A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #41021 2019.07.27. 21:27

Notin kiabált a windows, hogy frissíteni szeretne, ezért majd indítsam már újra, ha ráérek.
Már vagy egy órája kínlódik vele és azt mondja 27%. :wilting:
Ha ez így megy tovább, gyorsabb lenne egy pendrivera manuálisan lekapni a friss iso-t és újrahúzni nulláról. Ezt a win 10-et hagyni kéne már a picsába, mert csak visszafelé fejlődik. :falbav:
Avatar
deep

Hozzászólás #41022 2019.07.27. 21:38

benőmenő írta:Notin kiabált a windows, hogy frissíteni szeretne, ezért majd indítsam már újra, ha ráérek.
Már vagy egy órája kínlódik vele és azt mondja 27%. :wilting:
Ha ez így megy tovább, gyorsabb lenne egy pendrivera manuálisan lekapni a friss iso-t és újrahúzni nulláról. Ezt a win 10-et hagyni kéne már a picsába, mert csak visszafelé fejlődik. :falbav:
Biztos nem nyomtad elég advancedül a restart gombot. :nemtudom:
Avatar
eje75

Hozzászólás #41023 2019.07.27. 21:48

Aki még nem kezdte el nézni a The boys c. sorozatot, az sürgősen korrigálja a hibáját...
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #41024 2019.07.27. 22:24

benőmenő írta:Notin kiabált a windows, hogy frissíteni szeretne, ezért majd indítsam már újra, ha ráérek.
Már vagy egy órája kínlódik vele és azt mondja 27%. :wilting:
Ha ez így megy tovább, gyorsabb lenne egy pendrivera manuálisan lekapni a friss iso-t és újrahúzni nulláról. Ezt a win 10-et hagyni kéne már a picsába, mert csak visszafelé fejlődik. :falbav:
SSD van? Mert ha nincs, akkor nyomja meg a piros gombot, és nyugodjanak békében!
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #41025 2019.07.27. 22:24

eje75 írta:Aki még nem kezdte el nézni a The boys c. sorozatot, az sürgősen korrigálja a hibáját...
Betáraztam már, de még ingadozom, hogy abba kezdjek bele, vagy folytassam a Kingdom Come-ot.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #41026 2019.07.27. 22:29

deep írta:Biztos nem nyomtad elég advancedül a restart gombot. :nemtudom:
Pedig esküszöm, hogy mindig a jobb mutató ujjammal kattintok a gombra.
Még az análkóla se játszik, mert másfél hete csak acc-n élek.
Avatar
deep

Hozzászólás #41027 2019.07.28. 00:04

eje75 írta:Aki még nem kezdte el nézni a The boys c. sorozatot, az sürgősen korrigálja a hibáját...
Csak nem szuperhősöket láttam a trailerben? Milyen eredeti! Már épp azon gondolkodtam, hogy de kéne még pár szuperhősös film/sorozat, mert alig van.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #41028 2019.07.28. 00:14

deep írta:Csak nem szuperhősöket láttam a trailerben? Milyen eredeti! Már épp azon gondolkodtam, hogy de kéne még pár szuperhősös film/sorozat, mert alig van.
jó csak ebben mindenki szuperhős :D
Avatar
eje75

Hozzászólás #41029 2019.07.28. 00:24

deep írta:Csak nem szuperhősöket láttam a trailerben? Milyen eredeti! Már épp azon gondolkodtam, hogy de kéne még pár szuperhősös film/sorozat, mert alig van.
Nézzed, és majd megérted... ne legyél dani :nyes: ... ha tényleges tapasztalat nélkül osztod az észt, mindenki azt fogja rólad mondani: "Ez mekkora egy dani!"
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #41030 2019.07.28. 09:47

eje75 írta:... ha tényleges tapasztalat nélkül osztod az észt, ...
asszondod, hogy ez mas szuperhös-bumbum, mint a többi 1238652451234? ez majd megfogikolja valtoztatni a velemenyem? ez A szuperös sájze szuperhös-undor ellen? ha?! proba nelkül nem utalhatom?
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #41031 2019.07.28. 11:04

Szuperhősös limonádé-szarokat én nem értékelem nagyra.

Hősök nélküli, szupererős filmek közül viszont javaslom a Chronicle-t (2012-es film). Lightosan horror téma, de az Afflicted (2013) nekem nagyon bejött.
Trailert ne nézzen senki egyikből sem!

Sorozatokat én nem bírom, de régen a Misfits rövid volt, azt megnéztem anno, és az jó is volt.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #41032 2019.07.28. 11:07

DanielT írta:Ebben az óóóóóóóriási pörgésben és géming csúcsszezonban én az alábbi csodát osztanám meg veletek. Genetikailag erre született a csaj, nem csak, hogy természetesen bármit eljátszik, de első hallás után is.

Itt van pl ez a rendkívül könnyű dalocska, real time tanulással. Ne tekerjetek bele, nézzétek a folyamatot és sokkolódjatok.

[video]...[/video]

És a legjobb DKC OST amit valaha hallottam és hallottam párat...

[video]...[/video]

A többit fedezzétek fel, rengeteg kontentje van.
Ez elég jó megosztás!
Trükközik kicsit - a nagy része klisé-improv -, de nagyon ügyes, baromi gyorsan felismeri és megjegyzi a pár kulcs-dallamot. Jópofa, amit csinál.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #41033 2019.07.28. 12:15

aabyssx írta:Ez elég jó megosztás!
Trükközik kicsit - a nagy része klisé-improv -, de nagyon ügyes, baromi gyorsan felismeri és megjegyzi a pár kulcs-dallamot. Jópofa, amit csinál.
JÓPOFA! Hát... így is lehet fogalmazni azt, amire az emberiség 99.999999999%-a képtelen lenne. :)
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #41034 2019.07.28. 18:07

Végigvittem a DMC5-öt nehezebben is. Jópofa volt, de asszem DMD-t már nem futom végig, nem fogom maxolni, az már nagyon luxus.

