a tököm ez. Az összkép pofás, de minden bitje konzol. Ne menj közel semmihez, a konzisztencia, és a részletek totális hiánya együtt a tökéletes konzolos összkép. Meghát maxrabaszva is 120fps, nyilván okkal. Amúgy a fények jók, emiatt az egész nem néz ki rosszul. Nem játszanám, totál érdektelen az egész, ilyen szokásos mindenösszedől-mindenhonnaleeselmeghalszmegbasznak-unepik-lófasz. Mellette annyira cső, hogy gyakorlatilag egy fps uncharted, futurisztikus pjúpjú-ba töltve.
A tettenérhető target:
Spoiler
Kép
Kép
Kép
Avatar
Moby

Hozzászólás #12451 2016.11.04. 21:38

arty írta:sony keszbazmeg

ps4pro
vr cucc

mivel a psvr dobozkaja nem tud hdr pass throught, ha a gephez rk hdr teved van es epp nem vrezel, hanem normal jatekot nyomnal... nos, akkor dugdosni kell: ps4prot a tevebe, direktbe

maskulonben.... dobperges: yuv4:2:0 lesz a kep :)))))
szal 4k + legszarabb szinformat...

tippre hanyan fogjak dugdosni es hanyan fogjak a 420ban latni a placebohdrt? :)
es esetleg hanyak teveje bassza ra a hdr konvertert a yuv420ra butult retekre?
stb

igenytelen, kokler japan faszkalapok.
erre szavakat nem talalok :(((
Aki mindkét szarért pénzt ad annak már annyira mindegy egy ilyen apróság. Valszeg amúgy is háttal ül a tévének.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #12452 2016.11.04. 22:01

Bent vagyok ott. Voltam is ott. Nem találom hol kéne mailt cserélni.
Avatar
Moby

Hozzászólás #12453 2016.11.04. 22:03

DanielT írta:Bent vagyok ott. Voltam is ott. Nem találom hol kéne mailt cserélni.
Nem cserélni kell, hanem van egy olyan menüpont az "adatok" alatt, hogy bejelentkezés mikéntjének kezelése vagy miafasz. Ott hozzá tudsz adni emailcímet. Először hozzáadod az újat, aztán eltávolítod a régit.

E!
Spoiler
Kép
Avatar
DanielT

Hozzászólás #12454 2016.11.04. 22:18

Moby írta:Nem cserélni kell, hanem van egy olyan menüpont az "adatok" alatt, hogy bejelentkezés mikéntjének kezelése vagy miafasz. Ott hozzá tudsz adni emailcímet. Először hozzáadod az újat, aztán eltávolítod a régit.

E!
Spoiler
Kép
Ok, megvan, köszi. Nem részletezem, hogy mennyi felesleges plusz lépés és bullshit árán sikerült(mailek, sms-ek, kódok, totán inkonzisztens visszajelzésekkel). Olyan undorító élmény volt, amit tényleg csak az MS felhasználójaként kaphat az ember.
Avatar
Moby

Hozzászólás #12455 2016.11.04. 22:43

DanielT írta:Ok, megvan, köszi. Nem részletezem, hogy mennyi felesleges plusz lépés és bullshit árán sikerült(mailek, sms-ek, kódok, totán inkonzisztens visszajelzésekkel). Olyan undorító élmény volt, amit tényleg csak az MS felhasználójaként kaphat az ember.
Tudod az életed könnyíteni, hamár együtt kell élni vele. Van droidra microsoft-fiók app, amivel egygombnyomásos jóváhagyásos, kétlépcsős beléptetés van. Gyakorlatilag a létező legjobb authentikátor megoldás, mert kódokkal sem kell gecizni. Se sms-el, semmivel.
Avatar
Moby

Hozzászólás #12456 2016.11.04. 22:50

Mámmint eze.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #12457 2016.11.04. 22:53

Moby írta:Tudod az életed könnyíteni, hamár együtt kell élni vele. Van droidra microsoft-fiók app, amivel egygombnyomásos jóváhagyásos, kétlépcsős beléptetés van. Gyakorlatilag a létező legjobb authentikátor megoldás, mert kódokkal sem kell gecizni. Se sms-el, semmivel.
Hamarabb törlöm a gecibe, azt az opciót már megtaláltam.

BTW a linkedre: "Sajnos az Ön országában ez a tartalom még nem érhető el a Google Playen.
Dolgozunk azon, hogy az Ön által kedvelt tartalmakat minél több országban a lehető leggyorsabban elérhetővé tegyük.
Kérjük, látogasson vissza később."
Avatar
Moby

Hozzászólás #12458 2016.11.04. 22:56

DanielT írta:Hamarabb törlöm a gecibe, azt az opciót már megtaláltam.

BTW a linkedre: "Sajnos az Ön országában ez a tartalom még nem érhető el a Google Playen.
Dolgozunk azon, hogy az Ön által kedvelt tartalmakat minél több országban a lehető leggyorsabban elérhetővé tegyük.
Kérjük, látogasson vissza később."

Ha eredeti a win10-ed, akkor nem nagyon érdemes. Mármint ha normálisan akarod használni, valamilyen fiókhoz amúgy is rá van csatizva. Azt meg azér csak jó védeni, meg abból nem jó kizárni magad.
Avatar
Moby

Hozzászólás #12459 2016.11.04. 22:59

DanielT írta:Hamarabb törlöm a gecibe, azt az opciót már megtaláltam.

BTW a linkedre: "Sajnos az Ön országában ez a tartalom még nem érhető el a Google Playen.
Dolgozunk azon, hogy az Ön által kedvelt tartalmakat minél több országban a lehető leggyorsabban elérhetővé tegyük.
Kérjük, látogasson vissza később."

WOT? :ijedt:

Spoiler
Kép
Avatar
Moby

Hozzászólás #12460 2016.11.04. 23:22

Nadeviszont kiváló gifalapanyagokat sikerült mentenem a rühespatkányfíldből, mielőtt rátoltam az uninstallt. Ha egyszer lesz időm meg kedvem meggyártom mementónak az überepik, seholátnemélhető pillanatait ennek a húgyfoltos gamblingmachinnek.

Vissza: “Leáldozott.hu”