A PC-s játékoknak leáldozott

A Leáldtopik új otthona
Avatar
Moby

Hozzászólás #43891 2020.01.03. 10:35

DanielT írta:Nekem most költözés miatt gondot jelent a gyűjtemény. Nincs szívem kidobni, se eltékozolni, de túl sok van ahhoz, hogy feleslegesen tároljam az idők végezetéig. :((
Összeköltöztök deeppel? :szeret: Így is kell ezt. Nem kell félni az élettől, bele kell vágni! Ha ettől is messzebbre merészkednétek, van egy csomó megmaradt babadolgok, tudok segíteni!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #43892 2020.01.03. 10:43

Moby írta:Összeköltöztök deeppel? :szeret: Így is kell ezt. Nem kell félni az élettől, bele kell vágni! Ha ettől is messzebbre merészkednétek, van egy csomó megmaradt babadolgok, tudok segíteni!
Bárcsak! :D Sajnos ő már összekötötte mással az életét, ami több szinten is nagy fájdalmam.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #43893 2020.01.03. 11:02

Milyen pc drama bontakozik ki az orrunk elott :P
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #43894 2020.01.03. 11:27

Költözés? Vidéki-man leszel? :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #43895 2020.01.03. 11:34

aabyssx írta:Költözés? Vidéki-man leszel? :D
Ja ez nem AZ a költözés, hanem az gyerekkori/családi ház számolódik fel. AZ a költözés majd ősszel lesz, 1 utcával arrébb. Bár kétségkívül a BP külső határ felé tolódik, a rádiuszt tekintve 74 méterrel (most mértem le). :D
Avatar
Botond

Hozzászólás #43896 2020.01.03. 12:02

DanielT írta:Nekem most költözés miatt gondot jelent a gyűjtemény. Nincs szívem kidobni, se eltékozolni, de túl sok van ahhoz, hogy feleslegesen tároljam az idők végezetéig. :((
Utolsó két-három évben nem olvasgattam, akkor meg csak porfogó. Két hatalmas könyvespolcot tudtam kibaszni a lakásból amikor a dobozos játékokat és a gémer újságokat is eladtam, és sokkal jobban szeretem, ha levegős a lakás. Minimalista bútorozást szeretem. Pedig nem is nekem kell törölgetni a port a sok porfogóról, de így se szeretem, ha csak gyűlik mindenen. Szerintem lassan meghirdetem a dvd "gyüjteményem" is, aztán ami elmegy, elmegy, ami nem az a következő lomtalanítással, tavasszal távozik a lakásból. Azokból se néztem meg semmit már évek óta, és ugyan elrémiszt, hogy az apple bármikor leveheti a feliratot az ott vásárolt filmekről, de a mai streamelős világban ez kb tökmindegy, mindig van mit nézni abban a kis időben, amikor nézhetnékem van, ezeket a hörcsögölős dolgokat ki kell nőni, minek hagyjam az örököseimre a lomtalanítás feladatát?!
Egyedül a könyveimmel nem tudom mi legyen. Szüleim jövőre költöznek egy harmadakkora házba, mint ami most van, és a pincéjükben faszán elvermeltem vagy 2000 könyvet, azzal tele lenne a nappalim, ha magamhoz kellene venni, de kidobni azokat sajnálom, meg jó részét szerintem a gyerekek is olvasnák, ha oda jutnak. El is kezdték már a gyerekkönyveim.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #43897 2020.01.03. 23:11

Végigvittem a drogos, északi tinilány pokoli küzdelmét a diszlexiával. Hellblade mini-review:
+ szép, igényes animáció;
+ jó látvány (semmi köze a broáf Heavenly Swordhoz);
+ nincs multiplayer, nem arénafos, nincs lootbox stb;
+ sztori van és viszonylag egyedi, nyomasztó és beteg;
+ igazából minden elem, amit beleraktak a játékba az kb. igényes;
o a történés fullra WTF végig, ami egyben jó is, mert ki nem találom előre, hogy mi fog következni, és hogyan fog végződni;
o super light gameplay, akár sétaszim is lehetne;
- sok mitológiai próza ...uncsi, egy kicsit sem érdekelt;
- kriptikus dumával mesél;
- fárasztóan sok, teátrális, túl titokzatos, "költői" rinya - látszik, hogy fasza a mocap módszerük, agyon is használják;
- főhős rasta haja a beleragadt gusztustalan darabokkal úgy néz ki, mint a katamari damacy;
- lehetett volna egy kicsikével több felfedezés, nem annyira straight forward;
- collectable-ek nem érdekeltek.