Nekifutottam a Bloody Palace-nek is, el is kezdtem venni, hogy majd csinálok rendes videót, de kb. ennyit csináltam meg.
Videó egykori önmagam árnyékáról: :D
phpBB [media]
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #41035 2019.07.28. 18:57

aabyssx írta:Végigvittem a DMC5-öt nehezebben is. Jópofa volt, de asszem DMD-t már nem futom végig, nem fogom maxolni, az már nagyon luxus.

Nekifutottam a Bloody Palace-nek is, el is kezdtem venni, hogy majd csinálok rendes videót, de kb. ennyit csináltam meg.
Videó egykori önmagam árnyékáról: :D
Jumpcancelwombocombo.mp4
Cool! :eljen:
Én maxolnám, de most másfél hét szörcsögés után még be is lázasodtam, ez meg nem az a chillelős-pihengetős játék.
Én Neroval tettem pár esetlen próbálkozást a Bloody Palaceban, de amikor már több Fury meg Behemoth van, azok fingatnak rendesen. Ugyanakkor minden egyes nanosecundumában vigyorgok mint a vadalma.
Avatar
eje75

Hozzászólás #41036 2019.07.28. 20:21

SlickAdam írta:asszondod, hogy ez mas szuperhös-bumbum, mint a többi 1238652451234? ez majd megfogikolja valtoztatni a velemenyem? ez A szuperös sájze szuperhös-undor ellen? ha?! proba nelkül nem utalhatom?
Utálhatod, de jó nagy daniság lenne a részedről :banplz: nem akarok szpojrelezni, de ez nem a szuperhősökről szól... jó cucc, mondom, egy próbát megér...nézd meg az első 20 percet, és ha nem teszed le a hajad (szerintem le fogod) akkor abbahagyod... mi vesztenivalód van? 20 perc az életedből...egy rövid recska időtartama :nyes: :nyes:
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #41037 2019.07.28. 20:31

SlickAdam írta:asszondod, hogy ez mas szuperhös-bumbum, mint a többi 1238652451234? ez majd megfogikolja valtoztatni a velemenyem? ez A szuperös sájze szuperhös-undor ellen? ha?! proba nelkül nem utalhatom?
Arra már bármely előzetes alapján rájöhetnél, hogy nem a szuperhősködésről, hanem szuperhősdekonstrukcióról szól. Magyarul több köze van a Watchmenhez, mint a Marvel Cinematic Universumhoz.

Ettől még lehet unni a témát vagy nem szeretni a végeredményt, de legalább nem írnál csacsiságokat fing nélkül.
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #41038 2019.07.28. 20:42

Zóanagyvarázsló írta:Arra már bármely előzetes alapján rájöhetnél, hogy nem a szuperhősködésről, hanem szuperhősdekonstrukcióról szól. Magyarul több köze van a Watchmenhez, mint a Marvel Cinematic Universumhoz.

Ettől még lehet unni a témát vagy nem szeretni a végeredményt, de legalább nem írnál csacsiságokat fing nélkül.
szted megneztem a trailer-t miutan meglattam a "szuperhös" szót? :D
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #41039 2019.07.28. 21:43

SlickAdam írta:szted megneztem a trailer-t miutan meglattam a "szuperhös" szót? :D
Nem azt feltételeztem, hogy szefós vagy, hanem hogy fogalom nélküliként zsigerből beszélsz összevissza.

Miattad züllik a leáld! :kuss:

Szerk.: Amúgy a Don Quijote sem egy tizenkettő egy tucat gagyi lovagregény, ha ezért hagytad ki, elolvashatod bátran :whatever:
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #41040 2019.07.28. 21:46

Zóanagyvarázsló írta:Miattad züllik a leáld! :kuss:
züllötök ti magatoktol, ilyen szennyeket lesve. bics! :banplz:
szerk.: ja igen, azota megneztem a trélert. kösz... nem. :rolleyes:
Avatar
eje75

Hozzászólás #41041 2019.07.28. 22:25

SlickAdam írta:züllötök ti magatoktol, ilyen szennyeket lesve. bics! :banplz:
szerk.: ja igen, azota megneztem a trélert. kösz... nem. :rolleyes:
Spoiler
Kép
Avatar
Micsu

Hozzászólás #41042 2019.07.28. 22:45

SlickAdam írta:züllötök ti magatoktol, ilyen szennyeket lesve. bics! :banplz:
szerk.: ja igen, azota megneztem a trélert. kösz... nem. :rolleyes:
tessék itt egy trailer neked is hogy nehogy ne tudjál elaludni :banplz:
phpBB [media]
Avatar
SlickAdam

Hozzászólás #41043 2019.07.28. 23:30

Micsu írta:tessék itt egy trailer neked is hogy nehogy ne tudjál elaludni :banplz:
:szeret: :szeret: :szeret:
Avatar
DanielT

Hozzászólás #41044 2019.07.29. 08:04

Micsu írta:tessék itt egy trailer neked is hogy nehogy ne tudjál elaludni :banplz:
Gyerekként a német OTTO katalógusban láttam ennek a Dr. Mario-nak a reklámját, szűk 30 éve...
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #41045 2019.07.29. 11:46

SlickAdam írta:züllötök ti magatoktol, ilyen szennyeket lesve. bics! :banplz:
szerk.: ja igen, azota megneztem a trélert. kösz... nem. :rolleyes:
Én nem is akarom, hogy megnézd, csak nem kell látatlanban ugyanolyannak nevezni, mint a többit, amikor ez éppen fricskázza a szuperhősipart. Józan ember a Watchmen és a Captain America közé sem tesz egyenlőségjelet. A Watchmen amúgy tetszett?
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #41046 2019.07.29. 21:10

Ebben a nyári pangásban, főleg hogy játszani sem jut időm rendkívül kreatív módon elkészítettem a top 10-es listámat. A szervező erő főleg a maradandó, különleges élmény volt.
Spoiler
1. Call of Duty 2
2. Devil May Cry 3
3. Dark Souls
4. Undertale
5. Resident Evil 2 Remake
6. Witcher 2
7. Conker's Bad Fur Day
8. Life is Strange
9. Need for Speed Underground 2
10. Serious Sam 2
+1 Portal 2
Avatar
DanielT

Hozzászólás #41047 2019.07.29. 21:15

benőmenő írta:Ebben a nyári pangásban, főleg hogy játszani sem jut időm rendkívül kreatív módon elkészítettem a top 10-es listámat. A szervező erő főleg a maradandó, különleges élmény volt.
Spoiler
1. Call of Duty 2
2. Devil May Cry 3
3. Dark Souls
4. Undertale
5. Resident Evil 2 Remake
6. Witcher 2
7. Conker's Bad Fur Day
8. Life is Strange
9. Need for Speed Underground 2
10. Serious Sam 2
+1 Portal 2
Ez miféle szempontos lista és mé' van spoilerben? :help:
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #41048 2019.07.29. 21:23

DanielT írta:Ez miféle szempontos lista és mé' van spoilerben? :help:
Ilyen saját "best ever" lista és azért van spoilerben, hogy ne legyen olyan magas a hsz, illetve aki leszarja annak így nem kell látnia.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #41049 2019.07.29. 21:33

benőmenő írta:Ilyen saját "best ever" lista és azért van spoilerben, hogy ne legyen olyan magas a hsz, illetve aki leszarja annak így nem kell látnia.
Ne legyen magas? Azért annyira öregek még nem vagyunk, hogy elfáradjunk a görgetésben. ;)

A best of evörre azért nem mertem gondolni, mert a COD2 az első... elég ínyenc választás, fene a gusztusodat! Nameg a Conker, én senki mást nem tudtam, aki tolta volna, nemhogy alltime best.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #41050 2019.07.29. 21:52

DanielT írta:Ne legyen magas? Azért annyira öregek még nem vagyunk, hogy elfáradjunk a görgetésben. ;)

A best of evörre azért nem mertem gondolni, mert a COD2 az első... elég ínyenc választás, fene a gusztusodat! Nameg a Conker, én senki mást nem tudtam, aki tolta volna, nemhogy alltime best.
Maradandó élményeket néztem, amik rögtön beugrottak. A CoD 2 volt az első online játékélményem, rengeteget toltuk osztálytársakkal és még faterral is és a mai napig egy standard amihez egy fpst mérek. A Conker meg egy kis csoda a retardált humorával (lásd még a serious sam 2-t a listán).
Még így utólag talán az első Metal Gear Solidot tudnám az alsó 5-be kicserélni valamire, de azon meg csorbít azért, hogy jóval később játszottam. Abszolút szubjektív a lista.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára benőmenő 2019.07.29. 21:55-kor.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #41051 2019.07.29. 21:53

benőmenő írta:Ebben a nyári pangásban, főleg hogy játszani sem jut időm rendkívül kreatív módon elkészítettem a top 10-es listámat. A szervező erő főleg a maradandó, különleges élmény volt.
Spoiler
1. Call of Duty 2
2. Devil May Cry 3
3. Dark Souls
4. Undertale
5. Resident Evil 2 Remake
6. Witcher 2
7. Conker's Bad Fur Day
8. Life is Strange
9. Need for Speed Underground 2
10. Serious Sam 2
+1 Portal 2
Nem kötözködésképpen, hanem a reflexió kedvéért: ebből, amivel játszottam, azt mind félbehagytam. A DMC 3-at úgy, hogy imádtam, a többit (DaS, NFS:UG, Life is Strange) úgy, hogy nem volt kedvem nekik megadni annyi idő, hogy elkaphasson. A Serious Sam2-t csak láttam koleszben, de kérésre sem volt kedvem kipróbálni, inkább megittam még egy sört, és értetlenkedtem, mit esznek rajta a szobatársak. Amúgy érdekes, mindenki ezt szokta a leggyengébb résznek tartani. Én csak a First Encounter HD-nek adtam végül esélyt, okés volt, de a második vagy hamradik pályán egyszer kiléptem, és többé nem volt kedvem elindítani.