Jópofa press forward to win játék / 10
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #43898 2020.01.03. 23:12

DanielT írta:Ja ez nem AZ a költözés, hanem az gyerekkori/családi ház számolódik fel. AZ a költözés majd ősszel lesz, 1 utcával arrébb. Bár kétségkívül a BP külső határ felé tolódik, a rádiuszt tekintve 74 méterrel (most mértem le). :D
Egy utcával arrébb? Mér?
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #43899 2020.01.04. 01:50

Ezt vettem most meg leárazásban:
phpBB [media]

Még nem tudom, hogy jó játék-e, de kevés kipróbálás után valami eszméletlenül szép!
Avatar
DanielT

Hozzászólás #43900 2020.01.04. 10:01

Egy lépésben vettem tegnap "tévét", valóra váltottam régi álmom és beszereztem talán a legszebb tárgyat amit birtokolok.

Ez egy 600 TVL-es Sony PVM. Nem rögtön panaszkodásként, de nem 20 colos, ami kb fellelhetetlen itthon, csak 14-es.

Kép

Kép

Sajnos kábelem nincs még hozzá, leghamarabb kedden fogom tudni beüzemelni, ha sikerült legyártani/átalakítani. RGB+Sync BNC kábelek mennek bele, amihez venni fogok egy SCART->RCA kábelt (ez kapható itthon) és azt SCART fejet fogom átforraszani megfelelő kiosztásúra, majd RCA+BNC adapterekkel csatlakoztatom. A további technikai részletekért Botondot keressétek. :idiota:
Avatar
Botond

Hozzászólás #43901 2020.01.04. 12:17

DanielT írta:A további technikai részletekért Botondot keressétek. :idiota:
Hát mindenhez is értek, de pont a scart volt, amivel folyton csak szopás volt az életemben. Mindig kimozdult, de csak annyira, hogy minden tizedik percben dobjon el színeket, ami kurvára idegesítő volt, de annyira nem, hogy felkeljek miatta a kanapéről és mögémásszak a cuccnak, és akkor így permanens idegtépés volt miatta. Plusz aztán a sok igazgatástól kitágult a csatlakozó rész, már nem fogta úgy és akkor már az elsétálsz mellette akkor is elmozdul ennyire a "menetszéltől", és hiába igazgatod már baszhatod az egészet. Nekem az életemben ekkora katarzis az volt, amikor mindenre végre került 4 hdmi kimenet aztán kész. A scart használatot meg a te win10 kalandjaidhoz tudnám párhuzamba állítani. Szóval használd jó egészséggel és sok-sok-sok, de tényleg nagyon sok türelemmel. :puszis:
Avatar
Micsu

Hozzászólás #43902 2020.01.04. 13:15

idei év első paciense

KONA
a bútornyitogató szimulátor, a kinnti csipős hideg és ennek a játéknak az atmoszférája most pont betalált, érdekesen indul, jó is hogy a séta mellett kutatni kell tárgyak után és gyűjtögetni az információkat, kár a hogy a vége elég hoki lett
Avatar
Micsu

Hozzászólás #43903 2020.01.04. 14:35

ps4:
a videokimeneti beállításoknál a felbontás és az rgb tartomány mehet automatikusra vagy állítsak fixet?
az oredernél lehet valamit csinálni az alul lévő két fekete csíkkal? a film ggrain effektust gondolom nem lehet kikapcsolni ha már a saját menüjében nem engedte, nem szeretem :S
Avatar
DanielT

Hozzászólás #43904 2020.01.04. 15:34

Micsu írta:ps4:
a videokimeneti beállításoknál a felbontás és az rgb tartomány mehet automatikusra vagy állítsak fixet?
az oredernél lehet valamit csinálni az alul lévő két fekete csíkkal? a film ggrain effektust gondolom nem lehet kikapcsolni ha már a saját menüjében nem engedte, nem szeretem :S
Az RGB tartományt állítsd vagy limitedre vagy fullra és annak megfelelően állítsd hozzá a tévét. Pl Samsungnál Botond úgy szokta, hogy ha a konzolon full, akkor a tv menüben normál-t állít, ha a konzolon limited, akkor a tévén az "alacsony" értéket választja a kis ügyes. Tv manualban, vagy google alapján meg kell keresni, hogy melyik a te tévédnél a jó érték. Szintén Samsungnál a színköz álltható "natív" vagy "auto" értékek között. Pc-n a natív kell, Ps4-en az auto adja a szebb színeket.

Ordernél mindenképp van a csík, a hazugság szerint artistic choice meg cinematic meg lófasz, valójában meg így spóroltak felbontást.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #43905 2020.01.04. 15:40

a csíkot kizárom de a film grain gecifos, főleg hogy barna minden :)
ps4en auton van, tvn meg normalon nem kiemelten de majd megnézem, az uhd szinek viszon onon, sztem amúgy jó igy de majd még próbálgatom
Avatar
Mekee

Hozzászólás #43906 2020.01.04. 17:12

Gondoltam énis összeszedem hogy mik mentek le, de nagyon nem ugrik be már... De messze a red dead2 volt a legjobb (death strandinget nem fejeztem be meg) de volt szopókember, meg horizon zero dawn, meg egy rakat vr cím ps4en, pc-n meg pláne nemtudom megmondani, de a batman arkham-ek lementek, ac ezio sztoris reszek, más nem rémlik ami végig is ment volna, de megfigyeléseim alapján pc-n nagyon ritkán megy végig bármi is
Avatar
DanielT