A CoD2 speciális állatfaj volt, mert single-ben majdnem végigjátszottam, de az utolsó kampányban veteránon szopatástengerré vált veteránon, és a kezdeti - nem kiugró, de létező - lelkesedésem ellenére már ott meguntam úgy a codizmust, hogy a 4-et is utálkozva tettem félre az első két nekifutás során (harmadjára végigment, de utálkozva, pedig agyonveri a 2-t). Multiban is sokat ment, de a CoD: UO-t jobban szerettem, visszalépésként éltem meg. Ráadásul szaggatott is az elavult vasamon (AthlonXP 1600+, 512 MB RAM, GF4MX 440 SE), így az elődökhöz képest kudarcban is gazdaggá vált, egy füstgránáttól bárki diavetítéssé tette nálam a játékot.
Avatar
eje75

Hozzászólás #41052 2019.07.29. 22:28

benőmenő írta:Maradandó élményeket néztem, amik rögtön beugrottak. A CoD 2 volt az első online játékélményem, rengeteget toltuk osztálytársakkal és még faterral is és a mai napig egy standard amihez egy fpst mérek.
Simán! A Steam listámban a COD2-ben van messze a legtöbb idő, kb. 90 órával lemaradva a Nioh a második. Rohadtul várom az új COD-ot is, aug. elején jön belőle multiplayer videó, már a helikopteres csatába indulós teaser-től is letettem a hajam...
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #41053 2019.07.29. 22:39

benőmenő írta:Cool! :eljen:
Én maxolnám, de most másfél hét szörcsögés után még be is lázasodtam, ez meg nem az a chillelős-pihengetős játék.
Én Neroval tettem pár esetlen próbálkozást a Bloody Palaceban, de amikor már több Fury meg Behemoth van, azok fingatnak rendesen. Ugyanakkor minden egyes nanosecundumában vigyorgok mint a vadalma.
Én meg megvettem leárazásban a Doomot, hogy majd nosztalgiából végigfutom, jó pauza lesz két játék között. Hát, folyamatosan futni, lőni, meg trancsírozni kell benne.
...de mondjuk nem is tudom, hogy mire számítottam... :fejvakaras:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #41054 2019.07.29. 22:41

ez a cod gunfight multi móka még tetszik is pedig már rég tetszett codéktól bármilyen multis téma
Avatar
Botond

Hozzászólás #41055 2019.07.30. 02:01

Zóanagyvarázsló írta:Nem kötözködésképpen, hanem a reflexió kedvéért: ebből, amivel játszottam, azt mind félbehagytam. A DMC 3-at úgy, hogy imádtam, a többit (DaS, NFS:UG, Life is Strange) úgy, hogy nem volt kedvem nekik megadni annyi idő, hogy elkaphasson. A Serious Sam2-t csak láttam koleszben, de kérésre sem volt kedvem kipróbálni, inkább megittam még egy sört, és értetlenkedtem, mit esznek rajta a szobatársak. Amúgy érdekes, mindenki ezt szokta a leggyengébb résznek tartani. Én csak a First Encounter HD-nek adtam végül esélyt, okés volt, de a második vagy hamradik pályán egyszer kiléptem, és többé nem volt kedvem elindítani.

A CoD2 speciális állatfaj volt, mert single-ben majdnem végigjátszottam, de az utolsó kampányban veteránon szopatástengerré vált veteránon, és a kezdeti - nem kiugró, de létező - lelkesedésem ellenére már ott meguntam úgy a codizmust, hogy a 4-et is utálkozva tettem félre az első két nekifutás során (harmadjára végigment, de utálkozva, pedig agyonveri a 2-t). Multiban is sokat ment, de a CoD: UO-t jobban szerettem, visszalépésként éltem meg. Ráadásul szaggatott is az elavult vasamon (AthlonXP 1600+, 512 MB RAM, GF4MX 440 SE), így az elődökhöz képest kudarcban is gazdaggá vált, egy füstgránáttól bárki diavetítéssé tette nálam a játékot.
Én a listáról tíz percnél többet csak az NFS:U2vel találkoztam, az volt a kedvenc NFSem. Többiből max trailert láttam, szóval az a megalapozott véleményem róluk, hogy ... vagyis így csak Ádám véleményéz, úgyhogy részemről ennyi. :D
Avatar
donatus13

Hozzászólás #41056 2019.07.30. 06:10

Na csak repkednek itt a címek, én meg mióta eladtam a PC-t csak mushroomozok a notin, ide járok játékot "hallgatni, olvasni". Így múlik a világ dicsősége.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #41057 2019.07.30. 10:32

De kár, hogy én anno ezt a játékot a maga idejében nem játszottam*, most meg már ilyen szarokkal nem foglalkozom...
phpBB [media]


* anno egy rakás játékot nem adtak ki EU-ban, a játékok meg régiófüggők voltak.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #41058 2019.07.30. 10:35

Eladtad a pécét? Hmm ...nem is értem, hogy neked minek volt. :D
szerk.: ja, várjá, aszittem Botond adta el. :idiota:
Avatar
Necro

Hozzászólás #41059 2019.07.30. 11:29

aabyssx írta:De kár, hogy én anno ezt a játékot a maga idejében nem játszottam*, most meg már ilyen szarokkal nem foglalkozom...
Ez szerintem még játszható most is (de nekem se volt még meg), viszont kb. másfél hónapja megvettem az FFXV-t (behypeolt a VII Remake) és hát az akkora geciszar moslék a világ legszarabb, legértelmetlenebb harcrendszerével hogy ezerszer inkább a Chrono Cross bármikor.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #41060 2019.07.30. 12:41

donatus13 írta:Na csak repkednek itt a címek, én meg mióta eladtam a PC-t csak mushroomozok a notin, ide járok játékot "hallgatni, olvasni". Így múlik a világ dicsősége.
Javaslom, hogy fogadjunk téged tiszteletbeli vén pöccsé!
Avatar
donatus13

Hozzászólás #41061 2019.07.30. 12:50

Jah, mushroom wars 2 n kívül idén kb alig ment valami talán overwatch meg kis civ 6. Amúgy meg a stratégiai oldalon kb a 1000-ik total waron kívül nincs semmi és már azokat is fossá unom 2 óra alatt. Ezen kívül maradt a pdf olvasás meg videó nézés. Ez az össz tevékenységem manapság. Aztán lehet év végén robbantok valami amd pc-t :DD de addig szerintem marad a t460 only, dokkoloval.

Egyszerűen már nincs játék ami lekosson kicsit is, settlerset vártam nagyon de amit eddig láttam elég elkeserítő.
Avatar
Botond

Hozzászólás #41062 2019.07.30. 12:50

aabyssx írta:Eladtad a pécét? Hmm ...nem is értem, hogy neked minek volt. :D
szerk.: ja, várjá, aszittem Botond adta el. :idiota:
Doomot switchre vetted?
Avatar
Botond

Hozzászólás #41063 2019.07.30. 12:52

donatus13 írta:Jah, mushroom wars 2 n kívül idén kb alig ment valami talán overwatch meg kis civ 6. Amúgy meg a stratégiai oldalon kb a 1000-ik total waron kívül nincs semmi és már azokat is fossá unom 2 óra alatt. Ezen kívül maradt a pdf olvasás meg videó nézés. Ez az össz tevékenységem manapság. Aztán lehet év végén robbantok valami amd pc-t :DD de addig szerintem marad a t460 only, dokkoloval.

Egyszerűen már nincs játék ami lekosson kicsit is, settlerset vártam nagyon de amit eddig láttam elég elkeserítő.
Mióta iOSen is van rise and fall Civ6 kieg, azóta valóban kicsit értelmetlen pc-t tartani. :)
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #41064 2019.07.30. 12:57

donatus13 írta:Jah, mushroom wars 2 n kívül idén kb alig ment valami talán overwatch meg kis civ 6. Amúgy meg a stratégiai oldalon kb a 1000-ik total waron kívül nincs semmi és már azokat is fossá unom 2 óra alatt. Ezen kívül maradt a pdf olvasás meg videó nézés. Ez az össz tevékenységem manapság. Aztán lehet év végén robbantok valami amd pc-t :DD de addig szerintem marad a t460 only, dokkoloval.

Egyszerűen már nincs játék ami lekosson kicsit is, settlerset vártam nagyon de amit eddig láttam elég elkeserítő.
Iron Harvest? Nem követem, de sokan abban bíznak RTS-fronton. Meg persze én a Phoenix Pointot várom backerként - Steamre. A Valkyria Chroniclest is meg kéne már nézni, ha tavaly megjelent a 4.

Örülök, ha jön valami újdonság, de annyi régi és kevésbé régi játékom van, hogy nem izgat igazán. Annyi mást is kell csinálni játékon kívül. Ha sikerül időt szakítani a Crusader KIngs 2-re, már boldog vagyok.
Avatar
donatus13

Hozzászólás #41065 2019.07.30. 13:35

Igazából már mind1 majd elolvasom a beszámolókat azokról is :D meg belenézek twitchen.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #41066 2019.07.30. 14:15

donatus13 írta:Jah, mushroom wars 2 n kívül idén kb alig ment valami talán overwatch meg kis civ 6. Amúgy meg a stratégiai oldalon kb a 1000-ik total waron kívül nincs semmi és már azokat is fossá unom 2 óra alatt. Ezen kívül maradt a pdf olvasás meg videó nézés. Ez az össz tevékenységem manapság. Aztán lehet év végén robbantok valami amd pc-t :DD de addig szerintem marad a t460 only, dokkoloval.

Egyszerűen már nincs játék ami lekosson kicsit is, settlerset vártam nagyon de amit eddig láttam elég elkeserítő.
mar nem azert de settlers tipusu jatek nem keves van pcre, es vannak koztuk jobbfelek ;)
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #41067 2019.07.30. 15:02

aabyssx írta:De kár, hogy én anno ezt a játékot a maga idejében nem játszottam*, most meg már ilyen szarokkal nem foglalkozom...
ChronoCrossMuzsika.mp4
* anno egy rakás játékot nem adtak ki EU-ban, a játékok meg régiófüggők voltak.
Lehet megsasolom, ha elindul telón emulálva. Lábadozáshoz teljesen jók ezek a körökre osztott cuccok, de a Pokémon az kb. 20 perc után dögunalom, a FFX-et meg már saját magam előtt is ciki elővenni ps2-n, mivel több, mint 10 éve kezdtem el a save file-omat. :idiota:
Avatar
Moby

Hozzászólás #41068 2019.07.30. 19:10

Elment a ps4-ből a 100 misi. 72 hónap alatt. Ezzel lenyomta az elődeit, és minden más konzolt is.
Persze ehhez kellett az ms őrületes bénázása is, a kriptovalutaláz, a vga versenyhelyzet kvázi megszűnése, meg sok minden, de közben ők is sokat hibáztak, mégis megcsinálták.
Ha a ps5 egy normálisabb gép lesz, és tartják a játékokkal ezt az utat, az isten nem állítja meg őket.
Avatar
Botond

Hozzászólás #41069 2019.07.30. 19:16

Moby írta:Elment a ps4-ből a 100 misi. 72 hónap alatt. Ezzel lenyomta az elődeit, és minden más konzolt is.
Persze ehhez kellett az ms őrületes bénázása is, a kriptovalutaláz, a vga versenyhelyzet kvázi megszűnése, meg sok minden, de közben ők is sokat hibáztak, mégis megcsinálták.
Ha a ps5 egy normálisabb gép lesz, és tartják a játékokkal ezt az utat, az isten nem állítja meg őket.
Kép
Avatar
Moby