Hozzászólás #43907 2020.01.04. 17:50

Micsu írta:a csíkot kizárom de a film grain gecifos, főleg hogy barna minden :)
ps4en auton van, tvn meg normalon nem kiemelten de majd megnézem, az uhd szinek viszon onon, sztem amúgy jó igy de majd még próbálgatom
Ha a film grain nagyon zavar, az szerintem azt jelenti, hogy nem jól van beállítva a tévéd élessége. Ha gyári értéken van, akkor túl van élesítve mint a p*csa és külön felszippantja a kis grain-molekulákat.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #43908 2020.01.04. 18:42

DanielT írta:Ha a film grain nagyon zavar, az szerintem azt jelenti, hogy nem jól van beállítva a tévéd élessége. Ha gyári értéken van, akkor túl van élesítve mint a p*csa és külön felszippantja a kis grain-molekulákat.
racsekkolok, de nem tulzoak a szinek
Avatar
DanielT

Hozzászólás #43909 2020.01.04. 19:22

Micsu írta:racsekkolok, de nem tulzoak a szinek
Milyen színek? :D Élességről van szó, nem színekről. És a grain teljesen összezavarja a mesterséges élesítő algoritmust, ezért lehet sok.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #43910 2020.01.04. 20:25

DanielT írta:Milyen színek? :D Élességről van szó, nem színekről. És a grain teljesen összezavarja a mesterséges élesítő algoritmust, ezért lehet sok.
jó de én eddig szinbeállíásról beszéltem, meg azokat próbálgattam, külön élesség beállítást nem is láttam, mindjárt utánanézek, de az ucnál meg rendben volt
ha élességről van szó akkor gondolom a skálázást kéne nézni, de most ha 4k tvd van akkor a ps4pro az felskálázza 4kra a játék nativ felbontását, bár itt sok beállítási lehetőség nincsen
szerk: 50esen van az élesség, játszok vele egy kicsit hátha segít
Avatar
DanielT

Hozzászólás #43911 2020.01.04. 20:50

Micsu írta:jó de én eddig szinbeállíásról beszéltem, meg azokat próbálgattam, külön élesség beállítást nem is láttam, mindjárt utánanézek, de az ucnál meg rendben volt
ha élességről van szó akkor gondolom a skálázást kéne nézni, de most ha 4k tvd van akkor a ps4pro az felskálázza 4kra a játék nativ felbontását, bár itt sok beállítási lehetőség nincsen
szerk: 50esen van az élesség, játszok vele egy kicsit hátha segít
Nincs köze az élességnek a skálázáshoz. Az egyes pixeleid vannak túlvezérelve mint az állat. Vedd le az 50-et 10 alá, de mehet 0-ra is.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #43912 2020.01.04. 20:54

DanielT írta:Nincs köze az élességnek a skálázáshoz. Az egyes pixeleid vannak túlvezérelve mint az állat. Vedd le az 50-et 10 alá, de mehet 0-ra is.
rendi, thx a tippet
Avatar
DanielT

Hozzászólás #43914 2020.01.05. 08:31

Micsu írta:Kiemelt helyett normalon finomitva jobb lett ;)
Ebben a vidiben meg szinte nyoma sincs a film grainnek, valszeg a felvevo miatt?
Atyaúristen... na erről beszélek, hogy még azoknál sincs jól beállítva a tévé, akik hallottak róla, hogy lehet ilyet... KIEMELT MÓD! :wilting: :wilting: :wilting: Pokol.

Ezért néz ki minden sokkal szarabbul, mint kéne, mert az összes hibát, recét kiemeli, aminek egyébként ott sem kéne lennie.

Ha csinálsz képeket az aktuális menü beállításaidról, megmondom mire kéne őket tenni. (Amennyire látatlanban ez lehetséges)
Avatar
eje75

Hozzászólás #43915 2020.01.05. 11:01

Világ életemben toleráns embernek tartottam magam, aki tiszteletben tartja mások véleményét, elfogadja, hogy lehet más akarat is létezik a világon nem csak az enyém, max leszartam mit gondol... most azonban a szabad vélemény nyilvánítást maximálisan szem előtt tartva ki kell jelentenem, hogy akinek nem tetszett a Wicther sorozat, az valószínűleg nem értette meg a történetvezetés idősíkjait, így nyilvánvalóan tökhülye, tehát nézze inkább újra a Szomszédokat, az való neki... kibaszott jó cucc, remek színészekkel, tökéletes megvalósításban... szerintem...
most töltöttem fel az első négy kötetet a papírfehérre, mert eddig sajnos kimaradt, mivel az írót világéletemben egy arrogáns köcsögnek tartottam a nyilatkozatai alapján, ezen még a játékok sem tudtak segíteni (a Witcher 3 a Zelda botw-al és a Nioh-val holtversenyben a világ legjobb játéka), így nem olvastam a könyveket, de most pótolom...
Avatar
Micsu

Hozzászólás #43916 2020.01.05. 11:05

DanielT írta:Atyaúristen... na erről beszélek, hogy még azoknál sincs jól beállítva a tévé, akik hallottak róla, hogy lehet ilyet... KIEMELT MÓD! :wilting: :wilting: :wilting: Pokol.