Hozzászólás #41070 2019.07.30. 19:26

Botond írta:Kép

A ps4-nél még nem telt le a 72 hónap, majd novemberben. Hogy akkor hol fognak tartani azt majd meglátjuk. Annyi biztos, hogy új chartot kell rajzolni, ebbe már nem fog beleférni :)
Avatar
Micsu

Hozzászólás #41071 2019.07.30. 19:31

Moby írta:Elment a ps4-ből a 100 misi. 72 hónap alatt. Ezzel lenyomta az elődeit, és minden más konzolt is.
Persze ehhez kellett az ms őrületes bénázása is, a kriptovalutaláz, a vga versenyhelyzet kvázi megszűnése, meg sok minden, de közben ők is sokat hibáztak, mégis megcsinálták.
Ha a ps5 egy normálisabb gép lesz, és tartják a játékokkal ezt az utat, az isten nem állítja meg őket.
szép szép de ha azt nézzük hogy ez a piac mennyivel nagyobb mint amekkora pl 2002ben volt akkor már annyira nem nagy eredmény, csak kínában kellett volna kb ennyit eladni ;)
Avatar
Moby

Hozzászólás #41072 2019.07.30. 19:35

Micsu írta:szép szép de ha azt nézzük hogy ez a piac mennyivel nagyobb mint amekkora pl 2002ben volt akkor már annyira nem nagy eredmény, csak kínában kellett volna kb ennyit eladni ;)

Az a piac nyitott a versenytársaknak is. Amúgy mennyivel nagyobb ma a piac? Van erről bármilyen infó bárhol is?
Azt sem értem miért nagyobb, amikor pár éve még azt prognosztizálta mindenki, hogy ez a piac el fog tűnni, és bekebelezi a mobil.
Avatar
Botond

Hozzászólás #41073 2019.07.30. 19:41

Moby írta:Az a piac nyitott a versenytársaknak is. Amúgy mennyivel nagyobb ma a piac? Van erről bármilyen infó bárhol is?
Azt sem értem miért nagyobb, amikor pár éve még azt prognosztizálta mindenki, hogy ez a piac el fog tűnni, és bekebelezi a mobil.
Annyival nagyobb amennyivel több a fizunk az akkori zsebpénzünkhöz képest kis túlzással. :)
Avatar
Moby

Hozzászólás #41074 2019.07.30. 19:43

Kínában nem fognak ezek eladni semmit, meg más sem. Ez nyilvánvaló. Hiába tudnád eladni a gépet, ha a szoftvert már nem tudod bejuttatni a piacra. Ha egyet-egyet mégis, szolgáltatást már nem. Ésatöbbi.
A kínai gyártómnak a mai napig ilyen egzotikus fileszerverekre kell feltöltenem a videót ha valami hiba van a szállítmánnyal, és meg kell mutatnom, mert egy kibaszott youtube, se semmi nem érhető el abban a tetves országban.
Még az indavideóról sem tudják megnézni :D
Totális őrület ami ott megy.
Avatar
Moby

Hozzászólás #41075 2019.07.30. 19:50

Tegnap lepörgött a mr robot 3. Évada is. Ha jól emlékszem itt szinte mindenki az első évadot ajánlotta, a többit nem.
Nos, szerintem az volt a leggyengébb :) Úgy alapvetően rendben volt nagyon ez a sori. A befejezés harmatossabra sikerült mint vártam, de sokat ez nem von le sz értékéből. Nem a befejezésért néztem.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #41076 2019.07.30. 20:02

Moby írta:A ps4-nél még nem telt le a 72 hónap, majd novemberben. Hogy akkor hol fognak tartani azt majd meglátjuk. Annyi biztos, hogy új chartot kell rajzolni, ebbe már nem fog beleférni :)
Az Xbox One már most sem fért rá! :idiota:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #41077 2019.07.30. 20:05

Moby írta:Az a piac nyitott a versenytársaknak is. Amúgy mennyivel nagyobb ma a piac? Van erről bármilyen infó bárhol is?
Azt sem értem miért nagyobb, amikor pár éve még azt prognosztizálta mindenki, hogy ez a piac el fog tűnni, és bekebelezi a mobil.
nem kell ahhoz piackutatónak lenni hogy ez már egy jóval nagyobb piac, jóval több a fizetőképes ember (nameg jóval többen is vagyunk) mint 20 éve, 3. világrendbeli országokban ahol nagyon sokan élnek is egyre többen engedhetik meg maguknak ezt a hobbyt, ár/érték arányban meg olcsóbb ma egy konzol (a nagyobb bérek ellenére) mint 20 éve volt mégis éppenhogy hozza azt a számot az új ps mint anno a régi. Sztem azt senki nem prognoztizála hogy eltűnik a gaming piac max azt hogy átalakul (f2p, mobil gaming), a konzolokat ügyebár az aaa szegmens adja el.
Avatar
benőmenő

Hozzászólás #41078 2019.07.30. 20:06

Moby írta:Elment a ps4-ből a 100 misi. 72 hónap alatt. Ezzel lenyomta az elődeit, és minden más konzolt is.
Persze ehhez kellett az ms őrületes bénázása is, a kriptovalutaláz, a vga versenyhelyzet kvázi megszűnése, meg sok minden, de közben ők is sokat hibáztak, mégis megcsinálták.
Ha a ps5 egy normálisabb gép lesz, és tartják a játékokkal ezt az utat, az isten nem állítja meg őket.
Plusz ott van a prő, amit gondolom együtt számolnak a base ps4 modellekkel, hogy ekkora szám jött ki. Ettől függetlenül vitathatatlan a Sony tarolása.
Zó #41076: Nyilván poén akart lenni, de a rend kedvéért: az MS egyszerűen nem közöl többé eladási adatokat.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #41079 2019.07.30. 20:09