Ezért néz ki minden sokkal szarabbul, mint kéne, mert az összes hibát, recét kiemeli, aminek egyébként ott sem kéne lennie.

Ha csinálsz képeket az aktuális menü beállításaidról, megmondom mire kéne őket tenni. (Amennyire látatlanban ez lehetséges)
Pcn nem volt vele gond bar ott ritkan hasznalom, en monitoron jatszom legtobbszor, filmeknel meg teljesen rendben volt a kiemelt
De majd lefotozom
De egyebkent az uc normalon volt mert ott mar atallitottam, utana tettem at kiemeltre mikor allitgattam, irtam is korabban h normalon van :D
Avatar
Micsu

Hozzászólás #43917 2020.01.05. 11:27

eje75 írta:Világ életemben toleráns embernek tartottam magam, aki tiszteletben tartja mások véleményét, elfogadja, hogy lehet más akarat is létezik a világon nem csak az enyém, max leszartam mit gondol... most azonban a szabad vélemény nyilvánítást maximálisan szem előtt tartva ki kell jelentenem, hogy akinek nem tetszett a Wicther sorozat, az valószínűleg nem értette meg a történetvezetés idősíkjait, így nyilvánvalóan tökhülye, tehát nézze inkább újra a Szomszédokat, az való neki... kibaszott jó cucc, remek színészekkel, tökéletes megvalósításban... szerintem...
most töltöttem fel az első négy kötetet a papírfehérre, mert eddig sajnos kimaradt, mivel az írót világéletemben egy arrogáns köcsögnek tartottam a nyilatkozatai alapján, ezen még a játékok sem tudtak segíteni (a Witcher 3 a Zelda botw-al és a Nioh-val holtversenyben a világ legjobb játéka), így nem olvastam a könyveket, de most pótolom...
meg nem vagyok a vegen, de azert van benne baromsag boven, pl ez is
rendben van h fantasy de
Spoiler
bazzeg az is mivolt mikor geralt egy pocsojabol kihalaszik pillanatok alatt egy ginnt ami olyan hatalmas h pillanatok alatt kepes lenne atalakitani a helyi status qout, egy ilyen vilagban a kiralyok embereinek ezrei keresnek az ehhez hasonlo gineket :)

Btw egyebkent nem olyan rossz, szarabbra gondoltam
Avatar
Micsu

Hozzászólás #43918 2020.01.05. 11:58

Tessek techman :fogmosas:
Csatolmányok
0F440466-F6C8-4D22-9ED1-2C8A0D8FBD53.jpeg
9B083ABA-6808-4D88-B524-09A7BC0D7EDA.jpeg
7C21E1A9-7159-4E60-A95F-230691A24C6A.jpeg
Avatar
DanielT

Hozzászólás #43919 2020.01.05. 12:31

Micsu írta:Tessek techman :fogmosas:
Alapvetően nem botrány, de:

- Csak RGB mód, ezt nem ismerem ezen a néven mit csinál ott, de lehet, hogy ha benyomod, akkor válik kiválaszthatóvá az "alacsony" és a "normál".
- Most alacsony-on van és kiszürkítve, tehát a konzolt kell hozzá állítani, ebben az esetben limitedre.
- Élességet még lentebb venném. Menj közel a tévéhez és szürke háttéren fehér szöveget nézz például. Vedd le nullára az élességet és kezdd emelni. Ahogy elkezd "árnyéka" lenni a fehér betűknek, az már a bullshit, túlvezérelt rész. És ezt azonnal fogod látni, ahogy nulláról kezded emelni, 20-nál már tuti ott figyel.

Na, pont találtam egy cikket neked, a te tévéd menüjével konkrétan. Nullára kell venni ott is.

Ehun.
Avatar
Moby

Hozzászólás #43920 2020.01.05. 12:48

eje75 írta:Világ életemben toleráns embernek tartottam magam, aki tiszteletben tartja mások véleményét, elfogadja, hogy lehet más akarat is létezik a világon nem csak az enyém, max leszartam mit gondol... most azonban a szabad vélemény nyilvánítást maximálisan szem előtt tartva ki kell jelentenem, hogy akinek nem tetszett a Wicther sorozat, az valószínűleg nem értette meg a történetvezetés idősíkjait, így nyilvánvalóan tökhülye, tehát nézze inkább újra a Szomszédokat, az való neki... kibaszott jó cucc, remek színészekkel, tökéletes megvalósításban... szerintem...
most töltöttem fel az első négy kötetet a papírfehérre, mert eddig sajnos kimaradt, mivel az írót világéletemben egy arrogáns köcsögnek tartottam a nyilatkozatai alapján, ezen még a játékok sem tudtak segíteni (a Witcher 3 a Zelda botw-al és a Nioh-val holtversenyben a világ legjobb játéka), így nem olvastam a könyveket, de most pótolom...
Épp tegnap adtam egy utolsó-utolsó-utolsó-utáni lehetőséget a niohnak. Nem megy be. Gyülölöm a világát, a gafstílust, az animációkat, mindent. Elbúcsúztam tőle végleg.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #43921 2020.01.05. 12:50

RGB fekete szint helyes beállításához itt a skála. Ha nem látod a 16 alatti árnyalatokat, akkor nem jó.