Moby írta:Az a piac nyitott a versenytársaknak is. Amúgy mennyivel nagyobb ma a piac? Van erről bármilyen infó bárhol is?
Azt sem értem miért nagyobb, amikor pár éve még azt prognosztizálta mindenki, hogy ez a piac el fog tűnni, és bekebelezi a mobil.
Genváltás előtt még egymilliárdos nextgen piacról vizionáltak az MS-nél. Az is bejött mint a tívítívítíví.Aztán lehet, hogy ők tényleg eladtak 900 millió konzolt, csak titkolják.

Ez logikus is lenne, hiszen az adaptív kontroller is egymilliiárd ember életébe hozza el a csodát.

Spoiler
Persze arty megvédené őket, én is tudom, hogy kell érteni, de talán nem én vagyok a hibás, ha kvázi szó szerint idézem a marketingbullshitet.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #41080 2019.07.30. 20:09

benőmenő írta:Plusz ott van a prő, amit gondolom együtt számolnak a base ps4 modellekkel, hogy ekkora szám jött ki. Ettől függetlenül vitathatatlan a Sony tarolása.
Zó #41076: Nyilván poén akart lenni, de a rend kedvéért: az MS egyszerűen nem közöl többé eladási adatokat.
Tudom és látom. Pontosabban egyikünk se látja.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #41081 2019.07.30. 20:18

Moby írta:Tegnap lepörgött a mr robot 3. Évada is. Ha jól emlékszem itt szinte mindenki az első évadot ajánlotta, a többit nem.
Nos, szerintem az volt a leggyengébb :) Úgy alapvetően rendben volt nagyon ez a sori. A befejezés harmatossabra sikerült mint vártam, de sokat ez nem von le sz értékéből. Nem a befejezésért néztem.
Nálam a The Boys ért ma véget. Szerintem vannak szórakoztatóbb MCU-filmek is, de ha összevágnék belőlük egy 10 perces best ofot, akkor is rosszabb lenne ennél az átlagszínvonal.

Fekete humor, 18+-os, sok fricska a szuperhősöknek, akiket kb. az EA/Ubi/Activision gyárt le, és megy a checklist ezerrel. Jó alakítások, igényes megvalósítás. Az eredeti képregényt nem olvastam, volt, ami nem tetszett, de frankó volt. Szóval itt senkinek nem ajánlom :mf2:

Persze nem minden idők legjobb sorozata, az a GoT, vagyis a Chernobyl, illetve... nem tudom mit kell most bálványozni. Nem tudom, hogy a második évad jó hír. Marhára cliffhangeres, de címek alapján sok nem maradt az alapanyagból.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zóanagyvarázsló 2019.07.30. 20:20-kor.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #41082 2019.07.30. 20:20

Zóanagyvarázsló írta:Genváltás előtt még egymilliárdos nextgen piacról vizionáltak az MS-nél. Az is bejött mint a tívítívítíví.Aztán lehet, hogy ők tényleg eladtak 900 millió konzolt, csak titkolják.

Ez logikus is lenne, hiszen az adaptív kontroller is egymilliiárd ember életébe hozza el a csodát.

Spoiler
Persze arty megvédené őket, én is tudom, hogy kell érteni, de talán nem én vagyok a hibás, ha kvázi szó szerint idézem a marketingbullshitet.
lul
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #41083 2019.07.30. 20:27

Micsu írta:nem kell ahhoz piackutatónak lenni hogy ez már egy jóval nagyobb piac, jóval több a fizetőképes ember (nameg jóval többen is vagyunk) mint 20 éve, 3. világrendbeli országokban ahol nagyon sokan élnek is egyre többen engedhetik meg maguknak ezt a hobbyt, ár/érték arányban meg olcsóbb ma egy konzol (a nagyobb bérek ellenére) mint 20 éve volt mégis éppenhogy hozza azt a számot az új ps mint anno a régi. Sztem azt senki nem prognoztizála hogy eltűnik a gaming piac max azt hogy átalakul (f2p, mobil gaming), a konzolokat ügyebár az aaa szegmens adja el.
Azt látjuk az időnkénti statisztikákon, hogy a szoftverpiac nő. A hardvernél adott, hogy kiktől ismerünk eladásokat (alább tisztáztuk is). Az az alábbi grafikonon is látszik, hogy a PS3 és az Xbox 360 együtt jobban fogyott, de valószínűleg a One-nal együtt kicsit nőtt a hardverpiac. A Nintendót most hagyjuk (más közönség, az előző genben is így volt, és náluk gyakoribb a genváltás).

A nagy profit abban van, hogy egyre több mindent adnak el szolgáltatásként, a hardvertől kezdettől fogva nincs bukó, RROD sem volt, és ugye már egy ideje nem 60 dollár egy AAA játék. A lé több, és többen is játszanak, de az utóbbit illetően hardverben nem látszik a nagyságrendi ugrás. Csak ha nézzük mégis a Nintendót és a mobilt, illetve a piacon lévő ilyen-olyan PC-ket, akkor valószínűleg azért szép szám jön ki. A megtippelését meghagynám az MS-nek.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #41084 2019.07.30. 20:36

Zóanagyvarázsló írta:Nálam a The Boys ért ma véget. Szerintem vannak szórakoztatóbb MCU-filmek is, de ha összevágnék belőlük egy 10 perces best ofot, akkor is rosszabb lenne ennél az átlagszínvonal.