Kép
Avatar
Micsu

Hozzászólás #43922 2020.01.05. 12:52

DanielT írta:Alapvetően nem botrány, de:

- Csak RGB mód, ezt nem ismerem ezen a néven mit csinál ott, de lehet, hogy ha benyomod, akkor válik kiválaszthatóvá az "alacsony" és a "normál".
- Most alacsony-on van és kiszürkítve, tehát a konzolt kell hozzá állítani, ebben az esetben limitedre.
- Élességet még lentebb venném. Menj közel a tévéhez és szürke háttéren fehér szöveget nézz például. Vedd le nullára az élességet és kezdd emelni. Ahogy elkezd "árnyéka" lenni a fehér betűknek, az már a bullshit, túlvezérelt rész. És ezt azonnal fogod látni, ahogy nulláról kezded emelni, 20-nál már tuti ott figyel.

Na, pont találtam egy cikket neked, a te tévéd menüjével konkrétan. Nullára kell venni ott is.

Ehun.
koszi a segitseget :)
Az rgb mod az jol van mert ott azt tudod allitani h voros, v kek, v zold legyen a kep
A konzolon limites van ugyh az jo, azt tegnap levettem
Akk az elesseget leveszem ;)
Avatar
Micsu

Hozzászólás #43923 2020.01.05. 13:28

DanielT írta:RGB fekete szint helyes beállításához itt a skála. Ha nem látod a 16 alatti árnyalatokat, akkor nem jó.

Kép

Ok megnezem ha hazaertem
0-5 kozotti kulonbseget jelenleg az oledes telomon se latom :d
Avatar
DanielT

Hozzászólás #43924 2020.01.05. 13:35

Micsu írta:Ok megnezem ha hazaertem
0-5 kozotti kulonbseget jelenleg az oledes telomon se latom :d
Tök sötétben kell nézni.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #43925 2020.01.05. 14:52

DanielT írta:Tök sötétben kell nézni.
ipses monitoromon meg a tvn jó ;)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #43926 2020.01.05. 17:41

Micsu írta:ipses monitoromon meg a tvn jó ;)
Ja, mert a csodás IPS még a 0-ás feketéből és 40 féle árnyalatot tud felmutatni. :D
Avatar
Micsu

Hozzászólás #43927 2020.01.05. 18:01

DanielT írta:Ja, mert a csodás IPS még a 0-ás feketéből és 40 féle árnyalatot tud felmutatni. :D
elhiszem de en ezt a modellt nagyon szeretem anno sqj ajanlotta, lehet nincsenek olyan eroteljes szinei mint a tvnek de nem glossy, tueles, nem faj tole a fejem, es barmilyen fenyviszony mellett jol lathato
Avatar
Mekee

Hozzászólás #43928 2020.01.05. 18:41

Hátha itt valaki fel tud világosítani, nézek tvket, 65col, qled, edigitalon találtam egy olyat, hogy qe65q82 de semmit nem találok róla, tök máshogy néz ki, mint a 80-es széria, árameg mint a 70-esé kb... Valaki? Vegyem inkább a 70-est amit láttam, meg tesztet is olvastam, vagy ez valami titkos protipp? :D
Avatar
Micsu

Hozzászólás #43929 2020.01.05. 19:14

Most az olded v a qled a leald alleoved? V tokmind1?
Avatar
Botond

Hozzászólás #43930 2020.01.05. 19:40

Mekee írta:Hátha itt valaki fel tud világosítani, nézek tvket, 65col, qled, edigitalon találtam egy olyat, hogy qe65q82 de semmit nem találok róla, tök máshogy néz ki, mint a 80-es széria, árameg mint a 70-esé kb... Valaki? Vegyem inkább a 70-est amit láttam, meg tesztet is olvastam, vagy ez valami titkos protipp? :D
Hát, ugye 3 másodperc megfeszített guglizás után ezt találtam:
Q82
Q70
A sok marketing bullshitet leszámítva annyi különbség van így elsőre, hogy 2.1 helyett 4.1 van a Q82esben és emiatt 4-5 kilóval nehezebb. Hogy a HDR meg a full array mögé nagyobb számot marketingelnek az nem tudom mit jelenthet a képre nézve valójában, meg ugye a reackióidőket se adják meg, mert minek. Freesynces mindkettő.
Avatar
Botond

Hozzászólás #43931 2020.01.05. 19:41

Micsu írta:Most az olded v a qled a leald alleoved? V tokmind1?
Hát vannak a csilliárdosok, akik évente cserélik a beégett/szellemképes oledet, meg vannak az egyszerű csórik, akik mindenféle leárazott szarokra rabolnak rá. Asszem jelenleg így állunk topikszerte. :D
Avatar
Moby

Hozzászólás #43932 2020.01.05. 19:51

Micsu írta:Most az olded v a qled a leald alleoved? V tokmind1?
A C9. Ennyire konkrét az ügy.

Játékra. Tévénézésre meg bármi. Ha nem lényeges a guba, akkor arra is C9 :D
Avatar
DanielT

Hozzászólás #43933 2020.01.05. 19:59

Botond írta:Hát, ugye 3 másodperc megfeszített guglizás után ezt találtam:
Q82
Q70
Hogy a HDR meg a full array mögé nagyobb számot marketingelnek az nem tudom mit jelenthet a képre nézve valójában
Ez itt a probléma. Mert kb ez a két érték a legfontosabb azt tekintve, hogy valójában mennyire aktuális csúcstech közeli a panel.

Gyakorlatilag _ROHADTUL_ fontos, hogy a direct led array mennyi egységből áll, mert az LCD-t ez az egyetlen módszer menti meg.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #43934 2020.01.05. 20:02

Moby írta:A C9. Ennyire konkrét az ügy.

Játékra. Tévénézésre meg bármi. Ha nem lényeges a guba, akkor arra is C9 :D
az a baj hogy ahova nekem kell oda 40es fér be :D
Avatar
Moby

Hozzászólás #43935 2020.01.05. 20:05

Micsu írta:az a baj hogy ahova nekem kell oda 40es fér be :D
Akkor viszont ints búcsút a tévévásárlásnak :D Az a méret már semmi használhatóból nincs.
Sajnos. Pedig nekem is ekkora lenne jó. Monitornak.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #43936 2020.01.05. 20:09

Mekee írta:Hátha itt valaki fel tud világosítani, nézek tvket, 65col, qled, edigitalon találtam egy olyat, hogy qe65q82 de semmit nem találok róla, tök máshogy néz ki, mint a 80-es széria, árameg mint a 70-esé kb... Valaki? Vegyem inkább a 70-est amit láttam, meg tesztet is olvastam, vagy ez valami titkos protipp? :D
Egyiket se. 9-es sorozatot kell venni Qledből és 2018-asnál nem régebbit, tehát Q9FN.
Avatar
Micsu

Hozzászólás #43937 2020.01.05. 20:11

Moby írta:Akkor viszont ints búcsút a tévévásárlásnak :D Az a méret már semmi használhatóból nincs.
Sajnos. Pedig nekem is ekkora lenne jó. Monitornak.
közelről nézem úgyhogy bőven jó, bár ha költök tvre lehet érdemes lesz majd inkább átrendezni a szobát egy kicsit
Avatar
Moby

Hozzászólás #43938 2020.01.05. 20:12

DanielT írta:Egyiket se. 9-es sorozatot kell venni Qledből és 2018-asnál nem régebbit, tehát Q9FN.
Az már hónapok óta nem kapható. Meg amennyibe került, annyiért kap C9-et is.
Avatar
Botond

Hozzászólás #43939 2020.01.05. 20:14

DanielT írta:Ez itt a probléma. Mert kb ez a két érték a legfontosabb azt tekintve, hogy valójában mennyire aktuális csúcstech közeli a panel.

Gyakorlatilag _ROHADTUL_ fontos, hogy a direct led array mennyi egységből áll, mert az LCD-t ez az egyetlen módszer menti meg.
Arra utaltam, hogy amit ráírnak szám, meg a ténylegesen érvényesülő mérték nem minden esetben áll fedésben, és ezt teszteknél derül ki, hogy az elméleti szám a gyakorlatban hogyan érvényesül.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #43940 2020.01.05. 20:18

Moby írta:Az már hónapok óta nem kapható. Meg amennyibe került, annyiért kap C9-et is.
Hátha elcsíp egyet hardveraprón, ha valamié' QLED-et akar. :nemtudom:
Avatar
Moby

Hozzászólás #43941 2020.01.05. 20:20

Botond írta:Arra utaltam, hogy amit ráírnak szám, meg a ténylegesen érvényesülő mérték nem minden esetben áll fedésben, és ezt teszteknél derül ki, hogy az elméleti szám a gyakorlatban hogyan érvényesül.
Amióta az RTINGS teszi a dógát, azóta nincsenek ilyen kérdések. Mindkettő tesztelve van náluk.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #43942 2020.01.05. 20:23