Fekete humor, 18+-os, sok fricska a szuperhősöknek, akiket kb. az EA/Ubi/Activision gyárt le, és megy a checklist ezerrel. Jó alakítások, igényes megvalósítás. Az eredeti képregényt nem olvastam, volt, ami nem tetszett, de frankó volt. Szóval itt senkinek nem ajánlom :mf2:

Persze nem minden idők legjobb sorozata, az a GoT, vagyis a Chernobyl, illetve... nem tudom mit kell most bálványozni. Nem tudom, hogy a második évad jó hír. Marhára cliffhangeres, de címek alapján sok nem maradt az alapanyagból.
DT-nek: volt benne SJW-tartalom, bár nem sok, és nem fókuszban.

Spoiler
Egy szivárványos zászló a templomban a háttérben, illetve Maeve eltitkolt leszbikus volt barátnője.
Végül is ennél többhöz vagyunk szokva, az bántotta is az érzékenységemet, hogy transzszexuális szuperhős nem szerepelt eddig.
Avatar
Moby

Hozzászólás #41085 2019.07.30. 20:37

Zóanagyvarázsló írta:Tudom és látom. Pontosabban egyikünk se látja.

A pro nem a ps4 generáció? Van pro játék? Az egy másik entitás?
Ha leszedik a pro-t, és külön teszik fel a chartra, az pontosan mit is módosítana? :D
Avatar
Botond

Hozzászólás #41086 2019.07.30. 20:41

Moby írta:A pro nem a ps4 generáció? Van pro játék? Az egy másik entitás?
Ha leszedik a pro-t, és külön teszik fel a chartra, az pontosan mit is módosítana? :D
A másik részére reagált a kommentnek, hogy X1 adat nincs.
Avatar
Moby

Hozzászólás #41087 2019.07.30. 20:42

Micsu írta:nem kell ahhoz piackutatónak lenni hogy ez már egy jóval nagyobb piac, jóval több a fizetőképes ember (nameg jóval többen is vagyunk) mint 20 éve, 3. világrendbeli országokban ahol nagyon sokan élnek is egyre többen engedhetik meg maguknak ezt a hobbyt, ár/érték arányban meg olcsóbb ma egy konzol (a nagyobb bérek ellenére) mint 20 éve volt mégis éppenhogy hozza azt a számot az új ps mint anno a régi. Sztem azt senki nem prognoztizála hogy eltűnik a gaming piac max azt hogy átalakul (f2p, mobil gaming), a konzolokat ügyebár az aaa szegmens adja el.

Ez nem mond el semmit arról, hogy mekkora ma a konzolpiac. Az nem általános lehetőségektől függ, hanem a prioritáson a lehetőségben. Semmit nem jelent a mai több pénz, ha azon olyanokkal kell osztozkodni, akik akkor nem léteztek. Az apple egy kis fosnyi cég volt, nem adott el tömegeknek nozebookot ötezer dodóért. Nem léteztek ezer dolláros menőtelefonok, amikért még a tinik isindulnak a versenyben. Ésatöbbi.
Te azt írtad ma sokkal nagyobb a konzolpiac. Én azt kérdeztem hol van erre infó. A kérdésemre ez nem válasz.
Avatar
Zóanagyvarázsló

Hozzászólás #41088 2019.07.30. 20:44

Moby írta:A pro nem a ps4 generáció? Van pro játék? Az egy másik entitás?
Ha leszedik a pro-t, és külön teszik fel a chartra, az pontosan mit is módosítana? :D
Bár engem szólítottál meg, de inkább Benő nevében beszélek ;) Szóval arra gondolhatott, hogy azért a Pro jó apropó volt eladni újabb addig masinát a korábbi tulajoknak is (akik többnyire nyilván eladták vagy elajándékozták a simát). Ami nem baj, de nyilván egy kis extra bosstot adott ahhoz képest, mintha nem lett volna kicsit erősebb hardver, Pro patchek, ehhez kapcsolódó hájp stb.

Látod, az Endgame sem verte le az Avatart, erre visszaküldték pár perc plusz jelenettel a moziba a világcsúcsért. Persze nem a legtökéletesebb analógia, de érted.

Ja, Botond figyel ma jobban, de ezt ne szívd mellre :puszis:
Avatar
Moby

Hozzászólás #41089 2019.07.30. 20:49

Zóanagyvarázsló írta:Bár engem szólítottál meg, de inkább Benő nevében beszélek ;) Szóval arra gondolhatott, hogy azért a Pro jó apropó volt eladni újabb addig masinát a korábbi tulajoknak is (akik többnyire nyilván eladták vagy elajándékozták a simát). Ami nem baj, de nyilván egy kis extra bosstot adott ahhoz képest, mintha nem lett volna kicsit erősebb hardver, Pro patchek, ehhez kapcsolódó hájp stb.

Látod, az Endgame sem verte le az Avatart, erre visszaküldték pár perc plusz jelenettel a moziba a világcsúcsért. Persze nem a legtökéletesebb analógia, de érted.

Ja, Botond figyel ma jobban, de ezt ne szívd mellre :puszis:

Ma már írtam: még be vagyok állva mint a gerely :D

/Bár abban sem vagyok biztos, hogy írtam ma ilyet :DD
Avatar
Botond

Hozzászólás #41090 2019.07.30. 20:53

Moby írta:Ma már írtam:
SG.hu-ra. ;)

Vissza: “Leáldozott.hu”