Botond írta:Arra utaltam, hogy amit ráírnak szám, meg a ténylegesen érvényesülő mérték nem minden esetben áll fedésben, és ezt teszteknél derül ki, hogy az elméleti szám a gyakorlatban hogyan érvényesül.
Gyakorlatban nem tud rosszul érvényesülni ha több ledet írhatnak rá és nagyobb peak brightnesst. Nyilván ugyanazon gyártó hasonló kategóriás paneljéről beszélünk.
Avatar
Mekee

Hozzászólás #43943 2020.01.05. 20:27

Semmi konkrét infot nem találtam a q82ről, 80, meg 85, de ez pont nem. De csunya is a talpa, max falra lenne jo.
Lg c9 az nemtudom hol ez az árkategoria, nemis értem hogy került ide. Erről a qledről, főleg a 2019es ről elég jo tesztek vannak, minőség/ft ban meg joval jobb is olednél, igy h azt nem tehetem meg igy pláne
Avatar
DanielT

Hozzászólás #43944 2020.01.05. 20:29

Micsu írta:Most az olded v a qled a leald alleoved? V tokmind1?
Soha nem lesz tökmindegy egy pixelpontos megvilágítású tech(OLED) és egy háttér reflektoros kitakarós balfaszkodás(QLED).

Az viszont tény, hogy a Samsung nagyot alkotott a 2018-2019-es csúcskészülékeivel, tehát aki azt vesz, már nem sajnálom.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #43945 2020.01.05. 20:31

Mekee írta:Semmi konkrét infot nem találtam a q82ről, 80, meg 85, de ez pont nem.
Mert valszeg valami kelet-európai verzió, ami név alatt valamelyik tavalyi modellt sózzák el... A sima Q80 és Q85 is vehető.
Avatar
Mekee

Hozzászólás #43946 2020.01.05. 20:37

DanielT írta:Mert valszeg valami kelet-európai verzió, ami név alatt valamelyik tavalyi modellt sózzák el... A sima Q80 és Q85 is vehető.
na enis erre gondoltam, árban a 70es jobban bejön, igazábol az elején én 400ra gondoltam, de 450meg eppen, e felett mar nagyon huzom a szám egy tv ért.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #43947 2020.01.05. 20:37

Ha én most tévét vennék, akkor B9-et, vagy C9-et vennék.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #43948 2020.01.05. 20:41

Mekee írta:na enis erre gondoltam, árban a 70es jobban bejön, igazábol az elején én 400ra gondoltam, de 450meg eppen, e felett mar nagyon huzom a szám egy tv ért.
Akkor most még ne vegyél tévét. Kár lenne még pont megvenni a nyilvánvalóan nem elég jót (Q70) több évre, amikor jövőre már végképp csak jobbak lesznek ugyanannyiért.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #43949 2020.01.05. 20:46

A local dimminges LCD (QLED) tákolást akkor érdemes megfontolni, ha valaki analfabéta a tévékhez és nem látja a különbséget a kettő között. Akkor viszont érdemes, mert sokkal-sokkal olcsóbb.
Pl. van ismerősöm, akinek hiába magyaráztam, hogy miért más, mit kell nézni, ő csak nézte-nézte és végül mondta, hogy nem érti. Akkor neki felesleges többet fizetni (OLED-ért).
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára aabyssx 2020.01.05. 20:49-kor.
Avatar
Mekee

Hozzászólás #43950 2020.01.05. 20:48

DanielT írta:Akkor most még ne vegyél tévét. Kár lenne még pont megvenni a nyilvánvalóan nem elég jót (Q70) több évre, amikor jövőre már végképp csak jobbak lesznek ugyanannyiért.
Hát ez jövőre is igaz lesz, meg minden évre. Megfontolom a nagyobbikat, de valami kell, mert idén még csak autopályamatricát vettem :)
Avatar
Micsu

Hozzászólás #43951 2020.01.05. 20:49

én a monicsimat cserélem le előbb oledesre mint a tvt szvsz
Avatar
Mekee

Hozzászólás #43952 2020.01.05. 20:51

aabyssx írta:A local dimminges LCD (QLED) tákolást akkor érdemes megfontolni, ha valaki analfabéta a tévékhez és nem látja a különbséget a kettő között. Akkor viszont érdemes, mert sokkal-sokkal olcsóbb.
Pl. van ismerősöm, akinek hiába magyaráztam, hogy miért más, mit kell nézni, ő csak nézte-nézte és végül mondta, hogy nem érti. Akkor neki felesleges többet fizetni.
Én látom, vagyis igazábol inkább csak elméletben, mert megnézni ugyanazzal a tartalommal boltban nemlehet, mindenki mas bullshit promovideot rak amin az ove a jobb, de ettől függetlenül is aztmindom, hogy az oled meg mindig draga, es annyival, hogy ezek a qledek siman pariban vannak, sokat viszont kepminosegben nemkell elszenvedni miatta. Ugyertem, hogy nem annyit mint amennyivel tobbbe kerul
Avatar
DanielT

Hozzászólás #43953 2020.01.05. 20:57

Mekee írta:Hát ez jövőre is igaz lesz, meg minden évre. Megfontolom a nagyobbikat, de valami kell, mert idén még csak autopályamatricát vettem :)
Nem, mert 2018 előtt eddig nem volt soha elég jó LCD, mert elvi hibás a tech, amit végre elkezdtek kijavítani a full grid array-el. Egy Q9FN pl már soha nem lesz szar, csak lesznek nála még jobbak.

Ha nem bírsz magaddal, akkor meg vegyél egy 65-ös használt/lopott/akármilyen OLED-et. Az mindenképpen üt.
Avatar
Moby

Hozzászólás #43954 2020.01.05. 21:01

Mekee írta:Én látom, vagyis igazábol inkább csak elméletben, mert megnézni ugyanazzal a tartalommal boltban nemlehet, mindenki mas bullshit promovideot rak amin az ove a jobb, de ettől függetlenül is aztmindom, hogy az oled meg mindig draga, es annyival, hogy ezek a qledek siman pariban vannak, sokat viszont kepminosegben nemkell elszenvedni miatta. Ugyertem, hogy nem annyit mint amennyivel tobbbe kerul
Nem. Egy C9 nem csak attól jobb, hogy oled, hanem sokkal többet tud. De még mindig nem mondtad mire kell, mert a többlet tudás felhasználásfüggő. És simán lehet, hogy megérné várni, mert idén már jöhetnek a C9 tudású qledek is. Csak azok árban megint nem lesznek jók neked...
Mindegy. Én már HDMI2.0-val nem vennék tévét. Kétszázért se.
Avatar
DanielT

Hozzászólás #43955 2020.01.05. 21:04

Moby írta:Én már HDMI2.0-val nem vennék tévét. Kétszázért se.
Ennyike. Az egész rohadt konzol ipart a 2.1 fogja megmenteni a további szégyentől.
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #43956 2020.01.05. 21:04

Mekee írta:Én látom, vagyis igazábol inkább csak elméletben, mert megnézni ugyanazzal a tartalommal boltban nemlehet, mindenki mas bullshit promovideot rak amin az ove a jobb, de ettől függetlenül is aztmindom, hogy az oled meg mindig draga, es annyival, hogy ezek a qledek siman pariban vannak, sokat viszont kepminosegben nemkell elszenvedni miatta. Ugyertem, hogy nem annyit mint amennyivel tobbbe kerul
Ha nem engedik összehasonlítani, mert bunkók - pl. viszel notebookon testpatterneket, meg tesztvideókat -, akkor azt javaslom, hogy kérd el a távirányítót, vegyed le parasztmódról a képbeállítást, állítsad be arra, ami review szerint a legpontosabb azon a modellen, és bámuljad hosszasan!
Ha látod az LCD hibáit, akkor azt kell tudni, hogy ezeket észre fogod venni később otthon is a következő 5-10 év során ("once you see, you cannot unsee").
(Ja, meg VRR + low input lag game mode nélkül fontos szerintem. Azért game mode nélkül, mert a game mode általában eléggé lerontja a képet és egy azonnali kompromisszum lesz.)
Avatar
aabyssx

Hozzászólás #43957 2020.01.05. 21:05

DanielT írta:Ennyike. Az egész rohadt konzol ipart a 2.1 fogja megmenteni a további szégyentől.
Sajnos abban a range-ben, amiben a konzolok kiszenvednek framerate-et, elég keveset javít.
Avatar
Moby

Hozzászólás #43958 2020.01.05. 21:05

DanielT írta:Soha nem lesz tökmindegy egy pixelpontos megvilágítású tech(OLED) és egy háttér reflektoros kitakarós balfaszkodás(QLED).

Az viszont tény, hogy a Samsung nagyot alkotott a 2018-2019-es csúcskészülékeivel, tehát aki azt vesz, már nem sajnálom.
Nyugi, mert már 3 gyártótól is jönnek a pixel pontos* duplapanel szendvicses LCD-k is.


/* najó, egyelőre főleg fullhd van a 4K mögött, de már majdnem pixelpontos :)
Avatar
DanielT

Hozzászólás #43959 2020.01.05. 21:06

aabyssx írta:Ha nem engedik összehasonlítani, mert bunkók - pl. viszel notebookon testpatterneket, meg tesztvideókat -, akkor azt javaslom, hogy kérd el a távirányítót, vegyed le parasztmódról a képbeállítást, állítsad be arra, ami review szerint a legpontosabb azon a modellen, és bámuljad hosszasan!
Bámulhatja akármeddig a reflektorokkal telibevilágított boltokban...
Avatar
DanielT

Hozzászólás #43960 2020.01.05. 21:07

Moby írta:Nyugi, mert már 3 gyártótól is jönnek a pixel pontos* duplapanel szendvicses LCD-k is.


/* najó, egyelőre főleg fullhd van a 4K mögött, de már majdnem pixelpontos :)
Csodás, hogy 20+ év alatt már majdnem eljutottunk oda, hogy jó legyen!
:wilting: :wilting: :wilting:

Vissza: “Leáldozott.hu”